A PC-s játékoknak leáldozott

A Leáldtopik új otthona
Avatar
Moby

Hozzászólás #31431 2018.08.16. 21:17

Moby írta:Ma jött meg a "gamer"notebookom, amin géming hát az mondjuk pont nem lesz. Kofilék i5 lett végül, de a notebookban nincs kupak, szal nem érint a dolog :)



/egy őrület volt ez is, 3x változtattam meg a rendelést, mert annyira nem triviális még a hdmi2.0 a notebookokban, hogy ezt alig akarom elhinni epercben is.
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #31432 2018.08.16. 23:06

Az érzés amikor az Origin kliensben a legmagasabb limitet állítod be, de a lakótársad így sem vesz észre semmit, mert csak 100 mbit-et tud a laptopja.
Spoiler
Kép
Avatar
DanielT

Hozzászólás #31433 2018.08.17. 09:43

benőmenő írta:Az érzés amikor az Origin kliensben a legmagasabb limitet állítod be, de a lakótársad így sem vesz észre semmit, mert csak 100 mbit-et tud a laptopja.
Spoiler
Kép
Elcserélném rá azt az érzést, amit a gariba éppen leszállítandó, beszart 50k-s router váltott ki belőlem... Semmi baja nem volt 7 hónapig, 1 hete pedig folyamatosan dobja a wifit, netet, mindent.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #31434 2018.08.17. 10:59

Há' nem rossz!

phpBB [media]
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #31435 2018.08.17. 11:03

DanielT írta:Az MS Store nem tudja nálam se. Egy letöltést nem tud hibátlanul elsőre, aztán meg feltelepíteni. Vagy nyilván user error miatt lett 3 Asphalt 9 bejegyzésem a start menüben.

Ha az MS Store azt tudná, mint az Origin, akkor nem gyűlölném az egyiket és nem kedvelném a másikat. Az Originnel egyetlen bajom, hogy ha fut, akkor nem megy le sleepbe a gép. Persze ez is Win10 óta van.
Azért az Originen bírom azt is, hogy időnként nehéz kinyomozni, mit takarnak a DLC-k, vagy egyáltalán kezelni őket (ma például vettem pár ingyenes ME2 DLC-t, a megszokotthoz túl sok kattintás és görgetés kellett ehhez), a játék oldalán meg mindent látsz, csak az árát vagy a kedvezmény mértékét nem. Ha meg venni akarsz valamit, nem győzöd elnyomni az Access arcba tolását. A nagy képekkel amúgy is színes-szagosságra mentek rá, nem a funkcionalitásra. Rendben van, hogy letöltésre jó, de a Steamhez képest egy ősfos, és effektíve zavaró módon, nem mondvacsinált apróságok miatt. Persze fejlődött, már giftelni is lehet, régen kénytelen voltam a megajándékozott kliensében megvenni a játékot :wow3:
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #31436 2018.08.17. 11:07

Majd a következő akciós hullámnál szerintem befizetek Accessre a TitanFall 2 és az addigra remélhetőleg bekerülő Battlefront 2 miatt, esetleg még pár mást is mergnézek végre (Crysis 3-at bencsmárkolni, BF1-et), szinte már a ME3+DLC-kre járó 10% kedvezmény vissza fogja hozni az árát. (Addig meg újra kéne az első két részt.)
Avatar
eje75

Hozzászólás #31437 2018.08.17. 13:47

Srácok robotporszívó val kapcsolatban lehet gyors kérdés? Ezt a Xiaomit megéri megvenni vagy inkább költsön többet az ember de vegyen jobbat (ha a többi jobb egyáltalán)... van valakinek tapasztalata más robot porszívóval is? Nagyon megkívánta a szervezetem ezt a robotporszivó dolgot tuti hogy behúzok egyet... A xiaomi bolt előtt elemegyek minden nap, már várom, hogy nyisson
Avatar
Botond

Hozzászólás #31438 2018.08.17. 13:51

eje75 írta:Srácok robotporszívó val kapcsolatban lehet gyors kérdés? Ezt a Xiaomit megéri megvenni vagy inkább költsön többet az ember de vegyen jobbat (ha a többi jobb egyáltalán)... van valakinek tapasztalata más robot porszívóval is? Nagyon megkívánta a szervezetem ezt a robotporszivó dolgot tuti hogy behúzok egyet... A xiaomi bolt előtt elemegyek minden nap, már várom, hogy nyisson
Szia!
Itt egy időben mindenki azt feszegette, hogy ez pont ugyanazt vagy többet tud, mint a drágák, szóval itt mindenki erre esküszik.
Baráti üdvözlettel:
Botond
Avatar
DanielT

