A PC-s játékoknak leáldozott

A Leáldtopik új otthona
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #3781 2016.05.22. 20:18

DanielT írta:Hát, ez nekem nem csinált kedvet az új részhez. Sokkal jobban érdekelne, ha gyönyörű, a kor színvonalának megfelelő render háttereket használtak volna, mint ennek a 2009-es szintű grafikának. Félek, hogy ugyanúgy lepattannék róla, mint a Dreamfall folytatásról.
Igen, így nehéz lesz hozni az első két rész látványának az időtállóságát. Ettől függetlenül korrekten néz ez ki, valószínűleg nem a grafika miatt hagynék ki egy kalandjátékot, bár a jellemzően mindig is erősek voltak ebben, csak nem Crysis módra.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #3782 2016.05.22. 20:22

Mekee írta:szerettem az első kettőt (kinem) majd meglátjuk. Persze nem várom remegő kézzel a buy feliratot várva, csak mint érdekesség. Nem is tudom mikor hallottam utoljára a címet
Az első rész egy jó kalandjáték, és tudom, hogy miért sokak kedvence, de nálam eddig a státuszig sosem jutott el. A második meg egy közepes kalandjáték, a Syberia fantasztikus audiovizualitásával és atmoszférájával. Nem várom remegve a folytatást, melyről azért sokszor esett már szó, de rendes trailer még nem volt belőle. Azért kíváncsi leszek rá.

A Thimbleweed Parkra viszont már befizettem. Remélem, day1-re beköltözik már Paszkál.

phpBB [media]
Avatar
DanielT

Hozzászólás #3783 2016.05.22. 20:33

Zóanagyvarázsló írta:Még majdnem én is elgondolkoztam az Overwatch megvásárlásán, de aztán megvilágosodtam.

Egyrészt a Master Race elárulója, Moby úgyis PS4-re veszi, mint a Doomot, így nem lesz senki, akinél jobb lehetek. Másrészt ugyanazon a napon jelenik meg másik játék is.
Pedig ez most egy új dolog, nem kell 1000+ óra hátrányt ledolgoznod... lenne hely a csapatban is. :miaz:

Mi az a másik játék, ami kijön? Windows kompatibilis patch a Commander Keen 6-hoz? Vagy ott még nem tartasz? Ne kapkodjunk alapon? :ravasz1:
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #3784 2016.05.22. 20:34

A beef jerky huszárokat kérdezném, hogy a sűtőben készítéshez mennyire alacsony hőfok kell? Anyum most kapott egy új tűzhelyet és érdekelne, hogy tudnék-e készíteni vele, ha egyszer elhatározom magamat. Ha jól láttam 50 celsius a legkisebb állás a sütőn.
Más:
Jó ez a cod hitreg! :D
Spoiler
13256511_1792600080960482_2800703667192526094_n.jpg
Avatar
DanielT

Hozzászólás #3785 2016.05.22. 20:36

Zóanagyvarázsló írta:A Thimbleweed Parkra viszont már befizettem.
Jééézusatyám, mi a jó ég ez? :wilting:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #3786 2016.05.22. 20:37

benőmenő írta:A beef jerky huszárokat kérdezném, hogy a sűtőben készítéshez mennyire alacsony hőfok kell? Anyum most kapott egy új tűzhelyet és érdekelne, hogy tudnék-e készíteni vele, ha egyszer elhatározom magamat. Ha jól láttam 50 celsius a legkisebb állás a sütőn.
70 kell az első fázishoz, 50 a másodikhoz, szóval azzal jó vagy. De nem ez a lényeg, ott áll, vagy bukik a dolog, hogy légkeveréses -e.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #3787 2016.05.22. 20:39

DanielT írta:Pedig ez most egy új dolog, nem kell 1000+ óra hátrányt ledolgoznod... lenne hely a csapatban is. :miaz:

Mi az a másik játék, ami kijön? Windows kompatibilis patch a Commander Keen 6-hoz? Vagy ott még nem tartasz? Ne kapkodjunk alapon? :ravasz1:
Nem, valami, ami úgyse futna normálisan nálam, szemben az Overwatchcsal.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #3788 2016.05.22. 20:40

DanielT írta:Jééézusatyám, mi a jó ég ez? :wilting:
Ha nem vagy műveletlen tahó, tudod te azt. Mondjuk a Maniac Mansion/Zak McKracken grafikai megidézést én sem igénylem 2016-ban.
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #3789 2016.05.22. 20:42

DanielT írta:70 kell az első fázishoz, 50 a másodikhoz, szóval azzal jó vagy. De nem ez a lényeg, ott áll, vagy bukik a dolog, hogy légkeveréses -e.
Akkor szupi! Igen légkeveréses. Az originál paneldefault rettenetet váltja majd, elég durva a kontraszt. :D
Avatar
DanielT

Hozzászólás #3790 2016.05.22. 20:44

Zóanagyvarázsló írta:Ha nem vagy műveletlen tahó, tudod te azt. Mondjuk a Maniac Mansion/Zak McKracken grafikai megidézést én sem igénylem 2016-ban.
Először is, egy műveletlen tahó vagyok, még a feltételezés is sértő volt, hogy nem! :nezze:

Másodszor életemben nem láttam még ennél kevésbé vonzó játékot vizuális szempontból és nem a pixel artra gondolok, azt szeretem, ezt is tudjuk.

