A PC-s játékoknak leáldozott

A Leáldtopik új otthona
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #34581 2018.12.15. 11:49

SlickAdam írta:anor londo-ban meg a mocsarban kellett rengeteget szopni (farmolni) a platinka miatt. meg vegigszaladtam rajta joparszor, különbözö öltözekekben, fegyverekkel, ...
ja meg a dlc-k... bar nem fejeztem be a masodikat
Avatar
Greyfox

Hozzászólás #34582 2018.12.15. 12:01

Azt hiszem 59 óra / 51%-al nyertem a szüttyögést. Bár sokszor otthagytam szerintem a háttérben.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #34583 2018.12.15. 12:07

DanielT írta:Hát sajnálom, mert én álltam jó érte.
Egyébként:

Gigabyte 7850 kártyám black screent dobott - gari csere
ASUS kártya újan halott volt dobozból kivéve
ASUS mostanit tudjuk hogy fan curve genny
MSI 970 meg asszem coil whine-olt

Inno3d 1070 -nek semmi baja nem volt, ahogy egy barátomnak azóta is hibátlanul üzemel egy másik olyan 1070.

Szal' akkor most mit lehet venni? Semmit. Nem ezen múlik. Valamelyik komponens,amit kb ugyanonnan vesz mindenki, szarakodik.
evgat már irtam
Avatar
DanielT

Hozzászólás #34584 2018.12.15. 12:07

Switch felszopóklub figyelmébe, hogy mitől foszt meg benneteket a Nintendo, normális hardver hiányában.

Kép

Kép
Avatar
DanielT

Hozzászólás #34585 2018.12.15. 12:09

Micsu írta:evgat már irtam
Ja, hogy ott nincs hibás darab! Értem. :) A kigyulladás az a korát megelőző raytracing effekt 4D füst élménnyel támogatva.

phpBB [media]
Avatar
Micsu

Hozzászólás #34586 2018.12.15. 12:11

olyan termék nincs amiben nincs hibás darab de az evgak megbízható kártyák meg anno én 3 év garival vettem, annál tovább úgy se használod a kártyát btw
legnagyobb gond az vele hogy drága meg itthon nehéz beszerezni
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #34587 2018.12.15. 12:21

DanielT írta:Switch felszopóklub figyelmébe, hogy mitől foszt meg benneteket a Nintendo, normális hardver hiányában.

akko' ezuttal vegigjatszod?
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #34588 2018.12.15. 12:22

Micsu írta:evgat már irtam
gtx 770 idejen 2db felsökategoriast küldtem vissza egymas utan, mert csörögtek, mint a kigyo. [köp]
Avatar
DanielT

Hozzászólás #34589 2018.12.15. 12:50

SlickAdam írta:akko' ezuttal vegigjatszod?
Hozzá nem érek többé.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #34590 2018.12.15. 12:51

DanielT írta:Hát sajnálom, mert én álltam jó érte.
Egyébként:

Gigabyte 7850 kártyám black screent dobott - gari csere
ASUS kártya újan halott volt dobozból kivéve
ASUS mostanit tudjuk hogy fan curve genny
MSI 970 meg asszem coil whine-olt

Inno3d 1070 -nek semmi baja nem volt, ahogy egy barátomnak azóta is hibátlanul üzemel egy másik olyan 1070.

Szal' akkor most mit lehet venni? Semmit. Nem ezen múlik. Valamelyik komponens,amit kb ugyanonnan vesz mindenki, szarakodik.
Egyetlen kártyát kellet gariztatnom valaha, a többi talán mind működne még ma is. Az az egy fostömlő egy Inno3D 6600 GT volt, de ez a mai minőségüket tekintve nem feltétlen releváns, a cserébe kapott ugyanolyan pedig utána kiszolgálta a maga idejét.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #34591 2018.12.15. 12:55

Micsu írta:olyan termék nincs amiben nincs hibás darab de az evgak megbízható kártyák meg anno én 3 év garival vettem, annál tovább úgy se használod a kártyát btw
legnagyobb gond az vele hogy drága meg itthon nehéz beszerezni
Ugyanaz a szar az összes, az EVGA sem különb semmivel. Itthon egzotikusabbnak hangzik,USA-ban meg az a "Gigabyte". Mindenki vásárolja az összes alkatrészt, amit beültetnek a szintén kb ugyanonnan vásárolt gépek. A hűtés szinte az egyetlen, amiben lehet alkotni valami ügyeset.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #34592 2018.12.15. 12:57

Micsu írta:olyan termék nincs amiben nincs hibás darab de az evgak megbízható kártyák meg anno én 3 év garival vettem, annál tovább úgy se használod a kártyát btw
legnagyobb gond az vele hogy drága meg itthon nehéz beszerezni
A 9600 GT-m 6 évet szolgált végig az első számú játékospécémben. Bár tény, hogy az utolsó éveiben a retró mellett a konzolos pótlások is elvitték a fókuszt a PC-s/multiplatform újdonságokról. 2014-ben cseréltem, de 2011-nél újabb játék nem ment rajta végig egy indie platformer kivételével.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #34593 2018.12.15. 12:59

DanielT írta:Ugyanaz a szar az összes, az EVGA sem különb semmivel. Itthon egzotikusabbnak hangzik,USA-ban meg az a "Gigabyte". Mindenki vásárolja az összes alkatrészt, amit beültetnek a szintén kb ugyanonnan vásárolt gépek. A hűtés szinte az egyetlen, amiben lehet alkotni valami ügyeset.
Azért megnéznék worldwide arányokat a meghibásodásokról.

