A PC-s játékoknak leáldozott

A Leáldtopik új otthona
Avatar
Micsu

Hozzászólás #38571 2019.03.24. 00:06

Botond írta:Lepörgött az ME3. Semmit nem adott hozzá a bővített vége, de jóság volt megint. Most már vannak origin acsijaim is így.
pedig sokan dicsérték :P a bővített véget
Avatar
Botond

Hozzászólás #38572 2019.03.24. 07:31

Micsu írta:pedig sokan dicsérték :P a bővített véget
Igen, lehet, hogy félreérthető voltam, szóval én szerettem az eredeti végét is, jó volt, az újjal is jó, de szerintem semmivel se jobb, mint az eredeti volt. Kicsit szájbarágósabb, ennyi. Azé még mindig 9/10 a cucc. Egyet levontak, mert közepesen szépen öregszik, kicsit fapad az irányítás, meg nagyon-nagyon cső és kevesebb tartalom az andromédához képest. Andromédába szerintem beletoltak annyi tartalmat, ami az eredeti trilógiában volt.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #38573 2019.03.24. 10:56

phpBB [media]
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #38574 2019.03.24. 16:21

Én a Zelda BOTW-t játszom több napja. Nem olyan mesés és elvarázsoló, mint a Wind Waker, de nagyon jó a világ, a játékmechanika, és összességében lehet, hogy a legjobb Zelda nekem.
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #38575 2019.03.24. 16:30

Ja, és nagyon hangulatosan tud kinézni helyenként. Sok Shadow of the Colossus inspiráció van benne.
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #38576 2019.03.24. 16:38

Mivel sok a szülő a topikban, ezért bevallom, hogy megnéztem jópár részt a BORUTO: NARUTO NEXT GENERATIONS-ből. Én azthittem valami rossz mém, hogy annyira ajnározták pár helyen, de pozitívan csalódtam.
Rengeteg aktuális témába nyúl bele és a japó infantilizmussal kellően lebutítva magyaráz a gyerkőcöknek, és minden epizód végén ad valami tanulságot. Ehhez jön még, hogy az alkotók szándéka megmaradni PG-13-nak, szóval túl durva dolog biztos nem lesz benne.
Összességében, ha a kölöknek bejönnek az animék akkor olyan 7 éves kortól simán tudom ajánlani, messze okosabb cucc, mint anno a Dragon Ball Z, Beyblade, Pokémon, stb. ami az én gyerekkoromban ment hétvégente.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára benőmenő 2019.03.24. 16:38-kor.
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #38577 2019.03.24. 16:38

ME3 endingből szerintem a régi és a bővített is az egész játékot elkomolytalanító, hiteltelenítő baromság lett. Illusztrálásban és mondandóban, nagyságrendben is zagyva hülyeség.
Addig úgy voltam vele (főleg az első rész alapján), hogy ez a legokosabb, legkidolgozottabb scifi sztori, amit játszottam, utána meg felejtős baromság.
Avatar
Moby

Hozzászólás #38578 2019.03.24. 16:57

aabyssx írta:Ja, és nagyon hangulatosan tud kinézni helyenként. Sok Shadow of the Colossus inspiráció van benne.
Én nemtudom hányszor írtam már le: az a játék egyszerűen csodálatos. Nemrég a második végigjátszást követően azt írtam jóllaktam vele. Hát nem. Már megint újrakezdeném :D
Avatar
Mekee

Hozzászólás #38579 2019.03.24. 17:21

aabyssx írta:ME3 endingből szerintem a régi és a bővített is az egész játékot elkomolytalanító, hiteltelenítő baromság lett. Illusztrálásban és mondandóban, nagyságrendben is zagyva hülyeség.
Addig úgy voltam vele (főleg az első rész alapján), hogy ez a legokosabb, legkidolgozottabb scifi sztori, amit játszottam, utána meg felejtős baromság.
Hát igen, nekem is ez volt a verdikt, nagyon szerettem, de a 3végén már nagyon kilógott a léc, andromédát. Nemis bírtam már a negyedéigse kb, igy talán nemis akkora baj az anthem, és hogy ezután azinte biztos a kasza a bio-nak. Tehetségtelen barmok, sikeresen tönkretették,, pedig volt benne lehetőség
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #38580 2019.03.24. 18:50

Moby írta:Én nemtudom hányszor írtam már le: az a játék egyszerűen csodálatos. Nemrég a második végigjátszást követően azt írtam jóllaktam vele. Hát nem. Már megint újrakezdeném :D
Az a fura, hogy tökre leköt. Pedig nekem már nincs olyan türelmem játékokhoz, mint régen, csak rövid etapokban tudom nyomni őket. Újrajátszás nem tudom, hogy mennyire érdekes. Nekem pont felfedezés és nézelődés az egyik érdekes aspektus.
Pl. nagyon betalál nekem az az apróság, hogy a ló automatikusan követi a kitaposott utakat. Nem kell irányítanom, hanem tudok nézelődni. Tök jó!
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #38581 2019.03.24. 19:02

aabyssx írta:Pl. nagyon betalál nekem az az apróság, hogy a ló automatikusan követi a kitaposott utakat. Nem kell irányítanom, hanem tudok nézelődni. Tök jó!
Ez pl. a Witcher 3-ban is pont így működik. Ezért nem is értettem soha amikor szidták a ló irányítását benne, mert csak rátenyerelsz a gombra és gyönyörködsz a tájban.
Avatar
Botond

Hozzászólás #38582 2019.03.24. 19:49

aabyssx írta:ME3 endingből szerintem a régi és a bővített is az egész játékot elkomolytalanító, hiteltelenítő baromság lett. Illusztrálásban és mondandóban, nagyságrendben is zagyva hülyeség.
Addig úgy voltam vele (főleg az első rész alapján), hogy ez a legokosabb, legkidolgozottabb scifi sztori, amit játszottam, utána meg felejtős baromság.
Nem értek egyet. Innen spoiler, lehet Zó csak 23,5 év múlva jut a 3. részig.
Spoiler
Szóval végig lebegtették a felsőbb erőt, és miután mindenki az AI-któl fél még az Andromédában is, így aztán logikusabb volt, ha így zárják le, mint vmi random bullshittel. Kerek volt a sztori. Végig a gép vagy az ember vonalat pedzegeti, és a legvégén felteheted a pontot az i-re, hogy gépek vagy emberek (vagyis szerves lények, nem csak emberek). A bővített végben kicsit túlmagyarázzák, de hát ez legyen a legnagyobb baj. Szerintem scifi játékok között szépen végigvitt sztori, és az Androméda mégjobb lett ezen a téren is, csak ugye ott meg félbeszakadt a sztori, nem derült ki, hogy akkor most ki és miért és mit. :D
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #38583 2019.03.24. 19:52

