A PC-s játékoknak leáldozott

A Leáldtopik új otthona
Avatar
DanielT

Hozzászólás #36401 2019.02.09. 13:23

A tonna emulátoros CRT jóság után az előbb összeraktam a jó kis PAL SNES-t. Azonnal -és cseppet sem meglepődve- realizáltam, hogy gyakorlatilag az összes retró konzol használhatatlanná degradálódott számomra. Kívülről továbbra is érdemes csodálni őket, de akár cukorkát is tarthatnék bennük.
Avatar
arty

Hozzászólás #36402 2019.02.09. 19:01

DanielT írta:Egyszer végignyomtam PS3-on, majd amikor kijött Pc-re, akkor azon is. Szal' kb imádtam.

Az automata követős rész nekem bejött, hogy végre nem annyi a repülőszimulátoros harc, hogy egy excel cellát mozgatok a képernyőn és amikor egy fekete koszfolt belekerül, akkor bepirosodik és rányomok a gombra...
de ilyen mechanikával pótolni némi nehézséget, az olyan ... pótlék :) akkor miért nem nyomsz komolyabb "szimeket" ? (jótudom, tálalás, ló másik oldala, stb...)

---

VÉGRE!!! kb 8. éve várom (megjelenés óta), hogy leárazzák és most megtörtént :D
persze nem a magyar (ps3) sztórban, mert ott NINCS fent... őrület hiányosságok a mai napig, akinek hu (és csak az) accountja van, örök vesztes
(magyar bank kártya még mindig működik, paypal nem)

Mortal Kombat Arcade Kollection - 875 ft

Spoiler
de akciós az Ultra Street Fighter 4, a Street Fighter X Tekken, az SF Alfa, az SF3 3rd strike is, a Tekken6 és a Tag Tournament 2, Soul Calibur 5 is, ha valakinek nincsenek fenntartásai a digit pokollal szemben :D
Avatar
DanielT

Hozzászólás #36403 2019.02.09. 19:23

arty írta:de ilyen mechanikával pótolni némi nehézséget, az olyan ... pótlék :) akkor miért nem nyomsz komolyabb "szimeket" ? (jótudom, tálalás, ló másik oldala, stb...)

---

VÉGRE!!! kb 8. éve várom (megjelenés óta), hogy leárazzák és most megtörtént :D
persze nem a magyar (ps3) sztórban, mert ott NINCS fent... őrület hiányosságok a mai napig, akinek hu (és csak az) accountja van, örök vesztes
(magyar bank kártya még mindig működik, paypal nem)

Mortal Kombat Arcade Kollection - 875 ft

Spoiler
de akciós az Ultra Street Fighter 4, a Street Fighter X Tekken, az SF Alfa, az SF3 3rd strike is, a Tekken6 és a Tag Tournament 2, Soul Calibur 5 is, ha valakinek nincsenek fenntartásai a digit pokollal szemben :D
Djönjörűűű lehet ez a Mortál a PS3+HD képernyőn! :wilting:

Komolyabb szimeket? Amikor az ÉC Kombatból is a legárkádabb jött be? Mit szívsz? :D
Avatar
arty

Hozzászólás #36404 2019.02.09. 19:47

DanielT írta:A tonna emulátoros CRT jóság után az előbb összeraktam a jó kis PAL SNES-t. Azonnal -és cseppet sem meglepődve- realizáltam, hogy gyakorlatilag az összes retró konzol használhatatlanná degradálódott számomra. Kívülről továbbra is érdemes csodálni őket, de akár cukorkát is tarthatnék bennük.
demér? pal-kiskép miatt? -> ránts be egy japót, 6-8k, játékok is olcsóbbak, kicsit slotot faragba usa kartok is mennek, minden régió kontrollerét megeszi, stb.
ami fáj: a sok custom csipes kart miatt speckó flashkart kell(ene) hozzá, ami szánalom összegbe kerül (most akciós, 170$ +posta + vám?? (sd2snes - mondjuk tud durva extrákat... ))

szerintem a cart betételt semmi nem pótolja, az akkora feeling - nekem legalábbis, aki világ életében csak lemezeket (és szalagos kazettát) pakolt :D

---

lapostévén amugy randácska a mortal, jah, de ...
1.) crt+árkád stick csak ezzel elérhető (ps3 még támogat analog rgb-t)
2.) legál :D jótudom, de mégis - a kétdésekért anno sose fizettem :/
Avatar
DanielT

Hozzászólás #36405 2019.02.09. 19:58

arty írta:demér? pal-kiskép miatt? -> ránts be egy japót, 6-8k, játékok is olcsóbbak, kicsit slotot faragba usa kartok is mennek, minden régió kontrollerét megeszi, stb.
ami fáj: a sok custom csipes kart miatt speckó flashkart kell(ene) hozzá, ami szánalom összegbe kerül (most akciós, 170$ +posta + vám?? (sd2snes - mondjuk tud durva extrákat... ))

szerintem a cart betételt semmi nem pótolja, az akkora feeling - nekem legalábbis, aki világ életében csak lemezeket (és szalagos kazettát) pakolt :D

---

lapostévén amugy randácska a mortal, jah, de ...
1.) crt+árkád stick csak ezzel elérhető (ps3 még támogat analog rgb-t)
2.) legál :D jótudom, de mégis - a kétdésekért anno sose fizettem :/
Peeeeeersze, most, hogy MINDEN itt van egy eszközön, az arcade cuccokat is beleértve... MOST fogok a meglévő 2db PAL SNES mellé venni egy japánt ÉS milliókért flash kártyákat... Még valami jó ötlet mára? :idiota:

Pakoltam én a kártyákat épp eleget és kaptam a fosfrémet+nyomott képet fincsi 50hz-en. Most már megelégszem helyette a tökéletessel, köszöntemszéppe'. :nezze:
Avatar
Moby

Hozzászólás #36406 2019.02.09. 20:11

Ránéztem a division 2-re (ps4). Azé ez kegyetlen, ahogy kinéz...mondjuk az elsőnek sem ez volt a gondja. Azontúl fogalmam sincs milyen, ez pont nem derült ki a demóból.

