A PC-s játékoknak leáldozott

A Leáldtopik új otthona
Avatar
Micsu

Hozzászólás #33391 2018.10.29. 13:57

Moby írta:Az eleje rettenetesen vontatott. 20 óra felett lehet eljutni oda, hogy legyen gyorsutazás, meg legyen történés. Az egész cucc totál inkompatibilis a youtuberekkel, meg kb minden eddig megszokottal. Jórészt az átlag tűrőképeséggel is az lesz. Ha lenne rá stat, szerintem nagyon sokan hagyják ott az első 10-20 órában. De erről írtam abban a posztban is, csak amilyen kötekedő balfasz vagy te is, azár nem volt érdekes, csak amibe bele lehet állni.
jóvan nyugodj meg, nem kell másokat lebalfaszozni mert megint lemobyztál egy játékot ;)
Avatar
Moby

Hozzászólás #33392 2018.10.29. 14:22

Micsu írta:jóvan nyugodj meg, nem kell másokat lebalfaszozni mert megint lemobyztál egy játékot ;)
Már nem sok hely van, ahova egyáltalán játékokról írok bármit is, mert nincs már értelmes beszélgetés semmiről, csak érdektelen fasságokról, meg egymásról. Sem az nem beszélgetés, hogy leírok valamit magamnak, sem az nem beszélgetés, hogy a válasz rólam, vagy másról szól. Tényleg nincs már értelme semmilyen fórumnak, ugyanaz megy midenhol. Hót felesleges kör volt ez is.
Avatar
Mekee

Hozzászólás #33393 2018.10.29. 14:31

Micsu írta:jóvan nyugodj meg, nem kell másokat lebalfaszozni mert megint lemobyztál egy játékot ;)
Hát egyátalán nem szokatlan vagy ritka a felületes review mostanában, mindenki első akar lenni, 20perc gameplay után rakják is ki a tesztet, hogy mi vagyunk az elsők. Hol van már a jó öreg irott sajto 2-3 hetes gap-je.
Ezért mondjuk nemis csodálom a sok embargót, persze nem a megjelenés napjáig kéne visszatartani, csak hogy ne lenne ez a nagy hajrá. Most mindezt elvonatkoztatva moby-tól, mert őt igy szeretjük. :smile:
Avatar
Botond

Hozzászólás #33394 2018.10.29. 14:31

Moby írta:Már nem sok hely van, ahova egyáltalán játékokról írok bármit is, mert nincs már értelmes beszélgetés semmiről, csak érdektelen fasságokról, meg egymásról. Sem az nem beszélgetés, hogy leírok valamit magamnak, sem az nem beszélgetés, hogy a válasz rólam, vagy másról szól. Tényleg nincs már értelme semmilyen fórumnak, ugyanaz megy midenhol. Hót felesleges kör volt ez is.
Szerintem itt kivételesen nem baszogatásból meg nettó rossz szándékból írnak ilyeneket az arcok, hanem mert szeretnek. De én pl a múltkori kirohanásod után megértettem, hogy nehezményezed, szóval csak konstatáltam, hogy akkor emiatt se fogok ps4et vagy x1et venni, szóval vagy jön switchre vagy jön pcre. Nyilván switchre nagyobb poén lenne.
Amúgy starlink is hasonló, pont olyan amilyennek leírták. Repetatív gyűjtős küldetés hegyek, lassan csorgó zs kategóriás sztori, mégis valahogy szépen haladgatok, mert összességében azért van benne móka. Annyi ami handheldben kell. Hogy nagy konzolon hogy fakítana ugyanez, az erősen véleményes.
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #33395 2018.10.29. 14:31

donatus13 írta:Pontosabban az van, hogy a red hat tesztelői verziója a fedora, a cent-os pedig egy hajszálnyival elmaradottabb red hat. A szerveres piacot minden nagyobb vállalatnál ez a linux uralja, így elég komoly jelentősége lehet. debian/ubuntu kombó nagyon pici cégeknél fut, főleg ott ahol nem tudnak supportot megfizetni.
Gotcha.
Nekünk a virtualboxos szerencsétlenkedésünkben, amit beadandónak hívtunk elég nagy nyűg volt, hogy minden parancs máshogy van elnevezve, mint amit addig tanultunk és kb. eddig terjed az ismeretem ezekkel a disztrókkal. :D
Avatar
Micsu

Hozzászólás #33396 2018.10.29. 14:46

Moby írta:Már nem sok hely van, ahova egyáltalán játékokról írok bármit is, mert nincs már értelmes beszélgetés semmiről, csak érdektelen fasságokról, meg egymásról. Sem az nem beszélgetés, hogy leírok valamit magamnak, sem az nem beszélgetés, hogy a válasz rólam, vagy másról szól. Tényleg nincs már értelme semmilyen fórumnak, ugyanaz megy midenhol. Hót felesleges kör volt ez is.
engem érdekel a véleményed úgyhogy nem volt felesleges ;)
Avatar
DanielT

Hozzászólás #33397 2018.10.29. 15:45

Moby írta:A játék legjobb lehetséges jövőbeni forgatókönyve az lenne, ha a pécés verzához születne valami mod, amiben megcsinálják az első részt kompletten :D
Már jobb az is, hogy tudja az ember, hogy mire számítson, tehát rohadtul nem volt felesleges róla beszélni.

