A PC-s játékoknak leáldozott

A Leáldtopik új otthona
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #39341 2019.04.25. 22:55

deep írta:Mikor volt utoljára open world játék jó?
Szokás azért itt felszopni a nyílt világú játékokat is. Lásd GTA V, The Witcher 3, Dying Light, Watch Dogs 2, Horizon: Zero Dawn, The Legend of Zelda: Breath of the Wild. Az MGS5 talán vegyesebb benyomásokat keltett.

A közelmúltban a legtöbb időt a Sunset Overdrive-ba (tudom, csak PC-n új) és a Forza Horizon 4-be (tudom, nem akció-kaland) tettem, és mindkettőt élveztem.

Annyira azért nem gyenge a mezőny, hogy ne lenne kínos a jobb darabok mellett egy középszar végeredmény.
Avatar
Moby

Hozzászólás #39342 2019.04.26. 00:18

Az értékelés egy fasság. Én már nem értem milyen elvek szerint mennek ezek, de ennek már se füle se farka.
Ez egy kifejezetten szép, és szórakoztató játék. Kurvajó atmoszférával, a zsánerben nagyon rendben lévő gameplayyel az alapján, amit az első pár óra elémtett.
Van benne bugi bőven, még igényesség is, a frém meg olyan, mint az átlag konzoljátékban: nem különösebben, de szar. Az irányítás okés, a hangok gecijók, a facial mocap felsőkategória. Netevségesek a pontszámok.
Avatar
Moby

Hozzászólás #39343 2019.04.26. 00:20

Zóanagyvarázsló írta:Szokás azért itt felszopni a nyílt világú játékokat is. Lásd GTA V, The Witcher 3, Dying Light, Watch Dogs 2, Horizon: Zero Dawn, The Legend of Zelda: Breath of the Wild. Az MGS5 talán vegyesebb benyomásokat keltett.

A közelmúltban a legtöbb időt a Sunset Overdrive-ba (tudom, csak PC-n új) és a Forza Horizon 4-be (tudom, nem akció-kaland) tettem, és mindkettőt élveztem.

Annyira azért nem gyenge a mezőny, hogy ne lenne kínos a jobb darabok mellett egy középszar végeredmény.
Ha ez középszar kategória, akkor majdnem minden az, amivel az idén játszottam. De hogy a metro exodus 8 felett kap a szagmától, ez meg alig hetet, az akkora bullshit, hogy a pofámszakadle. És szerintem a metro is egy kifejezetten jó játék.
Avatar
Moby

Hozzászólás #39344 2019.04.26. 00:42

Botond írta:Inkább az a furcsa, hogy nincs rajta tempomat, rádió vezérlés, stb, csak az a műanyag és kész.
Mert a bajuszkapcsolón van. Oktávia. Négyszázhuszonhétmillió darabot láttok belőle. Ez egy kicsit jobb darab a nagyátlagtól: kanyarkövető bixenon, fűtöttszélvédős (legyen mit cserélni százezreké ha bekúrja a kavics)+ülések, eső+fényérzekelő, meg ilyen elektronikus gecik tömkelege, de mamár ezeket tudja egy jobb suzuki is.
Avatar
Moby

Hozzászólás #39345 2019.04.26. 01:01

De orvosi látleletnek a gémingsajtó pontozás-ámokfutásáról bőségesen elég a victor vran is: 75 pont.
Kemény. Na.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #39346 2019.04.26. 01:19

Moby írta:Ha ez középszar kategória, akkor majdnem minden az, amivel az idén játszottam. De hogy a metro exodus 8 felett kap a szagmától, ez meg alig hetet, az akkora bullshit, hogy a pofámszakadle. És szerintem a metro is egy kifejezetten jó játék.
Én csak általánosságban írtam, hogy ha középszar egy sandbox akció-kaland, akkor vannak minőségibb alternatívák. (A felszopottak közül a currentgen inFamous kimaradt, talán azért is, mert az 1-2-t ugyan platináztam, és kellemesek voltak, meglennék a létezésük nélkül.)

A te végső verdiktedre még kíváncsi leszek, az változhat. Nemcsak miattad, de a stílus sajátosságai miatt is. Én csak annyit tudok, hogy nekem fingomsincs, de amit mutattak a játékból, az az érdeklődésem felkeltésére kevés volt. Persze annyi játék van a műfajban, és zombis cucc is oly sok, hogy nehéz kitűnni. Valószínűleg ez a túltelítettség a sajtónál is visszaüt. Ha valami lepontozott sandbox darabra kellene látatlanban rávetődnöm, az akkor is inkább az Elex lenne, ha lenne 8 PS4-em itthon. Ugye az Outcast: Second Contact nem lehet, mert az már megvolt, bírtam is, de nyilván egy mára kopottas kedvenc kellemes, ha nem is abszolút naprakész remake-jéről van szó, ezért nem is lovagolnék a pontszámain.

Mindenesetre a 70-75 pontoknak jó játékokat kellene jelentenie.
Avatar
Mekee

Hozzászólás #39347 2019.04.26. 05:10

Moby írta:Mert a bajuszkapcsolón van. Oktávia. Négyszázhuszonhétmillió darabot láttok belőle. Ez egy kicsit jobb darab a nagyátlagtól: kanyarkövető bixenon, fűtöttszélvédős (legyen mit cserélni százezreké ha bekúrja a kavics)+ülések, eső+fényérzekelő, meg ilyen elektronikus gecik tömkelege, de mamár ezeket tudja egy jobb suzuki is.
Csak az tünt fel, hogy bőr má nemjutott a kormányra? Ezer éve nemláttam ilyet, mégha amugy aza bőr nem is igazán igazi is :smile:
Avatar
Mekee

Hozzászólás #39348 2019.04.26. 05:11

Moby írta:De orvosi látleletnek a gémingsajtó pontozás-ámokfutásáról bőségesen elég a victor vran is: 75 pont.
Kemény. Na.
Az igazi agyfasz,, higy a. 75-nek egy igen jó játékot kellene jelentenie, ha nem a minden 99,,ami alatta van az fos koordinálta rencer lenne évek óta
Avatar
DanielT

Hozzászólás #39349 2019.04.26. 09:31

Moby írta:Az értékelés egy fasság. Én már nem értem milyen elvek szerint mennek ezek, de ennek már se füle se farka.
Ez egy kifejezetten szép, és szórakoztató játék. Kurvajó atmoszférával, a zsánerben nagyon rendben lévő gameplayyel az alapján, amit az első pár óra elémtett.
Van benne bugi bőven, még igényesség is, a frém meg olyan, mint az átlag konzoljátékban: nem különösebben, de szar. Az irányítás okés, a hangok gecijók, a facial mocap felsőkategória. Netevségesek a pontszámok.
Azé' toljad csak még és azt mondd meg mit adott hozzá a Far Cry formulához és a Zó által felsoroltakhoz képest is hol helyezkedik el.

