A PC-s játékoknak leáldozott

A Leáldtopik új otthona
Avatar
Moby

Hozzászólás #29751 2018.06.15. 10:32

Zóanagyvarázsló írta:Úgy könnyű, hogy a Soulsokban direkt nincs (nagyon) easy. A DMC-kben meg a Bayonettában van, és egyéb csomó hardcore cuccban van. A Ninja Gaidenben meg megint nincs, te ettől nem lesz automatikusan casual a többi. Mondjuk én az automatic easy módokat nem erőltetném, hogy artynak rosszabb legyen.

A Nintendo-fanboyság persze létező dolog.
Szerintem ettől nagyobb LOL nyomni a darksouls mennyire hardcore fasságot. A darksouls egy csoda, de a csapkorászás része egyszerű annak is mint a bot
Mindent lehet hardcore módon nyomni, meg fasz módon nyomni. Még a szószokat is. Meg is van már minden csinálva félkarú/féllábú/féleszű hülyének, mióta ennyire mainstream lett.
Mondjuk ez a hardkórság felszopás is elég ciki. A drogozásból nem kell menőséget csinálni, sosem lesz az. A videiójáték szórakozásra nagyszerű időtöltés, ettől többet belelátni meg komoly mentális zavar.
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #29752 2018.06.15. 10:35

Zóanagyvarázsló írta:Úgy könnyű, hogy a Soulsokban direkt nincs (nagyon) easy. A DMC-kben meg a Bayonettában van, és egyéb csomó hardcore cuccban van. A Ninja Gaidenben meg megint nincs, te ettől nem lesz automatikusan casual a többi. Mondjuk én az automatic easy módokat nem erőltetném, hogy artynak rosszabb legyen.

A Nintendo-fanboyság persze létező dolog.
pont a DMC volt fejemben. az ö ervelesük alapjan a DMC se hardcore cumo, hiszen vegig lehet csapkodni. csupan attol "kamu HC", mert Aby jo benne... :bdead:

nintendo fanbojsag letezö dolog, csak totalisan out of context jelenleg. en nagyon szeretem a ninty jatekait es gepeit, de nem vagyok kiscsoportos, hogy nagyokat hazudjak valamiröl, azt szepitendö. mellesleg vagy 3 honapja be se volt rendesen kapcsolva a Switch (csak egy rövid demora par hete), tegnap hoztam el a boltbol egy egesz sereg Sony: The Game-et.
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #29753 2018.06.15. 10:42

Moby írta:Mondjuk ez a hardkórság felszopás is elég ciki. A drogozásból nem kell menőséget csinálni, sosem lesz az. A videiójáték szórakozásra nagyszerű időtöltés, ettől többet belelátni meg komoly mentális zavar.
szerintem is, magamtol nem is hoztam volna fel a topikot. en csak azt probalom a tanulatlanok tudtara hozni, hogy jatek mechanikailag sokkal több van ezekben a "kiddie" szarokban, mint gondoljak. alapvetöen nem HC-k, mert ezek mindenkinek kedveznek (mondjuk a DK-k azok voltak mostanaban, rinya miatt bele is került az easy mod a portba). az F1 STARS nem egyenertekü a MK-al. pont. te is tudod jol, hogy a Zelda harcrendszere se csak csapkodast TUD.
mar csak a Smash Bros-t kene felhozni, hogy mi Botond velemenye. "nintendo kiddie szar karakterek össze vissza csapkodasa egy mini palyan". kb :D mar latom magam elött. LOL

es azzal csak reszben ertek egyet, hogy MINDEN jatek tud HC lenni. szerintem nem. minden jatek egy kod-tenger. nem csinalnak veletlenül semmit (kiveve ha nagyon benan vannak megirva, akkor ki lehet hasznalni tenyleges hibakat...), az, hogy a MK-ban a kék teki 5-6 frémre megall a jatekos felett es gombaval gyakorlatilag ki lehet kerülni (elvileg nem lehetne ugye, csak hangdobozzal...), az NEM veletlen. es nagyon nehez kivitelezni. jatekosok 99,999%-a nem is tud rola. frém-counting, mint bunyos jatekokban baszki

milyen egyszerü E. barki meg tudja csinalni. ... NOT
phpBB [media]
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #29754 2018.06.15. 10:46