Hozzászólás #31439 2018.08.17. 14:02

:confused:
eje75 írta:Srácok robotporszívó val kapcsolatban lehet gyors kérdés? Ezt a Xiaomit megéri megvenni vagy inkább költsön többet az ember de vegyen jobbat (ha a többi jobb egyáltalán)... van valakinek tapasztalata más robot porszívóval is? Nagyon megkívánta a szervezetem ezt a robotporszivó dolgot tuti hogy behúzok egyet... A xiaomi bolt előtt elemegyek minden nap, már várom, hogy nyisson
Csak drágább van, jobb nincs.
Avatar
eje75

Hozzászólás #31440 2018.08.17. 14:35

Köszi... Olvastam a témát, csak nem tudtam, hogy Moby évekkel ezelőtti kísérletén kívül, van-e más cuccal tapasztalat... Oké... Megpróbálom behúzni ezt a nyitási akciós dolgot... Kíváncsi leszek mi lesz.... Előre félek, hogy millióan tolonganak majd a 20 db teló miatt...
Avatar
eje75

Hozzászólás #31441 2018.08.17. 15:43

Nem gaming, de qwa jónak tűnik... Nem is hallottam eddig a cuccról...
phpBB [media]
Avatar
Moby

Hozzászólás #31442 2018.08.17. 19:27

eje75 írta:Nem gaming, de qwa jónak tűnik... Nem is hallottam eddig a cuccról...
Tegnap néztem meg, jóak. A fényképezés kiemelkedően. Nem kell túl bonyis dologra gondolni, jóval többet is ki lehetett volna lapátolni belőle, de jöhetne több hasonló is.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #31443 2018.08.17. 20:23

Ja, hogy ez má' vanik. Ha már ajánlás, akkor kap esélyt. Mostanában nem láttam jó filmet.

Viszont az EA küldött kérdőívet, hogy mi a véleményem a BFV-ről. Hát nem fogják bekeretezni.
Avatar
Botond

Hozzászólás #31445 2018.08.17. 22:24

Fake. 8giga vram? Kizárt. Ez az rtx ez a gépi tanulásos meg bitcoin bányász sorozat lesz, és jön a GTX is szerintem sok rammal.
Avatar
eje75

Hozzászólás #31446 2018.08.17. 23:37

Moby írta:Tegnap néztem meg, jóak. A fényképezés kiemelkedően. Nem kell túl bonyis dologra gondolni, jóval többet is ki lehetett volna lapátolni belőle, de jöhetne több hasonló is.
hú banyek... most fejeztem be... qwa jó volt... :wilting:
Avatar
Moby

Hozzászólás #31447 2018.08.18. 13:15

Ez a dead cells így az eleje alapján gyalázatosan jónak tűnik. Aztán nem kizárt, hogy belehajt valami olyan szopatós bossba, hogy hörögve fogom letörölni, de a rtimust azt nagyon érzi.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #31448 2018.08.18. 13:43

Moby írta:Ez a dead cells így az eleje alapján gyalázatosan jónak tűnik. Aztán nem kizárt, hogy belehajt valami olyan szopatós bossba, hogy hörögve fogom letörölni, de a rtimust azt nagyon érzi.
Nagyon profi cucc, ha megvan hozzá a mindseted és fel tudod dolgozni lelkileg a folyamatos újrakezdést.
Avatar
Necro

Hozzászólás #31449 2018.08.19. 07:33

Tegnap kipróbáltam az Ultimate Windows Tweakert egy friss installáción: Windows Defender off, Windows update off. Nem tudok beltelni vele, mint egy kibaszott újjászületés. Azt tudok csinálni a gépemen amit akarok.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #31450 2018.08.19. 09:27

Remek ötlet volt az eddigi egyik legspeckóbb Playstationt az ember által ismert legundorítóbb felülettel kiadni. 1 másodperc után ujjlenyomat és pormágnes, takaríthatatlan mikrokarcos hányinger.

Idális gyűjtői példány, amit büszkén lehet majd csodálni. 10/10

phpBB [media]
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #31451 2018.08.19. 09:37

DanielT írta:Remek ötlet volt az eddigi egyik legspeckóbb Playstationt az ember által ismert legundorítóbb felülettel kiadni. 1 másodperc után ujjlenyomat és pormágnes, takaríthatatlan mikrokarcos hányinger.

Idális gyűjtői példány, amit büszkén lehet majd csodálni. 10/10

el se inditom a videot, de komolyan... undorito mar kepröl is. lehetett volna mondjuk szürke-fekete attetszö es picit matt egyben. de nem. sájni kék fos. ilyen boritasokat küldenek a kis kinaiak 5 forintert.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #31452 2018.08.19. 09:53

SlickAdam írta:el se inditom a videot, de komolyan... undorito mar kepröl is. lehetett volna mondjuk szürke-fekete attetszö es picit matt egyben. de nem. sájni kék fos. ilyen boritasokat küldenek a kis kinaiak 5 forintert.
Csak azért érdemes nézni, hogy 3 másodperccel a védőfólia leszedése után Vicsárd már a rajta megjelent karcokra hívja fel a figyelmet. :D Isteni. Annyira örülnék, ha ezt birtokolhatnám.

