A PC-s játékoknak leáldozott

A Leáldtopik új otthona
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #34161 2018.12.02. 21:25

Botond írta:Kevés a DPI biztos.
Minden pusztulgurul, szóval kell az, hogy nagy legyen a kijelző, ha át akarod látni. Persze én torment sokról, greater riftekről, set dungeonökről beszélek, nem a casual szinteken bohóckodásról.
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #34162 2018.12.02. 21:37

Zóanagyvarázsló írta:nem a casual szinteken bohóckodásról.
te en par ora utan mar nem latom mi törtenik (es ez nem a kijelzö hibaja). nyomva tartom az A-t meg par masodpercenkent nyomok egyet a ZR-re. hatalmas robbanasok, sikolyok, vér, méregfelhö, villam, injekciostü, szippantoskocsi, ... aztan egy rakat hulla. eletcsikom meg se mozdul.
nem is nagyon ertem, hogy ez a Necromancer csoma ennyire OP vagy en vagyok valami eszmeletlen jo Diablo jatekos vagy csak siman ennyire könnyü az egesz. :fejvakaras:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #34163 2018.12.02. 22:15

SlickAdam írta:te en par ora utan mar nem latom mi törtenik (es ez nem a kijelzö hibaja). nyomva tartom az A-t meg par masodpercenkent nyomok egyet a ZR-re. hatalmas robbanasok, sikolyok, vér, méregfelhö, villam, injekciostü, szippantoskocsi, ... aztan egy rakat hulla. eletcsikom meg se mozdul.
nem is nagyon ertem, hogy ez a Necromancer csoma ennyire OP vagy en vagyok valami eszmeletlen jo Diablo jatekos vagy csak siman ennyire könnyü az egesz. :fejvakaras:
Rohadt könnyű a normal,de a hard fokozat is.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #34164 2018.12.02. 22:17

SlickAdam írta:te en par ora utan mar nem latom mi törtenik (es ez nem a kijelzö hibaja). nyomva tartom az A-t meg par masodpercenkent nyomok egyet a ZR-re. hatalmas robbanasok, sikolyok, vér, méregfelhö, villam, injekciostü, szippantoskocsi, ... aztan egy rakat hulla. eletcsikom meg se mozdul.
nem is nagyon ertem, hogy ez a Necromancer csoma ennyire OP vagy en vagyok valami eszmeletlen jo Diablo jatekos vagy csak siman ennyire könnyü az egesz. :fejvakaras:
A konzolos verziókban mások a nehézségi szintek, és van dodge is (gondolom, Switchen is), így nehéz válaszolnom. A PS3-as demót, ami inkább trial volt, felcsavartam maxra, és ott estem-keltem megfelelő gear nélkül. PC-n 60. szintig auto-win volt az egész, mert addig nem lehetett normálisabb szintre lépni, a partnerem meg szinte az összes bosst one hitelte (később átéltem ezt fordítva is)

Meztelen karakterrel tormenten már lehet szívni, de tényleg a geartől függ: szívatott minket a skeleton king, mint állat, one hitelt, órákig tartott volna ütni, aztán elmentem a kovácshoz, bevásároltam, és én csaptam le úgy, hogy nyikkanni sem tudott.

Amikor még DT-ék játszottak, akkor még sok minden más volt, a nehézségi szintek neve is.

Nekem tévén az okozott gondot, hogy amikor már megvolt, az összevissza ugrálássál 4000%-os sebzéseket hozó setem, akkor azzal faszán lehetett torment sokon nyomulni, de tizedmásodpercenként kellett pontosan kattintani a szörnyekre. Steam Controllerrel egerészve a bélyegpanán ez azért okozott gondot, és legalább annyira a látás pontossága (vagyis az alakok kicsinysége), mint az egerészésé miatt.. Még az általam próbált PS3-as verzió irányítását sem tudom fejben lemodellezni, nemhogy a Switchét. Mindenesetre azt a legnehezebb elképzelnem, hogy tegyenek bele Switchen kihívást, de ahhoz ne kelljen átlátni.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #34165 2018.12.02. 22:21

DanielT írta:Rohadt könnyű a normal,de a hard fokozat is.
Más már a nevük, eleve lehet hard fölött kezdeni, azt sosem próbáltam, de az expert is röhej. Fölötte van a master és a tormentek. T1-en már szórakoztató a kampány eleje kihívásra is.
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #34166 2018.12.02. 22:30

ha jol emlekszek az elsö harom fokozat elerhetö azonnal.
majd inditok egy masik karit nehezebben, tesztelni. ez a necrocsoma amugy se szimpi. melyiket valasszam helyette?
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #34167 2018.12.03. 00:14

SlickAdam írta:ha jol emlekszek az elsö harom fokozat elerhetö azonnal.
majd inditok egy masik karit nehezebben, tesztelni. ez a necrocsoma amugy se szimpi. melyiket valasszam helyette?
Játékstílus kérdése, és kasztonként is vannak eltérő buildek. Csak a crusadert (level 70), monkot (level 50+) és barbariant (level 70) próbáltam, ebben a sorrendben. A monk jött be a legjobban (csak azt szezonon kívül indítottam, így éppen abból szálltam ki a leghamarabb :(), pláne alacsonyabb szinteken, de a barbarian tud rá hasonlítani.
Avatar
Botond

