A PC-s játékoknak leáldozott

A Leáldtopik új otthona
Avatar
Moby

Hozzászólás #30241 2018.06.30. 21:27

DanielT írta:Na jó, a 60 frémet látva megjött a kedvem egy próbára, aztán meglátjuk. Remélem bírja majd a gép, Moby kicsit megijesztett a legutóbbi tesztjeivel. :idiota:
Na nem is lett semmi abból projektből, el is takarítottam azt a csontvázat a háztól.
Avatar
Botond

Hozzászólás #30242 2018.06.30. 21:40

Zóanagyvarázsló írta:Miért, mije van artynak? Ha hiányzik neki a TÍÁJ, akkor már megvolt a downgrade. Biztos direkt azért csinálta, hogy megint rossz legyen neki. Ő mindig megnyeri ezt a játékot :eljen:
Mint említettem már neked, cseréltünk. Nála van a founder 1080as és nálam a TIÁJ.
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #30243 2018.06.30. 22:00

Moby írta:Csúcsfény kb tízszeres, 10bit kontra 8bit(dithered), 4K kontra fullhd. Szerintem ez nem akkora kihívás ám. Fizikailag. Igen, kontrasztban szarabb.
es a fekete?
Avatar
Greyfox

Hozzászólás #30244 2018.06.30. 22:06

Moby írta:Csúcsfény kb tízszeres, 10bit kontra 8bit(dithered), 4K kontra fullhd. Szerintem ez nem akkora kihívás ám. Fizikailag. Igen, kontrasztban szarabb.
A felbontás ok. 10bit vs 8bit, ok. Nade a csúcsfény hiába tízszeres, ha bevilágítja a mellette lévő képpontokat. Azé' csak nem pixelenként világítják meg a hátteret a quantummegacsamcsungok sem.
Avatar
Moby

Hozzászólás #30245 2018.06.30. 22:32

Greyfox írta:A felbontás ok. 10bit vs 8bit, ok. Nade a csúcsfény hiába tízszeres, ha bevilágítja a mellette lévő képpontokat. Azé' csak nem pixelenként világítják meg a hátteret a quantummegacsamcsungok sem.
Ha valami 6-800 nittel világít, ott neked a feketével lesz a legkisebb bajod, mert a retinád gombostűfej-méretűre szűkül, ahogy a valóságban is. Nappal a nappali fénynél se látod az lcd szar feketéjét, pedig az a picsába sincs attól. Igen, matematikailag sosem lesz olyan jó a kontraszt, de a valóság az nem csak matek, meg a FALD tényleg nem általános, de jönnek már a 2-3000 zónás, mikroled háttérvilágítások is. De szerintem nézzetek meg egy Q8FN-t mondjuk egy TLoUR-al. Aztán egy oledet ugyanígy. Nézzétek meg ezeket nappal, aztán nézzétek meg este is.
Nem ilyen kurvaegyszerű ez sajnos, hogy az oled jó, az lcd meg, a plazma meg mindentől sokkaljobb. Mindennek van baja bőven, meg minden tud nagyon fasza is lenni. Bár ilyen geciegyszerű lenne...
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #30246 2018.06.30. 23:17

Botond írta:Mint említettem már neked, cseréltünk. Nála van a founder 1080as és nálam a TIÁJ.
Nekem? Az utóbbi időben ha kevésbé értem át, át görgettem jó pár kommentet (nem direkt, csak lapozok a topiot átfutva, utána meg nem jutok el addig, hogy olvassak is), nekem csak annyi volt meg a témából, hogy linkelted a TÍÁJ eredményeit. A tuningos vagy technikai kommentek szoktak először áldozatul esni az időhiánynak. Ha már nincs telefonbuzulás és GT vs Forza.

Mindenesetre 1080-at TÍÁJRA cserélni az menő. Arty, nem kérsz egy 1060-at az Alapítóért? :banplz:
Avatar
Greyfox

Hozzászólás #30247 2018.07.01. 00:23

Moby írta:Ha valami 6-800 nittel világít, ott neked a feketével lesz a legkisebb bajod, mert a retinád gombostűfej-méretűre szűkül, ahogy a valóságban is. Nappal a nappali fénynél se látod az lcd szar feketéjét, pedig az a picsába sincs attól. Igen, matematikailag sosem lesz olyan jó a kontraszt, de a valóság az nem csak matek, meg a FALD tényleg nem általános, de jönnek már a 2-3000 zónás, mikroled háttérvilágítások is. De szerintem nézzetek meg egy Q8FN-t mondjuk egy TLoUR-al. Aztán egy oledet ugyanígy. Nézzétek meg ezeket nappal, aztán nézzétek meg este is.
Nem ilyen kurvaegyszerű ez sajnos, hogy az oled jó, az lcd meg, a plazma meg mindentől sokkaljobb. Mindennek van baja bőven, meg minden tud nagyon fasza is lenni. Bár ilyen geciegyszerű lenne...
Végülis.. Én is használok lámpát a tv környékén retinaszűkítésre, mert hiába VA, de bevilágítás azért azon is van, nameg tök sötétben az is szürke. :nemtudom: Megnéznék én mindent, azért kérdezek, mert még nem láttam :D
Avatar
Botond

Hozzászólás #30248 2018.07.01. 07:32

Zóanagyvarázsló írta:Nekem? Az utóbbi időben ha kevésbé értem át, át görgettem jó pár kommentet (nem direkt, csak lapozok a topiot átfutva, utána meg nem jutok el addig, hogy olvassak is), nekem csak annyi volt meg a témából, hogy linkelted a TÍÁJ eredményeit. A tuningos vagy technikai kommentek szoktak először áldozatul esni az időhiánynak. Ha már nincs telefonbuzulás és GT vs Forza.

Mindenesetre 1080-at TÍÁJRA cserélni az menő. Arty, nem kérsz egy 1060-at az Alapítóért? :banplz:
Igen, neked írtam, mikor legutóbb pingelted, hogy mán nálam vanik a TIÁJa, hiába pingeled Artyt a témában.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #30249 2018.07.01. 07:55

Gondoltam elindítok egy kis Crash-t. A Win azért még JÁTÉK KÖZBEN ÉS AZ FELETT fontosnak tartotta, hogy újabb remek, hasznos, mitöbb KIVÁLÓ frissítésekről tájékoztasson.

/Usererror

koszwin10.jpg


szerk: Most rányomtam, hogy válaszok esetleg másik időpontot. Ez lett az eredménye. Rosszul klikkelek biztos és 10 méteren belül van a laptop, amire felettem a Brave böngészőt.

koszwin102.jpg
Avatar
DanielT

Hozzászólás #30250 2018.07.01. 07:59

És most megint kikapcsol a kontroller, ahogy bekapcsolom. Jót gémeltem. Köszi MS! :eljen:

"This happens to me as well. Seems to be a driver issue in the latest insider builds of Windows 10. Only happens when the controller goes to sleep after a period of time. Rebooting fixes the issue but the problem comes back when the controller goes to sleep again. Re-Syncing does not fix."

