A PC-s játékoknak leáldozott

A Leáldtopik új otthona
Avatar
deep

Hozzászólás #34301 2018.12.08. 20:33

Moby írta:Ugyanaz az apu, ugyanaz a csíkszélesség, ugyanaz a hűtés, ugyanaz a fogyasztás az összes próban. Mitől lenne halkabb? A fizika nem olvas internetet.
4-5 decibellel halkabb. DF tesztelte.
Avatar
Botond

Hozzászólás #34302 2018.12.08. 20:44

deep írta:Ügyködünk mi ott a ZEN irodában néha máson is, mint pinball gyártáson. Hátha ez több topiklakót izgat fel :D
Ez ilyen lands of lore/eye of the beholder klón? Jól néz ki, majd switchen ránézek. :) Bár castlestormot se mertem megvenni negyedik platformként switchen, annyira rámmordult Dani. :(
Avatar
Greyfox

Hozzászólás #34303 2018.12.08. 20:45

Moby írta:Ugyanaz az apu, ugyanaz a csíkszélesség, ugyanaz a hűtés, ugyanaz a fogyasztás az összes próban. Mitől lenne halkabb? A fizika nem olvas internetet.

Hát, ha már fizika, akkor csakis az lehet, hogy valamiért lassabban pörög a venti,.. Ha más tényező nem változott, akkor viszont garantáltan melegebb.
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #34304 2018.12.08. 20:46

deep írta:Ügyködünk mi ott a ZEN irodában néha máson is, mint pinball gyártáson. Hátha ez több topiklakót izgat fel :D
"Óperencia!"
det nájsz ungárise akcentoá E! :nezze: :finom:
Avatar
Moby

Hozzászólás #34305 2018.12.08. 20:55

deep írta:4-5 decibellel halkabb. DF tesztelte.
Vesz másik kettőt, akkor a másik lesz halkabb 4-5 decibellel, mer épp azon van kicsit jobban taknyolva a fospaszta. Kicsit lejjebb vették a 72xx-ben a ventivezérlést, kb lófaszt sem segít. Ugyanaz a retek a hűtése. FullHD-ban 1-2 játékot leszámítva kb mind halk. Amiben meg nem, abban meg egyik sem az. Csak amit kibeleztem. Annak van normális hűtése. 4K-ban meg üvölt mind, mint az ökör.
Avatar
Moby

Hozzászólás #34306 2018.12.08. 20:58

Greyfox írta:Hát, ha már fizika, akkor csakis az lehet, hogy valamiért lassabban pörög a venti,.. Ha más tényező nem változott, akkor viszont garantáltan melegebb.
Melegebb is. De ez sokat nem változtat. Nincs normális hútése a ramoknak meg a drm-nek, csak ilyen közvetett hűtése, amiatt pörgeti a kurvaanyjába széjjel a vezérlés a venti a legtöbbször.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #34307 2018.12.08. 21:18

Moby írta:Ugyanaz az apu, ugyanaz a csíkszélesség, ugyanaz a hűtés, ugyanaz a fogyasztás az összes próban. Mitől lenne halkabb? A fizika nem olvas internetet.
2 tesztben is egyértelműen halkabbnak mérték pedig. És melegebbet is fúj ki.

szerk: Ja látom má' írták, mindegy, csak megerősítem. BTW hinni meg semminek nem tudok, mert én még halk PS4-et nem láttam/hallottam, de a PS3 időkben is csak a bullshit ment.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #34308 2018.12.08. 21:23

Ami viszont tényleg halk, az a pécém, amin egész nap PS1 emulátor gaming ment.

Felbuzdulva az epik fail PS1 Classicon, megint nekiültem, belőni az ultimate setupot.

Már CPU+GPU overclock is van, szal' mehet minden sokkal jobb frémmel, mint valaha eredeti gépen. Némelyik cucc valami eszméletlen fantasztikus lesz tőle, pár meg csak simán sokkal jobb természetesen.

