A PC-s játékoknak leáldozott

A Leáldtopik új otthona
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #29961 2018.06.22. 15:55

benőmenő írta:Nekem konkrétan rémálmom volt attól a képtől, de hát ízlések...
Szerintem baromi gáz, amikor egy ember nem tud méltósággal öregedni.
hat meg ha melletted ebredne reggel vakolat nelkül. hujjujj :D
Avatar
Moby

Hozzászólás #29962 2018.06.22. 15:57

SlickAdam írta:hat meg ha melletted ebredne reggel vakolat nelkül. hujjujj :D
Mi a fasz van veletek? :D 60 feletti nőkkel ébrednétek? :ijedt: Ez valami mélyen megbúvó anyakomplexus?
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #29963 2018.06.22. 16:00

Moby írta:Mi a fasz van veletek? :D 60 feletti nőkkel ébrednétek? :ijedt: Ez valami mélyen megbúvó anyakomplexus?
velünk? te mutogatod itten a vakolt mumiat ~40 evesen E! :banplz:
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #29964 2018.06.22. 16:03

SlickAdam írta:velünk? te mutogatod itten a vakolt mumiat ~40 evesen E! :banplz:
:hehe:
A Top Gun-os néniről el tudom képzelni, hogy keveri a tejbegrízt az unokáknak, a másik hölgy meg szimplán ijesztő.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára benőmenő 2018.06.22. 16:05-kor.
Avatar
Moby

Hozzászólás #29965 2018.06.22. 16:04

SlickAdam írta:velünk? te mutogatod itten a vakolt mumiat ~40 evesen E! :banplz:
Számomra is ijesztő a tény, hogy fura lesz nektek amit most leírok: ha beteszek egy képet egy fórumba, az nem azt jelenti, hogy megbasznám :D Mármint nálam nem, és itt most ne a magatokból, és a kibaszottul beteg elmétekből induljatok ki. Szal ezt most tisztázzuk le, mert másképp működünk. Nem, a kép Tom Hanksről sem ezért került be. :hehe:
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #29966 2018.06.22. 16:13

Moby írta:Számomra is ijesztő a tény, hogy fura lesz nektek amit most leírok: ha beteszek egy képet egy fórumba, az nem azt jelenti, hogy megbasznám :D Mármint nálam nem, és itt most ne a magatokból, és a kibaszottul beteg elmétekből induljatok ki. Szal ezt most tisztázzuk le, mert másképp működünk. Nem, a kép Tom Hanksről sem ezért került be. :hehe:
na ácsi! elöszöris beraktad a rosszul öregedö csunya neni utan ellenpeldanak. tehat jol öregedö szep neni?! utana meg (idezlek): "A gecit érdekli, ha ilyen minőségben restaurálják".

szoval... ha pucut nem is raknad bele, de szepnek talalod. ki vanik következtetve. pedig nem az. az iszap szeme mindent elarul rola. E! :banplz: na most keress szepen egy tenyleg jofele 50+ -os nembert!
Avatar
Moby

Hozzászólás #29967 2018.06.22. 16:25

SlickAdam írta:na ácsi! elöszöris beraktad a rosszul öregedö csunya neni utan ellenpeldanak. tehat jol öregedö szep neni?! utana meg (idezlek): "A gecit érdekli, ha ilyen minőségben restaurálják".

szoval... ha pucut nem is raknad bele, de szepnek talalod. ki vanik következtetve. pedig nem az. az iszap szeme mindent elarul rola. E! :banplz: na most keress szepen egy tenyleg jofele 50+ -os nembert!

A téma az volt, hogy kell-re úgy kinézni 60 évesen mint egy darab szar. Vagy tomhanks. Benőke a jó izlésével a darab szarra szavaz. Majd kontextusba helyeztétek a témát a mellette ébredéssel.
Hát ti tudjátok, de ezt már nélkülem, én ezekre a beteg dolgokra nem volnék vevő. :D
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #29968 2018.06.22. 16:37

Moby írta:A téma az volt, hogy kell-re úgy kinézni 60 évesen mint egy darab szar. Vagy tomhanks. Benőke a jó izlésével a darab szarra szavaz. Majd kontextusba helyeztétek a témát a mellette ébredéssel.
Hát ti tudjátok, de ezt már nélkülem, én ezekre a beteg dolgokra nem volnék vevő. :D
en csak azt nem ertem, hogy jön ide a tom hanks :idiota:
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #29969 2018.06.22. 16:52

SlickAdam írta:nem rossz :eljen:

látod Zó?! német tanulashoz ---> "Knight Rider GERMAN Complete" :idiota:
A rivjúkat megértettem én is (10+ év némettanulás, nyelvvizsga is van, de sajnos már nem fóliás a tudást kétségbevonhatatlanul bizonyító papír), de a Knight Ridert és a Gothicot még nem merem :idiota:
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #29970 2018.06.22. 16:54

arty írta:Mentem pár rapid futamot és szerintem a negatív steam rivjúm is átírom pozitívra: oké, baromira elcsúsztak vele Bugbearék (talán csak a THQ nordic mentette meg a címet?), de első pillantásra fasza kis cucc lett (kikapcsolt abs/tcs mellett van kihívás terelgetni ezeket a régi verdákat), a graf egyáltalán nem rossz és most először a 60 frémet is tartja (azért kíváncsi leszek a konzolverzákra). AI-val lehet pofozkodni, közepes nehézségen/normál törésen sem egyértelmű a győzelem (nehéz+riöl törés, na az kemény lehet - nem próbáltam, rivjúk alaján nem volt kedvem :D ).