Más.
Az epic izén ingyenes az axiom verge,

Más.
A szVICCsemről eltűnt nyomtalanul az a diffúzorfólia-sérülés, vagy miafasz. Fura. Sosem láttam még meggyógyulni LCD-t.

Más.
psn sztórban doom+wolfi2 hatezer. Hátha valakit érint esetleg.
Avatar
Moby

Hozzászólás #36407 2019.02.09. 20:17

Más.

szVICCs felszopóknak: a közepes értékelések ellenére 1 euró rizikót felvállalva berántottam ezt a The Way Remasteredet. REohadt szórakoztató, és tök jó a narratíva. Bőven ajánlott (modnjuk szerintem mindnekinek van annyi aranya a fiókján, hogy ingyen behúzza).
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #36408 2019.02.09. 20:28

Moby írta:psn sztórban doom+wolfi2 hatezer. Hátha valakit érint esetleg.
Még az előző akcióban beruháztam kemény ezerötér' az Overcooked-ra. Definitív couch coop élmény, indokolatlanul fülbemászó zenével. Csak ajánlani tudom bárkinek, kortól, nemtől függetlenül.
phpBB [media]
Avatar
DanielT

Hozzászólás #36410 2019.02.09. 21:25

Elég nojszos, hogy végre az AMD megment bennünket! Kicsit drágább, butább, lassabb, hangosabb, mint a versenytárs nVidia kártya, de legalább nem is kapható valójában. Viszont a logó... hát az mindent megér, hogy nem ződ. :eljen:
Avatar
arty

Hozzászólás #36411 2019.02.09. 21:49

DanielT írta:Peeeeeersze, most, hogy MINDEN itt van egy eszközön,
... és játszod ami elindul ... értemén! :mf2:
Avatar
arty

Hozzászólás #36412 2019.02.09. 21:58

arty írta:lapostévén amugy randácska a mortal, jah,
na, ezt kicsit bővebben, világítsuk meg kicsit mekkora egy igénytelen tetvedék férgek a Netherrealm-ék... (mai napig ők csinálják a mortalokat)

a játék eredeti méretben képtelen egyenlő scanline-kre, össze vissza vannak a "csíkok"
tudom, űrteknika*, nem várható el egy programozótól, hogy pár sötét(ebb) csíkot tegyen a képre, pláne a kusztomizálhatatlan és ismeretlen ánrílendzsinben... (2 pecset is megért a játék, ismerték is a problémát, mert VÁLTOZOTT - nem javult!)
IMG_20190209_215457.jpg

VISZONT! a játékot szétnyújtva 16:9-re, a scanline PERFEKT:
IMG_20190209_213415.jpg

--- KATTINTS RÁ MERT AKKOR LESZ JÓ! ---

utána ezt a tévén visszalövöd 4:3-ra és hevön!
kivéve, ha pana plazmád van, mert azon game módban nem lehet 4:3-ra vagy bármire állítani a képet... AZISTENIT!!!!!!! :( :D

*igen, tudom h alapból elmebeteg felbontása volt a mortálnak, de akkoris. büdös igénytelen patkányok. már sajnálom, hogy kifizettem rá a kilencázat.
Avatar
arty

Hozzászólás #36413 2019.02.09. 22:04

DanielT írta:Elég nojszos, hogy végre az AMD megment bennünket! Kicsit drágább, butább, lassabb, hangosabb, mint a versenytárs nVidia kártya, de legalább nem is kapható valójában. Viszont a logó... hát az mindent megér, hogy nem ződ. :eljen:
edd meg amit főztél, vegyed szépen a 2080tiájt öccázé... :boxer:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #36414 2019.02.09. 22:42

arty írta:*igen, tudom h alapból elmebeteg felbontása volt a mortálnak, de akkoris. büdös igénytelen patkányok. már sajnálom, hogy kifizettem rá a kilencázat.
Vedd meg japán SNES re! :mf2: :mf2: :mf2:
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #36415 2019.02.09. 22:56

valoban jofele ez a RE2. hangulatos es jol is fest. es nincs irrealisan magas hw igenye, alszik az RTX 2060.

mas:
voltam ma Saturn-ban. a PSX Mini mar 60 ojro (100-on nyitott). LOAL. de meg igyis vagy 50-el többe kerül, mint amennyit adnek erte (disztargynak) :nezze:
Avatar
Micsu

Hozzászólás #36416 2019.02.09. 23:01

arty írta:edd meg amit főztél
már csak az a kérdés te mit főztél :D
Kép
Avatar
DanielT

Hozzászólás #36417 2019.02.09. 23:02

SlickAdam írta:valoban jofele ez a RE2. hangulatos es jol is fest. es nincs irrealisan magas hw igenye, alszik az RTX 2060.

mas:
voltam ma Saturn-ban. a PSX Mini mar 60 ojro (100-on nyitott). LOAL. de meg igyis vagy 50-el többe kerül, mint amennyit adnek erte (disztargynak) :nezze:
HAHH! USA-ban már 30 dollárért próbálják elsózni.

