A PC-s játékoknak leáldozott

A Leáldtopik új otthona
Avatar
Mekee

Hozzászólás #33251 2018.10.24. 22:32

arty írta:egyvalamit tudok: a szabványtalan sokféleség a droid halála. megnézném én azt a noccsot meg a mindenféle kusztomizációt minden app alatt... amikor szar a képarány... nem tünik el a nocseltüntető... amikor belóg a képbe... vagy amikor ettől esetleg appcrash van.

jó hírem van! a 16:9-es telefonomon kiválaszthatod a 4:3-as képet, ergo aranymetszhetsz kedvedre!
(hint: a sok telófényképész nem aranymetszik, ergo az elkurt 4:3as képe helyett nyugodtan lőhetne elkurt 16:9-be is, legalább fullscreen lenne....)

viszont! a p20prő-n NEM VÁLASZTHATÓ a 16:9-es képarányu fotó. még ha akarná is a paraszt, hogy ne feketecsíkos képet nézzen a... BÁRMIJÉN (ami 16:9-es), NEM TEHETI MEG!
érted már a problémát?
Egy év 18:9 mate10prő után mondom neked, hogy nincs, azaz nincs olyan app, amivel probléma lenne, nem nyújtja, hanem szépen arányosan megy a fullscreen mode olyan régebbi appoknál amiknél még nem tették bele a fícsört, de ilyennel alig találkoztam, mindenben benne van má a képarány támogatása.

Értemén, hogy 16:9-es a telód, de attól még a képérzékelők világ életükben 4:3-asak voltak és lesznek is, ergo ha te 16:9-be lősz, még mindíg levágod a full képed alsó-felső részét=infót, képrészt vesztesz, pixeleket vesztesz. Ha nagyon akarom utólag is le lehet aztat vágni, ahogy nekem tetszik,de tudom, te is a nap 24 órájából 10-et yt videokkal töltesz, 8-at meg fotók lapozgatásával, és mámorító örömmel tölt el, hogy nincs fekete csík, csak a baromi nagy káva, meg a kép sem tűéles a retró panel miatt, a fekete se fekete az lcd miatt, de sebaj, a lényeg, hogy a kijelződön nincs fekete pixel megjelenítve.

p20prő se 16:9, minek is lenne, akkoris fekete csíkot néznél, nem? Nekem is 4:3 van, meg 18:9, de ismétlem, minek vágnék le tartalmat egy képről az elkészítés pillanatában? Ha análkólásdi winhátteret akarok lőni, akkor majd én levágom, de minek barmolnám szét a win-t is ilyesmivel? Még a végén átterjed droidra is a kólásanál.
Avatar
eje75

Hozzászólás #33252 2018.10.25. 00:40

DanielT írta:Na, majd mindjárt jön Eje és bevédi, hogy de így jobban tudja fogni! :banplz:
Szarok rá, hogy elveszíthetem a fizetett tartalmaimat is esetleg... a lényeg, hogy átnevezhessem magam Gepard Retardieu-nek PNS-en is
Spoiler
Kép
:nyes: :nyes: :nyes: :nyes: :nyes: :nyes: :nyes: :nyes: :nyes: :nyes: :nyes:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #33253 2018.10.25. 08:12

eje75 írta:Szarok rá, hogy elveszíthetem a fizetett tartalmaimat is esetleg... a lényeg, hogy átnevezhessem magam Gepard Retardieu-nek PNS-en is
Spoiler
Kép
:nyes: :nyes: :nyes: :nyes: :nyes: :nyes: :nyes: :nyes: :nyes: :nyes: :nyes:
Én ezzel ismertem :D
Spoiler
Kép
Avatar
DanielT

Hozzászólás #33254 2018.10.25. 08:15

Mekee írta:Értemén, hogy 16:9-es a telód, de attól még a képérzékelők világ életükben 4:3-asak voltak és lesznek is
Én meg remélem,hogy kipusztul ez az ergonómiailag zsákutca szabvány. Az ember széles képet lát, két szemünk van egymás mellett.

A 24 frémes film, a 4:3 képarány mind-mind iszonyatosan régi korszakok elavult korlátai, amiknek semmilyen helyük nincs manapság a digitális világban.
Avatar
arty

Hozzászólás #33255 2018.10.25. 09:14

Mekee írta:Egy év 18:9 mate10prő után mondom neked, hogy nincs, azaz nincs olyan app, amivel probléma lenne, nem nyújtja, hanem szépen arányosan megy a fullscreen mode olyan régebbi appoknál amiknél még nem tették bele a fícsört, de ilyennel alig találkoztam, mindenben benne van má a képarány támogatása.

Értemén, hogy 16:9-es a telód, de attól még a képérzékelők világ életükben 4:3-asak voltak és lesznek is, ergo ha te 16:9-be lősz, még mindíg levágod a full képed alsó-felső részét=infót, képrészt vesztesz, pixeleket vesztesz. Ha nagyon akarom utólag is le lehet aztat vágni, ahogy nekem tetszik,de tudom, te is a nap 24 órájából 10-et yt videokkal töltesz, 8-at meg fotók lapozgatásával, és mámorító örömmel tölt el, hogy nincs fekete csík, csak a baromi nagy káva, meg a kép sem tűéles a retró panel miatt, a fekete se fekete az lcd miatt, de sebaj, a lényeg, hogy a kijelződön nincs fekete pixel megjelenítve.

p20prő se 16:9, minek is lenne, akkoris fekete csíkot néznél, nem? Nekem is 4:3 van, meg 18:9, de ismétlem, minek vágnék le tartalmat egy képről az elkészítés pillanatában? Ha análkólásdi winhátteret akarok lőni, akkor majd én levágom, de minek barmolnám szét a win-t is ilyesmivel? Még a végén átterjed droidra is a kólásanál.
minden appot kipróbáltál? ha a te droidod a mostani frissítésen perfekt is, minden droid, minden frissítéssel az (lesz)?

melyik megjelenítőre nem elég a 20 megapixel, minusz alulfelül valamennyi?
tökreális, ahogy végigvágok nyaralás után 600 képet.... ühüm. életszerű :D (ÉÉÉÉN nem csinálok annyit, de az ismerősök....)

igen, kurvasokat youtubozok és nem mindig van kedvem a tévé elé ülni. és jah, fotókat is szoktunk nézegetni, bár azt ha tehetem, a tévére lőjük (ha itthon néznénk - külön köszi a guglinak, hogy a kurva anyjába kivette a nativ, SZABVÁNYOS támogatást a guglikaszton túl)
1440p oledet hajtok egyébként 1080p-ben, szal a "retrópanel" "picit" félrement (tudom, az élet 600ppi felett kezdődik, talán a dupláján ha jól rémlik, bár látni senki nem látja, hogy a hatcolon épp nem nativ az indexhu, de a tudat!!!)