Nem értek egyet. Egy darabig tudományos volt, viszonylag okos, aztán meg hirtelen összecsapott baromság. Lehet, hogy az "összecsapott" a legpontosabb, amit tudok rá.
Avatar
Botond

Hozzászólás #38584 2019.03.24. 19:56

aabyssx írta:Nem értek egyet. Egy darabig tudományos volt, viszonylag okos, aztán meg hirtelen összecsapott baromság. Lehet, hogy az "összecsapott" a legpontosabb, amit tudok rá.
Az igaz, hogy nincs egyensúlyban az elejének meg a végének a kidolgozási minősége, azt én is éreztem, hogy hirtelen lezárták, picit elnagyolva, de maga a gondolat kerek volt, csak a végét elnagyolták picit.
Avatar
Mekee

Hozzászólás #38585 2019.03.24. 20:08

Andromedában meg a legjobban azt szerettem, hogy... már el is felejtettem a létezését. Annál értelmetlenebb nulla sztorit ami a semmiből építkezik a semmire, én még nem láttam. Szó szerint erőlködés benne minden történés, agyrém.
Én igazából a 3-ra haragszok nagyon, még az első kettő az frankó, mégha a másodiknál is ingott a léc, de a 3 az már konkrétan az volt, hogy jójó, leszarom, eladtunk egy csomót az előző részekből, mostmá csak írjátok meg a végét, a többit majd a takarító kitölti.
Avatar
Botond

Hozzászólás #38586 2019.03.24. 20:14

Mekee írta:Andromedában meg a legjobban azt szerettem, hogy... már el is felejtettem a létezését. Annál értelmetlenebb nulla sztorit ami a semmiből építkezik a semmire, én még nem láttam. Szó szerint erőlködés benne minden történés, agyrém.
Én igazából a 3-ra haragszok nagyon, még az első kettő az frankó, mégha a másodiknál is ingott a léc, de a 3 az már konkrétan az volt, hogy jójó, leszarom, eladtunk egy csomót az előző részekből, mostmá csak írjátok meg a végét, a többit majd a takarító kitölti.
Andromédával az volt a baj, hogy szerintem ebből is trilógiát akartak csinálni, ezért a fősztoriba annyit raktam, mint az eredeti első részbe, csak melléraktak annyi melléksztorit, mint az eredeti trilógiába összesen, szóval az eredeti első rész 20-24 órája helyett kaptunk egy 60-80 órás játékot egy ugyanakkor főszállal. Elméretezték picit, bár engem elkaptak a mellékszálak is, szóval egy percig se untam. Meg ugye ma már kicsit más az elvárás főszálnak, mint ami tizenéve volt, amikor az első rész jött. No mindegy, én szerettem mind a négyet amikor a kezembe került.
Avatar
Mekee

Hozzászólás #38587 2019.03.24. 20:23

Botond írta:Andromédával az volt a baj, hogy szerintem ebből is trilógiát akartak csinálni, ezért a fősztoriba annyit raktam, mint az eredeti első részbe, csak melléraktak annyi melléksztorit, mint az eredeti trilógiába összesen, szóval az eredeti első rész 20-24 órája helyett kaptunk egy 60-80 órás játékot egy ugyanakkor főszállal. Elméretezték picit, bár engem elkaptak a mellékszálak is, szóval egy percig se untam. Meg ugye ma már kicsit más az elvárás főszálnak, mint ami tizenéve volt, amikor az első rész jött. No mindegy, én szerettem mind a négyet amikor a kezembe került.
Jaja, kinek mi, te élvezel egy division-t is single játéknak pl :lookaround:
Avatar
Botond

Hozzászólás #38588 2019.03.24. 20:45

Mekee írta:Jaja, kinek mi, te élvezel egy division-t is single játéknak pl :lookaround:
Interaktív intrón jutottam át hat próbából. :D Azért ezt én nem hívnám élvezésnek, és persze nem egyedül nyomtam, hanem PUG-al. WOWban már megszoktam, hogy random csávókkal kell együtt dolgozni, extra nehezítés. :D
Avatar
Micsu

Hozzászólás #38589 2019.03.24. 20:47

Botond írta:Andromédával az volt a baj, hogy szerintem ebből is trilógiát akartak csinálni, ezért a fősztoriba annyit raktam, mint az eredeti első részbe, csak melléraktak annyi melléksztorit, mint az eredeti trilógiába összesen, szóval az eredeti első rész 20-24 órája helyett kaptunk egy 60-80 órás játékot egy ugyanakkor főszállal. Elméretezték picit, bár engem elkaptak a mellékszálak is, szóval egy percig se untam. Meg ugye ma már kicsit más az elvárás főszálnak, mint ami tizenéve volt, amikor az első rész jött. No mindegy, én szerettem mind a négyet amikor a kezembe került.
sztem csak grandiozusabb jatekot akartak, sikerult is valamilyen szinten
Avatar
DanielT

Hozzászólás #38590 2019.03.25. 08:22

Aby, te mit tucsingoltál, ha még Der8uaernek sem megy? Illetve egyszerűen nevetséges watt/perf hozadékkal.

amd_tuning.jpg
Avatar
Botond

Hozzászólás #38591 2019.03.25. 08:35

DanielT írta:Aby, te mit tucsingoltál, ha még Der8uaernek sem megy? Illetve egyszerűen nevetséges watt/perf hozadékkal.
Egy magra gyúrt biztos. :)
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #38592 2019.03.25. 09:50

