A PC-s játékoknak leáldozott

A Leáldtopik új otthona
Avatar
Micsu

Hozzászólás #30381 2018.07.03. 17:33

Hagyjatok mar a 2009es wolfit, ennyire nem szepithet meg az ido valamit
A return the castle jo vt persze megjeleneskor, az utana levok meg nc kategoria, bethesda jol nyult a szeriahoz
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #30382 2018.07.03. 17:38

Micsu írta:Hagyjatok mar a 2009es wolfit, ennyire nem szepithet meg az ido valamit
A return the castles jo vt persze megjeleneskor, az utana levok meg nc kategoria, bethesda jol nyult a szeriahoz
Tavaly toltam újra, teljesen jó cucc. A RTCW-t már milliószor próbáltam végigvinni, de a MOH:AA-hoz hasonlóan az is elég korai darab, nehéz ráhangolódni.
Ellenben lepörgött a Spec Ops: The Line
Akár a cover shooter műfaj hattyúdalának is mondhatnám, de nyilván azóta is kijött még vagy 2 Gears rész. Plusz éppen a fedezék rendszer sutasága miatt haltam a legtöbbet, ami az alapból elérhető hardo módot (suicide mission) elég frusztrálóvá tette helyenként. A másik vezető halál ok pedig a "rohanj" típusú utasítások alatti random gameover képernyők voltak.
Vannak ugye AI társaink, akikhez a játék elvárná, hogy a sztori végére kötődjünk valamire, ezt erősítendő adhatunk nekik minimális parancsokat, de a játékmechanika legalább annyira kiforratlan, mint társaink jelleme. Ott van valami, de nem igazán elég ahhoz hogy érdekeljen. Ha már a csapatutasítások: egész effektívek amíg az ellenfél nem vett észre (ami elég ritka, mert hiába osztok fejest hangtompítóval, már rögtön megy a rohadt sziréna), de amint repkednek a lövedékek kb. el is lehet felejteni.
Lugo a fehér sharpsooterünknek, eleve amíg kijelöljük fedetlenül a célját addig akár mi is lőhetnénk, de még ezen felül is eltanakodik hosszú másodpercekig, hogy most lelője, ne lője, otthon nyitva hagyta-e a zuhanyt, meg egyáltalán miért is harcolunk. Tömören: mérsékelten effektív. Adams, a feka lmg-s pedig még annyira sem. Előreszalad és nem elég, hogy lelövik és nekünk, vagy Lugonak kell felszednie, de közben sem fog eltalálni senkit, így felesleges rá hagyatkozni, csak az időnket pocsékolja.
Ezen kívül, mint mondtam fel tudják éleszteni egymást (minket nem, pedig a Republic Commandoban ez azért párszor kihúzott a slamasztikából és itt is jól jött volna, ha már belerakták), illetve tudnak még stun gránátot dobni, ha a játék is úgy gondolja és megajándékoz a megfelelő prompttal. Utóbbit megszívlelendő kihasználni, mert a stun gránát jó dolog, viszont nekünk mindössze kb. 2 mission erejéig fog rendelkezésre állni, utána csak az AI tudja dobálni, de ő számolatlanul.
A technó rendben van, még ma sem csúnya, viszont kell alá gpu is bőven, plusz AA-t csak driverből/egyéb harmadik féltől származó buherával lehet előcsalni, ami megintcsak tovább emeli a powa igényét a cuccnak.
Anno a fedezékből lövöldöző dömping alatt tényleg nagyon kitűnhetett, de még ma is egyedinek mondható / 10.
UI: A beválogatott zenékért hatalmas plusz pont!
phpBB [media]
Avatar
Botond

Hozzászólás #30383 2018.07.03. 20:45

Ma írtam a Microsoftnak a visszajelzés központban, hogy basszák már meg, hogy az akciós cuccokra se lehet rászűrni a storejukban. :D Előrelököm őket a fejlődés útján!
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #30384 2018.07.03. 22:17

Botond írta:Ma írtam a Microsoftnak a visszajelzés központban, hogy basszák már meg, hogy az akciós cuccokra se lehet rászűrni a storejukban. :D Előrelököm őket a fejlődés útján!
Az MS store és a fejlődés egy mondatban, amikor a megjelenése óta a legnagyobb változás a neve és az ikonja volt...
Spoiler
Kép
Avatar
arty

Hozzászólás #30385 2018.07.04. 08:19

SlickAdam írta:nem is kell haosnlo rombolhatosag. kö-sátrakat meg allvanyokat szetkalapalni... huuuha.
csipöböl: just cause 3
de, kell. ha a házadba beb*sz a ménkő, az is szétmegy, menjen csak szét a gémben is! :)
most az h itt a szuperkalapáccsal IS szétüthető, az egy dolog, lépj túl a scifi(!!!) elemeken egy scifi(!!!) játékban ;)

jc3 csak látványos robbanásokat tud, a környezet nemigazán rombolható (tehát nem mehetsz be a bázisra a bázisfalat szétrombolva, mer... csak)
guerillában ott mész be, ahol akarsz
Avatar
arty

Hozzászólás #30386 2018.07.04. 08:28

Zóanagyvarázsló írta:Írtam, hogy szólj, de te ezek szerint a PS3 előtt vártál rám. Én sajnos nem érek rá állandóan (ráadásul seasonal karakterrel is megy a co-op a Diablo 3-ban, azt nem hanyagolhatom nagyon a véges szezon miatt), de ha összebeszélünk Steamen, akkor csütörtök vagy péntek vagy mindkettő jó lehet.

