A PC-s játékoknak leáldozott

A Leáldtopik új otthona
Avatar
Moby

Hozzászólás #38851 2019.04.06. 22:11

Greyfox írta:Uncharted-re is kereshetnék, valószínűleg nem találnám meg sehol.
Tudom, nem pc, de a párhuzam erős, a kiadóé a szellemi tulajdon, és ő dönti el, hogy milyen platformon teszi elérhetővé.
Ennek ellenére, ha játszani akarok vele, veszek egy p4-et és játszom, pedig nagyságrendekkel szarabb, mintha pc-n jelenne meg, dehát ez van.

Tök egyszerű, a piaci verseny el fogja dönteni, hogy az epic store eltűnik -e a süllyesztőben.
Most beleinvesztálnak egy valag lóvét, simán lehet, hogy nem jön be.
Félreértés nem essék, nem vagyok mellettük de ezt a hatalmas rinyát nem értem. Ha nem tetszik, nem veszed meg. Ha tetszik, megveszed, és nyomod fórum és screeshot nélkül a játékot :D
Amúgy személyszerint a cloud save-n kívűl nem tudom milyen csodás fícsörét használtam a steamnek, talán egyszer chateltem is.
De az epic nem pénzeli a játékok elkészülését, nincsenek irányelvei, hogy a stúdiók milyen játékokat csináljanak, milyen minőségben, egyáltalán semmit nem tesz, csak felvásárolja őket. Persze a steam sem igazán csinál mást (1-2 kivételtől eltekintve), de semmilyen valós előnnyel nem jár, hogy náluk jelenik meg a játék. Mármint a usernek. És az tényleg gáz, hogy ennyi helyen van játék. Most fedeztem fel, hogy van egy csomó olyan játékra letöltő linkem(!!) a humblenél, amiről azt sem tudtam már, hogy megvan, és volt közte olyan, amit meg akartam venni steamre :D Ok, ez extrem, de epillanatban nem tudnám megmondani, hogy mi a fasz van a gogon nekem meg, mert ezer éve nem játszottam onnan játékkal.
Avatar
Botond

Hozzászólás #38852 2019.04.06. 22:16

DanielT írta:Rosszabb példát nem hozhattál volna, mint egy Sony által finanszírozott játék, Sony gépre történő megjelenése.

Lázadt itt valaki, amikor az Epic által fejlesztett Fortnite nem jött Steamre?
Na várjámá! A Sony fizet egy játékért, és tapsolunk, az epic meg dögöljön meg, mert ő meg fizet egy másikért? Ő csak azt rakhassa ki amit a saját kezével írtak a részvényesek vagy mi? :D
Amúgymeg szarasteambe ugyanúgy bele lehet rakni az epic gémet, mint az uplayest/gogost/bnetest, vagy nem lehet, mint az uwpéseket? Mert ha bele lehet akkor ott a sok feature a kártyás baromságot leszámítva, és megint csak műhiszti van. Kicsit ilyen mit adtak nekünk a rómaiak jelenetes. :)
Avatar
Botond

Hozzászólás #38853 2019.04.06. 22:20

Moby írta:De az epic nem pénzeli a játékok elkészülését, nincsenek irányelvei, hogy a stúdiók milyen játékokat csináljanak, milyen minőségben, egyáltalán semmit nem tesz, csak felvásárolja őket. Persze a steam sem igazán csinál mást (1-2 kivételtől eltekintve), de semmilyen valós előnnyel nem jár, hogy náluk jelenik meg a játék. Mármint a usernek. És az tényleg gáz, hogy ennyi helyen van játék. Most fedeztem fel, hogy van egy csomó olyan játékra letöltő linkem(!!) a humblenél, amiről azt sem tudtam már, hogy megvan, és volt közte olyan, amit meg akartam venni steamre :D Ok, ez extrem, de epillanatban nem tudnám megmondani, hogy mi a fasz van a gogon nekem meg, mert ezer éve nem játszottam onnan játékkal.
Ja, hogy van valami másik epic is, aki nem csinál semmit? Én meg azt hittem azokról a csávókról van szó, akik 91 óta nyomják az ipart és egy valag játék alá odatolták az unreal motorjuk, jópár esetben ingyen. Így már értem. Na azok a semmitsecsináló álepicek nyaljanak sót, télleg!
Avatar
Moby

Hozzászólás #38854 2019.04.06. 22:34

Botond írta:Ja, hogy van valami másik epic is, aki nem csinál semmit? Én meg azt hittem azokról a csávókról van szó, akik 91 óta nyomják az ipart és egy valag játék alá odatolták az unreal motorjuk, jópár esetben ingyen. Így már értem. Na azok a semmitsecsináló álepicek nyaljanak sót, télleg!
A sony mondjuk motort nem csinál, de azt elég jól meg tudja mondani, milyen játékokat akar a studióitól. Az epic meg csinált egy egész jó motort, amivel elvileg minden hülye tud csinálni játékot, és gyakorlatilag minden hülye csinálja is őket.
Mindkettő értékes, csak a végeredménye elég más :)
De mindennek a storehoz nem sok köze van. Hogy az epicnek milyen motorja van meg milyen nincs, ez a store szempontjából irreleváns. Mondjuk olyan szempontból kevésbé, hogy az elég arcpiritó, hogy a vezető játékmotor szállító alapvető funkciókat képtelen megcsinálni a kliensében. Jó, azt mondjuk nyilván pakisztáni meg indiai barmokkal csináltatja, tálrizsér.
Avatar
Moby

Hozzászólás #38855 2019.04.06. 22:43

Sekiro progress: utolsó bossharc vár. Minden kötelező, és opcionális nagyboss, miniboss, mob, kismob, nagymob, hal, hangya, lepke, levágva. Mindenki, akit láttam a játékban, és eléggé módszeresen nyaltam fel pixelről-pixelre.
Itt viszont rettegek. Az endbossba sokak bicskája beletört, talán az enyém is bele fog. Ha így is lesz, 58 órányi fantasztikus szórakozással ajándékozott meg a From, szóval innen is puszi nekik!
Avatar
Botond

Hozzászólás #38856 2019.04.06. 22:46

Moby írta:A sony mondjuk motort nem csinál, de azt elég jól meg tudja mondani, milyen játékokat akar a studióitól. Az epic meg csinált egy egész jó motort, amivel elvileg minden hülye tud csinálni játékot, és gyakorlatilag minden hülye csinálja is őket.
Mindkettő értékes, csak a végeredménye elég más :)
Mindkettő ugyanazt csinálja, vagyis a tervük ugyanaz. Dollárnak hívják. De nagyon cukimuki, ahogy vallás lett hirtelen építve jó excluval és rossz excluval, meg jó lefizetéssel és rossz lefizetéssel.
Epic store mióta megy? Öt hónapja, vagy hat? Origin kliens mióta megy? Öt éve vagy hat? Osztán az ea mi a retkes lófaszt tud felmutatni kliens oldalon? Engem az ezerszer jobban felbasz, vagy a bnet. Utóbbit már le is szántottam a gépről, és remélem az origint is hamarosan utána tudom küldeni. Most hogy biowaret is kicsinálták minden ok elfogyott, hogy ne csak kopjon onnan a backlog. Jut eszembe, a jótét Sony hány stúdiót szántott be? A Valve? A szemétmocsokepic?
Avatar
Micsu

