A PC-s játékoknak leáldozott

A Leáldtopik új otthona
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #36121 2019.02.02. 17:01

Ja, még egy érdekesség. MSI alaplapot vettem, mert a VRM-et több helyen dicsérték. De nem támogat offset CPU frekit, meg offset feszültséget, csak fix van - legalábbis eddig én nem találtam megoldást. Úgyhogy, ha OC kell, akkor fix freq, fix fesz. Írok a supportnak, hogy mi ez má...?
Avatar
DanielT

Hozzászólás #36122 2019.02.02. 18:13

aabyssx írta:Ja, még egy érdekesség. MSI alaplapot vettem, mert a VRM-et több helyen dicsérték. De nem támogat offset CPU frekit, meg offset feszültséget, csak fix van - legalábbis eddig én nem találtam megoldást. Úgyhogy, ha OC kell, akkor fix freq, fix fesz. Írok a supportnak, hogy mi ez má...?
Nyilván van olyan lapjuk, ami mindent tud. Olyat kő venni, drágábban!
Avatar
DanielT

Hozzászólás #36123 2019.02.02. 18:18

Arty: Tudtam ma kicsit foglalkozni a Trinitronnal, de még messze nem végleges a setup. Pl egy gigantikus probléma, hogy hiába állítom be középre a geometriát, ezt az értéket egyszerűen nem jegyzi meg. A színei mindenesetre őrült jók.

Majd tavasszal nekiülök megint, most fűtetlen lakásban, földön kuporogva ennyi tellett.

Kép

Ja és bónuszként találtam egy olyan pici Thomson tv-t, hogy a tenyeremmel le tudom takarni a képernyő felét, szerintem kisebb mint 13 col, de eszméletlen állat képe van ennek is. Van rajta scart, de még jóféle minden irányban domború a képernyő. :finom:

Kép
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #36124 2019.02.02. 18:20

DanielT írta:Nyilván van olyan lapjuk, ami mindent tud. Olyat kő venni, drágábban!
Remélem nem ez a válasz jön, mert akkor illene szétszednem a gépet, visszavinnem az alaplapot és venni helyette egy Asrockot olcsóbban, vagy bármi mást, ahol ezek nem extra feature-ök.
Avatar
Moby

Hozzászólás #36125 2019.02.02. 18:25

4A Games developer: If Metro Exodus does not sell on the PC, the next Metro will not come out for it
Naggyon kemények :DDD Méltóképp búcsúznak a pécégémingtől.
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #36126 2019.02.02. 18:26

aabyssx írta:Ja, még egy érdekesség. MSI alaplapot vettem, mert a VRM-et több helyen dicsérték. De nem támogat offset CPU frekit, meg offset feszültséget, csak fix van - legalábbis eddig én nem találtam megoldást. Úgyhogy, ha OC kell, akkor fix freq, fix fesz. Írok a supportnak, hogy mi ez má...?
mire szamitasz? küldenek neked egy deluxe update-et usb stick-en? ha nemtuggya hat nemtuggya. en is pont ma olvastam ezt.

milyen RTX 2060-ast rendeltel?
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára SlickAdam 2019.02.02. 18:28-kor.
Avatar
Moby

Hozzászólás #36127 2019.02.02. 18:28

aabyssx írta:Ja, még egy érdekesség. MSI alaplapot vettem, mert a VRM-et több helyen dicsérték. De nem támogat offset CPU frekit, meg offset feszültséget, csak fix van - legalábbis eddig én nem találtam megoldást. Úgyhogy, ha OC kell, akkor fix freq, fix fesz. Írok a supportnak, hogy mi ez má...?
Én amikó' ryznet építettem mindenki a asus lapokat mondta, szal aztot vettem. Emlékszem, az asrock alaplapok voltak a legszégyenletesebbek: még borda sem volt a vrm-en, de az msi biosaitól is óva intettek.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #36128 2019.02.02. 18:40

Moby írta:4A Games developer: If Metro Exodus does not sell on the PC, the next Metro will not come out for it
Naggyon kemények :DDD Méltóképp búcsúznak a pécégémingtől.
Perfekt kezelése a szituációnak! PR esettanulmány lehetne az egész folyamat.
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #36129 2019.02.02. 18:40

deep írta:It, Oculus, Conjuring, Get Out, Stonehearst Asylum, Don't Breathe, I spit on your grave, The Autopsy of Jane Doe, Paranormal Activity (ok ez 2007-es). Ezek mind jobbak.

Spoiler
nincsennem több kerdesem... :kuss:
Kép
Avatar
Moby

Hozzászólás #36130 2019.02.02. 18:45

DanielT írta:Arty: Tudtam ma kicsit foglalkozni a Trinitronnal, de még messze nem végleges a setup. Pl egy gigantikus probléma, hogy hiába állítom be középre a geometriát, ezt az értéket egyszerűen nem jegyzi meg. A színei mindenesetre őrült jók.