Moby írta:Szerintem ettől nagyobb LOL nyomni a darksouls mennyire hardcore fasságot. A darksouls egy csoda, de a csapkorászás része egyszerű annak is mint a bot
Mindent lehet hardcore módon nyomni, meg fasz módon nyomni. Még a szószokat is. Meg is van már minden csinálva félkarú/féllábú/féleszű hülyének, mióta ennyire mainstream lett.
Mondjuk ez a hardkórság felszopás is elég ciki. A drogozásból nem kell menőséget csinálni, sosem lesz az. A videójáték szórakozásra nagyszerű időtöltés, ettől többet belelátni meg komoly mentális zavar.
Ja, túldimenzionálni fölösleges. De azért itt inkább arról van szó, hogy a FUN mögött ott van-e a lehetőség a mechanikai elmélyülésre. Egy összetettebb, illetve extrémebb skilleket jól honoráló játék esetében nagyobb tud lenni a jutalom. Eközben meg normálon a Ninja Gaiden is játszható gyök kettő taktikákkal, sőt ha béna vagy, akkor a leginkább úgy.

A Soulsokból nekem csak DeS ment végig, maga az alapmechanika egyszerű, és több build esetében konkrétan a jó ötletek mellett is gáz. Sorra gyaktam le - kivételekkel persze - a bossokat a legprimitívebb taktikával elsőre vagy másodikra. A szépen játszáshoz persze egyben kell lenni, és nem árt, ha nem lúzer vagy. Egy átlagjátékos simán ki tud rostálódni, illetve még inkább ki tudott, amíg nem vált kvázi mainstreammé. Megjegyzem, a Link to the Past, a Super Mario World vagy a Star Fox számomra nem könnyebb.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #29755 2018.06.15. 10:47

SlickAdam írta:pont a DMC volt fejemben. az ö ervelesük alapjan a DMC se hardcore cumo, hiszen vegig lehet csapkodni. csupan attol "kamu HC", mert Aby jo benne... :bdead:

nintendo fanbojsag letezö dolog, csak totalisan out of context jelenleg. en nagyon szeretem a ninty jatekait es gepeit, de nem vagyok kiscsoportos, hogy nagyokat hazudjak valamiröl, azt szepitendö. mellesleg vagy 3 honapja be se volt rendesen kapcsolva a Switch (csak egy rövid demora par hete), tegnap hoztam el a boltbol egy egesz sereg Sony: The Game-et.
Szóval Nintendo-fanboyságról váltasz a szakállgémingre! :szomoru1:
Avatar
Botond

Hozzászólás #29756 2018.06.15. 10:47

Zóanagyvarázsló írta:De csak ha autós? Vagy csak ha kart? Mert a "hardcore arcade" példáim közül egyre sem mertél reagálni.

Nem a Mario Karttal vitatkozom, hanem az érveléseddel, amivel a véleményedet a magamfajta fingnélküli számára kevésbé hitelessé teszed.
Értem, csak én meg a mariokartról beszéltem meg úgy általában a switch ökoszisztémáról. Jagged alliancével nem játszottam, és én nem foglalok állást ilyen kérdésekben youtube videó alapján, azt meghagyom a bohócoknak. Azzal meg aztán végképp nem tudok mit kezdeni, hogy konkrétan f1rs vs mk8ról van szó, és az ott megálló érvrendszer nem unikális igazság minden árkád cuccra. Egyáltalán ezzel, hogy addig tágítjuk az árkád fogalmat, hogy kezelhetetlenül széleskörű legyen az egész. Árkád az alul lövöldözős fent alient írtó pénzbedobós játékgép is, az arra is igaz megállapítások szintjéig szerintem nem volt cél eljutni, de ha ilyen széles körben akarod értelmezni az igazságot, akkor megegyezhetünk, hogy mindben van pixel. És kész, ennyire jutottunk. Ezt még alátámaszthatjuk, hogy bármilyen más megállapítás miért nem unikális igazság az összesmindenféleárkád cuccra, ha igényed van rá. Nekem nincs.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #29757 2018.06.15. 10:48