Mint a rohadt Fat 599 USD -s launch gépemet. 10 rétegben van folpackozva, de természetesen a mikrokarcok ott figyelnek rajta. Se ecsettel, se ronggyal, se semmivel nem lehet takarítani az ultra finom mikroporszemeket róla.
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #31454 2018.08.19. 10:47

nem köll
Avatar
Moby

Hozzászólás #31455 2018.08.19. 10:52

SlickAdam írta:nem köll
Nekem sem, csak vicces :)
Avatar
DanielT

Hozzászólás #31456 2018.08.19. 12:02

Sok okoskodó kretén komment szokás szerint... "ilyen értékű terméknél gari?" Vegyél 300-ért te nyomorult, azon lesz garancia...
Avatar
Moby

Hozzászólás #31457 2018.08.19. 13:47

DanielT írta:Sok okoskodó kretén komment szokás szerint... "ilyen értékű terméknél gari?" Vegyél 300-ért te nyomorult, azon lesz garancia...
Ha valaki garanciát szeretne vásárolni, 5k-ért azt is kap.
Avatar
arty

Hozzászólás #31458 2018.08.19. 14:19

DanielT írta:Tökéletesen tudja az Origin kliens amit kell, nem akar egy oprendszerré válni, mint manapság minden. Veheted a gémet, gyorsan lejön, indul, csá. Az Access meg a legjobb dealek egyike a piacon.

szerk: Ja és az EA a büdös életben nem fog összebútorozni senkivel, pláne nem egy Uplayyel.
annyi, hogy 5 inditásból 2x kéri a jelszót... ugy h a usernév (email) sincs kitöltve... és mivel nekem 2-factor auth is van, külön élmény állandóan ezzel baszakodni - pláne, h gyerek a simset nyomná (ahol a sims launcserben KÜLÖN be kell lépni még1x az origin u/p-vel)

kontroller támogatás, netalán bigpicture nincs. évek óta egy bitet nem fejlesztettek rajta, inkább csak egyre szarabb (a felület, elsősorban).
Avatar
DanielT

Hozzászólás #31459 2018.08.19. 19:01

Uborkaszezonra egy kis kontent. :DD

phpBB [media]
Avatar
Botond

Hozzászólás #31460 2018.08.19. 19:18

Vajon holnap tényleg lesz új gen release? Az sokat fog még korrigálni ezen az áron is. :)
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #31461 2018.08.19. 19:37

Engem lehet, hogy érdekelne kukázott bányász cucc is. De ennél még sokkal olcsóbban.
Érdekes, hogy az új árakon még nem látszik egyáltalán a bányász-mélyzuhanás.
Avatar
Moby

Hozzászólás #31462 2018.08.19. 19:37

Botond írta:Vajon holnap tényleg lesz új gen release? Az sokat fog még korrigálni ezen az áron is. :)
Nem lesz itt semmilyen új gen, lesz ez a mindent-kiszámító-de-mindenre-szar RTX izé.
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #31463 2018.08.19. 19:39

Talán a fő parám az ex-bányászcuccal a kopottabb és így lehet, hogy hangosabb hűtés.
Avatar
Moby

Hozzászólás #31464 2018.08.19. 19:49

aabyssx írta:Talán a fő parám az ex-bányászcuccal a kopottabb és így lehet, hogy hangosabb hűtés.
Venni kő egy olyat Ti-t, aminek refméreten vannak a lukai. Randombármilyenlófaszt. Rá egy NZXT Kraken G12, abba bele egy arctic cooling liquid freezer 120, és a világ faszába lehet húzni, és csendesebb lesz akármelyik Ti-tól. Picit kendácsolni kell vele, de nem nagy cucc. Anno a asus-t is meg akartam csinálni, csak a fasszopók nem engedik, csak garivesztés árán. A gigabyte meg nem csak engedi, de még tutorialokat is adtak ki hozzá :rolleyes: Buzi asus...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Moby 2018.08.19. 19:52-kor.
Avatar
Moby

Hozzászólás #31466 2018.08.19. 19:54

Mondjuk ettől szerintem semmit nem vennék, de ja, amúgy kb minden van olcsón vga fronton. AMD is, minden.
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #31467 2018.08.19. 19:59

DanielT írta:Uborkaszezonra egy kis kontent. :DD
az a hang :nyes: nem birok vele :idiota:

tessek, cserebe nyufi
phpBB [media]
Avatar
DanielT

Hozzászólás #31468 2018.08.19. 20:27

SlickAdam írta:az a hang :nyes: nem birok vele :idiota:

tessek, cserebe nyufi
[video]hehe.zip[/video]
Hú, de jó lábai vannak a csajnak! :finom:
Avatar
Moby