Kép
Avatar
Moby

Hozzászólás #36418 2019.02.09. 23:33

SlickAdam írta:valoban jofele ez a RE2. hangulatos es jol is fest. es nincs irrealisan magas hw igenye, alszik az RTX 2060.

mas:
voltam ma Saturn-ban. a PSX Mini mar 60 ojro (100-on nyitott). LOAL. de meg igyis vagy 50-el többe kerül, mint amennyit adnek erte (disztargynak) :nezze:
Nah, fasza, Akkor örülünk. Az ipon szerint 2014 december 11-én vettem az első 970-em 96770Ft-ér. És örültem, hogy tök jól mennek végre a játékok fullhd-ban.
Így alig négy év, meg 3 hónap elteltével ismét örülünk, hogy egy százezres kártyán jól futnak a játékok. Fullhd-ban.


Olyan velőtrázóan szánalmas ez az egész, hogy arra már szavak se nagyon léteznek. KETTŐ éve vettem a tíájt. Ma mennyibe kerül az a teljesítmény? Fejlődés...az LOÁL
Avatar
Moby

Hozzászólás #36419 2019.02.09. 23:38

Ezt meg ma fotóztam egy tFatF Twin arcade-en :)
Kép
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #36420 2019.02.09. 23:54

Moby írta:Nah, fasza, Akkor örülünk. Az ipon szerint 2014 december 11-én vettem az első 970-em 96770Ft-ér. És örültem, hogy tök jól mennek végre a játékok fullhd-ban.
Így alig négy év, meg 3 hónap elteltével ismét örülünk, hogy egy százezres kártyán jól futnak a játékok. Fullhd-ban.


Olyan velőtrázóan szánalmas ez az egész, hogy arra már szavak se nagyon léteznek. KETTŐ éve vettem a tíájt. Ma mennyibe kerül az a teljesítmény? Fejlődés...az LOÁL
:fejvakaras:
Avatar
Moby

Hozzászólás #36421 2019.02.10. 09:30

Némi texturestreaming probléma azért van a pisisváltozattal...LÁL
phpBB [media]
Avatar
DanielT

Hozzászólás #36422 2019.02.10. 09:30

Moby írta:Nah, fasza, Akkor örülünk. Az ipon szerint 2014 december 11-én vettem az első 970-em 96770Ft-ér. És örültem, hogy tök jól mennek végre a játékok fullhd-ban.
Így alig négy év, meg 3 hónap elteltével ismét örülünk, hogy egy százezres kártyán jól futnak a játékok. Fullhd-ban.


Olyan velőtrázóan szánalmas ez az egész, hogy arra már szavak se nagyon léteznek. KETTŐ éve vettem a tíájt. Ma mennyibe kerül az a teljesítmény? Fejlődés...az LOÁL
És melyik, jelenleg birtokodban lévő hardveren mennek jól, tehát locked60 fullhd-ban a játékok?

Nevezhetjük szánalmasnak, de nekem úgy tűnik, hogy Slickadamnek most adott egy alap, működőnek nevezhető színvonal, ahol _MINDEN_ tökéletesen suhan. Akkor a Switch+PS4 setupot minek jellemeznéd? :miaz:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #36423 2019.02.10. 09:38

Moby írta:Némi texturestreaming probléma azért van a pisisváltozattal...LÁL
Miért narancssárga az ember? Ennyire diverz a játék, hogy már Donald Trump leszármazottjának is "identifikálhatod" magad? Nagyon progresszív! :eljen:
Avatar
Moby

Hozzászólás #36424 2019.02.10. 09:41

DanielT írta:És melyik, jelenleg birtokodban lévő hardveren mennek jól, tehát locked60 fullhd-ban a játékok?

Nevezhetjük szánalmasnak, de nekem úgy tűnik, hogy Slickadamnek most adott egy alap, működőnek nevezhető színvonal, ahol _MINDEN_ tökéletesen suhan. Akkor a Switch+PS4 setupot minek jellemeznéd? :miaz:
MINDEN tökéletesen suhan. Fullhd-ban. Pont ahogy 2014-ben. Bámulatos.
A legszebb, hogy már szVICCseket kell kontextusba tegyél, hogy kimosdasd az nvidia+amd bámulatos teljesítményét :D Óriási :D
4 év mulva mi jön? A karórá hoz képest lesz egész jó :D
Avatar
Moby

Hozzászólás #36425 2019.02.10. 09:43

DanielT írta:Miért narancssárga az ember? Ennyire diverz a játék, hogy már Donald Trump leszármazottjának is "identifikálhatod" magad? Nagyon progresszív! :eljen:
A ps4 nem tudja sdr-ben menteni a hdr kontentot, ezért minden videóm elbaszottszínű, de ezt már írtam párszor. A xbox tudja. Ps4 nem. Pc sem.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #36426 2019.02.10. 09:49

Moby írta:MINDEN tökéletesen suhan. Fullhd-ban. Pont ahogy 2014-ben. Bámulatos.
A legszebb, hogy már szVICCseket kell kontextusba tegyél, hogy kimosdasd az nvidia+amd bámulatos teljesítményét :D Óriási :D
4 év mulva mi jön? A karórá hoz képest lesz egész jó :D
Nemtom baje, de 2060-at vett, nem 2080Ti-t, sem pedig a te 2 éves 1080Ti-det, ami nyilván agyonveri.

Nem lehet ám mindenhol "4K" az alap, mint konzolon...