Nyolcmillióhétsztázötvenezer találat
Avatar
Botond

Hozzászólás #30251 2018.07.01. 09:31

DanielT írta:Gondoltam elindítok egy kis Crash-t. A Win azért még JÁTÉK KÖZBEN ÉS AZ FELETT fontosnak tartotta, hogy újabb remek, hasznos, mitöbb KIVÁLÓ frissítésekről tájékoztasson.

/Usererror
szerk: Most rányomtam, hogy válaszok esetleg másik időpontot. Ez lett az eredménye. Rosszul klikkelek biztos és 10 méteren belül van a laptop, amire felettem a Brave böngészőt.
Újabban fáj a fejem. Azt szoktam csinálni, hogy előrehajolok, a hátam mögött csuklónál megfogom a jobb kezemmel a balt és tiszta erőből nekifutok a betonfalnak. Nem tudjátok mit csinálhatok rosszul? A bal kezzemmel kellene a jobbat fogni? Vagy kicsi a lendület, messzebbről kellene nekifutni? Vagy mégis mit csinálhatok rosszul, mert így nagyon fáj a fejem, szóval szerintem kurvaanyjátabetonfalnak! Rágugulizok, és mindenki aki ezt csinálja szintén fejfájásról panaszkodik, szóval 1000%, hogy annak lehet hozzá köze!!!!44
Avatar
DanielT

Hozzászólás #30252 2018.07.01. 09:38

Botond írta:Újabban fáj a fejem. Azt szoktam csinálni, hogy előrehajolok, a hátam mögött csuklónál megfogom a jobb kezemmel a balt és tiszta erőből nekifutok a betonfalnak. Nem tudjátok mit csinálhatok rosszul? A bal kezzemmel kellene a jobbat fogni? Vagy kicsi a lendület, messzebbről kellene nekifutni? Vagy mégis mit csinálhatok rosszul, mert így nagyon fáj a fejem, szóval szerintem kurvaanyjátabetonfalnak! Rágugulizok, és mindenki aki ezt csinálja szintén fejfájásról panaszkodik, szóval 1000%, hogy annak lehet hozzá köze!!!!44
A betonfalnak futkosás helyett inkább mondd el, mit kellett volna másként csinálnom. Bekapcsoltam a gépet és elindítottam a gémet. Hol a hiba?
Avatar
Micsu

Hozzászólás #30253 2018.07.01. 09:39

DanielT írta:És most megint kikapcsol a kontroller, ahogy bekapcsolom. Jót gémeltem. Köszi MS! :eljen:

"This happens to me as well. Seems to be a driver issue in the latest insider builds of Windows 10. Only happens when the controller goes to sleep after a period of time. Rebooting fixes the issue but the problem comes back when the controller goes to sleep again. Re-Syncing does not fix."

Nyolcmillióhétsztázötvenezer találat
ha ez igy megy tovabb Botond sokat fog bukni az ms részvényein
Avatar
Botond

Hozzászólás #30254 2018.07.01. 10:09

DanielT írta:A betonfalnak futkosás helyett inkább mondd el, mit kellett volna másként csinálnom. Bekapcsoltam a gépet és elindítottam a gémet. Hol a hiba?
Figy, szerintem jó nyomon vagy. Megoldás helyett, meg alternatív módszerek helyett a nonstop sírás, meg ugyanazon cselekmények ismétlése és más eredmény várása az szerint pont megfelelő. Mondjuk Einstein szerint az őrület definíciója, amikor valaki ugyanazt csinálja mindig és más eredményt vár, de mit tud ő bármiről is, neki nem volt win10e, ugye.
De félretéve a faszságot. A win10 egy szakóca komplexitású dolog, szerintem túl tudsz járni az algoritmusán. Figyeld meg mit csinál, és járj túl az eszén! Én nem vagyok ilyen sokoldalúan képzett, mint ti, még azt se tudtam, hogy lehet képpontot szaporítani a monitorban, de azt kifigyeltem a bokorban lapulva éjjel, hogy ez a rohadt win10 képes és frissít negyedévente kb, amit ugye hónapokkal előre bejelentenek, szóval nem tud felkészületlenül érni, hanem rá tudok készülni, mint a forza horizon4re a preloaddal, és akkor aznap úgy kapcsolom be a gépet, hogy na asztalon vagyok az első játék amit indítok az az update, 20 perc után meg indul a steam és a gém, és jé, így géming közben már nem ugat. Ha meg elállít vmit ami a kicsi szívecskémnek nagyon kedves akkor nem 20 percet szánok bele, hanem 20 perc plusz a visszaállítgatás idejét és akkor jó.
Emellett van még a havi update, az meg öt perces móka, plusz naponta patcheli akár többször is a defendert, de mivel amit asztalon vagyok az első dolgom, hogy elindítom az updatet, a storeban az updatet, az nvidia updatert, az összes kibaszott klienst, hogy updateljen amit akar, és mindenki minden lófaszt felrak max 5 percben, utána kikapcsolom a faszba az összes klienst ami éppen nem kell, így már nincs popup meg anyámtyúkja miközben gémingelek, mert az agyfasz lenne valóban.
De te inkább az a fajta vagy akinek kiírja a robogó, hogy még 5 km van tankolásig, akkor ráköpsz a kijelzőre, hogy majd akkor töltök bele benzint, amikor akarok, aztán hét km-rel odébb meg bazmegelsz, hogy ezt a fost, meg de gecizavaró, hogy ott pislogott a tankolj már lámpa, ki se lehet kapcsolni, stb. Bezzeg a BMWbe csak akkor töltesz benzint amikor kedved szottyan, aztán mégis megy árkonbokron át. Igaz, hogy dízel, és gázolajat azért tankolsz bele amikor kell, de most a benzinről volt szó, azt meg nem akkor amikor ugat, hanem amikor te akarod.
Kibaszott konzol meg bekapcsolod és patchel. El se hagyja úgy indítani a lófaszokat, hogy nem patchel. Az hülyebiztos. Arra nincs is panaszod. Na erről nekem ennyi a meglátásom. Géming közben én Ilyés popupokat még sose láttam. Pedig pár másodpercecske nekem is belecsúszik a témába alkalmanként.
Avatar
deep

Hozzászólás #30255 2018.07.01. 10:23

Botond írta:"Totális elmebaj"
Tehát szerinted normális a negyedéves, a havi, meg a napi update, KIKAPCSOLHATATLANUL, hogy azzal kelljen bazmeg kezdenem a játékot, hogy update-elek kézzel, hogy ne ugasson játék közben. Neked tuti elmentek otthonról...
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #30256 2018.07.01. 10:28

Botond írta:szóval nem tud felkészületlenül érni
ugyhogy nalad a kontroller gond se jönne elö, mert okosan frissitetted a rendszert. aiiight
Avatar
Greyfox

