A PC-s játékoknak leáldozott

A Leáldtopik új otthona
Avatar
Moby

Hozzászólás #35211 2019.01.06. 20:27

Zóanagyvarázsló írta:Milyen értelemben? Játékmenetre (is)?
AZ UC játékmenet leválaszhatatlan a narratíváról, emiatt nyilván minden abban működik a legjobban, amiben a legjobb a narratíva. Ami a 4. Nagyon csupaszon nézve lőfasz különbség nincs etekintetben az egyes részek között. Minimális játékelem bővítések jöttek, de nincs számottevő közöttük.
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #35212 2019.01.06. 20:28

U4 messze a leggyengebb resz a sorozatban. :nezze: vagyis a LL a leggyengebb, de csak hajszallal. sokmindent jobban csinal, mint a 4, de a 4-et megmenti az epilogusa.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára SlickAdam 2019.01.06. 20:31-kor.
Avatar
Moby

Hozzászólás #35213 2019.01.06. 20:29

Micsu írta:lopakodas legalabb annyival jobb h lehet fuben kuszni, elozo reszekben atom gagyi vt
A 4-ben és az LL-ben tinképp már lőni sem nagyon kell, szníkelve meg lehet csinálni mindent, nem tolja ennyire erőszakosan a lövöldét mint a korábbiak, de bevallom, én szeretek lőni (is) az uc-kben.

/ok, mindkettőben vannak kényszerlövölde részek, de messze nem ezek dominálnak.
Avatar
Moby

Hozzászólás #35214 2019.01.06. 20:39

Amúgy ezt a Nóti-dog_Roksztár párhuzamot kurvára nem adom. Sőt. A noti az unchartedben szinte semmin nem változtatott, ami jó volt korábban. Mindig csak hozzátett a sztorihoz. Amikor mást csináltak, az meg akkorát ütött, mint a mozdony (TLOU). A roksztár felrúgott mindent az RDR2-ben, ami a korábbi játékaiban jó volt, és ez lett a vége. Egy fos. Uchartedből felőlem jöhet még bármennyi, ameddig ugyanezen a pályán mozog -> fejlődik a technóval, és marad a gerinc. Gecire szórakoztat mind. Remélem a TLOU part 2-vel sem akarnak valami _NAGYON_ mást csinálni, mint az 1 volt, mert akkor könnyen pofánbaszhat megint egy RDR2.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #35215 2019.01.06. 21:00

Moby írta:Amúgy ezt a Nóti-dog_Roksztár párhuzamot kurvára nem adom. Sőt. A noti az unchartedben szinte semmin nem változtatott, ami jó volt korábban. Mindig csak hozzátett a sztorihoz. Amikor mást csináltak, az meg akkorát ütött, mint a mozdony (TLOU). A roksztár felrúgott mindent az RDR2-ben, ami a korábbi játékaiban jó volt, és ez lett a vége. Egy fos. Uchartedből felőlem jöhet még bármennyi, ameddig ugyanezen a pályán mozog -> fejlődik a technóval, és marad a gerinc. Gecire szórakoztat mind. Remélem a TLOU part 2-vel sem akarnak valami _NAGYON_ mást csinálni, mint az 1 volt, mert akkor könnyen pofánbaszhat megint egy RDR2.
Na jó, de az UC3 és 4 között még az ment, hogy neked már a 3 is fölösleges volt, a 4 sem izgat annyira.

Egyébként ha jól rémlik, már a GTA IV-nél is a korábbiak felrúgása miatt lázadoztak sokan. Mármint hogy a korábbi trenddel szemben nem gyarapodott és komolykodóbb lett.

A Naughtynál meg a rocksztárstátuszuk kivívása előtt voltak problémák, a Jak 2 megosztotta az első rész rajongóit a kötelező lövöldésítéssel és sandboxosítással. Én bírtam, de a kevesebb platforming mellett zavarónak találtam azt is, hogy az új elemek sokkal rosszabbul öregedtek, mint a Banjo-Kazooie-t másoló alapformula. (Az SM64-et hagyjuk, alap, hogy az egész műfaj rengeteget merített belőle.)
Avatar
Moby

Hozzászólás #35216 2019.01.06. 21:11

Zóanagyvarázsló írta:Na jó, de az UC3 és 4 között még az ment, hogy neked már a 3 is fölösleges volt, a 4 sem izgat annyira.

Egyébként ha jól rémlik, már a GTA IV-nél is a korábbiak felrúgása miatt lázadoztak sokan. Mármint hogy a korábbi trenddel szemben nem gyarapodott és komolykodóbb lett.