Egyébként valóban jelenleg vakvágánynak tűnik az RTX széria, de mégis az iparág csúcsa, hiába rázza a velődet a szánalom. :nemtudom:

De ha fikázni kő, akkor pöccenjen a galacsin, nincs ezzel gond. :D
Avatar
Moby

Hozzászólás #36427 2019.02.10. 09:58

Ez nem a fikapöccintés, hanem a szomorú valsóság. Jön a ps5 is. Húdefasza.
Nade. Mi lesz benne? Mer az amd egy centivel nem jutott közelebb semmihez a prö óta. Oké, lesz benne egy jobb proci. Akkor a ps5 egy ps4 pro lesz kicsit jobb procival? Az nagyon fasza lesz :D azon nem lesz majd texturestreaming gond a division2-ben?
Szórakoztató lesz majd hallgatni a magyarázatokat arra, hogy miért vegyenek ps5-öt a népek a ps4 helyett :D
2 tehetetlen töketlen balfasz határozza ma meg a tekno fejlődésképtelenségét, amivel momentán senki nem hajlandó szembenézni.
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #36428 2019.02.10. 10:01

DanielT írta:Nevezhetjük szánalmasnak, de nekem úgy tűnik, hogy Slickadamnek most adott egy alap, működőnek nevezhető színvonal, ahol _MINDEN_ tökéletesen suhan. Akkor a Switch+PS4 setupot minek jellemeznéd? :miaz:
nem igazan ertem Moby kommentjet. igaz ezek az uj 60-as kartyak dragabbak, mint az elözö genben, de nagyobb is volt az ugras szvsz. en latok (es erzek) fejlödest. ez az RTX mar tenyleg full hd kartyanak tünik, a 970-es mire kepes ma? persze most is vannak jatekok, amikhez elvetemült kraft kell 1080@60-on is. pl a Monster Hunter. a 2060 tan epp eleg hozza. az uj Metro-ra kivancsi leszek, mi kell ala a jo elmenyhez.:) 2014 ota fejlödtek a jatekok... a 2014-es full hd nem ugyanaz, mint a 2018-19-es.

egyelöre elegedett vagyok a konfiggal. a Ryzen is najszos, ö is alszik. persze 1-2 NAGYON erös magot igenylö cuccoknal elhasalhat (CEMU-ra azert ranezek kivancsisagbol), de... majusban Ryzen 3rd gen. elvileg egy proci-csere es jol is vagyok.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára SlickAdam 2019.02.10. 10:03-kor.
Avatar
Moby

Hozzászólás #36429 2019.02.10. 10:02

SlickAdam írta:nem igazan ertem Moby kommentjet. igaz ezek az uj 60-as kartyak dragabbak, mint az elözö genben, de nagyobb is volt az ugras szvsz. en latok (es erzek) fejlödest. ez az RTX mar tenyleg full hd kartyanak tünik, a 970-es mire kepes ma? persze most is vannak jatekok, amikhez elvetemült kraft kell 1080@60-on is. pl a Monster Hunter. a 2060 tan epp eleg hozza. az uj Metro-ra kivancsi leszek, mi kell ala a jo elmenyhez.:)

egyelöre elegedett vagyok a konfiggal. a Ryzen is najszos, ö is alszik. persze 1-2 NAGYON erös magot igenylö cuccoknal elhasalhat (CEMU-ra azert ranezek kivancsisagbol), de... majusban Ryzen 3rd gen. elvileg egy proci-csere es jol is vagyok.
jó a konfig, nem a konfigdról szól. Az jó, semmi baj vele.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #36430 2019.02.10. 10:04

Moby írta:2 tehetetlen töketlen balfasz határozza ma meg a tekno fejlődésképtelenségét, amivel momentán senki nem hajlandó szembenézni.
Én inkább úgy látom a helyzetet, hogy az emberiség jelenlegi mérnöki tudásának csúcsát képviselő zsenik dolgoznak ennél a két cégnél és nincs belőlük több a 7.5 milliárd fajtársból. Az égvilágon semmilyen probléma nincs a teljesítménnyel és a tudással, csak az árral, de azt is megértem.

Minden fasza. Csak a kontent nem.
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #36431 2019.02.10. 10:06

proci haborunak jot tett, hogy összeszedte magat az AMD.

GPU-nal se artana, mert ugyanaz vanik ottan, mint Ryzen elött AMD vs Intel. Nvidia el vanik kenyelmesedve a faszba. mi lenne, ha peldaul ezeket az uj RTX-eket kidobnak 7nm-en? agyhalal lenne. es akkor meg ott van, hogy architekturaban se eröltetik meg magukat. mer minek...
Avatar
Micsu

Hozzászólás #36432 2019.02.10. 10:07

Moby írta:MINDEN tökéletesen suhan. Fullhd-ban. Pont ahogy 2014-ben. Bámulatos.
A legszebb, hogy már szVICCseket kell kontextusba tegyél, hogy kimosdasd az nvidia+amd bámulatos teljesítményét :D Óriási :D
4 év mulva mi jön? A karórá hoz képest lesz egész jó :D
a switch 720ps pixelhibat helyreallito kijelzojerol is tolhatnal valami esszét :P
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #36433 2019.02.10. 10:11

Micsu írta:a switch 720ps pixelhibat helyreallito kijelzojerol is tolhatnal valami esszét :P

Spoiler
titkos Nintendo extraterrestrial ayo technology :banplz:
Kép
Avatar
Moby

Hozzászólás #36434 2019.02.10. 10:28

DanielT írta:Én inkább úgy látom a helyzetet, hogy az emberiség jelenlegi mérnöki tudásának csúcsát képviselő zsenik dolgoznak ennél a két cégnél és nincs belőlük több a 7.5 milliárd fajtársból. Az égvilágon semmilyen probléma nincs a teljesítménnyel és a tudással, csak az árral, de azt is megértem.

