A PC-s játékoknak leáldozott

A Leáldtopik új otthona
Avatar
Micsu

Hozzászólás #31361 2018.08.14. 16:51

DanielT írta:Pont akkora csoda volt ez a gém, mint amekkorának látszik 7 évvel később is. Hol van ehhez képest a BF1 meg a BFV? Sehol. A lábát nem csókolhatná meg. Annyira jól néz ki minden szempontból, hogy szinte szabit vennék ki mára és tolnám. Csak sajnos a multi map választék mostanra nagyon korlátos, alig pörög pár pálya.

Az is sokat elmond a BFV helyzetről, hogy egy ilyen videó megszületik a megjelenése előtti pár hónapban... Gyakorlatilag nincs hype, nincs lófasz se, csak "meh".

phpBB [media]
technoban csoda volt (pcn) de a single már messze nem volt az, a multi is döcögött induláskor bár ebben lehet hogy tévedek :)
a bfekkel is az a baj hogy minden rész olyan mind ha a 3. rész lenne kiadva új skinekkel, kis csúsztatással kb ez az igazság
Avatar
Micsu

Hozzászólás #31362 2018.08.14. 16:52

Botond írta: Gyerekek mennek szüleimhez két hétre holnap, ott hagytam nekik a sviccset. Fájt, lehet venni kellene még egyet magamnak is. :buck:
rip Botond :banplz:
Avatar
Micsu

Hozzászólás #31363 2018.08.14. 16:53

benőmenő írta:Ha az i5 3570k-ra gondoltál, végképp értetlenül állok az egész előtt. Végső elkeseredésben 720p + minden lowest + 30-as lock-al néztem, de láttam 23 frémet is az osd-n. Vram 4GB sem volt kihasználva a 6-ból, RAM 6 GB alatt a 8-ból, gpu terhelés ~15% körül, a játék ssd-re telepítve. Fura.
És nem is az Afterburner/RTSS csinálja, mert az elején jódarabig nem használtam és láthatóan ugyanúgy akadt. Mindenesetre a harc közbeni 60-30 liftezésre nincs elég leszarom tabletta a világon, úgyhogy ment rá a shiftdel.
nem vesztettél semmi, nagyon harmatos maga a játék
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #31364 2018.08.14. 16:54

DanielT írta:Újabb, E3 konfon bemutatott, akkoriban hájpolt moslék. A No Man's Sky és egyebek nyomán. *we_happy_few.mp4*
Szörvájvör mechanikás játék, amit a Gearbox adott ki 2018-ban. Ennél több jelet már nem tud küldeni az univerzum, hogy kerülni kell.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #31365 2018.08.14. 17:00

Moby írta:A zokniról mindenképp! :banplz:
már csak a szandál hiányzik rólad :mf2:
Avatar
arty

Hozzászólás #31366 2018.08.14. 17:03

arty írta:jó lehetőség letesztelni az MS bereklámozott refund policyjét
jól indul...
fuckedupchat1356.jpg
Avatar
Micsu

Hozzászólás #31367 2018.08.14. 17:08

benőmenő írta:Szörvájvör mechanikás játék, amit a Gearbox adott ki 2018-ban. Ennél több jelet már nem tud küldeni az univerzum, hogy kerülni kell.
mindha a fallout76 rivjút látnám, amit eddig olvastam kb egy nagy fing kategória, minden aktuális hype mechanikát belevágnak, pvp, kártyák, már csak a saját kliensükön fut etc, lassan rip bioware után rip bethesda lesz, oké hogy ez nem egy natur single fallout folytatás de már a 4 iránya se volt jó
Avatar
arty

Hozzászólás #31368 2018.08.14. 17:25

MS refund

"On our end, all purchases are considered final and non refundable but we will process this refund for you as a one-time courtesy given the circumstances. Please be aware that future refunds after this one would not be permitted. Will that work for you?"

mondtam, hogy nem oké, mert nem egy 2 dolcsis cuccra lőném el akkor az 1 (!!??) alkalmam...

"We don't actually process a refund because all purchase are final and non-refundable but we will grant it as a courtesy refund since it is recently purchased."

mintha egy robottal beszélgetnék... mondtam, hogy köszi, nem kell a refund, szép napot...

szal ELVBEN valóban van, de a gyakorlatban tényleg csak nagy cuccért érdemes ellőni, egy simán csak hibás, ócsó terméket "be kell nyelni" :(

(hogy az automatikusan refundolható cuccoknál mivan azt nemtom, ennél az itemnél nem volt ott a gond, hogy refundoljam, szal csak a support volt a lehetőség)

5/10 - go steam. amiről épp lépnek le a kiadók...
Avatar
Mekee

Hozzászólás #31369 2018.08.14. 18:01

arty írta:jól indul...
fuckedupchat1356.jpg
A baj ott kezdődött,, h edge-et használtál egy ms weblapon baszki, usererror. :smile:
Amugymeg egy előrelátó ai megmondta neked a refunddal kapcsolatban a választ: bad request. Igy is lett.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #31370 2018.08.14. 18:27

Következő telóm:

A baromállat képarányt óriási mérettel kompenzálják valamelyest, így a 16:9 tartalom legalább akkora lesz mint a mostanin... OLED, überdurva hangszórók, 970-es chipset, nincs notch, minden stimmel.

phpBB [media]
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #31371 2018.08.14. 18:43

DanielT írta:Következő telóm:
fosszar szemét. a nyelet lesporoltak E
Kép
telefon asszongya... LOL :bdead:
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #31372 2018.08.14. 18:54

DanielT írta:Következő telóm:
A baromállat képarányt óriási mérettel kompenzálják valamelyest, így a 16:9 tartalom legalább akkora lesz mint a mostanin...
Ezt már sokéve tudta az Asus Fonepad, sőt az fullos 7". :nezze:
Kép
Avatar
Mekee

Hozzászólás #31373 2018.08.14. 19:00

DanielT írta:Következő telóm:

A baromállat képarányt óriási mérettel kompenzálják valamelyest, így a 16:9 tartalom legalább akkora lesz mint a mostanin... OLED, überdurva hangszórók, 970-es chipset, nincs notch, minden stimmel.