Én X nélküli 2600-at húztam 4.0 all core-ra. 1.368V mellett.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #38593 2019.03.25. 09:54

aabyssx írta:Én X nélküli 2600-at húztam 4.0 all core-ra. 1.368V mellett.
Szóval konkrétan loptál az AMD - től. Értem. :schmoll2:
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #38594 2019.03.25. 10:25

DanielT írta:Szóval konkrétan loptál az AMD - től. Értem. :schmoll2:
Nem gondolom. Ez így volt jó deal (50e Ft-os CPU), így érte meg AMD CPU-t venni. Az X-nek már kevésbé vonzó az ára.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #38595 2019.03.25. 10:40

:bee1:
aabyssx írta:Nem gondolom. Ez így volt jó deal (50e Ft-os CPU), így érte meg AMD CPU-t venni. Az X-nek már kevésbé vonzó az ára.
"Nem akartam kifizetni az árat amit a fejlesztő mérnökök családja kapott volna ezért, alantas módszerekkel megszereztem." Klasszikus lopás minősített esete, köszönöm a beismerő vallomást! :schmoll2:
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #38596 2019.03.25. 11:15

DanielT írta::bee1: "Nem akartam kifizetni az árat amit a fejlesztő mérnökök családja kapott volna ezért, alantas módszerekkel megszereztem." Klasszikus lopás minősített esete, köszönöm a beismerő vallomást! :schmoll2:

AMD honlapról: "Every AMD Ryzen processor is multiplier-unlocked from the factory, so you can personalize performance to your taste."
(Sőt, ha valaki félne a BIOS-tól, még egy egész használható szoftvert is adnak hozzá.)

Ez selling point az AMD-nél baze! Így akik három OC beállítást képesek megváltoztatni a BIOS-ban, meg tesztelni pár órát, azok jobb értéket kapnak. Akiknek meg ez túl bonyolult, azok vehetik az X-est. Köcsög-Intel is megtehetné, hogy nem lockolja külön, extra(!) munkával és berendezésekkel a non-K CPU-kat...
...csak akkor kiderülne, hogy pl. a 8400 valójában tökre ugyanaz, mint a 8600K, csak olcsóbb.
:vomit:
:kocsog:
Avatar
Moby

Hozzászólás #38597 2019.03.25. 12:36

Dani bazz, kár, hogy nem jön be neked ez a feudálisjapóság. Nagyon különleges ennek a szekirónak a hangulata, és te bírod az ilyesmit. Nehéz mint a picsa, szanaszét szopat, meg hülye is vagyok hozzá, de ez sem bosszant, annyira jó az atmoszféra. Ráadásul viszonylag jó receptjeim vannak az elejeszarság gyors átugrására (meg mostanra szerintem ezer guide mindenhol).
Avatar
Necro

Hozzászólás #38598 2019.03.25. 13:10

Érdekes hogy én az elejeszarságot nem is érzékeltem. Mentem mint az összes ilyenben, néha feldobott egy tooltip-et, ennyi. A cutscenek elnyomhatók, minidg nálam van az irányítás stb. Össze sem lehet hasonlítani azzal ami a Metróban megy.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #38599 2019.03.25. 13:39

Meg tudom erősíteni friss tapasztalatok alapján, amit korábban Eje is írt: a 14 napos ingyenes Game Pass-próba után is mehet a 300 Ft-os verzió egy hónapig. Alapból 3000 Ft-ot vonna le automatikusan, és amikor tegnap éjjel lemondtam, még csak egy másik felületen kínálta fel 3000 Ft-ért hosszabbítást, de ma már él a 300 Ft-os opció. Hogy az hosszabbítható-e a végtelenségig, egyhamar nem fogom kitesztelni (elvileg első hónapos ár). Nincs ugyanis mire használni, GeoW 5 még nincs, a Crackdown 3 nem motivál túlzottan, a Halo Wars 2 majd később kerül terítékre, minden más van Steamen, és nagyon ráér.

Forzára persze tök jó lenne, de a grindolós Standard Edition van benne, és az hosszú távú, rendszeresen elővevős móka lesz, így maradok az Ultimate Editionnél (amihez legalább jön folyamatosan az új tartalom, és minden benne van a fizetős térképcsaláson kívül), szarrágás lenne hosszabbítgatni, ha már eléggé bejön, csak ne lenne MS-fakéz! Azért az bosszant, hogy az UE részben ingame segítségeket ad, rakat kocsit ingyen, egy jó bónuszokat adó drága házat, és duplázódó kreditet versenyeredményekből. Azért SE-vel sokkal könnyebb elverni a lassan csordogáló játékpénzt, így meg egy csomó mindent az ember segge alá tesznek. Jó, hogy így, kevésbé grindos, de örülök, hogy nem a cheates verzióval kezdtem, hanem önerőből építgettem ki a garázsomat, mielőtt váltottam. A sokféle menő kocsi ellenére szerencsére azt nem érzem, hogy a legjobbak el lennének zárva az SE-tulajok elől, az már nagyon gáz lenne.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #38600 2019.03.25. 13:44

Nekem tegnap vonta le a 3 ezret :D persze lemondani igy se tudom, megvasarolt tartalmaknal semmi, hazaerek megy az kurvaanyadms a supportnak
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #38601 2019.03.25. 13:57

Mekee írta:Hát ezt sztem rakd félre, de egyébként egy gombnyomásra írja az adatokat a csíkok helyett, és nemfeltétlen kamu az, nemtudom, csak az hogy valami hány kiló és hány ló az kb lószar, az annyi minthogy hány hercen pörög a procid, viszonyítási alapnak talán valami, de ennyi.
Az fh3 az kb ugyanez, még a menü is, meg minden, csak kicsit kevesebb, nincsenek szezonok, meg egy picit kevesebb a konfetti is sztem, de nagyjából ugyanez.Összekapcsolni nemlehet konkrétan, van valami forza score ami alapján első indításnál kapsz néhány autót asszem. Paywallt én neméreztem, bár én alapból az ultimate-et vettem 3ból is, fm7ből is, meg fh4ből is, így nincs gond. :D
Leírtam, hogy mely adatokra gondolok,azok nem érhetők el egy gombnyomással, hanem csak az általad lószarnak minősítettek. Köszönöm a megerősítést.