örülök, hogy a te fétised ennyire egyszerű (legyen fekete csík minden kép körül), neked a mostani időszak maga lehet a kánaán! :DDD
(nem, 16:9es panelen a 16:9es kép körül nincs feketeség - lám, már el is felejtetted milyen az :D )

sajnos a te érved továbbra is a "megszoktam, meg amugyis leszarom", persze mással nehéz is lenne "védeni" a védhetetlent... :P
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára arty 2018.10.25. 09:19-kor.
Avatar
arty

Hozzászólás #33256 2018.10.25. 09:17

DanielT írta:A 24 frémes film,[...]semmilyen helyük nincs manapság a digitális világban.
na ITT fejezzed be! pontosabban még előtte, a négyháromnál! :idiota:
Avatar
deep

Hozzászólás #33257 2018.10.25. 09:26

Köszönöm a Xiaominak, hogy ismét nem kell csúcstelefont vennem, és ahogy a trendeket elnézem, nem is fogok már. Köszönöm továbbá az agyatlan barmoknak, akik védik ezt a mocskos logarléc képarányt.
Csatolmányok
Screenshot_2018-10-25-08-55-25-359_com.android.chrome.png
LoL
Avatar
Botond

Hozzászólás #33258 2018.10.25. 09:40

deep írta:Köszönöm a Xiaominak, hogy ismét nem kell csúcstelefont vennem, és ahogy a trendeket elnézem, nem is fogok már. Köszönöm továbbá az agyatlan barmoknak, akik védik ezt a mocskos logarléc képarányt.
A két telefon között ppi különbség is van a bal oldali javára, vagy jobban be van zoomolva, abból adódik az információ többlet nagyja. Vagy nem ez a mondanivaló, hogy nagyobb képen jobban látszik a térkép?
Avatar
DanielT

Hozzászólás #33259 2018.10.25. 09:41

deep írta:Köszönöm a Xiaominak, hogy ismét nem kell csúcstelefont vennem, és ahogy a trendeket elnézem, nem is fogok már. Köszönöm továbbá az agyatlan barmoknak, akik védik ezt a mocskos logarléc képarányt.
Szerintem tökjó. Pl ha gereblyét akarnék venni egy webshopból, gyakorlatilag kép alapján ki is tudom próbálni vele ha teljes képernyőre rakom! :eljen:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #33260 2018.10.25. 10:16

#Keretmentesélet #Élvezdafotóid #Mindennapraújszabvány

Kép

Kép
Avatar
arty

Hozzászólás #33261 2018.10.25. 11:02

DanielT írta:#Keretmentesélet #Élvezdafotóid #Mindennapraújszabvány
#megvanmindenpixel #ppi4ever #nyolcéveskezébeisjó
Avatar
arty

Hozzászólás #33262 2018.10.25. 11:29

DanielT írta:1. Szerintem ember meg nem mondja, legalábbis azzal a kábellel, amit berheltem. Kéne egy prő minőség, de 8k-t sajnálok érte.
2. Samsung tényleg sima ügy, attól eltekintve, hogy analóg geometriát állítani eleve egy pokol.
3. Inkább retroarch, vagy igazából bármi, csak Wii ide be nem teszi a lábát...
4. Iszonyatosan egyszerű. 6 sima csillagcsavar az alján és már ugrik is le a teteje. A venti ott figyel felül, bár lecsavarozni valszeg alul kell, de szerintem 10 perces művelet max.
:worship:

3.) mérnem teszi be a lábát? túl jó és túl olcsó? van rá retroarch is amúgy, bár sok hasznát nem láttam... pécét 15khz megjelenítőre 240p-ben illeszteni 2018-ban nem triviális, ráadásul régi amd hardver kell hozzá, moddolt driverekkel ;) a többi konzol meg vagy gyenge, vagy szarok az emuk, vagy nem tudnak 240p-t... (wii-nek egy igazi baja van: a nagyobb neogeo cuccok nem mennek, mert kevés a ram :( :( meg egyelőre nem látom, hogy tudnám ráhekkelni a fightstickem...)
Avatar
Botond

Hozzászólás #33263 2018.10.25. 12:10

Tegnap elkezdtem pettingelni egy asus rtx2080 ti-vel, aztán rájöttem, hogy 400ért nem kell asus, és végül lemondtam a dealt, meg logisztikai gondok is voltak, mert még eggyel nagyobb számú kerületbe kellett volna eljutni, mint ahol arty lakik.
Nodeviszont megjött a nagyobb tartó a switchhez, amiben elfér a gép mellett még két joycon meg 29 játék. Nagyon proság. És az octopath is megérkezett akciósan. Dió3+civ6 várás indul. :)
Avatar
arty

Hozzászólás #33264 2018.10.25. 13:12

Botond írta:Tegnap elkezdtem pettingelni egy asus rtx2080 ti-vel, aztán rájöttem, hogy 400ért nem kell asus, és végül lemondtam a dealt, meg logisztikai gondok is voltak, mert még eggyel nagyobb számú kerületbe kellett volna eljutni, mint ahol arty lakik.
Nodeviszont megjött a nagyobb tartó a switchhez, amiben elfér a gép mellett még két joycon meg 29 játék. Nagyon proság. És az octopath is megérkezett akciósan. Dió3+civ6 várás indul. :)
dehiszen innen már nincs is kintebbfelé! :D

---

ez a SNES MINI egész használható kis gépnek tűnik...

phpBB [media]


---

Red Dead 2

phpBB [media]
Avatar
DanielT

Hozzászólás #33265 2018.10.25. 13:19

arty írta::worship:

3.) mérnem teszi be a lábát? túl jó és túl olcsó? van rá retroarch is amúgy, bár sok hasznát nem láttam... pécét 15khz megjelenítőre 240p-ben illeszteni 2018-ban nem triviális, ráadásul régi amd hardver kell hozzá, moddolt driverekkel ;) a többi konzol meg vagy gyenge, vagy szarok az emuk, vagy nem tudnak 240p-t... (wii-nek egy igazi baja van: a nagyobb neogeo cuccok nem mennek, mert kevés a ram :( :( meg egyelőre nem látom, hogy tudnám ráhekkelni a fightstickem...)
Énaszondom Retroarchnál nem kell jobb. Pokol a sédert belőni, meg az egész, de még egy default Royale konfiggal is hozza a teljesen frankó szintet. A CRT b@szakodás, a nincs meg minden játék, pakolás, dugdosás nagyobb szívás.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #33266 2018.10.25. 13:22

arty írta:#megvanmindenpixel #ppi4ever #nyolcéveskezébeisjó
Ja és külön imádom a lekerekített kijelző oldalsó torzítását és becsillanását! #Basszukelmindenoldalon
Avatar
Botond

Hozzászólás #33267 2018.10.25. 14:21

arty írta:dehiszen innen már nincs is kintebbfelé! :D
Én is azt hittem. Tévedtem. :D
Avatar
Moby

Hozzászólás #33268 2018.10.25. 14:24

deep írta:Köszönöm a Xiaominak, hogy ismét nem kell csúcstelefont vennem, és ahogy a trendeket elnézem, nem is fogok már. Köszönöm továbbá az agyatlan barmoknak, akik védik ezt a mocskos logarléc képarányt.
Mondjuk a kép erősen csalás is, mert az egyiken ott a navbar (ami a fizikai gomb léte mellett önmagában is kabaré), a másikon meg fullscreenben fut az app. Mindazonáltal tényleg fos ez az egyre nyúló képarány. Egyúttal sajnos támogatni vagy kénytelen, mert tegnmap fossá tört az imádott note 5-öm, sl cserélnem kell, és ha cserélek, akkor már hatra, ami hótugyanaz, de tud gyorstöltést, ami néha jó lehet. Viszont az már noccsos :( De legalább még mindig ötvön-hetvenezerér gecijó telefon NEKEM. Nektek nem, mer nem lehet vele fizetni (no nfc), meg civ6 sincs rajt. Meglefőképp nem kerül háromötvenbe.
Avatar
Moby

Hozzászólás #33269 2018.10.25. 14:26

JA meg holnap RDR2 :finom:
Avatar
Moby

Hozzászólás #33270 2018.10.25. 14:32

Van má tech análizálás is.
phpBB [media]
Avatar
Botond

Hozzászólás #33271 2018.10.25. 14:35

Moby írta:meg civ6 sincs rajt
Szerintem ez az a pont, amikor érdemes megállni az életben egy pillanatra és önvizsgálatot tartani, hogy valóban helyes preferenciák mentén éled e azt.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #33272 2018.10.25. 14:36

Elnézést kérek, de ez valamiféle vicc a PS4 Pro oldalon?

2018-10-25 14_35_45-$.jpg
Avatar
Moby

Hozzászólás #33273 2018.10.25. 14:50

DanielT írta:Elnézést kérek, de ez valamiféle vicc a PS4 Pro oldalon?

