A PC-s játékoknak leáldozott

A Leáldtopik új otthona
Avatar
Micsu

Hozzászólás #35841 2019.01.24. 10:26

Botond írta:Ez a KRAFT a maga nyers valójában. 3dmark is van a világon, nem csak a márió meg a zelda!
és mikor veszed? :) ideje már villantani, égetted már magad eleget switchel :mf2:
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #35842 2019.01.24. 10:35

Botond írta:Ez a KRAFT a maga nyers valójában. 3dmark is van a világon, nem csak a márió meg a zelda!
ha ez igy megy tovabb, normal asztali pecekhez is standard lesz az eGPU dobi külön tappal & shit.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #35843 2019.01.24. 11:06

SlickAdam írta:ha ez igy megy tovabb, normal asztali pecekhez is standard lesz az eGPU dobi külön tappal & shit.
A VGA csak akkor natív, ha a mérete megegyezik a kijelzőjével. Éljen a fejlődés!
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #35844 2019.01.24. 12:21

Sunset Overdrive

+ a legsmoothabb sandbox akció-kaland
+ és itt még működő platforming is van
+ szórakoztatóak a fegyverek, de azért a Ratchet & Clankek után sok az ismerős
+ sokkal jobb a humora a legtöbb viccesnek szánt játéknál
+ a challenge-ek között van egy-két már-már arcade élményt nyújtó is

0 az OCD-sekkel kitol a sok gyűjtögetni való és challenge

- nincsenek se nehézségi szintek (és így kihívás se, bár személy szerint ezúttal nem bántam), se new game plus
- pedig a fegyverek megszerzése és felfejlesztése sok időt és grindot igényel, tehát az utóbbi adta volna magát

Simán az egyik legjobb élményem volt tavaly, és eddig idén is. /10

Star Wars Battlefront 2 (+DLC) (2017)

+ jól néz ki, jól fut
+ SW

- amikor a főhős helyett más karaktereket irányítunk, átmegy ZS-kategóriás TPS-be, egyszerűen nem akartam elhinni
- többnyire nulla a kihívás, de egy(-két) helyen eszelősen szívat (az utolsó röpködős rész difficulty spike-ja nagyon durva)
- sok helyen az az érzésem volt, hogy a 2016-os CoD:IW ezt már megcsinálta, és elég volt
- unalmas, érdektelen, tipikus modernjáték

Ha minden single FPS ilyen lenne a jövőben, akkor tőlem kipusztulhatnak. Még a lángszórómat is kölcsönadnám a felégetésükhöz. /10

TitanFall 2

A BF2 urán szerintem még a tutorialban félbehagytam. Nem tudom megítélni, nem rántott be, még egy sci-fi FPS sok lett volna. Az mindenesetre zavart, hogy legnehezebb szinten túl CoD-os élmény lett a titánelőtti élmény, ha nem így lett volna, akkor valószínűleg nem kukázom, de így egyszerűen fárasztott.

Azért az Origin Access megérte az utóbbi kettő miatt (ellenére) is, mert a 10% kedvezményből visszajött az ára. A TF2 majd egyszer kap még esélyt, ha filléres lesz, vagy kedvem lesz újra előfizetni.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #35845 2019.01.24. 12:46

Nabazmeg.

"Sebastian Stępie, who worked at CD Projekt RED for over 12 years and served as creative and narrative director on Cyberpunk 2077 has apparently joined Blizzard."
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #35846 2019.01.24. 13:03

DanielT írta:Nabazmeg.

"Sebastian Stępie, who worked at CD Projekt RED for over 12 years and served as creative and narrative director on Cyberpunk 2077 has apparently joined Blizzard."
Bár annak a jelének tudnám venni, hogy normális single játékra számíthatunk a Blizzardtól!
Avatar
Micsu

Hozzászólás #35847 2019.01.24. 13:18

DanielT írta:Nabazmeg.

"Sebastian Stępie, who worked at CD Projekt RED for over 12 years and served as creative and narrative director on Cyberpunk 2077 has apparently joined Blizzard."
van az a pénz :P
Avatar
deep

Hozzászólás #35849 2019.01.24. 17:44

Zóanagyvarázsló írta:Video game journalism as its best.
Ért hozzá, na.
Avatar
Botond

Hozzászólás #35850 2019.01.24. 19:12

Micsu írta:és mikor veszed? :) ideje már villantani, égetted már magad eleget switchel :mf2:
Nincs erre igényem most sajna, alig van időm játszani. Azt a kis időt meg kitölti a switch. És mindjárt civ6 kieg, arra meg elég a 1080tiáj.
Avatar
Botond

Hozzászólás #35851 2019.01.24. 20:05

SlickAdam írta:ha ez igy megy tovabb, normal asztali pecekhez is standard lesz az eGPU dobi külön tappal & shit.
Annyit eszik, mint a vega64. Szóval ez tök jó kártya, kérdezd csak meg Artyt. :)
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #35852 2019.01.24. 22:08

Úgy látom, hogy az RTX2060 árazása nem teljesen fos. Lejjebb nyomhatja a Vegát, ami meg húzhatja tovább ezeket. Remélem a Radeon VII is jól lesz árazva, és megmozgatja ezt az állóvizet.
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #35853 2019.01.24. 22:11

Az "interkarate" C64-en az egyik technológiai csoda volt - és irónikusan az egyik legszarabb bunyós játék, ami létezett.
De a technó majdnem Last Ninja szint volt.
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #35854 2019.01.24. 22:13

Mortal Kombat 1 és 2 még technológiailag akkora újdonság volt, hogy mindenki elől elfedte, hogy mekkora szar a játék maga. Azóta elmúlt a köd és csak a szar játék maradt.
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #35855 2019.01.24. 22:18

DanielT írta:Mutattam, hogy miért nem csíkosabb. El vannak tolva a triádok, tehát mindig van olyan, amit megvilágít picit a sugár, plusz a kis méret miatt sűrűn vannak a vonalak. Nem veszek BVM-et, mert lehetetlen kb beszerezni és azok rohadt kicsik is, nem érdekel a plusz macera. Jó minőségű consumer Trinitronom van, az bőven tökéletes lesz, ez a mostani meg pontosan azt a képet tudja, amit annak idején halandó ember láthatott az árkádokban.

