A PC-s játékoknak leáldozott

A Leáldtopik új otthona
Avatar
Moby

Hozzászólás #37801 2019.03.06. 13:01

Funfact: a múlthéten én is tápot vettem, mer a fióktápban megmurdelt a venti :D
Avatar
DanielT

Hozzászólás #37802 2019.03.06. 13:04

Jaigen, Moby tippje valid. Csinálj egy custom felbontást, bármi ami nem szabványos, tehát akár 1920x1081 és ennek be tudod tolni a 60 hz-et és nem fogja basztatni a win. Ha így nem stutterel, akkor ez volt a hibacsek.
Avatar
Moby

Hozzászólás #37803 2019.03.06. 13:07

DanielT írta:Jaigen, Moby tippje valid. Csinálj egy custom felbontást, bármi ami nem szabványos, tehát akár 1920x1081 és ennek be tudod tolni a 60 hz-et és nem fogja basztatni a win. Ha így nem stutterel, akkor ez volt a hibacsek.
Nagyonsokszor elég a képernyő tulajdonságait lenyitni, és ott is 59-re van beállva, és ott átbökni 60Hz-re. Bár tény, hogy néha még innen is visszaváltja, amikor a játékindulás elváltja a felbontást, vagy valamit.
Avatar
Botond

Hozzászólás #37804 2019.03.06. 13:08

Moby írta:Funfact: a múlthéten én is tápot vettem, mer a fióktápban megmurdelt a venti :D
Tudom, azért írtam. Te már vettél, eje már vett, én még hétvégén küzdök egy sort és hétfőn veszek. :D Szürkerókáé a keddi nap. :)
Avatar
DanielT

Hozzászólás #37805 2019.03.06. 13:08

Moby írta:Nagyonsokszor elég a képernyő tulajdonságait lenyitni, és ott is 59-re van beállva, és ott átbökni 60Hz-re. Bár tény, hogy néha még innen is visszaváltja, amikor a játékindulás elváltja a felbontást, vagy valamit.
De vissza ám, mint a picsa. Az a biztos, amikor a játékban megtalálod a custom felbontásodat és kiválasztod.
Avatar
Moby

Hozzászólás #37806 2019.03.06. 13:14

Botond írta:Tudom, azért írtam. Te már vettél, eje már vett, én még hétvégén küzdök egy sort és hétfőn veszek. :D Szürkerókáé a keddi nap. :)
Ki is van a tököm a fiókkonfiggal. A lukas zokniból kikandikál a nagylábujjam, annyiban van már ez a szar :DD
Avatar
Botond

Hozzászólás #37807 2019.03.06. 13:19

Moby írta:Ki is van a tököm a fiókkonfiggal. A lukas zokniból kikandikál a nagylábujjam, annyiban van már ez a szar :DD
Mer? Te is 40ezres BQ tápot vettél bele, ami 3 év alatt ugyanúgy kifingik, mint a többi? Kicsit olyan ez, mint amikor a tuningzsigát csúrig tanklod, így duplázva az értékét, nem? :D
Avatar
DanielT

Hozzászólás #37808 2019.03.06. 13:25

Botond írta:Mer? Te is 40ezres BQ tápot vettél bele, ami 3 év alatt ugyanúgy kifingik, mint a többi? Kicsit olyan ez, mint amikor a tuningzsigát csúrig tanklod, így duplázva az értékét, nem? :D
Akkor csak 1x kell tápot venni és örök életedre van! Ugyanis a BQ 5 év garit ad rá, 3 évente cseréled és még az ükunokáidnak se kell tápra költeni többé.
Avatar
Moby

Hozzászólás #37809 2019.03.06. 13:26

Botond írta:Mer? Te is 40ezres BQ tápot vettél bele, ami 3 év alatt ugyanúgy kifingik, mint a többi? Kicsit olyan ez, mint amikor a tuningzsigát csúrig tanklod, így duplázva az értékét, nem? :D
Jajdehogyis :D 40 ezezrért nem BQ tápot veszek, és amúgy sem veszek BQ tápot (nem azért mert rossz, hanem mert van jobb ugyanannyiért). De nem, a kukakonfig ennyit nem érdemel. Kapott egy húszezres 550-es FSP Hexa 85+-t (nem összekeverendő a régi hexa tápokkal, ez egy egészen új konstrukt, single rail, DC-DC, olcsó tápokból talán most a best buy). A 2070-es még elviszi, aztán ha újraépül a kukakonfig, kap valami jó tápot is, ha már tudom, hogy mi készül alá(fölé).

/Egyébként valszeg nem újraépül ez sem, hanem vagy így megkapja a nagyobbik, vagy így ahogy megy a fiókba. Egy jó nagy fiókba :D Nincs ebből mit megtartani.
Avatar
Botond

Hozzászólás #37810 2019.03.06. 13:33

DanielT írta:Akkor csak 1x kell tápot venni és örök életedre van! Ugyanis a BQ 5 év garit ad rá, 3 évente cseréled és még az ükunokáidnak se kell tápra költeni többé.
Na akkor előtúrom a papírjait mielőtt kibaszom a kukába az egészet. Én azt hittem ez is ilyen 1-2 év garis, mint a többi kacat. Kösz az infót!
Avatar
Greyfox

Hozzászólás #37811 2019.03.06. 13:35

Na, ezt a custom59-et megprobalom! kosziek!
Remelem bejon, mert egy ilyen nem várt stuttertôl jobban osszerezzenek, mint a zombiktol!
Avatar
DanielT

Hozzászólás #37812 2019.03.06. 13:39

Greyfox írta:Na, ezt a custom59-et megprobalom! kosziek!
Remelem bejon, mert egy ilyen nem várt stuttertôl jobban osszerezzenek, mint a zombiktol!
CUSTOMHATVAN. Az 59 a probléma. :nezze:
Avatar
kigyi

