A PC-s játékoknak leáldozott

A Leáldtopik új otthona
Avatar
DanielT

Hozzászólás #36191 2019.02.04. 14:38

Juhuhuhúúúú, ez van PS1-re is! Ugrik is a Pi-ra!
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #36192 2019.02.04. 14:51

DanielT írta:Juhuhuhúúúú, ez van PS1-re is! Ugrik is a Pi-ra!
eleg a Pí PSX emuhoz? :wow1:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #36193 2019.02.04. 14:52

SlickAdam írta:eleg a Pí PSX emuhoz? :wow1:
3D-hez többnyire nem, de ehhez bőven. Persze fut rajta minden, csak belassul.
Avatar
deep

Hozzászólás #36194 2019.02.04. 15:05

DanielT írta:Erre emlékszik valaki? Rohadt sokat nyomtam talán a demót. Teljesen lenyűgözött a grafika és a hordószeletelés. :D
Hogyne, ps1en toltam, meg nálad is bélyeg ablakban pécén :D
Avatar
DanielT

Hozzászólás #36195 2019.02.04. 15:08

deep írta:Hogyne, ps1en toltam, meg nálad is bélyeg ablakban pécén :D
Hehe, igen, NATÍV felbontású ablakban volt szép éles a grafika. Akkor még nem volt nekünk Botondunk, aki megmondta volna, hogy ez nem létezik. :sir:
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #36196 2019.02.04. 15:16

SlickAdam írta:az igaz, hogy a fekete szandekosan mosott szürke a jatekban?
IPS monitoron játszom, srgb-vel és rendesen beállítva (tehát, aminek el kell tűnnie a referencia képen tényleg eltűnik, ami meg "barely see", ott az eltűnés előtt egyel viszább) és nem volt feltűnően szar a fekete. Rec color space-el már nagyon érzésre kellett volna, mert a referencia képek alapján belőve brutális volt a black crush.
Avatar
Necro

Hozzászólás #36197 2019.02.04. 15:18

DanielT írta:Erre emlékszik valaki? Rohadt sokat nyomtam talán a demót. Teljesen lenyűgözött a grafika és a hordószeletelés. :D
Benne volt a review az első 576-ban amit vettem, egyszer néztem róla youtube-ot. :D
Avatar
arty

Hozzászólás #36198 2019.02.04. 20:02

Micsu írta:a golden axe sztem is azért volt jó mert volt c64re is de egyébként semmi extra de ahogy nézem ez a king of dragons se, se combozni nem lehet, se ellenfelet megfogni, se futni :szomoru1:
azé eccerűbb "kombók" voltak (pl volt eldobás is - c64en persze gondolom az 1 gomb miatt nem :P én gyűlöltem, az is olyan ótvar ronda volt, mint a streetfighter... :( amiből mint kiderült volt egy sokkal szebb, usa verza .... WTF????? )
Avatar
arty

Hozzászólás #36199 2019.02.04. 20:48

steamen 15 eur az fc5 ... hm ... (még 7 nap van megemészteni)

jajneeee :(
Spoiler
ebben is vannak "begombázós" missönök, földöntúli világban szenvedés :( :( a hármasban EGYSZER elviseltem, de a négyben már nagyon fájt ...
Avatar
DanielT

Hozzászólás #36200 2019.02.04. 21:24

arty írta:steamen 15 eur az fc5 ... hm ... (még 7 nap van megemészteni)

jajneeee :(
Spoiler
ebben is vannak "begombázós" missönök, földöntúli világban szenvedés :( :( a hármasban EGYSZER elviseltem, de a négyben már nagyon fájt ...
Annál csak jobb helyre mehet a pénzed.
Avatar
Greyfox

Hozzászólás #36201 2019.02.04. 21:50

arty írta:steamen 15 eur az fc5 ... hm ... (még 7 nap van megemészteni)

jajneeee :(
Spoiler
ebben is vannak "begombázós" missönök, földöntúli világban szenvedés :( :( a hármasban EGYSZER elviseltem, de a négyben már nagyon fájt ...
Ha 15 eurót fizetnének se lenne erőm hozzá.
Avatar
Botond

Hozzászólás #36202 2019.02.04. 22:02

Én ma nekikezdtem a ME:Andromédának. Sokfelé írták, hogy csúnya. Hát 4k@ultra@60ban nem az, szóval első tanulság, hogy sok a hülye. Aztán szapulták játékmechanikát. Hát teljesen azt hozza, amit a régi részek, szal megintcsak arra jutottam, hogy sok a hülye. Meg persze ekézték a sztorit. Eddig csak a tutorial chapteren vergődtem át kb, de eddig leadja a sztori is, szóval itt is az a konklúzióm, hogy sok a hülye. Remélem végig jóság lesz.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #36203 2019.02.04. 22:24