[video]note10.vid[/video]
Honor? Legalább igazi hüvely lenne, nem a lowbudget kategoria :)
Kiváncsi leszek a mate20-ra azé. Ha abba is beleerőszakolják a kikúrt notch-ot, akkor má tényleg leáldozott a telefonoknak
Avatar
DanielT

Hozzászólás #31374 2018.08.14. 19:42

SlickAdam írta:fosszar szemét. a nyelet lesporoltak E
Kép
telefon asszongya... LOL :bdead:
Jó, hát ez a neve. A legutolsó funkcióinak egyike a telefonálás.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #31375 2018.08.14. 19:42

Mekee írta:Honor? Legalább igazi hüvely lenne, nem a lowbudget kategoria :)
Kiváncsi leszek a mate20-ra azé. Ha abba is beleerőszakolják a kikúrt notch-ot, akkor má tényleg leáldozott a telefonoknak
Benne lesz a kibaszott notch. A Huawei is kuka lett, így Honor néven ráadásul még megfizethető is.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #31376 2018.08.14. 19:45

Azóta várom már, hogy végre lehessen navbar nélkül navigálni, amióta Androidom van.* Most, hogy a rohadt Apple megcsinálta, végre lelopták és használható is.

Oneplus gestures app működik nekem a legjobban, esetleg nézzen rá, akit érdekel. Nem kell rootolt telefon, csak egy adb parancsot kell benyomni, hogy rejthető legyen a navbar.

*Voltak próbálkozások, de szánalmasak.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #31377 2018.08.14. 19:57

benőmenő írta:Ezt már sokéve tudta az Asus Fonepad, sőt az fullos 7". :nezze:
Kép
2018-as szegélyekkel jöhetne is.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #31378 2018.08.14. 20:03

Ha meg valaki budget, de jó minőségű fülest szeretne, 11 ezer Ft körüli pénzért lehet elcsípni: Meizu EP52. Ma jött meg, beváltotta a hozzá fűzött reményeket, sőt, meg is lepett milyen brutálisan hangos, basszus is elég jó. (Ezek mondjuk életének 99%-ban nem fognak szerepet játszani, mert csak arra vettem, hogy a mocin halljam a navigációt.)

Kép
Avatar
eje75

Hozzászólás #31379 2018.08.14. 20:49

DanielT írta:Ha meg valaki budget, de jó minőségű fülest szeretne, 11 ezer Ft körüli pénzért lehet elcsípni: Meizu EP52. Ma jött meg, beváltotta a hozzá fűzött reményeket, sőt, meg is lepett milyen brutálisan hangos, basszus is elég jó. (Ezek mondjuk életének 99%-ban nem fognak szerepet játszani, mert csak arra vettem, hogy a mocin halljam a navigációt.)

Kép
Nekem is van, tényleg qwa jó cucc... Ami számomra meglepő volt, hogy milyen rohadt jól bírja a pici aksijával.... nem vagyok power user, reggelente max 20-30 percet hallgatom, de nem túlzok: hetente töltöm. Ha ki veszed a füledből, és összepattintod a két fülest (mágnesesek), akkor suspend-be teszi magát... ha merül, akkor bemondja egy angolul beszélő kínai nő, hogy powe láu... fasza na...
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #31380 2018.08.14. 22:17

arty írta:360-ra örökre .... "örökre" (!!!) a tiéd :P

amugy jah, ez psplus lesz 1:1, csak rendes játékok helyett kapsz pár NESfost, amit még szerintem Zó se nyomna a nesminijén :P
Remélem lesz Urban Champion, az már gyerekkoromban is túl kezdetleges volt, nemhogy újra megpiszkáljam.

phpBB [media]
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #31381 2018.08.14. 22:19

Moby írta:Ilyet én nem írtam Én azt írtam, hogy megbassza a ryzen is. A haswell egy 5 éves cucc. Nem szabad ma már elvárásokat támasztani vele szemben. Mondjuk tény, hogy a skylake sokkal jobban sikerült, jobban is állja az időt.
Biztos vagy benne, hogy nem írtál semmi hasonlót? :ravasz1:
Avatar
Moby

Hozzászólás #31382 2018.08.15. 07:38

Zóanagyvarázsló írta:Biztos vagy benne, hogy nem írtál semmi hasonlót? :ravasz1:
Nem, olyat nem biztos írtam, hogy a haswell szar széria. A 4690K-t azt szídtam sokat, pláne miután kiderült, hogy amiatt volt nagyon sok szopásom/szaggatásom. Ugyebár azt is delidelnem kellett meg minden, de azért az mégiscsak egy fostoros i5 volt. Egy 4770-el (a melegedésen) kívül semmi bajom nem lett volna valszeg, csak annak már akkor nem lett volna értelme. Ha írtam hasonlót, arra valami feldúlt pillanat lehet a magyarázat, de szerintem hasonlót sem írtam.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #31383 2018.08.15. 08:03

Moby írta:Nem, olyat nem biztos írtam, hogy a haswell szar széria. A 4690K-t azt szídtam sokat, pláne miután kiderült, hogy amiatt volt nagyon sok szopásom/szaggatásom. Ugyebár azt is delidelnem kellett meg minden, de azért az mégiscsak egy fostoros i5 volt. Egy 4770-el (a melegedésen) kívül semmi bajom nem lett volna valszeg, csak annak már akkor nem lett volna értelme. Ha írtam hasonlót, arra valami feldúlt pillanat lehet a magyarázat, de szerintem hasonlót sem írtam.
Erre a hozzászólásodra gondoltam, csak tegnap este nem sikerült jól linkelni. Tehát akkor úgy kell érteni, hogy minden i5 fos a megjelenése pillanatától?(Gondolom a többi haswellezés is a 4690K-ra vonatkozott akko9r, főleg mivel azod volt.) Ezt már DT-vel kell lebokszolnod, akinek csoda-3570K-ja volt. Persze egy i7-es nyilván jobban sült volna el.