Hozzászólás #37813 2019.03.06. 15:16

Moby írta:Nem a képjavító miatt kérdezem. Csomó stutterprobléma abból adódik, hogy a tévéknél sokszor (de már monitornál is láttam ilyet) 59Hz-re áll be a win. Ugyan tudja a 60-at, de az 59-et is, akkor redmondban logikusabb az 59-re beállni, mer az szabványosabb arrafele. Amíg csak a vsync szabályozza a dolgot ezzel nincs is baj, de vannak olyan játékok, amik saját limiterrel is rendelkeznek, vagy esetleg a user tol be 60-at az RTSS-nek.
Erre nem megoldás az nv driverben 61Hz-re állítás? Csak kérdezem, mert van amikor 59-re áll be a monitor és 60 van a menüben beállítva. Vagy custom 60, ha azt sikerül ráerőltetni mindenhova mindenek felett.
Avatar
Moby

Hozzászólás #37814 2019.03.06. 17:40

kigyi írta:Erre nem megoldás az nv driverben 61Hz-re állítás? Csak kérdezem, mert van amikor 59-re áll be a monitor és 60 van a menüben beállítva. Vagy custom 60, ha azt sikerül ráerőltetni mindenhova mindenek felett.
Gőzöm sincs, ilyet én sosem próbáltam. És most sem tudom, még mindig az rx 580 van a kukásgépben.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #37815 2019.03.06. 17:48

Köszönöm a köszöntéseket. Ahogy benéztem a leáldra, az volt az első, hogy láttam, valamelyik hülyének születésnapja van, de elsőre nem esett le, hogy nekem :idiota:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #37816 2019.03.06. 19:00

Hát ez egy Last Cry of Us.

phpBB [media]
Avatar
Greyfox

Hozzászólás #37817 2019.03.06. 19:14

DanielT írta:CUSTOMHATVAN. Az 59 a probléma. :nezze:
Na, cutom 60-at csak manual módban tudok létrehozni, amire egy valag opció (amiről fingom nincs mi) beáll vmi default értékre. Létrehoztam úgy. A játék limiterével fos. Rivaval capelve sokkal jobb, de még mindig van stutter.
Evil within elbaszott portját olyan vaj 60-al nyomtam végig, hogy megkönnyeztem. Ezmeg. Kurvaanyját, de tényleg.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #37818 2019.03.06. 19:30

Greyfox írta:Na, cutom 60-at csak manual módban tudok létrehozni, amire egy valag opció (amiről fingom nincs mi) beáll vmi default értékre. Létrehoztam úgy. A játék limiterével fos. Rivaval capelve sokkal jobb, de még mindig van stutter.
Evil within elbaszott portját olyan vaj 60-al nyomtam végig, hogy megkönnyeztem. Ezmeg. Kurvaanyját, de tényleg.
De a custom felbontásodat ki tudtad választani a játékban?

Az Evil Withint hogy a francba sikerült simára csiszolni?!?!
Spoiler
:ravasz1:
Avatar
Greyfox

Hozzászólás #37819 2019.03.06. 19:45

DanielT írta:De a custom felbontásodat ki tudtad választani a játékban?

Az Evil Withint hogy a francba sikerült simára csiszolni?!?!
Spoiler
:ravasz1:

Ha csinálok egy customot 1080-ra, akkor az eredeti 1080 native eltűnik, úgyhogy gondolom.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #37820 2019.03.06. 19:54

Greyfox írta:Ha csinálok egy customot 1080-ra, akkor az eredeti 1080 native eltűnik, úgyhogy gondolom.
Nem így működik. Meg kellene jelennie külön felbontásnak és ha 1920x1080-at állítottál be, akkor nem jó. Ott lesz az 1920x1080 is ÉS még amit customként létrehoztál.

1920x1079@60hz vagy 1920x1081@60hz mindegy, csak ne a szabvány felbontás legyen, mert akkor szart se érsz vele.
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #37821 2019.03.06. 20:20

a májusi ördög sirato eleg jo pontokat kap. kar, hogy mar agyfaszt kapok ettöl a stylo-tol. ven fasz...
Avatar
Greyfox

Hozzászólás #37822 2019.03.06. 20:31

DanielT írta:Nem így működik. Meg kellene jelennie külön felbontásnak és ha 1920x1080-at állítottál be, akkor nem jó. Ott lesz az 1920x1080 is ÉS még amit customként létrehoztál.

1920x1079@60hz vagy 1920x1081@60hz mindegy, csak ne a szabvány felbontás legyen, mert akkor szart se érsz vele.
Ja, úgyismegvolt. Ugyanaz. Feladom.
Avatar
eje75

Hozzászólás #37823 2019.03.06. 21:25

HBD Zó! Szülinapodra vettem magamnak egy autót!
Avatar
Moby

Hozzászólás #37824 2019.03.06. 21:43

Az a 2060 Ti az vajon mi a tököm? :D


phpBB [media]
Avatar
eje75

Hozzászólás #37825 2019.03.06. 21:49

DanielT írta:Hát ez egy Last Cry of Us.
Pedig eléggé vártam :wilting:
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #37826 2019.03.06. 21:49

eje75 írta:HBD Zó! Szülinapodra vettem magamnak egy autót!
Kösz. Jól tetted, nekem nincs jogsim. Mondjuk ez a sofőrszolgálat nem is hülyeség.
Avatar
Moby

Hozzászólás #37827 2019.03.06. 22:01

eje75 írta:Pedig eléggé vártam :wilting:
Számomra semmi nem derült ki belőle. Az sem, hogy érdemes lesz-e egy háromezres végitolattyúra, vagy sem.
Avatar
eje75

Hozzászólás #37828 2019.03.06. 22:05

Moby írta:Számomra semmi nem derült ki belőle. Az sem, hogy érdemes lesz-e egy háromezres végitolattyúra, vagy sem.
Nekem is csak annyi, hogy már ezt a 11 perces videót is unalmas volt megnézni (nem is bírtam)..nyilván nem akartak lelőni nagy dolgokat benne, de na... grafikailag meg messze nem egy HZD...
Avatar
DanielT

