A PC-s játékoknak leáldozott

A Leáldtopik új otthona
Avatar
Micsu

Hozzászólás #35771 2019.01.20. 23:29

arty írta:én pisihármon sokat multiztam :D az számít?
ps3+multi=legszarabb frémű verza szvsz. pixelben lehet h okévót :D
ezt ha nem irod le is tudtuk volna, ami gany te abban mindig reszt veszel :P
Avatar
DanielT

Hozzászólás #35772 2019.01.21. 00:09

arty írta:mér' ezek nem 50/100hz-es tévék voltak? hallottál embert, aki ezeket 60/120hz-es crtként emlegeti? ;) (tökmindegy, hogy mehetnek annyin is, ez a nevük itt, EU-ban :P)

nem látom a scanlineket... pontosaban az én scanlinéim határozottabbak, tiéden fura a maszk biztos, mer' modern a cucc :D
majd élőben szívesen megnézném, amikor a ps2 apropóján átmegyek ;)

kép nagggggyonjó... volt egy oldal/topik/thread, ahol ilyen csodás bvm-eket, pvm-eket, stb fotóztak emberek, közelről... végtelenségig lehetett lefelé scrollozni, nem bírtam betelni a gyönyörű crtképekkel :) nincs bukmárkolva (ilyesmi) neked?

délután amúgy szétkaptuk a superfamicomom, hátha egycsipes - nos, nincs ilyen szerencsém, egy '94-es RGB-01 jelű gépet fogtam ki, amit majd tavasszal fehéríteni is kell
a kép közepén egyébként egy "jellemző" sötét, függőleges vonalat látni, állítólag fesz-szab csere segít. van némi rozsda a cart slot körül, ill. talán az RF out is leforrasztandó, hátha.
ha pedig én ezt ujra szétkapom, akkor azt a két kondit is lecserélném, ami nem folyatja ki a belét egyszercsak... (hogy csak két kondis a gép, respekt a nintendonak!!! segakon hegyekben állnak a radásul kisebb, időzített bombácskák.... :( 20+ ... ). ami eldőlt, látva az ismerős trinitronját: KELL. EGY. JOBB. CRT. :D
Nem hallottam embert aki 60hz-esként emlegetné, mert azt se tudja senki mi az. 50hz-es árammal megy, alapból 50 field/sec, ja. De mint a példa mutatja, szerencsére nem ez a limit nálam se, simán csattintha a 60-as NTSC paramétereket.

Talán erre a topikra gondolsz.

Manuális fókusszal már tudtam értelmesebb képet lőni, homogén felületen jobban ki is jön, mer nem mindegyik elekronsugár lövi. Ja, ez egy kis tévé ám, azért sem bazinagyok a rések.

Kép
Avatar
arty

Hozzászólás #35773 2019.01.21. 10:30

Micsu írta:ezt ha nem irod le is tudtuk volna, ami gany te abban mindig reszt veszel :P
ingyenmulti(tm) + nocheater(tm) !! a frém nem minden...

haver utána elment pécére gétéázni, én meg one-on toltam végig a szinglit, talán a moby áldal vett példányt (köszmoby! ;) (tőle volt az első one-om)... nos, nyomatta pár hetet, de a csíterektől ott képtelenség játszani - mondjuk anyagilag felszívta magát, amikor meglőtték 100 milliónyi kápéval (igen, pénzt lövő fegyverrel rohangált a fél lobby :( ) és abból vett minden szart és az RS csak a készpénzét vette el, meg minimál bant osztott érte...
én Tottiékkal mentem one-on pár kör multit, perfekt volt, de nem fogott meg igazán a céltalan grindfeszt. egy ócsósztímessel a szinglit még játszanám... de nincs ócsósztímes, amig pörög a multi :(
Avatar
DanielT

Hozzászólás #35774 2019.01.21. 14:12

Próbálom ezt a geci linuxot tanulni, használni, ezredszer. Na mondom első feladat: windowsos shared drive-ra csatlakozni.

Képtelen voltam megoldani. Nincs két leírás, topik, komment amiben ugyanazt a módszert írnák, ez egy viccbazmeg. És nem terjed? Hát az a csoda, hogy ezt 1 db elmebetegnél több használja!

szerk: Ja, Win-ről linux megosztásra csatlakozni 0.0001 másodperc alatt sikerült.
Avatar
arty

Hozzászólás #35775 2019.01.21. 14:59

DanielT írta:Próbálom ezt a geci linuxot tanulni, használni, ezredszer. Na mondom első feladat: windowsos shared drive-ra csatlakozni.

Képtelen voltam megoldani. Nincs két leírás, topik, komment amiben ugyanazt a módszert írnák, ez egy viccbazmeg. És nem terjed? Hát az a csoda, hogy ezt 1 db elmebetegnél több használja!

szerk: Ja, Win-ről linux megosztásra csatlakozni 0.0001 másodperc alatt sikerült.
1.) bőven lehet a windows is hibás, smb 1.0-t mióta letiltották, sok ilyen kis/régi/embedded cuccról nem lehet kapcsolódni win-re (csak ha visszaindítod az smb 1.0-t)
2.) win-t ismered, használod, SZERETED(!!!!), szóval persze h könnyebben csatlakozol a HIBÁTLAN linuxra, ami tökéletes megosztást prezentál :mf2: (vindózosként szoptam én már eleget vegyes környezetben, mindenki hibás :D )
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #35776 2019.01.21. 15:17

DanielT írta:szerk: Ja, Win-ről linux megosztásra csatlakozni 0.0001 másodperc alatt sikerült.
na akko' ezen gondolkozz el szepen! :puszis:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #35777 2019.01.21. 15:19

SlickAdam írta:na akko' ezen gondolkozz el szepen! :puszis:
Csatlakozás módja: \\ip\megosztás a filekezelőbe. Ennyi, egyértelműen, mindenhol. Másik Windowsos gépről is simán megy.