Különben is: csak a Sapphire, ők nem adták el a lelküket az nvidiás táskákért!
Avatar
DanielT

Hozzászólás #34594 2018.12.15. 13:10

Zóanagyvarázsló írta:Azért megnéznék worldwide arányokat a meghibásodásokról.

Különben is: csak a Sapphire, ők nem adták el a lelküket az nvidiás táskákért!
Nyilván eltérő lehet a vásárolt alkatrészek minősége és itt lehet javítani, illetve azon, hogy nem "spórolnak ki" vagy inkább túltervezik és biztosítják az áramkört néhány extra induktorral,kondival, stb. De azt egyik gyártó se látja, hogy nem épített -e be egy rosszul sikerült alkatrészt, ami elkerülhetetlen.

Neoreg-nél is valamelyik ilyen pártíz, vagy párszáz Ft-os cucc makkant meg.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #34595 2018.12.15. 13:17

DanielT írta:Nyilván eltérő lehet a vásárolt alkatrészek minősége és itt lehet javítani, illetve azon, hogy nem "spórolnak ki" vagy inkább túltervezik és biztosítják az áramkört néhány extra induktorral,kondival, stb. De azt egyik gyártó se látja, hogy nem épített -e be egy rosszul sikerült alkatrészt, ami elkerülhetetlen.

Neoreg-nél is valamelyik ilyen pártíz, vagy párszáz Ft-os cucc makkant meg.
Nem is a konkrét esetre mondtam, hanem arra, hogy általában azért lehet különbség az esélyekre. Hogy melyikkel milyen, azt nem tudom, még nem is volt ugyanattól a gyártótól több VGA-m, leszámítva a cseréltet.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #34596 2018.12.15. 13:30

Zóanagyvarázsló írta:Nem is a konkrét esetre mondtam, hanem arra, hogy általában azért lehet különbség az esélyekre. Hogy melyikkel milyen, azt nem tudom, még nem is volt ugyanattól a gyártótól több VGA-m, leszámítva a cseréltet.
Lehet különbség, de te ezt soha nem tudod vásárlóként megtippelni. A videókártya nem más, mint egy chip+memória aminek áramot kell adni és a jelet kivezetni a kis lábaikról. Ez már ki van találva elég régen, nem lehet nagyot alkotni. A gyártók polcról rendelik a specifikációnak megfelelő alkatrészeket és a pick-and-place gép beépíti. Szépen meg tudod nézni nagyfelbontású képen a szitázást az egyes komponenseken és a google dobja is rá a datasheetet, mehetsz vásárolni.

Ezen szemezgethetsz pl.

szerk: Természetesen vásárlás előtt én is megnézem mit veszek, főleg, hogy az elmúlt 2 évben rohadt sokat tanultam a technikáról és már van róla fogalmam, hogy mit kell figyelni. Hát nem a dobozon a márkát, továbbra sem...
Avatar
arty

Hozzászólás #34597 2018.12.15. 13:44

Zóanagyvarázsló írta:Különben is: csak a Sapphire, ők nem adták el a lelküket az nvidiás táskákért!
nekem egyetlen vga, ami eszembe jut, h gariztatnom kellett: Sapphire 4850 :) (mondjuk szegénykémnek egyslotosként esélye nem volt a forró gpu alatt...)

ami sose romlott el: gigabyte. pedig szidják, mint a bokrot...
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #34598 2018.12.15. 13:47

DanielT írta:Lehet különbség, de te ezt soha nem tudod vásárlóként megtippelni. A videókártya nem más, mint egy chip+memória aminek áramot kell adni és a jelet kivezetni a kis lábaikról. Ez már ki van találva elég régen, nem lehet nagyot alkotni. A gyártók polcról rendelik a specifikációnak megfelelő alkatrészeket és a pick-and-place gép beépíti. Szépen meg tudod nézni nagyfelbontású képen a szitázást az egyes komponenseken és a google dobja is rá a datasheetet, mehetsz vásárolni.

Ezen szemezgethetsz pl.

szerk: Természetesen vásárlás előtt én is megnézem mit veszek, főleg, hogy az elmúlt 2 évben rohadt sokat tanultam a technikáról és már van róla fogalmam, hogy mit kell figyelni. Hát nem a dobozon a márkát, továbbra sem...
Azt én sem nézem addig, amíg nem jönnek saját márkás leáldos VGA-k. Hogy is állsz a forrasztással és egyéb barkácstémákkal? Mikor rendelhetek személyre szabott kártyát?
Avatar
DanielT

Hozzászólás #34599 2018.12.15. 13:49

Egy ilyen videót szerintem mindenkinek érdemes látni, hogy legalább valami halvány fogalom legyen. Már az első percben elhangzik, hogy több alkatrész van rálocsolva, mint indokolt lenne. Na most erre mondhatjuk, hogy defasza, túl van tervezve, de mi van akkor ha a felesleges 4 induktor, vagy a kapcsolódó segédkomponensek egyike durran el? Hát szopóka.