Botond írta:Én ma nekikezdtem a ME:Andromédának. Sokfelé írták, hogy csúnya. Hát 4k@ultra@60ban nem az, szóval első tanulság, hogy sok a hülye. Aztán szapulták játékmechanikát. Hát teljesen azt hozza, amit a régi részek, szal megintcsak arra jutottam, hogy sok a hülye. Meg persze ekézték a sztorit. Eddig csak a tutorial chapteren vergődtem át kb, de eddig leadja a sztori is, szóval itt is az a konklúzióm, hogy sok a hülye. Remélem végig jóság lesz.
Se nem csúnya, se nem szar a mechanika. Történet a nincs, az elején kb megkaptad a játék csúcspontját, ott még relatív összeszedett volt, mintha lenne bármi célja.

szerk: Ja és nem megy 4K@60@Ultrán. Hacsak nem húztad le a render csúszkát 20%-ra, mer' összekeverted a hangerővel... :wilting:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #36204 2019.02.04. 22:26

VÉGRE! Új battle royal játék jelent meg ma az EA-tól, pontosabban a Titanfall csapat kezei közül! Apex Legends!

Nagyon vártam már és nemsoká jön az EA-tól, pontosabban a Battlefield csapat kezei közül egy új battle royal játék!

Emlékeztek milyen jó volt, amikor a Call of Duty csapat kezei közül kikerült egy új battle royal játék?

Az Unreal -os srácok kezei közül kikerült battle royal játék pénzéből meg csudaklassz sztórt csinálnak, ahová elhelyezik nekünk a Metró Ekszoduszt!

Jó manapság gémernek lenni! :eljen:
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #36205 2019.02.04. 22:46

felneztem mán a Store-ba:
- GTA V volt eddig is Steam-en? nem csak Roksztár Klubb izé volt regen?
- Subnautica-rol teljesen megfeledkeztem. latom mar megjelent rendesen. jatszott vele valaki?
Avatar
Micsu

Hozzászólás #36206 2019.02.04. 22:52

Botond írta:Aztán szapulták játékmechanikát. Hát teljesen azt hozza, amit a régi részek, szal megintcsak arra jutottam, hogy sok a hülye.
azaz gears of war with text? :) ez lenne a nagy mechanika? :D
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Micsu 2019.02.04. 22:53-kor.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #36207 2019.02.04. 22:53

SlickAdam írta:felneztem mán a Store-ba:
- GTA V volt eddig is Steam-en? nem csak Roksztár Klubb izé volt regen?
- Subnautica-rol teljesen megfeledkeztem. latom mar megjelent rendesen. jatszott vele valaki?
1. igen 2. jaja most jön hozzá valami kieg, engem is érdekel majd
Avatar
kigyi

Hozzászólás #36208 2019.02.05. 08:45

SlickAdam írta:felneztem mán a Store-ba:
- GTA V volt eddig is Steam-en? nem csak Roksztár Klubb izé volt regen?
Mi az, hogy volt hát Headstart volt az PC-n Rock és Steam verza is egyszerre érkezett. ANnyi volt csak, hogy én a Steam-es verzióval már játszottam 2 napja amikor a Rock-os verzió felrakta az utolsó patch-et :eplus2: :eplus2: Mind a 30$-t megérte annakidején amikor előrendeltem fél évvel a megjelenése előtt.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #36209 2019.02.05. 09:44

SlickAdam írta:felneztem mán a Store-ba:
- GTA V volt eddig is Steam-en? nem csak Roksztár Klubb izé volt regen?
- Subnautica-rol teljesen megfeledkeztem. latom mar megjelent rendesen. jatszott vele valaki?
A dobozos verzió a Rockstar launcseres, de ahogy tanult kollégám írja: day1 volt Steamen is.

Ha valami nem jön viszont Steamre, szerintem az a következő GTA lesz.
Avatar
Botond

Hozzászólás #36210 2019.02.05. 09:50

Micsu írta:azaz gears of war with text? :) ez lenne a nagy mechanika? :D
Hát gears of warból megvan jó sok, de még egyikkel se játszottam egy másodpercet se, és szerintem ez a közeli jövőben nem is fog változni, szóval erre nem tudok válaszolni, de amúgy ha már lövölde, nekem jobban bejön ez a fedezék lövölde, mint a klasszis fps. Mondjuk a csapattársak irányítása kicsit bénácska az xcomos lövöldében ezt jobban megoldották, aminek a címére se emlékszem, pedig ellőttem azt is a harmadáig-negyedéig, amikor beuntam. :)
Avatar
Botond

Hozzászólás #36211 2019.02.05. 09:52

DanielT írta:Se nem csúnya, se nem szar a mechanika. Történet a nincs, az elején kb megkaptad a játék csúcspontját, ott még relatív összeszedett volt, mintha lenne bármi célja.