A Naughtynál meg a rocksztárstátuszuk kivívása előtt voltak problémák, a Jak 2 megosztotta az első rész rajongóit a kötelező lövöldésítéssel és sandboxosítással. Én bírtam, de a kevesebb platforming mellett zavarónak találtam azt is, hogy az új elemek sokkal rosszabbul öregedtek, mint a Banjo-Kazooie-t másoló alapformula. (Az SM64-et hagyjuk, alap, hogy az egész műfaj rengeteget merített belőle.)
Azóta az élet a sok szarral keményen az orrom alá dörgölte, hogy a változtatások bizony sok esetben nem szólnak másról, mint aláfeküdni az aktuális trendeknek. Fura, hogy mára az vált értékké, hogy az UC-k mertek azok maradni, amiknek indultak, miközben mindenki más ugyanabba az irányba béget (vagy nem, és abba buknak bele). Ott, az uc-k első részeinél még nagyon vitt a sodrás, hogyha erre képesek, akkor sokkal többre is képesek lennének. Nos, azóta annyit azért tudunk, hogy ez a képesség nem fúj minden lukból azóta sem, szóval nem kis dolog az sem. Még másolni sem tudják őket igazán jól (ld. laralány pályája). Meg az is, hogy ők akarnak valami mást csinálni, akkor olyan nagyon az sem lesz más, meg bőőőven elfér az másik játékként is.
Avatar
eje75

Hozzászólás #35217 2019.01.06. 21:14

DanielT írta:Eje: Graphics Packoknál van olyan, hogy "cheats" ott kapcsold be az infinite weapons-t, hátha ezt orvosolja ilyen hülye név alatt.
Neeem... jézusom, soha... utoljára talán 25 éve toltam valami trainert (ha a GTA5 helikopter lehívását nem számítjuk annak, de azt is csak az ökörködés része miatt) életemben se fogok többé...ha valami nagyon nem megy, akkor hagyom p.csába... ráadásul sose gyaláznám meg ez a kis csodát csalással. Életem első! (komoly) Zelda cucca, de nagyon kis aranyos... Nem mennék olyan messzire mint Moby, de ez egy cuki kis ékkő...
Spoiler
amiben a parry-t 25 percig gyakoroltam, mire lenyomtam azt a qwa guardiant :banplz:
Avatar
Botond

Hozzászólás #35218 2019.01.06. 21:29

DanielT írta:Hát persze, hogy CSAK A SWITCH KONTROLLER használható! :D Minden más KÍN ÉS POKOL! :D Najó, most adom be én is a válókeresetet ellened! :idiota:

Meglepne, ha mással is működne a Nintendo mocska.
Mindennel működik, kivéve iOS, mert oda spéci cucc kell a kurvaanyjukat. Ami nem lenne baj, pont a gép fölött alszok, szóval a kékfog leérne, és köthetném pcre, és csak a képet viszem át, ahogy a moonlightos videón is van amit beszúrtál, DE az alaplapon nincs kékfog, x360 kontrollerem van annak a wireless fosával, az nem kékfog, szal nem tudom ráfogazni a gépre. Szóval a tipp jó, de még dolgozok rajta. Ryzen2 alaplap kékfogas lesz az is biztos viszont. Fasznak spórolták le erről is, nem értem.
Avatar
Botond

Hozzászólás #35219 2019.01.06. 21:30

Moby írta:én is arra számítottam, hogy becserélem zeldára, de így sem tragédia. Hónapokig itt hempergett Botondé, rá se néztek, ezen meg mióta elindítottam a kartot, nem bírom a kezükből kitépni.
Mondanám, hogy mondtam, meg nálunk is így kezdődött, de te is tudod, szóval mondani se kell... :D
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #35220 2019.01.06. 21:43

eje75 írta:
Spoiler
amiben a parry-t 25 percig gyakoroltam, mire lenyomtam azt a qwa guardiant :banplz:
hany orat vertel bele eddig, hogy mar guardian-t ölsz? azok a jatek elejen (10+ ora) meg inkabb elkerülendök
Avatar
Moby

Hozzászólás #35221 2019.01.06. 22:00

SlickAdam írta:hany orat vertel bele eddig, hogy mar guardian-t ölsz? azok a jatek elejen (10+ ora) meg inkabb elkerülendök
Sehányat. Ott van a játék elején, most ért Kakariko village-be, és bement a parry tutorial shrine-ba.


/ha jól emlékszem
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Moby 2019.01.06. 22:02-kor.
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #35222 2019.01.06. 22:02

Moby írta:Sehányat. Ott van a játék elején, most ért Kakariko village-be, és bement a parry tutorial shrine-ba.
ja ok. arra en má' nem emlekszek
Avatar
DanielT

Hozzászólás #35223 2019.01.06. 22:16

Botond írta:Ryzen2 alaplap kékfogas lesz az is biztos viszont. Fasznak spórolták le erről is, nem értem.
Van vagy 380 Ft ebayen egy Bluetooth USB dongle...
Avatar
DanielT

Hozzászólás #35224 2019.01.06. 23:07

LEL, Gaf topikból, pedig nem beszéltem össze a sráccal.

"Naughty Dog became an arrogant company after the success of the Uncharted games but especially the Last of Us. They think they are making Oscar worthy stories and forgot they are making video games. Game play and fun should be the focus not an afterthought so you can tell a story.

Some of the development videos they released where they praise themselves and the story telling of their games are really embarrassing and show their arrogance.