2018-10-25 14_35_45-$.jpg
Szerencsére a bal oldalit sikerült megvennem. Ötezeré'. Alászolgálja ^.^
Avatar
Moby

Hozzászólás #33274 2018.10.25. 14:53

Botond írta:Szerintem ez az a pont, amikor érdemes megállni az életben egy pillanatra és önvizsgálatot tartani, hogy valóban helyes preferenciák mentén éled e azt.
Ha nagyon akarnék, az ipaden azé tudnék. A telefon nekem nem erre van. Az munkaeszköz.
Avatar
Moby

Hozzászólás #33275 2018.10.25. 15:04

The VG247 review – A genre benchmark
Eurogamer – Recommended
USgamer – 4.5/5
IGN – 10
GameSpot – 9
Game Informer – 10
Press Start – 10
VideoGamer – 9
Metro – 9
COGconnected – 100/100
National Post – 9.5
Shacknews – 9
Attack of the Fanboy – 5/5
Destructoid – 9.5
GamesRadar+ – 5/5
Stevivor – 10
EGM – 10
Push Square – 10
God is a Geek – 10
Daily Dot – 4.5/5
Worth Playing – 9
CGMagazine – 9.5
Slant – 3.5/5
AusGamers – 10
Guardian – 5/5
We Got This Covered – 5/5
Telegraph – 5/5
Xbox Achievements – 95%
Easy Allies [Video] – 10
Multiplayer.it [Italian] – 9.6
Hobby Consolas [Spanish] – 99/100
Gameblog [French] – 10
GamePro [German] – 96/100
Avatar
Botond

Hozzászólás #33276 2018.10.25. 15:06

Moby írta:Slant – 3.5/5
Az 5k-val is átbasztak. :) Honnan szerezted annyiért? Török xbox live? :D
Avatar
Moby

Hozzászólás #33277 2018.10.25. 15:06

Botond írta:Az 5k-val is átbasztak. :) Honnan szerezted annyiért? Török xbox live? :D
Argentín. Felezve. De talán írtam is.
Kár, hogy harmadolni nem lehetett.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #33278 2018.10.25. 15:40

Moby írta:The VG247 review – A genre benchmark
Eurogamer – Recommended
USgamer – 4.5/5
IGN – 10
GameSpot – 9
Game Informer – 10
Press Start – 10
VideoGamer – 9
Metro – 9
COGconnected – 100/100
National Post – 9.5
Shacknews – 9
Attack of the Fanboy – 5/5
Destructoid – 9.5
GamesRadar+ – 5/5
Stevivor – 10
EGM – 10
Push Square – 10
God is a Geek – 10
Daily Dot – 4.5/5
Worth Playing – 9
CGMagazine – 9.5
Slant – 3.5/5
AusGamers – 10
Guardian – 5/5
We Got This Covered – 5/5
Telegraph – 5/5
Xbox Achievements – 95%
Easy Allies [Video] – 10
Multiplayer.it [Italian] – 9.6
Hobby Consolas [Spanish] – 99/100
Gameblog [French] – 10
GamePro [German] – 96/100
már márciusban kijött az év játéka lehet hogy jövőre kellett volna inkább megjelentetni :bohoc:
Avatar
Mekee

Hozzászólás #33279 2018.10.25. 16:52

arty írta:minden appot kipróbáltál? ha a te droidod a mostani frissítésen perfekt is, minden droid, minden frissítéssel az (lesz)?

melyik megjelenítőre nem elég a 20 megapixel, minusz alulfelül valamennyi?
tökreális, ahogy végigvágok nyaralás után 600 képet.... ühüm. életszerű :D (ÉÉÉÉN nem csinálok annyit, de az ismerősök....)

igen, kurvasokat youtubozok és nem mindig van kedvem a tévé elé ülni. és jah, fotókat is szoktunk nézegetni, bár azt ha tehetem, a tévére lőjük (ha itthon néznénk - külön köszi a guglinak, hogy a kurva anyjába kivette a nativ, SZABVÁNYOS támogatást a guglikaszton túl)
1440p oledet hajtok egyébként 1080p-ben, szal a "retrópanel" "picit" félrement (tudom, az élet 600ppi felett kezdődik, talán a dupláján ha jól rémlik, bár látni senki nem látja, hogy a hatcolon épp nem nativ az indexhu, de a tudat!!!)

örülök, hogy a te fétised ennyire egyszerű (legyen fekete csík minden kép körül), neked a mostani időszak maga lehet a kánaán! :DDD
(nem, 16:9es panelen a 16:9es kép körül nincs feketeség - lám, már el is felejtetted milyen az :D )

sajnos a te érved továbbra is a "megszoktam, meg amugyis leszarom", persze mással nehéz is lenne "védeni" a védhetetlent... :P
Ne nyomjad már fullba tovább kérlek. Értemén, már örök életedre ez a telod marad, és boldog vagy. Nem azt mondom, hogy agyatlanul nyujtsák amig lehet, de az ENYÉM nem bánt, egyátalán nem olyan hosszukás, konkrétan mm-re megegyezik a külső mérete az elozo i6s plus-ommal. A keretet meg ugy értettem,, h nalad meg a telefon kerete adja.
De örülök h ezen akadtok ki, aztbezzeg senki nem is emlitette, h a gennyes lekerekitett öngol baromságot is beletették a mate20prő-be, mer engem meg az zavar mocskosul. Bizzos nem váltok idén, de jövőre biztos, és nem a notch fog eltántoritani, főleg, hogy kikapcsolhato, még mindig mondom. Én inkább ugy kezelem, hogy van fent egy kis dedikált rész az ikonoknak.
Az,, hogy a halálba elnyujtják, az engem is zavar, de a 18:9 még mindig kevésbé zavaro, főleg,, h ÉN NEM nézek yt-ot, nem fotozom elbaszott formátumokban, mert igen, a 4:3-on kivül nem létezik fényképészetileg tökéletesebb formátum.
Főleg ne akard megmondani,, hogy mi a jo, annak fényében, hogy gamerpc mellett fosbonon tolod a játékokat, ez mindent elárul asszem. :circling:
Avatar
Mekee

Hozzászólás #33280 2018.10.25. 16:58

DanielT írta:Én meg remélem,hogy kipusztul ez az ergonómiailag zsákutca szabvány. Az ember széles képet lát, két szemünk van egymás mellett.

A 24 frémes film, a 4:3 képarány mind-mind iszonyatosan régi korszakok elavult korlátai, amiknek semmilyen helyük nincs manapság a digitális világban.
Fényképészetről vitatkozhatunk, de nem érdemes, szerintem.
Maradjunk annyiban, hogy a képnek 4:3, a videonak meg 16:9 a formátuma.

Abban egyetértek, higy nem jo ezt a végtelenségig elnyujtani, az uj mate is mar surolja a hatarokat, az elobbi mi mix3 meg mar messze atlepi.
Amit én szajkozok, hogy az en 18:9 em nem gátol semmiben az ég világon.
A lekerekitett kijelző meg a 200:9 es képarány, na az már szarul is néz ki, bántja a szemet, viszont lassan olyan hosszukásak lesznek, hogy két yt video is elfér egymás mellett. :nezze: :idiota:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #33281 2018.10.25. 17:18

Mekee írta:Fényképészetről vitatkozhatunk, de nem érdemes, szerintem.
Maradjunk annyiban, hogy a képnek 4:3, a videonak meg 16:9 a formátuma.