Na, mi ez és miért fasza?

szerk: Az első sokk után, most majdnem végignéztem a trailert és most már főleg csak a bubblehead karaktereket nem tudom hova tenni, bár lehet, hogy csak azért zavaró, mert bele vagyunk zúmóva a trailerben? Az egyik jelenetben mintha távolabb lenne a fickó és úgy nem annyira gáz.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #3791 2016.05.22. 20:51

DanielT írta:Először is, egy műveletlen tahó vagyok, még a feltételezés is sértő volt, hogy nem! :nezze:

Másodszor életemben nem láttam még ennél kevésbé vonzó játékot vizuális szempontból és nem a pixel artra gondolok, azt szeretem, ezt is tudjuk.

Na, mi ez és miért fasza?
Ron Gilbert új kalandjátéka, több irányítható karakterrel, mint a Maniac Mansion. Eddig minden játékban bejött a humora, és tetszik a beígért Maniacn Mansion- és Monkey Island-epigonság. Meg a Twin Peaksre és X-Filesra hajazó téma és kikacsintások is.

Majd csak januárban, és PS4-re legalább három hónapos csúszással jöhet, mert addig Xbox One-exkluzív lesz konzolok között (és talán marad is) :wow3:
szerk: Az első sokk után, most majdnem végignéztem a trailert és most már főleg csak a bubblehead karaktereket nem tudom hova tenni, bár lehet, hogy csak azért zavaró, mert bele vagyunk zúmóva a trailerben? Az egyik jelenetben mintha távolabb lenne a fickó és úgy nem annyira gáz.
Éppen erre is gondoltam nemkívánatos MM-örökség alatt, ez is onnan van, és én sem rajongom érte, de ugye nagyon szerettem az ezzel operáló elődöt is, így nem érint annyira negatívan.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #3792 2016.05.22. 20:55

Zóanagyvarázsló írta:Ron Gilbert új kalandjátéka, több irányítható karakterrel, mint a Maniac Mansion. Eddig minden játékban bejött a humora, és tetszik a beígért Maniacn Mansion- és Monkey Island-epigonság. Meg a Twin Peaksre és X-Filesra hajazó téma és kikacsintások is.

Majd csak januárban, és PS4-re legalább három hónapos csúszással jöhet, mert 3 hónapig Xbox One-exkluzív lesz konzolok között :wow3:

Éppen erre is gondoltam nemkívánatos MM-örökség alatt, ez is onnan van, és én sem rajongom érte, de ugye nagyon szerettem az ezzel operáló elődöt is, így nem érint annyira negatívan.
A Twin Peaks vibe egyből beugrott, szóval jól csinálták... Most meg már hirtelen kezd is érdekelni... :D Viszont remélem az a "pick up" "open" "close" irányítás alternatívan válaszható, mintha azt mondtad volna, hogy a DOTT-ban úgy oldották meg.
Avatar
Moby

Hozzászólás #3793 2016.05.22. 20:59

Zóanagyvarázsló írta:Még majdnem én is elgondolkoztam az Overwatch megvásárlásán, de aztán megvilágosodtam.

Egyrészt a Master Race elárulója, Moby úgyis PS4-re veszi, mint a Doomot, így nem lesz senki, akinél jobb lehetek. Másrészt ugyanazon a napon jelenik meg másik játék is.
Nem, csak azon teszteli. Ha 1 hétnél tovább kitart a lendület, akkor jövök. Lehet, hogy csak egy gyorsan múló fellángolás ez is.
Avatar
Mekee

Hozzászólás #3794 2016.05.22. 21:25

Urak!
Egyik ismerős lecseréli az 1150es cuccát, és a prociját átvenném, ha megerősítetek, hogy érdemes e befektetni, ez egy i7 4790 haswell lenne, nekem meg most egy i5 4460 van benne.
Lapom egy giga h97 es, vga meg 970 gaming.
Nomármost lenne-e valami kézzelfogható gyorsulás gamingben? Jelenleg azt tudom hogy sok esetben a cpu is meg a vga is 100on pörög. Nyilván hosszabb távon talántán tartosabb lenne az i7, néztem teszteket, de érdemi választ nem igen találtam.
Vagy hagyjam a francba, kihuz még 1-2 vga gent, és akkor váltsak 1151-re?
Avatar
DanielT

Hozzászólás #3795 2016.05.22. 21:34

Mekee írta:Urak!
Egyik ismerős lecseréli az 1150es cuccát, és a prociját átvenném, ha megerősítetek, hogy érdemes e befektetni, ez egy i7 4790 haswell lenne, nekem meg most egy i5 4460 van benne.
Lapom egy giga h97 es, vga meg 970 gaming.
Nomármost lenne-e valami kézzelfogható gyorsulás gamingben? Jelenleg azt tudom hogy sok esetben a cpu is meg a vga is 100on pörög. Nyilván hosszabb távon talántán tartosabb lenne az i7, néztem teszteket, de érdemi választ nem igen találtam.
Vagy hagyjam a francba, kihuz még 1-2 vga gent, és akkor váltsak 1151-re?
Melyik játékokban pörög 100-on a proci? Azt kell vizsgálni szerintem, hogy a 60 fps-hez visszafogja -e bármelyik játékot a proci?

