A PC-s játékoknak leáldozott

A Leáldtopik új otthona
Avatar
Botond

Hozzászólás #34371 2018.12.10. 14:11

Zóanagyvarázsló írta:Még a DF ckeckerboardrajongó cikkében is képes volt native és smart upscaling jelzőket használni a kettőre. A technikai helytállóságon lehet rugózni, de nem valamiféle leáldos, csak parasztok használta argóról van szó.

Téged követve pedig ha rögzítek egy forrás szerint 240p-s videót egy 4K-s kamerával vagy egy rögzítő programmal egy 4K-s kijelzőn, akkor a végén a belőle kapott videó 4K-s lesz. Ami igaz is. Csak éppen a rögzített videóra, csak marhára leszarod, amikor behánysz tőle. Akármit mond a tévéd a jelről. Vagy ez a csodatévéd titka is, hogy kiírja a 2160p-t?
Rajzolok paintben egy 4k képet egy 4k monitoron, akkor az is natív 4k lesz, ha lementem, átküldöm és megnyitod egy 4k monitoron akkor is natív 4k lesz. Az, hogy utána a művészi munkámat úgy értékeled, hogy behánysz tőle az mit sem von le a natívságából. Vagy nem értem a felvetésed.
A natív 4k az egy technikai paraméter (a "jelgenerátor" 3840*2160 képpontnyi infót indít a megjelenítő felé, bármilyen gyakorisággal), az egyéb paraméterek többsége meg szubjektív (mint pl a behánysz tőle annyira ronda), vagy irreleváns ezen definíció szempontjából. Keverhetjük ezeket, meg próbálhatjuk egymáshoz képest viszonyba hozni, de attól még a natívság nem fogja ezeket jelenteni.
Amúgy a linkelt cikk először 'smart upscaling' technikákat említ (így idézőjelben). Nem a jel upscalelt, hanem a jel kibocsátást megelőző, előállítási módszer olyan, mint amiket a natív FHDval szoktak csinálni, amikor nem tűpontosan upscalelik a megjelenítőn, vagyis mintha upscalelt lenne a kép. De mégsem az. Ezt feszegeti Dani is, hogy ez már majdnem az, szóval akkor nem natív. És valóban, sok elemében sérül az amit a cikk amúgy szintén idézőjelben 'true 4k'-nak hív, de pont a natívságában nem. Elkezdtem kb ugyanezt megírni ami ebben a cikkben van, de végül nem küldtem be. Minek? Itt a képpontok csak úgy elszaporodnak a monitorokban, meg a 4k az új 640*480, ha elég messziről nézed.
De figyelmedbe ajánlom Moby vonatkozó, utolsó kommentjét, mert abban tényleg minden benne van.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #34372 2018.12.10. 14:12

arty írta:Persze, elvitatkozhatunk róla, hogy melyik 5%-al nyerte meg a választást végül, de nyilván mindegyikkel ;) (szerintem pl az is fontos, hogy mennyire vállalhatatlan volt az ellenfele... nem lettem volna akkoriban amerikai, még a végén "vicces" kedvemben én is ráikszeltem volna... :( :( :( )
Sok vezető szar ember, de nem az összes. Vegyük például a a Leáldozott Topikot és a jatekaim.hu-t! :buck:
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #34373 2018.12.10. 14:15

Botond írta:Rajzolok paintben egy 4k képet egy 4k monitoron,
És pont arról volt szó, hogy nem erről van szó.

Amúgy a linkelt cikk először 'smart upscaling' technikákat említ (így idézőjelben). Nem a jel upscalelt, hanem a jel kibocsátást megelőző, előállítási módszer olyan, mint amiket a natív FHDval szoktak csinálni, amikor nem tűpontosan upscalelik a megjelenítőn, vagyis mintha upscalelt lenne a kép. De mégsem az. Ezt feszegeti Dani is, hogy ez már majdnem az, szóval akkor nem natív. És valóban, sok elemében sérül az amit a cikk amúgy szintén idézőjelben 'true 4k'-nak hív, de pont a natívságában nem. Elkezdtem kb ugyanezt megírni ami ebben a cikkben van, de végül nem küldtem be. Minek? Itt a képpontok csak úgy elszaporodnak a monitorokban, meg a 4k az új 640*480, ha elég messziről nézed.
De figyelmedbe ajánlom Moby vonatkozó, utolsó kommentjét, mert abban tényleg minden benne van.
Hanem - zanzásítva, maradjunk ennyiben - erről, vagyis új információ nélküli finghámozásról.

Én meg csak azzal keveredtem eredetileg bele, hogy azt állítottam, ha Mobynak nagy deal a checkerboard 4K, akkor nyilván az "igazi" is legalább annyira az. Arról már nem nyilatkozott, hogy számára van-e különbség a kettő között.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Zóanagyvarázsló 2018.12.10. 14:19-kor.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #34374 2018.12.10. 14:18

Botond írta:Figyi már. Egy fényképet se számol újra 60x, de attól az még lehet natív 4k. Persze hívhatunk bármit natív 4knak magunk között, ha úgy állapodunk meg, és akkor lesz külön argónk, mások számára érthetetlen dolgokat beszélve, de sajnos az hogy natív az csak egyetlen dolgot jelent, hogy a jel ami elhagyja a VGAt az 2160p. Ennyit jelent, hogy natív, se többet, se kevesebbet. Persze mi még ettől érthetjük akár bárhogyis, csak az nem lesz kompatibilis a világ maradék részének az értelmezésével. Mint a képpontszaporító eljárásnál is volt, ugye.
Ne nyomd fullba pls. :D
Avatar
DanielT

Hozzászólás #34375 2018.12.10. 14:23

Legyen már az, hogy 20x20 pixelt checkerboardolunk fel 4K-ba és akkor az natív 4K lesz. Eleve micsoda elavult barom szemlélet az, hogy a szavak jelentésével foglalkozunk?! Én tehát mostantól sajtkrémtortaként azonosítom magam és a PS1 natív 4K képet tol ki magából, mert a Retroarch azt írja ki. És mert én épp így gondolom.
Avatar
Botond

Hozzászólás #34376 2018.12.10. 14:26

Zóanagyvarázsló írta:És pont arról volt szó, hogy nem erről van szó.

Hanem - zanzásítva, maradjunk ennyiben - erről, vagyis új információ nélküli finghámozásról.
Ezért nem is értettem, hogy hogyan jön ide a 4k videókamerával felvett kép.
A többi meg szubjektív. Mint a 30 vs majdnem60 vs atomfix60. Fejlécben 3. link a bungie 10/10 műremeke. Van akit zavarnak az 'elnagyolt dolgok', van aki meg örül, hogy 'minimális' képi kompromisszum a 'lényegtelen részeken' és jut 60 vagy szintemajdnemmindig60 fps neki. Ezt senki nem tudja neked megmondani, hogy mi a tuti.
Avatar
Botond

Hozzászólás #34377 2018.12.10. 14:39

DanielT írta:Legyen már az, hogy 20x20 pixelt checkerboardolunk fel 4K-ba és akkor az natív 4K lesz. Eleve micsoda elavult barom szemlélet az, hogy a szavak jelentésével foglalkozunk?! Én tehát mostantól sajtkrémtortaként azonosítom magam és a PS1 natív 4K képet tol ki magából, mert a Retroarch azt írja ki. És mert én épp így gondolom.
Ha 100%-ot felcheckerboardolunk, mondjuk egy FHD képet a 2*2-es módszerrel, akkor az a tökéletes upscale, valóban, de ha ezt a PS4 csinálja meg attól még natív lesz. Ugyanígy, ha egy PS1 játékot checkerboardolunk fel még a PS1ben a megfelelő x*x-es módszerrel, akkor az is tűpontos upscale lesz, de szintén natív lesz a jel. Az egyik jelző az előzményre vonatkozik, hogy hogyan készül (upscale, checkerboard, egyéb rásegítés, vagy izomból), a másik jelző meg a végeredményre (hogy akkor mennyiszer mennyi pixel, mi a natív felbontása). Van olyan eset, amikor mindkét jelző illik rá, mert az előzmény és az eredmény is olyan.
A checkerboard meg az upscale viszont már több hasonlóságot mutat, mert mindkettő az előzmény részre koncentrál, hogy hogyan készült a kép. Sőt közös halmazuk is van, mert ha vmi 100% checkerboarddal, akkor az egy tűpontos upscale. De ami nem 100% checkerboard az nem upscale, és ami nem tűpontos upscale, az se 100% checkerboard. Belemenjünk a halmazelméletbe is? :)
De amúgy miért a checkerboardra vagy így kibukva? AA meg AF hogy kerülte el ennyi ideig a figyelmed?! Vagy csak most hogy átnevezték őket lett hirtelen zavaró a dolog? Már nemhogy a FHD nem volt sose natív ilyen alapon, hanem a natív 720p is becsapás! Nagy trilinear checkerboardokat hazudtak az arcunkba évtizedekig!!!!444 Utoljára a Basicben írt cuccok voltak natívok! Igazságot a c-64nek!
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #34378 2018.12.10. 14:41