Bazi jó videó, ahogy a Ramiris a felhőbe migrálja a készleteit.

phpBB [media]
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #29758 2018.06.15. 10:48

Zóanagyvarázsló írta:Szóval Nintendo-fanboyságról váltasz a szakállgémingre! :szomoru1:


Szerk.: A következő Zeldába szakállas Linket követelek Link Jr.-ral!
Avatar
Botond

Hozzászólás #29759 2018.06.15. 10:56

SlickAdam írta:az F1 STARS nem egyenertekü a MK-al. pont. te is tudod jol, hogy a Zelda harcrendszere se csak csapkodast TUD.
mar csak a Smash Bros-t kene felhozni, hogy mi Botond velemenye. "nintendo kiddie szar karakterek össze vissza csapkodasa egy mini palyan". kb :D mar latom magam elött. LOL
De egyenértékű a felhasználók 99,99%-ának, ezt leírta neked arty is, én is, DT is, de azért te csak verjed magad a földhöz, hogy márpedig de, ha ettől jobb napod lesz akkor persze.
Smash Brosról már napok óta tudok, hogy egyáltalán létezik olyan, most láttam az E3 nintendo konfon, előtte nem is hallottam róla, de mortal2 volt ami előtör emlékeimből, hogy nyomtam valami hasonlót, de mivel fingom nincs a stílusról, így még a hasonlót se merem határozottan állítani és nem is állítom. Szóval arról sincs véleményem, mert továbbra is azt mondom, hogy youtube videó alapján csak a bohócok jelentik ki, hogy valami egyenértékű vagy nem egyenértékű, én meg nem teszek ilyet. Fingom nincs a smash brosról, és a gyerekek visszajelzése alapján ez így is fog maradni. A mario partyval viszont behatóan meg fogunk ismerkedni, és arról lesz véleményünk. Ha ráismerek hasonló játékokra amikkel játszottunk, akkor azokkal összevetve is, ha nem akkor meg anélkül.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #29760 2018.06.15. 10:57

Botond írta:Értem, csak én meg a mariokartról beszéltem meg úgy általában a switch ökoszisztémáról. Jagged alliancével nem játszottam, és én nem foglalok állást ilyen kérdésekben youtube videó alapján, azt meghagyom a bohócoknak. Azzal meg aztán végképp nem tudok mit kezdeni, hogy konkrétan f1rs vs mk8ról van szó, és az ott megálló érvrendszer nem unikális igazság minden árkád cuccra. Egyáltalán ezzel, hogy addig tágítjuk az árkád fogalmat, hogy kezelhetetlenül széleskörű legyen az egész. Árkád az alul lövöldözős fent alient írtó pénzbedobós játékgép is, az arra is igaz megállapítások szintjéig szerintem nem volt cél eljutni, de ha ilyen széles körben akarod értelmezni az igazságot, akkor megegyezhetünk, hogy mindben van pixel. És kész, ennyire jutottunk. Ezt még alátámaszthatjuk, hogy bármilyen más megállapítás miért nem unikális igazság az összesmindenféleárkád cuccra, ha igényed van rá. Nekem nincs.
Arról van szó, hogy azt mondod arcade, ezért nem lehet HC, és kész. Na de tengernyi játéknak a középső neve lehetne az arcade, és mégis vérhácé. Ezért nem tudok a definícióddal mit kezdeni. A "csak az MK az arcade, és ezért casual" is lehetséges, bár sajátos meghatározás, csak éppenséggel ezzel a fogalmi készlettel másoknak egy vitában nem sokat mondasz. Pláne, hogy előhoztad a realizmus kérdését, de az nem derült ki, hogy miért csak a kartoknál számít, miért nem alkalmazható másra is ez a veretes érv.