Hozzászólás #38857 2019.04.06. 23:20

Botond írta:Mindkettő ugyanazt csinálja, vagyis a tervük ugyanaz. Dollárnak hívják. De nagyon cukimuki, ahogy vallás lett hirtelen építve jó excluval és rossz excluval, meg jó lefizetéssel és rossz lefizetéssel.
Epic store mióta megy? Öt hónapja, vagy hat? Origin kliens mióta megy? Öt éve vagy hat? Osztán az ea mi a retkes lófaszt tud felmutatni kliens oldalon? Engem az ezerszer jobban felbasz, vagy a bnet. Utóbbit már le is szántottam a gépről, és remélem az origint is hamarosan utána tudom küldeni. Most hogy biowaret is kicsinálták minden ok elfogyott, hogy ne csak kopjon onnan a backlog. Jut eszembe, a jótét Sony hány stúdiót szántott be? A Valve? A szemétmocsokepic?
bioware sztem magat csinalta ki, kivetelesen
Avatar
Micsu

Hozzászólás #38858 2019.04.06. 23:32

Ilyen az mikor egy bukott jatek fanjait szopassuk meg par dollarert Link
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #38859 2019.04.06. 23:41

Micsu írta:87ben mikor kreálták biztos nem számított még annyira sablonosnak, bár látszik rajta tolkien világát vették alapul
Howard és Tolkien köpenyéből bújt ki szinte mindenki, ja. Nekem amúgy a Warhammer jobban bejön, és abból előbb volt játszható játék (sőt, előbb volt Wizardry, Ultima vagy Final Fantasy videojátékként, mint FR dobókockás). A Forgotten Realms nekem többnyire elég kommersz, és ugye a '90-es évek végén és 2000-es évek elején is jöttek ki vele cRPG-k. Nem volt bajom például az NWN világával, amikor aránylag új korában játszottam vele, de emlékezetes vagy érdekes sem volt. Csak erre céloztam, hogy írhattam volna rá egy DT-set. Aki meg nyúzta a pen and papert, illetve a rengeteg cRPG-t, annak a BG is a megvalósítása miatt ütött, ha nem volt neki túl newschool.
Avatar
Moby

Hozzászólás #38860 2019.04.06. 23:59

Botond írta:Mindkettő ugyanazt csinálja, vagyis a tervük ugyanaz. Dollárnak hívják. De nagyon cukimuki, ahogy vallás lett hirtelen építve jó excluval és rossz excluval, meg jó lefizetéssel és rossz lefizetéssel.
Epic store mióta megy? Öt hónapja, vagy hat? Origin kliens mióta megy? Öt éve vagy hat? Osztán az ea mi a retkes lófaszt tud felmutatni kliens oldalon? Engem az ezerszer jobban felbasz, vagy a bnet. Utóbbit már le is szántottam a gépről, és remélem az origint is hamarosan utána tudom küldeni. Most hogy biowaret is kicsinálták minden ok elfogyott, hogy ne csak kopjon onnan a backlog. Jut eszembe, a jótét Sony hány stúdiót szántott be? A Valve? A szemétmocsokepic?
Az epic exkluzívok elkészülnek ugyanúgy az epic exkluzivitás nélkül. A sony exkluzívok nem készülnének el a sony exkluzivitás nélkül. Ez nem egy nagyon bonyás képlet.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #38861 2019.04.06. 23:59

Botond írta:Az a baj, hogy ez így full kreténség. Artyval is múltkor erről csevegtünk szarasteamen, hogy egyeseknek nem annyira jó a memóriája, mint Zónak. A Steam is úgy manőverezte magát monopóliumba, hogy megvett játékokat. Pl a civ5öt. Pont ugyanilyen mellbevágó szopás volt, hogy steamworks lett a civ5, mint a metró vevőknek, hogy a dobozossal mehetnek az epic storera. Szóval ez a recept, ilyen túszokkal operál a Sony, az ms, az ea, az ubisoft, a Nintendo, a blizzard, stb. Ennek ez a módja, mindenki így csinálja, mindenkinek bejött, másolják. Steamworks pont erről szólt az elején, hogy fizettek, hogy oda jöjjön pár nagyobb gém.
A másik, hogy ezeknek a featuréknak a felétől még pörögve hánytunk, amikor bejöttek. Earlyaccess? Fizetős béta? Marketplace lehúzás? Régiós árazás, aminek itt semmi haszna, mert a németekkel vagyunk egy régióban? Stb
Szóval ez már kezd fanboikodás lenni, meg sznobság. Kerülöm én is ezt az epicet, ha oda jön a civ7, akkor az már kimarad, maradok a backlog legyűrésnél, de ne csináljunk már szentet a szarasteamből.
A Civ 5 a sztímesedésnek nem éppen az elején volt. folyamat vége felé volt. Előtte még ment Steam vs GFWL is, mondanom sem kell, hogy melyikkel jártunk jobban.

A feature-ök tényleg mesterségesen felhizlaltak, de van közöttük sok fontos kényelmi funkció. Nyilván fog fejlődni az Epic Launcher, hiba a mostani szakadékot véglegesnek tekinteni, de azért kissé gyorsabban illene fejlődnie. Érted, ha beszállok az okosmobilpiacra egy 3220-as feature listjével rendelkező termékkel, a felhasználók körberöhögnek, ha azt mondom, hogy bezzeg a Nokia is ennyit tudott valaha (mondjuk már nem ők a Steam, de nagyobb néptelefon nem jutott eszembe).

A Steamtől sokan idegenkedtünk, de az paradigmaváltás volt, nem egy másik bolt. És én kb. akkoriban váltottam betárcsázós netről instabil ADSL-re, amikor kijött a HL2, és nyilván még éveken át mások voltak az online lehetőségeim, mint később. Ma meg már elvárjuk a Steam feature-jeit. A haszontalanokat is.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #38862 2019.04.07. 00:01

DanielT írta:Én bent vagyok, 2 másik friend is tolja épp, Zó is online. :nemtudom:
Hetek óta csak online vagyok, ritkán játékban, akár le is törölhetném. Elcsábított a feature-gazdag MS-ökoszisztéma!
Avatar
Moby

Hozzászólás #38863 2019.04.07. 00:07

Azé a sztímet se kell félteni, ha agybajról van szó :D Ma vettem észre: tök jó, hogy elrejti a spoileres achikat a saját nézetemben, de a globális teljesítménystatisztikánál már simán bedobja az összeset :D
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #38864 2019.04.07. 00:10

Moby írta:De az epic nem pénzeli a játékok elkészülését, nincsenek irányelvei, hogy a stúdiók milyen játékokat csináljanak, milyen minőségben, egyáltalán semmit nem tesz, csak felvásárolja őket. Persze a steam sem igazán csinál mást (1-2 kivételtől eltekintve), de semmilyen valós előnnyel nem jár, hogy náluk jelenik meg a játék. Mármint a usernek. És az tényleg gáz, hogy ennyi helyen van játék. Most fedeztem fel, hogy van egy csomó olyan játékra letöltő linkem(!!) a humblenél, amiről azt sem tudtam már, hogy megvan, és volt közte olyan, amit meg akartam venni steamre :D Ok, ez extrem, de epillanatban nem tudnám megmondani, hogy mi a fasz van a gogon nekem meg, mert ezer éve nem játszottam onnan játékkal.
Ja, nekem is vannak ilyesmik Humble-nél, bár szerintem igen kevés lehet, ami nincs meg Steamre. Ezekre kvázi warezként tekintek, ha valamihez adták is, nem ezekért fizettem (akkor sem figyeltem őket), nem éri meg a szemetesben kotorászni utánuk.

