A PC-s játékoknak leáldozott

A Leáldtopik új otthona
Avatar
Micsu

Hozzászólás #37521 2019.02.26. 16:58

kigyi írta:Kövezzetek meg, de nem pont ezt promózták amikor a windows 10 készült, hogy mindenféle kódot képes lesz futtatni és valós időben fordítja majd az xbox játékok kódját is? Vagy rosszul emlékszek rá?
volt itt rocket science level stuff is
Avatar
arty

Hozzászólás #37522 2019.02.26. 17:13

Botond írta:Steamet pont ugyanígy gyűlöltem, amikor kiderült, hogy civ5 miatt regisztrálnom kell rá, stb. Mondjuk cd/dvd időkben az első dolgom volt az eredeti játékaimra rányomni egy no-cd exét, faszsevótkíváncsirá mennyire bírja pörgetni az optika a lemezt. Cserélgetni meg depláne nem akartam. Szóval jó és rossz is volt, mint ahogy az minden dologgal van. Ez az új store is jó is rossz is, de szerencsére idénre vásárlásmentes évet hirdettem, ami azt jelenti, hogy max egy tucat új játék, szóval fogom tudni ignorálni a dolgot. Tavaly lekerült a bnet a gépemről, idénre ugyanez a cél originnel, utána mehet le az uplay, aztán csak elkopik a backlog 20 év alatt. Meg én is. :D
miért jó ez az uj store?
Avatar
arty

Hozzászólás #37523 2019.02.26. 17:16

Micsu írta:emlitettem en valahol is hdr lcdt? :nemtudom:
azzal volna így 2019 táján fair összevetni ;) ha anno gáz volt a 100-150 watt, akkor ma méginkább annak kell(ene) lennie :P
Avatar
Micsu

Hozzászólás #37524 2019.02.26. 17:25

arty írta:azzal volna így 2019 táján fair összevetni ;) ha anno gáz volt a 100-150 watt, akkor ma méginkább annak kell(ene) lennie :P
pandák érdekében sztem szó sincs össze vetésről meg versenyeztetésről, tudatos vásárlás nem? nem ezt toltad eddig? :nezze: :help: :email:
Avatar
arty

Hozzászólás #37525 2019.02.26. 17:27

Zóanagyvarázsló írta:Nálam 927 Ft-ot ír a magyar PSN. Melyik régióból lehetne spórolni? A kérdésem mondjuk teoretikus, én 2 és fél hete vettem szintén ennyiért. Eddig vártam, hogy jön-e PC-re, de ennyit már igény kifejezéseként se sajnálok. Aztán most már tuti lesz PC-re, így meg tudom demózni PS3-on, és előrendelhetem majd, ha annyira jó, mint amilyen legendás.
usasztórban 60 frémes, tehát forint/frém arányban jobban jönnél ki tutira!
Avatar
arty

Hozzászólás #37526 2019.02.26. 17:27

Micsu írta:pandák érdekében sztem szó sincs össze vetésről meg versenyeztetésről, tudatos vásárlás nem? nem ezt toltad eddig? :nezze: :help: :email:
ezért is nem dőltem be eddig az 1 év után már leváltandó tévéknek... ;)
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #37527 2019.02.26. 17:40

arty írta:usasztórban 60 frémes, tehát forint/frém arányban jobban jönnél ki tutira!
Az elején megkérdi, hogy NTSC, vagy PAL módban induljon-e.
Avatar
arty

Hozzászólás #37528 2019.02.26. 17:41

DanielT írta:Na csesszék meg, feleslegesen csippelem a boxot? :idiota:

Az mondjuk rohadtul poén lenne ha a lemezes verziókat is vinné a PC, nagyon tudnám értékelni, ha az ilyen Epic store éc időkben visszajönne a használt lemez adás-vétel.
ez is csak a pécévilág további forgácsolására lesz jó

aztán 2 év mulva, amikor az ms tol egy hátraarcot, majd megint pecselhetik ki a játékaikból azt az aktuális ms-retket a normálisabb kiadók (csak ez itt most nem lesz "annyira" egyszerű, mint volt a gfwl-el... pontosabban kvázi lehetetlen :D mondhatnám most az ms-re, hogy "ügyes", de igazából inkább a jókurva anyjukat :D )
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #37529 2019.02.26. 17:44

benőmenő írta:Az elején megkérdi, hogy NTSC, vagy PAL módban induljon-e.
De 60 frémes szerintem nem lesz egyik sem. Csak az arty-exkluzív USA-sztóros.
Avatar
arty

Hozzászólás #37530 2019.02.26. 17:46

Moby írta:Ezt én sem értem. Meg mi az, hogy csak 1 fut így?
Van ettől kínzóbb kérdés is. Abu a Ph-n azzal zsibbasztotta a népet annó, hogy itt a konzolokban olyan megoldások vannak, amik a pécén elérhetetlenek. Most akkor ki fog derülni, hogy Abu végighazudott egy komplett generációt??? :rinya:
2013-as pc vs. 2019-es pc ;)
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #37531 2019.02.26. 17:48

arty írta:2013-as pc vs. 2019-es pc ;)
Ja tényleg, 2018. december 31-ig betűről betűre úgy volt, ahogy Abu írta. Sajnos azóta véget ért az AMD-szupremácia.
Avatar
arty

Hozzászólás #37532 2019.02.26. 17:57

Zóanagyvarázsló írta:De 60 frémes szerintem nem lesz egyik sem. Csak az arty-exkluzív USA-sztóros.
kellett nekem következtetve hatvanfrémezni :(

nekem anno aabyssx aszonta, h anno "minden" hatvanon suhant prevgenen, ez meg egy általa is méltatott játék..... szóval MIAZISTEN?!