Akármit látok belőle, csak az jut eszembe, hogy én ezt már nem akarom ÚJRA csinálni.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #39350 2019.04.26. 09:34

Mekee írta:Az igazi agyfasz,, higy a. 75-nek egy igen jó játékot kellene jelentenie, ha nem a minden 99,,ami alatta van az fos koordinálta rencer lenne évek óta
Évek óta? Az idők kezdete óta így van, bár igaz, hogy az is mérhető években.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #39351 2019.04.26. 09:59

Moby írta:Az értékelés egy fasság. Én már nem értem milyen elvek szerint mennek ezek, de ennek már se füle se farka.
Ez egy kifejezetten szép, és szórakoztató játék. Kurvajó atmoszférával, a zsánerben nagyon rendben lévő gameplayyel az alapján, amit az első pár óra elémtett.
Van benne bugi bőven, még igényesség is, a frém meg olyan, mint az átlag konzoljátékban: nem különösebben, de szar. Az irányítás okés, a hangok gecijók, a facial mocap felsőkategória. Netevségesek a pontszámok.
varjuk azert meg ki a veget mert lehet h az osszes fejlesztonek meg kell deglenie :P
Avatar
Micsu

Hozzászólás #39352 2019.04.26. 10:01

Mekee írta:Az igazi agyfasz,, higy a. 75-nek egy igen jó játékot kellene jelentenie, ha nem a minden 99,,ami alatta van az fos koordinálta rencer lenne évek óta
igy van nameg kb pont realis is a 75 neki
Avatar
deep

Hozzászólás #39353 2019.04.26. 10:10

Micsu írta:varjuk azert meg ki a veget mert lehet h az osszes fejlesztonek meg kell deglenie :P
Fogadásokat kéne kötnünk hogy mikor melyik részén leszünk a hullámvasútnak :D
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #39354 2019.04.26. 10:19

Micsu írta:varjuk azert meg ki a veget mert lehet h az osszes fejlesztonek meg kell deglenie :P
:taps: :nezze:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #39355 2019.04.26. 10:25

Ja, most még fellélegezhettek egy pillanatra, de ők is tudják, hogy bármikor jöhet a halálos ítélet! :banplz:
Avatar
Moby

Hozzászólás #39356 2019.04.26. 11:05

Micsu írta:igy van nameg kb pont realis is a 75 neki
A 75 reális lenne, ha nem minden második játék lenne 90 felett, és léteznének 20 meg 30 pontos játékok is. A ma létező skálán el a bullshit kategória.
Avatar
Moby

Hozzászólás #39357 2019.04.26. 11:10

DanielT írta:Azé' toljad csak még és azt mondd meg mit adott hozzá a Far Cry formulához és a Zó által felsoroltakhoz képest is hol helyezkedik el.

Akármit látok belőle, csak az jut eszembe, hogy én ezt már nem akarom ÚJRA csinálni.
Amikor a GoW-ot fikáztad, akkor minden bajod azzal volt, hogy nem csinálhatod ÚJRA. Feltétlenül valami merőben újat kell hozzáadnia? Ha nem ad hozzá, akkor nem lehet jó játék? Hol vannak ezek a határvonalak?
Egyébként ad. Ennyire jól nem mesélnek a far cryok. Mechanikában meg ennyi idő után nem tudom.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #39358 2019.04.26. 11:12

Moby írta:Amikor a GoW-ot fikáztad, akkor minden bajod azzal volt, hogy nem csinálhatod ÚJRA. Feltétlenül valami merőben újat kell hozzáadnia? Ha nem ad hozzá, akkor nem lehet jó játék? Hol vannak ezek a határvonalak?
Egyébként ad. Ennyire jól nem mesélnek a far cryok. Mechanikában meg ennyi idő után nem tudom.
GOW -ból nem volt tele a padlás, mint openworld zombis/nemzombis háromszögkövetős gennyből... és azt láttam, hogy minden jellegzetességét elvették. Ami igaz is, csak minőségi formában pótolták szerencsére.
Avatar
Moby

Hozzászólás #39359 2019.04.26. 11:17

DanielT írta:GOW -ból nem volt tele a padlás, mint openworld zombis/nemzombis háromszögkövetős gennyből... és azt láttam, hogy minden jellegzetességét elvették. Ami igaz is, csak minőségi formában pótolták szerencsére.
Mennyiségre valóban tele van a padlás, de közben meg a FC is már csak szarul másolja magát, és az AC az, ami pont jó irányba ment el. De ez az zsáner már nem üt be mindenkinek, ez nyilvánvaló. És ez nem egy egyedi és különleges játék, ez is nyilvánvaló. De ezt remélem az előzetesek alapján gondolom nem is várta senki :)
Avatar
DanielT

Hozzászólás #39360 2019.04.26. 11:19

Moby írta:Mennyiségre valóban tele van a padlás, de közben meg a FC is már csak szarul másolja magát, és az AC az, ami pont jó irányba ment el. De ez az zsáner már nem üt be mindenkinek, ez nyilvánvaló. És ez nem egy egyedi és különleges játék, ez is nyilvánvaló. De ezt remélem az előzetesek alapján gondolom nem is várta senki :)
Az előzetesek alapján pont azt várhattam, amit kaptunk. Egy Sony exkluzívtól viszont nem ezt vártam, ott szokott lenni valami plusz.
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #39361 2019.04.26. 11:27