Hozzászólás #34168 2018.12.03. 03:07

Micsu írta:switchen? "6,2 hüvelykes, 1280×720p LCD @ 237 ppi" ez tényleg 2017ben jelent meg nem 2008ban?
55 colos 4K tv az 80 dpi. Szakóca! Aztán a 65ös meg, Á meg se mondom mennyi.
Avatar
Botond

Hozzászólás #34169 2018.12.03. 03:08

SlickAdam írta:ha jol emlekszek az elsö harom fokozat elerhetö azonnal.
majd inditok egy masik karit nehezebben, tesztelni. ez a necrocsoma amugy se szimpi. melyiket valasszam helyette?
Minden elérhető, ami nem torment. A maxon érdemes kezdeni, egyel torment alatt, az a normál szint kb, ami még mindig sétagalopp.
Avatar
Botond

Hozzászólás #34170 2018.12.03. 03:12

Zóanagyvarázsló írta:Minden pusztulgurul, szóval kell az, hogy nagy legyen a kijelző, ha át akarod látni. Persze én torment sokról, greater riftekről, set dungeonökről beszélek, nem a casual szinteken bohóckodásról.
Én is sokat tormenteztem meg rifteztem az első pár seasonban. Tökre nem kell semmi ilyesmi. Necroval meg pláne nem. Nagy képernyő nem must. Jó, meg szép meg minden, de hogy must lenne? Ugyanmár!
Kicsiben ugyanúgy átlátni, sőt.
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #34171 2018.12.03. 06:20

SlickAdam írta:ööö. attol függ milyen messziröl nezed. ha eleg közel viszed az arcodhoz (normalis latoszöget elerve), akkor gyakorlatilag olyan, mint ha egy 720p-s tv-t neznel.
vettel switch-et? :)
Nem, a ps4 pró deales ismerősnek van switche is. Konkrétan leültem egy szélre és az ölemben volt a cucc. Azt nem tudtam, hogy a fejemre kellett volna szíjazni, mint valami VR cuccot, szóval akkor csak usererror. :D
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #34172 2018.12.03. 08:11

Zóanagyvarázsló írta:Játékstílus kérdése, és kasztonként is vannak eltérő buildek. Csak a crusadert (level 70), monkot (level 50+) és barbariant (level 70) próbáltam, ebben a sorrendben. A monk jött be a legjobban (csak azt szezonon kívül indítottam, így éppen abból szálltam ki a leghamarabb :(), pláne alacsonyabb szinteken, de a barbarian tud rá hasonlítani.
mijaza szezon? :conf:
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #34173 2018.12.03. 10:02

Botond írta:Én is sokat tormenteztem meg rifteztem az első pár seasonban. Tökre nem kell semmi ilyesmi. Necroval meg pláne nem. Nagy képernyő nem must. Jó, meg szép meg minden, de hogy must lenne? Ugyanmár!
Kicsiben ugyanúgy átlátni, sőt.
Torment 7-8-tól greater riftben és set dungeonben már nem árt. És én nem ezer éve néztem. A barbáromnak ahhoz volt gearje, hogy folyamatosan pattogjon ellenségről ellenségre, és 1000 milliárdos sebzésekkel alázzon. Ha mellékattintottam a mütyürnek, az gyakran instant szopást jelentett.

Necróról fogalmam sincs, de SlickAdam éppen azt akarja lecserélni másra. Persze a switches verziót sem ismerem, de nem biztos, hogy első nekifutásra marokkonzolozva mernék indítani HC karaktert.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #34174 2018.12.03. 10:06

SlickAdam írta:mijaza szezon? :conf:
Negyedévente megy egy. Van season journey feladatokkal, melyeket teljesítve kapsz egy ütős class setet, stash tabet, valamint sok kozmetikai bónuszt. Továbbá a season heród elkülönül a többitől, ami a normál esetben közös stasht és paragon levelt illeti. A season lejárta után persze bekerül mindenestül a közösbe.
Avatar
Greyfox

Hozzászólás #34175 2018.12.03. 11:29

Lecserelnem a monitorom 27 colra, 1440p lenne a legjobb, de ha rateszem a ps-t akkor az szopo. Pc 4k-n meg windows scaling kell, az is szopo lehet. A monitorok scalingja mennyire fos? (igaz, itt pixelpontosan kene mennie). 32-t nem akarok, az batár egy asztalra.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #34176 2018.12.03. 11:34

Greyfox írta:Lecserelnem a monitorom 27 colra, 1440p lenne a legjobb, de ha rateszem a ps-t akkor az szopo. Pc 4k-n meg windows scaling kell, az is szopo lehet. A monitorok scalingja mennyire fos? (igaz, itt pixelpontosan kene mennie). 32-t nem akarok, az batár egy asztalra.
Ehhez nem értek, de engem nem zavar, hogy a 27"-os monitorom csak 1080p-s. 1060 mellé több nem is kell, de ha bivalyabb VGA-m lene, meggondolnám.