Botond írta:Ezért nem is értettem, hogy hogyan jön ide a 4k videókamerával felvett kép.
A többi meg szubjektív. Mint a 30 vs majdnem60 vs atomfix60. Fejlécben 3. link a bungie 10/10 műremeke. Van akit zavarnak az 'elnagyolt dolgok', van aki meg örül, hogy 'minimális' képi kompromisszum a 'lényegtelen részeken' és jut 60 vagy szintemajdnemmindig60 fps neki. Ezt senki nem tudja neked megmondani, hogy mi a tuti.
Az, hogy téged mi zavar, szubjektív, az, hogy a 30 fps kevesebb mint 60, a csapkodós 60 meg nem fix, mint a fix 60 meg objektív tény. Ahogy az is, hogy nagyobb halmaz tudja felhőtlenül élvezni a fix 60-at, mint a szinematik géminget, akkor is, ha a többség igénytelen.

A kamerás példám arról szólt, hogy tök mindegy milyen hányadéka forrás, a renderelési metódus, a végén azt a kijelző 4K-nak fogja látni, hiába volt ténylegesen 240p a forrás, mert OBJEKTÍVE abban készült/rögzítették. Ez nyilván egy túlzó példa volt, NEM a checkerboard rendering tökéletes analógiája. A lényege az, hogy az is számít, mit és milyen módon rendereltél/kotyvasztottál össze eredetileg.

Megjegyzem, az én butatévém a set-top még boxban 1080i jelet is csak 576i-ben kapja, mégis láthatóan jobban néz ki a forrás miatt, mint a "natív 576i". (Persze ha a másik tévén nézem, akkor ég és föld a különbség a HD és az SD között, nem csak látható.) De attól már nem változik a képminőség, hogy melyik távirányítóval nézem meg a jelről az információt, pedig az egyik 1080i-t ír, a másikkal 576i-t - a TÉVÉRE KIFELE :idiota:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Zóanagyvarázsló 2018.12.10. 14:45-kor.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #34379 2018.12.10. 14:44

Botond írta:Ha 100%-ot felcheckerboardblabla...
Utoljára a Zork 1 volt natív!
Avatar
DanielT

Hozzászólás #34380 2018.12.10. 14:45

Botond írta:Ha 100%-ot felcheckerboardolunk, mondjuk egy FHD képet a 2*2-es módszerrel, akkor az a tökéletes upscale, valóban, de ha ezt a PS4 csinálja meg attól még natív lesz. Ugyanígy, ha egy PS1 játékot checkerboardolunk fel még a PS1ben a megfelelő x*x-es módszerrel, akkor az is tűpontos upscale lesz, de szintén natív lesz a jel. Az egyik jelző az előzményre vonatkozik, hogy hogyan készül (upscale, checkerboard, egyéb rásegítés, vagy izomból), a másik jelző meg a végeredményre (hogy akkor mennyiszer mennyi pixel, mi a natív felbontása). Van olyan eset, amikor mindkét jelző illik rá, mert az előzmény és az eredmény is olyan.
A checkerboard meg az upscale viszont már több hasonlóságot mutat, mert mindkettő az előzmény részre koncentrál, hogy hogyan készült a kép. Sőt közös halmazuk is van, mert ha vmi 100% checkerboarddal, akkor az egy tűpontos upscale. De ami nem 100% checkerboard az nem upscale, és ami nem tűpontos upscale, az se 100% checkerboard. Belemenjünk a halmazelméletbe is? :)
De amúgy miért a checkerboardra vagy így kibukva? AA meg AF hogy kerülte el ennyi ideig a figyelmed?! Vagy csak most hogy átnevezték őket lett hirtelen zavaró a dolog? Már nemhogy a FHD nem volt sose natív ilyen alapon, hanem a natív 720p is becsapás! Nagy trilinear checkerboardokat hazudtak az arcunkba évtizedekig!!!!444 Utoljára a Basicben írt cuccok voltak natívok! Igazságot a c-64nek!
Totálisan és visszafordíthatatlanul megőrültél. :D
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #34381 2018.12.10. 14:47

DanielT írta:Totálisan és visszafordíthatatlanul megőrültél. :D
Ez szerintem legkésőbb az első leáldos kommentjénél derült ki. De nem rossz build ez, intelligence helyett az összes pontot a wife removing skillre tette, kivéve azt a párat, ami a switch circlejerkingre ment.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #34382 2018.12.10. 14:50

Zóanagyvarázsló írta:Ez szerintem legkésőbb az első leáldos kommentjénél derült ki. De nem rossz build ez, intelligence helyett az összes pontot a wife removing skillre tette, kivéve azt a párat, ami a switch circlejerkingre ment.
aF:DAS:F:SAF:ASDF:SDF:SDFSD:FSD:F:SD:FSF :taps: :taps: :taps: :taps: Sírok. :DD

Az év kommentje kiérdemel egy natív 4K Ridge Racer 4 képet, többek között ezzel csapattam hétvégén. Tegyétek ki teljes képernyőre, mert összenyomva nem annyira natív.

Kép
Avatar
arty

Hozzászólás #34383 2018.12.10. 14:51

... moby eközben mosolyogva elsétál ...

---

Detroitot nyomom péntek óta, ez eddig a quanticdream mesterműve (a merítésből, amit játszottam, aka: ez vs. beyond :D ).
NYÍÍÍÍLVÁN a téma is nagy kedvencem, de a megvalósítás, a sztori eddigi alakulása, nem tudok belekötni semmibe.

Játékélmény nincs, de most úgy állunk, hogy ha ez lement, akkor kezdem is a heavy raint (nem lesz könnyű döntés, hogy ps3+move vagy a szebb ps4es remake kezdődjön).
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára arty 2018.12.10. 14:56-kor.
Avatar
Botond

Hozzászólás #34384 2018.12.10. 14:52

Zóanagyvarázsló írta:Az, hogy téged mi zavar, szubjektív, az, hogy a 30 fps kevesebb mint 60, a csapkodós 60 meg nem fix, mint a fix 60 meg objektív tény. Ahogy az is, hogy nagyobb halmaz tudja felhőtlenül élvezni a fix 60-at, mint a szinematik géminget, akkor is, ha a többség igénytelen.

A kamerás példám arról szólt, hogy tök mindegy milyen hányadéka forrás, a renderelési metódus, a végén azt a kijelző 4K-nak fogja látni, hiába volt ténylegesen 240p a forrás, mert OBJEKTÍVE abban készült/rögzítették. Ez nyilván egy túlzó példa volt, NEM a checkerboard rendering tökéletes analógiája. A lényege az, hogy az is számít, mit és milyen módon rendereltél/kotyvasztottál össze eredetileg.