Megjegyzem, annak idején éppen a Haswell volt az, amelynél BIOS-trükközéssel sem lehetett OC-zni a nem K-s procikat, míg mondjuk a korábbiakból vagy a 6400-ból elvileg szép dolgokat hozott ki az ügyesebbje. (Ha jól tudom, a 8400-nál is felejtős ez.) Vagy mondjuk a K-sokat nézve a 2500K azért legenda volt, más értelemben, mint nálad a 4690K. Én csak azt tudom, hogy az én 4590-em mtette a dolgát, de az "összes i5 mindenre elég sokáig" - nem itteni - állítás hazugságnak bizonyult, új korában el tudott fogyni, most a 8600K eddig minden stressztesztet jobban áll (bár többnyire inkább játszom helyette, ha van időm). Mindenesetre a 8600K-ra 5 évet ígértél, remélem, igazad lesz, azért egy kicsit félek, most már 8700K-t vennék, annak ellenére, hogy eddig bőven elég. (És i7-ből sem a 4790K elég a mai napig, hanem a 6700K tűnik tartósabbnak.)
Avatar
Moby

Hozzászólás #31384 2018.08.15. 08:17

Zóanagyvarázsló írta:Erre a hozzászólásodra gondoltam, csak tegnap este nem sikerült jól linkelni. Tehát akkor úgy kell érteni, hogy minden i5 fos a megjelenése pillanatától?(Gondolom a többi haswellezés is a 4690K-ra vonatkozott akko9r, főleg mivel azod volt.) Ezt már DT-vel kell lebokszolnod, akinek csoda-3570K-ja volt. Persze egy i7-es nyilván jobban sült volna el.

Megjegyzem, annak idején éppen a Haswell volt az, amelynél BIOS-trükközéssel sem lehetett OC-zni a nem K-s procikat, míg mondjuk a korábbiakból vagy a 6400-ból elvileg szép dolgokat hozott ki az ügyesebbje. (Ha jól tudom, a 8400-nál is felejtős ez.) Vagy mondjuk a K-sokat nézve a 2500K azért legenda volt, más értelemben, mint nálad a 4690K. Én csak azt tudom, hogy az én 4590-em mtette a dolgát, de az "összes i5 mindenre elég sokáig" - nem itteni - állítás hazugságnak bizonyult, új korában el tudott fogyni, most a 8600K eddig minden stressztesztet jobban áll (bár többnyire inkább játszom helyette, ha van időm). Mindenesetre a 8600K-ra 5 évet ígértél, remélem, igazad lesz, azért egy kicsit félek, most már 8700K-t vennék, annak ellenére, hogy eddig bőven elég. (És i7-ből sem a 4790K elég a mai napig, hanem a 6700K tűnik tartósabbnak.)
DT 3570-e Ivy Bridge volt, nem Haswell.
Avatar
Moby

Hozzászólás #31385 2018.08.15. 08:28

Egyébként nem volt hazugság. Annak a 4690-nek is bőven elégnek kéne lennie máig 60 frémre bármiben, és a nyúlszexen kívül nem is láttam semmit, hogy a szart is kitaposta volna belőle. És még sem ment minden jól. Hogy ez miért van így, ez akkoriban érdekelt volna, bár triviális megoldás volt rá (vegyéljobbat), ma már viszont telibeketté. Nincs a világon semmi, ami ezt indokolná. Talán nem is kell indokolni. Vegyé jobbat azt kész. Akkoris ha nem kéne.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #31386 2018.08.15. 08:31

Moby írta:DT 3570-e Ivy Bridge volt, nem Haswell.
Éppen a "minden i5 szar" esetleges értelmezési keret miatt említettem.
Avatar
Moby

Hozzászólás #31387 2018.08.15. 09:02

Zóanagyvarázsló írta:Éppen a "minden i5 szar" esetleges értelmezési keret miatt említettem.
Csak mivel ilyet nem írtam, és nem gondoltam, nehéz feladat elé állítasz avval, hogy támasszam alá azt, amit én sem gondolok igaznak :banplz:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #31388 2018.08.15. 09:41

Zóanagyvarázsló írta:Ezt már DT-vel kell lebokszolnod, akinek csoda-3570K-ja volt.
Nincs ellenemre egy kis boksz, de annyit még a csoda faktorhoz, hogy 4.2 Ghz-n ment a 3570K.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #31389 2018.08.15. 10:06

Moby írta:Csak mivel ilyet nem írtam, és nem gondoltam, nehéz feladat elé állítasz avval, hogy támasszam alá azt, amit én sem gondolok igaznak :banplz:
Jó, de ugye az alábbi hozzászólásoddal vagy az összes i5-öst szidtad vagy az összes Haswellt vagy az i5-ös Haswelleket (hacsak a 4690K-n kívüli többit nem tartod jobbnak). Magyarán mint egyik esetleges értlemezési lehetőséget vetettem fel, ha a többi opció nem áll fenn, nem egyetlent. A hármas is érthető, de ebben az esetben azért mégiscsak kritizáltad a szériát, hiszen a éppen a játékosoknak szánt i5-öseik szarok, de az i7-es már látatlanban akár jó lehetett volna.

Szerintem érthető, hogy arra célzok, mindenképpen keményen kritizáltad a Haswelleknek a játékosszempontból legszignifikánsabb részét. Vagy csak elütötte a Moby-hullámvasút szegény procikat is. De nincs miért "mentegetőzni", mert a kritika jogos.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #31390 2018.08.15. 10:10

Moby írta:Egyébként nem volt hazugság. Annak a 4690-nek is bőven elégnek kéne lennie máig 60 frémre bármiben, és a nyúlszexen kívül nem is láttam semmit, hogy a szart is kitaposta volna belőle. És még sem ment minden jól. Hogy ez miért van így, ez akkoriban érdekelt volna, bár triviális megoldás volt rá (vegyéljobbat), ma már viszont telibeketté. Nincs a világon semmi, ami ezt indokolná. Talán nem is kell indokolni. Vegyé jobbat azt kész. Akkoris ha nem kéne.
Nyilván más órajelen pörgött nálam, de én sokszor láttam csutkára hajtva. Sőt a nyúlszex (is) 100%-os terhelés alatt is tudott akadni (beltéri helyszíneken meg 60 fps volt), míg a Mirror's Edge catalyst meg négy 99%-on járó maggal is jól teljesített. Biztos fakezűség kérdése is. Szóval a nem K-s/nem húzott i5 lazán el tudott fogyni papíron is.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Zóanagyvarázsló 2018.08.15. 10:11-kor.
Avatar
Moby