szerk: Ja és nem megy 4K@60@Ultrán. Hacsak nem húztad le a render csúszkát 20%-ra, mer' összekeverted a hangerővel... :wilting:
Autora hagytam, hogy állítgassa a bigyuszokat, de minden high meg ultra meg ilyesmi volt, ahogy néztem. Mindegyis, szép. A sztori jól indul, de akkor ezekszerint hamar átcsap gagyiba? Ez a fő kritika vele szemben? Na majd meglássuk. Szerintem két hónap és a végére érek. Vagy 8. Kijön közben egy civ6 kieg, az szerintem nem engedi majd befejezni. Meg ugye skyrim is pörög, handheld módban!
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #36212 2019.02.05. 10:04

neztem honnan ismerös ez a kölök... :fejvakaras:
phpBB [media]

Spoiler
boi
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #36213 2019.02.05. 11:01

Botond írta:Hát gears of warból megvan jó sok, de még egyikkel se játszottam egy másodpercet se, és szerintem ez a közeli jövőben nem is fog változni, szóval erre nem tudok válaszolni, de amúgy ha már lövölde, nekem jobban bejön ez a fedezék lövölde, mint a klasszis fps. Mondjuk a csapattársak irányítása kicsit bénácska az xcomos lövöldében ezt jobban megoldották, aminek a címére se emlékszem, pedig ellőttem azt is a harmadáig-negyedéig, amikor beuntam. :)
Az egy dolog, hogy leköt, a ME2-ben a harc eléggé egybites volt. Meg hát ez az, hogy csak harc a csőben. A lopakodás kimerült abban, hogy pár másodpercre varázsláthatatlanná válsz. A kor TPS-ei akcióra - nem túl meglepő módon - jobbak voltak, azon kívül maradt a pofázódás és egy sekélyes karakterfejlesztés. Nem mondom, hogy nem szórakoztam vele jól vagy szar lenne, de faék mainstream mechanika.

A ME3-at nem tudom, még csak a minap szereztem be, de nem volt szó nagy változásról.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #36214 2019.02.05. 11:05

arty írta:vagy ez vagy a GS volt nekemis, tényleg jó kis kártya (mákkal flashelhető is a nagyobb modellek biosa a kisebbe -> magasabb tdp -> magasabb tuning/boost)
és utána lett a 1080ti nekemis... (deminek...)
valójában ha gyorsan el tudnám adni a 1080am, már váltanék is le, erre :)

szal ha valakinek kéne a founders 1080, ami előtte Bontondé volt, az meg szóljon nekem és akkor váltok erre a GW-re
Elgondolkoztam rajta, de arra jutottam:

1. Founders
2. Nem is játszom mostanában szinte, pláne olyannal, ami nem megy 60 fps-sel amúgy is.
3. Mikor kastélyvániázunk?
Avatar
arty

Hozzászólás #36215 2019.02.05. 14:54

Zóanagyvarázsló írta:3. Mikor kastélyvániázunk?
ma?
ha nem ma, tuti MEGINT elfelejtjük ;) de nekem csak később jó, tehát mondjuk 7-8 után....
Avatar
DanielT

Hozzászólás #36216 2019.02.05. 15:01

Ennyi szenvedés után valamelyikőtök legalább streamelje! :D
Avatar
Moby

Hozzászólás #36217 2019.02.05. 15:05

Zóanagyvarázsló írta:Az egy dolog, hogy leköt, a ME2-ben a harc eléggé egybites volt. Meg hát ez az, hogy csak harc a csőben. A lopakodás kimerült abban, hogy pár másodpercre varázsláthatatlanná válsz. A kor TPS-ei akcióra - nem túl meglepő módon - jobbak voltak, azon kívül maradt a pofázódás és egy sekélyes karakterfejlesztés. Nem mondom, hogy nem szórakoztam vele jól vagy szar lenne, de faék mainstream mechanika.
Nem mondod hogy szar lenne, csak pont azt mondod, hogy szar. Faék, egybites, sekélyes, stb. A szar szó mondjuk pont kimaradt, dehát ezek pont azt jelentik ám :D
Nem nagyon értek egyet, de ez eléggé természetes, nagyon más stílusokat kedvelünk. Mármint a harc sosem volt bonya, de szerintem pont az volt a jó az ME-ben, hogy sehol nem lógott le az asztalról (mmiont 1-3), és végig benne lehetett maradni. Ami szükségszerűen azt is kén ejelentse ebben a kontextusban, hogy ha egy ponton szarvót, akkör többé-kevésbé mindenhol azvót. Denemvótaz.
Avatar
deep