(amugy pláne örülni kell, hogy nem 25 frémre vagytok lokkolva :D )
Avatar
arty

Hozzászólás #37533 2019.02.26. 17:58

Zóanagyvarázsló írta:Ja tényleg, 2018. december 31-ig betűről betűre úgy volt, ahogy Abu írta. Sajnos azóta véget ért az AMD-szupremácia.
2013-ban, amikor írta még így volt. Szóval akkor min is lovagoltok?
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #37534 2019.02.26. 18:05

arty írta:kellett nekem következtetve hatvanfrémezni :(

nekem anno aabyssx aszonta, h anno "minden" hatvanon suhant prevgenen, ez meg egy általa is méltatott játék..... szóval MIAZISTEN?!

(amugy pláne örülni kell, hogy nem 25 frémre vagytok lokkolva :D )
Szerencsére a classicok között van jó pár, ahol nem simán a PAL-osat vágják hozzád.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #37535 2019.02.26. 18:06

arty írta:2013-ban, amikor írta még így volt. Szóval akkor min is lovagoltok?
Először is a jövőről írt akkor, generációs távlatokban gondolkodva, másrészt nem rémlik, hogy akkor az AMD ezzel előnyben lett volna a PC-n, ahogy állítja. Sem az, hogy a portok ezért lemaradtak volna. Tehát miben is volt igaza?
Avatar
Botond

Hozzászólás #37536 2019.02.26. 18:13

arty írta:miért jó ez az uj store?
Bontja a monopóliumot, mert a monopólium hosszú távon sose jó.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #37537 2019.02.26. 18:19

arty írta:2013-ban, amikor írta még így volt. Szóval akkor min is lovagoltok?
LOL, melyik bolygón? A 2013-as 780Ti agyonbaszná még a PS4 Pro-t is. 2012-ben hómlessz nyóckeres 680-am 2x gyorsabb volt, mint a hulladék PS4 basic, amiről ez a fogalmatlan baromállat hadovált.
Avatar
Botond

Hozzászólás #37538 2019.02.26. 18:24

DanielT írta:LOL, melyik bolygón? A 2013-as 780Ti agyonbaszná még a PS4 Pro-t is. 2012-ben hómlessz nyóckeres 680-am 2x gyorsabb volt, mint a hulladék PS4 basic, amiről ez a fogalmatlan baromállat hadovált.
2013-ban emulálni kellett volna, ami más sztori mint a mai, hogy ugyanaz a natív környezet és ugyanúgy fut rajta. Nem HW, hanem SW limites volt a cucc.
/szerk: de nekem amúgy tökmindegy, csak jöjjön már! :)
Avatar
Micsu

Hozzászólás #37539 2019.02.26. 18:31

arty írta:2013-as pc vs. 2019-es pc ;); 2013-ban, amikor írta még így volt. Szóval akkor min is lovagoltok?
2014es pc aka 980gtx, konzolcumiztató, ennyit kellett várni
Avatar
Moby

Hozzászólás #37540 2019.02.26. 18:36

Botond írta: Nem HW, hanem SW limites volt a cucc.
Ez mondjuk igaz. 2013-ban még nem lehetett letölteni a konzolttudó win verzát, csak most. Persze ehhez elég lett volna annyit megállapítani annakidején, hogy "Jelenleg más sw kell a konzolhoz és a pécéhez". És ha még azt is hozzátettem volna, hogy "A jövőben ez akár még változhat is", akkor most térdeborulunk. De nem ezt írta. Inkább csak visszatérő jelleggel hülyét csinált magából az amd szopkodásával szemben a tények és a józan ésszel is. És szerintem nem állt le, szóval ha kacagni kell, szerintem rá még sokáig számíthatunk.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #37541 2019.02.26. 18:46

Moby írta:Ez mondjuk igaz. 2013-ban még nem lehetett letölteni a konzolttudó win verzát, csak most. Persze ehhez elég lett volna annyit megállapítani annakidején, hogy "Jelenleg más sw kell a konzolhoz és a pécéhez". És ha még azt is hozzátettem volna, hogy "A jövőben ez akár még változhat is", akkor most térdeborulunk. De nem ezt írta. Inkább csak visszatérő jelleggel hülyét csinált magából az amd szopkodásával szemben a tények és a józan ésszel is. És szerintem nem állt le, szóval ha kacagni kell, szerintem rá még sokáig számíthatunk.
És pontosan ugyanezért szeretjük artyt is.
Avatar
Moby

Hozzászólás #37542 2019.02.26. 19:19

arty írta:2013-as pc vs. 2019-es pc ;)
Ha ez igaz is lett volna -BÁRMIKOR- (nemvolt), akkor elég nagyot pukkanhatott amikor VÉGRE megváltozott. Ami gondolom szült is erről egy hasonló hangvételű cikket.



Vaaaaaagy.... :bdead:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #37543 2019.02.26. 21:12

Ha már téma volt a streaming, kipróbáltam megint a Moonlightot pécén, már van rendes installálós verziója, 0.9 bétánál jár.

Csodálatos minden tekintetben a minőség.

"Fun" fact: Az nVidia _LETILTOTTA_ a streaminget, mert "elavult a driverem". Kénytelen voltam frissíteni és utána kapcsolta csak be. Rohadt tetvek. :boxer:
Avatar
Mekee

Hozzászólás #37544 2019.02.26. 21:50

Toltam tovább a hármasmetroszim ide kiadását, no ezmáá így tetszik. Nemvoltmeg, hogy ez kint játszódik majd, csak az eleje volt a bezártszar sötétluk, mindazonáltal vanmég kivetnivalóm bőven, de legalább eza vonattalelőre felfedezősdi ez bejön.
Avatar
arty

Hozzászólás #37545 2019.02.26. 21:58

ENMASSE launcher

ingyenjátékkal, TEHÁT -> enmasse >>> steam !!!4
Avatar
arty

Hozzászólás #37546 2019.02.26. 22:00

Zóanagyvarázsló írta:Szerencsére a classicok között van jó pár, ahol nem simán a PAL-osat vágják hozzád.
háromból három pal-t kaptam, sohatöbbet hu-store!
Avatar
arty

Hozzászólás #37547 2019.02.26. 22:02

Zóanagyvarázsló írta:Először is a jövőről írt akkor, generációs távlatokban gondolkodva, másrészt nem rémlik, hogy akkor az AMD ezzel előnyben lett volna a PC-n, ahogy állítja. Sem az, hogy a portok ezért lemaradtak volna. Tehát miben is volt igaza?
"A szomorú valóság, hogy jelenleg nincs olyan PC-s konfiguráció, ami képes lenne az Xbox One és a PlayStation 4 technikai képességeivel vetekedni."

