A PC-s játékoknak leáldozott

A Leáldtopik új otthona
Avatar
Botond

Hozzászólás #37451 2019.02.25. 12:52

Micsu írta:köszi az infot
eleje tényleg nem rossz, jó ez a világ nah csak az a baj hogy a geownál 1 bittel komplikáltabba gameplay
1440p highon tolom, eddig jól fut
Belekezdtél rendesen? Én tegnap időben ágyba akartam kerülni, de még ezzel beszélek, még oda elmegyek gyorsan, még bescannelem azt, hű, ez mondott vmi érdekeset, gyorsan visszacsekkolom egy másik szereplővel is, és egyszercsak hajnali 1 lett, amikor aztán tényleg kinyomtam. Jócucc még mindig, nem ült le a sztori eddig.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #37452 2019.02.25. 13:04

Botond írta:Belekezdtél rendesen? Én tegnap időben ágyba akartam kerülni, de még ezzel beszélek, még oda elmegyek gyorsan, még bescannelem azt, hű, ez mondott vmi érdekeset, gyorsan visszacsekkolom egy másik szereplővel is, és egyszercsak hajnali 1 lett, amikor aztán tényleg kinyomtam. Jócucc még mindig, nem ült le a sztori eddig.
pár órát csak, eddig jó de szokásos biowares 1bites dolgok mennek azért itt is, meglássuk ahogy a vak is mondta :P
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #37453 2019.02.25. 13:08

DanielT írta:Ha már warez, ledemóztam a Mutant Year Zero-t. Na ez pontosan akkora űbervadállat cucc, amilyennek kinézett elsőre!

Ömlik belőle az igényesség és a hangulat, egyelőre még el is boldogulok a gameplayyel, perszer normalon is vért izzadva.

Csodálatos ahogy kinéz, a hangok, a design, a karakterek, a szövegek, minden 10/10 igényességtornádó.
Úgy vettem észre, hogy fanyalgás a játékosoktól elsősorban a lopakodáskényszer és kampány rövidsége miatt megy, de nem biztos, hogy minden squad-based TBS-nek nagyon hosszúnak és frontális támadást preferálónak/lehetővé tevőnek kell lenni. Más kérdés, hogy árcédula mellett nem jó, ha csökkentett az újrajátszhatóság. Csak hát jelenleg annyi régi és új játék van a piacon, hogy ez önmagában akkor sem dealbreaker, ha illene is erre törekedni a fejlesztőknek.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Zóanagyvarázsló 2019.02.25. 13:09-kor.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #37454 2019.02.25. 13:09

Botond írta:Nekem is rajta a wishlisten, de úgyse kerülne sorra amíg nem adják ingyen humblibundlin, vagy jön ki switchre és secondhand kártya ára be nem esik 4000 alá.
Kb. Ha több időm lenne játszani, venném, de így minek. Ott tartok, hogy ki kéne már próbálni idén valamikor a Civ V-öt, annak idején a fantasztikus Beyond the Sword után a unit stack elhagyása és a hexák miatt nagyon vártam. Azóta az akkor érettségizők két diplomát is szerezhettek volna, egymás után.
Avatar
kigyi

Hozzászólás #37455 2019.02.25. 13:32

Haver AMD-s konfigot rakott össze hiába mondtam neki ne tegye szopni fog, de nem, mert majd ő tudja, mert azintel az ördög műve és különben sincs semmi különbség nem azért olcsó az AMD, mert szar.
AMD1.png

AMD2.png
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #37456 2019.02.25. 14:10

2600 + 580? Nem hangzik rosszul.

Mivel szív? RAM-nál nézte az alaplapi kompatibilitás-listát? Ha nincs rajta, akkor vigye vissza!
Vagy nem tudja, hogy hogyan működik a boost a CPU-nál?
All core 4GHz-t ajánlom neki.
GPU meleg? Kit érdekel, ha nem hangos?
Avatar
kigyi

Hozzászólás #37457 2019.02.25. 14:13

aabyssx írta:2600 + 580? Nem hangzik rosszul.

Mivel szív? RAM-nál nézte az alaplapi kompatibilitás-listát? Ha nincs rajta, akkor vigye vissza!
Vagy nem tudja, hogy hogyan működik a boost a CPU-nál?
All core 4GHz-t ajánlom neki.
GPU meleg? Kit érdekel, ha nem hangos?
1440P-hez gondolom pont határeset ez a teljesítmény és az a baja, hogy azt hiszi szar a cucc, de ez ennyit tud. Na meg mindig azzal jön, hogy a GPU memória mindig maxon pörög biztos hibás a kártya.... A legnagyobb baj, hogy nem ért hozzá és úgy tesz mint, ha értene ezért túrja folyamatosan, de semmire sem megy vele.
Avatar
Moby

Hozzászólás #37458 2019.02.25. 14:36

kigyi írta:1440P-hez gondolom pont határeset ez a teljesítmény és az a baja, hogy azt hiszi szar a cucc, de ez ennyit tud. Na meg mindig azzal jön, hogy a GPU memória mindig maxon pörög biztos hibás a kártya.... A legnagyobb baj, hogy nem ért hozzá és úgy tesz mint, ha értene ezért túrja folyamatosan, de semmire sem megy vele.
1440p-hez az 580 kevés mint a picsa. 1080p is kompromisszumokkal megy. 1440p a legtöbbször sehogy.
Avatar
kigyi