De miért kötnéd rá egy ilyen kis kijelzőre a PS4-et? Székből akarsz játszani?
Avatar
Micsu

Hozzászólás #34177 2018.12.03. 12:41

Botond írta:55 colos 4K tv az 80 dpi. Szakóca! Aztán a 65ös meg, Á meg se mondom mennyi.
látom leragadtál a dpinél te akinek 4knál kisebb kijelzője 2 éve nincs már otthon, ohh wait :mf2: (nahmeg egyébként is bélyegnél van szükség nagy dpire hogy lássál is valamit)
Avatar
Micsu

Hozzászólás #34178 2018.12.03. 12:43

Botond írta:Én is sokat tormenteztem meg rifteztem az első pár seasonban. Tökre nem kell semmi ilyesmi. Necroval meg pláne nem. Nagy képernyő nem must. Jó, meg szép meg minden, de hogy must lenne? Ugyanmár!
Kicsiben ugyanúgy átlátni, sőt.
komoly hogy már 2018ban ott tartunk hogy meg lesz magyarázva hogy a bélyeg a király, mindig van lejjebb
Avatar
Greyfox

Hozzászólás #34179 2018.12.03. 13:10

Zóanagyvarázsló írta:Ehhez nem értek, de engem nem zavar, hogy a 27"-os monitorom csak 1080p-s. 1060 mellé több nem is kell, de ha bivalyabb VGA-m lene, meggondolnám.

De miért kötnéd rá egy ilyen kis kijelzőre a PS4-et? Székből akarsz játszani?

Haat ha kiszorulok a nappalibol kell valami alternativa :)
Amugy nekem a 24/1080p manapsag mar keves, telefon/tablet utan homaly.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #34180 2018.12.03. 13:30

Greyfox írta:Lecserelnem a monitorom 27 colra, 1440p lenne a legjobb
Itt a mondat vége, hajrá! Most komolyan, PS4 miatt tényező a 4k? hát hova jutottunk te jó isten, ha már értelmes okos emberek is ebben gondolkodnak!?

LÓFASZVAN nem 4K 2018-ban. Se konzolon, se pécén.

A kamu 4K-t meg pont annyira fogja kirakni a 1440p-s monitorra is, mint a másikra, beállítod, hogy mindenképpen supersampling legyen és csá. Internal render resolutionnal oldja meg, nem a rendszer vált felbontást.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #34181 2018.12.03. 14:05

Greyfox írta:Haat ha kiszorulok a nappalibol kell valami alternativa :)
Amugy nekem a 24/1080p manapsag mar keves, telefon/tablet utan homaly.
Az én telefonom nem tolt ki így velem, buta, mint a főd, és annyira bélyeg, hogy Botond imádná.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #34182 2018.12.03. 14:06

DanielT írta:Itt a mondat vége, hajrá! Most komolyan, PS4 miatt tényező a 4k? hát hova jutottunk te jó isten, ha már értelmes okos emberek is ebben gondolkodnak!?

LÓFASZVAN nem 4K 2018-ban. Se konzolon, se pécén.

A kamu 4K-t meg pont annyira fogja kirakni a 1440p-s monitorra is, mint a másikra, beállítod, hogy mindenképpen supersampling legyen és csá. Internal render resolutionnal oldja meg, nem a rendszer vált felbontást.
Luddista banda! Hát senki nem vett SugárkövetésX 2080 TÍÁJ-t?!
Avatar
Moby

Hozzászólás #34183 2018.12.03. 15:25

DanielT írta:Itt a mondat vége, hajrá! Most komolyan, PS4 miatt tényező a 4k? hát hova jutottunk te jó isten, ha már értelmes okos emberek is ebben gondolkodnak!?

LÓFASZVAN nem 4K 2018-ban. Se konzolon, se pécén.

A kamu 4K-t meg pont annyira fogja kirakni a 1440p-s monitorra is, mint a másikra, beállítod, hogy mindenképpen supersampling legyen és csá. Internal render resolutionnal oldja meg, nem a rendszer vált felbontást.
A 1440p-s monitorra sehogy nem fogja kiadni a kamu 4K-t sem, mert az egyetlen felbontás, amit a ps4 fel fog kínálni, az a fullhd lesz. Ami csodásan fog festeni, supersampling fullhd, amit a monitor 1440p-re skáláz. Még egy kaleidoszkópot kellene beiktatni a tökéletes hatás eléréséhez.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #34184 2018.12.03. 15:44

Moby írta:A 1440p-s monitorra sehogy nem fogja kiadni a kamu 4K-t sem, mert az egyetlen felbontás, amit a ps4 fel fog kínálni, az a fullhd lesz. Ami csodásan fog festeni, supersampling fullhd, amit a monitor 1440p-re skáláz. Még egy kaleidoszkópot kellene beiktatni a tökéletes hatás eléréséhez.
FullHD: 2 mpixel
1440p: 3,4 mpixel
4k: 8,3 mpixel

A felskálázást illetően nekem a 4k tűnik a legnagyobb hazugságnak, kamunak, bullshitnek, F-O-S-S-Z-A-F-T-nak. De legalább dinamikus, meg checkerboardszőrös+artifactos!
Avatar
arty

Hozzászólás #34185 2018.12.03. 15:58

SlickAdam írta:ha jol emlekszek az elsö harom fokozat elerhetö azonnal.
majd inditok egy masik karit nehezebben, tesztelni. ez a necrocsoma amugy se szimpi. melyiket valasszam helyette?
csakis barbárt! én már a skeleton kingnél elestem vele! :D (még a diablo3 kőkorszakában, amikor max normál volt elsőre, ami egy könnyed séta legtöbbeknek)
Avatar
arty