Mivel nem Z-s lapod van, a proci meg nem K-s, ezért olyan nagyon nem törném össze magam érte, hacsak nem baráti áron adja. A cserére mondjuk 15-20-at megérné rádobni, csak a lelki béke kedvéért. :) És akkor a 2 éves cseréig is jól kihúztad.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #3796 2016.05.22. 21:39

Botond írta:Mert anyagias vagy. Nem az ár a szempont, hanem a minőség. 4k monitorból annyi volt a minőségi, VGAból meg amannyi. Hogy ez neked mosolyt csal az arcodra az csak hab a tortán, mert nem azért veszem ezeket, hogy te is jó kedvű légy, de ha te is jó kedvű vagy az nem baj, sőt! :)
kétlem hogy anyagiasság lenne hogy nem vagyok elájulva a 24 colos SAMSUNG monitortól :), a 24 col még ok bár én már 27 alá nem adnám még ha monitorról van szó akkor sem, a samsung meg szódával elmegy, tudom volt már pár tvm/monitorom tőlük, sőt van is, glossy 4k, tudod :)
Avatar
donatus13

Hozzászólás #3797 2016.05.22. 22:28

Zóanagyvarázsló írta:Még majdnem én is elgondolkoztam az Overwatch megvásárlásán, de aztán megvilágosodtam.

Egyrészt a Master Race elárulója, Moby úgyis PS4-re veszi, mint a Doomot, így nem lesz senki, akinél jobb lehetek. Másrészt ugyanazon a napon jelenik meg másik játék is.

Total War Warhammerrel én is szemeztem jó ideig, de semmi nem győzött meg a játékból, szóval majd ha lesz free weekend vagy valami akkor megnézem. Most overwatch hype van :D
Avatar
Mekee

Hozzászólás #3798 2016.05.22. 22:40

DanielT írta:Melyik játékokban pörög 100-on a proci? Azt kell vizsgálni szerintem, hogy a 60 fps-hez visszafogja -e bármelyik játékot a proci?

Mivel nem Z-s lapod van, a proci meg nem K-s, ezért olyan nagyon nem törném össze magam érte, hacsak nem baráti áron adja. A cserére mondjuk 15-20-at megérné rádobni, csak a lelki béke kedvéért. :) És akkor a 2 éves cseréig is jól kihúztad.
hát ha teszemazt a 4460 elmegy 40ért, akkor bennevagyok a 20k ban igen.
Szerintem amugy nem fogja vissza a proci a vga-t, a kérdés inkább az hogy 20k ért mit kapok. Szoval ha 1-2 fps, mert mondjuk a vgat ez is kihajtja, akkor annyit nem ér.
Avatar
Moby

Hozzászólás #3799 2016.05.22. 22:43

Mekee írta:hát ha teszemazt a 4460 elmegy 40ért, akkor bennevagyok a 20k ban igen.
Szerintem amugy nem fogja vissza a proci a vga-t, a kérdés inkább az hogy 20k ért mit kapok. Szoval ha 1-2 fps, mert mondjuk a vgat ez is kihajtja, akkor annyit nem ér.
De igen. Witcher3-ban pl. simán.
Avatar
Mekee

Hozzászólás #3800 2016.05.22. 23:10

Moby írta:De igen. Witcher3-ban pl. simán.
az most nincs, viszont ac:syndicattel probáltam, hààt ja. ~60% gpu, ~85-90-95% cpu (bàr ez pont elég fosport amugyis)
Forzánál számokat bem tudok, csak azt hogy a gpu még 45 fokig is alig megy fel, szoval nem lehet nagy terhelés alatt.
Avatar
arty

Hozzászólás #3801 2016.05.23. 08:04

tegnapot szánombánom, csak este kerültem pécéközelbe (de valójában akkor is a rayman pörgött oneon), beszippantott az uj forzadéelcé (rendes, 10+ órás nascar karrier és én annyira ugyan nem vágytam rá, de acsiribi hómtesómnak "kellett"... kipróbáltam, ÁLLATJÓ.)
Avatar
DanielT

Hozzászólás #3802 2016.05.23. 08:09

arty írta:tegnapot szánombánom, csak este kerültem pécéközelbe (de valójában akkor is a rayman pörgött oneon), beszippantott az uj forzadéelcé (rendes, 10+ órás nascar karrier és én annyira ugyan nem vágytam rá, de acsiribi hómtesómnak "kellett"... kipróbáltam, ÁLLATJÓ.)
:ejnye1:

Egyébként semmi gáz, eszembe jutott azóta, hogy fent sincs már a BF...

Ellenben gyere Overwatch squadba!
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #3803 2016.05.23. 08:11

Mekee írta:Urak!
Egyik ismerős lecseréli az 1150es cuccát, és a prociját átvenném, ha megerősítetek, hogy érdemes e befektetni, ez egy i7 4790 haswell lenne, nekem meg most egy i5 4460 van benne.
Lapom egy giga h97 es, vga meg 970 gaming.
Nomármost lenne-e valami kézzelfogható gyorsulás gamingben? Jelenleg azt tudom hogy sok esetben a cpu is meg a vga is 100on pörög. Nyilván hosszabb távon talántán tartosabb lenne az i7, néztem teszteket, de érdemi választ nem igen találtam.
Vagy hagyjam a francba, kihuz még 1-2 vga gent, és akkor váltsak 1151-re?
Viszonylag régi benchmark, de hátha érdekes. Legalábbis van játék, ami azon az i7-esen lassabb lenne, mert nem szereti a HT-t. Én nem ástam bele magam.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #3804 2016.05.23. 08:13

Moby írta:De igen. Witcher3-ban pl. simán.
Neked milyen CPU-t fogott a Witcher 3 pontosan? Gondolom, Hairworks off volt, mert az jól kimaxolja a GPU-kat uszundikáló proci mellett is.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #3805 2016.05.23. 08:14

DanielT írta::ejnye1:

Egyébként semmi gáz, eszembe jutott azóta, hogy fent sincs már a BF...