Ehhez jön még a perspektíva korrekciós textúrázás, a magasabb render felbontás és a fasza séderek. Sose volt még ilyen jó a PS1!
Avatar
Moby

Hozzászólás #34309 2018.12.08. 21:26

DanielT írta:2 tesztben is egyértelműen halkabbnak mérték pedig. És melegebbet is fúj ki.

szerk: Ja látom má' írták, mindegy, csak megerősítem. BTW hinni meg semminek nem tudok, mert én még halk PS4-et nem láttam/hallottam, de a PS3 időkben is csak a bullshit ment.
Szerintem basszuk le valahol egymás mellé egy elsőgenerációst, egy 7216b-t, meg az átalakítottamat, és játszuk azt, hogy utána csak ti kommenteltek a témában, én már nem. Halk az a ps4 amit azzá tesznek. A sony képtelen rá.
Avatar
Moby

Hozzászólás #34310 2018.12.08. 21:34

Mondjuk ennyire ez a kérdés szerintem nem lényeges. Fő kell baszni a hangerőt, és nem hallod semelyiket. Meg ettől nem döglik, és a ps4 akkor is egy határ szar hardveresen, ha épp halk (akár általam is). És mindez nem sokat számít, ha egyszer erre van BOI, meg minden más, ami jó volt. A szar hűtésétől sokkal zavaróbb a baszkodó HDMI, és az meg alig valahl felemrülő téma, mert nem érint mindenkit.
Avatar
Moby

Hozzászólás #34311 2018.12.08. 21:35

Meg inkább ajánljatok valami fasza dashcamet, ami nem drága :banplz:
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #34312 2018.12.08. 22:33

Moby írta:Szerintem basszuk le valahol egymás mellé egy elsőgenerációst, egy 7216b-t, meg az átalakítottamat, és játszuk azt, hogy utána csak ti kommenteltek a témában, én már nem. Halk az a ps4 amit azzá tesznek. A sony képtelen rá.
Ismerős prője már gondolom az új fajta, de RDR2 alatt az is felakar szállni. Ugyanúgy üvölt mint a ROG géjmer noti, amikor azon renderelnek 4k videót.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #34313 2018.12.09. 09:45

Moby írta:Meg inkább ajánljatok valami fasza dashcamet, ami nem drága :banplz:
Totalcar lapcsalád valamelyikén találtak egy ultimét dashcamet, de azóta se találom a cikket, már kellett volna másnak is. Vagy lehet, hogy a rendeljkinait oldalon volt? Nemtom. :(
Avatar
Moby

Hozzászólás #34314 2018.12.09. 10:05

DanielT írta:Totalcar lapcsalád valamelyikén találtak egy ultimét dashcamet, de azóta se találom a cikket, már kellett volna másnak is. Vagy lehet, hogy a rendeljkinait oldalon volt? Nemtom. :(
A rendeljkínain kezdtem, de ott csak egy sjcamet leltem, amiben stabi sincs, ráadásul ugyanaz sziamiaúban olcsóbb. Nekem az lenne az ultimate, hogy nem kell kijelző, se semmi geci rá, sztrímelje rá a telefonomra, ami elmenti nekem a google fiókomba, viszont legyen anyabaszó minőségű nappal meg éjjel is.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #34315 2018.12.09. 12:01

deep írta:Ügyködünk mi ott a ZEN irodában néha máson is, mint pinball gyártáson. Hátha ez több topiklakót izgat fel :D
phpBB [media]
:eljen: johet
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #34316 2018.12.09. 12:28

Micsu írta::eljen: johet
ha meg switch-re is jönne... wuhuuu, ember...!
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #34317 2018.12.09. 13:56

deep írta:Ügyködünk mi ott a ZEN irodában néha máson is, mint pinball gyártáson. Hátha ez több topiklakót izgat fel :D
Operencia.mp4
Csak egy belsős infó érdekelne: ugye olyan király lesz, amilyennek tűnik? Lécci, lécci!
Avatar
deep

Hozzászólás #34318 2018.12.09. 14:58

Zóanagyvarázsló írta:Csak egy belsős infó érdekelne: ugye olyan király lesz, amilyennek tűnik? Lécci, lécci!
Ennek a stílusnak nem vagyok szakértője, de nyomkodtam pár napig és jól szórakoztam vele. Magyar népmese és történelmi elemek vannak benne. Változatos helyszínek, szép grafika, fejtörők, minden van :)
Avatar
Micsu

Hozzászólás #34319 2018.12.09. 15:40

deep írta:Ennek a stílusnak nem vagyok szakértője, de nyomkodtam pár napig és jól szórakoztam vele. Magyar népmese és történelmi elemek vannak benne. Változatos helyszínek, szép grafika, fejtörők, minden van :)
én szeretem a stílust és értékelem az irányt meg tetszik is úgyhogy megveszem teljes áron, bár magyar nyelv nélkül magyar játékot ki ne merjetek adni :P
Avatar
deep

Hozzászólás #34320 2018.12.09. 16:01

Micsu írta:én szeretem a stílust és értékelem az irányt meg tetszik is úgyhogy megveszem teljes áron, bár magyar nyelv nélkül magyar játékot ki ne merjetek adni :P
Angol szinkron lesz, nem tudom a magyar nyelvű felirattal mi a helyzet, de több mint 4000 sor szöveg van benne, és nem tudom lesz-e fordítás.
Avatar
Moby