Hozzászólás #30257 2018.07.01. 10:59

Botond írta:Figy, szerintem jó nyomon vagy. Megoldás helyett, meg alternatív módszerek helyett a nonstop sírás, meg ugyanazon cselekmények ismétlése és más eredmény várása az szerint pont megfelelő. Mondjuk Einstein szerint az őrület definíciója, amikor valaki ugyanazt csinálja mindig és más eredményt vár, de mit tud ő bármiről is, neki nem volt win10e, ugye.
De félretéve a faszságot. A win10 egy szakóca komplexitású dolog, szerintem túl tudsz járni az algoritmusán. Figyeld meg mit csinál, és járj túl az eszén! Én nem vagyok ilyen sokoldalúan képzett, mint ti, még azt se tudtam, hogy lehet képpontot szaporítani a monitorban, de azt kifigyeltem a bokorban lapulva éjjel, hogy ez a rohadt win10 képes és frissít negyedévente kb, amit ugye hónapokkal előre bejelentenek, szóval nem tud felkészületlenül érni, hanem rá tudok készülni, mint a forza horizon4re a preloaddal, és akkor aznap úgy kapcsolom be a gépet, hogy na asztalon vagyok az első játék amit indítok az az update, 20 perc után meg indul a steam és a gém, és jé, így géming közben már nem ugat. Ha meg elállít vmit ami a kicsi szívecskémnek nagyon kedves akkor nem 20 percet szánok bele, hanem 20 perc plusz a visszaállítgatás idejét és akkor jó.
Emellett van még a havi update, az meg öt perces móka, plusz naponta patcheli akár többször is a defendert, de mivel amit asztalon vagyok az első dolgom, hogy elindítom az updatet, a storeban az updatet, az nvidia updatert, az összes kibaszott klienst, hogy updateljen amit akar, és mindenki minden lófaszt felrak max 5 percben, utána kikapcsolom a faszba az összes klienst ami éppen nem kell, így már nincs popup meg anyámtyúkja miközben gémingelek, mert az agyfasz lenne valóban.
De te inkább az a fajta vagy akinek kiírja a robogó, hogy még 5 km van tankolásig, akkor ráköpsz a kijelzőre, hogy majd akkor töltök bele benzint, amikor akarok, aztán hét km-rel odébb meg bazmegelsz, hogy ezt a fost, meg de gecizavaró, hogy ott pislogott a tankolj már lámpa, ki se lehet kapcsolni, stb. Bezzeg a BMWbe csak akkor töltesz benzint amikor kedved szottyan, aztán mégis megy árkonbokron át. Igaz, hogy dízel, és gázolajat azért tankolsz bele amikor kell, de most a benzinről volt szó, azt meg nem akkor amikor ugat, hanem amikor te akarod.
Kibaszott konzol meg bekapcsolod és patchel. El se hagyja úgy indítani a lófaszokat, hogy nem patchel. Az hülyebiztos. Arra nincs is panaszod. Na erről nekem ennyi a meglátásom. Géming közben én Ilyés popupokat még sose láttam. Pedig pár másodpercecske nekem is belecsúszik a témába alkalmanként.
Azt is kiszámolhatnád, hogy ha fejenként 5-10 perccel szopat az ms több millió embert, az vajon több -e, mint amennyi munkaórába tartana kijavítani a faszságaikat (segítek: több).
Avatar
DanielT

Hozzászólás #30258 2018.07.01. 11:14

USA Természettudományi múzeum

Kép
Avatar
Botond

Hozzászólás #30259 2018.07.01. 11:20

Ezeket én mind értem és elfogadom. Ti élvezitek a szopást, meg több időt beleszánni a troubleshotingba, mint megkerülni azt. Nincs ezzel semmi baj. Élvezzétek! Nekem sajnos nincs időm se popupot nézni, se picsogni, se kifogást gyártani. Pedig lehetn sírni, hogy minek kell fel a nap, minek kell hétfőn menni dolgozni, meg még biztos lenne pár értelmetlen ilyesmi, de aki ilyen alap dolgokkal nem tud együtt élni, azt az evolúció elviszi úgyis, mert életképtelen. De persze, vergődjünk adottságokon, ne alkalmazkodjunk hozzá ügyesen. Minek? Mint a majmok, akik lejöttek ahelyett, hogy fent bazmegoltak volna?!
Avatar
Botond

Hozzászólás #30260 2018.07.01. 11:23

Greyfox írta:Azt is kiszámolhatnád, hogy ha fejenként 5-10 perccel szopat az ms több millió embert, az vajon több -e, mint amennyi munkaórába tartana kijavítani a faszságaikat (segítek: több).
Lécci akkor old meg, hogy ne kelljen patchelni, meg bug se legyen, intézd kérlek, nekem nem sikerült, szóval patchelek, de bug nincs. Jól, olcsón, gyorsan, mindig kettőt lehet választani, én megtaláltam melyik kettő kell, de ha leszervezed, hogy mindhárom legyen egyszerre, akkor te leszel a hősőm! Annyira vágód a témát, szerintem megoldod simán.
Avatar
Botond

Hozzászólás #30261 2018.07.01. 11:24

SlickAdam írta:ugyhogy nalad a kontroller gond se jönne elö, mert okosan frissitetted a rendszert. aiiight
Ha valakinél jó, valakinél nem, akkor akinél nem jó annál a hiba, ez köztudott. Lehet a 82. kijelzőt amit sose használ le kellene húzni addig, amíg el nem jön az a napfogyatkozás, amikor mégis kell vagy ilyesmi. Vagy leülhet a szoba közepére duzzogni, az is jó módszer. Kurva switch is pofázik mindig, hogy patcheljek, az is szar.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #30262 2018.07.01. 11:25

Botond írta:Ezeket én mind értem és elfogadom. Ti élvezitek a szopást, meg több időt beleszánni a troubleshotingba, mint megkerülni azt. Nincs ezzel semmi baj. Élvezzétek! Nekem sajnos nincs időm se popupot nézni, se picsogni, se kifogást gyártani. Pedig lehetn sírni, hogy minek kell fel a nap, minek kell hétfőn menni dolgozni, meg még biztos lenne pár értelmetlen ilyesmi, de aki ilyen alap dolgokkal nem tud együtt élni, azt az evolúció elviszi úgyis, mert életképtelen. De persze, vergődjünk adottságokon, ne alkalmazkodjunk hozzá ügyesen. Minek? Mint a majmok, akik lejöttek ahelyett, hogy fent bazmegoltak volna?!
nem tudom h feltunt e h a felhasznaloi rinyak miatt szoktak reagalni a fejlesztok a hibakra legyen szo jatekrol, op rendszerrol, foleg manapsag a reddit koraban ;) de igazad van, tapsoljon mindenki a szarhoz, asszisztaljunk, ugy se lesz jobb
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #30263 2018.07.01. 11:27