Ellenben gyere Overwatch squadba!
Tényleg, hogy áll a squad? Ki loesz benne? Milyen rendszeresség menne, milyen időtájt? Utálom a fos multis játékokat, mindig másokhoz kell igazodni. Itt a nyár cseszd meg, oszt öntik a jobbnál jobb játékokat az uborkaszezonra a mocskok!
Avatar
Moby

Hozzászólás #3806 2016.05.23. 08:17

Zóanagyvarázsló írta:Neked milyen CPU-t fogott a Witcher 3 pontosan? Gondolom, Hairworks off volt, mert az jól kimaxolja a GPU-kat uszundikáló proci mellett is.

A 4690K-t alapon. Kőkeményen hozta a pluszfrémeket 4.4-en.
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #3807 2016.05.23. 08:19

Moby írta:A 4690K-t alapon. Kőkeményen hozta a pluszfrémeket 4.4-en.
A DF tesztekben a plusz RAM gyorsaságot is szerette. A legdurvább viszont a Crysis 3 és a Ryse ilyen szempontból. Azoknál rengeteget dob egy i7 és a durca ram.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #3808 2016.05.23. 08:46

Jó, hogy szóltok, várhatom be a GTX 1050-et, ha nem akarok 100k-t elkölteni alaplapra és procira is.
Avatar
Mekee

Hozzászólás #3809 2016.05.23. 09:29

Zóanagyvarázsló írta:Viszonylag régi benchmark, de hátha érdekes. Legalábbis van játék, ami azon az i7-esen lassabb lenne, mert nem szereti a HT-t. Én nem ástam bele magam.
talan ezt lattam is de itt 780Ti alatt tesztelnek, persze valami támpont van tán. Mindegy, szerintem átveszem, meg kap egy valami hütőt akkor már a box verzio helyett :)
Max probálok még ráérő idömben tesztelni mivel jön a üvegnyak
Avatar
DanielT

Hozzászólás #3810 2016.05.23. 09:52

Zóanagyvarázsló írta:Tényleg, hogy áll a squad? Ki loesz benne? Milyen rendszeresség menne, milyen időtájt? Utálom a fos multis játékokat, mindig másokhoz kell igazodni. Itt a nyár cseszd meg, oszt öntik a jobbnál jobb játékokat az uborkaszezonra a mocskok!
Egyelőre 3 fő van a topikból, amennyire tudom. TasmanXT, Dodzylla és én. Deep még hezitál.

Időbeosztás Tasman részéről hektikus, mert a világ legelbaszottabb munkarendjében dolgozik. Én vagyok délután/este/hétvégén.
Avatar
Moby

Hozzászólás #3811 2016.05.23. 10:36

Zóanagyvarázsló írta:Tényleg, hogy áll a squad? Ki loesz benne? Milyen rendszeresség menne, milyen időtájt? Utálom a fos multis játékokat, mindig másokhoz kell igazodni. Itt a nyár cseszd meg, oszt öntik a jobbnál jobb játékokat az uborkaszezonra a mocskok!

Nekem is evvel a tervezhető idővel van bajom. Fogalmam sincs beleugorjak-e bármin, tipródok rajta nagyon.
Avatar
donatus13

Hozzászólás #3812 2016.05.23. 10:40

DanielT írta:Egyelőre 3 fő van a topikból, amennyire tudom. TasmanXT, Dodzylla és én. Deep még hezitál.

Időbeosztás Tasman részéről hektikus, mert a világ legelbaszottabb munkarendjében dolgozik. Én vagyok délután/este/hétvégén.

Mivel én egy kibaszott droid vagyok és napi 5 30 at utazom én 8 tól vagyok bevetés képes minden nap. Aztán meg szombaton méhészkedés után :D. Szóval kb mindig amikor csak lehet.
Avatar
TasManXT

Hozzászólás #3813 2016.05.23. 10:43

DanielT írta:Egyelőre 3 fő van a topikból, amennyire tudom. TasmanXT, Dodzylla és én. Deep még hezitál.

Időbeosztás Tasman részéről hektikus, mert a világ legelbaszottabb munkarendjében dolgozik. Én vagyok délután/este/hétvégén.
munkarendről nem beszélhetünk, csak káoszról. :D
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #3814 2016.05.23. 11:55

DanielT írta:Egyelőre 3 fő van a topikból, amennyire tudom. TasmanXT, Dodzylla és én. Deep még hezitál.

Időbeosztás Tasman részéről hektikus, mert a világ legelbaszottabb munkarendjében dolgozik. Én vagyok délután/este/hétvégén.
Sajnos nekem nem jó minden délután/este/hétvége, egyetlen évszakban sem, és nyárra is lenne sok IRL programom, ha akarnám. Máskor meg a délelőtt is jó lehet, pláne szabadságon.