Hozzászólás #37459 2019.02.25. 14:41

Moby írta:1440p-hez az 580 kevés mint a picsa. 1080p is kompromisszumokkal megy. 1440p a legtöbbször sehogy.
Én tudom, de ő nem hiszi el, hogy oda nincs AMD alternatíva a nagyon új AMD csodán kívül ami ugyan elbírja már, de megeszi PAKS 2-t is mellé :D 1080p-re szerintem simán elég lehet 60FPS lock-al nagyon sok játékot képes kihajtani.
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #37460 2019.02.25. 15:36

kigyi írta:1440P-hez gondolom pont határeset ez a teljesítmény és az a baja, hogy azt hiszi szar a cucc, de ez ennyit tud. Na meg mindig azzal jön, hogy a GPU memória mindig maxon pörög biztos hibás a kártya.... A legnagyobb baj, hogy nem ért hozzá és úgy tesz mint, ha értene ezért túrja folyamatosan, de semmire sem megy vele.
Áh, értem. Így elég nehéz.
1440p-hez az 580 - ahogy Moby is írja - nem elég. Konzolnál kicsit jobb settings @ 1080p @ 60fps-re jó, és így jó az ára is.
Ha 1440p-re akar mindenféleképpen AMD-t, akkor esetleg vehet egy Sapphire Vega 56-ot (RE2 / DMC5 / Division 2 kombóval), de az új NVidia kártyák (2060, vagy 1660ti) ár-érték aránya mellett nem tartom racionálisnak.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #37461 2019.02.25. 16:35

Zóanagyvarázsló írta:Úgy vettem észre, hogy fanyalgás a játékosoktól elsősorban a lopakodáskényszer és kampány rövidsége miatt megy, de nem biztos, hogy minden squad-based TBS-nek nagyon hosszúnak és frontális támadást preferálónak/lehetővé tevőnek kell lenni. Más kérdés, hogy árcédula mellett nem jó, ha csökkentett az újrajátszhatóság. Csak hát jelenleg annyi régi és új játék van a piacon, hogy ez önmagában akkor sem dealbreaker, ha illene is erre törekedni a fejlesztőknek.
Nekem előny, ha felfogható a hossza. Egy UFO2, stb kampányhoz soha nem volt/lesz erőm, kedvem, stb. Nemtom milyen lopakodáskényszerrel van a baj, egyszerűen FAN_TASZ_TI_KUS, ahogy ötvözték a turn-based és a hagyományos mászkálást.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #37462 2019.02.25. 16:40

Moby írta:1440p-hez az 580 kevés mint a picsa. 1080p is kompromisszumokkal megy. 1440p a legtöbbször sehogy.
Sehoooogy? Akkor hogyan megy PS4-en a legtöbb játék ilyen, vagy nagyobb felbontásban, egy gyengébb GPU-val?

Ja, igen a "talán 30" fps mód... végülis mondasz valamit a "sehogy" minősítéssel, csak eddig meg elég volt. :nezze: :idiota:
Avatar
Micsu

Hozzászólás #37463 2019.02.25. 16:45

simán elmegy főleg ha nem 1stday játékokról beszélünk, szépen skálázható itt minden
Avatar
Moby

Hozzászólás #37464 2019.02.25. 17:25

DanielT írta:Sehoooogy? Akkor hogyan megy PS4-en a legtöbb játék ilyen, vagy nagyobb felbontásban, egy gyengébb GPU-val?
Hát ez egy nagyonjó kérdés. A közelébe sincs a prö-n futásnak semmilyen módon az rx580-nak. Itt nincsenek spórolós technikák, se semmi. Bruteforce van, de az rx580 se nem brute, se nem force, így a nagy lófasz van. PC-n 30-on SE viszi pl a ac odyssey-t, még minimál módban se 1440p-n, nem olyan felbontáson, mint a prö. RE2 ugyanez. 1080 felett az 50-et sem karcolja meg 1440p-n, miközben prön csak ritkán esik be a frém magasabb felbontáson.
Konzol vs. pc.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #37465 2019.02.25. 17:27

VÉGRE!

"Capcom is bringing multiple fan favorites to Nintendo Switch! Resident Evil, Resident Evil 0, and Resident Evil 4 will each be launching on Nintendo Switch in 2019! We'll have more info soon!"

Már megy is GAF-on a circle-jerk, hogy "jjjajj hát megint meg KELL vennem, hát jajj ez a Switch, jujj de jajj!"

Botond, izzíccsad a pénztárcát, újabb 10 éves bundle szökevény ugrik teljes áron! :P
Avatar
Botond

Hozzászólás #37466 2019.02.25. 18:23

DanielT írta:VÉGRE!

"Capcom is bringing multiple fan favorites to Nintendo Switch! Resident Evil, Resident Evil 0, and Resident Evil 4 will each be launching on Nintendo Switch in 2019! We'll have more info soon!"

Már megy is GAF-on a circle-jerk, hogy "jjjajj hát megint meg KELL vennem, hát jajj ez a Switch, jujj de jajj!"

Botond, izzíccsad a pénztárcát, újabb 10 éves bundle szökevény ugrik teljes áron! :P
Teljesen hidegen hagy a stílus. Imperialism1-2 port lenne 30k-ért akar iOS akar switch az viszont preorder lenne. A pénz nem minden.
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #37467 2019.02.25. 18:44

DanielT írta:VÉGRE!

"Capcom is bringing multiple fan favorites to Nintendo Switch! Resident Evil, Resident Evil 0, and Resident Evil 4 will each be launching on Nintendo Switch in 2019! We'll have more info soon!"
"modern" resz, de kurvara raferne mar egy odabaszos RE2 féle felpimpeles a RE4-re is a végtelen ujrakiadas helyett... persze elöször RE3... NEMESIS!!! :ijedt: :bdead:
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #37468 2019.02.25. 18:47

ti nezitek a Bojack Horseman-t? egeszen rakattantam. eleje nem adta, föleg mert tökre mas stilusra szamitottam, meg a prezentacio is ... na ja... . de csak elkapott.
Avatar
deep

Hozzászólás #37469 2019.02.25. 19:08

DanielT írta:VÉGRE!