Szerencsére a rendes klienseimet tudom még követni, de ugye kettőn van sok (Steam, GOG), azok is többé-kevésbé különválaszthatók (új játékok vs régiek), a maradék kiadós, tehát adja magát (tudom, hol keressem a BF-et, az AC-t, a Forzát vagy a Diablót - ja, utóbbit a GOG-on :whatever: ). Az Epic ebbe a koncepcióba nehezebben fér bele harmadik dudásként és ha csak más feature-öket nem nézek, a Steamnél ott a family sharing, a GOG meg DRM-mentes.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #38865 2019.04.07. 00:13

Moby írta:Azé a sztímet se kell félteni, ha agybajról van szó :D Ma vettem észre: tök jó, hogy elrejti a spoileres achikat a saját nézetemben, de a globális teljesítménystatisztikánál már simán bedobja az összeset :D
Végigjátszás után néha így szoktam megnézni, hogy miről maradtam le. Mármint csak találgatni lehet az achievementek nevei alapján. A ME2-ben sokkal durvább volt, amikor beléptél az achievementes menübe, és fullba tolta a spoilert, pl. szépen ott sorakoztak a leendő társak "arcképei".
Avatar
Greyfox

Hozzászólás #38866 2019.04.07. 00:20

Tényleg nem kéne különbséget tenni amikor ítélkeztek, hogy miért exkluzív valami. Azért exkluzív, mert rád akarnak sózni gépet, launcsert, vagy valamit, amitől potenciális "újravásárló" leszel.
Namost, hogy ezt fejlesztés előtt, vagy a kész játék után teszik, olyan szempontból édesmindegy, a vége rohadtul ugyanaz. Ahogy elnézem, az epicnek is vannak "irányelvei", nem a hulladék cuccokat húzzák be a store-ba, nem véletlenül.
Nem bonyi, valóban.
Avatar
Moby

Hozzászólás #38867 2019.04.07. 00:31

Greyfox írta:hogy ezt fejlesztés előtt, vagy a kész játék után teszik, olyan szempontból édesmindegy,
A sonynál olyan játékokat veszek, amiket az epicnél sosem fogok(máshol sem). Se zsánerre, se minőségre. Szóval szívesen egyenlőség jelet teszek én a kettő közé, csak hozz abból a cuccból nekem is, amit tolsz, mer nagyon durvának tűnik innen :finom:
De mondom máshogy, hogy átmenjen: az epic store kontextusba maximum a psn-el tehető. A sony mint platformholder meg semmilyen kontextusba nem tehető az epiccel, mer annak nincs platformja. Csak egy szar launchere. Az meg nem platform. Meg nincsenek stúdiói. Mármint saját magán kívül. Meg nincsenek játékai. Van egy storeja.
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #38868 2019.04.07. 07:57

eje75 írta:Division 2-ben 38 óránál járok, legyaktam 3351 npc-t és valami ELKÚRTÚL élvezetesnek találom. Nem tudom mi, de valami nagyon beütött benne, minden pillanatát élvezem. Ha kitolom a single-t, megyek dark zone-ba, ami érdekes lesz, mert az előzőben azt kihagytam.. valaki tolja innen?
DMC5-nél a hozzászólas pillanatában nekem is 38 órát ír a szarasztím. Az S rankozással annyira nem haladtam, viszont a Bloody Palace-ba jópár óra beleröppent, masszívan addiktív a cucc, non-stop akció.
Eddig max a 60. szintig jutottam a 101-ből, ahol ha minden igaz Son of Sparda nehézségű Voltaic Knight-ot kéne leverni, aki a kampányban így csak nagyon sokadjára sikerült, az is Danteval és betanult Royal Guard időzítésekkel, ami ugye Neronál nem játszik. :gun:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #38869 2019.04.07. 09:32

Greyfox írta:Tényleg nem kéne különbséget tenni amikor ítélkeztek, hogy miért exkluzív valami. Azért exkluzív, mert rád akarnak sózni gépet, launcsert, vagy valamit, amitől potenciális "újravásárló" leszel.
Namost, hogy ezt fejlesztés előtt, vagy a kész játék után teszik, olyan szempontból édesmindegy, a vége rohadtul ugyanaz. Ahogy elnézem, az epicnek is vannak "irányelvei", nem a hulladék cuccokat húzzák be a store-ba, nem véletlenül.
Nem bonyi, valóban.
Akkor én már csak annyit kérnék, hogy mindent Epic store-on vegyél, ami ott is létezik. És ez ne legyen választás kérdése, ott vedd. Mert ugye nincs választásunk Metro, stb esetében sem, élvezd, ahogy át vagy nyomva egy másik gecibe. Sőt, neked még csak nem is lesz kényelmetlen, hisz "nincs itt semmi látnivaló, műbalhé az egész." :eljen:
Avatar
Botond

Hozzászólás #38870 2019.04.07. 10:25

Moby írta:Az epic exkluzívok elkészülnek ugyanúgy az epic exkluzivitás nélkül. A sony exkluzívok nem készülnének el a sony exkluzivitás nélkül. Ez nem egy nagyon bonyás képlet.
Ezzel nem feltétlen tudok egyetérteni. Gondolom egy BB sose készült volna el, ha nem ejti túszul a sony? Az uncsi is csak PS-en éri meg üzletileg, ha multiplatformként kellett volna megállni a piacon akkor földbeállnak, mint a gerely? Nem hinném. Ez mind sima túszejtés, pont a QD esetén látni. A sony/nintendo/ms egy fokkal még nagyobb geci is a szememben, mert a szaros hardverük is ránk tukmálják a túszszedés okán.
Amúgy ilyen alapon az epic nélkül se jött volna létre egy pár játék.
Avatar
Botond

Hozzászólás #38871 2019.04.07. 10:28

Zóanagyvarázsló írta:A Civ 5 a sztímesedésnek nem éppen az elején volt. folyamat vége felé volt. Előtte még ment Steam vs GFWL is, mondanom sem kell, hogy melyikkel jártunk jobban.
Egyezünk ki egy közepénben. De a steamworks jellegű túszszedési akciót korábban kezdték meg, és pont ugyanerről szólt, mint most az epic akciója, hogy vettek piacot, hogy nagyok lehessenek és akkor már ne kelljen venni, mert a kiadóknak élethalál kérdés, hogy ott legyenek. Plusz a grállovag valve pályafutás röviden a hogyan lopjunk ügyesen című filmben lesz feldolgozva, aztán most ők a szentek. Zseniális. :)
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #38872 2019.04.07. 10:43

Botond írta:Ezzel nem feltétlen tudok egyetérteni. Gondolom egy BB sose készült volna el, ha nem ejti túszul a sony? Az uncsi is csak PS-en éri meg üzletileg, ha multiplatformként kellett volna megállni a piacon akkor földbeállnak, mint a gerely? Nem hinném. Ez mind sima túszejtés, pont a QD esetén látni. A sony/nintendo/ms egy fokkal még nagyobb geci is a szememben, mert a szaros hardverük is ránk tukmálják a túszszedés okán.
Amúgy ilyen alapon az epic nélkül se jött volna létre egy pár játék.
Metro Exodus és Borderlands 3 simán lett volna az Epic nélkül, ahogy pl. Rise of the Tomb Raider is M$ timed exklu deal nélkül. A Metro az pl. még csak nem is Unreal engine.
A Sony nélkül nem lenne Demon's Souls vagy ilyen formában Uncharted 4, ahogy pl. Nintendo nélkül nem lenne Bayonetta 2, 3 sem.
Ha különleges, új, kísérletezgetős címekbe öntenék a pénzt és tennék exkluzívvá a már létező franchise-ok sokadik része helyett egy szavam nem lenne.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára benőmenő 2019.04.07. 10:48-kor.
Avatar
Moby

