A PC-s játékoknak leáldozott

A Leáldtopik új otthona
Avatar
Moby

Hozzászólás #34511 2018.12.12. 21:14

phpBB [media]
Avatar
Moby

Hozzászólás #34512 2018.12.12. 21:17

A saumsung NU8000, Q6FN, Q7FN, Q8FN, Q9FN -ek tudják.
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #34513 2018.12.12. 21:18

aabyssx írta:Jórész ezért vannak a gyerekmenük a jobb éttermekben is (szerencsére). Mert amíg nem alakul ki az ízlésük, addig ezeket preferálják.
szerencsere?! a rantotthus + sültkrumpli szerencsere? wtf ember?
legrosszabb mocsok, amit ehetnek...
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #34514 2018.12.12. 21:55

Moby írta:Nincs az szanaszét állapotban, csak kb leszarja mindenki. A gyártók, a játékosok, mindenki. A cucc tudná, az xboxban ottvan. Néhány samsung tudja és ennyi. Ok, ez még nem a HDMI2.1-el eljövő VRR, de azzal sem lesz más a helyzet. Igény sincs rá, szándék sincs rá. A megoldás kézenfekvő*, ráadásul ingyen van. Szerintem a sony is be tudná kapcsolni a ps4-re, ha akarná.
/*kézenfekvő,de nem jó, legalábbis a freesync az xboxban is eléggé esetlegesen működik, jórészt mer a devek is leszarják, és telibasszák olyan megoldásokkal a programokat, amik adaptív ki/be kapcsolgatják a vsnycet.
Konzolon ez azért fail, mert általában 30 FPS-re lövik a játékokat, ami a legtöbb kijelző variable range-én kívül van. De az még nagyobb gáz, hogy nincs rá igény. Mert pont ez az, ami a ~50-60 FPS közötti mozgást alig észrevehetővé teszi. Nem kéne baszódni, hogy mindig 60 FPS fölött legyen minden...
Én használnám pécén is, mert az egyik monitorom Freesynces. Csak hát NVidia GPU-m van és basznak támogatni. Pedig mekkora plussz lenne, hogy egy-két ritka frametime spike miatt nem kéne settingeket túrni...
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #34515 2018.12.12. 21:56

SlickAdam írta:szerencsere?! a rantotthus + sültkrumpli szerencsere? wtf ember?
legrosszabb mocsok, amit ehetnek...
És szerencse, hogy így nem kell teljes főételárat fizetni érte.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #34516 2018.12.12. 22:05

SlickAdam írta:szerencsere?! a rantotthus + sültkrumpli szerencsere? wtf ember?
legrosszabb mocsok, amit ehetnek...
egyik oldalon switchet ajánlgatsz, másikon rántotthús egy mocsok, milyen kettős mérce ez :banplz:
Avatar
Moby

Hozzászólás #34517 2018.12.12. 22:31

aabyssx írta:Konzolon ez azért fail, mert általában 30 FPS-re lövik a játékokat, ami a legtöbb kijelző variable range-én kívül van.
Nem fail, csak nem ismered a freesync-féle LFC-t. Ami pont a konzoloknál jönne jól, illetve jön is jól, ott, ahol nem bassza el a DEV a adaptív vsync-el.
Avatar
Moby

Hozzászólás #34518 2018.12.12. 22:38

Moby írta:Nem fail, csak nem ismered a freesync-féle LFC-t. Ami pont a konzoloknál jönne jól, illetve jön is jól, ott, ahol nem bassza el a DEV a adaptív vsync-el.
freesync-féle...szóval AMD-féle :D
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #34519 2018.12.12. 22:51

Moby írta:Nem fail, csak nem ismered a freesync-féle LFC-t. Ami pont a konzoloknál jönne jól, illetve jön is jól, ott, ahol nem bassza el a DEV a adaptív vsync-el.
Hát, nemtom, hogy a gyakorlatban az LFC tényleg smooth-e. Amúgy kipróbálni tudnám, mert véletlenül a monitorom támogat LFC-t (de a min-max range amúgy 48-75). Csak hát, ja ...NVidia.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #34520 2018.12.13. 00:32

aabyssx írta:Konzolon ez azért fail, mert általában 30 FPS-re lövik a játékokat, ami a legtöbb kijelző variable range-én kívül van. De az még nagyobb gáz, hogy nincs rá igény. Mert pont ez az, ami a ~50-60 FPS közötti mozgást alig észrevehetővé teszi. Nem kéne baszódni, hogy mindig 60 FPS fölött legyen minden...
Én használnám pécén is, mert az egyik monitorom Freesynces. Csak hát NVidia GPU-m van és basznak támogatni. Pedig mekkora plussz lenne, hogy egy-két ritka frametime spike miatt nem kéne settingeket túrni...
Úgy rémlik, hogy némi MACERÁVAL már többen megcsinálták Nvidia-kártyával a FreeSyncet nem kamuból, de én arra kijelző híján arra nem szántam időt, hogy kiderítsem a részleteket, mennyire járható út.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #34521 2018.12.13. 00:44

Moby írta:Új bútorok érkeznek a héten, a régiekből kipakolás egy hegynyi lomot termelt, amit természetesen nekem kellett eltakarítani nagyrészt. Ott áltam a szarok előtt, és egyet dologra tudtam gondolni: a sportszergyártók a kibaszott szobabiciklikből gazdagodnak meg, amik ott állnak ruhafogasként minden háztartásban. És akkor most tegye fel a kezét, akinek van otthon legalább egy, évek óta ruhafogasként funkcionáló szobabiciklije! :banplz: Őrület. A modern életünk rákos sejtei ezek. A szobabicikli, ami minden háztratásban ottvan, a szagelszívó amit soha senki nem kapcsol be, de nem tudsz konyhát venni szagelszívó nélkül. Meg deep oled tévéje! :idiota: A sok felesleges szarral együtt, amit bepakolunk a karácsonyfa alá minden évben.
Bicikli van, de eredetileg szalagszakadás utáni rehabilitációhoz kellett (nem nekem), és az utóbbi időben már én használom. Jellemzően tévézéssel összekötve. Mármint amíg megnézek egy interjút vagy egy sorozatepizódot.