"Capcom is bringing multiple fan favorites to Nintendo Switch! Resident Evil, Resident Evil 0, and Resident Evil 4 will each be launching on Nintendo Switch in 2019! We'll have more info soon!"

Már megy is GAF-on a circle-jerk, hogy "jjjajj hát megint meg KELL vennem, hát jajj ez a Switch, jujj de jajj!"

Botond, izzíccsad a pénztárcát, újabb 10 éves bundle szökevény ugrik teljes áron! :P
De ezek legalább végre tényleg jó játékok :D
Avatar
DanielT

Hozzászólás #37470 2019.02.25. 19:12

deep írta:De ezek legalább végre tényleg jó játékok :D
Látod, nem is kell Botondnak! :idiota:
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #37471 2019.02.25. 19:22

Moby írta:Hát ez egy nagyonjó kérdés. A közelébe sincs a prö-n futásnak semmilyen módon az rx580-nak. Itt nincsenek spórolós technikák, se semmi. Bruteforce van, de az rx580 se nem brute, se nem force, így a nagy lófasz van. PC-n 30-on SE viszi pl a ac odyssey-t, még minimál módban se 1440p-n, nem olyan felbontáson, mint a prö. RE2 ugyanez. 1080 felett az 50-et sem karcolja meg 1440p-n, miközben prön csak ritkán esik be a frém magasabb felbontáson.
Konzol vs. pc.
Csak ott a gond, hogy a valóban rengeteg "enhanced" megoldás ellenére még mindig marad egy rakat játék, mely nem tud 60 fps-t Prón sem, semmilyen felbontáson, az RX 580-nal meg igen.

Persze 1440p-re venni RX 580-at baromság, pláne ha egy darabig nem akarná cserélni, és frissebb játékokhoz kéne. A generáció korábbi éveiből származó játékokat viszont akár még vihetné is, a legtöbbel az 1060 sem izzad meg 1080p-ben maxon. A gépigényesebb néhányhoz meg kompromisszum kell.

A 30 fps-ben pedig csak mérsékelten tudok bízni, nálam ha 57-58 körül fut valami, az 50-re limitálva (a játszóstévém a 24 és a 60 mellett az 50 Hz-et is támogatja) 47-48-at tudott, 30-ra meg 27-28-at. Mondjuk szabadultam is a Haswelltől mintha csak AMD lenne.
Avatar
Moby

Hozzászólás #37472 2019.02.25. 19:25

Zóanagyvarázsló írta:Csak ott a gond, hogy a valóban rengeteg "enhanced" megoldás ellenére még mindig marad egy rakat játék, mely nem tud 60 fps-t Prón sem, semmilyen felbontáson, az RX 580-nal meg igen.

Persze 1440p-re venni RX 580-at baromság, pláne ha egy darabig nem akarná cserélni, és frissebb játékokhoz kéne. A generáció korábbi éveiből származó játékokat viszont akár még vihetné is, a legtöbbel az 1060 sem izzad meg 1080p-ben maxon. A gépigényesebb néhányhoz meg kompromisszum kell.

A 30 fps-ben pedig csak mérsékelten tudok bízni, nálam ha 57-58 körül fut valami, az 50-re limitálva (a játszóstévém a 24 és a 60 mellett az 50 Hz-et is támogatja) 47-48-at tudott, 30-ra meg 27-28-at. Mondjuk szabadultam is a Haswelltől mintha csak AMD lenne.
Az egyik oldalon a skálázhatatlanság bénasága, a másikon meg a használható technológiák mellőzésének bénasága a "vegyéjobbat" oltárán. Egyik se jobb a másikánál. Nincs a csakottagond. A gond ottvan, hogy mindkettő szar.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #37473 2019.02.25. 19:26

DanielT írta:VÉGRE!

"Capcom is bringing multiple fan favorites to Nintendo Switch! Resident Evil, Resident Evil 0, and Resident Evil 4 will each be launching on Nintendo Switch in 2019! We'll have more info soon!"

Már megy is GAF-on a circle-jerk, hogy "jjjajj hát megint meg KELL vennem, hát jajj ez a Switch, jujj de jajj!"

Botond, izzíccsad a pénztárcát, újabb 10 éves bundle szökevény ugrik teljes áron! :P
Végül is ezek régi Nintendo-játékok, a 0 és a 4 GC-exkluzív volt, az 1-et meg SNES-re szánták volna még első körben, bár végül "kissé" más játék lett belőle. Remélem, be is teszik őket az előfizetésbe az SMB mellé.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #37474 2019.02.25. 19:29

Moby írta:Az egyik oldalon a skálázhatatlanság bénasága, a másikon meg a használható technológiák mellőzésének bénasága a "vegyéjobbat" oltárán. Egyik se jobb a másikánál. Nincs a csakottagond. A gond ottvan, hogy mindkettő szar.
Nyilván, csak arra írtam, hogy így sajnos az sem jelenthető ki, hogy a Pro elpicsázza az RX 580-at, mert marhára játéktól függ. Minél újabb és gépigényesebb, annál valószínűbb, hogy konzollal lehet jobban kijönni. Bezzeg DT nekem 2014-ben még azt írta itt, hogy a 750 Ti-vel ki lehet húzni a generációt. Én akkor tamáskodtam, de most már tudjuk, hogy 240p-re gondolt :banplz:
Avatar
deep

Hozzászólás #37475 2019.02.25. 19:30

Zóanagyvarázsló írta:Végül is ezek régi Nintendo-játékok, a 0 és a 4 GC-exkluzív volt, az 1-et meg SNES-re szánták volna még első körben, bár végül "kissé" más játék lett belőle. Remélem, be is teszik őket az előfizetésbe az SMB mellé.
A REmake is GC exclu volt.
Avatar
Botond