A 'jelenleg' szóból következtetted a távlatokról szónoklást vagy valamelyik másik része utal rá a mondatban, amit nem veszek észre?
Avatar
arty

Hozzászólás #37548 2019.02.26. 22:05

Botond írta:Bontja a monopóliumot, mert a monopólium hosszú távon sose jó.
Miféle monopóliumot? Steamen kívül nem vehettél steamen aktiválható játékot? Akár más store-ban, dobozosan, stb?
Mennyiben javít a monopolhelyzeten, hogy a Metrót csak abban a komcsi fosban veheted meg, ellenben steamen nem?
Avatar
arty

Hozzászólás #37549 2019.02.26. 22:07

DanielT írta:LOL, melyik bolygón? A 2013-as 780Ti agyonbaszná még a PS4 Pro-t is. 2012-ben hómlessz nyóckeres 680-am 2x gyorsabb volt, mint a hulladék PS4 basic, amiről ez a fogalmatlan baromállat hadovált.
És használhattad DX11 és OGL alatt. Ő pedig az API-t emlegeti, mint korlát. RTX-el pl mit érnél, ha nem lenne rá API? (pécén, konzolon még esetleg valaha lehetett írni a vasra is)
Avatar
arty

Hozzászólás #37550 2019.02.26. 22:09

Moby írta:Ha ez igaz is lett volna -BÁRMIKOR- (nemvolt), akkor elég nagyot pukkanhatott amikor VÉGRE megváltozott. Ami gondolom szült is erről egy hasonló hangvételű cikket.

Vaaaaaagy.... :bdead:
2013-ban használhattál dx12-es eljárásokat? volt hdr?
nem pukkant nagyot, mert a piac megveszi az erősebb vasat pécén, szarik rá, ha valami rosszul optimalizált - esetleg együttél vele :)
a hdr normális "apizódása" meg a mai napig nincs kész win10 alatt, szal még egy picit fülelj ;)
Avatar
Moby

Hozzászólás #37551 2019.02.26. 22:10

arty írta:És használhattad DX11 és OGL alatt. Ő pedig az API-t emlegeti, mint korlát. RTX-el pl mit érnél, ha nem lenne rá API? (pécén, konzolon még esetleg valaha lehetett írni a vasra is)
A cikk írásának pillanatában xboxon milyen API is volt? :rolleyes:
Avatar
Moby

Hozzászólás #37552 2019.02.26. 22:16

arty írta:2013-ban használhattál dx12-es eljárásokat? volt hdr?
nem pukkant nagyot, mert a piac megveszi az erősebb vasat pécén, szarik rá, ha valami rosszul optimalizált - esetleg együttél vele :)
a hdr normális "apizódása" meg a mai napig nincs kész win10 alatt, szal még egy picit fülelj ;)
HDR-re nincs API, nincs is mit apizni rajta. WIndowson nagyon sokáig nem lesz jó megoldás rá, mert a játék kérpenyője és a windows asztala nem választható el élesen, mert egy kényszerített fullscreen mód elsöpörné redmondot a térképről, és jelenleg nincs elterjedt gyors hdr mód váltás sem a useresknél, az is még évek. Ennek semmi köze a win10-hez, meg semmihez.
Avatar
arty

Hozzászólás #37553 2019.02.26. 22:17

Moby írta:A cikk írásának pillanatában xboxon milyen API is volt? :rolleyes:
valamiféle 11szerűség lehetett gondolom
Avatar
arty

Hozzászólás #37554 2019.02.26. 22:20

Moby írta:HDR-re nincs API, nincs is mit apizni rajta. WIndowson nagyon sokáig nem lesz jó megoldás rá, mert a játék kérpenyője és a windows asztala nem választható el élesen, mert egy kényszerített fullscreen mód elsöpörné redmondot a térképről, és jelenleg nincs elterjedt gyors hdr mód váltás sem a useresknél, az is még évek. Ennek semmi köze a win10-hez, meg semmihez.
pedig kurvára kellene apizódnia, hogy a dev a programjából ki/be kapcsolhasson hdr módot, amit a hw lekezel az egész "alatt", mert elég szopás (volt????) eddig, hogy driveren keresztül tehette ezt meg az alkalmazás, ami gyártó és esetleg driverspecifikus is (én csak a madvr fejlesztőjének vesszőfutását követtem és szoptam az áldatlan állapotok miatt)
Avatar
Moby

Hozzászólás #37555 2019.02.26. 22:25

arty írta:pedig kurvára kellene apizódnia, hogy a dev a programjából ki/be kapcsolhasson hdr módot, amit a hw lekezel az egész "alatt", mert elég szopás (volt????) eddig, hogy driveren keresztül tehette ezt meg az alkalmazás, ami gyártó és esetleg driverspecifikus is (én csak a madvr fejlesztőjének vesszőfutását követtem és szoptam az áldatlan állapotok miatt)
Ehhez egyszerűen nem elég "feszes" rendszer a windows. Az UWP-s programoknál erre lenne mód, de azt meg pont a bezártság meg a kényszerek miatt gyűlölik a userek. Ez majd sok hdr-hdmi-kijelző-izé generáció múlva lesz tökéletes a windowson, amikor a megjelenítők, a forrás, és a jelátvitel képernyőterületeket fog tudni kezelni színtér, szinkronitás, és minden más szempontból. Előbb-utóbb úgyis erre felé kell menni, mert 50 éves röghözkötött buziságokat cipel magával az ipar máig.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #37556 2019.02.27. 01:18

arty írta:"A szomorú valóság, hogy jelenleg nincs olyan PC-s konfiguráció, ami képes lenne az Xbox One és a PlayStation 4 technikai képességeivel vetekedni."

