A PC-s játékoknak leáldozott

A Leáldtopik új otthona
Avatar
deep

Hozzászólás #33321 2018.10.26. 14:26

DanielT írta:No, hát nálam meg a szegény ember RDR2-je ficcent be ma.
BOI. JPG
Yiss! Újabb platinára fel!
Avatar
Botond

Hozzászólás #33322 2018.10.26. 14:59

DanielT írta:No, hát nálam meg a szegény ember RDR2-je ficcent be ma.

boi.png
Na látod mennyire szar a 16:9es kép, levágta a borító 5-5%át a két oldalon, a ps logó se jelenik meg rendesen, értékes információt veszítünk, az se látszik a képen, amint felköpsz és aláállsz szakállal, kézen fogva egy boit. :)
Avatar
DanielT

Hozzászólás #33323 2018.10.26. 15:13

Botond írta:Na látod mennyire szar a 16:9es kép, levágta a borító 5-5%át a két oldalon, a ps logó se jelenik meg rendesen, értékes információt veszítünk, az se látszik a képen, amint felköpsz és aláállsz szakállal, kézen fogva egy boit. :)
Én vágtam le te fekély. :D Ez nem a full kép, szabad kézzel croppoltam. :nezze:
Avatar
Micsu

Hozzászólás #33324 2018.10.26. 19:02

számíthatunk rá hogy valamikor xbónért is elszaladsz a boltba? :D
Avatar
eje75

Hozzászólás #33325 2018.10.26. 19:59

DanielT írta:No, hát nálam meg a szegény ember RDR2-je ficcent be ma.

De..de... itt a karakternek SZAKÁLLA van :wilting: :wilting: ...azt ugye tudod? Vagy valakinek mostanában nagyon magyaráztad a szakállas gaming elméleted, és meggyőzött a tévedésedről?
Spoiler
szakal.gif
:banplz:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #33326 2018.10.26. 20:14

Mondtam, hogy idén kapni fog egy őszinte esélyt, most van idén és most kapja.
Avatar
eje75

Hozzászólás #33327 2018.10.26. 20:15

DanielT írta:Mondtam, hogy idén kapni fog egy őszinte esélyt, most van idén és most kapja.
Spoiler
Kép
Avatar
eje75

Hozzászólás #33328 2018.10.26. 23:10

Na... lement az AC.O... 73 óra volt, hogy minden főszálat kitoljak, jó kis cucc volt... megyek a vadnyugatra, remélem abban is van ennyi...
Avatar
Moby

Hozzászólás #33329 2018.10.27. 00:23

eje75 írta:Na... lement az AC.O... 73 óra volt, hogy minden főszálat kitoljak, jó kis cucc volt... megyek a vadnyugatra, remélem abban is van ennyi...
Nálam első nekifutásra beleszaladt 3 óra. A látvány és a zenék/audio fergeteges. A gameplayről eddig sok nem derült ki, mert eddig csak mesélt, meg tanít.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #33330 2018.10.27. 12:27

God of War aktuális feladat: "Gyűjts fehér szirmú virágot"

:eljen:
Avatar
neoreg

Hozzászólás #33331 2018.10.27. 13:32

Mivel lassan kezd hó vége lenni, ezért ma megjött a tíáj, így végre SQJ kompatibilis lettem.
Egy kis tuninggal biztos elérhető lenne a 10000 pont, de nem foglalkozok ilyesmivel.

A kártya (inno3d X3 Ultra) amúgy elég halk és ami fontosabb, hogy egyáltalán nem coil whine-ol.

i9 9900k-n még gondolkodok, ha majd egyszer kapható lesz, de nem nagyon akarok még egy radiátort a szobámba 200ezerért...

és természetesen továbbra is várok egy értelmesen árazott (a tíájnál jelentősen erősebb) RTX kártyára, remélhetőleg 2 éven belül már lesz olyan
Avatar
DanielT

Hozzászólás #33332 2018.10.27. 13:42

neoreg írta:Mivel lassan kezd hó vége lenni, ezért ma megjött a tíáj, így végre SQJ kompatibilis lettem.
Egy kis tuninggal biztos elérhető lenne a 10000 pont, de nem foglalkozok ilyesmivel.

A kártya (inno3d X3 Ultra) amúgy elég halk és ami fontosabb, hogy egyáltalán nem coil whine-ol.
Nice. Asszem most ez a legerősebb gép a topikban. :eljen:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #33333 2018.10.27. 15:36

#33333

Mielőtt Arty véééééletlen ráveti magát. :D
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #33334 2018.10.27. 18:22

Gone Home-ot is játszottam. Egész jópofa felfedezős, nézelődős novella...
...lehetett volna, de egy fos volt amiről szólt. Én asszem elég toleráns vagyok, de az, hogy mostanság már minden filmbe és lassan játékba is kell erőltetni valami homo-románcot tökre untat.
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #33335 2018.10.27. 18:33

Nézem, hogy mit játsszak ezután, mondom megnézem az MS store-t. Asztak... milyen árak vannak ebben!!! Ezeknél vesz bárki bármit is? :wow3:
Avatar
Mekee

Hozzászólás #33336 2018.10.27. 19:13

DanielT írta:No, hát nálam meg a szegény ember RDR2-je ficcent be ma.