Hozzászólás #36218 2019.02.05. 15:41

Készül az FPS mod is a RE2-höz.
phpBB [media]
Avatar
DanielT

Hozzászólás #36219 2019.02.05. 15:43

deep írta:Készül az FPS mod is a RE2-höz.
[video]mindenfélepées.pif[/video]
Várom már az RTS modot, meg amikor a talpán lefelé néz a kamera! :idiota:
Avatar
arty

Hozzászólás #36220 2019.02.05. 16:11

DanielT írta:Ennyi szenvedés után valamelyikőtök legalább streamelje! :D
új pálya, totál szenvedés és tanácstalanság lesz az első 1-2 óra :D
én azt senkinek nem kívánnám, h nézze...
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #36221 2019.02.05. 16:37

arty írta:ma?
ha nem ma, tuti MEGINT elfelejtjük ;) de nekem csak később jó, tehát mondjuk 7-8 után....
Belefér, online vagyok/leszek Steamen.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #36222 2019.02.05. 16:54

Moby írta:Nem mondod hogy szar lenne, csak pont azt mondod, hogy szar. Faék, egybites, sekélyes, stb. A szar szó mondjuk pont kimaradt, dehát ezek pont azt jelentik ám :D
Nem nagyon értek egyet, de ez eléggé természetes, nagyon más stílusokat kedvelünk. Mármint a harc sosem volt bonya, de szerintem pont az volt a jó az ME-ben, hogy sehol nem lógott le az asztalról (mmiont 1-3), és végig benne lehetett maradni. Ami szükségszerűen azt is kén ejelentse ebben a kontextusban, hogy ha egy ponton szarvót, akkör többé-kevésbé mindenhol azvót. Denemvótaz.
Te meg leírtad, hogy nem bonya. Ez árnyaltabb, de inkább a pozitívabb hozzáállás jön itt át nekem, és nem az, hogy összetettebbnek értékeled a harcot. Amit én azért is nem szarozok le, mert sok klasszikus RPG-ben is problémás. Amit inkább felrovok, hogy a különböző szerepek és kasztok kevésbé élhetők át benne, mert a harc ritkán kerülhető meg, a hackelések inkább unalmas minijátékok, a "lopakodóst" már írtam. Az ezer sebből vérző ME1-hez képest meg a tér is beszűkült. A karakterfejlesztés meg sokkal egyszerűbb tényleg nem lehetne, persze hogy RPG-ként sekélyes.

Nem muszáj szuperhardkórság vagy agyonkomplikálás, de akár a Deus Ex, akár a már-már ME-klón Alpha Protocol - B-kategóriás kivitelezés ellenére - megmutatta, hogy lehet ezen stíluson belül játszani, és apróságokkal érdekesebbé tenni. Mechanikailag számomra a ME2 az abszolút antiambició megtestesítője egy jó kis film alá, ami ugyanakkor nem is áll az ember útjába. Ez szar? Nézőpont kérdése, szerintem nem (ugyanakkor simán megértem, ha valaki rosszul van tőle), de mechanikailag faék, és ez több ponton az első részhez képest is kijön.

Mellesleg akár a faékegyszerűség is lehet hardcore, lásd a VVVVVV-t, még ugrani sem lehet benne, és az akadálytípusok száma erősen vészes, de mégis a feature-ökkel véletlenül sem agyonzsúfolt játékmenet teszi frankóvá.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #36223 2019.02.05. 17:19

Moby írta:Nem mondod hogy szar lenne, csak pont azt mondod, hogy szar. Faék, egybites, sekélyes, stb. A szar szó mondjuk pont kimaradt, dehát ezek pont azt jelentik ám :D
Nem nagyon értek egyet, de ez eléggé természetes, nagyon más stílusokat kedvelünk. Mármint a harc sosem volt bonya, de szerintem pont az volt a jó az ME-ben, hogy sehol nem lógott le az asztalról (mmiont 1-3), és végig benne lehetett maradni. Ami szükségszerűen azt is kén ejelentse ebben a kontextusban, hogy ha egy ponton szarvót, akkör többé-kevésbé mindenhol azvót. Denemvótaz.
az hogy a mass effektbe primkó a lövölde és fejlesztési rész az nem ízlés kérdése hanem TÉNY
Avatar
Moby

Hozzászólás #36224 2019.02.05. 17:31

Micsu írta:az hogy a mass effektbe primkó a lövölde és fejlesztési rész az nem ízlés kérdése hanem TÉNY
A nagybetű nem elég, írd még oda, hogy ennyike, hátha attól tényebb lesz a tény...





