A PC-s játékoknak leáldozott

A Leáldtopik új otthona
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #38431 2019.03.21. 11:03

Zóanagyvarázsló írta:Én nem láttam még a gépigényt sehol, de szoktak írni hülyeséget a hivatalosban is, majd kiderül. Húgom sokszor végig szokta játszani a QD-játékokat, ha vele meg tudom majd osztani őket Family Sharingben, már akkor megérik. Amíg a PC ott van mindenütt és mindenkor, addig már csak ezért is egyértelműen preferált platform.
Időközben megtaláltam a gépigényeket az Epic Store-ban, de nem látom értelmét komolyan venni őket. Legalábbis a HR-hez 1080p@60 fps-hez oltári baromságnak tűnik.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #38432 2019.03.21. 11:26

Zóanagyvarázsló írta:Időközben megtaláltam a gépigényeket az Epic Store-ban, de nem látom értelmét komolyan venni őket. Legalábbis a HR-hez 1080p@60 fps-hez oltári baromságnak tűnik.
Írd be az Epik fórumon, hogy neked ez gyanús! :nezze:
Avatar
Moby

Hozzászólás #38433 2019.03.21. 12:31

DanielT írta:Írd be az Epik fórumon, hogy neked ez gyanús! :nezze:
Az. Fosportgyanús. Gondolom mekkora effort lehet mögötte, epikexklukén. Valszeg epik lesz. Epik fail.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #38434 2019.03.21. 16:14

Eddig csak a Pc-s Sekiro-t láttam, most belenéztem egy PS4Pro-s streambe. Fujbazmeg.
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #38435 2019.03.21. 16:31

DanielT írta:Eddig csak a Pc-s Sekiro-t láttam, most belenéztem egy PS4Pro-s streambe. Fujbazmeg.
magas pontszamokat kap. :eljen:
Avatar
Micsu

Hozzászólás #38436 2019.03.21. 17:10

SlickAdam írta:magas pontszamokat kap. :eljen:
halo 3 is azt kapott :nezze:
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #38437 2019.03.21. 17:30

Micsu írta:halo 3 is azt kapott :nezze:
de a Bungie egy fos :nezze:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #38438 2019.03.21. 18:22

Szerintem már a From is elért arra a szintre, hogy nem mernek nekik rossz pontot adni, mert akkor punci/noob gamer volt a tesztelő, félnek a népharagtól, stb. Egy teljes pontot tuti a nevükért megkapnak pluszban.

És ha a Sekiro magasabb pontszámot ér el összesítésben, mint akármelyik Souls + BB, akkor végképp bullshitet kiáltok.
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #38439 2019.03.21. 18:38

DanielT írta:Szerintem már a From is elért arra a szintre, hogy nem mernek nekik rossz pontot adni, mert akkor punci/noob gamer volt a tesztelő, félnek a népharagtól, stb. Egy teljes pontot tuti a nevükért megkapnak pluszban.

És ha a Sekiro magasabb pontszámot ér el összesítésben, mint akármelyik Souls + BB, akkor végképp bullshitet kiáltok.
te a BB-t is fikaztad proba nelkül. csipöböl en is bullshit-et kialtok, ha ugy lesz, ahogy mondod, de 0.2 mp mulva teszek egy lepest hatrafele es inkabb lecsekkolom.:)
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #38440 2019.03.21. 18:44

phpBB [media]
Avatar
Moby

Hozzászólás #38441 2019.03.21. 18:59

Az enkórra előbb felkerült, mint a steamre :(
Avatar
Necro

Hozzászólás #38442 2019.03.21. 19:38

Elég keveset néztem a Sekiróból, de nekem eddig nem áll össze a lassú karakter + összevissza graplingelés, viszont a megdemózom a warezt.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #38443 2019.03.21. 19:38

SlickAdam írta:te a BB-t is fikaztad proba nelkül. csipöböl en is bullshit-et kialtok, ha ugy lesz, ahogy mondod, de 0.2 mp mulva teszek egy lepest hatrafele es inkabb lecsekkolom.:)
A BB -t sötét gótgenny artja miatt fikáztam, de aztán tényleg át kellett értékelnem, annyira koherens és egyedi az egész.

Ezt a Sekiro-t semmi nem menti meg nálam, az elemi japán-középkor undorom miatt.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #38444 2019.03.21. 19:55

SlickAdam írta:[video]furzesernyő.avi[/video]
Rohadt jó lett, állati okos és ügyes ez a fickó. A videóinál viszont majdnem le kell némítanom a gépet, mert kinőttem már ebből a brit-tini-punk zúzásból. :D
Avatar
eje75

Hozzászólás #38445 2019.03.21. 20:47

Ma majdnem megvettem PS-re a Sekiro-t....aztán még egy videót megnéztem róla, és rájöttem, hogy nem kell ez nekem... ne szapulják az idegeimet valami szadista japán kis g..ci kódsorai (mondom ezt közel 300 óra! Nioh után!) ... a gaming az élvezetről szól nálam: ebben szerintem csak az lenne számomra az élvezet amikor abbahagyom...úgyhogy el se kezdem...szerintem szar játék, de ne legyen igazam, és okozzon sokaknak örömöt...
Avatar
insp

Hozzászólás #38446 2019.03.21. 20:51

Mar reg nem vettem semmit, most nezem, hogy 31K HUF 16GB RAM. :csodalk:

Most ko venni, vagy lesz meg olcsobb?
Avatar
DanielT

Hozzászólás #38447 2019.03.21. 21:12

eje75 írta:Ma majdnem megvettem PS-re a Sekiro-t....
HOGYMIVAN? Miből gondoltad, hogy ezt PS-re kell venni? Hacsak nem a lemez eladás miatt, azt megértem. De a digit verzióra nincs mentség...
Avatar
DanielT

