A PC-s játékoknak leáldozott

A Leáldtopik új otthona
Avatar
kigyi

Hozzászólás #37101 2019.02.20. 14:22

DanielT írta:Szerintem ha vsyncet használsz bármilyen formában adaptív synces monitornál, az alapjaiban ássa alá az egész lényegét.
Nem feltétlenül hiszen, ha 60 alá esik akkor közbelép a freesync, de fölé nem tud menni így nem fogyaszt sokat/nem melegszik a rendszer. Van akinek így a jó ez is megszokás kérdése. Amíg a 970-el toltam én is főleg Vsync-el játszottam és 1080-al is azzal játszok néhány címet, mert miért kellene 180+ FPS amikor a 75 elég lesz ide. Multi címek komoly FPS-ek továbbra is unlimitedben mennek, ha lehet. Játéktól, kedvtől és a nyártól is függ, mert nyáron korlátozom ahol csak lehet ne fűtse a szobát nincs klímám :(
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #37102 2019.02.20. 14:22

arty írta:nem irreleváns, mert wiiu-s asseteket lehet újrahasznosítani, ergo "mégolcsóbb" az előállítás ;)
ugy lenne fair, ha ugyanilyen geci alaposan kiemelezned minden egyeb ceg jatekait es küldenel nekik egy javitott msrp listat, nem? asszondja asset ujrahasznositas... sosevót még ilyen... :whatever:
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #37103 2019.02.20. 14:24

kigyi írta:Nem feltétlenül hiszen, ha 60 alá esik akkor közbelép a freesync, de fölé nem tud menni így nem fogyaszt sokat/nem melegszik a rendszer. Van akinek így a jó ez is megszokás kérdése. Amíg a 970-el toltam én is főleg Vsync-el játszottam és 1080-al is azzal játszok néhány címet, mert miért kellene 180+ FPS amikor a 75 elég lesz ide. Multi címek komoly FPS-ek továbbra is unlimitedben mennek, ha lehet. Játéktól, kedvtől és a nyártól is függ, mert nyáron korlátozom ahol csak lehet ne fűtse a szobát nincs klímám :(
hogy a pucuban lehet nem-kenyszeritve csapkodo fremmel jatszani? :wilting: legotvarabb dolog a földön, akkor is ha 120-170 között csapkod.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #37104 2019.02.20. 14:30

arty írta:ezt most így mire???

deoké, mondjuk hogy nem az előzőekre reagáltál, hanem valóban kérdezed ;) ;) ;)
- forzából nemhogy elég van, de túl sok is. tudtommal kicsit vissza is vesznek a tempóból és idén nem jön FM8
- Halo5 lassan 4 éve jött ki... ott jöhetne már a következő, remélem nem várják be a nextgent (bár félek currgenen visszaállnak a 30frémre :/ )
- mintahogy egy reálisan árazott Virtua Tennis-re is beneveznék, elég régen jött az utolsó
Arra céloztam, hogy a sokadik rész relatív, a WiiU-s Mario Tennis előtt GC-re volt utoljára nagygépes rész (amit elérhető volt Wii-n is), nem évente jön, marhára nem. Gondolom, az előzőből azért volt mit újrahasznosítani, csak kissé túlzónak éreztem ennek a hangsúlyozását. A legtöbb Forzában is van Nürnburgring, ugye.

És nem azt mondom, hogy 15k-s játéknak tartom a Mario Tennist, vagy egyáltalán érdekel, csak az említettek miatt reagáltam. De hát akkor mit mondjuk a Mario Kartról meg a többiről, ami konkrétan inkább csak port? Más platformok más IP-in nincs újrahasznosítás? Jó, legalább itt kap a Far Cry vagy az AC is.

Abban meg nem hiszek, hogy minden frencsájznak örökké kell futnia. persze, van, ami tesz hozzá az előzményekhez vagy szimplán jó játék, más önmagában rétegműfajt képvisel, de a Halo muszájságát, a nehogy finish legyen a fight valaha hozzáállást kevéssé értem. Nyilván értem, hogy bejöttek az eddigiek meg a világa, kevesled a single FPS-eket, de nekem vállvonogatós, hogy lesz-e 10 éven belül új Halo vagy UC, pedig az utóbbit bírom. Lehet(ne) új dolgokat is csinálni, vagy más IP-ket előásni. Nem kétlem, sok Game Passt el lehet majd vele adni, talán én is megnézem majd úgy, bár eddig a GeoW 4-re sem feszültem rá.
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #37105 2019.02.20. 14:35

Zóanagyvarázsló írta:De hát akkor mit mondjuk a Mario Kartról meg a többiről, ami konkrétan inkább csak port?
konzolonkent jön egy Mario Kart. ezuttal tenyleg csak egy deluxe kiadas jött, de belenyultak azert szepen. DLC-s tartalom inkluzive, item hasznalat felturbozva, a klasszik lufis multiplayer mod is belekerült, ... stb. egyszerü portnal többröl van szo. de teny, hogy nem brennyu resz, jo lenne ha nem csak ez lenne ebben a genben.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #37106 2019.02.20. 14:37