Egyszerűen kibaszott gyönyörű, a Mortalban is kimásznak az emberek a képből. Perfekt élsimítás, meg minden! :D

suda.png

A linkelt topikodban a képek rohadtul nagy része "kamu" scanlineos. OSSC vagy Framemeister LCD tévén... hagyjuk má'.
Durván sokat segítettek a pixeles képen a régi CRT-k. Emlékszem arra, hogy amikor RGB kábelt vettem a PS2-höz, akkor tökre jópofa volt, hogy a színek kevésbé voltak ~koszosak, elkezdtek kiugrani, de egyben sokkal jobban kiemelte a fűrészes éleket is. Így összehatás tekintetében még visszalépés is volt valamennyire.
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #35856 2019.01.24. 22:21

Nekem amúgy tetszenek valamennyire a mai duplo lego szerű pixeles játékok is időnként. Pl. a FEZ tökre bejött.
De ezeknek valóban nem sok köze van ahhoz, amit réges-régen CRT-n átéltünk.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #35857 2019.01.24. 22:27

aabyssx írta:Mortal Kombat 1 és 2 még technológiailag akkora újdonság volt, hogy mindenki elől elfedte, hogy mekkora szar a játék maga. Azóta elmúlt a köd és csak a szar játék maradt.
12-14 évesen nem volt az szar :)
Avatar
deep

Hozzászólás #35858 2019.01.25. 08:00

aabyssx írta:Mortal Kombat 1 és 2 még technológiailag akkora újdonság volt, hogy mindenki elől elfedte, hogy mekkora szar a játék maga. Azóta elmúlt a köd és csak a szar játék maradt.
92ben kibaszott jó volt az.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #35859 2019.01.25. 08:15

Most is kibaszott jó a Mortal 1 és 2 is. Ezeket még tudom élvezni, értem őket. És a hangulatuk zseniális!
Avatar
arty

Hozzászólás #35860 2019.01.25. 09:13

aabyssx írta:Az "interkarate" C64-en az egyik technológiai csoda volt - és irónikusan az egyik legszarabb bunyós játék, ami létezett.
De a technó majdnem Last Ninja szint volt.
na, ezt fejtsd már ki plz ;)
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #35861 2019.01.25. 10:42

arty írta:na, ezt fejtsd már ki plz ;)
Melyik szót?
Avatar
Moby

Hozzászólás #35862 2019.01.25. 10:43

Annyira rácsavarodtam másodszor is a zeldára, hogy tegnap a re2-ért sem mentem el. Esélye sincs, hogy bármi egyébhez hozzáfogjak. Nemtudom készül-e még valaha olyan játék, ami ilyen hatással van rám. Persze érdekel az RE2 is nagyon, de mire nekiállnék, teli lesz a piac filléres használt példányokkal.
Avatar
arty

Hozzászólás #35863 2019.01.25. 10:43

deep írta:Ért hozzá, na.
Benézte. Ő is csak ember :)
DxisaS1WwAgMW-V.jpg

azé' elég japósan kretén...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára arty 2019.01.25. 10:47-kor.
Avatar
arty

Hozzászólás #35864 2019.01.25. 10:44

aabyssx írta:Melyik szót?
hogy hogy jött ki a "legszarabb bunyós játék ever"
Avatar
DanielT

Hozzászólás #35865 2019.01.25. 10:47

Moby írta:Annyira rácsavarodtam másodszor is a zeldára, hogy tegnap a re2-ért sem mentem el. Esélye sincs, hogy bármi egyébhez hozzáfogjak. Nemtudom készül-e még valaha olyan játék, ami ilyen hatással van rám. Persze érdekel az RE2 is nagyon, de mire nekiállnék, teli lesz a piac filléres használt példányokkal.
Elnézést, de idehánytam egy kicsit.
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #35866 2019.01.25. 10:50

arty írta:hogy hogy jött ki a "legszarabb bunyós játék ever"
* a béna mikrokapcsolós joystick átlós jórészt átlós irányaival lehetett támadásokat kivitelezni;
* az egyetlen, szerencsétlen tűzgomb shiftként működött akció helyett;
* megfordulni és az ellenfél felé nézni egy halál volt;
* biztos vagyok benne, hogy csak az u+tűzgomb és a d parancsokat mashelted - ha véletlenül nem volt valami hibás inputbevitel, amivel mást csinált a karakter -, és csak a véletlenen múlt, hogy ha sikerült valami. ;)
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #35867 2019.01.25. 10:53

Micsu írta:12-14 évesen nem volt az szar :)
Szenzáció volt a látvány, de a játék nem volt jó. Akkor már volt Street Fighter 2, meg Fatal Fury. Amiket korlátosan, de lehetett profin játszani VS-ben is. Az MK-t nem nagyon lehetett.
Avatar
Moby