De hogy a Groundhog Day megkopott :wow3: OK, nyilván sírva röhögősként kevésbé lehet nézni 2018-ban vagy nagyot ütő ötletként, de mint film, még mindig kegyetlen jó az egész. (Néhány éve láttam csak először, valahogy mindig elkerültem.)
itt tudok szólni, mert 2018-ban offline ember vagy! ;) (jótudom, steam... de az a pécén megy - a mobilapp egy retek, jön a notify hogy rámírtak, de a chatben NEM látszik utána se amit írtak)
péntek szerintem összejöhet, de ígéretet én se tudok tenni (még, most)

nem írtam hogy "megkopott" - azt írtam, hogy a scifi háttér jobban bejön, mint a romkom! :P
Avatar
arty

Hozzászólás #30387 2018.07.04. 08:32

jön a 4k pecs a héló gyűjteményhez (master chief collection), ergo a reach megint mostohagyerek (végülis csak a legjobb rész szerintem) :(

a 360 legszebb címe (halo 4) még one-on is megállja a helyét (képeken, valóságban játszva azért látszottak a prevgen megoldások :( ):

43173883391_5649298441_o.jpg
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #30388 2018.07.04. 09:19

arty írta:de, kell. ha a házadba beb*sz a ménkő, az is szétmegy, menjen csak szét a gémben is! :)
most az h itt a szuperkalapáccsal IS szétüthető, az egy dolog, lépj túl a scifi(!!!) elemeken egy scifi(!!!) játékban ;)

jc3 csak látványos robbanásokat tud, a környezet nemigazán rombolható (tehát nem mehetsz be a bázisra a bázisfalat szétrombolva, mer... csak)
guerillában ott mész be, ahol akarsz
felreertettel. ILYEN gagyi rombolhatosag NEM kell. mert ez gagyi. üres vázakat kalapalsz szet. na majd ha egy normalis - jol kinezö, targyakkal teli - epületet is szet lehet verni, küldjed a PM-tet! :nezze:
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #30389 2018.07.04. 09:46

SlickAdam írta:felreertettel. ILYEN gagyi rombolhatosag NEM kell. mert ez gagyi. üres vázakat kalapalsz szet. na majd ha egy normalis - jol kinezö, targyakkal teli - epületet is szet lehet verni, küldjed a PM-tet! :nezze:
Na majd a Krekdáwn3 a felhőpowával! :nezze:
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #30390 2018.07.04. 10:16

arty írta:itt tudok szólni, mert 2018-ban offline ember vagy! ;) (jótudom, steam... de az a pécén megy - a mobilapp egy retek, jön a notify hogy rámírtak, de a chatben NEM látszik utána se amit írtak)
péntek szerintem összejöhet, de ígéretet én se tudok tenni (még, most)

nem írtam hogy "megkopott" - azt írtam, hogy a scifi háttér jobban bejön, mint a romkom! :P
Nekem semmi problémám a mobilappal, mivel nem élek ilyesmivel. Egyébként hol kéne online lennem, és miért?
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #30391 2018.07.04. 10:17

arty írta:jön a 4k pecs a héló gyűjteményhez (master chief collection), ergo a reach megint mostohagyerek (végülis csak a legjobb rész szerintem) :(

a 360 legszebb címe (halo 4) még one-on is megállja a helyét (képeken, valóságban játszva azért látszottak a prevgen megoldások :( ):

43173883391_5649298441_o.jpg
PC-re meg csesznek kinyomni ezeket is. Nem baj, Halo Wars legalább van, és abban is van co-op.
Avatar
arty

Hozzászólás #30392 2018.07.04. 11:16

SlickAdam írta:felreertettel. ILYEN gagyi rombolhatosag NEM kell. mert ez gagyi. üres vázakat kalapalsz szet. na majd ha egy normalis - jol kinezö, targyakkal teli - epületet is szet lehet verni, küldjed a PM-tet! :nezze:
9 éves openworld cucctól várod el a gazdagon berendezett szobákat.... csak szólok ;)

és attól még, hogy mennyire berendezett egy szoba, a rombolhatóság nem lett (volt) rosszabb: a legtöbb épületet nem csodáltam meg belülről, amikor kintről szétrakétáztam a 'csába és néztem ahogy ráomlik a hadseregre ;)
Avatar
arty

Hozzászólás #30393 2018.07.04. 11:17

Zóanagyvarázsló írta:Nekem semmi problémám a mobilappal, mivel nem élek ilyesmivel. Egyébként hol kéne online lennem, és miért?
ha olyan eszközön lennél online, ahol akkor is elérlek, amikor nem megy a pécé(m/-d) ;)
és nem KELL, csak segítene összehozni sztem.

szerintem a MasterChief collection, aka "összes" héló, fog jönni majd pécére, ... majd. elnézve a 4k pecs elkészültét, 2020+ :D
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #30394 2018.07.04. 11:29

arty írta:9 éves openworld cucctól várod el a gazdagon berendezett szobákat.... csak szólok ;)

és attól még, hogy mennyire berendezett egy szoba, a rombolhatóság nem lett (volt) rosszabb: a legtöbb épületet nem csodáltam meg belülről, amikor kintről szétrakétáztam a 'csába és néztem ahogy ráomlik a hadseregre ;)
semmit nem varok el töle, jatszottam vele vagy 3 orat es dobtam a picsaba. ebben 9 evvel ezelött is primitiv volt a vizualis megvalositasa a rombolasnak. erröl beszelek. ilyen nem kell. vagy jol vagy sehogy.
elvezted, hogy összedölnek a "kartyavarak"? jovan baszki, domino rekordkiserletek is menök, vannak ilyen YT csatornak is. biztos elvezned :D
Avatar
arty