Hozzászólás #34321 2018.12.09. 16:44

deep írta:Angol szinkron lesz, nem tudom a magyar nyelvű felirattal mi a helyzet, de több mint 4000 sor szöveg van benne, és nem tudom lesz-e fordítás.
Nagyon szép amúgy tényleg. Miért nem csináltok többféle játékot sűrűbben? Ezek szerint van ott spiritusz hektószám, a flipperekre meg nem mindneki van rácsavarodva (én sem :) ). Csinálhatnátok pl psvr-re is valami faszaságot, azért biztos gép elé ülnék én is :D
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #34322 2018.12.09. 17:31

deep írta:Ennek a stílusnak nem vagyok szakértője, de nyomkodtam pár napig és jól szórakoztam vele. Magyar népmese és történelmi elemek vannak benne. Változatos helyszínek, szép grafika, fejtörők, minden van :)
Jól hangzik, jöhet!
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #34323 2018.12.09. 17:33

Micsu írta:én szeretem a stílust és értékelem az irányt meg tetszik is úgyhogy megveszem teljes áron, bár magyar nyelv nélkül magyar játékot ki ne merjetek adni :P
Mindenesetre érdekes lesz mindig találgatni, hogy melyik angol szó nagymamádnál mi volt magyarul :nezze:
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #34324 2018.12.09. 17:45

13.-an jelenik, leáld kompatibilis platformokra (pc & switch) :nezze: szép.
phpBB [media]

gameplay:
phpBB [media]
Avatar
Kandurex

Hozzászólás #34325 2018.12.09. 20:59

deep írta:Ügyködünk mi ott a ZEN irodában néha máson is, mint pinball gyártáson. Hátha ez több topiklakót izgat fel :D
ha ez valami körökreosztott cumó, akkor jöhet...
Avatar
deep

Hozzászólás #34326 2018.12.09. 21:32

Kandurex írta:ha ez valami körökreosztott cumó, akkor jöhet...
A harc az ;)
Avatar
Greyfox

Hozzászólás #34327 2018.12.09. 22:49

Ti hogy toltatok le a gowot? 30 fix vagy néhahatvan inga?
Nem tudom mivan, de nem tudom tultenni magam a 30 fremen. Mar probaltam kikapcsolni a blurt, tv gaming modban. Holnap megprobalom a tavolabbülest. Elkenyeztetett ez a par konzol nelkuli ev, letoltam 3 unchartedet, tlou-t, soulsokat gond nelkul elozo genben.
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #34328 2018.12.09. 23:24

Greyfox írta:Ti hogy toltatok le a gowot? 30 fix vagy néhahatvan inga?
en hagytam csapkodni
Avatar
deep

Hozzászólás #34329 2018.12.10. 00:08

Greyfox írta:Ti hogy toltatok le a gowot? 30 fix vagy néhahatvan inga?
Nem tudom mivan, de nem tudom tultenni magam a 30 fremen. Mar probaltam kikapcsolni a blurt, tv gaming modban. Holnap megprobalom a tavolabbülest. Elkenyeztetett ez a par konzol nelkuli ev, letoltam 3 unchartedet, tlou-t, soulsokat gond nelkul elozo genben.
Prö hiányában 30-al. Próbáltam elvonatkoztatni és azzal törődni, hogy jó és szép :D
Avatar
DanielT

Hozzászólás #34330 2018.12.10. 06:06

Greyfox írta:Ti hogy toltatok le a gowot? 30 fix vagy néhahatvan inga?
Nem tudom mivan, de nem tudom tultenni magam a 30 fremen. Mar probaltam kikapcsolni a blurt, tv gaming modban. Holnap megprobalom a tavolabbülest. Elkenyeztetett ez a par konzol nelkuli ev, letoltam 3 unchartedet, tlou-t, soulsokat gond nelkul elozo genben.
Csakis performance mód, ha 30-as korláttal kellett volna nyomnom, szerintem feladom. Egyszerűen elviselhetlen nekem, a Holdra is ülhetsz, akkor is szar lesz. Nem értem miért nem megy manapság a normális 30 fps a konzolokon sem.

Erdeti kommentem a témában.
Avatar
donatus13

Hozzászólás #34331 2018.12.10. 08:10

SlickAdam írta:13.-an jelenik, leáld kompatibilis platformokra (pc & switch) :nezze: szép.