Linuxon nem találtam meg a helyes parancsot, amit találtam azt külön telepíteni kellett és nem működik, a fórumokon is írják, hogy "ja ez nem megy, bugos", stb. Ezer féle paraméter, ezer féle kombinációja merül fel a tippek között, ezer féle hibaüzenettel, amelyek totálisan értelmetlenek és semmilyen iránymutatást nem adnak.
Avatar
Moby

Hozzászólás #35778 2019.01.21. 15:21

Az smb meg az ntfs örökké a két neuralgikus pont a *nix/bsd vs. windows univerzumok találkozásakor. Mindig van megoldás, de sose lesz jó az egész.
Avatar
arty

Hozzászólás #35779 2019.01.21. 16:29

DanielT írta:Csatlakozás módja: \\ip\megosztás a filekezelőbe. Ennyi, egyértelműen, mindenhol. Másik Windowsos gépről is simán megy.

Linuxon nem találtam meg a helyes parancsot, amit találtam azt külön telepíteni kellett és nem működik, a fórumokon is írják, hogy "ja ez nem megy, bugos", stb. Ezer féle paraméter, ezer féle kombinációja merül fel a tippek között, ezer féle hibaüzenettel, amelyek totálisan értelmetlenek és semmilyen iránymutatást nem adnak.
csakhogy a linux, pláne a raspis minimalista disztrók nyilván nem fognak felesleges komponenseket tartalmazni, pláne ha ezeket 1-2 parancs feltenned, ha épp KELL :P gondolom valami cifs pakkot feltettél ÉS remélhetőleg nem a windózodon feltehetően letiltott smb 1.0-ás protokollal akartad elérni a win-t ... de ezek alap dolgok, szal nyilván nem itt a baj, hanem .... pécészopás=usererror. szal: tebéna!)
Avatar
Botond

Hozzászólás #35780 2019.01.21. 17:16

DanielT írta:Próbálom ezt a geci linuxot tanulni, használni, ezredszer. Na mondom első feladat: windowsos shared drive-ra csatlakozni.

Képtelen voltam megoldani. Nincs két leírás, topik, komment amiben ugyanazt a módszert írnák, ez egy viccbazmeg. És nem terjed? Hát az a csoda, hogy ezt 1 db elmebetegnél több használja!

szerk: Ja, Win-ről linux megosztásra csatlakozni 0.0001 másodperc alatt sikerült.
Fogd fel a jó oldalát. Korlátlan szabadság, nincs ráderőltetett patchelés, meg alapbeállítások visszállítása, és a háttérszín elállítása se okoz gondot, és bármikor könnyedén felrakhatsz gond nélkül hatféle böngészőt. Csupa száncsájn heppinessz az élet winfos10 nélkül!
Avatar
DanielT

Hozzászólás #35781 2019.01.21. 17:53

Jó, hogy mondod a Win 10-et, megint bementem röhögni a reddit topikjába.

Dark mód! :D

Kép

Jó kis új Sznipp end Szkeccs fícsörke!

Kép

Napos ikonok várhatóak!

Kép

Login után ez fogad, sok sikert a melóhoz! :D

Kép

Itt meg egy nem linkelhető videó anim.
Avatar
deep

Hozzászólás #35782 2019.01.21. 18:38

DanielT írta:Jó, hogy mondod a Win 10-et, megint bementem röhögni a reddit topikjába.[/url]
Milyenügyesezawintíz :D Még jó hogy időben kihátráltam belőle, már valószínűleg felkötöttem volna magam.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #35783 2019.01.21. 20:58

DanielT írta:Próbálom ezt a geci linuxot tanulni, használni, ezredszer. Na mondom első feladat: windowsos shared drive-ra csatlakozni.

Képtelen voltam megoldani. Nincs két leírás, topik, komment amiben ugyanazt a módszert írnák, ez egy viccbazmeg. És nem terjed? Hát az a csoda, hogy ezt 1 db elmebetegnél több használja!

szerk: Ja, Win-ről linux megosztásra csatlakozni 0.0001 másodperc alatt sikerült.
Én végigszoptam az XP-Vista-7-8.1-10 vonalat a megosztott mappákkal, fájlokkal. Egyik nap ment, másikon nem, néha elég volt a reboot, néha nem. Hozzáteszem, mindig a laptopokon volt a gebasz, szóval valószínűleg a gyári Home (Basic) oprendszerek számlájára írható, de akkor is gáz volt a következetlen működés. Főleg, ha third-party szoftverrel meg simán tudok ugyanabból a mappából lejátszani.