Hozzászólás #30395 2018.07.04. 12:04

SlickAdam írta:semmit nem varok el töle, jatszottam vele vagy 3 orat es dobtam a picsaba. ebben 9 evvel ezelött is primitiv volt a vizualis megvalositasa a rombolasnak. erröl beszelek. ilyen nem kell. vagy jol vagy sehogy.
elvezted, hogy összedölnek a "kartyavarak"? jovan baszki, domino rekordkiserletek is menök, vannak ilyen YT csatornak is. biztos elvezned :D
ha ez a primitiv, mi a jelző a többire?
a jobb a fals/statikus szerinted? amikor az üvegpoharat se tudod lelökni az asztalról a kézigránáttal? merthogy ha nem írnak hozzá jó fizikát, amivel leesik, kifolyik belőle a folyadék, akkor inkább SEHOGY ne mozduljon el.... VAGY akkor ne is legyen üvegpohár a játékban, sőt, konyhaasztal se, amin "kéne lennie" üvegpohárnak, ergo konyha se, ház se.... JÁTÉK SE!?

ez már ilyen GT védőbeszéd kategori :D
abban is inkább ne legyen SEMMI, ha az nem jó (és az hogy mi a jó, az meg objektiv, szabványosított szint, mindenre, nyilván, ugye? ;) )

nem is nagyon értem, hogy játszottad te a ps1-2-stb éra játékait (felteszem MINDENT félbehagytál 3 óra után, ezesetben respekt a konzisztens hozzáállásodhoz :D )
Avatar
Botond

Hozzászólás #30396 2018.07.04. 12:17

SlickAdam írta:semmit nem varok el töle, jatszottam vele vagy 3 orat es dobtam a picsaba. ebben 9 evvel ezelött is primitiv volt a vizualis megvalositasa a rombolasnak. erröl beszelek. ilyen nem kell. vagy jol vagy sehogy.
elvezted, hogy összedölnek a "kartyavarak"? jovan baszki, domino rekordkiserletek is menök, vannak ilyen YT csatornak is. biztos elvezned :D
Kirby és bomberman indahouse, cpt toad és lego undercover megrendelve.
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #30397 2018.07.04. 12:34

arty írta:... akkor inkább SEHOGY ne mozduljon el.... VAGY akkor ne is legyen üvegpohár a játékban, sőt, konyhaasztal se, amin "kéne lennie" üvegpohárnak, ergo konyha se, ház se.... JÁTÉK SE!?
szepen elterelted egy out of kontext iranyba. de, legyen fizika. de rombolasra kihegyezett cumo akkor kell (nekem), ha odabasz es nem erzem gagyinak 1 perc utan. ha a rombolas szinvonala legalabb olyan szinten van, mint a latvany. ez mar abban a 2009-es jatekban se volt igy (pedig fu de csunya cucc volt E)

Botond: :eljen:
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #30398 2018.07.04. 16:46

phpBB [media]
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #30399 2018.07.04. 16:50

SlickAdam írta:pékember.mp4
Legértelmetlenebb szoftvertúsz evör. Jönnek a filmek, a szuperhősös őrület még épp a tetőponton van, erre exklu. :fejvakaras:
Ilyen jól fizetett dilettáns álláshoz melyik mailcímre küldjek CV-t a Disney/Marvel felé? :email: Mert ennek a jogait és az egész pénzelését nem lett volna szabad a Sonynál hagyni, ha már a filmes jogokat nagyon helyesen visszavették. Az Insomniac meg simán letudta volna gyártani multiplatformként is.
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #30400 2018.07.04. 17:04

benőmenő írta:Legértelmetlenebb szoftvertúsz evör. Jönnek a filmek, a szuperhősös őrület még épp a tetőponton van, erre exklu. :fejvakaras:
Ilyen jól fizetett dilettáns álláshoz melyik mailcímre küldjek CV-t a Disney/Marvel felé? :email: Mert ennek a jogait és az egész pénzelését nem lett volna szabad a Sonynál hagyni, ha már a filmes jogokat nagyon helyesen visszavették. Az Insomniac meg simán letudta volna gyártani multiplatformként is.
sony-nal hagyni? konkretan fel lettek kerve:
"Marvel Games approached Sony Interactive Entertainment (SIE) wanting them to publish a Marvel game and to treat the game like a first party SIE title." - wikipedia
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #30401 2018.07.04. 17:12

SlickAdam írta:sony-nal hagyni? konkretan fel lettek kerve:
"Marvel Games approached Sony Interactive Entertainment (SIE) wanting them to publish a Marvel game and to treat the game like a first party SIE title." - wikipedia
Mondom, kérem a mail címet, mert hülyeséget én is tudok csinálni. Az egész Disney-Marvel őrület arról szól, hogy minél szélesebb közönséget fedjenek le, erre a játékot kiadatják egyetlen platformra. Ennek Tíájtól kezdve a PS4-en át a Switchre meg még az okoskenyérpirítóra is jönnie kéne.
Avatar
Moby

Hozzászólás #30402 2018.07.04. 18:38

benőmenő írta:Mondom, kérem a mail címet, mert hülyeséget én is tudok csinálni. Az egész Disney-Marvel őrület arról szól, hogy minél szélesebb közönséget fedjenek le, erre a játékot kiadatják egyetlen platformra. Ennek Tíájtól kezdve a PS4-en át a Switchre meg még az okoskenyérpirítóra is jönnie kéne.
Aham. És mégis ki tolta volna a szekerét? PC-re nem lehet eladni szingli játékot. Az MS hülye hozzá, hogy eladjon szingli játékot (a sunset akkorát perecelt, hogy az insomniac évekig fogja emlegetni, miközben a játék minimum korrekt volt). A nintendo beleszarik mindenbe, ami nem tőlük jön. Egyetlen esélyük volt, hogy sikercímet csináljanak belőle. Ez. És ebben szinte mindegy mennyire jó a játék, vagy nem.
Fun Fact: a féláras Hellblade most szakította át az őrületes 1 milliós eladást. Kontra szakállasgyerek, 3 nap alatt 3 millió. Minőségi, nézdahátam, szinglionly,skandimitológiás faszajáték mindkettő. Az egyik mögé a sony állt be, a másik mögé meg senki.
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #30403 2018.07.04. 18:44