A számok félrevezető mivolta - mások mellett - abból következik, hogy rengeteg kocsit lehet sok 10-esre tuningolni, és két 10-es között ég és föld a különbség, játékújságírósnál is játékújságírósabb a skála. De traffipax is van olyan, ahová akkora végsebesség kell, hogy a 10-esre értékelt kocsik sem tudják teoretikusan sem, de nem tudod megnézni a végsebességet, csak ha beléjük ülsz vásárlás után (saját kocsikat is élmény így hasonlítgatni). Persze lehet azt mondani, hogy az nem meglepő, hogy oda tuningolt Koenigsegg kell (azzal megcsináltam), de ez szuboptimális megvalósítás. Lehet, hogy zöldfülű vagyok, és a GT és az FM is így csinálja, de nem ehhez vagyok szokva, leszámítva a kedvenc FlatOutokat, melyeknél kisebb jelentősége volt.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #38602 2019.03.25. 14:00

Micsu írta:Nekem tegnap vonta le a 3 ezret :D persze lemondani igy se tudom, megvasarolt tartalmaknal semmi, hazaerek megy az kurvaanyadms a supportnak
Ha nem jön be, akkor Crackdown 3-azást és Sea of Thieves-ezést kívánok a következő hónapra! :idiota:

De azért az MS jól csinálja: téged egy buggal húzott csőbe, velem meg megvetette a legdrágább játékát. Működik a Game Pass!
Avatar
Botond

Hozzászólás #38603 2019.03.25. 15:00

Zóanagyvarázsló írta:De azért az MS jól csinálja: téged egy buggal húzott csőbe, velem meg megvetette a legdrágább játékát. Működik a Game Pass!
Igen, Filszpencer is ezt mondta, hogy működik, és pont így. Még grafikonja is volt, hogy na itten robbant fel a bevétel hapsikáim. Zseniális. A szotyi meg megveszi az összes fejlesztőt cserébe, és mindenki konzoltúsz lesz, mert az jó, csak az epic fúj.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #38604 2019.03.25. 15:24

Zóanagyvarázsló írta:Ha nem jön be, akkor Crackdown 3-azást és Sea of Thieves-ezést kívánok a következő hónapra! :idiota:

De azért az MS jól csinálja: téged egy buggal húzott csőbe, velem meg megvetette a legdrágább játékát. Működik a Game Pass!
megoldódott :D
mikor rámentem a supportra és vártam hogy visszahívjanak és ott nyomtam rá a szolgáltatások menüre akkor kidobta a gamepast, kurva érdekes már nem azért, és meg tudtam szüntetni, elvileg jön a refund is, bár az hogy belépve a storeba miért nem dobott semmit ki ugyanennél a menünél az talány
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #38605 2019.03.25. 15:29

Botond írta:Igen, Filszpencer is ezt mondta, hogy működik, és pont így. Még grafikonja is volt, hogy na itten robbant fel a bevétel hapsikáim. Zseniális. A szotyi meg megveszi az összes fejlesztőt cserébe, és mindenki konzoltúsz lesz, mert az jó, csak az epic fúj.
Azért nyilván árnyaltabb a helyzet, mert Boxon a Game Pass jóval komolyabb mennyiségű játékot takar, még a folyamatos előfizetésnek is van értelme (ha minden lenne rajta PC-re, valószínűleg tőlem is gombolnának le pénzt), és korántsem minden játékra igaz, mint az FH4-re, hogy "muszáj" hozzá plusz tartalmakat vásárolni. Persze a kedvenceket hajlamos a játékosok egy része megvenni, pláne ha szüneteltetni tervezi az előfizetést, de a lényeg az ökoszisztémához kötés. Azért megnézném a pontos számokat, mert Phil Spencer nyilván vetít valamennyire, ahogy az Epic Store is a Metro-eladásokkal.

Az FH engem az első rész bejelentése óta izgat, de ugye platformom hozzá csak tavaly óta van, amikor Win 10-re váltottam, és az FH3 itt szidott gépigénye meg az MS-játékok tűzfalellenessége visszatartott. Az FH4 most friss, ropogós, korrekt gépigényű a kötelező MS-fakézen túl. Ez a 42 órás demó meggyőzött, mert ha két hét alatt ennyi belement, és nem unom, az jelent valami. A hivatalos demó sajnos ordenáré mocsok, hiszen ha változtattam a grafikai beállításokon, akkor indíthattam újra, mindig végignézve a videókat és végigjátszva az interaktív "intrót". Ez valami borzasztó megoldás.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #38606 2019.03.25. 15:35

Micsu írta:megoldódott :D
mikor rámentem a supportra és vártam hogy visszahívjanak és ott nyomtam rá a szolgáltatások menüre akkor kidobta a gamepast, kurva érdekes már nem azért, és meg tudtam szüntetni, elvileg jön a refund is, bár az hogy belépve a storeba miért nem dobott semmit ki ugyanennél a menünél az talány
Érdekes, mert elvileg pontosan ugyanott is nézted, ahol én simán meg tudtam szüntetni, ha valamivel, ezzel a részével nálam nincs nagy gond a felülettel, bár azért szokni kell az MS-logikát, különálló kliensben jobban kézre állnak ugyanazok a funkciók, mint a Start menüben. Sokkal jobban zavar, hogy kártyával kell fizetni, nincs PayPal vagy bármi hasonló, mint opció, pedig ezt már PS3-on is játszik a kőbaltás Sonynál.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #38607 2019.03.25. 15:38

Zóanagyvarázsló írta:Érdekes, mert elvileg pontosan ugyanott is nézted, ahol én simán meg tudtam szüntetni, ha valamivel, ezzel a részével nálam nincs nagy gond a felülettel, bár azért szokni kell az MS-logikát, különálló kliensben jobban kézre állnak ugyanazok a funkciók, mint a Start menüben. Sokkal jobban zavar, hogy kártyával kell fizetni, nincs PayPal vagy bármi hasonló, mint opció, pedig ezt már PS3-on is játszik a kőbaltás Sonynál.
érdekes mert még tegnap is troubleshootoltam, meg veled együtt is néztük többször is és semmi, egyébként most sincs a vásárlási előzményemben semmi, mindha sose próbáltam volna ki a gamepasst
Avatar
Botond