2018-10-26 14_13_35-$.jpg
Sejtettem, hogy bemoby-zod azé végülis. :buck:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #33337 2018.10.27. 19:21

Mekee írta:Sejtettem, hogy bemoby-zod azé végülis. :buck:
A világért sem szeretném csökkenteni látnoki képességed érdemeit, DE....Katt. :D
Avatar
Moby

Hozzászólás #33338 2018.10.27. 19:36

DanielT írta:A világért sem szeretném csökkenteni látnoki képességed érdemeit, DE....Katt. :D
a játékaimon az account árusítás okés?
Avatar
DanielT

Hozzászólás #33339 2018.10.27. 20:00

Moby írta:a játékaimon az account árusítás okés?
Nem annyira, de ha valaki azt akar venni... hát vegye. Vagy nemtom. Nem látok belőle giga balhékat.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #33340 2018.10.27. 20:30

Egyébként ezt a GOW-ot is az menti meg nálam,ami a szégyen generációt... a Pro és az emelt frém mód.
Avatar
Mekee

Hozzászólás #33341 2018.10.27. 23:05

DanielT írta:Egyébként ezt a GOW-ot is az menti meg nálam,ami a szégyen generációt... a Pro és az emelt frém mód.
S az mit jelent, 32? :D Demost komolyan, egy éve még máglyára került mindenki aki lemerte írni, hogy 59 és vagy alatta játszik, mostmegmár elfogadott? :wilting:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #33342 2018.10.27. 23:09

Mekee írta:S az mit jelent, 32? :D Demost komolyan, egy éve még máglyára került mindenki aki lemerte írni, hogy 59 és vagy alatta játszik, mostmegmár elfogadott? :wilting:
Inkább 45-60, gigantikus különbség érzésre a 30-hoz képest. Nem tudom, hogy elfogadott-e, de mivel nincs más, mit lehet tenni? Szoftvertúszoknál már ennek is örülni kell...
Avatar
Mekee

Hozzászólás #33343 2018.10.27. 23:12

DanielT írta:Inkább 45-60, gigantikus különbség érzésre a 30-hoz képest. Nem tudom, hogy elfogadott-e, de mivel nincs más, mit lehet tenni? Szoftvertúszoknál már ennek is örülni kell...
Ez most épp olyan, mintha vettél volna egy 19,5:9-es képarányú notchfónt :wow1: nincs mit tenni, képaránytúszoknál ennek is örülni kell. (Ezt nem hagyhattam lecsapatlanul)
Avatar
Moby

Hozzászólás #33344 2018.10.27. 23:12

DanielT írta:Egyébként ezt a GOW-ot is az menti meg nálam,ami a szégyen generációt... a Pro és az emelt frém mód.
Nagyon komolyan mondom: tarsd távol magad az rdr2-től, még pécén is. Hidd el, ez nem a te játékod. Mondjuk így 10 óra után nehéz lenne behatárolni, hogy kié is. Leginkább senkinek nem tudnám egyelőre jó szívvel ajánlani. A látvány, az audio, a részletesség, a törődés az mind-mind minden kategórián felüli, de 10 óráblól eddig kb 6 óra lovaglás volt, 2.5 óra cutscene, és 1.5 óra "játék", vagy ahhoz némileg hasonlító valami. Szóval minden csodálatos, csak épp az arányok olyan elbaszottak, ami kb annyira példa nélküli, mint szinte minden, amit a játék felvonultat. Annyi a gomb, hogy a kontrollerképernyő olyan sebességgel pörgeti a leírást, hogy fel sem tudod fogni melyik gomb micsoda, amire pedig nagy szükség lenne, mert abban a minimális szabadságban amikor nem filmet nézek, és nem az előre gombot tolom egy lovon ülve, akkor folyamatosan hülyeséget csinálok, mert rosszat nyomok, de nincs lehetőségem begyakarolni sem, mert a gombok mennyisége, és a használatuk lehetőségének mennyisége totálisan fordított arányban van. 10 óra van a játékban, és még mindig a tutorial megy...
Szóval lehet, hogy ez az a 10/10-es játék, ami az ötvenedik óra után kezd élvezhetővé vállni, de az is lehet, hogy két óra múlva, de ezt szvsz kevesen fogják kivárni. Én igazán elvagyok bármilyen jó világú érdekes játékban pusztán a bolyongással, gyűjtögetéssel meg nézgelődéssel, de már én is nagyon fohászkodom egy gyorsutazásért, meg valami töredezettségmentes történésért, aminek aktívan is részese lehetek végre.
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Moby 2018.10.27. 23:16-kor.
Avatar
Moby

Hozzászólás #33345 2018.10.27. 23:14

Mekee írta:S az mit jelent, 32? :D Demost komolyan, egy éve még máglyára került mindenki aki lemerte írni, hogy 59 és vagy alatta játszik, mostmegmár elfogadott? :wilting:
Az ott olyan pusztító frémbaszkodást, amit képtelen voltam elviselni. Csilliárdszor inkább a kb fix30.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #33346 2018.10.27. 23:32

Moby írta:Nagyon komolyan mondom: tarsd távol magad az rdr2-től, még pécén is. Hidd el, ez nem a te játékod. Mondjuk így 10 óra után nehéz lenne behatárolni, hogy kié is. Leginkább senkinek nem tudnám egyelőre jó szívvel ajánlani. A látvány, az audio, a részletesség, a törődés az mind-mind minden kategórián felüli, de 10 óráblól eddig kb 6 óra lovaglás volt, 2.5 óra cutscene, és 1.5 óra "játék", vagy ahhoz némileg hasonlító valami. Szóval minden csodálatos, csak épp az arányok olyan elbaszottak, ami kb annyira példa nélküli, mint szinte minden, amit a játék felvonultat. Annyi a gomb, hogy a kontrollerképernyő olyan sebességgel pörgeti a leírást, hogy fel sem tudod fogni melyik gomb micsoda, amire pedig nagy szükség lenne, mert abban a minimális szabadságban amikor nem filmet nézek, és nem az előre gombot tolom egy lovon ülve, akkor folyamatosan hülyeséget csinálok, mert rosszat nyomok, de nincs lehetőségem begyakarolni sem, mert a gombok mennyisége, és a használatuk lehetőségének mennyisége totálisan fordított arányban van. 10 óra van a játékban, és még mindig a tutorial megy...
Szóval lehet, hogy ez az a 10/10-es játék, ami az ötvenedik óra után kezd élvezhetővé vállni, de az is lehet, hogy két óra múlva, de ezt szvsz kevesen fogják kivárni. Én igazán elvagyok bármilyen jó világú érdekes játékban pusztán a bolyongással, gyűjtögetéssel meg nézgelődéssel, de már én is nagyon fohászkodom egy gyorsutazásért, meg valami töredezettségmentes történésért, aminek aktívan is részese lehetek végre.
Köszi a figyelmeztetést! :D Belenéztem pár streambe, én még ennyire semmit nem untam, mint azt a pár percet, amit alkalmanként kibírtam belőle. Ilyenformán felülmúlta az első részt! :eljen: 10/10