SlickAdam írta:konzolonkent jön egy Mario Kart. ezuttal tenyleg csak egy deluxe kiadas jött, de belenyultak azert szepen. DLC-s tartalom inkluzive, item hasznalat felturbozva, a klasszik lufis multiplayer mod is belekerült, ... stb. egyszerü portnal többröl van szo. de teny, hogy nem brennyu resz, jo lenne ha nem csak ez lenne ebben a genben.
ahhoz képest nem is drága na:D
Kandúrnak ezt javaslom megvételre, itt nincs az árban semmiféle olcsósítás :P
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #37107 2019.02.20. 14:39

Micsu írta:ahhoz képest nem is drága na:Dű
Kandúrnak ezt javaslom megvételre, itt nincs az árban semmiféle olcsósíás :P
draga. de ebbe a jatekba nemigen lehet belekötni. minden elkert fillert meger. :nezze: ez, zelda + a DK. teljes aron, azonnal. esetleg meg küldeni nekik külön penzt. többit viszont erdemes pici akcioban (gyakran van, errefele legalabbis)
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #37108 2019.02.20. 14:46

SlickAdam írta:draga. de ebbe a jatekba nemigen lehet belekötni. minden elkert fillert meger. :nezze: ez, zelda + a DK. teljes aron, azonnal. esetleg meg küldeni nekik külön penzt. többit viszont erdemes pici akcioban (gyakran van, errefele legalabbis)
ja meg termeszetesen a mario odüsszeia 2001
(esetleg Smash Bros, ha bejön a bunyos cucc. az is ugy tele van tömve kontenttel, hogy örület...)
Avatar
Moby

Hozzászólás #37109 2019.02.20. 14:47

Micsu írta:ahhoz képest nem is drága na:D
Kandúrnak ezt javaslom megvételre, itt nincs az árban semmiféle olcsósítás :P
Ha nagyon kell, játékaimon mindig találsz 7-8-ért. Nade ez is olyan, mint a ps4: ha akarod csak bérled. Mondjuk switch játék 2k-ba sem kerül, ritkán nem megy annyiért, amennyiért vettem.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #37110 2019.02.20. 14:58

Moby írta:Ha nagyon kell, játékaimon mindig találsz 7-8-ért. Nade ez is olyan, mint a ps4: ha akarod csak bérled. Mondjuk switch játék 2k-ba sem kerül, ritkán nem megy annyiért, amennyiért vettem.
mi meg anno a leáldon kiröhögtünk vkit (talán sephi, majd zó megmondja :P) mikor azt mondta ha levesszük a fóliát a játékról onnantól csak a felét éri :P
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #37111 2019.02.20. 15:58

Micsu írta:mi meg anno a leáldon kiröhögtünk vkit (talán sephi, majd zó megmondja :P) mikor azt mondta ha levesszük a fóliát a játékról onnantól csak a felét éri :P
nagyon nem lött pedig melle. viszont tudjuk ezer eve, hogy a ninty 1st (2nd) party jatekok majdnem olyan jol tartjak az arukat / olyan jo befektetesek, mint a PC hardware-ek. :nezze:
Avatar
arty

Hozzászólás #37112 2019.02.20. 16:15

Zóanagyvarázsló írta:Arra céloztam, hogy a sokadik rész relatív, a WiiU-s Mario Tennis előtt GC-re volt utoljára nagygépes rész (amit elérhető volt Wii-n is), nem évente jön, marhára nem. Gondolom, az előzőből azért volt mit újrahasznosítani, csak kissé túlzónak éreztem ennek a hangsúlyozását. A legtöbb Forzában is van Nürnburgring, ugye.

És nem azt mondom, hogy 15k-s játéknak tartom a Mario Tennist, vagy egyáltalán érdekel, csak az említettek miatt reagáltam. De hát akkor mit mondjuk a Mario Kartról meg a többiről, ami konkrétan inkább csak port? Más platformok más IP-in nincs újrahasznosítás? Jó, legalább itt kap a Far Cry vagy az AC is.

Abban meg nem hiszek, hogy minden frencsájznak örökké kell futnia. persze, van, ami tesz hozzá az előzményekhez vagy szimplán jó játék, más önmagában rétegműfajt képvisel, de a Halo muszájságát, a nehogy finish legyen a fight valaha hozzáállást kevéssé értem. Nyilván értem, hogy bejöttek az eddigiek meg a világa, kevesled a single FPS-eket, de nekem vállvonogatós, hogy lesz-e 10 éven belül új Halo vagy UC, pedig az utóbbit bírom. Lehet(ne) új dolgokat is csinálni, vagy más IP-ket előásni. Nem kétlem, sok Game Passt el lehet majd vele adni, talán én is megnézem majd úgy, bár eddig a GeoW 4-re sem feszültem rá.
csakis azért jeleztem, hogy az olcsóbb fejlesztés tényét még egy ütőkártyával alátámasszam ;)

forzánál nagyobb újrahasznosító a világon nincs, viszont ott a licenszek valszeg elég sokba kerülhetnek... nyilván ez sem indokolná a teljes árat, preorderben általában nem is kerül 21e-be... (igen, a preorder ROSSZ, de egy ennyire kiszámítható frencsájz esetén kvázi nem zsákbamacskát veszel, hanem "csak a szokásost" + demo is van mindig(!!!))