Heti pár alkalommal persze egy 1-2 órás etap valószínűleg simán összejöhet, ha akarom - drasztikusan - rontani a csapatotok hatékonyságát, de az a prósághoz kevés. Kár, hogy jól futott a béta, most holnapig agyalhatok, de szerdáig esélyem sincs beszállni :(
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #3815 2016.05.23. 12:05

Közben én is megtaláltam a Half-Life 2 epizódos Gaf topikot. :D
The trilogy won't be concluded until Christmas 2007?! O_o

Kép
Avatar
DanielT

Hozzászólás #3816 2016.05.23. 12:12

Kissé túlkomplikáljátok szerintem. Ha van épp kedved ölni, akkor odaülsz és ha épp más is online a squadból, akkor lehet együtt nyomni.

That's it.
Avatar
Botond

Hozzászólás #3817 2016.05.23. 12:18

Micsu írta:kétlem hogy anyagiasság lenne hogy nem vagyok elájulva a 24 colos SAMSUNG monitortól :), a 24 col még ok bár én már 27 alá nem adnám még ha monitorról van szó akkor sem, a samsung meg szódával elmegy, tudom volt már pár tvm/monitorom tőlük, sőt van is, glossy 4k, tudod :)
Nem is kell elájulni, nem azért vettem, hanem hogy én élvezzem, az meg mindkettő eszköz esetén sikerült. Amúgy nem az ipontól rendeltem a monitort se, mert ott 130k, és tudod 100k alatt akartam megúszni. Sikerült is, mediamarkt 10 forintot visszaadott a 100kból! Viszont annyira futtatod az ipont, hogy ma leadtam náluk az első rendelésem. Rendeltem egy asus gtx1080ast. :)
Avatar
Micsu

Hozzászólás #3818 2016.05.23. 12:57

Botond írta:Nem is kell elájulni, nem azért vettem, hanem hogy én élvezzem, az meg mindkettő eszköz esetén sikerült. Amúgy nem az ipontól rendeltem a monitort se, mert ott 130k, és tudod 100k alatt akartam megúszni. Sikerült is, mediamarkt 10 forintot visszaadott a 100kból! Viszont annyira futtatod az ipont, hogy ma leadtam náluk az első rendelésem. Rendeltem egy asus gtx1080ast. :)
csak példaként hoztam fel, annyira futtatom őket hogy még sose vettem tőlük semmit :)
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #3819 2016.05.23. 13:29

DanielT írta:Kissé túlkomplikáljátok szerintem. Ha van épp kedved ölni, akkor odaülsz és ha épp más is online a squadból, akkor lehet együtt nyomni.

That's it.
Jó, hát azért multis játéknál meg kell fontolni, hogy lesz-e rá idő és partner, annál a plusz egy sor státusz nem menő.
Avatar
donatus13

Hozzászólás #3820 2016.05.23. 13:31

Zóanagyvarázsló írta:Jó, hát azért multis játéknál meg kell fontolni, hogy lesz-e rá idő és partner, annál a plusz egy sor státusz nem menő.

Figyelj, szerintem mi többet játszunk mint te, szóval ha felnézel amikor van időd este vagy hétvégén, biztos, hogy találsz valakit.
Avatar
Botond

Hozzászólás #3821 2016.05.23. 13:53

Micsu írta:csak példaként hoztam fel, annyira futtatom őket hogy még sose vettem tőlük semmit :)
Én most teszek egy próbát velük, kaptam is emailt, hogy jár nekem egy, már csak az a kérdés jut e.
Samsungról meg annyit amit Moby is írt, hogy Samsung és Samsung között is ég és föld különbség van. Én kétszer belenyúltam, te ezekszerint sokszor nem. Van ilyen. És ez nem a 100k-n múlik feltétlen, és a 300k-s akármilyen 4k monitor lehet még jobb, de amit vettem azzal én elégedett vagyok, ha meg 100k-ból elégedett vagyok, akkor minek költenék többet?! Tudod, a segélyt be kell osztani!
Szóval nyugodtan cikizheted látatlanba mindkettőt én ettől még nyugodtan alszok, mert az kaptam amit akartam, amennyiért akartam.
Most már csak péntekig kell izgulni jut e vga alá.
Avatar
eje75

Hozzászólás #3822 2016.05.23. 13:55

Botond írta:Nem is kell elájulni, nem azért vettem, hanem hogy én élvezzem, az meg mindkettő eszköz esetén sikerült. Amúgy nem az ipontól rendeltem a monitort se, mert ott 130k, és tudod 100k alatt akartam megúszni. Sikerült is, mediamarkt 10 forintot visszaadott a 100kból! Viszont annyira futtatod az ipont, hogy ma leadtam náluk az első rendelésem. Rendeltem egy asus gtx1080ast. :)
Aha....Dobsz egy linket a kártya oldaláról?
Avatar
arty

Hozzászólás #3823 2016.05.23. 14:00

DanielT írta:Kissé túlkomplikáljátok szerintem. Ha van épp kedved ölni, akkor odaülsz és ha épp más is online a squadból, akkor lehet együtt nyomni.