A 'jelenleg' szóból következtetted a távlatokról szónoklást vagy valamelyik másik része utal rá a mondatban, amit nem veszek észre?
arty írta:"A szomorú valóság, hogy jelenleg nincs olyan PC-s konfiguráció, ami képes lenne az Xbox One és a PlayStation 4 technikai képességeivel vetekedni."

A 'jelenleg' szóból következtetted a távlatokról szónoklást vagy valamelyik másik része utal rá a mondatban, amit nem veszek észre?
Ja, nem volt vele képes vetekedni. Azért vedd már észre, a cikkeiben propagandista-hatásvadász, jellemzően egy irányba mutató megfogalmazást! Vagy nézz köztévét!

De írt ilyet is:
Bizonyos korlátok ráadásul a PC-n igen sokáig megmaradnak, mivel nem a hardverrel van a gond, hanem a PC-s API-k fejlődésével.
Segítek, az igen sokáig nem azt jelenti, hogy jelenleg, és nem, nem a HDR-re gondolt, csak nyomta a bullshitet, de ebből a konzolos előnyből nem sokat láttunk. Szerencsére az AMD-k előnyével óvatos volt.

De ez azért nem rossz:
Alapvetően a portolás szempontjából több esetet érdemes megkülönböztetni. A legrosszabb eshetőség, ha az adott játék kihasználja azokat az extrákat, amelyeket a konzolok esetében a mély integráció jelent. Ez PC-n ma lekövethetetlen. Sajnos bevallottan lesz ilyen játék, méghozzá a FIFA 14. Erről az EA Sports már el is mondta, hogy a PC-s verzió nem kapja majd meg az új Ignite motort, mivel a játékosok által birtokolt számítógépek jó része képtelen azt futtatni.
Érdekes, de extrém példa, a FIFA-nál a prevgenben is eljátszották, hogy PS2-ről portoltak PS3 vagy Xbox 360 helyett. A FIFA 2015 egyébként már PC-n is megkapta az Ignite engine-t. A lényeg itt is az, hogy a beharangozott "legrosszabb eset" és az AMD-előnyt jelentő béna portolás a konzolos verziókhoz képest a gen elejétől fogva marginális volt. A WB-nél volt egy-két híresebb, később javított ordenáré port a nevesebbek közül (Arkham Knight és a Mortal Kombat X).

De mindegy, majd Botond elmagyarázza, hogy mi az a "lekövethetetlen mély integráció", ami miatt végigszoptuk a generáció elejét, csak valamiért nem tűnt fel, hiszen:
Viszont mélyebben vizsgálva a dolgokat – kilépve a számok bűvköréből – már látható, hogy a konzolok még sosem voltak ekkora előnyben a PC-khez képest.
Persze a gépigényke növekedtek, egy Foswell sem alkalmas manapság a májerkodásra, de ez mindig is így volt. Egy gen eleji fiókájhét meg még mindig ér valamit. Azt mondjuk aláírom, hogy Maxwell előtti VGA-t azért nem erőltetnék.
Avatar
Botond

Hozzászólás #37557 2019.02.27. 08:28

arty írta:Miféle monopóliumot? Steamen kívül nem vehettél steamen aktiválható játékot? Akár más store-ban, dobozosan, stb?
Mennyiben javít a monopolhelyzeten, hogy a Metrót csak abban a komcsi fosban veheted meg, ellenben steamen nem?
A más storeban/dobozosan vett steamworks címből ugyanúgy leveszi a védelmi pénzt a steam, ne aggódj. Az uplay/origin, stb mind ezért jött létre, hogy bontsa a monopóliumot, mert ha csak a steam van, akkor bármikor mondhatja azt, hogy na barátocskáim, akkor 200 euró az indie címek alapára, 500 az aaa címeké, és aki dobozosoan vagy más storeban kulcs formájában 199nél és 499nél olcsóbban meri adni az permaban. Az origint vmi ilyesmi cicaharc miatt húzta fel hétfőről keddre az ea, mert neki volt rá forrása, de akinek nincs az hétfőről keddre pofára eshet, ha monopólium van.
A sok szereplő tankönyv szinten jó. Mint a szocializmus vagy a kommunizmus, csak ugye mint mindent ezt is emberek implementálják a valóságba és hát sose sikerül semmi se úgy, ahogy az a tankönyvben szerepelt, akár szocializmus, akár kommunizmus, akár a monopóliumok meg rendszabályozása.
De nekem aztán tökmindegy ki mit csinál a kínai launcherrel, én pl ignorálom, anélkül is túl sok a játékom. És túl sok olyan van, amit valaha valamikor végig kellene játszani, de így se lesz rá időm sose, most még egy két epix exklu felkerül erre a listára vagy sem az már édesmindegy. :)
Avatar
neoreg

Hozzászólás #37558 2019.02.27. 10:25

Botond írta:A más storeban/dobozosan vett steamworks címből ugyanúgy leveszi a védelmi pénzt a steam, ne aggódj. ...
Na ez pont nem igaz. A fejlesztők "korlátlan" mennyiségben ingyen generálhatnak maguknak kulcsot és azt bárhol árulhatják. Az egyetlen kitétel, hogy más store-okban nem árulhatod olcsóbban a steam kulcsaidat, mint magán a steam-en. Ha nem tetszik a steam 30%-os sápja, akkor kirakhatod más store-okba is ugyanazon az áron, ahol már kevesebbet vesznek el tőled. Forrás.
Avatar
Botond