Hozzászólás #37476 2019.02.25. 19:34

Zóanagyvarázsló írta:de most már tudjuk, hogy 240p-re gondolt :banplz:
Hátrább ülsz és a 4k is olyan, mint a 240p.
Avatar
Moby

Hozzászólás #37477 2019.02.25. 19:35

Zóanagyvarázsló írta:Nyilván, csak arra írtam, hogy így sajnos az sem jelenthető ki, hogy a Pro elpicsázza az RX 580-at, mert marhára játéktól függ. Minél újabb és gépigényesebb, annál valószínűbb, hogy konzollal lehet jobban kijönni. Bezzeg DT nekem 2014-ben még azt írta itt, hogy a 750 Ti-vel ki lehet húzni a generációt. Én akkor tamáskodtam, de most már tudjuk, hogy 240p-re gondolt :banplz:
2 éve vannak pro játékok. A minél újabbat nem igazán tudom hogy érted :D
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #37478 2019.02.25. 20:16

deep írta:A REmake is GC exclu volt.
Ja, nem is tudom, hogy miért a '96-os eredetire gondoltam. Mármint én csak azzal játszottam, talán azért.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #37479 2019.02.25. 20:22

Moby írta:2 éve vannak pro játékok. A minél újabbat nem igazán tudom hogy érted :D
Volt, ami utólag kapott Pro-patchet, és vélhetően nőtt 2 év alatt is az átlagos gépigény. De az igaz, hogy például a Mankind Divided már 2016-ban is komoly vasat követelt.

És van is vissza még a generációból, márpedig ha vannak is a genvégi szaggatós játékok konzolok, a PC-s VGA-k jobban le szoktak maradni. Főleg, hogy úgyis terjednek az erősebb vasak. Idén is oda fog még baszni a Navi! :boxer:
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #37480 2019.02.25. 20:24

SlickAdam írta:"modern" resz, de kurvara raferne mar egy odabaszos RE2 féle felpimpeles a RE4-re is a végtelen ujrakiadas helyett... persze elöször RE3... NEMESIS!!! :ijedt: :bdead:
Szerintem a 4-hez kár lenne hozzányúlniuk, annyira modern. Ezért is egyszerű gyorsan átportolni minden modern eszközre. PC-n meg főleg rendben van a HD moddal, ami majdnem kész állapotban már kint van tavaly nyár óta.
Inkább jöjjön Resi 8 szvsz.
Avatar
Moby

Hozzászólás #37481 2019.02.25. 21:02

Zóanagyvarázsló írta:Volt, ami utólag kapott Pro-patchet, és vélhetően nőtt 2 év alatt is az átlagos gépigény. De az igaz, hogy például a Mankind Divided már 2016-ban is komoly vasat követelt.

És van is vissza még a generációból, márpedig ha vannak is a genvégi szaggatós játékok konzolok, a PC-s VGA-k jobban le szoktak maradni. Főleg, hogy úgyis terjednek az erősebb vasak. Idén is oda fog még baszni a Navi! :boxer:
Egen. Ömlik konzolra is a genvégi szar :( Szerintem elég jól prezentáltam a múltkor én is a Div2 videóval. Ha nem így lenne, talán a fiókkonfig sem jutott volna el a működő gépig, pedig az előzetes hírek alapján pont a Sekirótól felesleges volt begyulladnom.
Avatar
Moby

Hozzászólás #37482 2019.02.25. 23:16

Lepörgött a Mjetro credits. Lazán sonyexcl. minőség/10. Szvsz így februárban meg is van '19 fps-e :)

Más.
Lehet, előbb unhatjátok halálba magatokat rdr2-vel, mint az várható volt. Nemvárt módon.
Avatar
Botond

Hozzászólás #37483 2019.02.25. 23:47

Moby írta:Lepörgött a Mjetro credits. Lazán sonyexcl. minőség/10. Szvsz így februárban meg is van '19 fps-e :)

Más.
Lehet, előbb unhatjátok halálba magatokat rdr2-vel, mint az várható volt. Nemvárt módon.
Igen, érthetetlen. Már éppen sikerült ezt a PC pestist megfékezni a végtelen játékáradatával, erre bamm, rámesik még 2-300 uwp gém?! Nanemár!
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #37484 2019.02.26. 01:26

Moby írta:Lepörgött a Mjetro credits. Lazán sonyexcl. minőség/10. Szvsz így februárban meg is van '19 fps-e :)

Más.
Lehet, előbb unhatjátok halálba magatokat rdr2-vel, mint az várható volt. Nemvárt módon.
Tehát a Metro hozza a KZ4, a Spider-Man, az Order és a GT Sport szintjét :eljen: Remélem a Days Gone is hasonlóan kihagyhatatlan lesz :kuss:

Legalább annyira várom, mint az RDR2-t! Kár, hogy Crackdown 3 már van, arra nem tudom csorgatni a nyálam :idiota:
Avatar
Mekee

Hozzászólás #37485 2019.02.26. 07:03

Moby írta:Lepörgött a Mjetro credits. Lazán sonyexcl. minőség/10. Szvsz így februárban meg is van '19 fps-e :)
Érdekes, én egyszer inditottam el a wrzdemot, de sokáig nemjutottam, de nekem nem a minőség ami eszembe jutott a béna karakterekkel, a szájmozgás és mimika nélküliséggel, meg ugy általában a látvány se egy hude valami, sztori meg már ott vicc, hogy megse szólal a karaktered, hát ezeket komolyan nemértettem soha, végtelen illuziorombolo.
Aztán lehet az elején kellene elvergődni, mert eza klausztrofób csőbújócska ez a halálom, előző kettő ezért is maradt örökre ugyanilyen elkezdett majd sohasem elinditott állapotban.
Avatar
Moby