Abban egyetértek, higy nem jo ezt a végtelenségig elnyujtani, az uj mate is mar surolja a hatarokat, az elobbi mi mix3 meg mar messze atlepi.
Amit én szajkozok, hogy az en 18:9 em nem gátol semmiben az ég világon.
A lekerekitett kijelző meg a 200:9 es képarány, na az már szarul is néz ki, bántja a szemet, viszont lassan olyan hosszukásak lesznek, hogy két yt video is elfér egymás mellett. :nezze: :idiota:
Na, tehát ott tartunk, hogy már téged is kezd zavarni, ami engem már régen zavar. A trend adott, a felbaszódási határ meg egyéntől függ, de akinek van elképzelése egy értelmes koncepcióról, azt felbassza, amikor látja mi történik.

Egyébként egyetlen képet nem csináltam 4:3-ban, amióta lehetőségem van rá.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #33282 2018.10.25. 17:20

vitatkoztok itt mikor már kapható az iphone xs ;)
Avatar
DanielT

Hozzászólás #33283 2018.10.25. 17:33

Mekee írta:Fényképészetről vitatkozhatunk, de nem érdemes, szerintem.
Maradjunk annyiban, hogy a képnek 4:3, a videonak meg 16:9 a formátuma.
Ne maradjunk annyiban, mondd meg miért annyi a kép formátuma? Miért ez a tuti?
Avatar
Mekee

Hozzászólás #33284 2018.10.25. 17:36

DanielT írta:Na, tehát ott tartunk, hogy már téged is kezd zavarni, ami engem már régen zavar. A trend adott, a felbaszódási határ meg egyéntől függ, de akinek van elképzelése egy értelmes koncepcióról, azt felbassza, amikor látja mi történik.

Egyébként egyetlen képet nem csináltam 4:3-ban, amióta lehetőségem van rá.
Engem mindígis zavart, ami nem zavar, az én 18:9-es képátlóm, meg a notch, ami eltüntethető, mindíg, és nem lesz abba belógó videórész, meg semmi, mert nem használja kijelző gyanánt. De egyébként ha már itt tartunk, akkor a mostani sem 16:9, mert fent az ikonok, alul meg a navbar foglalja a helyet, az nem zavaró? :D

Meglestem, egyébként, ennyire drámai a helyzet:

Kép

De egy pillanat alatt el lehet tüntetni, igaz, drámai a tartalmi veszteség:

Kép
Avatar
DanielT

Hozzászólás #33285 2018.10.25. 17:43

Mekee írta:Engem mindígis zavart, ami nem zavar, az én 18:9-es képátlóm, meg a notch, ami eltüntethető, mindíg, és nem lesz abba belógó videórész, meg semmi, mert nem használja kijelző gyanánt. De egyébként ha már itt tartunk, akkor a mostani sem 16:9, mert fent az ikonok, alul meg a navbar foglalja a helyet, az nem zavaró? :D
Sem teljes képernyős videónál, sem 16:9 fotónál nincs egyetlen más pixel sem a kijelzőmön és mind használatban van. Nincs a bolygón jelenleg olyan 18:9-es 19,5:9-es stb gecifón, amin nagyobb hasznos szabvány képet kaphatnék, mint a 6 colos retró készülékemen. Emellett gesztusvezérlésem van, tehát navbar soha nem látszik, fent van egy pici csíkom a hasznos ikonjaimnak, amiből több fér ki, mint a gecinoccsal.
Avatar
Mekee

Hozzászólás #33286 2018.10.25. 17:47

DanielT írta:Ne maradjunk annyiban, mondd meg miért annyi a kép formátuma? Miért ez a tuti?
Mert más formátumban nem jön ki az aranymetszés, nem jön létre a harmónia, ezért találták ki. Anno is lehetett volna arra a filmre kitalálni 16:9-es képarányt, de mégsem, és nem véletlenül, és az sem véletlen, hogy profi gépekben sem változott, de még a mobilokban sem a képérzékelő képaránya. Meg persze a kerek objektívek miatt is kézenfekvőbb, nem ér a kép 1/3-áig a lencse torzítása, jobb a vonalélesség, és a felbontás. Hidd el, ha lenne jobb, már az lenne, ez nem valami hipszter ragaszkodjunkarégihezmerazcool dolog.
Tükrös géphez is csak addíg ragaszkodtam míg nem lett jobb, de már van, és már csak egyetlen tükrös dinoszauruszom van, gazdasági szempontból :D
Avatar
Botond

Hozzászólás #33287 2018.10.25. 18:22

DanielT írta:Ne maradjunk annyiban, mondd meg miért annyi a kép formátuma? Miért ez a tuti?
A fénykép fényt rögzít, vagyis annak a tükröződését. Egy fókusz ponton keresztül, ami kerek. Szóval van egy kör, az az ideális fénykép formátum, úgy lesz minden lefotózva, amit a kamera lát. Innen kezded el darabolni az információt, a kép arányaival határozod meg mennyit szeretnél elveszíteni. Fogsz egy kört, elkezded rárakni a különböző oldalarányú négyszögeket, amelyeknek a sarkai rajta vannak a köríven, és látod mennyi az elveszett infó. 4:3nál se kevés, de 16:9nél sokkal több. Ahogy Miki képen is láthatod. Szóval vicces módon úgy van ahogy Miki mondja, a 16:9el nem többet látsz a képből, hanem kevesebbet, levágja alul felül. A telefonon ez fordítva tűnik, mert kitölti a képernyőt, de előhívásnál mondjuk már, vagy ne adj Isten nagyításnál már visszaüt ez az optikai trükk, hogy teljesképernyős.
Vagy egyszerűbben, ott a 4:3as kép a telefonodon, és oldalt ott a két fekete csík, zoomolja bele amíg eltűnik a csík, na az a 16:9es képed, ami kiment alul felül, azt vágja le, hogy full screen legyen a képed. Ha 18:9, akkor meg többet kell zoomolni, hogy faltól falig érjen, magyarul alul felül még több vágodik le. Attól, hogy 16:9re rakod a fotózást, attól nem lesz nagyobb a fókuszponton (vagy akármi legyen a neve igazándiból, csak én hívom így, mert nem értek ám a fényképező gépekhez, de azt tanultuk hogy készül a kép :D ), a körön átjövő fény ugyanannyi lesz, ugyanakkor az a kör, ami a kiinduló alap, csak kisebb darabot tud kiszelni/rögzíteni.
Hát röviden ezért.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #33288 2018.10.25. 18:31

Mekee írta:Mert más formátumban nem jön ki az aranymetszés, nem jön létre a harmónia, ezért találták ki. Anno is lehetett volna arra a filmre kitalálni 16:9-es képarányt, de mégsem, és nem véletlenül, és az sem véletlen, hogy profi gépekben sem változott, de még a mobilokban sem a képérzékelő képaránya. Meg persze a kerek objektívek miatt is kézenfekvőbb, nem ér a kép 1/3-áig a lencse torzítása, jobb a vonalélesség, és a felbontás. Hidd el, ha lenne jobb, már az lenne, ez nem valami hipszter ragaszkodjunkarégihezmerazcool dolog.
Tükrös géphez is csak addíg ragaszkodtam míg nem lett jobb, de már van, és már csak egyetlen tükrös dinoszauruszom van, gazdasági szempontból :D
Harmónia meg aranymetszés... hát ez elképesztően megható és romantikus. A Wiki ennél kissé prózaibb képet fest:

"4:3 (1.3:1) (generally read as "Four-Three", "Four-by-Three", or "Four-to-Three") for standard television has been in use since the invention of moving picture cameras and many computer monitors used to employ the same aspect ratio. 4:3 was the aspect ratio used for 35 mm films in the silent era. It is also very close to the 1.375:1 Academy ratio, defined by the Academy of Motion Picture Arts and Sciences as a standard after the advent of optical sound-on-film."

"The 4:3 digital format popularity was developed to match the then prevailing digital displays of the time, 4:3 computer monitors."