Botond írta:Kurva switch is pofázik mindig, hogy patcheljek, az is szar.
azt ki lehet "kapcsolni"... :ravasz1:
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #30264 2018.07.01. 11:30

Botond írta:Elmebaj vol. Sok
Légyszi ne terelj ködödös életfiló al, eddig kólás user error volt az is, ha nem Edge-el böngészünk, vagy beállítunk egy másik hátteret. Véd-he-tet-len, ami a win10 körül folyik.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #30265 2018.07.01. 11:31

Botond írta:Lécci akkor old meg, hogy ne kelljen patchelni, meg bug se legyen, intézd kérlek, nekem nem sikerült, szóval patchelek, de bug nincs. Jól, olcsón, gyorsan, mindig kettőt lehet választani, én megtaláltam melyik kettő kell, de ha leszervezed, hogy mindhárom legyen egyszerre, akkor te leszel a hősőm! Annyira vágód a témát, szerintem megoldod simán.
Mondtam, Win 8.1, a laptopon, amit 95%-ban használok az 5% desktoppal szemben. Semmi baja semminek. Nem updatel, nem pofázik, nincs bug, működik, hónapokig újra sem indítva.
Avatar
Botond

Hozzászólás #30266 2018.07.01. 11:31

Micsu írta:nem tudom h feltunt e h a felhasznaloi rinyak miatt szoktak reagalni a fejlesztok a hibakra legyen szo jatekrol, op rendszerrol, foleg manapsag a reddit koraban ;) de igazad van, tapsoljon mindenki a szarhoz, asszisztaljunk, ugy se lesz jobb
De addig is van megoldás. A rinyán kívül is.
Avatar
Botond

Hozzászólás #30267 2018.07.01. 11:34

benőmenő írta:Légyszi ne terelj ködödös életfiló al, eddig kólás user error volt az is, ha nem Edge-el böngészünk, vagy beállítunk egy másik hátteret. Véd-he-tet-len, ami a win10 körül folyik.
Én tanulni járok ide. Hogy mit kell és lehet elbaszni, és akkor én már nem futok ezekbe bele, hanem csak élvezem a bug és popup és lightkóla mentes géminget.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #30268 2018.07.01. 11:42

Megvolt a full update, 1803-asra. Még mindig nem működik a kontroller. Biztos rosszul veszem mellette a levegőt.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #30269 2018.07.01. 11:45

Írják, hogy frissítsem a kontroller firmware-t. (Amit 10 év alatt egyszer se kellett a 360 kontrollerrel)

OK! Frissítem. Elindítom az Xbox appot, megkeresem a kontroller beállításokat. Megtalálom. "A kontroller kezeléséhez töltse le az Xbox tartozékok appot."

OK! Töltöm!

Spoiler
koszwin103.jpg
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #30270 2018.07.01. 11:56

DanielT írta:Megvolt a full update, 1803-asra. Még mindig nem működik a kontroller. Biztos rosszul veszem mellette a levegőt.
sajnos az uj update utan alternate nostril breathing mellett müködik csak. nem olvastad az apro betüstöt :nezze: :banplz:
Avatar
Botond

Hozzászólás #30271 2018.07.01. 11:57

DanielT írta:Megvolt a full update, 1803-asra. Még mindig nem működik a kontroller. Biztos rosszul veszem mellette a levegőt.
Ezt jó, hogy beírtad, még nem updateltem a firmwaret a TIÁJon, most meg is tettem gyorsan.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #30272 2018.07.01. 12:03

No, sikerült frissítenem a kontroller firmware-t. 100%-nál megállt a processz és soha többé semmit nem csinált az app, se finished, se semmi, csak a kis pöttyök pötyögtek, de a kontroller kikapcsolt.

Na mondom bekapcsolom. Nem kapcsolódik. Egyáltalán. Restart se segít.

Átdugtam a Win 8.1-es laptopba. Azonnal megy.

PEDIG! A laptopon Chrome, Firefox ÉS!!! A Brave browser is fent! Jajj, most mit csinálok rosszul a Win 10-en?
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #30273 2018.07.01. 15:27

DanielT írta:No, sikerült frissítenem a kontroller firmware-t. 100%-nál megállt a processz és soha többé semmit nem csinált az app, se finished, se semmi, csak a kis pöttyök pötyögtek, de a kontroller kikapcsolt.

Na mondom bekapcsolom. Nem kapcsolódik. Egyáltalán. Restart se segít.

Átdugtam a Win 8.1-es laptopba. Azonnal megy.

PEDIG! A laptopon Chrome, Firefox ÉS!!! A Brave browser is fent! Jajj, most mit csinálok rosszul a Win 10-en?
A vanilla kólás Dualshock 4-et meg pöccre felismerte a kukázott gép, elsőre párzott, kapcsolódott a 7 éves Trust Bluetooth-ra majd steamen csak le kellett okézni és ment xinputként, desktopon pedig egerészni is lehet vele out od the box. A Valve legjobb szoftveres megoldása evör. Pedig az ie és edge mellett van chrome meg a steam browsere is.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #30274 2018.07.01. 16:45

DanielT írta:Gondoltam elindítok egy kis Crash-t. A Win azért még JÁTÉK KÖZBEN ÉS AZ FELETT fontosnak tartotta, hogy újabb remek, hasznos, mitöbb KIVÁLÓ frissítésekről tájékoztasson.

/Usererror

koszwin10.jpg


szerk: Most rányomtam, hogy válaszok esetleg másik időpontot. Ez lett az eredménye. Rosszul klikkelek biztos és 10 méteren belül van a laptop, amire felettem a Brave böngészőt.

koszwin102.jpg
Na ezt én mindig csak a nap végi kikapcsolásnál látom a Start menüben, hogy "Frissítés és leállítás". Ezt én anyám laptopján szoktam látni, mert sose kapcsolja ki a gépét, és addig halogatja napokig (hetekig?) a frissítést, amíg én le nem okézom neki. Nem mintha kellene ez az agresszív hülyeség, csak eddig nem kerültünk összetűzésbe. Talán egy homályos emlékem van, de lehet, hogy csak arty aktuális sirámait éltem át túlságosan.