That's it.
és úgy mikorra lesz meg a 900+ óra?! :P
Avatar
Botond

Hozzászólás #3824 2016.05.23. 14:03

:
eje75 írta:Aha....Dobsz egy linket a kártya oldaláról?
Időszakosan aktív az előrendelés. Pénteken lemaradtam, ma megnyitották pár órára, akkor sikerült, kaptam visszaigazolást is.

https://ipon.hu/webshop/product/asus_gtx1080_8g/1424705
Avatar
eje75

Hozzászólás #3825 2016.05.23. 14:11

Botond írta:: Időszakosan aktív az előrendelés. Pénteken lemaradtam, ma megnyitották pár órára, akkor sikerült, kaptam visszaigazolást is.

https://ipon.hu/webshop/product/asus_gtx1080_8g/1424705
Zsír THX...akkor ezért nem láttam.... mennyi volt az annyi?
Avatar
Botond

Hozzászólás #3826 2016.05.23. 14:14

eje75 írta:Zsír THX...akkor ezért nem láttam.... mennyi volt az annyi?
259.999 Ft. Beszűrtem vgakra, 8-12 giga rammal és kihozott csomó titánt meg alul egy szövegrészt, hogy ez elővétel, ott kaptam el délelőtt. Most már nincs ott ez se, szal mára bezárt a bazár. Remélem jön nekik elég!
Avatar
DanielT

Hozzászólás #3827 2016.05.23. 14:22

Botond írta:259.999 Ft. Beszűrtem vgakra, 8-12 giga rammal és kihozott csomó titánt meg alul egy szövegrészt, hogy ez elővétel, ott kaptam el délelőtt. Most már nincs ott ez se, szal mára bezárt a bazár. Remélem jön nekik elég!
Ejha, ebbe aztán belenyúltál rendesen! :taps:

Gyere vele ÓvervaccsozniE! :nezze:
Avatar
eje75

Hozzászólás #3828 2016.05.23. 14:24

Botond írta:259.999 Ft. Beszűrtem vgakra, 8-12 giga rammal és kihozott csomó titánt meg alul egy szövegrészt, hogy ez elővétel, ott kaptam el délelőtt. Most már nincs ott ez se, szal mára bezárt a bazár. Remélem jön nekik elég!
Reméljük... úgyis kell idő, míg kivetetem és eladom a lábamból a platinát, hogy ki tudjam fizetni...
Avatar
DanielT

Hozzászólás #3829 2016.05.23. 14:29

Megjött ma az új kijelző a notimba!

Természetesen nem az a típus, amit rendeltem, hanem egy "kompatiblis" fajta. Egy kibaszott Chimei InnoLux csoda! Természetesen matt, a nevéből meg gondolom mindenki sejti, hogy milyen minőség lehet. Küldöm vissza a picsába azonnal, de ezzel is most szívhatok, mire elintézem. Ahelyett, hogy ma már élveztem volna, a nyakamba kaptam ezt a szart és eztán kereshetek egy újat és megint várhatok a szállításra és hogy esetleg az is legyen, amit kértem.

Úgy felidegesített, hogy most be fogom üzemelni a 2 éve előttem álló, soha be nem kapcsolt 27"-es Apple Cinema display-t, mert az legalább csillog majd melóban. :boxer:
Avatar
Botond

Hozzászólás #3830 2016.05.23. 14:35

DanielT írta:Ejha, ebbe aztán belenyúltál rendesen! :taps:

Gyere vele ÓvervaccsozniE! :nezze:
Á, próbáltam 4k ultra fix 70 fps vsync nélkül a 970essel. Nem létezik a 4k, komám is megmondta. Én meg béna vagyok ezekhez amúgy, donatus majd elmondja mit össze nevetett rajtam. Egy hármas killstrike momentumom volt amikor bejött a spéci skill oszt annyika. Amúgy csak vártam a respawnt. :o

Funfact: melóhelytől 3 km-re van az ipon store, szóval pénteken a megyek a vgaért projekt az pont 500km autózás lesz. :D Egykor indulok melóból, el kell intéznem eztazt országszerte, majd vissza Pestre este a cuccért, immár két gyerekkel. Tuti élvezni fogják ők is. De semmi baj, mert majd vasárnap este ki is próbálhatom, amikor hazajutunk! \o/
Avatar
kigyi

Hozzászólás #3831 2016.05.23. 15:27

Botond írta:: Időszakosan aktív az előrendelés. Pénteken lemaradtam, ma megnyitották pár órára, akkor sikerült, kaptam visszaigazolást is.

https://ipon.hu/webshop/product/asus_gtx1080_8g/1424705

Bezzeg a nagykerekben teljes csend van semmire ár és semmi rendelési lehetőség...
Avatar
DanielT

Hozzászólás #3832 2016.05.23. 18:58

kigyi írta:Bezzeg a nagykerekben teljes csend van semmire ár és semmi rendelési lehetőség...
Rohadt iPon! Kár, hogy nincs itt valaki, aki szólt volna előre Botondnak, hogy nem lehet kapni! Így kénytelen volt megvenni. :gonosz3:
Avatar
deep

Hozzászólás #3833 2016.05.23. 20:13

Bár egyáltalán nem tetszik egyelőre, de a közös játék reményében én is megvettem az Overwatch-ot. Remélem gyorsan megszeretem majd.
Avatar
Moby

Hozzászólás #3834 2016.05.23. 20:14

DanielT írta:a nevéből meg gondolom mindenki sejti, hogy milyen minőség lehet.
A samsung rendszeres szereli a tévéit Chi Mei panelekkel (meg AU Optronics-al). Lehet, hogy Botond tévéjében is az van, azér olyan fasza :banplz:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #3835 2016.05.23. 20:16

Moby írta:A samsung rendszeres szereli a tévéit Chi Mei panelekkel (meg AU Optronics-al). Lehet, hogy Botond tévéjében is az van, azér olyan fasza :banplz:
Fú, akkor leállítom a refund folyamatot és dobok még utánuk egy kis borravalót is! :idiota:

Spoiler
Rendeltem az előbb egy másikat USA-ból, ez azt állítja, hogy azt is adja amit árul.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #3836 2016.05.23. 20:22

Ja, a Cinema Display behergelése három teljes Windows reinstallomba került, bios frissítéssel, meg mindennel.