Mondjuk SlickAdam konkrétan az F1 Race Starsszal nem játszik érdemben, te konkrétan egyikkel sem, tehát önmagában "professzionális" összehasonlításról itt nem is beszélhetünk senki révén, csak felületesről és többedkézből származóról, és én magába a nagyon konkrét kartos részbe már csak ezért sem szólok bele.
Avatar
Botond

Hozzászólás #29761 2018.06.15. 11:04

Zóanagyvarázsló írta:Arról van szó, hogy azt mondod arcade, ezért nem lehet HC, és kész. Na de tengernyi játéknak a középső neve lehetne az arcade, és mégis vérhácé. Ezért nem tudok a definícióddal mit kezdeni. A "csak az MK az arcade, és ezért casual" is lehetséges, bár sajátos meghatározás, csak éppenséggel ezzel a fogalmi készlettel másoknak egy vitában nem sokat mondasz. Pláne, hogy előhoztad a realizmus kérdését, de az nem derült ki, hogy miért csak a kartoknál számít, miért nem alkalmazható másra is ez a veretes érv.

Mondjuk SlickAdam konkrétan az F1 Race Starsszal nem játszik érdemben, te konkrétan egyikkel sem, tehát önmagában "professzionális" összehasonlításról itt nem is beszélhetünk senki révén, csak felületesről és többedkézből származóról, és én magába a nagyon konkrét kartos részbe már csak ezért sem szólok bele.
A funkcionális analfabétizmus ellen nem lehet írásban harcolni. Szóval én konkrétan egyikkel se játszom? Rendben.
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #29762 2018.06.15. 11:05

Botond írta:De egyenértékű a felhasználók 99,99%-ának, ezt leírta neked arty is, én is, DT is, de azért te csak verjed magad a földhöz, hogy márpedig de, ha ettől jobb napod lesz akkor persze.
Smash Brosról már napok óta tudok, hogy egyáltalán létezik olyan, most láttam az E3 nintendo konfon, előtte nem is hallottam róla, de mortal2 volt ami előtör emlékeimből, hogy nyomtam valami hasonlót, de mivel fingom nincs a stílusról, így még a hasonlót se merem határozottan állítani és nem is állítom. Szóval arról sincs véleményem, mert továbbra is azt mondom, hogy youtube videó alapján csak a bohócok jelentik ki, hogy valami egyenértékű vagy nem egyenértékű, én meg nem teszek ilyet. Fingom nincs a smash brosról, és a gyerekek visszajelzése alapján ez így is fog maradni. A mario partyval viszont behatóan meg fogunk ismerkedni, és arról lesz véleményünk. Ha ráismerek hasonló játékokra amikkel játszottunk, akkor azokkal összevetve is, ha nem akkor meg anélkül.
egyenertekü akkor, mint a legolcsobb legotvarasabb strategiai jatek a müfaj egyik kiralyaval, a Civilization-el. ez nem az en buta szurkalodasom, ez a te ügyefogyott logikad.

"Az F1 Race Stars jól prezentált, a műfajtól elvárt alapszintű szórakozást nyújtó kart-verseny, de egy centivel sem több annál. Saját ötletei alig vannak, ugyanakkor a műfajban régóta megszokott játékelemeket nélkülöz, vagy használ fel kevésbé ügyesen. A valóság újraírására (csakazértis újra Schumi lesz a bajnok!) persze alkalmas, de ilyesmire ott a szimulációs nagytesó, nem kell gokártozni. Az F1 Kart inkább tűnik a Codemasters „rántsunk még egy bőrt az F1 jogokról” manőverének, mint szívvel-lélekkel összerakott játéknak. Volt jobb, van jobb, lesz jobb."
g365 ÖT/10
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #29763 2018.06.15. 11:07

Zóanagyvarázsló írta:Mondjuk SlickAdam konkrétan az F1 Race Starsszal nem játszik érdemben
szerintem erre valaszoltam mar korabban. minek jatszanek vele egy rövid, vér-kellemetlen probanal hosszabban?
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #29764 2018.06.15. 11:10