Minden fasza. Csak a kontent nem.
Én nem tudom hány mérnök kell ehhez a stabil, változatlan helyzet előállításához, de ha ők a fajunk krémje, akkor nekünk hugyoztak :DD
Avatar
Moby

Hozzászólás #36435 2019.02.10. 10:29

Micsu írta:a switch 720ps pixelhibat helyreallito kijelzojerol is tolhatnal valami esszét :P
Szerintem már megtörtént, ezért is tudtál írni róla.
Avatar
eje75

Hozzászólás #36436 2019.02.10. 10:54

Letoltam én is a Resi2-őt: fasza vót... virágbolti volt, mert nincs meg benne a 4. végigjátszás nekem, de élveztem minden percét... back to Hyrule
Avatar
Greyfox

Hozzászólás #36437 2019.02.10. 11:41

Aki szereti a jofele B mozit, overlord nagyon ottvan :D
Avatar
Oldern the first

Hozzászólás #36438 2019.02.10. 12:02

Látom, videókártyák a téma! RX590-es vételemhez mit szóltok? :D:D:D:D

/nemBántaMeg
/csakEgyKicsitFogyasztSokat


Mondjuk mindent visz 1080p-n. És ócsóbb volt, mint egy normálisabb 1060-as. És nem szopatjuk egymást 6gb vramokkal.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #36439 2019.02.10. 12:03

Greyfox írta:Aki szereti a jofele B mozit, overlord nagyon ottvan :D
már ajánlotta valaki nem?
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #36440 2019.02.10. 12:05

Oldern the first írta:Látom, videókártyák a téma! RX590-es vételemhez mit szóltok? :D:D:D:D

/nemBántaMeg
/csakEgyKicsitFogyasztSokat


Mondjuk mindent visz 1080p-n. És ócsóbb volt, mint egy normálisabb 1060-as. És nem szopatjuk egymást 6gb vramokkal.
5 vagy 6 fps? :banplz:
annyi zsozsoert gtx 1070-est kapsz...
Avatar
Greyfox

Hozzászólás #36441 2019.02.10. 12:10

Micsu írta:már ajánlotta valaki nem?
Passz, de akkor lehet benne valami :)
Avatar
Moby

Hozzászólás #36442 2019.02.10. 12:40

Ha netalán elbasszák a sekiro konzolverzát, amire hát van esély, kénytelen leszek valamit összerántani ebből a langyos húgykínálatból. Pedig nem sok kedvem van hozzá.
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #36443 2019.02.10. 13:49

Moby írta:Ha netalán elbasszák a sekiro konzolverzát, amire hát van esély, kénytelen leszek valamit összerántani ebből a langyos húgykínálatból. Pedig nem sok kedvem van hozzá.
uuuu, mert gondoltam, hogy az konzol only? :fejvakaras:

fakjesz! jo lesz. annak sztem kell a sok frem, eleg gyors, ha jol emlekszek (par perc bemutatot neztem, több nem is kell)
Avatar
Oldern the first

Hozzászólás #36444 2019.02.10. 15:02

SlickAdam írta:5 vagy 6 fps? :banplz:
annyi zsozsoert gtx 1070-est kapsz...


Haha! :D 100k volt az 590. A legolcsóbb 1070-es 150k körül van. Annyival nem jobb, mint amennyivel többe kerül.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #36445 2019.02.10. 15:46

Dishonored 2

Prey után már szemezgettem az arkane előző játékával (nem titok hogy szeretem őket), és pont akkor került 20 ojró alatti ársávba mikor kivették belőle a denuvo védelmet így hát behúztam meg letoltam (hard)
Az előző rész nagyon kellemes új ip volt, ötvözte a dark messiah varázslós kardozós játékmenetét a thiefel, egy nagyon komoly steampunk világot mögé téve. Ez nagyon most sincs másképp, a játék világa, a pályák (habár nem túl nagyok) változatosak és kidolgozottak
A grafika még 2019ben is bőven megállja a helyét (jól is futott 1440p ultra, úgy tudom megjelenéskor voltak gondok), főleg a sötét komor részek a legszebbek, a story és a lore is megfelelő de semmi extra. A gameplay is egy erős közepes, jó mert van választási lehetőségünk (lopakodás/harc/pacifista) de a blink felér egy legális csalással bár jópofa ide oda ugrálni a pályán de nagyon megkönnyíti a dolgunkat, és a lopakodás is továbbra is elég fapados. A fejlesztések között is vannak jófélék de egy kettő kivételével nem számít mit fejlesztünk ilyen szempontból a prey sokkal jobb volt és ott a játékmenetben is nagyobb volt a kihívás.
Jó volt főleg úgy hogy én ötvöztem a lopakodást és a harcot ezért nem fedeztem fel 100%osan a pályákat pedig van mit mert nagyon szépen kidolgozottak, ezért még a dlcvel lesz még1 újrajátszás ;)
Kép
Kép
pofás kis zene ment az end credits alatt
phpBB [media]
Avatar
Moby

Hozzászólás #36446 2019.02.10. 16:04

Oldern the first írta:Haha! :D 100k volt az 590. A legolcsóbb 1070-es 150k körül van. Annyival nem jobb, mint amennyivel többe kerül.
Teli a hardverapró 85-95K-s 1070-ekkel.
Avatar
Moby