A GOW-nál is sokat segített volna, ha valaki ki meri mondani, hogy ez nem GOW, viszont jó. Látod ott te is azt mondtad, hogy a legjobb GOW, aminek egy fél karakterével nem értek egyet, ellenben azzal, hogy jó a játék, azzal igen. Csak és kizárólag ellenállást keltett bennem, hogy a korábbi kurvajó GOW-ok valós érdemeit és egyedi jellemzőit kukába dobták azért, hogy ne kelljen új nevet bevezetni a közudatba.
Avatar
Botond

Hozzászólás #33398 2018.10.29. 15:47

DanielT írta:A GOW-nál is sokat segített volna, ha valaki ki meri mondani, hogy ez nem GOW, viszont jó. Látod ott te is azt mondtad, hogy a legjobb GOW, aminek egy fél karakterével nem értek egyet, ellenben azzal, hogy jó a játék, azzal igen.
Asszem ezzel a kijelentéssel öt ember leírását negligáltad. :D Vagy lehet hatan is mondták ezt szóról szóra, talán Moby is. :D
Avatar
DanielT

Hozzászólás #33399 2018.10.29. 16:24

Botond írta:Asszem ezzel a kijelentéssel öt ember leírását negligáltad. :D Vagy lehet hatan is mondták ezt szóról szóra, talán Moby is. :D
Áfffászt, max Deep mondta. A Resi 7 is még mindig resinek van tolva, amikor SEMMI köze hozzá. Ugyanez történt, mint itt.
Avatar
deep

Hozzászólás #33400 2018.10.29. 17:58

DanielT írta:Áfffászt, max Deep mondta. A Resi 7 is még mindig resinek van tolva, amikor SEMMI köze hozzá. Ugyanez történt, mint itt.
Én tuti nem momdtam, hogy a legjobb GOW. Legalábbis nem emlékszem ilyesmire. Azt viszont biztos mondtam, hogy jó.
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #33401 2018.10.29. 18:07

Game journalism. Akármit is jelentsen ez ma. Már-már Superbunnyhop szintű alapos igényesség.
phpBB [media]
Avatar
DanielT

Hozzászólás #33402 2018.10.29. 18:17

deep írta:Én tuti nem momdtam, hogy a legjobb GOW. Legalábbis nem emlékszem ilyesmire. Azt viszont biztos mondtam, hogy jó.
Úgy értettem, hogy te mondtad hogy nem gow, csak jó.
Avatar
arty

Hozzászólás #33403 2018.10.29. 18:59

DanielT írta:Én nem számológéppel és vonalzóval szoktam fényképezni, hanem befogom a 16:9 be amit akarok viszontlátni, megnyomom a gombot és visszanézem tökéletesen ugyanazt, bármelyik képenyőm 100%-át használva. Én ilyen egyszerű proli gyerek voltam mindig is. :szomoru1:
jó, de te a kivétel vagy!
az átlagmajom MŰVÉSZ, aki nem dokumentál, hanem ALKOT, bazmeg!
szoktam látni az arcukat, ahogy az 1:1-re vágyva ÁLLÍTOTT készülékkel elkattintják a pillanatot..................... éshát, ha nekik nem jár aranymetszhető arány, nekünk se járjon a kijelzőt teljesen kitöltő! (vagy minden nap végén töltsek a vagdosással perceket, úgysincs más dolgom :D )

---

hogy ne generáljak túl sok háeszt (lesz ígyis elég :D ):

rdr2 szekerében (onlány/onlánypénz!!) kár h nincs részvényem, olyan marketingje van, amilyet eddig semminek se láttam... még itthon is látok plakátokat, de Milánóban az egész város vörös volt
metrordr45456837.jpg

villamosrdr246t7.jpg

bocs a divattelefonosoktól, hogy oldalt fekete csíkjuk lett, totálisan csak a metszésre koncentráltam :(

A játék az első félóra alapján egy fos. Döglassan lehet mozogni, a hóban ez még feleződik, a célzás valami förtelem (fura autoaim???), ha nem ragequiteltem volna a meghaló AI társam miatt, sztem az unalomba belehalok.
Ennyire a tombréder se volt toldelőre.
Tudom, majd később jobb lesz. Majd akkor folytatom is, addig inkább asscreedorigins vagy forza.
Avatar
arty

Hozzászólás #33404 2018.10.29. 19:06

Mekee írta:Pont, hogy de, mert a képérzékelőd, az 4:3, a kijelződ a bottleneck, de ahogy már kifejtettem az nem álloképre van tervezve, igy jo az ugy. De nyilván én és a többi millio fotós ezt rosszul tudja, köszi, hogy felnyitottad a szemem 20év után :puszi:
Rohadtul nem a megjelenítő ezköz határoz meg, hanem a lencse, a képérzékelő, a fény, a rekesz, és a záridő. A megjelenítő az a végső, 3s mivel sokféle, igy senki nem arra támaszkodik. És itt jön be a papirkép, mert ott azt mutatom meg amit akarok, mindenki azt fogja látni, mig egy kijelzőn azt, amit az behatárol. Ha neked el van állitva a szinhőmérséklet, ha sok a kontraszt, ha kevés a fényerő,, ha túlszaturált, etc.
Szerintem te sem a 1080 60hz kijelződhöz vettél tíájt, v 1440 nememlékszem.