phpBB [media]
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #34600 2018.12.15. 13:49

A garancia viszont jól láthatóan lehet márkafüggő, éppen a rekorder XFX 9600 GT-men volt alapból csak egy év, de kivel használtam vettem, számomra annyi sem.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #34601 2018.12.15. 13:56

Zóanagyvarázsló írta:Azt én sem nézem addig, amíg nem jönnek saját márkás leáldos VGA-k. Hogy is állsz a forrasztással és egyéb barkácstémákkal? Mikor rendelhetek személyre szabott kártyát?
Hehe, hát gyártani nem fogok, javítani se, de szintén érdekességnek ajánlom ennek a srácnak a videóit.

phpBB [media]
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #34602 2018.12.15. 16:39

Na, ma raktam egy kis szigszalag galacsint a szalagkábel alá a fantom inputos Dualshock 3-ba és immár tünetmentes.
Igazából sokkal könnyebb volt összerakni, mint egy dualshock 2-t, az akksi meg tényleg csak az 5 csavar a hátulján és rögtön lehet cserélni, szóval a kőkorszaki ceruzaelemes idétlenkedés az xbox kontrollerekben csak mégszánibbnak érződik.
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #34603 2018.12.15. 16:42

benőmenő írta:Na, ma raktam egy kis szigszalag galacsint a szalagkábel alá a fantom inputos Dualshock 3-ba és immár tünetmentes.
Igazából sokkal könnyebb volt összerakni, mint egy dualshock 2-t, az akksi meg tényleg csak az 5 csavar a hátulján és rögtön lehet cserélni, szóval a kőkorszaki ceruzaelemes idétlenkedés az xbox kontrollerekben csak mégszánibbnak érződik.
en inkabb valasztanam a brutal ceruza akksit es 32 honap üzemidöt, mint a beepitett 3,5 oras retket... E
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #34604 2018.12.15. 16:48

Kép

Tudom, hogy rendszeresen szokott 200 Ft lenni, de 2019 július 1-ig folyamatosan? Az MS-t ismerve ez elírás lehet.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #34605 2018.12.15. 16:52

SlickAdam írta:en inkabb valasztanam a brutal ceruza akksit es 32 honap üzemidöt, mint a beepitett 3,5 oras retket... E
32 hónap? Kérem az elem márkáját!

Mondjuk ezt a DS3-as témát eleve furcsállom, azon túl, hogy sokadik kontroller. A DS4 PS3-on és PC-n is lealázza, ha meg valaki gányolni akar, rendel bele erősebb akksit Kínából, és akkor tovább kitart, mint a DS3. A DS4 a DS3 PRÖ. A sima DS3 kerülendő szutyok 2018-ban, leszámítva azt a pár játékot, melyhez muszáj, illetve a menübe kijutást.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #34606 2018.12.15. 16:58

DanielT írta:Hehe, hát gyártani nem fogok, javítani se, de szintén érdekességnek ajánlom ennek a srácnak a videóit.
Becsülöm, amit ügyeskednek, de az ilyen videókba csak beletekerni szoktam, mert nekem már a nézésük is hardvergányolás. Dicséretes, hogy nem holmi CoD-dal, hanem Heroes VI-tal tesztelte. (Bár nekem kimaradt, de az első öt részt bírtam, és mégiscsak TBS.)
Avatar
DanielT

Hozzászólás #34607 2018.12.15. 17:02

Namondom beröffentem a Revenantot Netflixen, amin moziban majdnem elaludtam, letöltést meg sajnálom rá. Hát persze, hogy nem elérhető itthonról. Még egy ekkora SZART. Ugyanannyiért, mint az USA előfizetési ár! HATODA a tartalom csak a sorozatok számát illetően.
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #34608 2018.12.15. 17:03

Zóanagyvarázsló írta:Mondjuk ezt a DS3-as témát eleve furcsállom, azon túl, hogy sokadik kontroller. A DS4 PS3-on és PC-n is lealázza, ha meg valaki gányolni akar, rendel bele erősebb akksit Kínából, és akkor tovább kitart, mint a DS3. A DS4 a DS3 PRÖ. A sima DS3 kerülendő szutyok 2018-ban, leszámítva azt a pár játékot, melyhez muszáj, illetve a menübe kijutást.
PS3-on az a natív, hiába jobb kézbefogni a ds4-et. Rumble, sixaxis, ps gomb. Tisztább, szárazabb. A 3 dobozos játékomból 2-vel használhatatlan a DS4.
PC-n is gördülékenyebb, mint a DS4. A Devil May Cry 3-hoz pedig must have, mert az DS4-el garantált ínhüvely gyulladás.
Az üzemidőt meg nem tudom értelmezni, 7 éve használom és kettőnél több alkalommal tuti nem fordult elő, hogy lemerült volna játék közben. Akkor is csak bedugtam a kábelt, mindenféle csárdzskit meg csere aksis rejtett költségek nélkül.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #34609 2018.12.15. 17:14

Zóanagyvarázsló írta:32 hónap? Kérem az elem márkáját!