Hozzászólás #31391 2018.08.15. 10:11

Zóanagyvarázsló írta:Jó, de ugye az alábbi hozzászólásoddal vagy az összes i5-öst szidtad vagy az összes Haswellt vagy az i5-ös Haswelleket (hacsak a 4690K-n kívüli többit nem tartod jobbnak).
Semmilyennek nem tartom azokat, mert nem volt semmi másom Haswellből. Elvesztettem a fonalat, hogy mit szeretnél megtudni tőlem :) Szidtam a procimat eleget, mert szar volt. Én ettől többel nem tudok a témához hozzászólni. Ma már az is irreleváns, hogy szar volt, mert én már pécén sem játszom már, innen meg senki nem vesz már haswellt.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #31392 2018.08.15. 10:16

Moby írta:Semmilyennek nem tartom azokat, mert nem volt semmi másom Haswellből. Elvesztettem a fonalat, hogy mit szeretnél megtudni tőlem :) Szidtam a procimat eleget, mert szar volt. Én ettől többel nem tudok a témához hozzászólni. Ma már az is irreleváns, hogy szar volt, mert én már pécén sem játszom már, innen meg senki nem vesz már haswellt.
Ha a 4690K szerinted mint csúcs Haswell-i5 szar, akkor valószínűleg nem vagy róluk jó véleménnyel. Legalábbis ez nem nagy logikai bakugrás szerintem, ha egy konkrét modell mairtt is őrjöngtél. De mindegy.

Én csak arra akrtam rámutatni DT-nek, hogy nemcsak nálam és Benőnél voltak ergyák ezek a procik, hanem nálad is, és ki is fakadtál az egyikük miatt.
Avatar
Moby

Hozzászólás #31393 2018.08.15. 10:41

Zóanagyvarázsló írta:Ha a 4690K szerinted mint csúcs Haswell-i5 szar, akkor valószínűleg nem vagy róluk jó véleménnyel. Legalábbis ez nem nagy logikai bakugrás szerintem, ha egy konkrét modell mairtt is őrjöngtél. De mindegy.

Én csak arra akrtam rámutatni DT-nek, hogy nemcsak nálam és Benőnél voltak ergyák ezek a procik, hanem nálad is, és ki is fakadtál az egyikük miatt.
Igen így értem, ezt így alá tudom támasztani.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #31394 2018.08.15. 10:46

Zóanagyvarázsló írta:Ha a 4690K szerinted mint csúcs Haswell-i5 szar, akkor valószínűleg nem vagy róluk jó véleménnyel. Legalábbis ez nem nagy logikai bakugrás szerintem, ha egy konkrét modell mairtt is őrjöngtél. De mindegy.

Én csak arra akrtam rámutatni DT-nek, hogy nemcsak nálam és Benőnél voltak ergyák ezek a procik, hanem nálad is, és ki is fakadtál az egyikük miatt.
Hát most akkor kiderül, hogy hazudok és nem ment kurvajól a Ryse? Amikor ott vannak a videók is... :nemtudom:
Avatar
Botond

Hozzászólás #31395 2018.08.15. 10:50

DanielT írta:Hát most akkor kiderül, hogy hazudok és nem ment kurvajól a Ryse? Amikor ott vannak a videók is... :nemtudom:
970 az trükkös kártya. Nekem is ment vele csomó minden 4k-ban elfogadható minőségben, ha ezt azt levettem a maxról. Igazándiból a bugos vrammal is vmi hihetetlen csoda volt az a kártya számomra, nem is minden esetben éreztem a hyperugrást az 1080asra váltásnál. Szóval én simán kinézem belőle, hogy a 970es kisimiccsa a dolgokat ott ahol az 1060/70es meg nem. :D
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #31396 2018.08.15. 11:04

Én a Ryse 1-et csak próbáltam röviden, de szaggatott mint az állat, ha HDMI-n küldtem a hangot és asszem folyékony volt, ha dedikált hangkártyán. Bugos fos. (3570@4.0 + 970)
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #31397 2018.08.15. 11:07

Robotporszívót én valami noname kínait néztem még régebben ~40e Ft körül, mert ismerős pozitívan nyilatkozott. Nem vettem még rá magamat, mert nálunk van pár vastag, szőrös szőnyeg, meg a gyerekek mindig elhagynak mindenféle akadályokat a padlókon.
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #31398 2018.08.15. 12:13

DanielT írta:Hát most akkor kiderül, hogy hazudok és nem ment kurvajól a Ryse? Amikor ott vannak a videók is... :nemtudom:
Átlagban nekem is kijönne az 55 frém, de amikor akad, akkor 30-as lock mellett is eldobja a frémeket.
Aaby: Na ezt a hangkártyás dolgot még nem hallottam, de annyira azért nem volt jó, hogy ezért megint visszategyem.
Avatar
Botond

Hozzászólás #31399 2018.08.15. 13:03

benőmenő írta:Átlagban nekem is kijönne az 55 frém, de amikor akad, akkor 30-as lock mellett is eldobja a frémeket.
Aaby: Na ezt a hangkártyás dolgot még nem hallottam, de annyira azért nem volt jó, hogy ezért megint visszategyem.
Na az ilyenek miatt kell érteni is a pchez, mert ez nem konzol, hogy rádugod aztán jóvan, ami jön belőle az jön belőle, eszinemeszinemkapmást! Itt expertség kell! Ma amúgy win10 patchnap van, ha esetleg vki kerülni akarja a meglepetéseket, akkor szánja bele a kézzel keresés, felrakás, indulj újra kört (majdnem 2 perc!), és akkor smooth minden.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #31400 2018.08.15. 13:04

benőmenő írta:Átlagban nekem is kijönne az 55 frém, de amikor akad, akkor 30-as lock mellett is eldobja a frémeket.
Aaby: Na ezt a hangkártyás dolgot még nem hallottam, de annyira azért nem volt jó, hogy ezért megint visszategyem.
Hát pedig simán lehet, hogy ez hang téma a megoldás, mert tudjátok, hogy vannak igényeim és szemem a frémhez. Nem átlag volt 55, hanem rohadul csodásan suhant, 20 óránként 1-2 pici, incifinci röci mellett.
Avatar
Moby