Mostanában videoval kisérletezek (meg drónnal), teljesen más világ, ott aláírom a 16:9 létezését, és hogy az az egyetlen elfogadhato formátum.
nem könnyű túlélni a 2/8 mpixeles kijelzőn a 20 helyett 13 mpixelt tartalmazó képpel..... tudom, te LÁTOD :D :D :D
Avatar
arty

Hozzászólás #33405 2018.10.29. 19:11

aabyssx írta:már minden filmbe és lassan játékba is kell erőltetni valami homo-románcot tökre untat.
jah, minimum 0.3%-ban van ilyen
a korábbi 0.000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000001 után gondolom kemény lehet valahogy elkerülni őket, amennyiben nem bírod az ilyet :D
Avatar
arty

Hozzászólás #33406 2018.10.29. 19:15

Moby írta:Nagyon komolyan mondom: tarsd távol magad az rdr2-től, még pécén is. Hidd el, ez nem a te játékod. Mondjuk így 10 óra után nehéz lenne behatárolni, hogy kié is. Leginkább senkinek nem tudnám egyelőre jó szívvel ajánlani. A látvány, az audio, a részletesség, a törődés az mind-mind minden kategórián felüli, de 10 óráblól eddig kb 6 óra lovaglás volt, 2.5 óra cutscene, és 1.5 óra "játék", vagy ahhoz némileg hasonlító valami. Szóval minden csodálatos, csak épp az arányok olyan elbaszottak, ami kb annyira példa nélküli, mint szinte minden, amit a játék felvonultat. Annyi a gomb, hogy a kontrollerképernyő olyan sebességgel pörgeti a leírást, hogy fel sem tudod fogni melyik gomb micsoda, amire pedig nagy szükség lenne, mert abban a minimális szabadságban amikor nem filmet nézek, és nem az előre gombot tolom egy lovon ülve, akkor folyamatosan hülyeséget csinálok, mert rosszat nyomok, de nincs lehetőségem begyakarolni sem, mert a gombok mennyisége, és a használatuk lehetőségének mennyisége totálisan fordított arányban van. 10 óra van a játékban, és még mindig a tutorial megy...
Szóval lehet, hogy ez az a 10/10-es játék, ami az ötvenedik óra után kezd élvezhetővé vállni, de az is lehet, hogy két óra múlva, de ezt szvsz kevesen fogják kivárni. Én igazán elvagyok bármilyen jó világú érdekes játékban pusztán a bolyongással, gyűjtögetéssel meg nézgelődéssel, de már én is nagyon fohászkodom egy gyorsutazásért, meg valami töredezettségmentes történésért, aminek aktívan is részese lehetek végre.
nafasza :( azt reméltem azér' 2-3 óra után végelesz....

(az viszont bizonyos, hogy ennél szarabb irányítás kevés játékba került: még így is, hogy külön gomb van a lő erős és gyengéd simizésére, felfutok az akadályra, ami mögé inkább szerettem volna bebújni........(túúúúlzok! de az érzés! :( ))
Avatar
arty

Hozzászólás #33407 2018.10.29. 19:17

Botond írta:Én meg egy hajszálra voltam, hogy újra belekezdjek az első részbe. De akkor jól döntöttem, hogy ez az egész kimarad az életemből.
az első egy fasza játék volt. ez indul(???) szarul...
Avatar
Mekee

Hozzászólás #33408 2018.10.29. 19:21

arty írta:nem könnyű túlélni a 2/8 mpixeles kijelzőn a 20 helyett 13 mpixelt tartalmazó képpel..... tudom, te LÁTOD :D :D :D
Nem nézegetek túl sokat képeket telefonon, se yt-ot, nekem ezekre vannak sokkal jobban bevált ezközeim, de megint megfogtad a lényeget, látom. Miért vágnám le előre, mikor a több infot tartalmazó képből azt vágok amit akarok. De biztos máshogy fogom fel, többet foglalkozom képekkel munka miatt, biztos más a hozzáállásom egy magáncélra ellőtt mobilos képpel is, lehet. Elmondtam ezerszer az én verzióm, ha piszkálja a csőröd, az a te bajod. Nekem csak az piszkálta az enyém, hogy mijelentettétek, hogy csak amit ti gondoltok az az egyetlen legitim módszer és felhasználási terület.
Előbb utóbb ugy is elfogadjátok, ahigy Dani is minden utálata ellenére a boi-t, mert nincs jobb vagy más mint a néha 40frém.
Avatar
arty

Hozzászólás #33409 2018.10.29. 19:22

Kandurex írta:Fú, majd összeszartam magam, mekkora fordulat, apám ...wait....
nongémerként ebbe inkább ne okoskodj belé' :P
Avatar
arty

Hozzászólás #33410 2018.10.29. 19:26

Mekee írta:Igen, ez igy full megvan, de még mindig várom mi az a nagy fordulat, amit még sohasehol... Nem volt rossz, de ez azért elég sokhelyen sokszor látott fordulat.
két sorban olvasva "minden" fordulat ilyen (ekkora, egy semmi)
amikor 40 órája tologatod a karaktert, a világ részévé váltál, jobb esetben bele is éled magad... "kicsit" más.

szerintem (is) nagyon hatásos vége volt az RDR-nek.
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #33411 2018.10.29. 19:28

Látom Arty ráhajt a #44444-es TÉK-re. Természetesen full véletlenül. :banplz:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #33412 2018.10.29. 19:37

benőmenő írta:Látom Arty ráhajt a #44444-es TÉK-re. Természetesen full véletlenül. :banplz:
Össze kellett volna beszélnem a feleségével, hogy vegye videóra, amikor meglátja a #33333-at. :D Szerintem meglett volna a wow-tól eltiltott, saját magát távirányítóval seggbedugó, őrjöngő gyerek videójának méltó utódja. :banplz:
Avatar
arty