A GOW viszont játéknak is rendben van, bár lopás minden eleme és mechanikája kb. Tényleg kár, hogy nem merték más néven kiadni, jobban vette volna ki magát nálam.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #33347 2018.10.27. 23:33

Moby írta:Az ott olyan pusztító frémbaszkodást, amit képtelen voltam elviselni. Csilliárdszor inkább a kb fix30.
Átváltottam rá próbaként, okádtam. Rég abbahagytam volna, ha az az egyetlen opció.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #33348 2018.10.28. 08:17

Benéztem a "Ló heréje összemegy a hidegben akkora királyság ez a gém" rajongói topikba:

"I'm trying...I really am...but I'm so bored."

"For such a big detailed world it sure lacks a sense of discovery. Going off the beaten path should lead me to caves, secret hideouts, or hidden treasures. But in Red Dead its just nothing."

"I’m a few hours into chapter 2 and, I dunno, the game seems a little boring to me, it put me to sleep once in chapter 1 :/ I do hope it picks up."

"If anyone hasn't bought this game yet, I would recommend buying it second hand. There will be plenty on the shelves."

"I'm the same, to the point where I'm thinking of selling it. The world is gorgeous and engrossing, but actually playing the game feels like a bit of a chore."

Metacritic 97. Rockstar/10. Perfect, GOTY.
Avatar
Botond

Hozzászólás #33349 2018.10.28. 08:33

DanielT írta:Benéztem a "Ló heréje összemegy a hidegben akkora királyság ez a gém" rajongói topikba:

"I'm trying...I really am...but I'm so bored."

"For such a big detailed world it sure lacks a sense of discovery. Going off the beaten path should lead me to caves, secret hideouts, or hidden treasures. But in Red Dead its just nothing."

"I’m a few hours into chapter 2 and, I dunno, the game seems a little boring to me, it put me to sleep once in chapter 1 :/ I do hope it picks up."

"If anyone hasn't bought this game yet, I would recommend buying it second hand. There will be plenty on the shelves."

"I'm the same, to the point where I'm thinking of selling it. The world is gorgeous and engrossing, but actually playing the game feels like a bit of a chore."

Metacritic 97. Rockstar/10. Perfect, GOTY.
Én meg egy hajszálra voltam, hogy újra belekezdjek az első részbe. De akkor jól döntöttem, hogy ez az egész kimarad az életemből.
Avatar
deep

Hozzászólás #33350 2018.10.28. 08:57

DanielT írta:Benéztem a "Ló heréje összemegy a hidegben akkora királyság ez a gém" rajongói topikba:...
Szabin leszek november elején 11 napig, gondoltam megveszem, mert biztos tanultak a GTA5-ből és tuti nem lehet uncsi, mint az 1. Cancel.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #33351 2018.10.28. 11:18

DanielT írta:Benéztem a "Ló heréje összemegy a hidegben akkora királyság ez a gém" rajongói topikba:

"I'm trying...I really am...but I'm so bored."

"For such a big detailed world it sure lacks a sense of discovery. Going off the beaten path should lead me to caves, secret hideouts, or hidden treasures. But in Red Dead its just nothing."

"I’m a few hours into chapter 2 and, I dunno, the game seems a little boring to me, it put me to sleep once in chapter 1 :/ I do hope it picks up."

"If anyone hasn't bought this game yet, I would recommend buying it second hand. There will be plenty on the shelves."

"I'm the same, to the point where I'm thinking of selling it. The world is gorgeous and engrossing, but actually playing the game feels like a bit of a chore."

Metacritic 97. Rockstar/10. Perfect, GOTY.
legalább nincs benne indokolatlan gyerek :P
Avatar
Moby

Hozzászólás #33352 2018.10.28. 12:42

Micsu írta:legalább nincs benne indokolatlan gyerek :P
Ebben a játékban kb minden indokolatlan. Mármint csilliárd dolog van benne, de a létezésük tökéletesen céltalan. Szerintem a hónaljszőre is nő a karaktereknek, de csak azért, hogy legyen benne ilyen is. Ez a játék egy kifordított witcher3 és zelda egyszerre. Minden túl akartak dobni, és végeredményben sikerült, csak közben azt az alapvető dolgot felejtették ki, hogy azokat a játékosoknak készítették, nem saját maguknak. Hónapok alatt készíthettek egy végtelen hosszú listát arról, hogy miket lehetne egy videójátékba belerakni, és akkurátusan végigmentek a listán, kipipáltak mindent, nem sajnálták a munkát, majd amikor ezzel megvoltak, kiírták lemezre, és most RDR2 címen meg lehet vásárolni.
skinnyman

Hozzászólás #33353 2018.10.28. 14:27

A 2-hoz meg nem tudok hozzaszolni, de RDR1-el kapcsolatban bar azt alairom, h voltak lassabb reszei, annak a jateknak a sztorijanak a vege az egyik legegyedibb es legdurvabb volt, amit barmelyik jatekban lattam eddig kb.
A 2-nek eleg nehez dolga lesz azt uberelni, plane hogy egy elozmeny.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #33354 2018.10.28. 18:25

skinnyman írta:A 2-hoz meg nem tudok hozzaszolni, de RDR1-el kapcsolatban bar azt alairom, h voltak lassabb reszei, annak a jateknak a sztorijanak a vege az egyik legegyedibb es legdurvabb volt, amit barmelyik jatekban lattam eddig kb.
A 2-nek eleg nehez dolga lesz azt uberelni, plane hogy egy elozmeny.
Egyetlen pillanatára nem emlékszem se a sztorinak, se a küldetéseknek. De olyan szinten, hogy azt se tudom ki volt a főhős, mi volt a célja, jó, vagy rossz, stb. Annyi rémlik, hogy volt valami ötletes és hatásos "gimmick" ending.
Avatar
Mekee