Amúgy nem szeretem, az úszás az én asztalom, de az most sportsérülés miatt nem megy. Igaz, mostanában tekerni sem tudtam, mert úgy szétrúgtam a kislábujjamat (hála éppen a folyosón a sötétben életemre törő, fölösleges lomok miatt szükséges polcsornak), hogy két hónap után most jön csak - többé-kevésbé - rendbe.
Avatar
eje75

Hozzászólás #34522 2018.12.13. 10:14

Kint van a Sandstorm... Legjobb hardcore FPS jelenleg az nem kérdés...
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #34523 2018.12.13. 10:22

phpBB [media]
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #34524 2018.12.13. 10:40

Zóanagyvarázsló írta:Úgy rémlik, hogy némi MACERÁVAL már többen megcsinálták Nvidia-kártyával a FreeSyncet nem kamuból, de én arra kijelző híján arra nem szántam időt, hogy kiderítsem a részleteket, mennyire járható út.
Olvastam én is, de az tényleg MACERA(tm). Meg nincs AMD GPU-m sem hozzá.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #34525 2018.12.13. 12:13

aabyssx írta:Pedig mekkora plussz lenne, hogy egy-két ritka frametime spike miatt nem kéne settingeket túrni...
Fejleszteni kő' a vasat és akkor nincs szpájktúrás! :nezze:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #34526 2018.12.13. 13:47

Én meg Diablózgatok... PS1.

(Full screenen natívkodjátok szokás szerint.)

Kép
Avatar
DanielT

Hozzászólás #34527 2018.12.13. 14:15

Egyébként EU-ban CRT-n nem lehet ilyen élményt összehozni, mint mára emulátoron. Eleve a gennyes 50hz +576 sor szabvány kinyír mindent, aztán a consumer képernyők default hulladékok, stb

Emulátorral meg egy jó, nem excelpécé kijelzőre ki lehet tenni a csúcs séderelt, perspektívakorrekciós, textúrafilteres, ízlésesen növelt felbontású csodát. ÉS! Erre rádobva a CPU overclockot olyan frémek ömlenek, amik sosevó'tak sehol eredetiben.

Szal' a képcsöves tévém marad kihasználatlanul, nem éri meg összerakni a gépeket miatta. Nem is bővítem tovább a lemezes/kazettás gyűjteményt, mert eleve inferior a PAL.

szerk: Ja és akkor ehhez képest látom, hogy mit adnak pénzért a retro-remake gépekkel... na az a gyalázat.
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #34528 2018.12.13. 14:25

DanielT írta:Én meg Diablózgatok... PS1.
:eljen:
PS2-es Baldur's Gate Dark Alliance-t nem szeressed? az is Diablo-like. csipaztam.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #34529 2018.12.13. 14:28

A PS1 Classic kapcsán többször mutatták a Ridge Racer 4-et.

Na az ilyen nálam:

JOBB KLIKK, MEGNYITÁS ÚJ ABLAKBAN ÉS OTT 100%!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Kép

És ilyen eredetiben (mozgás közben még okádékabb):

Kép

Itt egy direkt összehasonlítás, mert tuti nem teszi ki valaki teljes képernyőre... persze a galéria nézet felbontástól függően ezt is össze fogja nyomni.
Kép
Avatar
DanielT

Hozzászólás #34530 2018.12.13. 14:31

Ja és persze a saját kijelzőre kell belőni a sédert+felbontást+méretet, amit a kép se fog rendesen visszaadni, de nem utazhatok el mindegyikőtökhöz...
Avatar
DanielT

Hozzászólás #34531 2018.12.13. 14:34

SlickAdam írta::eljen:
PS2-es Baldur's Gate Dark Alliance-t nem szeressed? az is Diablo-like. csipaztam.
Áh, ezzel a műfajjal én nem próbálkoztam soha a Dio-n kívül. Baldurs meg egyebek szóba se jöhettek akkoriban pécén, meg most is kevés vagyok hozzájuk.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #34532 2018.12.13. 14:41

Elmondhatatlanul idegesít, hogy a "pure pixelekkel" mérgezik meg a korszak emlékét az új és még a régi generáció fejében is.

Itt a példa az égre, gyönyörű átmenetek, ahogy tervezték, VS excelpécé kijelzőre natívan kifosva. És vannak olyan fogyatékos BARMOK, akik még kampányolnak is az "eredeti" mellett. Na meg is érdemlik, hogy úgy élvezzék.