Hozzászólás #31469 2018.08.19. 21:37

Ha mán ere készült, csak ránéztem mit tud egy ilyen "GÉMER" nótbúk.
Meglepődtem.
Felraktam a GTAV-t. fullhd veryhigh-on úgy tolja a 60 fps-t mint a szart, de ami totál agyfasz: 4K@normálon is kigurul belőle a 45-55.
Nemsemmi egy ilyen kis fostól.
Spoiler
Dell G3 3779
i5-8300H
GTX1050 4GB
Nyócgigaram.
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #31470 2018.08.19. 21:54

Moby írta:Ha mán ere készült, csak ránéztem mit tud egy ilyen "GÉMER" nótbúk.
Meglepődtem.
akko' elö a LUKfúrótot-e es huzzad a vilagba! :banplz:
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #31472 2018.08.20. 00:43

Moby írta:Venni kő egy olyat Ti-t, aminek refméreten vannak a lukai. Randombármilyenlófaszt. Rá egy NZXT Kraken G12, abba bele egy arctic cooling liquid freezer 120, és a világ faszába lehet húzni, és csendesebb lesz akármelyik Ti-tól. Picit kendácsolni kell vele, de nem nagy cucc. Anno a asus-t is meg akartam csinálni, csak a fasszopók nem engedik, csak garivesztés árán. A gigabyte meg nem csak engedi, de még tutorialokat is adtak ki hozzá :rolleyes: Buzi asus...
Ez egy elég érdekes tákolós kalandnak tűnik. De kb. +30 ezres költség.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #31473 2018.08.20. 09:18

A jelekből nem sok jóra számítok az új GPU-k kapcsán.

Minden arra mutat, hogy már kezdéskor jön a 2080Ti is, ami számomra egyetlen dolgot jelent: A 2080 gyengébb, mint a mostani 1080Ti, ezért ki kellett hozni valamit, ami miatt nem mondható, hogy az előző generáció erősebb.

Az elvileg confirmed számok is erre utalnak, amit nem nehéz elhinni, tekintve, hogy már vagy 6 gyártó custom kártyáinak képét ismerjük.

2018-08-20 09_16_17-.jpg


A ray tracing jó poén, 10 év múlva már el is terjedhet a használata. Feltéve, ha addigra úgy halad a technika, hogy 2 évente jönnek új konzolok. Mert emiatt rendering engine-t a büdös életben nem fognak erre optimalizálni és messze még az Unreal 5.0...
Avatar
DanielT

Hozzászólás #31474 2018.08.20. 09:32

Moby írta:Ha mán ere készült, csak ránéztem mit tud egy ilyen "GÉMER" nótbúk.
Meglepődtem.
Felraktam a GTAV-t. fullhd veryhigh-on úgy tolja a 60 fps-t mint a szart, de ami totál agyfasz: 4K@normálon is kigurul belőle a 45-55.
Nemsemmi egy ilyen kis fostól.
Spoiler
Dell G3 3779
i5-8300H
GTX1050 4GB
Nyócgigaram.
Látod, néha nem árt egy kis reality check... ;)

Én pl tegnap realiticsekkeltem a GT Sportot és ismét megállapítottam, hogy egy üres ígéret a cucc. Hiába jön lassacskán a tartalom, ha azok még mindig ilyen buzi matricás versenyautók, amikről soha nem hallottam és nem is érdekelnek. A maradék meg minimum 2 millió kredites megintcsak érdektelen gyűjtői garázs dísz. Pályából is jött egy új, de megint nem fantázia, hanem valami francia izé, a valóság minden unalmával.

Mindeközben van benne kb 2 féle közúti autó márkánként és akkor még jóindulatú voltam.

Úgyhogy egy jó kis gémelés helyett két kör után quit és rest mód helyett pedig full gép shutdown, mer' minek álljon készenlétben a semmire.
Avatar
Botond

Hozzászólás #31475 2018.08.20. 09:53

DanielT írta:A jelekből nem sok jóra számítok az új GPU-k kapcsán.

Minden arra mutat, hogy már kezdéskor jön a 2080Ti is, ami számomra egyetlen dolgot jelent: A 2080 gyengébb, mint a mostani 1080Ti, ezért ki kellett hozni valamit, ami miatt nem mondható, hogy az előző generáció erősebb.

Az elvileg confirmed számok is erre utalnak, amit nem nehéz elhinni, tekintve, hogy már vagy 6 gyártó custom kártyáinak képét ismerjük.