Hozzászólás #33355 2018.10.28. 19:47

skinnyman írta:A 2-hoz meg nem tudok hozzaszolni, de RDR1-el kapcsolatban bar azt alairom, h voltak lassabb reszei, annak a jateknak a sztorijanak a vege az egyik legegyedibb es legdurvabb volt, amit barmelyik jatekban lattam eddig kb.
A 2-nek eleg nehez dolga lesz azt uberelni, plane hogy egy elozmeny.
És mi volt az a nagyon egyedi? Mert nagyjából megvan a sztori, de én semmi kirívó végre nem emlékszem. Hangulata bejött, a rockstartól jól ismert totál elmebeteg karakterek is, voltak hibái, de én bírtam összességében. Erre a 2-re is nagyon kíváncsi vagyok.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #33356 2018.10.28. 20:26

aabyssx írta:Gone Home-ot is játszottam. Egész jópofa felfedezős, nézelődős novella...
...lehetett volna, de egy fos volt amiről szólt. Én asszem elég toleráns vagyok, de az, hogy mostanság már minden filmbe és lassan játékba is kell erőltetni valami homo-románcot tökre untat.
Ezt tetézték azzal is, hogy

Spoiler
hogy jól megszökött a hugi a szerelmével, és az egésznek volt negédes pozitív végkicsengése, ami baromság. Az ilyen gyerekfejjel elmegyek a nagyvilágba mert szerelmi hóbortban szenvedek dolognak ritkán van jó vége.
Akkor már inkább a Rómeó és Júlia, azt mintha jobban megírták volna, és még tök jó honosítás is van hozzá. A játékmenet ugyanaz. (Egyébként ja a nongame-et ügyesen bontotta a ki a történteket a GH, de a témaválasztás miatt járt neki a hype.)
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #33357 2018.10.28. 20:29

Két hete nem szóltam hozzá? Mit csináltam én addig? :guluszem1:

Egyébként voltam külföldön, de csak pár napot. A Grand Canyont még nem ismerem, meg tudom, hogy Európa szar, de Passau egy gyors szétnézésre számomra elég tetszetős volt. Szerintem érdemes benéznetek, ha útbaesik.
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #33358 2018.10.28. 20:47

Zóanagyvarázsló írta:Két hete nem szóltam hozzá? Mit csináltam én addig? :guluszem1:
Gondolom készülsz a Prince of Persia: The Sands of Time 15. évforulójára. :nezze:
Wiki
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #33359 2018.10.28. 20:56

Játékdömping van nálam.
Aporia: először paráztam, mert attól tartottam, hogy vontatott, meg túl low budget cucc lesz, de aztán ...hú de jó kis játék lett. Thalos és Journey jutottak eszembe róla. Nagyon változatos és nem fárasztó(!) puzzle-cucc lett, szép hangulattal.
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #33360 2018.10.28. 20:58

RDR2-vel nemtom mit gondolhatott a Rockstar. Westernbe nem lehet elég tartalmat rakni. Túl primitív a téma és a kultúra totál disconnect manapság. Talán elszakadást akartak a Grand Theft Auto után, úgyhogy az Auto-t kicserélték újra Horse-ra. (Gondolom, mert nem játszottam, és én nem is valószínű, hogy valaha fogom.)
Avatar
DanielT

Hozzászólás #33361 2018.10.28. 20:59

aabyssx írta:Játékdömping van nálam.
Aporia: először paráztam, mert attól tartottam, hogy vontatott, meg túl low budget cucc lesz, de aztán ...hú de jó kis játék lett. Thalos és Journey jutottak eszembe róla. Nagyon változatos és nem fárasztó(!) puzzle-cucc lett, szép hangulattal.
Nagyon bejöttek neked ezek a relax cuccok! 20 év hullaverés után jár is egy kis pihenés. :D
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #33362 2018.10.28. 21:06

Zóanagyvarázsló írta:Ezt tetézték azzal is, hogy

Spoiler
hogy jól megszökött a hugi a szerelmével, és az egésznek volt negédes pozitív végkicsengése, ami baromság. Az ilyen gyerekfejjel elmegyek a nagyvilágba mert szerelmi hóbortban szenvedek dolognak ritkán van jó vége.
Akkor már inkább a Rómeó és Júlia, azt mintha jobban megírták volna, és még tök jó honosítás is van hozzá. A játékmenet ugyanaz. (Egyébként ja a nongame-et ügyesen bontotta a ki a történteket a GH, de a témaválasztás miatt járt neki a hype.)
Ráadásul én nem olyan régen futottam végig a Life is Strange 2-őt, egyből vontam a párhuzamot. Illetve mostanában néztem egy kémfilmet, abban is homár volt a főhős, pár hónapja egy tini-zene filmet, abba is homár tiniket raktak...
...szerintem IMDB-n van is valami szabály az engine-ben, hogy ha van ilyen a filmben, akkor +1,5 pont.
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #33363 2018.10.28. 21:07

DanielT írta:Nagyon bejöttek neked ezek a relax cuccok! 20 év hullaverés után jár is egy kis pihenés. :D
Nem mertem beírni, de tegnap, amikor a Gone Home sokk után az MS store-ba keveredtem, akkor Gears of Wart kerestem. :banplz:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #33364 2018.10.28. 21:11

aabyssx írta:Nem mertem beírni, de tegnap, amikor a Gone Home sokk után az MS store-ba keveredtem, akkor Gears of Wart kerestem. :banplz:
Öööö... nincs abban szégyellnivaló... khm... :miaz: De akkor biztos örülsz, hogy lesz gamepass pécére is, szal olcsón tolhatod majd le.
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #33365 2018.10.28. 21:23

Ja, nem is a Life is Strange 2-őt játszottam, hanem a Before the Stormot.
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #33366 2018.10.28. 21:23

DanielT írta:Öööö... nincs abban szégyellnivaló... khm... :miaz: De akkor biztos örülsz, hogy lesz gamepass pécére is, szal olcsón tolhatod majd le.
Már elmúlt. :D
Avatar
eje75

Hozzászólás #33367 2018.10.28. 22:58

DanielT írta:Benéztem a "Ló heréje összemegy a hidegben akkora királyság ez a gém" rajongói topikba:

"I'm trying...I really am...but I'm so bored."