Kép
Avatar
Micsu

Hozzászólás #34533 2018.12.13. 14:42

DanielT írta:Áh, ezzel a műfajjal én nem próbálkoztam soha a Dio-n kívül. Baldurs meg egyebek szóba se jöhettek akkoriban pécén, meg most is kevés vagyok hozzájuk.
ez a baldurs gate megsertese volt :P
Avatar
DanielT

Hozzászólás #34534 2018.12.13. 14:45

Micsu írta:ez a baldurs gate megsertese volt :P
Na akkor nézd csak meg a konzol verziót! Szerintem nem erre a gameplayre számítottál BG néven. :)

phpBB [media]
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #34535 2018.12.13. 15:07

DanielT írta:Áh, ezzel a műfajjal én nem próbálkoztam soha a Dio-n kívül. Baldurs meg egyebek szóba se jöhettek akkoriban pécén, meg most is kevés vagyok hozzájuk.
de a pc-s baldur-ok mas stilusuak voltak, nem? (majd micsu megmonnya)
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #34536 2018.12.13. 15:10

DanielT írta:Na akkor nézd csak meg a konzol verziót! Szerintem nem erre a gameplayre számítottál BG néven. :)
es ebben van alleejtös epik water, a multkori DF water videoban emlitettek is.
söt, ez a video is bizonyitja, hogy ugy cakk pakk szepseges meg ma is. 60 frem & shit.
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #34537 2018.12.13. 18:29

DanielT írta:Fejleszteni kő' a vasat és akkor nincs szpájktúrás! :nezze:
Nem megoldás teljesen.
Mert
a) vagy feljebb tolom a settingeket is, hogy jól kihasználjam vasat, és akkor marad a 60 alá esés, anyázás, és ugyanúgy hiányolni fogom a variable rate-et;
b) vagy az erősebb vason is max. medium-highon játszom, és akkor alszik a vas, nincs kihasználva, és fizettem extrát a kevés frametime spike-ért, amit a variable rate simán megoldana.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #34538 2018.12.13. 19:43

aabyssx írta:Nem megoldás teljesen.
Mert
a) vagy feljebb tolom a settingeket is, hogy jól kihasználjam vasat, és akkor marad a 60 alá esés, anyázás, és ugyanúgy hiányolni fogom a variable rate-et;
b) vagy az erősebb vason is max. medium-highon játszom, és akkor alszik a vas, nincs kihasználva, és fizettem extrát a kevés frametime spike-ért, amit a variable rate simán megoldana.
Hát... nekem teljesen megoldásnak tűnik, csak nem olcsó valóban. De a csúcs minőség mikor volt az? Sosenem. Itt a 7700K+1080Ti konfigom, semmi nem fogja meg 1080p@ultra@60fps-en és még évekig nem fogja, az összes kijelzőmön NATÍVAN(helóMoby), vagy nagyobb felbontásban.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #34539 2018.12.13. 20:24

DanielT írta:Na akkor nézd csak meg a konzol verziót! Szerintem nem erre a gameplayre számítottál BG néven. :)

rosszul fogalmaztam, ismerem a bgdat, ez a cím maga a bg megsértése :P
azzal nem lett volna semmi gond hogy konzolra hoznak egy könnyedebb címet a bg nevével de tudtommal nem sikerült valami jól
Avatar
donatus13

Hozzászólás #34540 2018.12.13. 20:50

phpBB [media]
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #34541 2018.12.13. 20:57

Micsu írta:rosszul fogalmaztam, ismerem a bgdat, ez a cím maga a bg megsértése :P
azzal nem lett volna semmi gond hogy konzolra hoznak egy könnyedebb címet a bg nevével de tudtommal nem sikerült valami jól
dehogynem. szolid sájze volt.
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #34542 2018.12.13. 21:55

DanielT írta:Hát... nekem teljesen megoldásnak tűnik, csak nem olcsó valóban. De a csúcs minőség mikor volt az? Sosenem. Itt a 7700K+1080Ti konfigom, semmi nem fogja meg 1080p@ultra@60fps-en és még évekig nem fogja, az összes kijelzőmön NATÍVAN(helóMoby), vagy nagyobb felbontásban.
Nemtom mér zavarnak ezek a dolgok engem amúgy. De általánosan nagyon nehezemre esik technológiai cuccokra költeni. Le sem merem írni, hogy évente hány milliókat szórunk baromságokra, de valami miatt egy nyamvadt számítógépet fáj megvenni. :D
Avatar
Greyfox

Hozzászólás #34543 2018.12.13. 22:26

Megnéztem a bloodbornet, de csak felbasztam magam, hogy ezt a királyságot is sikerült szétbaszni a 30 frémmel. Hogy a fenébe toltam platinára a demons-t, az még 30 se volt, és rohadtul nem zavart most meg a 30-at is slideshownak látom :fejvakaras: .
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #34544 2018.12.13. 23:05

Greyfox írta:Megnéztem a bloodbornet, de csak felbasztam magam, hogy ezt a királyságot is sikerült szétbaszni a 30 frémmel. Hogy a fenébe toltam platinára a demons-t, az még 30 se volt, és rohadtul nem zavart most meg a 30-at is slideshownak látom :fejvakaras: .
30 frem nem is lenne gond. a kib. pacing, ami beleszarik ebbe a csodaba. mert olyan csoda ez, hogy ha egyszer elkap, vegignyomod a pacing meg kromatikus abberacio ellenere is, mint a szél.
a hugom 1-2 honapja irt, hogy valahonnan hozzakerült egy peldany. na mondom inditsad csak a streamet! par hettel kesöbb: 200 ora playtime, chalice-ok kipucolva komplett, platina, dlc szinten maxolva. pedig nem pszichopata trofea vadasz. casual cica
azota a DaS3-at pusztitja, de az nem adja neki annyira.:)
Avatar
Moby