Hozzászólás #37486 2019.02.26. 07:08

Zóanagyvarázsló írta:Tehát a Metro hozza a KZ4, a Spider-Man, az Order és a GT Sport szintjét :eljen: Remélem a Days Gone is hasonlóan kihagyhatatlan lesz :kuss:

Legalább annyira várom, mint az RDR2-t! Kár, hogy Crackdown 3 már van, arra nem tudom csorgatni a nyálam :idiota:
Na igen. Absz. értem, hogy náladezek nem döntik be a kaput. Mondjuk ki bátrani: egyik sem egy mankind divided. Hálaamagasságosjóúristennek. :banplz:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #37487 2019.02.26. 07:26

Moby írta: Lehet, előbb unhatjátok halálba magatokat rdr2-vel, mint az várható volt. Nemvárt módon.
Na csesszék meg, feleslegesen csippelem a boxot? :idiota:

Az mondjuk rohadtul poén lenne ha a lemezes verziókat is vinné a PC, nagyon tudnám értékelni, ha az ilyen Epic store éc időkben visszajönne a használt lemez adás-vétel.
Avatar
Moby

Hozzászólás #37488 2019.02.26. 07:34

Mekee írta:Érdekes...
Ja, tök érdekes, hogy amúgy havi szinten írsz játékvégigjátszásokról, és erről meg pont nem fogsz :( Kár.
:idiota:
Avatar
Moby

Hozzászólás #37489 2019.02.26. 07:40

DanielT írta:Na csesszék meg, feleslegesen csippelem a boxot? :idiota:

Az mondjuk rohadtul poén lenne ha a lemezes verziókat is vinné a PC, nagyon tudnám értékelni, ha az ilyen Epic store éc időkben visszajönne a használt lemez adás-vétel.
Ettől nem kell félned. Amióta gamepass létezik egyetlen xbox lemezt nem lehet eladni... :banplz:
Avatar
Mekee

Hozzászólás #37490 2019.02.26. 08:29

Moby írta:Ja, tök érdekes, hogy amúgy havi szinten írsz játékvégigjátszásokról, és erről meg pont nem fogsz :( Kár.
:idiota:
Naja, nemsok volt az elmúlt időben ami végig is ment, van ami csak idő híján maradt félbe, aztán meg kedv nem volt folytatni... AC:O se ment már végig, pedíg semmi bajom nem volt vele, aztán azóta csak a RE2 ment le claire-el egyszer, aztán remélem még lemegy párszor, mer rohadtjó. Jameg az ace combat az megy most, ezenkívül volt sokminden, de meh... Biztos énis kiégtem, csak nem írtam meg az aktuális változást kéthetente :integet2: :awink:
Avatar
Micsu

Hozzászólás #37491 2019.02.26. 09:50

Moby írta:Na igen. Absz. értem, hogy náladezek nem döntik be a kaput. Mondjuk ki bátrani: egyik sem egy mankind divided. Hálaamagasságosjóúristennek. :banplz:
lehet csak annak is neki kene meg1x kezdeni mint a metronak ;) 2 hete meg az is szar volt :P
Avatar
Botond

Hozzászólás #37492 2019.02.26. 11:04

deep írta:De ezek legalább végre tényleg jó játékok :D
Május 21.
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #37493 2019.02.26. 11:10

Moby írta:Lepörgött a Mjetro credits. Lazán sonyexcl. minőség/10. Szvsz így februárban meg is van '19 fps-e :)
vegig maradt ugyanaz a performansz, amit mutattal? irjak nehanyan, hogy vmi desert reszen beszakad a frem, kabe mint a benchmark-ban.
Avatar
Moby

Hozzászólás #37494 2019.02.26. 12:19

Micsu írta:lehet csak annak is neki kene meg1x kezdeni mint a metronak ;) 2 hete meg az is szar volt :P
Háthogyne lett volna szar :D Főleg 2 hete volt nagyon szar a másfél hete megjelent játék :vigyor5:
Avatar
Moby

Hozzászólás #37495 2019.02.26. 12:23

SlickAdam írta:vegig maradt ugyanaz a performansz, amit mutattal? irjak nehanyan, hogy vmi desert reszen beszakad a frem, kabe mint a benchmark-ban.

Dehogy maradt. Rx580-al toltam, nem tíájjal. Engem ez má nem bánt, hogy pár helye beesett.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #37496 2019.02.26. 12:51

Elvileg már tölthető is az az insider Winfos verzió, amivel futtatható az Xbox gém, elsőként a State Of Decay 2 című játékipari hulladékkal tesztelhető.
Avatar
Botond

Hozzászólás #37497 2019.02.26. 13:23

DanielT írta:Elvileg már tölthető is az az insider Winfos verzió, amivel futtatható az Xbox gém, elsőként a State Of Decay 2 című játékipari hulladékkal tesztelhető.
Az playanywhere cím, nem? Vagyis már eddig is futott a digitálisan vásárolt xbox verzió a win10en, vagy rosszul emlékszem, hogy playanywhere?
Avatar
Botond

Hozzászólás #37498 2019.02.26. 13:24

Moby írta:Háthogyne lett volna szar :D Főleg 2 hete volt nagyon szar a másfél hete megjelent játék :vigyor5:
Azé 1,5 hetet 2 hétnek mondani szerintem megbocsátható, Zó az élő kalendár, nem Micsu. :)
Avatar
Micsu

Hozzászólás #37499 2019.02.26. 13:40

Zó hamarosan tolhatjuk a halo4et :D Totti tiszteletere :P
Avatar
Micsu

Hozzászólás #37500 2019.02.26. 13:41

Botond írta:Azé 1,5 hetet 2 hétnek mondani szerintem megbocsátható, Zó az élő kalendár, nem Micsu. :)
heti out of contextnek meg kell lenni ;)
Avatar
Botond