Hozzászólás #34186 2018.12.03. 15:59

SlickAdam írta:es uton van hozzam egy ilyen retek. elfelejtettem storniroltatni E... mehh. mint a villam, ugy megy vissza
sony mini elkúrás.youtube
ez viccnek, harmincötezeré' kicsit durva.
Avatar
arty

Hozzászólás #34187 2018.12.03. 16:01

Micsu írta:komoly hogy már 2018ban ott tartunk hogy meg lesz magyarázva hogy a bélyeg a király, mindig van lejjebb
bélyeg előtt hátrébbülni se lehet, mint vészmegoldás :(
Avatar
Micsu

Hozzászólás #34188 2018.12.03. 16:01

arty írta:csakis barbárt! én már a skeleton kingnél elestem vele! :D (még a diablo3 kőkorszakában, amikor max normál volt elsőre, ami egy könnyed séta legtöbbeknek)
sqj emlékére csakis varázslónőt :P
Avatar
Moby

Hozzászólás #34189 2018.12.03. 16:02

DanielT írta:FullHD: 2 mpixel
1440p: 3,4 mpixel
4k: 8,3 mpixel

A kaleidoszkóp hány mpixel? :D
Avatar
arty

Hozzászólás #34190 2018.12.03. 16:08

DanielT írta:FullHD: 2 mpixel
1440p: 3,4 mpixel
4k: 8,3 mpixel

A felskálázást illetően nekem a 4k tűnik a legnagyobb hazugságnak, kamunak, bullshitnek, F-O-S-S-Z-A-F-T-nak. De legalább dinamikus, meg checkerboardszőrös+artifactos!
1440p-re ekszboksz kell, az támogatja! (gondolom olyankor 4k-ról szemplingel arre le, rá, oda. izé, "4k-ról".)

én még egy dolgot várok, ami a mostani elkúrt helyzetet tudná még szarabbá tenni: mindenféle custom képarány, de mivel a szemnek a 21:9 pl tényleg jó/jobb, lehetőleg "lefelé" is lehessen változtatni, mind pl 14.7:9.3, stb!
mindez mindenféle kamu 4k-ról/-ra és variable 40-60-as frémről skálázva, szemplingelve, frémsimítva, aranymetszve, bootsmódolva, x enhancolva, dslr-réjtrészelve, nem-fix fullrgb-n, 1300:1-es, hajlított IPS monitoron, 270 nites HÁDÉERBEN, fentrőlnézve, hidegben!
Avatar
arty

Hozzászólás #34191 2018.12.03. 16:10

Micsu írta:sqj emlékére csakis varázslónőt :P
hatcolos héthúszpé elcédén milyen a segg(tm)? (egyébként a szvicsben nem próbálkozott be a nintendó TN panellal? az csak a 3ds vásárlóknak jutott? vagy majd a köv, olcsósított revízióba kerül?)

éshamár szviccs!

phpBB [media]


"I knew since the game was out on Steam and PS4 that the Switch is a perfect platform for this game." - randomgémer, nemfanboj

vgyétek! botond, slick!!!

(bárcsak azon a kontrolleren tolhatnám énis!)
Avatar
DanielT

Hozzászólás #34192 2018.12.03. 16:14

arty írta:1440p-re ekszboksz kell, az támogatja! (gondolom olyankor 4k-ról szemplingel arre le, rá, oda. izé, "4k-ról".)

én még egy dolgot várok, ami a mostani elkúrt helyzetet tudná még szarabbá tenni: mindenféle custom képarány, de mivel a szemnek a 21:9 pl tényleg jó/jobb, lehetőleg "lefelé" is lehessen változtatni, mind pl 14.7:9.3, stb!
mindez mindenféle kamu 4k-ról/-ra és variable 40-60-as frémről skálázva, szemplingelve, frémsimítva, aranymetszve, bootsmódolva, x enhancolva, dslr-réjtrészelve, nem-fix fullrgb-n, 1300:1-es, hajlított IPS monitoron, 270 nites HÁDÉERBEN, fentrőlnézve, hidegben!

Spoiler
Kép
Avatar
DanielT

Hozzászólás #34193 2018.12.03. 16:15

Moby írta:A kaleidoszkóp hány mpixel? :D
Hám'úsz! :mf2:
Avatar
Botond

Hozzászólás #34194 2018.12.03. 16:48

DanielT írta:FullHD: 2 mpixel
1440p: 3,4 mpixel
4k: 8,3 mpixel

A felskálázást illetően nekem a 4k tűnik a legnagyobb hazugságnak, kamunak, bullshitnek, F-O-S-S-Z-A-F-T-nak. De legalább dinamikus, meg checkerboardszőrös+artifactos!
Addig kell szaporítani a képpontot amíg natív nem lesz. Már a napkeleti bölcsek is megmondták ebben a szent topikban.
Avatar
Botond

Hozzászólás #34195 2018.12.03. 16:48

Zóanagyvarázsló írta:Luddista banda! Hát senki nem vett SugárkövetésX 2080 TÍÁJ-t?!
Pedig jön a sugárkövető 3dmark!
Avatar
DanielT

Hozzászólás #34196 2018.12.03. 16:50

Botond írta:Addig kell szaporítani a képpontot amíg natív nem lesz. Már a napkeleti bölcsek is megmondták ebben a szent topikban.
Natív, vagy több. Igen, így van. Csak ez nem realitás jelenleg, ultra@60. Civ 6 talán elmegy a töltőképernyőn ennyivel.
Avatar
Botond

