A PC-s játékoknak leáldozott

A Leáldtopik új otthona
Avatar
arty

Hozzászólás #32131 2018.09.08. 19:14

DanielT írta:Nálad direkt volt, de most nálam se megy egyikkel se a MAME. Se korábban letöltött verzióval, se a legújabbal...
:(
szerintem a dev megunta, hogy percenként töltjük le a retroarchot és a mi ipnkre már csak korrupt arhiv jön le :(

agyfasz!
Avatar
Micsu

Hozzászólás #32132 2018.09.08. 19:29

DanielT írta:Mikrofon helyzet:

Szénné néztem a beállításokat a programokban, a hangkártya driverben, stb. Kábelt cseréltem. Előtúrtam másik mikrofont. Semmi.

Míg végül a windows hangeszközöknél, ahogy átváltottam a "felvétel" tabra, azonnal bekapcsolt. Épp "monitoring" állapotban volt a hangkártya driverben, tehát hogy visszahallom a környezetet, így vettem észre. Nem eszközt váltottam, nem tulajdonságokat állítottam, a kibaszott felső tabra kattintottam. Ha nincs "véletlen" monitoringon hagyva, SOHA nem jövök rá mi volt. Mert ez nem hibajelenség, nem elhárítás, ez semmi.

Köszönöm Windows 10! Köszönöm szépen a ma délelőtti és délutáni, kb 40 perces szopást. KÖSZÖNÖM SZÉPEN!!! És elnézést a user errorért, én hibáztam.

szerk: Ja, a sok másik hülye user error miatt persze tévútra is mentem egy ideig, a "microphone stopped working after windows update" keresésre kiadott 160 millió találat miatt. Sok barom!
biztos a 3 telepitett bongeszo, az miatt volt :) de a lenyeg h megoldodott, este lesz bebaszos live!!!
Avatar
DanielT

Hozzászólás #32133 2018.09.08. 21:12

White man cenzúra téma, első 30 sec. Tényleg megőrült a világ.

phpBB [media]
Avatar
Micsu

Hozzászólás #32134 2018.09.08. 21:24

reméljük jó nagy bukta lesz
Avatar
DanielT

Hozzászólás #32135 2018.09.08. 23:17

Stodeh épp streamel és 78-6 KD nál jár, nem sniperként. Mintha más bolygón lenne, vagy legalábbis ebből élne... WAIT! :)
Avatar
arty

Hozzászólás #32136 2018.09.09. 11:33

Micsu írta:reméljük jó nagy bukta lesz
jah, bukjanak... az a bajom, hogy az alternativ lövöldözős fos mégjobban megérdemelné, de így az "kaszálja" le az innen kimaradókat (tod, az a blizzardonly, multionly, túlárazott szeméthegy, a fekete műveletek négy)

szurkoljunk eje75-nek, hogy kikalapáltassa a Tarkovot vagy azt a másik garázsfost, az Insurgencyt :D ;)
Avatar
Micsu

Hozzászólás #32137 2018.09.09. 13:11

arty írta:jah, bukjanak... az a bajom, hogy az alternativ lövöldözős fos mégjobban megérdemelné, de így az "kaszálja" le az innen kimaradókat (tod, az a blizzardonly, multionly, túlárazott szeméthegy, a fekete műveletek négy)

szurkoljunk eje75-nek, hogy kikalapáltassa a Tarkovot vagy azt a másik garázsfost, az Insurgencyt :D ;)
sztem egy piaci rest be lehet tomni ha van ra igeny, csak normalis produktumot kell letrehozni, cod nagyon sokat nem huzhat el mert mas jatek
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #32138 2018.09.09. 13:37

Micsu írta:Nekem az elso gyerekken se tetszett max a zeneje
Gyerekként bírtam, de azóta se vitt rá a lélek egy folytatásra sem. Pláne felnőttként. Ettől még lehetnek bármilyenek, csak motivációt nem éreztem soha.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #32139 2018.09.09. 13:40

arty írta:jah, bukjanak... az a bajom, hogy az alternativ lövöldözős fos mégjobban megérdemelné, de így az "kaszálja" le az innen kimaradókat (tod, az a blizzardonly, multionly, túlárazott szeméthegy, a fekete műveletek négy)

szurkoljunk eje75-nek, hogy kikalapáltassa a Tarkovot vagy azt a másik garázsfost, az Insurgencyt :D ;)
Neked nem mindegy? Úgyis csak amiatt az FPS miatt nem rinyálnál, melyben arty-only lenne a pályaletaroló Javelin. Csak nehogy magadat is lelődd vele!

A BG-kampányokért nyilván óriási kár lenne, és tuti, hogy egy bukás ezen csak ronthatna. Ugye ez jár a fejedben?
Avatar
arty

Hozzászólás #32140 2018.09.09. 13:45

Micsu írta:sztem egy piaci rest be lehet tomni ha van ra igeny, csak normalis produktumot kell letrehozni, cod nagyon sokat nem huzhat el mert mas jatek
annyira azért nem más - anno még DT is átment a sötét oldalra ;)
és tuti lesz, aki a kék nőkért és fehér emberekért megy át codozni, bosszúból - valamivel kell lőnie, kell a Kompetitív FPS '18.
Avatar
arty

Hozzászólás #32141 2018.09.09. 13:47

Zóanagyvarázsló írta:Neked nem mindegy? Úgyis csak amiatt az FPS miatt nem rinyálnál, melyben arty-only lenne a pályaletaroló Javelin. Csak nehogy magadat is lelődd vele!