Majd tavasszal nekiülök megint, most fűtetlen lakásban, földön kuporogva ennyi tellett.

Kép

Ja és bónuszként találtam egy olyan pici Thomson tv-t, hogy a tenyeremmel le tudom takarni a képernyő felét, szerintem kisebb mint 13 col, de eszméletlen állat képe van ennek is. Van rajta scart, de még jóféle minden irányban domború a képernyő. :finom:

Kép
Az amiga500-hoz volt egy kb 10 colos, hordozható focilabdám. Olyan, de olyan képe volt....édesfaszom :OOOO Azzal laktam a koleszban.
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #36131 2019.02.02. 19:22

SlickAdam írta:mire szamitasz? küldenek neked egy deluxe update-et usb stick-en? ha nemtuggya hat nemtuggya. en is pont ma olvastam ezt.
milyen RTX 2060-ast rendeltel?
Hátha későbbi update-be beleteszik. Más fórumokon is erre biztatnak mindenkit. Ügyet kell csinálni belőle, hátha figyelembe veszik.
MSI Ventus-t vettem, ref 1070ti és 1080 között mozog OC nélkül.
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #36132 2019.02.02. 19:28

Moby írta:Én amikó' ryznet építettem mindenki a asus lapokat mondta, szal aztot vettem. Emlékszem, az asrock alaplapok voltak a legszégyenletesebbek: még borda sem volt a vrm-en, de az msi biosaitól is óva intettek.
Most is lehet venni olyanokat, bár ritkák. Amúgy ha nem OC-zik valaki és stock CPU hűtőt használ (ami lefele fúj, pont a VRM komponensekre), akkor nem is nagyon kell borda. Na de én nem olyat vettem.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #36133 2019.02.02. 19:28

aabyssx írta:Hátha későbbi update-be beleteszik. Más fórumokon is erre biztatnak mindenkit. Ügyet kell csinálni belőle, hátha figyelembe veszik.
MSI Ventus-t vettem, ref 1070ti és 1080 között mozog OC nélkül.
Szar.Nak.Rá. Én is megszívtam egyszer, ott pont fordítva volt. MicroATX lapot vettem, azon nem lehetett csak offsetet beállítani, a normál ATX meg direktben is tudta a feszkót, ugyanabból a típusból.
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #36134 2019.02.02. 19:32

aabyssx írta:Hátha későbbi update-be beleteszik. Más fórumokon is erre biztatnak mindenkit. Ügyet kell csinálni belőle, hátha figyelembe veszik.
MSI Ventus-t vettem, ref 1070ti és 1080 között mozog OC nélkül.
en is gondolkodok egy "junior" ryzen-es konfigon. de en a Zotac 2060 Gaming Twin Fan-t nezegetem. ugy latom csendesebb es hüvösebb, mint az a Ventus. arban kb 5 euroval dragabb. otthon nemtom...
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #36135 2019.02.02. 19:40

SlickAdam írta:en is gondolkodok egy "junior" ryzen-es konfigon. de en a Zotac 2060 Gaming Twin Fan-t nezegetem. ugy latom csendesebb es hüvösebb, mint az a Ventus. arban kb 5 euroval dragabb. otthon nemtom...
120-ért vettem Ventust. Nem vészes a hangja, de nem is nagyon hajtottam. Nálam most a házventik talán a leghangosabbak. CPU hűtőből is olyat vettem, aminek van stop state-je.
Avatar
Moby

Hozzászólás #36136 2019.02.02. 19:41

aabyssx írta:Hátha későbbi update-be beleteszik. Más fórumokon is erre biztatnak mindenkit. Ügyet kell csinálni belőle, hátha figyelembe veszik.
MSI Ventus-t vettem, ref 1070ti és 1080 között mozog OC nélkül.
Ja, hogy 2060...akkó semmi.
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #36137 2019.02.02. 19:44

DanielT írta:Szar.Nak.Rá. Én is megszívtam egyszer, ott pont fordítva volt. MicroATX lapot vettem, azon nem lehetett csak offsetet beállítani, a normál ATX meg direktben is tudta a feszkót, ugyanabból a típusból.
Hát, szopó. Itt úgy látom, hogy mintha ez valami általános policy lenne MSI-éknél, mert néztem videót drágább lap BIOS-áról és ott sem volt offset.
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #36138 2019.02.02. 19:45

Moby írta:Ja, hogy 2060...akkó semmi.
He? 2600 a CPU és 2060 a GPU.
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #36139 2019.02.02. 20:18

Hmm. Se offset, se custom pstate opciók nincsenek. És ahogy hozzányúlok a CPU frekihez, MSI-ék azonnal disable-özik a steppinget/downclockingot (cool n quiet). Én nem tudok valamit? Ez így jó?
Avatar
DanielT