Uncharted 1 and 2 were great games first and foremost but they also had enjoyable and lighthearted stories that didn't get in the way of game play. Uncharted 3 is where things started going downhill. They focused on story before game play but the writing was just nonsensical and outright bad."
Avatar
Micsu

Hozzászólás #35225 2019.01.06. 23:16

nekem megvolt a 3 de elcseréltem anno azaz nem játszottam, 4et azért tolnám :) de valszeg elég is lenne egy darabig :)
Avatar
eje75

Hozzászólás #35226 2019.01.06. 23:26

SlickAdam írta:hany orat vertel bele eddig, hogy mar guardian-t ölsz? azok a jatek elejen (10+ ora) meg inkabb elkerülendök
Nem.... ott is van, ahol a Moby mondja, de Én a vadonban szedtem le egy mozgó gecit... 4 parry kell bele, hogy rohadjon meg...+ bementem egy shrine-ba és most már vágom mire gondoltál a motion controllerrel...sírtam, közben vért hugyoztam, és összefostam magam... CEMU-n egérrel kell... dögvész
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #35227 2019.01.07. 00:57

DanielT írta:Van vagy 380 Ft ebayen egy Bluetooth USB dongle...
BT4.0 dongle kell Xbox One controllerhez (amit amúgy sehol sem írnak). Kicsit drágább.
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #35228 2019.01.07. 01:02

Én az Uncharted 3-at már csak youtube-on játszottam. De nem nagyon maradt meg bennem semmi.
Viszont most fél-non-gamerként simán végigfutnám easyn. Ezek fis-fos, mainstream játékok. Nem kell komolyan venni. Mint a szuperhősös filmeket... én tölteléknek fogom fel.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #35229 2019.01.07. 07:58

nVidia a Január 15-i drivertől támogatja a Freesync monitorokat.
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #35230 2019.01.07. 08:11

DanielT írta:nVidia a Január 15-i drivertől támogatja a Freesync monitorokat.
bics. switch es ps4 megyen itten. :nezze:
kutyust sem nem...
Spoiler
Kép
Avatar
Moby

Hozzászólás #35231 2019.01.07. 08:14

DanielT írta:nVidia a Január 15-i drivertől támogatja a Freesync monitorokat.
A támogatás azért barokkos túlzás. 400 tesztelt monitorból 12-n működik. LOL
Kép

/merthogy semmifélre freesync-ről nincs szó, továbbra is g-syncet támogat, csak 12 freesynces monitornál szoftveresen megoldották a g-sync kompatibilitást. Óriási...
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Moby 2019.01.07. 08:16-kor.
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #35232 2019.01.07. 08:15

Moby írta:A támogatás azért barokkos túlzás. 400 tesztelt monitorból 12-n működik. LOL
es erre nem valami tech oldal jött ra utolag, hanem igy kiirtak a faszba. LOOOOL :D
Avatar
DanielT

Hozzászólás #35233 2019.01.07. 08:19

Moby írta:A támogatás azért barokkos túlzás. 400 tesztelt monitorból 12-n működik. LOL
Kép

/merthogy semmifélre freesync-ről nincs szó, továbbra is g-syncet támogat, csak 12 freesynces monitornál szoftveresen megoldották a g-sync kompatibilitást. Óriási...
Nyugodtság van. MINDEGYIK freesync monitoron bekapcsolható lesz, valszeg kitaláltak valami bullshit kritériumrendszert amire meg ráteszik a plecsnit (tehát kb ha fizet a gyártó) és azokon meg alapól be lesz kapcsolva.
Avatar
Moby

Hozzászólás #35234 2019.01.07. 08:29

DanielT írta:Nyugodtság van. MINDEGYIK freesync monitoron bekapcsolható lesz, valszeg kitaláltak valami bullshit kritériumrendszert amire meg ráteszik a plecsnit (tehát kb ha fizet a gyártó) és azokon meg alapól be lesz kapcsolva.
Rendkívül nyugodt vagyok, nekem nincs se freesynces, se freesync mentes monitorom, és nemigen várható változás ezügyben :) Mindazonáltal hónapokat öltem a freesync tesztelésébe, és még ott is, ahol elvileg minden adott, a működése, nos...fogalmazzunk úgy, esetleges :D Erre most még rátesz egy lapáttal az nvidia ezzel a bekapcsolható-de-nem-komptaibilis dologgal, az fincsi lesz :) Az irány félig jó. Mármint, hogy több monitoron használható lesz. Az kevésbé, hogy továbbra sem hajlandóak freesyncet támogatni.
Avatar
Botond

Hozzászólás #35235 2019.01.07. 08:44

Moby írta:Rendkívül nyugodt vagyok, nekem nincs se freesynces, se freesync mentes monitorom, és nemigen várható változás ezügyben :) Mindazonáltal hónapokat öltem a freesync tesztelésébe, és még ott is, ahol elvileg minden adott, a működése, nos...fogalmazzunk úgy, esetleges :D Erre most még rátesz egy lapáttal az nvidia ezzel a bekapcsolható-de-nem-komptaibilis dologgal, az fincsi lesz :) Az irány félig jó. Mármint, hogy több monitoron használható lesz. Az kevésbé, hogy továbbra sem hajlandóak freesyncet támogatni.
Ennyire befostak az idén érkező vegáktól vagy miktől, vagy mi az a hirtelen irányváltás, hogy közelednek a freesync irányába? Vagy a freesynces TVk piaca ugrott ekkorát, hogy nem lehet már negligálni a dolgot izomból?
Mindegy, a kezdő lépés nem rossz.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #35236 2019.01.07. 09:01

Moby írta:Az irány félig jó. Mármint, hogy több monitoron használható lesz. Az kevésbé, hogy továbbra sem hajlandóak freesyncet támogatni.
Azt soha nem fogják támogatni, mivel AMD fantázianév, ellenben a VESA Adatpive Sync-el, ami meg ugyanaz. Azt pedig Displayport specifikáció definiálja, szal' én arra fogadnék, hogy működni fog.