A BG-kampányokért nyilván óriási kár lenne, és tuti, hogy egy bukás ezen csak ronthatna. Ugye ez jár a fejedben?
Hogy lenne mindegy? Ha beválik a multionly cod, baszhatom a teljes szériát, az én szempontomból (szingli).

Miaza bg-kampány? baldur's gate?
Avatar
Botond

Hozzászólás #32142 2018.09.09. 14:08

Ez az agyatlan shooter vergődés is szórakoztató, de most esett le, hogy nekem is forradalmi változások vannak az életemben. A svicshez a bal kontroller kék, a jobb piros, és ami most jött az meg fordítva. Megfordultak a színek, illetve tudok egyszínű kék, vagy egy színű piros opciót összerakni. Mondjuk a bal kék az kampeca, szóval a full kék nem nyerő, de értitek, forradalmi dolgok ezek. Mondjuk nem tudom be tudom e írni ezekkel, hogy ***** *** vagy hogy *** vagy hogy ***. :)
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #32143 2018.09.09. 14:23

arty írta:Hogy lenne mindegy? Ha beválik a multionly cod, baszhatom a teljes szériát, az én szempontomból (szingli).

Miaza bg-kampány? baldur's gate?
Theát ha bukna a BFV, akkor soha többet nem lenen már BF, single meg pláne? Meg single FPS se? Épprn azt nem látom, hogy egy tiszítótűz miben ártana. Bár Moby szerint legalább Battlefront 2 kampány okés volt. Majd Accessben megnézem, ha bekerül az olcsóbba.

És a BG elütés, az is BF akart lenni.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #32144 2018.09.09. 20:59

Botond írta:Ez az agyatlan shooter vergődés is szórakoztató, de most esett le, hogy nekem is forradalmi változások vannak az életemben. A svicshez a bal kontroller kék, a jobb piros, és ami most jött az meg fordítva. Megfordultak a színek, illetve tudok egyszínű kék, vagy egy színű piros opciót összerakni. Mondjuk a bal kék az kampeca, szóval a full kék nem nyerő, de értitek, forradalmi dolgok ezek. Mondjuk nem tudom be tudom e írni ezekkel, hogy ***** *** vagy hogy *** vagy hogy ***. :)
legszórakoztatóbb az hogy nem érdekel a spiderman moby hamarosan jön a spiderman élményeivel :P
Avatar
arty

Hozzászólás #32145 2018.09.09. 22:11

Botond írta:Ez az agyatlan shooter vergődés is szórakoztató, de most esett le, hogy nekem is forradalmi változások vannak az életemben. A svicshez a bal kontroller kék, a jobb piros, és ami most jött az meg fordítva. Megfordultak a színek, illetve tudok egyszínű kék, vagy egy színű piros opciót összerakni. Mondjuk a bal kék az kampeca, szóval a full kék nem nyerő, de értitek, forradalmi dolgok ezek. Mondjuk nem tudom be tudom e írni ezekkel, hogy ***** *** vagy hogy *** vagy hogy ***. :)
lement már a 2 év gari??
Avatar
arty

Hozzászólás #32146 2018.09.09. 22:35

Zóanagyvarázsló írta:Theát ha bukna a BFV, akkor soha többet nem lenen már BF, single meg pláne? Meg single FPS se? Épprn azt nem látom, hogy egy tiszítótűz miben ártana. Bár Moby szerint legalább Battlefront 2 kampány okés volt. Majd Accessben megnézem, ha bekerül az olcsóbba.

És a BG elütés, az is BF akart lenni.
emberek vagy béefeznek vagy codoznak, mindkettőt ritkán.
ha (bosszubol) codra megy az tömeg, siker lesz, ergo a plebs áldását adta a multionly codra... (pécén meg még a blizzard launcserre is)
ergo nem kell szingli se codba, később már se béefbe... mertminek? nagy a tét idén, hát nem érzed! ;) ezek a barmok meg bannolják a fehérembert....... meg kéknőznek.

a bfront2 szinglit elvitte a hátán, hogy sztárvársz.
ez számomra az 5/10-ből simán 7/10et csinált - ha meg a bfront1 helyszínein lűhettem volna, az valszeg 9/10 lett volna :D
(konkcértan jó a free dlc lezárás/befejezés/epilógus volt, űrharc 10/10)

---

és hogy mekkora a baj, a hiány szingli efpéesből...

veeeeegeeeeee.jpg

Turok (x360)

+ turok!!!
+ dínók!!!
+ fps. szingli. lineáris. nincs xp, képességfa, inventory, kusztomizáció, activity, egyébfaszom.
- tragikusan rossz irányítás/célzás, a kontrollerezés kb mintha pre-prevgen lenne (a kiosztás is elég nagy dráma, de végül megszoktam)
- fosfrémes (2008-as UE3 játék, pécékiller konzolon?? wtf? ;) )
- qte analógon (gombán, ravaszon)
- ezzel összefüggésben: nem működő qte - ilyet még nem is láttam :D felvillan, benyomom, semmi. (ez egyébként a dögök késes kiiktatására lenne hivatott, lőszerspórolás végett)
- kretén checkpointrendszer - kötelező átvezető előtt, hosszas csata előtt ami a bosshoz vezet, stb. szombaton ragequit lett... (és mindez normálon! van hard és inhuman, utóbbi csak most nyílt meg)
- gow alá hat emelettel benéző karakterek, sztori, tesztoszteron, hurkatöttőzés, fordulat. minden dzsé és gyé kategória vagy rosszabb.