Hozzászólás #36140 2019.02.02. 20:28

Pörög a Vendetta credits! :D "Thank you for your PLAYING" LOL

phpBB [media]
Avatar
arty

Hozzászólás #36141 2019.02.02. 20:44

DanielT írta:Arty: Tudtam ma kicsit foglalkozni a Trinitronnal, de még messze nem végleges a setup. Pl egy gigantikus probléma, hogy hiába állítom be középre a geometriát, ezt az értéket egyszerűen nem jegyzi meg. A színei mindenesetre őrült jók.
Majd tavasszal nekiülök megint, most fűtetlen lakásban, földön kuporogva ennyi tellett.
Ja és bónuszként találtam egy olyan pici Thomson tv-t, hogy a tenyeremmel le tudom takarni a képernyő felét, szerintem kisebb mint 13 col, de eszméletlen állat képe van ennek is. Van rajta scart, de még jóféle minden irányban domború a képernyő.
az a fenti kép telitalálat! mehetne a crt-nyalogató topikokba :D
én ma emuzok, nem sok sikerrel... a .206os mame alatt már kb semmim se megy (lehet bios hiány?), a retroarch .205öse alatt picit jobb a helyzet, de ott se megy sokminden (pl a cadillacs & dinos se), a .196os "csúcsverza" pedig a kiskedvenceimből 30-at visz, 16-ot nem... (az outrunners-ciscoheat-powerdrift szentháromság megy pl., meg a cadillacs is, de van amihez friss install kell, azaz VALAMI elkonfigolódott a "főverzámban" :( )
+az anno általad belőtt RA 1.7.0 + mame .196 se visz sokmindent, de azt a "régisége" miatt már elengedtem... ;)

az emuzás továbbra is szopás, amikor látom youtuben a működő setekről a videot vagy "látom" h neked is el-elindul 1-2, akkor mindig kicsit irigykedek - kell 1 nap reality-check, hogy belássam, ez még mindig nem való nekem, nem váltja ki a hómkonzolos "beteszemalemezt"-et ;)

friss mame set (ezek se segítettek, talán csak egy alkalommal...)
Avatar
DanielT

Hozzászólás #36142 2019.02.02. 20:55

PörögNE az Aero Fighters 2 credits... ha nem akadályozták volna meg a fejlesztők a rádobást az utolsó bossnál. Skill-el kellene tehát megcsinálni, úgy meg esélyem sincs. :D

phpBB [media]
Avatar
DanielT

Hozzászólás #36143 2019.02.02. 20:56

arty írta:az a fenti kép telitalálat! mehetne a crt-nyalogató topikokba :D
én ma emuzok, nem sok sikerrel... a .206os mame alatt már kb semmim se megy (lehet bios hiány?), a retroarch .205öse alatt picit jobb a helyzet, de ott se megy sokminden (pl a cadillacs & dinos se), a .196os "csúcsverza" pedig a kiskedvenceimből 30-at visz, 16-ot nem... (az outrunners-ciscoheat-powerdrift szentháromság megy pl., meg a cadillacs is, de van amihez friss install kell, azaz VALAMI elkonfigolódott a "főverzámban" :( )
+az anno általad belőtt RA 1.7.0 + mame .196 se visz sokmindent, de azt a "régisége" miatt már elengedtem... ;)

az emuzás továbbra is szopás, amikor látom youtuben a működő setekről a videot vagy "látom" h neked is el-elindul 1-2, akkor mindig kicsit irigykedek - kell 1 nap reality-check, hogy belássam, ez még mindig nem való nekem, nem váltja ki a hómkonzolos "beteszemalemezt"-et ;)

friss mame set (ezek se segítettek, talán csak egy alkalommal...)
Én nem MAME set -ezek semmit. Planetemu.net leszedem a romot, oszt megy, azt se tudom milyen Mame fut a Pi-on.

Az a pár pszeudo 3D kakaság ami nem megy az meg hibahatáron belül van, bőven kibírható.

szerk: Megnéztem, MAME 2003 0.78
Avatar
DanielT

Hozzászólás #36144 2019.02.02. 21:52

Resi 2 felkötheti a gatyát, itt az AI upscalelt Resi Remake. Kompletten tölthető azonnal INNEN.

Kép

phpBB [media]
Avatar
DanielT

Hozzászólás #36145 2019.02.02. 21:54

Egy másik szent őrült meg elkezdte fullban újra renderelni a helyszíneket, bár erre 0.0001% esélyt adok, hogy pár hasonló screenshoton kívül bármi lesz.