Hozzászólás #38608 2019.03.25. 15:42

Zóanagyvarázsló írta:Azért nyilván árnyaltabb a helyzet, mert Boxon a Game Pass jóval komolyabb mennyiségű játékot takar, még a folyamatos előfizetésnek is van értelme (ha minden lenne rajta PC-re, valószínűleg tőlem is gombolnának le pénzt), és korántsem minden játékra igaz, mint az FH4-re, hogy "muszáj" hozzá plusz tartalmakat vásárolni. Persze a kedvenceket hajlamos a játékosok egy része megvenni, pláne ha szüneteltetni tervezi az előfizetést, de a lényeg az ökoszisztémához kötés. Azért megnézném a pontos számokat, mert Phil Spencer nyilván vetít valamennyire, ahogy az Epic Store is a Metro-eladásokkal.
Minden józan logikával szembemegy, hogy ez több pénz legyen, mint az eladás, aztán mégis. Nem értem hogy.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #38609 2019.03.25. 16:26

Botond írta:Minden józan logikával szembemegy, hogy ez több pénz legyen, mint az eladás, aztán mégis. Nem értem hogy.
Nem az hangzott el, hogy az előfizetésekből több pénz jön be, mint eladásokból, hanem hogy a Game Pass jótékony hatással van az eladásokra. Phil Spencer ezt azzal magyarázza, hogy megnövekszik a játékosbázis, és aztán megveszik a játékokat. A példái az FH4 és a State of Decay 2, mindkettőből van Game Passszal kedvező áron megvehető ultimate edition, és mindkettő hosszú távon próbálja lekötni a játékosokat, addikcióra épít, tehát a Game Pass hozzájuk sokak számára egy fizetős/ingyenes szuperdemó. Azért látjuk azt egy ideje, hogy különböző f2p megoldásokkal próbálnak különböző (multis) játékokkal bázist építeni, ez nem újdonság.

Egy single-only, DLC-mentes játéknál már valószínűleg más lenne a helyzet, de a - nem single-only - Crackdown 3 például harmatgyenge brit eladásokkal nyitott, miközben (világszerte) tömegek játszották. Jó kérdés, hogy ez esetben mennyi jön vámon és mennyi megy a réven.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #38610 2019.03.25. 16:27

Micsu írta:érdekes mert még tegnap is troubleshootoltam, meg veled együtt is néztük többször is és semmi, egyébként most sincs a vásárlási előzményemben semmi, mindha sose próbáltam volna ki a gamepasst
Refundoltasd a 0 Ft-ot is!
Avatar
Micsu

Hozzászólás #38611 2019.03.25. 17:23

Zóanagyvarázsló írta:Refundoltasd a 0 Ft-ot is!
csak utánad ;)
Avatar
Micsu

Hozzászólás #38612 2019.03.25. 19:28

Mass Effect: Andromeda

+grafikailag rendben van, bár a futással voltak gondok, azért sikerült elég jól belőni high körül, rivatunerrel jobban ment mint triplebuffer + vsync, de néhol teljesen indokolatlanul volt drop
+art és a világ továbbra is jó, megfelelő mennyiségű a lore is
+zene is rendben van már annyira nem erőltetik a synthwave vonalat mint az első rész esetében de lehet nem is baj már amennyire kezd kommersz lenni az is
+gunplay is jó, nekem jobban tetszett mint a geowé, automata cover, hover, jól lehet benne evadelni, kombozni a képességeket
+a nomaddal való "terepezés" is talán most a legélvezetesebb, Elaaden dünéin élvezet volt cikázni

0 változatosak a bolygók, de a flóra és fauna már nem, kurva nagy ziccert hagytak ki itt a készítők
0 fő story se rossz de semmi extra, már kb a felénél lehet tudni kb mi lesz a végkifejlet, melléküldik közt volt pár érdekfeszítő de pl egy witcherhez képest sehol sincs
0 jópofa az ugrabugra, sokszor ad az élményhez, néha elvesz, so-so
0 nexus fejlesztés és aphex missziók is jó ötlet de pl az előbbiből sokkal többet ki lehetett volna hozni, így eléggé bazári

-bugos még mindig, volt hogy kiestem a pályáról, beszorultam egy 30cmes kőbe, a fegyvert a levegőben tartják a társaink, beleteleportálódnak az arcunkba az ellenfelek és társaink is, villogó kép (ezt megoldottam), embereknél néha gagyzor mozgás (amúgy se egy nagy szám), némelyik idegennek majd kiesett a szeme etc etc.
-tree drop, egy akció rpgnek sokkal jobban állnának nevesített fegyverek és szettek mint szinthez igazított random droppok aka diablo, borderlands stb de még ha az előbb említett játékokhoz hasonlóan változatos lenne de nem, van a fegyóknak pár tulajdonsága és verziója 1-?ig és ennyi, max moddolhatsz de azt se vitték túlzásba
-nekem nagyon nem tünik fel hogy új galaxisban vagyunk, annyira azért nem erőltették meg magukat a fejlesztők
-sandboxosítás se tett jót a játéknak, tán itt vérzik el a legjobban, szokásos nongame gyűjtögetés, witcher érzék copypaste scannelés, nameg egykaptafa vault missionok (jó nagy kihagyott ziccer), sokszor vártam hogy legyen már valami merőben más, volt is itt ott de egy ilyen volumenű játéktól ez kevés
-szinte sehol sincs választási lehetőségünk, néha vannak missziók ahol hozhatunk pár alibi döntést és kb ennyi

Összességében ahogy már írtam is sztem semmivel se nagyobb nongame mint az előző részek, max vontatottabb így nem csoda hogy sokan hamar feladták, lassabb is mint a régi részek, sok tekintetben fejlődött de teljesen megértem a kritikákat a játékkal szemben és ezt már jobban el tudom fogadni mint a második rész 94es metascorját (lol)
Én a scifi szeretete és a játék világa miatt maradtam a végéig, majdnem 50 órát beletéve, még most is kihagyott ziccernek tartom az összes részt

phpBB [media]
Avatar
DanielT

Hozzászólás #38613 2019.03.25. 19:33

Micsu írta:Mass Effect: Andromeda


0 fő story se rossz de semmi extra, már kb a felénél lehet tudni kb mi lesz a végkifejlet
Én végignyomtam, de így se tudom mi lett a végkifejlet. :idiota:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #38614 2019.03.25. 19:37