Hozzászólás #37559 2019.02.27. 10:53

neoreg írta:Na ez pont nem igaz. A fejlesztők "korlátlan" mennyiségben ingyen generálhatnak maguknak kulcsot és azt bárhol árulhatják. Az egyetlen kitétel, hogy más store-okban nem árulhatod olcsóbban a steam kulcsaidat, mint magán a steam-en. Ha nem tetszik a steam 30%-os sápja, akkor kirakhatod más store-okba is ugyanazon az áron, ahol már kevesebbet vesznek el tőled. Forrás.
Szuper, akkor még ez nem változott. Hiszti már volt miatta valve részéről, hogy mennyi volt a free key és a steam eladás aránya, azért gondoltam, hogy léptek már vmit, de akkor még nem.
Amúgy a linkről idézem: "You should use keys to sell your game on other stores in a similar way to how you sell your game on Steam. It is important that you don't give Steam customers a worse deal." Vagyis már itt is itt van, hogy monopol vagyok bazzeg, ha itten 600 euró lesz az AAA cím belépszintje, akkor leszel szíves máshol is így adni.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #37560 2019.02.27. 11:02

de ez a saját szabályzata, a te érvelésed szerint már eddig is monopol helyzetben voltak, megtehetik a kiadók ha nem tetszik csinálnak saját storet ahogy eddig is csináltak, akkor lenne igazán monopol helyzetben ha ezt törvény szabályozná
Avatar
DanielT

Hozzászólás #37561 2019.02.27. 11:10

Ért itt valaki VPN -hez? Szarra sem jutok egy OpenVPN konfigolással.

Nem vagyok kezdő, tehát nem ilyen "indítsd újra a routert" szint kellene. :D

Szerver fut a routeren, rá tudok csatlakozni klienssel neten keresztül. A kibaszott rendes lokális hálózatomat viszont nem érem el.
Avatar
Botond

Hozzászólás #37562 2019.02.27. 11:37

Micsu írta:de ez a saját szabályzata, a te érvelésed szerint már eddig is monopol helyzetben voltak, megtehetik a kiadók ha nem tetszik csinálnak saját storet ahogy eddig is csináltak, akkor lenne igazán monopol helyzetben ha ezt törvény szabályozná
A monopol amikor egyedül van vki a piacon, aztán a másik véglet, amikor annyira töredezett a piac, hogy senki sem ér el kimutatható százalékot, mert sokan is vannak, és kicsi mindnek a piacrésze, és a kettő között vannak átmenetek. A steam nincs monopolhelyzetben, mert ott van csillió más kliens/store, de az iskolai tanítás szerint minél közelebb vagy a monopolhoz annál rosszabb a fogyasztónak, minél közelebb a skála másik végéhez annál jobb, és minden új és újabb belépő aki a skála monopol végétől visz távolabb az jót tesz a fogyasztónak. Elméletben.
A gyakorlat meg egy másik történet. :)
Avatar
arty

Hozzászólás #37563 2019.02.27. 13:09

Moby írta:Ehhez egyszerűen nem elég "feszes" rendszer a windows. Az UWP-s programoknál erre lenne mód, de azt meg pont a bezártság meg a kényszerek miatt gyűlölik a userek. Ez majd sok hdr-hdmi-kijelző-izé generáció múlva lesz tökéletes a windowson, amikor a megjelenítők, a forrás, és a jelátvitel képernyőterületeket fog tudni kezelni színtér, szinkronitás, és minden más szempontból. Előbb-utóbb úgyis erre felé kell menni, mert 50 éves röghözkötött buziságokat cipel magával az ipar máig.
tudtommal most HDR ON állásban mindent automatán tone-mappel a windóz, ami nem-hdr, ami meg hdr az meg pass-through megy a kijelződbe hdr-ként - nem? (én a legutóbbi frissítés óta egyáltalán nem tudom belökni azt a kurva kapcsolót ON-ba, szal ezt 0 gyakorlati tapasztalat nélkül mondom - te be tudod kapcsolni? vagy nem baszkódsz a hdr-es samutévédre kötéssel?)
Avatar
arty

Hozzászólás #37564 2019.02.27. 13:18

Zóanagyvarázsló írta:Ja, nem volt vele képes vetekedni. Azért vedd már észre, a cikkeiben propagandista-hatásvadász, jellemzően egy irányba mutató megfogalmazást! Vagy nézz köztévét!

De írt ilyet is:
Segítek, az igen sokáig nem azt jelenti, hogy jelenleg, és nem, nem a HDR-re gondolt, csak nyomta a bullshitet, de ebből a konzolos előnyből nem sokat láttunk. Szerencsére az AMD-k előnyével óvatos volt.

De ez azért nem rossz:
Érdekes, de extrém példa, a FIFA-nál a prevgenben is eljátszották, hogy PS2-ről portoltak PS3 vagy Xbox 360 helyett. A FIFA 2015 egyébként már PC-n is megkapta az Ignite engine-t. A lényeg itt is az, hogy a beharangozott "legrosszabb eset" és az AMD-előnyt jelentő béna portolás a konzolos verziókhoz képest a gen elejétől fogva marginális volt. A WB-nél volt egy-két híresebb, később javított ordenáré port a nevesebbek közül (Arkham Knight és a Mortal Kombat X).

De mindegy, majd Botond elmagyarázza, hogy mi az a "lekövethetetlen mély integráció", ami miatt végigszoptuk a generáció elejét, csak valamiért nem tűnt fel, hiszen:
Persze a gépigényke növekedtek, egy Foswell sem alkalmas manapság a májerkodásra, de ez mindig is így volt. Egy gen eleji fiókájhét meg még mindig ér valamit. Azt mondjuk aláírom, hogy Maxwell előtti VGA-t azért nem erőltetnék.
2013-ban Abu logikusan gondolhatta, hogy a pécés hátrányok bizonyos címekben megjelenhetnek. Jött a mantle, majd rá "válaszul" a dx12 pár évre rá, aztán szép lassan a hardverek is fejlődtek. Eközben a játékfejlesztők nagyrésze szépen használta a konzolokat gagyipécéként, s mivel a konzolok viszonylag gyenge hw-vel jöttek, erőből könnyeden tesszelálhatták a föld alatt a tengert, hiszen még így is hozták a "konzolszintet", a vizionált probléma nem jelentkezett kb sehol (a betmen se azért volt szvsz fos, mert nem unified memóriában dolgozott a 980 a dx11 alatt...).
Avatar
Micsu

Hozzászólás #37565 2019.02.27. 13:35

Abu nem gondolt hanem felelos ujsagirokent (lul) allitott, es nem lett igaza kb ennyi a tortenet
Avatar
DanielT