Kép
Avatar
DanielT

Hozzászólás #36146 2019.02.02. 22:01

Imádom ezt a mém formátumot. :D

Kép
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #36147 2019.02.02. 22:20

DanielT írta:Imádom ezt a mém formátumot. :D
[img]retard%20aki%20magát%20szívatja%20.jpg[/img]
Hú, ez én vagyok, aki hype miatt MSI alaplapot vett.
Képzeljétek el, el tudtam érni olyan csillagállást (még a bios menüs beállításának sorrendje is számít), ahol van cpu freki stepping és voltage stepping is. Loadline calibrationt is használtam. Csak most időnként toolboostol azon, amit szeretnék, és akkor tudok fagyni.
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #36148 2019.02.02. 23:30

aabyssx írta:Hú, ez én vagyok, aki hype miatt MSI alaplapot vett.
melyik modell amugy?
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #36149 2019.02.03. 00:58

SlickAdam írta:melyik modell amugy?
B450M Mortar
Avatar
arty

Hozzászólás #36150 2019.02.03. 01:08

DanielT írta:Én nem MAME set -ezek semmit. Planetemu.net leszedem a romot, oszt megy, azt se tudom milyen Mame fut a Pi-on.
Az a pár pszeudo 3D kakaság ami nem megy az meg hibahatáron belül van, bőven kibírható.
szerk: Megnéztem, MAME 2003 0.78
kőkorszak :D
és szerintem nem pár nem megy ezen a régi mamen, hanem elég sok...

előbbi linkemről kapd le a neogeo.zip-et, vannak benne uj bios dumpok, amiket igényel "sokminden" : pl mutation nation is megy már legujabb .205 mame alatt!
a dino persze ezzel se, annak más a baja...

hja és a rohadék retroarch, bár megadod neki a bios dir-t, de ott NEM keresi a neogeo.zip-et, csak a játék rom mellett (lehet bug? mert az eredeti mame is így működik, de az RA-nak nem így kéne... a ps1 biosokat pl jól megtalálja)
és nem nagy cucc, elvégre max olyan 4-6 órám lehet a gányolásban és alig-alig vagyok előrébb :D
Avatar
DanielT

Hozzászólás #36151 2019.02.03. 10:18

arty írta:kőkorszak :D
és szerintem nem pár nem megy ezen a régi mamen, hanem elég sok...

előbbi linkemről kapd le a neogeo.zip-et, vannak benne uj bios dumpok, amiket igényel "sokminden" : pl mutation nation is megy már legujabb .205 mame alatt!
Pörög a Mutant Nation credits.

Ennél szarabb beat-em-up -hoz még nem volt szerencsém, gyűlöltem minden pixelét, pillanatát. Az egész design, a főhős, az ellenfelek, a környezet, MINDEN taszított. Videót be se rakok, hogy kíméljek mindenkit ettől a vizuális ebolától.

FBA Core, tökéletesen megy, ahogy az összes NEO-GEO gémet is ezzel tolom.

És köszi, hogy felhívtad a figyelmem erre a szarra, azt hittem valami rgyöngyszem, de csak egy fikagalacsin. :vomit:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #36152 2019.02.03. 10:59

Kúl hangulat.

Kép
Avatar
Necro

Hozzászólás #36153 2019.02.03. 15:15

Végigment a Resi2, kurva jó volt.
Avatar
deep

Hozzászólás #36154 2019.02.03. 16:25

Necro írta:Végigment a Resi2, kurva jó volt.
2nd runt nyomjad. Tök más dolgok történnek.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #36155 2019.02.03. 16:38

Pörög a Final Fight credits.

Na ez bezzeg rohadt jó természetesen.

phpBB [media]
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #36156 2019.02.03. 16:55

összehajitok egy pöpp es olcso (ez mondjuk nem teljesen igaz, mert pöpp ---> ITX, a lap drádzsa...) VAS-lebenyt. Ryzen 2600-al. a memoria, tap, ssd, ... a regi masinabol.
de nemtom mi legyen a GPU-val. :fejvakaras:
amit multkor irtam (amikor konfigot raktam össze ismerösnek), kis Zotac 1070-es kartya meg mindig elerhetö (brennyu) 275 ojróért.
szintén Zotac-tol az RTX 2060 már 360-370 ojró, vágom én, hogy jo gyors (kabe +15% performansz, ca. gtx 1070ti-1080 szint), de nemtom rategyem-e azt a +30% zsozsót. megtehetem, nem arrol van szo. csak, hogy KELL-e az nekem tenyleg. a pöpp es olcso fémbe. @1080p
monnyatok már valamit! még a szivem is kussol, pedig megkerdeztem mi legyen.:D
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #36157 2019.02.03. 17:01

milyen tech ujdonsagok vannak az RTX kartyakban (ray baszás kivetelevel), amik miatt (ha a fejlesztök elkezdenek megfelelöen implementalni) durva hatranyba kerülhetne az öreg 1070-es?
Avatar
DanielT

Hozzászólás #36158 2019.02.03. 17:26

SlickAdam írta:milyen tech ujdonsagok vannak az RTX kartyakban (ray baszás kivetelevel), amik miatt (ha a fejlesztök elkezdenek megfelelöen implementalni) durva hatranyba kerülhetne az öreg 1070-es?
Olyat ritkán hallok, hogy valaki pár hónap múlva felkiáltott, hogy "A LASSABBAT ÉS BUTÁBBAT KELLETT VOLNA VENNEM BAZZE!" Szal...
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #36159 2019.02.03. 18:49