A menü már jó, de pár kiírás azért elég garázsszimes maradt, ill. jönnek a hotfixek is, mer' elég bugos, pár hét-hónap múlva jó lesz szerintem.
Ára most kissé felment, 45 EUR és talán az első SALE amit kihagy, hosszabb távon nyilván ez is "megoldódik" ;)
A karrier maga milyen?
Avatar
Moby

Hozzászólás #29971 2018.06.22. 16:57

SlickAdam írta:en csak azt nem ertem, hogy jön ide a tom hanks :idiota:
Ő sehogy, elírtam a nevét :)
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #29972 2018.06.22. 17:46

Moby írta:A téma az volt, hogy kell-re úgy kinézni 60 évesen mint egy darab szar. Vagy tomhanks. Benőke a jó izlésével a darab szarra szavaz. Majd kontextusba helyeztétek a témát a mellette ébredéssel.
Hát ti tudjátok, de ezt már nélkülem, én ezekre a beteg dolgokra nem volnék vevő. :D
Darab szarnak egyiket sem hívnám, hisz emberekről van szó.
Az egyik egy 60+-os néni, aki úgy néz ki mint egy 60+-os néni, a másik pedig egy szétplasztikázott múmia. Tom Curise is szét van plasztikázva, csak neki van pénze meg szerencséje normálisra, merthogy a Tom Curise (TM) arcából él a mai napig.
De hogy legyen más példa: meg lehet nézni Eminemet, aki szintén plasztikáztatta az arcát és nevetséges milyen egy torz izé lett. Akkor már inkább a ráncok.
Avatar
Moby

Hozzászólás #29973 2018.06.22. 19:05

benőmenő írta:Darab szarnak egyiket sem hívnám, hisz emberekről van szó.
Az egyik egy 60+-os néni, aki úgy néz ki mint egy 60+-os néni, a másik pedig egy szétplasztikázott múmia. Tom Curise is szét van plasztikázva, csak neki van pénze meg szerencséje normálisra, merthogy a Tom Curise (TM) arcából él a mai napig.
De hogy legyen más példa: meg lehet nézni Eminemet, aki szintén plasztikáztatta az arcát és nevetséges milyen egy torz izé lett. Akkor már inkább a ráncok.
Az egyik egy 60 éves nő, aki úgy néz ki, mint egy 80+ -os nénike (és ezen a ponton totálmindegy, hogy betegség, leszarta magát, vagy szar gének, valszeg mindhárom), a másik meg egy 60+ -os nő, aki még nem szarta le magát. Egyébként az eredeti képen mindkettő színész, a színészek meg valóban a testükből élnek, de ez már csak az egyikőjüknek van. És ő irigylésre méltó formában van, és ezen a ponton totálmindegy, hogy odafigyel magára, plasztika, vagy kurvajó gének. Valszeg mindhárom. És itt már nem a ráncokról van szó, hanem arról, hogy Kelly McGillis emberként néz ki úgy, mint egy darab szar, mégha te így nem is hívnád, pláne miután megkavargatta a tejbegrízed. Használhattam volna a telifosott búvárruha hasonlatot is, de hidd el, ettől sem esne jobban a tejbepapi :idiota:
Avatar
Moby

Hozzászólás #29974 2018.06.22. 19:13

Egyébként az egész onnan jött, hogy mostanában egy hordó szarabbnál-szarabb filmet sikerült megnéznem, amik jórészt most mennek trackereken. Míg véletlenül beleakadtam az American Made-be, amin majd egy tucat hulladék után végre sikerült jól szórakoznom. Tom Hanks...akarom mondani Tom Crusie film.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #29975 2018.06.22. 19:23

Sírok. :D

Az American Made tényleg egész jó, csak nem tudom miért Tom Cruise/Hanks volt a főszereplő. Ja de, mert az ő nevével el lehetett adni. Sebaj, legalább nem egy Marvelgeci.
Avatar
Moby

Hozzászólás #29976 2018.06.22. 19:34

DanielT írta: csak nem tudom miért Tom Cruise/Hanks volt a főszereplő
Mer ő '86-ban már kurvára megtanult repülőt vezetni. Azt hittem ez nyilvánvaló! :idiota:
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #29977 2018.06.22. 19:52

Moby írta:a másik meg egy 60+ -os nő, aki még nem szarta le magát.
Hát pedig a kép alapján szvsz sikerült neki, hiába nem akarta, de ezen már nem veszünk össze.
Avatar
donatus13

Hozzászólás #29978 2018.06.22. 19:55

Egyébként múltkor találkoztam Botond-al és kipróbáltam a switchet én is, szerintem is jó készülék, a játékok is egész jól voltak, de nem igazán kötne le.
Avatar
Botond

Hozzászólás #29979 2018.06.22. 22:00

Moby írta:Szerintem neked má nem evvel kéne ám foglalatoskodni. E :nezze:
Spoiler
Kép
Néztem hogy SLI profil van e rá AC: originshez, mert akkor már rántom is be. Nem a kártyát, abból nyilván minden háztartásban van kettő (egyik a fiókban, ugye), hanem az AC-t. De mivel a friss nvidia driverben még nincs ilyen, ezért maradt a donkey kong mára. :)
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #29980 2018.06.22. 22:10

Botond írta:Néztem hogy SLI profil van e rá AC: originshez, mert akkor már rántom is be. Nem a kártyát, abból nyilván minden háztartásban van kettő (egyik a fiókban, ugye), hanem az AC-t. De mivel a friss nvidia driverben még nincs ilyen, ezért maradt a donkey kong mára. :)
Az vasamban még a procinak is van saját kártyája ám! És nem is lófing AMD, hanem Intel!