Megjegyzem, az én butatévém a set-top még boxban 1080i jelet is csak 576i-ben kapja, mégis láthatóan jobban néz ki a forrás miatt, mint a "natív 576i". (Persze ha a másik tévén nézem, akkor ég és föld a különbség a HD és az SD között, nem csak látható.) De attól már nem változik a képminőség, hogy melyik távirányítóval nézem meg a jelről az információt, pedig az egyik 1080i-t ír, a másikkal 576i-t - a TÉVÉRE KIFELE :idiota:
Az, hogy 30<majdnem60<60 az objektív. Hogy melyik a jobb az szubjektív. A mi szép is. Azt, hogy nem számít a natívságon kívül más azt senki nem írta. Annyit írtam csak, hogy nem a definíció része. Lehet több jelzőt is aggasztani ugyanarra a dologra. Ezért hívják a BMWt is 330xd-nek mondjuk. Mert amit azzal mondasz, hogy 330 az nem jelenti azt is, hogy xd és fordítva. És a d az dízel. És nem ugyanaz egy havas úton, ha xd vagy d, de attól a d még dízel. Akkor is ha télen a nagy dombra könnyebb felmenni az xd-vel, szóval az jobb, attól még a sima d is dízel. És még egymillió érvet felhozhatunk, hogy a 330xd-hez képest, ha csak picit változtatunk és 116d akkor meg ilyen olyan hátránya van, és kompromisszumok, de a d akkor is dízel lesz. Ennyit jelent, se többet se kevesebbet. A natívság is ilyen. Egy paraméter, ami csak azt határozza meg. Meghatározhatna még végtelen plusz kettő dolgot, de nem. Csak ezt az egyet. Ez ilyen bináris dolog, még csak nem is trilineáris. :( Bezzeg az AF!
Avatar
Micsu

Hozzászólás #34385 2018.12.10. 14:58

Zóanagyvarázsló írta:Sok vezető szar ember, de nem az összes. Vegyük például a a Leáldozott Topikot és a jatekaim.hu-t! :buck:
jó példa ez biztos? :banplz:
Avatar
Micsu

Hozzászólás #34386 2018.12.10. 15:01

DanielT írta:Totálisan és visszafordíthatatlanul megőrültél. :D
sztem magyar nyelvű cikket küldjetek neki a checkerboardrol mert az angolt nem értette meg :(
Avatar
arty

Hozzászólás #34387 2018.12.10. 15:02

Micsu írta:jó példa ez biztos? :banplz:
viszlát micsu, majd ph! tartjuk a kapcsolatot! :D
Avatar
arty

Hozzászólás #34388 2018.12.10. 15:04

Micsu írta:sztem magyar nyelvű cikket küldjetek neki a checkerboardrol mert az angolt nem értette meg :(
én értem Botondot, igaza is van a finghámozós szemszögből, de inkább mobyt hibáztassuk az ISMÉTELT félrevezető definíniótorzítós kísérleteiért! :P (pró nemhalkabb, csekkerbord natív)
Avatar
arty

Hozzászólás #34389 2018.12.10. 15:06

DanielT írta:Tegyétek ki teljes képernyőre, mert összenyomva nem annyira natív.
pedig nekem a benq még így beágyazva is azt írja - ha rábökök az <INFO> gombra - hogy 2160p 60hz a kép! :conf:
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #34390 2018.12.10. 15:20

DanielT írta:aF:DAS:F:SAF:ASDF:SDF:SDFSD:FSD:F:SD:FSF :taps: :taps: :taps: :taps: Sírok. :DD

Az év kommentje kiérdemel egy natív 4K Ridge Racer 4 képet, többek között ezzel csapattam hétvégén. Tegyétek ki teljes képernyőre, mert összenyomva nem annyira natív.

Kép
A böngészőm szerint tényleg 4K, de a tévém lebuktatta a checkerboardot: csak 1080p-t ír ki. De szép munka, szabad szemre teljesen megtévesztett :eljen:

Alig várom a PlayStation Classic 4K-t ezzel a technológiával.
Avatar
Botond

Hozzászólás #34391 2018.12.10. 15:29

Micsu írta:sztem magyar nyelvű cikket küldjetek neki a checkerboardrol mert az angolt nem értette meg :(
Nyilván. Már a downsamplét se értettem. Meg az upscalet se anno. Én már csak ilyen technikai analfabéta vagyok.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #34392 2018.12.10. 15:39

arty írta:Detroitot nyomom péntek óta, ez eddig a quanticdream mesterműve (a merítésből, amit játszottam, aka: ez vs. beyond :D ).
NYÍÍÍÍLVÁN a téma is nagy kedvencem, de a megvalósítás, a sztori eddigi alakulása, nem tudok belekötni semmibe.

Játékélmény nincs, de most úgy állunk, hogy ha ez lement, akkor kezdem is a heavy raint (nem lesz könnyű döntés, hogy ps3+move vagy a szebb ps4es remake kezdődjön).
A Detroit eddig nyilván kimaradt nálam, de ahogy már többször írtam, ez gyorsan elavuló műfaj, ha játszol az újabbakkal, és a sztorik erejét is csökkenti, ha már a téma jó ismerős könyvekből, filmekből, játékokból. Tehát nehéz elképzelnem, hogy a Fahrenheit vagy a Heavy Rain most üssön igazán nagyot, azóta sok cinematikus játék jött ki, nem csak az interaktív filmeknek pozicionáltak közül.

Nálam nemrég a Tales from the Borderlands ment le:

+ jobb humorra, mint az eredeti Borderlandsek, tényleg szórakoztató, de a klasszikusokhoz vagy akár a telltale-es Sam & Maxhez nem ér fel
+ a sztori is működött annyira, amennyire egy BL-komédiához kell

0 BL popkulutárlis utalásait itt BL-utalásokra cserélték, érthető előismeret nélkül is a lényeg, de elsősorban a BL után jönnek jobban át (ezek) a poénok

- nongame, szinte messziről ordítóan kamu döntésekkel (kevés a NATÍV döntés!), nem túl érdekes/izgalmas QTE-vel
- és emiatt is belengi az egészet az antiambíció: semmi fejlődés, csak visszafelé, az új mechanikai elem, az nyomozós vision volt az egyik karakterrel, sosem láttam még ilet :ticking:

Szórakoztató volt, de látszik is rajta, hogy mennyire megújulni képtelen mechanikai futószalaggyártásba ment át a Telltale. Ami nem lenne akkora baj, ha egy stabil alapmechanikája lenne, és nem egy olyan, amit a Quantic Dream vagy a Dontnod is meghaladott már régen. Emellett nekem a sztori sem lesz annyira emlékezetes, mint egy Grim Fandangóé, egy Full Throttle-é, egy Day of the Tentacle-é, egy Monkey Islandé stb. Melyekben egyébként a feladványok is mindig hozzátettek a humorhoz, és jó pár örökre beivódott az agyamba (jobban, mint a nyomd meg az X-et!), többnyire jó értelemben véve.

A nongame-ség abból a szempontból a Wolf Among Usban zavart a legjobban, hogy ott így a játék helyettem nyomozott (megpróbáltam egy jelentet utólag direkt elszefóskodni, aki a társunk segített ki, és ment ugyanúgy tovább), hiába alakítottam nyomozót. itt ez a komédia jelleg és a karakterek természete miatt kevésbé gond, mégis jobban elegem lett már nulla mechanikából, és a TWAU-ban egy-két harc jobban esett.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #34393 2018.12.10. 15:51

Zóanagyvarázsló írta:A Detroit eddig nyilván kimaradt nálam, de ahogy már többször írtam, ez gyorsan elavuló műfaj, ha játszol az újabbakkal
Egy kínzással ér fel a Heavy Rain a Beyond/Detroit után.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #34394 2018.12.10. 16:01

DanielT írta:Egy kínzással ér fel a Heavy Rain a Beyond/Detroit után.
A Beyondhoz képest ott több karakter volt, pláne c&c, ebből a szempontból kevesebb mechanikailag. Csak már sokkal viccesebb benne, ami régen még filmszerűen működött. Nekem annyira túltolt felszínes misztikum sem jött be, de legalább kevesebb volt a plothole. De az egyértelmű, hogy szerencsésebb lett volna sorrendben haladni.

A Detroittal nem várok többet, mint "a robot is ember" témájú propagandisztikus kliségyűjteményt, remélhetően minél jobb színvonalon és minél több c&c-vel.
Avatar
arty

Hozzászólás #34395 2018.12.10. 16:10

Zóanagyvarázsló írta:A Detroit eddig nyilván kimaradt nálam, de ahogy már többször írtam, ez gyorsan elavuló műfaj, ha játszol az újabbakkal, és a sztorik erejét is csökkenti, ha már a téma jó ismerős könyvekből, filmekből, játékokból. Tehát nehéz elképzelnem, hogy a Fahrenheit vagy a Heavy Rain most üssön igazán nagyot, azóta sok cinematikus játék jött ki, nem csak az interaktív filmeknek pozicionáltak közül.
Elvileg igazad van, hiszen Asimov könyveiben végtelenszer olvastam az alapszitut (sőőőt, de nem spoilerezek!), vagy láttam filmen, sorozatban "elég", az androidos kérdéskört boncolgató alkotást, DE
- volt, hogy csak részleteiben/stílusában/színészeiben más sorozat 2x is élvezetet okozott (angol és svéd változat, Real Humans)
- Westworld (egyelőre csak s01) imádata
- még az I, robot c. reklámfilm se 2 pontos nálam imdbn, ahogyan az ex machina, chappie, blade runner után is néznék MÉG

És itt ez ilyen félinteraktív novellaként méginkább betalál nálam, annyira szépen tálalt, ill. néha annyira "realisztikus", amikor a pillanat hevében kell "lehetetlen" döntések közt választani... aztán viselni a következményeket (előre rettegek, hova fut ki nálam az egész, lehet totál "elszúrtam" már most magamnak a sztorit :( ). Tény: 1 db végigjátszott QD játék után én még valszeg jobban fogadom ezt a fajta "játékot", lehet h a Beyond is azért tetszett annyira, mert az volt nekem az "első" ? Végülis mindegy, örülök, hogy nem a Telltale cuccokkal "vesztettem el". (egy zombist kipróbáltam, nekem se a prezentáció, se a 360as szaggatás, se a döntésmentes qte-zés nem jött be - nyilván később lett volna döntés is, de mivel a sorozatot se nézem, így erre unalom miatt végül már nem kerülhetett sor).