DanielT írta:Ezzel a screenshottal valszeg idénre kijátszottuk magunkat a Star Citizennel. Alig várom a jövő évi kontentet! :idiota:
[img]200+%20milliós%20crowdfunding[/img]
Engem ez érdekelne. Nem lenne rossz, ha ki is jönne valamikor.
Avatar
Moby

Hozzászólás #39362 2019.04.26. 11:28

DanielT írta:Az előzetesek alapján pont azt várhattam, amit kaptunk. Egy Sony exkluzívtól viszont nem ezt vártam, ott szokott lenni valami plusz.
Kb annyi plusz ebben is megvan. Meg annyi plusz sosem lesz benne, hogy ez a zsáner nálad átüsse a falat, plusz ide vagy oda. Ahogy nem sikerült egy HZD-nek, nem sikerült egy spidermannek sem. A infamousnek sikerült, mert volt benne pár olyan effekt ami tetszett neked, de nem lehet mindenben neon csak ezért :D Úgyamúgy meg az sem különleges semmilyen szempontból, jól van megcsinálva. Ahogy a HZD is, meg ez is, meg a pókember is, ésatöbbi.
Avatar
Moby

Hozzászólás #39363 2019.04.26. 11:39

Openworld témakörben az elmúlt években kettő játék tudott tényleg különlegeset és egyedit letenni, mégis mindkettőnek nagyon vegyes az itteni fogadtatása is: Witcher3 és Zelda BOTW.
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #39364 2019.04.26. 11:42

deep írta:Mikor volt utoljára open world játék jó?
Nekem azok általában a kedvenceim.
De nem is azokat bírom leginkább, amik óriási homokozóban engednek mászkálni, hanem a kompaktabbakat, amikor kis szabadságot hagynak, de az azért megvan.
A csőjátékokban valami nagyon extra kell, hogy ne unjam őket, mint az állat.
Avatar
deep

Hozzászólás #39365 2019.04.26. 12:08

aabyssx írta:Nekem azok általában a kedvenceim.
De nem is azokat bírom leginkább, amik óriási homokozóban engednek mászkálni, hanem a kompaktabbakat, amikor kis szabadságot hagynak, de az azért megvan.
A csőjátékokban valami nagyon extra kell, hogy ne unjam őket, mint az állat.
Nem szeretem amikor gameplay címén hosszú órákat lopnak el az életemből egy végigjátszás alatt a felesleges mászkáltatással. A gtav már tűrhető volt a checkpoint rendszer miatt, de máshol ezt még jól megoldva nemigen láttam.
Avatar
Mekee

Hozzászólás #39366 2019.04.26. 12:13

DanielT írta:Az előzetesek alapján pont azt várhattam, amit kaptunk. Egy Sony exkluzívtól viszont nem ezt vártam, ott szokott lenni valami plusz.
Van is, ps plusz :banplz:
Avatar
Mekee

Hozzászólás #39367 2019.04.26. 12:16

deep írta:Nem szeretem amikor gameplay címén hosszú órákat lopnak el az életemből egy végigjátszás alatt a felesleges mászkáltatással. A gtav már tűrhető volt a checkpoint rendszer miatt, de máshol ezt még jól megoldva nemigen láttam.
ac odyssey-ben nekem az a bajom, hogy nem a felesleges mászkálás, hanem a hatalmas homokozó a baj, meg a rajta lévő millió dolog, amik amugy nem rosszak, csak már alapbol a 3 fő cselekményszál is durva, hamég mellékküldit is tolok... Épp ezért is riaszto, sokszor ez miatt nincs kedvem elinditani se, pedig érdekel.
Avatar
deep

Hozzászólás #39368 2019.04.26. 12:32

Mekee írta:ac odyssey-ben nekem az a bajom, hogy nem a felesleges mászkálás, hanem a hatalmas homokozó a baj, meg a rajta lévő millió dolog, amik amugy nem rosszak, csak már alapbol a 3 fő cselekményszál is durva, hamég mellékküldit is tolok... Épp ezért is riaszto, sokszor ez miatt nincs kedvem elinditani se, pedig érdekel.
Nyilván a másik a felfosott konfetti "tartalom".
Avatar
Mekee

Hozzászólás #39369 2019.04.26. 12:39

deep írta:Nyilván a másik a felfosott konfetti "tartalom".
nem igy értem, mert nem odafosott a legtöbb tartalom benne, hanem egész jo kis mellékküldik,, csak tul sok
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #39370 2019.04.26. 15:12

Moby írta:Openworld témakörben az elmúlt években kettő játék tudott tényleg különlegeset és egyedit letenni, mégis mindkettőnek nagyon vegyes az itteni fogadtatása is: Witcher3 és Zelda BOTW.
Ezzel az erővel szinte minden topikkedvenc vagy bármilyen játék fogadtatása vegyes itt. Ami abból a szempontból nem baj, hogy nem bégetés megy. De az említetteket a helyi célközönség szerette, páran meg nem (annyira). Mindeni tudja azt is, hogy abynak nem való a Witcher, Daninak meg a Zelda.
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #39371 2019.04.26. 15:18

Zelda BOTW-ban amúgy nagyon eltalálták azt, hogy szinte bárhova fel lehet mászni. Tökre érdekessé tett olyan helyeket, amikre más játékban csak töltelék jellegű háttérként (majdnem skybox/wallpaperként) tekintettem volna.
Pl. játszom ez a Vicsert, ez sokkal inkább menj a térképen a sárga pontra játék. A Zeldaban is megmondták az irányt, de legtöbbször beszélgetések szövegéből derült ki, hogy mit kell csinálni, és kellett felfedezni, keresgélni benne.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #39372 2019.04.26. 15:35

aabyssx írta:Zelda BOTW-ban amúgy nagyon eltalálták azt, hogy szinte bárhova fel lehet mászni. Tökre érdekessé tett olyan helyeket, amikre más játékban csak töltelék jellegű háttérként (majdnem skybox/wallpaperként) tekintettem volna.
Pl. játszom ez a Vicsert, ez sokkal inkább menj a térképen a sárga pontra játék. A Zeldaban is megmondták az irányt, de legtöbbször beszélgetések szövegéből derült ki, hogy mit kell csinálni, és kellett felfedezni, keresgélni benne.
Látod, Botond, mennyi tudatlannak marad ki a Gothic!
Avatar
Moby