Eközben le kellett kellett vennem a 2013-as Shadow Warriort low-ba, hogy jól fusson :wilting:
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #29981 2018.06.22. 22:16

Zóanagyvarázsló írta:Az vasamban még a procinak is van saját kártyája ám! És nem is lófing AMD, hanem Intel!

Eközben le kellett kellett vennem a 2013-as Shadow Warriort low-ba, hogy jól fusson :wilting:
bejön a Shadow? en imadtam :)
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #29982 2018.06.22. 22:29

SlickAdam írta:bejön a Shadow? en imadtam :)
Fasza, két chapter (+ a prológus) lement insane-en, katana-only. (Kipróbáltam a lövöldözést is, de nem onnan folytattam.) Az viszont kissé idegesítő, hogy hadonászok a kardommal, erre rám robbannak a körülöttem lévő kocsik, és kinyírnak. Volt már nyúlvágás is, jönnek is vissza a gyermekkori emlékek, amikor még tartottuk őket.

Arra meg rá kellett jönnöm, hogy ez masszívan egér+billentyűs játék. Mármint nem a célzás, hanem az analóg karral nagyon nehezen előcsalható katanás kombók miatt. Persze vannak Steamen ügyeskedős profil erre, de nem kínlódtam vele, éppen csak ránéztem. Talán a Steam Controller több gombja jól jöhet. Konzolon hogy működött ez, ott alapból ilyen gáz volt? (Tudom, később portolták.)
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #29983 2018.06.23. 07:50

Zóanagyvarázsló írta:Fasza, két chapter (+ a prológus) lement insane-en, katana-only. (Kipróbáltam a lövöldözést is, de nem onnan folytattam.) Az viszont kissé idegesítő, hogy hadonászok a kardommal, erre rám robbannak a körülöttem lévő kocsik, és kinyírnak. Volt már nyúlvágás is, jönnek is vissza a gyermekkori emlékek, amikor még tartottuk őket.

Arra meg rá kellett jönnöm, hogy ez masszívan egér+billentyűs játék. Mármint nem a célzás, hanem az analóg karral nagyon nehezen előcsalható katanás kombók miatt. Persze vannak Steamen ügyeskedős profil erre, de nem kínlódtam vele, éppen csak ránéztem. Talán a Steam Controller több gombja jól jöhet. Konzolon hogy működött ez, ott alapból ilyen gáz volt? (Tudom, később portolták.)
PS4-en a touch pad simogatasaval (is?) lehetett beadni a katana kombokat. nem volt ezzel komolyabb problemam miutan megszoktam.
Avatar
Greyfox

Hozzászólás #29984 2018.06.23. 10:50

Das3 kivégzése után nekiálltam az evil withinnek. Nálam a triple buffering engedélyezése=mikro stutter. Nélküle tükörsima a frém, és nincs input lag. Cemunál is azt tanácsolják mindenhol, hogy kapcsold be, de input lagon kívűl sok hasznot nem termel.
Avatar
donatus13

Hozzászólás #29985 2018.06.23. 12:15

Népek, valaki használ itt "számítógépes" vagyis ilyen kék fény szűrős szemüveget? Gonolkodom ,hogy csináltatok de nem tudom mennyire bevált dolog ez.
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #29986 2018.06.23. 12:35

donatus13 írta:Népek, valaki használ itt "számítógépes" vagyis ilyen kék fény szűrős szemüveget? Gonolkodom ,hogy csináltatok de nem tudom mennyire bevált dolog ez.
annyira bevalt, hogy tisztan fizika & biologia. ne gondolkodjal, hanem csinaltass, ha meg tudod engedni. es föleg este viseld! tulsagosan a szem-fáradtsagra ("computer" , "gamer", ... lol) fokuszal a marketing, ami szinten tenyezö, de sokkal fontosabb az esti kékfény hormon-baszás kivedese (es nem, a telefon esti "meleg" modba kapcsolasa nem elegendö...)

itt egy összefoglalo video debileknek, de ha melyebben bele akarsz latni a folyamatokba, van tengernyi tanulmany
phpBB [media]


fakjee
phpBB [media]
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára SlickAdam 2018.06.23. 12:39-kor.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #29987 2018.06.23. 12:38

Greyfox írta:Das3 kivégzése után nekiálltam az evil withinnek. Nálam a triple buffering engedélyezése=mikro stutter. Nélküle tükörsima a frém, és nincs input lag. Cemunál is azt tanácsolják mindenhol, hogy kapcsold be, de input lagon kívűl sok hasznot nem termel.
Hát ez érdekes, de a Withinnél semmin nem szabad meglepődni. Mindenesetre, ha jó, akkor jó, ez a lényeg. Skipglare command menjen, hogy legyenek színek és fosfilter OFF.
Avatar
donatus13

