A PC-s játékoknak leáldozott

A Leáldtopik új otthona
Avatar
Moby

Hozzászólás #30311 2018.07.02. 13:12

SlickAdam írta:jofele akkor lesz, ha a full hd-t ugy skalazza, hogy 2x2-be kirak minden egyes pontot.
Mer az amúgy mér kell?
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #30312 2018.07.02. 13:20

Moby írta:Mer az amúgy mér kell?
hogy pont ugy nezzen ki, mint a nativ full hd teven. ne probalja meg a lehetetlent (szebbet csinalni a full hd forrasbol), hogy aztan pont, hogy rosszabb legyen az eredmeny...
upscaled full hd:
Kép
nativ full hd:
Kép

kevesebb a rece? kevesebb. de mosottabb is az egesz...
Avatar
arty

Hozzászólás #30313 2018.07.02. 13:33

SlickAdam írta:basszus mán olcsobban vannak jofele LG 4K HDR-es OLED-ek, mint amennyiert par eve vettük a full hd-s alapot. na ja... jofele... jofele akkor lesz, ha a full hd-t ugy skalazza, hogy 2x2-be kirak minden egyes pontot. de gondolom ez a legutobbi elmelkedesünk ota meg mindig nincs es valszeg nem is lesz... amig nem alap az igazi 4K tartalom gemer szarjaimon, videoknal, ... addig nem köll.
nekem a freesync2hdrVFRstb is kéne :( az első ilyen tv 2019 tavasza, onnantól még 1 év, mire az ára beáll, tehát 2020 tavaszáig ki KELL bírnia a plazmámnak... (meg a forintnak is, mer' öccázér' nemtok eurót venni, meg semmitse :D )
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #30314 2018.07.02. 13:38

arty írta:nekem a freesync2hdrVFRstb is kéne :( az első ilyen tv 2019 tavasza, onnantól még 1 év, mire az ára beáll, tehát 2020 tavaszáig ki KELL bírnia a plazmámnak... (meg a forintnak is, mer' öccázér' nemtok eurót venni, meg semmitse :D )
ja igen, VFR is standard kene, hogy legyen... Sony E! vékapp bics
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #30315 2018.07.02. 13:49

SlickAdam írta:hogy pont ugy nezzen ki, mint a nativ full hd teven. ne probalja meg a lehetetlent (szebbet csinalni a full hd forrasbol), hogy aztan pont, hogy rosszabb legyen az eredmeny...
bar amit en szeretnek, az nem is upscaling... legyen opcio a masinaban, hogy
upscaling ON (a hoki varazs szarjuk...)
upscaling OFF (nativ 2x2 megjelenites adamnak)

vagy ha van ilyen, csak en magyarazok latatlanba, akkor sorry... van ilyen? :)
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #30316 2018.07.02. 13:49

Aki a DMC4 7. Secret Missionjét kitalálta, annak a pokolban egy külön bugyrot tartanak fönn. Mit szívtak ezek?! :boxer:
Avatar
Moby

Hozzászólás #30317 2018.07.02. 13:53

SlickAdam írta:hogy pont ugy nezzen ki, mint a nativ full hd teven
Mer a játéknál amúgy az kell? Tedd egymás mellé a kettőt. Indítsd el a játékot a játékot egy osztóval mindkettőn. Aztán gyere, és mond el, hogy neked nagyon kell a linear scaling, mer attól lesz jobb bármi. Én megcsináltam.
Nem nem ettől lesz jobb. Attól lesz jobb, hogy 4K-ban megy. Nem a scalingtől, és nem a natív fullhd-től, mer azok között irl fasz különbség nincs azon kívül, hogy az egyiknél látod a hálót, a másiknál nem. Ez mind tök jó, csak aztán felbaszod 4K-ra, és ez az egész komperzsön se fog érdekelni egy pillanatig sem. Mer honnan látsz bármit, onnan kibaszott nagy fos mindkettő a 4K-hoz képest, ahonnan nemlátod...onnan meg nem látsz faszt sem. Hűdejó.
Avatar
Moby

Hozzászólás #30318 2018.07.02. 13:58

A fotóid között is pont ennyi a különbség (csak ez még játék se). Az egyiken látod a hálót, a másikon nem. De az nem képrészlet vazze, hogy látod a gyászkeretet a pixel körül :D Meg ha ennyire odavagy érte, nem értem miért utasítod el a VR-t pl. Ott aztán van háló rendesen... :)
Avatar
DanielT

Hozzászólás #30319 2018.07.02. 14:01

SlickAdam írta:bar amit en szeretnek, az nem is upscaling... legyen opcio a masinaban, hogy
upscaling ON (a hoki varazs szarjuk...)
upscaling OFF (nativ 2x2 megjelenites adamnak)

vagy ha van ilyen, csak en magyarazok latatlanba, akkor sorry... van ilyen? :)
Van ilyen már nagyon régen. 4 pixelből rak ki 1-et.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #30320 2018.07.02. 14:03

Moby írta:Mer a játéknál amúgy az kell? Tedd egymás mellé a kettőt. Indítsd el a játékot a játékot egy osztóval mindkettőn. Aztán gyere, és mond el, hogy neked nagyon kell a linear scaling, mer attól lesz jobb bármi. Én megcsináltam.
Nem nem ettől lesz jobb. Attól lesz jobb, hogy 4K-ban megy. Nem a scalingtől, és nem a natív fullhd-től, mer azok között irl fasz különbség nincs azon kívül, hogy az egyiknél látod a hálót, a másiknál nem. Ez mind tök jó, csak aztán felbaszod 4K-ra, és ez az egész komperzsön se fog érdekelni egy pillanatig sem. Mer honnan látsz bármit, onnan kibaszott nagy fos mindkettő a 4K-hoz képest, ahonnan nemlátod...onnan meg nem látsz faszt sem. Hűdejó.
Teszteltem én 4K tévén mindenféle nem natív tartalmat és rohadtul nem volt impresszívebb, mint a fullHD-n a downsampled kép.