Szóval nem tudom, hogy milyen Linux van a konkrét eszközön, de Windowsból is voltak és vannak szopóroller verziók. Mondom én, aki a Win 10-zel is jól elvagyok.
Avatar
Mekee

Hozzászólás #35784 2019.01.21. 21:04

deep írta:Milyenügyesezawintíz :D Még jó hogy időben kihátráltam belőle, már valószínűleg felkötöttem volna magam.
Na jó, de csak összegyűjtötte arty elkövetkezendő bugjait egy csokorba, aki nem kólásanálszekszel (tm) annál csak a fele lesz ezeknek.
Avatar
Botond

Hozzászólás #35785 2019.01.21. 21:17

Mekee írta:Na jó, de csak összegyűjtötte arty elkövetkezendő bugjait egy csokorba, aki nem kólásanálszekszel (tm) annál csak a fele lesz ezeknek.
Pont ezt akartam én is írni, hogy ez semmi, ennél ötször durvább bugból tízszer ennyit elő tud hozni Arty egy fél délelőtt különösebb erőlködés nélkül... :unalmas:
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #35786 2019.01.21. 21:45

Moby írta:Az smb meg az ntfs örökké a két neuralgikus pont a *nix/bsd vs. windows univerzumok találkozásakor. Mindig van megoldás, de sose lesz jó az egész.
Yup. Anno a sulis beadandóban is szívtunk vele és most is szívás, mióta egyikünk macbookra váltott.
Avatar
arty

Hozzászólás #35787 2019.01.21. 23:13

Botond írta:Pont ezt akartam én is írni, hogy ez semmi, ennél ötször durvább bugból tízszer ennyit elő tud hozni Arty egy fél délelőtt különösebb erőlködés nélkül... :unalmas:
mióta a win10em csak egy chrome-framework, azóta nincs bajom! játékra -> konzol. már csak valahogy a steamlibrarym kéne elengedni és hepinessz :/ (csak ne lennének ekkora szennyedvény konzolverzák, mint az ász-harc-hét...)
Avatar
arty

Hozzászólás #35788 2019.01.21. 23:16

DanielT írta:Nem hallottam embert aki 60hz-esként emlegetné, mert azt se tudja senki mi az. 50hz-es árammal megy, alapból 50 field/sec, ja. De mint a példa mutatja, szerencsére nem ez a limit nálam se, simán csattintha a 60-as NTSC paramétereket.

Talán erre a topikra gondolsz.

Manuális fókusszal már tudtam értelmesebb képet lőni, homogén felületen jobban ki is jön, mer nem mindegyik elekronsugár lövi. Ja, ez egy kis tévé ám, azért sem bazinagyok a rések.

Kép
sajna nem ez a topik volt, az ilyen sötéthátteres, végtelenbe lefele görgethető megoldás volt :/ de itt is vannak gyöngyszemek.
tényleg kéne egy jobb crt, ezekhez képest a funájom putri :D (de a te slimfited se csíkos ám eléggé! :P parázok is, hogy jön a shot valami berántott bvm-ről, egyszercsak :D megölne az irigység!)
Avatar
arty

Hozzászólás #35789 2019.01.21. 23:23

Benő! (multkori beat'em up bundlis képed nálam nem látszott, de ma megjött a saját példányom és megdemóztam...)
-> elég béna lett a crt-séder ebben a gyűjteményben :(
semminél jobb, meg a capcom ps3on elkövetett szarjaihoz képest is űrtech, ám a street fighter collectionnek a közelébe nem ér :(
nem értem: egyik csapat csinál valami faszát, azt nem osztják meg egymás közt valami belső "fórumon" ??
komolyan horror, hogy írnak egy "perfekt" emulátort, majd a végén egy csicska csíkra már nem jut idő... (legalább vetne egy pillantást valami pöpec openszósz verzára vagy a másik csapatuk által lekódoltra! :( )

ehez képest pl az ms-nél az egyik forzateamtől komplett bevilágítást, felhőteknót vesznek át a többiek (pl a másik forzateam :D ) ...

seder4635876.jpg
Avatar
arty

Hozzászólás #35790 2019.01.22. 00:04

az örökkévalóság számára csak idevetem, ha már meglett:

giga crt / scanline - fétis thread :D
Avatar
DanielT

Hozzászólás #35791 2019.01.22. 08:26

arty írta:sajna nem ez a topik volt, az ilyen sötéthátteres, végtelenbe lefele görgethető megoldás volt :/ de itt is vannak gyöngyszemek.
tényleg kéne egy jobb crt, ezekhez képest a funájom putri :D (de a te slimfited se csíkos ám eléggé! :P parázok is, hogy jön a shot valami berántott bvm-ről, egyszercsak :D megölne az irigység!)
Mutattam, hogy miért nem csíkosabb. El vannak tolva a triádok, tehát mindig van olyan, amit megvilágít picit a sugár, plusz a kis méret miatt sűrűn vannak a vonalak. Nem veszek BVM-et, mert lehetetlen kb beszerezni és azok rohadt kicsik is, nem érdekel a plusz macera. Jó minőségű consumer Trinitronom van, az bőven tökéletes lesz, ez a mostani meg pontosan azt a képet tudja, amit annak idején halandó ember láthatott az árkádokban.