És persze, hogy nyugodt vagy, hát milyen csodás élmény volt a GTAV is 30 frémmel, minek ide több? :nemtudom:
Avatar
Greyfox

Hozzászólás #35237 2019.01.07. 09:19

eje75 írta:Nem.... ott is van, ahol a Moby mondja, de Én a vadonban szedtem le egy mozgó gecit... 4 parry kell bele, hogy rohadjon meg...+ bementem egy shrine-ba és most már vágom mire gondoltál a motion controllerrel...sírtam, közben vért hugyoztam, és összefostam magam... CEMU-n egérrel kell... dögvész
Egérrel? :D ps4 konrollered nincs? De ha nincs ipad/iphone is mukodik, meg az is jobb!
Avatar
Moby

Hozzászólás #35238 2019.01.07. 09:32

DanielT írta:Azt soha nem fogják támogatni, mivel AMD fantázianév, ellenben a VESA Adatpive Sync-el, ami meg ugyanaz. Azt pedig Displayport specifikáció definiálja, szal' én arra fogadnék, hogy működni fog.

És persze, hogy nyugodt vagy, hát milyen csodás élmény volt a GTAV is 30 frémmel, minek ide több? :nemtudom:
nekem nem kell több. Akinek kell, az meg csináljon magának/csinál magának.
Avatar
eje75

Hozzászólás #35239 2019.01.07. 10:35

Greyfox írta:Egérrel? :D ps4 konrollered nincs? De ha nincs ipad/iphone is mukodik, meg az is jobb!
Hogyne lenne, de One kontrollerrel tolom, mert azt jobban szeretem... PS kontrollerrel megy a motion kontroll? Akkor nyilván össze lövöm...
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #35240 2019.01.07. 10:43

eje75 írta:Hogyne lenne, de One kontrollerrel tolom, mert azt jobban szeretem... PS kontrollerrel megy a motion kontroll? Akkor nyilván össze lövöm...
abban van gyro, ja
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #35241 2019.01.07. 13:05

Ha működni fog a manuális adaptive sync bekapcsolása a monitorommal, akkor nyerek kb. 20% GPU és(!) CPU overheadet. Az nem mindegy.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #35242 2019.01.07. 13:13

Na, jön végre bótba is a kijelző technológia jövője. Énszó'tam!

5 év múlva veszem!

phpBB [media]
Avatar
Botond

Hozzászólás #35243 2019.01.07. 13:34

DanielT írta:Na, jön végre bótba is a kijelző technológia jövője. Énszó'tam!

5 év múlva veszem!

Samsung>all.mpeg
Kb annyi, míg emberire tompul az ára. Jólesz!
Avatar
eje75

Hozzászólás #35244 2019.01.07. 17:33

Greyfox írta:Egérrel? :D ps4 konrollered nincs? De ha nincs ipad/iphone is mukodik, meg az is jobb!
Köszi-köszi! Ez alapján felraktam, qwa jól megy, ha ezt tegnap tudom lett volna 25 percem, amit nem baszok el ezzel :nyes: ...fun fact: ha a legújabb verzákat szedem le a progikból, nem megy a motion controll :wilting: ...mi faszé? nemtom.. qwa öreg vagyok már a gányoláshoz...ha 4K lenne a Switch már mennék a boltba mint Moby.... a full HD szarukat viszont basszák meg... nem vagyunk állatok, hogy 1080p-n nyomorogjunk... nem? :banplz:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #35245 2019.01.07. 17:41

eje75 írta:Köszi-köszi! Ez alapján felraktam, qwa jól megy, ha ezt tegnap tudom lett volna 25 percem, amit nem baszok el ezzel :nyes: ...fun fact: ha a legújabb verzákat szedem le a progikból, nem megy a motion controll :wilting: ...mi faszé? nemtom.. qwa öreg vagyok már a gányoláshoz...ha 4K lenne a Switch már mennék a boltba mint Moby.... a full HD szarukat viszont basszák meg... nem vagyunk állatok, hogy 1080p-n nyomorogjunk... nem? :banplz:
Fullhd? LOL. Jó lesz az 720p-nek is, kis szerencsével dokkolva 900p+sub30 frém.
Avatar
eje75

Hozzászólás #35246 2019.01.07. 17:47

DanielT írta:Fullhd? LOL. Jó lesz az 720p-nek is, kis szerencsével dokkolva 900p+sub30 frém.
Spoiler
wtf.gif
Komolyan azt hittem legalább desktop módban 1080p... :wilting: :wilting: :wilting:
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #35247 2019.01.07. 18:00

eje75 írta:Komolyan azt hittem legalább desktop módban 1080p...
ember. ps4-en van 1080@30.
geci nagy elvarasaitok vannak am egy kisfos 300 dollaros mobil masinatol... :bdead:
Avatar
eje75