Hozzászólás #37566 2019.02.27. 13:38

arty írta:2013-ban Abu logikusan gondolhatta...
Nem. Abu egy BAROMÁLLAT. Egy igazi nyomorult idióta. A logikus gondolkodás távolabb áll tőle, mint bármi az ismert univerzumban. Soha semmi más nem vezérelte a "gondolatmenetét" mint a sarlatán álszakértés és az egybites agyhalott fanbojság.
Avatar
arty

Hozzászólás #37567 2019.02.27. 15:04

Botond írta:Szuper, akkor még ez nem változott. Hiszti már volt miatta valve részéről, hogy mennyi volt a free key és a steam eladás aránya, azért gondoltam, hogy léptek már vmit, de akkor még nem.
Amúgy a linkről idézem: "You should use keys to sell your game on other stores in a similar way to how you sell your game on Steam. It is important that you don't give Steam customers a worse deal." Vagyis már itt is itt van, hogy monopol vagyok bazzeg, ha itten 600 euró lesz az AAA cím belépszintje, akkor leszel szíves máshol is így adni.
Elvben igazad van, ekkor kellett volna a monopoliumot elkerülendő másik sztórban IS(!!!!) árulni pl a metrót - mittomén 50 juróért. Steamen meg vegye a paraszt 60ért, háháhá! És ekkor egy szavam se lett volna... mert ez valóban elősegítette volna a VERSENYT, nem pedig a kicseszett FRAGMENTÁCIÓT, amin ma a pécépiac keresztülmegy.
Avatar
arty

Hozzászólás #37568 2019.02.27. 15:05

DanielT írta:Ért itt valaki VPN -hez? Szarra sem jutok egy OpenVPN konfigolással.

Nem vagyok kezdő, tehát nem ilyen "indítsd újra a routert" szint kellene. :D

Szerver fut a routeren, rá tudok csatlakozni klienssel neten keresztül. A kibaszott rendes lokális hálózatomat viszont nem érem el.
openvpn szerver oldali konfigfájljában emlékeim szerint létre kell hozni egy route-t a belső háló felé, este megnézem az egykori saját konfigom hogy pontosan hol/melyik szekcióban
Avatar
Botond

Hozzászólás #37569 2019.02.27. 15:16

arty írta:Elvben igazad van, ekkor kellett volna a monopoliumot elkerülendő másik sztórban IS(!!!!) árulni pl a metrót - mittomén 50 juróért. Steamen meg vegye a paraszt 60ért, háháhá! És ekkor egy szavam se lett volna... mert ez valóban elősegítette volna a VERSENYT, nem pedig a kicseszett FRAGMENTÁCIÓT, amin ma a pécépiac keresztülmegy.
Ezt tiltja a STEAM szabályzat. Vagy ott is ötven, vagy ott nincs. Mert ugye övé a piac nagyja és megteheti, hogy előír ilyet. És ez a baj. Ezt egyértelműbben nem lehet körberajzolni, hogy az a baj, hogy amit szeretnél azt nem lehet, a steam miatt nem lehet, a steam a gond forrása, mert miatta nem lehet.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #37570 2019.02.27. 15:17

arty írta:openvpn szerver oldali konfigfájljában emlékeim szerint létre kell hozni egy route-t a belső háló felé, este megnézem az egykori saját konfigom hogy pontosan hol/melyik szekcióban
Jó nyomon jársz szerintem, de innen nem jutottam semmire. Egyszerűen nem értem, hogyan és hol kellene, minden ellentmond mindennel.
Avatar
kigyi

Hozzászólás #37571 2019.02.27. 15:26

Botond írta:Ezt tiltja a STEAM szabályzat. Vagy ott is ötven, vagy ott nincs. Mert ugye övé a piac nagyja és megteheti, hogy előír ilyet. És ez a baj. Ezt egyértelműbben nem lehet körberajzolni, hogy az a baj, hogy amit szeretnél azt nem lehet, a steam miatt nem lehet, a steam a gond forrása, mert miatta nem lehet.
De azt nem tiltja, hogy a lemezes verzió legyen olcsóbb és azt a steam-re ne lehessen regelni. Példa rá mondjuk a GTA V.
Avatar
arty

Hozzászólás #37572 2019.02.27. 15:39

Botond írta:Ezt tiltja a STEAM szabályzat. Vagy ott is ötven, vagy ott nincs. Mert ugye övé a piac nagyja és megteheti, hogy előír ilyet. És ez a baj. Ezt egyértelműbben nem lehet körberajzolni, hogy az a baj, hogy amit szeretnél azt nem lehet, a steam miatt nem lehet, a steam a gond forrása, mert miatta nem lehet.
a szabályzat csak a mindenféle sztórban árult steam kulcsokra vonatkozik! ezesetben epik sztórban epik kulcsot árult volna a metróbagázs...

pont ahogyan a steames ubi címek időnként a steamsztórban felárasak volt, összevetve mondjuk a gmg által árult uplay kulcsokkal szemben!
Avatar
Botond

Hozzászólás #37573 2019.02.27. 15:51

kigyi írta:De azt nem tiltja, hogy a lemezes verzió legyen olcsóbb és azt a steam-re ne lehessen regelni. Példa rá mondjuk a GTA V.
Meg még egy csomó mindent nem tilt, de most arról volt szó, hogy steamen 60 eur, epix launcherben 50 eur legyen, és azt tiltja.
Avatar
arty

Hozzászólás #37574 2019.02.27. 16:02

DanielT írta:Jó nyomon jársz szerintem, de innen nem jutottam semmire. Egyszerűen nem értem, hogyan és hol kellene, minden ellentmond mindennel.
/etc/openvpn/valami.conf:

server 172.16.1.0 255.255.255.0 # ez a vpn interface cimének subnetje, automatikusan meglett amikor csináltad a szerót
dev tun # szintén létrejött
proto tcp # szintén létrejött
port PORT # szintén létrejött
keepalive 10 120 # szintén létrejött
push "route 192.168.1.0 255.255.255.0" # ez a belső lanod subnetje, ezt a sort szerintem kézzel kell hozzátenned, utána szervizrestart, de mivel azt nemtom hogykell, inkább az egész openvpn szerót futtató routert lődd meg :D

de tényleg majd az otthoni arhivból kibányászom az egykori 1043/3600-am openvpn konfigját.....
Avatar
arty