Hozzászólás #38448 2019.03.21. 21:13

insp írta:Mar reg nem vettem semmit, most nezem, hogy 31K HUF 16GB RAM. :csodalk:

Most ko venni, vagy lesz meg olcsobb?
Drágább biztos nem lesz, olcsóbb meg lehet. Semmi nem indokolja, hogy ne csökkenne tovább az ár, már nincs hiány, kapacitás bővült és meg is büntették a kartellező gyártókat.

szerk: SSD-k még durvábbak lettek, 500 gigás már van 20k -ért.
Avatar
eje75

Hozzászólás #38449 2019.03.21. 21:16

DanielT írta:HOGYMIVAN? Miből gondoltad, hogy ezt PS-re kell venni? Hacsak nem a lemez eladás miatt, azt megértem. De a digit verzióra nincs mentség...
Lemezesen nyilván... Gamertechben már volt...
Avatar
Moby

Hozzászólás #38450 2019.03.21. 21:21

eje75 írta:Ma majdnem megvettem PS-re a Sekiro-t....aztán még egy videót megnéztem róla, és rájöttem, hogy nem kell ez nekem... ne szapulják az idegeimet valami szadista japán kis g..ci kódsorai (mondom ezt közel 300 óra! Nioh után!) ... a gaming az élvezetről szól nálam: ebben szerintem csak az lenne számomra az élvezet amikor abbahagyom...úgyhogy el se kezdem...szerintem szar játék, de ne legyen igazam, és okozzon sokaknak örömöt...

:wow3:
Komolyan mondom totál vagy kész. Az megvan, hogy a sekiro miatt épült a kukásgépem? Honnan jött ez a ps-re vételes őrület???
Avatar
Mekee

Hozzászólás #38451 2019.03.21. 21:43

DanielT írta:Szerintem már a From is elért arra a szintre, hogy nem mernek nekik rossz pontot adni, mert akkor punci/noob gamer volt a tesztelő, félnek a népharagtól, stb. Egy teljes pontot tuti a nevükért megkapnak pluszban.

És ha a Sekiro magasabb pontszámot ér el összesítésben, mint akármelyik Souls + BB, akkor végképp bullshitet kiáltok.
Alapból a pontozás intézménye ami elkurvult. 10-es 100-as 5-ös rencerek, de ha valami nagyon ótvar, akkoris a felét kapja a maxnak, ha csak éppen a jétszhatatlan, akkor 2/3 körül, mindenmás nagy aaa ami jó meg 99,9%-ot. felesleges a skála, ha csak max a felét használja mindenki, én ezt nemértem.
From engem sohasenem érdekelt annyira, kb egy éve próbálkoztam a darksouls-al, erőlködtem, hogy legyömöszöljem, mert látom hogy minőségi a pályatervezés, meg a hitbox meg minden, de mégsem. Valahogyan ez a "végtelenszerhaljakmegésmajdegyszervéletlenül3idegösszeroppanás4kontroller2tvutánátmegyekénsemértemhogy" nem hozta meg a motivációt.
Jah, nincs időm játszani, az a heti 4-5 óra meg inkább a könnyebb szórakozásra megy, metoval tök elvagyok, easyben, nebaszogasson hogy nincslőszer, sztori meg a táj érdekel, és kész kb. Elpuhultamitten asszem.
Avatar
eje75

Hozzászólás #38452 2019.03.21. 22:22

Moby írta::wow3:
Komolyan mondom totál vagy kész. Az megvan, hogy a sekiro miatt épült a kukásgépem? Honnan jött ez a ps-re vételes őrület???
Hogy eladhassam (vagy kettétörhessem) a lemezt.... de kivárok: majd meglássuk mi lesz a véleményed 1 hét múlva...ráérek, a div2 nagyon betalált, most nem érdekel más...
Avatar
Necro

Hozzászólás #38453 2019.03.21. 22:22

Sekiro ~2 óra után: valószínűleg kimérték FROMék hogy az emberek nem szeretnek parry-zni, ezért most csináltak egy játékot amiben csak parry van. Ésetleg farmolhatsz healing itemeket meg gondolom statokat (odáig nem jutottam).
Avatar
Moby

Hozzászólás #38454 2019.03.21. 22:48

Nem bírtam kivárni a holnapot, belenéztem. Kb addig juthattam, mint necro. Első benyomás: kb semmi nem tetszik benne :D Ez a játék csúnya. Az NPC-k jól néznek ki, de a pálya, meg minden randa. Kidolgozatlan, generációkkal ezelőtti, ettől soksoksoknagyságrenddel szebb volt eddig bármelyik fromjáték. A harc meg olyan semmilyen. Parryfeszt, de valahogy hiányzik a soulsborne.ok dierktsége. Minden olyan álmos, meg álmosan reagál mindenre (én is, mármint a karim). A hangulat legalább passzol mindenhez: semmilyen. Holnap azért majd tolom tovább, de nagyon gyenge kezdéssel indulunk. Innen vagy felfelel vezet az út meredeken, vagy dobom a picsába.
BB-ban ennyi idő után már az állam csattogott a padlón kb mindentől.
Avatar
Necro

Hozzászólás #38455 2019.03.21. 22:50

Meg vannak azok az apróságok hogy a főmenü/title screen simán a DS3-é más logóval, de annyira hogy még a betűtípus is ugyanaz.
Avatar
Moby

Hozzászólás #38456 2019.03.21. 22:51

Necro írta:Meg vannak azok az apróságok hogy a főmenü/title screen simán a DS3-é más logóval, de annyira hogy még a betűtípus is ugyanaz.
A hangok java is újrahasznosítás.
Jááááááj, mé nem csinátak ezek inkább BB2-t...Vagy csak simán BB-t pécére :D
Avatar
Necro