A hét bármelyik napjának bármelyik órájában választanám pl a 2560x1440 render megjelenítését fullhd kijelzőn, a 4K helyett.
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #30321 2018.07.02. 14:05

DanielT írta:Van ilyen már nagyon régen. 4 pixelből rak ki 1-et.
akkor elkezdem nezegetni a masinakat...

Moby: es a VR-t is. :idiota: :bdead:
Avatar
Moby

Hozzászólás #30322 2018.07.02. 14:06

DanielT írta:Teszteltem én 4K tévén mindenféle nem natív tartalmat és rohadtul nem volt impresszívebb, mint a fullHD-n a downsampled kép.
Persze, hogy nem. Ilyet én sem állítottam.
Avatar
Moby

Hozzászólás #30323 2018.07.02. 14:08

Amúgy ja, az 1440p az ilyen globál megoldókulcs, mert az felfelé és lefelé is geciszépen skálázódik
Avatar
DanielT

Hozzászólás #30324 2018.07.02. 14:10

SlickAdam írta:akkor elkezdem nezegetni a masinakat...

Moby: es a VR-t is. :idiota: :bdead:
Hugy mind, felejtsd el. NINCS olyan kijelző, amiért manapság pénzt érdemes adni, ha van már otthon egy jó és neked ott az OLED.

Majd a microled esetleg 5 év múlva, addig nyugi van.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #30325 2018.07.02. 14:11

Moby írta:Amúgy ja, az 1440p az ilyen globál megoldókulcs, mert az felfelé és lefelé is geciszépen skálázódik
Hát a 4K pana LCD-n egy homályos GENNY volt. Míg a fullhd-n a plusz élesség+AA érzést adja.
Avatar
Botond

Hozzászólás #30326 2018.07.02. 14:14

DanielT írta:Teszteltem én 4K tévén mindenféle nem natív tartalmat és rohadtul nem volt impresszívebb, mint a fullHD-n a downsampled kép.
Akkor csak a natív 4k marad, mint megoldás. Én azzal szoktam tesztelni, és jóféle. Nem egy FHD vagy 720p vagy 1440p, az igaz, de jóféle. :o
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #30327 2018.07.02. 14:14

DanielT írta:Hugy mind, felejtsd el. NINCS olyan kijelző, amiért manapság pénzt érdemes adni, ha van már otthon egy jó és neked ott az OLED.
meg a plazmacsek :nezze:

csak kivancsi lennek erre a "HDR-töl megbolondulsz gyerek" dologra. mert ugye OLED-en biztos ugy müködik, ahogy köll. kontrasztos kepen kiesik a szemed, sötet horrornal meg tökeletes fekete E.
Avatar
Moby

Hozzászólás #30328 2018.07.02. 14:15

DanielT írta:Hát a 4K pana LCD-n egy homályos GENNY volt. Míg a fullhd-n a plusz élesség+AA érzést adja.
Akkor a 4k panának valami fos scalere volt. Eddig bármin néztük, a natív után messze-messze az volt a legjobb. Többnyire azt is használjuk. Én is otthon abban nyomattam az összes 4k kijelzőmön, ha nem bírta a cucc a 4K-t. Mondjuk nálunk azért más a helyzet, mert a hw skáláz, nem a tévé, így nem a tv scalerére van bízva a dolog, ergo bármilyet lehet használni.
Panám nem volt soha otthon sem. Fact.
Avatar
Moby

Hozzászólás #30329 2018.07.02. 14:18

SlickAdam írta:meg a plazmacsek :nezze:

csak kivancsi lennek erre a "HDR-töl megbolondulsz gyerek" dologra. mert ugye OLED-en biztos ugy müködik, ahogy köll. kontrasztos kepen kiesik a szemed, sötet horrornal meg tökeletes fekete E.
Még mindig nem nagyon van meg a fejekben mi az a HDR :D A HDR lényege kurvára nem az, hogy kontrasztos képen kiessen a szemed. Ezt távírányítóval is meg tudod csinálni, ehhez nem kell HDR.
Avatar
Botond

Hozzászólás #30330 2018.07.02. 14:20

Moby írta:Akkor a 4k panának valami fos scalere volt. Eddig bármin néztük, a natív után messze-messze az volt a legjobb. Többnyire azt is használjuk. Én is otthon abban nyomattam az összes 4k kijelzőmön, ha nem bírta a cucc a 4K-t. Mondjuk nálunk azért más a helyzet, mert a hw skáláz, nem a tévé, így nem a tv scalerére van bízva a dolog, ergo bármilyet lehet használni.
Panám nem volt soha otthon sem. Fact.
Szarháromévestescoakciósamsungban is van négy magos proci, azzal skáláz ahogy kell, és még van rá AI, ami meg beleszínez átmentet a plusz képpontokkal, amitől csak szebb lesz a natívnál, jobbak a színátmenetek, eltűnik a rece, stb. Lehet a többi gyártó fost gyárt, de az meg az ő dolguk. Samsungmonitor ugyanez. Na nem mintha ráengednék arra nem natív 4k tartalmat.
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #30331 2018.07.02. 14:21