Viccparádé.jpg

A ray tracing jó poén, 10 év múlva már el is terjedhet a használata. Feltéve, ha addigra úgy halad a technika, hogy 2 évente jönnek új konzolok. Mert emiatt rendering engine-t a büdös életben nem fognak erre optimalizálni és messze még az Unreal 5.0...
Én továbbra is tartom, hogy a gémer és a gépitanulásos vonal szétválik, és ez nem a gémer vonal. Az sajna tényleg csak jövőre jön.
Avatar
Moby

Hozzászólás #31476 2018.08.20. 10:03

Botond írta:Én továbbra is tartom, hogy a gémer és a gépitanulásos vonal szétválik, és ez nem a gémer vonal. Az sajna tényleg csak jövőre jön.
Ketté fog válni, és ez már az új gémer vonal. Ettől gémerebb kártya már nem lesz, nem fog visszatáncolni abból az nvidia 1-2 év után, hogy az RTX platformot visszahívja a gémer vonalból. Az RTX-hez meg kell a tensor coreok, meg az rt coreok is. Ezt építik 5 éve keményen, kitúrva mindenkit a gépi tanulásból a tensorflow mögé adott iszonyat támogatással, stb. Náluk erről szól minden nagyon rég óta. Lesz gépitanulásos kártya is más arányokkal (kevésbé cuda, sokkal inkább tensor).
Avatar
Moby

Hozzászólás #31477 2018.08.20. 10:09

Most ugyebár az a szopó, hogy a régi világban ez a kártya lassú lesz, mer a tranyók egy jelentős része nem optimális a shadervilágban. De valamikor el kell kezdeni az új teknók bevezetését a játékokba(rtrt, gépitanulás segített ai).
Avatar
Moby

Hozzászólás #31478 2018.08.20. 10:14

DanielT írta:Látod, néha nem árt egy kis reality check... ;)

Én pl tegnap realiticsekkeltem a GT Sportot és ismét megállapítottam, hogy egy üres ígéret a cucc. Hiába jön lassacskán a tartalom, ha azok még mindig ilyen buzi matricás versenyautók, amikről soha nem hallottam és nem is érdekelnek. A maradék meg minimum 2 millió kredites megintcsak érdektelen gyűjtői garázs dísz. Pályából is jött egy új, de megint nem fantázia, hanem valami francia izé, a valóság minden unalmával.

Mindeközben van benne kb 2 féle közúti autó márkánként és akkor még jóindulatú voltam.

Úgyhogy egy jó kis gémelés helyett két kör után quit és rest mód helyett pedig full gép shutdown, mer' minek álljon készenlétben a semmire.
Hónapok óta el sem indítottam, a kormányt is eladtam rég. Ez a játékautókázást nem nekem való már.
Avatar
Moby

Hozzászólás #31479 2018.08.20. 10:28

Egyébként azt is el tudom képzelni az nvidiáról, hogy az eredeti tervek szerint párhuzamosan futattak volna kártyákat GTX/RTX vonalra, de az AMD totális inkompetenciája miatt ráébredtek, hogy akkora a gap, hogy bőven megengedhetik maguknak, hogy egy lépésben álljanak át,
Avatar
arty

Hozzászólás #31480 2018.08.20. 11:39

Moby írta:Most ugyebár az a szopó, hogy a régi világban ez a kártya lassú lesz, mer a tranyók egy jelentős része nem optimális a shadervilágban. De valamikor el kell kezdeni az új teknók bevezetését a játékokba(rtrt, gépitanulás segített ai).
el tudod képzelni, hogy a drága programozó gépitanuló AI-t fejlesszen és ne egy mégcsinibb sédert programozzon? miközben az új kodba már nem kerül szingli se és amúgy a promó szkrínsoton egyébként se látszana ... ?
plusz mi a bánatnak okos, reális, stb AI, amikor a FEAR AI-ja se került be semmibe, holott az még a celeronon is elfut... meg mer' a fókuszteszteken se bírja a humán a nem betanulható mehanikával lelőhető ellent ;)

oké, egy ashes of singularity2 lehet használja majd és bencsmárkolni tutin lehet is, de én AAA+++ ba nem bírom elképzelni :)
Avatar
arty

Hozzászólás #31481 2018.08.20. 11:42

Moby írta:az AMD totális inkompetenciája
jaj, ássunk már régebbre!
zöldhályogos juzerek, fizix, pénzestáskák, hamár EREDETI okokat keresünk
... kapitalizmus működése, gyakorlatban.

fix'ed, szívesen!

(persze a pénzestáskák nemosztásában és az openszórsz freesyncekben nyilván hibázott az amd, én mégis a kretén juzereket hibáztatnám inkább, ha lehet ;) )
Avatar
Mekee

Hozzászólás #31482 2018.08.20. 11:49

DanielT írta:A jelekből nem sok jóra számítok az új GPU-k kapcsán.

Minden arra mutat, hogy már kezdéskor jön a 2080Ti is, ami számomra egyetlen dolgot jelent: A 2080 gyengébb, mint a mostani 1080Ti, ezért ki kellett hozni valamit, ami miatt nem mondható, hogy az előző generáció erősebb.

Az elvileg confirmed számok is erre utalnak, amit nem nehéz elhinni, tekintve, hogy már vagy 6 gyártó custom kártyáinak képét ismerjük.