Hozzászólás #34545 2018.12.13. 23:22

DanielT írta:Hát... nekem teljesen megoldásnak tűnik, csak nem olcsó valóban. De a csúcs minőség mikor volt az? Sosenem. Itt a 7700K+1080Ti konfigom, semmi nem fogja meg 1080p@ultra@60fps-en és még évekig nem fogja, az összes kijelzőmön NATÍVAN(helóMoby), vagy nagyobb felbontásban.
Nálam minden natív. És ettől stabilabb frémrétem sem lesz már soha. Minden érték nulla :D
Avatar
DanielT

Hozzászólás #34546 2018.12.14. 07:26

Greyfox írta:Megnéztem a bloodbornet, de csak felbasztam magam, hogy ezt a királyságot is sikerült szétbaszni a 30 frémmel. Hogy a fenébe toltam platinára a demons-t, az még 30 se volt, és rohadtul nem zavart most meg a 30-at is slideshownak látom :fejvakaras: .
Ne felejtsd el bekapcsolni a PS4 menüben a boost modeot. Az megszünteti a belassulásokat, a pacing marad kula, de legalább az egyik dolgon javítottál és érezhető is lesz.
Avatar
eje75

Hozzászólás #34547 2018.12.14. 08:24

Greyfox írta:Megnéztem a bloodbornet, de csak felbasztam magam, hogy ezt a királyságot is sikerült szétbaszni a 30 frémmel. Hogy a fenébe toltam platinára a demons-t, az még 30 se volt, és rohadtul nem zavart most meg a 30-at is slideshownak látom :fejvakaras: .
Biztos velem van a baj, de egyszerűen nem értem, amikor a 30 és 60, vagy akár a csapkodó frémről beszéltek... Nem azért mert nem hiszem el, hogy zavaró, hanem Én egyszerűen nem érzékelem a különbséget... Valami biztos van a szememmel vagy valami, de konkrétan nem érzékelem a különbséget... Ha szaggat azt azonnal észreveszem, a tearinget is, de ha folyamatos az fps csak pl. csapkod, azt valahogy nem érzékelem... Elkepzelni se tudom, mi lehet egy 30 fps-ben kín... :nemtudom:
Avatar
Botond

Hozzászólás #34548 2018.12.14. 08:51

eje75 írta:Biztos velem van a baj, de egyszerűen nem értem, amikor a 30 és 60, vagy akár a csapkodó frémről beszéltek... Nem azért mert nem hiszem el, hogy zavaró, hanem Én egyszerűen nem érzékelem a különbséget... Valami biztos van a szememmel vagy valami, de konkrétan nem érzékelem a különbséget... Ha szaggat azt azonnal észreveszem, a tearinget is, de ha folyamatos az fps csak pl. csapkod, azt valahogy nem érzékelem... Elkepzelni se tudom, mi lehet egy 30 fps-ben kín... :nemtudom:
Ugyanígy vagyok vele. Nem nézem meg mindennek a DF tesztjét, sőt szinte semminek, és PCn sincs fixen bekapcsolva az fps számláló, így csak a direktben fos dolgok zavarják a szemem, amiket te is soroltál, az hogy a fix60 mégse fix és néha bereccen 52ig is, vagy hogy úgy amúgy sose éri a 60at, hanem 40-58 között hullámvasutazik, az nem tűnik fel számláló nélkül. De mindegy, nem vagyunk egyformák, én elhiszem nekik, hogy ők látják, és zavarja őket, és akkor valóban nem jó dolog ez. Inkább mi vagyunk mázlisták, hogy nem szembesülünk ezzel a problémával.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #34549 2018.12.14. 08:55

Tudnék tartani egy demonstrációt, ami örökre megváltoztatná az életeteket,de szerintem jobb a mostani állapot. :)
Avatar
Botond

Hozzászólás #34550 2018.12.14. 08:59

DanielT írta:Tudnék tartani egy demonstrációt, ami örökre megváltoztatná az életeteket,de szerintem jobb a mostani állapot. :)
Szerintem meg alapból nem egyformán érzékeljük a vizuális dolgokat. A fele olvasóközönség messziről kiszúrja az 59vs60 fpst, de 1 méterről már mindent 720pnek lát, a másik fele, meg 30 fölött mindent ugyanannyinak lát, de észreveszi, hogy FHD vagy 4k akár 3 méterről is. Lehet a kék szem az egyik specializáció, a barna meg a másik?! :banplz:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #34551 2018.12.14. 09:01

Botond írta:Szerintem meg alapból nem egyformán érzékeljük a vizuális dolgokat. A fele olvasóközönség messziről kiszúrja az 59vs60 fpst, de 1 méterről már mindent 720pnek lát, a másik fele, meg 30 fölött mindent ugyanannyinak lát, de észreveszi, hogy FHD vagy 4k akár 3 méterről is. Lehet a kék szem az egyik specializáció, a barna meg a másik?! :banplz:
Hát, szerintem te csak simán vak vagy és meggyőzted magad, hogy nem. :mf2:
Avatar
Botond

Hozzászólás #34552 2018.12.14. 09:11

DanielT írta:Hát, szerintem te csak simán vak vagy és meggyőzted magad, hogy nem. :mf2:
Ezt a lehetőséget se tudjuk teljesen kizárni, az biztos. :beka3:
Avatar
Greyfox