Moby írta:Még mindig nem nagyon van meg a fejekben mi az a HDR :D A HDR lényege kurvára nem az, hogy kontrasztos képen kiessen a szemed. Ezt távírányítóval is meg tudod csinálni, ehhez nem kell HDR.
azt vagom, hogy van mas is. no de mi is? meseljed el, te sokat latott katona! :idiota: a szivarvany vegibül hozzak az extra szineket?
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #30332 2018.07.02. 14:26

DanielT írta:Hugy mind, felejtsd el. NINCS olyan kijelző, amiért manapság pénzt érdemes adni, ha van már otthon egy jó és neked ott az OLED.

Majd a microled esetleg 5 év múlva, addig nyugi van.
Na ez az. Szeretnék egy közepes méretű (50") tévét az ágy végébe, de egyszerűen rossz korba születtem. Eszetlen költekezést vagy átmeneti megoldást (mennyiségre van tévé, sok is) meg már nem akarok, de így marad a 42"-os bélyeg.

Ülhetnék közelebb, de így is 2 méterre vagyok tőle, ami (S)NES Minire jó.
Avatar
Moby

Hozzászólás #30333 2018.07.02. 14:31

SlickAdam írta:azt vagom, hogy van mas is. no de mi is? meseljed el, te sokat latott katona! :idiota: a szivarvany vegibül hozzak az extra szineket?
Nem más IS. Hanem mindez egyszerre. Nem a csúcsfény, nem a kontraszt, nem a nagyobb színbontás, hanem mindezek egyszerre, vagy egész pontosan az 1 pixelhez rendelt színinformáció mennyisége. Anno ezer éve valamikor az unreal környékén felléptünk 16 bitről 24-re, és azóta nincs tovább. A felbontás folyamatosan növekszik, míg a pixelek színinformációja évtizedek óta helyben topog. A HDR nem más, nem több, nem valami megfoghatatlanabb izé, mint a 24 bitről 30-ra léptünk fel(meg megyünk a 36 felé). Meg ki lett mondva, hogy nem csak a színinformáció legyen több matematikailag meg jelátvitelben, hanem a fekete legyen nagyon fekete (és specifikálva), a fehér meg kibaszottul fehér (és specifikálva).
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #30334 2018.07.02. 14:34

benőmenő írta:Már hogyne volna! Egyszerre akar bedessz oldschool shooter és lopakodós játék lenni. Ennek az a következménye, hogy ott állsz a dualwield gépágyúval, de ha feléd tüsszent egy gőznáci -> instadeath. Az iDTech 5 pedig túl lett tárgyalva párszor. Tehát itt van egy játék, ami mind játékmenetre, mind technóban elvérzett nálam. Persze, hogy nem vettem meg a dlc-t hozzá, ennyire még én is következetes vagyok. Legtúlértékeltebb játék a generációban szvsz.
Arty: Jelentem én már toltam wolf3d-t laptopon, hazafelé vonatozva.
Az elején még überen is tankok voltunk, kséőbb már ez nyilván nem működött, de messze nem egy két kilométerről lehitszkennelnek fejessel játék. Most komolyan, ha magas nehézésgi szintet választasz, nem lehet elvárni, hogy az MP40-es lövedékek között tudsz nyomni bullet hellt, ez nem Doom. De így éppen eléggé lehetett bírni ahhoz, hogy vasmacsó etapokban lehessen darálni az ellent.

Mellesleg a Doomokban sem kaphatsz be sok találatot (mert akkor megszívod hosszabb távon, vagy átmész lúzerből próba), és van, aki azokban is hitszkennel.

A Tech 5 meg... Nálam továbbra is 60 fps a Wolf, a Doom és DT-trükkel az Evil Within is. A Shadow Warrior vagy a Quantum Break SOKKAL nyűgösebb.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #30335 2018.07.02. 14:34

SlickAdam írta:azt vagom, hogy van mas is. no de mi is?
Egy újabb hárombetűs bullshit, amivel próbálják megint eladni a lapostévét a lapostévé tulajoknak.

Ezt korábban jó panelnek és jó kijelző technológiának hívták, csak azt nem lehet ráhazudni és a logót szitázni a 140 ezres Tecsóstévére.
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #30336 2018.07.02. 14:35

Moby írta:hanem a fekete legyen nagyon fekete (és specifikálva), a fehér meg kibaszottul fehér (és specifikálva).
tehat egy normal LCD-LED HDR-es tevenek mar olyan jo a feketeje, mint az 5 eves plazmacsekemnek? vagy hogy van specifikalva a fekete? kontrasztos kepen (akkor a szaron is jonak tünik a fekete)?
Avatar
Moby

Hozzászólás #30337 2018.07.02. 14:39

SlickAdam írta:tehat egy normal LCD-LED HDR-es tevenek mar olyan jo a feketeje, mint az 5 eves plazmacsekemnek? vagy hogy van specifikalva a fekete? kontrasztos kepen (akkor a szaron is jonak tünik a fekete)?
Nem, nem így, a fekete "mennyiségét" nem ilyenmódon nem lehet specifikálni (van rá amőgy skála, de nem teljesen alkalmazható erre), a kontrasztarányt specifkálják. Persze az kontrasztarány az összes technónál egy agyfasz, mert olyan fizikai képességet jelöl, amitől a valóság jelentősen tér el mindegyik esetben.
Avatar
Moby

Hozzászólás #30338 2018.07.02. 14:40

DanielT írta:Egy újabb hárombetűs bullshit, amivel próbálják megint eladni a lapostévét a lapostévé tulajoknak.