Zóanagyvarázsló írta:A Detroittal nem várok többet, mint "a robot is ember" témájú propagandisztikus kliségyűjteményt,
megkapod :D :D
Avatar
DanielT

Hozzászólás #34396 2018.12.10. 16:15

Tegnap rábukkantam erre a Parasite Eve-re, aminek eddig csak a nevével találkoztam (PS1). Valakinek személyes tapasztalat? Nekem eddig bejön a koncepció és a hangulat, bár már fél órát futkostam, mert nem találtam meg egy kulcsot a hullán. Vó't 5 hulla kb, egyiknél se volt semmi amikor ellenőriztem az első párat. Naná, hogy az ötödiknél meg igen, de erre csak a Youtube segített rájönni.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #34397 2018.12.10. 16:22

Botond írta:Az, hogy 30<majdnem60<60 az objektív. Hogy melyik a jobb az szubjektív. A mi szép is. Azt, hogy nem számít a natívságon kívül más azt senki nem írta. Annyit írtam csak, hogy nem a definíció része. Lehet több jelzőt is aggasztani ugyanarra a dologra.
Igen, van, akit zavar a 60 fps, van,a ki nem látja a különbséget, de azért többen vannak akik számára a élményre a 60>=30, mint akiknek 60=<30. És akkor a jóhoz szokásról még nem is beszéltünk. Lehet erről filozófiai vitát nyitni, de ha csak azt nézzük leegyszerűsítve, hogy melyik jobb nagyobb halmaznak, akkor is a 60 nyer.

A natívnál pedig még mindig nem a native display resolutionről van szó, hanem a pixelek renderelésének módjáról. Meglepően sok elemzésben használja a DF is a native, a true vagy az illusion szavakat ebben a témakörben, nem nehéz kitalálni, hogy melyiket mire. (A GoW-analízisben is azt mondják, hogy natívban lehetetlen lenne Prőn.)

Szerintem mindenki tudja itt, hogy a checkerboard rendering nem upscale, hanem annál jóval trükkösebb jószág, és a végén sok pixeled lesz, csak nem teljesen olyanok, mint 2080 Ti-vel lennének.

Engem az ár-teljesítmény arány érdekel, és nem a terminusbullshit, az utóbbi csak akkor "zavar", ha például látszólag egyenlőséget akarunk tenni két nem egyenlő dolog közé.

Én támogatom a jóféle checkerboard renderinget, mert nem utazom félmilliós VGA-kban, és nehéz lépést tartani a kijelzőkkel. Akkor már inkább frém és más látványjavító effektből kell több.
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #34398 2018.12.10. 16:31

DanielT írta:Tegnap rábukkantam erre a Parasite Eve-re, aminek eddig csak a nevével találkoztam (PS1). Valakinek személyes tapasztalat? Nekem eddig bejön a koncepció és a hangulat, bár már fél órát futkostam, mert nem találtam meg egy kulcsot a hullán. Vó't 5 hulla kb, egyiknél se volt semmi amikor ellenőriztem az első párat. Naná, hogy az ötödiknél meg igen, de erre csak a Youtube segített rájönni.
klasszik sájze. bar en csak a 2-vel jatszottam anno. jo volt.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #34399 2018.12.10. 16:34

arty írta:És itt ez ilyen félinteraktív novellaként méginkább betalál nálam, annyira szépen tálalt, ill. néha annyira "realisztikus", amikor a pillanat hevében kell "lehetetlen" döntések közt választani... aztán viselni a következményeket (előre rettegek, hova fut ki nálam az egész, lehet totál "elszúrtam" már most magamnak a sztorit :( ). Tény: 1 db végigjátszott QD játék után én még valszeg jobban fogadom ezt a fajta "játékot", lehet h a Beyond is azért tetszett annyira, mert az volt nekem az "első" ? Végülis mindegy, örülök, hogy nem a Telltale cuccokkal "vesztettem el". (egy zombist kipróbáltam, nekem se a prezentáció, se a 360as szaggatás, se a döntésmentes qte-zés nem jött be - nyilván később lett volna döntés is, de mivel a sorozatot se nézem, így erre unalom miatt végül már nem kerülhetett sor).
Nyilván vannak témák, melyeket egyéni preferenciáktól függően századszor is bekajálunk, de azért 100. nézésre nem fog meghökkenteni vagy megijeszteni az Alien 2018-ban. Kurva jó még mindig, persze. De ezek az interaktív filmek nem biztos, hogy azon a szinten vannak. Vagy a Blade Runnerén. Vagy Asimovén.

A Walking Deaddel annyira sokat nem vesztettél, voltak jó momentumai képregénynek és a sorozatnak is, de nem éreztem kihagyhatatlannak egyiket sem, míg jutotam velük. A játék jobban bejött (utánuk), és drámában simán leverte a HR-t vagy a Beyondot nálam. Nyilván ha taszít a zombis téma vagy a grafikai stílus, az nem segít. De minél több hasonló tartalmat fogyasztasz, az is nyilván erodálja. Nekem a Last of Us eddig kimaradt, de belefutottam Tinman panaszába, hogy a Walking Dead után koppintásnak érezte, és nem volt annyira odáig érte. Fogalmam sincs, hogy igaza van-e, hasonlóképpen gondolnám-e (tény: mindkettőben vannak szakáll, kislány, zombik és csúnya emberek), csak jelzem, hogy ilyen is van, és neked éppen a TWD lehet a Last of Us után fölösleges.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #34400 2018.12.10. 16:38

arty írta:Elvileg igazad van, hiszen Asimov könyveiben végtelenszer olvastam az alapszitut (sőőőt, de nem spoilerezek!), vagy láttam filmen, sorozatban "elég", az androidos kérdéskört boncolgató alkotást, DE
- volt, hogy csak részleteiben/stílusában/színészeiben más sorozat 2x is élvezetet okozott (angol és svéd változat, Real Humans)
- Westworld (egyelőre csak s01) imádata
- még az I, robot c. reklámfilm se 2 pontos nálam imdbn, ahogyan az ex machina, chappie, blade runner után is néznék MÉG

És itt ez ilyen félinteraktív novellaként méginkább betalál nálam, annyira szépen tálalt, ill. néha annyira "realisztikus", amikor a pillanat hevében kell "lehetetlen" döntések közt választani... aztán viselni a következményeket (előre rettegek, hova fut ki nálam az egész, lehet totál "elszúrtam" már most magamnak a sztorit :( ). Tény: 1 db végigjátszott QD játék után én még valszeg jobban fogadom ezt a fajta "játékot", lehet h a Beyond is azért tetszett annyira, mert az volt nekem az "első" ? Végülis mindegy, örülök, hogy nem a Telltale cuccokkal "vesztettem el". (egy zombist kipróbáltam, nekem se a prezentáció, se a 360as szaggatás, se a döntésmentes qte-zés nem jött be - nyilván később lett volna döntés is, de mivel a sorozatot se nézem, így erre unalom miatt végül már nem kerülhetett sor).

megkapod :D :D
azt a akta akármit te ajánlottad de pár rész utána feladtam :(
Avatar
Moby

Hozzászólás #34401 2018.12.10. 16:51

Zóanagyvarázsló írta:A mérvadó teknós oldalak szerint van minőségi különbség a checkerboard és a "true" 4K között. (De egyáltalán nem sok, és marhára megéri a checkerboarding az uralkodó vélemények szerint. A DF is checkerboardot szeretne nextgenre, és az érveik papíron meggyőzőek.)