Persze ez az erőszakosság nekem sem tetszik, csak furcsállom, hogy mi folyik ott nálatok. A kólán és a böngészőtelepítésen kívül.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #30275 2018.07.01. 16:47

Botond írta:Igen, neked írtam, mikor legutóbb pingelted, hogy mán nálam vanik a TIÁJa, hiába pingeled Artyt a témában.
Félek, lekopnak teljesen a hamisítatlan Pechvogel-DNS-darabkák róla :szomoru1:
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #30276 2018.07.01. 16:48

benőmenő írta:A vanilla kólás Dualshock 4-et meg pöccre felismerte a kukázott gép, elsőre párzott, kapcsolódott a 7 éves Trust Bluetooth-ra majd steamen csak le kellett okézni és ment xinputként, desktopon pedig egerészni is lehet vele out od the box. A Valve legjobb szoftveres megoldása evör. Pedig az ie és edge mellett van chrome meg a steam browsere is.
Nem véletlen, hogy a Steam Controller a legoutabb of the box (feltéve, hogy a rendszerrel indul a kliens), és nem a One-kontroller. Bár panasz nálam már nagy nincsen, illetve éppen 8.1-en működött nem rendeltetésszerűen. Ezért váltottam 10-re.

szarasztím>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>világ összes nője+Mészáros Lőrinc vagyona
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Zóanagyvarázsló 2018.07.01. 16:50-kor.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #30277 2018.07.01. 16:49

Dupla, ha törli valaki, nem futok az ombudsmanhoz.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #30278 2018.07.01. 16:58

Zóanagyvarázsló írta:Dupla, ha törli valaki, nem futok az ombudsmanhoz.
Majd küldj szelfit az irodája elől! :mf2:
Avatar
Botond

Hozzászólás #30279 2018.07.01. 18:15

Zóanagyvarázsló írta:Na ezt én mindig csak a nap végi kikapcsolásnál látom a Start menüben, hogy "Frissítés és leállítás". Ezt én anyám laptopján szoktam látni, mert sose kapcsolja ki a gépét, és addig halogatja napokig (hetekig?) a frissítést, amíg én le nem okézom neki. Nem mintha kellene ez az agresszív hülyeség, csak eddig nem kerültünk összetűzésbe. Talán egy homályos emlékem van, de lehet, hogy csak arty aktuális sirámait éltem át túlságosan.

Persze ez az erőszakosság nekem sem tetszik, csak furcsállom, hogy mi folyik ott nálatok. A kólán és a böngészőtelepítésen kívül.
Nem használod elég szofisztikáltan, az a baj. Tegyél érte, hogy bugos legyen, mert csak úgy magától még bug sincsen!
Avatar
Moby

Hozzászólás #30280 2018.07.01. 18:38

benőmenő írta:A vanilla kólás Dualshock 4-et meg pöccre felismerte a kukázott gép, elsőre párzott, kapcsolódott a 7 éves Trust Bluetooth-ra majd steamen csak le kellett okézni és ment xinputként, desktopon pedig egerészni is lehet vele out od the box. A Valve legjobb szoftveres megoldása evör. Pedig az ie és edge mellett van chrome meg a steam browsere is.
Ja, csak ne akarjál távolbasírni, mert még az emlékét is ki kell ölni a stemaből, különben a ubiszoftos izékban nem működik.
Avatar
Botond

Hozzászólás #30281 2018.07.01. 22:21

Moby írta:Ja, csak ne akarjál távolbasírni, mert még az emlékét is ki kell ölni a stemaből, különben a ubiszoftos izékban nem működik.
Lukasprot cserélted az x1x-re vagy megvan mindkettő?
Avatar
Moby

Hozzászólás #30282 2018.07.01. 22:47

Botond írta:Lukasprot cserélted az x1x-re vagy megvan mindkettő?
Megvan mindkettő. Ezt a ps4-et már nem passzolom el. Mégegyet nincs kedvem lukasztani.
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #30283 2018.07.01. 22:59

Moby írta:Ja, csak ne akarjál távolbasírni, mert még az emlékét is ki kell ölni a stemaből, különben a ubiszoftos izékban nem működik.
FPS-t kontrollerrel, plusz az uplayes. Ez már a New Coke szintű User error, minimum. :nezze:
Engem jobban zavart a 3-nál hogy 5 percenként összeomlik a lelőhetetlenül állandóan futó tabletinput service-től.
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #30284 2018.07.02. 07:18

Vicces ez a Wolfenstein 2 Switch port. Némi sarkítással azt csinálták, mint én 2008-ban az Athlon Xp, AGP 7300 GT kombóval. 640x480-ra le a felbontást aztán meglátjuk mi maradhat bekapcsolva, anélkül hogy diavetítés vagy crash történne.
Amennyit én ezen a konfigon toltam az Obliviont, CoD4-et (a single kampányban plusz motováció volt, hogy ha meghaltam összeomlott a játék), meg a TR: Underworldot, Mobynak kár is a karaktereket pazarolnia a frémet leszarva játék élvezésről a lukas Prőjén. :hehe:
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #30285 2018.07.02. 07:53

benőmenő írta:Vicces ez a Wolfenstein 2 Switch port. Némi sarkítással azt csinálták, mint én 2008-ban az Athlon Xp, AGP 7300 GT kombóval. 640x480-ra le a felbontást aztán meglátjuk mi maradhat bekapcsolva, anélkül hogy diavetítés vagy crash történne.
miert te mit csinaltal volna a helyükben? nyilvanvalo, hogy retek egy piritoskenyer sütön... szerencsere nem kell vele jatszani, valoszinüleg Botond se veszi meg.
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #30286 2018.07.02. 08:14

SlickAdam írta:miert te mit csinaltal volna a helyükben? nyilvanvalo, hogy retek egy piritoskenyer sütön... szerencsere nem kell vele jatszani, valoszinüleg Botond se veszi meg.
Én eleve a 2009-est folytattam volna az identitás zavaros, fosmotoros gőznácigyilokgép játékok helyett. Okkultnácik > gőznácik. #truthfact
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #30287 2018.07.02. 08:31

benőmenő írta:Én eleve a 2009-est folytattam volna az identitás zavaros, fosmotoros gőznácigyilokgép játékok helyett. Okkultnácik > gőznácik. #truthfact
Sztoriban azt folytatja, csak a "tudományos" hátteret változtatta zsidótechnokkult alapokra építő nácikra, ami mondjuk nekem sem hiányzott.
Avatar
Moby

Hozzászólás #30288 2018.07.02. 08:36

benőmenő írta:Én eleve a 2009-est folytattam volna az identitás zavaros, fosmotoros gőznácigyilokgép játékok helyett. Okkultnácik > gőznácik. #truthfact
Ja, az okkultnáci vonal nekem is jobban bejött.
Avatar
Botond

Hozzászólás #30289 2018.07.02. 08:44

SlickAdam írta:miert te mit csinaltal volna a helyükben? nyilvanvalo, hogy retek egy piritoskenyer sütön... szerencsere nem kell vele jatszani, valoszinüleg Botond se veszi meg.
Nem, de egy kirbyt meg egy bombermant azért lehet intézek ma, plusz captain toad is megjelenik a jövő héten és még nyuszismárió kiegészítőn gondolkozok. Meg persze amikor jön a mario party az is befigyel. Lego címeken és minecrafton gondolkozok erősen. Legalább egy undercovert szerválni kellene vhonnan. Viszont mivel minden létező platformra megvan a skyrim, de sose jutottam tovább a tutoriálon azon is erősen gondolkozok, hogy veszek egyet, aztán a spanyol tengerparton végre lenyomom. :D
Avatar
Moby