Hozzászólás #34553 2018.12.14. 10:01

eje75 írta:Biztos velem van a baj, de egyszerűen nem értem, amikor a 30 és 60, vagy akár a csapkodó frémről beszéltek... Nem azért mert nem hiszem el, hogy zavaró, hanem Én egyszerűen nem érzékelem a különbséget... Valami biztos van a szememmel vagy valami, de konkrétan nem érzékelem a különbséget... Ha szaggat azt azonnal észreveszem, a tearinget is, de ha folyamatos az fps csak pl. csapkod, azt valahogy nem érzékelem... Elkepzelni se tudom, mi lehet egy 30 fps-ben kín... :nemtudom:

Ha szepen lassan mozog a kamera, akkor semmi, teljesen rendben van. Ahogy begyorsul, egyszeruen nem latom folyamatosnak. Es nem a pacing. Ez van. Megprobalom a megvonasos terapiat, hatha helyrekattan az agyam.
Avatar
Greyfox

Hozzászólás #34554 2018.12.14. 10:04

DanielT írta:Ne felejtsd el bekapcsolni a PS4 menüben a boost modeot. Az megszünteti a belassulásokat, a pacing marad kula, de legalább az egyik dolgon javítottál és érezhető is lesz.

elsô bekapcsolaskor megvolt. Tlou 2 -re meg kene gyogyulni :D
Avatar
arty

Hozzászólás #34555 2018.12.14. 10:11

Greyfox írta:+1. Ég és föld. Nem is értem, miért a locked 30 a default.
mert a szaggatósmocsok 45-60 nem jó. illetve mamár ezekszerint néhányatoknak mégisjó, miután végigturnéztuk a prevgent a lokkolt 30 éltetésével a moslékpécés csapkodás ellenében... (amiből kinőtt a hájendpécé, ahol a fix60 a tuti, nyilván és az úgy oké is)
Avatar
arty

Hozzászólás #34556 2018.12.14. 10:13

aabyssx írta:Fura, mert annak is nagyon szarnak kéne lennie. Nincs megoldás arra, hogy kisimítsa valami.
Csak a variable rate refresh oldaná meg. De az meg nincs.
Télleg, az milyen kár, hogy ennyire szanaszét-fos állapotban van ...jórészt az NVidia proprietary szarja miatt (G-sync). :(
én inkább a hdmi konzorcium(?) töketlenkedését és a tetvedék tvgyártókat hibáztatnám ;) (kivételesen!)
persze a gsync se segít, de attól még lehetett volna a hdmi2.0 része a 'freesync'...
az lg meg jövőre is akar eladni tévét, szal nem követte a csamcsung mostani hdmibe gányolt megoldását :(
Avatar
arty

Hozzászólás #34557 2018.12.14. 10:43

DanielT írta:A PS1 Classic kapcsán többször mutatták a Ridge Racer 4-et.

Na az ilyen nálam
- mi ez az 1920x1440?? ezt most hogy nézzem szépnek 1080p-n teeee? :)
- azért genyó ez az összevetés, mert a jobboldali ugye a crtn nem így néz (nézett) ki, tehát valójában fénykép kéne a lapostévé+séder vs. crttévé kettősről :P - vállalod? nekem más szobában vannak :(
- amugy persze, nem rossz az emu+séder kinézet se (frémet aláírom, ha valakinek van ideje a gányba nyakig merülni ;) ), bár nekem spec ez a mask(?) nem annyira tetszik, mint amikor "rendes, csíkos" (elvégre ez 240p volt valaha!)
- és persze, fos az én céertém is, ahogyan a pal50hz/288/576 is nagyon sokszor szívás, 1.) de nem mindig 2.) van sok játék ami simán átkapcsolható ntscbe/re (moddolt konzol) 3.) jó lett a pal optimalizálás .....éééééés: 4.) wii + emu + crt / ps3 + "emu" + crt :P

napokban sikerült átverekedni magam egy kőkorszaki virtuafighter "sztorimódján", erről készült a kép (crt kinézet demózására, de amugy meglepően jópofa a sztorimód, pláne figyelembe véve, hogy a master system még 8 bites, a mega drive elődje)
(hja és a "rendes" virtuafightereket végtelen continue-val sem igazán/éppcsak tudom végigtolni :/ )

IMG_20181207_203331.jpg

(igen, ezt is uj ablak/teljes méretben kell szemlélni! nem teljesen riölnégyká, bár a kép az ;) )
Avatar
arty

Hozzászólás #34558 2018.12.14. 10:54

Greyfox írta:Megnéztem a bloodbornet, de csak felbasztam magam, hogy ezt a királyságot is sikerült szétbaszni a 30 frémmel. Hogy a fenébe toltam platinára a demons-t, az még 30 se volt, és rohadtul nem zavart most meg a 30-at is slideshownak látom :fejvakaras: .
régen szívesen játszottál, mostmeg kapaszkodsz mindenbe és bármibe, hogy nehogy a játékkal kelljen foglalkozni :P
de ez csak tipp a "kérdésedre" :P
Avatar
arty

Hozzászólás #34559 2018.12.14. 10:56

donatus13 írta:crash kart
30fps + akadozás, mint a korábbi gyalázatok? nyilván költői, nem tudhatjuk (de a crash és spyro trilogy alapján sejthető :( és nemérdekel a pécés, természetesen)
Avatar
arty

