A PC-s játékoknak leáldozott

A Leáldtopik új otthona
Avatar
DanielT

Hozzászólás #32691 2018.09.29. 15:31

Ez de rohadt jól néz ki! A csodás pixel animációnak nincs párja... ilyennek kellett volna lennie annak a nyomorék Castlevania kickstater játéknak.

phpBB [media]
Avatar
arty

Hozzászólás #32692 2018.09.30. 10:43

DanielT írta:Ez de rohadt jól néz ki! A csodás pixel animációnak nincs párja... ilyennek kellett volna lennie annak a nyomorék Castlevania kickstater játéknak.
nem lopott karakterekkel, coop-al (akár 4P, álá máriók) szerintem simán eladható lenne egy ilyen frankón animált platformer (TUDOM, hogy nem lehet könnyű szerethető, megkapó, szimpatikus karaktert/karaktereket dizájnolni :/ )

---

tegnap toltam kicsit a mario galaxyt (miután kölkeim nem kívántak velem tartani a new super mario-ban, ami amúgy nem támogat 4:3-at! WTF?), az eredeti kontrollerrel, crtn élvezhetőbbnek tűnik, mint anno 360 konti + "négykádáunszempölve"

nem azt mondom, hogy a wiimote és a nuncsaku akár csak a talpáig felérne BÁRMELYIK, az ismert univerzumban létező játékirányítónak, úgymint playstation/xbox/sega/ouya/atgames/bármelyik_klóngyrtó/legalja_kínai_szar/fadarab/csigazház (IGEN, az n64 konti kivétel, azt azért lelépi!!!) ... de hamár JÓL ELKÚRTÁK EZTIS, mind megannyi GC utáni, gimmickre épülő májiót-lujcsit, akkor nosza, toljuk úgy, ahogy ezek a vadbarom japánok megálmodták, mert HÁTHA! (természetesen a 1st party nintendojáték nem támogat semmiféle 1st party nintendo kontrollert az alapszetten kívül - hiszen hogyan is lehetne marioplatformert játszani klasszikus kontrolleren?!?!?!?!? idióták! a játékélményt nem az időzített ugrás precíz végrehajtása adja, hanem hogy RÁZOD, HADONÁSZOD, CSAPKODOD, FÚJKODOD!!! A PLATFORMER MŰFAJ ERRE VAN KITALÁLVA!). és jah, valamennyit segít a "kitalált módon játszás".

és ha már wii, volt egy absz. szürreális élményem/-ünk: modern warfare 3 online multi, wii-n, 2018-ban! :D
ezt EMBEREK nyomják, ma!!! (tegnap)
töltött le pecset a játék (nem tudtam, hogy ilyen van/volt wii-n, de ugye már csak januárig...), és konnektált és jópinges lobbiba kerültem 8-10 játékos közé (TDM, max 10 játékos!)
ezt most nem wiimóttal toltam(-tuk), hanem a hasonlóan színvonalas classic kontrollerrel, persze moslékkálőttek.
wii_wtf_2018.jpg

---

Zó! Kastélyvánia coop? :D
Avatar
DanielT

Hozzászólás #32693 2018.09.30. 11:18

arty írta:tegnap toltam kicsit a mario galaxyt (miután kölkeim nem kívántak velem tartani a new super mario-ban, ami amúgy nem támogat 4:3-at! WTF?), az eredeti kontrollerrel, crtn élvezhetőbbnek tűnik, mint anno 360 konti + "négykádáunszempölve"
:ijedt: :ijedt: :ijedt: :ijedt: Az eredeti irányítás egy kibaszott mocsok, ahogy minden, ami a Wii kontrollerrel kapcsolatos, mert egyszerűen nem lehet jó. Elvi és gyakorlati hibás, az ergonómia alapjait kettéköpő retekláda.

Hibátlan a 360 kontrolleres setup, lehet, hogy nem jól állítottad be. A crt -n jobban élvezhetőséget megintcsak erősen kérdőjelesnek tartom, amikor CSODÁLATOS ahogy kinéz HD-ban.

Szerintem tegyél vele még egy próbát.
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #32694 2018.09.30. 18:39

Win 10 kulcsot honnan érdemes venni?
Nagyinak valami kókler Education-ös win10-et rakott fel és most kiabál, hogy lejár a licenc. :falbav:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #32695 2018.09.30. 19:02

benőmenő írta:Win 10 kulcsot honnan érdemes venni?
Nagyinak valami kókler Education-ös win10-et rakott fel és most kiabál, hogy lejár a licenc. :falbav:
Ehunnat. Hogy educationra van -e, azt nemtom.
Avatar
deep

Hozzászólás #32696 2018.09.30. 19:33

benőmenő írta:Win 10 kulcsot honnan érdemes venni?
Nagyinak valami kókler Education-ös win10-et rakott fel és most kiabál, hogy lejár a licenc. :falbav:
Nem tanultok sosenem? Win10 - NO! :D Tegyél fel egy jó 8-ast + classic shell.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #32697 2018.09.30. 21:38

arty írta:Zó! Kastélyvánia coop? :D
Bealudtam ebéd után, csak nemrég olvastalak. Telefonon meg nem szóltál. Jövő vasárnapig már nem leszek sokat itthon, de még akkor sem tudom, hogy mennyire.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #32698 2018.10.01. 09:20