Hozzászólás #36447 2019.02.10. 16:08

Micsu írta:Dishonored 2
Ez volt az a játék, ami majdnem áttörte nálam a steampunk gyűlöletem falát. Végül lepattantam erről is, de még az is lehet, hogy egyszer majd folytatom.
Avatar
Moby

Hozzászólás #36448 2019.02.10. 16:13

SlickAdam írta:uuuu, mert gondoltam, hogy az konzol only? :fejvakaras:

fakjesz! jo lesz. annak sztem kell a sok frem, eleg gyors, ha jol emlekszek (par perc bemutatot neztem, több nem is kell)
Annyira lófasz az ajánlott gépigénye, hogy ha nem basszák el durván, akár még konzolokon is okés lehet. Mondjuk ilyen gépigény mellett ha nagyon elbasszák a konzolverzát, még a notebookon is jól kéne fusson. Persze az nagyon durva helyzet lenne, ha a notebookon jobban futna, mint a prőn.

SEKIRO: SHADOWS DIE TWICE Recommended Requirements
CPU: Intel Core i5-2500K | AMD Ryzen 5 1400
CPU SPEED: Info
RAM: 8 GB
OS: Windows 7 64-bit | Windows 8 64-bit | Windows 10 64-bit
VIDEO CARD: NVIDIA GeForce GTX 970 | AMD Radeon RX 570
PIXEL SHADER: 5.1
VERTEX SHADER: 5.1
SOUND CARD: DirectX 11 Compatible
FREE DISK SPACE: 25 GB
DEDICATED VIDEO RAM: 4096 MB

Mondjuk az "annak sztem kell a sok frem" részen azé felröhögtem. Amikor initial, beteg verzában nyomtad a bloodborne-t, ott még nem kellett a sok frém. Elég volt a néha 10 is :D És az ma sem sokkal jobb, csak nem fossa már össze magát azon a pár helyen.
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #36449 2019.02.10. 16:37

Moby írta:Mondjuk az "annak sztem kell a sok frem" részen azé felröhögtem. Amikor initial, beteg verzában nyomtad a bloodborne-t, ott még nem kellett a sok frém. Elég volt a néha 10 is :D És az ma sem sokkal jobb, csak nem fossa már össze magát azon a pár helyen.

- amit lattam ebböl a ninnya izeböl, az alapjan gyorsabb, mint a BB/DaS
- "üdvözlöm! adam vagyok. 60 frem kedvelö". TERMESZETESEN 4,5-szer jobban elveztem volna a BB-t jo pacing-el es 60 fremmel. de nincs olyan verzio. tehat miröl is beszelsz? :D hülye lennek skippelni egy kurva jo jatekot, csak mert szar az az egyetlen verzioja. inkabb megszoktam. es ezt tanacsoltam masoknak is.

(es igen, DaS3 is konzolon ment le. abbol VAN 60-as verza. de egy jatekert nem epitek masinat. es akkor amugyis "quit gaming" fazisomban voltam)
Avatar
Moby

Hozzászólás #36450 2019.02.10. 16:51

SlickAdam írta:- amit lattam ebböl a ninnya izeböl, az alapjan gyorsabb, mint a BB/DaS
- "üdvözlöm! adam vagyok. 60 frem kedvelö". TERMESZETESEN 4,5-szer jobban elveztem volna a BB-t jo pacing-el es 60 fremmel. de nincs olyan verzio. tehat miröl is beszelsz? :D hülye lennek skippelni egy kurva jo jatekot, csak mert szar az az egyetlen verzioja. inkabb megszoktam. es ezt tanacsoltam masoknak is.

(es igen, DaS3 is konzolon ment le. abbol VAN 60-as verza. de egy jatekert nem epitek masinat. es akkor amugyis "quit gaming" fazisomban voltam)
Ez esetben a sekiro lehet az első fromjátékod, amit végre 60fps-en tolhatsz, ha már ENNYIRE fontos neked! :) Legalábbis a jelek arra utalnak, hogy ezzel nem lesz gond. Remélem mással sem.
Avatar
eje75

Hozzászólás #36451 2019.02.10. 17:41

Ha már film ajánló, akkor Én most fejeztem be a T-34-et, rohadtul tetszett... nyilván van néhány orosz f.ság benne, de nagyon minimális, rohadt jó a CGI, rohadt jó a kamera is, és nekem valami elbaszott izgalmas volt... meg szoktam nézni orosz filmeket ami érdekel, de ilyet még nem láttam: a Haragot megeszi és kifossa sugárban... torrenten fent van és van magyar felirat is hozzá, mert orosz nyelvű
phpBB [media]
Avatar
Botond

Hozzászólás #36452 2019.02.10. 17:43

eje75 írta:Ha már film ajánló, akkor Én most fejeztem be a T-34-et, rohadtul tetszett... nyilván van néhány orosz f.ság benne, de nagyon minimális, rohadt jó a CGI, rohadt jó a kamera is, és nekem valami elbaszott izgalmas volt... meg szoktam nézni orosz filmeket ami érdekel, de ilyet még nem láttam: a Haragot megeszi és kifossa sugárban... torrenten fent van és van magyar felirat is hozzá, mert orosz nyelvű
Salyut7 se volt rossz.
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #36453 2019.02.10. 17:45

Moby írta:Ez esetben a sekiro lehet az első fromjátékod, amit végre 60fps-en tolhatsz, ha már ENNYIRE fontos neked! :) Legalábbis a jelek arra utalnak, hogy ezzel nem lesz gond. Remélem mással sem.
DaS ZWEI volt az elsö PS4-en
Avatar
eje75

Hozzászólás #36454 2019.02.10. 17:51

Botond írta:Salyut7 se volt rossz.
Jajajaja...láttam azt is, meg a Gagarint is...az is yó volt...
Avatar
insp

Hozzászólás #36455 2019.02.10. 17:53

Oldern the first írta:Haha! :D 100k volt az 590. A legolcsóbb 1070-es 150k körül van. Annyival nem jobb, mint amennyivel többe kerül.