Hozzászólás #38873 2019.04.07. 10:48

Botond írta:Ezzel nem feltétlen tudok egyetérteni. Gondolom egy BB sose készült volna el, ha nem ejti túszul a sony? Az uncsi is csak PS-en éri meg üzletileg, ha multiplatformként kellett volna megállni a piacon akkor földbeállnak, mint a gerely? Nem hinném. Ez mind sima túszejtés, pont a QD esetén látni. A sony/nintendo/ms egy fokkal még nagyobb geci is a szememben, mert a szaros hardverük is ránk tukmálják a túszszedés okán.
Amúgy ilyen alapon az epic nélkül se jött volna létre egy pár játék.
A BB kilóg a sorból, a from nem 1.st party, de nem, a BB SEM kélszült volna el. Készült volna egy következő souls. A szaros hardverükön keresik meg azt, amit a piacon a játékaikkal nem tudnak a mikrotranzakciók, fortnite, BR árnyékában nem tudnak. A kiaadókat piaci alapon egy gow vagy egy uncsi a maga fejlesztési büdzséjével nem érdekli. Nem feltétlenül van ez így jól, de jelenleg ez egy olyan működő modell, amivel megteremdtődnek ezek, és nem igazán látunk alternatívát, vagy bármit, ahogy ezt lehetne még. Az epic...nos ha az epic nincs, akkor van a steam, meg a többi. Ha porig égne az epic store szerverközpont, senkinek nem tűnne fel a hiánya. Na hát ennyit tesznek ők hozzá a bármihez.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #38874 2019.04.07. 10:58

Botond írta:Ezzel nem feltétlen tudok egyetérteni. Gondolom egy BB sose készült volna el, ha nem ejti túszul a sony? Az uncsi is csak PS-en éri meg üzletileg, ha multiplatformként kellett volna megállni a piacon akkor földbeállnak, mint a gerely? Nem hinném. Ez mind sima túszejtés, pont a QD esetén látni. A sony/nintendo/ms egy fokkal még nagyobb geci is a szememben, mert a szaros hardverük is ránk tukmálják a túszszedés okán.
Amúgy ilyen alapon az epic nélkül se jött volna létre egy pár játék.
persze ezek a játékok más enginel el se készülhettek volna :nezze:
Avatar
Moby

Hozzászólás #38875 2019.04.07. 11:01

Egyébként a BB tökéletes példa. A sekiro 2019-ben az első nem-souls játéka a fromnak a DaS széria óta, amit ki mert adni multiplatformban. És a BB meg a sekiro között azért jött egy DaS3 a világnak, biztos-ami-biztos alapon :D
Avatar
DanielT

Hozzászólás #38876 2019.04.07. 11:07

Moby írta:Egyébként a BB tökéletes példa. A sekiro 2019-ben az első nem-souls játéka a fromnak a DaS széria óta, amit ki mert adni multiplatformban. És a BB meg a sekiro között azért jött egy DaS3 a világnak, biztos-ami-biztos alapon :D
Nem merés kérdése ez. PONT a Sony finanszírozta a DeS fejlesztésének jórészét, nélkülük nem jelent volna meg soha kb. És emiatt voltak lekötelezve nekik és csinálták meg a BB-t exkluzívnak.

De persze az Epic ugyanezt csinálja... éééédesfaszomkomolyanmivanafejekben.... :wilting: :wilting: :wilting:
Avatar
Botond

Hozzászólás #38877 2019.04.07. 11:08

Moby írta:Egyébként a BB tökéletes példa. A sekiro 2019-ben az első nem-souls játéka a fromnak a DaS széria óta, amit ki mert adni multiplatformban. És a BB meg a sekiro között azért jött egy DaS3 a világnak, biztos-ami-biztos alapon :D
A BB inkább arra példa, hogy a kutyának nem kellett a PSen és ezt kompenzálni kellett pénzzel, ezzel szemben amikor egy nem souls játék kijön PCre is a PS mellett máris értelmezhető eladások vannak. Szerinted jót tesznek a kiadók ezzel maguknak? Ezzel csak a túsztartók szekerét tolják, stockholm szindróma meg minden.
Meg ugye a mai napból vezetjük le a világot, de mondjuk pár gennel korábban amikor ez a túszszedősdi indult akkor mindenki így dolgozott, mint az epic. Mert ennek ez a módja, így kell elkezdeni. Aztán amikor már ők is 1napos túszszedőkből 2 évtizedes túszszedők lesznek akkor már ők is nyomhatják a grállovagot. Be akarnak kerülni a bizniszbe, hát naná, hogy azt csinálják, mint mindenki amikor kezdte a boltot. Az első félévben ugyanezt el tudtad volna mondani a playstation ökoszisztémáról is, hogy ha porigég a minden is náluk, akkor még mindig ott a nintendo/pc/sega/akárki, semmise történne, buktuk volna a ps 1st gen első pár nyitó exclu címét, nagy kaland.
Pénzt akarnak csinálni, van recept amit a piaci szereplők 100%-a alkalmazott, hogy hogyan lehet odaülni az asztalhoz, nyomtak rá egy copypastet és ők a gonoszgecik és mindenki más aki pontról pontra ezen az úton haladt végig meg egy szent? Nemár!
Avatar
Micsu

Hozzászólás #38878 2019.04.07. 11:11

DanielT írta:Nem merés kérdése ez. PONT a Sony finanszírozta a DeS fejlesztésének jórészét, nélkülük nem jelent volna meg soha kb. És emiatt voltak lekötelezve nekik és csinálták meg a BB-t exkluzívnak.

De persze az Epic ugyanezt csinálja... éééédesfaszomkomolyanmivanafejekben.... :wilting: :wilting: :wilting:
ez kb ugyanaz a szint mikor az elmebeteg tinman ecsetelgette hogy a poet ha nem a kickstarter finanszirozta volna meg akkor más, ne szopjuk már le a lehúzós kickstartert :wilting: egyébként se fizetünk előre a péknél
Avatar
Botond

Hozzászólás #38879 2019.04.07. 11:11

DanielT írta:Nem merés kérdése ez. PONT a Sony finanszírozta a DeS fejlesztésének jórészét, nélkülük nem jelent volna meg soha kb. És emiatt voltak lekötelezve nekik és csinálták meg a BB-t exkluzívnak.

De persze az Epic ugyanezt csinálja... éééédesfaszomkomolyanmivanafejekben.... :wilting: :wilting: :wilting:
Vannak ezek a szemétgecik az epicnél. Aszondják, hogy nem adunk pénzt nektek a desre meg a többi világmegváltó cuccra, de odaadjuk ingyen az unreal motort, ha epic storeba rakjátok fel a kész cuccot. A motorért amúgy fizetni kell, vagy azért mert megveszed, vagy azért mert fel kell venni egy halom flipflop papucsos csávót, hogy összerakják neked. Szóval ezek a gecik nem adnak pénzt, meg nem finanszírozzák a fejlesztőket, mert csak akkor támogatás, ha jelöletlen 100 dollárosokban van odaadva. A sony meg szívjóságból finanszírozta a des-t amúgy. Hagyjuk már ezeket az egybites jók és gonoszok gondolkozást.
Avatar
Moby