Hozzászólás #33413 2018.10.29. 19:41

Mekee írta:Nem nézegetek túl sokat képeket telefonon, se yt-ot, nekem ezekre vannak sokkal jobban bevált ezközeim, de megint megfogtad a lényeget, látom. Miért vágnám le előre, mikor a több infot tartalmazó képből azt vágok amit akarok. De biztos máshogy fogom fel, többet foglalkozom képekkel munka miatt, biztos más a hozzáállásom egy magáncélra ellőtt mobilos képpel is, lehet. Elmondtam ezerszer az én verzióm, ha piszkálja a csőröd, az a te bajod. Nekem csak az piszkálta az enyém, hogy mijelentettétek, hogy csak amit ti gondoltok az az egyetlen legitim módszer és felhasználási terület.
Előbb utóbb ugy is elfogadjátok, ahigy Dani is minden utálata ellenére a boi-t, mert nincs jobb vagy más mint a néha 40frém.
és a jobb eszközeid hány megapixeles ráccsal rendelkeznek? 700?

és azért kell ríltájm vágni (aka egyből olyan formára fotózni, amilyenben később "használod"), mert otthon nem vagdosol. mert le se szarod, hogy aranymetszett-e. (te igen, meg pár fotós igen, ők nyomassák a dslr-t, mitérdekel engem milyen arányban, a jó fotóikon még öntudatlanul el is mélázok esetleg egy galériában...)

te olyan véleményt/igényt képviseltél, amit telefon sose szolgált ki. a 4:3 mellett elment a világ, a 16:9 lett a "szabvány". lehet, hogy nem volt a legjobb, de legalább volt...
most az van, hogy a p20-ban NEM TUDSZ 16:9-ben fotózni. 4:3-ban szerintem tudsz, ahogy a 16:9-es telókon is tudtál.
miért van lehetőség 4:3-ra és miért nincs 16:9-re? ENNYI a komoly gondom.
a többit kényszerből nyilván lenyelném..... (nem most, amikor még nem kötelező, én nem vagyok te :D )

egyébként moziban imádom a 21:9-et, nem zavart volna, ha itthonra is ez terjed el...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára arty 2018.10.29. 19:45-kor.
Avatar
arty

Hozzászólás #33414 2018.10.29. 19:43

DanielT írta:Össze kellett volna beszélnem a feleségével, hogy vegye videóra, amikor meglátja a #33333-at. :D Szerintem meglett volna a wow-tól eltiltott, saját magát távirányítóval seggbedugó, őrjöngő gyerek videójának méltó utódja. :banplz:
naaa, vicces volt, hogy párszor TÖKVÉLETLEN kerek számú hsz az enyém volt (nem nehéz, amikor napok kihagyása után 20-at írok egymás után :D ), de IGAZÁN ez engem nemérdekel :D
Avatar
arty

Hozzászólás #33415 2018.10.29. 19:50

psnplus mellé kaptam 3 hónap fhd netflixet, meg aktiváltam még negyediknek 1 hó triált (az uhd)
egyelőre keresem az eszközt, ahol ESETLEG enged is 480p-nél komolyabb minőségben videozni... nagyon felhasználóbarát, ahogy megvédenek, engem a legáljuzert (átmenetileg legál!!!) a "minőségtől" (cserébe a pirátok day -30 lopnak el mindenhonnan mindent :D szóval okos taktika.......)

magyar feliratos tartalom 0 vagy a kereső fos? (szinkronosból látok 10et, mondjuk, de az nemérdekel)
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #33416 2018.10.29. 20:07

arty írta:psnplus mellé kaptam 3 hónap fhd netflixet, meg aktiváltam még negyediknek 1 hó triált (az uhd)
egyelőre keresem az eszközt, ahol ESETLEG enged is 480p-nél komolyabb minőségben videozni... nagyon felhasználóbarát, ahogy megvédenek, engem a legáljuzert (átmenetileg legál!!!) a "minőségtől" (cserébe a pirátok day -30 lopnak el mindenhonnan mindent :D szóval okos taktika.......)
magyar feliratos tartalom 0 vagy a kereső fos? (szinkronosból látok 10et, mondjuk, de az nemérdekel)
Én az Aranyélet 3. évadjánál lőttem el az HBOGO frííí hónapot. Gondolom sokan mások is ezt tették, mert láttam már szebb 240p-s youtube videót, mint amit ez a tartalomszolgáltató produkálni tudott ott és akkor.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #33417 2018.10.29. 20:52

Legalább jó a játéklista!

phpBB [media]
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #33418 2018.10.29. 21:12

DanielT írta:Legalább jó a játéklista!
Azért lenne mit faragni rajta. Nincs Crash, Spyro, GT, Silent Hill, Tomb Raider, sem pedig Symphony of the Night. Hamár Classic, meg Playstation.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #33419 2018.10.29. 21:16

benőmenő írta:Azért lenne mit faragni rajta. Nincs Crash, Spyro, GT, Silent Hill, Tomb Raider, sem pedig Symphony of the Night. Hamár Classic, meg Playstation.
Persze, hogy lehetne, de elég változatos és a korszak hangulatát megragadja. A "B" listás címek is illenek oda, nem lehetett csak a Top 20 AAA mega blockbuster.
Avatar
Mekee