Hozzászólás #34560 2018.12.14. 11:07

Greyfox írta:Ha szepen lassan mozog a kamera, akkor semmi, teljesen rendben van. Ahogy begyorsul, egyszeruen nem latom folyamatosnak. Es nem a pacing. Ez van. Megprobalom a megvonasos terapiat, hatha helyrekattan az agyam.
abszolut működik!! mármint ha arra gondolsz, hogy sok 60frémezés után 30 elé ülni nem jó, de szünettel, kihagyással javul az "agyad elfogadóképessége" :)
és ami még kurvajó, ha "sokat" 30frémezel: az első félóra, amikor 60as cím elé ülsz :D

(amugy biztosan játékfüggő/blurmegoldásfüggő is a dolog, pl a halo3@x360 és a dishonored2@ps4 30 frémjei igen kellemetlenek, még más 30frémes cucc után is)
skinnyman

Hozzászólás #34561 2018.12.14. 11:16

DanielT írta:A PS1 Classic kapcsán többször mutatták a Ridge Racer 4-et.
Ezen a Helter Skelter-en fennakadt a szemem, és rákerestem, fun fact: egy Beatles számról kapta a nevét, de a későbbi részekben átnevezték "Hurricane Skyway"-re copyright gondok miatt
Avatar
DanielT

Hozzászólás #34562 2018.12.14. 11:41

arty írta:- mi ez az 1920x1440?? ezt most hogy nézzem szépnek 1080p-n teeee? :)
- azért genyó ez az összevetés, mert a jobboldali ugye a crtn nem így néz (nézett) ki, tehát valójában fénykép kéne a lapostévé+séder vs. crttévé kettősről :P - vállalod? nekem más szobában vannak :(
- amugy persze, nem rossz az emu+séder kinézet se (frémet aláírom, ha valakinek van ideje a gányba nyakig merülni ;) ), bár nekem spec ez a mask(?) nem annyira tetszik, mint amikor "rendes, csíkos" (elvégre ez 240p volt valaha!)
- és persze, fos az én céertém is, ahogyan a pal50hz/288/576 is nagyon sokszor szívás, 1.) de nem mindig 2.) van sok játék ami simán átkapcsolható ntscbe/re (moddolt konzol) 3.) jó lett a pal optimalizálás .....éééééés: 4.) wii + emu + crt / ps3 + "emu" + crt :P

napokban sikerült átverekedni magam egy kőkorszaki virtuafighter "sztorimódján", erről készült a kép (crt kinézet demózására, de amugy meglepően jópofa a sztorimód, pláne figyelembe véve, hogy a master system még 8 bites, a mega drive elődje)
(hja és a "rendes" virtuafightereket végtelen continue-val sem igazán/éppcsak tudom végigtolni :/ )

IMG_20181207_203331.jpg

(igen, ezt is uj ablak/teljes méretben kell szemlélni! nem teljesen riölnégyká, bár a kép az ;) )
Céges gépen csináltam a shotot, az 1440p monitor, bocsimocsika.

Nem így nézett ki CRT-n, de ez a legjobb, ahogy kinézhet. Itthon a TV-re más séder konfigom van, iszonyú penge az is, de se screenshot, se fotó nem adja vissza.

Csíkos meg itthon soha nem volt ember által megvásárolható képernyőn, te is max játékteremben láthattál olyan monitort. Pal 576 soros képernyőd lehetett otthon, amire nem lehet kirakni a 240p-t "csíkosra", csak az NTSC 480i monitorokon lehetett ilyen. És még ott is a rohadt durva professzionális cuccokon, ahol "feszes" volt a scanline.
Avatar
arty

Hozzászólás #34563 2018.12.14. 12:40

DanielT írta:Céges gépen csináltam a shotot, az 1440p monitor, bocsimocsika.

Nem így nézett ki CRT-n, de ez a legjobb, ahogy kinézhet. Itthon a TV-re más séder konfigom van, iszonyú penge az is, de se screenshot, se fotó nem adja vissza.

Csíkos meg itthon soha nem volt ember által megvásárolható képernyőn, te is max játékteremben láthattál olyan monitort. Pal 576 soros képernyőd lehetett otthon, amire nem lehet kirakni a 240p-t "csíkosra", csak az NTSC 480i monitorokon lehetett ilyen. És még ott is a rohadt durva professzionális cuccokon, ahol "feszes" volt a scanline.
azér' én csak megnéznék egy igényes, ügyes fotót a séder vs crt-ről, lehet h tényleg nagyon hasonlóra ki lehet hozni!

hogyne lenne csíkos?? scanline van minden tévén, max a maszkrács, életlenség, egyéb képhiba elrontja, kevésbé láthatóvá teszi - de még képen is látszik és előtte ülve is felfedezhető:
IMG_20181207_203331.jpg

vagy az akkor ott micsoda szerinted?

amugy játékteremből nekem pont nem rémlik csíkosság, de persze nem is nagyon azt figyeltem (ellenben a zsizsegő, fénylő pixelek megmaradtak, talán még a scanlinenál is kellemesebb érzet ezeket (újra) látni (otthon/50hz crt-n/esetenként480i-ben - csak a homály ne járna vele, bár az meg gondolom a béna tévém béna sorfelbontásából jön :( ))
Avatar
arty

Hozzászólás #34564 2018.12.14. 12:53

csikok_240p_ben.jpg

mármint azok ott, előbb szarul linkeltem
Avatar
arty

Hozzászólás #34565 2018.12.14. 13:12

https://www.amazon.com/dp/B07DMHVJNQ?tag=1&th=1 bf5, 30 dodó ... :O
"szegény ea" :D
Avatar
DanielT