úgy rémlik, hogy a mariokart se teljes értékű cím volt szvicsen, a tartalomhoz mérve mondjuk h okés a 15-16k ott. 12k nyilván még reálisabb lenne, de a fizikai-flashes adathordozó eleve drágítja a szvicsgémeket.

abban is igazat adok, hogy jobb volna új IP, a Halo6 csak abban az univerzumban lehet jobb, ahol az 5. god of war nem GOW5-ként, hanem GOW-ként jön ki .... :( (need for speedekről nem is beszélve... hogy ott mimegy :( )
Avatar
arty

Hozzászólás #37113 2019.02.20. 16:17

SlickAdam írta:konzolonkent jön egy Mario Kart. ezuttal tenyleg csak egy deluxe kiadas jött, de belenyultak azert szepen. DLC-s tartalom inkluzive, item hasznalat felturbozva, a klasszik lufis multiplayer mod is belekerült, ... stb. egyszerü portnal többröl van szo. de teny, hogy nem brennyu resz, jo lenne ha nem csak ez lenne ebben a genben.
wiiu kevés nintendost szórakoztatott, szóval elnézhető a sok újrakiadás, de amikor nem látom a super mario 3d worldöt, miközben a kevésbé jólsikerültnek látszó címek meg kijönnek... ökölbe szorul a kezem ;) (mert hátha egyszer mégis lesz szviccs a háznál...)

"ugy lenne fair, ha ugyanilyen geci alaposan kiemelezned minden egyeb ceg jatekait es küldenel nekik egy javitott msrp listat, nem? asszondja asset ujrahasznositas... sosevót még ilyen... :whatever:"

jogos elvárás, de 1.) nem én hoztam fel 2.) már a wiiU-n is feltűnt a mariotennis nagy hájpja, miközben tényleg egy jobban sikerült 20 eurós indie partijátéknak tűnik ... (annyi h már bejáratott karaktereket vonultat fel, akiket viszont nem kell licenszelni, hiszen "belsős" cucc ;) )
Avatar
DanielT

Hozzászólás #37114 2019.02.20. 16:23

kigyi írta:Nem feltétlenül hiszen, ha 60 alá esik akkor közbelép a freesync, de fölé nem tud menni így nem fogyaszt sokat/nem melegszik a rendszer. Van akinek így a jó ez is megszokás kérdése. Amíg a 970-el toltam én is főleg Vsync-el játszottam és 1080-al is azzal játszok néhány címet, mert miért kellene 180+ FPS amikor a 75 elég lesz ide. Multi címek komoly FPS-ek továbbra is unlimitedben mennek, ha lehet. Játéktól, kedvtől és a nyártól is függ, mert nyáron korlátozom ahol csak lehet ne fűtse a szobát nincs klímám :(
Mondom. Frémlimiter kell, nem vsync. Akkor megvan a 60, vagy amennyi kijön alatta és nincs input lag. Csak így van értelme, erre van kitalálva.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #37115 2019.02.20. 16:24

Kint a Metro warez, vegyétek és vigyétek, éljen az Epic store!
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #37116 2019.02.20. 16:30

DanielT írta:Kint a Metro warez, vegyétek és vigyétek, éljen az Epic store!
:eplus2:

:worship:
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #37117 2019.02.20. 16:31

DanielT írta:Mondom. Frémlimiter kell, nem vsync. Akkor megvan a 60, vagy amennyi kijön alatta és nincs input lag. Csak így van értelme, erre van kitalálva.
Igen, így a legtisztább, de ennek az a hátránya, ha 1 frame a freesync alsó limiten belül nem készül el, akkor pillanatnyi tearing lesz. Míg vsync onnal "csak" egy röcc.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #37118 2019.02.20. 16:31

Simán vettem volna day1 dobozosban, még akkor is, ha most semmi hangulatom hozzá, csak azért, hogy támogassam a csapatot. Idióta állatok.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #37119 2019.02.20. 16:32

aabyssx írta:Igen, így a legtisztább, de ennek az a hátránya, ha 1 frame a freesync alsó limiten belül nem készül el, akkor pillanatnyi tearing lesz. Míg vsync onnal "csak" egy röcc.
Hát arra nincs orvosság, ha hülyén van beállítva... Ésszerű setting így is kell és nem létezik, hogy nem lehet könnyedén 50 fps fölé setupolni bármit.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #37120 2019.02.20. 16:34

Micsu írta:mi meg anno a leáldon kiröhögtünk vkit (talán sephi, majd zó megmondja :P) mikor azt mondta ha levesszük a fóliát a játékról onnantól csak a felét éri :P
Fogalmam nem volt, de furdalta az oldalamat, ezért rákerestem, és ez a hozzászólás tűnik az ősforrásnak. Szerintem, ha mindannyian bemondunk 100 nevet, az ő nickje akkor sem jött elő, később is személytől függetlenül vált szállóigévé.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #37121 2019.02.20. 16:41