Hozzászólás #33420 2018.10.29. 21:39

DanielT írta:Persze, hogy lehetne, de elég változatos és a korszak hangulatát megragadja. A "B" listás címek is illenek oda, nem lehetett csak a Top 20 AAA mega blockbuster.
És a legtöbb kifejezetten élvezhető lesz stick-ek nélküli kontival. Plusz Értemén, hogy nintendotol megirigyelték ezt a retrólázat, csak a ps1 pont az a korai 3d korszak, amit jobb emlékként őrizni, már most belefájdult a szemem a trailer látványától.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #33421 2018.10.30. 07:32

DanielT írta:Persze, hogy lehetne, de elég változatos és a korszak hangulatát megragadja. A "B" listás címek is illenek oda, nem lehetett csak a Top 20 AAA mega blockbuster.
Ez a baj a SNES Minivel, arra lehetett 20 csúcs cím a platformról (köztük a korábban ki nem adott Star Fox 2-vel), plusz melléjük a kirbys golf.

Vannak persze nagy hiányzók a Nintendo gépeiről is, de az érintett műfajokat vagy más emblematikus kalsszikusokkal lefedték, vagy éppen nagyon multiplatform darabok ról van szó. Itt meg olyan platformot meghatározó játékok hiányoznak, mint a Crash Bandicoot, a Spyro, Ape Escape, a Gran Turismo 1-2, WipeOut. És a Crashhez ugye még az analóg is fölösleges. Könyörgöm, a generáció a platformerek 3D-sedéséről szólt, és a korábban említettek mellett ezért fájó, hogy még Tomb Raider sincs! (A Rayman 2-t csak azért nem mondom, mert abból a PS1-es volt a inferior verzió, sőt PS2-re is kapott újabb vátozatot.)

Nagyon úgy tűnik, hogy inkább launchközeli (+pár év) nosztalgiát akarnak visszahozni (és ezzel spórolni), szóval lehet, hogy lesz PlayStation Classic 2: The DualShock Years is :wow3:

Mindenesetre a grafika öregedése mellett sújtja az is a koncepciót, hogy sok PS1-es klasszikus elérhető akár Steamen is vagy újabb konzolokon, ezért a Crash, Spyro, TR valójában nekem sem hiányzik, csak fura nélkülük a PS1-nosztalgia. Túl sok meghatározó játéka volt a platformnak, egy 150 dolláros, de 40-45 játékos gép nekem jobban tetszene (persze aki akarja, majd hackeli ezt világba).

Engem az MGS és a Rayman superior verzió vonzana egy-két más mellett (bár az előbbi sem lesz az, a memóriakártyás slot csak dísznek tűnik), de sokkal értelmetlenebb pénzköltésnek tűnik, mint a (S)NES Mini. Ötezerért jöhetne, de ugye 38k-ért látni, ami vicc. És ugyanúgy kispórolják itt is a töltőt, nem wireless a két kontroller stb.

Ja, és Parasite Eve-et csak a japók kapnak :rinya: (Ezt leszámítva viszont ők kapják a számomra kevésbé érdekes felhozatalt, csak a mi "exkluzívjaink" meg multiplatformok.)

Hozzáteszem, a NES Mininél nálam a nosztalgiát a Zapper és a hozzátartozó játékok hiánya törte meg kicsit. Érthető, hogy túl nagy lett volna egy, a konzolnál nagyobb pisztoly, és az árat is megdobta volna, de Duck Hunt része volt a NES-életérzésnek. Mondjuk, én kölökként letudtam a Zappert, de ha lennének már sarjaim, bajban lennék, hogy nem mutathatom meg, milyen volt valójában a gyermekkorom. De ahhoz a géphez legalább sok játékot* adtak, és itthon nem szállt el annyira az árazás. (A SNES Minihez képest szerintem az is gyengébb.)

*Sokuk számomra is csak történelmi érdekesség lenne, de sok még meg is volt annak idején. Tudom én, hogy a Donkey Kong mennyire fontos franchise, de az arcade játék volt, mire NES-re kijött, Mario már bőven Super volt, nem szaros Jumpman. Az SMB meg ma is szórakoztató, a DK csak múltba révedés, ha el is fogadom, hogy kihagyhatatlan egy kollekcióból. Azt pedig szavakba sem tudom önteni, hogy Metroidot mennyire gyűlölöm. Cserébe - mások mellett - a NES-es Mega Man-Castlevania-Contra-vonal máig királyság a magamfajtának.
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #33422 2018.10.30. 08:26

Zóanagyvarázsló írta:Hozzáteszem, a NES Mininél nálam a nosztalgiát a Zapper és a hozzátartozó játékok hiánya törte meg kicsit. Érthető, hogy túl nagy lett volna egy, a konzolnál nagyobb pisztoly, és az árat is megdobta volna, de Duck Hunt része volt a NES-életérzésnek. Mondjuk, én kölökként letudtam a Zappert, de ha lennének már sarjaim, bajban lennék, hogy nem mutathatom meg, milyen volt valójában a gyermekkorom
Uuu, azzal én is kiéltem magam az egyik rokon sárgakazis gépén. Duckhunt, western pisztoly párbaj, meg minden. ^^
Egyébként most reggel csapott arcon resetera-n, hogy a cod is idén lesz 15 éves. :wow1:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #33424 2018.10.30. 17:36