Ezt korábban jó panelnek és jó kijelző technológiának hívták, csak azt nem lehet ráhazudni és a logót szitázni a 140 ezres Tecsóstévére.
Hát persze. Szerintem meg kéne kavarnod a lekvárt, mer odaég! :banplz:
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #30339 2018.07.02. 14:40

SlickAdam írta:semmi identitas zavar nincs, legjobb dolog volt a reboot, ami törtenhetett a sorozattal.
ja es okkult... szoval az old blood standalone dlc-t nem jatszotta egyikötök se... :ravasz1:
Az identitászavaron lehet vitatkozni, de kvázi direkt folytatásként igenis más irányba megy keményen a TNO, miközben ami van a korábbi helyett, komolyan véve még nagyobb baromság, mint a zombilovagidézés. Nyilván nem realitást kérek rajta számon, de van, ami egyzserűen nem jött be (eléggé). Maga a játék ettől még jóféle NOLF-light, modernebb és jobb gunplayjel.

Párórás előzményre kár itt hivatkozni. Amúgy ja, nekem kimaradt, mert elindítás nélkül töröltem. De eleve tavaly ment le csak a TNO is.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #30340 2018.07.02. 14:41

Kép

"LG 49" (124 cm) Ultra HD 4K TV Active HDR technológiával és webOS 3.5 Smart rendszerrel

Nagyobb HDR-választék az Active HDR-rel

Az Active HDR elemzi és optimalizálja a HDR10 és HLG tartalmakat, és lenyűgöző HDR-élményt biztosít. Az LG TV-vel több HDR-tartalmat biztosítva exkluzív módon dolgozza fel a HDR10 és HLG tartalmakat."

148.690 Ft

AHHA. Le fog nyűgözni a HDR élmény.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #30341 2018.07.02. 14:42

DanielT írta:Kép

"LG 49" (124 cm) Ultra HD 4K TV Active HDR technológiával és webOS 3.5 Smart rendszerrel

Nagyobb HDR-választék az Active HDR-rel

Az Active HDR elemzi és optimalizálja a HDR10 és HLG tartalmakat, és lenyűgöző HDR-élményt biztosít. Az LG TV-vel több HDR-tartalmat biztosítva exkluzív módon dolgozza fel a HDR10 és HLG tartalmakat."

148.690 Ft

AHHA. Le fog nyűgözni a HDR élmény.
Már veszem is :eljen:
Avatar
Moby

Hozzászólás #30342 2018.07.02. 14:45

DanielT írta:Kép

"LG 49" (124 cm) Ultra HD 4K TV Active HDR technológiával és webOS 3.5 Smart rendszerrel

Nagyobb HDR-választék az Active HDR-rel

Az Active HDR elemzi és optimalizálja a HDR10 és HLG tartalmakat, és lenyűgöző HDR-élményt biztosít. Az LG TV-vel több HDR-tartalmat biztosítva exkluzív módon dolgozza fel a HDR10 és HLG tartalmakat."

148.690 Ft

AHHA. Le fog nyűgözni a HDR élmény.
IPS panel-t HDR-re biztos nem kéne venni, meg ez egy 8 bites SDR tévé, ami képes HDR jellel dolgozni,, de a többlet színinformáció még egy SDR tv esetén sem vész teljes egészében kárba, ahogy pl. a többlet pixelinformáció sem vész el DSR esetén downmintázva.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #30343 2018.07.02. 14:45

Zóanagyvarázsló írta:Már veszem is :eljen:
Örülök, hogy segíthettem! És méghogy nem jó korba születtél! PONT elcsípted azt a technológiai ugrást, aminek hatására VARÁZSÜTÉSRE kb 1 hónap alatt minden gyártó minden tévéje HáDéeResre változott! Jóság van! :eljen:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #30344 2018.07.02. 14:48

Moby írta:IPS panel-t HDR-re biztos nem kéne venni, meg ez egy 8 bites SDR tévé, ami képes HDR jellel dolgozni,, de a többlet színinformáció még egy SDR tv esetén sem vész teljes egészében kárba, ahogy pl. a többlet pixelinformáció sem vész el DSR esetén downmintázva.
Hát nem vagyok meggyőzve, a logó és a szöveg egészen mást ír. HDR? Az. Milyen panel van benne? Ki nem szarja le, engem csak az érdekel, hogy nyűgözzön le és exkluzív módon dolgozza fel a HDR tartalmakat. Azt meg tudja, száznegyvenkilencé'.
Avatar
Moby