Picinykét durva setup. 14 db 1080Ti, ebből fele vízzel. Eladó egyébként, szal' ha rákívánt valaki hajrá! 3.7 M

Kép

Kép
Avatar
Botond

Hozzászólás #32699 2018.10.01. 09:45

DanielT írta:Picinykét durva setup. 14 db 1080Ti, ebből fele vízzel. Eladó egyébként, szal' ha rákívánt valaki hajrá! 3.7 M
Gyár. 2080ti hashrate teszt kellene már, hátha azzal megint gazdaságos bányászni.
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #32700 2018.10.01. 09:46

DanielT írta:Picinykét durva setup. 14 db 1080Ti, ebből fele vízzel.
ez mire jo?
Avatar
Botond

Hozzászólás #32701 2018.10.01. 09:51

SlickAdam írta:ez mire jo?
Ethereumot nyomtatni. Vagy nem komoly a kérdés?
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #32702 2018.10.01. 10:29

Botond írta:Ethereumot nyomtatni. Vagy nem komoly a kérdés?
megmondom öszinten, en kurvara nem ertem ezt az egesz kripto-lecso baszast.
tudok vele fizetni a zuppamarketben? van, aki ad erte "igazi" zsozsot? ha igen, ö majd tud vele fizetni a zuppamarketben?
bar lehet inkabb az "igazi" zsozso ertelmen kene elmelkednem elöször :fejvakaras:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #32703 2018.10.01. 10:49

SlickAdam írta:bar lehet inkabb az "igazi" zsozso ertelmen kene elmelkednem elöször :fejvakaras:
Ugye? Érdekes dolog ez, amióta számokat tologatunk digitálisan.

Egyébként szupermarketben épp nem gyakran, de neten azért lehet vele vásárolni, bár többnyire illegális cuccokat. És valódi pénzért is el lehet adni, kollégám pl ebből vett lakást... :ijedt: Pár hónap alatt, 2db 1080Ti-vel... jókor szállt be.
Avatar
Botond

Hozzászólás #32704 2018.10.01. 11:06

SlickAdam írta:megmondom öszinten, en kurvara nem ertem ezt az egesz kripto-lecso baszast.
tudok vele fizetni a zuppamarketben? van, aki ad erte "igazi" zsozsot? ha igen, ö majd tud vele fizetni a zuppamarketben?
bar lehet inkabb az "igazi" zsozso ertelmen kene elmelkednem elöször :fejvakaras:
Pedig egyszerű mint a pofon. Van fekete gazdaságból pénzed, mint pl kokó csempészés, adócsalás, ilyesmik, és azt tisztára kell mosni, ami normál esetben erősen 30% alatti hatékonyságú volt bizonyos volumen felett, és ezért kitalálták ezt a szart (bitcoin), hogy nőjjön a hatékonyság. Ez szép csendben csordogált is a maga medrében, esett egy kicsi rész az alvállalkozóknak, akik a titkosítási részt biztosították a gépparkjukkal, de aztán amikor egyrészt a kínai elit is rájött, hogy jobb lenne külföldre vinni a jüant mielőtt a kínai állam elkéri iksz százalékat csak úgy, másrészt kicsiszolódott a tőzsdeihez hasonló kereskedő felület, akkor felrobbant az egész, hirtelen jól elérhető, kereskedhető, dollárra váltható lett a cucc, megjelentek a saját alcoinok, stb. Ment az égbe az árfolyam, mint a rakéta, de ugye ez ugyanolyan lufi volt, mint az első, a holland tulipános buli, és hát ahogy az is, nos úgy ez is kipukkant valahol és most eladó a pénznyomda, mert már többe van az áram, mint a nyomtatott "pénz". Szóval nem pénz ez igazándiból, hanem inkább részvény, vagy műtárgy, kinek mi. A kínaiaknak műtárgy, mert dollárt nem lehet átvinni a határon, de picasso képet igen, és akkor azt el tudod cserélni dollárra a határ túloldalán, csak macera, jobb akkor már bitcoint/ethereumot/akármit átküldeni a kábelen, míg az alvilág meg csak járatja a pénzt a rendszerben, egyik végén beteszi a piszkosat, másik végén kiveszi a tisztát valamilyen konverziós rátával, és ez is egyszerűbb és kifinomultabb, mint mondjuk rally csapatot fenntartani és a "szponzori pénzből" visszaosztani. Ennyi az egész.
Ennek volt egy infrastruktúrája, ahol a köznép lecsippentette a részét. Kb, mint az Assassin's creedben, amikor menekülsz a nagy bűntény után, és a pénzszórás képességet használod, kiszorsz egy kis aprót a főtér közepén, arra ráugrik a csőcselék, és mindenkinek win-win, az assassin meg tudta csinálni a nagy bulit, és utána a tömegjelenetben elslisszol észrevétlenül a törvény őrei előlt, a sok egyszerű hülye meg a földön talált két fillérnek is örül, és fel sem merül benne, hogy a nagy bulit fedezi mindezzel és imígyen bűntárs.
Avatar
Botond

Hozzászólás #32705 2018.10.01. 11:09

DanielT írta:Ugye? Érdekes dolog ez, amióta számokat tologatunk digitálisan.