"For such a big detailed world it sure lacks a sense of discovery. Going off the beaten path should lead me to caves, secret hideouts, or hidden treasures. But in Red Dead its just nothing."

"I’m a few hours into chapter 2 and, I dunno, the game seems a little boring to me, it put me to sleep once in chapter 1 :/ I do hope it picks up."

"If anyone hasn't bought this game yet, I would recommend buying it second hand. There will be plenty on the shelves."

"I'm the same, to the point where I'm thinking of selling it. The world is gorgeous and engrossing, but actually playing the game feels like a bit of a chore."

Metacritic 97. Rockstar/10. Perfect, GOTY.
Az eleje geciunalmas.... meg ami utána jön az is... az első 10 órából csak annyi maradt meg, hogy levettem valami bőrt a lóról, az meg közben a lábam elé szart.... egy másik jelenetben meg építették a templomot vagy mit, és elkezdtek kiabálni, hogy: "dől a fal"...nem értettem mit akarnak, felnéztem, és 10 cm-ről megláttam a rámzuhanó falat, ami agyonvágott :nyes: :nyes: :nyes: másra nem nagyon emlékszem, a feleségem szerint nyitott szemmel játszottam, de állítólag horkoltam közben... viszont 35%-nál járok, és most már kezdenek beindulni a dolgok... kilockoltam a gyorsutazást, meg maxra vágtam a tábort, és a küldik kezdenek egyre érdekesebbek lenni... elkezdtem már szemmel nézni rá (nem azzal amire számítottam), és megláttam benne az értéket... jó cucc ez, csak más, mint amik mostanában jönnek... nincs minden kő alatt egy god weapon, mint az AC O-ban... itt mindenért meg kell szenvedni: pont mint az igazi vadnyugaton... yó ez na...
skinnyman

Hozzászólás #33368 2018.10.29. 00:11

Mekee írta:És mi volt az a nagyon egyedi? Mert nagyjából megvan a sztori, de én semmi kirívó végre nem emlékszem. Hangulata bejött, a rockstartól jól ismert totál elmebeteg karakterek is, voltak hibái, de én bírtam összességében. Erre a 2-re is nagyon kíváncsi vagyok.
Biztos vegignyomtad? Mert ez nem az a cucc, amit elfelejt masnapra az ember.
Na akkor emlekeztetoul giga-spoiler - nem ajanlom senkinek aki nem biztos benne h vegignyomta:
Spoiler
Az egesz jatek az elejetol felvezette a Dutch-ot, korabbi partnered, aki hatbaszurt. Hosszu munka utan felderitetted, hogy hol van, epp megvolt vele a nagy leszamolas. Arra szamitanal, hogy itt a vege, ahogy a jatekok 99%-anak ott is lett volna a vege. De itt nem, megy tovabb az elet, az egyezseg alapjan leszall rolad a kormany. Visszatersz a tanyadra a csaladodhoz, elni a kis egyszeru mindennapi eletet a farmon, olyan kuldesesekkel, hogy szedd ossze a nyajat, uldozd el a varjakat, tanitsd meg a fiad lovakat befogni, stb. Szinte szurrealis a korabbi nagy leszamolas utan. Es nem 1-2 rovid kuldetesrol van szo, ezek kitartanak nehany oraig, mar kezdesz hozzaszokni, es megmutatja, h John amugy tenyleg kepes lenne egy ilyen eletet is elni a korabbiak utan is. De a multad nem tunik csak ugy el, az egyik nap feltunik a a hazadnal egy hadsereg, es eselyed nincs, szarralonek. A feleseged, es a fiad, Jack, eltemetnek. De meg itt sincs vege. Eltelik par ev, Jack-et iranyitod, akivel epp az anyjat is eltemetted. Nincs semmilyen villogo nyil, hogy hova kell menni, a terkepen sincs lofasz se megjelolve, teljesen magadra vagy hagyva. Elmesz a varosba, ahol egy ido utan a nyomara bukkansz a tagnak, aki kinyiratta az apad. Lenyomozod, parbaj. Fel perc, par loves, es a tag ott uszik a folyoban. Ott merengsz meg 10 masodpercig, aztan elsetalsz. Es most porog a credits.
Avatar
Kandurex

Hozzászólás #33369 2018.10.29. 07:44

skinnyman írta:Ott merengsz meg 10 masodpercig, aztan elsetalsz. Es most porog a credits.[/spoiler]
Fú, majd összeszartam magam, mekkora fordulat, apám ...wait....
Avatar
Moby

Hozzászólás #33370 2018.10.29. 09:21

eje75 írta:Az eleje geciunalmas.... meg ami utána jön az is... az első 10 órából csak annyi maradt meg, hogy levettem valami bőrt a lóról, az meg közben a lábam elé szart.... egy másik jelenetben meg építették a templomot vagy mit, és elkezdtek kiabálni, hogy: "dől a fal"...nem értettem mit akarnak, felnéztem, és 10 cm-ről megláttam a rámzuhanó falat, ami agyonvágott :nyes: :nyes: :nyes: másra nem nagyon emlékszem, a feleségem szerint nyitott szemmel játszottam, de állítólag horkoltam közben... viszont 35%-nál járok, és most már kezdenek beindulni a dolgok... kilockoltam a gyorsutazást, meg maxra vágtam a tábort, és a küldik kezdenek egyre érdekesebbek lenni... elkezdtem már szemmel nézni rá (nem azzal amire számítottam), és megláttam benne az értéket... jó cucc ez, csak más, mint amik mostanában jönnek... nincs minden kő alatt egy god weapon, mint az AC O-ban... itt mindenért meg kell szenvedni: pont mint az igazi vadnyugaton... yó ez na...
KB itt tartok én is, és kezd bedarálni a cucc. Nagyon más, mint eddig a rs jatékai, és nagyon más, mint vártam, de van benne addikció bőven.
Avatar
donatus13