Hozzászólás #37575 2019.02.27. 16:05

Micsu írta:Abu nem gondolt hanem felelos ujsagirokent (lul) allitott, es nem lett igaza kb ennyi a tortenet
szerintem meg szigoruan elvi szinten végigjátszotta, hogy mi történne egy IDEÁLIS világban, ahol nincs vidiabőrönd ;) ott azért a konzolos/amd-s codepath LEHET hogy az amd-s windózpécén tényleg jobban futott volna, mint a vidiáson.... csak a vidia nyilván kapott saját codepath-t a két szép szeméért ;) (nyilván az is elvárás ilyenkor, hogy az amd-s viszont takarodjon, azon is fusson csak a ződkód, jóleszaz, már gameworks van, nem fizix, szal nem dob errort ;) )

igazából a mostani market share mellett már talán nem kell bőrönd se, ha nem hülye a dev h 75%-nyi embert beszopasson az amd-nek kedvező kóddal.......
Avatar
DanielT

Hozzászólás #37576 2019.02.27. 16:07

arty írta:/etc/openvpn/valami.conf:

server 172.16.1.0 255.255.255.0 # ez a vpn interface cimének subnetje, automatikusan meglett amikor csináltad a szerót
dev tun # szintén létrejött
proto tcp # szintén létrejött
port PORT # szintén létrejött
keepalive 10 120 # szintén létrejött
push "route 192.168.1.0 255.255.255.0" # ez a belső lanod subnetje, ezt a sort szerintem kézzel kell hozzátenned, utána szervizrestart, de mivel azt nemtom hogykell, inkább az egész openvpn szerót futtató routert lődd meg :D

de tényleg majd az otthoni arhivból kibányászom az egykori 1043/3600-am openvpn konfigját.....
Ok köszi, még annyit, hogy a routeren fut a gyári VPN szerver. Amit tehát amit át tudok írni az a menüben lesz, csak SEMMI nem volt jó neki, bármit írtam. De már olyan szinten, hogy elmenteni sem engedte. Ilyen elveszettnek nagyon régen éreztem magam és ez úgy, hogy szoftveres VPN csont nélkül működik most is, tehát nem vagyok hülye teljesen.
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #37577 2019.02.27. 16:56

emmár proper nu rész
phpBB [media]
Avatar
Moby

Hozzászólás #37578 2019.02.27. 17:07

DanielT írta:Ért itt valaki VPN -hez? Szarra sem jutok egy OpenVPN konfigolással.

Nem vagyok kezdő, tehát nem ilyen "indítsd újra a routert" szint kellene. :D

Szerver fut a routeren, rá tudok csatlakozni klienssel neten keresztül. A kibaszott rendes lokális hálózatomat viszont nem érem el.

A vpn. Passthrough be van lökve a routeten?
Avatar
DanielT

Hozzászólás #37579 2019.02.27. 17:58

Moby írta:A vpn. Passthrough be van lökve a routeten?
Ami csak lehet engedélyezve van. Ez az Arty által említett subnetes gány lesz a megoldás, csak feladtam saját ésszel.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #37580 2019.02.27. 19:27

phpBB [media]
Avatar
Moby

Hozzászólás #37581 2019.02.27. 22:54

Ez mondjuk nemszar. Persze venni azt nem lehet, csak nyerni.

phpBB [media]
Avatar
arty

Hozzászólás #37582 2019.02.28. 00:54

DanielT írta:Ok köszi, még annyit, hogy a routeren fut a gyári VPN szerver. Amit tehát amit át tudok írni az a menüben lesz, csak SEMMI nem volt jó neki, bármit írtam. De már olyan szinten, hogy elmenteni sem engedte. Ilyen elveszettnek nagyon régen éreztem magam és ez úgy, hogy szoftveres VPN csont nélkül működik most is, tehát nem vagyok hülye teljesen.
adsz egy képet a menüről, hogy mégis mit lehet állítgatni?

sajna az openvpn cfg hekkelés akkor nem járható út neked (route beadása) - és/ráadásul nem találtam meg a tisztán owrt-s cfg-ket :( még vargalex buildjeit használtam anno...
ill. akkor az sem opcio, hogy iptables-el szenvedj, szerencsédre :D (általában a gui-k átállítják a tűzfalat is, szerencsére)

gargoyle (openwrt alapu) fw mentéseimet tartottam csak meg, ott viszont már/még a gui-ra is ki volt vezetve a beállítás (lan subnet access):
d71b892237d7156c52dbdc8b40fbd7b0.png

és ez alapján létre is jöttek a megfelelő sorok a gargoyle openvpn conf-jában:
...
option subnet_access 'true'
option subnet_ip '192.168.1.0'
option subnet_mask '255.255.255.0'
...
(ez persze nem az openvpn server conf-ja, abban "tuti" a push route sorok kellenek... még a windóz portban is)
Avatar
DanielT

Hozzászólás #37583 2019.02.28. 07:51

Tegnap szerverkarbantartás miatt állt az oldal 20:00 után, remélem most nem lesznek ilyen random belassulások többé.