Kép

Jó kis némafilmes, képcsöves időszakos maradványgeci. A profi gépek meg 3:2-t használnak, az is jó aranyat metszeni?
Avatar
DanielT

Hozzászólás #33289 2018.10.25. 18:32

Botond írta:A fénykép fényt rögzít, vagyis annak a tükröződését. Egy fókusz ponton keresztül, ami kerek. Szóval van egy kör, az az ideális fénykép formátum, úgy lesz minden lefotózva, amit a kamera lát. Innen kezded el darabolni az információt, a kép arányaival határozod meg mennyit szeretnél elveszíteni. Fogsz egy kört, elkezded rárakni a különböző oldalarányú négyszögeket, amelyeknek a sarkai rajta vannak a köríven, és látod mennyi az elveszett infó. 4:3nál se kevés, de 16:9nél sokkal több. Ahogy Miki képen is láthatod. Szóval vicces módon úgy van ahogy Miki mondja, a 16:9el nem többet látsz a képből, hanem kevesebbet, levágja alul felül. A telefonon ez fordítva tűnik, mert kitölti a képernyőt, de előhívásnál mondjuk már, vagy ne adj Isten nagyításnál már visszaüt ez az optikai trükk, hogy teljesképernyős.
Vagy egyszerűbben, ott a 4:3as kép a telefonodon, és oldalt ott a két fekete csík, zoomolja bele amíg eltűnik a csík, na az a 16:9es képed, ami kiment alul felül, azt vágja le, hogy full screen legyen a képed. Ha 18:9, akkor meg többet kell zoomolni, hogy faltól falig érjen, magyarul alul felül még több vágodik le. Attól, hogy 16:9re rakod a fotózást, attól nem lesz nagyobb a fókuszponton (vagy akármi legyen a neve igazándiból, csak én hívom így, mert nem értek ám a fényképező gépekhez, de azt tanultuk hogy készül a kép :D ), a körön átjövő fény ugyanannyi lesz, ugyanakkor az a kör, ami a kiinduló alap, csak kisebb darabot tud kiszelni/rögzíteni.
Hát röviden ezért.
Úgy kell komponálni, hogy jó legyen a kép a 16:9 képaránnyal is. Valami a 4:3-nál is lemarad, amit inkább az optika látószögével kéne kompenzálni, nem a retró korlátok közé, kőtáblára vésett "szabályokkal".
Avatar
Botond

Hozzászólás #33290 2018.10.25. 18:46

DanielT írta:Úgy kell komponálni, hogy jó legyen a kép a 16:9 képaránnyal is. Valami a 4:3-nál is lemarad, amit inkább az optika látószögével kéne kompenzálni, nem a retró korlátok közé, kőtáblára vésett "szabályokkal".
Ha nagyobb a látószög, akkor azon látószög mellett is több infó van a 4:3as képen, mint a 16:9esen. A látószög növelés hat minden képarányra. Ezzel azt mondod, hogy a ppi-t ellensúlyozzuk nagyobb monitor felülettel. Ja, csak nagyobb felületen a nagyobb ppi több képpont ugyanúgy.
Mondom. 4:3as képet csinálsz, kihúzod falig, ami lemegy az a veszteség az alapból 16:9esnél. Kör a default, veszteségmentes kép, minden amit linkeltél, a 3:2, stb az csak a veszteség mértéket határozza meg, és 4:3nál ez kevesebb, mint 16:9nél. Ez geometria, vitatkozhatsz vele, de sok értelme nincs.
/szerk: amúgy geometria. Szóval kör négyszögesítése az alap probléma. Kezdő megoldás a négyzet, azaz 1:1, ezután jön a geometria, hogy mennyivel növelheted az egyik oldalt, ezzel csökkentve a másikat, hiszen a négyszög sarkainak a köríven kell hogy maradjanak úgy, hogy a terület növekedjen. Biztos van egy pont, amíg ez növekszik, és ahol ez átfordul csökkenésbe. Nem számoltam ki, de tippre ez a 4:3 vagy 3:2, ezért ezek a “sztenderd” arányok, az aranymetszés cucc.
Avatar
Mekee

Hozzászólás #33291 2018.10.25. 18:51

DanielT írta:Jó kis némafilmes, képcsöves időszakos maradványgeci. A profi gépek meg 3:2-t használnak, az is jó aranyat metszeni?
Arra azért kíváncsi lennék, nemtudom honnan szedted ezt. Középformátumra gondolok (48x36=4:3) De a fullframe 3:2-je sem tér el ettől lényegesen, és még mindíg közel nem 16:9. 16:9 a videók formátuma még mindíg. Juteszembe moziba se mész/tek artyval és filmeket sem néztek, azt is bolykottáljátok a nem 16:9 formátum miatt? Én autóba se ülnék, aminek nem 16:9 a szélvédője a helyetekben. :vigyor5:
Avatar
Mekee

Hozzászólás #33292 2018.10.25. 18:56

Botond írta:Ha nagyobb a látószög, akkor azon látószög mellett is több infó van a 4:3as képen, mint a 16:9esen. A látószög növelés hat minden képarányra. Ezzel azt mondod, hogy a ppi-t ellensúlyozzuk nagyobb monitor felülettel. Ja, csak nagyobb felületen a nagyobb ppi több képpont ugyanúgy.
Mondom. 4:3as képet csinálsz, kihúzod falig, ami lemegy az a veszteség az alapból 16:9esnél. Kör a default, veszteségmentes kép, minden amit linkeltél, a 3:2, stb az csak a veszteség mértéket határozza meg, és 4:3nál ez kevesebb, mint 16:9nél. Ez geometria, vitatkozhatsz vele, de sok értelme nincs.
/szerk: amúgy geometria. Szóval kör négyszögesítése az alap probléma. Kezdő megoldás a négyzet, azaz 1:1, ezután jön a geometria, hogy mennyivel növelheted az egyik oldalt, ezzel csökkentve a másikat, hiszen a négyszög sarkainak a köríven kell hogy maradjanak úgy, hogy a terület növekedjen. Biztos van egy pont, amíg ez növekszik, és ahol ez átfordul csökkenésbe. Nem számoltam ki, de tippre ez a 4:3 vagy 3:2, ezért ezek a “sztenderd” arányok, az aranymetszés cucc.
itten, de ja, tök véletlen formátum, ósdi, elavult, és semmi nem magyarázza...
Avatar
eje75

Hozzászólás #33293 2018.10.25. 19:28

Azé szerintem jó lesz ez fozspörin is
Spoiler
20181025_192134.jpg
Avatar
Micsu

Hozzászólás #33294 2018.10.25. 19:38

eje75 írta:Azé szerintem jó lesz ez fozspörin is
Spoiler
20181025_192134.jpg
:mf2: fasza majd nyomj egy rivjút de ne olyan szétvivőset mint a blackopsról, ott is csak elvetted a kedvünket a játéktól :mf1:
én kivárom pcre, hátha megjelenik
Avatar
DanielT

Hozzászólás #33295 2018.10.25. 19:42

Mekee írta:itten, de ja, tök véletlen formátum, ósdi, elavult, és semmi nem magyarázza...
Miért nincs 4:3 kijelző? Miért a 16:9 lett mindenhol? Valami összeesküvés?