Moby írta:Aham. És mégis ki tolta volna a szekerét? PC-re nem lehet eladni szingli játékot. Az MS hülye hozzá, hogy eladjon szingli játékot (a sunset akkorát perecelt, hogy az insomniac évekig fogja emlegetni, miközben a játék minimum korrekt volt). A nintendo beleszarik mindenbe, ami nem tőlük jön. Egyetlen esélyük volt, hogy sikercímet csináljanak belőle. Ez. És ebben szinte mindegy mennyire jó a játék, vagy nem.
Fun Fact: a féláras Hellblade most szakította át az őrületes 1 milliós eladást. Kontra szakállasgyerek, 3 nap alatt 3 millió. Minőségi, nézdahátam, szinglionly,skandimitológiás faszajáték mindkettő. Az egyik mögé a sony állt be, a másik mögé meg senki.
Van ez a kis garázscég, nem tudom hallottál-e már róla, valami Disney. És multiplatformként ugyanúgy jönne ps4-re is ofkorsz.
Avatar
Moby

Hozzászólás #30404 2018.07.04. 18:52

benőmenő írta:Van ez a kis garázscég, nem tudom hallottál-e már róla, valami Disney.
itt nem az ad el, aki nagy, hanem az, aki érti a mikéntjét. Ezt szopja most az ms is. A Disney meg úgy döntött ők inkább nem állnak bele a gargalizálásba, inkább rábízzák a sonyra. Remélem bejön a számitás, és az sw jogokat is átteszik a balfaszEA-től a szotyinak, és talán kapnánk végre egy címhezméltó sw játékot.
Avatar
Moby

Hozzászólás #30405 2018.07.04. 19:19

Amúgy meg épp az sw legyen az elrettentő példa arra, hogy jól van ez így ahogy van.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #30406 2018.07.04. 19:22

Moby írta:itt nem az ad el, aki nagy, hanem az, aki érti a mikéntjét. Ezt szopja most az ms is. A Disney meg úgy döntött ők inkább nem állnak bele a gargalizálásba, inkább rábízzák a sonyra. Remélem bejön a számitás, és az sw jogokat is átteszik a balfaszEA-től a szotyinak, és talán kapnánk végre egy címhezméltó sw játékot.
a sonythegameek nagyreszebol par milio peldany ment el, kivancsi vagyok mennyin kerestem igazan mikor kurva draga mind
Avatar
Moby

Hozzászólás #30407 2018.07.04. 19:30

Micsu írta:a sonythegameek nagyreszebol par milio peldany ment el, kivancsi vagyok mennyin kerestem igazan mikor kurva draga mind

Valszeg pont ez a lényeg. Eladják az 5-8 misi játékot, eladnak gépet is vele, eladnak psnt vele, eladnak kisfaszomat vele, és ez így már kigurul okéra. Mindezt úgy, hogy nemkell zilliárdokat költeni a marketingre, megcsinálják kerítésen belül. Nem keresik fossá magukat, de stabilan gördül a cucc úgy, hogy nem másból kell a lóvét belelapátolni. Erre ma kevesen képesek, de mind specializálódik valamire. A sony is. Ők azt vitték el, amit az utcára dobott mindenki. Az AAA szingli játékokat.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #30408 2018.07.04. 20:13

Moby írta:Ők azt vitték el, amit az utcára dobott mindenki. Az AAA szingli játékokat.
Na ez a durva egyébként.
Avatar
Moby

Hozzászólás #30409 2018.07.04. 20:50

DanielT írta:Na ez a durva egyébként.
Szerintem nem lenne ez akkora para, ha a kiadók/platformholderek képesek lennének végre fejet hajtani a valóság előtt, és nem feszt akarnák túldobni azt. KIZÁRT, hogy bár mást mutattak volna a számok akkor, amikor az EA pl berángatta a visceralt, és ezt minden ilyen elbaszott gyűlöletes momentumnál ki lehetett volna mondani. Nem lenne semmi baj azzal, ha midnenki abban maradna, amiből egyébként is jön a pénze. Sok pénze. Egyébként simán az ms lehetne a másik ilyen mentőcég, mert ott évtizede abszolute nem gáz, hogy a vállalati szektorból befolyó agyabajos pénzek adózás helyett ilyen hülyeségre vannak elbaszva. Senkinek nem szúr szemet, beépült már a működésbe, mitöbb, mára már hoz is pénzt(bár szerintem nem önálló költségvetésben, de mindegy). Ha normálisan képesek lennének felosztani egymást közt a piacot, ami amúgy is megtörténik, és maradnának a picsájukon, nem lenne ennyi véráldozat, és alapvetően nincs ezzel olyan nagy baj. Nem kell minden nagycégnek a mindennel is foglalkoznia.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #30410 2018.07.04. 21:30

Moby írta:Valszeg pont ez a lényeg. Eladják az 5-8 misi játékot, eladnak gépet is vele, eladnak psnt vele, eladnak kisfaszomat vele, és ez így már kigurul okéra. Mindezt úgy, hogy nemkell zilliárdokat költeni a marketingre, megcsinálják kerítésen belül. Nem keresik fossá magukat, de stabilan gördül a cucc úgy, hogy nem másból kell a lóvét belelapátolni. Erre ma kevesen képesek, de mind specializálódik valamire. A sony is. Ők azt vitték el, amit az utcára dobott mindenki. Az AAA szingli játékokat.
igen az jó pont hogy ők annyira azért nem próbálják utánozni a trendeket, jön egy pub meg fortnite amivel szarra keresik magukat a kis fejlesztők de úgy ahogy a legnagyobbak is nagyon nehezen képesek, valamilyen formában őket akarja utánozni mindenki, lecseng, jön a következő hypetrain, sokaknak meg rohadtul nem sikerült meg lehúzatják a rolót a fejlesztőkkel
Avatar
Mekee