Nekem elég lett volna a 1070 bagóér. De nem adták annyiért. Meguntam, úgyhogy vettem ezt.
Az RTX egyelőre csak ígéret:
- ray trace-elt tükröződést én nagyon bírom, mert engem zavarnak a screen space tükröződések hibái, de egyelőre csak a Battlefield van és látszik, hogy szenvedősen megy;
- DLSS-ben is van fantázia, de ősz óta nem indult be, ami arra utal, hogy mégsem "just works";
- a Variable Rate Shadinget egy érdekes altató feature. Ha azt elkezdik implementálni, akkor abból még lehet performance gain.
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #36160 2019.02.03. 18:54

MSI support amúgy válaszolt, és nem teljesen ignoráns baromságot, vagy lerázást. Kiváncsi vagyok, hogy lesz-e valami.
Érdekes különben a Ryzenek energiagazdálkodása. Lehet, hogy nem para a fix feszültség. Meg lehet, hogy a clock sem. A Ryzen energia-profil a Windowsban is gyakorlatilag úgy van belőve, hogy nem engedi a steppinget.
phpBB [media]


Ennek ellenére én senkinek sem ajánlok olyan alaplapot, amin nincs offset voltage. Sőt, mindezek ellenére az overclockolt pstate-et preferálom.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #36161 2019.02.03. 20:12

Pörög a Golden Axe credits.

Soha nem nyomtam még végig, nem sokat veszítettem. :D Ez a 6 ellenfél és 4 féle háttér, meg az alap mechanika elég kevés meglepit tartogatott.
Avatar
Greyfox

Hozzászólás #36162 2019.02.03. 20:12

Lepörött az INSIDE.
Hát, ez brutálkurvajóvolt. Limbo az vízbefingás ehhez képest.
A látvány és az audio agyonbaszott / tíz
Avatar
Micsu

Hozzászólás #36163 2019.02.03. 20:19

SlickAdam írta:milyen tech ujdonsagok vannak az RTX kartyakban (ray baszás kivetelevel), amik miatt (ha a fejlesztök elkezdenek megfelelöen implementalni) durva hatranyba kerülhetne az öreg 1070-es?
van bennuk valami faszantos aa ficsor de csak 4kban tudja ;)
Avatar
arty

Hozzászólás #36164 2019.02.04. 09:25

DanielT írta:Pörög a Final Fight credits.
Na ez bezzeg rohadt jó természetesen.
pedig ezt tuti nyomtad anno snesen - így viszont felmerül a kérdés: mikor pörögnek le újra a műfaj IGAZI királyai, a streets of ragek? ;)
és ennyi gyakorlás után 1cc-s végigjátszást közvetíts youtuben! :P

amúgy a mutation nation-nél szerintem az alien storm szörnyűbb :D és/de mostmár NEKED az is kötelező!

golden axe ALAP, róla másolt minden, ha a final fightot méltatni tudtad, nem fair, hogy ezt meg ekézed... a varázslatok mellett állatokról is lehet aprítani, szal minimum fura h nem ismered el az érdemeit :(
Avatar
Moby

Hozzászólás #36165 2019.02.04. 10:33

DanielT írta:Pörög a Golden Axe credits.

Soha nem nyomtam még végig, nem sokat veszítettem. :D Ez a 6 ellenfél és 4 féle háttér, meg az alap mechanika elég kevés meglepit tartogatott.
Jah, elég gyösz kis cuccvót, de koopban nagyon adta :)
Avatar
DanielT

Hozzászólás #36166 2019.02.04. 10:36

arty írta:pedig ezt tuti nyomtad anno snesen - így viszont felmerül a kérdés: mikor pörögnek le újra a műfaj IGAZI királyai, a streets of ragek? ;)
és ennyi gyakorlás után 1cc-s végigjátszást közvetíts youtuben! :P

amúgy a mutation nation-nél szerintem az alien storm szörnyűbb :D és/de mostmár NEKED az is kötelező!

golden axe ALAP, róla másolt minden, ha a final fightot méltatni tudtad, nem fair, hogy ezt meg ekézed... a varázslatok mellett állatokról is lehet aprítani, szal minimum fura h nem ismered el az érdemeit :(
A Final Fight és a Golden Axe egy évben jelentek meg, de minden tekintetben kb generációs különbség van köztük.

A Golden Axe-hoz nálunk őrületes mértékü romantikus nosztalgia tartozik, mert minden létező gépen elérhető volt legalább egy kalóz átirat, így mindenkinek van hozzá valamilyen emléke.