Hozzászólás #35248 2019.01.07. 18:13

SlickAdam írta:ember. ps4-en van 1080@30. VV
geci nagy elvarasaitok vannak am egy kisfos 300 dollaros mobil masinatol... :bdead:
De hát Boti Ipad Pro-ján is fut 1080p-ben a CIV6! Márpedig ezek a kis game-ek nem tűnnek annyira erőforrás igényesnek...
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #35249 2019.01.07. 18:18

eje75 írta:De hát Boti Ipad Pro-ján is fut 1080p-ben a CIV6! Márpedig ezek a kis game-ek nem tűnnek annyira erőforrás igényesnek...
szerintem ezt gondold at ujra! :)
Avatar
Greyfox

Hozzászólás #35250 2019.01.07. 18:29

eje75 írta:Köszi-köszi! Ez alapján felraktam, qwa jól megy, ha ezt tegnap tudom lett volna 25 percem, amit nem baszok el ezzel :nyes: ...fun fact: ha a legújabb verzákat szedem le a progikból, nem megy a motion controll :wilting: ...mi faszé? nemtom.. qwa öreg vagyok már a gányoláshoz...ha 4K lenne a Switch már mennék a boltba mint Moby.... a full HD szarukat viszont basszák meg... nem vagyunk állatok, hogy 1080p-n nyomorogjunk... nem? :banplz:
Settingsben kapcsold be az udp szervert.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #35251 2019.01.07. 18:37

SlickAdam írta:ember. ps4-en van 1080@30.
geci nagy elvarasaitok vannak am egy kisfos 300 dollaros mobil masinatol... :bdead:
Magyarán 100k-s túlárazott fostömlő az.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #35252 2019.01.07. 18:38

aabyssx írta:BT4.0 dongle kell Xbox One controllerhez (amit amúgy sehol sem írnak). Kicsit drágább.
Ez nekem is új, de a 4.0-ssal és hosszabbítóval (vagy nélküle) is instabil volt egy kicsit (a Steam Controllerhez képest, amely már szintén szakadt egyszer-kétszer, és amelyhez szintén erősen ajánlott a saját hosszabbítója 3-4 métertől), inkább vettem MS-féle dongle-t hozzá, és csak azóta vagyok elégedett.
Avatar
eje75

Hozzászólás #35253 2019.01.07. 18:46

Greyfox írta:Settingsben kapcsold be az udp szervert.
Én azonnal bekapcsoltam volna már eddig is, de nincs benne ilyen lehetőség! :nemtudom: Leszedtem a progit, aztán innen az update-et ...de a settingsben nem látok ilyen opciót... USB-vel van összelőve a géppel...
Avatar
Moby

Hozzászólás #35254 2019.01.07. 18:55

Valaki stoppereli amúgy a SZERINTETEKMENNYIIDŐAHATVANFOSGGDDSFRRCDRDFLOL-t? :banplz:


Amúgy meg csak irigykedem, hogy mennyi a szabadidőtök meg a türelmetek :mf2:
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #35255 2019.01.07. 18:57

DanielT írta:LEL, Gaf topikból, pedig nem beszéltem össze a sráccal.

"Naughty Dog became an arrogant company after the success of the Uncharted games but especially the Last of Us. They think they are making Oscar worthy stories and forgot they are making video games. Game play and fun should be the focus not an afterthought so you can tell a story.

Some of the development videos they released where they praise themselves and the story telling of their games are really embarrassing and show their arrogance.

Uncharted 1 and 2 were great games first and foremost but they also had enjoyable and lighthearted stories that didn't get in the way of game play. Uncharted 3 is where things started going downhill. They focused on story before game play but the writing was just nonsensical and outright bad."
A mai napig nem értem, hogy az UC2 great game-ségébe hogy fértek bele szinte mindenkinél a szánalmas,

Spoiler
majomjelmeztől milliós HP-t kapó idióták.


Nekem ők voltak a havam narratívát és mechanikát tekintve is, miattuk a három PS3-as részből a legkevésbé a tökéletes 2 jött be. És Sully is aránylag keveset szerepelt. A 3-as célzásával a balfaszkodás "vicces" volt, hiszen később is az elcseszett maradt az alapértelmezett (végigjátszottam úgy is, mert nem jutott eszembe konzolon optionst túrni, tényleg gáz), de remasterekben tudtommal már a normális van, tehát eloszlott idővel a fing.
Avatar
Greyfox

Hozzászólás #35256 2019.01.07. 19:09

eje75 írta:Én azonnal bekapcsoltam volna már eddig is, de nincs benne ilyen lehetőség! :nemtudom: Leszedtem a progit, aztán innen az update-et ...de a settingsben nem látok ilyen opciót... USB-vel van összelőve a géppel...

Próbáld ezzel, nekem ez van fent.
Avatar
insp

Hozzászólás #35257 2019.01.07. 19:13

:felkialtas: BREKING NYUZ: :felkialtas: PT demo PC-re.