Hozzászólás #33371 2018.10.29. 10:15

IT egy pillanatra.
Ma reggel olvastam ,hogy az IBM megveszi a red hat-et. Régen örültem volna ennek, ma már ha az IBM nevét meghallom a teljes őrület és inkompetencia jut eszembe. Úgy érzem a red hatnek is befellegzett. Bár ez nem játék téma de gondoltam leírom. :D
Avatar
DanielT

Hozzászólás #33372 2018.10.29. 11:12

donatus13 írta:IT egy pillanatra.
Ma reggel olvastam ,hogy az IBM megveszi a red hat-et. Régen örültem volna ennek, ma már ha az IBM nevét meghallom a teljes őrület és inkompetencia jut eszembe. Úgy érzem a red hatnek is befellegzett. Bár ez nem játék téma de gondoltam leírom. :D
Meg fogja rengetni az IT világot ez a lépés! :D
Avatar
Micsu

Hozzászólás #33373 2018.10.29. 11:24

Moby írta:KB itt tartok én is, és kezd bedarálni a cucc. Nagyon más, mint eddig a rs jatékai, és nagyon más, mint vártam, de van benne addikció bőven.
pár napja még itt rinyáltál mekkora szar nem? :banplz:
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #33374 2018.10.29. 11:53

benőmenő írta:Gondolom készülsz a Prince of Persia: The Sands of Time 15. évforulójára. :nezze:
Wiki
Kevés volt két hét eldönteni, hogy melyikre, a GBA-sról már le is csúsztam :szomoru1:
Avatar
Moby

Hozzászólás #33375 2018.10.29. 11:55

Micsu írta:pár napja még itt rinyáltál mekkora szar nem? :banplz:
Az eleje rettenetesen vontatott. 20 óra felett lehet eljutni oda, hogy legyen gyorsutazás, meg legyen történés. Az egész cucc totál inkompatibilis a youtuberekkel, meg kb minden eddig megszokottal. Jórészt az átlag tűrőképeséggel is az lesz. Ha lenne rá stat, szerintem nagyon sokan hagyják ott az első 10-20 órában. De erről írtam abban a posztban is, csak amilyen kötekedő balfasz vagy te is, azár nem volt érdekes, csak amibe bele lehet állni.
Avatar
Moby

Hozzászólás #33376 2018.10.29. 12:00

donatus13 írta:IT egy pillanatra.
Ma reggel olvastam ,hogy az IBM megveszi a red hat-et. Régen örültem volna ennek, ma már ha az IBM nevét meghallom a teljes őrület és inkompetencia jut eszembe. Úgy érzem a red hatnek is befellegzett. Bár ez nem játék téma de gondoltam leírom. :D
Kösz, hogy szólsz! Totál felforgatja a mindennapjaimat, ha a red hatnek befellegzett! :rinya: Egyelőre nem látom tisztán a holnapot, szóval írj majd, hogy mi lett!
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #33377 2018.10.29. 12:00

aabyssx írta:Nem mertem beírni, de tegnap, amikor a Gone Home sokk után az MS store-ba keveredtem, akkor Gears of Wart kerestem. :banplz:
Hellblade megvolt már? Nagyrészt pszichózisos walking sim (ha már ezekre utazol), erős atmoszférával, ütős látvánnyal, fülessel meg büntet. Persze Ninja Theory, de a harc (ami van itt is) úgyis inkább csak a narratívához kell hozzá, és legalább nem azt játsszák el, hogy tudnak DmC-t fejleszteni. Buzulás meg nuku.

Meg azért kijött pár 3D platformer is az utóbbi években, melyek talán megérhetnek egy próbát (A Hat in Time, Snake Pass, Grow Home). X-COM-szerű játékok is vannak, nemrég jött ki a Valkyria Chronicles 4. Aztán nem tudom, hogy az első rész mennyire lett jó, vagy játszottad-e, de a GeoW-nál testhez állóbbnak tűnik.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Zóanagyvarázsló 2018.10.29. 12:02-kor.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #33378 2018.10.29. 12:01

Moby írta:Kösz, hogy szólsz! Totál felforgatja a mindennapjaimat, ha a red hatnek befellegzett! :rinya: Egyelőre nem látom tisztán a holnapot, szóval írj majd, hogy mi lett!
Most már ráguglizok, mi az a Red Hat, de ajánlom, hogy ne NSFW legyen!
Avatar
Moby

Hozzászólás #33379 2018.10.29. 12:03

Zóanagyvarázsló írta:Hellblade megvolt már? Nagyrészt pszichózisos walking sim (ha már ezekre utazol), erős atmoszférával, ütős látvánnyal, fülessel meg büntet. Persze Ninja Theory, de a harc (ami van itt is) úgyis inkább csak a narratívához kell hozzá, és legalább nem azt játsszák el, hogy tudnak DmC-t fejleszteni. Buzulás meg nuku.

Meg azért kijött pár 3D paltfeormer is az utóbbi években, melyek talán megérhetnek egy próbát (A Hat in Time, Snake Pass, Grow Home). X-COM-szerű játékok is vannak, nemrég jött ki a Valkyria Chronicles 4. Aztán nem tudom, hogy az első rész mennyire lett jó, vagy játszottad-e, de a GeoW-nál testhez állóbbnak tűnik.
Hat in Time szvsz kurvajó cucc! Snake Pass egy fos(annál idegesítőbb játékkal én nem játszottam évtizedek óta), Grow Home nemtudom, pedig meg is van talán. Ezt a snake pass-t bárki innen végigvitte? Mert az ajnlatokban benne van, és én is nagyon tudnám ajánlani...az ellenségeimnek.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #33380 2018.10.29. 12:07

Moby írta:Az eleje rettenetesen vontatott. 20 óra felett lehet eljutni oda, hogy legyen gyorsutazás, meg legyen történés. Az egész cucc totál inkompatibilis a youtuberekkel, meg kb minden eddig megszokottal. Jórészt az átlag tűrőképeséggel is az lesz. Ha lenne rá stat, szerintem nagyon sokan hagyják ott az első 10-20 órában. De erről írtam abban a posztban is, csak amilyen kötekedő balfasz vagy te is, azár nem volt érdekes, csak amibe bele lehet állni.
Mondjuk itt nem Roflcoaster Moby a vicces, hanem "mindenki". Legalábbis jó pár véleményt láttam, hogy az elején nem értik, miért olyan a játék, aztán meg elkezd nekik nagyon tetszeni. Aztán mindig jön valaki, aki ugyanazzal elmagyarázza a rutinosabbaknak az eleje alapján, hogy aztán később megtérjen (ha nem adta fel). Nyilván kivételek is vannak bőven.