Mondjuk ezt a DS3-as témát eleve furcsállom, azon túl, hogy sokadik kontroller. A DS4 PS3-on és PC-n is lealázza, ha meg valaki gányolni akar, rendel bele erősebb akksit Kínából, és akkor tovább kitart, mint a DS3. A DS4 a DS3 PRÖ. A sima DS3 kerülendő szutyok 2018-ban, leszámítva azt a pár játékot, melyhez muszáj, illetve a menübe kijutást.
amennyit ő játszik sztem keveset is mondott :banplz:
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #34610 2018.12.15. 17:24

benőmenő írta:PS3-on az a natív, hiába jobb kézbefogni a ds4-et. Rumble, sixaxis, ps gomb. Tisztább, szárazabb. A 3 dobozos játékomból 2-vel használhatatlan a DS4.
PC-n is gördülékenyebb, mint a DS4. A Devil May Cry 3-hoz pedig must have, mert az DS4-el garantált ínhüvely gyulladás.
Az üzemidőt meg nem tudom értelmezni, 7 éve használom és kettőnél több alkalommal tuti nem fordult elő, hogy lemerült volna játék közben. Akkor is csak bedugtam a kábelt, mindenféle csárdzskit meg csere aksis rejtett költségek nélkül.
Rezgés sok játékban nincs is, persze ha neked fontos, a többiben nyilván bejön, de nem is tudom, hány konzolexkluzívban fontos. A Sixaxis kb. mindenben a szükséges rossz, de azt rád kényszerítő játékokhoz nyilván kell. PS-gombra én tartok külön DS3-at a DS4 mellé, amíg nem artyval próbáltunk együtt játszani, sosem "akadtak össze".

Jó pár játékot próbáltam DS4-gyel PS3-on, sokat végig is játszottam, csak a Scott PIlgrimben nem működött, illetve a Ratchet & Clank 2-ben volt az egyik minijátéktípusban nagyon pontatlan (megcsinálható volt vele, csak a triviálisból szopástengert csinált, tudom, mert DS3-mal és DS4-gyel is végigjátszottam). Viszont egy élmény volt a DS3-hoz képest kézbe venni mindig, sokkal kevésbé rohasztotta a mellső végtagjaimat. Ez számomra a legfontosabb szempont.

DMC3 SE-hez meg Xbox One-kontrollert használok PC-n, az 1-2 viszont DS4-gyel ment végig PS3-on.
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #34611 2018.12.15. 17:37

DanielT írta:Namondom beröffentem a Revenantot Netflixen, amin moziban majdnem elaludtam, letöltést meg sajnálom rá. Hát persze, hogy nem elérhető itthonról. Még egy ekkora SZART. Ugyanannyiért, mint az USA előfizetési ár! HATODA a tartalom csak a sorozatok számát illetően.
itt sincs. rendre latok erdekes uj netflix trailereket, aztan rakeresek es semmi...
Avatar
Botond

Hozzászólás #34612 2018.12.15. 18:32

Zóanagyvarázsló írta:hanem Heroes VI-tal tesztelte. (Bár nekem kimaradt, de az első öt részt bírtam, és mégiscsak TBS.)
Sorozat kiemelkedően jó része pedig a hat, mint azt megvitattuk már párszor! ^^
Avatar
DanielT

Hozzászólás #34613 2018.12.15. 18:45

United States......Series 1326...Movies 4339
Iraq.................Series 443.....Movies 1586
Uzbekistan.........Series 217....Movies 1294
Hungary............Series 204.....Movies 570

Nem -e esetleg elmennének a k.anyjukba?
Avatar
Greyfox

Hozzászólás #34614 2018.12.15. 20:24

Zóanagyvarázsló írta:Kép

Tudom, hogy rendszeresen szokott 200 Ft lenni, de 2019 július 1-ig folyamatosan? Az MS-t ismerve ez elírás lehet.
Megnéztem. Az a csel, hogy az első hónap 200, utána 3000/hó.
Avatar
Greyfox

Hozzászólás #34615 2018.12.15. 20:28

"letöltést meg sajnálom rá".
Ezt a részt nem értem.
Avatar
Botond

Hozzászólás #34616 2018.12.15. 20:30

DanielT írta:United States......Series 1326...Movies 4339
Iraq.................Series 443.....Movies 1586
Uzbekistan.........Series 217....Movies 1294
Hungary............Series 204.....Movies 570

Nem -e esetleg elmennének a k.anyjukba?
Irakba kell költözni. :)
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #34617 2018.12.15. 21:50

Greyfox írta:Megnéztem. Az a csel, hogy az első hónap 200, utána 3000/hó.
Ez rémlett, hogy így volt régebben is, de ugye rejtegetik az infókat.

Viszont most azért is hoztam elő, mert tavaly decemberben kb. csak úgy dobták be az akciót, hogy a kéthetes trialt ki tudd vele bővíteni. Aztán egy-két havonta újra betették egy kis időre. Még most decemberben is először nagyjából egy hónapra volt kiírva, azt számolgattam, hogy előtte ellövöm a 14 napos trialt, és majd utána jó lesz, másfél hónap 200 forintért. Ehhez képest gyakorlatilag végtelenre meghosszabbították az akciót, másfél hónapnak elégnek kell lennie FH4-re és GeoW4-re nekem, másuk meg nincs. De lehet, hogy be kéne FH4-hez várni a Navit.
Avatar
Botond

Hozzászólás #34618 2018.12.15. 21:55

Zóanagyvarázsló írta:Ez rémlett, hogy így volt régebben is, de ugye rejtegetik az infókat.