Hozzászólás #35868 2019.01.25. 11:02

DanielT írta:Elnézést, de idehánytam egy kicsit.
Egészségedre! :vigyor3:
Avatar
deep

Hozzászólás #35869 2019.01.25. 11:05

aabyssx írta:* a béna mikrokapcsolós joystick átlós jórészt átlós irányaival lehetett támadásokat kivitelezni;
* az egyetlen, szerencsétlen tűzgomb shiftként működött akció helyett;
* megfordulni és az ellenfél felé nézni egy halál volt;
* biztos vagyok benne, hogy csak az u+tűzgomb és a d parancsokat mashelted - ha véletlenül nem volt valami hibás inputbevitel, amivel mást csinált a karakter -, és csak a véletlenen múlt, hogy ha sikerült valami. ;)
Én rohadt sokat játszottam vele de ezeknek a problémának egyike sem okozott nekem gondot. Biztos én voltam egy túl ügyes 8 éves.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #35870 2019.01.25. 11:07

arty írta:Benézte. Ő is csak ember :)
DxisaS1WwAgMW-V.jpg

azé' elég japósan kretén...
Az egy dolog, ha valaki benéz valamit, de egy újságírónak (is) kutya kötelessége megkérdőjelezni saját magát is, ha már firkant róla. Ha egy, a játéktörténelemben az eltérő végigjátszásairól elhíresült játék remake-je második nekifutásra ugyanaz, pláne gyanakodhatott volna. Érted, ha balfasz vagy, és nem találod, melyik gombbal tudsz ugrani a Marióban, akkor nem az az első dolgod, hogy írsz egy professzionális cikket arról, hogy kihagyták belőle az ugrást. Vagy akkor rossz szakmát választottál, van elég napszámosra szükség a földeken is. (Nyilván az a rendszer hibája is, hogy az idővel versenyezve kell játszani és kritizálni.)

Azt mondjuk sejtettem, hogy

Spoiler
te vagy álnéven az IGN-es újságíró.

Persze meg lehet bocsátani a hibát, de a körberöhögés jár érte. Ahogy Puzsérnak is járt, amikor filmkritikusként élőszereplős filmnek nézte az Arkham City trélerét, és elmondta, hogy mennyire rossz film a TDK. De az még a geekszemszögből kilépve érthetőbb volt, hiszen ha valakinek nincs köze a videojátékokhoz, akkor könnyebben benézhet pár jelenetet, és valós időben kellett reagálnia egy stúdióban. (Miközben főtt a Batman-filmek elleni indulatokban, ami elvakította.)
Avatar
Botond

Hozzászólás #35871 2019.01.25. 11:18

Zóanagyvarázsló írta:Az egy dolog, ha valaki benéz valamit, de egy újságírónak (is) kutya kötelessége megkérdőjelezni saját magát is, ha már firkant róla. Ha egy, a játéktörténelemben az eltérő végigjátszásairól elhíresült játék remake-je második nekifutásra ugyanaz, pláne gyanakodhatott volna. Érted, ha balfasz vagy, és nem találod, melyik gombbal tudsz ugrani a Marióban, akkor nem az az első dolgod, hogy írsz egy professzionális cikket arról, hogy kihagyták belőle az ugrást. Vagy akkor rossz szakmát választottál, van elég napszámosra szükség a földeken is. (Nyilván az a rendszer hibája is, hogy az idővel versenyezve kell játszani és kritizálni.)

Azt mondjuk sejtettem, hogy

Spoiler
te vagy álnéven az IGN-es újságíró.

Persze meg lehet bocsátani a hibát, de a körberöhögés jár érte. Ahogy Puzsérnak is járt, amikor filmkritikusként élőszereplős filmnek nézte az Arkham City trélerét, és elmondta, hogy mennyire rossz film a TDK. De az még a geekszemszögből kilépve érthetőbb volt, hiszen ha valakinek nincs köze a videojátékokhoz, akkor könnyebben benézhet pár jelenetet, és valós időben kellett reagálnia egy stúdióban. (Miközben főtt a Batman-filmek elleni indulatokban, ami elvakította.)
Csak az nem hibázik, aki nem dolgozik. Ki lehet röhögni, persze, csak akkor nem kell csodálkozni, amikor téged röhögnek ki. Menjen napszámosnak, persze. Gondolom te még sose hibáztál, és ha igen, akkor egyből húztál kapálni... Ez natívban meg interpolálva is kolosszálisan szélsőséges hülyeség. Kár volt ilyen hosszan leírni, elég lett volna bedobni a klasszikust, hogy akihülyehaljonmeg és kész.
Avatar
Moby

Hozzászólás #35872 2019.01.25. 11:19

Zóanagyvarázsló írta:Az egy dolog, ha valaki benéz valamit, de egy újságírónak (is) kutya kötelessége megkérdőjelezni saját magát is, ha már firkant róla. Ha egy, a játéktörténelemben az eltérő végigjátszásairól elhíresült játék remake-je második nekifutásra ugyanaz, pláne gyanakodhatott volna. Érted, ha balfasz vagy, és nem találod, melyik gombbal tudsz ugrani a Marióban, akkor nem az az első dolgod, hogy írsz egy professzionális cikket arról, hogy kihagyták belőle az ugrást. Vagy akkor rossz szakmát választottál, van elég napszámosra szükség a földeken is. (Nyilván az a rendszer hibája is, hogy az idővel versenyezve kell játszani és kritizálni.)