Egyébként szupermarketben épp nem gyakran, de neten azért lehet vele vásárolni, bár többnyire illegális cuccokat. És valódi pénzért is el lehet adni, kollégám pl ebből vett lakást... :ijedt: Pár hónap alatt, 2db 1080Ti-vel... jókor szállt be.
És ha a lakást is jókor vette, akkor most eladhatja a duplájáért. Négy-öt éve, meg az online pókerből lett mindenki milliomos. Ügyeskedőknek áll a világ.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #32706 2018.10.01. 11:21

Botond írta:És ha a lakást is jókor vette, akkor most eladhatja a duplájáért. Négy-öt éve, meg az online pókerből lett mindenki milliomos. Ügyeskedőknek áll a világ.
Bírom ezt a milliomos kifejezést. Még ma is arra használjuk a kifejezést, ha gazdag valaki, pedig a gyakorlatban csak annyit jelent már, hogy valaki tett is félre az átlagfizetésből, nem égette el az egészet egy meggyújtott koktél lángjain, miközben a 2080 tíájokból épített karosszékében ült.

Nagyapám amúgy bilmilliárdos volt. Pengőben. Hopp, lehet, hogy még én is.
Avatar
Botond

Hozzászólás #32707 2018.10.01. 11:29

Zóanagyvarázsló írta:Bírom ezt a milliomos kifejezést. Még ma is arra használjuk a kifejezést, ha gazdag valaki, pedig a gyakorlatban csak annyit jelent már, hogy valaki tett is félre az átlagfizetésből, nem égette el az egészet egy meggyújtott koktél lángjain, miközben a 2080 tíájokból épített karosszékében ült.

Nagyapám amúgy bilmilliárdos volt. Pengőben. Hopp, lehet, hogy még én is.
Apámnak az volt a lego. Kötelgelt millpengők, azt rakta egymásra gyerekkorában, az 50es években. Nekem is maradt belőle egy kevés, a numizmata gyűjteményemben lapulnak. :)
Avatar
eje75

Hozzászólás #32708 2018.10.01. 15:36

Bocsi az off-ért, de valaki Szingapúri PSN store-ból vett már valamit? Mivel lehet fizetni? Sima kártyával, vagy feltöltő kártyával? Köszi..
Avatar
Botond

Hozzászólás #32709 2018.10.01. 16:29

eje75 írta:Bocsi az off-ért, de valaki Szingapúri PSN store-ból vett már valamit? Mivel lehet fizetni? Sima kártyával, vagy feltöltő kártyával? Köszi..
Látod, köszönés nélkül átnéznek rajtad. Nekem meg fingomsincs, a ps ökoszisztéma kb az egyetlen az univerzumban, ami eddig szerencsére elkerült.
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #32710 2018.10.01. 16:49

eje75 írta:Bocsi az off-ért, de valaki Szingapúri PSN store-ból vett már valamit? Mivel lehet fizetni? Sima kártyával, vagy feltöltő kártyával? Köszi..
bitkóinnal E
Avatar
Moby

Hozzászólás #32711 2018.10.01. 18:28

eje75 írta:Bocsi az off-ért, de valaki Szingapúri PSN store-ból vett már valamit? Mivel lehet fizetni? Sima kártyával, vagy feltöltő kártyával? Köszi..
Főttőtőve'. Csak.
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #32712 2018.10.01. 19:06

Zóanagyvarázsló írta:Nagyapám amúgy bilmilliárdos volt. Pengőben. Hopp, lehet, hogy még én is.
Valamelyik dédipapó járt úgy anyu családja felől, hogy gyűjtögetett traktorra és mire összeszedte addigra szakadt be a pengő.
Avatar
eje75

Hozzászólás #32713 2018.10.01. 20:45

Moby írta:Főttőtőve'. Csak.
Oké...Thx Dude...
A többieknek meg, akik segíteni próbáltak:

Sziasztok!
Spoiler
tumblr_nwwbxsnZq01udh5n8o1_500.gif

Csá :nyes: :nyes: :nyes: :nyes:
Avatar
arty

Hozzászólás #32714 2018.10.01. 21:11

DanielT írta::ijedt: :ijedt: :ijedt: :ijedt: Az eredeti irányítás egy kibaszott mocsok, ahogy minden, ami a Wii kontrollerrel kapcsolatos, mert egyszerűen nem lehet jó. Elvi és gyakorlati hibás, az ergonómia alapjait kettéköpő retekláda.

Hibátlan a 360 kontrolleres setup, lehet, hogy nem jól állítottad be. A crt -n jobban élvezhetőséget megintcsak erősen kérdőjelesnek tartom, amikor CSODÁLATOS ahogy kinéz HD-ban.

Szerintem tegyél vele még egy próbát.
360as kontival túlkönnyű, ezt lóbálni kell, mert csapkodni, hogy gyűjjön a kicsicsillag :D (igen, agyrém, BÁRMIKOR tolnám majdnem BÁRMI mással, de nem támogat SEMMIT)
a crt azért jó, mert zsizseg, mozog, homályos, elfed, erre pedig ennek egy supermario(2d/3d/world/stb) mellett szüksége is van, amúgy elég kopár-sivár, négykában pláne hótsteril (emlék csupán, de a mai szemem meg pláne a 3d worldhöz szokott)
és még ígyse biztos, hogy messzire viszem, még a new super is jobban bejön, mint ez a csapkodás (ott is van persze rázkodás és amaz se támogat SEMMI értelmes kontit), hihetetlen hova süllyed még ez a szargyáros ninty :(

7végén totál beleőrültem a wii-be, "kuriózumként" toltam végre snes-t "fénypisztollyal", le is húztam a bakancslistáról :D (30k+ környékén mennek a lethal enforcer + justifier kombók és annyira azé' nem nagy játék, a wiimót pedig elég precíz/reszponszív cucc, ha valamire, erre jó...)