4/10 - egy Fracture, egy Inversion, pláne egy Fuse ezerszer inkább... szal csak ha nagyon nincs más :/

betonarc.jpg

(felkészül: Avatar? vagy adjak még egy esélyt a Binary Domain-nek? folytassam a Q2-t? közben felinstallálódott a Wolfenstein, a 2009-es :) nagyon reménykedek! eddig 2x tört bele a bicska, gyűűűűlölöm az okkult fasságot :/ )
Avatar
DanielT

Hozzászólás #32147 2018.09.09. 22:55

arty írta:Turok (x360)

+ turok!!!
+ dínók!!!
+ fps. szingli. lineáris. nincs xp, képességfa, inventory, kusztomizáció, activity, egyébfaszom.
- tragikusan rossz irányítás/célzás, a kontrollerezés kb mintha pre-prevgen lenne (a kiosztás is elég nagy dráma, de végül megszoktam)
- fosfrémes (2008-as UE3 játék, pécékiller konzolon?? wtf? ;) )
- qte analógon (gombán, ravaszon)
- ezzel összefüggésben: nem működő qte - ilyet még nem is láttam :D felvillan, benyomom, semmi. (ez egyébként a dögök késes kiiktatására lenne hivatott, lőszerspórolás végett)
- kretén checkpointrendszer - kötelező átvezető előtt, hosszas csata előtt ami a bosshoz vezet, stb. szombaton ragequit lett... (és mindez normálon! van hard és inhuman, utóbbi csak most nyílt meg)
- gow alá hat emelettel benéző karakterek, sztori, tesztoszteron, hurkatöttőzés, fordulat. minden dzsé és gyé kategória vagy rosszabb.

4/10 - egy Fracture, egy Inversion, pláne egy Fuse ezerszer inkább... szal csak ha nagyon nincs más :/

betonarc.jpg

(felkészül: Avatar? vagy adjak még egy esélyt a Binary Domain-nek? folytassam a Q2-t? közben felinstallálódott a Wolfenstein, a 2009-es :) nagyon reménykedek! eddig 2x tört bele a bicska, gyűűűűlölöm az okkult fasságot :/ )
Ez egyébként nem vicc, tényleg tolta, saját szememmel láttam...

Arty: Van pécére egyébként, oldschool lemezen beszerezhető.
Avatar
Moby

Hozzászólás #32148 2018.09.09. 23:48

Micsu írta:legszórakoztatóbb az hogy nem érdekel a spiderman moby hamarosan jön a spiderman élményeivel :P
Láttam belőle gameplayt, ez egy assassin's creed: pókemberrel. Najó, van benne kicsi batman is, meg kb zéró kreativitás. Ezt az infamous szárazon bassza keresztbe, de nem baj, mert már olyat is láttam leírva, hogy a valaha volt legszebb, és legjobb ps4 exkluzív.
Ami igaz is, ha leszámítjuk az összes eddigit, ami megjelent.
Na kb ennyi az én spiderman élményem.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #32149 2018.09.10. 00:22

arty írta:emberek vagy béefeznek vagy codoznak, mindkettőt ritkán.
ha (bosszubol) codra megy az tömeg, siker lesz, ergo a plebs áldását adta a multionly codra... (pécén meg még a blizzard launcserre is)
ergo nem kell szingli se codba, később már se béefbe... mertminek? nagy a tét idén, hát nem érzed! ;) ezek a barmok meg bannolják a fehérembert....... meg kéknőznek.
Ez az egyetlen lehetséges következmény hosszú távon, semmi más. Persze. És a végén még az Overwatch 2-ben sem lesz alibikampány!

és hogy mekkora a baj, a hiány szingli efpéesből...
Azt már tisztáztuk, hogy a klasszikusokat kerülöd, tehát megérdemled :P

Mondjuk tényleg nem úszunk bennük, CliffyB és a hasonszőrűek is gondolkozhattak volna a single-ben is, mint a multis pofára esésben. Az is baj, hogy, ami van, azok között is kevés az igazán jó. De nálam mostanság más műfajok (főleg stratégiákkal botondulok) mellé amúgy is alig-alig fér be, pedig a Shadow Warriort kéne már folytatni, az nagyon bejövős volt.
Avatar
arty

Hozzászólás #32150 2018.09.10. 09:06

DanielT írta:Arty: Van pécére egyébként, oldschool lemezen beszerezhető.
jah, láttam utólag, bár szerintem ott úgyse toltam volna sose végig
wolfnak letoltam első missönjét, nem értem anno miért hagytam abba... tetszik, jól fut* és jól is néz ki* (*8 órányi turok utáni benyomások!!!)
Avatar
Necro

Hozzászólás #32152 2018.09.10. 11:19

Patch után egész jó a TWO Point Hospital. Nagyon király az a feture hogy komplett szobákat lehet berendezéssel elmozgatni (meg amúgy bővíteni is), így amikor beindul a kiterjedés több épület között a hasonló szobákat könnyen egymás mellé lehet dobálni.

(asszem) Évi első gaming költségnek belemikrotranzakcióztam 10$-t a PoE-ba mert nem igazán tudom abbahagyni mióta kijött az új 'kiegészítő'.
Avatar
Botond

Hozzászólás #32153 2018.09.10. 11:23

Necro írta:Patch után egész jó a TWO Point Hospital. Nagyon király az a feture hogy komplett szobákat lehet berendezéssel elmozgatni (meg amúgy bővíteni is), így amikor beindul a kiterjedés több épület között a hasonló szobákat könnyen egymás mellé lehet dobálni.
Sorrakerültek, de inkább jönnek-mennek, amíg meghalnak bug is fixelve?
Avatar
Necro

Hozzászólás #32154 2018.09.10. 11:55

Botond írta:Sorrakerültek, de inkább jönnek-mennek, amíg meghalnak bug is fixelve?
Sokkal kevesbe jellemzo viselkedes mint elotte, DE mivel uj faktor hogy mennyire SZORAKOZIK jol a beteg a korhazban siman minden mas fontosabb mint a gyogyulas (a regiben siman meg tudtam mondani hogy egy beteg epp mit csinal es miert, itt meg azert kicsit furcsa hogy hozza a veszhelyzeteseket a helikopter azok meg mennek kolat meg ujsagot venni ahelyett hogy kurvara leulnenek a legkozelebbi padra)
Avatar
DanielT

Hozzászólás #32155 2018.09.10. 15:35

Itthon fekszem elviselhetetlen közeli torokfájással, de a Two Point Hospital említése bearanyozta az elmúlt 2+ órámat.