Azt mondjuk sejtettem, hogy

Spoiler
te vagy álnéven az IGN-es újságíró.

Persze meg lehet bocsátani a hibát, de a körberöhögés jár érte. Ahogy Puzsérnak is járt, amikor filmkritikusként élőszereplős filmnek nézte az Arkham City trélerét, és elmondta, hogy mennyire rossz film a TDK. De az még a geekszemszögből kilépve érthetőbb volt, hiszen ha valakinek nincs köze a videojátékokhoz, akkor könnyebben benézhet pár jelenetet, és valós időben kellett reagálnia egy stúdióban. (Miközben főtt a Batman-filmek elleni indulatokban, ami elvakította.)
A balfaszságával most több olvasót szerez az IGN-nek, mint egy korrekt cikkel szerzett volna bármikor is. Nem tudatosan, kicsit ilyen Mr. Bean módra, de végeredményben és alapvetően jól ellátta a feladatát :banplz: Azon meg ne lepdőj már meg, hogy Arty mindig az ilyen figurákkal tud azonosulni! Háperszehogyvédi! :vigyor:
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #35873 2019.01.25. 11:21

Moby írta:A balfaszságával most több olvasót szerez az IGN-nek, mint egy korrekt cikkel szerzett volna bármikor is. Nem tudatosan, kicsit ilyen Mr. Bean módra, de végeredményben és alapvetően jól ellátta a feladatát :banplz: Azon meg ne lepdőj már meg, hogy Arty mindig az ilyen figurákkal tud azonosulni! Háperszehogyvédi! :vigyor:
Megjött a másik is. Legalább már tudom, hogy innen kiknek nem fogok soha állást kínálni saját vállalkozásban :banplz:
Avatar
Moby

Hozzászólás #35874 2019.01.25. 11:25

Zóanagyvarázsló írta:Megjött a másik is. Legalább már tudom, hogy innen kiknek nem fogok soha állást kínálni saját vállalkozásban :banplz:
Állást??? Én lassan nyugdíjba megyek! :banplz:
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #35875 2019.01.25. 11:39

Moby írta:Állást??? Én lassan nyugdíjba megyek! :banplz:
Ahogy fogy a használható munkaerő, fejvadászhatok az IGN-nél, vagy marad az artybotond :rinya:
Avatar
arty

Hozzászólás #35876 2019.01.25. 11:39

aabyssx írta:* a béna mikrokapcsolós joystick átlós jórészt átlós irányaival lehetett támadásokat kivitelezni;
* az egyetlen, szerencsétlen tűzgomb shiftként működött akció helyett;
* megfordulni és az ellenfél felé nézni egy halál volt;
* biztos vagyok benne, hogy csak az u+tűzgomb és a d parancsokat mashelted - ha véletlenül nem volt valami hibás inputbevitel, amivel mást csinált a karakter -, és csak a véletlenen múlt, hogy ha sikerült valami. ;)
3 joyom volt, abból kettő mikrokapcsolós, amiből az egyik egy quickshot turbo 2 volt, azzal elég precízen lehetett végrehajtani a jobbra-fel féle öklözést - a kedvencem :D (tudom, hogy az u+fire a tuti, de az ököllel tarkóncsapás sokkal badass-ebb :D )

az IK '85-ös, az erősen erre épülő IK+ valóban a street fighter idején jelent meg, de a jobbságát én azért megkérdőjelezném:
- a két gomb az a hw érdeme, nem a szoftveré
- a c64 port szvsz egy moslék volt, mind játszhatóságban, mind grafikában (pedig ahogy olvasom, commodoren az IK+ UTÁN jött ki az SF), nem tudom kombók voltak-e benne, mert kb meglátni és elfelejteni egy pillanat műve volt
- a mostani konzolokon elérhető gyűjteményben levő street fighter 1 is egy retek SZVSZ (elvben árkád 1:1) :D (sajna nyilván itt a "mai szem" problémája már torzítja az ítéletem)
- játszhatóságban és grafikában is számtalan hulladék létezett mindenféle platformra, szóval a "legszarabb ever" erős túlzás BÁRMILYEN kontextusban :P (c64en meg tényleg nem volt jobb szvsz vagy pl spectrumon is nehéz elképzelnem, hogy lett volna nála erősebb jelentkező)
- SF-ben csak ketten küzdöttek, nem hárman - 50%-al bénább ;)
Avatar
Botond

Hozzászólás #35877 2019.01.25. 12:20

Moby írta:A balfaszságával most több olvasót szerez az IGN-nek, mint egy korrekt cikkel szerzett volna bármikor is. Nem tudatosan, kicsit ilyen Mr. Bean módra, de végeredményben és alapvetően jól ellátta a feladatát :banplz: Azon meg ne lepdőj már meg, hogy Arty mindig az ilyen figurákkal tud azonosulni! Háperszehogyvédi! :vigyor:
Meg ha ez kiment élesbe, akkor a szerkesztőt kell elküldeni kapálni, miért enged ki faszságot a címlapra, ugye. De mindegy, legalább tudjuk, hogy Zó alapvetően munkanélküli, mert sosem hibázik. Mondjuk a munkanélküli segélyt havonta átvenni a postástól projektet saját vállalkozásként megjeleníteni bármilyen szövegkörnyezetben az elég masszív eufémizmus. :D
Avatar
arty

Hozzászólás #35878 2019.01.25. 12:41

Zóanagyvarázsló írta:Az egy dolog, ha valaki benéz valamit, de egy újságírónak (is) kutya kötelessége megkérdőjelezni saját magát is, ha már firkant róla. Ha egy, a játéktörténelemben az eltérő végigjátszásairól elhíresült játék remake-je második nekifutásra ugyanaz, pláne gyanakodhatott volna. Érted, ha balfasz vagy, és nem találod, melyik gombbal tudsz ugrani a Marióban, akkor nem az az első dolgod, hogy írsz egy professzionális cikket arról, hogy kihagyták belőle az ugrást. Vagy akkor rossz szakmát választottál, van elég napszámosra szükség a földeken is. (Nyilván az a rendszer hibája is, hogy az idővel versenyezve kell játszani és kritizálni.)