Ez a játék nagyon fasza :)
Avatar
Botond

Hozzászólás #34332 2018.12.10. 08:43

donatus13 írta:Ez a játék nagyon fasza :)
Lányommal néztük a trailert, azt mondta ez nagyon szomorú játék. Itt el is dőlt a sorsa. Meg még kérdezte, hogy mi benne a játék, nem látta bele elsőre a márióféle platformert.
Avatar
donatus13

Hozzászólás #34333 2018.12.10. 08:54

Botond írta:Lányommal néztük a trailert, azt mondta ez nagyon szomorú játék. Itt el is dőlt a sorsa. Meg még kérdezte, hogy mi benne a játék, nem látta bele elsőre a márióféle platformert.
Szerintem kijelenthetjük, hogy ez azért nem gyerekeknek készült.
Avatar
Moby

Hozzászólás #34334 2018.12.10. 09:04

Greyfox írta:Ti hogy toltatok le a gowot? 30 fix vagy néhahatvan inga?
Nem tudom mivan, de nem tudom tultenni magam a 30 fremen. Mar probaltam kikapcsolni a blurt, tv gaming modban. Holnap megprobalom a tavolabbülest. Elkenyeztetett ez a par konzol nelkuli ev, letoltam 3 unchartedet, tlou-t, soulsokat gond nelkul elozo genben.
30fix. A csapkodás a fullhd miatt sem volt opció. Meg amúgy sem.
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #34335 2018.12.10. 09:20

A csapdosó frémet preferálók mentségére legyen mondva, hogy a gow mindig unlockolt, csapdosó frémes volt a hd remastereket leszámítva.
Avatar
Botond

Hozzászólás #34336 2018.12.10. 09:54

donatus13 írta:Szerintem kijelenthetjük, hogy ez azért nem gyerekeknek készült.
Én se szeretem a szomorú alkotásokat. :) Legyen heppiend mindenhol, még a doomban is!
Avatar
DanielT

Hozzászólás #34337 2018.12.10. 09:57

benőmenő írta:A csapdosó frémet preferálók mentségére legyen mondva, hogy a gow mindig unlockolt, csapdosó frémes volt a hd remastereket leszámítva.
Nem kell ide mentség, tearing nélkül, totálisan frankón működik az unlocked mód. Sokkal reszponzívabb, szebb, mindenebb.

Moby nem tudom mit szívtál, de majd nézd meg újból, ha lesz alkalmad... vagy lehet, hogy inkább mégse, ha nincs időgéped. :D Lehet, hogy kapott performance pecset mire én toltam, más épeszű magyarázatot nem találok, hogyan lehet ez kompetens embernek kérdés. Esetleg még a fosLCD gyári "motion blur" lehet tényező?
Avatar
Botond

Hozzászólás #34338 2018.12.10. 10:03

MS bejelentette, hogy edge marad, csak motort cserélnek mögötte osztkész. Nem kell plusz böngészőt telepíteni, mindenkinek win-win. Kivéve aki win10ből a candycrashsaga editiont telepíti, mert az szívás lesz továbbra is. :D
Avatar
DanielT

Hozzászólás #34339 2018.12.10. 10:08

Botond írta:MS bejelentette, hogy edge marad, csak motort cserélnek mögötte osztkész. Nem kell plusz böngészőt telepíteni, mindenkinek win-win. Kivéve aki win10ből a candycrashsaga editiont telepíti, mert az szívás lesz továbbra is. :D
Meglepne, ha továbbra is ugyanúgy be tudnék jelentkezni az új Edge-be, mint most a Chrome-ba, szinkronizálva mindenemet. Márpedig, ha az nem megy, akkor kuka továbbra is.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #34340 2018.12.10. 10:11

benőmenő írta:A csapdosó frémet preferálók mentségére legyen mondva, hogy a gow mindig unlockolt, csapdosó frémes volt a hd remastereket leszámítva.
De a GoW 3 sem volt igazi nekem nem sokkal a remasterek és közvetlenül a Dante's Inferno után (ugyanakkor már az Uncharted-féle fix 30-asok mellett sem tűnt rossznak). Az Ascension meg egy szánalom volt.

Nagyon nehéz PC-s 60 fps-ek után elképzelnem, hogy a GoW ne tűnjön ótvarnak.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #34341 2018.12.10. 10:13

Botond írta:MS bejelentette, hogy edge marad, csak motort cserélnek mögötte osztkész. Nem kell plusz böngészőt telepíteni, mindenkinek win-win. Kivéve aki win10ből a candycrashsaga editiont telepíti, mert az szívás lesz továbbra is. :D
Én eddig sem engine alapján választottam böngészőt, nálam marad a Vivaldi (Chromium), ha nem húz más valami "system sellert".
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #34342 2018.12.10. 10:15

DanielT írta:Nem kell ide mentség, tearing nélkül, totálisan frankón működik az unlocked mód. Sokkal reszponzívabb, szebb, mindenebb.