Hozzászólás #38457 2019.03.21. 23:08

Erősen emlékeztet a graplinges mozgás a hamisithatatlan batmanekre, itt is járható út beugrálni az ellenfele közé, leütni/lesebezni egyet aztán elmenekülni a picsába amig vissza nem állnak a helyükre...
Avatar
Micsu

Hozzászólás #38458 2019.03.21. 23:11

Moby írta: Minden olyan álmos, meg álmosan reagál mindenre (én is, mármint a karim).
ízig vérig from játék :D
Avatar
Moby

Hozzászólás #38459 2019.03.21. 23:48

Nos, köszönöm a kodexnek hoogy ledemózhattam, mielőtt teljesen feleslegesen kibaszok tizennyolcezret. Hát ezt majd egyszer talán, valami fillérekért. De mondjuk akkor sem tudom miért ezt venném elő a bármi korábbi fromjáték helyett.
És akkor csak annyit mondanék, hogy van egy "bázis". A bázison egy ház. A házban egy...mondjuk "öreg". Ok, ez épp nem tolókocsis. A ház előtt meg ácsorog egy lány, aki arra vár hogy megszólítsam.

:wilting:


Vajon mennyit tölthettek ebbe a játéka a japók? egy kedd délután megvolt, vagy belelógott a szerda délelőttbe is? Na nem az a baj vele, hogy mondjuk egy az egyben BB más díszlettel, mert nem. De bár az lenne...
Avatar
DanielT

Hozzászólás #38460 2019.03.22. 07:50

Moby írta:Nos, köszönöm a kodexnek hoogy ledemózhattam, mielőtt teljesen feleslegesen kibaszok tizennyolcezret. Hát ezt majd egyszer talán, valami fillérekért. De mondjuk akkor sem tudom miért ezt venném elő a bármi korábbi fromjáték helyett.
És akkor csak annyit mondanék, hogy van egy "bázis". A bázison egy ház. A házban egy...mondjuk "öreg". Ok, ez épp nem tolókocsis. A ház előtt meg ácsorog egy lány, aki arra vár hogy megszólítsam.

:wilting:


Vajon mennyit tölthettek ebbe a játéka a japók? egy kedd délután megvolt, vagy belelógott a szerda délelőttbe is? Na nem az a baj vele, hogy mondjuk egy az egyben BB más díszlettel, mert nem. De bár az lenne...
Feltűnően üresek a pályák(noha 5 óra után még mindig ugyanott járt a kimondhatatlan nevű), DMC táncparkett fíling ez is. A nyitó terület egyébként különösen szar, megintcsak nekem, mert ugye havas fíling. A harc a sok fémcsattanástól bazi idegesítő, meg, hogy nem viszed be a találatot, hanem lepattan és nem tűnik satisfyingnak.

Ennyiszer nem lehet egymás után csodát alkotni, nem lennék a From helyében.

Az mondjuk szintén elég beszédes, hogy senki nem veszi innen.
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #38461 2019.03.22. 08:04

DanielT írta:Az mondjuk szintén elég beszédes, hogy senki nem veszi innen.
en vennem, a nehany eddigi velemeny ellenere is, de most par hetig el vagyok foglalva massal.
Avatar
Moby

Hozzászólás #38462 2019.03.22. 08:11

DanielT írta:Feltűnően üresek a pályák(noha 5 óra után még mindig ugyanott járt a kimondhatatlan nevű), DMC táncparkett fíling ez is. A nyitó terület egyébként különösen szar, megintcsak nekem, mert ugye havas fíling. A harc a sok fémcsattanástól bazi idegesítő, meg, hogy nem viszed be a találatot, hanem lepattan és nem tűnik satisfyingnak.

Ennyiszer nem lehet egymás után csodát alkotni, nem lennék a From helyében.

Az mondjuk szintén elég beszédes, hogy senki nem veszi innen.
Nem bánt túlságosan, nem szívesen hagytam volna fel DIV2-vel most. Így erre szükség sincs :D Azt eléggé élvezem. Meg eddig eléggé röpködtek a fasza játékok az idén, nyilvánvaló volt, hogy valami bele fog dőlni a dunába. Meg hát na, a DaS3-nál is érezhető volt már, hogy a from ugyan gazdasági okokból elkészíti a játékait, de hogy a szándék az már fogyóban. Akkor azt hittem, hogy a souls játékokból fogyott ki az akarat, ez mostanra annyival egészült ki, hogy ezek nem is tudnak mást csinálni. Vagyis mindegy mit csinálnak, az végeredményben souls.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #38463 2019.03.22. 08:16

SlickAdam írta:en vennem, a nehany eddigi velemeny ellenere is, de most par hetig el vagyok foglalva massal.
Az is elég beszédes, hogy innen egy ember venné, de inkább az is mással foglalkozik még pár hétig. :mf2:
Avatar
Botond

Hozzászólás #38464 2019.03.22. 08:28

Moby írta:Nem bánt túlságosan, nem szívesen hagytam volna fel DIV2-vel most. Így erre szükség sincs :D Azt eléggé élvezem. Meg eddig eléggé röpködtek a fasza játékok az idén, nyilvánvaló volt, hogy valami bele fog dőlni a dunába. Meg hát na, a DaS3-nál is érezhető volt már, hogy a from ugyan gazdasági okokból elkészíti a játékait, de hogy a szándék az már fogyóban. Akkor azt hittem, hogy a souls játékokból fogyott ki az akarat, ez mostanra annyival egészült ki, hogy ezek nem is tudnak mást csinálni. Vagyis mindegy mit csinálnak, az végeredményben souls.
Második ligához képest az első liga hogyan viszonyul? Division1 is élvezhető? Megvettem vmi 5 eurós akcióban, fel is raktam az 50ensok gigát, és most lesz egy szabad hétvégém, érdemes időt/energiát fektetni bele? Mi volt róla a verdikted sok éve?
Avatar
Moby