Hozzászólás #30411 2018.07.04. 22:23

Moby írta:Fun Fact: a féláras Hellblade most szakította át az őrületes 1 milliós eladást. Kontra szakállasgyerek, 3 nap alatt 3 millió. Minőségi, nézdahátam, szinglionly,skandimitológiás faszajáték mindkettő. Az egyik mögé a sony állt be, a másik mögé meg senki.
Ezt nem igen tudom hova tenni, eladási mutatóktól lesz nekem jó, vagy a játéktól? Most hadd ne tapsikoljak az újabb bebetonozott biztonsági játékhoz, hogy egy jól bejáratott karakterre építünk, változtatunk is meg nem is, marad a jó öreg sonythegame formula, de mégis habzsolják újként, hogy mekkora újítás. (nem jön a témához szorosan, csak szúrja a szemem mé megin eza gow mizéria)
Avatar
Moby

Hozzászólás #30412 2018.07.05. 07:35

Mekee írta:Ezt nem igen tudom hova tenni, eladási mutatóktól lesz nekem jó, vagy a játéktól? Most hadd ne tapsikoljak az újabb bebetonozott biztonsági játékhoz, hogy egy jól bejáratott karakterre építünk, változtatunk is meg nem is, marad a jó öreg sonythegame formula, de mégis habzsolják újként, hogy mekkora újítás. (nem jön a témához szorosan, csak szúrja a szemem mé megin eza gow mizéria)
Hája. Elég mizéria lehet neked azt az egészet végignézni :D Kéne írnod egy levelet nekik, hogy téged ez mélységesen felháborít, és lesznek szívesek a jövőben nem ilyen kibaszottnépszerű és minőségi játékokat készíteni, hisz te már eldöntötted, olyanok ott nem készülnek! ^.^
Avatar
arty

Hozzászólás #30413 2018.07.05. 11:16

SlickAdam írta:szepen elterelted egy out of kontext iranyba. de, legyen fizika. de rombolasra kihegyezett cumo akkor kell (nekem), ha odabasz es nem erzem gagyinak 1 perc utan. ha a rombolas szinvonala legalabb olyan szinten van, mint a latvany. ez mar abban a 2009-es jatekban se volt igy (pedig fu de csunya cucc volt E)
nem out of context, hogy "inkább ne legyen ha nem elég jó [NEKEM!!!44]" és nem is először kerül elő (és most az mindegy, hogy grafika vagy fizika a téma), az érthetőségért persze szépen eltúloztam a példát

de akkor nézzünk egy "még szarabb" példát: minek készült mario kart snes-re, amikor a pálya a mode7 miatt már "3d" tudott lenni, de a járművek csak atomgagyi, 2d spriték lehettek?
erre megpróbálnál konkrét, nem kitérő választ adni?
(de tőlem mehet ugyanez az n64es, gamecubes, wii-s mariokartra is, azok is mind-mind "1 perc után gagyinak" néztek ki....)
Avatar
arty

Hozzászólás #30414 2018.07.05. 11:25

benőmenő írta:Legértelmetlenebb szoftvertúsz evör. Jönnek a filmek, a szuperhősös őrület még épp a tetőponton van, erre exklu. :fejvakaras:
roksztedi nem ért rá.
esetleg lehet, hogy a/egy AAA+++(-nak tűnő) ps4exklu is jobban megéri (nem feltétlen csak eladásokban! lehet h a pókember körüli hype így nagyobb filmbevételeket hoz, később! esetleg a sony állja a büdzsé felét akár. mittomén.), mint egy multiplatform, érdektelen C-- középfos, alibijáték... (azaz mint a filmadaptációk nagyrésze)

azt azért látni kell/lehet, hogy a filmadaptációk mára nem az évezred üzletei (hol vannak/voltak az elmult években a marvel filmek játékadaptációi? a cgi "rajzfilmek" előző konzolgenek alatt ~ömlő adaptációi? ez véletlen lenne? ;) )
Avatar
arty

Hozzászólás #30415 2018.07.05. 11:37

Moby írta:Amúgy meg épp az sw legyen az elrettentő példa arra, hogy jól van ez így ahogy van.
az abból a szempontból mégis jó példa, hogy viszonylag +egyszerű" átskinezni az aktuális battlefieldet, kicsit kazuárabbá tenni, stb. "ócsó".
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #30416 2018.07.05. 12:15

phpBB [media]
Avatar
DanielT

Hozzászólás #30417 2018.07.05. 14:48

TL;DR

5 féle gépre fosfrémes, pécére pedig egy nem elvi hibás, kiválóan működő verzió van.
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #30418 2018.07.05. 16:23

DanielT írta:TL;DR
5 féle gépre fosfrémes, pécére pedig egy nem elvi hibás, kiválóan működő verzió van.
Fosfrémesnek egyedül a Switchet mondanám, de azt én sem értem a mai napi, hogy egy platformer játéknál miért a grafribiskedést tartották fontosabbnak a 60 frém helyett, főleg amikor némelyik gép láthatóan el is bírna egy performance módot.
Handheldben meg sikerült nem megugraniuk azt az experience-t, amit 6-7 éve egy tegraLOL tablet tudott, mert....miért is amikor a felbontás is nudli meg kb. a fődig butították... :conf:
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #30419 2018.07.05. 18:40

arty írta:roksztedi nem ért rá.
esetleg lehet, hogy a/egy AAA+++(-nak tűnő) ps4exklu is jobban megéri (nem feltétlen csak eladásokban! lehet h a pókember körüli hype így nagyobb filmbevételeket hoz, később! esetleg a sony állja a büdzsé felét akár. mittomén.), mint egy multiplatform, érdektelen C-- középfos, alibijáték... (azaz mint a filmadaptációk nagyrésze)

azt azért látni kell/lehet, hogy a filmadaptációk mára nem az évezred üzletei (hol vannak/voltak az elmult években a marvel filmek játékadaptációi? a cgi "rajzfilmek" előző konzolgenek alatt ~ömlő adaptációi? ez véletlen lenne? ;) )
A filmjátékok szerintem régen azért mentek jobban, mert a filmipar sokkal nagyobb volt, így a leereszkedésük vonzóbb lehetett a kevésbé játékos tömegeknek, az alacsonyabb költségek miatt meg kevesebb befektetés kellett a sikerhez a néven túl. Ma már melyik kiadónak érné meg középszerű játékokat drágán gyártania drága licenc mellé, amikor van egy "egységes" mainstreamdömping? Így is van egyébként futószalag: lásd a Lego-játékokat. Amit meg nem a TT Games gyárt, azt a Telltale Games, csak azok nem egy az egybeni adaptációk (ahogy ez sem az lesz), és éppen ez a sikerük oka.