Rákerestem ugyanis, hogy mi a fene ez és kidobta az alábbi videót. A srác pedig olyan szórakoztató, hogy azóta folyamatosan nézem a videóit. És így találtam egy eddig rejtett PS4 exkluzívot a Hidden Agenda című interaktív múvi csodát. Szóval ugrik is a kosárba, vagy lemezen, vagy akcióban valamikor.

phpBB [media]
Avatar
eje75

Hozzászólás #32156 2018.09.10. 15:36

Egész nap itthon vagyok, döglődöm a takonytól, úgyhogy tettem még egy próbát a BFV-el, de be kell látnom, ez nem az Én játékom. Mondhatni egy nagy rakás gőzölgő *******.... kapja be a ***** aki ezt így kiadta a kezéből...
Avatar
DanielT

Hozzászólás #32157 2018.09.10. 15:41

A videó alapján kb lemondhatunk megint a változatos környezetről, de legalább most nem latyak van.

phpBB [media]
Avatar
DanielT

Hozzászólás #32158 2018.09.10. 15:42

eje75 írta:Mondhatni egy nagy rakás gőzölgő Titanfall 2 DLC kapja be a white man aki ezt így kiadta a kezéből...
Fixed. Nálunk nincs cenzúra! :nezze:
Avatar
Botond

Hozzászólás #32159 2018.09.10. 15:46

Minden évben én is elhatározom, hogy a ~40 nap szabim megtolom egy-két hét betegszabival, de idén se sikerült. A francba már, hogy ti ennyivel élelmesebbek vagytok, nekem meg így nem fogy a backlog. Mondjuk hogy nekikezdtem megint wowozni az se segít, bár a gépet se kapcsoltam be pár napja, pedig volt megbeszélt civ6 multi időpont Dodzyval. :( Á, sok a baj, de nektek jobbulást!
Avatar
eje75

Hozzászólás #32160 2018.09.10. 16:02

Botond írta:Minden évben én is elhatározom, hogy a ~40 nap szabim megtolom egy-két hét betegszabival, de idén se sikerült. A francba már, hogy ti ennyivel élelmesebbek vagytok
Így-így! A fos immunrendszer nagy ajándék az élettől :banplz:
Avatar
Botond

Hozzászólás #32161 2018.09.10. 16:08

eje75 írta:Így-így! A fos immunrendszer nagy ajándék az élettől :banplz:
Mondjuk csak olyanok dőlnek ki minden porcicától, akiknek ott a lakásban a PS4... Ezen szerintem gondolkozz el! :nemtudom:
Avatar
Moby

Hozzászólás #32162 2018.09.10. 16:11

DanielT írta:Itthon fekszem elviselhetetlen közeli torokfájással, de a Two Point Hospital említése bearanyozta az elmúlt 2+ órámat.

Rákerestem ugyanis, hogy mi a fene ez és kidobta az alábbi videót. A srác pedig olyan szórakoztató, hogy azóta folyamatosan nézem a videóit. És így találtam egy eddig rejtett PS4 exkluzívot a Hidden Agenda című interaktív múvi csodát. Szóval ugrik is a kosárba, vagy lemezen, vagy akcióban valamikor.
Hirtelen felindulásból egyszer megvettem lemezen kétezerért valami akcióban, na azóta sem vettem elő.
Avatar
Moby

Hozzászólás #32163 2018.09.10. 17:23

DanielT írta:A videó alapján kb lemondhatunk megint a változatos környezetről, de legalább most nem latyak van.

phpBB [media]
Remélem bekúrják gamepassba. Ott azért megpiszkálnám.
Avatar
arty

Hozzászólás #32164 2018.09.10. 19:02

eje75 írta:Egész nap itthon vagyok, döglődöm a takonytól, úgyhogy tettem még egy próbát a BFV-el, de be kell látnom, ez nem az Én játékom. Mondhatni egy nagy rakás gőzölgő *******.... kapja be a ***** aki ezt így kiadta a kezéből...
háttöö... ezt így nem adták még ki ;)
Avatar
arty

Hozzászólás #32165 2018.09.10. 19:03

DanielT írta:Fixed. Nálunk nincs cenzúra! :nezze:
:D :D :D
Avatar
DanielT

Hozzászólás #32166 2018.09.10. 20:38

Megjött a COD Battle Royal béta, Twitch nézettség éppen:

COD: 376k
Fortnite: 118k
PUBG: 40k

Az egész fps műfaj BR-é változott és nincs kilátásban sem, hogy hanyatlana. Ha az egyik döglik, csak azért, mert jött az újabb.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #32167 2018.09.10. 20:47

jó hát ez kb nem jelent semmit :) majd ha hozza fél év múlva is a számokat
Avatar
DanielT

Hozzászólás #32168 2018.09.10. 21:03

Micsu írta:jó hát ez kb nem jelent semmit :) majd ha hozza fél év múlva is a számokat
Hát fél év múlva se a Half Life 3 lesz a csúcson... :szomoru1:
Avatar
pacoka