Egyszerűen kibaszott gyönyörű, a Mortalban is kimásznak az emberek a képből. Perfekt élsimítás, meg minden! :D

suda.png


A linkelt topikodban a képek rohadtul nagy része "kamu" scanlineos. OSSC vagy Framemeister LCD tévén... hagyjuk má'.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #35792 2019.01.22. 10:08

Mókás, hogy összes 2D kézikonzol és árkád gép, plusz az összes játékuk a tökéletesen authentikus analóg minőségben végül ez a setup lett. A kontroller főleg méretaránynak, de a rendszer is így komplett.

werwe42.png


PS1-től felfelé már kell a pécé póva, oda meg marad a séderhekk, mert a többi megoldás nagyon fájdalmas minden tekintetben.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #35793 2019.01.22. 10:15

Eje: megjelent a Hong Kong Massacre Steamen.
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #35794 2019.01.22. 10:15

DanielT írta:Mókás, hogy összes 2D kézikonzol és árkád gép, plusz az összes játékuk a tökéletesen authentikus analóg minőségben végül ez a setup lett. A kontroller főleg méretaránynak, de a rendszer is így komplett.

Kép
Avatar
DanielT

Hozzászólás #35795 2019.01.22. 10:20

SlickAdam írta:[img]LOL%20:D[/img]
:taps: :taps: :taps:

szerk: Más. Próbáltam Linuxon még egy projektet! Default jelszó csere! Elindítottam a konfig progit: change password menüpont. Írjam be a régit. Beírtam. Írjam be az újat. Beírtam.

"Authentication token manipulation error"

Köszöntemszépen, bármit is jelentsen ez! :eljen:

Na majd keresek egyszerűbb feladatot!
Avatar
arty

Hozzászólás #35796 2019.01.22. 10:22

DanielT írta:nem érdekel a plusz macera. Jó minőségű consumer Trinitronom van, az bőven tökéletes lesz, ez a mostani meg pontosan azt a képet tudja, amit annak idején halandó ember láthatott az árkádokban.
A linkelt topikodban a képek rohadtul nagy része "kamu" scanlineos. OSSC vagy Framemeister LCD tévén... hagyjuk má'.
nem érdekel a macera?!? (amugy tényleg picitk, emiatt nem is értem a fetisizálásukat. kb csak fotózni lehet jó.)
trinitron?? mi lett a slimfittel? lemaradtam! (mid van?)
ha oda van írva, hogy ossc, akkor igen, az "kamu" (bár elég jól tud az is kinézni, pl plazmán/oleden), de van olyan ügyes fotó is, bvm-ről, amire elsőre simán rávágnám, hogy foselcédé :)
Avatar
DanielT

Hozzászólás #35797 2019.01.22. 10:26

arty írta:nem érdekel a macera?!? (amugy tényleg picitk, emiatt nem is értem a fetisizálásukat. kb csak fotózni lehet jó.)
trinitron?? mi lett a slimfittel? lemaradtam! (mid van?)
ha oda van írva, hogy ossc, akkor igen, az "kamu" (bár elég jól tud az is kinézni, pl plazmán/oleden), de van olyan ügyes fotó is, bvm-ről, amire elsőre simán rávágnám, hogy foselcédé :)
Nem írom pedig bonyolultan. MOST a Slimfit van. De van vidéken egy Trinitronom, majd ha megint megyek arrafelé, vagy felhozom, vagy csak ott tesztelgetem.

Annak egyébként totál szétcsesztem a geometriáját, onnan kell kezdenem, hogy megpróbálom visszaállítani. A Samsunggal sokkal jobban boldogultam.

Majd kérek Botondtól tippet! :idiota:
Avatar
arty

Hozzászólás #35798 2019.01.22. 10:30

phpBB [media]


edit: jah, most olvasom, hogy ez nem az uj nv rtx core-jait használja... :/
Avatar
Micsu

Hozzászólás #35799 2019.01.22. 13:16

DanielT írta:Mókás, hogy összes 2D kézikonzol és árkád gép, plusz az összes játékuk a tökéletesen authentikus analóg minőségben végül ez a setup lett. A kontroller főleg méretaránynak, de a rendszer is így komplett.

werwe42.png


PS1-től felfelé már kell a pécé póva, oda meg marad a séderhekk, mert a többi megoldás nagyon fájdalmas minden tekintetben.
warezt ennyire nyíltan még nem reklámoztunk a topikban :mf2: :banplz:
Avatar
Micsu

Hozzászólás #35800 2019.01.22. 13:17

arty írta:
phpBB [media]


edit: jah, most olvasom, hogy ez nem az uj nv rtx core-jait használja... :/
én ezen nem látom a hipcsiszupcsi rtx effekteket :P
Avatar
arty

Hozzászólás #35801 2019.01.22. 14:20

Micsu írta:én ezen nem látom a hipcsiszupcsi rtx effekteket :P
2:16-nál, amikor a hordók felrobbannak, ott azért látni az eddigi megoldásokhoz képest a difit :)
mondjuk, hogy a mostani teljesítmény hány százszorosa kellene egy bf5 kinézetű cucc réjtrészelésére és hogy azt hogyan lehetne legyártani, azt nemtom.....
Avatar
Micsu

Hozzászólás #35802 2019.01.22. 14:35

phpBB [media]

tipikus videojáték 2019, látványos kb ennyi, egy menet alatt kb 5x megöli egymást az ellenfelek, sérüléseik eltűnnek pikk pakk, ahhoz képest hogy lassú a mozgás kurva gagyinak hat, paraszt-o-meter az egekben
Avatar
deep