Hozzászólás #34197 2018.12.03. 17:20

DanielT írta:Natív, vagy több. Igen, így van. Csak ez nem realitás jelenleg, ultra@60. Civ 6 talán elmegy a töltőképernyőn ennyivel.
Így van, mert ultra vagy halál. Te már FHDban is mindig mindent ultrával toltál, ezért is maradt ki például neked is a GTA5, mert az a jelenlegi konfigodon se fut el FHD@ultra@60al. De majd 100 év múlva! És amúgy nyilván egy FHD@ultra az klasszisokkal szebb, mint 4k@2-3 beállítás nem max, de a többi igen. Nyilván. Amúgy meg elég sokminden elfut 4k@ultra@60al. Nagyjából majdnem minden ami legalább 3 éves. Tudom-tudom, te nem játszol antik cuccokkal. Ezért is maradt ki végül a pc-s sunset overdrive, mert antik, és azt te kerülöd.
Egyéb?
/szerk: amúgy meg 720p -> interpolálva 1080p-re az hányás, mert nem egész többszörös, 1080p -> 4k meg egész többszörös, 720p -> 4k is, és 1440p -> 4k is, szóval olyan múltbéli sérelemből táplálkozva mondod az okosságot, ami már ezer éve okafogyott. Kihalt, ahogy a plazmák is.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #34198 2018.12.03. 18:26

Botond írta:Így van, mert ultra vagy halál. Te már FHDban is mindig mindent ultrával toltál, ezért is maradt ki például neked is a GTA5, mert az a jelenlegi konfigodon se fut el FHD@ultra@60al. De majd 100 év múlva! És amúgy nyilván egy FHD@ultra az klasszisokkal szebb, mint 4k@2-3 beállítás nem max, de a többi igen. Nyilván. Amúgy meg elég sokminden elfut 4k@ultra@60al. Nagyjából majdnem minden ami legalább 3 éves. Tudom-tudom, te nem játszol antik cuccokkal. Ezért is maradt ki végül a pc-s sunset overdrive, mert antik, és azt te kerülöd.
Egyéb?
/szerk: amúgy meg 720p -> interpolálva 1080p-re az hányás, mert nem egész többszörös, 1080p -> 4k meg egész többszörös, 720p -> 4k is, és 1440p -> 4k is, szóval olyan múltbéli sérelemből táplálkozva mondod az okosságot, ami már ezer éve okafogyott. Kihalt, ahogy a plazmák is.
de már el lett mondva többször hogy a 4k attól még hogy egész többszörös kevés tv skáláz pixel pontosan
sztem egyébként nem maradt ki dtnek a gta5, kevered vkivel
Avatar
Botond

Hozzászólás #34199 2018.12.03. 18:30

Micsu írta:de már el lett mondva többször hogy a 4k attól még hogy egész többszörös kevés tv skáláz pixel pontosan
sztem egyébként nem maradt ki dtnek a gta5, kevered vkivel
Ő nem olyan, aki ultránal lejjebb adja, látod, szóval tuti nem tolta vmi középszargányolással, ultra vagy semmi.
Avatar
Moby

Hozzászólás #34200 2018.12.03. 18:33

Micsu írta:de már el lett mondva többször hogy a 4k attól még hogy egész többszörös kevés tv skáláz pixel pontosan

Panák pl. tudják.
Kép
Avatar
Greyfox

Hozzászólás #34201 2018.12.03. 19:38

DanielT írta:Itt a mondat vége, hajrá! Most komolyan, PS4 miatt tényező a 4k? hát hova jutottunk te jó isten, ha már értelmes okos emberek is ebben gondolkodnak!?

LÓFASZVAN nem 4K 2018-ban. Se konzolon, se pécén.
A kamu 4K-t meg pont annyira fogja kirakni a 1440p-s monitorra is, mint a másikra, beállítod, hogy mindenképpen supersampling legyen és csá. Internal render resolutionnal oldja meg, nem a rendszer vált felbontást.
Hát, a 1080p 1440p-re kirakva még mocskosabb, mint a natív 1080p. Nem vagyok rápörögve a 4k-ra, de ha ezt lehet összehozni natívan. Lehet a legjobb kompromisszumos megoldás a pc 1440p+és a nappaliban ps.
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #34202 2018.12.03. 20:31

Moby írta:Panák pl. tudják.
:eljen:
Avatar
arty

Hozzászólás #34203 2018.12.03. 21:56

lezso6@ph

"Csak viszonyításképp, a vágott csúcskártyák ára a teljeshez képest.

780: $499, 780 Ti: $699
561 mm2, vágatlanul +40% felár

980 Ti: $649, Titan X: $999
601 mm2, vágatlanul +54% felár

1080 Ti: $699, Titan XP: $1200
471 mm2, vágatlanul +72% felár

2080 Ti: $999, Titan RTX: $2500
754 mm2, vágatlanul +150% felár"

...
Avatar
DanielT

Hozzászólás #34204 2018.12.03. 22:11

arty írta:lezso6@ph

"Csak viszonyításképp, a vágott csúcskártyák ára a teljeshez képest.