Hozzászólás #32169 2018.09.10. 21:31

OLED burn in test 32. hét:
Kép
Avatar
DanielT

Hozzászólás #32170 2018.09.10. 21:36

pacoka írta:OLED burn in test 32. hét:
Kép
Tehát 32. hét után ingyen CNN örökre! Szerintem a csatorna kedvelőinek ez elég jó deal! :eljen:
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #32171 2018.09.10. 21:40

pacoka írta:OLED burn in test 32. hét:
tehat? :rolleyes:
Avatar
Micsu

Hozzászólás #32172 2018.09.10. 21:42

DanielT írta:Hát fél év múlva se a Half Life 3 lesz a csúcson... :szomoru1:
a héten a spiderman is lenyomta a pubgt és a fortniteot, de még a csgo is mivel major van :)
Avatar
Micsu

Hozzászólás #32173 2018.09.10. 21:43

SlickAdam írta:tehat? :rolleyes:
mi ez a szar? ez a kérdés :P
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #32174 2018.09.10. 21:48

pacoka írta:OLED burn in test 32. hét: brékin_nyúz.jpg
Így már érthető miért nem terjedtek el az oled monitorok...
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #32175 2018.09.10. 21:56

arty írta:FPS-agymenés
Még annyit a témához, amit tegnap már az idő vészes múlása miatt nem akartam hozzátenni, hogy szerintem ez is összefügg a middle-shelf játékok háttérbe szorulásával és a kiadók megritkulásával. Rengeteg régi próbálkozás, akár későbbi klasszikus nem lehetne ma már AAA nagykiadói felkarolás - és akár belepofázás - nélkül. (A 3D Realms AAA lenne ma? A Half-Life az lehetne, ami? Eljutna három részig a STALKER?)

Éppen ez a drága és látványorientált műfaj sínylette meg szerintem a költségek és a fejlesztési idők növekedését, míg stratégiákból, RPG-kből, kalandjátékokból vagy bármiféle 2D-s vacakból sokkal könnyebb önteni a divatos és niche darabokat is. És igen, a műfajt lefölözi a multi is, de ugye időközben a TPS-ek nézete és mechanikája is standarddé vált a korábbiakhoz, így az is hasonló tortából részesedik.

Plusz ott a nyúlból kirepülő ikszpé is, lásd akár az elefpéesesedő Falloutot, Borderlandset, a borderlendsesedő Shadow Warrior 2-t vagy a Deus Exet, ami mondjuk régen is Deus Ex volt. De ez csalókább, mert régen is ott voltak az immersive simek (lásd a még a Wolfenstein 3D-t is beelőző Ultima Underworldöt).

Szerintem a jó minőségű, kisebb költségvetésű, single-re is koncentráló FPS-eknek kell sikert aratnia (lásd: Serious Sam, Painkiller, Shadow Warrior - mégiscsak lehetett olcsón korrekt látványt összehozni), nem a multimentes CoD-nak buknia. Az utóbbi tünteti kezelésnek is kevés, ha szimpatikusan is hangzik. Hogy mi szabadítja ki a jobb sorsra érdemes Ravent a CoD-ba segédmunkáskodásból, vagy a Monolith mikor gyárthat újra FPS-t is orkgyakolda helyett, az egy jó kérdés.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #32176 2018.09.10. 21:58

pacoka írta:OLED burn in test 32. hét:
Kép
Bazz, 32 hét alatt beleéghetett volna a konkrét breaking news is, mert most már érdekelne, hogy mi volt ennyire izgalmas!

De lehetne kínosabb is: ha egy 30 centis, már majdnem férfias dákó égett volna bele, azt nehezebb lenne kimagyarázni.
Avatar
Necro

Hozzászólás #32177 2018.09.10. 22:39

Nekem megvolt amikor mindenki
2d platformert
Doomot
C&C-t
3D platformert
...
World of Warcrafot
Dota-t
Heartstone-t
stb-t klónozott de azt hogy ennyire fantáziátlanul, teljesen ugyanazzal a játékmechanikával (a ledobástól a szűkülő körökig), ugyanazzal a (korhoz képes kb 10 évvel elmaradott) szar grafikával klónozzanak nem emlékszem. Ránéztem erre a COD-ra, azt hittem legalább ki fog nézni valahogy ha már ez (gondolom) nem csájníz, erre ugyanaz a szar ugyanazokban a faházakban.
Avatar
Moby

Hozzászólás #32178 2018.09.10. 23:43

pacoka írta:OLED burn in test 32. hét:
Inkább a szürke az, ami elkeserítően néz ki, mert az minden tartalomnál kibaszottul gáz. Nade nincs ebben semmi meglepő, tudtuk ezt jól.
oled.jpg
Avatar
DanielT

Hozzászólás #32179 2018.09.11. 07:05

Necro írta:hogy ennyire fantáziátlanul, teljesen ugyanazzal a játékmechanikával (a ledobástól a szűkülő körökig), ugyanazzal a (korhoz képes kb 10 évvel elmaradott) szar grafikával klónozzanak nem emlékszem. Ránéztem erre a COD-ra, azt hittem legalább ki fog nézni valahogy ha már ez (gondolom) nem csájníz, erre ugyanaz a szar ugyanazokban a faházakban.
Ez így van. 1-1 másolat minden része, ami nem a COD mozgás+lövés rendszer, amin meg nyilván lusták változtatni.