SG link? Kevesebbért is kaptak már itt permabant többszázan... :miaz:

szerk: Hm. A fejlécben van kettő is. Valaki nagyon csúnyán picsán lesz rúgva. :boxer:
Avatar
Micsu

Hozzászólás #37122 2019.02.20. 16:49

DanielT írta:Kint a Metro warez, vegyétek és vigyétek, éljen az Epic store!
epic store ide epic store oda ez akkor is fúúúújjjjj :action: :levele: :levele:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #37123 2019.02.20. 16:53

Micsu írta:epic store ide epic store oda ez akkor is fúúúújjjjj :action: :levele: :levele:
Ők nem akarják eladni nekem, már bocsánat.
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #37124 2019.02.20. 16:56

Zóanagyvarázsló írta:Fogalmam nem volt, de furdalta az oldalamat, ezért rákerestem, és ez a hozzászólás tűnik az ősforrásnak. Szerintem, ha mindannyian bemondunk 100 nevet, az ő nickje akkor sem jött elő, később is személytől függetlenül vált szállóigévé.
WOW, DT eredeti accountja él és még mindig házigazda. :wow1:
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #37125 2019.02.20. 16:56

DanielT írta:Ők nem akarják eladni nekem, már bocsánat.
Dehogynem, még a kínai elnököt is mellécsomagolták grátiszba.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #37126 2019.02.20. 16:57

benőmenő írta:WOW, DT eredeti accountja él és még mindig házigazda. :wow1:
Ja, benéztük, mehetünk is vissza :banplz:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #37127 2019.02.20. 17:02

benőmenő írta:WOW, DT eredeti accountja él és még mindig házigazda. :wow1:
LOÁL. Stílszerűen.
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #37128 2019.02.20. 17:57

nem erdekelnek a bunyos cuccok, meg ez amugyis elegge so-so lett, mint komplett csomag, DE szvsz baszott jol nez ki :guluszem1:
phpBB [media]
Avatar
Moby

Hozzászólás #37129 2019.02.20. 18:32

kigyi írta:na most már nekem is van róla tapasztalatom szombat óta én is boldog tulajdonosa vagyok egynek.
Hm. Mostnézem ezt a monitort, ez olyan gecijó árban van, hogy kedvem lenne venni egyet. A felbontását viszont pont semmivel nem tudom kiszolgálni, szal ez most kiesik.
Avatar
Kandurex

Hozzászólás #37130 2019.02.20. 19:15

Micsu írta:ahhoz képest nem is drága na:D
Kandúrnak ezt javaslom megvételre, itt nincs az árban semmiféle olcsósítás :P
pedig nekem volt igazam :mf1:
Avatar
Micsu

Hozzászólás #37131 2019.02.20. 19:31

Kandurex írta:pedig nekem volt igazam :mf1:
miben is? ennél nem sok jobb fps lesz idén csak úgy szólok ;)
Avatar
Micsu

Hozzászólás #37132 2019.02.20. 19:32

belenéztem egy-két anthem privjúba .... valszeg rip bioware (bár nálam már régóta így van :P), valszeg dobja őket az ea, a csapat magja megmarad és a maradék tőkéből elkezdenek olyan játékot csinálni amit csináltak még 2010 előtt
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #37133 2019.02.20. 19:40

ez a metro is tenger aljat tesszellal vagy mi? 1080p-ben, high-on benchmark alatt, amikor hazbol kimegy a kamera a füves reszre, ca. 30 fremet kapok ott a 2060-al. aztan tessellation kikapcs es 53...
Avatar
DanielT

Hozzászólás #37134 2019.02.20. 19:51

SlickAdam írta:ez a metro is tenger aljat tesszellal vagy mi? 1080p-ben, high-on benchmark alatt, amikor hazbol kimegy a kamera a füves reszre, ca. 30 fremet kapok ott a 2060-al. aztan tessellation kikapcs es 53...
Benchmark iszonyatosan irreálisan terhel, vergiss es.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #37135 2019.02.20. 19:55

Micsu írta:belenéztem egy-két anthem privjúba .... valszeg rip bioware (bár nálam már régóta így van :P), valszeg dobja őket az ea, a csapat magja megmarad és a maradék tőkéből elkezdenek olyan játékot csinálni amit csináltak még 2010 előtt
Jaja, ezeknek annyi. Nem kár értük, nincs már ott korábbi sikerekért felelős kulcsemberek közül kb senki.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #37136 2019.02.20. 19:59

DanielT írta:Jaja, ezeknek annyi. Nem kár értük, nincs már ott korábbi sikerekért felelős kulcsemberek közül kb senki.
most nézem metascoreon is 70en áll, sztem lesz az még lejjebb is
Avatar
kigyi