Moby nem tudom mit szívtál, de majd nézd meg újból, ha lesz alkalmad... vagy lehet, hogy inkább mégse, ha nincs időgéped. :D Lehet, hogy kapott performance pecset mire én toltam, más épeszű magyarázatot nem találok, hogyan lehet ez kompetens embernek kérdés. Esetleg még a fosLCD gyári "motion blur" lehet tényező?
Moby éppen a GoW körül/után feküdt rá az "engem nem érdekel már a 60 fps, de a kamu4K milyen gyönyörű" preferenciavonalra. Talán van összefüggés.
Avatar
Moby

Hozzászólás #34343 2018.12.10. 10:17

DanielT írta:Nem kell ide mentség, tearing nélkül, totálisan frankón működik az unlocked mód. Sokkal reszponzívabb, szebb, mindenebb.

Moby nem tudom mit szívtál, de majd nézd meg újból, ha lesz alkalmad... vagy lehet, hogy inkább mégse, ha nincs időgéped. :D Lehet, hogy kapott performance pecset mire én toltam, más épeszű magyarázatot nem találok, hogyan lehet ez kompetens embernek kérdés. Esetleg még a fosLCD gyári "motion blur" lehet tényező?
volt alkalmam. Az utolsó élményem pont a gow volt, mert utoljára azt még megvettem usák sztórból. Megnéztem újra csapkodófps-el, nekem az szar. Meg a perf modban a textúrák és fosok, amikor megláttam kratos kezét közelről, feljött a vacsi. Nekem a 30 frém oké, és abban a módban néz ki anyabaszóan. Ráadásul ez a játék 10 fps-en is szájbabaszna mindent 60fps-es retket.
Avatar
Greyfox

Hozzászólás #34344 2018.12.10. 10:18

Pedig tobbsegeben 30, jo frametime-al, ha jol emlekszem. Majd unchartednel kiderul.. Kicsit amugy csalodott vagyok. :( Egy szebb vilagban nem lenne haboru, es minden jönne pc-re :)

//amugy en siman leadnek tobbet is a latvanybol a fix60-ert.
Avatar
Moby

Hozzászólás #34345 2018.12.10. 10:20

Zóanagyvarázsló írta:Moby éppen a GoW körül/után feküdt rá az "engem nem érdekel már a 60 fps, de a kamu4K milyen gyönyörű" preferenciavonalra. Talán van összefüggés.
A gow natív4k.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #34346 2018.12.10. 10:29

Moby írta:A gow natív4k.
Nem írtam, hogy nem az, de akkoriban voltak dicsérő szavaid a checkerboard felé (is), nyilván lehetőségeihez, géphez képest. Ugye ha a nem natív 4K-t is tudod értékelni, akkor logikus, hogy az igazit pláne.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #34347 2018.12.10. 10:41

Moby írta:A gow natív4k.
A ráncos fitymám a natív 4K, nem a GOW. "Pro offerings running at 2160p checkerboard and a performance-orientated mode running at full HD resolution with an unlocked frame-rate."
Avatar
DanielT

Hozzászólás #34348 2018.12.10. 10:45

Greyfox írta:Pedig tobbsegeben 30, jo frametime-al, ha jol emlekszem. Majd unchartednel kiderul.. Kicsit amugy csalodott vagyok. :( Egy szebb vilagban nem lenne haboru, es minden jönne pc-re :)

//amugy en siman leadnek tobbet is a latvanybol a fix60-ert.
A jó frametime csak az egyik tényező, akkor is kevés a FELE frém, mint amit vár a képernyő. Akkor tud működni, ha tökéletesen belőtt motion blur-t tesz rá az engine, szerencsés esetben megtámogatva még kontroller input optimalizációval is. Tehát pl nem tudsz olyan gyorsan fordulni, hogy ne tudja kellően eltakarni a hiányzó infót.

Az Uncharted 4-nél is _UNDORÍTÓ_.
Avatar
Moby

Hozzászólás #34349 2018.12.10. 10:57

DanielT írta:A ráncos fitymám a natív 4K, nem a GOW. "Pro offerings running at 2160p checkerboard and a performance-orientated mode running at full HD resolution with an unlocked frame-rate."