Hozzászólás #30345 2018.07.02. 14:50

DanielT írta:Örülök, hogy segíthettem! És méghogy nem jó korba születtél! PONT elcsípted azt a technológiai ugrást, aminek hatására VARÁZSÜTÉSRE kb 1 hónap alatt minden gyártó minden tévéje HáDéeResre változott! Jóság van! :eljen:
Meg egyébként is, ellopja a LELKED! :D
Öregszik a leáld. Már csak a 720p-ben renderelt, szakállmentes Kratos megy át, SDR-ben, CRT tévén. Ami ezen túl van, az az ördög műve. Öltönyös ördögöké! :)
Avatar
Moby

Hozzászólás #30346 2018.07.02. 14:53

DanielT írta:Hát nem vagyok meggyőzve, a logó és a szöveg egészen mást ír. HDR? Az. Milyen panel van benne? Ki nem szarja le, engem csak az érdekel, hogy nyűgözzön le és exkluzív módon dolgozza fel a HDR tartalmakat. Azt meg tudja, száznegyvenkilencé'.
Hát persze, hogy tudja. Az SDR világban is bele lehetett szarni a milyenapanelbe, csakhát ugye...
Avatar
Botond

Hozzászólás #30347 2018.07.02. 14:54

Moby írta:Meg egyébként is, ellopja a LELKED! :D
Öregszik a leáld. Már csak a 720p-ben renderelt, szakállmentes Kratos megy át, SDR-ben, CRT tévén. Ami ezen túl van, az az ördög műve. Öltönyös ördögöké! :)
Saját gépromboló mozgalom kell a topiknak, én is úgy látom.
Luddizmus
Avatar
Moby

Hozzászólás #30348 2018.07.02. 14:56

Moby írta:Hát persze, hogy tudja. Az SDR világban is bele lehetett szarni a milyenapanelbe, csakhát ugye...
Meghát az internet világában nem olyan nagy kunszt kicsípni a kínálatból a megfelelőt, mint 15 éve. Az rtings.com-ot vagy a displayspecifications.com kb bárki is be tudja pötyögni gondolom.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #30349 2018.07.02. 15:07

Na ez tud HDR-t megjeleníteni is, nem csak logó szinten.

phpBB [media]
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #30350 2018.07.02. 15:09

Moby írta:Nem, nem így, a fekete "mennyiségét" nem ilyenmódon nem lehet specifikálni (van rá amőgy skála, de nem teljesen alkalmazható erre), a kontrasztarányt specifkálják. Persze az kontrasztarány az összes technónál egy agyfasz, mert olyan fizikai képességet jelöl, amitől a valóság jelentősen tér el mindegyik esetben.
dehogynem lehet. kibasznak egy fekete kepet es megmerik a fenyeröt. mindig is igy csekkoltak a tevek feketejet. tehat ezek definialtak egy contrast-ratio-t, ami gyakorlatban annyit jelent, hogy kibaszottulkurvara fenyes lehet a sötet utcan atsuhano autocska fenyszoroja. olvasom olyat is irnak, hogy több marad a detail a kontrasztos kep sötet reszein. ez mondjuk bullshit igy vakon is, mert MINDEN tevenek koromfekete a feketeje pl egy "sakktabla" keppel tesztelve es ha odahogyoznak az egyik mezöre valami kis szürket, valszeg latni fogod.
ha meg lejatszod az uccso harry potter filmet es befigyel egy sötet jelenet, akkor a "deluxe" LCD-LED teven tovabbra is egy szürke masszat latsz. mert csak kontrasztos kepen tud produkalni.

tehat:
- veszel egy LCD-LED HDR-est es csak romantikus vigjatekot / nintendo cuccokat nezel rajta. DEM KOLORZ! E
- veszel egy jo plazmat, amin nezhetsz mindenfele szart, csak a "szolarium a sivatagban éjjel" cimü dokumentum filmet es hasonlokat nem.
- veszel egy draga OLED HDR-t es örülsz, mint hülyegyerek az almanak. a "draga" szot nem veletlenül irtam, mert alap OLED-ek nem tudnak olyan fenyesek lenni, mint a LED-esek (en LG-m se... persze plazmat leveri es meg sok is nekem a standard beallitasnal is)

vegülis a 3. opcio miatt lehetne nezelödni, de ugy tünik engem ebböl az egesz HDR-böl max a jobb színek erdekelnenek (ami kissé büzlik... de nem a techno miatt), fenyeröt en inkabb lefele szoktam tekerni, nem kellenek retina-égetö informaciok a kepernyöre.

na majd ha beszarik a plazma vagy lesz mar VFR is a HDR mellett.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára SlickAdam 2018.07.02. 15:11-kor.
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #30351 2018.07.02. 15:10

DanielT írta:Na ez tud HDR-t megjeleníteni is, nem csak logó szinten.

[video]pink floyd tv[/video]
blokkolnam
Avatar
Botond

Hozzászólás #30352 2018.07.02. 15:13

DanielT írta:Na ez tud HDR-t megjeleníteni is, nem csak logó szinten.

falvideó.mpeg4
Inputlag milyen gémmódban? :o
Avatar
Moby

Hozzászólás #30353 2018.07.02. 15:54

SlickAdam írta:dehogynem lehet. kibasznak egy fekete kepet es megmerik a fenyeröt.
És ezen mit kéne mérni? Az oled a feketén nem bocsájt ki fényt, a plazma sem, és egy FALD sem, de még egy edge-lit led sem, ha éppen úgy mérik. 0 értéked lesz mindenhol. Defaszánmegmértük :D
Avatar
Moby

Hozzászólás #30354 2018.07.02. 15:55

SlickAdam írta:blokkolnam
Egész addig, amíg nem látod közelről. Kilométeres rések vannak a pixelek között. Üljhátrébb(tm).