780: $499, 780 Ti: $699
561 mm2, vágatlanul +40% felár

980 Ti: $649, Titan X: $999
601 mm2, vágatlanul +54% felár

1080 Ti: $699, Titan XP: $1200
471 mm2, vágatlanul +72% felár

2080 Ti: $999, Titan RTX: $2500
754 mm2, vágatlanul +150% felár"

...
Hagyjuk már ezeket a bullshit mértékegységeket, nekem GIGARAY-ben számolja ki! :nezze: :nezze: :nezze:
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #34205 2018.12.03. 23:03

arty írta:lezso6@ph

"Csak viszonyításképp, a vágott csúcskártyák ára a teljeshez képest.

780: $499, 780 Ti: $699
561 mm2, vágatlanul +40% felár

980 Ti: $649, Titan X: $999
601 mm2, vágatlanul +54% felár

1080 Ti: $699, Titan XP: $1200
471 mm2, vágatlanul +72% felár

2080 Ti: $999, Titan RTX: $2500
754 mm2, vágatlanul +150% felár"

...
Ez is a topik miatt van, mert itt mindenki talicskával tolta haza a titánokat AMD-mentés helyett.
Avatar
Moby

Hozzászólás #34206 2018.12.03. 23:30

Amúgy akartam ilyen linear scalert csinálni, nem egy nagy cucc, el is kezdtük tervezni, de nekünk elég drágára jött volna csak ki, kínaiak csinálnak ilyen vackokat, amazonon lehet kapni, így-úgy műkdönek, leginkább nem jól. A mienkben jóféle FPGA lett volna, de mire úgy igazán nekiduráltuk volna magunkat, elfogyott a kedv, meg csomó valódi meló van. Meg kb csak odáig érdekelt volna, amíg elkészül, nem használtam volna semmire (mondjuk pár tucatot csináltunk volna eladásra biztos). Meg úgy kompletten fogyott el a kedvem a gémingtől. Lepörgött a csodálatos Astrobot, és át is cuccoltam a prót a gyerekhez, játszon rajta ő, annyira semmi nem mozgat meg semmi, ami belátható időn belül jön, hogy az félelmetes. A boxot meg elpateroltam a háztól azzal a lendülettel, ahogy a kurvaszar rdr2 lepörgött. Most egy időre elég volt. Talán jövőre valami, még nemtudom mi, talán valamihez megjön a kedv.
Avatar
Botond

Hozzászólás #34207 2018.12.04. 08:42

Moby írta:Amúgy akartam ilyen linear scalert csinálni, nem egy nagy cucc, el is kezdtük tervezni, de nekünk elég drágára jött volna csak ki, kínaiak csinálnak ilyen vackokat, amazonon lehet kapni, így-úgy műkdönek, leginkább nem jól. A mienkben jóféle FPGA lett volna, de mire úgy igazán nekiduráltuk volna magunkat, elfogyott a kedv, meg csomó valódi meló van. Meg kb csak odáig érdekelt volna, amíg elkészül, nem használtam volna semmire (mondjuk pár tucatot csináltunk volna eladásra biztos). Meg úgy kompletten fogyott el a kedvem a gémingtől. Lepörgött a csodálatos Astrobot, és át is cuccoltam a prót a gyerekhez, játszon rajta ő, annyira semmi nem mozgat meg semmi, ami belátható időn belül jön, hogy az félelmetes. A boxot meg elpateroltam a háztól azzal a lendülettel, ahogy a kurvaszar rdr2 lepörgött. Most egy időre elég volt. Talán jövőre valami, még nemtudom mi, talán valamihez megjön a kedv.
Kölökkel nem pörög a forza horizon3-4 se? Szegény iksz, nem értem miért a prő maradt meg, ha jól értettem sokkal inkább gyerekkompatibilis libraryd van a boxon, nem? Nem beszélve a hanghatásokról meg ilyesmi. Na mindegy, te tudod. Akkor gondolom a switch no.2-re kell most várni. :)
Avatar
Moby

Hozzászólás #34208 2018.12.04. 09:13

Botond írta:Kölökkel nem pörög a forza horizon3-4 se? Szegény iksz, nem értem miért a prő maradt meg, ha jól értettem sokkal inkább gyerekkompatibilis libraryd van a boxon, nem? Nem beszélve a hanghatásokról meg ilyesmi. Na mindegy, te tudod. Akkor gondolom a switch no.2-re kell most várni. :)
Forza4 annyira nem pörgött, hogy azt sem vettük észre, hogy lejárt a gamepass. Minden más meg a ps4-re van (legok, hatintime, stb). A ps4 volt a konzol itthon, a box ilyen pc pótlék volt olcsón.
Avatar
arty

Hozzászólás #34209 2018.12.04. 12:31

Moby írta:Amúgy akartam ilyen linear scalert csinálni, nem egy nagy cucc, el is kezdtük tervezni, de nekünk elég drágára jött volna csak ki, kínaiak csinálnak ilyen vackokat, amazonon lehet kapni, így-úgy műkdönek, leginkább nem jól. A mienkben jóféle FPGA lett volna, de mire úgy igazán nekiduráltuk volna magunkat, elfogyott a kedv, meg csomó valódi meló van. Meg kb csak odáig érdekelt volna, amíg elkészül, nem használtam volna semmire (mondjuk pár tucatot csináltunk volna eladásra biztos). Meg úgy kompletten fogyott el a kedvem a gémingtől. Lepörgött a csodálatos Astrobot, és át is cuccoltam a prót a gyerekhez, játszon rajta ő, annyira semmi nem mozgat meg semmi, ami belátható időn belül jön, hogy az félelmetes. A boxot meg elpateroltam a háztól azzal a lendülettel, ahogy a kurvaszar rdr2 lepörgött. Most egy időre elég volt. Talán jövőre valami, még nemtudom mi, talán valamihez megjön a kedv.
majd a 8k-ra cisnáljatok már, az minden általános felbontásnak "többszöröse" tud lenni, a mostani konzumer/éppcsak megfizethető upscalerek meg 1080p környékén megállnak (OSSC, régi pró cuccok ebayről, stb), szal kéne valami, ami "továbbméretezi" az fhd képet.