Hozzászólás #39373 2019.04.26. 17:54

Zóanagyvarázsló írta:Ezzel az erővel szinte minden topikkedvenc vagy bármilyen játék fogadtatása vegyes itt. Ami abból a szempontból nem baj, hogy nem bégetés megy. De az említetteket a helyi célközönség szerette, páran meg nem (annyira). Mindeni tudja azt is, hogy abynak nem való a Witcher, Daninak meg a Zelda.
Én nem is állítottam, hogy ez baj. Ezzel csak annyit mondtam, hogy az egyediség megállapítása sem egységes.
Avatar
Botond

Hozzászólás #39374 2019.04.26. 18:20

Zóanagyvarázsló írta:Látod, Botond, mennyi tudatlannak marad ki a Gothic!
Kösz, nem akartam én beírni. :D
Avatar
Botond

Hozzászólás #39375 2019.04.26. 19:26

Viszont ha már open world lett minden, akkor jelzem, hogy jön PCre is a starlink.
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #39376 2019.04.26. 19:42

Gothic...
...az a broáf időszak egyik fő mintája volt. Bottal sem piszkáltam volna. Pécés játékok mély gödre volt az a korszak.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #39377 2019.04.26. 20:33

aabyssx írta:Gothic...
...az a broáf időszak egyik fő mintája volt. Bottal sem piszkáltam volna. Pécés játékok mély gödre volt az a korszak.
Az egy szinte filléres játék volt egy kis német csapattól. Szóval a "fő minta" erős. De mint szabadságot kínáló RPG egészen különleges élményt tudott nyújtani a sutaságai ellenére is.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #39378 2019.04.27. 07:40

Megint hekk/retró téma volt tegnap, csak nem bírtam ki és megrendeltem egy VGA -> Scart sync convertert, majd lesz hozzá AMD videókártya, valszeg másik gép stb.

DE! A hekk nem a rendelés volt, hanem gondoltam kipróbálom már a PS2 warezt, kizárólag az NTSC cuccok miatt. Éshátakurvaéletbe...

1. Olyan durva szinten van már (de lehet, hogy 10 éve, csak nem követtem) a warez, hogy beraksz egy exploitolt memóriakártyát a gépbe és onnantól konkrétan LAN-ról töltöm be az ISO-kat egy menüből...

2. Atyaúristen mennyivel jobb ez is 60 hz-en, sokkal nyugodtabb, koherensebb kép, a grafika is látszik, hogy így volt kitalálva mindig. A zsizsi is teljesen máshogy jön ki, alig zavaró.

Tényleg kuka a teljes retró paletta a PAL időszakból, ha nem csak nézegetni kell a gép, kikapcsolt állapotban. Illetve a PS2 -vel legalább kényelmes az NTSC is, ugyanez cartridgeos géppel már drága mulatság lenne és sajnos ott nem elég a hw unlockolása, mert 100%-ig tökéletesen olyan nem lesz mint a kinti gépek. (órajel eltérés)
Avatar
donatus13

Hozzászólás #39379 2019.04.27. 08:42

Már megint zsugorodik a pc világ valami hülye szerint, nem is olvastam végig, én pont fordítva gondolom, hogy az elkövetkező időkben a pc megint erősödni fog.
Avatar
Botond

Hozzászólás #39380 2019.04.27. 08:45

DanielT írta:Megint hekk/retró téma volt tegnap, csak nem bírtam ki és megrendeltem egy VGA -> Scart sync convertert, majd lesz hozzá AMD videókártya, valszeg másik gép stb.

DE! A hekk nem a rendelés volt, hanem gondoltam kipróbálom már a PS2 warezt, kizárólag az NTSC cuccok miatt. Éshátakurvaéletbe...

1. Olyan durva szinten van már (de lehet, hogy 10 éve, csak nem követtem) a warez, hogy beraksz egy exploitolt memóriakártyát a gépbe és onnantól konkrétan LAN-ról töltöm be az ISO-kat egy menüből...

2. Atyaúristen mennyivel jobb ez is 60 hz-en, sokkal nyugodtabb, koherensebb kép, a grafika is látszik, hogy így volt kitalálva mindig. A zsizsi is teljesen máshogy jön ki, alig zavaró.

Tényleg kuka a teljes retró paletta a PAL időszakból, ha nem csak nézegetni kell a gép, kikapcsolt állapotban. Illetve a PS2 -vel legalább kényelmes az NTSC is, ugyanez cartridgeos géppel már drága mulatság lenne és sajnos ott nem elég a hw unlockolása, mert 100%-ig tökéletesen olyan nem lesz mint a kinti gépek. (órajel eltérés)
A fülei retro partira mész? :D Ott is lesz ilyen gányolás tuti. :D
Avatar
DanielT

Hozzászólás #39381 2019.04.27. 08:54

Botond írta:A fülei retro partira mész? :D Ott is lesz ilyen gányolás tuti. :D
Ezek a retró random pécék és egyéb gépek nem érdekelnek különösebben. Illetve az elmúlt években már annyira beleástam magam megint a retróba, hogy benne élek, nem kell elmennem sehova megtapasztalni. Nincs egy hete, hogy szó szerint egy árkád gép belsejében töltöttem órákat kuporogva, szal' van elég kézzelfogható élmény. :)
Avatar
Botond

Hozzászólás #39382 2019.04.27. 11:42

DanielT írta:Ezek a retró random pécék és egyéb gépek nem érdekelnek különösebben. Illetve az elmúlt években már annyira beleástam magam megint a retróba, hogy benne élek, nem kell elmennem sehova megtapasztalni. Nincs egy hete, hogy szó szerint egy árkád gép belsejében töltöttem órákat kuporogva, szal' van elég kézzelfogható élmény. :)
Én gondolkoztam, hogy leviszem a kölköket megmutatni a boulder dasht c64-en, de sajna anyás hétvége lesz. :(
Avatar
Micsu

Hozzászólás #39383 2019.04.27. 19:18

Everybody's Gone to the Rapture
gyönyörű - lassú - memoárok - zene - mikor lesz már vége - egyedül
Kép
Avatar
Moby

Hozzászólás #39384 2019.04.27. 20:01

Nem is tudtam, hogy a rézfaszú bagoly is bekerült az óperenciába :D
" I also learned that Hungarian children are told spooky bogeyman stories about an owl with a copper penis. It's been an education." LOL
Avatar
DanielT

Hozzászólás #39385 2019.04.27. 21:11

Pörög a Mister Mosquito credits.