Hozzászólás #37829 2019.03.06. 22:06

eje75 írta:HBD Zó! Szülinapodra vettem magamnak egy autót!
Na, mesélj, milyen verdacsek?
Avatar
eje75

Hozzászólás #37830 2019.03.06. 22:07

Zóanagyvarázsló írta:Kösz. Jól tetted, nekem nincs jogsim. Mondjuk ez a sofőrszolgálat nem is hülyeség.
Az nekem sincs, de nem is kell a vezetéshez! Van ez a KRESZ nevű dolog, de úgy gondolom, az inkább csak ilyen ajánlás... :banplz:
Avatar
eje75

Hozzászólás #37831 2019.03.06. 22:15

DanielT írta:Na, mesélj, milyen verdacsek?
Igazi puncimágnes: egy 3 éves Meriva B.... egy 10 éves 2 ajtós BMW 1-es cupé volt a vágyam, de családos ember vagyok, nem magamnak veszek autót, meg untam , hogy az asszony furikázik, Én meg télen nyáron kutyagolok... majd megszokom a dugót és kész... start-stop kivételével minden benne van, de igazából nem is érdekel: a priceless benne, hogy az 1-es villamoson nem kell többé a kábszeres cigókat bámulni, meg hallgatni a danászásukat... bár egyik másiknak igen szép hangja van, amikor óbégatja, hogy: "bunda bunda szőrös bunda p..na megy az úton b..szd oldalba, széna szalma köpönyeeeeg...nyálazd meg a t..kömet"
Avatar
eje75

Hozzászólás #37832 2019.03.06. 22:19

Ennek a táp vásárlásnak van egy igen komoly hozadéka...de konkrétan elmondani is szégyen: így végre átköltözök az Phanteks Enthoo Evolv ATX házba, ami kb 1,5 éve a dobozában várja a sorát...eddig konkrétan lusta voltam nekiállni szétszedni a gépet :wilting: :wilting: Tegnap megjött a táp, ma még rendeltem 2 BQ silent wings 3. hűtőt (a szintén 1,5 éve meglevő 3 másik mellé), hogy kibasszam a házban lévő ocsmány fehéreket, és hétvégén indulhat a móka...
Avatar
Moby

Hozzászólás #37833 2019.03.06. 22:27

eje75 írta:Igazi puncimágnes: egy 3 éves Meriva B.... egy 10 éves 2 ajtós BMW 1-es cupé volt a vágyam, de családos ember vagyok, nem magamnak veszek autót, meg untam , hogy az asszony furikázik, Én meg télen nyáron kutyagolok... majd megszokom a dugót és kész... start-stop kivételével minden benne van, de igazából nem is érdekel: a priceless benne, hogy az 1-es villamoson nem kell többé a kábszeres cigókat bámulni, meg hallgatni a danászásukat... bár egyik másiknak igen szép hangja van, amikor óbégatja, hogy: "bunda bunda szőrös bunda p..na megy az úton b..szd oldalba, széna szalma köpönyeeeeg...nyálazd meg a t..kömet"
Lófasz van, nem dugó. Amióta visszajöttünk az agglomerációból civilizációba, nekem semmi gondom nincs az autókázással. Bp-el nincs semmi gond. A gond ott van, amikor kiérsz belőle. És már egyetlen olyan irány nincs, ahol ne ez lenne a városhatár túloldalán. Zombiföldje az ott, ahol ráadásul hatalmas gépekkel szátnják fel a járható utakat is. Az összes autópálya kezdője és annak környéke egy kibaszott agyrém. Itt kő maradni a falakon belül, vagy oda már repülővel menni :)
Bp-en néha belefutsz valami balesetbe, vagy időszakos felújításba ééés ennyi. Az agglomerációban éveken keresztül rutinmélytorkoztam. Minden. Szájbabaszott. Napon. 10 éven keresztül. [köp].
Avatar
eje75

Hozzászólás #37834 2019.03.06. 22:40

Moby írta:Lófasz van, nem dugó. Amióta visszajöttünk az agglomerációból civilizációba, nekem semmi gondom nincs az autókázással. Bp-el nincs semmi gond. A gond ott van, amikor kiérsz belőle. És már egyetlen olyan irány nincs, ahol ne ez lenne a városhatár túloldalán. Zombiföldje az ott, ahol ráadásul hatalmas gépekkel szátnják fel a járható utakat is. Az összes autópálya kezdője és annak környéke egy kibaszott agyrém. Itt kő maradni a falakon belül, vagy oda már repülővel menni :)
Bp-en néha belefutsz valami balesetbe, vagy időszakos felújításba ééés ennyi. Az agglomerációban éveken keresztül rutinmélytorkoztam. Minden. Szájbabaszott. Napon. 10 éven keresztül. [köp].
Hát majd meglátom... igazából az elmúlt 5 évben minden nap a beosztottam hozott vitt a munkahelyemre az autójával (nem a sofőröm, a helyettesem, csak a ház előtt ment el, hát felvett minden reggel, este meg hazahozott), de most elköltözik, és nem erre visz az útja... 43 évesen meg már elegem van a bmv-ből... az agglomerációval kapcsolatban minden szavaddal 1-et értek: a feleségem mondta, hogy költözzünk ki Pomázra, de nincs az az isten...majd ha nyugdíjas leszek...
Avatar
Moby