Az én "hitem" mindössze annyi volt, hogy komolyan vettem a szakértők véleményét, amit nyilván nem ingattál meg azzal, hogy a sík egyszerű és nyelvpolitikai háborútól mentes (értsd: marhára nem az érdekel, ki mit hív natívnak) eldöntendő kérdésemre nem válaszoltál.
Nem értem milyen kérdést kellene eldöntenem, amikor a nálam sokkal hitelesebb DF végtelenszer megtette. De legyen hát iss az egyik, ami ráadásul pont a témába vág. BELENAGYÍTVA az üljhátrébbhívőknek :D
phpBB [media]


Ahogy írtam, a checkerboard nem változtat a főbontáson se főfele, se lefele. A "FELcheckerboardozás" egy értelmezhetetlen kifejezés olyanoktól, akik a megfelelő ismeretek hiányában képtelenek különbésget rendering és scaling között. A checkerboard nem szkélel. Nem dáunmintáz. Nem méretez. Nem növeli és csökkenti a főbontás. Sehogysenem.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #34402 2018.12.10. 17:09

te nem érted moby
pcn TITAN RTXen jó, ez meg egy szar :mf2:
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #34403 2018.12.10. 17:24

Moby írta:Nem értem milyen kérdést kellene eldöntenem, amikor a nálam sokkal hitelesebb DF végtelenszer megtette. De legyen hát iss az egyik, ami ráadásul pont a témába vág. BELENAGYÍTVA az üljhátrébbhívőknek :D
A kérdés sz lett volna, hogy a - kedvedért idézőjelben - "natív" 4K>checkerboard 4K igaz-e. Az eredeti állításom sem ment ennél messzebb, de a lényege eleve leginkább az volt, hogy bejött neked a teknó nyújtotta végeredmény. (És nem, nem azt írtam, hogy nagy a különbség, vagy a checkerboard rendering nem jó teknó vagy nem jó kompromisszum.)

Ezt én is linkeltem, és mondja is pár másodperccel azelőtt, ahová te lőtted be a videót: "native 4K is always going to be superior of course". Később meg, hogy a PRÖ nem tudná natív 4K-ban renderelni. Ezt vehetem a te válaszodnak is?

Sosem írtam, hogy checkerbord rendering=upscaling, az ellenkezőjét igen. (Bár arra hivatkoztam, hogy a DF smart upscalingnek is nevezte "jobb híján".) Tehát nem tudom, hogy miről kellene meggyőződnöm.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #34404 2018.12.10. 18:33

Na jól van, nem csak a pólón ment a propaganda, hanem Sonicfox is a díjátadót tartotta a legalkalmasabb helyszínnek, hogy szexuális beállítottságát megossza a közönséggel és a világgal. Természetesen nem hetero, mert ha az lenne és mellette nem néger, tuti ott helyben keresztrefeszítik.

Nem tudom ti hogy vagytok vele, de én nem voltam rá kíváncsi, hogy buzi vagy nem. Egyszerűen nem érdekel. Fura!

2:10-től

phpBB [media]
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #34405 2018.12.10. 18:40

DanielT írta:Na jól van, nem csak a pólón ment a propaganda, hanem Sonicfox is a díjátadót tartotta a legalkalmasabb helyszínnek, hogy szexuális beállítottságát megossza a közönséggel és a világgal. Természetesen nem hetero, mert ha az lenne és mellette nem néger, tuti ott helyben keresztrefeszítik.

Nem tudom ti hogy vagytok vele, de én nem voltam rá kíváncsi, hogy buzi vagy nem. Egyszerűen nem érdekel. Fura!
Rosszmájú vagy. Most gondolja bele, milyen sokat jelenthet ez azoknak, akiknek az irányultságukat titkolniuk kell. Még pár ilyen coming out, és végre arty is színt mer vallani nekünk. Mi pedig mögötte fogunk állni, mint mindig.

Spoiler
Mondjuk én csak azért szoktam mögé orientálódni, hogy picsán rúgjam, de a részletekben ne vesszünk el! Éljen a szeretet! És az AMD!
Avatar
Moby

Hozzászólás #34406 2018.12.10. 18:44

DanielT írta:Természetesen nem hetero, mert ha az lenne és mellette nem néger, tuti ott helyben keresztrefeszítik.
Menő dolog lett buzinak lenni, és szégyenletes lett nembuzinak lenni. Buktunk megint egy szitokszót, vagyis hogy meg kell tanulnunk helyesen használni. Még nem vagyok benne biztos, hogy minden körülmények között jól fog-e működni. Meglátjuk.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #34407 2018.12.10. 18:48

Zóanagyvarázsló írta:Rosszmájú vagy. Most gondolja bele, milyen sokat jelenthet ez azoknak, akiknek az irányultságukat titkolniuk kell. Még pár ilyen coming out, és végre arty is színt mer vallani nekünk. Mi pedig mögötte fogunk állni, mint mindig.

Spoiler
Mondjuk én csak azért szoktam mögé orientálódni, hogy picsán rúgjam, de a részletekben ne vesszünk el! Éljen a szeretet! És az AMD!
20 éve, vagy talán 10 még jelenthetett is valamit egy híres ember coming outja, de manapság? A fiatalabb generáció szerintem már nem foglalkozik vele, akik meg eddig nem voltak "meggyőzve", azokat már elég nehéz lesz.

Na mindegy, nem vagyok a téma szakértője, csak mint a melegekkel kapcsolatban abszolút toleráns emberként érzékelem, hogy nekem ez már kezd sok lenni és átfordulni a hatás. Persze nem fogok gyűlölködni, meg semmi egyéb, csak köszi, ne told már az arcomba, hogy rámész torokkal a brére. Nem érdekel, nem releváns, nem mond el rólad semmit emberként.

Ha odajön és elmondja személyesen nekem, hogy az enyémre kúszna rá, az más helyzet, mert érintett vagyok. Elmondom, hogy sajnos nem pálya, de köszönöm a figyelmet, remélem másnál sikerrel jár.
Avatar
Moby

Hozzászólás #34408 2018.12.10. 19:26

Legyen hát, bassza kurvaélet, mér épp én maradnék ki, ha már ennyire menő lett? Coming out.





8 év után elkezdtem nézni a game of thronest :D
Avatar
DanielT

Hozzászólás #34409 2018.12.10. 19:32

Moby írta:Legyen hát, bassza kurvaélet, mér épp én maradnék ki, ha már ennyire menő lett? Coming out.





8 év után elkezdtem nézni a game of thronest :D
Hehe. Én akkor csatlakoztam be, amikor már volt vagy 5-6 évad. Eleve csak vígjátékot nézek sorozatban szinte, meg divat is volt, meg kardozósbaszósközépkorifos. Na, azóta 4x láttam az összes részt és lesz ez még több is.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #34410 2018.12.10. 19:34

Ez meg a szokásos minőségű és érdekes anyag. Sajnos nem tudható, hogy a narrátor, a fejlesztők, vagy bárki a projekt kapcsán meleg, transznemű, vagy egyéb volt -e. Mármint nyilván volt, de jó lenne, ha kiállnának és az arcomba tolnák az infót.

phpBB [media]
Avatar
Botond

Hozzászólás #34411 2018.12.10. 19:50

Moby írta:A "FELcheckerboardozás" egy értelmezhetetlen kifejezés
Az esetek nagy többségében igazad van. Azonban többféle trükkel tolják a checkerboardozást, ezek közül az egyik amikor 4k felbontásnál 4 képpontba nem négy képpontnyi szín információt számol ki a vga, hanem csak egyet, így a 4 képpont azonos színű. Ez egy másik esetben tapasztalható még, a tökéletes 1080p -> 4k upscalenél. Ezért utalnak rá sok helyen, hogy olyasmi, mint az upscale, de igazad van, mégsem az, mert attól, hogy egy tökéletes upscalenél minden képpont úgy viselkedik ahogy checkerboardozás közben is viselkedhet néha egy-egy rész attól még a kettő nem ugyanaz. Viszont szerintem ez az egyik gyökere a félreértésnek sokaknál, amit csak fokoz, hogy amúgy a DF cikk is 'smart upscale' technikaként hivatkozik rá, feltételezem ugyanezen párhuzamnak hála.
Avatar
Botond

Hozzászólás #34412 2018.12.10. 19:56

DanielT írta:Hehe. Én akkor csatlakoztam be, amikor már volt vagy 5-6 évad. Eleve csak vígjátékot nézek sorozatban szinte, meg divat is volt, meg kardozósbaszósközépkorifos. Na, azóta 4x láttam az összes részt és lesz ez még több is.
Most kijött a múlt héten ilyen 12 részes minisorozat, ahol negyed órában a 12 életben lévő főszereplőt formáló színész(nő) elmondja, hogy mi történt a karakterével az előző hét évadban, néha vicces kiszólással, hogy a forgatáson ez vagy az volt, meg hogy ő amúgy mit gondol a karakteréről. Jópofaság.
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #34413 2018.12.10. 19:58

DanielT írta:Na jól van, nem csak a pólón ment a propaganda, hanem Sonicfox is a díjátadót tartotta a legalkalmasabb helyszínnek, hogy szexuális beállítottságát megossza a közönséggel és a világgal. Természetesen nem hetero, mert ha az lenne és mellette nem néger, tuti ott helyben keresztrefeszítik.