Ez a videójátékság meggyalázása.
Avatar
deep

Hozzászólás #33425 2018.10.30. 18:14

DanielT írta:Ez a videójátékság meggyalázása.
Viszem haza épp a lemezt. Stay tuned.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #33426 2018.10.30. 18:15

deep írta:Viszem haza épp a lemezt. Stay tuned.
:taps: :eljen:
Avatar
Micsu

Hozzászólás #33427 2018.10.30. 18:55

próbálnám frissíteni a robotporszívót de csak kínaiul hablatyol és failed lesz a dologból, áram alatt van a porszívó és a telefon is, ilyenkor mi van? :D
Avatar
DanielT

Hozzászólás #33428 2018.10.30. 19:13

Micsu írta:próbálnám frissíteni a robotporszívót de csak kínaiul hablatyol és failed lesz a dologból, áram alatt van a porszívó és a telefon is, ilyenkor mi van? :D
Ez visszatérő rémálmom... eddig nekem mindig sikeres volt, de lélegzetvisszafojtva várom a fw frissítés végén a dallamot.

Nem kellett volna kölcsönadni azonnal szegényt... érezte, hogy nem becsülöd. Na tedd át mainland china-ra a settingsnél, hátha.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #33429 2018.10.30. 19:47

átettem de ugyanaz
azt hittem te expert vagy :(
Avatar
DanielT

Hozzászólás #33430 2018.10.30. 19:50

Micsu írta:átettem de ugyanaz
azt hittem te expert vagy :(
De működik? Ha igen, szard le a FW-t. Egyébként google, szerencsére nincs tapasztalatom hiba ügyben.
Avatar
deep

Hozzászólás #33431 2018.10.30. 19:56

Micsu írta:próbálnám frissíteni a robotporszívót de csak kínaiul hablatyol és failed lesz a dologból, áram alatt van a porszívó és a telefon is, ilyenkor mi van? :D
Én otthon se voltam, melóból frissítettem. Nekem EU verzióm van Other szerveren használom.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #33432 2018.10.30. 20:14

DanielT írta:De működik? Ha igen, szard le a FW-t. Egyébként google, szerencsére nincs tapasztalatom hiba ügyben.
az se lenne rossz ha érteném mit gagyog :D
Avatar
eje75

Hozzászólás #33433 2018.10.30. 20:51

Micsu írta:az se lenne rossz ha érteném mit gagyog :D
De most nem elég neked, ha azt mondja: 清潔結束 ? Mindenáron hallani akarod a "finyis klínying" mondatot? Ha visszamegy a töltőjére miután végzett, abból nem jössz rá, hogy befejezte a takarítást?
Avatar
Micsu

Hozzászólás #33434 2018.10.30. 21:48

Micsu írta:próbálnám frissíteni a robotporszívót de csak kínaiul hablatyol
csak neked még1x
Avatar
Micsu

Hozzászólás #33435 2018.10.30. 21:51

Titanfall 2

jópofa egyjátékos kampány, változó helyszínekkel és gameplay elemekkel, néhol kicsit súlytalan a lövölde meg a titánok is néha papírkönnyűnek tűnnek ergo egy jobbféle fizika pont adta volna magát de így se lett rossz
multival csak egy menetet toltam, nem az én világom,nameg sajna nem így ment :D
phpBB [media]
Avatar
donatus13

Hozzászólás #33436 2018.10.30. 22:19

Mivel az ipad az egyetlen termék amit szerettem az apple-től elolvastam mit "fejlesztettek" rajta most. Hát látom jack dugo kimaradt, még is kik azok a balfaszok akik ezt ma kitalálják ? Az egyetlen egy dolog amit még szerintem egy hűtőre is fel kell rakni az egy jack dugó... Pedig még gondolkoztam is ,hogy vagy 5-6 év után veszek egy újabb modellt.
Avatar
Botond

Hozzászólás #33437 2018.10.31. 07:10

donatus13 írta:Mivel az ipad az egyetlen termék amit szerettem az apple-től elolvastam mit "fejlesztettek" rajta most. Hát látom jack dugo kimaradt, még is kik azok a balfaszok akik ezt ma kitalálják ? Az egyetlen egy dolog amit még szerintem egy hűtőre is fel kell rakni az egy jack dugó... Pedig még gondolkoztam is ,hogy vagy 5-6 év után veszek egy újabb modellt.
9,7es prot vegyél, azon van jackdugó hely, és nekem pillanatokon belül lesz egy 128 gigás eladó. :)
Avatar
Mekee

Hozzászólás #33438 2018.10.31. 10:11

donatus13 írta:Mivel az ipad az egyetlen termék amit szerettem az apple-től elolvastam mit "fejlesztettek" rajta most. Hát látom jack dugo kimaradt, még is kik azok a balfaszok akik ezt ma kitalálják ? Az egyetlen egy dolog amit még szerintem egy hűtőre is fel kell rakni az egy jack dugó... Pedig még gondolkoztam is ,hogy vagy 5-6 év után veszek egy újabb modellt.
ipad-nél pont nemis értem, biztos kellett az a pici hely is... Hát valamire. Mert telefonnál még megértem, nekem pl kocsiban ugysekell, máshol meg nem hallgatok rola semmit, és ott még megértem, hogy kelk a hely, stb.
Bár igazábol mondanám, hogy egy kőkorszaki elavult technika a jack dugo, amin tul kéne már lépni :)
Ami számomra a legnagyobb balf@szság, azok az uj macbookok, már az ujakkal együtt nem adnak olyat, amin van sd kártya, se usb. Usb-c van, amihez senkinek nimcs kábele, sőt a fél millás szifonhoz se adnak type-c végű kábelt. Gratulálnék hozzá.
Bár semmi baj, mert 50k-ért rábiggyeszthető adapter is van amin van minden.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #33439 2018.10.31. 10:19