Hozzászólás #37501 2019.02.26. 13:44

Micsu írta:Zó hamarosan tolhatjuk a halo4et :D Totti tiszteletere :P
Az egér billkombót nem tudom hogyan oldják majd meg. Lesz, nem lesz? ME:Andromédát is úgy tolom, hogy kontrollerrel jövök-megyek, intézkedek, ha kisebb lövölde van akkor még az is lemegy kontrollerrel, de ha bázisfoglalás van 4 hullámban özönlő ellenféllel, akkor odaülök az egérbillhez, ha xbox shootereket is lehetne így pörgetni, akkor azért sokminden végigpörögne hirtelen. :)
25 óra, és ME:A még mindig zseniális feeling, jó sztori. Bár főszálon nagyon előreszaladtam szerintem, és érzem, hogy hamarosan vége. :(
Amúgy ahogy nézem a state of decay2 az playanywhere, szóval az insiderben az első rész felújított kiadása lesz, több helyen is 2-es nélkül írják a state of dacayt.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #37502 2019.02.26. 13:50

Botond írta:Az egér billkombót nem tudom hogyan oldják majd meg. Lesz, nem lesz? ME:Andromédát is úgy tolom, hogy kontrollerrel jövök-megyek, intézkedek, ha kisebb lövölde van akkor még az is lemegy kontrollerrel, de ha bázisfoglalás van 4 hullámban özönlő ellenféllel, akkor odaülök az egérbillhez, ha xbox shootereket is lehetne így pörgetni, akkor azért sokminden végigpörögne hirtelen. :)
25 óra, és ME:A még mindig zseniális feeling, jó sztori. Bár főszálon nagyon előreszaladtam szerintem, és érzem, hogy hamarosan vége. :(
Amúgy ahogy nézem a state of decay2 az playanywhere, szóval az insiderben az első rész felújított kiadása lesz, több helyen is 2-es nélkül írják a state of dacayt.
tpst en is kontrollerrel szoktam tolni ;) fpst mar nem, andromedat is bone konterrel tolom ;) tenyleg jo a cucc sokkal jobb mint a ds3
Mas: latja a wifi a robot porszivot de hogy mitol? Lehet az app frissites vagy nem tudom mi segitett
Fel is frissult, harmadszorra :D tetszik nagyon h olyan mint egy auto, jelzi a szervizt :P
Csatolmányok
91CEB94A-6AF7-4F51-8B65-87B3A2D41510.png
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #37503 2019.02.26. 14:35

Moby írta:Háthogyne lett volna szar :D Főleg 2 hete volt nagyon szar a másfél hete megjelent játék :vigyor5:
A Sekiro is volt már szar, pedig még meg se jelent :ravasz1:
Avatar
Botond

Hozzászólás #37504 2019.02.26. 14:44

Ja, első rész. Már a state of decay.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #37505 2019.02.26. 14:48

Moby írta:Na igen. Absz. értem, hogy náladezek nem döntik be a kaput. Mondjuk ki bátrani: egyik sem egy mankind divided. Hálaamagasságosjóúristennek. :banplz:
Mondjuk azért írtam ezeket, mert azt hittem, ezek szerinted se kapudöntögető system sellerek, de ha mégis, akkor elnézést. Egyébként simán játszanám mindet, a Spider-Man kb. még engem érdekelt innen a legjobban, a magam módján. De na, nem minden exkluzív az, amit a tökéletes Sony-termékekkel azonosítunk, van ott is hullámzás, a Santa Monica is adott már a kezéből gyengébb végeredményt. Azért az átlagszínvonal az "versenyképes" az MS-sel, de a harmadik nagy szereplő, a Nintendo sem arról híres, hogy hordó fosokkal gurigázik.
Avatar
Moby

Hozzászólás #37506 2019.02.26. 15:18

Zóanagyvarázsló írta:Mondjuk azért írtam ezeket, mert azt hittem, ezek szerinted se kapudöntögető system sellerek, de ha mégis, akkor elnézést. Egyébként simán játszanám mindet, a Spider-Man kb. még engem érdekelt innen a legjobban, a magam módján. De na, nem minden exkluzív az, amit a tökéletes Sony-termékekkel azonosítunk, van ott is hullámzás, a Santa Monica is adott már a kezéből gyengébb végeredményt. Azért az átlagszínvonal az "versenyképes" az MS-sel, de a harmadik nagy szereplő, a Nintendo sem arról híres, hogy hordó fosokkal gurigázik.
EZ mind nagyonjó játék. KZSF szingliben nem nagy etvasz, de a multija geicjó. Sipder man platinán van, The Order is lement párszor. GT Sport kicsit kilóg, azzal sokat nem mentem, de itt már inkább a genre égett ki. Mjetro...mjetro meg szimplán gecijó. Naszal ezek jó játékok. Days Gone fasztudja. Az összes videón szaggat mint a k.élet, meg a témakörben a Dying Light 2 sokkal jobban érdekel.
Avatar
Moby

Hozzászólás #37507 2019.02.26. 15:21

Botond írta:Az playanywhere cím, nem? Vagyis már eddig is futott a digitálisan vásárolt xbox verzió a win10en, vagy rosszul emlékszem, hogy playanywhere?
Ezt én sem értem. Meg mi az, hogy csak 1 fut így?
Van ettől kínzóbb kérdés is. Abu a Ph-n azzal zsibbasztotta a népet annó, hogy itt a konzolokban olyan megoldások vannak, amik a pécén elérhetetlenek. Most akkor ki fog derülni, hogy Abu végighazudott egy komplett generációt??? :rinya:
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #37508 2019.02.26. 15:26