Egyébiránt az Insomniac a témához hangulatilag sokkal közelebb áll szerintem a Rocksteadynél, a harcrendszer színvonalát majd meglátjuk, de a játék nekem a bejelentés óta teszik.

Abban, hogy miért lett PS4-exkluzív azért az is benne lehet, hogy amikor elkezdték ezt fejleszteni, akkoriban a filmjogok miatt elég sokat tárgyalt a Disney/Marvel és a Sony, az új film is közös logóilag. Ezt nem tekintem véletlennek.

Ettől függetlenül tény, hogy a Sony eladásban és játékgyártásban erős a piacon, de azért azt is láttuk, hogy a hype-ot azért kapó Knackkel vagy az Odrerrel szenvedtek, pedig a topikban még be is jött a kipróbálók többségének. Egy Insomniac-Pókemberrel szerintem viszont lehetetlen manapság bukni, és játékosként is így járunk jól vele a túsz létét leszámítva. Elvben lehetne belőle sikeres(ebb) multiplatform is, de ahhoz tényleg nem egyszerű ideálisabb kiadót és fejlesztőt találni, még aki esetleg szóba jöhetett volna, azoktól is jött jó pár más bejelentés.

Kíváncsian várom, hogy a Rocksteady min dolgozik.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #30420 2018.07.05. 20:02

Nem is tudtam, hogy már megy a warez PS4-en. Oszt' közben meg de.

phpBB [media]
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #30421 2018.07.05. 20:20

DanielT írta:Nem is tudtam, hogy már megy a warez PS4-en. Oszt' közben meg de.
megnyitod a virágboltot?
Avatar
Botond

Hozzászólás #30422 2018.07.05. 20:26

SlickAdam írta:megnyitod a virágboltot?
Több fórumon láttam örömködni az embereket, hogy switch is végre szét van warezolva. Látni ebből vmit? Én 20 éve nem láttam semmi warezt, torrent siteot meg sose. Tényleg pörög a switch warez?
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #30423 2018.07.05. 20:31

Botond írta:Több fórumon láttam örömködni az embereket, hogy switch is végre szét van warezolva. Látni ebből vmit? Én 20 éve nem láttam semmi warezt, torrent siteot meg sose. Tényleg pörög a switch warez?
fogalmam sincs. en is olvastam meg regebben, hogy van lehetöseg ra, de nem foglalkozok ilyesmivel. miert kerded? :rolleyes:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #30424 2018.07.05. 20:41

SlickAdam írta:megnyitod a virágboltot?
Dehogy, eszembe nem jutna. Minek? Kimaxoltam a teljes kínálatot, meg egyébként se érdekel. Jatekaim.hu-val fillérek a gaming konzolon, szal' egy percet nem érne meg ezzel gányolni.
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #30425 2018.07.05. 20:48

DanielT írta:Dehogy, eszembe nem jutna. Minek? Kimaxoltam a teljes kínálatot, meg egyébként se érdekel. Jatekaim.hu-val fillérek a gaming konzolon, szal' egy percet nem érne meg ezzel gányolni.
ha lehetne vele online menni meg minden normal, lehet megcsinalnam a no disc jaccas miatt. sima wii-t is azert ciganyoltam meg, külsö hdd-re felpakolja a gep a jatekot es bódottá.
Avatar
Moby

Hozzászólás #30426 2018.07.05. 21:20

SlickAdam írta:ha lehetne vele online menni meg minden normal, lehet megcsinalnam a no disc jaccas miatt. sima wii-t is azert ciganyoltam meg, külsö hdd-re felpakolja a gep a jatekot es bódottá.
Me warez nélkül nincs nodiscjáccás? Ez az egész warez izé szerintem kb a kutyafaszát nem érdekli már. Láttam én is enkóron, hogy egy ideje már landolnak a ps4 játékok, ilyen 5-10 seederrel. Van a GTAV, aminek az ára valszeg a bödüs életben nem képes elérni az 5-t sem, aztán azon kívül minden fillérekért megy megjelenés után fél évvel. Pláne, ha még szar sajtót is kap. Onrush már féláron megy, de most jön ingyen hétvége. Szonisztórban az androméda ezernyóc, meg ilyenek.
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #30427 2018.07.05. 21:33

Moby írta:Me warez nélkül nincs nodiscjáccás? Ez az egész warez izé szerintem kb a kutyafaszát nem érdekli már. Láttam én is enkóron, hogy egy ideje már landolnak a ps4 játékok, ilyen 5-10 seederrel. Van a GTAV, aminek az ára valszeg a bödüs életben nem képes elérni az 5-t sem, aztán azon kívül minden fillérekért megy megjelenés után fél évvel. Pláne, ha még szar sajtót is kap. Onrush már féláron megy, de most jön ingyen hétvége. Szonisztórban az androméda ezernyóc, meg ilyenek.
digital nyilvan, lemezt meg mindig be köll rakni, hiaba installalja fel az egesztet.
Avatar
Moby