---

Zó: nem volt pofám csak úgy rádtelefonálni :/
amugy a lokál coopban is bennelennék, szabit is kiveszek egy szessönért, HA hajlandó vagy eljönni hozzám ;)
...... igen, ennyire nincs kivel játszani :( :D

---

Unravelt feladtam, totál nincs rá agyam/intuiciom, mit hogyan kéne. Félórák egy-egy helyszínen nem szórakoztatnak/nincs türelmem, ill. youtubgéming se pálya.
Freedom cry-t is toltam 1-2 órát, elég fájdalmas ez a "prevgen-harc-lopakodás". Szerencsére kifagyott (ps4, kódos kékképernyő...) egy grindes missön LEGVÉGÉN, ragedelete.
A nap hátralévő részét (ma, szabin) a Blue Estate végigjátszásával töltöttem, sikertelenül. Utolsó pálya - egyelőre - kifogott rajtam.
Bár a DS4-et folyamatosan kalibrálni kell (nem óriási para egy játékban, ahol a hajad is hátra kell simítani, néha :D ), a kinectes/egeres verzióknál talán jobb... wiimote henköléshez nem volt türelmem, talán majd egyszer (ömámítás OFF).
Aki bírja a railshootereket, ezt ki ne hagyja!!!
Avatar
DanielT

Hozzászólás #32715 2018.10.01. 22:00

Na, USA srácok is kapnak egy kis ízelítőt, hogy milyen az, amikor EU árak vannak!

Kicsaptak kínára 25% büntetővámot, szinte mindenre, hardvereket is beleszámítva. Szal oda is ficcen a 460 ezres RTX!
Avatar
Botond

Hozzászólás #32716 2018.10.02. 06:34

DanielT írta:Na, USA srácok is kapnak egy kis ízelítőt, hogy milyen az, amikor EU árak vannak!

Kicsaptak kínára 25% büntetővámot, szinte mindenre, hardvereket is beleszámítva. Szal oda is ficcen a 460 ezres RTX!
Ott kapni? Akkor már van vhol egy táblázat, hogy melyikben mennyi a herC?
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #32717 2018.10.02. 07:32

arty írta:Zó: nem volt pofám csak úgy rádtelefonálni :/
amugy a lokál coopban is bennelennék, szabit is kiveszek egy szessönért, HA hajlandó vagy eljönni hozzám ;)
...... igen, ennyire nincs kivel játszani :( :D
Mondjuk mivel aludtam, nem bánom, hogy elmaradt a telefon :) Nem zárom ki a lokális mókát sem, de még nem tudom, hogy fogok ráérni normálisabban a hetekben, akár online-ra is.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #32718 2018.10.02. 08:24

Botond írta:Ott kapni? Akkor már van vhol egy táblázat, hogy melyikben mennyi a herC?
4 geforce boost generáció után megtanulhattad volna már, hogy SEMMIT nem jelentenek a táblázatban feltüntetett herCek. Illetve még annál is egy kicsit kevesebbet.
Avatar
Botond

Hozzászólás #32719 2018.10.02. 08:46

DanielT írta:4 geforce boost generáció után megtanulhattad volna már, hogy SEMMIT nem jelentenek a táblázatban feltüntetett herCek. Illetve még annál is egy kicsit kevesebbet.
Azért jobb lenne, ha lenne vmi viszonyítási alap, meg lehetne tudni ki mekkora hűtést csapott rá a cuccra, ilyesmi. Vmi összehasonlító izé, amiből a tudatos vásárló el tudja dönteni, hogy na azt.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #32720 2018.10.02. 09:21

Botond írta:Azért jobb lenne, ha lenne vmi viszonyítási alap, meg lehetne tudni ki mekkora hűtést csapott rá a cuccra, ilyesmi. Vmi összehasonlító izé, amiből a tudatos vásárló el tudja dönteni, hogy na azt.
Táblázat, tudatos vásárlóknak. Sajnos nem derül ki belőle, hogy az ASUS ismét a hulladék ventilátorait rakta -e bele. Én megelőlegezném, hogy igen.

Egyébként minden hőmérséklet normális, az égvilágon semmi nem derül ki belőle. A többi az egyedi chipeken múlik, amik szintén full ugyanazt tudják a gyakorlatban.

Szal kb vedd azt, amit majd kapni lehet. De leginkább ne vedd egyiket se.
Avatar
Moby

Hozzászólás #32721 2018.10.02. 09:25

DanielT írta:Táblázat, tudatos vásárlóknak. Sajnos nem derül ki belőle, hogy az ASUS ismét a hulladék ventilátorait rakta -e bele. Én megelőlegezném, hogy igen.

Egyébként minden hőmérséklet normális, az égvilágon semmi nem derül ki belőle. A többi az egyedi chipeken múlik, amik szintén full ugyanazt tudják a gyakorlatban.