Natív 4K. A 2160p checkerboard natív felbontás. A checkerboard frame lapú, nem felbontás alapú (nem számol újra minden pixelt elmozduláskor). Minden pixelen egyedi információ van. Natív.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Moby 2018.12.10. 10:58-kor.
Avatar
Moby

Hozzászólás #34350 2018.12.10. 10:58

bammegmá....
Avatar
Moby

Hozzászólás #34351 2018.12.10. 11:05

Zóanagyvarázsló írta:Nem írtam, hogy nem az, de akkoriban voltak dicsérő szavaid a checkerboard felé (is), nyilván lehetőségeihez, géphez képest. Ugye ha a nem natív 4K-t is tudod értékelni, akkor logikus, hogy az igazit pláne.
Lásd alant. Az igazi/nem igazi ebben a kontextusban marhaság.
Avatar
Greyfox

Hozzászólás #34352 2018.12.10. 11:08

Kipróbáltam a performance módot. Na, erről van szó :taps:
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #34353 2018.12.10. 11:27

Moby írta:Lásd alant. Az igazi/nem igazi ebben a kontextusban marhaság.
Na de a checkerboard 4K ugyanúgy néz ki, mint a nem checkerboard? Nem kéne akkor One X-re checkerboard 8K? (Tudom, nincs sok 8K-s tévé a piacon.)

1080p-s kijelzővel és laikusként én a technikai részletekhez nem értek, de mellébeszélés helyett a tényeget tekintve érdekelne a válasz.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #34354 2018.12.10. 11:44

Moby írta:Natív 4K. A 2160p checkerboard natív felbontás. A checkerboard frame lapú, nem felbontás alapú (nem számol újra minden pixelt elmozduláskor). Minden pixelen egyedi információ van. Natív.
Amiben benne van a checkerboard, az nem natív. Mi a rüszmeteg anyám akkor a natív? A nagyon-de-picsamód-natív? :wow1:
Avatar
Moby

Hozzászólás #34355 2018.12.10. 11:54

Azthiszem minden lenyeges információt megadtam azzal, hogy a checkerboard nem változtat a felbontáson. Ezen túlmenően én senkit a semmilyen hitében nem szívesen ingatnék meg, pláne egy 640x480xÜljhátrébb rajongói topikban ;)
Avatar
Botond

Hozzászólás #34356 2018.12.10. 11:55

DanielT írta:Amiben benne van a checkerboard, az nem natív. Mi a rüszmeteg anyám akkor a natív? A nagyon-de-picsamód-natív? :wow1:
Van a HW, ami csiholja a képet. Legyen az PC vagy ps4prő vagy x1x vagy akármi. Meg van a megjelenítő felület, hívjuk az egyszerűség kedvéért tvnek vagy monitornak. A kettő között van egy fekete csík, legyen annak a neve kábel. Ez a kábel be van dugva, ráadásul rögtön 2 helyre is, az egyik vége a HWbe, a másik vége a TVbe. Amikor a kábelnek azon a végén ami a HWbe van bedugva bejön a jel és az 2160p, akkor az natív. Amikor ott olyan jel jön be, ami nem 2160p, hanem a tv/monitor interpolálja fel 4kra, na az nem natív.
Viszont ennyire nem egyszerű a dolog, mert vannak egy képnek más jellemzői is, nem csak ennyi, hogy natív/nem natív. Van még a sűrűsége, amit ilyen FPSes szoktunk jelezni, meg az hogy amúgy hogyan készül, mennyi belőle a csalás, mert kevés a kraft. De attól még, ha a HW 2160p-t lő bele a kábelbe, attól az még natív lesz.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #34357 2018.12.10. 12:03

Hagyjuk már. Van 3840 × 2160 darab egyedi, GPU által kiszámolt pixel, mindenféle felskálázás, rekonstrukció, trükközés nélkül? Nincs. =Nem natív.
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #34358 2018.12.10. 12:07

DanielT írta:Hagyjuk már. Van 3840 × 2160 darab egyedi, GPU által kiszámolt pixel, mindenféle felskálázás, rekonstrukció, trükközés nélkül? Nincs. =Nem natív.
figyejjé gyerek! WiiU-m raküldtem a televiziora, ranyomtam az informacio gombra es kiirta, hogy 1080p 60Hz. MINDEN 1080@60 volt tehat. E! :nezze:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #34359 2018.12.10. 12:09