Hozzászólás #37137 2019.02.20. 19:59

Moby írta:Hm. Mostnézem ezt a monitort, ez olyan gecijó árban van, hogy kedvem lenne venni egyet. A felbontását viszont pont semmivel nem tudom kiszolgálni, szal ez most kiesik.
Igen ez volt a gondom vele nekem is, hogy 60-at megért így nem bírtam otthagyni :)
Avatar
eje75

Hozzászólás #37138 2019.02.20. 20:11

Galaxy Fold.... Gecijó
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #37139 2019.02.20. 20:18

DanielT írta:Benchmark iszonyatosan irreálisan terhel, vergiss es.
igen, ezt mondjak sokan. masok meg azt, hogy lesznek a jatekban haladva reszek, amik hasonloan terhelnek... :nemtudom:
mindenesetre felszini havas törmelekes reszen ki-be kapcsolgattam a tessellation-t es nem latok "in yo face" különbseget. szal kikapcsolom, legyen headroom. hairworks bizbaz is kurvara felesleges, nezem szörnyeken van ugy par baszomnagy szörszal, semmi extra. anelkül is van rajtuk okes szörzet (meg tan jobban is nez ki, csak hat nem interaktiv). physx marad, az nem terhel kabe semmit. maradok ezen a setting-en.
csak beesik a frem rendre (nem azert mert le van terhelve a rendszer). peldaul amikor felbukkan par csunya leny. bemakkan ugy 10-20 fremet egy röpke pillanatra. hmm...
Avatar
DanielT

Hozzászólás #37140 2019.02.20. 20:28

SlickAdam írta:igen, ezt mondjak sokan. masok meg azt, hogy lesznek a jatekban haladva reszek, amik hasonloan terhelnek... :nemtudom:
mindenesetre felszini havas törmelekes reszen ki-be kapcsolgattam a tessellation-t es nem latok "in yo face" különbseget. szal kikapcsolom, legyen headroom. hairworks bizbaz is kurvara felesleges, nezem szörnyeken van ugy par baszomnagy szörszal, semmi extra. anelkül is van rajtuk okes szörzet (meg tan jobban is nez ki, csak hat nem interaktiv). physx marad, az nem terhel kabe semmit. maradok ezen a setting-en.
csak beesik a frem rendre (nem azert mert le van terhelve a rendszer). peldaul amikor felbukkan par csunya leny. bemakkan ugy 10-20 fremet egy röpke pillanatra. hmm...
Meg kell kérdezni az Epic Store fórumon, hátha van valakinek tippje! :nezze:
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #37141 2019.02.20. 20:30

DanielT írta:Meg kell kérdezni az Epic Store fórumon, hátha van valakinek tippje! :nezze:
majd nezd mar meg te is, latsz-e valami különbseget ezzel a tessellation szarral. en kurvara nem. kiraktam 50 colra szinkronizalt YT videot (ON vs OFF), frame by frame allitgatom megfele es semmi... broken sájze vagy csak siman bullshit az egesz?
Avatar
DanielT

Hozzászólás #37142 2019.02.20. 20:34

SlickAdam írta:majd nezd mar meg te is, latsz-e valami különbseget ezzel a tessellation szarral. en kurvara nem. kiraktam 50 colra szinkronizalt YT videot (ON vs OFF), frame by frame allitgatom megfele es semmi... broken sájze vagy csak siman bullshit az egesz?
Ok, majd megnézem. A tesszeláció iszonyúan látványos szokott lenni, köveken, falakon, mindenféle terep felületen.
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #37143 2019.02.20. 20:41

DanielT írta:Ok, majd megnézem. A tesszeláció iszonyúan látványos szokott lenni, köveken, falakon, mindenféle terep felületen.
hat ezaz... vagom en, hogy mit csinal elvileg.
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #37144 2019.02.20. 20:57

ja megneztem az input lag dolgot, amit moby mondott.
60 frem mellett semmi gond. aztan ingame half rate v-sync is booooooorzalom lag. ez a szint vanik konzolon gondolom.
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #37145 2019.02.20. 20:58

Anthem 2017 E3 vs. 2019 megjelent játék:
Képernyőfelvétel (58).png

Képernyőfelvétel (56).png

Az egyetlen módja, hogy bármennyi szórakozást tudjon nyújtani az a várható Crowbcat videó a témában. RIP Bioware, szerettem a Mass Effectjüket.
Avatar
Kandurex

Hozzászólás #37146 2019.02.20. 21:19

Micsu írta:miben is? ennél nem sok jobb fps lesz idén csak úgy szólok ;)
ez a PC verza :ravasz1:
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #37147 2019.02.20. 21:41

DanielT írta:Hát arra nincs orvosság, ha hülyén van beállítva... Ésszerű setting így is kell és nem létezik, hogy nem lehet könnyedén 50 fps fölé setupolni bármit.
Gyakran nem beállítás kérdése. Pl. szarul implementált streaminggel (főleg open world játékoknál) elkezd a játék hirtelen sok ojjektumot betölteni lemezről, akkor lehetnek akár több frame-es frametime spike-ok is.
Avatar
eje75