Hozzászólás #38880 2019.04.07. 11:14

Botond írta:A BB inkább arra példa, hogy a kutyának nem kellett a PSen és ezt kompenzálni kellett pénzzel, ezzel szemben amikor egy nem souls játék kijön PCre is a PS mellett máris értelmezhető eladások vannak. Szerinted jót tesznek a kiadók ezzel maguknak? Ezzel csak a túsztartók szekerét tolják, stockholm szindróma meg minden.
Meg ugye a mai napból vezetjük le a világot, de mondjuk pár gennel korábban amikor ez a túszszedősdi indult akkor mindenki így dolgozott, mint az epic. Mert ennek ez a módja, így kell elkezdeni. Aztán amikor már ők is 1napos túszszedőkből 2 évtizedes túszszedők lesznek akkor már ők is nyomhatják a grállovagot. Be akarnak kerülni a bizniszbe, hát naná, hogy azt csinálják, mint mindenki amikor kezdte a boltot. Az első félévben ugyanezt el tudtad volna mondani a playstation ökoszisztémáról is, hogy ha porigég a minden is náluk, akkor még mindig ott a nintendo/pc/sega/akárki, semmise történne, buktuk volna a ps 1st gen első pár nyitó exclu címét, nagy kaland.
Pénzt akarnak csinálni, van recept amit a piaci szereplők 100%-a alkalmazott, hogy hogyan lehet odaülni az asztalhoz, nyomtak rá egy copypastet és ők a gonoszgecik és mindenki más aki pontról pontra ezen az úton haladt végig meg egy szent? Nemár!
Figyike. Én köpök rá, hogy csinálnak pénzt, vagy csinálnak-e. Nekem teljesen mindegy, nekem ettől se jobb se rosszabb nem lesz. Nekem jobb attól lesz, ha jó játékok készülnek. Ha az egyik modell azt megteremti, az jó (sonyex). Ha a másik lófaszt nem teremt, szaromle (epic). Hogy mire milyen magyarázat van, a lőtéri döglött kutyát nem érdekli, max artyt, amikor épp aktív. Az egyik van, a másik nincs. Ennyi, felesleges ezt túlmagyarázni.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #38881 2019.04.07. 11:17

Botond írta:Vannak ezek a szemétgecik az epicnél. Aszondják, hogy nem adunk pénzt nektek a desre meg a többi világmegváltó cuccra, de odaadjuk ingyen az unreal motort,
azért azt hozzátenném hogy ma 2019ben azért hozzádvágnak pár fajta motort ingyé nem 2004 van
Avatar
Moby

Hozzászólás #38882 2019.04.07. 11:20

Egyébként annak sem fogok ellenálni ha az epic a túszszedésével olyan játékokat teremt, amik enélkül nem lennének. Lássunk erre példát, én benne vagyok. Benne lennék az EA-nél is, benne lennék a steamnél is, benne lennék sok helyen. A steamnél bizonyos szinten, eléggé low levelben még csak-csak működik(bár náluk exkluzivitás meg nincs is), de tőlük is sokkal többet lehetne elvárni ezügyben. Az exkluzivitás soha nem lesz jó, de lehet működő meg értelmezhető, csak akarni kell működtetni, nem csak felhasználni a semmihez.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Moby 2019.04.07. 11:20-kor.
Avatar
Botond

Hozzászólás #38883 2019.04.07. 11:20

Moby írta:Figyike. Én köpök rá, hogy csinálnak pénzt, vagy csinálnak-e. Nekem teljesen mindegy, nekem ettől se jobb se rosszabb nem lesz. Nekem jobb attól lesz, ha jó játékok készülnek. Ha az egyik modell azt megteremti, az jó (sonyex). Ha a másik lófaszt nem teremt, szaromle (epic). Hogy mire milyen magyarázat van, a lőtéri döglött kutyát nem érdekli, max artyt, amikor épp aktív. Az egyik van, a másik nincs. Ennyi, felesleges ezt túlmagyarázni.
Mondom, le tudjuk ezt egy bitre butítani, hogy ebben a minutumban éppen mi az egyenleg, és totál figyelmen kívül hagyhatunk mindent ami vót, meg ami lesz, és akkor így van ahogy írod. Én azé szeretem megnézni 2-3 bit mélységig is a dolgokat és nem eldönteni egy könyvről az első három sor, vagy egy sorozat esetén az első 30 másodperc alapján, hogy adott e már annyit, mint abban az egy oldalban, mint egy jó könyv, vagy abban a 30 másodpercben, mint a trónok harca 7 évada együtt. Szóval stay tuned szerintem, aztán ha 10 év múlva is ennyire fussa nekik, hogy lefizetnek kiadókat timed excluért akkor tényleg nem tettek hozzá, csak elvettek, de ezt majd csak akkor tudjuk meg.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #38884 2019.04.07. 11:24

Botond írta:Mondom, le tudjuk ezt egy bitre butítani, hogy ebben a minutumban éppen mi az egyenleg, és totál figyelmen kívül hagyhatunk mindent ami vót, meg ami lesz, és akkor így van ahogy írod. Én azé szeretem megnézni 2-3 bit mélységig is a dolgokat és nem eldönteni egy könyvről az első három sor, vagy egy sorozat esetén az első 30 másodperc alapján, hogy adott e már annyit, mint abban az egy oldalban, mint egy jó könyv, vagy abban a 30 másodpercben, mint a trónok harca 7 évada együtt. Szóval stay tuned szerintem, aztán ha 10 év múlva is ennyire fussa nekik, hogy lefizetnek kiadókat timed excluért akkor tényleg nem tettek hozzá, csak elvettek, de ezt majd csak akkor tudjuk meg.
Pedig nekem úgy tűnik, hogy itt is struccpolitika szerűen vagdalkozol, bármiféle rálátás nélkül, hogy egyes játékok fejesztése hogyan alakult... "Jóazúgy! Mindenki csak pénzt akar!" Kb ennyit hallottunk.

Akkor idetenném az Epic elmúlt 13 évi munkásságát:

Gears of War 1-2-3
Shadow complex
Bulletstorm
Fortnite

Köszöntemszépen! Tapsoljuk meg őket. Pedig biztos ők is nagyon olcsón kapták az engine-t saját maguktól. :miaz:
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #38885 2019.04.07. 11:25

Moby írta:Egyébként annak sem fogok ellenálni ha az epic a túszszedésével olyan játékokat teremt, amik enélkül nem lennének. Lássunk erre példát, én benne vagyok. Benne lennék az EA-nél is, benne lennék a steamnél is, benne lennék sok helyen. A steamnél bizonyos szinten, eléggé low levelben még csak-csak működik(bár náluk exkluzivitás meg nincs is), de tőlük is sokkal többet lehetne elvárni ezügyben. Az exkluzivitás soha nem lesz jó, de lehet működő meg értelmezhető, csak akarni kell működtetni, nem csak felhasználni a semmihez.
Az EA pl. pénzelt 2 Unravelt és az "A way out"-ot a launcser exkluzivitásért cserébe.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #38886 2019.04.07. 11:27

benőmenő írta:Az EA pl. pénzelt 2 Unravelt és az "A way out"-ot a launcser exkluzivitásért cserébe.
Teljesen valid megoldás, valamit valamiért.

Ellenben a féreg geci Epic, közösségi finanszírozott cuccokat vesz meg, mindenkit megfosztva a konkrét platform ígérettől, amikre befizettek.

És bazmeg még itt is tapsolnak/asszisztáknak nekik... :wilting: :wilting: :wilting:
Avatar
Moby

Hozzászólás #38888 2019.04.07. 11:44

benőmenő írta:Az EA pl. pénzelt 2 Unravelt és az "A way out"-ot a launcser exkluzivitásért cserébe.
Egen, és nem akarok telhetetlennek látszani, de ez nem az a szint, ahol kéne tartaniuk. De jogos, és szerintem nem is volt ezeknél senkinek gondja vele. Nem lehett, nem volt miért. Fair játék.
Avatar
Botond

Hozzászólás #38889 2019.04.07. 11:54

DanielT írta:Pedig nekem úgy tűnik, hogy itt is struccpolitika szerűen vagdalkozol, bármiféle rálátás nélkül, hogy egyes játékok fejesztése hogyan alakult... "Jóazúgy! Mindenki csak pénzt akar!" Kb ennyit hallottunk.