Hozzászólás #38465 2019.03.22. 08:35

Botond írta:Második ligához képest az első liga hogyan viszonyul? Division1 is élvezhető? Megvettem vmi 5 eurós akcióban, fel is raktam az 50ensok gigát, és most lesz egy szabad hétvégém, érdemes időt/energiát fektetni bele? Mi volt róla a verdikted sok éve?
Én nagyon bírtam az 1-et is, de az egy bugtemető volt, meg szétütötték a csíterek. Némi bug van ebben is, de össze nem hasonlítható. Meg szerintem azt így már nem nyomja senki, egyedül egy ilyen pve meg kb semmiresejó.
Avatar
Botond

Hozzászólás #38466 2019.03.22. 08:52

Moby írta:Én nagyon bírtam az 1-et is, de az egy bugtemető volt, meg szétütötték a csíterek. Némi bug van ebben is, de össze nem hasonlítható. Meg szerintem azt így már nem nyomja senki, egyedül egy ilyen pve meg kb semmiresejó.
Még egy fél videót se láttam a cuccból, szóval nekem az az illuzióm, hogy ez ilyen masseffect szerű fedezék lövölde annyi különbséggel, hogy a sztori módot lehet coopban tolni, nem feltétlen AI script az 1-2-3-n számú társad, meg nem az űrben lézerpityuzunk, hanem washingtonban/usákiában korunk technikájával. Ez totál tévképzet akkor? Na majd belenézek este mennyire sikerült mellékalibrálni a valóságot az uplay bótban látott három screenshot alapján. :D
Avatar
Moby

Hozzászólás #38467 2019.03.22. 08:58

Botond írta:Még egy fél videót se láttam a cuccból, szóval nekem az az illuzióm, hogy ez ilyen masseffect szerű fedezék lövölde annyi különbséggel, hogy a sztori módot lehet coopban tolni, nem feltétlen AI script az 1-2-3-n számú társad, meg nem az űrben lézerpityuzunk, hanem washingtonban/usákiában korunk technikájával. Ez totál tévképzet akkor? Na majd belenézek este mennyire sikerült mellékalibrálni a valóságot az uplay bótban látott három screenshot alapján. :D
Eléggé. Ez egy városi destiny, Vagy mondjuk a GR Wildlands nem volt meg ugyanezektől?
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #38468 2019.03.22. 09:11

DanielT írta:Az is elég beszédes, hogy innen egy ember venné, de inkább az is mással foglalkozik még pár hétig. :mf2:
vette volna par, ha nem lenne annyira csabito a viragbolt meg egy CEO-nak is... :banplz:
Avatar
Botond

Hozzászólás #38469 2019.03.22. 09:17

Moby írta:Eléggé. Ez egy városi destiny, Vagy mondjuk a GR Wildlands nem volt meg ugyanezektől?
Semmi ilyesmim nincs. Ebben a lövöldözős topikban eléggé le vagyok maradva, doom, quake (szigorúan az első rész :D), lucasartsnak a western lövöldéje 20 éve aminek nem ugrik be a neve és végigment, meg volt pár fedezék lövölde, mint a mass effect1-2-3-4, mafia1-2, de pl még a deus exbe se néztem bele sose, szóval se fps se tps vonalon nem vagyok uptodate és akkor ez még komoly eufémizmus volt. :D
Na mindegy, akkor ez egy friss élmény lesz 5 euróért. :D
Avatar
Necro

Hozzászólás #38470 2019.03.22. 09:35

Botond írta:lucasartsnak a western lövöldéje 20 éve aminek nem ugrik be a neve és végigmentD
Outlaw
Avatar
DanielT

Hozzászólás #38471 2019.03.22. 09:36

Most látok már jobban kinéző helyszíneket streameken, az első területnek óriási hiba volt ilyen unalmas és semmilyen környezetet berakni és rohadt sokáig ott tartani a játékost.

Moby, géped Hwapró linkjét adod? Lehet érdekelne a halk VGA :idiota:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #38472 2019.03.22. 09:46

Egyébként egy teljesen más stílusú pro streamert ajánlanék a soulsnézők/gow/stb figyelmébe: https://www.twitch.tv/faraazkhan

Ő nem speedrunner, hanem mega-durva fighter. Összes souls egymás után sebesülés nélkül, GOW legnehezebb valkyr sebesülés nélkül, ilyenek. Eszméletlen idegei, reflexei és game-sense van a gyereknek, egy metodikus, hidegvérű profi.
Avatar
Moby

Hozzászólás #38473 2019.03.22. 09:46

DanielT írta:Most látok már jobban kinéző helyszíneket streameken, az első területnek óriási hiba volt ilyen unalmas és semmilyen környezetet berakni és rohadt sokáig ott tartani a játékost.