Azt mondjuk sejtettem, hogy

Spoiler
te vagy álnéven az IGN-es újságíró.

Persze meg lehet bocsátani a hibát, de a körberöhögés jár érte. Ahogy Puzsérnak is járt, amikor filmkritikusként élőszereplős filmnek nézte az Arkham City trélerét, és elmondta, hogy mennyire rossz film a TDK. De az még a geekszemszögből kilépve érthetőbb volt, hiszen ha valakinek nincs köze a videojátékokhoz, akkor könnyebben benézhet pár jelenetet, és valós időben kellett reagálnia egy stúdióban. (Miközben főtt a Batman-filmek elleni indulatokban, ami elvakította.)
HA az újságírónk közel negyven éves, nyomatta a resiket 20 éven át, talán igazad van. Húszévesen nem feltételezed, hogy a japó fejlesztők EKKORA kretének :P (bocsánat, művészek, nyilván!)

Kiröhögni ér. De az internetes berkekben ez kb oda fog fajulni, hogy szarral dobálják a házát, családját.... ;)
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #35879 2019.01.25. 12:58

arty írta:HA az újságírónk közel negyven éves, nyomatta a resiket 20 éven át, talán igazad van. Húszévesen nem feltételezed, hogy a japó fejlesztők EKKORA kretének :P (bocsánat, művészek, nyilván!)

Kiröhögni ér. De az internetes berkekben ez kb oda fog fajulni, hogy szarral dobálják a házát, családját.... ;)
Egy húszéves RE-szűznek odaadni a REmake 2-t kontroll nélkül szintén bölcs dolog. És a 20 évestől is, hogy utána se néz, minek a remake-je a játék. Amit írsz, az szakmai agyhalál. De egyébként minden játékújságírói tanfolyamnak úgy kell kezdődnie: a japók kretének. Aki nem így áll hozzá, az olyan, mintha valaki úgy csapna fel politikai elemzőnek, hogy szerinte minden politikus igazat mond.

Az elméleted azonban hibás, mert a szerző kiléte ismert, és se nem 20 éves, se nem gyakornok.

Mindenesetre nem azt mondtam, hogy meg kell feszíteni, de ez az ezredik eset, amikor inkompetensnek bizonyul egy tapasztalt video game journalist. Az egyik legnagyobb lapnak számító IGN-ről meg eleve tudjuk, hogy milyen színvonalat képvisel. Ez pedig egyszerre vicces és szomorú.

Jöhet a GameStar- és PSC-bevédés is. Mert az újságírót kritizálni nem menő, de a Nintendo miatt - jogosan - őrjöngeni az monoklis-gentlemanes dolog.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #35880 2019.01.25. 13:03

Botond írta:Meg ha ez kiment élesbe, akkor a szerkesztőt kell elküldeni kapálni, miért enged ki faszságot a címlapra, ugye. De mindegy, legalább tudjuk, hogy Zó alapvetően munkanélküli, mert sosem hibázik. Mondjuk a munkanélküli segélyt havonta átvenni a postástól projektet saját vállalkozásként megjeleníteni bármilyen szövegkörnyezetben az elég masszív eufémizmus. :D
Héló, van folyószámlám, nem vagyunk mi állatok!
Avatar
Necro

Hozzászólás #35881 2019.01.25. 13:03

Egy resi2-t én is behúztam (impulzusvásárlás rulz). Utolsó premier vásárlásom szerintem a BF1 volt.
Avatar
Moby

Hozzászólás #35882 2019.01.25. 13:20

Zóanagyvarázsló írta:de a Nintendo miatt - jogosan - őrjöngeni az monoklis-gentlemanes dolog.
De a japók kretének, és a japók lófaszt nem dolgoznak, így nem is hibázhatnak, tehát igen! :idiota:
Avatar
Moby

Hozzászólás #35883 2019.01.25. 15:02

Na, mondom én, hogy ezek a kretének basznak dolgozni.
Ezek a kretén félnótások nyomtak egy restartot a komplett metroid4-re. Szóval szVICCsen ezzel már aligha fogunk játszani, majd esetleg egy következő generációban.
phpBB [media]
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #35884 2019.01.25. 15:10

Moby írta:Na, mondom én, hogy ezek a kretének basznak dolgozni.
Ezek a kretén félnótások nyomtak egy restartot a komplett metroid4-re. Szóval szVICCsen ezzel már aligha fogunk játszani, majd esetleg egy következő generációban.
- kialltak bullshit nelkül es megmondtak, hogy mi a stájc
- namco helyett retro-ék (eleve nekik kellett volna belekezdeniük, szal...)
- addig kidobjak az eredeti trilogiat felpimpelve (remelhetöleg...)

jovanez. van mivel jatszani.
Avatar
arty

Hozzászólás #35885 2019.01.25. 15:24

Zóanagyvarázsló írta:Egy húszéves RE-szűznek odaadni a REmake 2-t kontroll nélkül szintén bölcs dolog. És a 20 évestől is, hogy utána se néz, minek a remake-je a játék. Amit írsz, az szakmai agyhalál. De egyébként minden játékújságírói tanfolyamnak úgy kell kezdődnie: a japók kretének. Aki nem így áll hozzá, az olyan, mintha valaki úgy csapna fel politikai elemzőnek, hogy szerinte minden politikus igazat mond.