Hozzászólás #35803 2019.01.22. 14:42

Micsu írta:tipikus videojáték 2019, látványos kb ennyi, egy menet alatt kb 5x megöli egymást az ellenfelek, sérüléseik eltűnnek pikk pakk, ahhoz képest hogy lassú a mozgás kurva gagyinak hat, paraszt-o-meter az egekben
Sajnos egyetértek. 6 éve ugyanaz a recept, nem tud megújulni érdemben a sorozat. Az meg, hogy az egész meccs már egy nagy fatality, nem újdonság, inkább elvesz az egészből, minthogy hozzáadna.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #35804 2019.01.22. 14:52

deep írta:Sajnos egyetértek. 6 éve ugyanaz a recept, nem tud megújulni érdemben a sorozat. Az meg, hogy az egész meccs már egy nagy fatality, nem újdonság, inkább elvesz az egészből, minthogy hozzáadna.
igen, de kb ez 16 éveseknek készült
rendben van hogy ez nem szimulátor hanem videojáték de hányszor szúrják keresztül 1 menet alatt egymás koponyáját utána meg baba arccal nyomja tovább :nemtudom:
sajnálom akinek erre van igénye
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #35805 2019.01.22. 18:54

Micsu írta:MK11.avi
tipikus videojáték 2019, látványos kb ennyi, egy menet alatt kb 5x megöli egymást az ellenfelek, sérüléseik eltűnnek pikk pakk, ahhoz képest hogy lassú a mozgás kurva gagyinak hat, paraszt-o-meter az egekben
Gyerekként is csak átmenetileg számított nálam ez hozzáadott értéknek az MK-nál, az MK9-nél pedig az egész marketing taszított, de aztán a játék élvezetes lett. Mondjuk szerintem is a beépített filmek ellenére, az X-ray move-nak sem lettem nagy rajongója, mert ez a gore-licit nem tesz hozzá nekem semmit, a kizökkentés meg zavaró, és olcsó az egész. (Mint ahogy a gore-nak megvolt a funkciója a K&L2-ben vagy a Hotline Miamiban.) Az Injustice-nak talán még jobban állnak a szuperhősös videók ezeknél (talán mert "komolytalanabbul" is veszem), de játékként az MK9 jött be inkább. Kéne már egy MK9-újrázás és MKX-kipróbálás.
Avatar
arty

Hozzászólás #35806 2019.01.22. 19:53

Zóanagyvarázsló írta:Gyerekként is csak átmenetileg számított nálam ez hozzáadott értéknek az MK-nál, az MK9-nél pedig az egész marketing taszított, de aztán a játék élvezetes lett. Mondjuk szerintem is a beépített filmek ellenére, az X-ray move-nak sem lettem nagy rajongója, mert ez a gore-licit nem tesz hozzá nekem semmit, a kizökkentés meg zavaró, és olcsó az egész. (Mint ahogy a gore-nak megvolt a funkciója a K&L2-ben vagy a Hotline Miamiban.) Az Injustice-nak talán még jobban állnak a szuperhősös videók ezeknél (talán mert "komolytalanabbul" is veszem), de játékként az MK9 jött be inkább. Kéne már egy MK9-újrázás és MKX-kipróbálás.
közvetlenül az mk9 után nekem annyira nem tetszett a 10, de pár hete lenyomtam két tornyot, elkezdtem a sztorit és ... bejön, végülis. talán mert szellemileg 16 éves vagyok? :D

lehet h ez a 11 is élvezetes lesz játszva, nem pedig nézve :) de hol van az még... most van két életre elegendő verekedősöm... ráadásul beatemup>fightinggame
Avatar
Moby

Hozzászólás #35807 2019.01.22. 19:58

Zóanagyvarázsló írta:Gyerekként is csak átmenetileg számított nálam ez hozzáadott értéknek az MK-nál, az MK9-nél pedig az egész marketing taszított, de aztán a játék élvezetes lett. Mondjuk szerintem is a beépített filmek ellenére, az X-ray move-nak sem lettem nagy rajongója, mert ez a gore-licit nem tesz hozzá nekem semmit, a kizökkentés meg zavaró, és olcsó az egész. (Mint ahogy a gore-nak megvolt a funkciója a K&L2-ben vagy a Hotline Miamiban.) Az Injustice-nak talán még jobban állnak a szuperhősös videók ezeknél (talán mert "komolytalanabbul" is veszem), de játékként az MK9 jött be inkább. Kéne már egy MK9-újrázás és MKX-kipróbálás.
Gyerekként?
GYEREKKÉNT? :wilting: :wilting: :wilting:
HÁT NE KURJÁL MÁR FEL! Voltam már vagy 20 éves, amikor először játszottam MK-al :banplz:
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #35808 2019.01.22. 20:04

Moby írta:Gyerekként?
GYEREKKÉNT? :wilting: :wilting: :wilting:
HÁT NE KURJÁL MÁR FEL! Voltam már vagy 20 éves, amikor először játszottam MK-al :banplz:
ja, ö meg 11.
vén geci :D
Avatar
Moby

Hozzászólás #35809 2019.01.22. 20:08

SlickAdam írta:ja, ö meg 11.
vén geci :D
Taknyos kis pöcsök! :mf2:
Avatar
eje75

Hozzászólás #35810 2019.01.22. 21:01

DanielT írta:Eje: megjelent a Hong Kong Massacre Steamen.
Thx, már jön elfelé...
Avatar
eje75

Hozzászólás #35811 2019.01.22. 21:11

A baj csak az, hogy a Zeldát is nyomni kellene...+ lement a GOT első évadais, közben rájöttem, hogy már végigszenvedtem az első évedot, mert majdnem minden ismerős volt...hát nem egy Narcos, de azért nem volt rossz..neki kellene állni a második évadnak, de ennyi szabadidő a mesében sincs :wilting:
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #35812 2019.01.22. 21:16