Moby, géped Hwapró linkjét adod? Lehet érdekelne a halk VGA :idiota:
Szólok ha eladó lesz :) Már méricskélem, kosarazom a következőt. Egyelőre kegyetlen a végösszeg, még gyűjtöm a bátorságot hozzá. 2080Ti+9900K+építettvíz van a csőben. Szépre is akarom :D
Avatar
DanielT

Hozzászólás #38474 2019.03.22. 09:48

Moby írta:Szólok ha eladó lesz :) Már méricskélem, kosarazom a következőt. Egyelőre kegyetlen a végösszeg, még gyűjtöm a bátorságot hozzá. 2080Ti+9900K+építettvíz van a csőben. Szépre is akarom :D
1 millióból jót lehet kihozni, szép kerek összeg, nem kell ezen sokat agyalni.

szerk: Hm, 2080Ti-vel és custom vízzel lehet kicsúszol belőle. :D
Avatar
Moby

Hozzászólás #38475 2019.03.22. 09:49

DanielT írta:1 millióból jót lehet kihozni, szép kerek összeg, nem kell ezen sokat agyalni.

szerk: Hm, 2080Ti-vel és custom vízzel lehet kicsúszol belőle. :D
Dobhatsz linkeket, én egyelőre sokkal felette járok :D
Avatar
Moby

Hozzászólás #38476 2019.03.22. 09:52

DanielT írta:Egyébként egy teljesen más stílusú pro streamert ajánlanék a soulsnézők/gow/stb figyelmébe: https://www.twitch.tv/faraazkhan

Ő nem speedrunner, hanem mega-durva fighter. Összes souls egymás után sebesülés nélkül, GOW legnehezebb valkyr sebesülés nélkül, ilyenek. Eszméletlen idegei, reflexei és game-sense van a gyereknek, egy metodikus, hidegvérű profi.
Megnyitottam a linket, végignéztem pontosan ugyanazt a mozdulatsort 5x zsinórban egymás után amit tegnap 3 órán át néztem a gpne, és bezártam a streamet.
Szerintem ez egy szép és változatos fromjáték lett.
Spoiler
:wilting:
Avatar
Moby

Hozzászólás #38477 2019.03.22. 10:12

Amúgy ha vizes rtx-et akartok, és fostok a vagdosástól, akkor vagy 2080-at kell venni, vagy 2080-as nyákra épített 2070-est (tehát hosszúnyákos, kéttápcsatist), azokra rámegy az amd lefogatóval a bracket minden hókuszpókusz nélkül. Mármint a kraken G12-é. Vesztek hozzá valami régi asetek körmös-lefogatóspumpás bármit (nekem egy TT water 3.0 volt a fiókban). Az egész műtét 5 perc. Nekem foundersnyákos 2070-el volt 20 perc tokvonó az átalakítás miatt (szét kellett vágnom az amd lefogatót, sabloncsinálni, átjelölni, átfúrni a bracketet).
Avatar
Botond

Hozzászólás #38478 2019.03.22. 10:45

Moby írta:Szólok ha eladó lesz :) Már méricskélem, kosarazom a következőt. Egyelőre kegyetlen a végösszeg, még gyűjtöm a bátorságot hozzá. 2080Ti+9900K+építettvíz van a csőben. Szépre is akarom :D
Ne legyél hülye. Szerintem az új ryzeneket mindenképpen várd meg mielőtt procit veszel. Az a 9900k az teljesen értelmetlen kategória azzal a hőleadással, ha vizezed ha nem. Annyit meg tudsz tenni, hogy vizet raksz rá, 3dmarkban agyonvered a mindent is, és ennyi. 3%-al kevesebb pontos gépet összerak utána vki a feléből és téped a hajad.
15-én én is megtettem a tavaszi nagytakarítást a gépben, és láttam, hogy egy része azért már erősen három éves, és lehet cserélni kellene ezt azt, de aztán végignéztem a kínálatot, és konstatáltam, hogy proci szinten van az egymagban halvány ryzen meg az intel 14nanoja, ami amúgy is ott figyel a gépemben, max az áramfelvételt tudnám felpörgetni meg nyáron még jobban fűtene a doboz, aztán vga szinten meg ott van a zsákutca és túlárazott rtx meg az 1080ti ami amúgy is ott figyel benne a dobozomban. Nincs hova előrelépni, plusz 5-10%ékokért elégetni milliókat? Ne vicceljünk már. Nekem az a várakozásom, hogy a nyári ryzen a 7 nanoval talán megmozgat vmit (bár a radeonban is beégett a 7 nano, szóval azért erre se vennék mérget) és talán lesz rá értelmezhető intel válasz is 10 nanon és akkor lesz miről beszélni, meg vga fronton is inkább a háromezres rtx-ek lehetnek érdekesek, talán.
Már a nagyon highendet nézve, mert ugye arra lősz, ha jól értem. Középszar semmi szinten nyilván lehet toldozni foldozni előre, de én a helyedben kivárnék a karácsonyi szezonig és a gépfejlesztős zsugából elmennék plusz egyszer nyaralni nyáron a gyerekekkel, aztán majd a fa alá úgyis kerül vmi, ha van értelme, mert ennek a 9900k+2080ti-nak pont nulla értelme van én arra jutottam a 15-ei porkifújás közben.
Avatar
Mekee

Hozzászólás #38479 2019.03.22. 11:02

Moby írta:Szólok ha eladó lesz :) Már méricskélem, kosarazom a következőt. Egyelőre kegyetlen a végösszeg, még gyűjtöm a bátorságot hozzá. 2080Ti+9900K+építettvíz van a csőben. Szépre is akarom :D
Eléggé kiszámítható volt a múltkori kiégésed után, a fura csak az,, hogy pettingeltél egy kukáskonfiggal egy ideig :smile:
Ha megvan képet dobjál,, faszán nézett ki a régebbi geped is.
Avatar
Mekee

Hozzászólás #38480 2019.03.22. 11:04

Botond írta:Második ligához képest az első liga hogyan viszonyul? Division1 is élvezhető? Megvettem vmi 5 eurós akcióban, fel is raktam az 50ensok gigát, és most lesz egy szabad hétvégém, érdemes időt/energiát fektetni bele? Mi volt róla a verdikted sok éve?
Jónak jó, de ha egyedül akarod tolni inkább kerüld, de sztem idegenekkel is. Ha egy sztorit vársz, amit végiglőhetsz, azt nemnagyon kapsz, ami van az azért van, hogy legyen valami körités a haverral coopolás mellé.
Avatar
Moby