Hozzászólás #37835 2019.03.06. 22:49

eje75 írta:Hát majd meglátom... igazából az elmúlt 5 évben minden nap a beosztottam hozott vitt a munkahelyemre az autójával (nem a sofőröm, a helyettesem, csak a ház előtt ment el, hát felvett minden reggel, este meg hazahozott), de most elköltözik, és nem erre visz az útja... 43 évesen meg már elegem van a bmv-ből... az agglomerációval kapcsolatban minden szavaddal 1-et értek: a feleségem mondta, hogy költözzünk ki Pomázra, de nincs az az isten...majd ha nyugdíjas leszek...
Nagyon bírom, amikor hallgatok ilyen beszélgetéseket az élhetetlen Bp-i autós közlekedésről. Délbudán csövezek, és rákosnyikhajterecskén keccsölök. Ettől átellenesebb pontja mértanilag sincs a váronsak. Ha nagyonszar minden akkor mondjukl 50 perc (ebből 25 leáld, youtube, zene, csillin), ha minden fasza akkor a fele. Átlag 40-ből meg szok állni.
Na ennyiből reggel az agglomerációból eljutsz egy jelentős 15 métert nettóban. Szal amikor ilyenekről beszélnek emberek, akkor fő kell hívni a figyelmüket, hogy a budapesti közlekedés, az nem az m0, meg nem a kettesút. Azok ugyanis nem budapest.
Avatar
Moby

Hozzászólás #37836 2019.03.06. 22:50

Oké, robesszal még ebből is jelentősen lehetne faragni. De a faszom...én nem forgatok filmet menet közben. Inkább nézem őket :D
Avatar
Botond

Hozzászólás #37837 2019.03.06. 23:13

Moby írta:Oké, robesszal még ebből is jelentősen lehetne faragni. De a faszom...én nem forgatok filmet menet közben. Inkább nézem őket :D
Nekem reggel ha nem viszek sehova gyereket akkor a hegyről majdnem a Margithíd budai hídfőjéig előre nyomulni az ilyen nyolc perc. És egy erdő szélén lakok. Biztos kecijó az ingázás, én is toltam öt évig, de én már nem mondok semmit a kiköltözőknek, azok úgyis meggyőzik magukat miért jó napi három órát utazni, mint ahogy a lapos föld hívők is meggyőzik magukat. (Behind the curve vki? Indexes ajánló alapján is haláli lehet!)
Ha viszem a két kölköt suliba, egyet Pesten egyet Budán, és úgy meló (Árpád híd oda-vissza), na akkor 40 perc a teljes út, de abban már van séta is, amíg a parkolóból odakísérem a kisebbet a suli kapuba, a nagyobbat pont a suli előtt tudom kirakni, ott csak egy ölelésre, és integetésre szállok ki.
Vidéken jobb, ha helyben van megélhetést biztosító melód, de ingázni fos.
Avatar
eje75

Hozzászólás #37838 2019.03.06. 23:18

Leszedtem a The Whitness-t PSN Plus-ba... különleges kis darabnak tűnik, Zelda után kipróbálom...az már csak félve mondom, hogy ma COD MW Remaster multiztam, és annyira élveztem, hogy beleszédültem...nem a PS4 Pro-ba, hanem az élménybe, amit a COD ad még most is... nekem a MW volt A game.... egyszerűen minden percét, másodpercét,pillanatát élveztem... még most is.. qwa jó volt tolni ma is... a régi szép emlékek, amikor ninja perk-el, meg valalmi speed szarral toltam késsel, és konkrétan 10 méterről leszúrtam mindenkit... 42-2-et csináltam.... Ó azok a nevek, amikkel illettek a chat-en :banplz: régi szép idők
Avatar
eje75

Hozzászólás #37839 2019.03.06. 23:24

Botond írta:Biztos kecijó az ingázás, én is toltam öt évig, de én már nem mondok semmit a kiköltözőknek, azok úgyis meggyőzik magukat miért jó napi három órát utazni, mint ahogy a lapos föld hívők is meggyőzik magukat.
Nekem ne mond, Én első kézből tudom: több családot hiteleztem meg azzal, hogy jön a gyerek, lakás kell...utána jött a második (3.-ik, akárhányadik) gyerek, kiköltöztek vidékre, jöttek hitelért .... utána 3x is benyelték a könnyező harcost, amikor rájöttek mekkora szopás a vidék, és visszajöttek a városba...szerintem min. 5 ilyen családom van... most, hogy napokon belül ide is jön az üvegszál, akár el is temethetnek a ház elé a kiskertbe, itt akarok meghalni is, nem vágyom vidékre...
Avatar
eje75

Hozzászólás #37840 2019.03.06. 23:25

Moby írta:Nagyon bírom, amikor hallgatok ilyen beszélgetéseket az élhetetlen Bp-i autós közlekedésről. Délbudán csövezek, és rákosnyikhajterecskén keccsölök. Ettől átellenesebb pontja mértanilag sincs a váronsak. Ha nagyonszar minden akkor mondjukl 50 perc (ebből 25 leáld, youtube, zene, csillin), ha minden fasza akkor a fele. Átlag 40-ből meg szok állni.
Na ennyiből reggel az agglomerációból eljutsz egy jelentős 15 métert nettóban. Szal amikor ilyenekről beszélnek emberek, akkor fő kell hívni a figyelmüket, hogy a budapesti közlekedés, az nem az m0, meg nem a kettesút. Azok ugyanis nem budapest.
Ok..de a parkolás azért nagy szopó, főleg a belvárosban!
Avatar
Botond

Hozzászólás #37841 2019.03.07. 06:34

eje75 írta:Ok..de a parkolás azért nagy szopó, főleg a belvárosban!
Öt éves Opel Amperát kellett volna venned zöld rendszámmal és nincs gond.
Avatar
eje75

Hozzászólás #37842 2019.03.07. 07:03

Botond írta:Öt éves Opel Amperát kellett volna venned zöld rendszámmal és nincs gond.
Ha hibrid, akkor Prius-t vettem volna... maximum... azokkal meg az a gond, hogy nehéz olyat kifogni, ami nem taxi vagy uber-es autó volt kint... a nagy része megjárta 4x a Föld-Hold távolságot már... de nem gondolkoztam hibrid-ben...elektromos autót akkor veszek, ha az elektromosság 2 perc alatt folyékonyan bele lehet tölteni (tankolni) az autóba, mint most a benyát.... dolgoznak az ügyön, szerintem 5-10 év....
Avatar
DanielT