Streets of Rage-ek jönnek szépen a sorban.
Avatar
Moby

Hozzászólás #36167 2019.02.04. 11:19

DanielT írta:A Final Fight és a Golden Axe egy évben jelentek meg, de minden tekintetben kb generációs különbség van köztük.

A Golden Axe-hoz nálunk őrületes mértékü romantikus nosztalgia tartozik, mert minden létező gépen elérhető volt legalább egy kalóz átirat, így mindenkinek van hozzá valamilyen emléke.

Streets of Rage-ek jönnek szépen a sorban.
A GoldenAxhez emlékem nekem leginkább az arcade verzából van, mert azt láttam először, és azt baszattam leginkább. Aztán később meglett amigára is, de valahogy messze nem olyan volt, mint a nagygépes változat (graf+kijelző minősége). Ugyanigy voltam az outrunnal, ami soha egyetlen verzában meg sem nyalta az "eredetit". De ez szinte az akkori időkből származó nagygép-otthonikonzol viszonylatra igaz.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #36168 2019.02.04. 11:31

Moby írta:A GoldenAxhez emlékem nekem leginkább az arcade verzából van, mert azt láttam először, és azt baszattam leginkább. Aztán később meglett amigára is, de valahogy messze nem olyan volt, mint a nagygépes változat (graf+kijelző minősége). Ugyanigy voltam az outrunnal, ami soha egyetlen verzában meg sem nyalta az "eredetit". De ez szinte az akkori időkből származó nagygép-otthonikonzol viszonylatra igaz.
Naná, hogy az arcade mindent vitt. Ott a nagy gép, dönget belőle a zene, akkora képernyő, ami otthon sose volt, stb. És nyilván technikailag mindig agyonverte a hómportokat a PS2 időszakig. Outrunhoz meg beülsz(rosszabb esetben odaállsz), kormány, stb nyaminyaminyami.
Avatar
Moby

Hozzászólás #36169 2019.02.04. 11:50

DanielT írta:Naná, hogy az arcade mindent vitt. Ott a nagy gép, dönget belőle a zene, akkora képernyő, ami otthon sose volt, stb. És nyilván technikailag mindig agyonverte a hómportokat a PS2 időszakig. Outrunhoz meg beülsz(rosszabb esetben odaállsz), kormány, stb nyaminyaminyami.
Az aoutrunban nem a gép volt, amitől leolvadt az agyam. Hanem ahogy szkélelte fel a spiretokat! Egyszerűen nem bírtam levenni róla a szemem. Semmi mást nem láttam a játékból, és soha egyetlen hómverza sem adta vissza azt az optikai csodát. Azthiszem maga a játék igazából soha nem érdekelt különösebben, az egyetlen cél, motiváció így is az volt, hogy minél messzebre jutni, hogy mégtöbb objektumot láthassak "felnagyítódni" :idiota:
Avatar
insp

Hozzászólás #36170 2019.02.04. 11:55

SlickAdam írta:összehajitok egy pöpp es olcso (ez mondjuk nem teljesen igaz, mert pöpp ---> ITX, a lap drádzsa...) VAS-lebenyt. Ryzen 2600-al. a memoria, tap, ssd, ... a regi masinabol.
de nemtom mi legyen a GPU-val. :fejvakaras:
amit multkor irtam (amikor konfigot raktam össze ismerösnek), kis Zotac 1070-es kartya meg mindig elerhetö (brennyu) 275 ojróért.
szintén Zotac-tol az RTX 2060 már 360-370 ojró, vágom én, hogy jo gyors (kabe +15% performansz, ca. gtx 1070ti-1080 szint), de nemtom rategyem-e azt a +30% zsozsót. megtehetem, nem arrol van szo. csak, hogy KELL-e az nekem tenyleg. a pöpp es olcso fémbe. @1080p
monnyatok már valamit! még a szivem is kussol, pedig megkerdeztem mi legyen.:D


Ha erdekel / valaki mast esetleg erdekel a topikbol (mielott megy a hardverapro-ra):

Ma lett a GTX 1070-em elado*: Gainward Phoenix (legcsendesebb -erre en nagyon haklis vagyok- szerintem a piacon, gyakorlatilag kussol egy jol szellozo hazban)
http://www.gainward.com/main/vgapro.php?id=983&lang=en

90K, szarazipon gari 2020.03.10-ig

*Banyasz Ti lett helyette :idiota:
Avatar
arty

Hozzászólás #36171 2019.02.04. 12:00

insp írta:Ha erdekel / valaki mast esetleg erdekel a topikbol (mielott megy a hardverapro-ra):

Ma lett a GTX 1070-em elado*: Gainward Phoenix (legcsendesebb -erre en nagyon haklis vagyok- szerintem a piacon, gyakorlatilag kussol egy jol szellozo hazban)
http://www.gainward.com/main/vgapro.php?id=983&lang=en