Hozzászólás #30428 2018.07.05. 21:35

SlickAdam írta:digital nyilvan, lemezt meg mindig be köll rakni, hiaba installalja fel az egesztet.
De ha nem szeressed, akkor minek veszed lemezen? Vedd lemez né'kül!
Avatar
Micsu

Hozzászólás #30429 2018.07.05. 21:35

DanielT írta:Nem is tudtam, hogy már megy a warez PS4-en. Oszt' közben meg de.

phpBB [media]
tele is van a bf csalókkal :D
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #30430 2018.07.05. 21:36

Moby írta:De ha nem szeressed, akkor minek veszed lemezen? Vedd lemez né'kül!
NEM! :schmoll2:
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #30431 2018.07.05. 21:39

Moby írta:De ha nem szeressed, akkor minek veszed lemezen? Vedd lemez né'kül!
Mert a dvd-t/blurayt lerippeled és ha elrohad akkor is kvázi a saját példányodat tolhatod 10 év múlva újra emuval. A digitnél meg egyszer lekapcsolják a psn-t, aztán volt-nincs.
Avatar
Moby

Hozzászólás #30432 2018.07.05. 21:45

benőmenő írta:Mert a dvd-t/blurayt lerippeled és ha elrohad akkor is kvázi a saját példányodat tolhatod 10 év múlva újra emuval. A digitnél meg egyszer lekapcsolják a psn-t, aztán volt-nincs.
Ezt érthető. Neked a saját példányod kell, amin sokkal-de-sokkal csinibb bitek vannak, mint bármelyik rippelferi verzió. Mondjuk azé, amelyik epercben is elérhető torrenten. Adom, tényleg... Meg amúgy is, ettől a psn lekapcsolástól szarok a gatyámba minden reggel. Esetleg kéne még egy zsé terv arra, hátha valaki lekapcsolja a napot. Ki tudja mifasz vár még ránk! :D
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #30433 2018.07.05. 21:50

Moby írta:Ki tudja mifasz vár még ránk! :D
ránk pottyan a zuzu. hogy mi az a zuzu? na ezaz baszki... :idiota: :nezze:
Avatar
Micsu

Hozzászólás #30434 2018.07.05. 21:52

Moby írta:Ezt érthető. Neked a saját példányod kell, amin sokkal-de-sokkal csinibb bitek vannak, mint bármelyik rippelferi verzió. Mondjuk azé, amelyik epercben is elérhető torrenten. Adom, tényleg... Meg amúgy is, ettől a psn lekapcsolástól szarok a gatyámba minden reggel. Esetleg kéne még egy zsé terv arra, hátha valaki lekapcsolja a napot. Ki tudja mifasz vár még ránk! :D
le fog kapcsolni a nap is nyugi, talán te már nem éled meg :P
Avatar
Moby

Hozzászólás #30435 2018.07.05. 21:54

SlickAdam írta:ránk pottyan a zuzu. hogy mi az a zuzu? na ezaz baszki... :idiota: :nezze:
Arra például tuti tippjeim vannak: játéklemezek folpackba csomagolása + tinfoil hat viselése 24 órában! Mondjuk én ezt még megdobnám néhány üveg lekvár előre lefőzésével, ki tudja Daninak is mire lesz ideje, meg mire nem, ha jön a zuzu! :banplz:
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #30436 2018.07.05. 21:57

Moby írta:Arra például tuti tippjeim vannak: játéklemezek folpackba csomagolása + tinfoil hat viselése 24 órában! Mondjuk én ezt még megdobnám néhány üveg lekvár előre lefőzésével, ki tudja Daninak is mire lesz ideje, meg mire nem, ha jön a zuzu! :banplz:
Kép
E
Avatar
Botond

Hozzászólás #30437 2018.07.05. 22:30

SlickAdam írta:fogalmam sincs. en is olvastam meg regebben, hogy van lehetöseg ra, de nem foglalkozok ilyesmivel. miert kerded? :rolleyes:
Csakis szakmai kíváncsiságból. Teljesen vakfolt nekem is a téma, és érdeklődök, hogy uptodate legyen a tudásom.
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #30438 2018.07.05. 23:57

Moby írta:Ezt érthető. Neked a saját példányod kell, amin sokkal-de-sokkal csinibb bitek vannak, mint bármelyik rippelferi verzió.
Mi a garancia, hogy x év múlva, amikor használni akarom a terméket, amiért fizettem az fent lesz torrenten meg még seedelni is fogják? Ez most olyan, hogy elvileg a BIOS fájlt is mindenkinek a saját konzoljáról kéne lerippelni.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #30439 2018.07.06. 00:52

Na jó, ez Ladda (2450) akksi nem az igazi.. Nem túl sok (7-8?) töltés után pár csak pár óráig bírják a One-kontrollert a fülessel, utána jöhet a félnapos rájuk töltés, hogy normálisan működjenek. Az Eneloopokkal (1900) kétszer-háromszor ennyi idő után sincs hasonló gond.

Magyarul: NEM ugyanaz, hanem olcsóbb és szarabb. Legalábbis az én sovány mintavételezésem alapján nem állták ki az idő próbáját.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #30440 2018.07.06. 07:13

Zóanagyvarázsló írta:Na jó, ez Ladda (2450) akksi nem az igazi.. Nem túl sok (7-8?) töltés után pár csak pár óráig bírják a One-kontrollert a fülessel, utána jöhet a félnapos rájuk töltés, hogy normálisan működjenek. Az Eneloopokkal (1900) kétszer-háromszor ennyi idő után sincs hasonló gond.