Szal kb vedd azt, amit majd kapni lehet. De leginkább ne vedd egyiket se.
A 1080Ti-ból is jött később revízió, aminél már javították a baszkódó ventiket. Csak mi, early adopterek szoptuk a hulladékverzával.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #32722 2018.10.02. 09:50

Moby írta:A 1080Ti-ból is jött később revízió, aminél már javították a baszkódó ventiket. Csak mi, early adopterek szoptuk a hulladékverzával.
Mégis van az újhoz is "quiet bios"... ami a világ legszánalmasabb megoldása. Ja és nem is működik a problémára.
Avatar
Moby

Hozzászólás #32723 2018.10.02. 09:52

DanielT írta:Mégis van az újhoz is "quiet bios"... ami a világ legszánalmasabb megoldása. Ja és nem is működik a problémára.
A régire nincs valódi megoldás. Vagyis egyetlen: csere másra, vagy újra.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #32724 2018.10.02. 09:55

Moby írta:A régire nincs valódi megoldás. Vagyis egyetlen: csere másra, vagy újra.
Az új alatt az RTX-et értettem. Miért van hozzá quiet bios? Mi ez a SZÁNALOM? Okádalom amit művelnek, ez az egyetlen ok, hogy bosszant az új gen szarsága/árai. De még lehet, hogy így is kicserélem egy másik 1080Ti-re, elvből. Mondjuk szobamoddal annyira nem érdekes.
Avatar
Botond

Hozzászólás #32725 2018.10.02. 10:00

DanielT írta:Táblázat, tudatos vásárlóknak. Sajnos nem derül ki belőle, hogy az ASUS ismét a hulladék ventilátorait rakta -e bele. Én megelőlegezném, hogy igen.

Egyébként minden hőmérséklet normális, az égvilágon semmi nem derül ki belőle. A többi az egyedi chipeken múlik, amik szintén full ugyanazt tudják a gyakorlatban.

Szal kb vedd azt, amit majd kapni lehet. De leginkább ne vedd egyiket se.
Köszönöm! Ez agyonbassza herCben a többit, ha jól nézem a számokat.
Avatar
Moby

Hozzászólás #32726 2018.10.02. 10:03

Botond írta:Köszönöm! Ez agyonbassza herCben a többit, ha jól nézem a számokat.
Ebben a tesztben nincsen többi, nem tudom mit basz szét.
Avatar
Botond

Hozzászólás #32727 2018.10.02. 10:08

Moby írta:Ebben a tesztben nincsen többi, nem tudom mit basz szét.
Ott van a táblázat felett, hogy miket teszteltek még, azoknak a nevén jobbklick megnyitás másik ablakban és akkor látni a többiek herCét is. Strix 1650re boostol, MSI duke 1665re, ez meg 1755re. Nyilván gigabyte meg palit meg a többiek száma nem ismert, de kb ennyi érdekelt, hogy az asus mittud meg az msi mittud, na és az pont kiderült ezekből. Plusz strix ventihez nagy kedvet is csináltatok úgyamúgyis. Persze nem kapni, felírtam a karácsonyi listámra a Jézuskának. Ha az idén nem is hozzá, de azt hallottam jövőre is lesz karácsony, szalz.
Avatar
Botond

Hozzászólás #32728 2018.10.02. 10:18

Botond írta:Ott van a táblázat felett, hogy miket teszteltek még, azoknak a nevén jobbklick megnyitás másik ablakban és akkor látni a többiek herCét is. Strix 1650re boostol, MSI duke 1665re, ez meg 1755re. Nyilván gigabyte meg palit meg a többiek száma nem ismert, de kb ennyi érdekelt, hogy az asus mittud meg az msi mittud, na és az pont kiderült ezekből. Plusz strix ventihez nagy kedvet is csináltatok úgyamúgyis. Persze nem kapni, felírtam a karácsonyi listámra a Jézuskának. Ha az idén nem is hozzá, de azt hallottam jövőre is lesz karácsony, szalz.
Tovább olvasva mondjuk az látszik, hogy overclockolni jobb a duke/strix. Mondjuk sose csak 3dmarknak oczek, máskor sose. Ami még furcsa, hogy ezeknek a civ6 93 fpst tol, miközben nekem azért néha beficcen 60 alá a tiájjal, szóval lehet mégiscsak csereérett a 6700k is?!
Avatar
arty

Hozzászólás #32729 2018.10.02. 10:26

https://prohardver.hu/hir/teve_kiraly_2018.html

a samu elcédé kapta, amit érdemel
Avatar
DanielT

Hozzászólás #32730 2018.10.02. 11:08

Botond írta:Ott van a táblázat felett, hogy miket teszteltek még, azoknak a nevén jobbklick megnyitás másik ablakban és akkor látni a többiek herCét is. Strix 1650re boostol, MSI duke 1665re, ez meg 1755re. Nyilván gigabyte meg palit meg a többiek száma nem ismert, de kb ennyi érdekelt, hogy az asus mittud meg az msi mittud, na és az pont kiderült ezekből. Plusz strix ventihez nagy kedvet is csináltatok úgyamúgyis. Persze nem kapni, felírtam a karácsonyi listámra a Jézuskának. Ha az idén nem is hozzá, de azt hallottam jövőre is lesz karácsony, szalz.
Mindegyik 1900 fölé boostol való életben, szal ezredszer is leírom: LÉNYEGTELEN az a rohadt szám a BIOS-ban. Nyitott padon tesztelnek, amilyen hőmérsékleti viszonyok nálad soha nem lesznek, tehát ilyen szempontból is irreleváns.