/mire ebből lesz emberi léptékben kijelző, valami élhető denzitással, addigra lesz helyette más. Mondjuk ennek az összenövesztése lcd-vel, ahol ilyen mikrogecikkel lesz pixelenként megvilágítva a kvarcóra. Erről asszem írtam korábban.
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #30355 2018.07.02. 16:00

Moby írta:És ezen mit kéne mérni? Az oled a feketén nem bocsájt ki fényt, a plazma sem, és egy FALD sem, de még egy edge-lit led sem, ha éppen úgy mérik. 0 értéked lesz mindenhol. Defaszánmegmértük :D
hogy micsudi? plazma es edge-lit nem bocsajt ki fenyt?! :-O (FALD-ot nemtommi).
Avatar
Botond

Hozzászólás #30356 2018.07.02. 16:00

Moby írta:Egész addig, amíg nem látod közelről. Kilométeres rések vannak a pixelek között. Üljhátrébb(tm).

/mire ebből lesz emberi léptékben kijelző, valami élhető denzitással, addigra lesz helyette más. Mondjuk ennek az összenövesztése lcd-vel, ahol ilyen mikrogecikkel lesz pixelenként megvilágítva a kvarcóra. Erről asszem írtam korábban.
De hát ő azt szereti, a rácsot.
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #30357 2018.07.02. 16:01

Moby írta:Egész addig, amíg nem látod közelről. Kilométeres rések vannak a pixelek között. Üljhátrébb(tm).

/mire ebből lesz emberi léptékben kijelző, valami élhető denzitással, addigra lesz helyette más. Mondjuk ennek az összenövesztése lcd-vel, ahol ilyen mikrogecikkel lesz pixelenként megvilágítva a kvarcóra. Erről asszem írtam korábban.
ezt TALAN hajlando lennek 4+ meterröl nezni :mf1:
Avatar
Moby

Hozzászólás #30358 2018.07.02. 16:33

Botond írta:De hát ő azt szereti, a rácsot.
Jatényleg :)
Avatar
arty

Hozzászólás #30359 2018.07.02. 16:39

Zóanagyvarázsló írta:Az identitászavaron lehet vitatkozni, de kvázi direkt folytatásként igenis más irányba megy keményen a TNO, miközben ami van a korábbi helyett, komolyan véve még nagyobb baromság, mint a zombilovagidézés. Nyilván nem realitást kérek rajta számon, de van, ami egyzserűen nem jött be (eléggé). Maga a játék ettől még jóféle NOLF-light, modernebb és jobb gunplayjel.

Párórás előzményre kár itt hivatkozni. Amúgy ja, nekem kimaradt, mert elindítás nélkül töröltem. De eleve tavaly ment le csak a TNO is.
de miért reálisabb, hogy náci katonákat megszálja a 'zördög, minthogy robotkutyát gyártanak?? hogy az istenbe lehet gondolkodó lényként egy alapvetően alternativ náci világban ilyen elfogadni a tehnofejlődés HELYETT ?? :D
Avatar
arty

Hozzászólás #30360 2018.07.02. 16:45

SlickAdam írta:(FALD-ot nemtommi).
ezer led van a panel mögött és ahol nincs fény, ott azon a részen lekapcsolja a háttérvillt :)
sajna a 8 millió pixel mögötti ezer led nem 1:1 megfeleltethető, így azé lesz némi fénylés, cserébe a millióstévé felmegy 1500-2000 nitsig és TÉNYLEG kiég a szemed, ha a napba fordítod a kamerát :D

bármikor vennék inkább egy "beégős" oledet....
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #30361 2018.07.02. 16:53

arty írta:ezer led van a panel mögött és ahol nincs fény, ott azon a részen lekapcsolja a háttérvillt :)
sajna a 8 millió pixel mögötti ezer led nem 1:1 megfeleltethető, így azé lesz némi fénylés, cserébe a millióstévé felmegy 1500-2000 nitsig és TÉNYLEG kiég a szemed, ha a napba fordítod a kamerát :D

bármikor vennék inkább egy "beégős" oledet....
ja mar tudom, a local dimming. az otvaras megoldas (konkretan inkabb egy szürke kepernyö, mint egy halo-s fos..).
Avatar
Micsu

Hozzászólás #30362 2018.07.02. 19:01

Botond írta:Akkor csak a natív 4k marad, mint megoldás. Én azzal szoktam tesztelni, és jóféle. Nem egy FHD vagy 720p vagy 1440p, az igaz, de jóféle. :o
en inkabb maradtam jatekoknal a 1440nel mert nem kell ala akkora powwa pedig van 4k kijelzom
Avatar
Micsu

Hozzászólás #30363 2018.07.02. 19:08

arty írta:de miért reálisabb, hogy náci katonákat megszálja a 'zördög, minthogy robotkutyát gyártanak?? hogy az istenbe lehet gondolkodó lényként egy alapvetően alternativ náci világban ilyen elfogadni a tehnofejlődés HELYETT ?? :D
Tom Cruise fanoktol mit varsz :nemtudom:
Avatar
arty