Botond írta:A funkcionális analfabétizmus ellen nem lehet írásban harcolni. Szóval én konkrétan egyikkel se játszom? Rendben.
Ha már analfabetizmus, ott van, hogy érdemben. (Direkt van ott az a szó, baszki!) Az összes hozzászólásodból az jött le, hogy nem ez a műfaj az eseted, próbáltad őket, de a kölkökkel bohóckodásra szintre van. Én tökre elfogadom, hogy erre mindkettő jó, de bazz, én az általam végigjátszott bunyós játékokat sem tudom összevetni hitelesen egymással, mert nem az én asztalom, és casualban nyomom őket.

Szólj, ha mégis szakértő vagy, és valamit félreértettem!
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #29765 2018.06.15. 11:18

SlickAdam írta:szerintem erre valaszoltam mar korabban. minek jatszanek vele egy rövid, vér-kellemetlen probanal hosszabban?
Hogy Botondnak jobban beszólhass. Nekem is B-kategóriának tűnik, a játékosoknak és a kritikusoknak sem jött át annyira, mint más elismert NEM Mario Kartok, de én személyes tapasztalatok alapján nem tudom megítélni.

A lényeg nem is ez, hanem hogy a vitátok tartalma alapján úgy vitatkoztok két játékról, hogy valójában egyikőtök sem ismeri mindkettőt igazán jól (persze ha már nekifutásból nem élmény vezetni, az nem jó jel, de ha a másiknak meg ganz egal, akkor az érvelésileg 1-1), ezért ennyi kommenten át ezen pörögni. Illetve Botond még lehet szakértő, csak nem adta elő elég meggyőzően, az érvelési technikájának hibáit pedig meg sem próbálta megvédeni.
Avatar
Botond

Hozzászólás #29766 2018.06.15. 11:23

Zóanagyvarázsló írta:Ha már analfabetizmus, ott van, hogy érdemben. (Direkt van ott az a szó, baszki!) Az összes hozzászólásodból az jött le, hogy nem ez a műfaj az eseted, próbáltad őket, de a kölkökkel bohóckodásra szintre van. Én tökre elfogadom, hogy erre mindkettő jó, de bazz, én az általam végigjátszott bunyós játékokat sem tudom összevetni hitelesen egymással, mert nem az én asztalom, és casualban nyomom őket.

Szólj, ha mégis szakértő vagy, és valamit félreértettem!
Igen, az egy egzakt jelző ismét. Az a wikipédia szerint is 28 achievement, lifetime 68,5 óra gametime, ami a mai napig heti 3,14 óra gametimeal gyarapodik. És mivel minden platform méri ezeket, így aztán szögmérővel bemérhető, hogy ki üti meg az érdemben mércét is ki nem, és aki lebukik, hogy csak 3,13 órát rak bele az nem is érdemben játszik azt majd közösen pellengérre állítjuk jól! :eljen: Szerintem csak a lehetőséget keresed, hogy beleköss vmibe. Ehhez további jó szórakozást természetesen!
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #29767 2018.06.15. 11:28

Zóanagyvarázsló írta:Ha már analfabetizmus, ott van, hogy érdemben. (Direkt van ott az a szó, baszki!) Az összes hozzászólásodból az jött le, hogy nem ez a műfaj az eseted, próbáltad őket, de a kölkökkel bohóckodásra szintre van. Én tökre elfogadom, hogy erre mindkettő jó, de bazz, én az általam végigjátszott bunyós játékokat sem tudom összevetni hitelesen egymással, mert nem az én asztalom, és casualban nyomom őket.