Hozzászólás #30290 2018.07.02. 08:53

Botond írta:Nem, de egy kirbyt meg egy bombermant azért lehet intézek ma, plusz captain toad is megjelenik a jövő héten és még nyuszismárió kiegészítőn gondolkozok. Meg persze amikor jön a mario party az is befigyel. Lego címeken és minecrafton gondolkozok erősen. Legalább egy undercovert szerválni kellene vhonnan. Viszont mivel minden létező platformra megvan a skyrim, de sose jutottam tovább a tutoriálon azon is erősen gondolkozok, hogy veszek egyet, aztán a spanyol tengerparton végre lenyomom. :D
Ugyanígy vagyok a skyrimmel, és az elbaszott, hibásaudiós(amiről egyetlen rivjú egy árva szót nem említ) VR verza egy életre megutáltatta velem, szal már így is marad.
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #30291 2018.07.02. 09:58

benőmenő írta:Én eleve a 2009-est folytattam volna az identitás zavaros, fosmotoros gőznácigyilokgép játékok helyett. Okkultnácik > gőznácik. #truthfact
semmi identitas zavar nincs, legjobb dolog volt a reboot, ami törtenhetett a sorozattal.
ja es okkult... szoval az old blood standalone dlc-t nem jatszotta egyikötök se... :ravasz1:
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #30292 2018.07.02. 10:00

Botond írta:Nem, de egy kirbyt meg egy bombermant azért lehet intézek ma, plusz captain toad is megjelenik a jövő héten és még nyuszismárió kiegészítőn gondolkozok. Meg persze amikor jön a mario party az is befigyel. Lego címeken és minecrafton gondolkozok erősen. Legalább egy undercovert szerválni kellene vhonnan. Viszont mivel minden létező platformra megvan a skyrim, de sose jutottam tovább a tutoriálon azon is erősen gondolkozok, hogy veszek egyet, aztán a spanyol tengerparton végre lenyomom. :D
skyrim eleg jo port vegülis. valahol a PS3/X360 es a pimpelt verziok között van. handheld-ben picit homalyos (no azé' nem Wolfenstein / Doom homaly...), mert nem nativ 720p, de összessegeben teljesen rendben van. frém is stabil.
Avatar
arty

Hozzászólás #30293 2018.07.02. 10:03

Botond írta:Nálam bírta a fix60at, a többi komponensben lesz a hiba.
nem hiszek neked: több és gyorsabb ramom van, a cpum is erősebb a tuning miatt, a gpu meg koppra ugyanaz :)
és nem a hdd/ssd a difi, mert sokautó+eső+város fekteti ki (ergo a gpu terhelés növekedése a gond)

és minden dinamikuson van, szal amit lehet ilyenkor nyilván "leskáláz" a motor, de hiába, akkor is elfogy az erő :( :)
Avatar
Botond

Hozzászólás #30294 2018.07.02. 10:30

arty írta:nem hiszek neked: több és gyorsabb ramom van, a cpum is erősebb a tuning miatt, a gpu meg koppra ugyanaz :)
és nem a hdd/ssd a difi, mert sokautó+eső+város fekteti ki (ergo a gpu terhelés növekedése a gond)

és minden dinamikuson van, szal amit lehet ilyenkor nyilván "leskáláz" a motor, de hiába, akkor is elfogy az erő :( :)
Szerintem vmi mágneses tér lehet a házad alatt, ami megkúr minden HW-t, más magyarázat nem lehet ekkora alulperformálásra minden HW és SW cuccal. :D
Avatar
arty

Hozzászólás #30295 2018.07.02. 10:40

benőmenő írta:Légyszi ne terelj ködödös életfiló al, eddig kólás user error volt az is, ha nem Edge-el böngészünk, vagy beállítunk egy másik hátteret. Véd-he-tet-len, ami a win10 körül folyik.
Múlt héten meló, telefonkonf, egyszercsak elnémul a headsetem, win10 benyögi, hogy a rossz minőség miatt a headsetem disabled lett/lesz, használjak másikat (hálózati gondok miatt volt szar a skype, szokásos, de ő azonosította a headsetem..... kösz AI bazmeg, alig várom a mégtöbb okosságot). Kihúz bedug az usb, hátha - win fel is ismeri, hogy ez a "szar" headset, tuti visszaengedélyezze? Perszeeeeee, nyomom -> az eszköz továbbra se jelenik meg a hangeszközöknél, a jól ismert uj hw detektálási hang se jön a speakerből, semmi. Még párszor eljátszottam, az én w10-em örökös feketelistára tehette a headsetem, mert mindenki másnál megy a cuccom, míg nálam is megy mások headsetje, csak az én konkrét típusom nem megy az én notimon.

Köszönöm az intelligens OS intelligens megoldását, itt is ÉN hibáztam, mert nem basztam meg kólával a műszak előtt a windózom, vagymi :(
Avatar
arty

Hozzászólás #30296 2018.07.02. 10:47

Zóanagyvarázsló írta:Sztoriban azt folytatja, csak a "tudományos" hátteret változtatta zsidótechnokkult alapokra építő nácikra, ami mondjuk nekem sem hiányzott.
nekem nagyonis hiányzott, hányinger a zombináci vonal :(
az old blood és new order után lendületbe jöttem és adtam egy esélyt a 2009-esnek, de MEGINT nem ugrottam meg ... még egy esélyt kap, majdegyszer (ismerem magam...), de azt már konzolon :) (pedig NEM tech gondjaim voltak vele!)
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #30297 2018.07.02. 10:51

arty írta:nekem nagyonis hiányzott, hányinger a zombináci vonal :(
az old blood és new order után lendületbe jöttem és adtam egy esélyt a 2009-esnek, de MEGINT nem ugrottam meg ... még egy esélyt kap, majdegyszer (ismerem magam...), de azt már konzolon :) (pedig NEM tech gondjaim voltak vele!)
Az RtWC-ben is zavart?

Nekem bejött a TNO a technikai fejlettség mögötti háttér még jobban taszított, mint bármilyen Harry Potter-es téma. A steampunk vagy mechák ilyesmi az még okés nálam, de ahogy ebben előadták, azt próbáltam elfelejteni.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #30298 2018.07.02. 10:56

arty írta:Múlt héten meló, telefonkonf, egyszercsak elnémul a headsetem, win10 benyögi, hogy a rossz minőség miatt a headsetem disabled lett/lesz, használjak másikat (hálózati gondok miatt volt szar a skype, szokásos, de ő azonosította a headsetem..... kösz AI bazmeg, alig várom a mégtöbb okosságot). Kihúz bedug az usb, hátha - win fel is ismeri, hogy ez a "szar" headset, tuti visszaengedélyezze? Perszeeeeee, nyomom -> az eszköz továbbra se jelenik meg a hangeszközöknél, a jól ismert uj hw detektálási hang se jön a speakerből, semmi. Még párszor eljátszottam, az én w10-em örökös feketelistára tehette a headsetem, mert mindenki másnál megy a cuccom, míg nálam is megy mások headsetje, csak az én konkrét típusom nem megy az én notimon.