Akinek anno kimaradt (nekem pl igen), most potolhatja:

https://radiusgordello.itch.io/unreal-pt#download
Avatar
Botond

Hozzászólás #35258 2019.01.07. 19:24

eje75 írta:De hát Boti Ipad Pro-ján is fut 1080p-ben a CIV6! Márpedig ezek a kis game-ek nem tűnnek annyira erőforrás igényesnek...
iPad pro nem 1080p, hanem nagyobb felbontással nyomja, mégsem vagyunk állatok, ugye... :D
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #35259 2019.01.07. 19:24

Arró óvasott valaki valamit, hogy az NVidia adaptive syncet tervezik-e HDMI-n keresztül is működtetni? Mer pl. az én monitoromon nincs displayport.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #35260 2019.01.07. 19:32

aabyssx írta:Arró óvasott valaki valamit, hogy az NVidia adaptive syncet tervezik-e HDMI-n keresztül is működtetni? Mer pl. az én monitoromon nincs displayport.
Akkor peched van. :(

"Az ASUS FreeSync terméket az AMD és VESA szabványok támogatják, így az akár a VESA Adaptive-Sync technológiának is nevezhető. Kérjük, vegye figyelembe, hogy a VESA Adaptive-Sync csak a DisplayPort-hoz van meghatározva."
Avatar
Botond

Hozzászólás #35261 2019.01.07. 19:33

DanielT írta:Fullhd? LOL. Jó lesz az 720p-nek is, kis szerencsével dokkolva 900p+sub30 frém.
Nem nézel elég digital foundryt. 1.10es patchben így volt az első tesztjükben, de 1.11el kisimult. Van 1.10 vs 1.11 videójuk, csekkold!
Avatar
Botond

Hozzászólás #35262 2019.01.07. 19:34

DanielT írta:Akkor peched van. :(

"Az ASUS FreeSync terméket az AMD és VESA szabványok támogatják, így az akár a VESA Adaptive-Sync technológiának is nevezhető. Kérjük, vegye figyelembe, hogy a VESA Adaptive-Sync csak a DisplayPort-hoz van meghatározva."
Vmi hdmi dp konverterről hablatyoltak itt ott, hogy azzal is mehet. Meglássuk, de esélyes, hogy dp oly valóban. Samsung csodamonitorom szerencsére dpvel bekötve. :)
Avatar
eje75

Hozzászólás #35263 2019.01.07. 19:40

Botond írta:iPad pro nem 1080p, hanem nagyobb felbontással nyomja, mégsem vagyunk állatok, ugye... :D
Én 1440p-t olvastam valahol, de nem akartam Adam-ot megalázni... :banplz:
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #35264 2019.01.07. 19:50

Botond írta:Nem nézel elég digital foundryt. 1.10es patchben így volt az első tesztjükben, de 1.11el kisimult. Van 1.10 vs 1.11 videójuk, csekkold!
van par hely, ahol be tud zuhanni. de nagyreszt tenyleg stabil a frem.
Avatar
Botond

Hozzászólás #35265 2019.01.07. 19:52

eje75 írta:Én 1440p-t olvastam valahol, de nem akartam Adam-ot megalázni... :banplz:
Enyém 2048*1536, az új, ami hajlik az meg 2388*1668. Nem 16:9esek.
Avatar
eje75

Hozzászólás #35266 2019.01.07. 20:02

Botond írta:Enyém 2048*1536, az új, ami hajlik az meg 2388*1668. Nem 16:9esek.
Lol... IGN review-on láttam... mind1 mondjuk...
Avatar
Botond

Hozzászólás #35267 2019.01.07. 20:12

eje75 írta:Lol... IGN review-on láttam... mind1 mondjuk...
Ja, hogy a Civ6, nem az iPad maga. Igen, az látszik, hogy autosetup van attól függően mennyire erős a hw, mint xcomnál is volt/van.
Avatar
arty

Hozzászólás #35268 2019.01.07. 21:01

Zó,

SZÁMADÁS 2018

Inside (2016) - egy mondatban?
Blue Estate: The Game (2014) - két mondatban? én nagyon bírom, anno boxon majdnem végiglőttem (kinektel..), aztán pécén egérrel is kapott esélyt (filléres cím), de nem volt az igazi... a ps4est már vicsorogva vettem meg, de ott van fénypisztolyozás" szerűség, sajnos referencia pont hiányában állandóan elkalibrálódik a ds4, de mégis tán ezzel a legjobb... csak ezzel se olyan, mint lehetne wii-n wiccmóttal, ps3-on move-al, vagy akár ps2-n igazi fénypisztollyal... a játék ORDÍT érte, erre még a VR + aimkontroller ziccert se lőtték be. sose lesz már "rendes" lövöldekorszak... :(

Folyamatban

Castlevania: Harmony of Despair (2010) - artyval - a mi tempónkban előbb lövik le a péesent... (jó érzés a tudat, hogy xboxon, ahol van bw kompatibiliti, HU accal nem elérhető, meg egyébként se bw kompatible PONT ez a kastélyvánia :( a többi igen.....