Hozzászólás #31401 2018.08.15. 17:52

phpBB [media]
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #31402 2018.08.15. 18:47

DanielT írta:Hát pedig simán lehet, hogy ez hang téma a megoldás, mert tudjátok, hogy vannak igényeim és szemem a frémhez. Nem átlag volt 55, hanem rohadul csodásan suhant, 20 óránként 1-2 pici, incifinci röci mellett.
Ugyanúgy akad hangkártya kimenettel + minden más tiltva.
Ez most vagy nem működik rendesen 8 thread alatt, vagy valamit nagyon elkúrtak a portolásnál.
Spoiler
Droppot nem sikerült elkapni screenshottal, de szabad szemmel látható. Meg nyilván előtte a sáncon jobban volt terhelve minden, csak az arányok végett (minden low + 720p, egyedül a textúra very high mert az ki van szürkülve az optionsben):
Ryse_2018_08_15_18_34_30_818.jpg

Szerk.: a gpu-nál a 13% nem a ventillátor, hanem a kihasználtság.
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #31403 2018.08.15. 19:45

Ez a randomizáló + google fordított szöveg kombó egy csoda! :D
Fura Dark Souls
Avatar
DanielT

Hozzászólás #31404 2018.08.15. 20:30

benőmenő írta:Ez a randomizáló + google fordított szöveg kombó egy csoda! :D
Fura Dark Souls
Nagyon jó valóban, tényleg kimeríthetetlen forrás ez a játék. :eljen: Nem egy Zelda, de na.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #31405 2018.08.15. 21:30

DanielT írta:Hát most akkor kiderül, hogy hazudok és nem ment kurvajól a Ryse? Amikor ott vannak a videók is... :nemtudom:
Inkább arról van szó, hogy egy nem húzott régi i5-ösön, mint amilyen az enyém volt, vagy amilyen most Benőé, simán CPU-limitnek kell lennie, hiába királykodtál te az OC-val.

Egyébiránt fenn is volt még a játék, és megnéztem újra, ahol pár hete akadt, most maxon suhant, alig ment 70% fölé az 1060, a procim is kiröhögte a játékot (minden alapórajelen, illetve a CPU nyilván turbózza magát). Másfél óra alatt talán egyszer ingott meg az fps. Amikor korábban rosszul ment, volt egy kis tűzfalkavarás és OC-st is teszteltem, azok lehetnek a ludasak. Szóval ja, így már hihető a történet.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #31406 2018.08.15. 21:37

Inside

Frankó volt, de nagy releváció már nem lett belőle. Tény, hogy a Limbo tudott frusztrálni, hiába volt nagyon jó, valahogy fárasztott néha, mint amikor egy point 'n' click kalandjátékban ügyességi részek vannak. Ez viszont majdnem a másik véglet, hiába jók a feladványok, ha ezzel együtt annyira könnyű rájönni mindenre, hogy reward nem marad. Sehol nem tudott feltartóztatni a játék (A Limbónál volt, hogy belelestem egy végigjátszásba). A pixelvadász titkoknak viszont végigrohanva csak a felét találtam meg magamtól (a Limbóban elsőre EGYET), de mankóval megnéztem a többit is. Sok értelme mondjuk nem volt, szemben a Limbóval, ahol kapott az ember egy HC pályarészt (Boxon nem, de a PC-s és PS3-as portban igen, én az utóbbi verziót maxoltam, legalábbis a gyűjtögetést, a minimálhalálos trófeát kihagytam).
Avatar
arty

Hozzászólás #31407 2018.08.16. 08:29

DanielT írta:Következő telóm:

A baromállat képarányt óriási mérettel kompenzálják valamelyest, így a 16:9 tartalom legalább akkora lesz mint a mostanin... OLED, überdurva hangszórók, 970-es chipset, nincs notch, minden stimmel.

huaweinote10
se QI charge, se 3.5 jack :( és még a képarány is elbaszott... tudom, 2018 augusztusában ennyi hiba már a kurvajó kategória :( hova jutottunk :(

BTW - mi az a navbar?
Avatar
arty

Hozzászólás #31408 2018.08.16. 08:53

Botond írta:Na az ilyenek miatt kell érteni is a pchez, mert ez nem konzol, hogy rádugod aztán jóvan, ami jön belőle az jön belőle, eszinemeszinemkapmást! Itt expertség kell! Ma amúgy win10 patchnap van, ha esetleg vki kerülni akarja a meglepetéseket, akkor szánja bele a kézzel keresés, felrakás, indulj újra kört (majdnem 2 perc!), és akkor smooth minden.
csak a skype-t kúrta totálisan szét az ms a legutóbbi peccsel, de azt mostmár ténylegvégleg :(
ennyi erővel lehetett volna UWP app is, hogy végre végleg leírja a 9 milliárdot az ms nullára (amit így kvázi a "tönkretételéért" fizetett)

a mobilapp már évek óta lekerült a telómról, annyira hibás volt, de ma követi a win/desktop exe is.
tizensok év használat után kicsit szomorú vagyok... anno kilőtték alólam az ICQ-t, most meg ez, miközben a hangouts is egy retekszar és nincs jó alternatíva :(
(discord és mostmár a steam is ocsmány felület, ezekhez igazodott a skype is a kompakt mód kukázásával)

---

one-on persze MEGINT eltűntek a pinek... bocsánat, group-ok (negyedévente UI redesign, ugye...szósöl-mixer-ad-szósöl-ad szekció mindenhol, library továbbra SINCS) a főképernyőmről, de ez minden update után szokása.
illetve hogy a beállított csempe-szín-téma ELLENÉRE bizonyos részeken az alapértelmezett ZÖLD színű a csempe-kurzor, azaz az aktuálisan "kijelölt" csempe (igen, ez is minden update után visszaáll - ujra kell állítanom a teljes témát rosszra, majd megint jóra)

a használhatóságról: egy group-ba 40 item kerülhet (game/app csempe), ami a sokszáz címes libraryk idején VICC.
gyakorlatilag egy korlátozott favourites szűrő, amibe PÁR aktuális kedvenc mehet csak...