Hozzászólás #37843 2019.03.07. 08:01

eje75 írta:Igazi puncimágnes: egy 3 éves Meriva B.... egy 10 éves 2 ajtós BMW 1-es cupé volt a vágyam, de családos ember vagyok, nem magamnak veszek autót, meg untam , hogy az asszony furikázik, Én meg télen nyáron kutyagolok... majd megszokom a dugót és kész... start-stop kivételével minden benne van, de igazából nem is érdekel: a priceless benne, hogy az 1-es villamoson nem kell többé a kábszeres cigókat bámulni, meg hallgatni a danászásukat... bár egyik másiknak igen szép hangja van, amikor óbégatja, hogy: "bunda bunda szőrös bunda p..na megy az úton b..szd oldalba, széna szalma köpönyeeeeg...nyálazd meg a t..kömet"
Na szupi! Csak ügyesen, amikor megyek el melletted, akkor majd szépen húzódj oldalra! :fogmosas:

A villamos hangulatát meg egy Csóré Béla best-of válogatással és egy 3 hetes alsógatyával a fejeden tudod emulálni, ha nagyon rádtör a hiányérzet! :banplz:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #37844 2019.03.07. 08:28

Moby írta:Oké, robesszal még ebből is jelentősen lehetne faragni. De a faszom...én nem forgatok filmet menet közben. Inkább nézem őket :D
Akkor faragj legalább szimulációban! Pár hónapja van motoros útvonal tervezés a waze-ben, a járműnél kell választani és utána újraterveztetni. Mit ír az útvonaladra?
Avatar
Moby

Hozzászólás #37845 2019.03.07. 08:42

DanielT írta:Akkor faragj legalább szimulációban! Pár hónapja van motoros útvonal tervezés a waze-ben, a járműnél kell választani és utána újraterveztetni. Mit ír az útvonaladra?
Fogalmam sincs, nem használom :) Már rég leszoktam a kisutcák, bujkálás használatáról, nagyon öregurasan tolom. Csak extrém helyzetben használom, szögre beállt dugónál, de ilyennel nagyon rég találkoztam már. Egyébként tizenvalahány éve tolom ezt az útvonalat, tervező nélkül is ismerem az összes környékbeli szökési lehetőséget.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #37846 2019.03.07. 08:48

Moby írta:Fogalmam sincs, nem használom :) Már rég leszoktam a kisutcák, bujkálás használatáról, nagyon öregurasan tolom. Csak extrém helyzetben használom, szögre beállt dugónál, de ilyennel nagyon rég találkoztam már. Egyébként tizenvalahány éve tolom ezt az útvonalat, tervező nélkül is ismerem az összes környékbeli szökési lehetőséget.
Mocival nem tervez szökési lehetőséggel, mert az egész az. :D
Avatar
Botond

Hozzászólás #37847 2019.03.07. 08:48

eje75 írta:Ha hibrid, akkor Prius-t vettem volna... maximum... azokkal meg az a gond, hogy nehéz olyat kifogni, ami nem taxi vagy uber-es autó volt kint... a nagy része megjárta 4x a Föld-Hold távolságot már... de nem gondolkoztam hibrid-ben...elektromos autót akkor veszek, ha az elektromosság 2 perc alatt folyékonyan bele lehet tölteni (tankolni) az autóba, mint most a benyát.... dolgoznak az ügyön, szerintem 5-10 év....
Prius működési elvét mindig lusta voltam megnézni, hogy hogyan hibrid az, mert hányok a formájától. Honda crv-t néztem meg, ott olyan hogy a benzin motor az aggregátor, ami folyamatosan jár és tölti az aksit, és a kocsi maga az aksiról megy, full elektromos, ez az egyik fajta hibrid, meg van az Ampera féle, ahol van benne benzin motor meg elektromos is, és a kettő független egymástól, ha van az aksiban, akkor árammal megy, ha nincs akkor benzinmotorral. Mindkét esetben irreleváns mennyi idő alatt megy bele az áram, mert előbbinél ugye nonstop, az aggregátort meg ugyanúgy 2 perc benzinnel megtölteni, mint a benzinest, csak ugye a hibrid 5öt eszik városban, a benzines meg 9et, plusz az egyéb előnyök és hátrányok a két változat mellett, az opel féle megoldásnál ugyanez igaz, ha akarod sima 1.0-ás benzines astraszerűség, ha meg este ráraktad otthon a konnektorra a garázsban akkor aznap lesz 30km-ed benzin fogyasztás nélkül. És míg az aggregátorosnál nincs akkora aksi, hogy kapjon zöld rendszámot az amperánál van, és azok tuti nem voltak taxik, stb.
De mindegy, már vettél merivát, ez a hajó elment pár évre, addig meg úgyis rábeszél Dani egy robogóra. :D
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #37848 2019.03.07. 10:12

Botond írta:Vidéken jobb, ha helyben van megélhetést biztosító melód, de ingázni fos.
Az én környezetemben azért elég több olyan eset van, hogy apu és anyu tök más településen dolgozik, a családi fészek meg a kettő között van. Sőt családon belül is volt olyan, hogy mindenki más megyében dolgozott. A gyerekek iskolája is lehet szempont, ha van egy bevált, akkor nagy körültekintést igényel a továbbmozdulás. A mostani fővárosi ingatlanárak mellett meg alternatíva lehet a vidék (pláne ha családi ház kell jó levegőjű helyen), persze az agglomeráció sem olcsó, de autópályán messzebbről is be lehet járni.

Nálam a jogsi hiánya és a vezetés zsigeri gyűlölete a meghatározó. Egyszerűen a helyközi tömegközlekedés üti kényelemben a pestit, és 1 óra szardíniás dobozban állva préselődésnél jobb a kényelmes távolsági, amit még 100%-ban fizetett is a munkahelyem, és a kényelem miatt produktívabban hasznosítható idő. Egy időben meg még fuvarom is volt, de csak vidékről, így gyorsabban értem be innen.