Hozzászólás #29988 2018.06.23. 12:39

SlickAdam írta:annyira bevalt, hogy tisztan fizika & biologia. ne gondolkodjal, hanem csinaltass, ha meg tudod engedni. es föleg este viseld! tulsagosan a szem-fáradtsagra ("computer" , "gamer", ... lol) fokuszal a marketing, ami szinten tenyezö, de sokkal fontosabb az esti kékfény hormon-baszás kivedese (es nem, a telefon esti "meleg" modba kapcsolasa nem elegendö...)
Van valami készítő/gyártó ajánlat vagy igazából mind hasonló minőségű ?
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #29989 2018.06.23. 12:43

donatus13 írta:Van valami készítő/gyártó ajánlat vagy igazából mind hasonló minőségű ?
en amazon-rol vettem egy neutral (söt, van egy total narancs 3M ipari is, az full hardcore) amber szemcsit, de ha jol ertem te csinaltatni akarsz prescription szemüveget. abban Zó tud segiteni, ha jol emlekszem ö linkelte az övet, amikor felhoztam ugyanezt a temat.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #29990 2018.06.23. 12:51

SlickAdam írta:annyira bevalt, hogy tisztan fizika & biologia. ne gondolkodjal, hanem csinaltass, ha meg tudod engedni. es föleg este viseld! tulsagosan a szem-fáradtsagra ("computer" , "gamer", ... lol) fokuszal a marketing, ami szinten tenyezö, de sokkal fontosabb az esti kékfény hormon-baszás kivedese (es nem, a telefon esti "meleg" modba kapcsolasa nem elegendö...)

itt egy összefoglalo video debileknek, de ha melyebben bele akarsz latni a folyamatokba, van tengernyi tanulmany
Hm, most akkor visszakapcsolom az F.luxot és kicsit komolyabban veszem a témát. Meglássuk mit eredményez!
Avatar
donatus13

Hozzászólás #29991 2018.06.23. 13:01

SlickAdam írta:en amazon-rol vettem egy neutral (söt, van egy total narancs 3M ipari is, az full hardcore) amber szemcsit, de ha jol ertem te csinaltatni akarsz prescription szemüveget. abban Zó tud segiteni, ha jol emlekszem ö linkelte az övet, amikor felhoztam ugyanezt a temat.
Nekem sajnos dioptriás kell :)
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #29992 2018.06.23. 13:04

DanielT írta:Hm, most akkor visszakapcsolom az F.luxot és kicsit komolyabban veszem a témát. Meglássuk mit eredményez!
ne légy debil légyszives! :rolleyes: te ettöl intelligensebb vagy
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #29993 2018.06.23. 13:13

SlickAdam írta:annyira bevalt, hogy tisztan fizika & biologia. ne gondolkodjal, hanem csinaltass, ha meg tudod engedni. es föleg este viseld! tulsagosan a szem-fáradtsagra ("computer" , "gamer", ... lol) fokuszal a marketing, ami szinten tenyezö, de sokkal fontosabb az esti kékfény hormon-baszás kivedese (es nem, a telefon esti "meleg" modba kapcsolasa nem elegendö...)
És ez mennyire kígyóolaj, amikor a monitornak van kék filtere, meg alacsony fényű + sárga reading módja estére, meg amikor nem kell a színhűség?
Napszemcsiből sem veszek soha drágát, mert a kontakt lencse úgyis UV szűrős.
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #29994 2018.06.23. 13:28

benőmenő írta:És ez mennyire kígyóolaj, amikor a monitornak van kék filtere, meg alacsony fényű + sárga reading módja estére, meg amikor nem kell a színhűség?
Napszemcsiből sem veszek soha drágát, mert a kontakt lencse úgyis UV szűrős.
najsz, de itt most nem UV-röl van szo.
valamennyire hatekony a f.lux es hasonlo cuccok, de azokkal se eliminalod a kek fenyt tökeletesen.
ÉS ujra mondom: az ESTI kek feny a problemasabb. es ha jol sejtem, nem csak a szamitogepet nezed otthon. hanem telefont, televiziot, esetleg befigyel takarekos LED lámpa, ... stb. söt, ha kimesz este a kutyaval es kibaszott LED-es autos fenyszorok belebombaznak az arcodba, mar az is elegendö szignal a testednek, hogy összezavarodjon a hormontermeles. ezek mind modern dolgok. CRT tv is nyomott kek fenyt (azzal mas problemak is voltak ugye), meg a klasszik villanykörte is, de messze nem annyit, mint manapsag a cuccosok.

nappal KELL a kek feny. az jelzi, hogy "boi, nappal van E! legyel aktiv!". csak a tul sok nem jo, farasztja, söt karositja a szemet (tények), szal ja, jo az nappal is (f.lux elegendö LEHET), bar nem kell folyamatosan.

mai modern vilagban kb. kötelezök a kek feny szemcsik estere. masodlagos szempont a nappali viselet.

(jol sejtem, hogy itt se - SG-n is tema volt nemreg - nezi meg senki a lenti szaros 10 perces videot? :D)
Avatar
DanielT

Hozzászólás #29995 2018.06.23. 13:50

SlickAdam írta:ne légy debil légyszives! :rolleyes: te ettöl intelligensebb vagy
Wattafakk? Most épp mi rosszat csináztam? :conf:
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #29996 2018.06.23. 14:00

DanielT írta:Wattafakk? Most épp mi rosszat csináztam? :conf:
hogy meglatod mit eredmenyez. mit eredmenyezne? ha jo allapotban vannak a szemeid, nem annyira faradekonyak, akkor lehet semmit nem fogsz erezni. söt, lehet este se ereznel szemcsivel se. mert attol, hogy nulla melatonin van a testedben, meg siman el tudsz aludni, ha eleg faradt vagy (es azt hiszed, hogy pihentetö, regeneralo alvasban van reszed, pedig nem...). szal ezek a netes "szar, mert nem erzek valtozast" velemenyek nagyon butak. lassú víz partot mos... E :)
mar az is relative egyszerüen elmagyarazhato, hogy ez a modern esti hormonalis zavar hogyan okoz (pontosan) cukorbetegseget, ami inzulin rezisztancia ugye. vagyis hogyan jarul hozza.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #29997 2018.06.23. 14:06