2018-08-20 09_16_17-.jpg


A ray tracing jó poén, 10 év múlva már el is terjedhet a használata. Feltéve, ha addigra úgy halad a technika, hogy 2 évente jönnek új konzolok. Mert emiatt rendering engine-t a büdös életben nem fognak erre optimalizálni és messze még az Unreal 5.0...
Hát ezek tényleg nem valami nagy durranások, a végén még behúzok egy bányából kidőlt tíájt, aztán csókolom az elkövetkező egy évre, max procit kellene még behúzni meg a sallangot.
Avatar
Moby

Hozzászólás #31483 2018.08.20. 12:04

arty írta:jaj, ássunk már régebbre!
zöldhályogos juzerek, fizix, pénzestáskák, hamár EREDETI okokat keresünk
... kapitalizmus működése, gyakorlatban.

fix'ed, szívesen!

(persze a pénzestáskák nemosztásában és az openszórsz freesyncekben nyilván hibázott az amd, én mégis a kretén juzereket hibáztatnám inkább, ha lehet ;) )
Olvastam nemrég egy egész jó cikket, majd előkeresem, ami elég jól leírja, hogy ezért a helyzetért leginkább Raja Koduri felel. Hogy az AMD-k a játékok alatt szarul teljesítenek, erről nem a felhasználók tehetnek. Nem volt itt soha semmilyen zöldhályog, a felhasználók a valóság felé tendáltak.
Avatar
arty

Hozzászólás #31484 2018.08.20. 12:11

Moby írta:Olvastam nemrég egy egész jó cikket, majd előkeresem, ami elég jól leírja, hogy ezért a helyzetért leginkább Raja Koduri felel. Hogy az AMD-k a játékok alatt szarul teljesítenek, erről nem a felhasználók tehetnek. Nem volt itt soha semmilyen zöldhályog, a felhasználók a valóság felé tendáltak.
Biztosan ő is tehet(ett) róla, de a fizix-exklu effektőrület, TWIMTBP logózás, később gameworks, a gsync freesync beelőzése csak jelentett valamit ;)
Hogy mára töredék büdzséből az amd nem tud olyan potens gput hozni, mint a vidia, az azé' annyira nem meglepő ;) (plusz ugye brand recognition, még ha tudna, SE ..... ;) )
Avatar
Moby

Hozzászólás #31485 2018.08.20. 12:14

Moby írta:Olvastam nemrég egy egész jó cikket, majd előkeresem, ami elég jól leírja, hogy ezért a helyzetért leginkább Raja Koduri felel. Hogy az AMD-k a játékok alatt szarul teljesítenek, erről nem a felhasználók tehetnek. Nem volt itt soha semmilyen zöldhályog, a felhasználók a valóság felé tendáltak.

Érdemes elolvasni a hivatkozott forbes cikket is. Ez az egész semi-custom erőltetés amilyen killer dolognak tűnt elősre, annyira lett pofáraesés, és a vicc, hogy mindeközben az opencompute alapozta gpu számítása királyává IS válhatott az nvidia. Szomorú, de ezt az AMD-nek nem a userek baszták el. Nem is kellettek hozzá,
Avatar
Moby

Hozzászólás #31486 2018.08.20. 12:33

arty írta:Biztosan ő is tehet(ett) róla, de a fizix-exklu effektőrület, TWIMTBP logózás, később gameworks, a gsync freesync beelőzése csak jelentett valamit ;)
Hogy mára töredék büdzséből az amd nem tud olyan potens gput hozni, mint a vidia, az azé' annyira nem meglepő ;) (plusz ugye brand recognition, még ha tudna, SE ..... ;) )
Az ATI korszakban ettől jóval kisebb büdzséből csinálták a világverő vga-kat. Nem a pénzen múlik ez.
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #31487 2018.08.20. 13:02

arty írta:Biztosan ő is tehet(ett) róla, de a fizix-exklu effektőrület, TWIMTBP logózás, később gameworks, a gsync freesync beelőzése csak jelentett valamit ;)
Hogy mára töredék büdzséből az amd nem tud olyan potens gput hozni, mint a vidia, az azé' annyira nem meglepő ;) (plusz ugye brand recognition, még ha tudna, SE ..... ;) )
Lehet itt mázgálni, de ezzel a kompjút, lowlevel koncepcióval épp úgy legalább 5 évre előre vetődtek árnyékra, mint anno a sok threades bulldozerrel, míg a valódi játékokra ott volt az intelenvídia. A hülye júzer meg játszani akart.
Aztán még a Vegánál is ott tartunk, hogy a bányásznak annyit hessel, mint semelyik más gpu, de játékra meg konkrétan egy cibált órajeles Fury.
Az alapján, amit Moby felvázolt, lehet az Nvidia is hasonlóan fog járni az RTX-el. A Dani posztjában lévő számok lepkefingnyi növekedést mutatnak ahhoz képest mennyivel fog nőni a lapka területe.
Kép
Avatar
Moby