Szólj, ha mégis szakértő vagy, és valamit félreértettem!
tegyük fel sört tesztelünk (fantázia).
Zó szereti a sört. tudja ertekelni a finom sört. adnak neki egy üveg német Oeattinger-t (alja szar). Zó megkostolja, mosolyog egyet es annyit mond "nem köszi, ez nem jo". Zó valoszinüleg nem fogja eröltetni az Oettinger-t, hogy HATHA megiscsak jo lesz, ha kitart mellette. tudja, hogy nem lesz az.
SlickAdam igazi sör szakertö. megkostolja az Oettinger-t es kiköpi a faszba. elmegy fogat mosni, aztan karomkodik 10 percet.
Botond neha megiszik 1-1 üveggel, föleg a nagy melegben. de ugy nem igazan ert hozza. sör az sör. árpa, maláta, ... alkohol. na ö megissza az Oettinger-t. közben elkezdi ecsetelni Zó-nak, hogy ugyanmar az ö megszokott Grüner-je semmivel se jobb, lakodalomra semmikeppen ne abbol rendeljen, mikor ott a jo Oettinger.

E
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #29768 2018.06.15. 11:37

Botond írta:Igen, az egy egzakt jelző ismét. Az a wikipédia szerint is 28 achievement, lifetime 68,5 óra gametime, ami a mai napig heti 3,14 óra gametimeal gyarapodik. És mivel minden platform méri ezeket, így aztán szögmérővel bemérhető, hogy ki üti meg az érdemben mércét is ki nem, és aki lebukik, hogy csak 3,13 órát rak bele az nem is érdemben játszik azt majd közösen pellengérre állítjuk jól! :eljen: Szerintem csak a lehetőséget keresed, hogy beleköss vmibe. Ehhez további jó szórakozást természetesen!
Abba kötök bele, aki a zavaros fogalmazásával okot rá. Egyrészt mert bele könnyű, másrészt mert kíváncsi vagyok, hogy mire gondolt. Mindenesetre ha a 68,5 óráig brümmögve kormányzok egy tankot, attól még nem biztos, hogy fogalmam is lesz. Simán bele lehet tolni egy játékba száz órákat is a felszínt kapargatva (akár a casual StarCraftot is), ha úgy adod elő, hogy a csak gyerekekkel bohódzkodsz, és nem is akarsz tőle ennél többet, akkor nyilván erre gondol az ember.

De egyébként eddig tényleg nem jött át, hogy te magad is ennyit irányítottad kartokat, csak az, hogy valamennyit kisujjeltartósan, lenézősen.

Nem a játékról alkotott véleményeddel van a bajom, vagy hogy azt megosztottad, hanem hogy sok alja nem lett az előadott formában. Márpedig itt aztán bizonyos kritériumoknak meg kell felelni, ha a leáld kandidátusa szeretnél lenni!
Avatar
Botond

Hozzászólás #29769 2018.06.15. 11:38

Zóanagyvarázsló írta:Hogy Botondnak jobban beszólhass. Nekem is B-kategóriának tűnik, a játékosoknak és a kritikusoknak sem jött át annyira, mint más elismert NEM Mario Kartok, de én személyes tapasztalatok alapján nem tudom megítélni.