Moby írta:Gyerekként?
GYEREKKÉNT? :wilting: :wilting: :wilting:
HÁT NE KURJÁL MÁR FEL! Voltam már vagy 20 éves, amikor először játszottam MK-al :banplz:
Kb. 16-17 évesen játszhattam először az első résszel (gyerek: mindenki aki 25 alatt, de a leáldban inkább 50 alatt, elvégre még te is élvezed a hullámvasutat), de úgy 11-12 éves koromtól már az volt a rebesgetett nagy szám, amiről én csak az 576-ban láttam képeket.
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #35813 2019.01.22. 21:21

Moby írta:Gyerekként?
GYEREKKÉNT? :wilting: :wilting: :wilting:
HÁT NE KURJÁL MÁR FEL! Voltam már vagy 20 éves, amikor először játszottam MK-al :banplz:
Első verekedős játék, amit játszottam a Soul Calibur volt Dreamcaston (nyilván több évvel a megjelenése után, valamikor 2000 és 2005 között). '92-ben amikor kijött a Mortal Kombat még a szüleim se voltak házasok. :vigyor2:
Avatar
Moby

Hozzászólás #35814 2019.01.22. 21:27

Minden malware, virus, retkesgecikereső lefutott. Semmi. Hálózat lehúzva, izolálva még az oxigéntől is, és a cigányszopó istenbaszta ringyózt
MEGESZI
A
RENDSZERMEGSZAKÍTÁÁÁÁÁÁÁÁÁS!
2019.01.22. A nap, amikor én ezt a szennyet utoljára megtűrtem az otthonomban. Soha többé. Semmilyen formában. Semmilyen verzióban. Semmilyen módon. Itt nem. Bárhol a világban ahol én nemvagyok. Itt nem. Többé nem.
szopadekretekgeci.jpg
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #35815 2019.01.22. 21:40

új gány ötlet jatekok es vindó helyett:

ÉPITSÜNK HACKINTOSH-TOT E!
na? :)
Avatar
Greyfox

Hozzászólás #35816 2019.01.22. 21:42

Monitorkutatás megy ezerrel, szerencsére a szakértők véleményére támaszkodhatok!

"The last big disappointment worth mentioning was the 60fps "frame-rate cap" (limit)
while i was under the impression my order was for a 144hz monitor i did not expect that i would be sold a 60hz monitor with a locked frame rate cap. I was using a 10(+) year old 5:4 1080p resolution 60hz piece of trash you can pick up for 10-20bux at garage sale.. which has no frame rate cap and i've hit over 240fps on loading screens, cinematics, and luls in game play (not to mention while watching movies) but yet this monitor is soft-locked at 60fps.."

:nemtudom:
Avatar
deep

Hozzászólás #35817 2019.01.22. 21:43

Moby írta:2019.01.22. A nap, amikor én ezt a szennyet utoljára megtűrtem az otthonomban. Soha többé. Semmilyen formában. Semmilyen verzióban. Semmilyen módon. Itt nem. Bárhol a világban ahol én nemvagyok. Itt nem. Többé nem.
Csak a verzió szar amit feltettél, 8.1 és volt gond, nincs gond.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #35818 2019.01.22. 21:50

Moby írta:Gyerekként?
GYEREKKÉNT? :wilting: :wilting: :wilting:
HÁT NE KURJÁL MÁR FEL! Voltam már vagy 20 éves, amikor először játszottam MK-al :banplz:
én is játékteremben toltam az itteni presszóban olyan 11-12 éve lehetett, tetszett nagyon :D
Avatar
DanielT

Hozzászólás #35819 2019.01.22. 21:51

Moby írta:2019.01.22. A nap, amikor én ezt a szennyet utoljára megtűrtem az otthonomban. Soha többé. Semmilyen formában. Semmilyen verzióban. Semmilyen módon. Itt nem. Bárhol a világban ahol én nemvagyok. Itt nem. Többé nem.
Szal' 2 nap múlva Windows 10 collectors edition ugrik! :mf2:
Avatar
Moby

Hozzászólás #35820 2019.01.22. 21:52

deep írta:Csak a verzió szar amit feltettél, 8.1 és volt gond, nincs gond.
Nem tudom feltenni, mert csomó mindenből csak a dell saját szara megy fel, és már nincs 8.1 támogatás! :falbav:

/legjobb: friss winre az nvidia driver nem megy fel! Aszondja: nincs támogatott hardver...felbaszom a delltől az nvidi driver, arra már bármikor ráfrissül az nv-féle. :violent:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Moby 2019.01.22. 21:55-kor.
Avatar
eje75

Hozzászólás #35821 2019.01.22. 21:54

SlickAdam írta:új gány ötlet jatekok es vindó helyett:

ÉPITSÜNK HACKINTOSH-TOT E!
na? :)
Naaa, ha valami szétnyüvi az idegrendszert az a HACKintos... hogy az nem fog soha úgy menni, ahogy kell, még akkor se ha PONTOSAN azokat az alkatrészeket teszed bele ami a mini-ben, pro-ban, anyám kínjában.. van az hétszentség!! Hogy honnan tudom? Éveim mentek el hacintosh építésre...valakinek megy: nekem sose ment rendesen... hol a hang, hol a hálózat, hol el, hol az...megoldás? vettem egy minit... de azon meg nem fut a potplayer.... úgyhogy mac komplette felejtős.. ráadásul az a mini (mid 11-12 asszem) olyan lassú, hogy sírva fakadok... pedig csak videó meg böngészés ment rajta régen...
Avatar
Moby