Ez minden idők legjobb játéka, csak az volt kicsit bosszantó, hogy minden halál után a pálya intrót elnyomhatatlanul lenyomja, ami töltéssel együtt kb 2 perc. Namost volt, hogy egy pályát 30x próbáltam.

És az, hogy 30x megpróbáltam ennek ellenére és végig is vittem, kellően minősíti a játékot. Vagy engem. :idiota:

phpBB [media]
Avatar
deep

Hozzászólás #39386 2019.04.28. 10:25

Én is ajánlok egy fincsiséget vasárnapra: ECHO
Gusztusos art, érdekes játékmenet. Az ellenfelek megtanulják amit csinálsz és ugyanazokat tudják onnantól, DE csak a következő ciklusban. Merthogy néhány percenként rebootol a palota és amit az előző ciklusban csináltál, azokat fogják csak tudni. Lőni lehet ugyan, de csak óvatosan, mert utána pár percig az enemy is fog tudni :D Jópofa, és egyáltalán nem könnyű játék. Érdemes lopakodni és úgy ténykedni.

phpBB [media]
Avatar
Moby

Hozzászólás #39387 2019.04.28. 12:57

Ha kell valakinek Black the Fall vagy The Turing Test kód, írjon rám.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #39388 2019.04.28. 16:38

phpBB [media]

jó kis vidi a vasárnapi ebéd után, kell majd kölcsön egy ps4 letolni a 4est :P
Avatar
DanielT

Hozzászólás #39389 2019.04.28. 19:44

Micsu írta:jó kis vidi a vasárnapi ebéd után, kell majd kölcsön egy ps4 letolni a 4est :P
Bele akartam nézni, erre végignéztem. Vitt a lendülete! :eljen:
Avatar
Micsu

Hozzászólás #39390 2019.04.28. 20:05

DanielT írta:Bele akartam nézni, erre végignéztem. Vitt a lendülete! :eljen:
én úgy telekajáltam magam hogy 40. perc környékén be is aludtam :banplz:
Avatar
Botond

Hozzászólás #39391 2019.04.29. 09:25

Tele a net, a youtubetól elkezdve mindenhol, hogy jön a Starlink PC-re. Holnap. Ubistore ennyit tud ehhez hozzátenni. Ez egy jól felépített marketing kampány, szerintem átütő siker lesz a cucc. :zavart1:
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #39392 2019.04.29. 10:44

Micsu írta:ÁNCSÁRTÍD.mp4
jó kis vidi a vasárnapi ebéd után, kell majd kölcsön egy ps4 letolni a 4est :P
"A tomb raider éppen szabadságon volt." hátööö....
Előtte 1 évvel jött a Legend, ami a sírból rebootolta a sorozatot. Sőt, pár hónappal az Uncsi előtt jött az első rész remake-je is az Anniversary, ami bár biztonsági játék volt, mégis kb. a műfaj etalonja. Egy évre rá meg jött az Underworld, amiben pedig annyi mozdulattal tudtuk kifosztani a sírkamrákat, hogy azóta sem láttunk még csak kísérletet sem rá. Szabadságon volt, az...
Oké, Shirint az OW-nél sem az újságírói vénájáért néztem, hanem mert jó a beszélőkéje és folyamatosan tolta a poénokat, de ezzel az idióta félmondattal felkúrta az agyam.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #39393 2019.04.29. 11:21

Lehet neki szabadsagon volt, nekem is szabadsagon volt 2013ig, es azota is ott van meg ott is marad :D
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #39394 2019.04.29. 11:24

Moby írta:Az előbb olvastam egy cikket róla, és nem emlékszem, hogy korábban volt-e szó róla. Gyerekkorom egyik meghatározó műve volt, nagyon különleges, és nagyon ritka kincs. A korosztályomban szerintem nincs ma élő, aki nem ismerné, de én is régen láttam utoljára, és nem lehet elégszer.
Ha talál valaki feliratmenteset majd berakja.
azidőurai.mp4
Megnéztem, több minden volt ismerős belőle, mint vártam, ugyanakkor meglepődtem, hogy a legikonikusabb jelenetek nem rémlenek egyáltalán, sőt nagyrészt az unalmasabb, de zsengeként érthetőbb Piel-szál ragadt meg bennem inkább. Az art remek (na jó, a karakterek nem mindig), a tempó néha fura nekem úgy, hogy rajongok a nem éppen marvelesen vágtató Space Odyssey-ért, a Blade Runnerért, Unbreakable-ért, a Dolce vitáért, Bergman Csend-trilógiájáért vagy éppen az Andrej Rubljovért. Valószínűleg más ütemet vártam egy félig-meddig gyerekeknek szánt nem túl hosszú sci-fi rajzfilmtől, de azért sikerült alkalmazkodnom.

A méltatást hagyom, úgyis látta innen mindenki, de egy dolog azért zavart, legalábbis szerintem a valóságban ennél értelmesebbek a gyerekek - és ugyanakkor hülyébbek is (értsd: jó eséllyel csinálnának több és nagyobb baromságot egyedül ilyen helyzetben).

Spoiler
A filmben 5-10 évet mondanak a gyerekre, a franciául se nagyon elérhető regényben meg utánaolvasva 4. Szerintem egy sci-fi történetben, melyben oda-vissza röpködnek, kommunikálnak azért a távbeszélő cuccot értenie kellene. Az én gyerekkoromban ennél kisebbek is tudták, hogy a mi telefon, játéktelefon is volt kicsiknek, miközben a legtöbb legtöbb lakásba el sem jutott a rendszerváltás előtt. Ehhez képest nem csak arról van szó, hogy Piel debil vagy nagyon nomád, de a szereplők szerint egy általuk 5 és 10 év közé tett gyerek eleve nem is értheti.