De az MSI-t venném egyébként én is.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #32731 2018.10.02. 11:14

arty írta:https://prohardver.hu/hir/teve_kiraly_2018.html

a samu elcédé kapta, amit érdemel
A teszt alapján a második legjobb LCD, ami létezik. Hova a negatív felhang? :) A Rtings.com szerint pedig jobb a Samsung mint a Sony. (akiknek kicsit többet adok a véleményére, mint az expert judge-okra... mivel az expert judgeok nem sok mérési eredményt publikáltak)

"The Samsung QLED Q9FN is slightly better than the Sony Master Series Z9F overall. The Q9FN is much better in a dark room, thanks to the much better native contrast ratio and black uniformity. The Q9FN produces a wider color gamut, with better color volume. The Q9FN is better overall for gaming, as it supports FreeSync VRR and auto low latency mode. The Z9F is brighter overall, but some small highlights can appear brighter in some scenes in HDR on the Q9FN."

Mondjuk tényleg nagyon expertnek néznek ki, az már egyszer igaz! Ahogy ott dzsádzsolnak, egymástól teljesen függetlenül, ideális körülmények között, profi eszközökkel. :wilting:

Kép
Avatar
Botond

Hozzászólás #32732 2018.10.02. 12:05

DanielT írta:Mindegyik 1900 fölé boostol való életben, szal ezredszer is leírom: LÉNYEGTELEN az a rohadt szám a BIOS-ban. Nyitott padon tesztelnek, amilyen hőmérsékleti viszonyok nálad soha nem lesznek, tehát ilyen szempontból is irreleváns.

De az MSI-t venném egyébként én is.
Jó, a triót adtam figyelőlistára, akkor ebben egyetértünk. Nekem amúgy is a minőséget jelenti a trio név már az S3as VGAm óta! :idiota:
Avatar
Botond

Hozzászólás #32733 2018.10.02. 12:06

DanielT írta:A teszt alapján a második legjobb LCD, ami létezik. Hova a negatív felhang? :) A Rtings.com szerint pedig jobb a Samsung mint a Sony. (akiknek kicsit többet adok a véleményére, mint az expert judge-okra... mivel az expert judgeok nem sok mérési eredményt publikáltak)

"The Samsung QLED Q9FN is slightly better than the Sony Master Series Z9F overall. The Q9FN is much better in a dark room, thanks to the much better native contrast ratio and black uniformity. The Q9FN produces a wider color gamut, with better color volume. The Q9FN is better overall for gaming, as it supports FreeSync VRR and auto low latency mode. The Z9F is brighter overall, but some small highlights can appear brighter in some scenes in HDR on the Q9FN."

Mondjuk tényleg nagyon expertnek néznek ki, az már egyszer igaz! Ahogy ott dzsádzsolnak, egymástól teljesen függetlenül, ideális körülmények között, profi eszközökkel. :wilting:
Viszont még az ilyen felkészült brigád is elsőre kiszúrta, hogy upscalingban a samu odacsapja a többi próbálkozót.
Avatar
arty

Hozzászólás #32734 2018.10.02. 12:22

DanielT írta:A teszt alapján a második legjobb LCD, ami létezik. Hova a negatív felhang? :) A Rtings.com szerint pedig jobb a Samsung mint a Sony. (akiknek kicsit többet adok a véleményére, mint az expert judge-okra... mivel az expert judgeok nem sok mérési eredményt publikáltak)

"The Samsung QLED Q9FN is slightly better than the Sony Master Series Z9F overall. The Q9FN is much better in a dark room, thanks to the much better native contrast ratio and black uniformity. The Q9FN produces a wider color gamut, with better color volume. The Q9FN is better overall for gaming, as it supports FreeSync VRR and auto low latency mode. The Z9F is brighter overall, but some small highlights can appear brighter in some scenes in HDR on the Q9FN."

Mondjuk tényleg nagyon expertnek néznek ki, az már egyszer igaz! Ahogy ott dzsádzsolnak, egymástól teljesen függetlenül, ideális körülmények között, profi eszközökkel. :wilting:
https://prohardver.hu/tema/re_tesztpadon_az_oled-ek_ellen_harcba_kuldott_qled/hsz_115-115.html

nagyon szép a fekete és a hdr is üt! igen, rtingsen is ue.
játékra persze lehet jobb a q9, de amennyibe kerül, annyiért oled is van. indokolhatatlan az egész létezése, na :P
Avatar
DanielT

Hozzászólás #32735 2018.10.02. 12:33

arty írta:https://prohardver.hu/tema/re_tesztpadon_az_oled-ek_ellen_harcba_kuldott_qled/hsz_115-115.html

nagyon szép a fekete és a hdr is üt! igen, rtingsen is ue.
játékra persze lehet jobb a q9, de amennyibe kerül, annyiért oled is van. indokolhatatlan az egész létezése, na :P
PH tesztre nem nyomok. :ijedt:
Avatar
arty

Hozzászólás #32736 2018.10.02. 12:37

DanielT írta:PH tesztre nem nyomok. :ijedt:
nem ph teszt, csak az ottani hozzászólók közt volt aki UTÁNAJÁRT a tesztnek :P
Avatar
DanielT