SlickAdam írta:hogy meglatod mit eredmenyez. mit eredmenyezne? ha jo allapotban vannak a szemeid, nem annyira faradekonyak, akkor lehet semmit nem fogsz erezni. söt, lehet este se ereznel szemcsivel se. mert attol, hogy nulla melatonin van a testedben, meg siman el tudsz aludni, ha eleg faradt vagy (es azt hiszed, hogy pihentetö, regeneralo alvasban van reszed, pedig nem...). szal ezek a netes "szar, mert nem erzek valtozast" velemenyek nagyon butak. lassú víz partot mos... E :)
mar az is relative egyszerüen elmagyarazhato, hogy ez a modern esti hormonalis zavar hogyan okoz (pontosan) cukorbetegseget, ami inzulin rezisztancia ugye. vagyis hogyan jarul hozza.
Hm. Namost én ezt úgy gondoltam, hogy (miután figyelmesen végignéztem a videót) elkezdem újra használni az F.Luxot itthon és a cégnél is (nem nappal). A telefonon már most is be van nyomva. A komolyan vétel alatt tehát azt értettem, hogy nem fogom 1 hét múlva kinyomni, sőt elkezdtem szemüveget keresni.

SZAL! Bazira nem szogáltam rá az alázásra E! :nezze:
Avatar
deep

Hozzászólás #29998 2018.06.23. 14:08

Pár napja elegem lett a win10 féreg agresszív update politikájából, az update-ek utáni rettegésből, hogy mit fog szétkúrni. Ment vissza a win 8.1 egy classic shell kíséretében. Nagyon régóta nem voltam ilyen boldog amikor bekapcsoltam a gépet. Ajánlom ezt a lépést mindenkinek.
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #29999 2018.06.23. 14:10

DanielT írta:SZAL! Bazira nem szogáltam rá az alázásra E! :nezze:
ne haragudj akko! :law:
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #30000 2018.06.23. 14:12

deep írta:Pár napja elegem lett a win10 féreg agresszív update politikájából, az update-ek utáni rettegésből, hogy mit fog szétkúrni. Ment vissza a win 8.1 egy classic shell kíséretében. Nagyon régóta nem voltam ilyen boldog amikor bekapcsoltam a gépet. Ajánlom ezt a lépést mindenkinek.
nem igen hasznalok W10-t mostanaban, öreg thinkpad-on 8.1 van. nem lehet kiganyolni a W10-es frissiteseket?
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #30001 2018.06.23. 14:27

SlickAdam írta:najsz, de itt most nem UV-röl van szo.
valamennyire hatekony a f.lux es hasonlo cuccok, de azokkal se eliminalod a kek fenyt tökeletesen.
ÉS ujra mondom: az ESTI kek feny a problemasabb. es ha jol sejtem, nem csak a szamitogepet nezed otthon. hanem telefont, televiziot, esetleg befigyel takarekos LED lámpa, ... stb.
A teló besárgul automatán, mindig a naplementéhez igazítva.
Tanuláskor mindig rányomom a fullos blue light filtert a monitorra is, mert a pdf-nél a kutyát nem érdekli, ha sárga. Meg persze mindig világít a monitor mellett a meleg fényű nagy lámpa, de minimum a kicsi ledes asztali (annak is sárga fénye van).
Inkább a rendszeres szemtornáról meg a szemcseppről szoktam megfeledkezni, a nap végén észbe kapva meg annyira száraz, hogy csípi a szemem még az is.
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #30002 2018.06.23. 14:34

Már nem engedte szerkeszteni, de szerencsére az alvással nincs bajom. 24/7, ha vízszintesbe vágom magam már alszok is. Az se zavar, ha előtte 10 perccel kávéztam. :D
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #30003 2018.06.23. 14:36

benőmenő írta:A teló besárgul automatán, mindig a naplementéhez igazítva.
Tanuláskor mindig rányomom a fullos blue light filtert a monitorra is, mert a pdf-nél a kutyát nem érdekli, ha sárga. Meg persze mindig világít a monitor mellett a meleg fényű nagy lámpa, de minimum a kicsi ledes asztali (annak is sárga fénye van).
Inkább a rendszeres szemtornáról meg a szemcseppről szoktam megfeledkezni, a nap végén észbe kapva meg annyira száraz, hogy csípi a szemem még az is.
a sárgás led se kék-mentes. persze jobb, mint a hideg vagy semleges feher led-ek, de ne legyenek illuzioid. a teszt egyszerü: ha ránézel az asztalon egy kék tárgyra es tényleg kéknek latod valamennyire, akkor a fenyforrasban van kék tartomany.:)

#30002-re lentebbröl: "mert attol, hogy nulla melatonin van a testedben, meg siman el tudsz aludni, ha eleg faradt vagy". melatonin nelkül nem regeneralodik rendesen a tested. fiatal vagy es (szerinted) golyoallo. aztan idösebb korban meg jönnek a betegsegek. es ha olyan buta vagy, mint nagyanyam, akkor azt hiszed, hogy a betegsegek az öregedes elkerülhetetlen velejaroi. pedig elkopasrol (is) vanik szo E.
Avatar
arty