Az elméleted azonban hibás, mert a szerző kiléte ismert, és se nem 20 éves, se nem gyakornok.

Mindenesetre nem azt mondtam, hogy meg kell feszíteni, de ez az ezredik eset, amikor inkompetensnek bizonyul egy tapasztalt video game journalist. Az egyik legnagyobb lapnak számító IGN-ről meg eleve tudjuk, hogy milyen színvonalat képvisel. Ez pedig egyszerre vicces és szomorú.

Jöhet a GameStar- és PSC-bevédés is. Mert az újságírót kritizálni nem menő, de a Nintendo miatt - jogosan - őrjöngeni az monoklis-gentlemanes dolog.
ijj, ez a csávó tényleg nem húszéves
akko' árnyékra vetődtem, ergo nem mennék ma bele a gamesztárok bevédésébe se :D

konkrétan: már élezem a kaszát-kapát, belőlem egy ign-es mégegyszer nem csinál hülyét!!!!

moby: az a new game (2nd run) nem elgépelés, az KONCEPCIÓ :P szal igen, japánt FELÉGETNI!

+a japók elismerték, hogy kretének? van változás a nintendópoliszikben? nincs. na, ez a difi az ign-hez képest :P
++ a snes belsejét látva elismertem az érdemeiket is. IGN érdemeket sose ismernék el - nincsenek.
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára arty 2019.01.25. 15:29-kor.
Avatar
Moby

Hozzászólás #35886 2019.01.25. 15:28

arty írta:moby: az a new game (2nd run) nem elgépelés, az KONCEPCIÓ :P szal igen, japánt FELÉGETNI!
Te ezt még én is tudom, pedig újságíro se vagyok az IGN-nél. Vagy pont ezé', fasztudja :)
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #35887 2019.01.25. 15:30

Little Nightmares mini-review:
+ nagyon beteg, disznóölés ihlette aberráltság
+ meglepően jól néz ki
+ nem piros-zöld-kék
+ hasonló felépítés, mint az Inside
+ úgy mesél, hogy nincs egy dialógus sem
+ nagyon könnyen lehet játszani, nehéz abbahagyni
+ rövid
o 2,5D, és időnként ugrani kell, ami nem mindig sikerül
- nem lehet kikapcsolni a kontroller-vibrációt. És ezt utálom!
majdnem, mint az Inside / 10
Avatar
Moby

Hozzászólás #35888 2019.01.25. 15:32

SlickAdam írta:jovanez. van mivel jatszani.
Kettő éve van piacon a gép, és még kettő évig nem gyön a új rész a ikonikus szériából rá úgy, hogy az előző generációra se gyött egyse. Lehet, hogy ez jovanez, de szerintem ez inkább kurvára nem van jólez. A xboxhívők is mindig ezt mondják, amiko nem gyön exklu, hogy jóvanez. Tehát mindig ezt mondják. Nem kő mégegy xbox a piacra. Egy xbox elég xboxnak.
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #35889 2019.01.25. 15:35

Moby írta:Kettő éve van piacon a gép, és még kettő évig nem gyön a új rész a ikonikus szériából rá úgy, hogy az előző generációra se gyött egyse. Lehet, hogy ez jovanez, de szerintem ez inkább kurvára nem van jólez. A xboxhívők is mindig ezt mondják, amiko nem gyön exklu, hogy jóvanez. Tehát mindig ezt mondják. Nem kő mégegy xbox a piacra. Egy xbox elég xboxnak.
akko' nem jol vanez. de szarjal ra!
Avatar
Moby

Hozzászólás #35890 2019.01.25. 15:45

SlickAdam írta:akko' nem jol vanez. de szarjal ra!
Dunának nem megyek, de szívesen verettem volna az idén akár.
Avatar
arty

Hozzászólás #35891 2019.01.25. 15:49

Moby írta:Kettő éve van piacon a gép, és még kettő évig nem gyön a új rész a ikonikus szériából rá úgy, hogy az előző generációra se gyött egyse. Lehet, hogy ez jovanez, de szerintem ez inkább kurvára nem van jólez. A xboxhívők is mindig ezt mondják, amiko nem gyön exklu, hogy jóvanez. Tehát mindig ezt mondják. Nem kő mégegy xbox a piacra. Egy xbox elég xboxnak.
így pláne volt értelme, hogy agyonlövették a NONPROFIT-fan-metroid-rimékizét ... (nyilván mert majdmosmindjárt kibérelheted snesemulátorra... janem, azse.)
Avatar
Moby

Hozzászólás #35892 2019.01.25. 15:58

arty írta:így pláne volt értelme, hogy agyonlövették a NONPROFIT-fan-metroid-rimékizét ... (nyilván mert majdmosmindjárt kibérelheted snesemulátorra... janem, azse.)
Szerintem a kettőnek a világon semmi köze nincs egymáshoz. Lelővették volna akkor is, ha soha tervbe se lett volna véve a 4. mer ezek ilyen kretének, irtanak mindent, ami úgy ők, hogy mégse ők. Ilyen a sony is. A japók kretének. Másrészt lehet, tényleg kiadják ők (rebaszókászva). Harmadrészt kétlem, hogy ez téged bármilyen aspektusban érintene, szóval ez a visszakézből önigazolás hónaljszagú is. Engem se nagyon. Van ezer megoldás rá, amibe a nintendo bele se tud ugatni.
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #35893 2019.01.25. 17:01