a nintendo digit zsákutca után tegnap kutakodtam a 360as "library"-ban kicsit (lol, ez a download historyt jelenti), se pécén, se 360on nem működött tegnap.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #31409 2018.08.16. 09:02

arty írta:se QI charge, se 3.5 jack :( és még a képarány is elbaszott... tudom, 2018 augusztusában ennyi hiba már a kurvajó kategória :( hova jutottunk :(

BTW - mi az a navbar?
Undorító ami megy mobil területen. A Navbar az alsó 3 gomb sáv, ezt lehet eltünteni és kiváltani mozdulatokkal. Pl nálam: bal oldalon felsuhintás - előző appra vált, középen suhintás - home, jobb suhintás - back.
Avatar
Botond

Hozzászólás #31410 2018.08.16. 09:14

DanielT írta:Undorító ami megy mobil területen. A Navbar az alsó 3 gomb sáv, ezt lehet eltünteni és kiváltani mozdulatokkal. Pl nálam: bal oldalon felsuhintás - előző appra vált, középen suhintás - home, jobb suhintás - back.
Én tegnap észleltem, hogy akkor a lumia950en ott van alul felül beégve a képernyőn a ami ott szokott lenni. Remélem következő iPhone nagyot gurít kamera fronton és akkor váltok végre.
Avatar
Botond

Hozzászólás #31411 2018.08.16. 09:15

arty írta:csak a skype-t kúrta totálisan szét az ms a legutóbbi peccsel, de azt mostmár ténylegvégleg :(
ennyi erővel lehetett volna UWP app is, hogy végre végleg leírja a 9 milliárdot az ms nullára (amit így kvázi a "tönkretételéért" fizetett)

a mobilapp már évek óta lekerült a telómról, annyira hibás volt, de ma követi a win/desktop exe is.
tizensok év használat után kicsit szomorú vagyok... anno kilőtték alólam az ICQ-t, most meg ez, miközben a hangouts is egy retekszar és nincs jó alternatíva :(
(discord és mostmár a steam is ocsmány felület, ezekhez igazodott a skype is a kompakt mód kukázásával)

---

one-on persze MEGINT eltűntek a pinek... bocsánat, group-ok (negyedévente UI redesign, ugye...szósöl-mixer-ad-szósöl-ad szekció mindenhol, library továbbra SINCS) a főképernyőmről, de ez minden update után szokása.
illetve hogy a beállított csempe-szín-téma ELLENÉRE bizonyos részeken az alapértelmezett ZÖLD színű a csempe-kurzor, azaz az aktuálisan "kijelölt" csempe (igen, ez is minden update után visszaáll - ujra kell állítanom a teljes témát rosszra, majd megint jóra)

a használhatóságról: egy group-ba 40 item kerülhet (game/app csempe), ami a sokszáz címes libraryk idején VICC.
gyakorlatilag egy korlátozott favourites szűrő, amibe PÁR aktuális kedvenc mehet csak...

a nintendo digit zsákutca után tegnap kutakodtam a 360as "library"-ban kicsit (lol, ez a download historyt jelenti), se pécén, se 360on nem működött tegnap.
Discord pic. Jön a dió3 svicccsre!
Avatar
DanielT

Hozzászólás #31412 2018.08.16. 13:11

Botond írta:Remélem következő iPhone nagyot gurít kamera fronton és akkor váltok végre.
TUTI, hogy _FORRADALOM_ lesz amit bemutatnak a következő készülékükben! :nezze:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #31413 2018.08.16. 13:53

Patrick Söderlund (Mr. DICE) elhagyja az EA-t. Tavaly keresett szegény 48 millió dollárt, meg előtte még párszázat.

Mindenkit rúgjanak is ki, akinek köze van a BFV II világháborús létéhez. MINDENKIT. És vegyék vissza a fizetésüket ezer évre visszamenőleg.
Avatar
Botond

Hozzászólás #31414 2018.08.16. 14:12

DanielT írta:Patrick Söderlund (Mr. DICE) elhagyja az EA-t. Tavaly keresett szegény 48 millió dollárt, meg előtte még párszázat.

Mindenkit rúgjanak is ki, akinek köze van a BFV II világháborús létéhez. MINDENKIT. És vegyék vissza a fizetésüket ezer évre visszamenőleg.
Originen abbamaradt az ingyen osztunk antik játékokat program (nem emlékszem a nevére se, hogy mi volt ez, de volt ilyen). Ez most mit jelent? Sikert sikerre halmozva elérték a kellő penetrációt és már nem kell több usert bevonzani az ingyen crusader no remorseal vagy belátták hogy ezeket soha senki nem indítja el úgyse, vagy akkor földbeállt az originklienses szabadságharc és összeolvadnak vkivel? Originről elfogyott a tartalom amúgy az én érzésem szerint, uplay is simán túlnőtte őket az én 1 személyes júzerexperiencém alapján. Összeolvasztják a platformjaikat vajon? Mintha már lenne originen amúgy is pár régi ubi cím, vagy rosszul emlékszem? Meg bónuszként a magyar nyelv támogatása megszűnt az origin kliensben. Vagy érdemes végigtolni mindent az origin kliensben ami még ott van mielőtt jön a csőd? :o
Avatar
Mekee

Hozzászólás #31415 2018.08.16. 14:16

DanielT írta:Undorító ami megy mobil területen. A Navbar az alsó 3 gomb sáv, ezt lehet eltünteni és kiváltani mozdulatokkal. Pl nálam: bal oldalon felsuhintás - előző appra vált, középen suhintás - home, jobb suhintás - back.
Szivárogtak ki már a mate20 rol is infok, kep is, es ott a kib notch, hát persze. Viszint a kijelzőbe integrált ujjlenyomatolvasónak örülnék, mate10en ez a hátlapi nemannyira jön be. Bár ismerős p20pro ján kikapcsolható a sáv, akkor egy fekete csík van végig, és oda rakja az órát meg az ikonokat, ami állandóan ottvan. Az ugy nemvészes, ha ugy használja az ember szerintem.
Avatar
Moby