Hozzászólás #30004 2018.06.23. 14:40

Zóanagyvarázsló írta:A karrier maga milyen?
oda még sokára jutok sztem :( látok bazisok eventet, amin belül minibajnokságok vannak, ha megnyered, kipipálódik :idiota: van pénz, lehet tuningolni, kocsitvenni. sztem a "szokásos".
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #30005 2018.06.23. 14:42

benőmenő írta:Inkább a rendszeres szemtornáról meg a szemcseppről szoktam megfeledkezni, a nap végén észbe kapva meg annyira száraz, hogy csípi a szemem még az is.
en meg a nyaktornarol. recsegek bazze 32 evesen...
amugy a szemszarazsagot megfigyelted mar mitöl van? mert az emberek többsege hajlamos megfeledkezni a pislogasrol monitor elött. en is sokszor elcsipem magam.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #30006 2018.06.23. 14:45

SlickAdam írta:nem igen hasznalok W10-t mostanaban, öreg thinkpad-on 8.1 van. nem lehet kiganyolni a W10-es frissiteseket?
Úgy tűnt ki lehet, az Ultimate Windows Tool-lal. Aztán most a gaming gépen JÁTÉK KÖZBEN!!!!!!!!!!!!!!!!! megjelent a jobb alsóban, hogy frissítsek már, de hirtelen.

Undorító mocsok ez a rendszer és az MS. Az alapból telepített Candy Crush-al együtt, amit letörlés után is visszarak updatekor.
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #30007 2018.06.23. 14:56

SlickAdam írta:en meg a nyaktornarol. recsegek bazze 32 evesen...
amugy a szemszarazsagot megfigyelted mar mitöl van? mert az emberek többsege hajlamos megfeledkezni a pislogasrol monitor elött. en is sokszor elcsipem magam.
Nekem inkább a kontaktlencse miatt. Hiába ilyen spéci hidro szellőzős, elvileg 24 órában viselhetős, ha elalszok benne -> halál. Utána mintha celofánt húznék le a szemgolyómról. :bdead:
Avatar
Moby

Hozzászólás #30008 2018.06.23. 15:15

DanielT írta:Úgy tűnt ki lehet, az Ultimate Windows Tool-lal. Aztán most a gaming gépen JÁTÉK KÖZBEN!!!!!!!!!!!!!!!!! megjelent a jobb alsóban, hogy frissítsek már, de hirtelen.

Undorító mocsok ez a rendszer és az MS. Az alapból telepített Candy Crush-al együtt, amit letörlés után is visszarak updatekor.
Nem lehet. Írtam már. Már az UWT sem képes lelőni. Egy szivenbaszott retekkgeci leet az egész win10.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #30009 2018.06.23. 15:30

DanielT írta:Úgy tűnt ki lehet, az Ultimate Windows Tool-lal. Aztán most a gaming gépen JÁTÉK KÖZBEN!!!!!!!!!!!!!!!!! megjelent a jobb alsóban, hogy frissítsek már, de hirtelen.

Undorító mocsok ez a rendszer és az MS. Az alapból telepített Candy Crush-al együtt, amit letörlés után is visszarak updatekor.
Most miert haragitod botondot? :)
Avatar
DanielT

Hozzászólás #30010 2018.06.23. 16:45

Nem haragítok én senkit, viszont hamarosan útra kelek beszerezni egy Last of Us Remasteredet. Vágyom már rá, hogy folyamatosan pofázós sidekick karaktereket kísérgessek cinematikusan.

A Life is Strange prequel túlhegyezte a reflexeimet, most kell valami ami relax cucc.
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #30011 2018.06.23. 17:33

DanielT írta:A Life is Strange prequel túlhegyezte a reflexeimet, most kell valami ami relax cucc.
Na meddig jutottál, milyen volt?
Avatar
DanielT

Hozzászólás #30012 2018.06.23. 17:47

benőmenő írta:Na meddig jutottál, milyen volt?
Első epizódot vittem végig, eddig teljesen rendben van.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #30013 2018.06.23. 18:34

MIÉRT. NEM. LEHET. ELNYOMNI.A. ROHADT. CUTSCENEKET???? Láttam őket, az elejét már vagy 4x, ez az ötödik. Nem elég, hogy sétálnom kell, lassítva, hogy eleget tudjon mindenki pofázni, még a full non-interaktív átvezető se elnyomható.

Kabbe Naughty Dog.
Avatar
deep

Hozzászólás #30014 2018.06.23. 18:58

DanielT írta:MIÉRT. NEM. LEHET. ELNYOMNI.A. ROHADT. CUTSCENEKET???? Láttam őket, az elejét már vagy 4x, ez az ötödik. Nem elég, hogy sétálnom kell, lassítva, hogy eleget tudjon mindenki pofázni, még a full non-interaktív átvezető se elnyomható.