Hozzászólás #32737 2018.10.02. 12:42

arty írta:nem ph teszt, csak az ottani hozzászólók közt volt aki UTÁNAJÁRT a tesztnek :P
PH kommentet nem nézek, mert megint banolni fognak. :banplz:
Avatar
Botond

Hozzászólás #32738 2018.10.02. 12:48

DanielT írta:PH kommentet nem nézek, mert megint banolni fognak. :banplz:
Lényegiben akkor ez az egyetlen site, ahonnan nem bannoltak? :D
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #32739 2018.10.02. 13:08

leaked open-world Herri Pí cumó Rocksteady(?)-töl
phpBB [media]
Avatar
DanielT

Hozzászólás #32740 2018.10.02. 13:09

Botond írta:Lényegiben akkor ez az egyetlen site, ahonnan nem bannoltak? :D
Hát... ezt szerintem nem lenne nagy kockázat kijelenteni... :D Itt már meghúzom magam, jobb a békesség. :fogmosas:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #32741 2018.10.02. 13:10

SlickAdam írta:leaked open-world Herri Pí cumó Rocksteady(?)-töl
[video]hat_ez_szuper.avi[/video]
Hát ez szuper! :csodalk:
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #32742 2018.10.02. 13:11

DanielT írta:Hát ez szuper! :csodalk:
jo az az univerzum, egy minösegi jatekot siman bevallalnek. lehet ez lesz az
Avatar
Moby

Hozzászólás #32743 2018.10.02. 13:13

Én ezt ebben a minőségben tudnám zabálni kétpofára.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #32744 2018.10.02. 13:15

Az első filmet láttam, ennyiben maradtunk.
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #32745 2018.10.02. 13:15

SlickAdam írta:leaked open-world Herri Pí cumó Rocksteady(?)-töl https://youtu.be/2-HER1xKQl4
Az 5. film játékadaptációját anno letoltam, mert menő volt ahogy bejárhattad az egész kastélyt benne. Ilyen minőségben megnézném mégegyszer az tuti!
Avatar
Micsu

Hozzászólás #32746 2018.10.02. 13:22

ebből a varázslásból változatot gameplayt össze lehetne hozni
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #32747 2018.10.02. 13:26

film-film... KÖNYV!
könyvek voltak a menök. oke, elsö kis mesekönyv volt, de aztan a föhössel (es a celközönseg olvasokkal) együtt fejlödtek, komolyodtak (4.-töl felfele mar jofele sájze volt mind). uccso meg mar dark es epik volt "as fuck". kisgyereknek nem adnam kezibe. hullottak benne a fontosabb karakterek, mint a GoT-ben & shit.
Avatar
arty

Hozzászólás #32748 2018.10.02. 13:49

DanielT írta:PH kommentet nem nézek, mert megint banolni fognak. :banplz:
Ezesetben simán csak fogadd el, hogy a samu qled fos. Igen, a csúcs qledjük is :mf2:
Avatar
eje75

Hozzászólás #32749 2018.10.02. 20:55

Halkan mondom, mert vannak itt olyanok, akik nem kedvelik..... nem mondok nevet, de tudjuk kiről van szó:
Spoiler
img-4964415252.gif

szóval az új AC valami qwára tetszik... rohadt jól néz ki, és eddig tömör gyönyör tolni.... mondjuk Én már az előzőt is imádtam, de ez még egy lapáttal rátesz...
Avatar
Mekee

Hozzászólás #32750 2018.10.02. 20:59

SlickAdam írta:leaked open-world Herri Pí cumó Rocksteady(?)-töl
phpBB [media]
Má nem elérhető, deee ha ez most igy tényleg... Miért? Batmaneket most tolom ujra, szeretem is, de miert nekik kell erre a *halomra pazarolni az idejük? Filmként egynek elment, de semmilyen más tekintetben nem érdekel az univerzum, nem akarom beleásni magam, meg semmi.
Avatar
Moby

Hozzászólás #32751 2018.10.02. 21:06

Mekee írta:Má nem elérhető, deee ha ez most igy tényleg... Miért? Batmaneket most tolom ujra, szeretem is, de miert nekik kell erre a *halomra pazarolni az idejük? Filmként egynek elment, de semmilyen más tekintetben nem érdekel az univerzum, nem akarom beleásni magam, meg semmi.
Nekem bejön a HP univerzum, jónak is tűnik, batmanből volt már elég, meg a szuperhősös vonalat most elég rendesen zárójelbe pakola a Spider-man, ezek után még nehezebb lesz bármi értelmezhetőt lerakni az asztalra. Az mondjuk neked is való lenne, ha szereted a batmaneket, és ha nem menteél volna át szemellenzős ps haterbe.
Avatar
Mekee

Hozzászólás #32752 2018.10.02. 21:21

eje75 írta:Halkan mondom, mert vannak itt olyanok, akik nem kedvelik..... nem mondok nevet, de tudjuk kiről van szó:
Spoiler
img-4964415252.gif

szóval az új AC valami qwára tetszik... rohadt jól néz ki, és eddig tömör gyönyör tolni.... mondjuk Én már az előzőt is imádtam, de ez még egy lapáttal rátesz...
Jó is volt, szerettem a világát, csak a karakter volt gyenge, meg a sztori ilyen lebutitott, kihámozott valami. Majd kb fáron letolom, elegem lett már,, hogy nem arra viszik a játékot amerre nekem jó volt anno.
Avatar
Mekee