Nem tudom ti hogy vagytok vele, de én nem voltam rá kíváncsi, hogy buzi vagy nem. Egyszerűen nem érdekel. Fura!
]
hahh! vissza fogod meg sirni az ilyen kis aprosagokat. buzi? pfff. na majd ha a mainstream mediaban es europaban is felütik a fejüket a modern nemek. mert ugye nem csak ketfele vanik (jany es fijú). a-aaa! tizen-huszon-...! unatkozo, mentalis problemakkal küzdö fiatal amerikaiak elinteztek, hogy nehol mar elöiras pl a professzoroknak is, hogy megjegyezze, melyik diak milyen megszolitast preferal. mer' ö nem lany, nem is fiu, ... ö KÜLÖNLEGES. 10% lany, 30% fiú, 60% vizibicikli.
meg az elmerokkant professzornö 1-est ad a diaklany dolgozatara, mert "huMAN" szot hasznalt es ugye hypermaszkuliniti... (nem vicc basszamegakurvaelet... megtörtent!)

phpBB [media]
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #34414 2018.12.10. 20:12

DanielT írta:20 éve, vagy talán 10 még jelenthetett is valamit egy híres ember coming outja, de manapság? A fiatalabb generáció szerintem már nem foglalkozik vele, akik meg eddig nem voltak "meggyőzve", azokat már elég nehéz lesz.

Na mindegy, nem vagyok a téma szakértője, csak mint a melegekkel kapcsolatban abszolút toleráns emberként érzékelem, hogy nekem ez már kezd sok lenni és átfordulni a hatás. Persze nem fogok gyűlölködni, meg semmi egyéb, csak köszi, ne told már az arcomba, hogy rámész torokkal a brére. Nem érdekel, nem releváns, nem mond el rólad semmit emberként.

Ha odajön és elmondja személyesen nekem, hogy az enyémre kúszna rá, az más helyzet, mert érintett vagyok. Elmondom, hogy sajnos nem pálya, de köszönöm a figyelmet, remélem másnál sikerrel jár.
Szerintem Szaúd-Arábiában vagy akár Oroszországban még lenne is hírértéke. És azért nálunk* is jobban a fű alatt megy, de tényleg nem vagyok kíváncsi erre sem. Eddig mondjuk azt sem tudtam, hogy létezik ez a Sonicfox, de hála neked, ez elmúlt.

A PC meg tényleg olyan vadhajtásokhoz vezet, hogy a sport szellemével és a nőkkel szemben unfair - és testi épségükre veszélyes módon - módon már kigyúrt hormonkezelt exférfiak is lehetnek néhol női válogatott játékosok. Bemutatom Hannah Mouncey-t:

Kép

Kép

Kép

Kép

Ennek a toleranciához már semmi köze, csak legény vagy nő vagy transznemű legyen a talpán, aki ezt kifogásolja.

*
Spoiler
Mármint nem nálam és artynál, hanem Magyarországon, ti kis huncutok :banplz:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #34415 2018.12.10. 20:16

Botond írta:Most kijött a múlt héten ilyen 12 részes minisorozat, ahol negyed órában a 12 életben lévő főszereplőt formáló színész(nő) elmondja, hogy mi történt a karakterével az előző hét évadban, néha vicces kiszólással, hogy a forgatáson ez vagy az volt, meg hogy ő amúgy mit gondol a karakteréről. Jópofaság.
Na ezt tuti nem nézem meg. Még az is zavar, amikor celeb hírekben/civilben látom a szereplőket, mert kizökkent, rombolja az illúziót. Ezért volt jó, hogy korábban fogalmam sem volt, hogy kik ezek, így a 6 évadot úgy tudtam nézni, mintha egy reality show lenne, nem pedig színészek. :D
Avatar
DanielT

Hozzászólás #34416 2018.12.10. 20:21

SlickAdam írta:hahh! vissza fogod meg sirni az ilyen kis aprosagokat. buzi? pfff. na majd ha a mainstream mediaban es europaban is felütik a fejüket a modern nemek. mert ugye nem csak ketfele vanik (jany es fijú). a-aaa! tizen-huszon-...! unatkozo, mentalis problemakkal küzdö fiatal amerikaiak elinteztek, hogy nehol mar elöiras pl a professzoroknak is, hogy megjegyezze, melyik diak milyen megszolitast preferal. mer' ö nem lany, nem is fiu, ... ö KÜLÖNLEGES. 10% lany, 30% fiú, 60% vizibicikli.
meg az elmerokkant professzornö 1-est ad a diaklany dolgozatara, mert "huMAN" szot hasznalt es ugye hypermaszkuliniti... (nem vicc basszamegakurvaelet... megtörtent!)

[video]naezjóvolt[/video]
Ez a videó jó volt. :D Persze az alap poént 20 secben el lehetett volna mondani, de a leges-legvégéért megérte megnézni az egészet. :D (aki szeretné értékelni, sajnos nem elég csak a végét, az egészet kell) :D
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #34417 2018.12.10. 20:22

SlickAdam írta:hahh! vissza fogod meg sirni az ilyen kis aprosagokat. buzi? pfff. na majd ha a mainstream mediaban es europaban is felütik a fejüket a modern nemek. mert ugye nem csak ketfele vanik (jany es fijú). a-aaa! tizen-huszon-...! unatkozo, mentalis problemakkal küzdö fiatal amerikaiak elinteztek, hogy nehol mar elöiras pl a professzoroknak is, hogy megjegyezze, melyik diak milyen megszolitast preferal. mer' ö nem lany, nem is fiu, ... ö KÜLÖNLEGES. 10% lany, 30% fiú, 60% vizibicikli.
meg az elmerokkant professzornö 1-est ad a diaklany dolgozatara, mert "huMAN" szot hasznalt es ugye hypermaszkuliniti... (nem vicc basszamegakurvaelet... megtörtent!)

angollecke.mp4
A végén még a magyar lesz a legkönnyebb nyelv a világon, mert nincsenek benne nemek. Talán ezért is nem gondolkozom soha azon, hogy férfi vagyok-e, élem az életem, ahogy tetszik, és nem kell semmi ilyesmit latolgatnom. Nehéz is megértenem, hogy miért lenne jó, ha kitalálnék magamnak egy saját személyes névmást, ami nemi önazonosságra utalna. Minek? Mi köze hozzá bárkinek? Miért derüljön már ki a személyes névmásomból, hogy négy gyerekem van, bigámista vagyok, a két családom nem tud egymásról, és esténként buzibárba járok? Miért lenne jó az nekem? Ember vagyok, és kész, bazmeg!
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #34418 2018.12.10. 20:28

Zóanagyvarázsló írta:A végén még a magyar lesz a legkönnyebb nyelv a világon, mert nincsenek benne nemek. Talán ezért is nem gondolkozom soha azon, hogy férfi vagyok-e, élem az életem, ahogy tetszik, és nem kell semmi ilyesmit latolgatnom. Nehéz is megértenem, hogy miért lenne jó, ha kitalálnék magamnak egy saját személyes névmást, ami nemi önazonosságra utalna. Minek? Mi köze hozzá bárkinek? Miért derüljön már ki a személyes névmásomból, hogy négy gyerekem van, bigámista vagyok, a két családom nem tud egymásról, és esténként buzibárba járok? Miért lenne jó az nekem? Ember vagyok, és kész, bazmeg!
igen, igy gondolkodik egy modern psziches problemaktol mentes ember.
Avatar
eje75