Kabbe Naughty Dog.
Pause menu. Skip.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #30015 2018.06.23. 19:00

deep írta:Pause menu. Skip.
Most egyet sikerült, de az elején nem engedett párat. :wilting:
Avatar
deep

Hozzászólás #30016 2018.06.23. 19:06

DanielT írta:Most egyet sikerült, de az elején nem engedett párat. :wilting:
Élvezd a narratívát és a minőséget. Neszkippeljé!
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #30017 2018.06.23. 19:14

DanielT írta:Most egyet sikerült, de az elején nem engedett párat. :wilting:
nem lehet, hogy atvezetö alatt tölti a kesöbbi cuccokat es addig nem enged, amig nem aaaaaiight minden?
Avatar
Micsu

Hozzászólás #30018 2018.06.23. 19:16

deep írta:Élvezd a narratívát és a minőséget. Neszkippeljé!
de ha mar latta akk miert ne skippeljen?
Avatar
deep

Hozzászólás #30019 2018.06.23. 19:52

Micsu írta:de ha mar latta akk miert ne skippeljen?
Negyedszer tolom végig épp. Soha nem skippelném, imádom minden pixelét.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #30020 2018.06.23. 20:31

deep írta:Negyedszer tolom végig épp. Soha nem skippelném, imádom minden pixelét.
tobbszori vegigjatszasnal oke de ha meghalok vagy mentes miatt 5 perce lattam akk miert ne skippelhetnem el
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #30021 2018.06.23. 20:38

donatus13 írta:Nekem sajnos dioptriás kell :)
Nekem Hoya BlueControl van évek óta. Mással nincs tapasztalatom, de ez egy kincs megszűnt a korábbi rendszeres szemszúrásom szinte azonnal, pedig azon a világ összes műkönnye is alig segített. Nem is merek monitorra nézni nélküle. Nyilván este is hordom, bár nyaralásra nem viszem magammal. Errefelé volt róla szó korábban.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #30022 2018.06.23. 20:40

SlickAdam írta:PS4-en a touch pad simogatasaval (is?) lehetett beadni a katana kombokat. nem volt ezzel komolyabb problemam miutan megszoktam.
Ennek lehet, hogy van értelme, One-kontrolleren analóggal halál. Lehet, leporolom majd a DS4-et megnézni.

Imádom, hogy a szarasztímen úgy lövöm be mindennek az irányítását, ahogy csak akarom.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #30023 2018.06.23. 20:41

Ha már szemkímélés: e-könyv-olvasóra van definitív leáldos tipp?
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Zóanagyvarázsló 2018.06.23. 20:44-kor.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #30024 2018.06.23. 20:43

Micsu írta:tobbszori vegigjatszasnal oke de ha meghalok vagy mentes miatt 5 perce lattam akk miert ne skippelhetnem el
Elképzelem, ahogy Dani újra és újra meghal a tutorialban, jönnek folyamatosan az elnyomhatatlan jelentek, ő pedig a zsigereiből kinyírt vérrel írja fel a falra: NORMANDY!
Avatar
Moby

Hozzászólás #30025 2018.06.23. 21:10

Zóanagyvarázsló írta:Ha már szemkímélés: e-könyv-olvasóra van definitív leáldos tipp?
Nejemnek 1-2 éve vettem egy pocketbook touch lux 3-at. Imádja, néha én is használom, tényleg fasza. Nekem nincs, de ha vennék, magamnak paperwhite-ot vennék.
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Moby 2018.06.23. 21:11-kor.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #30026 2018.06.23. 21:10

Zóanagyvarázsló írta:Ha már szemkímélés: e-könyv-olvasóra van definitív leáldos tipp?
Ajánlanám a Kindle Paperwhite-ot, amiről egyszerűen nem tudok negatívumot mondani, annyira tökéletes. De mivel épp beszóltál a Mass Effect miatt, így nem teszem! :duhos2:
Avatar
donatus13

Hozzászólás #30027 2018.06.23. 22:06

Zóanagyvarázsló írta:Ha már szemkímélés: e-könyv-olvasóra van definitív leáldos tipp?
Nővéremnek is paperwhite-ja van, jó is nagyon, én azért nem tértem át rá mert PDF olvasásra használhatatlanok és még mindig nem csinálják a színes e-inkes kijelzőket és 2021 előtt nem is tervezik kitolni őket, szóval marad a várakozás. (vagyis a tablet + hamarosan szemüveg)
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #30028 2018.06.23. 23:10

donatus13 írta:Nővéremnek is paperwhite-ja van, jó is nagyon, én azért nem tértem át rá mert PDF olvasásra használhatatlanok és még mindig nem csinálják a színes e-inkes kijelzőket és 2021 előtt nem is tervezik kitolni őket, szóval marad a várakozás. (vagyis a tablet + hamarosan szemüveg)
De a PDF-et átkonvertálod, és kész, nem? Vagy ennyire képekkel teli dolgokra gondolsz?

Nálam most így néz ki az okoskodás:

Pocketbook Touch HD2

- szemkímélősebb a lejjebb vehető kékfény miatt (de ugye ott a szemüvegem meg a kislámpa)
- tud audiót lejátszani (de ennél a fókavadászatra is nagyobb igényem van)
- alapból visz szinte minden formátumot (ami tök jó, de ha jó a konvertálás PW-re, akkor nem gond)
- nyíltabb rendszer (de fingomsincs, hogy a gyakorlatban ezzel mit nyerek)
- fizikai lapozógombok (na ez királyság)
- jobbnak tűnik a könyvek bekategorizálási lehetősége (de azért nem úgy tűnik, hogy ez nagy különbség)

Kindle Paperwhite 3

- Amazon Store (bár egyelőre nem tervezek belőle semmit venni)
- mindenkinek ez van, ha problémamegoldás után nyomozok, és az Amazon supportja is legendásan jó
- X-Ray!
- olcsóbb, ha nem is nagyságrenddel