Hozzászólás #34566 2018.12.14. 13:15

arty írta:
csikok_240p_ben.jpg

mármint azok ott, előbb szarul linkeltem
Azok ott kis csicskaborsó scanlinecsíra-kezdemények. :D

Kép
Avatar
Botond

Hozzászólás #34567 2018.12.14. 14:04

DanielT írta:Azok ott kis csicskaborsó scanlinecsíra-kezdemények. :D

hányinger.jpg
Ilyet meglátnék egyből basznám ki a kukába az egész hóbelebancot. :D
Avatar
Micsu

Hozzászólás #34568 2018.12.14. 15:17

hibátlan win10 1 héten egyszer nem látja a kontrollert illesztőhiba miatt majd újra kell tenni, gondolom valami user error lehet
Avatar
neoreg

Hozzászólás #34569 2018.12.14. 19:26

Valakinek valami tippje, hogy mi okozhatja ezt? Unigine heavenben ki-be kapcsolgatva a vsync-et ilyen gyakran csinálja, de normál használat/játék közben is random időközönként kiadja ezt a kattanó hangot, de nem ilyen gyakorisággal

gpu-ra gyanakszom, mert integrált intel vga-val egyszer sem adott ki ilyen hangot a gép, viszont nem tudom tisztán megállapítani, hogy a gpu, vagy a cpu felől jön-e (esetleg a kettő között az alaplapból?)

phpBB [media]
Avatar
DanielT

Hozzászólás #34570 2018.12.14. 20:18

neoreg írta:Valakinek valami tippje, hogy mi okozhatja ezt? Unigine heavenben ki-be kapcsolgatva a vsync-et ilyen gyakran csinálja, de normál használat/játék közben is random időközönként kiadja ezt a kattanó hangot, de nem ilyen gyakorisággal

gpu-ra gyanakszom, mert integrált intel vga-val egyszer sem adott ki ilyen hangot a gép, viszont nem tudom tisztán megállapítani, hogy a gpu, vagy a cpu felől jön-e (esetleg a kettő között az alaplapból?)

[video]Hm.avi[/video]
Érdekes. Vagy GPU, vagy alaplap, vagy táp és ezeknek is a tápellátása körül lehet a gond.Elég határozott kattanás hang, próbáld megfogni a VGA-t, hátha érezhető is rajta. Esetleg a CPU mellett is elférhet a kezed és ott a VRM alkatrészekre ha rányomod az ujjad, talán ott is érzed. Tápra meg a füled tedd. :D
Avatar
eje75

Hozzászólás #34571 2018.12.14. 20:27

neoreg írta:Valakinek valami tippje, hogy mi okozhatja ezt? Unigine heavenben ki-be kapcsolgatva a vsync-et ilyen gyakran csinálja, de normál használat/játék közben is random időközönként kiadja ezt a kattanó hangot, de nem ilyen gyakorisággal

gpu-ra gyanakszom, mert integrált intel vga-val egyszer sem adott ki ilyen hangot a gép, viszont nem tudom tisztán megállapítani, hogy a gpu, vagy a cpu felől jön-e (esetleg a kettő között az alaplapból?)
Régebben foglalkoztam hangokkal, amit kiadott a gép, de a 3-ik sírógörccsel kombinált idegösszeomlásom után (amikor is napokig hasaltam a gép mellett és hallgatóztam mi ciripelhet benne) felhagytam ezzel, és most már csak akkor reagálok a gépből kiszűrődő hangokra, ha azt erőteljes fény és hő hatás kíséri...
Spoiler
axpl..gif
szerintem ha nem garanciális a cucc, akkor szard le... ha el akar pukkani, úgyis elpukkan... ciripelés nélkül is... egyébként csak idegeled magad
Avatar
neoreg

Hozzászólás #34572 2018.12.15. 00:32

a fiókban volt egy tápom, így gyorsan átkötve kizártam, hogy az lenne a ludas, mert így is produkálta a gép a hangot

sajnos fiók 1080Ti-m még nincs (tudom, amatőr hiba...), a kártyát majd holnap kipróbálom szüleim gépén (6. gen i3 8 giga rammal), hogy az alaplap biztosan kizárható legyen

sajnos van olyan hangos ez a hang, hogy kurvára zavar, még ha ritkán csinálja is

ha tudnám biztosra, hogy a vga szar, már rendelném is meg a következőt, ezt meg passzolnám el nyomott áron, de a 1080Ti-k teljesen eltűntek, az RTX 2080-ak, meg drágábbak :(

egyáltalán érdemes elküldeni gariztatni ilyen hibával?
Avatar
neoreg

Hozzászólás #34573 2018.12.15. 10:30

neoreg írta:a fiókban volt egy tápom, így gyorsan átkötve kizártam, hogy az lenne a ludas, mert így is produkálta a gép a hangot

sajnos fiók 1080Ti-m még nincs (tudom, amatőr hiba...), a kártyát majd holnap kipróbálom szüleim gépén (6. gen i3 8 giga rammal), hogy az alaplap biztosan kizárható legyen

sajnos van olyan hangos ez a hang, hogy kurvára zavar, még ha ritkán csinálja is

ha tudnám biztosra, hogy a vga szar, már rendelném is meg a következőt, ezt meg passzolnám el nyomott áron, de a 1080Ti-k teljesen eltűntek, az RTX 2080-ak, meg drágábbak :(

egyáltalán érdemes elküldeni gariztatni ilyen hibával?
sikerült leszűkíteni a videokártyára, az inno3d ezentúl tiltólistára kerül nálam

lehet, hogy hőtágulással kapcsolatos hang lehet, mert meghúztam a backplate-en a létező összes csavart és mintha ritkábban csinálná, de még csinálja
Avatar
arty