édesistenem :bdead:
Avatar
Moby

Hozzászólás #36225 2019.02.05. 17:34

Tegnap vpn kínlódás ezerrel, miután kiderült, hogy a DIGI megnatolt.
Ma telefon, natolva vagyok, nem szeretnék, beazonosít, érti a gondom, jön majd sms, hogy ha feloldották a natolást. Mire letettem a telefont, ott a telefonon az sms, hogy a natolást feloldották.
DIGI. 11/10. Az összes többi szolgáltató beiratkozhat hozzájuk továbbtanulásra.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #36226 2019.02.05. 18:17

Moby írta:A nagybetű nem elég, írd még oda, hogy ennyike, hátha attól tényebb lesz a tény...





édesistenem :bdead:
nah csak mélyre ment azért :banplz:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #36227 2019.02.05. 21:51

Pörög a Captain Commando credits. (ez se először ment már végig persze)

Szokásos kiváló Capcom minőség/10

phpBB [media]
Avatar
Micsu

Hozzászólás #36228 2019.02.05. 21:56

lesz olyan capcom beat em up amit nem tolsz le? :D
régen letoltam én is sokat pcn de néha megnézegetek egyet-kettőt youtubeon :)
Avatar
DanielT

Hozzászólás #36229 2019.02.05. 21:59

Micsu írta:lesz olyan capcom beat em up amit nem tolsz le? :D
régen letoltam én is sokat pcn de néha megnézegetek egyet-kettőt youtubeon :)
Talán a Battle Circuit, az elég éc, már nem az aranykorból.

Bár.. inkább legyen teljes a lista, szal' lenyomom azt is.
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #36230 2019.02.06. 10:45

összeraktam tegnap a Rízensájze VAS-at. szep es jo, suhan, de OC nelkül is kabaré temperatúrát produkal a proci nemTúlExtrém terheles (~ jatek) mellett is. ugyhogy rendeltem egy normalis hütöt "same day" szallitassal. de ki kell szedni az uj hütöhöz az alaplapot. meg is tettem, hogy elökeszitsem a cuccost. veszem ki a lapot ovatosan (esküszök a baby jesus-ra, hogy kurvara hozza nem ertem rajta semmihez, szelet tartottam ujjbegyekkel), kopp, geci halk fémes hang, mint amikor leesik egy csavar. csak azert hallottam meg, mert 0 zaj van a szobaban.
egy ilyen kis geci a laprol (nagyiccsad ki!). megnemmondom honnan (nem mintha szamitana):
Kép
Kép
jol sejtem, hogy nem erdemes összeraknom...? :fejvakaras: vagy...?
Avatar
Micsu

Hozzászólás #36231 2019.02.06. 11:07

Esku nehez eppesszel felfognom ezt a melegedes mizeriat, ha nem 98 fokon jart akk semmi gond nem volt vele ;)
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #36232 2019.02.06. 11:17

Micsu írta:Esku nehez eppesszel felfognom ezt a melegedes mizeriat, ha nem 98 fokon jart akk semmi gond nem volt vele ;)
95 maxot ad meg AMD. de 91 körül mar throttling van egyesek szerint. realbench teszt alatt (ujra, OC nelkül) 88-nal jart 8 perc utan... arrol nem is beszelve, hogy a jatek alatti 75-ös peak-ek közben is felpörög a CPU venti, mint a szar (es nyilvan vele együtt a többi is). sose lesz halk masina, mert pici, racsokkal az oldalan, de na...
Avatar
kigyi

Hozzászólás #36233 2019.02.06. 11:24

SlickAdam írta:egy ilyen kis geci a laprol (nagyiccsad ki!). megnemmondom honnan (nem mintha szamitana):

jol sejtem, hogy nem erdemes összeraknom...? :fejvakaras: vagy...?
Keresd meg honan esett le és vissza kell forrasztani ez nem gáz simán javítható szabadkézzel (na nem remegő kezekkel :D ) Előfordul az ilyen az elmúlt 17-18-évben velem is megesett már egyszer leesett megkerestem visszapötty és megy minden tovább igaz az egy 20-30 rugós belépő szintű ezer éves VGA volt. Bár ennek csak úgy nem szabadna lejönni érdekes, ha tényleg csak úgy leesett.....
Avatar
DanielT

Hozzászólás #36234 2019.02.06. 11:30

SlickAdam írta:összeraktam tegnap a Rízensájze VAS-at. szep es jo, suhan, de OC nelkül is kabaré temperatúrát produkal a proci nemTúlExtrém terheles (~ jatek) mellett is. ugyhogy rendeltem egy normalis hütöt "same day" szallitassal. de ki kell szedni az uj hütöhöz az alaplapot. meg is tettem, hogy elökeszitsem a cuccost. veszem ki a lapot ovatosan (esküszök a baby jesus-ra, hogy kurvara hozza nem ertem rajta semmihez, szelet tartottam ujjbegyekkel), kopp, geci halk fémes hang, mint amikor leesik egy csavar. csak azert hallottam meg, mert 0 zaj van a szobaban.
egy ilyen kis geci a laprol (nagyiccsad ki!). megnemmondom honnan (nem mintha szamitana):
Kép
Kép
jol sejtem, hogy nem erdemes összeraknom...? :fejvakaras: vagy...?
Az egy kondenzátor és 99.9% semmilyen hatása nem lesz, ha nem kerül vissza.