Hozzászólás #37148 2019.02.20. 21:42

350e az S10+... Az anyjuk istenit, jól megkérik...
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #37149 2019.02.20. 21:56

eje75 írta:350e az S10+... Az anyjuk istenit, jól megkérik...
köcsög apple... vagy ilyenkor nem? :D
Avatar
DanielT

Hozzászólás #37150 2019.02.20. 21:57

aabyssx írta:Gyakran nem beállítás kérdése. Pl. szarul implementált streaminggel (főleg open world játékoknál) elkezd a játék hirtelen sok ojjektumot betölteni lemezről, akkor lehetnek akár több frame-es frametime spike-ok is.
Dráma! :) BTW nem tudom mikor láttam utoljára ilyesmit... SSD, tonna ram korában, kellően erős gépen. Kaka szoftveren persze semmi nem segít, de arról nincs mit beszélni.
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #37151 2019.02.20. 22:05

aabyssx írta:Gyakran nem beállítás kérdése. Pl. szarul implementált streaminggel (főleg open world játékoknál) elkezd a játék hirtelen sok ojjektumot betölteni lemezről, akkor lehetnek akár több frame-es frametime spike-ok is.
lehet ez van Metro-nal is... most olvasom, hogy valami pro streamer gyerek 10k-s gepen is csinalja. de miert nem mindenkinel...? vagy ennyi a vaksi kölök?
Avatar
deep

Hozzászólás #37152 2019.02.20. 23:20

eje75 írta:350e az S10+... Az anyjuk istenit, jól megkérik...
Meg is érdemli aki ennyit fizet mobilért.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #37153 2019.02.21. 08:22

deep írta:Meg is érdemli aki ennyit fizet mobilért.
Főleg ezért. Ahol a forradalmian szar notch megoldás miatt nagyobb a notifikációs sáv mint egy 10 éves mobilon. Gyakorilatilag a luk feletti részre nem tesznek semmit, mert nincs értelme, viszont lehozzák vele egy szintre az infó tartalmat. Teljesen kontraproduktív, kényszerű szar megoldásba kényszerítették magukat, amiért a reklámokban kifigurázták a belógást.

És itt is nyomják ugyanazt az undorító trükköt, mint az Apple, hogy az összes gyári háttér elrejti a fotókon. :vomit: :vomit: :vomit:
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #37154 2019.02.21. 08:25

eje75 írta:350e az S10+... Az anyjuk istenit, jól megkérik...
Itthon rengetegen autót vásárolnak ebben az árkategóriába. :bdead:
Avatar
Moby

Hozzászólás #37155 2019.02.21. 08:29

benőmenő írta:Itthon rengetegen autót vásárolnak ebben az árkategóriába. :bdead:
Azt az elektromos kis szart, amivel a gyerekek veretik a kertben azért mégse hívjuk már autónak! :ejnye1:
Avatar
Moby

Hozzászólás #37156 2019.02.21. 08:37

Tegnap azért csak kipróbáltam a metrót. És igen. Leveszem half-vsyncre, és pontosan ugyanolyan geciszar üvöltvehányás az inputlag, mint a ps4 verzában :wilting: Viszont a kukakonfig is viszi high-on 60-on, szal ezzel már nincs gond.
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #37157 2019.02.21. 08:44

Moby írta:Azt az elektromos kis szart, amivel a gyerekek veretik a kertben azért mégse hívjuk már autónak! :ejnye1:
Papír swift, F Astra, buborék Focus, 20 éves cigó audik, stb. Reality check.
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #37158 2019.02.21. 08:51

Moby írta:Tegnap azért csak kipróbáltam a metrót. És igen. Leveszem half-vsyncre, és pontosan ugyanolyan geciszar üvöltvehányás az inputlag, mint a ps4 verzában :wilting: Viszont a kukakonfig is viszi high-on 60-on, szal ezzel már nincs gond.
stutter nincs nalad? gondolom viragbolti verzahoz nemigen jönnek patch-ek, ugyhogy emiatt varnom kell a steam megjelenesig. le lehetne tolni, ha full igenytelen lennek, mert nem folyamatos, mint egyeseknel, de na...
steam-en van neki egy 19 oldalas topik. a legkülönbözöbb konfigokon elöjön. ssd-n, hdd-n, 8giga rammal, 32 giga rammal, gtx kartyakon, rtx kartyakon, ... egyesek mar WINDOWS font size-t allitanak es allitolag eltünik a gond (bullshit).
sztem kurva sok felhasznalonal elöjön, csak szimplan vakeger szinte az összes. neztem benchmark videokat (nem a beepitettet, hanem jatek elejet mutogatjak) es szinte mindben ott van a stutter. de egyik se emliti. lol

57 sec-nel ott a spike a graph-on is latszik. ez nem a videokari hibaja, mert utana visszaugrik meg 60 fele.
phpBB [media]
Avatar
Moby