Viszont most azért is hoztam elő, mert tavaly decemberben kb. csak úgy dobták be az akciót, hogy a kéthetes trialt ki tudd vele bővíteni. Aztán egy-két havonta újra betették egy kis időre. Még most decemberben is először nagyjából egy hónapra volt kiírva, azt számolgattam, hogy előtte ellövöm a 14 napos trialt, és majd utána jó lesz, másfél hónap 200 forintért. Ehhez képest gyakorlatilag végtelenre meghosszabbították az akciót, másfél hónapnak elégnek kell lennie FH4-re és GeoW4-re nekem, másuk meg nincs. De lehet, hogy be kéne FH4-hez várni a Navit.
Halo wars2, FH3 (ami szebbnek néz ki reviewek alapján)? Asszem ezek is playanywhere címek még. :)
Avatar
Moby

Hozzászólás #34619 2018.12.15. 22:05

arty írta:mondjuk, hogy lenne félmillám egy jó(!) pwm-re... ki akar 40-50 centis csíkocskákat? nem is értem az őrületet.... inkább a baloldali, de HETVENKÉTCENTIN! :D
(bár az svideozás nem fair, az perszehogyfos, csakazERGÉBÉ)
---

https://www.playstation.com/en-gb/explore/ps4/my-ps4-life/

ps4 - az elmúlt 5 éved egy kicsit béna videóban... vótmá?

szumma: 566 óra, 62 játék, legtöbbet a wacsdogz2 és a driveclub ment, a legritkább trófeám is utóbbiból van (7xxx embernek van meg)... és a csúcspont: első ps4 játékom: trackmania turbó béta... ezen a ponton hinnyéztem és csettintettem is egyet! KATARZIS!
Ennyi. Azthiszem tényleg a csúcson hagytam abba :banplz:
Spoiler
myps4life.jpg
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #34620 2018.12.15. 22:12

Botond írta:Halo wars2, FH3 (ami szebbnek néz ki reviewek alapján)? Asszem ezek is playanywhere címek még. :)
HW2 van Steamre is, ha Micsuval végigment az első, akkor eldöntöm, hogy akcióban kell-e. Addig érdektelen. Az FH3 performance-a miatt meg ekkora volt itt a sírás, hogy elriasztottatok, amúgy sem biztos, hogy két FH-ra szánnék időt, de közel egymáshoz semmiképp.

FH3 vs FH4 szinten van leáldos verdikt már úgy általában, illetve PC-s szinten?
Avatar
Botond

Hozzászólás #34621 2018.12.15. 22:17

Zóanagyvarázsló írta:HW2 van Steamre is, ha Micsuval végigment az első, akkor eldöntöm, hogy akcióban kell-e. Addig érdektelen. Az FH3 performance-a miatt meg ekkora volt itt a sírás, hogy elriasztottatok, amúgy sem biztos, hogy két FH-ra szánnék időt, de közel egymáshoz semmiképp.

FH3 vs FH4 szinten van leáldos verdikt már úgy általában, illetve PC-s szinten?
Én csak a hármat toltam, azt azóta kipecselték, meg asszem Mobynál is végül kiderült, hogy HW bug vót (kevés volt a kraft) a performancia gondok mögött.
Avatar
eje75

Hozzászólás #34622 2018.12.15. 22:22

Moby írta:Ennyi. Azthiszem tényleg a csúcson hagytam abba :banplz:
Spoiler
myps4life.jpg
Az Én PS életem közel olyan sivár, mint a valódi életem... a legritkább trófeám egy Driveclub! trofi, azt rajtam kívül csupán 99.886-an csinálták meg! :nyes: :nyes: :nyes:
Avatar
Moby

Hozzászólás #34623 2018.12.15. 22:33

Végül megcsinálta, és megcsináltam mindkettőre (Bloodborne-nál álltam át uk main fiókról hu fiókra). A két fiókon 2991 óra van. A legritkább trofi a lego worlds platina, amit a fiammal csináltunk meg a days of playben (amiben egy nem nyert levelet sem küldtek ezek fasznyálazó kretének). 956 embernek van meg.
Ami meglepett, hogy közel 300 óra van a KZSF-ben. Jóval többet multiztam vele, mint amire én tippeltem.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #34624 2018.12.15. 22:46

Greyfox írta:"letöltést meg sajnálom rá".
Ezt a részt nem értem.
Macera, letölteni, seedelni, nem elfelejteni törölni, esetleg átmásolni NAS-ra. Blehhh.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #34625 2018.12.15. 23:00

Botond írta:Én csak a hármat toltam, azt azóta kipecselték, meg asszem Mobynál is végül kiderült, hogy HW bug vót (kevés volt a kraft) a performancia gondok mögött.
Többen is picsogtak. Úgy rémlik,. még artynak sem volt tükör60! Meg ne feledjük, egyelőre 1060-am van, és belátható időn belül csak az AMD-ben bízhatok. Tesztek szerint a mostani kártyám is jó hozzá, bár a demó a skálázás engedélyezése nélkül élvezhetetlen volt. Egy darabig simán 60 fps, aztán hirtelen nyekken, aztán megint sima a következő nyekkenésig.
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #34626 2018.12.15. 23:10

Macaulay Culkin most nagyot megy Youtube-on.
phpBB [media]

phpBB [media]
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #34627 2018.12.15. 23:16

benőmenő írta:Macaulay Culkin most nagyot megy Youtube-on.
ja. de felbukkant mar mas csatornakon is korabban. joe rogan podcastjat vegigneztem. fura egy emberke lett belöle, de nem annyira gaz, mint gondoltam
Avatar
DanielT

Hozzászólás #34628 2018.12.16. 10:43

Áttyáúristen,megjött amiről álmodtam! :D Meg ti is, csak nem tudtatok róla! Belső downsampling funkció a PSX emulátorban.