Néztem tegnap több meccset és 30 perc után mindent láttam szerintem. 10 év alatt a legtöbb, amit tudott fejlődni a COD multi, az ennek a kétségbeesett másolatnak a leGYÁRTÁSA volt.
Avatar
arty

Hozzászólás #32180 2018.09.11. 09:33

Zóanagyvarázsló írta:Még annyit a témához, amit tegnap már az idő vészes múlása miatt nem akartam hozzátenni, hogy szerintem ez is összefügg a middle-shelf játékok háttérbe szorulásával és a kiadók megritkulásával. Rengeteg régi próbálkozás, akár későbbi klasszikus nem lehetne ma már AAA nagykiadói felkarolás - és akár belepofázás - nélkül. (A 3D Realms AAA lenne ma? A Half-Life az lehetne, ami? Eljutna három részig a STALKER?)

Éppen ez a drága és látványorientált műfaj sínylette meg szerintem a költségek és a fejlesztési idők növekedését, míg stratégiákból, RPG-kből, kalandjátékokból vagy bármiféle 2D-s vacakból sokkal könnyebb önteni a divatos és niche darabokat is. És igen, a műfajt lefölözi a multi is, de ugye időközben a TPS-ek nézete és mechanikája is standarddé vált a korábbiakhoz, így az is hasonló tortából részesedik.

Plusz ott a nyúlból kirepülő ikszpé is, lásd akár az elefpéesesedő Falloutot, Borderlandset, a borderlendsesedő Shadow Warrior 2-t vagy a Deus Exet, ami mondjuk régen is Deus Ex volt. De ez csalókább, mert régen is ott voltak az immersive simek (lásd a még a Wolfenstein 3D-t is beelőző Ultima Underworldöt).

Szerintem a jó minőségű, kisebb költségvetésű, single-re is koncentráló FPS-eknek kell sikert aratnia (lásd: Serious Sam, Painkiller, Shadow Warrior - mégiscsak lehetett olcsón korrekt látványt összehozni), nem a multimentes CoD-nak buknia. Az utóbbi tünteti kezelésnek is kevés, ha szimpatikusan is hangzik. Hogy mi szabadítja ki a jobb sorsra érdemes Ravent a CoD-ba segédmunkáskodásból, vagy a Monolith mikor gyárthat újra FPS-t is orkgyakolda helyett, az egy jó kérdés.
TPS-t is csak openworld-ben erőltetik, konkrétan a 8-12 órás, lineáris AAA játékok nézettől függetlenül "kivesztek". Nincs ezekre elégséges tömegigény, rossz az "ár értékük", keveset kapsz a 60 euródért (ezt alá is írom).

Viszont a cod szingli elevezgetett a multi farfizén, mint utolsó színvonalas (bele lehet kötni, de aki megtenné, tolja már le a turokot lécci), lineáris AAA+++ fps. Jó üzenet lehetne, ha szingli nélkül/miatt nem ütne.
Ezt egy shadowarrior nem pótolja (mai napig nem bírtam rávenni magam, anno a serious sam elég volt a "témában"), más meg kvázi nincs. Jól látod, az indie inkább gyárt pixeles akció-platformert, ócsóbb ;)

Meg mondjuk ha studio lennék és csinálok egy überfasza lineáris fps-t, az mekkora eladásokkal kecsegtet? vs. überfasza battleroyale? Evanezbaszva :(
Avatar
Moby

Hozzászólás #32181 2018.09.11. 10:28

arty írta:lineáris AAA játékok nézettől függetlenül "kivesztek". Nincs ezekre elégséges tömegigény, rossz az "ár értékük", keveset kapsz a 60 euródért (ezt alá is írom).
Ja. Annyira nincs ezekre igény, hogy 2018 legjobbja is az, el is adtak belőle már vagy 10 misit.
Avatar
Botond

Hozzászólás #32182 2018.09.11. 10:54

Moby írta:Ja. Annyira nincs ezekre igény, hogy 2018 legjobbja is az, el is adtak belőle már vagy 10 misit.
Gondolkodok miből adtak el idén 10 milliót, de csak a kalaposmárió ugrik be. :)
Avatar
Moby

Hozzászólás #32183 2018.09.11. 11:11

Botond írta:Gondolkodok miből adtak el idén 10 milliót, de csak a kalaposmárió ugrik be. :)
Az nem az idén jelent meg. Legalábbis én már tavaly is toltam. Nálatok az idén jelent meg, ezt tudom, mert akkor vettétek át tőlem :)
Avatar
Moby

Hozzászólás #32184 2018.09.11. 11:15

Mondjuk az idén nem tudom milyen aaa exkluzívjából fog eladni a nintendo 10 misit, abból egyetlenegybőlse, ami megjelent rá. Mondjuk eladnak ők másból is csilliárdokat, meg a 2019 jó lehet náluk, de az idei kínálat az kb gyász.
Avatar
Botond