Ahogy nézem, mire 4k eldöcög majd valamin, addigra a tetves ipar bedobja a 8k-t a parasztok közé, szóval nativban játszogatás elég úri huncutság kategóriába kezd esni... :(
És a tömegeknek tudom, hogy ez nem probléma, kanapéról nem lát szart se (fhd, 4k vagy nativ 8k-e az 55"-n a film vagy a szétprocesszált játékrender), engem viszont eléggé megüt (ettől még probléma nélkül tolom a kicsithomály fh4et fhdben a 65" csamcsungon, de NA! a plazmán, nativan csak szebb.... élesebb, legalábbis.)
Avatar
Botond

Hozzászólás #34210 2018.12.04. 14:16

Moby írta:Forza4 annyira nem pörgött, hogy azt sem vettük észre, hogy lejárt a gamepass. Minden más meg a ps4-re van (legok, hatintime, stb). A ps4 volt a konzol itthon, a box ilyen pc pótlék volt olcsón.
Hát én meg tegnap bekapcsoltam a PCt, nyomtam egy kis civ6ot, aztán kikapcsoltam. És konstatáltam, hogy lassan nálam is csak porfogó a cucc. Jöjjön a két civ6 kieg ios/switchre, meg bizonyuljon igaznak, hogy ACt is portolnak switchre, akkor kb még egy crew1 port kellene forza horizon pótléknak és kb elfogyott minden amiért PC elé ülnék, de már nem kell. Ilyen időket élünk. Gyerek is csak a kinect előtt ugrált tegnap, szóval curr genek (PC/X1/PS4) zéró létjogosultságú a környezetemben.
Viszont tegnap azt láttam, hogy most hogy 8 éves lett a kissrác már megjelent benne a gémerség. Nem csak játszik, hanem konkrétan platinázni próbálta az egyes pályákat kinect adventuresben. Eddig ez ilyen formában nem volt. Hazajött, letolta a kötelező dolgokat aztán közölte, hogy kinect adventures, és abban is célirányosan haladt nem platinázott feladatokról nem platinázott feladatokra. Két év múlva jön akkor gondolom az öcsimaxolás. :D
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #34211 2018.12.04. 23:14

Botond írta:Hát én meg tegnap bekapcsoltam a PCt, nyomtam egy kis civ6ot, aztán kikapcsoltam. És konstatáltam, hogy lassan nálam is csak porfogó a cucc. Jöjjön a két civ6 kieg ios/switchre, meg bizonyuljon igaznak, hogy ACt is portolnak switchre, akkor kb még egy crew1 port kellene forza horizon pótléknak és kb elfogyott minden amiért PC elé ülnék, de már nem kell. Ilyen időket élünk. Gyerek is csak a kinect előtt ugrált tegnap, szóval curr genek (PC/X1/PS4) zéró létjogosultságú a környezetemben.
Viszont tegnap azt láttam, hogy most hogy 8 éves lett a kissrác már megjelent benne a gémerség. Nem csak játszik, hanem konkrétan platinázni próbálta az egyes pályákat kinect adventuresben. Eddig ez ilyen formában nem volt. Hazajött, letolta a kötelező dolgokat aztán közölte, hogy kinect adventures, és abban is célirányosan haladt nem platinázott feladatokról nem platinázott feladatokra. Két év múlva jön akkor gondolom az öcsimaxolás. :D
Ez sem érdekel, most jött k (PC-re és Boxra is:

phpBB [media]


Mondjuk borítékolható a Switch-port is. Ami jó dolog, jussanak el oda is a multiplatform cuccok a lehető legvállalhatóbb minőségben!
Avatar
DanielT

Hozzászólás #34212 2018.12.04. 23:32

Zóanagyvarázsló írta:Ez sem érdekel, most jött k (PC-re és Boxra is
Atyaúristendejólnézki! Mármint úgy mindene! System seller. :eljen: :eljen: :eljen:
Avatar
Micsu

Hozzászólás #34213 2018.12.04. 23:38

Jopofa cuccnak tunik ;)
Avatar
Botond

Hozzászólás #34214 2018.12.05. 07:28

Micsu írta:Jopofa cuccnak tunik ;)
Tényleg jópofa, de nem kiddie cucc, a kölöknek még sok ez szerintem. Persze, ha tényleg lesz switchre, akkor ránézek.
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #34215 2018.12.05. 08:07

Zóanagyvarázsló írta:Ez sem érdekel, most jött k (PC-re és Boxra is:
nagyon menö :)
Avatar
Micsu

Hozzászólás #34216 2018.12.05. 09:42

Botond írta:Tényleg jópofa, de nem kiddie cucc, a kölöknek még sok ez szerintem. Persze, ha tényleg lesz switchre, akkor ránézek.
ez ilyen kiddie/komoly keverék :D
Avatar
Greyfox