Benzinfaló kocsit fenntartani az embernek, ha 90%-ban egyedül utazik belőle, szerintem luxus anyagi és környezeti szempontból is, az elektromos vonalat még meglátjuk. Ha vezetnék, a robogó jó fővárosi megoldás lenne, csak egy nagyon fasza helyen kellene fasza ház. Bár jelenleg nem ingázom, kellene a fenének :idiota:
Avatar
Moby

Hozzászólás #37849 2019.03.07. 10:23

Zóanagyvarázsló írta:Az én környezetemben azért elég több olyan eset van, hogy apu és anyu tök más településen dolgozik, a családi fészek meg a kettő között van. Sőt családon belül is volt olyan, hogy mindenki más megyében dolgozott. A gyerekek iskolája is lehet szempont, ha van egy bevált, akkor nagy körültekintést igényel a továbbmozdulás. A mostani fővárosi ingatlanárak mellett meg alternatíva lehet a vidék (pláne ha családi ház kell jó levegőjű helyen), persze az agglomeráció sem olcsó, de autópályán messzebbről is be lehet járni.

Nálam a jogsi hiánya és a vezetés zsigeri gyűlölete a meghatározó. Egyszerűen a helyközi tömegközlekedés üti kényelemben a pestit, és 1 óra szardíniás dobozban állva préselődésnél jobb a kényelmes távolsági, amit még 100%-ban fizetett is a munkahelyem, és a kényelem miatt produktívabban hasznosítható idő. Egy időben meg még fuvarom is volt, de csak vidékről, így gyorsabban értem be innen.

Benzinfaló kocsit fenntartani az embernek, ha 90%-ban egyedül utazik belőle, szerintem luxus anyagi és környezeti szempontból is, az elektromos vonalat még meglátjuk. Ha vezetnék, a robogó jó fővárosi megoldás lenne, csak egy nagyon fasza helyen kellene fasza ház. Bár jelenleg nem ingázom, kellene a fenének :idiota:
"persze az agglomeráció sem olcsó, de autópályán messzebbről is végig lehet mélytorkozni ugyanazt, mint az agglomerációból további üzemanyagtöbblettel megspékelve!". Fixd. :D
Avatar
Moby

Hozzászólás #37850 2019.03.07. 10:25

Végre megjött a kicseszett 2070, de még mindig nem tudom, hogy belerakhatom-e a gépbe úgy, hogy az amd-től nem kaptam még meg a dmcv+div2 kódokat, vagy így, hogy már redeemeltem a bundle kódot, és már csak a jaátékkódokra várok, bestickelhetem-e a ződet?
Valaki?
Avatar
Botond

Hozzászólás #37851 2019.03.07. 10:29

Moby írta:"persze az agglomeráció sem olcsó, de autópályán messzebbről is végig lehet mélytorkozni ugyanazt, mint az agglomerációból további üzemanyagtöbblettel megspékelve!". Fixd. :D
Igen. Én 40év alatt laktam 35 helyen, mert szüleim sem kicsiben gurigáztak, amikről Zó beszél azok megvoltak pro és kontra, minden létező kombinációban, és mindig mosolygok amikor vki gyártja a teóriát a mélytorkozáshoz, hogy az miért is jó, meg annyira nem is fáj neki, amikor előkészítés nélkül tolják a lóbránert a popócskájába, és egy idő után meg is lehet szokni. Ilyenkor mindig bólogatok és nem mondom ki, hogy "szokjad barátocskám, nekem is könnyebb, ha te szokod meg, nem én". :)
Életem mélypontja volt, amikor 5 évig Hatvanból jártam be Pestre. Konkrétan 8 hónapot töltöttem utazással a 60 hónapból. 8*30*24 órát. Abban az időben bele se merek gondolni mennyi minden mást lehetett volna csinálni, és az időt senki se adja vissza. Minden más kerül mindig.
Avatar
Moby

Hozzászólás #37852 2019.03.07. 10:36

Botond írta:Igen. Én 40év alatt laktam 35 helyen, mert szüleim sem kicsiben gurigáztak, amikről Zó beszél azok megvoltak pro és kontra, minden létező kombinációban, és mindig mosolygok amikor vki gyártja a teóriát a mélytorkozáshoz, hogy az miért is jó, meg annyira nem is fáj neki, amikor előkészítés nélkül tolják a lóbránert a popócskájába, és egy idő után meg is lehet szokni. Ilyenkor mindig bólogatok és nem mondom ki, hogy "szokjad barátocskám, nekem is könnyebb, ha te szokod meg, nem én". :)
Életem mélypontja volt, amikor 5 évig Hatvanból jártam be Pestre. Konkrétan 8 hónapot töltöttem utazással a 60 hónapból. 8*30*24 órát. Abban az időben bele se merek gondolni mennyi minden mást lehetett volna csinálni, és az időt senki se adja vissza. Minden más kerül mindig.
Én is csak pislogok itt bent, hogy mindenki adogatja el a Bp-i lakását, és mennek ki a városból, mer ott most annyiból kap különálló háztot. Most voltunk kis céges összeröffenésen, volt játék, hogy ki mit vezetne be, ha ő ülhetne a kormányhoz. Össznépi mindenáronakarom: homeoffice. Hát hogyne. TOPLEL.
Avatar
Botond

Hozzászólás #37853 2019.03.07. 10:54

Moby írta:Én is csak pislogok itt bent, hogy mindenki adogatja el a Bp-i lakását, és mennek ki a városból, mer ott most annyiból kap különálló háztot. Most voltunk kis céges összeröffenésen, volt játék, hogy ki mit vezetne be, ha ő ülhetne a kormányhoz. Össznépi mindenáronakarom: homeoffice. Hát hogyne. TOPLEL.
Ez húgom. Most adta el a nagykörúton a lakást és ment ki falura, hogy közel a vasút, fél óra alatt bent van. Na pont így is lett, napi 2x75 perc autóval. :D Viszont van egy kertes háza, ahol nem győz mindent rendberakni, mert ugye sosincs otthon, és home office miatt sír.
Avatar
Botond