Köszönöm az intelligens OS intelligens megoldását, itt is ÉN hibáztam, mert nem basztam meg kólával a műszak előtt a windózom, vagymi :(
Ugye nem arty a felhasználóneved? Mert ha az MS olvassa a leáldot, akkor még jó, hogy próbálnak megvédeni magadtól.

Mondjuk úgy is be tudnak azonosítani téged, nagyon komoly műtétek és CÉGES kapcsolatok kellenek ahhoz, hogy új életet kezdhess :kuss:
Avatar
arty

Hozzászólás #30299 2018.07.02. 11:17

benőmenő írta:Vicces ez a Wolfenstein 2 Switch port. Némi sarkítással azt csinálták, mint én 2008-ban az Athlon Xp, AGP 7300 GT kombóval. 640x480-ra le a felbontást aztán meglátjuk mi maradhat bekapcsolva, anélkül hogy diavetítés vagy crash történne.
Szerintem impresszív, a kis képernyőn láthatóan mindent szétcsap látványban. Persze nem tudom, lehet-e ezeknek valódi célközönsége - ki az aki egy ilyet tol a vonaton hazafelé, ahelyett, hogy otthon a ps4en lőné végig... inkább?
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #30300 2018.07.02. 11:26

SlickAdam írta:semmi identitas zavar nincs, legjobb dolog volt a reboot, ami törtenhetett a sorozattal.
ja es okkult... szoval az old blood standalone dlc-t nem jatszotta egyikötök se... :ravasz1:
Már hogyne volna! Egyszerre akar bedessz oldschool shooter és lopakodós játék lenni. Ennek az a következménye, hogy ott állsz a dualwield gépágyúval, de ha feléd tüsszent egy gőznáci -> instadeath. Az iDTech 5 pedig túl lett tárgyalva párszor. Tehát itt van egy játék, ami mind játékmenetre, mind technóban elvérzett nálam. Persze, hogy nem vettem meg a dlc-t hozzá, ennyire még én is következetes vagyok. Legtúlértékeltebb játék a generációban szvsz.
Arty: Jelentem én már toltam wolf3d-t laptopon, hazafelé vonatozva.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #30301 2018.07.02. 11:33

Botond írta:Nem, de egy kirbyt meg egy bombermant azért lehet intézek ma, plusz captain toad is megjelenik a jövő héten és még nyuszismárió kiegészítőn gondolkozok. Meg persze amikor jön a mario party az is befigyel. Lego címeken és minecrafton gondolkozok erősen. Legalább egy undercovert szerválni kellene vhonnan. Viszont mivel minden létező platformra megvan a skyrim, de sose jutottam tovább a tutoriálon azon is erősen gondolkozok, hogy veszek egyet, aztán a spanyol tengerparton végre lenyomom. :D
spanyol tengerparton nem fog zavarni az "álszaggató" minőség? a zelda szerinted még az ipad szintet se éri el, gyorsan megtértél te is, tud valamit ez a nincsendo :bohoc:
Avatar
Micsu

Hozzászólás #30302 2018.07.02. 11:34

arty írta:Múlt héten meló, telefonkonf, egyszercsak elnémul a headsetem, win10 benyögi, hogy a rossz minőség miatt a headsetem disabled lett/lesz, használjak másikat (hálózati gondok miatt volt szar a skype, szokásos, de ő azonosította a headsetem..... kösz AI bazmeg, alig várom a mégtöbb okosságot). Kihúz bedug az usb, hátha - win fel is ismeri, hogy ez a "szar" headset, tuti visszaengedélyezze? Perszeeeeee, nyomom -> az eszköz továbbra se jelenik meg a hangeszközöknél, a jól ismert uj hw detektálási hang se jön a speakerből, semmi. Még párszor eljátszottam, az én w10-em örökös feketelistára tehette a headsetem, mert mindenki másnál megy a cuccom, míg nálam is megy mások headsetje, csak az én konkrét típusom nem megy az én notimon.

Köszönöm az intelligens OS intelligens megoldását, itt is ÉN hibáztam, mert nem basztam meg kólával a műszak előtt a windózom, vagymi :(
halonnál megoldottad botondosan a távolabb üléssel, itt is megoldod valahogy :)
Avatar
Botond

Hozzászólás #30303 2018.07.02. 11:38

Micsu írta:spanyol tengerparton nem fog zavarni az "álszaggató" minőség? a zelda szerinted még az ipad szintet se éri el, gyorsan megtértél te is, tud valamit ez a nincsendo :bohoc:
Nyilván nem fog, mert 12ezerért nem vágok bele egy n+1. verzió beszerzésébe, de még ötezret se adnék érte, hanem max hármat.
Zelda meg annyira fércmunka. Vannak részek, ahol így a textura lemaradt, attól, hogy lebutítod a skyrimet 640pre vagy a fasztudja mennyire, attól nem tűnnek el a texturák. Gondolom. :D Aztán ha eltűnik akkor nyilván kuka az is. Mármint lenne, ha lehetne megfelelően árazva kapni.
Mindegy, lego undercover, captain toad, bomberman és kirby a nyerő négyes, azokkal betárazok a méglevő címek mellé, aztán itt a vége.
Avatar
Botond

Hozzászólás #30304 2018.07.02. 11:39

Micsu írta:halonnál megoldottad botondosan a távolabb üléssel, itt is megoldod valahogy :)
Nonono, a távolabb ülés a többiek copyrightos találmánya a 4k ellen, én csak felhasználom a licenszet, és javaslom mindenkinek, mert messziről minden 720p úgyis, akkor meg már switchet is elég venni vagy x360at, ugye.
/szerk: meg ugye az örök klasszik, képpont nevelő és szaporító találmányuk, ami ugye szintén korszakosanzseniális!
Avatar
arty

Hozzászólás #30305 2018.07.02. 12:37

Zóanagyvarázsló írta:Az RtWC-ben is zavart?
Nekem bejött a TNO a technikai fejlettség mögötti háttér még jobban taszított, mint bármilyen Harry Potter-es téma. A steampunk vagy mechák ilyesmi az még okés nálam, de ahogy ebben előadták, azt próbáltam elfelejteni.
őszintén? nem emlékszem :) gondolom vannak benne zombinácik, szal biztosan. (azok az újkori wolfban is zavartak, csak mire jöttek, má' messze jártam a játékban/sztoriban, nomeg a játékmenetbe rendesen bele is habarodtam)
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #30306 2018.07.02. 12:47

benőmenő írta:Már hogyne volna! Egyszerre akar bedessz oldschool shooter és lopakodós játék lenni. Ennek az a következménye, hogy ott állsz a dualwield gépágyúval, de ha feléd tüsszent egy gőznáci -> instadeath. Az iDTech 5 pedig túl lett tárgyalva párszor. Tehát itt van egy játék, ami mind játékmenetre, mind technóban elvérzett nálam. Persze, hogy nem vettem meg a dlc-t hozzá, ennyire még én is következetes vagyok. Legtúlértékeltebb játék a generációban szvsz.
Arty: Jelentem én már toltam wolf3d-t laptopon, hazafelé vonatozva.
nalam jol müködött a lopakodas. gunplay meg legjobbak között evör.
idtech 5-öt szeretem, legujabb iteraciojaval meg nem volt dolgom, de a New Order es Old Blood-ban is csodalatosan suhan es neha kimondottan fantasztikus latvanyt produkal (maskor meg elegge karcos, az is igaz...).
egyetlen negativ idtech 5 elmenyem az evil within, mert a 60 fremre született motorra probaltak raeröltetni a hülyesegüket a fakezüek. E
Avatar
arty