Ugyanígy értelmezhetetlen, hogy a szülei elvesztése fel sem tűnik neki, ahogy az sem, hogy a baleset esetleg fájt apunak. Jó, erre még rá lehet fogni, hogy a trauma hatására elzárta magát a valóság elől, valószínűleg sejti ott a robbanásnál messziről, hogy valami nem stimmel, de meglepően nincs kibontva a karakter, ezt tényleg oda kell képzelni, mert maga a Piel-szál végig csak ürügy, ami kell a csattanóhoz, nem az az érdekes. (Persze a bolygó érdekes, de azért 2019-ben már nem üt akkorát, mint gyerekként.)

Jó volt újrázni, tényleg vagy 10 éve törtem a fejem (más fórumon is kerestem, de a leírásom alapján nem tudtak segíteni, pedig így utólag azt mondom, hogy elég jól körbelőttem, az apa-gyerek-távbeszélés-idegen bolygó-túlélés-csattanó vonalon, és még a kormeghatározás is stimmelt meg hogy európai), hogy mi volt ez, amit annak idején láttam, és hihetetlen, hogy a kultstátusza ellenére nem futottam bele, csak itt.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #39395 2019.04.29. 11:28

benőmenő írta:"A tomb raider éppen szabadságon volt." hátööö....
Előtte 1 évvel jött a Legend, ami a sírból rebootolta a sorozatot. Sőt, pár hónappal az Uncsi előtt jött az első rész remake-je is az Anniversary, ami bár biztonsági játék volt, mégis kb. a műfaj etalonja. Egy évre rá meg jött az Underworld, amiben pedig annyi mozdulattal tudtuk kifosztani a sírkamrákat, hogy azóta sem láttunk még csak kísérletet sem rá. Szabadságon volt, az...
Oké, Shirint az OW-nél sem az újságírói vénájáért néztem, hanem mert jó a beszélőkéje és folyamatosan tolta a poénokat, de ezzel az idióta félmondattal felkúrta az agyam.
Nem láttam még ezektől olyan videót, melyben ne lett volna valami ordenáré nagy baromság már felütésként, ezért nem is nagyon követem őket.

Nem kell mindent tudni, de ha egy témáról csinál valaki videót, és abban megfogalmaz tényállításokat, akkor azoknak nem a saját segglyukból előszívottaknak kéne lenni. Rendszeresen.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #39396 2019.04.29. 13:37

Na, Ótvarwröldös csávó is azt mondja, hogy 2-3 óra tolattyúzás után kijelenthető, hogy megérte rá várni. Mondjuk jobban örültem volna, ha 20+ óra után jelenti ki, mert ez akkora gém elvileg.

De akkor még jobban megéri majd várni amíg 5k lesz. :D

phpBB [media]
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #39397 2019.04.29. 13:41

DanielT írta:Na, Ótvarwröldös csávó is azt mondja, hogy 2-3 óra tolattyúzás után kijelenthető, hogy megérte rá várni...
Gyakorlatilag az összes kritika azt nehezményezte, hogy monotonná vált, mert hosszabb, mint indokolt lenne. LOL
Zó #39395: Nyilván ez már a privát csatornája, meg nem lehet mindent 100%-ra fact checkelni mindig, de az első Uncharted megjelenésekor a TR egy évente jelentkező franchise volt.
Avatar
Moby

Hozzászólás #39398 2019.04.29. 19:53

benőmenő írta:Gyakorlatilag az összes kritika azt nehezményezte, hogy monotonná vált, mert hosszabb, mint indokolt lenne. LOL
Zó #39395: Nyilván ez már a privát csatornája, meg nem lehet mindent 100%-ra fact checkelni mindig, de az első Uncharted megjelenésekor a TR egy évente jelentkező franchise volt.
Hogy a bánatos lópélóban lehet egy hjáték túl hosszú, amiben TE MONDOD MEG A HOSSZÁT? :DD
Ez kész. Kéééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééész.
Kész. Na.
Avatar
Moby

Hozzászólás #39399 2019.04.29. 20:03

Zóanagyvarázsló írta:Megnéztem, több minden volt ismerős belőle, mint vártam, ugyanakkor meglepődtem, hogy a legikonikusabb jelenetek nem rémlenek egyáltalán, sőt nagyrészt az unalmasabb, de zsengeként érthetőbb Piel-szál ragadt meg bennem inkább. Az art remek (na jó, a karakterek nem mindig), a tempó néha fura nekem úgy, hogy rajongok a nem éppen marvelesen vágtató Space Odyssey-ért, a Blade Runnerért, Unbreakable-ért, a Dolce vitáért, Bergman Csend-trilógiájáért vagy éppen az Andrej Rubljovért. Valószínűleg más ütemet vártam egy félig-meddig gyerekeknek szánt nem túl hosszú sci-fi rajzfilmtől, de azért sikerült alkalmazkodnom.

A méltatást hagyom, úgyis látta innen mindenki, de egy dolog azért zavart, legalábbis szerintem a valóságban ennél értelmesebbek a gyerekek - és ugyanakkor hülyébbek is (értsd: jó eséllyel csinálnának több és nagyobb baromságot egyedül ilyen helyzetben).

Spoiler
A filmben 5-10 évet mondanak a gyerekre, a franciául se nagyon elérhető regényben meg utánaolvasva 4. Szerintem egy sci-fi történetben, melyben oda-vissza röpködnek, kommunikálnak azért a távbeszélő cuccot értenie kellene. Az én gyerekkoromban ennél kisebbek is tudták, hogy a mi telefon, játéktelefon is volt kicsiknek, miközben a legtöbb legtöbb lakásba el sem jutott a rendszerváltás előtt. Ehhez képest nem csak arról van szó, hogy Piel debil vagy nagyon nomád, de a szereplők szerint egy általuk 5 és 10 év közé tett gyerek eleve nem is értheti.

Ugyanígy értelmezhetetlen, hogy a szülei elvesztése fel sem tűnik neki, ahogy az sem, hogy a baleset esetleg fájt apunak. Jó, erre még rá lehet fogni, hogy a trauma hatására elzárta magát a valóság elől, valószínűleg sejti ott a robbanásnál messziről, hogy valami nem stimmel, de meglepően nincs kibontva a karakter, ezt tényleg oda kell képzelni, mert maga a Piel-szál végig csak ürügy, ami kell a csattanóhoz, nem az az érdekes. (Persze a bolygó érdekes, de azért 2019-ben már nem üt akkorát, mint gyerekként.)