Hozzászólás #31416 2018.08.16. 14:18

DanielT írta:TUTI, hogy _FORRADALOM_ lesz amit bemutatnak a következő készülékükben! :nezze:
Alul is lesz notch. '20-ban meg széthúzzák a bevágásokat, és az apple egy forradalmi lépéssel főtalálja újra a kereteket. Lehet majd sátorozni a bótok előtt.
Avatar
Botond

Hozzászólás #31417 2018.08.16. 14:21

Moby írta:Alul is lesz notch. '20-ban meg széthúzzák a bevágásokat, és az apple egy forradalmi lépéssel főtalálja újra a kereteket. Lehet majd sátorozni a bótok előtt.
20ra akkor téglalap alakú lesz a képernyő, mondjuk ilyen 16:9 arányban?! Mint a proliknak?! Csaknem! :banplz:
Avatar
arty

Hozzászólás #31418 2018.08.16. 14:23

DanielT írta:Undorító ami megy mobil területen. A Navbar az alsó 3 gomb sáv, ezt lehet eltünteni és kiváltani mozdulatokkal. Pl nálam: bal oldalon felsuhintás - előző appra vált, középen suhintás - home, jobb suhintás - back.
és legalább van mire várnom... végre nem lenne visszalépés a kép a nexus6 után...
hnote10.jpg


vajon még belemegy? (+2mm vs. nexus6)
s-l1600.jpg


hüvelyeket lehet rootolni?
A hozzászólást 3 alkalommal szerkesztették, utoljára arty 2018.08.16. 14:26-kor.
Avatar
insp

Hozzászólás #31419 2018.08.16. 14:24

Botond írta:Originen abbamaradt az ingyen osztunk antik játékokat program (nem emlékszem a nevére se, hogy mi volt ez, de volt ilyen). Ez most mit jelent? Sikert sikerre halmozva elérték a kellő penetrációt és már nem kell több usert bevonzani az ingyen crusader no remorseal vagy belátták hogy ezeket soha senki nem indítja el úgyse, vagy akkor földbeállt az originklienses szabadságharc és összeolvadnak vkivel? Originről elfogyott a tartalom amúgy az én érzésem szerint, uplay is simán túlnőtte őket az én 1 személyes júzerexperiencém alapján. Összeolvasztják a platformjaikat vajon? Mintha már lenne originen amúgy is pár régi ubi cím, vagy rosszul emlékszem? Meg bónuszként a magyar nyelv támogatása megszűnt az origin kliensben. Vagy érdemes végigtolni mindent az origin kliensben ami még ott van mielőtt jön a csőd? :o


Nagyon remelem, hogy nem csod, mert a vault access 25 EUR-ert anno a legjobb gamer vasarlasom volt eddig. Az osszes Crysis, Dead Space, par kimaradt dolog. Szerintem baromi jo a kinalat.
+ Kellemes meglepi a kozelmultbol: az NFS paybeck egesz jo kis otoka.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #31420 2018.08.16. 14:33

arty írta:és legalább van mire várnom... végre nem lenne visszalépés a kép a nexus6 után...

hüvelyeket lehet rootolni?
Lehet. Pár euróba kerül, hogy ne kelljen várni a bootloader unlockoló jóváhagyásra. (Funkyhuawei)
Avatar
arty

Hozzászólás #31421 2018.08.16. 15:08

Botond írta:Én tegnap észleltem, hogy akkor a lumia950en ott van alul felül beégve a képernyőn a ami ott szokott lenni. Remélem következő iPhone nagyot gurít kamera fronton és akkor váltok végre.
nexus6omon is látszik, de lesz*rom, használat közben nem érzékelhető igazán, cserébe évekig nem fos-elcédét néztem :)

(amugy originen azér' nincs ingyenjáték, mert a dlcket osztják ingyen inkább (béefekhez), nameg már nem a leggyűlöltebb cég az éves szavazásokon... ;) )
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #31422 2018.08.16. 15:20

Botond írta:Originen abbamaradt az ingyen osztunk antik játékokat program (nem emlékszem a nevére se, hogy mi volt ez, de volt ilyen). Ez most mit jelent? Sikert sikerre halmozva elérték a kellő penetrációt és már nem kell több usert bevonzani az ingyen crusader no remorseal vagy belátták hogy ezeket soha senki nem indítja el úgyse, vagy akkor földbeállt az originklienses szabadságharc és összeolvadnak vkivel? Originről elfogyott a tartalom amúgy az én érzésem szerint, uplay is simán túlnőtte őket az én 1 személyes júzerexperiencém alapján. Összeolvasztják a platformjaikat vajon? Mintha már lenne originen amúgy is pár régi ubi cím, vagy rosszul emlékszem? Meg bónuszként a magyar nyelv támogatása megszűnt az origin kliensben. Vagy érdemes végigtolni mindent az origin kliensben ami még ott van mielőtt jön a csőd? :o
A gyakorlatban már régóta elhalt, inkább az Origin Accesst erőltették, ahhoz meg a minap óta van a Premium opció. Minden osztogatnák el azt a pár játékot még, melyek úgyis mehetnek így az előfizetésekbe? Szóval nem, nagyon nem úgy néz ki, hogy földbe álltak volna.
Avatar
Mekee

Hozzászólás #31423 2018.08.16. 15:31

Moby írta:Alul is lesz notch. '20-ban meg széthúzzák a bevágásokat, és az apple egy forradalmi lépéssel főtalálja újra a kereteket. Lehet majd sátorozni a bótok előtt.
Még annyi se, csak főtaláják az iphone x plus-t gondolom 15k dodoért
Avatar
Botond