Aki nem találkozott a problémával, nem fogja tudni értékelni igazán, de én SZÁZ ÓRÁKAT szoptam miatta. Lényeg, hogy mostantól külön lehet állítani a render felbontást, ami nem változtatja a "kimenetet" a shaderek előtt. Tehát maradhat a 240p-re kitalált shadermaszk, de alatta a játék lehet magasabb felbontáson renderelve. Eddig ez csak együtt ment, mindig átméretezési problémákat okozva. Ha tudnátok mennyit szarakodtam én ezzel...

Na mindegy, ennél authetnikusabb de az eredetinél is jobban kinéző CRT emuláció nem lesz és nem is kell. ÜBER.

Ha belenagyítotok a képbe, elkezdenek előjönni az egyedi "pixelek". Azért az idézőjel, mert CRT-n azok nem voltak, bár ugyanúgy néznek ki. (Új lapon megnyitva, Chrome zoom funkció 300%)

Kép
Avatar
Botond

Hozzászólás #34629 2018.12.16. 12:52

DanielT írta:Áttyáúristen,megjött amiről álmodtam! :D Meg ti is, csak nem tudtatok róla! Belső downsampling funkció a PSX emulátorban.

Aki nem találkozott a problémával, nem fogja tudni értékelni igazán, de én SZÁZ ÓRÁKAT szoptam miatta. Lényeg, hogy mostantól külön lehet állítani a render felbontást, ami nem változtatja a "kimenetet" a shaderek előtt. Tehát maradhat a 240p-re kitalált shadermaszk, de alatta a játék lehet magasabb felbontáson renderelve. Eddig ez csak együtt ment, mindig átméretezési problémákat okozva. Ha tudnátok mennyit szarakodtam én ezzel...

Na mindegy, ennél authetnikusabb de az eredetinél is jobban kinéző CRT emuláció nem lesz és nem is kell. ÜBER.

Ha belenagyítotok a képbe, elkezdenek előjönni az egyedi "pixelek". Azért az idézőjel, mert CRT-n azok nem voltak, bár ugyanúgy néznek ki. (Új lapon megnyitva, Chrome zoom funkció 300%)
Csodálatom a tied, amiért ilyesmibe ennyi energiát tudsz rakni. És örömteli, hogy van előrelépés. :)
Avatar
DanielT

Hozzászólás #34630 2018.12.16. 14:37

Botond írta:Csodálatom a tied, amiért ilyesmibe ennyi energiát tudsz rakni. És örömteli, hogy van előrelépés. :)
Örölök, hogy örülsz. :D Nem tudod elképzelni az érzést, amit kivált belőlem amikor meglátok egy ilyen crt maszkot. Bármikor, bárhol, random screenshoton. Olyan élményt ad azonnal,mint amikor a drogos benyomja a heroint. (dokumentumfilmek alapján :D)

A génjeimbe ivódott, erre tapadva nőttem fel és csak a boldogság társul az emlékhez. Egyszerűen annyira gyönyörűnek látom, hogy nincs az a raytracinges új cucc, ami csak hasonlót kiválthatna belőlem.

És ma jutottam eddig a legközelebb a tökélességhez, könnyekig meghatódva.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #34631 2018.12.16. 16:24

Gratulálok gánymester :worship:

Spoiler
Kép
Avatar
arty

Hozzászólás #34632 2018.12.16. 16:41

benőmenő írta:Na, ma raktam egy kis szigszalag galacsint a szalagkábel alá a fantom inputos Dualshock 3-ba és immár tünetmentes.
Igazából sokkal könnyebb volt összerakni, mint egy dualshock 2-t, az akksi meg tényleg csak az 5 csavar a hátulján és rögtön lehet cserélni, szóval a kőkorszaki ceruzaelemes idétlenkedés az xbox kontrollerekben csak mégszánibbnak érződik.
azt akarod mondani, hogy 5 csavart könnyebb kicsavarni, mint az elemtartó fedelet lepattintani a boxkontrollerekről? :ravasz1:

és ugye a ds3 akkuk 3 5 8 23 év múlva is léteznek majd, mint a ceruzaelemek?
amikor épp le van merülve a ds3, akkor 5 csavarral szétkapod a kontit és beteszed a feltöltött ds3 akkut? vagy hogyan lehet megoldani, hogy mind a 4 játékosnak jusson, lehetőleg vezetékmentes kontroller egy hirtelen jött bombermanpartin* ?(*behelyettesíthető bármi más)
Avatar
arty