Mivel nincs számomra szemmel láthatóan drasztikus különbség (amiket olvasnék, arra jó mindkettő, bár nem bánnám, ha böngészésre is lenne értelme használni), a kedvezőbb ára és biztonságibb választás mivolta miatt PW3 felé hajlok, de azonos áron már nem biztos, hogy így lenne. Jövő hét már hónap vége, szóval valamit muszáj lesz rendelni.
Avatar
Botond

Hozzászólás #30029 2018.06.24. 09:02

Micsu írta:Most miert haragitod botondot? :)
Én többet nem írom le nekik, hogy ha valami tud hibátlanul is működni, meg szarul is, akkor nem feltétlen a win10ben van a hiba, hanem önvizsgálatot kellene tartani, hogy mivel van erőszakolva a cucc, és az feltétlen szükséges e, avagy élményszámba megy az önszopatás, mint artynak. De ha erre valakinek a 8.1 a megoldás, akkor egészségére, engem nem zavar különösebben, itt minden megy stabilan, kisebb bökkenők vannak, de azok 30 év számítógép bütykölés után simán megoldhatóak pillanatok alatt. Szerintem vista volt az utolsó windows aminél guglizni kellett a megoldást, igaz a 8-8.1 kimaradt, az nem tudom milyen volt bug szempontból, de a 7 és a 10 az teljesen kezesbárány.
DE én a desktopom konzolként használom! Elindul, beindítom a megfelelő klienst (steam,gog,uplay,origin,bnet) vagy azt se (w10store) és indul a gém, ezen kívül max netezés vagy email, ilyesmi, semmi videókonvertálás, torrentezés, excelezés, akármi. És van benne két kábel kimenetként, az egyik egy dp kábel ami a monitorba megy és egy hdmi ami a tvbe. És az van csak bedugva amelyiket használom, vagy egyik vagy másik vagy mindkettő, de sosincs olyan, hogy a hdmi be van dugva és nem tv-n használom, vagy fordítva. Hangoknál ugyanez, füles/hangfal váltásnál kihúz bedug. Nincs 82 switch átalakító hosszabbító. Az egész úgy van kialakítva, hogy kényelmesen elérhető legyen és működjön. És van a céges laptop amin meg csak az office van és a céges appok és ha valami van akkor 0-24 support oldja meg, de nem szokott lenni ott se.
Szóval ja, lehet bele rakni bugforrást bőven a dologba, a kérdés az, hogy amit beleraksz pluszba az valóban plusz kényelem, vagy csak az önszopatási faktort növeli. De ez mindenkinek egyéni ízlés kérdése. Az meg hogy ezért az MSt hibáztatják a népek az meg boszorkányüldözés egy ponton túl.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #30030 2018.06.24. 10:44

Botond írta:Én többet nem írom le nekik, hogy ha valami tud hibátlanul is működni, meg szarul is, akkor nem feltétlen a win10ben van a hiba, hanem önvizsgálatot kellene tartani, hogy mivel van erőszakolva a cucc, és az feltétlen szükséges e, avagy élményszámba megy az önszopatás, mint artynak. De ha erre valakinek a 8.1 a megoldás, akkor egészségére, engem nem zavar különösebben, itt minden megy stabilan, kisebb bökkenők vannak, de azok 30 év számítógép bütykölés után simán megoldhatóak pillanatok alatt. Szerintem vista volt az utolsó windows aminél guglizni kellett a megoldást, igaz a 8-8.1 kimaradt, az nem tudom milyen volt bug szempontból, de a 7 és a 10 az teljesen kezesbárány.
DE én a desktopom konzolként használom! Elindul, beindítom a megfelelő klienst (steam,gog,uplay,origin,bnet) vagy azt se (w10store) és indul a gém, ezen kívül max netezés vagy email, ilyesmi, semmi videókonvertálás, torrentezés, excelezés, akármi. És van benne két kábel kimenetként, az egyik egy dp kábel ami a monitorba megy és egy hdmi ami a tvbe. És az van csak bedugva amelyiket használom, vagy egyik vagy másik vagy mindkettő, de sosincs olyan, hogy a hdmi be van dugva és nem tv-n használom, vagy fordítva. Hangoknál ugyanez, füles/hangfal váltásnál kihúz bedug. Nincs 82 switch átalakító hosszabbító. Az egész úgy van kialakítva, hogy kényelmesen elérhető legyen és működjön. És van a céges laptop amin meg csak az office van és a céges appok és ha valami van akkor 0-24 support oldja meg, de nem szokott lenni ott se.
Szóval ja, lehet bele rakni bugforrást bőven a dologba, a kérdés az, hogy amit beleraksz pluszba az valóban plusz kényelem, vagy csak az önszopatási faktort növeli. De ez mindenkinek egyéni ízlés kérdése. Az meg hogy ezért az MSt hibáztatják a népek az meg boszorkányüldözés egy ponton túl.
A Windows 10 egy undorító, mocskos geci. Egy gusztustalan, kétségbeesett, agresszív nyomulás a Microsoft részéről, akinek senki, semmilyen termékét nem használja, ami nem kényszer.

MINDENNEL megbuknak és megbuktak, csak a Win+Office szabvány léte miatt nem darálták még le őket a picsbe. Ezzel a helyzettel visszaélve pedig nyomják a default szarjaikat minden update után, amibpl van gyakorlatilag naponta jön hatezer.

Soha nem utáltam a windowst, akkor sem, amikor divat volt. Most elérték, hogy gyűlöljem.

Vissza: “Leáldozott.hu”