Hozzászólás #34574 2018.12.15. 10:38

DanielT írta:Azok ott kis csicskaborsó scanlinecsíra-kezdemények. :D

Kép
mondjuk, hogy lenne félmillám egy jó(!) pwm-re... ki akar 40-50 centis csíkocskákat? nem is értem az őrületet.... inkább a baloldali, de HETVENKÉTCENTIN! :D
(bár az svideozás nem fair, az perszehogyfos, csakazERGÉBÉ)
---

https://www.playstation.com/en-gb/explore/ps4/my-ps4-life/

ps4 - az elmúlt 5 éved egy kicsit béna videóban... vótmá?

szumma: 566 óra, 62 játék, legtöbbet a wacsdogz2 és a driveclub ment, a legritkább trófeám is utóbbiból van (7xxx embernek van meg)... és a csúcspont: első ps4 játékom: trackmania turbó béta... ezen a ponton hinnyéztem és csettintettem is egyet! KATARZIS!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára arty 2018.12.15. 10:42-kor.
Avatar
arty

Hozzászólás #34575 2018.12.15. 10:41

eje75 írta:Régebben foglalkoztam hangokkal, amit kiadott a gép, de a 3-ik sírógörccsel kombinált idegösszeomlásom után (amikor is napokig hasaltam a gép mellett és hallgatóztam mi ciripelhet benne) felhagytam ezzel,
nekem egy ilyen párhónapos szessön azzal végződött, hogy egy cserebogár pajor (lárva? mittoménmi) kiette(!) magát a falból(!).

megöltem.
azóta kuss van a gép körül IS.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #34576 2018.12.15. 10:56

neoreg írta:sikerült leszűkíteni a videokártyára, az inno3d ezentúl tiltólistára kerül nálam

lehet, hogy hőtágulással kapcsolatos hang lehet, mert meghúztam a backplate-en a létező összes csavart és mintha ritkábban csinálná, de még csinálja
Hát sajnálom, mert én álltam jó érte.
Egyébként:

Gigabyte 7850 kártyám black screent dobott - gari csere
ASUS kártya újan halott volt dobozból kivéve
ASUS mostanit tudjuk hogy fan curve genny
MSI 970 meg asszem coil whine-olt

Inno3d 1070 -nek semmi baja nem volt, ahogy egy barátomnak azóta is hibátlanul üzemel egy másik olyan 1070.

Szal' akkor most mit lehet venni? Semmit. Nem ezen múlik. Valamelyik komponens,amit kb ugyanonnan vesz mindenki, szarakodik.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #34577 2018.12.15. 11:04

arty írta:ps4 - az elmúlt 5 éved egy kicsit béna videóban... vótmá?

szumma: 566 óra, 62 játék, legtöbbet a wacsdogz2 és a driveclub ment, a legritkább trófeám is utóbbiból van (7xxx embernek van meg)... és a csúcspont: első ps4 játékom: trackmania turbó béta... ezen a ponton hinnyéztem és csettintettem is egyet! KATARZIS!
Egy kicsit jobbra számítottam a videót illetően. A számok érdekesek, főleg, hogy elvileg a Driveclub ment a legtöbbet, 37 óra... ezt sokallom, szerintem a fele lenne reális, bár nem tudom hogy tévedhet. Második a Bloodborne 31 órával, az össz óraszám 248.

A rendezői változat valahogy így nézett volna ki:

- Első játékom Killzone, aminek végignyomása után hónapokig be se kapcsoltam a gépet, majd eladtam. Aztán amikor kiadtak egy használható erejű hardvert 3 év múlva, akkor fillérekért bepótoltam ami addig kimaradt, kevesebb mint 10 hónap alatt...

Szal az elmúlt 5 évem az inkább 1. :D
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #34578 2018.12.15. 11:30

szegyen gyalazat, szósz 3 többet ment picivel, mint a BB :gonosz3:
my ps leben szutyok
Avatar
DanielT

Hozzászólás #34579 2018.12.15. 11:34

SlickAdam írta:szegyen gyalazat, szósz 3 többet ment picivel, mint a BB :gonosz3:
my ps leben szutyok
Mi a fenét tudtál DS3-ban annyit szüttyögni? :D Nekem 57 óra, bár az igaz, hogy pár bossfighthoz summonoltam segítséget. Először azért, hogy végre kipróbáljam milyen, aztán meg amikor már eleget szoptam feleslegesen.
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #34580 2018.12.15. 11:42

DanielT írta:Mi a fenét tudtál DS3-ban annyit szüttyögni? :D Nekem 57 óra, bár az igaz, hogy pár bossfighthoz summonoltam segítséget. Először azért, hogy végre kipróbáljam milyen, aztán meg amikor már eleget szoptam feleslegesen.
anor londo-ban meg a mocsarban kellett rengeteget szopni (farmolni) a platinka miatt. meg vegigszaladtam rajta joparszor, különbözö öltözekekben, fegyverekkel, ...

Vissza: “Leáldozott.hu”