Vigyázok majd arra, hogy a leendő GOG-verzióval én is kövessem ezt a mintát :fogmosas:
Avatar
Moby

Hozzászólás #33381 2018.10.29. 12:10

Zóanagyvarázsló írta:Most már ráguglizok, mi az a Red Hat, de ajánlom, hogy ne NSFW legyen!
Egy linux disztrib. Kb 15 éve hlottam róla utoljára, hogy a német kormány készül bevezetni a kormányzati rendszerekbe. De az is lehet, hogy nem a red hat volt, és nem németo. És lehet nem is 15 éve volt, de legalább 10. És ha be is vezette, azóta gondolom kivezette. Egyébként kb senkit nem érdekel szerintem :D
Avatar
Moby

Hozzászólás #33382 2018.10.29. 12:15

Zóanagyvarázsló írta:Mondjuk itt nem Roflcoaster Moby a vicces, hanem "mindenki". Legalábbis jó pár véleményt láttam, hogy az elején nem értik, miért olyan a játék, aztán meg elkezd nekik nagyon tetszeni. Aztán mindig jön valaki, aki ugyanazzal elmagyarázza a rutinosabbaknak az eleje alapján, hogy aztán később megtérjen (ha nem adta fel). Nyilván kivételek is vannak bőven.

Vigyázok majd arra, hogy a leendő GOG-verzióval én is kövessem ezt a mintát :fogmosas:
Én megtéríteni senkit nem akarok, attól meg még én is igen messze vagyok, hogy "nagyon" tetszen. De már nem unatkozom közben(mitöbb, szívesen vagyok a játékban), és nem kívánom a halálát mindenkinek, aki létrehozta, és ez elég nagy ugrás az első 10 órához képest. Egy biztos: ez a játék nagyon-de-nagyon messze van az értékelésektől, mertt olyan nincs, hogy 9 meg 10 pontos egy olyan játék, aminek 50-60 órás a fővonala, és abból 20 kötelezően egy határ szar. Ez egy Zeldának a talpát nem nyalja meg sosem, de még az első részének sem. Ha ezzel a graffal, ezzel az animáció szettel, mindennel csinálnak egy feszes játékot, az lehetett volna lazán egy 10-es játék.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Moby 2018.10.29. 12:18-kor.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #33383 2018.10.29. 12:17

Moby írta:Hat in Time szvsz kurvajó cucc! Snake Pass egy fos(annál idegesítőbb játékkal én nem játszottam évtizedek óta), Grow Home nemtudom, pedig meg is van talán. Ezt a snake pass-t bárki innen végigvitte? Mert az ajnlatokban benne van, és én is nagyon tudnám ajánlani...az ellenségeimnek.
Dani rajongott a Snake Passért, meg az SG-n Tinman is. A Szellemi Ikertornyaink! :banplz: Én csak az első két pályát csináltam meg, tetszett az ötlet és a megvalósítása, kreatív cucc, de félreraktam HC-bb szabadidőkre. Mindenesetre a koncepció miatt szerintme érdemes kipróbálni, hogy rajongóvá vagy szexuális erőszak áldozatává válhasson mindenki.

A Grow Home nálam végigment, tök okés, könnyed. Semmi extra vagy kihagyhatatlan, de elvoltam vele, valamiért megfordult a fejemben, hogy talán aabykompatibilis, másnak szerintem ajánlanám direkt itt. (Grow Up néven van folytatása is, azt nem próbáltam.)

Sajnos az A Hat in Time-ot is félreraktam, de tényleg szuper, rá is függtem közel 20 órára (és ez már simán megérte a steames árat, ha soha nem is nyúlok többé hozzá), csak aztán olyan pályát akartam maxolni, ami nem tetszett, és ez okozott egy törést :) (Értsd: elsőre nem sikerült, másodjára nem próbáltam, másik pályára meg nem ugrottam dacból.)

Mostanában ritkán van erőm nem nongame-hez, a nongame-eket meg ritkán élvezem igazán, max co-opban. Most a 2013-as Tomb Raider megy, és már tudom, hogy az Uncharted kegyetlenül hardcore.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #33384 2018.10.29. 12:22

Moby írta:Én megtéríteni senkit nem akarok, attól meg még én is igen messze vagyok, hogy "nagyon" tetszen. De már nem unatkozom közben(mitöbb, szívesen vagyok a játékban), és nem kívánom a halálát mindenkinek, aki létrehozta, és ez elég nagy ugrás az első 10 órához képest. Egy biztos: ez a játék nagyon-de-nagyon messze van az értékelésektől, mertt olyan nincs, hogy 9 meg 10 pontos egy olyan játék, aminek 50-60 órás a fővonala, és abból 20 kötelezően egy határ szar. Ez egy Zeldának a talpát nem nyalja meg sosem, de ég az első részének sem.
Nos igen, most elképzeltem, hogy 50 órás felszínkapargatás előtt élvezhetetlen HC stratégiára vagy RPG-re dobálják a 10 pontokat... :kuss:

Az meglepett, hogy a Eurogamernél csak recommended lett.