Moby írta:Ezt én sem értem. Meg mi az, hogy csak 1 fut így?
Van ettől kínzóbb kérdés is. Abu a Ph-n azzal zsibbasztotta a népet annó, hogy itt a konzolokban olyan megoldások vannak, amik a pécén elérhetetlenek. Most akkor ki fog derülni, hogy Abu végighazudott egy komplett generációt??? :rinya:
Szerintem arty hordta neki az AMD-s aktatáskákat.
Avatar
Botond

Hozzászólás #37509 2019.02.26. 15:36

Moby írta:Abu a Ph-n azzal zsibbasztotta a népet annó, hogy itt a konzolokban olyan megoldások vannak, amik a pécén elérhetetlenek. Most akkor ki fog derülni, hogy Abu végighazudott egy komplett generációt??? :rinya:
Hát előző gennél nyilván így volt a mostani meg x1 vonalon arról szólt már eddig is, hogy hogyan lehetne win10 okán összemosni a PC-kel, lásd playanywhere. Most vmit hekkelnek a dx12-n és attól áttörik a gát, ha jól értem és pont azért kell az első résszel bohóckodni, mert abban még az a három kódsor sincs benne, amitől playanywhere lenne, osztán mégis elindul PCn. BW-s emu is lesz win10re az még viccesebb lesz.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #37510 2019.02.26. 15:43

Moby írta:EZ mind nagyonjó játék. KZSF szingliben nem nagy etvasz, de a multija geicjó. Sipder man platinán van, The Order is lement párszor. GT Sport kicsit kilóg, azzal sokat nem mentem, de itt már inkább a genre égett ki. Mjetro...mjetro meg szimplán gecijó. Naszal ezek jó játékok. Days Gone fasztudja. Az összes videón szaggat mint a k.élet, meg a témakörben a Dying Light 2 sokkal jobban érdekel.
A fizetősmulti csak szar lehet! Ingyen amúgy próbáltam a KZHD-t és a KZ2-t vagy 3-at is, de nem éreztem azt, hogy akár hasonlóra is van igényem. Ráadásul éppen mostanában egeresedem egyre inkább vissza. Ettől még lehet jó a multi, de nyilván a single játszik itt. magyarul én single-ben többet várnék a Metrótól, mint a KZSF-től vagy az Ordertől, de ezt mind látatlanban mondom.

PS3-on számomra egy exkluzív lövöldeszéria volt pozitív csalódás: az Uncharted, a KZ-kkel és a Resistance-ekkel inkább csak elvoltam (a KZ2-3 azért simán jobbféle volt Sony-CoD volt), de egy jobb multiplatform FPS mögött elbújhattak. A platformon játszottak közül Bad Company, a The Darkness, a Crysis 2 és a Spec Ops volt a legjobb élményt nyújtó darálda számomra az Unchartedek után, ha nem is feltétlen a gunplay miatt. (A Ratcheteket, a 4-et se, nem ebben a kategóriában nézem most, bár az tényleg nagyon TPS-es.)

És más műfajokat nézve a platinázott inFamousok is inkább az okés kategóriába estek, mint a gecijóba. A Sunset Overdrive alázza az emlékeiket, nagyon durván. A MotorStormra sem tudok jó szívvel emlékezni, a GoW: Ascensiont gyűlöltem (annyira nem volt rossz, de X. résznek végigszaggatni alja élmény volt több év GoW-absztinencia után is). A Beyondról is eltér a véleményünk, talán az egész leáldban én csíptem a legkevésbé. Még a zseniális DeS is sok szempontból hígfos. És akkor Heavenly Sword stb.

Annak örülök, ha PS4-en kisebbek a mélypontok (bár néhány játék esetében borítékolhatóan finnyásabb lennék), hiszen a prevgenben a Lairt ki sem mertem próbálni, de a többség a közepes és a jó között ingázott nálam, ezekre jutott egy maréknyi tejszínhab és persze sok régi klasszikus.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Zóanagyvarázsló 2019.02.26. 15:44-kor.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #37511 2019.02.26. 15:44

Botond írta:Hát előző gennél nyilván így volt a mostani meg x1 vonalon arról szólt már eddig is, hogy hogyan lehetne win10 okán összemosni a PC-kel, lásd playanywhere. Most vmit hekkelnek a dx12-n és attól áttörik a gát, ha jól értem és pont azért kell az első résszel bohóckodni, mert abban még az a három kódsor sincs benne, amitől playanywhere lenne, osztán mégis elindul PCn. BW-s emu is lesz win10re az még viccesebb lesz.
Az currentgen kapcsán mantrázta azt, amit Moby említett.
Avatar
Moby

Hozzászólás #37512 2019.02.26. 15:45

Botond írta:Hát előző gennél nyilván így volt a mostani meg x1 vonalon arról szólt már eddig is, hogy hogyan lehetne win10 okán összemosni a PC-kel, lásd playanywhere. Most vmit hekkelnek a dx12-n és attól áttörik a gát, ha jól értem és pont azért kell az első résszel bohóckodni, mert abban még az a három kódsor sincs benne, amitől playanywhere lenne, osztán mégis elindul PCn. BW-s emu is lesz win10re az még viccesebb lesz.
A play anywhere az egy ökoszisztéma, amire Te gondolsz az az UWP, de az UWP sem az, mint amiről most szó van.
Avatar
Botond

Hozzászólás #37513 2019.02.26. 15:45

Zóanagyvarázsló írta:Az currentgen kapcsán mantrázta azt, amit Moby említett.
Akkor csak simán hülyeséget beszélt. :)
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #37514 2019.02.26. 15:47

Moby írta:A play anywhere az egy ökoszisztéma, amire Te gondolsz az az UWP, de az UWP sem az, mint amiről most szó van.
Szerintem a technikai kérdésekbe nem szerencsés belemenni Botonddal. Csak ha szórakozni akarunk.
Avatar
Botond