Nem csoda, hogy lebuzizzák az Apple vásárlókat, mert nincs még olyan számtech cég, aki így seggbekúrná a vásárlóit. Mondjuk az MS nagyon kapaszkodik a Win10-el a pozícióért.
Avatar
Botond

Hozzászólás #3837 2016.05.23. 21:54

DanielT írta:Rohadt iPon! Kár, hogy nincs itt valaki, aki szólt volna előre Botondnak, hogy nem lehet kapni! Így kénytelen volt megvenni. :gonosz3:
Majd ha a kezemben lesz. Egyelőre csak kitöltöttem egy kérdőívet, hogy ha tényleg jönne az országba akkor vennék e. Az igen megnyomásahoz még pénz se kell.
Szóval nyugtával a napot, egyelőre én se hiszem, hogy vasárnap este ez beficcen a gépbe, de bízom a legjobban.
Avatar
Moby

Hozzászólás #3838 2016.05.23. 22:13

#RIPGOG
Kép
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #3839 2016.05.23. 22:56

Moby írta:#RIPGOG
Kép
Mondjuk valami forrás nem ártana hozzá, mert elég fura, hogy nemcsak a Twitterükön nem találni, de fórumot se, ahol beindult volna a diskurzus róla.

Mármint nem tudom, hogy tényleg kiamatőrködtek átmenetileg egy ilyet, vagy csak kikezdte őket valaki egy Photoshoppal megdolgozott képpel a No Man's Sky (DRM-je?) miatt.
Avatar
Moby

Hozzászólás #3840 2016.05.23. 23:49

Zóanagyvarázsló írta:Mondjuk valami forrás nem ártana hozzá, mert elég fura, hogy nemcsak a Twitterükön nem találni, de fórumot se, ahol beindult volna a diskurzus róla.

Mármint nem tudom, hogy tényleg kiamatőrködtek átmenetileg egy ilyet, vagy csak kikezdte őket valaki egy Photoshoppal megdolgozott képpel a No Man's Sky (DRM-je?) miatt.
Én sem, mert több fórumban megtaláltam, de azóta eltűnt gyakorlatilag mindenhonnan. A twitteren meg már akkor sem volt kint(ha kintvolt egyáltalán valaha) amikor linkeltem.
Avatar
edios

Hozzászólás #3841 2016.05.24. 01:13

DanielT írta:Na, az eltévedt Mac gémer is hazatalált! :taps: Valóban, akárhány készülékről működik ismételt login nélkül, remélem ezt kis is használod némi aktivitás formájában. :nezze:

Konfig? Gépek? A kiesett 30 év rövid géming összefoglalója? Utolsó infóim még Dio3-ról vannak.
Konfig: Valami normális i5, gtx 970 (aka. low-level szar, jelenlegi konzoloknál csak 2-3x jobb)
Uncsi 4 miatt picit gondolkodtam PS4-en, de mivel semmi más nincs, ami picit is érdekelne rajta, így skip.

Utóbbi 1 év játék:
- MGS 5 (Egy hihetetlenül jól kidolgozott játék alapja, ahol a játékmenet egy részét és a történet befejezését a következő rész tartalmazza. Csak itt nem lesz következő rész ilyen értelemben... :/ )
- Stacraft 2 utolsó kieg (Az egyetlen említésre méltó dolog, hogy a magas minőségű CG átvezetőkről híres cég az összefosós minőségű moziktól hemzsegő sorozat lezárására úgy gondolta, hogy minek kirenderelni egy új videót, jó lesz pár kép, meg az engine videó. Az egyébként is elég uncsi játék végén úgy éreztem, hogy megerőszakolnak.)
- Life is Strange (Ezt viszont 2x végigvittem, nagyon jók a zenékre koreografált átvezetők és az egész cucc hangulata, pedig elsőre csak tini szimulátornak tűnt.)
- Youtube..

Igazából ami felébresztete a gémert bennem az a május:
- Doom
- Mirror's Edge: Catalyst
- Overwatch

Főleg utóbbi 2 már nagyon régóta érdekel. Doomot pedig jó lenne végiglőni.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #3842 2016.05.24. 06:04

edios írta:Konfig: Valami normális i5, gtx 970 (aka. low-level szar, jelenlegi konzoloknál csak 2-3x jobb)
Uncsi 4 miatt picit gondolkodtam PS4-en, de mivel semmi más nincs, ami picit is érdekelne rajta, így skip.

Utóbbi 1 év játék:
- MGS 5 (Egy hihetetlenül jól kidolgozott játék alapja, ahol a játékmenet egy részét és a történet befejezését a következő rész tartalmazza. Csak itt nem lesz következő rész ilyen értelemben... :/ )
- Stacraft 2 utolsó kieg (Az egyetlen említésre méltó dolog, hogy a magas minőségű CG átvezetőkről híres cég az összefosós minőségű moziktól hemzsegő sorozat lezárására úgy gondolta, hogy minek kirenderelni egy új videót, jó lesz pár kép, meg az engine videó. Az egyébként is elég uncsi játék végén úgy éreztem, hogy megerőszakolnak.)
- Life is Strange (Ezt viszont 2x végigvittem, nagyon jók a zenékre koreografált átvezetők és az egész cucc hangulata, pedig elsőre csak tini szimulátornak tűnt.)
- Youtube..