90K, szarazipon gari 2020.03.10-ig

*Banyasz Ti lett helyette :idiota:
vagy ez vagy a GS volt nekemis, tényleg jó kis kártya (mákkal flashelhető is a nagyobb modellek biosa a kisebbe -> magasabb tdp -> magasabb tuning/boost)
és utána lett a 1080ti nekemis... (deminek...)
valójában ha gyorsan el tudnám adni a 1080am, már váltanék is le, erre :)

szal ha valakinek kéne a founders 1080, ami előtte Bontondé volt, az meg szóljon nekem és akkor váltok erre a GW-re
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára arty 2019.02.04. 12:01-kor.
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #36172 2019.02.04. 12:01

Zelda CEMU edition-höz mi kell amugy? odabaszos GPU vagy sok CPU Hz? (vagy mindkettö)

csak hogy foglalkozzak-e vele egyaltalan Ryzen 2600-al (nem erdekel különösebben, de ha eleg a vas, megneznem)
YT videok alapjan nem birja a stbail 60 frémtet, de nemtom, hogy volt-e azota update es/vagy a user balfaszkodott beallitasokkal.
Avatar
insp

Hozzászólás #36173 2019.02.04. 12:20

SlickAdam írta:Zelda CEMU edition-höz mi kell amugy? odabaszos GPU vagy sok CPU Hz? (vagy mindkettö)

csak hogy foglalkozzak-e vele egyaltalan Ryzen 2600-al (nem erdekel különösebben, de ha eleg a vas, megneznem)
YT videok alapjan nem birja a stbail 60 frémtet, de nemtom, hogy volt-e azota update es/vagy a user balfaszkodott beallitasokkal.


Cemunak minel magasabb orajelen kell 3 szal, amugy megy stabil 60-on mar eleg regota. (1070 is tobb mint sok ala)
Avatar
DanielT

Hozzászólás #36174 2019.02.04. 12:21

SlickAdam írta:Zelda CEMU edition-höz mi kell amugy? odabaszos GPU vagy sok CPU Hz? (vagy mindkettö)

csak hogy foglalkozzak-e vele egyaltalan Ryzen 2600-al (nem erdekel különösebben, de ha eleg a vas, megneznem)
YT videok alapjan nem birja a stbail 60 frémtet, de nemtom, hogy volt-e azota update es/vagy a user balfaszkodott beallitasokkal.
Emulátor mindig CPU, ott meg AMD hullik.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #36175 2019.02.04. 12:22

Moby írta:Az aoutrunban nem a gép volt, amitől leolvadt az agyam. Hanem ahogy szkélelte fel a spiretokat! Egyszerűen nem bírtam levenni róla a szemem. Semmi mást nem láttam a játékból, és soha egyetlen hómverza sem adta vissza azt az optikai csodát. Azthiszem maga a játék igazából soha nem érdekelt különösebben, az egyetlen cél, motiváció így is az volt, hogy minél messzebre jutni, hogy mégtöbb objektumot láthassak "felnagyítódni" :idiota:
Még most is megigéző és különleges, ahogy mozog az Outrun képe. Mondjuk főleg azért, mert "húzza" a szemet, de ettől függetlenül a fílingje rohadt jó.
Avatar
deep

Hozzászólás #36176 2019.02.04. 12:23

Golden Axe... Piha! A stílus (fantasy beat'em up) MESSZE legkiemelkedőbb darabja az egyik örök kedvencem, a King of Dragons. Öt karakter, gyönyörű grafika, eltérő fegyverek, varázslatok, 16 változatos pálya, über bossok. Alig 2 évvel a GA után tökélyre vitte a receptet.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #36177 2019.02.04. 12:26

deep írta:Golden Axe... Piha! A stílus (fantasy h&s) MESSZE legkiemelkedőbb darabja az egyik örök kedvencem, a King of Dragons. Öt karakter, gyönyörű grafika, eltérő fegyverek, varázslatok, 16 változatos pálya, über bossok. Alig 2 évvel a GA után tökélyre vitte a receptet.
Nos igen, az egyszerűen AGYONVERI. MEGALÁZZA. És köp a sírjára.
Avatar
insp

Hozzászólás #36178 2019.02.04. 12:27

arty írta:szal ha valakinek kéne a founders 1080, ami előtte Bontondé volt, az meg szóljon nekem és akkor váltok erre a GW-re


UP! :vigyor0:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #36179 2019.02.04. 12:30

Mekkora ribanc kártyák keringenek itt slotról slotra... :idiota:
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #36180 2019.02.04. 12:42

DanielT írta:Mekkora ribanc kártyák keringenek itt slotról slotra... :idiota:
röpködnek a szviccsek meg a kep-krealo-vasak E. kurva nagy DNS cunami. :taps: :idiota:
Avatar
Micsu