A lényeg nem is ez, hanem hogy a vitátok tartalma alapján úgy vitatkoztok két játékról, hogy valójában egyikőtök sem ismeri mindkettőt igazán jól (persze ha már nekifutásból nem élmény vezetni, az nem jó jel, de ha a másiknak meg ganz egal, akkor az érvelésileg 1-1), ezért ennyi kommenten át ezen pörögni. Illetve Botond még lehet szakértő, csak nem adta elő elég meggyőzően, az érvelési technikájának hibáit pedig meg sem próbálta megvédeni.
Szerintem egyszerűen annyi történik, hogy belekapaszkodsz szavakba amiket aztán próbálsz szándékosan félreértelmezni, és ezen félreértelmezésre konteokat felépíteni, majd utána azt hasonlóan félremagyarázható jelzőkkel próbálod alátámasztani. Ilyen szövegértési vitában meg nem veszek részt. Ádám se értette meg, hogy mi az, hogy érdemi különbség nincs a két cucc között. Próbálta neki arty elmagyarázni, próbálta DT, próbáltam én is, nem értette. Számára érdemi különbség, hogy hányan nyomják HC szinten. Annyian, mint a homokvár építést. Mindenki másnak pont ugyanannyit ad a két cucc, aki f1 rajongó annak mondjuk az f1rs többet ad, aki meg márió fanboi (szakállal), annak meg az mk8 ad többet. De ez kurvára szubjektív. Az alap mechanikák, lehetőségek nagyon is hasonlóak, jó részben egyeznek, és az átlag gémernek pont ugyanazt adja. Aztán az már egyedi, hogy ki mennyire merül el benne. Én pl civ6ot platináztam, de nem gondolom, hogy ezért HC cucc lenne. Én HC módon toltam. Meg a gothic3at is HC módon toltam, sőt anno a BG1-et is, de a civ2-t toltam a leghardcoreabban amúgy meg a settlers3at. Ott pl világranglista top10be beverekedtem magam a ladderen, amikor még új volt a cucc és volt élet a ladderen, aztán age of empires1-re is rákockultam kicsit, és tudod mit? Attól, hogy egy fél életet bele tudtam ezekbe baszni és mindent kiismertem az utolsó csavarig, és az aoe1 nemzetek között odavissza kentem vágtam a kőpapírolló trükköket attól nem lett HC a játék. A MK8 sem HC cucc, csak van aki rákockul. A két játék (f1rs és mk8) a célközönségének nagyon nagy százalékban ugyanazt tudja. Aki mk8 fanatikus annak nem helyettesítő termék az f1rs, de ez nem az f1rs hibája. Ennyit próbáltam átadni Ádámnak, de nem sikerült. Neked sem. Attól még nyugodtan alszok.
Avatar
Botond

Hozzászólás #29770 2018.06.15. 11:43

Zóanagyvarázsló írta:Abba kötök bele, aki a zavaros fogalmazásával okot rá. Egyrészt mert bele könnyű, másrészt mert kíváncsi vagyok, hogy mire gondolt. Mindenesetre ha a 68,5 óráig brümmögve kormányzok egy tankot, attól még nem biztos, hogy fogalmam is lesz. Simán bele lehet tolni egy játékba száz órákat is a felszínt kapargatva (akár a casual StarCraftot is), ha úgy adod elő, hogy a csak gyerekekkel bohódzkodsz, és nem is akarsz tőle ennél többet, akkor nyilván erre gondol az ember.

De egyébként eddig tényleg nem jött át, hogy te magad is ennyit irányítottad kartokat, csak az, hogy valamennyit kisujjeltartósan, lenézősen.

Nem a játékról alkotott véleményeddel van a bajom, vagy hogy azt megosztottad, hanem hogy sok alja nem lett az előadott formában. Márpedig itt aztán bizonyos kritériumoknak meg kell felelni, ha a leáld kandidátusa szeretnél lenni!
Te félre akarod érteni. Arty értette, Dt értette. Te nem akarod érteni, vagyis de, csak félre. Ez a jó a szabad akaratban, hogy ezt is lehet. És én nem foglak megakadályozni benne az tuti. És amúgy ha visszaolvasol az elejére, pont ezt kértem Ádámtól, hogy na akkor érdemben támassza alá, hogy miért annyira más az MK8 és erre annyi volt a reakció, hogy mertmásnemlátodhülyevagy. Mivel arra semmit nem szóltál, így gondolom az az érvelés technika ami neked tetszetős.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #29771 2018.06.15. 11:44

SlickAdam írta:tegyük fel sört tesztelünk (fantázia).
Zó szereti a sört. tudja ertekelni a finom sört. adnak neki egy üveg német Oeattinger-t (alja szar). Zó megkostolja, mosolyog egyet es annyit mond "nem köszi, ez nem jo". Zó valoszinüleg nem fogja eröltetni az Oettinger-t, hogy HATHA megiscsak jo lesz, ha kitart mellette. tudja, hogy nem lesz az.
SlickAdam igazi sör szakertö. megkostolja az Oettinger-t es kiköpi a faszba. elmegy fogat mosni, aztan karomkodik 10 percet.
Botond neha megiszik 1-1 üveggel, föleg a nagy melegben. de ugy nem igazan ert hozza. sör az sör. árpa, maláta, ... alkohol. na ö megissza az Oettinger-t. közben elkezdi ecsetelni Zó-nak, hogy ugyanmar az ö megszokott Grüner-je semmivel se jobb, lakodalomra semmikeppen ne abbol rendeljen, mikor ott a jo Oettinger.