Hozzászólás #30364 2018.07.03. 00:11

Micsu írta:Tom Cruise fanoktol mit varsz :nemtudom:
tőlük vártam volna a legtöbbet :(

wb-883316896709-Full-Image_GalleryBackground-en-US-1482273989478._RI_SX940_.jpg
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #30365 2018.07.03. 00:12

arty írta:de miért reálisabb, hogy náci katonákat megszálja a 'zördög, minthogy robotkutyát gyártanak?? hogy az istenbe lehet gondolkodó lényként egy alapvetően alternativ náci világban ilyen elfogadni a tehnofejlődés HELYETT ?? :D
Én azon röhögtem, hogy

Spoiler
az órásmester zsidó és társai a főállásuk mellett éjszakánként világmegváltó szupertalálmányokat gyártottak látszólag erőforrás nélkül a fióknak a :banplz: -terv keretében, de aztán jöttek a nácik, és az órájuk ellopott varázsfelhúzójával gyorsan meghódították a világot.


Erőltetett, röhejes gagyi volt, a zombikat legalább már megszoktuk. Nem mondom, hogy ettől rossz lett így a játék, mert bejött, még a sztori is egész szórakoztató korrekt volt ehhez képest, meg nyilván over the top baromság az egész, de ha már váltás, örültem volna, ha a lore-t értelmesebben csinálják.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #30366 2018.07.03. 00:16

arty írta:tőlük vártam volna a legtöbbet :(

wb-883316896709-Full-Image_GalleryBackground-en-US-1482273989478._RI_SX940_.jpg
Szar film, az eredetiben japán volt a főhős, és a vége sem ugyanaz volt! :szomoru1:
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #30367 2018.07.03. 08:59

arty írta:tőlük vártam volna a legtöbbet :( Oblivion.jpg
Ezért a mai napig külön utálom, mert sokkal nehezebb lett rákeresni az Elder Scrolls 4-re, erre most csinál egy Mission Impossible-t Fallout alcímmel. Ezeknek a szcientológusoknak nagyon a bögyében lehet valaki a Bethesdánál. :banplz:
Avatar
arty

Hozzászólás #30368 2018.07.03. 09:38

Zóanagyvarázsló írta:Én azon röhögtem, hogy

Spoiler
az órásmester zsidó és társai a főállásuk mellett éjszakánként világmegváltó szupertalálmányokat gyártottak látszólag erőforrás nélkül a fióknak a :banplz: -terv keretében, de aztán jöttek a nácik, és az órájuk ellopott varázsfelhúzójával gyorsan meghódították a világot.


Erőltetett, röhejes gagyi volt, a zombikat legalább már megszoktuk. Nem mondom, hogy ettől rossz lett így a játék, mert bejött, még a sztori is egész szórakoztató korrekt volt ehhez képest, meg nyilván over the top baromság az egész, de ha már váltás, örültem volna, ha a lore-t értelmesebben csinálják.
szerintem direkt volt "kissé" dzsé-film a sztori :) Blazko karaktere (is) akkora klisé, hogy biztosan nem gondolták ők ezt teljesen komolyan, én ezen nem tudtam fennakadni.

de ha neked zombiag kell, akkor vegyed szépen tovább a következő részeket ;)
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #30369 2018.07.03. 09:42

benőmenő írta:Ezért a mai napig külön utálom, mert sokkal nehezebb lett rákeresni az Elder Scrolls 4-re, erre most csinál egy Mission Impossible-t Fallout alcímmel. Ezeknek a szcientológusoknak nagyon a bögyében lehet valaki a Bethesdánál. :banplz:
Ja, én elsőre aztt hittem, hogy az Edge of Tomorrow-ból van a kép a Tom Cruzéről, de gyanús volt suit. Az Oblivion kevésbé maradt meg, de az is korrekt volt. Mármint a film, nem a TES.
Avatar
arty

Hozzászólás #30370 2018.07.03. 09:42

benőmenő írta:Ezért a mai napig külön utálom, mert sokkal nehezebb lett rákeresni az Elder Scrolls 4-re, erre most csinál egy Mission Impossible-t Fallout alcímmel. Ezeknek a szcientológusoknak nagyon a bögyében lehet valaki a Bethesdánál. :banplz:
az oblivionért én se szeretem: nem mertem elhinni, hogy 201x-ben még el merik lőni AZT a "csavart" ... ;) (de a kép egyébként az edge of tomorrowból van, ha még nem láttad, ma este azt nézed!!!!44)
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #30371 2018.07.03. 10:02

elkezdtem nezni ezt a mindfuck sorozatot Netflix-en (ja igen, maradt a subscription...), nagyon beteg es kacagtato is. fogalmam sincs, ki ez a szinesz, de zsenialis.
phpBB [media]
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #30372 2018.07.03. 10:05

Zóanagyvarázsló írta:Ja, én elsőre aztt hittem, hogy az Edge of Tomorrow-ból van a kép a Tom Cruzéről, de gyanús volt suit. Az Oblivion kevésbé maradt meg, de az is korrekt volt. Mármint a film, nem a TES.
Upsz, tényleg Edge of Tomorrow van a képen. Tom Cruise: The Movie, starring: Tom Cruise! :hehe:
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #30373 2018.07.03. 10:16

arty írta:szerintem direkt volt "kissé" dzsé-film a sztori :) Blazko karaktere (is) akkora klisé, hogy biztosan nem gondolták ők ezt teljesen komolyan, én ezen nem tudtam fennakadni.

de ha neked zombiag kell, akkor vegyed szépen tovább a következő részeket ;)
Szerintme is direkt volt, de akkor is irritálóan gagyi volt. Csak ez a része túlta számomra túl, ezért emeltem ki.