Mekee írta:ipad-nél pont nemis értem, biztos kellett az a pici hely is... Hát valamire.
Bullshit az egész "kell a hely" kifogás. Vásárlóellenes tetű minden gyártó, aki elhagyja és szokás szerint az Apple van az élen. Semmiféle elavulás nincs, segg egyszerű és bevált dolog, amin nem lehet javítani és nem is kell.
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #33440 2018.10.31. 11:08

DanielT írta:Bullshit az egész "kell a hely" kifogás. Vásárlóellenes tetű minden gyártó, aki elhagyja és szokás szerint az Apple van az élen. Semmiféle elavulás nincs, segg egyszerű és bevált dolog, amin nem lehet javítani és nem is kell.
Igen, főleg most, amikor már tényleg batárnagyok a telefonok. Egyszerűen megakarják spórolni azt a pár fillért telefononként, amibe a plusz csati kerül.
Ennek természetesen az az ára, hogy a user veheti drágábban a szarabb hangzású, zsebből is szakadozó BT vackokat. Vagy marad a #donglelife .
Avatar
Mekee

Hozzászólás #33441 2018.10.31. 11:40

DanielT írta:Semmiféle elavulás nincs, segg egyszerű és bevált dolog, amin nem lehet javítani és nem is kell.
Mint ahogyan a 4:3 :banplz:
Avatar
Necro

Hozzászólás #33442 2018.10.31. 11:42

10 éve használok BT fül és fejhallgatókat. Ne hazudjuk már hogy zsebből szakadozik. Soha nem szakadozott zsebből.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #33443 2018.10.31. 11:43

Nameg a nagy tobbsegnek nincs mar szuksege auxra, boven megfelel neki a bt fules is
Avatar
donatus13

Hozzászólás #33444 2018.10.31. 11:48

Necro írta:10 éve használok BT fül és fejhallgatókat. Ne hazudjuk már hogy zsebből szakadozik. Soha nem szakadozott zsebből.

Miért ha neked nem szakadozik akkor másnak sem szakadozhat ? Ez a hazudozás így most csak egy vagdalózás. Függetlenül attól, hogy bt-s füles jó e vagy sem, bőven elfért volna a jack dugó.
Avatar
deep

Hozzászólás #33445 2018.10.31. 12:04

Necro írta:10 éve használok BT fül és fejhallgatókat. Ne hazudjuk már hogy zsebből szakadozik. Soha nem szakadozott zsebből.
De. Az enyém szakadozik.
Avatar
Botond

Hozzászólás #33446 2018.10.31. 12:38

Mekee írta:Mint ahogyan a 4:3 :banplz:
Ez baromira nem volt píszí hozzászólás. :D
skinnyman

Hozzászólás #33447 2018.10.31. 13:44

benőmenő írta:Igen, főleg most, amikor már tényleg batárnagyok a telefonok. Egyszerűen megakarják spórolni azt a pár fillért telefononként, amibe a plusz csati kerül.
Ennek természetesen az az ára, hogy a user veheti drágábban a szarabb hangzású, zsebből is szakadozó BT vackokat. Vagy marad a #donglelife .
Filléres az a komponens, nem hiszem h az a fő ok. Mondjuk vízálló telefonnál viszonylag nehéz és drága odatenni a jack-et, ott már kicsit nagyobb szempont. A plusz hely, amivel érvelnek még, igaz is lehetne, de ezeknél a tepsi telefonoknál nem túl meggyőző indok ez sem. Ami az összesnél nagyobb szempont, hogy minden gyártó, amelyik megszüntette a jack dugót, külön jó drágán árul a telefonhoz dongle-öket és vezetékes vagy bluetooth-os füleseket, hogy vedd meg azt. Külön bónusz, ha olyat kell venned, aminek a csatlakozója csak ahhoz telefonodhoz jó (lásd apple lightning), hogy ezzel is mégjobban hozzájuk láncold magad.
Egy teljesen consumer ellenes dologról van szó. Egyik gyártó után veszi át a másik, lényegében próbálgatják, hogy milyen mélyre tudják lenyomni a brokit a tömegek torkán, és a nagy tömeg ehhez tapsolva asszisztál.
Avatar
arty

Hozzászólás #33448 2018.10.31. 14:08

Mekee írta:Mint ahogyan a 4:3 :banplz:
a jackes füles meg nem merül le, jobb minőség, olcsóbban. ezek objektív tények.
szilárdabb érvek, mint hogy valaki preferálja-e az aranymetszetet a képein ;) :P
Avatar
Micsu

Hozzászólás #33449 2018.10.31. 14:16

arty írta:a jackes füles meg nem merül le, jobb minőség, olcsóbban. ezek objektív tények.
szilárdabb érvek, mint hogy valaki preferálja-e az aranymetszetet a képein ;) :P
nameg olyan aki xboxonet vesz :integet2:
Avatar
Botond

Hozzászólás #33450 2018.10.31. 15:10

Viszont már csak két nap a switches diabló3ig, és 16 nap a switches civ6ig. Azt már féllábon állva is. :)
Avatar
Micsu

Hozzászólás #33451 2018.10.31. 15:20

Botond írta:Viszont már csak két nap a switches diabló3ig, és 16 nap a switches civ6ig. Azt már féllábon állva is. :)
ennyire izgulnak a gyerkek :beka3:
Avatar
arty