Hozzászólás #37854 2019.03.07. 10:59

Botond írta:Ez húgom. Most adta el a nagykörúton a lakást és ment ki falura, hogy közel a vasút, fél óra alatt bent van. Na pont így is lett, napi 2x75 perc autóval. :D Viszont van egy kertes háza, ahol nem győz mindent rendberakni, mert ugye sosincs otthon, és home office miatt sír.
Ja, meg realizálta, hogy szopóágra rakta magát, szóval most a kitörési terve vmi állás helyben, ötödannyiért. Win-win.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #37855 2019.03.07. 11:02

Moby írta:"persze az agglomeráció sem olcsó, de autópályán messzebbről is végig lehet mélytorkozni ugyanazt, mint az agglomerációból további üzemanyagtöbblettel megspékelve!". Fixd. :D
De kit érdekel a messzebb, ha autópályán az esetek nagy részében secperc az út és ingyen vagy pár vonaljegy árában van? Néha gyorsabb, mint a dugulósabb agglomerációban. A környezeti terheléshez persze hozzátesz egy kicsit, de ha a város kocsizgatósabb, akkor az el is megy (vidéken tudok gyalog járni mindenhova, Pesten lakva ez nem működött). Itt minden múlik a konkrét helyektől, volt amikor Pestre felérve gyalog ott voltam gyorsan a munkahelyemen, ha a pesti lakásból jöttem, akkor meg BKV-zhattam világba. Eközben néhány havonta költözött a munkahelyem (vagy a levegőben lógott, többször időpontot sem tudtunk hozzá), hogy még albérlettel se lehessen lekövetni, nemhogy ingatlanvásárlással. Mivel nem vezetek, fizikailag képtelenség lett volna hasznos időt spórolnom.

Amikor Szentendrére kellett Pestről járnom dolgozni vagy más ügyekben, nem éreztem tragikusnak a hévezést, Budatétényt kevésbé bírtam, de itt ugye megint a tömegközlekedés a faktor nálam.

Az persze tök jó volt, amikor az egyetemtől 5-10 perce laktam albérletben a kollégium és a bejárás helyett (azokat is próbáltam), de akkor az még olcsó volt (a lakhatási támogatásnak hála olcsóbban kijöttem vele, mint a kollégiummal, de bejárással még pozitívvá is lehetett tenni az egyenleget), és mivel nem kertváros volt, komoly kompromisszumot jelentett az is.

Ami a családi témákat illeti, a vidéken élő nagyszülők szintén fontos tényezők lehetnek, ha nem tudod őket is felköltöztetni Pestre. Egyszerűen nem fekete-fehér a téma, de mivel a topik annyira burzsuj, hogy mindenki 100 milliós családi haciendában lakik a Gellért-hegyen vagy a budai erdőkben egy vadászkastélyban, illetve te a híd alatt, nyilván más a nézőpontunk, onnan nekem is más lenne. (A hozzászólás jó része inkább általánosságban volt reakció, mint a te mondatodra.)
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #37856 2019.03.07. 11:08

Botond írta:Ez húgom. Most adta el a nagykörúton a lakást és ment ki falura, hogy közel a vasút, fél óra alatt bent van. Na pont így is lett, napi 2x75 perc autóval. :D Viszont van egy kertes háza, ahol nem győz mindent rendberakni, mert ugye sosincs otthon, és home office miatt sír.
Még tőlünk is kihozható 2x60 perc alatt ajtótól ajtóig, de nem csúcsidőben, ha muszáj akkor járnia, akkor megszívatta magát. A vonat is szívás, az bármikor késhet sokat, akár órákat (kelet felé gyakrabban), még akkor is, ha 10 perc Pest. Távolsági busz csak háromszor rohadt le alattam, de ebből kétszer az állomástól pár méterre, az itteniek Win 10-es kalandjához képest ez wellnessélmény :hehe:
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #37857 2019.03.07. 11:12

Moby írta:Én is csak pislogok itt bent, hogy mindenki adogatja el a Bp-i lakását, és mennek ki a városból, mer ott most annyiból kap különálló háztot. Most voltunk kis céges összeröffenésen, volt játék, hogy ki mit vezetne be, ha ő ülhetne a kormányhoz. Össznépi mindenáronakarom: homeoffice. Hát hogyne. TOPLEL.
A home office az jó, ha működik, minden esetben nem megy.. Én sem jártam be mindig 5 napokat, itthonról jobban lehetett haladni a lassító tényezők nélkül. Volt olyan, hogy azért is, mert itthon erősebb vasam volt.

Nekem is több kisgyerekes barátom költözött ki vidékre, az én szempontomból ebből az jön le, hogy innentől nem érnek rá semmire, amíg Pesten laktak, addig meg gyerekkel együtt is mozdíthatóbbak voltak.
Avatar
Botond

Hozzászólás #37858 2019.03.07. 11:15

Zóanagyvarázsló írta:Még tőlünk is kihozható 2x60 perc alatt ajtótól ajtóig, de nem csúcsidőben, ha muszáj akkor járnia, akkor megszívatta magát. A vonat is szívás, az bármikor késhet sokat, akár órákat (kelet felé gyakrabban), még akkor is, ha 10 perc Pest. Távolsági busz csak háromszor rohadt le alattam, de ebből kétszer az állomástól pár méterre, az itteniek Win 10-es kalandjához képest ez wellnessélmény :hehe:
Ezt majd bedobom neki, hogy éjjel2kor menjen melóba és másnap hajnali háromkor jöjjön vissza és akkor nincs forgalom, kösz a tippet!
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #37859 2019.03.07. 11:20