Jó volt újrázni, tényleg vagy 10 éve törtem a fejem (más fórumon is kerestem, de a leírásom alapján nem tudtak segíteni, pedig így utólag azt mondom, hogy elég jól körbelőttem, az apa-gyerek-távbeszélés-idegen bolygó-túlélés-csattanó vonalon, és még a kormeghatározás is stimmelt meg hogy európai), hogy mi volt ez, amit annak idején láttam, és hihetetlen, hogy a kultstátusza ellenére nem futottam bele, csak itt.
Logikát keresel ott, ahol nem kell. Nem csak a téma miatt, hanem mert jól mérhető ilyenkor, hogyan hal meg a gyerek a felnőttben, és mennyire új tapasztalás, amikor napi szinten van velül összezárva. Most nem akarok ilyen közhelyeket pukkantgatni, hogy a gyerek egy totál irracionális lény, de még közben nagyon nagy szóródást is mutatnak az irracionalitáson belül. És kb ekkora különbözőségeket mutatnak viselkedésben egy krízishelyzetben, mert náluk még nem működnek az asszociációk. De azt hiszem a legesleginkább az beszédes, hogy szinte mindannyiunkban a piel szál maradt meg, mert gyerekként vele tudtunk azonosulni, felnőtt fejjel, meg totál értelmezhetetlen amit csinál :D
Avatar
Moby

Hozzászólás #39400 2019.04.29. 20:06

DanielT írta:Na, Ótvarwröldös csávó is azt mondja, hogy 2-3 óra tolattyúzás után kijelenthető, hogy megérte rá várni. Mondjuk jobban örültem volna, ha 20+ óra után jelenti ki, mert ez akkora gém elvileg.

De akkor még jobban megéri majd várni amíg 5k lesz. :D
Nekem azért már jelentősen több van benne, de még mindig rettenetesen élvezem. Pedig sokszor nem is csinálok mást, csak krúzolok. A világa annyira, de annyira...(remélem azért nem sem lesz benne többe, mint 5K :D)
Kép
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #39401 2019.04.29. 21:23

Moby írta:Logikát keresel ott, ahol nem kell. Nem csak a téma miatt, hanem mert jól mérhető ilyenkor, hogyan hal meg a gyerek a felnőttben, és mennyire új tapasztalás, amikor napi szinten van velül összezárva. Most nem akarok ilyen közhelyeket pukkantgatni, hogy a gyerek egy totál irracionális lény, de még közben nagyon nagy szóródást is mutatnak az irracionalitáson belül. És kb ekkora különbözőségeket mutatnak viselkedésben egy krízishelyzetben, mert náluk még nem működnek az asszociációk. De azt hiszem a legesleginkább az beszédes, hogy szinte mindannyiunkban a piel szál maradt meg, mert gyerekként vele tudtunk azonosulni, felnőtt fejjel, meg totál értelmezhetetlen amit csinál :D
Ez mind világos, de számomra azért nehezen elképzelhető, hogy mondjuk a kis-Mobyk 6 éves kor alatt azt higgyék, hogy a telefon az egy beszélő barát, a tévé meg varázsdoboz. Lehet, hogy magamból indulok ki, de én ebben a korban írtam és olvastam, tudtam, mi az a telefon, találkoztam a C64-gyel. Nem mondom, hogy nem voltam még nagyon is gyerek, de akár magamra, akár a látott gyerekekre a környezetemben másként tekintek. És még egyszer: nem egy gyerek ilyen, hanem a filmben a felnőttek szerint az összes csak ilyen lehet. Egy kicsit olyan érzésem van, mintha ez az 1958-as könyvből jött volna (nem tudom, pedig szívesen elolvasnám), de a '80-as évekre már (jobban) elavult, ma meg már jóformán egy óvodás jobban tudja, hogy mi az a tablet, mint én.

Nem állítom, hogy a filmet tekintve ez kardinális kérdés, de akkor is muszáj voltam ezen morfondírozni.
Avatar
Mekee

Hozzászólás #39402 2019.04.29. 23:04

Zóanagyvarázsló írta:Ez mind világos, de számomra azért nehezen elképzelhető, hogy mondjuk a kis-Mobyk 6 éves kor alatt azt higgyék, hogy a telefon az egy beszélő barát, a tévé meg varázsdoboz. Lehet, hogy magamból indulok ki, de én ebben a korban írtam és olvastam, tudtam, mi az a telefon, találkoztam a C64-gyel. Nem mondom, hogy nem voltam még nagyon is gyerek, de akár magamra, akár a látott gyerekekre a környezetemben másként tekintek. És még egyszer: nem egy gyerek ilyen, hanem a filmben a felnőttek szerint az összes csak ilyen lehet. Egy kicsit olyan érzésem van, mintha ez az 1958-as könyvből jött volna (nem tudom, pedig szívesen elolvasnám), de a '80-as évekre már (jobban) elavult, ma meg már jóformán egy óvodás jobban tudja, hogy mi az a tablet, mint én.

Nem állítom, hogy a filmet tekintve ez kardinális kérdés, de akkor is muszáj voltam ezen morfondírozni.
Nem feltétlen tartozik full ide, de én fiam 2 éves, de pl levágja, hogy melyik ikon a yt-é telómon, és ott van a mese, sőt megpróbálja ujjlenyomattal feloldani, vagy kódot beírni, mer párszor látta, Őrület. Az meg totál természetes neki, hogy a képernyő az érintős. Pedíg próbáljuk még távolabb tartani ezektől és analóg módon játszani, mesét sem néz egyfolytában.
Avatar
Moby

Hozzászólás #39403 2019.04.29. 23:43

Zóanagyvarázsló írta:Ez mind világos, de számomra azért nehezen elképzelhető, hogy mondjuk a kis-Mobyk 6 éves kor alatt azt higgyék, hogy a telefon az egy beszélő barát, a tévé meg varázsdoboz. Lehet, hogy magamból indulok ki, de én ebben a korban írtam és olvastam, tudtam, mi az a telefon, találkoztam a C64-gyel. Nem mondom, hogy nem voltam még nagyon is gyerek, de akár magamra, akár a látott gyerekekre a környezetemben másként tekintek. És még egyszer: nem egy gyerek ilyen, hanem a filmben a felnőttek szerint az összes csak ilyen lehet. Egy kicsit olyan érzésem van, mintha ez az 1958-as könyvből jött volna (nem tudom, pedig szívesen elolvasnám), de a '80-as évekre már (jobban) elavult, ma meg már jóformán egy óvodás jobban tudja, hogy mi az a tablet, mint én.