Hozzászólás #35822 2019.01.22. 22:00

eje75 írta:Naaa, ha valami szétnyüvi az idegrendszert az a HACKintos... hogy az nem fog soha úgy menni, ahogy kell, még akkor se ha PONTOSAN azokat az alkatrészeket teszed bele ami a mini-ben, pro-ban, anyám kínjában.. van az hétszentség!! Hogy honnan tudom? Éveim mentek el hacintosh építésre...valakinek megy: nekem sose ment rendesen... hol a hang, hol a hálózat, hol el, hol az...megoldás? vettem egy minit... de azon meg nem fut a potplayer.... úgyhogy mac komplette felejtős.. ráadásul az a mini (mid 11-12 asszem) olyan lassú, hogy sírva fakadok... pedig csak videó meg böngészés ment rajta régen...
AZ a hackintosh telepítés a mindennek a legalja. Tényleg. Attól lejjebb már nincs semmi. Amikor a pokol alá fúrod magad. Kext buzulás, DSDT hakkolás...ha egyszer el akarnám dobni magamtól az életet, a legcsúnyább módja lehetne a halálba-hackintolás.
Ha OSX kéne, elmennék és vennék mekket. Óriási mázli, hogy semmi de semmi szükségem nincs rá.
Avatar
eje75

Hozzászólás #35823 2019.01.22. 22:14

Moby írta:AZ a hackintosh telepítés a mindennek a legalja. Tényleg. Attól lejjebb már nincs semmi. Amikor a pokol alá fúrod magad. Kext buzulás, DSDT hakkolás...ha egyszer el akarnám dobni magamtól az életet, a legcsúnyább módja lehetne a halálba-hackintolás.
Ha OSX kéne, elmennék és vennék mekket. Óriási mázli, hogy semmi de semmi szükségem nincs rá.
Az tuti...OSX-re egyébként szerintem kb. senkinek nincs szüksége...annyiért, amit kérnek a gépeikért... igazából az OSX kb. semmire nem jó, amire Én és még pár milliárd ember használja a gépét...néhány milliónak viszont biztos hasznos..
Avatar
Yaddle55

Hozzászólás #35824 2019.01.22. 22:41

Régi szép emlékek...
phpBB [media]
Avatar
Micsu

Hozzászólás #35825 2019.01.22. 22:46

Yaddle55 írta:Régi szép emlékek...
[video]micsu_még_mindig_nem_veszi_ki_a_videót_a_válaszból.pedignemnehéz[/video]
de fasza :D
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #35826 2019.01.23. 01:17

Moby írta:Minden malware, virus, retkesgecikereső lefutott. Semmi. Hálózat lehúzva, izolálva még az oxigéntől is, és a cigányszopó istenbaszta ringyózt
MEGESZI
A
RENDSZERMEGSZAKÍTÁÁÁÁÁÁÁÁÁS!
2019.01.22. A nap, amikor én ezt a szennyet utoljára megtűrtem az otthonomban. Soha többé. Semmilyen formában. Semmilyen verzióban. Semmilyen módon. Itt nem. Bárhol a világban ahol én nemvagyok. Itt nem. Többé nem.
szopadekretekgeci.jpg
Pff, innen látom, hogy nem az Edge az egyetlen böngésződ! A magadfajta análkólázós tatáknak a szVICCs való!
Avatar
arty

Hozzászólás #35827 2019.01.23. 13:49

benőmenő írta:Első verekedős játék, amit játszottam a Soul Calibur volt Dreamcaston (nyilván több évvel a megjelenése után, valamikor 2000 és 2005 között). '92-ben amikor kijött a Mortal Kombat még a szüleim se voltak házasok. :vigyor2:
első verekedős dreamcasten, istenem.....

IK-C64-Screens-Karate-C64-06.jpg
Avatar
Botond

Hozzászólás #35828 2019.01.23. 14:06

arty írta:első verekedős dreamcasten, istenem.....

IK-C64-Screens-Karate-C64-06.jpg
Ez még natív volt a javábó'! :worship: De amúgy ez nem a C64 verza? :papakacsint:

/szerk: a kép leírása megválaszolta a kérdésem :wave:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #35829 2019.01.23. 15:17

Botond írta:Ez még natív volt a javábó'! :worship: De amúgy ez nem a C64 verza? :papakacsint:
Nem volt natív, mert a Tv sokkal több sort és "oszlopot" tud precízen kirakni, mint ennek a felbontása volt.

"C64 MultiColor mode generates the screen with resolution 160*200 pixels/16 colors."

Oszlop és sorszélesség is nagyobb a PAL és NTSC tévéken is, monitorokon meg pláne.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #35830 2019.01.23. 15:27

DanielT írta:Nem volt natív, mert a Tv sokkal több sort és "oszlopot" tud precízen kirakni, mint ennek a felbontása volt.

"C64 MultiColor mode generates the screen with resolution 160*200 pixels/16 colors."