Akkor idetenném az Epic elmúlt 13 évi munkásságát:

Gears of War 1-2-3
Shadow complex
Bulletstorm
Fortnite

Köszöntemszépen! Tapsoljuk meg őket. Pedig biztos ők is nagyon olcsón kapták az engine-t saját maguktól. :miaz:
Ilyenkor nehéz eldönteni, hogy a Sony vagy a Steam szemellenző van rajtad. A színes csekklistre még dobd fel, hogy “nevében az összefogás, a csapat (team), nem önző gecik” és mehet a zöld yes a sTEAM mellé, és piros no a többihez, és akkor méginkább a Steam lesz a jó. Mert ők bezzeg aztán elhozták nekünk a mindent. Civ5-6 sose lett volna nélkülük, meg a gta5 se megmegmeg...
Mondjuk az legalább korrekt, hogy melléraktad a szentvalve által kiadott cuccokat az elmúlt 13 évből. Egyedül a nagy sikerű artifact maradt ki abból a felsorolásból, ha jól látom. :D
De whatever, kiadókat lefizetni, ha nevedben a csapat akkor jó, ha nem akkor meg geciség. Ha még hw-t is venni kell a vásárolt címeid mellé akkor szent vagy, ha nem kell akkor meg geci. Jóvan, ez jó szabály, mehet a fejlécbe.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #38890 2019.04.07. 12:11

Botond írta:Ilyenkor nehéz eldönteni, hogy a Sony vagy a Steam szemellenző van rajtad. A színes csekklistre még dobd fel, hogy “nevében az összefogás, a csapat (team), nem önző gecik” és mehet a zöld yes a sTEAM mellé, és piros no a többihez, és akkor méginkább a Steam lesz a jó. Mert ők bezzeg aztán elhozták nekünk a mindent. Civ5-6 sose lett volna nélkülük, meg a gta5 se megmegmeg...
Mondjuk az legalább korrekt, hogy melléraktad a szentvalve által kiadott cuccokat az elmúlt 13 évből. Egyedül a nagy sikerű artifact maradt ki abból a felsorolásból, ha jól látom. :D
De whatever, kiadókat lefizetni, ha nevedben a csapat akkor jó, ha nem akkor meg geciség. Ha még hw-t is venni kell a vásárolt címeid mellé akkor szent vagy, ha nem kell akkor meg geci. Jóvan, ez jó szabály, mehet a fejlécbe.
Most épp a Sony. Mert épp arról volt szó, hogy az ő finanszírozásuk/exkluzivitásuk milyen játékokat eredményez.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #38891 2019.04.07. 12:42

Ugyanakkor nagyon szívesen látnám felsorolni az Epic store pozitívzumait, amiért örülnek neki itt a felesleges haterkedést kiáltók!
Avatar
Botond

Hozzászólás #38892 2019.04.07. 12:58

DanielT írta:Ugyanakkor nagyon szívesen látnám felsorolni az Epic store pozitívzumait, amiért örülnek neki itt a felesleges haterkedést kiáltók!
Az epic store jelenleg egy ígéret, hogy ők lesznek a következő Steam. Jelenleg annyit tudnak felmutatni amennyit a Steam tudott ötször ennyi idő alatt, nyilván, mert másolni egyszerűbb az adott mintát, de levonni a konklúziót ennyi idő alatt, hogy ez szar és mindig is az lesz, mintha egy filmet a főcím betűtípusa alapján kritizálnál, hogy szar benne a történet. Tartom a három lépést, mert még nincs ott a civ7, aztán ha ott lesz akkor lesz döntési pont. Addig figyelek, de szerintem ők az elsők akikben van potenciál pont azért mert függetlenek, az összes többi launcher azért nem vitte semmire, mert kiadók saját launcherei voltak, és nem is volt ennél nagyobb ambíció bennük. Aztán lehet a 60 azért nem 90 még ahogy az ubi szeretné, mert az epic megjelent és nem tud a monopolsteam bármit is megtenni. Ki tudja, figyeljünk és megtudjuk.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #38893 2019.04.07. 13:50

Botond írta:Az epic store jelenleg egy ígéret, hogy ők lesznek a következő Steam. Jelenleg annyit tudnak felmutatni amennyit a Steam tudott ötször ennyi idő alatt, nyilván, mert másolni egyszerűbb az adott mintát, de levonni a konklúziót ennyi idő alatt, hogy ez szar és mindig is az lesz, mintha egy filmet a főcím betűtípusa alapján kritizálnál, hogy szar benne a történet. Tartom a három lépést, mert még nincs ott a civ7, aztán ha ott lesz akkor lesz döntési pont. Addig figyelek, de szerintem ők az elsők akikben van potenciál pont azért mert függetlenek, az összes többi launcher azért nem vitte semmire, mert kiadók saját launcherei voltak, és nem is volt ennél nagyobb ambíció bennük. Aztán lehet a 60 azért nem 90 még ahogy az ubi szeretné, mert az epic megjelent és nem tud a monopolsteam bármit is megtenni. Ki tudja, figyeljünk és megtudjuk.
mivel a jelenrol meg a multrol tudunk nyilatkozni ki lehet mondani h az epic lancher szar mert az
Az epic attol lett fuggetlen h random megvette par cim excl kiadasi jogat? Ne nevetess
Avatar
Mekee

Hozzászólás #38894 2019.04.07. 14:08

DanielT írta:Ugyanakkor nagyon szívesen látnám felsorolni az Epic store pozitívzumait, amiért örülnek neki itt a felesleges haterkedést kiáltók!
Nincs neki, de ettől nem indítanék hadjáratot ellene, simán csak leszarom a létezését. Egyébként én pusztán felhasználói oldalról nézve aztmondanám hogy ugyanennyire nekimehetnél a sonynak is, és tetted is míg nem vettél te és moby prő-t, mer addíg itt közutálat tárgya volt, és az egyetlen igaz út a pc volt. Most akkor ez nem kettős mérce? Mert a sony se miattad adta ki a xy akármit exklukéént, nem azért mert ez neked jó, lófasz jó nekünk, mindent csakis a profit miatt csinál mindenki, most bármibe bele lehet állni, de én mégis inkább csak elmegyek mellette.
Avatar
Mekee

Hozzászólás #38895 2019.04.07. 14:09

BTW Metro, írjon valaki aki letolta
Spoiler
a vége téli kihalt városos résznél már innentől végig ismét bezárt lesz a játék?
Mert ha igen, akkor yt-on befejezem, nincs ehez má kedvem..
Avatar
Botond

Hozzászólás #38896 2019.04.07. 15:15

Micsu írta:mivel a jelenrol meg a multrol tudunk nyilatkozni
Én értem, hogy ti egy viccet próbáltok elmesélni, csak szarul csináljátok. Szóval valóban van ez a vicc arról, hogy csak a múltból és jelenből kiindulva vonjuk le a következtetést, de az úgy szól, hogy az öngyilkos leugrik a 10 emeletes ház tetejéről és a 3. emelet magasságában azt gondolja, hogy eddig minden jó. Csak ugye tudjuk mi a vicc csattanója. É-R-T-E-D! ;) CSATTANÓJA! ÓRIÁSI!
Szóval nincs ezzel baj, hogy ti szeretnétek ezt a figurát megformálni, csak ugye nem mindenki szeretné, van aki ennél az egy bites dolognál tovább szeretne látni.
És amúgy attól lesz független amit pont Dani listázott be, hogy nem ontják magukból a címeket, ezért kénytelenek a mások játékain keresni, mint a valve, vagy a gog-osok. Szemben azokkal akik az origin, uplay, bethesda launcher, stb mögött vannak.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #38897 2019.04.07. 15:29