Hozzászólás #32185 2018.09.11. 11:25

Moby írta:Mondjuk az idén nem tudom milyen aaa exkluzívjából fog eladni a nintendo 10 misit, abból egyetlenegybőlse, ami megjelent rá. Mondjuk eladnak ők másból is csilliárdokat, meg a 2019 jó lehet náluk, de az idei kínálat az kb gyász.
Az egyetlenegybőlse az elég túlzás, kapásból beugrik az octopath, amit azóta se szereztem be, de majd a karácsonyi szélben amikor kap 5-10% mínuszt :wow3: , akkor lecsapok rá. Az idei év a portolgatásról szól nekik (legyen az wii/u port vagy más platformról portolás), meg a tavalyi húzócímeiknek is van még kifutása. Idei évben eladták nekem a lego cityt (fiam nyár közepén fedezte fel, teljesen rácsavarodott, azt a heti 1-2 órát amit gémelhet azt teljesen abba dobja bele, cpt toad, és a márió trilógia polcra került, egyedül kirbyt hajlandó néha tolni a nővérével), a cpt toadot, nyuszismárió kieget, donkey kongot, kirbyt, bombermant meg még vagy egy fél tucat játékot, amiben van 2017es release is gazdagon, de hát most értem oda, hogy legyen rá igény (mert idő az nincs) és még vevő leszek octopathra meg dió3ra és persze civ6ra. Na sajna nekem ez is pont sokkal több, mint amire időm van, pc-t is ma reggel kapcsoltam be öt percre updatelni mindent, hogy ha mégis odakerülök elé este mondjuk akkor ne ilyen faszságra menjen az idő.
/szerk: és nem válaszoltál a kérdésre, mi a 10+ milliós idei aaa csoda? gow?
és még szerkhez, hogy idén eladják nekem a fizetős lófaszt is a 20 klasszik címmel, na az is hiperőrület lesz a kicsikkel szerintem. :D Eredeti donkey kong meg máriók, óriási :D
Avatar
Moby

Hozzászólás #32186 2018.09.11. 11:29

Botond írta:Az egyetlenegybőlse az elég túlzás, kapásból beugrik az octopath, amit azóta se szereztem be, de majd a karácsonyi szélben amikor kap 5-10% mínuszt :wow3:
aaa-t írtam, nem a flashszart. És miközben gépeltem, nem az árára gondoltam. Az az octopath meg maximum ezeknek felel meg. Játszottam a demójával, biztos jó játék, de...
de flashszar. A feléért is egy röhögcséges vicc lenne az ára.
Avatar
Moby

Hozzászólás #32187 2018.09.11. 11:34

Botond írta:A/szerk: és nem válaszoltál a kérdésre, mi a 10+ milliós idei aaa csoda? gow?
és még szerkhez, hogy idén eladják nekem a fizetős lófaszt is a 20 klasszik címmel, na az is hiperőrület lesz a kicsikkel szerintem. :D Eredeti donkey kong meg máriók, óriási :D

Ja igen: gow természetesen. De ahogy látom spideyból is összejön nekik majd pár misi, de az kívül van arty definícióján.
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #32188 2018.09.11. 11:39

Yakuza banda uj prodzsektoája. lehet jo lesz.
phpBB [media]

phpBB [media]
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #32189 2018.09.11. 12:08

arty írta:TPS-t is csak openworld-ben erőltetik, konkrétan a 8-12 órás, lineáris AAA játékok nézettől függetlenül "kivesztek". Nincs ezekre elégséges tömegigény, rossz az "ár értékük", keveset kapsz a 60 euródért (ezt alá is írom).

Viszont a cod szingli elevezgetett a multi farfizén, mint utolsó színvonalas (bele lehet kötni, de aki megtenné, tolja már le a turokot lécci), lineáris AAA+++ fps. Jó üzenet lehetne, ha szingli nélkül/miatt nem ütne.
Ezt egy shadowarrior nem pótolja (mai napig nem bírtam rávenni magam, anno a serious sam elég volt a "témában"), más meg kvázi nincs. Jól látod, az indie inkább gyárt pixeles akció-platformert, ócsóbb ;)

Meg mondjuk ha studio lennék és csinálok egy überfasza lineáris fps-t, az mekkora eladásokkal kecsegtet? vs. überfasza battleroyale? Evanezbaszva :(
Az az érzésem néha, hogy neked fontosabb az, hogy egy játék AAA legyen, mint hogy jó. Az igényednek nem csoda, hogy megfelelnek/megfeleltek a CoD-ok és a BF-ek. A Quantum Failt te zabáltad végül? Vagy csak én :idiota:
Avatar
Botond

Hozzászólás #32190 2018.09.11. 12:10

Moby írta:aaa-t írtam, nem a flashszart. És miközben gépeltem, nem az árára gondoltam. Az az octopath meg maximum ezeknek felel meg. Játszottam a demójával, biztos jó játék, de...
de flashszar. A feléért is egy röhögcséges vicc lenne az ára.
Azt nem aaa-ra hanem az exclura hoztam fel példaként. Engem nem érdekel, hogy aaa vagy flash szar, mint említettem a klasszik cuccok is nagyon fognak ütni. Legyen benne jóság annyi időre amennyire kell, ha ilyen perc/forint mutatókat nézünk, akkor civ5-6 homm/kingsbounty magasságokba úgyse jut semmi, aztán mégiscsak játszok ezzel-azzal. Szóval octo demó alapján nekem izgassa a fantáziám, igaz max 7-8k erejéig, de majd lesz az annyi. Már így is megtelt a tokban a 10 kártyaslot, mert 12 kártyás játékom van, szóval 10 van a tokban egy a switchben, egy meg otthon a polcon. A Zelda. Annak nagyon nincs közönsége jelenleg, majd egyszer erőt veszek magamon és adok neki még egy esélyt, de nem mostanában. És ugye switch így is a kölyköknek kvarcjáték csak még mindig, egyedül a nyuszismárió volt amibe én is komoly időt és energiát raktam.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #32191 2018.09.11. 12:14

Moby írta:Ja. Annyira nincs ezekre igény, hogy 2018 legjobbja is az, el is adtak belőle már vagy 10 misit.
Jó, hát a Super Mario Odyssey is jól fogyott egy évvel korábban, de attól a műfaja nincs tele AAA-képviselőkkel, és eladni sem nagyon lehetne már sokmilliós példányszámban.