Hozzászólás #38481 2019.03.22. 11:21

Botond írta:Ne legyél hülye. Szerintem az új ryzeneket mindenképpen várd meg mielőtt procit veszel. Az a 9900k az teljesen értelmetlen kategória azzal a hőleadással, ha vizezed ha nem. Annyit meg tudsz tenni, hogy vizet raksz rá, 3dmarkban agyonvered a mindent is, és ennyi. 3%-al kevesebb pontos gépet összerak utána vki a feléből és téped a hajad.
15-én én is megtettem a tavaszi nagytakarítást a gépben, és láttam, hogy egy része azért már erősen három éves, és lehet cserélni kellene ezt azt, de aztán végignéztem a kínálatot, és konstatáltam, hogy proci szinten van az egymagban halvány ryzen meg az intel 14nanoja, ami amúgy is ott figyel a gépemben, max az áramfelvételt tudnám felpörgetni meg nyáron még jobban fűtene a doboz, aztán vga szinten meg ott van a zsákutca és túlárazott rtx meg az 1080ti ami amúgy is ott figyel benne a dobozomban. Nincs hova előrelépni, plusz 5-10%ékokért elégetni milliókat? Ne vicceljünk már. Nekem az a várakozásom, hogy a nyári ryzen a 7 nanoval talán megmozgat vmit (bár a radeonban is beégett a 7 nano, szóval azért erre se vennék mérget) és talán lesz rá értelmezhető intel válasz is 10 nanon és akkor lesz miről beszélni, meg vga fronton is inkább a háromezres rtx-ek lehetnek érdekesek, talán.
Már a nagyon highendet nézve, mert ugye arra lősz, ha jól értem. Középszar semmi szinten nyilván lehet toldozni foldozni előre, de én a helyedben kivárnék a karácsonyi szezonig és a gépfejlesztős zsugából elmennék plusz egyszer nyaralni nyáron a gyerekekkel, aztán majd a fa alá úgyis kerül vmi, ha van értelme, mert ennek a 9900k+2080ti-nak pont nulla értelme van én arra jutottam a 15-ei porkifújás közben.
Jaj ez ilyen szórakozás. Az öregedéssel jár. Biztos ez is a kapuzárási pánikom része. Mint a kpaszoodás elleni sampon, meg valamelyik nap rákattantam, és használt 350Z-ket kezdtem el nézegetni, mer egyik reggel láttam egyet tetszett, és kiderült, hogy ezek ilyen fosompénzér mennek :D Értelme egyiknek sincs, de kapaszkodok már mindenbe :banplz:
Avatar
Botond

Hozzászólás #38482 2019.03.22. 11:43

Moby írta:Jaj ez ilyen szórakozás. Az öregedéssel jár. Biztos ez is a kapuzárási pánikom része. Mint a kpaszoodás elleni sampon, meg valamelyik nap rákattantam, és használt 350Z-ket kezdtem el nézegetni, mer egyik reggel láttam egyet tetszett, és kiderült, hogy ezek ilyen fosompénzér mennek :D Értelme egyiknek sincs, de kapaszkodok már mindenbe :banplz:
350Z-t én is néztem, de abban több ráció van, mint a 9900k+2080ti-ban, hidd el. Lehet ez a műfajt is értelmesen nyomni (már a kapuzárási pánikot), de ez a "3dmarkcsúcs" projekt minden szempontból marhaság. Ez kb olyan, mintha igazi aranyat tartalmazó festékkel fújnál le egy 8 éves Focust. Érted. Aki a RRollsát fújja le az hobbi, aki a Focusát az meg hülye. Ne legyél hülye. Karácsony előtt ne vágj bele, addigra sokminden kiderül a ki kivel van és ki fejleszt a jövőnek és ki nem vonalon. Addig ha ingered van, akkor vegyél még két pro-t és lukaszd ki azokat is, vagy tegyél arra vizet, az kijön a tizedéből és szintén unikális vmi lenne az univerzumban.
/szerk: Továbbmegyek, én tavaly tavasszal már addig jutottam, hogy voltam pár próbakörön 350Z-vel, mikor is rájöttem, hogy két gyerekem van, szóval ha napi felhasználásra akarok kabriót, akkor 4 személyes kell, szóval átmentem az A4 vonalra, persze quattro, mert nyáron sok a hó, télre meg van összekerekes, szóval full racionális az egész gondolkodás a témában, meg is néztem párat, aztán két hónap alatt visszaértem a valóságba és nem lett kabrió. :D Szóval értem a helyzeted, de a 9900k+2080ti akkor is egyenértékű azzal, hogy halomba hordod azt a pénzt és alágyújtasz. :)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Botond 2019.03.22. 11:47-kor.
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #38483 2019.03.22. 11:43

Botond írta:bár a radeonban is beégett a 7 nano,
dehogy egett! architekturaban lofaszt se leptek elöre, a nanometernek köszönhetö, hogy egyaltalan elertek ezt a szintet.
a ryzen-ek elsö gentöl kezdve egesz jol össze vannak rakva, ugyhogy sokat dobhat a 7-eske (plusz egyeb finomitasok). 14-röl 12-re valtas is dobott valamicsket.

köcsög Ryzen fanboj...
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #38484 2019.03.22. 12:26