Hozzászólás #31488 2018.08.20. 13:35

benőmenő írta:Lehet itt mázgálni, de ezzel a kompjút, lowlevel koncepcióval épp úgy legalább 5 évre előre vetődtek árnyékra, mint anno a sok threades bulldozerrel, míg a valódi játékokra ott volt az intelenvídia. A hülye júzer meg játszani akart.
Aztán még a Vegánál is ott tartunk, hogy a bányásznak annyit hessel, mint semelyik más gpu, de játékra meg konkrétan egy cibált órajeles Fury.
Az alapján, amit Moby felvázolt, lehet az Nvidia is hasonlóan fog járni az RTX-el. A Dani posztjában lévő számok lepkefingnyi növekedést mutatnak ahhoz képest mennyivel fog nőni a lapka területe.
Kép
Náluk azé az a legrosszabb scenario, hogy az rtx csak alig lesz jobb raszterizációban, mint a paszkál, ami még mindig megbassza a konkurenciát. Ezzel azért túl nagyot nem lehet perecelni.
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #31489 2018.08.20. 13:48

Moby írta:Náluk azé az a legrosszabb scenario, hogy az rtx csak alig lesz jobb raszterizációban, mint a paszkál, ami még mindig megbassza a konkurenciát. Ezzel azért túl nagyot nem lehet perecelni.
Persze, ez a piaci helyzetből adódik. De nekem valamiért ma a real time ray tracing kb. az a szint, mint a tesszeláció 3DFX Voodoo-n és most erre felhúzni egy komplett új termékpalettát? Aztán lehet, hogy full kreténséget beszélek, nem ez lenne az első.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #31490 2018.08.20. 14:11

benőmenő írta:Persze, ez a piaci helyzetből adódik. De nekem valamiért ma a real time ray tracing kb. az a szint, mint a tesszeláció 3DFX Voodoo-n és most erre felhúzni egy komplett új termékpalettát? Aztán lehet, hogy full kreténséget beszélek, nem ez lenne az első.
Hátha ez az RTX-ezés lesz a következő a bányászevolúció következő lépése, akkor a az olcsón 300 ezerért megvett kártyákat jókora haszonnal lehet eladni. Aki meg játszani akar, az meg reménykedik, hogy nem füstölnek el a bányából kifejtett 1080 Ti.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #31491 2018.08.20. 14:11

Moby írta:Az ATI korszakban ettől jóval kisebb büdzséből csinálták a világverő vga-kat. Nem a pénzen múlik ez.
Ha előállna az AMD egy világverő VGA-val, innen arty venné utolsónak.
Avatar
Botond

Hozzászólás #31492 2018.08.20. 14:30

Moby írta:Náluk azé az a legrosszabb scenario, hogy az rtx csak alig lesz jobb raszterizációban, mint a paszkál, ami még mindig megbassza a konkurenciát. Ezzel azért túl nagyot nem lehet perecelni.
A belengetett 1000 dodós indulóárral és +0% teljesítménnyel, de cserébe megugró fogyasztással azért erősen mellé lehet fogva. Ez a piac már hozzá van szokva, hogy jó, akkor irreális áron nem veszünk VGAt, túlképpen az artytól átvett Tiájom is garis 2020ig, és 4k-ban a mostani játékaim elviszegeti szépen, akkor dolgozunk kicsit a backlogon, nem az AC:odyssey 4k@ultra lesz a cél, oszt ennyike. 9900k-ra se fognak bebutítani, majd ha jönnek tíz nanóval vagy ha a ryzen2 kihagyhatatlan lesz akkor kapnak pénzt, addig meg jó ez a csöveskonfig Tiájjal, 6700kval, meg 2,5 tera ssdvel és 16 csigarammal. Elkaristolgat rajta ez meg az.
Avatar
Moby

Hozzászólás #31493 2018.08.20. 15:49

Botond írta:A belengetett 1000 dodós indulóárral és +0% teljesítménnyel, de cserébe megugró fogyasztással azért erősen mellé lehet fogva. Ez a piac már hozzá van szokva, hogy jó, akkor irreális áron nem veszünk VGAt, túlképpen az artytól átvett Tiájom is garis 2020ig, és 4k-ban a mostani játékaim elviszegeti szépen, akkor dolgozunk kicsit a backlogon, nem az AC:odyssey 4k@ultra lesz a cél, oszt ennyike. 9900k-ra se fognak bebutítani, majd ha jönnek tíz nanóval vagy ha a ryzen2 kihagyhatatlan lesz akkor kapnak pénzt, addig meg jó ez a csöveskonfig Tiájjal, 6700kval, meg 2,5 tera ssdvel és 16 csigarammal. Elkaristolgat rajta ez meg az.
Belengetik a rtrt-t meg csodaAI-t valami támogatott játékban, és beng...
Avatar
Mekee