A 2009-es Wolf is irritált trélereken, de a demó tetszett, tovább nem jutottam vele, azóta meg Steamen sincs. Az RtWC-ben meg kapásból nem volt vele gondom, bár éppen valami militaristább résznél abbahagytam.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #30374 2018.07.03. 10:19

arty írta:az oblivionért én se szeretem: nem mertem elhinni, hogy 201x-ben még el merik lőni AZT a "csavart" ... ;) (de a kép egyébként az edge of tomorrowból van, ha még nem láttad, ma este azt nézed!!!!44)
Jó film, jó könyv, de nyugtass meg, hogy a Groundhog Day is megvolt! Néha meglepő dolgok is ki tudnak maradni, azért kérdezem.
Avatar
arty

Hozzászólás #30375 2018.07.03. 10:54

Zóanagyvarázsló írta:Szerintme is direkt volt, de akkor is irritálóan gagyi volt. Csak ez a része túlta számomra túl, ezért emeltem ki.

A 2009-es Wolf is irritált trélereken, de a demó tetszett, tovább nem jutottam vele, azóta meg Steamen sincs. Az RtWC-ben meg kapásból nem volt vele gondom, bár éppen valami militaristább résznél abbahagytam.
a húszkilences wolf ellenben a ps3-n is letolható VOLNA... deee szerintem inkább old blood + new colossus! :)

Idétlen időkig (gugliznom kellett!) persze megvolt és persze alapmű, de Tom filmjének körítése azért jobban ízlett - az ötlet persze már nem ütött akkorát így, de annyira nem kopott el, mint az említett másik filmbéli ;)

hjaés mikor coopozunkmá' ? most 3 hétig nincs kölköm se, ergo a két edzésnapot kivéve ÁLLANDÓAN ráérek ;) (majdnem)
Avatar
arty

Hozzászólás #30376 2018.07.03. 11:02

na, a Redfaction Guerilla kapott MEGINT egy ráncfelvarrást - persze megint semmi átütő, de steamen ingyen kapja, akinek megvolt a korábbi:

phpBB [media]


jövőre lesz 10 éves, talán akkor kap még egy frissítést ;)

Anno végigjátszottam, bírtam (az időnként végtelenül termelődő AI-t kivéve).
Mai napig nem készült semmi, hasonló rombolhatósággal:

phpBB [media]
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #30377 2018.07.03. 11:34

arty írta:Mai napig nem készült semmi, hasonló rombolhatósággal:
nem is kell haosnlo rombolhatosag. kö-sátrakat meg allvanyokat szetkalapalni... huuuha.
csipöböl: just cause 3
Avatar
Micsu

Hozzászólás #30378 2018.07.03. 11:55

első részt birtam de a trendeknek megfelelően ebből is tpst meg sandboxot csináltak :S
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #30379 2018.07.03. 12:07

arty írta:a húszkilences wolf ellenben a ps3-n is letolható VOLNA... deee szerintem inkább old blood + new colossus! :)

Idétlen időkig (gugliznom kellett!) persze megvolt és persze alapmű, de Tom filmjének körítése azért jobban ízlett - az ötlet persze már nem ütött akkorát így, de annyira nem kopott el, mint az említett másik filmbéli ;)

hjaés mikor coopozunkmá' ? most 3 hétig nincs kölköm se, ergo a két edzésnapot kivéve ÁLLANDÓAN ráérek ;) (majdnem)
Írtam, hogy szólj, de te ezek szerint a PS3 előtt vártál rám. Én sajnos nem érek rá állandóan (ráadásul seasonal karakterrel is megy a co-op a Diablo 3-ban, azt nem hanyagolhatom nagyon a véges szezon miatt), de ha összebeszélünk Steamen, akkor csütörtök vagy péntek vagy mindkettő jó lehet.

De hogy a Groundhog Day megkopott :wow3: OK, nyilván sírva röhögősként kevésbé lehet nézni 2018-ban vagy nagyot ütő ötletként, de mint film, még mindig kegyetlen jó az egész. (Néhány éve láttam csak először, valahogy mindig elkerültem.)
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #30380 2018.07.03. 15:26

arty írta:a húszkilences wolf ellenben a ps3-n is letolható VOLNA... deee szerintem inkább old blood + new colossus! :)
Teljesen rossz nyomon vagy szerintem. :D
A wolfi2009-nek a játékmenete számomra pont azért sokkal jobban élvezhető, mert megvan az a (ma már) oldschoool, cod és moh:AA-féle árkád shooter ww2 szettingben gameplay loopja, amiből soha nem lehet elég. PC-n ofkorsz normális input eszközökkel.
Ebből a Machinegames annyit fogott fel, hogy milyen viccesek a gőznácik, meg egygombos tékdáwn!!!!!444

Vissza: “Leáldozott.hu”