Rendeltem egy új gépet (R5 2600 + RTX 2060 + a VA-s Aoc monitor, amit linkeltem múltkor).
Nem tudtam értelmes áron összeguberálni használtat. Fura mostanában a használt piac...
Avatar
deep

Hozzászólás #35894 2019.01.25. 17:09

aabyssx írta:Rendeltem egy új gépet (R5 2600 + RTX 2060 + a VA-s Aoc monitor, amit linkeltem múltkor).
Nem tudtam értelmes áron összeguberálni használtat. Fura mostanában a használt piac...
Nem fura, hanem rohadtul nem avulnak el a cuccok évek alatt se szignifikánsan, ezért nem mennek le az árak.
Avatar
Moby

Hozzászólás #35895 2019.01.25. 17:18

Győzött a kíváncsiság. Valahogy majd megosztom az időmet.
Spoiler
Kép
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #35896 2019.01.25. 17:37

Néztem UK-ból vegát amúgy, mert ott olcsóbb, és adnak hozzá három játékot. DMC5, RE2, meg valami szar. Ez tök jó extra amúgy.
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #35897 2019.01.25. 17:40

deep írta:Nem fura, hanem rohadtul nem avulnak el a cuccok évek alatt se szignifikánsan, ezért nem mennek le az árak.
Ja. Elég hülye helyzet a fogyasztóknak. CPU fronton bénázott az intel, és egész véletlenül okésak a Ryzenek (főleg árban), úgyhogy ott most van verseny. GPU fronton is kéne valami.
Avatar
Moby

Hozzászólás #35898 2019.01.25. 18:06

Páran itt azt mondtátok, hogy a GoT utolsó két évada eléggé meh. Hát nemtudom, én valami javított verzát nézek, mer a hatodik évad is olyan gecijó, hogy nemigaz,
Ahogy Daenerys a
Spoiler
Dothrakiak élére állt
, az megint eléggé vaddisznó jelent volt :) Imádom ezt a csajt, meg egyáltalán a karakterek ennek a sorinak a lényege. Zseniális.
Avatar
eje75

Hozzászólás #35899 2019.01.25. 21:33

Én is végignéztem a GoT első évadát, nézném a másodikat is, de nem bírom...két napja beteg a gyerek, tegnap este óta lázas is, az 5. adag lázcsillapító ment bele 24 óra alatt, és egyszerűen nem akar lemenni, 40 fok a láza... :sir: nem tudok annál nagyobb gyötrelmet elképzelni, hogy szenved az ember gyereke, és nem tud segíteni rajta. Fcking life...
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #35900 2019.01.26. 07:45

phpBB [media]
Avatar
arty

Hozzászólás #35901 2019.01.26. 09:28

Moby írta:Szerintem a kettőnek a világon semmi köze nincs egymáshoz. Lelővették volna akkor is, ha soha tervbe se lett volna véve a 4. mer ezek ilyen kretének, irtanak mindent, ami úgy ők, hogy mégse ők. Ilyen a sony is. A japók kretének. Másrészt lehet, tényleg kiadják ők (rebaszókászva). Harmadrészt kétlem, hogy ez téged bármilyen aspektusban érintene, szóval ez a visszakézből önigazolás hónaljszagú is. Engem se nagyon. Van ezer megoldás rá, amibe a nintendo bele se tud ugatni.
nyilván egy büdöskretén az N amúgyis, de ad egy kellems mellékízt a "történetnek", hogy jaegyébként nekik nincs saját metroidjuk, szal nemazé' lövik le... (a nintendo rosszíre akkor is az én ügyem, ha sose állnék neki egy metroidnak, szal... :P )

amúgy van jó példa nem ANNYIRA kretén japókra, pl a segáék a sonic fangame készítőket nem perrel fenyegtik, hanem nagynéha sonicot gyártatnak velük ( sonic mania )... amit persze alwaysonline denuvoval KELLETT kihozni, nehogy feltételn nélkül lehessen érte lelkesedni ...

(ésmielőtt: nem, soha egyetlen sonicnak se jutottam még a végére, szal persze ez is hónaljszagú ;) )

szerk2: van szviccsre is
Avatar
Moby

Hozzászólás #35902 2019.01.26. 09:32

eje75 írta:Én is végignéztem a GoT első évadát, nézném a másodikat is, de nem bírom...két napja beteg a gyerek, tegnap este óta lázas is, az 5. adag lázcsillapító ment bele 24 óra alatt, és egyszerűen nem akar lemenni, 40 fok a láza... :sir: nem tudok annál nagyobb gyötrelmet elképzelni, hogy szenved az ember gyereke, és nem tud segíteni rajta. Fcking life...
Nekem is felváltva lázasak és betegek, de...
de ez legyen a legnagyobb bajuk.
10 napig követtem a kútba esett 2 éves spanyol kisfiú mentését. Nyilvánvalóan nem volt esélye szegénynek, mégis összetörtem, amikor hajnalban bejelentették a halálhírét. Nincs ettől nagyobb tragédia. Nyugodj békében Julen Rosello :rinya:
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #35903 2019.01.26. 09:37

eje75 írta:Én is végignéztem a GoT első évadát, nézném a másodikat is, de nem bírom...két napja beteg a gyerek, tegnap este óta lázas is, az 5. adag lázcsillapító ment bele 24 óra alatt, és egyszerűen nem akar lemenni, 40 fok a láza... :sir: nem tudok annál nagyobb gyötrelmet elképzelni, hogy szenved az ember gyereke, és nem tud segíteni rajta. Fcking life...
40 fok nem olyan rossz idle temp egy CPU-nál. ;)
bocs, nem olyan vicces téma, de orvost érdemes kérdezni. A láz "jóságáról" és kezeléséről gyakran változik a tudomány álláspontja, és vannak tévhitek, rossz praktikák az emberek fejében.
Avatar
Kandurex