Moby írta:Dani bazz, kár, hogy nem jön be neked ez a feudálisjapóság. Nagyon különleges ennek a szekirónak a hangulata, és te bírod az ilyesmit. Nehéz mint a picsa, szanaszét szopat, meg hülye is vagyok hozzá, de ez sem bosszant, annyira jó az atmoszféra. Ráadásul viszonylag jó receptjeim vannak az elejeszarság gyors átugrására (meg mostanra szerintem ezer guide mindenhol).
Én is sajnálom, de ez nem nekem való. :szomoru1:
Avatar
Micsu

Hozzászólás #38615 2019.03.25. 19:43

DanielT írta:Én végignyomtam, de így se tudom mi lett a végkifejlet. :idiota:
Spoiler
rosszul fogalmaztam mert ügyebár a végkifejlet happyend, fatr halálán kívül szinte semmi komoly veszteség nem volt minden szupcsi lett a végére, itt inkább arra gondoltam hogy mikor kiderült hogy a kett angaraiakból építi a seregeit, vagy mikor az hogy a jaradaan alkotta az angaraiakat, meg a remantrol az a néhány infomorzsa, ezekre lehetett számítani, mondjuk inkább azon lepődtem meg hogy apa eltette anyát sztázisba akiről már az eleje azt hittük meghalt, melléküldiknél volt pár érdekes dolog azért
Avatar
Mekee

Hozzászólás #38616 2019.03.25. 20:28

Zóanagyvarázsló írta:Meg tudom erősíteni friss tapasztalatok alapján, amit korábban Eje is írt: a 14 napos ingyenes Game Pass-próba után is mehet a 300 Ft-os verzió egy hónapig. Alapból 3000 Ft-ot vonna le automatikusan, és amikor tegnap éjjel lemondtam, még csak egy másik felületen kínálta fel 3000 Ft-ért hosszabbítást, de ma már él a 300 Ft-os opció. Hogy az hosszabbítható-e a végtelenségig, egyhamar nem fogom kitesztelni (elvileg első hónapos ár). Nincs ugyanis mire használni, GeoW 5 még nincs, a Crackdown 3 nem motivál túlzottan, a Halo Wars 2 majd később kerül terítékre, minden más van Steamen, és nagyon ráér.

Forzára persze tök jó lenne, de a grindolós Standard Edition van benne, és az hosszú távú, rendszeresen elővevős móka lesz, így maradok az Ultimate Editionnél (amihez legalább jön folyamatosan az új tartalom, és minden benne van a fizetős térképcsaláson kívül), szarrágás lenne hosszabbítgatni, ha már eléggé bejön, csak ne lenne MS-fakéz! Azért az bosszant, hogy az UE részben ingame segítségeket ad, rakat kocsit ingyen, egy jó bónuszokat adó drága házat, és duplázódó kreditet versenyeredményekből. Azért SE-vel sokkal könnyebb elverni a lassan csordogáló játékpénzt, így meg egy csomó mindent az ember segge alá tesznek. Jó, hogy így, kevésbé grindos, de örülök, hogy nem a cheates verzióval kezdtem, hanem önerőből építgettem ki a garázsomat, mielőtt váltottam. A sokféle menő kocsi ellenére szerencsére azt nem érzem, hogy a legjobbak el lennének zárva az SE-tulajok elől, az már nagyon gáz lenne.
Hiddel, hogy így sem úszkálsz majd a pénzben, annyira sok autó van benne, hogy mindíg van egy "húúú de ez is kell" Igaz, nemtudom milyen a sima, fh3 ból is az ultimate-et vettem, ebből is, előtte a másik kettővel meg nem játszottam. Jön még ugye egy kieg, a carpass meg már végleges, abban kijött amit vállaltak, persze azóta is dbtak még hozzá, és közbe is volt az ingyen mitsubishi pakk, meg még nemistudom mik. Az autóstat parádat meg még mindíg nemértem, igazából szerintem az elejátől nemértem mia fenéért lenne nekem ez bármennyire is releváns, de tényleg. Versenyre megyek amivel akarok, mellém skálázza az ellent, az ilyen speedtrap meg ilyenekre meg van egy jól bejáratott verda, ahogy driftre is, ez sok kísérletezés és tuning, próba, beállítás, próba, szerintem jópofa így, nem is akarnám ezt egy excelltáblázatból kiszedni, hogy mire mi a jó.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #38617 2019.03.26. 19:54

EA kirúgott 350 embert a marketing és egyéb bullshit, de biztosan nagyon diverz és progresszív részlegektől. Bízzunk benne, hogy csak fehér férfiak estek áldozatul, ahogy az tisztességes.

Patkány Wilson leveléből vágva:

"“We have a vision to be the World’s Greatest Games Company,” he wrote. “If we’re honest with ourselves, we’re not there right now. We have work to do with our games, our player relationships, and our business.”

“This is a difficult day. The changes we’re making today will impact about 350 roles in our 9,000-person company. "
Avatar
Micsu

Hozzászólás #38618 2019.03.26. 20:11

azért 10.000en dolgoznak arra fele annyira nem volt nagy leépítés :P
Helyettuk par meleget biztos fel kell venni
Avatar
DanielT

Hozzászólás #38619 2019.03.26. 20:16

Micsu írta:azért 10.000en dolgoznak arra fele annyira nem volt nagy leépítés :P
Helyettuk par meleget biztos fel kell venni
A melegek már nagyon durván 2016-os téma... Nők és transzneműek most a legjobb szakemberek és munkavállalók! :eljen:
Avatar
Botond

Hozzászólás #38620 2019.03.26. 21:02

DanielT írta:A melegek már nagyon durván 2016-os téma... Nők és transzneműek most a legjobb szakemberek és munkavállalók! :eljen:
Mondjuk a nőket én is szeretem, ha lehet itt comingoutolni. :zavart2:
Avatar
Micsu

Hozzászólás #38621 2019.03.26. 21:20

Botond írta:Mondjuk a nőket én is szeretem, ha lehet itt comingoutolni. :zavart2:
de azért az andromedában jaal megvolt? :P
Avatar
kigyi