sfdafd2222.jpg
Avatar
Micsu

Hozzászólás #36235 2019.02.06. 11:34

SlickAdam írta:95 maxot ad meg AMD. de 91 körül mar throttling van egyesek szerint. realbench teszt alatt (ujra, OC nelkül) 88-nal jart 8 perc utan... arrol nem is beszelve, hogy a jatek alatti 75-ös peak-ek közben is felpörög a CPU venti, mint a szar (es nyilvan vele együtt a többi is). sose lesz halk masina, mert pici, racsokkal az oldalan, de na...
es meg nyar sincs, durva h gyari hutovel igy melegszik a proci
Avatar
DanielT

Hozzászólás #36236 2019.02.06. 11:42

Ja nem. Mégse onnan esett le.

Mindegy, semmi baja nem lesz.
Avatar
Moby

Hozzászólás #36237 2019.02.06. 11:45

Amit annó én összeraktam az gyári hűtővel ment, és lófaszt nem megeledett. Nem volt húzva.
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #36238 2019.02.06. 11:51

DanielT írta:Az egy kondenzátor és 99.9% semmilyen hatása nem lesz, ha nem kerül vissza.

innen-e.jpg
nem bizti, csak egy random foto a laprol. olyan hely, amit bejelöltel, van egy csomo rajta.

NODE agyam semmi. a kibaszott GPU is lehet (az 1070-est hoztam el). nincs backplate rajta. na ahhoz talan hozzaertem teljesen ovatosan, normalis erövel, sebesseggel...

na most talaljam ki melyik szar... rakjam össze az egesz baszast, lehet mükszik rendesen, de valamikor kibukhat. tehat jobb egy csere. kicserelem, aztan kiderül, hogy a GPU volt az... :guluszem1:

ez a kartya mar regi, nezegetem a neten fellelhetö nehany fotot a hatuljarol, de persze, hogy nem ugyanaz a layout...

Moby:
az meg 1st gen volt. igaz az ujak elvileg hüvösebbek, de emiatt boost-ol is felfele mint a hülye 3,8-3,9 Ghz-re összes magon...
többen is irnak amugy pontosan ilyen ertekeket.
mondom, kicsi haz (Thermaltake Suppressor F1, ugyanaz, mint a Core V1, csak tégla verzioja annak). de beraktam airflow-ra tervezett 140mm-es Noctua-t, kavarja befele a levegöt, mint a bolond. hatul meg 2db 80mm-es Be Quiet! kifele.
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #36239 2019.02.06. 12:14

E!
mint a 2. vilaghaboru utan. ezek tuti gyartas / csomagolas / ... alatt serültek, lazultak meg (mert 100% brennyu kari). aztan egy gentle touch es annyi.
Kép
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #36240 2019.02.06. 12:20

pont egy ram chip mögött. latszik is a pattern
Avatar
DanielT

Hozzászólás #36241 2019.02.06. 12:20

SlickAdam írta:E!
mint a 2. vilaghaboru utan. ezek tuti gyartas / csomagolas / ... alatt serültek, lazultak meg (mert 100% brennyu kari). aztan egy gentle touch es annyi.
Kép
Hehe, azt a fityegőt szedd le és tedd el. Egy 2 ezer Ft-os pákával a helyére tudod pöttyinteni őket, még az ón is elég ami rajta van, ha nem akarsz venni 1 euróért. :) És mivel most már tuti a kártyáról hiányzik, simán tesztelheted, hogy működni fog.

szerk: Látom nem hallgattál rám és a 1070-et vetted... most erre mit mondjak? 2060-ról valszeg nem esett volna le. :D
Avatar
Botond

Hozzászólás #36242 2019.02.06. 12:43

DanielT írta:szerk: Látom nem hallgattál rám és a 1070-et vetted... most erre mit mondjak? 2060-ról valszeg nem esett volna le. :D
Ennyi. De lehet régiség kereskedőnek készül, úgy viszont totál érthető!
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #36243 2019.02.06. 12:49

DanielT írta:szerk: Látom nem hallgattál rám és a 1070-et vetted... most erre mit mondjak? 2060-ról valszeg nem esett volna le. :D
tru, teljesen igazad van. herr gott most jol orrom ala dörgölte. de a 2060 is Zotac lenne... :D
amugy lehet jön GTX 1160 Ti, ami elvileg ugyanaz, mint az RTX 2060, csak ray-baszás nelkül. 250 ojroert... valami mindenesetre köll a gepbe, ha mar összeraktam.
RTX-ekkel meg hallottam vannak gondok. ha minden igaz a Micron memoriasok "hullanak". legalabbis par honapja meg igy volt. hogy ezek az egeszen friss 2060-asok mar jobbak-e... hú nóz...
Avatar
Micsu