Hozzászólás #35904 2019.01.26. 10:30

Moby írta:Nekem is felváltva lázasak és betegek, de...
de ez legyen a legnagyobb bajuk.
10 napig követtem a kútba esett 2 éves spanyol kisfiú mentését. Nyilvánvalóan nem volt esélye szegénynek, mégis összetörtem, amikor hajnalban bejelentették a halálhírét. Nincs ettől nagyobb tragédia. Nyugodj békében Julen Rosello :rinya:
Apaként éled át. Én már kialakítottam egy védőmechanizmust, egyszerűen kihagyom, átugrom a cikkeket. Ennyit nem lehet elviselni.
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #35905 2019.01.26. 10:35

Kandurex írta:Apaként éled át. Én már kialakítottam egy védőmechanizmust, egyszerűen kihagyom, átugrom a cikkeket. Ennyit nem lehet elviselni.
en joideje nem nezek hiradot, nem olvasok hiroldalakat. a legfontosabb dolgok ugyis elernek, de az ilyen szivtépö dolgok meg a non-stop gyilkossagok es agyhalal elkerülnek (pozitiv dolgokrol nemigen hireznek...). nyugodtabb is vagyok par fokkal...
Avatar
arty

Hozzászólás #35906 2019.01.26. 11:52

SlickAdam írta:en joideje nem nezek hiradot, nem olvasok hiroldalakat. a legfontosabb dolgok ugyis elernek, de az ilyen szivtépö dolgok meg a non-stop gyilkossagok es agyhalal elkerülnek (pozitiv dolgokrol nemigen hireznek...). nyugodtabb is vagyok par fokkal...
bár kibírnám én is így :) (anno a fű helyett, ha ezt ajánlod nyugtatónak, szomorúan csak bólogattam volna ;) )
Avatar
arty

Hozzászólás #35907 2019.01.26. 11:54

moby! neked volt olyan tapasztalatod boxon, hogy a gamepass lejárta után is tolhattál ottmaradt játékokat? (vagy bárki másnak?)

(marvel vs capcom 3, írja h gamepassal tolhatom, de az TUTI lejárt, 300ért vehetnék ujat, a játék ikonjára bökve mégis elindul és nyomhatom .... WTF?)
Avatar
Greyfox

Hozzászólás #35908 2019.01.26. 19:00

Igaz nem egy mai darab, de lepörgött az evil within. Normalon is szivatott rendesen, de élveztem. Sztori nekem totál káosz. Volt egy pár kreatív játékelem, a látvány legtöbbször rendben volt, viszont néhol elég gyatra. PS exkluként biztos nem 6 pont lenne az általános vélemény :D
Avatar
DanielT

Hozzászólás #35909 2019.01.26. 19:27

Lepörgött a Resident Evil 2, hardcore fokozaton.

Most ment el Deep, tegnap este 7-kor kezdtük, alvás és kaja közben, de erről szólt az elmúlt 24 óra.

Tök jó a cucc, de majd Deep biztos ír valamit. Amivel megelőzöm, az az, hogy itt is bejátszott a "gyűlöltessük meg a játékot a bossfightok miatt" faktor. Majdnem teljes sikerrel, mert volt extra undorító rész. Szégyenszemre(a játékra nézve) a legutolsóhoz már youtubeot néztünk, annyira tele volt a tökünk.

Alapvetően az a baj, hogy ha változtatja a szabályokat a játék és sose lehet tudni, hogy most akkor érdemes lőni, vagy trükk van, esetleg mialófasz.
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #35910 2019.01.26. 19:48

DanielT írta:Lepörgött a Resident Evil 2, hardcore fokozaton.
Most ment el Deep, tegnap este 7-kor kezdtük, alvás és kaja közben, de erről szólt az elmúlt 24 óra.
Tök jó a cucc, de majd Deep biztos ír valamit. Amivel megelőzöm, az az, hogy itt is bejátszott a "gyűlöltessük meg a játékot a bossfightok miatt" faktor. Majdnem teljes sikerrel, mert volt extra undorító rész. Szégyenszemre(a játékra nézve) a legutolsóhoz már youtubeot néztünk, annyira tele volt a tökünk.
Alapvetően az a baj, hogy ha változtatja a szabályokat a játék és sose lehet tudni, hogy most akkor érdemes lőni, vagy trükk van, esetleg mialófasz.
Épp ezért kezdtem normálon, mert a 7 madhouse fokozatából kiderült, hogy a bossok instant idegbajjá válnak. A másik pedig a REmake végigvitelénél úgy spóroltam az ink ribbonokkal, hogy folyamatosan suicide runokat toltam és utána "élesben" már semmi meglepő, vagy ijesztő nem volt. Maradt is vagy 4 felesleges mire befejeztem.
A REmake 2-nek még ma álltam neki csak igazán, de eddig eléggé adja. :eljen:

Vissza: “Leáldozott.hu”