Hozzászólás #34419 2018.12.10. 20:33

Moby írta:Coming out.
Ha már coming out, akkor #meeto : megvettem a Just Cause 4-et... Prö-re :wilting: :wilting: :wilting: azóta szopok...megállás nélkül...
Avatar
eje75

Hozzászólás #34420 2018.12.10. 20:41

DanielT írta:Ha odajön és elmondja személyesen nekem, hogy az enyémre kúszna rá, az más helyzet, mert érintett vagyok. Elmondom, hogy sajnos nem pálya, de köszönöm a figyelmet, remélem másnál sikerrel jár.
Gondolkodtam a témán, és az egész "odajön és elmondja személyesen nekem, hogy az enyémre kúszna rá" kérdéskörben engem csak egy dolog bánt, nem több:
Spoiler
ezgif.com-video-to-gif(1).gif
Hogy helyetted mé nem egy ilyen vörös dögevő tud megtalálni hasonló gesztusokkal...te kecseg!! :nyes: :nyes: :nyes:
Avatar
Moby

Hozzászólás #34421 2018.12.10. 21:13

Botond írta:Azonban többféle trükkel tolják a checkerboardozást, ezek közül az egyik amikor 4k felbontásnál 4 képpontba nem négy képpontnyi szín információt számol ki a vga, hanem csak egyet, így a 4 képpont azonos színű.
A checkerdboradnál ilyen nem létezik. A checkerboard a render minden pixelére számol valamit. Külön-külön. Az egyik párosra az új scenedata-ból, a másik párosokra meg az előző frame pixeleit reprojektálja(eltolja az elmozdulás vektorával). A 4 képpontra 1-et számol ez nem a checkerboard. Annál ilyen nincs. Ugyanarra a scene-re a "tru"4k meg a csekerboard full ugyanazt a képet fogja kiszámolni amig el nem mozdítod a képet. Ha mozdul, lesz különbség (artifatktol), de az is sakktáblában artifaktol, merugye külön forrásból számolódnak a sakktábla fekete és fehér mezői. Tényleg nem akarok többet erről írni, millió forrás van a dologra.
Avatar
Greyfox

Hozzászólás #34422 2018.12.10. 21:19

eje75 írta:Ha már coming out, akkor #meeto : megvettem a Just Cause 4-et... Prö-re :wilting: :wilting: :wilting: azóta szopok...megállás nélkül...
Pro-ra? Nincsen neked pécéd? :email:
Avatar
Mekee

Hozzászólás #34423 2018.12.10. 21:31

arty írta:nem lesz könnyű döntés, hogy ps3+move vagy a szebb ps4es remake kezdődjön.
Ez szerintem nemigazán eldöntendő kérdés, mivel nem egy játék, az égvilágon semmit nem ad hozzá az, hogy fagyival hadonászol. Látványra meg egyértelműen szebb.
Avatar
Mekee

Hozzászólás #34424 2018.12.10. 21:33

arty írta:teló volt a melóban nálam, amikor először felmerült a mostani netflixezésem, 1-1 sorozatepizód viszont még akár realworld esetben is lepereghetett volna
+melóban króm/otthon buta plazmán szintén(króm), gyorsan akartam konzumálni (ps4-xbox biztos jó, csak ott baszkódni kell a loginnel/párosítással ;) )

hosszútávon nyilván nem ezeket választanám, de tényleg akkora elvárás, hogy a világ legelterjedtebb böngészőjében minőségi szolgáltatást nyújtson egy netflix?
Nyilván elvárhatod egy üveg kólától is, hogy kólásanálszekszelve belenyomkodd a transznemű gépházadba, de kitalálni inkább az orális emberi bevitelre találták ki, ahogyan a netflixet is a tv-re, natív app-ból nézve otthon.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #34425 2018.12.10. 21:34

Moby írta:A checkerdboradnál ilyen nem létezik. A checkerboard a render minden pixelére számol valamit. Külön-külön. Az egyik párosra az új scenedata-ból, a másik párosokra meg az előző frame pixeleit reprojektálja(eltolja az elmozdulás vektorával). A 4 képpontra 1-et számol ez nem a checkerboard. Annál ilyen nincs. Ugyanarra a scene-re a "tru"4k meg a csekerboard full ugyanazt a képet fogja kiszámolni amig el nem mozdítod a képet. Ha mozdul, lesz különbség (artifatktol), de az is sakktáblában artifaktol, merugye külön forrásból számolódnak a sakktábla fekete és fehér mezői. Tényleg nem akarok többet erről írni, millió forrás van a dologra.
Te, hát ebből nekem már úgy tűnik, hogy ez a csekkerbord még natívabb mint bármi. Szinte már exkluzív, különleges érzést kölcsönöz a pixeleknek egy ilyen értő, sakktábla-sommelier előadás! :idiota:
Avatar
Mekee

Hozzászólás #34426 2018.12.10. 21:36

DanielT írta:aF:DAS:F:SAF:ASDF:SDF:SDFSD:FSD:F:SD:FSF :taps: :taps: :taps: :taps: Sírok. :DD

Az év kommentje kiérdemel egy natív 4K Ridge Racer 4 képet, többek között ezzel csapattam hétvégén. Tegyétek ki teljes képernyőre, mert összenyomva nem annyira natív.

rizsrészer.pic
Natív ez, mert csak a böngésző méretezte le, nem a gpu. Bár lehetnél pontosabb, mert nem derült ki, hogy transznemű-e az autó söfőrje, vagy a böngésző, vagy a gpu. Ez így ne haragudj, de semmit nem ér. :banplz:
Avatar
Moby

Hozzászólás #34427 2018.12.10. 21:39

DanielT írta:Te, hát ebből nekem már úgy tűnik, hogy ez a csekkerbord még natívabb mint bármi. Szinte már exkluzív, különleges érzést kölcsönöz a pixeleknek egy ilyen értő, sakktábla-sommelier előadás! :idiota:
A csekerboard faszaság. Nem annyira faszaság, mint hátrébbülni, cserébe nem is baszom bele a tarkómat semmibe :)
Avatar
DanielT

Hozzászólás #34428 2018.12.10. 22:22

Moby írta:A csekerboard faszaság. Nem annyira faszaság, mint hátrébbülni, cserébe nem is baszom bele a tarkómat semmibe :)
Nem mondtam, hogy nem faszaság, sőt, szerintem is az.
Spoiler
Csak nem natív. :mf2:
Spoiler
Tényleg nem.
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #34429 2018.12.10. 22:35

Zóanagyvarázsló írta:A végén még a magyar lesz a legkönnyebb nyelv a világon, mert nincsenek benne nemek. Ember vagyok, és kész, bazmeg!
Bennem is kb. az fogalmazódott meg, hogy a tanárnő lesz szíves gender neutrál ungarische nyelven megszólítani. Majd természetesen fel is nyomnám az intézményvezetőnél, mert ezzel cultural appropriation-t követne el. :falbav:
A meleg témáról meg annyit, hogy vannak akiről nem is gondoltam volna, és egyébként tök normálisak pl. itthon Kulka, csak mellesleg másik lyukra játszanak. Meg vannak ezek a furry foxok, akik megszólal és egy ütni való buzi, pedig eddig nem is hallottam róla.
Avatar
Moby

Hozzászólás #34430 2018.12.10. 23:09

benőmenő írta:Bennem is kb. az fogalmazódott meg, hogy a tanárnő lesz szíves gender neutrál ungarische nyelven megszólítani. Majd természetesen fel is nyomnám az intézményvezetőnél, mert ezzel cultural appropriation-t követne el. :falbav:
A meleg témáról meg annyit, hogy vannak akiről nem is gondoltam volna, és egyébként tök normálisak pl. itthon Kulka, csak mellesleg másik lyukra játszanak. Meg vannak ezek a furry foxok, akik megszólal és egy ütni való buzi, pedig eddig nem is hallottam róla.
A meleg témáról meg annyit, hogy annyira semmit nem sikerült elérni a témában, hogy a téma még mindig téma. Pedig nekem olybá tűnt az életem során, hogy azok a melegek, akiknek agyuk is volt, nem csak szexualitásuk, és az öket támogató nem melegek, akiknek agyuk is volt nem csak szexualitásuk épp azt szeretnék volna elérni, hogy a téma ne legyen többé téma. Hát ez eddig valahogy gecire nem jött össze, a szexualitás túlkommunkálása valahogy piszkosul nem oldotta meg a problémát. Az elfogadás sokat nőtt, de nem emiatt, és itt normális állapotokról nincs szó. Mondjuk a szexualitástól gecire távolálló pitiáner kérdésekben sem képesek elvilseni az emberek egymás véleményét, jóformán a létezését sem, meglepő is lenne, ha pont ez menne normálisan. De hogy szóval nem is itt kellene kezdeni. Az elmúl tnéhány hónapban gyakorlatilag otthagytam az internetet. Ez az egyetlen fórum, ímit írok és olvasok. Kibaszottul káros lett amivé tette az embereket az internet, meg a személytelenség. Facetoface még némileg eltérően működünk, de nyilvánvalóan ez is csak idő kérdése. Az emberi faj valamiféle zombilétre van ítélve. Belénk van kódolva.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #34431 2018.12.10. 23:19