Botond írta:Én értem, hogy ti egy viccet próbáltok elmesélni, csak szarul csináljátok. Szóval valóban van ez a vicc arról, hogy csak a múltból és jelenből kiindulva vonjuk le a következtetést, de az úgy szól, hogy az öngyilkos leugrik a 10 emeletes ház tetejéről és a 3. emelet magasságában azt gondolja, hogy eddig minden jó. Csak ugye tudjuk mi a vicc csattanója. É-R-T-E-D! ;) CSATTANÓJA! ÓRIÁSI!
Szóval nincs ezzel baj, hogy ti szeretnétek ezt a figurát megformálni, csak ugye nem mindenki szeretné, van aki ennél az egy bites dolognál tovább szeretne látni.
És amúgy attól lesz független amit pont Dani listázott be, hogy nem ontják magukból a címeket, ezért kénytelenek a mások játékain keresni, mint a valve, vagy a gog-osok. Szemben azokkal akik az origin, uplay, bethesda launcher, stb mögött vannak.
hat eddig az epic jatekfejlesztesbol elt de sebaj ;) most is van egy fortnite nevezetu tragyadombja meg ut de teny h nem akkora volumenu fejlesztok/kiadok mint amiket te emlitettel
Sztem a vilagon mindenki 1 bitnel tobbet szeretne tudni, van akinek ez ugy sikerul h atlat a szitan 10 perc alatt van aki evek mulva se
Tudod lehet valamit ugy is csinalni h van baromi sok toked, beinvesztalsz egy olyan szegmensbe ami telitett es tele van olyan piaci szereplokkel akiknek multjuk es tapasztalatuk van, de pozicionalok egy olyan termeket ami rentabilis es eloremutato, ezt pl igy tette a tesla, nem veletlen szimpatikus a ceg az embereknek
Az epicnek is valami hasonlot kellett volna, de semmi olyat nem tett le az asztalra amitol szimpatikus lenne nekem mint jatekosnak, semmi eloremutatot latok, dupla 00
Avatar
Botond

Hozzászólás #38899 2019.04.07. 15:36

Micsu írta:hat eddig az epic jatekfejlesztesbol elt de sebaj ;) most is van egy fortnite nevezetu tragyadombja meg ut de teny h nem akkora volumenu fejlesztok/kiadok mint amiket te emlitettel
Sztem a vilagon mindenki 1 bitnel tobbet szeretne tudni, van akinek ez ugy sikerul h atlat a szitan 10 perc alatt van aki evek mulva se
Tudod lehet valamit ugy is csinalni h van baromi sok toked, beinvesztalsz egy olyan szegmensbe ami telitett es tele van olyan piaci szereplokkel akiknek multjuk es tapasztalatuk van, de pozicionalok egy olyan termeket ami rentabilis es eloremutato, ezt pl igy tette a tesla, nem veletlen szimpatikus a ceg az embereknek
Az epicnek is valami hasonlot kellett volna, de semmi olyat nem tett le az asztalra amitol szimpatikus lenne nekem mint jatekosnak, semmi eloremutatot latok, dupla 00
Rendben, én ezt el tudom fogadni, hogy így látod. Én meg máshogy látom és húsz év múlva már tökre tudni fogjuk, hogy ki látta jól. :)
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #38900 2019.04.07. 16:40

Ha jól értelmeztem a hsz-eit DT azért haxorolt annyit, mert neki pixel perfect ÉS crt shader is kell, hogy legyen. Önmagában a crt shader egy magára valamit adó emuban 1 db opcióhoz berakott pipa.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #38901 2019.04.07. 17:06

benőmenő írta:Ha jól értelmeztem a hsz-eit DT azért haxorolt annyit, mert neki pixel perfect ÉS crt shader is kell, hogy legyen. Önmagában a crt shader egy magára valamit adó emuban 1 db opcióhoz berakott pipa.
Lófasz SE amit a Nintendo ad. Botond meg sajnos nem tudja mi az a pixel perfect ebben az aspektusban, de szerintem sokan mások se. :) (google nélkül)
Avatar
DanielT

Hozzászólás #38902 2019.04.07. 17:08

Mindeközben pörög a Planet Alpha credits.

A látvány földöntúli (éééérted), sajnos ötletből kb a játék harmadára volt elég. A rohadt "húzd a tárgyat, hogy ráállj" rémát annyira túlhasználták, hogy már paródiának is beillene.

Azé' nagyon különleges cucc.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #38903 2019.04.07. 17:10

Mekee írta:Nincs neki, de ettől nem indítanék hadjáratot ellene, simán csak leszarom a létezését. Egyébként én pusztán felhasználói oldalról nézve aztmondanám hogy ugyanennyire nekimehetnél a sonynak is, és tetted is míg nem vettél te és moby prő-t, mer addíg itt közutálat tárgya volt, és az egyetlen igaz út a pc volt. Most akkor ez nem kettős mérce? Mert a sony se miattad adta ki a xy akármit exklukéént, nem azért mert ez neked jó, lófasz jó nekünk, mindent csakis a profit miatt csinál mindenki, most bármibe bele lehet állni, de én mégis inkább csak elmegyek mellette.
Én is leszarnám a létezését, ha ne lett volna a bejelentés ezredmásodpercét követően a Metro Exodus a Steam kívánságlistámon...

Sonynak 15 év alatt nekimentem már párszor, szal'...
Avatar
Moby

Hozzászólás #38904 2019.04.07. 17:33

Mekee írta:BTW Metro, írjon valaki aki letolta
Spoiler
a vége téli kihalt városos résznél már innentől végig ismét bezárt lesz a játék?
Mert ha igen, akkor yt-on befejezem, nincs ehez má kedvem..
Nem értem a "bezártat". Az egész játék az.
Avatar
Botond

Hozzászólás #38905 2019.04.07. 17:39

DanielT írta:Én is leszarnám a létezését, ha ne lett volna a bejelentés ezredmásodpercét követően a Metro Exodus a Steam kívánságlistámon...
Na, ennyi a lényeg, hogy leszarod te a metro exodust. Én nagyon leszarom, mert még kívánság listára se vettem, te meg közepesen szarod le, mert legalább odaraktad. Ha érdekelt volna egy hajszálnyit is így egyben, hogy metro+steam, akkor toltad volna rá az elővásárlást, legkésőbb akkor amikor bejelentették, hogy még 3 napig vehető meg steamen. De leszarod és ezt a cselekedeteid is jól példázzák, és hát a kiadók már csak ilyenek, hogy nem azokra optimalizálnak akik leszarják a cuccaikat, hanem azokra akiket érdekel, és lám, volt a topikban akit érdekelt, na azok meg a steamet szarták le. Nem bonyolult az élet valóban, és egy bitre lebutítva ennyi a sztori. Senki nem klienst akar venni, kártyát meg a fasztudja mit, hanem játékot, és aki akarta, na azok meg is vették, téged meg pont annyira nem érdekelt a cucc, mint a yoshi karton világa, vagy gombakapitány kalandjai, szóval tökmindegy, hogy a nintendo switchre adja ki, vagy felpakolta volna steamre. Én ígyis úgyis megvettem, te meg ígyse úgyse.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #38906 2019.04.07. 17:58