SlickAdam írta:figyejjé gyerek! WiiU-m raküldtem a televiziora, ranyomtam az informacio gombra es kiirta, hogy 1080p 60Hz. MINDEN 1080@60 volt tehat. E! :nezze:
Ja, ezt már Dzson-tól is megtudtuk, amikor kiírta neki a BENKÚ, hogy 1080p volt a MGS4, szóval az kérem 1080p. Az 1024x768 az meg valami olyan felbontás, amit a mai polkorrekt időkben úgy tűnik már nem illik natív néven emlegetni. :wilting: :wilting: :wilting:
Avatar
arty

Hozzászólás #34360 2018.12.10. 12:13

SlickAdam írta:reszletezd plz!
beallitom settings-ben, hogy max-on tolja. jol nez ki.

de latok valami magasan ertekelt 1080p chrome extension-t is (ha at lennek verve...)
720p a max alapból, ráadásul tudtommal cpu dekód only
van hekkerplágin force 1080p-re (4k/hdr-re nemtom van-e), de az attól még cpu dekód marad -> ventivisítás, HA esetleg olyan a kontent/lejátszógép (fórumon olvastam, de ott azt is írták, hogy talán már nem megy az extension? szal én feladtam, a tévén saját appján néztem 1-2 filmből kb 1 órányi kontentet az eddigi 2 hónap alatt... sajna ez a "főtévé", azaz ritkán szabad :( )
Avatar
arty

Hozzászólás #34361 2018.12.10. 12:24

Mekee írta:nekem tokeletes az app a telomon, de most komolyan telefonon? Winappbol? Nemár. Nyilván soha nemlesz igy semmi júzerexpérienszed, ha ilyenekre vágysz. Netfilxben az a lényeg,, hogy nyomok két gombot a tv távkapcson, éy jön belőle a sorozat, ezt sztem vagy így, vagy sehogy nem lehet használni.
teló volt a melóban nálam, amikor először felmerült a mostani netflixezésem, 1-1 sorozatepizód viszont még akár realworld esetben is lepereghetett volna
+melóban króm/otthon buta plazmán szintén(króm), gyorsan akartam konzumálni (ps4-xbox biztos jó, csak ott baszkódni kell a loginnel/párosítással ;) )

hosszútávon nyilván nem ezeket választanám, de tényleg akkora elvárás, hogy a világ legelterjedtebb böngészőjében minőségi szolgáltatást nyújtson egy netflix?
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #34362 2018.12.10. 12:35

Moby írta:Azthiszem minden lenyeges információt megadtam azzal, hogy a checkerboard nem változtat a felbontáson. Ezen túlmenően én senkit a semmilyen hitében nem szívesen ingatnék meg, pláne egy 640x480xÜljhátrébb rajongói topikban ;)
A mérvadó teknós oldalak szerint van minőségi különbség a checkerboard és a "true" 4K között. (De egyáltalán nem sok, és marhára megéri a checkerboarding az uralkodó vélemények szerint. A DF is checkerboardot szeretne nextgenre, és az érveik papíron meggyőzőek.)

Az én "hitem" mindössze annyi volt, hogy komolyan vettem a szakértők véleményét, amit nyilván nem ingattál meg azzal, hogy a sík egyszerű és nyelvpolitikai háborútól mentes (értsd: marhára nem az érdekel, ki mit hív natívnak) eldöntendő kérdésemre nem válaszoltál.
Avatar
arty

Hozzászólás #34363 2018.12.10. 12:37

DanielT írta:Ide is kellett ám a SJW LGBT póló, mint egy falat kenyér. Meddig fogják még tolni, mire rájönnek, hogy réég túltolták?
Gondolom neked is tönkretette a poént. :wilting:
Bárcsak betiltanák, hogy emberek hitet tegyenek ilyesmik mellett :(
Avatar
arty

Hozzászólás #34364 2018.12.10. 12:51

Moby írta:Meg inkább ajánljatok valami fasza dashcamet, ami nem drága :banplz:
https://www.ebay.co.uk/sch/i.html?_from=R40&_trksid=m570.l1313&_nkw=g1w+capacitor&_sacat=0

kódszavak: G1W capacitor

- nekem most ilyen van, első akkus volt, meg is halt a rohadékja 2 év után :(
- Novatek96650 -> h264 1080p (30fps csak), viszonylag széles optikás, egész vállalható kép (nem sötétben, akkor rohamosan romlik a rendszámok olvashatósága....)
- mindenféle brand alatt nyomja kína, 12-14k körül mennek, ennél jelentősebb árdifi az átbaszásgyanus szvsz
Avatar
DanielT

Hozzászólás #34365 2018.12.10. 12:59

arty írta:Gondolom neked is tönkretette a poént. :wilting:
Bárcsak betiltanák, hogy emberek hitet tegyenek ilyesmik mellett :(
Nincs betiltva és nem is kell betiltani. Elért vele valamit? Azon kívül, hogy hősnek érezhette magát.