Hozzászólás #38622 2019.03.27. 10:17

Néhány napja elkövettem azt a hibát, hogy felraktam újra a FH3-at. Akkor nem volt időm vele foglalkozni így nem indítottam el tegnap este viszont gondoltam akad némi idő a beállításokra aztán majd a hétvégén vagy valamikor tolhatom is tovább. Némi hiba csúszott a számításba, mert Xbox live szolgáltatásba nem tudtam bejelentkezni. 2019-ben nem sikerül egy olyan hibaüzenetet gyártani hibakóddal amiből kiderül mi a baja. Írta, hogy nem sikerült bejelentkezni próbáljam meg újra. Gyanús volt, hogy hiába várnék ebből gány lesz (csak, hogy topic kompatibilis legyek). Rákattintottam a hibakódra hozta is, hogy ellenőrizzem az Xbox szolgáltatásokat, ha minden megy akkor próbáljam meg újra. Természetesen minden működött, de bejelentkezni továbbra sem tudtam. Weboldalra felmentem ott gyönyörűen elsőre bejelentkezett nem is értettem mi a baja. Xbox appból másik (hibaüzenet illetve nem, mert a weboldal szerint az nem hibaüzenet ugyanis nincs benne az E betű tehát nincs rá megoldás) is kicsalogatható volt, de továbbra sem mentem vele semmire mivel csak annyit írt, hogy a szolgáltatás jeneleg nem érhető el. Restart következett egy Windows-nál szinte mindent megold, de ebben az esetben hatástalan. Forza lopikóló acc teljesen eltávolít a rendszerből így az Xbox app bejelentkezés sikerült FH3 nem indult el, mert így már nem volt hozzá jogosultságom. Lopikólós acc újra bejelentkez a store-ba majd onan indítottam FH3 indul saját acc-os progress látszik. Profilt letölteni másodszori próbálkozásra sikerült is neki. Jó akkor bezárás és kijelentkezés a store-ból Xbox app még működik látom a bejelentkezett saját acc-om. Restart, mert ugye nem hiszünk az MS-nek újraindítás nélkül. Xbox app nem megy hibaüzenet hegyek nem jelentkezik be :D Na, de aztán egyszer csak bejelentkezett és ment. Ma újra teszt jön estére, hogy még mindig megy-e, de az FH3 már indult rendesen így is.

Nem lehet így vége ez túl jó lenne kell még valami gány. Ááá meg is van olyan a kép mint, ha szellemképes lene mint, ha remegne, de akadás mentesen fut az elvileg semmiben sem különböző verzió tehát a nem is javított (XboxS-re nem javíott). Menübe belépve egy még az MS-től is zseniálisan elbaszott beállítás fogad: 38FPS limit van beállítva gyárilag erre az értékre konfigolta óóóó MS én így szeretlek. Vajon milyen kijelőre optimalizált ez az érték? 38FPS milyen kijelzőhöz van tervezve, hogy az így elfogadott dolog legyen? Ezzel a saját cuccuk járatják le az alap lúzer júzer úgy sem tudja mi az a beállítás és hagyja annyin az élmény szar lesz tehát a Forza lesz szar.... Miért jó ez nekik? Persze 75-re állítva egy kattintással űber optimalizált lett egyből szóval nincs gond, de na ennek nem így kellene lennie. Mindig az MS.......
Avatar
Micsu

Hozzászólás #38623 2019.03.27. 11:10

Semmi meglepo nincs, ms mindig is a pc gaming tonkretetelen ugyeskedett
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #38624 2019.03.27. 11:24

Mekee írta:Hiddel, hogy így sem úszkálsz majd a pénzben, annyira sok autó van benne, hogy mindíg van egy "húúú de ez is kell" Igaz, nemtudom milyen a sima, fh3 ból is az ultimate-et vettem, ebből is, előtte a másik kettővel meg nem játszottam. Jön még ugye egy kieg, a carpass meg már végleges, abban kijött amit vállaltak, persze azóta is dbtak még hozzá, és közbe is volt az ingyen mitsubishi pakk, meg még nemistudom mik. Az autóstat parádat meg még mindíg nemértem, igazából szerintem az elejátől nemértem mia fenéért lenne nekem ez bármennyire is releváns, de tényleg. Versenyre megyek amivel akarok, mellém skálázza az ellent, az ilyen speedtrap meg ilyenekre meg van egy jól bejáratott verda, ahogy driftre is, ez sok kísérletezés és tuning, próba, beállítás, próba, szerintem jópofa így, nem is akarnám ezt egy excelltáblázatból kiszedni, hogy mire mi a jó.
Nem az bosszant, hogy az UE sokat segít, hanem hogy nélküle versenyekért alamizsnát kapni csak, még így sem adnak sokat. A kocsik meg jók, de ugye más élmény összeszedni az első kocsikat, ha nem 78 mindenféle frankó járgánnyal kezded a garázsban. Lehet persze ignorálni őket egy X óra low level mókázás idejéig, de nem örülök, hogy erről (is) szól a fizetősebb változat.

Nyilván nem Excel-táblázni akarok, de a szakmám, a személyes érdeklődési köröm, az RPG-k és stratégiák, illetve másféle ótókák felől érkezve mások a preferenciáim, és bizonyos adatok igenis benne vannak a játékban, csak sok kattintás hozzájuk férni. A skálákról még annyit, hogy tuningolgattam össze-vissza az Aventador FE-t, amikor 436 km/h óra volt a max, akkor 9,5-öt kapott sebességre, amikor 409 km/h, akkor 9,6-ot. Egyébként a tuningnál sem stimmelnek a számok, az Aventador FE szétalázza gyorsulásban az Agera RS-t, pedig a számok az ellenkezőjét állítják. (Nyilván sok mindent figyelembe kell venni, de a tesztjeimmel sehogy sem korrellálnak a számok.) Gyakorlatilag folyamatosan nem veszi figyelembe, amikor pakolom be a lóerőket a kocsikba, a csúszkán az érték nem változik, de a sebesség a gyakorlatban megnő. Azt hiszem, eddig 30 kocsiból 30-nál volt így. De ha nem így működne, az Excel-táblázás lenne, fúj!