Hagyjuk már, ezek őskori korlátok, semmi más. Nem véletlen, hogy NINCS ILYEN KIJELZŐ. Mert senki nem akar ilyen kis fos dobozkában képet nézni. Túlléptünk rajta, ahogy a filmen és papír képen, akármilyen méretű és formájú lehet a szenzor, ahogy a kijelző is. Régen a katódsugárcső fotonágyúja is kör alakban tudott célozni és azt vágták téglalapra ma már oda rakod a pixelt, ahova akarod.
Avatar
eje75

Hozzászólás #33296 2018.10.25. 19:55

Micsu írta::mf2: fasza majd nyomj egy rivjút de ne olyan szétvivőset mint a blackopsról, ott is csak elvetted a kedvünket a játéktól :mf1:
én kivárom pcre, hátha megjelenik
Blackops-nál rájöttem, hogy van HC mód, így most már nem tartom geciszarnak, csak egy ócska fos lövöldének... rájöttem miért hagytam ott a cod-ot: tetü jumperek miatt... megnézném bármelyiket Sandstrom-ban, átlagosan 1 mp-et élnének túl ugrálva.... ez a majom drdisrespekt is rápróbált, de csúnyán benyalta Ő is... RDR meg Rockstart ismerve tuti megjelenik majd Pc-re, de úgy leszek vele, mint a GTAV-tel...megveszem arra is, meg PS5-re is :idiota:
Avatar
Moby

Hozzászólás #33297 2018.10.25. 20:00

eje75 írta:Azé szerintem jó lesz ez fozspörin is
Spoiler
20181025_192134.jpg
:eljen: Kicsit homály, kicsit dadog, de azé reddedkettő! :banplz:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #33298 2018.10.25. 20:02

Micsu írta::mf2: fasza majd nyomj egy rivjút de ne olyan szétvivőset mint a blackopsról, ott is csak elvetted a kedvünket a játéktól :mf1:
én kivárom pcre, hátha megjelenik
Garantálom, hogy lesz. Addig is érdemes megnézni a Bone X verziót youtubeon 2x sebességre gyorsítva, hogy milyen lesz amikor 60 tükörsimán ömlik a táj. Mert szerintem kb ez a legnagyobb érdeme. Sztorival nem hiszem, hogy 100 év western termése után megváltják a világot, fegyver és jármű meg lehet kb 5 fajta,amiből a büdös ló a 90%. ez ölte meg nálam az első részt is, hiába a 95-ös metascore.
Avatar
Botond

Hozzászólás #33299 2018.10.25. 20:03

DanielT írta:Miért nincs 4:3 kijelző? Miért a 16:9 lett mindenhol? Valami összeesküvés?

Hagyjuk már, ezek őskori korlátok, semmi más. Nem véletlen, hogy NINCS ILYEN KIJELZŐ. Mert senki nem akar ilyen kis fos dobozkában képet nézni. Túlléptünk rajta, ahogy a filmen és papír képen, akármilyen méretű és formájú lehet a szenzor, ahogy a kijelző is. Régen a katódsugárcső fotonágyúja is kör alakban tudott célozni és azt vágták téglalapra ma már oda rakod a pixelt, ahova akarod.
Mert a VGA nem csak kör alakban jelenít meg képet, amiből aztán négyszöget kell kivágni. A fény és a fénytörés nem változott. Semmit, az tökre ugyanaz. Szóval igen, a megjelenítő oldal fejlődött vmit, de az érzékelő oldal nem, az ugyanúgy működik, mert a fénnyel és fénytöréssel dolgozik, az meg ugyanaz, szóval ez nem változott. Részletesebb lett, érzékenyebb, meg csomó minden fejlődött, de az alapelv ugyanaz, mint az első fényképezőnél.
De tudod mit, itt el kell ezt engedni, akkor a geometria az elavult, már a négyszögnek se négy oldala van, annyira túlhaladta az élet. Megértettük.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #33300 2018.10.25. 20:09

Botond írta:Mert a VGA nem csak kör alakban jelenít meg képet, amiből aztán négyszöget kell kivágni. A fény és a fénytörés nem változott. Semmit, az tökre ugyanaz. Szóval igen, a megjelenítő oldal fejlődött vmit, de az érzékelő oldal nem, az ugyanúgy működik, mert a fénnyel és fénytöréssel dolgozik, az meg ugyanaz, szóval ez nem változott. Részletesebb lett, érzékenyebb, meg csomó minden fejlődött, de az alapelv ugyanaz, mint az első fényképezőnél.
De tudod mit, itt el kell ezt engedni, akkor a geometria az elavult, már a négyszögnek se négy oldala van, annyira túlhaladta az élet. Megértettük.
Ezt a fénytörés dolgot nem értem, de mutatok valamit.

Abból a körből lehet sokféleképpen vágni és az egyikhez van megjelenítő a világon olyan 200 milliárd, a többihez nincs, csak múzeumban. Az egyikre a mozgókép kontent 99.99%-a készül ami nem mozifilm, a többire meg a 0.01%. Azok nem törnek fényt, miközben aranyat metszenek? :whatever:

Kép
Avatar
Botond

Hozzászólás #33301 2018.10.25. 20:21

DanielT írta:Ezt a fénytörés dolgot nem értem, de mutatok valamit.

Abból a körből lehet sokféleképpen vágni és az egyikhez van megjelenítő a világon olyan 200 milliárd, a többihez nincs, csak múzeumban.

Kép
Igen, sokféleképpen, de a maximális területhez a négyzeteknek úgy kell lennie, hogy a sarkok rajta vannak a köríven.
Rajzolni nem tudok, de kiszámolni könnyű. Mondjuk 9 centi az átmérője a körnek. Behúzunk két átmérőt, az egyik egy 4:3as, a másik egy 16:9es kép egyik sarkából megy a szembe sarokba, megfelezve azokat, vagyis mindkettőt 2-2 derékszögű háromszögre bontva, a derékszögű háromszögnél meg a négyzet meg b négyzet egyenlő c négyzet. Vagy a 9 centis átló a négyzeten, az egyik esetben 4x négyzet meg 3x négyzet, a másik esetben megy 16x négyzet meg 9x négyzet. A 4:3asnál x az 1,8 centi, a négyzet oldalai 7,2 és 5,4 centi, a terület pedig 38,88 négyzetcentiméter, míg a 16:9esnél az x az 0,49 centi, vagyis az oldalak 7,84 és 4,41 centisek a négyzet területe pedig 34,57 négyzetcentiméter, azaz közel 10%al kisebb.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #33302 2018.10.25. 20:25

Botond írta:Igen, sokféleképpen, de a maximális területhez a négyzeteknek úgy kell lennie, hogy a sarkok rajta vannak a köríven.
Rajzolni nem tudok, de kiszámolni könnyű. Mondjuk 9 centi az átmérője a körnek. Behúzunk két átmérőt, az egyik egy 4:3as, a másik egy 16:9es kép egyik sarkából megy a szembe sarokba, megfelezve azokat, vagyis mindkettőt 2-2 derékszögű háromszögre bontva, a derékszögű háromszögnél meg a négyzet meg b négyzet egyenlő c négyzet. Vagy a 9 centis átló a négyzeten, az egyik esetben 4x négyzet meg 3x négyzet, a másik esetben megy 16x négyzet meg 9x négyzet. A 4:3asnál x az 1,8 centi, a négyzet oldalai 7,2 és 5,4 centi, a terület pedig 38,88 négyzetcentiméter, míg a 16:9esnél az x az 0,49 centi, vagyis az oldalak 7,84 és 4,41 centisek a négyzet területe pedig 34,57 négyzetcentiméter, azaz közel 10%al kisebb.
Én nem számológéppel és vonalzóval szoktam fényképezni, hanem befogom a 16:9 be amit akarok viszontlátni, megnyomom a gombot és visszanézem tökéletesen ugyanazt, bármelyik képenyőm 100%-át használva. Én ilyen egyszerű proli gyerek voltam mindig is. :szomoru1:
Avatar
Micsu

Hozzászólás #33303 2018.10.25. 20:33

DanielT írta:Garantálom, hogy lesz. Addig is érdemes megnézni a Bone X verziót youtubeon 2x sebességre gyorsítva, hogy milyen lesz amikor 60 tükörsimán ömlik a táj. Mert szerintem kb ez a legnagyobb érdeme. Sztorival nem hiszem, hogy 100 év western termése után megváltják a világot, fegyver és jármű meg lehet kb 5 fajta,amiből a büdös ló a 90%. ez ölte meg nálam az első részt is, hiába a 95-ös metascore.
én szeretem a westernt, el lehet veszni ott szépen szvsz csak legyen feltöltve tartalommal és ne legyen olyan unalmas mint a rdr1 meg a gta4, úgy hallom jó a történet is :)
Avatar
Botond