Hozzászólás #37515 2019.02.26. 15:48

Moby írta:A play anywhere az egy ökoszisztéma, amire Te gondolsz az az UWP, de az UWP sem az, mint amiről most szó van.
Nem, én kifejezetten a playanywhere-re gondolok, aminek egy eszköze az UWP, ahogy a win10 is, dx12 is. Koncepcionálisan a playanywhere-nől látszott, hogy összetolná valahogy a felhasználóbázist az MS, hogy nagyobbak legyenek, mint a PS4 piaca. Ráadásul most még a váratlanul erős számokat toló switchet is kannibalizálni akarják vmilyen módon. Ügyes.
Szóval ja, a technikai lebonyolítása az küzdelmes sztori, és szerintem az UWP, win10, dx12 nem is választható el, mert ezek együtt hozzák el az összeolvadást, de hogy ez szándék az a playanywhere-ből látszott, amikor az megjelent az biztos.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Botond 2019.02.26. 15:50-kor.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #37516 2019.02.26. 15:49

Botond írta:Akkor csak simán hülyeséget beszélt. :)
Nem követem túl feszesen a munkásságát, de a látottak alapján nem tudom egyértelműen eldönteni, hogy meggyőződéses hülye vagy propagandista. A kettő mondjuk nem zárja ki egymást.

Erről a tutadállapotról talán artyt és a pszichiáterét kellene kérdezni.
Avatar
Moby

Hozzászólás #37517 2019.02.26. 15:54

"A szomorú valóság, hogy jelenleg nincs olyan PC-s konfiguráció, ami képes lenne az Xbox One és a PlayStation 4 technikai képességeivel vetekedni. Bizonyos korlátok ráadásul a PC-n igen sokáig megmaradnak, mivel nem a hardverrel van a gond, hanem a PC-s API-k fejlődésével."

Abu, 2013
Oké, nem specifikálka az "igen sokáigot"!

De még ezt is írta:
"Végül meg kell említeni azt is, ha a PC-s portot a fejlesztő félvállról veszi. Ezt egyetlen PC-s játékos sem szereti, de ma is van ilyen, és gyakorlatilag tényként kezelhető, hogy a következő generációs konzolok esetében is lehet rá számítani. Ilyen esetben az AMD valóban előnyben lesz, mivel a PC-kbe szánt GCN architektúrára épülő Radeonok képességei megegyeznek a konzolos verzióval, ami nagyon kedvez majd a változtatások nélkül, vagy kis módosításokkal portolt shadereknek."
Ez az ember egy látnok! Az elmúlt 5 évben a radeonok szinte mindvégig előnyben volt, de "azokban az esetekben" mindenképp!
:banplz:

Izgatottam várom a jóslatait a következő generáció megjelenésekor is! :taps:
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #37518 2019.02.26. 15:57

Moby írta:"A szomorú valóság, hogy jelenleg nincs olyan PC-s konfiguráció, ami képes lenne az Xbox One és a PlayStation 4 technikai képességeivel vetekedni. Bizonyos korlátok ráadásul a PC-n igen sokáig megmaradnak, mivel nem a hardverrel van a gond, hanem a PC-s API-k fejlődésével."

Abu, 2013
Oké, nem specifikálka az "igen sokáigot"!

De még ezt is írta:
"Végül meg kell említeni azt is, ha a PC-s portot a fejlesztő félvállról veszi. Ezt egyetlen PC-s játékos sem szereti, de ma is van ilyen, és gyakorlatilag tényként kezelhető, hogy a következő generációs konzolok esetében is lehet rá számítani. Ilyen esetben az AMD valóban előnyben lesz, mivel a PC-kbe szánt GCN architektúrára épülő Radeonok képességei megegyeznek a konzolos verzióval, ami nagyon kedvez majd a változtatások nélkül, vagy kis módosításokkal portolt shadereknek."
Ez az ember egy látnok! Az elmúlt 5 évben a radeonok szinte mindvégig előnyben volt, de "azokban az esetekben" mindenképp!
:banplz:

Izgatottam várom a jóslatait a következő generáció megjelenésekor is! :taps:
Ne csináld, most miattad már a könyvtári katalógusban keresem az Abu összest! :idiota:
Avatar
kigyi

Hozzászólás #37519 2019.02.26. 16:12

Kövezzetek meg, de nem pont ezt promózták amikor a windows 10 készült, hogy mindenféle kódot képes lesz futtatni és valós időben fordítja majd az xbox játékok kódját is? Vagy rosszul emlékszek rá?
Avatar
Micsu

Hozzászólás #37520 2019.02.26. 16:57

Botond írta:Nem, én kifejezetten a playanywhere-re gondolok, aminek egy eszköze az UWP, ahogy a win10 is, dx12 is. Koncepcionálisan a playanywhere-nől látszott, hogy összetolná valahogy a felhasználóbázist az MS, hogy nagyobbak legyenek, mint a PS4 piaca. Ráadásul most még a váratlanul erős számokat toló switchet is kannibalizálni akarják vmilyen módon. Ügyes.
Szóval ja, a technikai lebonyolítása az küzdelmes sztori, és szerintem az UWP, win10, dx12 nem is választható el, mert ezek együtt hozzák el az összeolvadást, de hogy ez szándék az a playanywhere-ből látszott, amikor az megjelent az biztos.
ügyes? kozmetikázásra ezt sose mondanám, ezzel a befektetőket nem lehet átverni :D nem véletlen mentek már a pletyik hogy az ms szabadulna az xbox brandtól csak ügyebár nehezükre esik de ha nem csinálnak vmit ez lesz

Vissza: “Leáldozott.hu”