Magyarul: NEM ugyanaz, hanem olcsóbb és szarabb. Legalábbis az én sovány mintavételezésem alapján nem állták ki az idő próbáját.
Ez fura, máshol még nem láttam negatív beszámolót. :nemtudom:

Csinázzá' már egy tudományosabb tesztet, pl berakod a fullra töltött zseblámpába és meddig bírja, óra/percre mérve. Cseréltesd ki gariban, ha tényleg putricsek.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #30441 2018.07.06. 09:10

DanielT írta:Ez fura, máshol még nem láttam negatív beszámolót. :nemtudom:

Csinázzá' már egy tudományosabb tesztet, pl berakod a fullra töltött zseblámpába és meddig bírja, óra/percre mérve. Cseréltesd ki gariban, ha tényleg putricsek.
De miért ülnék én órákon át az arcomba világítva a zseblámpával? Ha fájdalmat akarok, veszek inkább AMD-t vagy konzolt - vagyis AMD-t.

Meg ahogy korábban írtam: a méretei is mások kicsit (AA, de szemre is látszik az eltérés), az 1000-es barnának is, egyszerűen nem megy bele mindenbe, vagy legalábbis jó kondi kell hozzá. Ki tudja, hogy kompatibilis-e a lámpámmal :ticking:

Az egész nagyon nem is nagyon érint. Engem a kontroller érdekel, lehet bármilyen menő, ha a kontrollerrel megadja magát. Ha lesz rá kedvem és időm, akkor persze tesztelem (ugye a fehér 1900-as Eneloop nálam a referencia, nem a fekete 2450-es Eneloop Pro), mint , de egyelőre van jobb dolgom is.

A gariztatás viszont problémás lehet, mert mással hozattam, aki beugrott az IKEA-ba, eszem ágában nem volt kitérőt tenni vagy postaköltséget fizetni. Nem is gondoltam bele, hogy ezekhez van garancia, pedig a szódáspatronok között is volt annyi moslék, hogy felmerülhetett volna bennem.
Avatar
Botond

Hozzászólás #30442 2018.07.06. 11:03

Zóanagyvarázsló írta:De miért ülnék én órákon át az arcomba világítva a zseblámpával? Ha fájdalmat akarok, veszek inkább AMD-t vagy konzolt - vagyis AMD-t.
PS3-ad is van, szóval az arcodba világítás is elférne a mindennapjaidban. :gonosz1:
Avatar
Moby

Hozzászólás #30443 2018.07.06. 11:10

Botond írta:PS3-ad is van, szóval az arcodba világítás is elférne a mindennapjaidban. :gonosz1:
Ja, bírom Zónak az emberkedéseit azzal a haswell i5-el, amit mamár a legputribb ryzen is megbasz szárazon :bohoc:
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #30444 2018.07.06. 11:22

Moby írta:Ja, bírom Zónak az emberkedéseit azzal a haswell i5-el, amit mamár a legputribb ryzen is megbasz szárazon :bohoc:
Kép
Spoiler
Pont a lyukasra fúrt Jaguáros beszél! :banplz:

Egyébként tényleg elkenik egyszálon is a rájzenek a haswellt?
Avatar
Moby

Hozzászólás #30445 2018.07.06. 12:01

benőmenő írta:Kép
Spoiler
Pont a lyukasra fúrt Jaguáros beszél! :banplz:

Egyébként tényleg elkenik egyszálon is a rájzenek a haswellt?
Mint a szart. Azt már az első gen ryzen is.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #30446 2018.07.06. 12:18

Moby írta:Mint a szart. Azt már az első gen ryzen is.
Azonos herC-re lassítva az i5-öt esetleg, de miért tennénk ilyet? Ott a 4-500 mhz órajel plusz simán.
Avatar
Moby

Hozzászólás #30447 2018.07.06. 12:35

DanielT írta:Azonos herC-re lassítva az i5-öt esetleg, de miért tennénk ilyet? Ott a 4-500 mhz órajel plusz simán.
Az egyik oldalon ott a több mag, a másikon ott a töb herC. De itt az 1.gen ryzenről van szó, a kettesnél már nincs miről beszélni sem. Jó, a 2300x még nem kapható, de valamikor mostanság landol az is, na az ilyen haswell i5-t lazán megbasz, és az első felbukkant mintapéldány gond nélkül küldték 4.3-on.
Kép
Avatar
Botond

Hozzászólás #30448 2018.07.06. 12:54

GTA5-öt elkezdtem PC-n nézegetni. Elindul egy random setuppal, ami elég jóféle, de gondoltam rángatok rajta egy kicsit felfele. Aszondja, hogy kellene 36 giga VRAM. OK. :D Akkor veszek le a maxból amíg beleférünk a 12 gigás keretbe. Az is jó, csak akkor meg ledadog vezetés közben 12 frémre és 20 fölé se nagyon néz be. Hát a faszom. Nézzük mit javasol az NVIDIA experience, na az belövi úgy, hogy atomfix60 mindenhol és 4k is, de annyi mindent kikapcsol, hogy ójajj (amit nem kapcsol ki az ultra meg high), á nemtom, lehet hagyom a faszba az 1180 tiájig, mert nem érzem a hiperugrást az x360 verzióhoz képest. :D
Avatar
arty

Hozzászólás #30449 2018.07.06. 12:58

benőmenő írta:Fosfrémesnek egyedül a Switchet mondanám, de azt én sem értem a mai napi, hogy egy platformer játéknál miért a grafribiskedést tartották fontosabbnak a 60 frém helyett, főleg amikor némelyik gép láthatóan el is bírna egy performance módot.
Handheldben meg sikerült nem megugraniuk azt az experience-t, amit 6-7 éve egy tegraLOL tablet tudott, mert....miért is amikor a felbontás is nudli meg kb. a fődig butították... :conf:
naaa, a kényelmes leáldos narratíva szerint "nem bírta volna a gép"... ;) (és persze, 1:1 ezt a látványt nem bírta volna, TÉNY.)
Avatar
arty

Hozzászólás #30450 2018.07.06. 13:02

Moby írta:Onrush már féláron megy, de most jön ingyen hétvége.
az mennyire durva! (biztos voltam benne, hogy bukó lesz, de hogy ENNYIRE hamar félárasodjon??)

Vissza: “Leáldozott.hu”