Hozzászólás #33304 2018.10.25. 20:34

DanielT írta:Én nem számológéppel és vonalzóval szoktam fényképezni, hanem befogom a 16:9 be amit akarok viszontlátni, megnyomom a gombot és visszanézem tökéletesen ugyanazt, bármelyik képenyőm 100%-át használva. Én ilyen egyszerű proli gyerek voltam mindig is. :szomoru1:
Nincs azzal semmi baj, ha tankolni is úgy tankolsz, hogy amikor leveszed a csövet már akkor nyomod a gombot és fröcsög összevissza, belenyomod a tanknyílásba, belemegy 20 liter, kihúzod, de még mindig fröcsköl és visszarakod akkor engeded el, és kifizetsz 50 liter benzint, és mindenkinek kuss legyék, te így szereted és pont. Ez teljesen oké, agresszív kimalac is elesik a biciklivel, kuss én így szállok le. De vannak ilyen egyszerű tirpákok, akik igyekeznek mindenből a maximumot kihozni, szeretik a hatékonyságot, pl a fényképező gyártók, akik azt gondolják, hogy le lehet vmit fotózni 2 screenfit 16:9es képből is, ha belefér egy 4:3asba akkor legyen 4:3as. Meg egy kép tartalmazzon minél több információt, mert egy képnél nem nagy difi, de soknál már az.
Kb mint a konzol vs pc. Akinek igénye van a 60 frémre az vesz pct, akinek nincs az vesz ps4et, aztán nyalja a szart 28 frémen. Nincs ezzel semmi baj, csak pökhendi módon nem kell elkezdeni magyarázni, hogy debazmeg a 28 frém jobb, mert az nem 60, a 60 oldschool, a katódcsöves tv is 60 frémmel ment, mennyivel trendibb és a modern igényeknek megfelelőbb már a 28 frém, ami sokkal később jelent meg. Mert pontszerűen ezek igaz dolgok, a 60 hamarabb volt, antikabb technika is 60al ment, a 28as frissebb találmány, de az hogy ettől a 28 jobb lenne, mint konklúzió az nettó baromság. Na most te pont ugyanígy felépítetted féligazságokból a baromságot.
Utoljára. 4:3as képet csinálsz, megnyitod a 16:9es telefonon, falig húzod, na az a natív 16:9es képed. És alul felül kiment a kép 10%-a (most már ezt is tudjuk, mert kiszámoltam ^^), annyival van kevesebb infód. Lehet szebben néz ki a fekete csík nélkül, de kevesebb az a szebb. Holnap szólj a cégnél, hogy ne használt ezresekben adják ki a fizud, hanem újakban, amik esztétikusak és akkor 10%al kevesebb is elég lesz. :mf2:
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Botond 2018.10.25. 20:36-kor.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #33305 2018.10.25. 20:34

Botond írta:Mert a VGA nem csak kör alakban jelenít meg képet, amiből aztán négyszöget kell kivágni. A fény és a fénytörés nem változott. Semmit, az tökre ugyanaz. Szóval igen, a megjelenítő oldal fejlődött vmit, de az érzékelő oldal nem, az ugyanúgy működik, mert a fénnyel és fénytöréssel dolgozik, az meg ugyanaz, szóval ez nem változott. Részletesebb lett, érzékenyebb, meg csomó minden fejlődött, de az alapelv ugyanaz, mint az első fényképezőnél.
De tudod mit, itt el kell ezt engedni, akkor a geometria az elavult, már a négyszögnek se négy oldala van, annyira túlhaladta az élet. Megértettük.
de a csodatvd az a négyszögből is tetraédert csinál nem igaz? :banplz:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #33306 2018.10.25. 20:38

Micsu írta:én szeretem a westernt, el lehet veszni ott szépen szvsz csak legyen feltöltve tartalommal és ne legyen olyan unalmas mint a rdr1 meg a gta4, úgy hallom jó a történet is :)
Én is szeretem a westernt, abban nincs hiba. De ettől még egy nagyon puritán korszak.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #33307 2018.10.25. 20:40

Botond írta:Nincs azzal semmi baj, ha tankolni is úgy tankolsz, hogy amikor leveszed a csövet már akkor nyomod a gombot és fröcsög összevissza, belenyomod a tanknyílásba, belemegy 20 liter, kihúzod, de még mindig fröcsköl és visszarakod akkor engeded el, és kifizetsz 50 liter benzint, és mindenkinek kuss legyék, te így szereted és pont. Ez teljesen oké, agresszív kimalac is elesik a biciklivel, kuss én így szállok le. De vannak ilyen egyszerű tirpákok, akik igyekeznek mindenből a maximumot kihozni, szeretik a hatékonyságot, pl a fényképező gyártók, akik azt gondolják, hogy le lehet vmit fotózni 2 screenfit 16:9es képből is, ha belefér egy 4:3asba akkor legyen 4:3as. Meg egy kép tartalmazzon minél több információt, mert egy képnél nem nagy difi, de soknál már az.
Kb mint a konzol vs pc. Akinek igénye van a 60 frémre az vesz pct, akinek nincs az vesz ps4et, aztán nyalja a szart 28 frémen. Nincs ezzel semmi baj, csak pökhendi módon nem kell elkezdeni magyarázni, hogy debazmeg a 28 frém jobb, mert az nem 60, a 60 oldschool, a katódcsöves tv is 60 frémmel ment, mennyivel trendibb és a modern igényeknek megfelelőbb már a 28 frém, ami sokkal később jelent meg. Mert pontszerűen ezek igaz dolgok, a 60 hamarabb volt, antikabb technika is 60al ment, a 28as frissebb találmány, de az hogy ettől a 28 jobb lenne, mint konklúzió az nettó baromság. Na most te pont ugyanígy felépítetted féligazságokból a baromságot.
Utoljára. 4:3as képet csinálsz, megnyitod a 16:9es telefonon, falig húzod, na az a natív 16:9es képed. És alul felül kiment a kép 10%-a (most már ezt is tudjuk, mert kiszámoltam ^^), annyival van kevesebb infód. Lehet szebben néz ki a fekete csík nélkül, de kevesebb az a szebb. Holnap szólj a cégnél, hogy ne használt ezresekben adják ki a fizud, hanem újakban, amik esztétikusak és akkor 10%al kevesebb is elég lesz. :mf2:
Ezt a tankolós témát meg a hatékonyságot pont nekem dobod be? :D 7 literes a tankom és 2,3/100 átlaggal járok. :D

Ha 16:9 re komponálsz, nem veszik el semmi, csak kitöltöd az eszközöd képernyőjét. Hatékonyan. :nezze:
Avatar
Botond

Hozzászólás #33308 2018.10.25. 20:41

Micsu írta:én szeretem a westernt, el lehet veszni ott szépen szvsz csak legyen feltöltve tartalommal és ne legyen olyan unalmas mint a rdr1 meg a gta4, úgy hallom jó a történet is :)
Call of juarez: gunsliger a western csúcsa szerintem. Abban a sztori vezetés, a poénok meg minden annyira ott van, hogy nem hittem el, hogy van ilyen. Tökéletes szórakozás a cucc.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #33309 2018.10.25. 20:44

Botond írta:Call of juarez: gunsliger a western csúcsa szerintem. Abban a sztori vezetés, a poénok meg minden annyira ott van, hogy nem hittem el, hogy van ilyen. Tökéletes szórakozás a cucc.
én is letoltam, jó cucc de az csak egy natur lövölde egy rdr2höz képest meg főleg :P
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #33310 2018.10.25. 21:54