Moby írta:Jaj ez ilyen szórakozás. Az öregedéssel jár. Biztos ez is a kapuzárási pánikom része. Mint a kpaszoodás elleni sampon, meg valamelyik nap rákattantam, és használt 350Z-ket kezdtem el nézegetni, mer egyik reggel láttam egyet tetszett, és kiderült, hogy ezek ilyen fosompénzér mennek :D Értelme egyiknek sincs, de kapaszkodok már mindenbe :banplz:
Az olcsó, használt RX8-at tudom ajánlani ilyen pénzégetős, kapuzárós esetekre. :nezze:
phpBB [media]
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #38485 2019.03.22. 12:35

Mekee írta:Alapból a pontozás intézménye ami elkurvult. 10-es 100-as 5-ös rencerek, de ha valami nagyon ótvar, akkoris a felét kapja a maxnak, ha csak éppen a jétszhatatlan, akkor 2/3 körül, mindenmás nagy aaa ami jó meg 99,9%-ot. felesleges a skála, ha csak max a felét használja mindenki, én ezt nemértem.
From engem sohasenem érdekelt annyira, kb egy éve próbálkoztam a darksouls-al, erőlködtem, hogy legyömöszöljem, mert látom hogy minőségi a pályatervezés, meg a hitbox meg minden, de mégsem. Valahogyan ez a "végtelenszerhaljakmegésmajdegyszervéletlenül3idegösszeroppanás4kontroller2tvutánátmegyekénsemértemhogy" nem hozta meg a motivációt.
Jah, nincs időm játszani, az a heti 4-5 óra meg inkább a könnyebb szórakozásra megy, metoval tök elvagyok, easyben, nebaszogasson hogy nincslőszer, sztori meg a táj érdekel, és kész kb. Elpuhultamitten asszem.
Ha valami nem rémlik az itteni többségnél szegényesebb Souls-karrieremből, hogy véletlenül jutottam tovább bárhol is.
Avatar
deep

Hozzászólás #38486 2019.03.22. 13:03

Moby írta:Megnyitottam a linket, végignéztem pontosan ugyanazt a mozdulatsort 5x zsinórban egymás után amit tegnap 3 órán át néztem a gpne, és bezártam a streamet.
Szerintem ez egy szép és változatos fromjáték lett.
IGN - 9.5/10
GameSpot - 9/10
Game Informer - 9/10
Press-Start AU - 9/10
PlayStation Lifestyle - 9.5/10
Polygon
COGConnected - 88/100
Attack of the Fanboy - 4.5/5
PowerUp! - 9.9/10
Gameblog.fr - 9/10
Atomix - 95/100
Telegraph - 5/5
IGN Spain - 9.3/10
PCMR - 93/100
Avatar
Moby

Hozzászólás #38487 2019.03.22. 13:06

deep írta:IGN - 9.5/10
GameSpot - 9/10
Game Informer - 9/10
Press-Start AU - 9/10
PlayStation Lifestyle - 9.5/10
Polygon
COGConnected - 88/100
Attack of the Fanboy - 4.5/5
PowerUp! - 9.9/10
Gameblog.fr - 9/10
Atomix - 95/100
Telegraph - 5/5
IGN Spain - 9.3/10
PCMR - 93/100
Az RDR2-re is repkedtek a 10/10-ek, de azért nekem még nem muszáj szeretnem, ugye? Légyszi, hagy ne legyen muszáj! :szomoru1:
Avatar
deep

Hozzászólás #38488 2019.03.22. 13:10

Moby írta:Az RDR2-re is repkedtek a 10/10-ek, de azért nekem még nem muszáj szeretnem, ugye? Légyszi, hagy ne legyen muszáj! :szomoru1:
Ja, szerintem is egy retekéc, csak mutatom, hogy a sajtónak kötelezően áll a farka, ha From címről van szó.
Avatar
Moby

Hozzászólás #38489 2019.03.22. 13:12

benőmenő írta:Az olcsó, használt RX8-at tudom ajánlani ilyen pénzégetős, kapuzárós esetekre. :nezze:
Biztos jó móka egy ilyen wankelmotoros heftölgetésfeszt, de én ezekre úgy tekintek, hogy ha veszek is ilyet, beszarik meg megcsukom, akkor úgy fog megrohadni. Nem törődni akarok vele, csak kinyomni a szemit néha. Megamúgy ez sosem volt semmilyen tiniálmom része, játékban sem választanék ilyen szart soha :D Audi TT-is előbb vennék, mint ezt, pedig eléggé csajautónak néz ki mindkettő.
Avatar
Moby

Hozzászólás #38490 2019.03.22. 13:17

deep írta:Ja, szerintem is egy retekéc, csak mutatom, hogy a sajtónak kötelezően áll a farka, ha From címről van szó.
Nekem nagyrészt szubjektív bajaim vannak vele, ami alapján simán tetszhet az elég világnak is rajtam kívül, de hogy sehol nem ingott meg a léc az mondjuk elég fura. Beleállni én ebbe nem fogok, ha a sajtónak egyöntetűen tetszik, hát hadd vigyék. Lelkük rajta.
Avatar
Botond

Hozzászólás #38491 2019.03.22. 13:34

Mekee írta:Jónak jó, de ha egyedül akarod tolni inkább kerüld, de sztem idegenekkel is. Ha egy sztorit vársz, amit végiglőhetsz, azt nemnagyon kapsz, ami van az azért van, hogy legyen valami körités a haverral coopolás mellé.
Azé most már erősen izgulok, hogy estére lesz e szabad 50 gigám a c:-n pluszban meg egy rossz érzésem gyomortájon, hogy eltékozoltam öt ojrót!
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #38492 2019.03.22. 13:35

Addiktív ez a Forza Horizon 4, de:

- úgy telecseszi a térképet konfettivel, hogy alig látni valamit, de a teljesített versenyekről nem találok statisztikát, azt sem tudom, hogy 12. vagy első voltam (általában megy a retry, ha nem leszek első)
- a kocsik statisztikái totál kamuk, a 10-es sebességű és gyorsulású kocsimat szemmel láthatóan elnyomja némelyik 9-esem (a részletesebb adatokhoz bemászni meg macera), frankó ilyen visszajelzések mellett tuningolni meg vásárolni (a valódi pénzes autókról nem is beszélve)

Érdekes módon 100 éve a régi NFS-ekben ezeket épp úgy nem volt probléma megoldani, mint bármi másban, és még a túlterjeszkedő menü(k)ben is könnyebb elveszni, mint egy hardcore RPG-ében. Ha ezt valaki mondja nekem, el sem hiszem, hogy létezik. Tuti, hogy nem japó ez a játék? Gyanúsan sok az agyfasz.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #38493 2019.03.22. 13:48

phpBB [media]
Avatar
DanielT

Hozzászólás #38494 2019.03.22. 14:12

BTW rendesen megszívom ezzel a Sekrioval, mert összes streamerem ezt tolja kb... és a zenéje, hangjai, mindene idegesít, tehát még háttérzajnak se jó. :( És ez lesz valszeg minimum hetekig.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #38495 2019.03.22. 14:33

Botond írta:350Z-t én is néztem, de abban több ráció van, mint a 9900k+2080ti-ban, hidd el. Lehet ez a műfajt is értelmesen nyomni (már a kapuzárási pánikot), de ez a "3dmarkcsúcs" projekt minden szempontból marhaság. Ez kb olyan, mintha igazi aranyat tartalmazó festékkel fújnál le egy 8 éves Focust. Érted. Aki a RRollsát fújja le az hobbi, aki a Focusát az meg hülye. Ne legyél hülye. Karácsony előtt ne vágj bele, addigra sokminden kiderül a ki kivel van és ki fejleszt a jövőnek és ki nem vonalon. Addig ha ingered van, akkor vegyél még két pro-t és lukaszd ki azokat is, vagy tegyél arra vizet, az kijön a tizedéből és szintén unikális vmi lenne az univerzumban.
/szerk: Továbbmegyek, én tavaly tavasszal már addig jutottam, hogy voltam pár próbakörön 350Z-vel, mikor is rájöttem, hogy két gyerekem van, szóval ha napi felhasználásra akarok kabriót, akkor 4 személyes kell, szóval átmentem az A4 vonalra, persze quattro, mert nyáron sok a hó, télre meg van összekerekes, szóval full racionális az egész gondolkodás a témában, meg is néztem párat, aztán két hónap alatt visszaértem a valóságba és nem lett kabrió. :D Szóval értem a helyzeted, de a 9900k+2080ti akkor is egyenértékű azzal, hogy halomba hordod azt a pénzt és alágyújtasz. :)
mivagy te befektetesi tanacsado? :) mindenki arra kolti a penzet amire akarja, ha 9900K + 2080tire all a cerka valakinek akkor azt kell venni, ennyi kb a tortenet
Avatar
Moby

Hozzászólás #38496 2019.03.22. 14:34

DanielT írta:BTW rendesen megszívom ezzel a Sekrioval, mert összes streamerem ezt tolja kb... és a zenéje, hangjai, mindene idegesít, tehát még háttérzajnak se jó. :( És ez lesz valszeg minimum hetekig.
Kit nézel épp? :ravasz1: :hehe:
Avatar
Micsu

Hozzászólás #38497 2019.03.22. 14:39

Zóanagyvarázsló írta:
phpBB [media]
erdekel bar az elso resz tetszett a legjobban ;)
Avatar
Micsu

Hozzászólás #38498 2019.03.22. 14:40

DanielT írta:BTW rendesen megszívom ezzel a Sekrioval, mert összes streamerem ezt tolja kb... és a zenéje, hangjai, mindene idegesít, tehát még háttérzajnak se jó. :( És ez lesz valszeg minimum hetekig.
nezzed a pojaca shroudot, o biztos nem ezt tolja :banplz:
Avatar
Botond

Hozzászólás #38499 2019.03.22. 14:48

Micsu írta:mivagy te befektetesi tanacsado? :) mindenki arra kolti a penzet amire akarja, ha 9900K + 2080tire all a cerka valakinek akkor azt kell venni, ennyi kb a tortenet
Hát egy fórumon véleményt cserélünk, akit nem érdekel vki az átugorja. Ma egyébként megbeszéltük azt is sokkal több posztban, hogy from játékot érdemes e venni 18-ért, azoknak miért nem szólsz, hogy mit ugatnak, mindenki azt vesz 18ért amit akar?! :mf1:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Botond 2019.03.22. 14:50-kor.
Avatar
Botond

Hozzászólás #38500 2019.03.22. 14:50

Zóanagyvarázsló írta:Érdekes módon 100 éve a régi NFS-ekben ezeket épp úgy nem volt probléma megoldani, mint bármi másban, és még a túlterjeszkedő menü(k)ben is könnyebb elveszni, mint egy hardcore RPG-ében. Ha ezt valaki mondja nekem, el sem hiszem, hogy létezik. Tuti, hogy nem japó ez a játék? Gyanúsan sok az agyfasz.
Jaja, azokban még kifinomult kecsáp szisztem volt, ha lemaradtál nyolc kört, akkor turbófokozatban utolérted a 10x gyorsabb autót is fél kör alatt, hogy biztosan az utolsó kanyarban dőljön, hogy ki nyer. :) Multiban ezt mondjuk ki lehetet kapcsolni, a második részben tuti.

Vissza: “Leáldozott.hu”