Hozzászólás #36244 2019.02.06. 13:10

SlickAdam írta:E!
mint a 2. vilaghaboru utan. ezek tuti gyartas / csomagolas / ... alatt serültek, lazultak meg (mert 100% brennyu kari). aztan egy gentle touch es annyi.
Kép
hát a sájze az már csak ilyen :mf2: :banplz:
Avatar
kigyi

Hozzászólás #36245 2019.02.06. 13:15

Division 2 private beta 41.89GB :D lol és ez egy kis szutyok beta.......... Mi történik ebben a világban.......
Avatar
Botond

Hozzászólás #36246 2019.02.06. 13:27

kigyi írta:Division 2 private beta 41.89GB :D lol és ez egy kis szutyok beta.......... Mi történik ebben a világban.......
Anno1800 béta is ekkora volt, lehet ez az ubisoft szabvány béta méret.
Avatar
Botond

Hozzászólás #36247 2019.02.06. 13:41

Szaraziponnál nem lehet radeon7est rendelni, pedig holnap már elérhető worldwide, ez mi a vattafakk?!
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #36248 2019.02.06. 13:54

Botond írta:Szaraziponnál nem lehet radeon7est rendelni, pedig holnap már elérhető worldwide, ez mi a vattafakk?!
mé? hol lehet rendelni? itt se latom sehol. rivju sincs meg. AMD kartyak meg amugyis kabe nem leteznek sose. szal... :D
Avatar
Botond

Hozzászólás #36249 2019.02.06. 13:58

SlickAdam írta:mé? hol lehet rendelni? itt se latom sehol. rivju sincs meg. AMD kartyak meg amugyis kabe nem leteznek sose. szal... :D
Aszondta az az aranyember a színpadon, hogy február 7, szóval holnap mindenhol elérhető tuti. Csak a bőröndös intelvidiások hazudnak, kérdezd csak meg artyt, majd ő megmondja!
Vicc az egész iparág. Most végre kapni itthon msi gaming trio x-et (a 2080 tiáj fajtát), de nem merem megvenni, mert abból volt a legtöbb hibás, és a franc se tudja, hogy a régi selejtből csöpögött ide pár, vagy van már javított széria, nem micron rammal, vagy mivan. Áh, nem érdemes venni semmit, csak kiülni amíg elporlad a 6700k+1080tiáj kombó.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #36250 2019.02.06. 14:15

Switch melle amugy se erdemes semmit venni ;)
Avatar
Botond

Hozzászólás #36251 2019.02.06. 14:46

Micsu írta:Switch melle amugy se erdemes semmit venni ;)
Dehogynem. Sok játékot. :) Meg egy jó kis laptop asztalt, amire feltámasztod a mini képernyőt, és kényelmesen aláfekszel, hogy teljesen elnyúlt pózban tudjál gémingelni. :)
Avatar
DanielT

Hozzászólás #36252 2019.02.06. 15:05

Botond írta:Dehogynem. Sok játékot. :) Meg egy jó kis laptop asztalt, amire feltámasztod a mini képernyőt, és kényelmesen aláfekszel, hogy teljesen elnyúlt pózban tudjál gémingelni. :)
Hm... laptop asztal... mit is lehetne rárakni, aminek nagyobb és ezerszer jobb a képernyője és megtalálható rajta a Switch felhozatal 99.9%-a, plusz még egymilliárd cucc olcsóbban... HM. HMHMHMHMHM!
Avatar
Micsu

Hozzászólás #36253 2019.02.06. 15:20

Botond írta:Dehogynem. Sok játékot. :) Meg egy jó kis laptop asztalt, amire feltámasztod a mini képernyőt, és kényelmesen aláfekszel, hogy teljesen elnyúlt pózban tudjál gémingelni. :)
mesélj még már majdnem kedvet kaptam hozzá :P
Kép
Avatar
arty

Hozzászólás #36254 2019.02.06. 15:26

Botond írta:Aszondta az az aranyember a színpadon, hogy február 7, szóval holnap mindenhol elérhető tuti. Csak a bőröndös intelvidiások hazudnak, kérdezd csak meg artyt, majd ő megmondja!
nem úgy volt, h limited run lesz a 7-esből? pór magyaroknak abból nem jut úgyse (de téged/topikot úgyse érinti, szóóóóval....)
Avatar
arty

Hozzászólás #36255 2019.02.06. 15:30

DanielT írta:VÉGRE! Új battle royal játék jelent meg ma az EA-tól, pontosabban a Titanfall csapat kezei közül! Apex Legends!