Ha elobb jossz, az enyemet vihetted volna. Vegtelenul korrekt 90K-ert meghirdettem es 1 oran belul elment.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #36456 2019.02.10. 18:18

Oldern the first írta:Haha! :D 100k volt az 590. A legolcsóbb 1070-es 150k körül van. Annyival nem jobb, mint amennyivel többe kerül.
Jelen idő? 130k-tól van boltban az 1070, 120k-tól a 2060, ha a használt nem is játszik. Persze már 590 is van 90k-tól.

A 6 GB keveslését meg full HD-ban nem is értem. Ahová az kevés, oda a kártya is. Nem mondom, hogy baj a 8 GB, de nem limitálja a RAM az én 1060-omat sem. Az említett Nvidia-kártyák simán hozzák annyira teljesítményben az áruk ígérte különbséget, mint az 590 az 1060-nal szemben. Nagyon szurkolok a Navinak, és van egy-két nem totál inkompetens középkategóriás kártyája az AMD-nek
Avatar
Micsu

Hozzászólás #36457 2019.02.10. 18:20

SlickAdam írta:- amit lattam ebböl a ninnya izeböl, az alapjan gyorsabb, mint a BB/DaS
- "üdvözlöm! adam vagyok. 60 frem kedvelö". TERMESZETESEN 4,5-szer jobban elveztem volna a BB-t jo pacing-el es 60 fremmel. de nincs olyan verzio. tehat miröl is beszelsz? :D hülye lennek skippelni egy kurva jo jatekot, csak mert szar az az egyetlen verzioja. inkabb megszoktam. es ezt tanacsoltam masoknak is.

(es igen, DaS3 is konzolon ment le. abbol VAN 60-as verza. de egy jatekert nem epitek masinat. es akkor amugyis "quit gaming" fazisomban voltam)
elso from jatek ami igazan erdekel majd meglassuk ;)
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #36458 2019.02.10. 19:37

arty írta:Ace Combat Assault Horizonról mi volt a közmegegyezés? fos?

Adtam neki MÁSFÉL ÓRÁT az életemből, de ekkora szarral életemben nem játszottam. Még akkor se, ha tágítom a kört a nem repszimekre... ez a befogod az ellent, de nem az elégedett lerakétázás jön, hanem a közelíts rá gombot szpemmeld, majd innentől alig-alig van irányításod a géped felett, a nagyrész az cinematik autopilot, jókor gombokat nyomni és... hátha. De általában nem, megy tovább az ellen, a rakétád is, valahova... géppuskázd le, az még cinematikabb, ahogy elrepülsz a két torony közé kényszerített gépeddel a leomló beton alatt... és mindegy, hogy rángatod-e, a nagyjából magától mozgó géped TUTI elrepül ám alatta, mellette, vagy keresztülglicselve. Nem volt leszkriptelve, hogy belecsapódj, hiába rángatod a joyt.
Naés itt alt+f4. Első perctől unszimpi volt az erőltetett magátol repülő repülő, de gondoltam hátha max csak 1-2 jelenetre erőltetik... hánem, a fő targeteket csak ebben lehet szinte leszedni, amugy kikerülnek 20-30 rakétát is. Akkor is, ha egymás után, pár másodperces difivel indítasz 4-et és csal az elsőnél látszik, hogy a csali miatt ment mellé...

Remélem az AC7 nem ilyen. Az AC6 nem ilyen volt, az biztos.
A sors iróniája, hogy ez az AC AH jött ki pécére, ahol van joystickem, erre pont ez lehet a létező legszarabbja a sorozatnak :( (majd megnézem metán)

értékelhetetlen/10 (eleve, ennyi idő alatt csak egy első benyomás jöhetett össze...)
Nem rühelltem, de pár küldetés után úgy maradt. A SNES Minin jobban lekötött a Star Fox, a Wing Commander III vagy a European Air War ennyire azért nem árkád élményeit meg se közelítette.
Avatar
Moby

Hozzászólás #36459 2019.02.10. 19:48

Gondoltam nyomok egy gyors realitycsekket a notebookon, mire számíthatok, ha elbasszák a sekirot ps4-re. Deaztán kiderült, hogy a baj ettől is mélyebb, és a steam mostanra bőnyállal alulmúlja a psn-t is.
fos.jpg


Asszem maradok annál, ha elbasszák ps4-re, egyszerűen csak nem veszek tudomást a létezéséről :DD
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #36460 2019.02.10. 19:53

Moby írta:Gondoltam nyomok egy gyors realitycsekket a notebookon, mire számíthatok, ha elbasszák a sekirot ps4-re. Deaztán kiderült, hogy a baj ettől is mélyebb, és a steam mostanra bőnyállal alulmúlja a psn-t is.
fos.jpg


Asszem maradok annál, ha elbasszák ps4-re, egyszerűen csak nem veszek tudomást a létezéséről :DD
Ha gyenge a sebesség, akkor országot kell váltani, és újraindítani a klienst. Én mondjuk már évek óta osztrák vagyok.
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #36461 2019.02.10. 20:02