SNES Mini - első nintendo gép, amibe nem bírok belekötni. még a gyári emu + scanline is tök okés!
HJA és ezen lőttem életemben először végig a Starwing(!!!!) első pályáját :D
hiába szaggatós az NTSC verza is, a pal egyszerűen szvsz m-e-g-c-s-i-n-á-l-h-a-t-a-t-l-a-n-u-l MOCSOKFRÉMES...
(wii-n a snesemu tud superFX segédcsip overklokkot, de még az se képes vállalhatóra gyorsítani ezt a sz*rt :D )

Super Mario World (1990) - elakadtam, a mentés után vagy hússzor megcsináltam a rákövetkező három pályát, de a szellemkastélyban nem jöttem rá, mit kell csinálnom, jutyúbcsalni még nem akartam - mondtam már, hogy gyenge az elem a kartomban és már vagy harmadszor kellett újrakezdenem? :( talán a legjobb platformer ever, de ahoz hogy ezt eldönthessem, azé csak végig kéne tóni.... remélem jön a nintendo-csavarhuzom és akkor elemcsere után egy UTOLSÓ újrakezdéssel lesz végre esélyem... bár a mai cr2032-esek nem olyan tartósak, régen mindenjobbvót (nem)

FOS of the Year

Quantum Break. Meg akartam adni az esélyt a Remedynek, de undorodtam magamtól, amíg játszottam. És azóta is. Artyn ki végezte a lobotómiát? Jól jönne nekem is. - én még nem tótam, szal kusé! viszont az AW faszavót :P
Avatar
arty

Hozzászólás #35269 2019.01.07. 21:09

SlickAdam írta:jo volt ugy frissen (de akkor se voltam elajulva...). azota leülepedett es mehh...

szerk.: megtalaltam a "rivjumat". 8,5-9-et adtam, pedig az összegzesböl is kiolvashato, hogy inkabb 7 körül van az... max.
marijuána+újpina.... :mf2:
Avatar
Micsu

Hozzászólás #35270 2019.01.07. 21:20

arty írta:Zó,

SZÁMADÁS 2018

Inside (2016) - egy mondatban?
Blue Estate: The Game (2014) - két mondatban? én nagyon bírom, anno boxon majdnem végiglőttem (kinektel..), aztán pécén egérrel is kapott esélyt (filléres cím), de nem volt az igazi... a ps4est már vicsorogva vettem meg, de ott van fénypisztolyozás" szerűség, sajnos referencia pont hiányában állandóan elkalibrálódik a ds4, de mégis tán ezzel a legjobb... csak ezzel se olyan, mint lehetne wii-n wiccmóttal, ps3-on move-al, vagy akár ps2-n igazi fénypisztollyal... a játék ORDÍT érte, erre még a VR + aimkontroller ziccert se lőtték be. sose lesz már "rendes" lövöldekorszak... :(

Folyamatban

Castlevania: Harmony of Despair (2010) - artyval - a mi tempónkban előbb lövik le a péesent... (jó érzés a tudat, hogy xboxon, ahol van bw kompatibiliti, HU accal nem elérhető, meg egyébként se bw kompatible PONT ez a kastélyvánia :( a többi igen.....

SNES Mini - első nintendo gép, amibe nem bírok belekötni. még a gyári emu + scanline is tök okés!
HJA és ezen lőttem életemben először végig a Starwing(!!!!) első pályáját :D
hiába szaggatós az NTSC verza is, a pal egyszerűen szvsz m-e-g-c-s-i-n-á-l-h-a-t-a-t-l-a-n-u-l MOCSOKFRÉMES...
(wii-n a snesemu tud superFX segédcsip overklokkot, de még az se képes vállalhatóra gyorsítani ezt a sz*rt :D )

Super Mario World (1990) - elakadtam, a mentés után vagy hússzor megcsináltam a rákövetkező három pályát, de a szellemkastélyban nem jöttem rá, mit kell csinálnom, jutyúbcsalni még nem akartam - mondtam már, hogy gyenge az elem a kartomban és már vagy harmadszor kellett újrakezdenem? :( talán a legjobb platformer ever, de ahoz hogy ezt eldönthessem, azé csak végig kéne tóni.... remélem jön a nintendo-csavarhuzom és akkor elemcsere után egy UTOLSÓ újrakezdéssel lesz végre esélyem... bár a mai cr2032-esek nem olyan tartósak, régen mindenjobbvót (nem)

FOS of the Year

Quantum Break. Meg akartam adni az esélyt a Remedynek, de undorodtam magamtól, amíg játszottam. És azóta is. Artyn ki végezte a lobotómiát? Jól jönne nekem is. - én még nem tótam, szal kusé! viszont az AW faszavót :P
aw is szódával elment egynek kategória
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #35271 2019.01.07. 21:24

arty írta:Zó,

SZÁMADÁS 2018

[...]
Az Inside-nál pont lemaradt a link, és kicsúsztam a szerkesztési időből. Tetszett, és rezgett léc, de kihagytam a legjobbak közül, így lett direkt TOP 4.