Hozzászólás #36181 2019.02.04. 13:11

deep írta:Golden Axe... Piha! A stílus (fantasy beat'em up) MESSZE legkiemelkedőbb darabja az egyik örök kedvencem, a King of Dragons. Öt karakter, gyönyörű grafika, eltérő fegyverek, varázslatok, 16 változatos pálya, über bossok. Alig 2 évvel a GA után tökélyre vitte a receptet.
a golden axe sztem is azért volt jó mert volt c64re is de egyébként semmi extra de ahogy nézem ez a king of dragons se, se combozni nem lehet, se ellenfelet megfogni, se futni :szomoru1:
Avatar
deep

Hozzászólás #36182 2019.02.04. 13:13

Ha már a Capcom nem rakta bele a RE2-be opcionálisan sem a fixed kamerákat, hát majd a community megcsinálja. Más kérdés persze hogy a játszhatóságot mennyire fogja érinteni, de attól még :finom:
phpBB [media]
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #36183 2019.02.04. 13:18

deep írta:Ha már a Capcom nem rakta bele a RE2-be opcionálisan sem a fixed kamerákat, hát majd a community megcsinálja. Más kérdés persze hogy a játszhatóságot mennyire fogja érinteni, de attól még :finom:
az igaz, hogy a fekete szandekosan mosott szürke a jatekban?
Avatar
DanielT

Hozzászólás #36184 2019.02.04. 13:20

SlickAdam írta:az igaz, hogy a fekete szandekosan mosott szürke a jatekban?
Ha valaki nem tudja beállítani a kijelzőjét+játék brightness-t+color space-t és ezeket egymáshoz, akkor igen, egyébként nem.
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #36185 2019.02.04. 13:26

DanielT írta:Ha valaki nem tudja beállítani a kijelzőjét+játék brightness-t+color space-t és ezeket egymáshoz, akkor igen, egyébként nem.
ez okes, de mintha DF csoma (a joarc srac) emlitett volna valami ilyesmit (csak hallgattam spoiler miatt es nem akarom ujra vegigülni). hogy szandekosan olyan, nem lehet vele baszni semmit. persze lehet, hogy ezuttal ö a debil, azert kerdem.
Avatar
deep

Hozzászólás #36186 2019.02.04. 13:29

SlickAdam írta:ez okes, de mintha DF csoma (a joarc srac) emlitett volna valami ilyesmit (csak hallgattam spoiler miatt es nem akarom ujra vegigülni). hogy szandekosan olyan, nem lehet vele baszni semmit. persze lehet, hogy ezuttal ö a debil, azert kerdem.
Ezt irtam a múltkor, hogy az oleden totál máshogy kellett beállítani a brightnesst a beépített opcióval, mint ahogy elméletileg kellett volna. Simán lehet, hogy excel képernyőn sem szabad ahhoz igazodni, hanem azt kell figyelni, mit látsz a játékban.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #36187 2019.02.04. 13:30

SlickAdam írta:ez okes, de mintha DF csoma (a joarc srac) emlitett volna valami ilyesmit (csak hallgattam spoiler miatt es nem akarom ujra vegigülni). hogy szandekosan olyan, nem lehet vele baszni semmit. persze lehet, hogy ezuttal ö a debil, azert kerdem.
Csak a saját tapasztalatot tudom mondani. Defaulton SRGB settingen van a pécés verzió, ami egy fekélyes kelés volt. Gondolom monitorra szánják, vagy a tököm tudja. Átrakva REC709-es (HDTV) szabványra már teljesen frankó volt. A két szabvány közötti gamma kezelésben kereshető az eltérés oka, mert a színtartomány lefedése kb ugyanaz.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #36188 2019.02.04. 13:46

deep írta:Ha már a Capcom nem rakta bele a RE2-be opcionálisan sem a fixed kamerákat, hát majd a community megcsinálja. Más kérdés persze hogy a játszhatóságot mennyire fogja érinteni, de attól még :finom:
[video]fixcamresi.avi[/video]
Ezen a videón is jól látszik, hogy simán elmarad a 10+ éves prerender hátteres resitől a környezet kidolgozottsága és hangulata. Ott pixelre hegyeztek ki mindent, ez meg már a pályaeditoros kakkanat. Sehun nincsenek a fincsi réjek trészelve, hiába kamuból, de működött.
Avatar
deep

Hozzászólás #36189 2019.02.04. 14:13

DanielT írta:Ezen a videón is jól látszik, hogy simán elmarad a 10+ éves prerender hátteres resitől a környezet kidolgozottsága és hangulata. Ott pixelre hegyeztek ki mindent, ez meg már a pályaeditoros kakkanat. Sehun nincsenek a fincsi réjek trészelve, hiába kamuból, de működött.
Az meg tps-ből lett volna szar. Mindkettő másra van kihegyezve.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #36190 2019.02.04. 14:37

Erre emlékszik valaki? Rohadt sokat nyomtam talán a demót. Teljesen lenyűgözött a grafika és a hordószeletelés. :D

phpBB [media]

Vissza: “Leáldozott.hu”