Nekem a Red Dead 1 nagyon-nagyon unalmas volt.
Avatar
Mekee

Hozzászólás #33311 2018.10.25. 21:55

DanielT írta:Ha 16:9 re komponálsz, nem veszik el semmi, csak kitöltöd az eszközöd képernyőjét. Hatékonyan. :nezze:
Pont, hogy de, mert a képérzékelőd, az 4:3, a kijelződ a bottleneck, de ahogy már kifejtettem az nem álloképre van tervezve, igy jo az ugy. De nyilván én és a többi millio fotós ezt rosszul tudja, köszi, hogy felnyitottad a szemem 20év után :puszi:
Rohadtul nem a megjelenítő ezköz határoz meg, hanem a lencse, a képérzékelő, a fény, a rekesz, és a záridő. A megjelenítő az a végső, 3s mivel sokféle, igy senki nem arra támaszkodik. És itt jön be a papirkép, mert ott azt mutatom meg amit akarok, mindenki azt fogja látni, mig egy kijelzőn azt, amit az behatárol. Ha neked el van állitva a szinhőmérséklet, ha sok a kontraszt, ha kevés a fényerő,, ha túlszaturált, etc.
Szerintem te sem a 1080 60hz kijelződhöz vettél tíájt, v 1440 nememlékszem.

Mostanában videoval kisérletezek (meg drónnal), teljesen más világ, ott aláírom a 16:9 létezését, és hogy az az egyetlen elfogadhato formátum.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #33312 2018.10.25. 22:23

Mekee írta:Pont, hogy de, mert a képérzékelőd, az 4:3, a kijelződ a bottleneck, de ahogy már kifejtettem az nem álloképre van tervezve, igy jo az ugy. De nyilván én és a többi millio fotós ezt rosszul tudja, köszi, hogy felnyitottad a szemem 20év után :puszi:
Rohadtul nem a megjelenítő ezköz határoz meg, hanem a lencse, a képérzékelő, a fény, a rekesz, és a záridő. A megjelenítő az a végső, 3s mivel sokféle, igy senki nem arra támaszkodik. És itt jön be a papirkép, mert ott azt mutatom meg amit akarok, mindenki azt fogja látni, mig egy kijelzőn azt, amit az behatárol. Ha neked el van állitva a szinhőmérséklet, ha sok a kontraszt, ha kevés a fényerő,, ha túlszaturált, etc.
Szerintem te sem a 1080 60hz kijelződhöz vettél tíájt, v 1440 nememlékszem.

Mostanában videoval kisérletezek (meg drónnal), teljesen más világ, ott aláírom a 16:9 létezését, és hogy az az egyetlen elfogadhato formátum.
1080 kijelzőm van csak, ellenben nagyobb felbontásban renderelek rajta, ha bírja a vas.

És drónhoz kizárólag a 4:3 a jó, mert...
Spoiler
aranymetszés.


Egyébként mi a különbség az állókép és a fotó között? Miért kell más arányban néznem az egyiket, mint a másikat? Miért kell oldalra csík a 16:9-es kijelződön (mert neked is az van, a teló kivételével) és miért nem kell ugyanez a csík a mozgáshoz? Ott nem veszik el az értékes tartalom?

A képérzékelő ma már olyan formájú, amilyet gyártanak, csak a lencse adott, abból meg azt vágunk amit akarunk. A DSLR sznobok a 4:3-as consumer szart is lenézték, az analóg sznobok a digitálisat és így tovább, végtelen kombinációban.

Évekig szabvány volt a 16:9, sőt még most is az, csak a totál elmebeteg, kínszaró és vergődő telefon iparág kísérletezik mással, csak, hogy valamivel cserére=pénzköltésre bírják a népeket. Volt itt nemrég tévé témában hajlított kijelző, 3d, stb. Faszságokból nincs hiány...
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #33313 2018.10.25. 23:26

Végigvittem a Turing Testet. Állat volt!
Először azt hittem, hogy béna Portal clone, de tök jópofa és baromi jól mesél okos sztorit.
Avatar
eje75

Hozzászólás #33314 2018.10.26. 01:32

aabyssx írta:Nekem a Red Dead 1 nagyon-nagyon unalmas volt.
Nekem is... komolyan...végig vittem, de kínszenvedés volt.... a 2. is rohadt jól indul, 1 órát toltam, de untam mint állat, úgyhogy visszamentem az AC O-t befejezni.... :banplz:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #33315 2018.10.26. 08:14

eje75 írta:Nekem is... komolyan...végig vittem, de kínszenvedés volt.... a 2. is rohadt jól indul, 1 órát toltam, de untam mint állat, úgyhogy visszamentem az AC O-t befejezni.... :banplz:
Ugyanez, de már mondtam 10x legalább. Ha nincs a fast travel, végig se bírom nyomni, azzal meg letudtam a lehető leghamarabb.
Avatar
Botond

Hozzászólás #33316 2018.10.26. 08:22

Mekee írta:Mostanában videoval kisérletezek (meg drónnal), teljesen más világ, ott aláírom a 16:9 létezését, és hogy az az egyetlen elfogadhato formátum.
A videó az sok fénykép egymás után, ugyanúgy 4:3-as kép 10%al több infó, a 16:9 ugyanúgy 10% veszteség alapból, ugyanazok igazak, ami a fényképnél. Ugyanúgy csak nézni kényelmesebb a 10%al kevesebb infót a széles képernyőn, mert most az a trendyke. Ugyanaz a lencse, ugyanaz az aranymetszés, ahogy Dani is mondja. Az agyfasz megjelenítő formátumokhoz van megerőszakolva a geometria világa. 18:9 az még kevesebb információ, aztán tessék, nézd meg annak még jobban tapsikolnak egyesek, hogy a kevesebb a több. Ilyen világot élünk.
Avatar
Botond

Hozzászólás #33317 2018.10.26. 08:23

DanielT írta:Ugyanez, de már mondtam 10x legalább. Ha nincs a fast travel, végig se bírom nyomni, azzal meg letudtam a lehető leghamarabb.
Én első félóra után elakadtam eddig 2x, de három a magyar igazság, vmikor neki fogok futni megint. :) Vagy nem.
Avatar
Mekee

Hozzászólás #33318 2018.10.26. 12:20

Botond írta:A videó az sok fénykép egymás után, ugyanúgy 4:3-as kép 10%al több infó, a 16:9 ugyanúgy 10% veszteség alapból, ugyanazok igazak, ami a fényképnél. Ugyanúgy csak nézni kényelmesebb a 10%al kevesebb infót a széles képernyőn, mert most az a trendyke. Ugyanaz a lencse, ugyanaz az aranymetszés, ahogy Dani is mondja. Az agyfasz megjelenítő formátumokhoz van megerőszakolva a geometria világa. 18:9 az még kevesebb információ, aztán tessék, nézd meg annak még jobban tapsikolnak egyesek, hogy a kevesebb a több. Ilyen világot élünk.
Komponálási szempontból értem, videonál máshogy kell irányitani a figyelmet, vinni a tekintetet végig, mivel mozog, egy álloképen megint máshogy kell elérni a kellemes harmonikus hatást
Avatar
Moby

Hozzászólás #33319 2018.10.26. 12:24

eje75 írta:Nekem is... komolyan...végig vittem, de kínszenvedés volt.... a 2. is rohadt jól indul, 1 órát toltam, de untam mint állat, úgyhogy visszamentem az AC O-t befejezni.... :banplz:
Én imádtam, végigtoltam ps3-on, meg boxon is párszor. Remélem ez is fasza lesz. Tegnap már nem volt erőm nekiállni .
Avatar
DanielT

Hozzászólás #33320 2018.10.26. 14:16

No, hát nálam meg a szegény ember RDR2-je ficcent be ma.

2018-10-26 14_13_35-$.jpg

Vissza: “Leáldozott.hu”