Oszlop és sorszélesség is nagyobb a PAL és NTSC tévéken is, monitorokon meg pláne.
már nem azért de erre reagálnod se kellett volna :hamm:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #35831 2019.01.23. 15:34

Micsu írta:már nem azért de erre reagálnod se kellett volna :hamm:
Még mindig kicsit küldetésemnek érzem, hogy ezt az 2+2 egyszerűségű relációt megértessem vele. :idiota: Eddig katasztrofális eredménnyel. :fogmosas:
Avatar
arty

Hozzászólás #35832 2019.01.23. 16:30

DanielT írta:Nem volt natív, mert a Tv sokkal több sort és "oszlopot" tud precízen kirakni, mint ennek a felbontása volt.

"C64 MultiColor mode generates the screen with resolution 160*200 pixels/16 colors."

Oszlop és sorszélesség is nagyobb a PAL és NTSC tévéken is, monitorokon meg pláne.
egészen pontosan mekkora sorfelbontása (és oszlopszélessége) volt a kis 14" grundigomnak, amin általában a c64et használtam?
legalább utólag tudjuk már meg, hogy mivel és milyen "felbontásban" lett volna célszerű használnom :mf2:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #35833 2019.01.23. 16:48

arty írta:egészen pontosan mekkora sorfelbontása (és oszlopszélessége) volt a kis 14" grundigomnak, amin általában a c64et használtam?
legalább utólag tudjuk már meg, hogy mivel és milyen "felbontásban" lett volna célszerű használnom :mf2:
Az oszlopszélesség irreleváns, csak a képarány szabja meg. Esetleg megszámolhatod a maszkon a LUKakat. :idiota:

Az emulátoron pl 1600x240 -es felbontást, vagy 1536x224-et tolok ki, hogy a pitsanagy horizontális érték elimináljon mindenféle scaling artifactot, ha lenne az idióta pixelméretek és egyebek miatt, amit annak idején használtak.
Avatar
arty

Hozzászólás #35834 2019.01.23. 20:03

DanielT írta:Az oszlopszélesség irreleváns, csak a képarány szabja meg. Esetleg megszámolhatod a maszkon a LUKakat. :idiota:

Az emulátoron pl 1600x240 -es felbontást, vagy 1536x224-et tolok ki, hogy a pitsanagy horizontális érték elimináljon mindenféle scaling artifactot, ha lenne az idióta pixelméretek és egyebek miatt, amit annak idején használtak.
Naugye! Egy fosi tévén ergo simán lehetett volna natív a 160x200 :P (bár nemtom milyen maszkokat használtak, azt tudom h volt többféle... 160 kicsit tán kevés)

pláne h a 200 sor az a többi gép 240-ének felelt meg c64en, mivel a "külső" részbe csak trükkel lehetett bármit/bárhogyan is rajzolni és a 200 sor az a "kereten belüli" hasznos rész sorainak száma:

c64_basic356.jpg
c64_gfx_keretben.gif


és ha már inter karate... fun fact: még ps1-re is kijött, ráadásul annak végnapjai után (2003)!

phpBB [media]


(vettem is belőle egy példányt anno, hogy ps3-on árkád stickel nyomhassam :D érdekes élmény "mai" szemmel...)

Spoiler
c64es eredeti, amibe végtelen órát toltunk anno:
phpBB [media]

https://www.youtube.com/watch?v=mI9oz2A0PNA
mai szemmel atomprimkó, de a streetfighter előtti érában ez volt az ISTEN!
ráadásul 2 human + 1 cpu küzdhetett együtt, szal kvázi a nintendós smash elődje is :D
Avatar
Botond

Hozzászólás #35835 2019.01.23. 21:10

arty írta:pláne h a 200 sor az a többi gép 240-ének felelt meg c64en, mivel a "külső" részbe csak trükkel lehetett bármit/bárhogyan is rajzolni és a 200 sor az a "kereten belüli" hasznos rész sorainak száma:

c64_basic356.jpg
Kis híján boldog tudatlanságban halhatott volna meg, te meg itt szétzúzod a koncepcióit. Neki meg Chuck Norrisnak a C64 is az egész képernyőre rajzolt!!!!444
Avatar
DanielT

Hozzászólás #35836 2019.01.23. 22:54

Botond írta:Kis híján boldog tudatlanságban halhatott volna meg
Sírok. :taps:
Avatar
Botond

Hozzászólás #35837 2019.01.24. 08:22

DanielT írta:Sírok. :taps:
Amúgy meg messzebb ülsz, és fel se tűnik, hogy interpolált fos vagy natív a cucc. :awink:
Avatar
Botond

Hozzászólás #35838 2019.01.24. 08:40

Viszont végre van értelmes verzió az RTX2080tiájból. Elég masszív és szép teszt, 27. oldalon van TAA vs DLSS szekció is, ha már natívkodunk. :)
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #35839 2019.01.24. 08:50

Botond írta:Viszont végre van értelmes verzió az RTX2080tiájból. Elég masszív és szép teszt, 27. oldalon van TAA vs DLSS szekció is, ha már natívkodunk. :)
mi a pöcsöm ez? be se fer egy normalis hazba. meg HÁROM 8 pin-es póver konnektor, asszondja... :bdead:
Avatar
Botond

Hozzászólás #35840 2019.01.24. 10:23

SlickAdam írta:mi a pöcsöm ez?
Ez a KRAFT a maga nyers valójában. 3dmark is van a világon, nem csak a márió meg a zelda!

Vissza: “Leáldozott.hu”