Hozzászólás #34633 2018.12.16. 16:46

DanielT írta:Namondom beröffentem a Revenantot Netflixen, amin moziban majdnem elaludtam, letöltést meg sajnálom rá. Hát persze, hogy nem elérhető itthonról. Még egy ekkora SZART. Ugyanannyiért, mint az USA előfizetési ár! HATODA a tartalom csak a sorozatok számát illetően.
tegnap PONT én is netflixeztem :) böngésztem a torrenteket és amire letöltésnyi erőm se volt, arra rákerestem netflixen... a 4. cím végre fenn is volt (operation finale), meg is néztem - chrome720p-ben 5 percig ment, utána rávettem magam az uwp appra :(
- a hyperxen levő hangerőszabájzástól néha ablakba ugrott az app
- film közepén egyszer youtube 240p-re butult a film, fél perc minimum kellett, mire kitisztult (vezetékes, hibátlan net mellett!)
- filmvégén bebaszott 3 filmajánlatot AZONNAL, ahogy elindult a credits.... MI A FASZOM EZ, ERTÉELKLUB?!

értékelhetetlen/10

ésmielőtt valaki a torrentről való válogatásba kötne bele: netflixen böngészve még nagyobb a baj! :) (kipróbáltam, tényleg ez van! :D )
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #34634 2018.12.16. 16:53

arty írta:azt akarod mondani, hogy 5 csavart könnyebb kicsavarni, mint az elemtartó fedelet lepattintani a boxkontrollerekről? :ravasz1:
és ugye a ds3 akkuk 3 5 8 23 év múlva is léteznek majd, mint a ceruzaelemek?
amikor épp le van merülve a ds3, akkor 5 csavarral szétkapod a kontit és beteszed a feltöltött ds3 akkut? vagy hogyan lehet megoldani, hogy mind a 4 játékosnak jusson, lehetőleg vezetékmentes kontroller egy hirtelen jött bombermanpartin* ?(*behelyettesíthető bármi más)
Nem kell pattintani, csavarozni, zsebteleppel cigányolni, mert bedugom a kábelt és működik miközben tölt. Mint mondtam baromi ritka, hogy le legyen akár 1 konti is annyira merülve a 4-ből, szökőévente egy fél óra kényelmetlenség, hogy zsinórosan kell játszanom.
Ha már sehol nem kapni egy 84 millió példányszámban eladott konzolhoz utángyártott alkatrészt sem és még mindig DS3-al csapatom, talán revideálom az álláspontomat.
Avatar
arty

Hozzászólás #34635 2018.12.16. 17:01

benőmenő írta:Nem kell pattintani, csavarozni, zsebteleppel cigányolni, mert bedugom a kábelt és működik miközben tölt. Mint mondtam baromi ritka, hogy le legyen akár 1 konti is annyira merülve a 4-ből, szökőévente egy fél óra kényelmetlenség, hogy zsinórosan kell játszanom.
Ha már sehol nem kapni egy 84 millió példányszámban eladott konzolhoz utángyártott alkatrészt sem és még mindig DS3-al csapatom, talán revideálom az álláspontomat.
nyilván nem akkor van gond, amikor 1 kontroller kell a négyből ;) (nálam se, noha a PS + konti sync akkora bonyolult fapad gané a dedikált (boxos) sync gombhoz képest, hogy felér szerintem 25 csavarral is)

én nyomom eleget vezetékesen, szal nekem minden újabb félperc is pokol :P (pláne hogy miniusbs kábelem csak viszonylag rövid van)
Avatar
DanielT

Hozzászólás #34636 2018.12.16. 17:07

arty írta:és ugye a ds3 akkuk 3 5 8 23 év múlva is léteznek majd, mint a ceruzaelemek?
3,7 voltos akksi valszeg lesz 23 év múlva is, csak körömnyi méretben 10x akkora kapacitással. Szal' ez nem lesz probléma. :)
Avatar
arty

Hozzászólás #34637 2018.12.16. 17:17

DanielT írta:3,7 voltos akksi valszeg lesz 23 év múlva is, csak körömnyi méretben 10x akkora kapacitással. Szal' ez nem lesz probléma. :)
feltéve, hogy ittleszel, hogy beforraszd (beforrasszad??) nekem :bee1:
Avatar
Botond

Hozzászólás #34638 2018.12.16. 17:35

benőmenő írta:Nem kell pattintani, csavarozni, zsebteleppel cigányolni, mert bedugom a kábelt és működik miközben tölt. Mint mondtam baromi ritka, hogy le legyen akár 1 konti is annyira merülve a 4-ből, szökőévente egy fél óra kényelmetlenség, hogy zsinórosan kell játszanom.
Ha már sehol nem kapni egy 84 millió példányszámban eladott konzolhoz utángyártott alkatrészt sem és még mindig DS3-al csapatom, talán revideálom az álláspontomat.
Elemtartó helyére van ugyanakkora aksi, az egy gombnyomással cserélhető, kábelről szintén tölt. DS3 egy szakóca az x360 kontrollerhez képest bármilyen összevetési szempont alapján mindig.
Manapság kb ingyen is van.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #34639 2018.12.16. 17:38

arty írta:feltéve, hogy ittleszel, hogy beforraszd (beforrasszad??) nekem :bee1:
Hát vigyázzatok rám! :nezze: :idiota:

Ja, Netflix 1080p Chromeban is. Ctrl+Alt+Shift+S re jön be a menü és 5k feletti bitrátát választva 1080p lesz.
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #34640 2018.12.16. 17:56

arty írta:feltéve, hogy ittleszel, hogy beforraszd (beforrasszad??) nekem :bee1:
Az érintkezőkre azt a 2 drótot még én is nekiállnék odaforrasztani, pedig soha nem forrasztottam még. A másik végük meg egy műanyag csatiba megy. Összesen tartana kb. addig, mire ollóval kibontasz egy csomag ceruzaelemet.
Avatar
arty

Hozzászólás #34641 2018.12.16. 18:11

dt: kb 5 filmnél 4890 volt a max, ill. a 2. vh színesben 79xx - sajnos utóbbi viszont kb 360p maxon is, aka natív 1080p - "köszi" :( :D
mindegy, lepörög az ingyé2hónap, elfelejtem ezt a fost, örökre...

benő: jaok, azt hittem aprónyákra kell forrasztani (persze az se lehetetlen, csak nem árt valami jobb páka/ón/gyakorlat)
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #34642 2018.12.16. 18:21

arty írta:jaok, azt hittem aprónyákra kell forrasztani (persze az se lehetetlen, csak nem árt valami jobb páka/ón/gyakorlat)

Képkivágás.JPG

Így van benne, a kékkel bekarikázott műanyag pöckök közt van, hogy ne lötyögjön, és a piros csatival van rádugva a NYÁK-ra. Igazából még a L2 és R2 triggereket is egyszerűbb volt visszarakni normálisan, mint a DS2-nél. Azt sokkal nagyobb szívás volt úgy összerakni, hogy közben semmi ne hulljon ki a helyéről.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #34643 2018.12.16. 23:50

benőmenő írta:Nem kell pattintani, csavarozni, zsebteleppel cigányolni, mert bedugom a kábelt és működik miközben tölt. Mint mondtam baromi ritka, hogy le legyen akár 1 konti is annyira merülve a 4-ből, szökőévente egy fél óra kényelmetlenség, hogy zsinórosan kell játszanom.
Ha már sehol nem kapni egy 84 millió példányszámban eladott konzolhoz utángyártott alkatrészt sem és még mindig DS3-al csapatom, talán revideálom az álláspontomat.
Nem lenne gond a beépített akksival, ha nem marha kevés ideig bírnák már újonnan is. Mind a két DS3 és a DS4 is vicc volt. Vécészüneteknél automatikusan mentek kábelre, hogy addig is töltődjenek.
Avatar
arty

Hozzászólás #34644 2018.12.17. 09:07

http://retroplay.hu/mi_az_a_retrobright/

lássatok (olvassatok) csodát!
Spoiler
főszerepben a dreamcastem :)
Avatar
DanielT

Hozzászólás #34645 2018.12.17. 09:13

arty írta:http://retroplay.hu/mi_az_a_retrobright/

lássatok (olvassatok) csodát!
Spoiler
főszerepben a dreamcastem :)
Hehe, nice! Bár az Oxy action feleslegesnek tűnik, mondjuk fertőtlenítésre esetleg jó. :) Nyáron érdemes lenne otthon megint megcsinálnod, mert rendes 35 fokos szikrázó napsütéses kezelés után még sokkal jobb lesz.
Avatar
arty

Hozzászólás #34646 2018.12.17. 11:20

DanielT írta:Hehe, nice! Bár az Oxy action feleslegesnek tűnik, mondjuk fertőtlenítésre esetleg jó. :) Nyáron érdemes lenne otthon megint megcsinálnod, mert rendes 35 fokos szikrázó napsütéses kezelés után még sokkal jobb lesz.
én ennél fehérebbet talán már nem is akarnék :) egyébként is, ha létezne emberi áron fekete a dc-ből, olyanom lenne, elég bénán fest így a polc a feka gépek melletti "világító" dc-vel :/

(amugy nem hittem, hogy ennyire jó lesz, 8bitguy és más restaurátorok által sima peroxiddal végzett fehérítések nem lettek ilyen jók, pedig ennyire az ő gépek nem is voltak besárgulva! vagy nem hagyták elég ideig a gépeket fehéredni vagy mégiscsak jó az Oxy action ;) vagy a c64ek más műanyagból vannak, amit nehezebb gyógyítani, nemtom. egy snest viszont még meg kell majd csinálni, de lehet kettőt...)
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #34647 2018.12.17. 12:03

le vagyunk maradva, mint a szar. errefele mar 8K-s teve reklamok mennek a teveben... :nezze:
Avatar
Botond

Hozzászólás #34648 2018.12.17. 12:59

SlickAdam írta:le vagyunk maradva, mint a szar. errefele mar 8K-s teve reklamok mennek a teveben... :nezze:
Ha ott még hatékony reklámfelületnek számít a tv reklám, akkor nem vagyunk lemaradva. :integet2:
Avatar
Moby

Hozzászólás #34649 2018.12.17. 18:54

SlickAdam írta:le vagyunk maradva, mint a szar. errefele mar 8K-s teve reklamok mennek a teveben... :nezze:
Üljhátrébb reklám bezzeg ott nincs. Nyomorult lúzerek... :banplz:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #34650 2018.12.17. 19:24

Ez a játék is iszonyatosan sokat fejlődött! Láttam még belőle 3 frémes, 4 textúrás verziót is.

phpBB [media]

Vissza: “Leáldozott.hu”