Az előző részből én csak a trialt néztem meg (1 óra), az alatt kb. annyi történt, hogy összesen 60 frame-et kipakolt a képernyőre a PS3. Persze azért megvettem, és azóta se nyúltam hozzá.
Avatar
Moby

Hozzászólás #33385 2018.10.29. 12:29

Zóanagyvarázsló írta:Nos igen, most elképzeltem, hogy 50 órás felszínkapargatás előtt élvezhetetlen HC stratégiára vagy RPG-re dobálják a 10 pontokat... :kuss:

Az meglepett, hogy a Eurogamernél csak recommended lett.

Az előző részből én csak a trialt néztem meg (1 óra), az alatt kb. annyi történt, hogy összesen 60 frame-et kipakolt a képernyőre a PS3. Persze azért megvettem, és azóta se nyúltam hozzá.
Az a baj, hogy minden fontos dolgot leírtak a játékról két hónappal a megjelenés előtt , csak senki nem tudta mennyire esszenciális igazságot írják le az alkalmazottak, mert amit láttak, hát az bizony a nagybetűs valóság :D Ezzel együtt a rengetek érték, amit hordoz nem válik vizzé, és a téma iránt rajongók így is megtalálják benne a magukét, csak a többit felesleges keresni benne, mert az...nos nincs benne több.
Avatar
Moby

Hozzászólás #33386 2018.10.29. 12:35

A játék legjobb lehetséges jövőbeni forgatókönyve az lenne, ha a pécés verzához születne valami mod, amiben megcsinálják az első részt kompletten :D
Avatar
Mekee

Hozzászólás #33387 2018.10.29. 12:45

skinnyman írta:Biztos vegignyomtad? Mert ez nem az a cucc, amit elfelejt masnapra az ember.
Na akkor emlekeztetoul giga-spoiler - nem ajanlom senkinek aki nem biztos benne h vegignyomta:
Spoiler
Az egesz jatek az elejetol felvezette a Dutch-ot, korabbi partnered, aki hatbaszurt. Hosszu munka utan felderitetted, hogy hol van, epp megvolt vele a nagy leszamolas. Arra szamitanal, hogy itt a vege, ahogy a jatekok 99%-anak ott is lett volna a vege. De itt nem, megy tovabb az elet, az egyezseg alapjan leszall rolad a kormany. Visszatersz a tanyadra a csaladodhoz, elni a kis egyszeru mindennapi eletet a farmon, olyan kuldesesekkel, hogy szedd ossze a nyajat, uldozd el a varjakat, tanitsd meg a fiad lovakat befogni, stb. Szinte szurrealis a korabbi nagy leszamolas utan. Es nem 1-2 rovid kuldetesrol van szo, ezek kitartanak nehany oraig, mar kezdesz hozzaszokni, es megmutatja, h John amugy tenyleg kepes lenne egy ilyen eletet is elni a korabbiak utan is. De a multad nem tunik csak ugy el, az egyik nap feltunik a a hazadnal egy hadsereg, es eselyed nincs, szarralonek. A feleseged, es a fiad, Jack, eltemetnek. De meg itt sincs vege. Eltelik par ev, Jack-et iranyitod, akivel epp az anyjat is eltemetted. Nincs semmilyen villogo nyil, hogy hova kell menni, a terkepen sincs lofasz se megjelolve, teljesen magadra vagy hagyva. Elmesz a varosba, ahol egy ido utan a nyomara bukkansz a tagnak, aki kinyiratta az apad. Lenyomozod, parbaj. Fel perc, par loves, es a tag ott uszik a folyoban. Ott merengsz meg 10 masodpercig, aztan elsetalsz. Es most porog a credits.
Igen, ez igy full megvan, de még mindig várom mi az a nagy fordulat, amit még sohasehol... Nem volt rossz, de ez azért elég sokhelyen sokszor látott fordulat.
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #33388 2018.10.29. 13:28

donatus13 írta:IT egy pillanatra.
Ma reggel olvastam ,hogy az IBM megveszi a red hat-et. Régen örültem volna ennek, ma már ha az IBM nevét meghallom a teljes őrület és inkompetencia jut eszembe. Úgy érzem a red hatnek is befellegzett. Bár ez nem játék téma de gondoltam leírom. :D
Suliban az egyik tanár nagyon tolja az ibm cuccokat. Előző félévben a fos cloudjuk miatt végül a wattson analytic helyett Tableu-ból volt a vizsga, idén meg DB2-vel vezetnének be az SQL rejtelmeibe, de eddig bármit csináltunk az sokkal egyszerűbb lett volna minden szempontból mysqlben. A DB2-t is cigányolni kell otthon, mert a free böngészős verza használhatatlan a még mindig fos cloudjuk miatt.
Ha jól emlékszem akkor a red hat is a fedora féle fura disztrók vállalati verziója, a sokkal elterjedtebb debian/ubuntu ág helyett.
Avatar
donatus13

Hozzászólás #33389 2018.10.29. 13:40

benőmenő írta:Ha jól emlékszem akkor a red hat is a fedora féle fura disztrók vállalati verziója, a sokkal elterjedtebb debian/ubuntu ág helyett.

Pontosabban az van, hogy a red hat tesztelői verziója a fedora, a cent-os pedig egy hajszálnyival elmaradottabb red hat. A szerveres piacot minden nagyobb vállalatnál ez a linux uralja, így elég komoly jelentősége lehet. debian/ubuntu kombó nagyon pici cégeknél fut, főleg ott ahol nem tudnak supportot megfizetni.
Avatar
Botond

Hozzászólás #33390 2018.10.29. 13:56

Moby írta:Az a baj, hogy minden fontos dolgot leírtak a játékról két hónappal a megjelenés előtt , csak senki nem tudta mennyire esszenciális igazságot írják le az alkalmazottak, mert amit láttak, hát az bizony a nagybetűs valóság :D Ezzel együtt a rengetek érték, amit hordoz nem válik vizzé, és a téma iránt rajongók így is megtalálják benne a magukét, csak a többit felesleges keresni benne, mert az...nos nincs benne több.
Na majd a switch verziót megkapargatom én is. Csak azt a verziót.

Vissza: “Leáldozott.hu”