Igazából ami felébresztete a gémert bennem az a május:
- Doom
- Mirror's Edge: Catalyst
- Overwatch

Főleg utóbbi 2 már nagyon régóta érdekel. Doomot pedig jó lenne végiglőni.
Hoppá! Bevallom, nem gondoltam volna, hogy lesz még gémer géped! :eljen: Mondjuk a lista ezt is támasztja alá... :D

Ja, az MGS5 a pofáraesés definíciója lett, máig érzem a fantom fájdalmat.

Overwatch? Squadba jössz? Bneten friendem vagy, szal' nem tudsz elbújni. :P
Avatar
DanielT

Hozzászólás #3843 2016.05.24. 06:05

Botond írta:Majd ha a kezemben lesz. Egyelőre csak kitöltöttem egy kérdőívet, hogy ha tényleg jönne az országba akkor vennék e. Az igen megnyomásahoz még pénz se kell.
Szóval nyugtával a napot, egyelőre én se hiszem, hogy vasárnap este ez beficcen a gépbe, de bízom a legjobban.
Oh... azt hittem rendes foglalási lehetőség volt.

Egyébként miért veszed a gyengébb, referencia cuccot, drágábban, mint a custom kártyák lesznek 2-3 hét múlva? :miaz: Te végig erről beszéltél, amikor a 260-at emlegetted? :wilting:
Avatar
Moby

Hozzászólás #3844 2016.05.24. 08:42

DanielT írta:Oh... azt hittem rendes foglalási lehetőség volt.

Egyébként miért veszed a gyengébb, referencia cuccot, drágábban, mint a custom kártyák lesznek 2-3 hét múlva? :miaz: Te végig erről beszéltél, amikor a 260-at emlegetted? :wilting:

Nem tudom meggyőzni, hogy a refcuccok szarok. Szerintem sosem vol ilyenje, negyedmillás tanulópénz lesz.
Avatar
kigyi

Hozzászólás #3845 2016.05.24. 08:45

DanielT írta:Oh... azt hittem rendes foglalási lehetőség volt.

Egyébként miért veszed a gyengébb, referencia cuccot, drágábban, mint a custom kártyák lesznek 2-3 hét múlva? :miaz: Te végig erről beszéltél, amikor a 260-at emlegetted? :wilting:


Azért, hogy előbb beírhassa ide mennyire szar ez és hangos :D És mennyire melegszik vele.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #3846 2016.05.24. 09:06

Moby írta:Nem tudom meggyőzni, hogy a refcuccok szarok. Szerintem sosem vol ilyenje, negyedmillás tanulópénz lesz.
Ez a topik kudarca is lesz, ha megveszi a csökevényes verziót. ;((((

Az összes többin valszeg ott lesz a dupla tápcsati, ami kell a stabil és fincsi tuninghoz, mert az már látszik az aftermarket hűtő teszt után, hogy nem a hőmérséklet az akadály.
Avatar
Botond

Hozzászólás #3847 2016.05.24. 09:08

Moby írta:Nem tudom meggyőzni, hogy a refcuccok szarok. Szerintem sosem vol ilyenje, negyedmillás tanulópénz lesz.
Majd elkérem a ps4 tweak guideod, és metszőollóval megokosítom én is. :)
Meg lehet nyugodni amúgy, ez átmeneti kártya v2, meggyőztetek hogy ez is kevés a natív 4k ultra @60hoz szóval csak addig lesz amíg jon ti vagy a titán, fűtési értékektől függően.
A rendelés teljesen formális volt, mintha 980ast vettem volna, azért hívom igényfelmérésnek, mert mint kigyi is jelezte tényleges raktárkészlet és hiteles információ az nincs mögötte.
Avatar
Botond

Hozzászólás #3848 2016.05.24. 09:11

DanielT írta:Ez a topik kudarca is lesz, ha megveszi a csökevényes verziót. ;((((

Az összes többin valszeg ott lesz a dupla tápcsati, ami kell a stabil és fincsi tuninghoz, mert az már látszik az aftermarket hűtő teszt után, hogy nem a hőmérséklet az akadály.
Refesen a vram is okosított, nem csak a hűtés más amúgy.

9800gx2 szopórollernek majd 10 éve, ideje átismételnem az akkor tanultakat! Én leszek a pascalok Mobyja! :)
Avatar
DanielT

Hozzászólás #3849 2016.05.24. 09:20

Botond írta:Refesen a vram is okosított, nem csak a hűtés más amúgy.

9800gx2 szopórollernek majd 10 éve, ideje átismételnem az akkor tanultakat! Én leszek a pascalok Mobyja! :)
Okosított a tököm, hol olvastál te ilyet? Mindenben jobbak lesznek az aftermarket kártyák, hacsak nem a blower style fontos valakinek az SLI miatt.

Persze a nem létező önző énem most örülhetne, mert így esélyed se lesz a bajnokságon. :ravasz1:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #3850 2016.05.24. 09:21

Amikor már annyira gazdag vagy, hogy simán leszarhatsz mindent és lehetsz őszinte:

Kép

Vissza: “Leáldozott.hu”