Hozzászólás #31494 2018.08.20. 16:09

Moby írta:Belengetik a rtrt-t meg csodaAI-t valami támogatott játékban, és beng...
Azért sztem a potenciális vevők nagyobb része van azért ennél jobban tisztában, olvas teszteket és nézeget grafikonokat, no és akinek most ti-a van, annak nem éri meg ez a váltás racionális keretek között. Aki meg észnélkül vásárolgat mindenből a legdrágábbat, az meg ugyis megveszi, ahogy eddig is, vagy simán inkább csak összerakat egy konfigot valakivel.
De könnyen lehet hogy csak én gondolom ezt
Avatar
Moby

Hozzászólás #31495 2018.08.20. 16:37

Mekee írta:Azért sztem a potenciális vevők nagyobb része van azért ennél jobban tisztában, olvas teszteket és nézeget grafikonokat, no és akinek most ti-a van, annak nem éri meg ez a váltás racionális keretek között. Aki meg észnélkül vásárolgat mindenből a legdrágábbat, az meg ugyis megveszi, ahogy eddig is, vagy simán inkább csak összerakat egy konfigot valakivel.
De könnyen lehet hogy csak én gondolom ezt
Nade itt olyan feature-ről beszélünk, amik a 1080Ti-on sem lesznek. Itt nem lesznek grafikonok, hanem lesznek játékbeli dolgok, amik kizárólag RTX platformon fognak menni.
Avatar
Mekee

Hozzászólás #31496 2018.08.20. 16:42

Moby írta:Nade itt olyan feature-ről beszélünk, amik a 1080Ti-on sem lesznek. Itt nem lesznek grafikonok, hanem lesznek játékbeli dolgok, amik kizárólag RTX platformon fognak menni.
Igaz, de ehez csomagolhattak volna több powát meg csakaramot, mer az mindig kell. Játékban meg hogy ne legyen 1-2 csuszka elszürkülve annyian adnák a pénzt?
Most itt csak a jelen tiáj és a 2080ti váltásrol beszélek. Nekem pl 1070ről már lehet megérné, de az occso tiájok már picitárnyalják ezt.
Avatar
arty

Hozzászólás #31497 2018.08.20. 16:50

Mekee írta:Igaz, de ehez csomagolhattak volna több powát meg csakaramot, mer az mindig kell. Játékban meg hogy ne legyen 1-2 csuszka elszürkülve annyian adnák a pénzt?
Most itt csak a jelen tiáj és a 2080ti váltásrol beszélek. Nekem pl 1070ről már lehet megérné, de az occso tiájok már picitárnyalják ezt.
jah, az nv RTX-ekre jelenleg a bányából kiszabadult 1080ti-k a legveszélyesebbek :)
Avatar
Mekee

Hozzászólás #31498 2018.08.20. 16:54

arty írta:jah, az nv RTX-ekre jelenleg a bányából kiszabadult 1080ti-k a legveszélyesebbek :)
Nem feltétlen onnan, de ha 220é adnak 1080ti-t, az rtx meg lesz 350k, akkor én pl soká nem gondolkoznék
Avatar
Moby

Hozzászólás #31499 2018.08.20. 16:56

Mekee írta:Igaz, de ehez csomagolhattak volna több powát meg csakaramot, mer az mindig kell. Játékban meg hogy ne legyen 1-2 csuszka elszürkülve annyian adnák a pénzt?
Most itt csak a jelen tiáj és a 2080ti váltásrol beszélek. Nekem pl 1070ről már lehet megérné, de az occso tiájok már picitárnyalják ezt.
Egyrészt nem tudjuk mennyivel kevesebb powát csomagolnak a reméltnél. Valamiféle előrelépés biztos lesz. Másrészt több ram kurvafelesleges lenne, ezek a 8+ -ok is azok, nem is a mennyiség indokolja őket, hanem az adott memszervezés miatt csak méretnöveléssel lehet a sávszélt növelni. De ezen a fronton kb mindent túltolt az előző széria is.
Szerintem hiba azt gondolni, hogy ha akarja, akkor nem fogja megcsinálni az nv. 10 évig tolták a cuda szekerét állhatatosan, mindenki ellenében, és bejött. Megint olyan dolgokba lövik bele magukat mindenki előtt, ahova nem fognak tudni felnőni az ilyen mobilpiacon már lábnyommal rendelkező vitézek. Meg intel, meg ilyenek.
Avatar
arty

Hozzászólás #31500 2018.08.20. 17:06

Moby írta:Az ATI korszakban ettől jóval kisebb büdzséből csinálták a világverő vga-kat. Nem a pénzen múlik ez.
Melyik volt az?
Egyedül akkor voltak valahol, amikor az nv elkúrta a saját generációját (FX 5xxx).

Én nem az utolsó 4 évben látom a problémát, az már csak az azt megelőző korszak következménye.
(de persze tény: olaj volt az is a "tűzre", azaz arra, hogy mára ennyire lemaradtak/kiszorultak a pécégémingből)

Vissza: “Leáldozott.hu”