Túl van tolva, ennyi a lényeg. Olyannyira, hogy egy kibaszott Trump választást tudott nyerni a képmutató, bullshit, politikai korrektség címen futtatott agyhalállal való szembeállással.
Avatar
arty

Hozzászólás #34366 2018.12.10. 13:23

DanielT írta:Nincs betiltva és nem is kell betiltani. Elért vele valamit? Azon kívül, hogy hősnek érezhette magát.

Túl van tolva, ennyi a lényeg. Olyannyira, hogy egy kibaszott Trump választást tudott nyerni a képmutató, bullshit, politikai korrektség címen futtatott agyhalállal való szembeállással.
Van aki biztosan respektálta - nekem fel se tűnt.
Azért trump a büdösbunkóknál szerintem ennél egyszerűbb "üzenettel" nyert ;) :D
Avatar
Botond

Hozzászólás #34367 2018.12.10. 13:28

DanielT írta:Hagyjuk már. Van 3840 × 2160 darab egyedi, GPU által kiszámolt pixel, mindenféle felskálázás, rekonstrukció, trükközés nélkül? Nincs. =Nem natív.
Figyi már. Egy fényképet se számol újra 60x, de attól az még lehet natív 4k. Persze hívhatunk bármit natív 4knak magunk között, ha úgy állapodunk meg, és akkor lesz külön argónk, mások számára érthetetlen dolgokat beszélve, de sajnos az hogy natív az csak egyetlen dolgot jelent, hogy a jel ami elhagyja a VGAt az 2160p. Ennyit jelent, hogy natív, se többet, se kevesebbet. Persze mi még ettől érthetjük akár bárhogyis, csak az nem lesz kompatibilis a világ maradék részének az értelmezésével. Mint a képpontszaporító eljárásnál is volt, ugye.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #34368 2018.12.10. 13:29

arty írta:Van aki biztosan respektálta - nekem fel se tűnt.
Azért trump a büdösbunkóknál szerintem ennél egyszerűbb "üzenettel" nyert ;) :D
Ennél ez összetettebb, sok minden kellett oda. A "PC"-vel és "SJW"-vel szembehelyezkedő ellenkultúra is kellett. Az amerikai internetet (is) sikerült ezzel tematizálni.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #34369 2018.12.10. 13:36

Botond írta:Figyi már. Egy fényképet se számol újra 60x, de attól az még lehet natív 4k. Persze hívhatunk bármit natív 4knak magunk között, ha úgy állapodunk meg, és akkor lesz külön argónk, mások számára érthetetlen dolgokat beszélve, de sajnos az hogy natív az csak egyetlen dolgot jelent, hogy a jel ami elhagyja a VGAt az 2160p. Ennyit jelent, hogy natív, se többet, se kevesebbet. Persze mi még ettől érthetjük akár bárhogyis, csak az nem lesz kompatibilis a világ maradék részének az értelmezésével. Mint a képpontszaporító eljárásnál is volt, ugye.
Még a DF ckeckerboardrajongó cikkében is képes volt native és smart upscaling jelzőket használni a kettőre. A technikai helytállóságon lehet rugózni, de nem valamiféle leáldos, csak parasztok használta argóról van szó.

Téged követve pedig ha rögzítek egy forrás szerint 240p-s videót egy 4K-s kamerával vagy egy rögzítő programmal egy 4K-s kijelzőn, akkor a végén a belőle kapott videó 4K-s lesz. Ami igaz is. Csak éppen a rögzített videóra, csak marhára leszarod, amikor behánysz tőle. Akármit mond a tévéd a jelről. Vagy ez a csodatévéd titka is, hogy kiírja a 2160p-t?
Avatar
arty

Hozzászólás #34370 2018.12.10. 14:08

Zóanagyvarázsló írta:Ennél ez összetettebb, sok minden kellett oda. A "PC"-vel és "SJW"-vel szembehelyezkedő ellenkultúra is kellett. Az amerikai internetet (is) sikerült ezzel tematizálni.
Persze, elvitatkozhatunk róla, hogy melyik 5%-al nyerte meg a választást végül, de nyilván mindegyikkel ;) (szerintem pl az is fontos, hogy mennyire vállalhatatlan volt az ellenfele... nem lettem volna akkoriban amerikai, még a végén "vicces" kedvemben én is ráikszeltem volna... :( :( :( )

Vissza: “Leáldozott.hu”