Nem állítom, hogy a filmet tekintve ez kardinális kérdés, de akkor is muszáj voltam ezen morfondírozni.
A mobiltelefonra nem hiszik, hogy egy beszélő barát, tableteznek, switchel játszanak, ps4-el játszanak, de ha magyarázat nélkül egy bakelit tárcsás telefon adnék nekik, vagy egy cb rádiót, amiben beszélne valaki, fogalmam sincs mit gondolnának róla. Ők nem azt tudják, hogy a telefon milyen technológiával működik, és milyen átjárás van az eszközök között, hanem azt tudják, hogy amit láttak már tőlem, tőlünk, az-ami. És amit még nem láttak, ahhoz semmilyen asszociáció nem társul. Persze alapvető logikai képességekkel rendelkeznek, de az emócionális szükségleteik messze felülírják az alapvető logikát. Merthát nincs abban különösebb logika, hogy miért kell egy kockásfülü nyúllal a hóna alatt aludni, hiszen ilyen mintát tőlünk sem láthatott, mégis annyira alapvető igény a gyerekeknél, hogy komplett iparág épül a brandelt rongyik gyártására. A gyermeki lelket nem lehet fenőtt, vaslogikával közelíteni. Pszichológia ismeretekkel annál inkább, de a gyerekpszichológia nagyon elkülönül a felnőttétől.
Avatar
Moby

Hozzászólás #39404 2019.04.29. 23:58

És nem tudnak leállni vele... LOL
phpBB [media]
Avatar
Moby

Hozzászólás #39405 2019.04.30. 00:12

DanielT írta:Na, Ótvarwröldös csávó is azt mondja, hogy 2-3 óra tolattyúzás után kijelenthető, hogy megérte rá várni.
Na megnéztem végre a videót is. Maximálisan egyetértek vele, de az félreérthető, hogy kurvára nem 2-3 órát játszott vele (csak 2-3 óra után már kijelenthető - gondolom erre utal). Előrébb tart pár bemutatott dologban, mint én. Vagy végigjátszotta, vagy közel járhatott a végéhez.

Na, de mostmár jöjjön végre AZ! :ravasz1:
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #39406 2019.04.30. 01:02

Moby írta:A mobiltelefonra nem hiszik, hogy egy beszélő barát, tableteznek, switchel játszanak, ps4-el játszanak, de ha magyarázat nélkül egy bakelit tárcsás telefon adnék nekik, vagy egy cb rádiót, amiben beszélne valaki, fogalmam sincs mit gondolnának róla. Ők nem azt tudják, hogy a telefon milyen technológiával működik, és milyen átjárás van az eszközök között, hanem azt tudják, hogy amit láttak már tőlem, tőlünk, az-ami. És amit még nem láttak, ahhoz semmilyen asszociáció nem társul. Persze alapvető logikai képességekkel rendelkeznek, de az emócionális szükségleteik messze felülírják az alapvető logikát. Merthát nincs abban különösebb logika, hogy miért kell egy kockásfülü nyúllal a hóna alatt aludni, hiszen ilyen mintát tőlünk sem láthatott, mégis annyira alapvető igény a gyerekeknél, hogy komplett iparág épül a brandelt rongyik gyártására. A gyermeki lelket nem lehet felnőtt, vaslogikával közelíteni. Pszichológia ismeretekkel annál inkább, de a gyerekpszichológia nagyon elkülönül a felnőttétől.
Még mindig arról van szó, hogy "el sem lehet magyarázni, mert úgyse értheti meg gyerekként", ami egy kütyükkel teli sci-fi világban azért túlzás nekem. Ha bármilyen hangot átvivő kommunikációs eszközt már látott a gyerek, akkor nem nehéz elmagyarázni. Én ilyen idős koromban rengeteget kérdeztem, és aránylag normális válaszokat vártam. Nem doktori disszertációt, de nem is debilnek néző gügyögést.

Ezentúl annak szentelem az életemet, hogy minden szembejövő gyereket intelligenciatesztelek, mert kell a reprezentatív minta!
Avatar
Micsu

Hozzászólás #39407 2019.04.30. 11:52

Trónok harca, 0 spoiler de inkább abba teszem mert itt már sok az érzékeny lelkületű ember
Spoiler
most ez jó vagy szar mert én már nem tudom eldönteni, de inkább az utóbbi
Avatar
kigyi

Hozzászólás #39408 2019.04.30. 15:55

Micsu írta:Trónok harca, 0 spoiler de inkább abba teszem mert itt már sok az érzékeny lelkületű ember
Spoiler
most ez jó vagy szar mert én már nem tudom eldönteni, de inkább az utóbbi
Az utóbbi természetesen :D
Spoiler
Amúgy meg azért volt jó, mert nem volt olyan rossz, nem a frászt nem.....
Avatar
Botond

Hozzászólás #39409 2019.04.30. 15:57

Én nem merek semmit se írni továbbra se, spoilerbe se, de jelzem, hogy hajnali 3 és fél5 között láttam. :)
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #39410 2019.04.30. 16:04

Micsu írta:Trónok harca, 0 spoiler de inkább abba teszem mert itt már sok az érzékeny lelkületű ember
Spoiler
most ez jó vagy szar mert én már nem tudom eldönteni, de inkább az utóbbi
Masszív GOT S8E3 BOJLER ALERT!!!4444!!!
Spoiler
Én tökre félre tudok nézni, amikor balfaszkodnak hadi taktikákkal meg egyebekkel, de hogy szegény white walkerek kimaradtak a forgatókönyvből az finoman szólva is miafaszvoltmár?! Szegények odamentek a forgatásra, beöltöztek, aztán ha már ennyit fáradtak kaptak kb. 10 másodpercet 3 snittre leosztva. 7 évad felszopás után. LOÁL

Vissza: “Leáldozott.hu”