Nagyon vártam már és nemsoká jön az EA-tól, pontosabban a Battlefield csapat kezei közül egy új battle royal játék!

Emlékeztek milyen jó volt, amikor a Call of Duty csapat kezei közül kikerült egy új battle royal játék?

Az Unreal -os srácok kezei közül kikerült battle royal játék pénzéből meg csudaklassz sztórt csinálnak, ahová elhelyezik nekünk a Metró Ekszoduszt!

Jó manapság gémernek lenni! :eljen:
várjámá! van jobb is! ezek a kretének az EA-nál _MEGINT_ két "nagyágyút" dobnak a piacra, egyszerre...! Anthem + Apexlegends.... :D (mondjuk legalább épp COD nem jelenik meg melléjük)
Aztán ha ez se megy(Apex), mint a "bónexklu" Titan1 vagy a BF mellett megjelent Titán2, akkor lehet h repül is a csapat :D :D :D
Z-s-e-n-i-á-l-i-s!

(nagy érzés lehet Respawn-nál fejlesztőnek lenni, amikor ilyen 1-2-3 évnyi munkádat valami öltönyös lehúzza a klotyón, a hibás persze te vagy és még az egzisztenciád is leves, esetleg :( )
Avatar
DanielT

Hozzászólás #36256 2019.02.06. 15:49

arty írta:várjámá! van jobb is! ezek a kretének az EA-nál _MEGINT_ két "nagyágyút" dobnak a piacra, egyszerre...! Anthem + Apexlegends.... :D (mondjuk legalább épp COD nem jelenik meg melléjük)
Aztán ha ez se megy(Apex), mint a "bónexklu" Titan1 vagy a BF mellett megjelent Titán2, akkor lehet h repül is a csapat :D :D :D
Z-s-e-n-i-á-l-i-s!

(nagy érzés lehet Respawn-nál fejlesztőnek lenni, amikor ilyen 1-2-3 évnyi munkádat valami öltönyös lehúzza a klotyón, a hibás persze te vagy és még az egzisztenciád is leves, esetleg :( )
Szerintem az Anthem fog itt nagyobbat hasalni, Bioware megy a kukába. Aztán a Respawn. Aztán a DICE.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #36257 2019.02.06. 16:01

Apexhez komment agyhalott NIntendo fanbojtól:

"Would definitely give it a chance, but it’s weird they haven’t putted it on Switch yet..."

VAJON MIÉRT?!?!?! Te ökör.

Ja és a folytatás a legjobb: "Oh well, might try it on PS4 for now..."

Jajj te szegény, kénytelen leszel PS4-en tolni, amíg nem jön a definitív verzió arra a szutyokra. :((
Avatar
Moby

Hozzászólás #36258 2019.02.06. 18:06

Hogy a tökömben ilyen olcsó a lemezes MetroEx előrendelői ára? Ma jutott eszembe, hogy be kéne zsákolni, tökre meglepődtem, hogy 14K az ára :eljen:
Sztórban persze továbbra is 21... ami mondjuk érthető. Ott húzósabb a gyártási, csomagolási, meg logisztikai költség! :miaz:
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #36259 2019.02.06. 18:16

Moby írta:Hogy a tökömben ilyen olcsó a lemezes MetroEx előrendelői ára? Ma jutott eszembe, hogy be kéne zsákolni, tökre meglepődtem, hogy 14K az ára :eljen:
Sztórban persze továbbra is 21... ami mondjuk érthető. Ott húzósabb a gyártási, csomagolási, meg logisztikai költség! :miaz:
Néha még vannak jófej forgalmazók, akik tisztában vannak a helyi fizukkal. Plusz ha pc-s lemezes az ugyanúgy epicfail store-os.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #36260 2019.02.06. 18:25

Moby írta:Hogy a tökömben ilyen olcsó a lemezes MetroEx előrendelői ára? Ma jutott eszembe, hogy be kéne zsákolni, tökre meglepődtem, hogy 14K az ára :eljen:
Sztórban persze továbbra is 21... ami mondjuk érthető. Ott húzósabb a gyártási, csomagolási, meg logisztikai költség! :miaz:
Magyar árazás lehet.

Én PC-re 12k-ért, PS4-re 15k-ért láttam, de lehet, hogy van 14k-ért is. PC-n ez meg szokott esni, Total Warokból is elő lehetett rendelni 12k-ért a fémdobozos verziókat (most 16k a day-x 12k-ért rendelt Warhammer 2 LE), miközben Steamen 60 eurórért ment. Most az aktuális mondjuk 16k vs 60 euró.

Vissza: “Leáldozott.hu”