És ne érts félre, tényleg élvezem próbálgatni a kocsikat, bár az az érzésem, hogy a játék fejlesztői gyűlölik az RWD-t.
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #38625 2019.03.27. 16:39

Lassan a végére érek Son of Sparda (hard) nehézségen is a DMC5-nek. Volt egy többfázisos boss, akinek nem tudtam mit kezdeni az egyik támadásával a 2. fázisban és jól el is akadtam. A prók által használt counter kb. esélytelen mert soha nem azt akarja becélozni amit szeretnék (sajnos a lock-on mindig a legközelebbi célpontot fogja be és nem lehet átállítani, mint a 4-ben).
Szóval begyakoroltam a block időzítést és fázisváltáskor ráengedtem a release-t, meg egy DT-s real impactot és ugott is tovább a 3. fázisra a nyomorultja. :gun:
Valami ilyesminek kell lennie egy videojátéknak. Még most is remeg a kezem az adrenalintól. :guluszem1:
Avatar
Micsu

Hozzászólás #38626 2019.03.28. 12:01

most hogy ezzel a 13as cikkellyel van tele az internet rájöttem hogy itt az euban nem csak orbánéknak van elmenve
Avatar
Botond

Hozzászólás #38627 2019.03.28. 12:49

Tavaszi win10 patchről van vmi update? Jön PCre az Xbox nélküli Xbox játék streaming végül avagysem?
Avatar
Mekee

Hozzászólás #38628 2019.03.28. 19:51

Micsu írta:most hogy ezzel a 13as cikkellyel van tele az internet rájöttem hogy itt az euban nem csak orbánéknak van elmenve
Kevéssé hiszem, hogy ebből majd a legrosszabb spekulációk valósulnak meg, mert az elégsokak ellen lenne szerte a kontinensen, amit nem lehet ignorálni. Nemmellesleg idősebb korosztály akik döntenek, szerintem halvány fogalmuk nincs, hogy pontosan mit is korlázoznának, leragadtak a zeneipar mellett
Avatar
DanielT

Hozzászólás #38629 2019.03.28. 20:58

A Devolver Digital is lefeküdt az Epic-nek. Légyszi nyomj egy dislikeot, ha a megvett túsztartás ellen jeleznéd a véleményed, köszi!

phpBB [media]
Avatar
Botond

Hozzászólás #38630 2019.03.28. 21:42

DanielT írta:A Devolver Digital is lefeküdt az Epic-nek. Légyszi nyomj egy dislikeot, ha a megvett túsztartás ellen jeleznéd a véleményed, köszi!
Mondjuk ez helyes irány, hogy így elindult a harc ezen címek ellen, amik PS4re jönnek, de Xboxra nem! Le az ilyen túsztartókkal!
Avatar
Moby

Hozzászólás #38631 2019.03.29. 00:07

Artyval amúgy mi van? Egy hónapja nem posztol. Fórumböjtöt tart?
Avatar
DanielT

Hozzászólás #38632 2019.03.29. 07:36

Moby írta:Artyval amúgy mi van? Egy hónapja nem posztol. Fórumböjtöt tart?
Steam chaten beszéltem vele 2 hete (Epic Store chaten sajnos nem találtam), az volt az orbitális kamuka, hogy sok a meló!
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #38633 2019.03.29. 08:04

excellent news :vigyor2:
phpBB [media]
Avatar
Botond

Hozzászólás #38634 2019.03.29. 08:24

DanielT írta:Steam chaten beszéltem vele 2 hete (Epic Store chaten sajnos nem találtam), az volt az orbitális kamuka, hogy sok a meló!
Kínaira fordítja a borderlands3at, hogy epic store exclu lehessen? :o
Avatar
Botond

Hozzászólás #38635 2019.03.29. 08:46

Moby írta:Artyval amúgy mi van? Egy hónapja nem posztol. Fórumböjtöt tart?
Leadtam az első ALZA rendelésem én is, most izgatottan figyelek, hogy tényleg annyira smooth e minden, mint ahogy azt folyamatosan promózod. :)
Avatar
Moby

Hozzászólás #38636 2019.03.29. 09:06

Botond írta:Leadtam az első ALZA rendelésem én is, most izgatottan figyelek, hogy tényleg annyira smooth e minden, mint ahogy azt folyamatosan promózod. :)
Nincs hét, hogy ne hoznék tőlük valamit :D A héten lőttem náluk egy one kontrollert a pécés vevővel tizennyócér.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #38637 2019.03.29. 09:24

Moby írta:Nincs hét, hogy ne hoznék tőlük valamit :D A héten lőttem náluk egy one kontrollert a pécés vevővel tizennyócér.
Sekrio-ba látom már 2x annyi idő ment, mint DMC5-be.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #38638 2019.03.29. 09:27

SlickAdam írta:excellent news :vigyor2:
[video]billted3.avi[/video]
Gyerekként VHS-en jópárszor láttam, de semmi nem maradt meg belőle, azon kívül, hogy egy telefonfülkébe bemennek valamiért és hogy Keanu totál idióta. Lehet, hogy a régit újranézni több értelme lenne mint ezt a leendő 3. részt.
Avatar
Moby

Hozzászólás #38639 2019.03.29. 09:37

DanielT írta:Sekrio-ba látom már 2x annyi idő ment, mint DMC5-be.
2x2 órát löktem az eddigi legdurvább bossba :idiota: Tegnao meglett de azt mondják, hogy ez még semmi nem volt :D Szerintem egy órával sem lesz több kétszáznál, mire a végére érek :banplz: Rettenetesen élvezem. Nagyon lassan nyílik ki a játék, még mindig új lockolt főképességek nyílnak meg.
Ő volt az. Nagyon megkedveltem a karakterét a harcunk végére, nagyon sokat tanultam tőle:
Spoiler
phpBB [media]
Avatar
Micsu

Hozzászólás #38640 2019.03.29. 09:46

DanielT írta:Steam chaten beszéltem vele 2 hete (Epic Store chaten sajnos nem találtam), az volt az orbitális kamuka, hogy sok a meló!
akkor most kitoroljuk mint Tinmam ;)

Vissza: “Leáldozott.hu”