Hozzászólás #30307 2018.07.02. 12:52

Greyfox írta:Azt magyarázzátok már, el, hogy hogyan tud látványosabb lenni, egy hdr nemplazma, mint egy sima plazma, már, ha tud. Még a hdr oledet valahogy megértem, mert HA mondjuk több információt kap (?) mint a plazma és ezt fizikailag képes is megjeleníteni, de egy akármilyen led-es csoda hogy a fenébe képes erre, amikor már a kontraszton elvérzik?
megmagyarázni nem tudom, csak a tapasztalataim leírni, saját szavakkal: napközben, félhomályos szobában játszottam eleinte a plazmán, de ha már enyém volt a lakás, mondom átdugok mindent... (elég macera, meg kissé féltem is a pées hdmi kimenetét, okulva az előző tönkremeneteléből...)

a hdr képes lcdmen olyan érzést nyújtott a kép, mintha kontrasztosabb lenne (nyilván nem tud az lenni, ergo a fényerő vezeti meg a szemem!), utána az elvben kontrasztosabb plazmán tök "lapos" volt a kép, de az egész napon át előtte ülés után olyannyira, hogy mondom biztos én néztem el valamit és megnéztem az lcdn is hdr off-ban, még1x, úgy azon is sz*r volt (mintha a fekete szint emelt lenne, álá 0-255/16-235 full/limitedrgb érzés, ráadásul valami iszonyat kontrasztszegény ips-en, este, sötét jelenettel :D aztán persze simán visszaszokott a szemem és mondjuk egy órábal később már megint megelégedéssel nyugtáztam, hogy a plazmának nincs párja :D )

de tényleg olyan a difi, hogy azt kezded képzelni, hogy DIREKT elbasszák a képet SDR-re, biztos, a rohattak! az elcédélobbi!
de nem, mert amig nem látod hdr-ben, absz. állejtős az alap, SDR is! (a plazmán, természetesen, s azt hiszed, hogy ennél max egy oled lehet jobb.... de "sajna" nem... a foselcédén is "jobb" (leszámítva az elcédés képet, de azt hamar megszokod ám) :) )

hdr oledet meg meg se próbálok elképzelni, mert valszeg zokognék, hogy éveken át "nyomorogtam" a mostani cuccaimon és ellőttem rájuk áncsártidokat, forzákat ;) (fm7 egyébként nézhetetlen, olyan művi, túlhúzoptt, ocsmány képet produkált a próba alatt, hogy inkább sdr-ben köröztem még az lcd-n is!)
Avatar
arty

Hozzászólás #30308 2018.07.02. 12:55

Botond írta:a távolabb ülés a többiek copyrightos találmánya
ezt elvitatnám a topiktól, ugyanis az ÉN személyes találmányom és (tm) !!! :boxer:

még a fosi, 32" lcdm képe is kisimult tőle az extra cakkos, sub-720p halo3 alatt! MŰKÖDIK!
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #30309 2018.07.02. 12:58

arty írta:megmagyarázni nem tudom, csak a tapasztalataim leírni, saját szavakkal: napközben, félhomályos szobában játszottam eleinte a plazmán, de ha már enyém volt a lakás, mondom átdugok mindent... (elég macera, meg kissé féltem is a pées hdmi kimenetét, okulva az előző tönkremeneteléből...)

a hdr képes lcdmen olyan érzést nyújtott a kép, mintha kontrasztosabb lenne (nyilván nem tud az lenni, ergo a fényerő vezeti meg a szemem!), utána az elvben kontrasztosabb plazmán tök "lapos" volt a kép, de az egész napon át előtte ülés után olyannyira, hogy mondom biztos én néztem el valamit és megnéztem az lcdn is hdr off-ban, még1x, úgy azon is sz*r volt (mintha a fekete szint emelt lenne, álá 0-255/16-235 full/limitedrgb érzés, ráadásul valami iszonyat kontrasztszegény ips-en, este, sötét jelenettel :D aztán persze simán visszaszokott a szemem és mondjuk egy órábal később már megint megelégedéssel nyugtáztam, hogy a plazmának nincs párja :D )

de tényleg olyan a difi, hogy azt kezded képzelni, hogy DIREKT elbasszák a képet SDR-re, biztos, a rohattak! az elcédélobbi!
de nem, mert amig nem látod hdr-ben, absz. állejtős az alap, SDR is! (a plazmán, természetesen, s azt hiszed, hogy ennél max egy oled lehet jobb.... de "sajna" nem... a foselcédén is "jobb" (leszámítva az elcédés képet, de azt hamar megszokod ám) :) )

hdr oledet meg meg se próbálok elképzelni, mert valszeg zokognék, hogy éveken át "nyomorogtam" a mostani cuccaimon és ellőttem rájuk áncsártidokat, forzákat ;) (fm7 egyébként nézhetetlen, olyan művi, túlhúzoptt, ocsmány képet produkált a próba alatt, hogy inkább sdr-ben köröztem még az lcd-n is!)
basszus mán olcsobban vannak jofele LG 4K HDR-es OLED-ek, mint amennyiert par eve vettük a full hd-s alapot. na ja... jofele... jofele akkor lesz, ha a full hd-t ugy skalazza, hogy 2x2-be kirak minden egyes pontot. de gondolom ez a legutobbi elmelkedesünk ota meg mindig nincs es valszeg nem is lesz... amig nem alap az igazi 4K tartalom gemer szarjaimon, videoknal, ... addig nem köll.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #30310 2018.07.02. 13:10

Botond írta:Nonono, a távolabb ülés a többiek copyrightos találmánya a 4k ellen, én csak felhasználom a licenszet, és javaslom mindenkinek, mert messziről minden 720p úgyis, akkor meg már switchet is elég venni vagy x360at, ugye.
/szerk: meg ugye az örök klasszik, képpont nevelő és szaporító találmányuk, ami ugye szintén korszakosanzseniális!
tudom en h arty talalmanya a szubhd gennyre csak pont te jutott eszembe rola a win10es megoldasaiddal :) ugyanez a kategoria :P
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Micsu 2018.07.02. 13:12-kor.

Vissza: “Leáldozott.hu”