Moby írta:A meleg témáról meg annyit, hogy annyira semmit nem sikerült elérni a témában, hogy a téma még mindig téma. Pedig nekem olybá tűnt az életem során, hogy azok a melegek, akiknek agyuk is volt, nem csak szexualitásuk, és az öket támogató nem melegek, akiknek agyuk is volt nem csak szexualitásuk épp azt szeretnék volna elérni, hogy a téma ne legyen többé téma. Hát ez eddig valahogy gecire nem jött össze, a szexualitás túlkommunkálása valahogy piszkosul nem oldotta meg a problémát. Az elfogadás sokat nőtt, de nem emiatt, és itt normális állapotokról nincs szó. Mondjuk a szexualitástól gecire távolálló pitiáner kérdésekben sem képesek elvilseni az emberek egymás véleményét, jóformán a létezését sem, meglepő is lenne, ha pont ez menne normálisan. De hogy szóval nem is itt kellene kezdeni. Az elmúl tnéhány hónapban gyakorlatilag otthagytam az internetet. Ez az egyetlen fórum, ímit írok és olvasok. Kibaszottul káros lett amivé tette az embereket az internet, meg a személytelenség. Facetoface még némileg eltérően működünk, de nyilvánvalóan ez is csak idő kérdése. Az emberi faj valamiféle zombilétre van ítélve. Belénk van kódolva.
Mondjuk az emberek többsége tényleg nem tenné rosszul, ha a négy fal között tartaná a véleményét is. Még akkor is, ha ritkán tudnak meghatni, de tény, hogy volt szerencsém már olyanhoz, akit ha az interneten olvasok, az is durva lett volna SG után is :merges2:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #34432 2018.12.11. 09:09

A Rage 2 meg nem jön Steamre, hanem a csodálatos Bethesda Store-on vehető meg és a Bethesda Launcherből indítható! Remek! Legalább ezért se kell pénzt adni.

Meanwhile agyhalott földén: "I'm ok with this, competition is always good"

Ja, tényleg kurvajó, hogy ugyanannyiért megveheted máshol, fragmentálva a gyűjteményed, telepítve a sok szemetet.

szerk: Illetve jöhetne PS4-re, ha 60 frémet tudna. Meglássuk!
Avatar
Moby

Hozzászólás #34433 2018.12.11. 10:58

DanielT írta:szerk: Illetve jöhetne PS4-re, ha 60 frémet tudna. Meglássuk!
Apex engine-el? Meglepő fordulat lenne :D
Avatar
Botond

Hozzászólás #34434 2018.12.11. 11:11

DanielT írta:A Rage 2 meg nem jön Steamre, hanem a csodálatos Bethesda Store-on vehető meg és a Bethesda Launcherből indítható! Remek! Legalább ezért se kell pénzt adni.

Meanwhile agyhalott földén: "I'm ok with this, competition is always good"

Ja, tényleg kurvajó, hogy ugyanannyiért megveheted máshol, fragmentálva a gyűjteményed, telepítve a sok szemetet.

szerk: Illetve jöhetne PS4-re, ha 60 frémet tudna. Meglássuk!
Az epic store kapcsán is megy a szkander sok helyen, hogy akkor most jó vagy nem jó a verseny. Nagyon elméleti szinten jónak kellene lennie több szempontból is, egyrészt olcsóbban kellene adniuk, hogy náluk vedd meg, másrészt ha kifekszik egy-egy ilyen bolt a nagy versenyben, akkor nem bukod a teljes libraryd, csak azt ami az adott storenál volt. Elméletileg tehát jó.
Gyakorlatilag a konzoloknak megfelelően platform (vagyis store) túszokat szednek, és lesz ilyen store exclu, olyan store exclu, mint ahogy most is van, és csak növekszik a kliensek száma. Én elkezdtem a kliens mentesítést, bneten kijátszottam mindent ami érdekel és uninstall. Windows boottal csak a steam indul, de azon is gondolkozok, hogy kiveszem a bootkörből, mert amúgy ha PCn játszok akkor az elmúlt időszakban szinte csak uplay címekkel, amiket már direktben ott vettem (vagy aktiváltam humble csomagból). Viszont erősen gondolkozok, hogy originen kellene lepörgetni a maradék 5-10 címet ami oda van és van esélye, hogy végigpörgessem, aztán arra is egy kövér uninstall.
Bethesda launcher, ugyanmár. Majd ha jön switchre az elder scroll6 vagy okoshangszóróra akkor játszok vele, de több klienst nem engedek fel a gépre. Nincs itt semmiféle verseny. ACk esetén is centekben mérhető különbség szokott lenni az uplayes és a steames akciós ár között, alapár ugyanannyi. Már csak azért veszem uplayen, hogy eggyel kevesebb kliens fusson amikor játszok.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #34435 2018.12.11. 11:17

Botond írta:Az epic store kapcsán is megy a szkander sok helyen, hogy akkor most jó vagy nem jó a verseny. Nagyon elméleti szinten jónak kellene lennie több szempontból is, egyrészt olcsóbban kellene adniuk, hogy náluk vedd meg, másrészt ha kifekszik egy-egy ilyen bolt a nagy versenyben, akkor nem bukod a teljes libraryd, csak azt ami az adott storenál volt. Elméletileg tehát jó.
Nem jó, elméletileg sem. Ezek a kis putri cégek 20x nagyobb eséllyel borulnak be, mint a mammut Steam. Verseny meg nincs, mert ugyanannyiba kerül, csak több marad a kiadónál.

Ez egy ÉC, semmi más, egy felhasználó ellenes mocsok.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #34436 2018.12.11. 11:18

Moby írta:Apex engine-el? Meglepő fordulat lenne :D
Aszittem Idtech, ami a legendák szerint konzolon működik. Sőt, az egyetlen, ami működik 60 frémmel gyakorlatilag manapság.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #34437 2018.12.11. 11:22

Milyen kurvajó a verseny! Nézzük az Epic Store nevezését a refund versenyszámban!

"We need you to please provide the following information:

Your public IP address(es) (IPv4), which you can find by searching "What is my IP address" in your internet browser, if you use multiple devices, please include all IP addresses .
Date when you created your Epic Games account .
An invoice ID for any Epic Games purchase you made on the account (the Invoice ID begins with an "A," followed by 8 digits, example: A12345678) .
Locations (city, state/province) where you made purchases on the account
Original display name for the account
Last 4 digits of the first payment card used on the account
Date of your last login
Names of any PlayStation, Switch, Twitch, or Xbox accounts connected to your Epic Games account and the dates when they were connected ."

Meanwhile on Steam: klikkelj kettőt.

Húúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúdejóaversenyvrrummvrumm!
Avatar
DanielT

Hozzászólás #34438 2018.12.11. 11:32

BFV már 11 990 Ft fizikai kópiában itthon is. Csodás látni ezt az epik failt.

Blackfriday-en 7-8k ért ment USA-ban, a megjelenéstől számított 2 héten belül.
Avatar
Botond

Hozzászólás #34439 2018.12.11. 11:39

DanielT írta:BFV már 11 990 Ft fizikai kópiában itthon is. Csodás látni ezt az epik failt.

Blackfriday-en 7-8k ért ment USA-ban, a megjelenéstől számított 2 héten belül.
Lassan fizetős demó lesz minden és mikro tranzakcióban tudod kifizetni a tartalomért a jól megérdemelt 100-200 eurót.
Avatar
arty

Hozzászólás #34440 2018.12.11. 12:39

Moby írta:Menő dolog lett buzinak lenni, és szégyenletes lett nembuzinak lenni.
Ez nem igaz.

Vissza: “Leáldozott.hu”