Hozzászólás #33452 2018.10.31. 16:21

Micsu írta:nameg olyan aki xboxonet vesz :integet2:
wat (nemvótdrága és spóroltam itt-ott pár percet, amikor nem a pécén baszakodtam :P )

+ jackes fülessel MÁR(!!!) megy a bón (van a kontin jack!!!!! a 100 millás konti még nem tudta alapból, de belefejlesztették!!!!! :P éééérted... nem KIVETTÉK! az IDIÓTÁK!!)
- BT fülessel ellenben NEM megy. anno a rádiós fülesem vezetékesre cseréltem - miért? (azon túl, hogy a bónnal EGYIK se megy/ment :D )

szal... na! jack wins!
Avatar
Botond

Hozzászólás #33453 2018.10.31. 16:31

arty írta:wat (nemvótdrága és spóroltam itt-ott pár percet, amikor nem a pécén baszakodtam :P )

+ jackes fülessel MÁR(!!!) megy a bón (van a kontin jack!!!!! a 100 millás konti még nem tudta alapból, de belefejlesztették!!!!! :P éééérted... nem KIVETTÉK! az IDIÓTÁK!!)
- BT fülessel ellenben NEM megy. anno a rádiós fülesem vezetékesre cseréltem - miért? (azon túl, hogy a bónnal EGYIK se megy/ment :D )

szal... na! jack wins!
Szerintem nem gondolta végig ennyire mélységében, csak simán lehülyézett meg x1et vettél. Engem a switch miatt, Mobyt tegnap az rdr2 miatt. Ilyen hete van.
A 4:3 meg még mindig több infó ugyanarról a dologról, mint a 16:9. Szóval az nem aranymetszés, hanem hatékonyság.
Avatar
eje75

Hozzászólás #33454 2018.10.31. 16:38

Botond írta:9,7es prot vegyél, azon van jackdugó hely, és nekem pillanatokon belül lesz egy 128 gigás eladó. :)
Mennyiért adod azt a 70.000 Ft-os xart?
Avatar
Botond

Hozzászólás #33455 2018.10.31. 16:44

eje75 írta:Mennyiért adod azt a 70.000 Ft-os xart?
Még nem néztem, még várom, hogy egyáltalán kapható legyen a 11 colos, meg elteljen 3-4 hét a release után, amikor lement az ára hw aprón 70-80k-val. Meg lehet húgom lecsap rá közben. Ha komoly az érdeklődés, akkor szólok, amikor tényleg eladó lesz (~1-1,5 hónap).
Avatar
eje75

Hozzászólás #33456 2018.10.31. 17:34

Botond írta: amikor tényleg eladó lesz (~1-1,5 hónap).
Eszem a zuzádat a pillanataiddal...
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #33457 2018.10.31. 17:53

Necro írta:10 éve használok BT fül és fejhallgatókat. Ne hazudjuk már hogy zsebből szakadozik. Soha nem szakadozott zsebből.
Egy Skullcandy Ink'd van nálam (nemröhög, kölcsönkaptam...már lassan egy éve :D), de ma már inkább csak mosogatásnál veszem fel, ha valami rétegebb zenét nyomatok, vagy szimplán nem illendő hangosan zenélni. Teló az asztalon, kb. annyira, hogy pont meg tudok fordulni, de még így meg-meg szakad.
Zsebből szimplán idegesítő, de ha már bekavar mondjuk a kabát gallérja akkor egy kontakthibás zsinóroséval egyenértékű az ikszpérienc.
SQJ is megmondta: amíg össze van kötve dróttal az a biztos...vagy valami hasonló. :D
Azt, hogy PS3-on csak a voice chat-jönne rajta azon már korábban hőbörögtem itt, miután néztem bután, hogy a monitor recsegőjén szólt a játék.
Avatar
Necro

Hozzászólás #33458 2018.10.31. 19:37

Most egy Sony MDR-XB650BT-m van, erre 10 méter van ráírva de szerintem simán többet tud.
Avatar
Botond

Hozzászólás #33459 2018.10.31. 21:26

eje75 írta:Eszem a zuzádat a pillanataiddal...
Dodzynak tudtam, hogy nem kell, neki elfért egy ilyen költői túlzás. :)
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #33460 2018.10.31. 22:52

Vezetéknélküli füleseknél a digitális esetében a lag is problémás. A Sennheiser fülesen kb. 45 ms késést tud. Ennyit tud kb. a Bluetooth aptx is. Ez elmegy.
Van viszont egy másik Bluetooth fülesem, ami nem aptx-es, az nagyon zavaróan tud késni (>120 ms). Zenénél mindegy, de youtube videónál, szájmozgásnál, hirtelen változó, csattanó hangnál észre lehet venni.
A rádiófrekvenciás füleseknél meg van nagyobb alapzaj, amit az összes 2.4 GHz-s eszköz még jobban meg tud zavarni, illetve problémás a mély tartomány.
Én szeretem a vezetéknélküli cuccokat, de több témában visszalépés a mazzagoshoz képest.

A telefonoknál a jack elhagyása szerintem csak egy alibi arra, hogy új füleseket is vetessenek kiegészítőként az emberekkel a telefonokhoz. Mindegyik nagyobb gyártó vidáman kínálja a telefonnal együtt az új fos füleseit is. Extra bevétel, és a fejlesztési költségek egy részét is rá lehet terhelni.

Vissza: “Leáldozott.hu”