Hozzászólás #32753 2018.10.02. 21:27

Moby írta:Nekem bejön a HP univerzum, jónak is tűnik, batmanből volt már elég, meg a szuperhősös vonalat most elég rendesen zárójelbe pakola a Spider-man, ezek után még nehezebb lesz bármi értelmezhetőt lerakni az asztalra. Az mondjuk neked is való lenne, ha szereted a batmaneket, és ha nem menteél volna át szemellenzős ps haterbe.
Nem mentem, majd lesz gépem,, ha lesz rá szemmel látható tartalom. Nekem a spider nem az, utáltam mindíg is a karaktert, nem tudom miért igazából. Death stranding, lou2 biztos kell, meg a detroit, s biztis kimaradt még valami. Remélem azért rdr2 lesz később pc-n, nem akarom elkövetni a gta5 mallőrömet,, hogy megvettem ps3-ra, aztán ps4-re, aztán pc-re, a legutolso lehető legjobb opció elég lett volna elsőre.
Avatar
eje75

Hozzászólás #32754 2018.10.03. 08:02

Mekee írta:Jó is volt, szerettem a világát, csak a karakter volt gyenge, meg a sztori ilyen lebutitott
Még csak az elején vagyok, de szerintem itt másként lesz... Az első másfél órában mar 3 bevágás volt a gyerek koráról... Valami sztori már alakul... Nyilván vérbosszú lesz a szülei halála miatt... Mi más? Telekvita? Nem valószínű... :idiota:
Avatar
Botond

Hozzászólás #32755 2018.10.03. 10:46

eje75 írta:Mi más? Telekvita? Nem valószínű... :idiota:
Azért egy xbox vs ps fanboi szájkarate elfajulása is a levegőben lóg így az ókori görög környezetben, nem? :vigyor5:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #32756 2018.10.03. 11:30

Vizipók csodapók dallamára: Jön, jön, jönazújwindóz, tör-li-aletöltéseidet.

"Just a heads for all of you who use the Disk Cleanup to uncheck the "Downloads" section, that it now deletes your Downloads folder."

Csodás új 1809-es update a mai naptól kezdi hódító útját, fantasztikus és hasznos újításokkal, funkciókkal!
Avatar
arty

Hozzászólás #32757 2018.10.03. 11:57

DanielT írta:Vizipók csodapók dallamára: Jön, jön, jönazújwindóz, tör-li-aletöltéseidet.

"Just a heads for all of you who use the Disk Cleanup to uncheck the "Downloads" section, that it now deletes your Downloads folder."

Csodás új 1809-es update a mai naptól kezdi hódító útját, fantasztikus és hasznos újításokkal, funkciókkal!
abüdösku.... ezt jól beszoptam volna, mivel az nálam át van irányítva ilyen "melósfolderbe", ahol az aktuális baromságaim csinálom (nyilván van ott cucc, ami már hetek, hónapok óta ott rohad és KELL, mert valamikor el kéne "intézni".... ez jól elintézte volna

(és még így is simán lehet h beszopom, amikor disk cleanuppal takarítom el a nagy őszi frissítés maradványait....)
Avatar
Micsu

Hozzászólás #32758 2018.10.03. 12:22

DanielT írta:Vizipók csodapók dallamára: Jön, jön, jönazújwindóz, tör-li-aletöltéseidet.

"Just a heads for all of you who use the Disk Cleanup to uncheck the "Downloads" section, that it now deletes your Downloads folder."

Csodás új 1809-es update a mai naptól kezdi hódító útját, fantasztikus és hasznos újításokkal, funkciókkal!
csak egy pipat kell kivenni mit rinyalsz, nem valo neked windóz :banplz:
Avatar
Botond

Hozzászólás #32759 2018.10.03. 13:01

Micsu írta:csak egy pipat kell kivenni mit rinyalsz, nem valo neked windóz :banplz:
Úgy anblokk nem való az olyanoknak akik olyasmit tárolnak a c:-n, a letöltés könyvtárban, ami nem reprodukálható max 5 perc alatt egy újabb letöltéssel vagy más módszerrel. De ettől függetlenül ez valóban nem szép csel a 60+ éves júzerekkel szemben.
Avatar
arty

Hozzászólás #32760 2018.10.03. 13:13

Botond írta:Úgy anblokk nem való az olyanoknak akik olyasmit tárolnak a c:-n, a letöltés könyvtárban, ami nem reprodukálható max 5 perc alatt egy újabb letöltéssel vagy más módszerrel. De ettől függetlenül ez valóban nem szép csel a 60+ éves júzerekkel szemben.
na pont a 60 éves nagymami a kategória, aki a default letöltés könyvtárat használja és csak letöltésre
póverjuzer megspórolja a kattintgatást és EGYBŐL a "munkakönyvtárába" érkezik be minden :mf2: - így nem is kallódik 3 éve a downloads-ban minden szirszar minden verziója 3 évre visszamenőleg....

(de/és az is segghülye, aki a törlés előtt a disk cleanupot MINDEN esetben átolvassa, hogy nem-e tett be oda az MS olyat, hogy családi képek 20 évre visszamenőleg folder.... mert nem szokott betenni... most betett, ergo a jókurvaanyját, PONT az ilyenektől egy fostenger a w10.)

Vissza: “Leáldozott.hu”