Hozzászólás #31424 2018.08.16. 15:38

Zóanagyvarázsló írta:A gyakorlatban már régóta elhalt, inkább az Origin Accesst erőltették, ahhoz meg a minap óta van a Premium opció. Minden osztogatnák el azt a pár játékot még, melyek úgyis mehetnek így az előfizetésekbe? Szóval nem, nagyon nem úgy néz ki, hogy földbe álltak volna.
Én elsősorban a kliensről beszélek. Látok jeleket ami alapján nem lepődnék meg, ha hirtelen mondjuk a uplay meg az origin fúzionálna így csökkentve a fejlesztési és support költségeket, miközben mégse kellene leadni a sápot a steamen. Lenne benne racionalitás, és maga az origin kliens eléggé visszafelé lépdel, mintha vennék ki belőle a pénzt vagy nemtom. Furi. Jól látszik, hogy steam/goggalaxy/uplay fejlődik/fejlesztik, origin meg egyhelyben vagy visszafele halad. Bnet is kicsit ilyen sötét ló, az is megkapta púpnak az activision lecsorgóit, de az a kliens se mozdulnak semerre kb. Ott ugye nincs mögötte céges szinten sem olyan amit le kellene követni, elég a szakóca, akkor minek csillagrombolót építeni, ugye?! A többit még hála az égnek nem ismerem, de látom, hogy lassan naponta haladunk a minden játéknak saját kliens világ felé. Néha még látom a rockstar klienst is felvillanni, de tőlük minden steamre van meg, szóval azt sem ismerem semennyire se.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #31425 2018.08.16. 15:41

Botond írta:Én elsősorban a kliensről beszélek. Látok jeleket ami alapján nem lepődnék meg, ha hirtelen mondjuk a uplay meg az origin fúzionálna így csökkentve a fejlesztési és support költségeket, miközben mégse kellene leadni a sápot a steamen. Lenne benne racionalitás, és maga az origin kliens eléggé visszafelé lépdel, mintha vennék ki belőle a pénzt vagy nemtom. Furi. Jól látszik, hogy steam/goggalaxy/uplay fejlődik/fejlesztik, origin meg egyhelyben vagy visszafele halad. Bnet is kicsit ilyen sötét ló, az is megkapta púpnak az activision lecsorgóit, de az a kliens se mozdulnak semerre kb. Ott ugye nincs mögötte céges szinten sem olyan amit le kellene követni, elég a szakóca, akkor minek csillagrombolót építeni, ugye?! A többit még hála az égnek nem ismerem, de látom, hogy lassan naponta haladunk a minden játéknak saját kliens világ felé. Néha még látom a rockstar klienst is felvillanni, de tőlük minden steamre van meg, szóval azt sem ismerem semennyire se.
Tökéletesen tudja az Origin kliens amit kell, nem akar egy oprendszerré válni, mint manapság minden. Veheted a gémet, gyorsan lejön, indul, csá. Az Access meg a legjobb dealek egyike a piacon.

szerk: Ja és az EA a büdös életben nem fog összebútorozni senkivel, pláne nem egy Uplayyel.
Avatar
Botond

Hozzászólás #31426 2018.08.16. 15:55

DanielT írta:Tökéletesen tudja az Origin kliens amit kell, nem akar egy oprendszerré válni, mint manapság minden. Veheted a gémet, gyorsan lejön, indul, csá.
Na ezt tudja az MS store is (kivéve Artynál). Akkor az is tökéletes. :)
Sorban lövik le a featurékat, chat része vmi botrányfos (és akkor még finom voltam), szóval valami van velük nekem akkor is az az üldözésimániáskényszerképzetem van kialakulva, de fenntartom a tévedés jogát.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #31427 2018.08.16. 16:00

Botond írta:Na ezt tudja az MS store is (kivéve Artynál). Akkor az is tökéletes. :)
Sorban lövik le a featurékat, chat része vmi botrányfos (és akkor még finom voltam), szóval valami van velük nekem akkor is az az üldözésimániáskényszerképzetem van kialakulva, de fenntartom a tévedés jogát.
Az MS Store nem tudja nálam se. Egy letöltést nem tud hibátlanul elsőre, aztán meg feltelepíteni. Vagy nyilván user error miatt lett 3 Asphalt 9 bejegyzésem a start menüben.

Ha az MS Store azt tudná, mint az Origin, akkor nem gyűlölném az egyiket és nem kedvelném a másikat. Az Originnel egyetlen bajom, hogy ha fut, akkor nem megy le sleepbe a gép. Persze ez is Win10 óta van.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #31428 2018.08.16. 17:44

Botond írta:Én elsősorban a kliensről beszélek. Látok jeleket ami alapján nem lepődnék meg, ha hirtelen mondjuk a uplay meg az origin fúzionálna így csökkentve a fejlesztési és support költségeket, miközben mégse kellene leadni a sápot a steamen. Lenne benne racionalitás, és maga az origin kliens eléggé visszafelé lépdel, mintha vennék ki belőle a pénzt vagy nemtom. Furi. Jól látszik, hogy steam/goggalaxy/uplay fejlődik/fejlesztik, origin meg egyhelyben vagy visszafele halad. Bnet is kicsit ilyen sötét ló, az is megkapta púpnak az activision lecsorgóit, de az a kliens se mozdulnak semerre kb. Ott ugye nincs mögötte céges szinten sem olyan amit le kellene követni, elég a szakóca, akkor minek csillagrombolót építeni, ugye?! A többit még hála az égnek nem ismerem, de látom, hogy lassan naponta haladunk a minden játéknak saját kliens világ felé. Néha még látom a rockstar klienst is felvillanni, de tőlük minden steamre van meg, szóval azt sem ismerem semennyire se.
Ha valaha is fuzionálnak, az nem mostanában lesz. Az on the house sem volt kliensspecifikusabb, mint az előfizetések, abból levezetni fölösleges. Igen, mindegyikhez kell Origin, mindegyik megoldható lenne anélkül is, de az előfizetés bajosabban. Beetetésre meg jó mindegyik, pontosabban az on the house ebben határeset volt, amiket kínáltak.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #31429 2018.08.16. 19:51

Moby, te most ne figyelj, mert már nem játszol pécén, de: Hivatalosan megerősítették, hogy az új i7-ek és i9-ek forrasztott kupakkal jönnek, vége a delidelős rémálomnak.
Avatar
Moby

Hozzászólás #31430 2018.08.16. 21:14

DanielT írta:Moby, te most ne figyelj, mert már nem játszol pécén, de: Hivatalosan megerősítették, hogy az új i7-ek és i9-ek forrasztott kupakkal jönnek, vége a delidelős rémálomnak.
Ma jött meg a "gamer"notebookom, amin géming hát az mondjuk pont nem lesz. Kofilék i5 lett végül, de a notebookban nincs kupak, szal nem érint a dolog :)

Vissza: “Leáldozott.hu”