A Blue Estate egynek elment, rail shooterrel szerintem csak 20 éve játszottam a Virtua Cop 2-vel (esélyem se volt sokáig eljutni), szintén PC-n, eleve azt idéztem meg vele, nem a NES zapperes idejét (más fénypisztoly sose volt a kezemben). Magyarán nosztalgia volt egy számomra alig ismert régi műfaj felé. A humor csak hellyel-közzel hatott meg. Egyébként elég könnyű volt abnormalon, a crazytrainbe meg már nem fogtam bele unlockolás után. Ja, és egérrel lőttem végig ágyból (nem akart benne működni a kontroller, nem troubleshootoltam), a combom volt az egérpad :idiota:

Kastélyvánia holnap délután mehet tőlem, meg majd még kiderül, hogy lesz jó a héten.

A cartos-elemes kalandot említetted, de legalább így nem tudsz a bénázásom miatt beelőzni a játékban még te is :ticking:
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #35272 2019.01.07. 21:25

Micsu írta:aw is szódával elment egynek kategória
Én sem szerettem, de a QB után mesterműnek tűnik.
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #35273 2019.01.07. 21:27

arty írta:Super Mario World (1990) - elakadtam, a mentés után vagy hússzor megcsináltam a rákövetkező három pályát, de a szellemkastélyban nem jöttem rá, mit kell csinálnom, jutyúbcsalni még nem akartam

ööö. akkor ezt ajanlom
Spoiler
bics :idiota:
Kép
Avatar
DanielT

Hozzászólás #35274 2019.01.07. 21:29

Micsoda senkiházi szemétgyár ez a Remedy egyébként... 2003-ban volt az utolsó jó játékuk a Max Payne 2, előtte meg az első rész és egy Death Rally.

15 év alatt egy Alan Wake + Quantum Break tellett tőlük...
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #35275 2019.01.07. 21:39

SlickAdam írta:ööö. akkor ezt ajanlom
Spoiler
bics :idiota:
Kép
Közben kijutyúboztam, ha már szóba került. Fingom nem volt róla, hogy Mario tud olyat, amivel tovább kell jutni. Bár kellett volna, hogy legyen, csak nem néztem ki a játékból.
Avatar
arty

Hozzászólás #35276 2019.01.07. 21:43

eje75 írta:Lehet, hogy nálam is ez lesz... Felraktam a Cemut de qwa szarul fut... Nézegetem a YT
-n a 60fps perfection videókat, felrakom a cuccokat, amik a leírásban vannak, elinditom : menüben 30, a játékban statikus képernyőn 20, mozgás közben 15 fps-em van... Tegnap este 9 óta gecizek vele, de nem bírom megoldani... Micsu, mi a kártya számod? Wait! Van egy jobb megoldás! Hagyom a gecibe, és a gyerek meg forzázzon a p. csába... Qwa Nintendo... Még lopni se tudok tőlük :boxer:
pontosan ugyan ez volt nálam is - követem a tutorialt, a végére lett 15 frémem. pedig én még 60-at se akartam, a felével, 720p-ben is ellettem volna...

DanielT írta:Mókás nézni ezeket a kis noob emulátor próbálkozásokat... :DDD

Spoiler
Tegnap este 8-tól 01:00-ig hekkeltem a a retroarch sédereket. Olyan fél 12-kor fajult odáig a helyzet, hogy összeraktam a CRT+PS1-2 setupot referenciának. Utána egész éjjel ezen zakatolt az agyam, nyugtalanul aludtam és ezzel álmodtam. Help. :wilting:
és a fotók, amiket kértem?!?!?!?
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #35277 2019.01.07. 21:44

Zóanagyvarázsló írta:Közben kijutyúboztam, ha már szóba került. Fingom nem volt róla, hogy Mario tud olyat, amivel tovább kell jutni. Bár kellett volna, hogy legyen, csak nem néztem ki a játékból.
tehat te is elakadtal?

gurulok :D
Avatar
Moby

Hozzászólás #35278 2019.01.07. 21:45

DanielT írta:Micsoda senkiházi szemétgyár ez a Remedy egyébként... 2003-ban volt az utolsó jó játékuk a Max Payne 2, előtte meg az első rész és egy Death Rally.

15 év alatt egy Alan Wake + Quantum Break tellett tőlük...
A zeneipar tele van ilyen egyszámos-de-abból-jól-megélő mutatványosokkal :)
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #35279 2019.01.07. 21:48

SlickAdam írta:tehat te is elakadtal?

gurulok :D
Arty csak engem idézett. Nem tudtam, hogy el kell vinni azt a vackot, meg azt sem, hogy mi az. Mondjuk azt most sem tudom, de egy kis kalandjátékos rutinnal gondolhattam volna, hogy használni kell valamire, csak másfelé bóklásztam, hátha találok valamit.
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #35280 2019.01.07. 21:51

Zóanagyvarázsló írta:Arty csak engem idézett. Nem tudtam, hogy el kell vinni azt a vackot, meg azt sem, hogy mi az. Mondjuk azt most sem tudom, de egy kis kalandjátékos rutinnal gondolhattam volna, hogy használni kell valamire, csak másfelé bóklásztam, hátha találok valamit.
ja hogy arty féle idezes. aiight.
össze akartok zavarni feszt... :(

Vissza: “Leáldozott.hu”