Botond írta:Na, ennyi a lényeg, hogy leszarod te a metro exodust. Én nagyon leszarom, mert még kívánság listára se vettem, te meg közepesen szarod le, mert legalább odaraktad. Ha érdekelt volna egy hajszálnyit is így egyben, hogy metro+steam, akkor toltad volna rá az elővásárlást, legkésőbb akkor amikor bejelentették, hogy még 3 napig vehető meg steamen. De leszarod és ezt a cselekedeteid is jól példázzák, és hát a kiadók már csak ilyenek, hogy nem azokra optimalizálnak akik leszarják a cuccaikat, hanem azokra akiket érdekel, és lám, volt a topikban akit érdekelt, na azok meg a steamet szarták le. Nem bonyolult az élet valóban, és egy bitre lebutítva ennyi a sztori. Senki nem klienst akar venni, kártyát meg a fasztudja mit, hanem játékot, és aki akarta, na azok meg is vették, téged meg pont annyira nem érdekelt a cucc, mint a yoshi karton világa, vagy gombakapitány kalandjai, szóval tökmindegy, hogy a nintendo switchre adja ki, vagy felpakolta volna steamre. Én ígyis úgyis megvettem, te meg ígyse úgyse.
Feleslegesen koptatod a billentyűzetet, day1 vettem volna dobozosan, ahogy minden mást, amit támogatni akarok. Steamen 60 euróért soha nem vettem semmit.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #38907 2019.04.07. 18:27

Moby írta:Nem értem a "bezártat". Az egész játék az.
Az egész játék az? Nem arról van szó, hogy kint bóklászol? Totál elvesztettek vele egyébként egyelőre. Az első próba óta eszembe nem jutott elindítani, hogy a rühes havas latyakban kóboroljak... :szomoru1:
Avatar
Moby

Hozzászólás #38908 2019.04.07. 18:31

DanielT írta:Az egész játék az? Nem arról van szó, hogy kint bóklászol? Totál elvesztettek vele egyébként egyelőre. Az első próba óta eszembe nem jutott elindítani, hogy a rühes havas latyakban kóboroljak... :szomoru1:
Áááá az ilyen alibi izé. Van valami bóklászás, oda bóklászol, ahova amúgy is mennél, szal nem lett ebből openworld játék :D De nem is hiányzik ebbe a játékba ilyen. Ez a formula (a gow is hasonló) nagyon jól működik. Egyszer majd ezt is letolom még megen, másik endingre (a legjobb ending lett az első köröm).
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Moby 2019.04.07. 18:33-kor.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #38909 2019.04.07. 18:31

DanielT írta:Az egész játék az? Nem arról van szó, hogy kint bóklászol? Totál elvesztettek vele egyébként egyelőre. Az első próba óta eszembe nem jutott elindítani, hogy a rühes havas latyakban kóboroljak... :szomoru1:
esku nem ertem mi a gondod a gyonyoru havas tajjal, nincs is szebb annal irl, latyak az tree persze
Avatar
Micsu

Hozzászólás #38910 2019.04.07. 18:32

Moby írta:szal nem lett ebből openworld játék :D
nah ez jo hir
Avatar
DanielT

Hozzászólás #38911 2019.04.07. 18:38

Micsu írta:esku nem ertem mi a gondod a gyonyoru havas tajjal, nincs is szebb annal irl, latyak az tree persze
Gyűlölöm, minden formában.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #38912 2019.04.07. 18:52

Olyan shotot tolj, amin rajta van a filter valamelyik játékon.
Avatar
Mekee

Hozzászólás #38913 2019.04.07. 19:54

Moby írta:Nem értem a "bezártat". Az egész játék az.
Hát a szűk metroalagutas fődalatti részek nekem azok.
Avatar
Mekee

Hozzászólás #38914 2019.04.07. 19:56

Moby írta:Áááá az ilyen alibi izé. Van valami bóklászás, oda bóklászol, ahova amúgy is mennél, szal nem lett ebből openworld játék :D De nem is hiányzik ebbe a játékba ilyen. Ez a formula (a gow is hasonló) nagyon jól működik. Egyszer majd ezt is letolom még megen, másik endingre (a legjobb ending lett az első köröm).
Jaja, totál rendbenvan így, nem gondoltam énse egy percigse hogy openworld, szép, változatos, csak kissé keveset lehet lőni, de a sztori érdekelt végig.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #38915 2019.04.07. 20:49

DanielT írta:Pedig nekem úgy tűnik, hogy itt is struccpolitika szerűen vagdalkozol, bármiféle rálátás nélkül, hogy egyes játékok fejesztése hogyan alakult... "Jóazúgy! Mindenki csak pénzt akar!" Kb ennyit hallottunk.

Akkor idetenném az Epic elmúlt 13 évi munkásságát:

Gears of War 1-2-3
Shadow complex
Bulletstorm
Fortnite

Köszöntemszépen! Tapsoljuk meg őket. Pedig biztos ők is nagyon olcsón kapták az engine-t saját maguktól. :miaz:
A GeoW: Judgement lemaradt. Ha már a Bulletstorm játszik, akkor az is.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #38916 2019.04.07. 23:59

most hogy 20 éves lett a Mátrix gondoltam újranézem hétvégén a trilógiát, persze az animatrix sem maradhatott ki
emlékszem mikor először olvastam róla a pc guruban a szerkesztőségben hirtelen mindenki kedvenc filmje lett, én is nagyon kíváncsi lettem, persze mikor megnéztem nem is csalódtam, mérföldkő volt egy ilyen jó történet ilyen minőségű megvalósítása
a látvány és a jelenetek simán megállják a helyüket még ma is, sőt a cgi sokkal valósághűbbnek hat mint a mai filmek többségében ahol már messziről lerí hogy komputer generált minden
mai szemmel már kicsit elnyújtottnak érzem az akció jeleneteket, verekedéseket,sőt inkább akció van előtérben a filozófia és annak magyarázatával szemben
első rész után nekem a 3. a kedvencem, ebben a részben érződik legjobban a dísztópia ami az egész sorozatot áthatja, másik részen azt éreztem hogy mindenben több akar lenni mint az első de a kevesebb néha több, animatrix is sok esetben hozzátesz a világhoz, némelyik történet nagyon jó csak rövidek
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #38917 2019.04.08. 07:35

Micsu írta:most hogy 20 éves lett a Mátrix gondoltam újranézem hétvégén a trilógiát,
ha körbenezek az interneten, azt latom, hogy a 2. és föleg a 3. resz elegge le vannak huzva.
en csak siman imadom az egesz trilogiat. :nezze:

ahogy a Back To The Future-t vagy a LOTR-t is.
Spoiler
a Star Wars meg egy FOS :mf1:
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #38918 2019.04.08. 07:36

HBD Deep! :pias:
Avatar
Botond

Hozzászólás #38919 2019.04.08. 07:57

Boldog Deep napot mindenkinek!
Avatar
Botond

Hozzászólás #38920 2019.04.08. 08:00

Micsu írta:most hogy 20 éves lett a Mátrix
Nekem is megvan mind a 4 dvd, bár lomtalanításkor gondolkoztam, hogy kibaszom a dvd-im 80%-át, mert úgyse nézem őket sose, mióta van HBOGO. Viszont tegnap este néztük a haverokkal a zöld könyvet az egyik moziban és szóba került több téma többek között a mátrix, amit szintén moziban láttam először az akkori menyasszonyommal. Utolsó vetítések egyike volt, hátsó sorban, kb senki nem volt rajtunk kívül. Úgy elröppent az idő, hogy a végén azt se tudtam megmondani ki szerepelt benne ki nem és a sztoriról se tudtam volna mondani semmit. :hehe: Szóval mikor kijött dvd-n és "újranéztem", akkor derült ki számomra, hogy mekkora jóság. :vigyor3:

Vissza: “Leáldozott.hu”