Hozzászólás #37159 2019.02.21. 08:57

benőmenő írta:Papír swift, F Astra, buborék Focus, 20 éves cigó audik, stb. Reality check.
1-2 ilyen leharcolt geciszart én is látok az utakon, de rohadtul nem ez a jellemző. Nem is nagyon értelmezhető ezek jelenléte 1-2 indokolt kivételtől eltekintve. A leharcolt geciszart etetni, és járatni is kurvadrága, lassan minden út fizetős, minden parkoló fizetős*, minden méter be van kamerázva, stbstb. Én is vettem a nejemnek 3-400-ért egy leharcolt geciszart visszaszokni 10 év után a vezetésbe. Azért nem volt kár ha megcsukja, de szépen vette az akadályt, egy fél év után le is cseréltem neki most nemrég egy normálisra. Szerintem aki ilyen leharcolt geciszarral jár, annak valójában nincs pénze az autózásra, csak még épp nem baszták nyakon érte. Mélyvidéken mondjuk biztos más a helyzet, de ott valszeg s10-ből is kevesebb fogy.

*Kivéve az alza. Ott ingyen parkolok, puszilom őket innen is :eljen:
Avatar
Moby

Hozzászólás #37160 2019.02.21. 09:03

SlickAdam írta:stutter nincs nalad? gondolom viragbolti verzahoz nemigen jönnek patch-ek, ugyhogy emiatt varnom kell a steam megjelenesig. le lehetne tolni, ha full igenytelen lennek, mert nem folyamatos, mint egyeseknel, de na...
steam-en van neki egy 19 oldalas topik. a legkülönbözöbb konfigokon elöjön. ssd-n, hdd-n, 8giga rammal, 32 giga rammal, gtx kartyakon, rtx kartyakon, ... egyesek mar WINDOWS font size-t allitanak es allitolag eltünik a gond (bullshit).
sztem kurva sok felhasznalonal elöjön, csak szimplan vakeger szinte az összes. neztem benchmark videokat (nem a beepitettet, hanem jatek elejet mutogatjak) es szinte mindben ott van a stutter. de egyik se emliti. lol

57 sec-nel ott a spike a graph-on is latszik. ez nem a videokari hibaja, mert utana visszaugrik meg 60 fele.
Stutter nincs, meg-megállás van, kevés a ramom, 5,5 gigát benyel a cucc lazán, egyfolytban villog a kurva hdd lámpa. De ezt tudtam, írtam is, hogy kéne bele ram. Lehet ma viszek haza bele, bár nagyon ellenkezik az elveimmel (jelentsen ez a szót bármit is), lassan ingem-gatyám rámegy erre a kukakonfigra! :idiota:
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #37161 2019.02.21. 09:08

Moby írta:Stutter nincs, meg-megállás van, kevés a ramom, 5,5 gigát benyel a cucc lazán, egyfolytban villog a kurva hdd lámpa. De ezt tudtam, írtam is, hogy kéne bele ram. Lehet ma viszek haza bele, bár nagyon ellenkezik az elveimmel (jelentsen ez a szót bármit is), lassan ingem-gatyám rámegy erre a kukakonfigra! :idiota:
asszondom, a meg-megallast. micro freezes, frame dips, ... van erre sok kifejezes. lehet nalad se a ram hianya a gond. tegyel bele meg egy sztikket E! biztos ami biztos. 1-2 napig siman kibirjatok etel nelkül :vigyor:

nalam 11 gigat eszik rendszer memoriabol, video rambol csak 3-at. (high)
Avatar
Moby

Hozzászólás #37162 2019.02.21. 09:13

SlickAdam írta:asszondom, a meg-megallast. micro freezes, frame dips, ... van erre sok kifejezes. lehet nalad se a ram hianya a gond. tegyel bele meg egy sztikket E! biztos ami biztos. 1-2 napig siman kibirjatok etel nelkül :vigyor:

nalam 11 gigat eszik rendszer memoriabol, video rambol csak 3-at. (high)
Amúgy simán lehet az is, hogy hiába van sok ramod, akkor sem tölti be az egész szart előre, és menet közben töltikézik. És ahogy láttam telepítéskor, valamilyen tömörített gigapakkokból van összerakva a játék, ezekre meg mindig is jó hatással volt a kitömörítés (bár nem tudom ennél ez lehetséges-e egyátalán, ez valami saját moci asszem).
Vagy ssd-ről kéne futtatni. Bár a onthefly kicsomizás akkor is eszi a procit.
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #37163 2019.02.21. 09:20

Moby írta:Amúgy simán lehet az is, hogy hiába van sok ramod, akkor sem tölti be az egész szart előre, és menet közben töltikézik. És ahogy láttam telepítéskor, valamilyen tömörített gigapakkokból van összerakva a játék, ezekre meg mindig is jó hatással volt a kitömörítés (bár nem tudom ennél ez lehetséges-e egyátalán, ez valami saját moci asszem).
Vagy ssd-ről kéne futtatni. Bár a onthefly kicsomizás akkor is eszi a procit.
ssd se segit.
ja es a Denuvo se gond.
Avatar
arty

Hozzászólás #37164 2019.02.21. 09:21

DanielT írta:Főleg ezért. Ahol a forradalmian szar notch megoldás miatt nagyobb a notifikációs sáv mint egy 10 éves mobilon. Gyakorilatilag a luk feletti részre nem tesznek semmit, mert nincs értelme, viszont lehozzák vele egy szintre az infó tartalmat. Teljesen kontraproduktív, kényszerű szar megoldásba kényszerítették magukat, amiért a reklámokban kifigurázták a belógást.