Botond írta:Ezt majd bedobom neki, hogy éjjel2kor menjen melóba és másnap hajnali háromkor jöjjön vissza és akkor nincs forgalom, kösz a tippet!
Nálunk többen is jártak korábbra, hogy aztán hamarabb menjenek el a közlekedés vagy a gyerek miatt, én is inkább 4-kor keltem, hogy minél kevesebb embert lássak a városban és az irodában. Megfizethetetlen. De voltam már délutános és éjszakás is. Mindenesetre azért kiköltözni, hogy direkt csúcsidőben autózzon ki-be, az szerintem sem túl okos dolog, éppen ez lett volna a lényeg. Azt mondjuk megértem, hogy a Nagykörút nem ízlett neki, a kérdés az, hogy milyen alternatívái voltak.
Avatar
Moby

Hozzászólás #37860 2019.03.07. 11:25

Ezzekkel a városi benzinfaló szörnyetegekről szőtt kényszerképzetekkel se nagyon tudok mit kezdeni. És akkor csak egy korábbi képemre tudok utalni a témában:
#36012A háttérben látható legnagyobb szám a l/100km. És nem pillanatnyi. :)
Avatar
Moby

Hozzászólás #37861 2019.03.07. 11:29

Fogyasztásról jut eszembe: most nézem, hogy ezen a 2070-en csak 1db tápcsati van. Ez normális így? Oké, ezt nem az AMD népmegmentői dizájnolták, de szal ez tényleg ilyen picsalófaszt fogyaszt? Még az RX580-on is kettő van. Vettem egy lassab kártyát, mint ami a kukakonfigban van? :banplz:
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #37862 2019.03.07. 11:34

Moby írta:Ezzekkel a városi benzinfaló szörnyetegekről szőtt kényszerképzetekkel se nagyon tudok mit kezdeni. És akkor csak egy korábbi képemre tudok utalni a témában:
#36012A háttérben látható legnagyobb szám a l/100km. És nem pillanatnyi. :)
Nekem azzal van bajom, hogy mindenki egyedül trónol a kocsiban, és közben pöfékel. Ahol forgalom van, ott én meg alig tudok megmaradni. Már itthon sem olyan a levegő, mint régen, és nehezebb átmenni az úttest túloldalára. A benzin meg csak fogy, de a dízelhez képest az még hegyi levegő. Nem azt mondom, naponta tankolsz, csak hogy a luddistáknak szét kellett volna verniük szakócákkal időben minden sátáni gépet!
Avatar
Micsu

Hozzászólás #37863 2019.03.07. 11:36

Moby írta:Nagyon bírom, amikor hallgatok ilyen beszélgetéseket az élhetetlen Bp-i autós közlekedésről.
minden csak nézőpont kérdése :)
ahol én lakom ahhoz képest élhetetlen is :D
Avatar
Moby

Hozzászólás #37864 2019.03.07. 11:36

Zóanagyvarázsló írta:Nekem azzal van bajom, hogy mindenki egyedül trónol a kocsiban, és közben pöfékel. Ahol forgalom van, ott én meg alig tudok megmaradni. Már itthon sem olyan a levegő, mint régen, és nehezebb átmenni az úttest túloldalára. A benzin meg csak fogy, de a dízelhez képest az még hegyi levegő. Nem azt mondom, naponta tankolsz, csak hogy a luddistáknak szét kellett volna verniük szakócákkal időben minden sátáni gépet!
Szívesen átülnék egy fullelektronyosba hidd el. És ha a jóisten hozzásegít, a következőt igyekszem azzá tenni. Rá vagyok csavarodva én is. Nem csak trendiségből, hanem az egyetlen nyilvánvaló dolgon kívül - hatótáv - csak előnye van ezekhez képest.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #37865 2019.03.07. 11:38

Moby írta:Szívesen átülnék egy fullelektronyosba hidd el. És ha a jóisten hozzásegít, a következőt igyekszem azzá tenni. Rá vagyok csavarodva én is. Nem csak trendiségből, hanem az egyetlen nyilvánvaló dolgon kívül - hatótáv - csak előnye van ezekhez képest.
sztem Botond adna kölcsön :banplz:
Avatar
Moby

Hozzászólás #37866 2019.03.07. 11:39

Micsu írta:minden csak nézőpont kérdése :)
ahol én lakom ahhoz képest élhetetlen is :D
Hát izé. Megnéztelek a múltkor google mapsen. Vagyis nem sikerült, mert oda már a google autó sem ment be. Szerintem szimplán nem mert, és ezzel zárjuk le ezt a témát. :banplz:
Avatar
kigyi

Hozzászólás #37867 2019.03.07. 11:40

Moby írta:Fogyasztásról jut eszembe: most nézem, hogy ezen a 2070-en csak 1db tápcsati van. Ez normális így? Oké, ezt nem az AMD népmegmentői dizájnolták, de szal ez tényleg ilyen picsalófaszt fogyaszt? Még az RX580-on is kettő van. Vettem egy lassab kártyát, mint ami a kukakonfigban van? :banplz:
1080-on is csak 1 van (a nem Ti-on ofc) mégis alázza az 580-at :D
Avatar
Micsu

Hozzászólás #37868 2019.03.07. 11:42

Moby írta:Hát izé. Megnéztelek a múltkor google mapsen. Vagyis nem sikerült, mert oda már a google autó sem ment be. Szerintem szimplán nem mert, és ezzel zárjuk le ezt a témát. :banplz:
ezt benézted mert bejött :mf2:
Avatar
kigyi

Hozzászólás #37869 2019.03.07. 11:42

Micsu írta:ezt benézted mert bejött :mf2:
Csak ki nem ment :violent: :violent:
Avatar
Moby

Hozzászólás #37870 2019.03.07. 11:47

kigyi írta:1080-on is csak 1 van (a nem Ti-on ofc) mégis alázza az 580-at :D
Viccvót. Mondjuk az én megboldogult nemTi 1080-amnak is kettővót :)

Vissza: “Leáldozott.hu”