Létezik az AAA lineáris játékok piaca, de kevés nagy kiadó szüreteli le, így sok a hiátus a - műfajra igen, de minőségre nem finnyás - artyknak, és kérdés, hány dudás férne el ebben a csárdában. A hype önmagában elad pár millió példányt, ha az új Spider-Man a NES-es verzió lenne Blu-rayen, azt is venné a rajongói horda vadabb része.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #32192 2018.09.11. 12:17

Botond írta:és még szerkhez, hogy idén eladják nekem a fizetős lófaszt is a 20 klasszik címmel, na az is hiperőrület lesz a kicsikkel szerintem. :D Eredeti donkey kong meg máriók, óriási :D
Eredeti Donkey Kong? 2018-ban? Nem hiszem, hogy attól leszek az év apukája. Nálam az gyerekként sem ütött. Történelmi érdekességnek jó.

Mellelseg valójában az eredeti az arcade, a NES-es jóval későbbi port, addigra húszszor fejlettebb platformerek jelentek meg otthoni gépekre.

Spoiler
Én amúgy idén végigjátszottam. Mondjuk pár perc az egész, nem volt nagy kunszt.
Avatar
Moby

Hozzászólás #32193 2018.09.11. 12:44

Botond írta:Azt nem aaa-ra hanem az exclura hoztam fel példaként. Engem nem érdekel, hogy aaa vagy flash szar, mint említettem a klasszik cuccok is nagyon fognak ütni.
Én ezt értem, csak az eredeti kiindulópont az volt, hogy arty megnevezte a zsánert, és közölte, hogy arra már nincs igény. Nekem erre kellett példát hoznom. Azt meg felesleges jobbról-balról pofozgatni, mert ha lazítjuk a kört, akkor beszivárog valami battleroyal fos is, és szétanáltágít mindent, amit bedobálunk. Mindig lesz valami, ami sokkal jobban fogy, mint a lineáris aaa játékok, de azért botorság lenne azt gondolni, hogy nincs arra igény. A kiadók nem erre mozdulnak, de igény az van rá, olyannyira, hogy még egy low budget hellblade is belever a milliókba. Amire milliók kíváncsiak, arra meg mondhatni van igény. Nyilván nem ezzel keresi szarrá magát egyik sem, de a könnyű pénznek igérkező zsánerekbe is sokan buknak bele.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #32194 2018.09.11. 13:09

Mindezek fényében akkor most a GTAV single, vagy multi siker? Fun fact: a világ legtöbb bevételét produkáló szórakoztatóipari terméke lett.
Avatar
Botond

Hozzászólás #32195 2018.09.11. 13:16

Moby írta:Én ezt értem, csak az eredeti kiindulópont az volt, hogy arty megnevezte a zsánert, és közölte, hogy arra már nincs igény. Nekem erre kellett példát hoznom. Azt meg felesleges jobbról-balról pofozgatni, mert ha lazítjuk a kört, akkor beszivárog valami battleroyal fos is, és szétanáltágít mindent, amit bedobálunk. Mindig lesz valami, ami sokkal jobban fogy, mint a lineáris aaa játékok, de azért botorság lenne azt gondolni, hogy nincs arra igény. A kiadók nem erre mozdulnak, de igény az van rá, olyannyira, hogy még egy low budget hellblade is belever a milliókba. Amire milliók kíváncsiak, arra meg mondhatni van igény. Nyilván nem ezzel keresi szarrá magát egyik sem, de a könnyű pénznek igérkező zsánerekbe is sokan buknak bele.
Nintendós részt szelektíven olvastam, hogy elkerülte a figyelmem az aaa kitétel. Mert hogy úgy amúgy azon a platformon ezt nem tudom értelmezni.
Avatar
Botond

Hozzászólás #32196 2018.09.11. 13:24

DanielT írta:Mindezek fényében akkor most a GTAV single, vagy multi siker? Fun fact: a világ legtöbb bevételét produkáló szórakoztatóipari terméke lett.
Majd jön bele BR mód és akkor pörög fel igazán. :D
Avatar
Micsu

Hozzászólás #32197 2018.09.11. 13:38

DanielT írta:Mindezek fényében akkor most a GTAV single, vagy multi siker? Fun fact: a világ legtöbb bevételét produkáló szórakoztatóipari terméke lett.
kétlem hogy több bevételt hozott mint egy wow aminek több millió havi előfizetője van/volt 10+ évig
Avatar
Micsu

Hozzászólás #32198 2018.09.11. 13:40

Botond írta:Nintendós részt szelektíven olvastam, hogy elkerülte a figyelmem az aaa kitétel. Mert hogy úgy amúgy azon a platformon ezt nem tudom értelmezni.
pedig nem egy nagy költségvetésű játék készül nincsendora
Avatar
DanielT

Hozzászólás #32199 2018.09.11. 13:56

Micsu írta:pedig nem egy nagy költségvetésű játék készül nincsendora
Mik? Saját Nintendo alkalmazottak csinálják a cuccaikat havi sztenderd japó fizetésért. Szutyok gépekre készítenek 10+ évvel lemaradt technikával dolokat, semmi nagy költség igény nincs. Textúrákat kb paintben csinálják, a geometria olyan bonyolult, hogy fejben számolná egy átlag kínai óvodás, stb.
Avatar
Moby

Hozzászólás #32200 2018.09.11. 14:12

Micsu írta:kétlem hogy több bevételt hozott mint egy wow aminek több millió havi előfizetője van/volt 10+ évig
90 millió eladott példány, és 6 milliárd dollár bevétellel
lenyomott mindenkit a történelemben. A beatles-t, Michael Jackson-t, az Avatart, és mindenki mást.

Vissza: “Leáldozott.hu”