És itt is nyomják ugyanazt az undorító trükköt, mint az Apple, hogy az összes gyári háttér elrejti a fotókon. :vomit: :vomit: :vomit:
nagyon örülök, hogy kifigurázták azt a nocsmányságot az almán, ami aztán szépen vállalhatatlanná tette a kínálat 70+ %-át :( hogy utána mégis beállnak a képernyőt összerondító telók végtelen sorába, ráadásul duplakamera lyuk már nagy is és bassza az agyam, hogy jobboldalon van... nos, az igazán szép tökönlövés.

az ár már tényleg csak a porcukor.

hamár telefon: majdnem találtam magamnak telót a vivo 15 pro képében... oled, viszonylag nagy, nincs nocs, van jack, nem 350ezer, bár műanyag de jópofa hátlap.
hogy nem 845+ a csip, lesz*rom.
nade... 2019-ben MIKROUSB?!?!? még 2-3 évre szopassam meg magam a világ egyik legszarabb csatlakozójával????????? MIÉÉÉÉÉÉÉRT?! :(
Avatar
Botond

Hozzászólás #37165 2019.02.21. 09:24

benőmenő írta:Papír swift, F Astra, buborék Focus, 20 éves cigó audik, stb. Reality check.
98ban vettem az első autóm, az astra volt, de nem az f, hanem a g. Mindenkinek más a realitás. :)
Avatar
arty

Hozzászólás #37166 2019.02.21. 09:26

SlickAdam írta:stutter nincs nalad? gondolom viragbolti verzahoz nemigen jönnek patch-ek, ugyhogy emiatt varnom kell a steam megjelenesig. le lehetne tolni, ha full igenytelen lennek, mert nem folyamatos, mint egyeseknel, de na...
steam-en van neki egy 19 oldalas topik. a legkülönbözöbb konfigokon elöjön. ssd-n, hdd-n, 8giga rammal, 32 giga rammal, gtx kartyakon, rtx kartyakon, ... egyesek mar WINDOWS font size-t allitanak es allitolag eltünik a gond (bullshit).
sztem kurva sok felhasznalonal elöjön, csak szimplan vakeger szinte az összes. neztem benchmark videokat (nem a beepitettet, hanem jatek elejet mutogatjak) es szinte mindben ott van a stutter. de egyik se emliti. lol
a 2033/2034 alapján ez inkább majd a remazter idején lesz rendben* ;) (amugy szoktak lenni pecsek wrzhez is)

amugy tök gáz, hogy csak RTX-en van GI, miközben ue4 alatt RT nélkül is csodákat látni, még egy szviccsen* is... de az RT az kurvára kell, nélküle meg a játék elég 2014-es :/

*megnéztem a yoshi DF elemzést, lehet h szarnak tűnik a pixelszám, de youtubeminőségben nem tűnt vészesen zsizsmerákolónak, cserébe 60frém és mocsokszép - mikellmég? (hát nem yoshi ;) )
Avatar
arty

Hozzászólás #37167 2019.02.21. 09:28

Botond írta:98ban vettem az első autóm, az astra volt, de nem az f, hanem a g. Mindenkinek más a realitás. :)
Mi 2004-ben vettük az első kocsinkat és az is G astra volt :)
Avatar
Moby

Hozzászólás #37168 2019.02.21. 09:40

arty írta:a 2033/2034 alapján ez inkább majd a remazter idején lesz rendben* ;) (amugy szoktak lenni pecsek wrzhez is)

amugy tök gáz, hogy csak RTX-en van GI, miközben ue4 alatt RT nélkül is csodákat látni, még egy szviccsen* is... de az RT az kurvára kell, nélküle meg a játék elég 2014-es :/

*megnéztem a yoshi DF elemzést, lehet h szarnak tűnik a pixelszám, de youtubeminőségben nem tűnt vészesen zsizsmerákolónak, cserébe 60frém és mocsokszép - mikellmég? (hát nem yoshi ;) )
Van az itt is, csak a prekalkulált, meg a baked GI-k nem dinamikusak, mint az RTX-el.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #37169 2019.02.21. 09:59

SlickAdam írta:stutter nincs nalad? gondolom viragbolti verzahoz nemigen jönnek patch-ek, ugyhogy emiatt varnom kell a steam megjelenesig. le lehetne tolni, ha full igenytelen lennek, mert nem folyamatos, mint egyeseknel, de na...
Relaxka, warezhoz is szoktak jönni a pecsek.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #37170 2019.02.21. 10:10

Ma este lesz nálam Metro teszt, majd mondom mit tud ez a kezdődő félhómlessz konfig.

Vissza: “Leáldozott.hu”