Hozzászólás #34217 2018.12.05. 10:42

Zóanagyvarázsló írta:Ez sem érdekel, most jött k (PC-re és Boxra is:

Mondjuk borítékolható a Switch-port is. Ami jó dolog, jussanak el oda is a multiplatform cuccok a lehető legvállalhatóbb minőségben!
Hoppa! Ez rohadtjol nez ki + róka!
Avatar
DanielT

Hozzászólás #34218 2018.12.05. 11:17

LEL!

phpBB [media]
Avatar
eje75

Hozzászólás #34219 2018.12.05. 20:50

Zóanagyvarázsló írta:Ez sem érdekel, most jött k (PC-re és Boxra is: Mondjuk borítékolható a Switch-port is. Ami jó dolog, jussanak el oda is a multiplatform cuccok a lehető legvállalhatóbb minőségben!
Gecijó ez a trailer... Elkezdtem izzitani a tárcámat, amikor megláttam : turn-based action... :wilting:
Avatar
Micsu

Hozzászólás #34220 2018.12.05. 21:07

eje75 írta:Gecijó ez a trailer... Elkezdtem izzitani a tárcámat, amikor megláttam : turn-based action... :wilting:
nekem ez már a 14. másodpercnél feltünt :mf2:
Avatar
eje75

Hozzászólás #34221 2018.12.06. 00:06

Micsu írta:nekem ez már a 14. másodpercnél feltünt :mf2:
Há me olyan okos vagy, azé... Ráadásul ahogy nézem, ez azért egy erősen egység központú cucc, úgyhogy
Spoiler
01wtqyw.gif
:mf2:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #34222 2018.12.06. 07:42

Az Edge böngészőnek annyi, újabb Microsoft sikersztori.

"Microsoft is throwing in the towel with Edge and is building a new web browser for Windows 10, this time powered by Chromium."
Avatar
deep

Hozzászólás #34223 2018.12.06. 08:07

DanielT írta:Az Edge böngészőnek annyi, újabb Microsoft sikersztori.

"Microsoft is throwing in the towel with Edge and is building a new web browser for Windows 10, this time powered by Chromium."
Tegnap este néztem a snooker meccset élőben, az eredményhirdető újra akart indulni, hogy még jobb élményt nyújthasson egy újabb remek frissítés telepítésével. Egy órával már engedi ilyenkor eltolni, nagy kegyesen.
Avatar
Botond

Hozzászólás #34224 2018.12.06. 09:17

DanielT írta:Az Edge böngészőnek annyi, újabb Microsoft sikersztori.

"Microsoft is throwing in the towel with Edge and is building a new web browser for Windows 10, this time powered by Chromium."
Eggyel kevesebb gond akkor. Öröm és boldogság. :eljen:
Avatar
Micsu

Hozzászólás #34225 2018.12.06. 09:20

Botond írta:Eggyel kevesebb gond akkor. Öröm és boldogság. :eljen:
eggyel kevesebb böngésző lesz telepítve, kevesebb hibalehetőség :D
Avatar
Botond

Hozzászólás #34226 2018.12.06. 09:23

Micsu írta:eggyel kevesebb böngésző lesz telepítve, kevesebb hibalehetőség :D
Igen, erre utaltam.
Ezt és emezt viszont nehezen tudom elhelyezni a valósággal közös halmazban. Ilyen orbitális kamu még nem volt az univerzumban, vagy intelvidia kérhet csődvédelmet... :conf:
Avatar
Micsu

Hozzászólás #34227 2018.12.06. 09:34

nagy kellett ez is
phpBB [media]
Avatar
DanielT

Hozzászólás #34228 2018.12.06. 09:39

Botond írta:Igen, erre utaltam.
Ezt és emezt viszont nehezen tudom elhelyezni a valósággal közös halmazban. Ilyen orbitális kamu még nem volt az univerzumban, vagy intelvidia kérhet csődvédelmet... :conf:
Há persze, hogy 32 szálas, 16 magos procit 500 dolcsiért fognak adni, ami eddig még soha nem látott órajelen ketyeg. Mi sem természetesebb!
Avatar
Botond

Hozzászólás #34229 2018.12.06. 09:51

DanielT írta:Há persze, hogy 32 szálas, 16 magos procit 500 dolcsiért fognak adni, ami eddig még soha nem látott órajelen ketyeg. Mi sem természetesebb!
Szegény ember az, aki ígérni se tud. De valóban orbitális bullshitnek tűnik. Majd meglássuk. :wow2:
Avatar
arty

Hozzászólás #34230 2018.12.06. 09:52

Micsu írta:eggyel kevesebb böngésző lesz telepítve, kevesebb hibalehetőség :D
mert mostantól nem rakod fel a chromet?! :O

nekem teljesen mindegy, milyen motor van a böngészőben, nekem kell a google integráció/kényelem és egyáltalán: IE fiaskó után MS böngésző? -> kizárt!
+remélem ez az edge kuka tanulság lesz azoknak a kretén cégeknek, akik az IE/activeX után MEGINT hittek az MS-nek és invesztáltak a picipuha sofába (pl Netflix ~csak edgen tud max minőséget, biztos ingyenbe került, most majd leírhatják nullára)
persze amúgy a netflixnek is a kurvaanyját a drmgecizés okán juzertszopatni.... (chrome + droid)

Vissza: “Leáldozott.hu”