Arty: Köszi, de egyelőre elengedem. Szoftveresen működik, oszt ennyike.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #37584 2019.02.28. 07:52

Moby írta:Ez mondjuk nemszar. Persze venni azt nem lehet, csak nyerni.
Na, ezt nevezem limited, meg spéci editionnek, nem egy rühes matricát... :eljen:
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #37585 2019.02.28. 08:43

A legutóbbi miui frissítéssel már nincsenek kint a notification baron az ikonok, csak 3 penészes pont...mostmár tényleg rohadjon meg az összes befőttje, annak aki ezt a kurva notchot a telefonokra rászarta! :boxer:
Avatar
arty

Hozzászólás #37586 2019.02.28. 09:31

Botond írta:Meg még egy csomó mindent nem tilt, de most arról volt szó, hogy steamen 60 eur, epix launcherben 50 eur legyen, és azt tiltja.
pont azt nemtiltja :)
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #37587 2019.02.28. 11:08

arty írta:2013-ban Abu logikusan gondolhatta, hogy a pécés hátrányok bizonyos címekben megjelenhetnek. Jött a mantle, majd rá "válaszul" a dx12 pár évre rá, aztán szép lassan a hardverek is fejlődtek. Eközben a játékfejlesztők nagyrésze szépen használta a konzolokat gagyipécéként, s mivel a konzolok viszonylag gyenge hw-vel jöttek, erőből könnyeden tesszelálhatták a föld alatt a tengert, hiszen még így is hozták a "konzolszintet", a vizionált probléma nem jelentkezett kb sehol (a betmen se azért volt szvsz fos, mert nem unified memóriában dolgozott a 980 a dx11 alatt...).
Logikusan nyomta a szokásos elfogultságai mentén költött propagandaszöveget, ami téged valamiért nem zavar (a köztévé mellé ne felejtsd el a Ripostot se! öntsd minden testnyílásodba!). Reálisan látható volt, hogy nem ez lesz, kiröhögtük a cikket friss korában is. Nem is azzal van gond, hogy számba vette a lehetőségeket, és tévedett, hanem az írásai alapvető irányultságával. Abu olyan, mint az SDF vagy a PSC volt, csak magát komolyabbnak álcázó körítéssel. Lásd VG Chartz.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #37588 2019.02.28. 12:52

Halo Wars Micsu Co-op Edition

+ jól implementált kooperatív kampány
+ Halo - igen, ez tőlem durva pozitívumként, de még nekem is tetszett, hogy jöttek vissza az ismerős egységek, vagy spartanok az ismerős animációkkal foglaltak járműveket, és a hupilila ökörség madártávlatból még könnyebben el is viselhető, persze rajongó azért nem lettem, csak tudom értékelni
+ nem spróroltak az átvezetőkkel
+ a produkciós szint alapvetően rendben van, látszik, hogy a halódó műfajjal nem kétfilléres játékkal búcsúzott a halálra ítélt Ensemble Studios

0 fektettek energiát valami sztoriféleségbe, de érdektelennek, közhelyesnek éltem meg, és a végjáték sem hatott meg - ha azt nézem, hogy a didaktikussága és a space soap miatt kritizálom az SC2-t, akkor ez még keményebb szavakat érdemelne, csak azért nem kap mínuszt, mert ez egy (co-op) RTS
0 a végigjátszás után tudtam meg, hogy lehet zoomolni, de persze nem simán a másra nem használt egérgörgővel, mint minden a többi RTS-ben

- volt néhány ötletesebb küldetés, majdnem megdicsértem érte, de éppen a végére annyira kifogyott a kraft, az utolsó néhány pálya felé már csak az átvezetők voltak epikusabbak, egyszerűen vannak sokkal jobbak
- az útvonalkeresés egy '90-es évekbeli borzalom
- és még gyakran csesznek is szót fogadni az egységek
- számszerűsített információ (pl. HP, sebzés!), rendes játékbeli egységleírás szinte nuku
- szöveges visszajelzés se nagyon van, ha valamit nem tud az egység megcsinálni, ahelyett, hogy mint minden normális RTS-ben, ezt közölné, helyette szó nélkül csinálja az alapértelmezett dolgait (pl. el akarnál valamit foglalni vagy javítani, amit nem lehet vö. Blizzard-RTS-ek extrém változatos dumái)
- egygombos casualkodás, de annyira, hogy az egységekkel van a mozgás/támadás és a spéci akció (már amelyiknek van ilyenje), attack move, hold position, tüzelés letiltása nem létezik
- nagy poén lett volna egy Covenant-kampány, de kihagyták a ziccert
- persze az UNSC-kampány is marha rövid, 10 óra alatt nyugisan abszolválható
- multiban is van két fél összesen, és bár a 3-3 leader megvariálja, ami jó, de úgy könnyű, ha alapból kevés az egységtípus és fejlesztés
- és heroicon is vicc volt, bár egy-két pályát újrakezdtünk párszor, de azt is csak túlgondoltuk, csak szpemmelni kellett az egységeket
- az egész bazisépítés is erősen korlátozott

A kooperatív kampány szórakoztató volt, sokkal jobb élmény marad így, mint a Halo 1-2, de PC-n RTS-ként nehéz komolyan venni. A kontrolleres irányítást elképzelni sem akarom, jó volt ez egérrel. /10
Avatar
Botond

Hozzászólás #37589 2019.02.28. 12:58

Zóanagyvarázsló írta:A kontrolleres irányítást elképzelni sem akarom, jó volt ez egérrel. /10
Hát a mínuszos sorok nagy része abból fakad, hogy az egészet kontrollerre találták ki, ott meg véges számú gomb van, ugye. :)
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #37590 2019.02.28. 13:13

Botond írta:Hát a mínuszos sorok nagy része abból fakad, hogy az egészet kontrollerre találták ki, ott meg véges számú gomb van, ugye. :)
Injkább csak egy-kettő, mert a kampányokat, a küldetések változatosságát, a fajok számát, az útvonalkeresést, az egységek szófogadását stb. nem kellene érintenie. De valóban, arra is erős jelzés mindez, hogy hagyományos RTS-t csak casual formában lehet kontrollerre átültetni, a PC-s port meg nyilván nem remake lett. Ugyanakkor Red Alert 3 is van konzolra, nem tudom, hogy az miként működött ott, és PC-n is csak a demóig jutottam (nem jött be túlzottan), de ez alapján azt is butítani kellett, és állítólag jóval gyengébb is konzolon.

Nem baj, nagyon érik a Relic fejlesztette AoE4 PC-re és Xbox-ra (egértámogatással).

Vissza: “Leáldozott.hu”