Moby írta:Asszem maradok annál, ha elbasszák ps4-re, egyszerűen csak nem veszek tudomást a létezéséről :DD
mit ertesz az alatt, hogy "elbasszak"?
ha azt, hogy naggyabol 30 frem lesz a vedjegy össze-vissza pacing-el, akkor kezdheted... most :nezze:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #36462 2019.02.10. 20:07

SlickAdam írta:mit ertesz az alatt, hogy "elbasszak"?
ha azt, hogy naggyabol 30 frem lesz a vedjegy össze-vissza pacing-el, akkor kezdheted... most :nezze:
Ezt kb garantálni lehet már most.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #36463 2019.02.10. 20:17

Moby írta:Gondoltam nyomok egy gyors realitycsekket a notebookon, mire számíthatok, ha elbasszák a sekirot ps4-re. Deaztán kiderült, hogy a baj ettől is mélyebb, és a steam mostanra bőnyállal alulmúlja a psn-t is.
fos.jpg


Asszem maradok annál, ha elbasszák ps4-re, egyszerűen csak nem veszek tudomást a létezéséről :DD
jaja nem 30 perc alatt jön le hanem 2 óra alatt, vége a világnak :(
Avatar
Moby

Hozzászólás #36464 2019.02.10. 20:25

Micsu írta:jaja nem 30 perc alatt jön le hanem 2 óra alatt, vége a világnak :(
Nekem ez 3 perc alatt jön le öcsike, Persze nem a nyomorultszar steamen, mert azt értem, hogy ott 30 perc a sztenderd bármire. Ahhoz mondjuk a 2 óra nemgáz. Csak úgy ez egész az, de valami kibaszottul.
Avatar
Moby

Hozzászólás #36465 2019.02.10. 20:26

SlickAdam írta:mit ertesz az alatt, hogy "elbasszak"?
ha azt, hogy naggyabol 30 frem lesz a vedjegy össze-vissza pacing-el, akkor kezdheted... most :nezze:
Hát ettől azért már a das3 is jobban futott, ha ez is úgy fog, és be lehet drótozni 30-ra, akkor gyöhet. Ha marad a 40-60 csapkodás, akkor skip.


/egy biztos, nem a notebook fogja megmenteni a seggem. Ezen a das3 úgy fut kb mint prón.
Avatar
Botond

Hozzászólás #36466 2019.02.10. 20:37

Moby írta:Hát ettől azért már a das3 is jobban futott, ha ez is úgy fog, és be lehet drótozni 30-ra, akkor gyöhet. Ha marad a 40-60 csapkodás, akkor skip.


/egy biztos, nem a notebook fogja megmenteni a seggem. Ezen a das3 úgy fut kb mint prón.
Ebben a hónapban xbox360ra AC rogue az ingyen gém, az volt az egyetlen ami eddig nem volt meg a szériából arra a platformra. Neki is ültem, toltam vagy két órát, de akkorákat tearingel, hogy néha megijedtem hogy a tv is beletörik. :D Azé persze majd végigpergetem, mert amúgy szerettem pc-n 4kban, tearing nélkül.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #36467 2019.02.10. 20:46

Botond írta:Ebben a hónapban xbox360ra AC rogue az ingyen gém, az volt az egyetlen ami eddig nem volt meg a szériából arra a platformra. Neki is ültem, toltam vagy két órát, de akkorákat tearingel, hogy néha megijedtem hogy a tv is beletörik. :D Azé persze majd végigpergetem, mert amúgy szerettem pc-n 4kban, tearing nélkül.
Igen, így kell ezt csinálni, ami bejött PC-n jófrémmel, azt meg kell alázni más platformokon.
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #36468 2019.02.10. 20:49

aabyssx írta:A glossy, 32", Aoc monitort, amit múltkor linkeltem csak nagyon-nagyon fenntartásokkal merem ajánlani.
Világos színeknél nagyon jól teljesít, de a VA panel nagyon lassú, és a sötét területeken akár centis csóvát is tud húzni mozgás közben. És az overdrive erősítése csak ront rajta. Filózom, hogy visszavigyem-e...
FYI nem tudtam sajnos meggyőzni magamat. Hiába jó a kontraszt, elfogadhatók a színek és jó a teljesítmény világos képnél, túlságosan zavarnak a hibái a sötét színeknél. Visszaviszem és lecserélem az utódjára, ami IPS paneles, úgyhogy bleedel és low contrast, sőt legnagyobb szívfájdalmamra már nem glossy, hanem medium matte. :(
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #36469 2019.02.10. 20:57

A Resident Evil 2 remake Claire "A" végigjátszás után lepörgött a Leon "B" is standard nehézségen. Új etalonja lett a modern túlélő horrornak/10.
Ha ezt a szintet tudják hozni, bármit remékelnek, én kíváncsi leszek rá.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #36470 2019.02.10. 21:04

Moby írta:Nekem ez 3 perc alatt jön le öcsike, Persze nem a nyomorultszar steamen, mert azt értem, hogy ott 30 perc a sztenderd bármire. Ahhoz mondjuk a 2 óra nemgáz. Csak úgy ez egész az, de valami kibaszottul.
psnen edződött barátunk here :banplz: :banplz: hagyjál már a 15 perceddel mikor évekig cumzitál psnen, meg hallgattad az optikai meghajtó klattyogást ps4en, látod minden csak nézőpont meg finghám kérdése de ezek sztem nem játékmenet befolyásoló tényezők meg az se hogy 15 perc vagy egy óra alatt jön le egy játék ;)

Vissza: “Leáldozott.hu”