E
Tehát dr. Sima dr. Ádám az akadémikus, Büdösproli Botond pedig a... proli. Szép és kedves hasonlat tőled :ravasz1:

Értem amúgy, de én a konkrétumokról való vitatkozásra reagáltam a kifogásolt mondatban. Nyilván messzire kerülök egy nyilvánvalóan ZS-kategóriás FPS-t (legalább a kipróbálás után), erre akár lehetnek érveim is,de nem tudok róla rivjút írni, sem tételesen összevetni a kettőt. Nem mondhatom azt, hogy tényszerűen nem fun a nagyfejű F1-es játék, ha arty és Botond szerint meg kartnak mégiscsak az. Azért tényleg láttak mindketten mást is. De talán el kéne engedni a témát.
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #29772 2018.06.15. 11:45

Zóanagyvarázsló írta:Tehát dr. Sima dr. Ádám az akadémikus, Büdösproli Botond pedig a... proli. Szép és kedves hasonlat tőled :ravasz1:
nem a nevek voltak lenyegesek, hiszen en elvileg a pelda Zó-ja és SlickAdam-ja között vagyok valahol.:)
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #29773 2018.06.15. 11:46

Botond írta:Te félre akarod érteni. Arty értette, Dt értette. Te nem akarod érteni, vagyis de, csak félre. Ez a jó a szabad akaratban, hogy ezt is lehet. És én nem foglak megakadályozni benne az tuti. És amúgy ha visszaolvasol az elejére, pont ezt kértem Ádámtól, hogy na akkor érdemben támassza alá, hogy miért annyira más az MK8 és erre annyi volt a reakció, hogy mertmásnemlátodhülyevagy. Mivel arra semmit nem szóltál, így gondolom az az érvelés technika ami neked tetszetős.
Beszóltam neki is a konkrétos témában, magára is vette, éppen alattad. Te nem akartad olvasni, ő akarta :kuss:
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #29774 2018.06.15. 11:48

Zóanagyvarázsló írta:Nyilván messzire kerülök egy nyilvánvalóan ZS-kategóriás FPS-t (legalább a kipróbálás után), erre akár lehetnek érveim is,de nem tudok róla rivjút írni
nem is kell. tudod jol, hogy messze van a legjobb ... mittomen... Battlefield resztöl. es erre akar a hazadat is felteheted.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #29775 2018.06.15. 11:51

Botond írta:Szerintem egyszerűen annyi történik, hogy belekapaszkodsz szavakba amiket aztán próbálsz szándékosan félreértelmezni, és ezen félreértelmezésre konteokat felépíteni, majd utána azt hasonlóan félremagyarázható jelzőkkel próbálod alátámasztani. Ilyen szövegértési vitában meg nem veszek részt. Ádám se értette meg, hogy mi az, hogy érdemi különbség nincs a két cucc között. Próbálta neki arty elmagyarázni, próbálta DT, próbáltam én is, nem értette. Számára érdemi különbség, hogy hányan nyomják HC szinten. Annyian, mint a homokvár építést. Mindenki másnak pont ugyanannyit ad a két cucc, aki f1 rajongó annak mondjuk az f1rs többet ad, aki meg márió fanboi (szakállal), annak meg az mk8 ad többet. De ez kurvára szubjektív. Az alap mechanikák, lehetőségek nagyon is hasonlóak, jó részben egyeznek, és az átlag gémernek pont ugyanazt adja. Aztán az már egyedi, hogy ki mennyire merül el benne. Én pl civ6ot platináztam, de nem gondolom, hogy ezért HC cucc lenne. Én HC módon toltam. Meg a gothic3at is HC módon toltam, sőt anno a BG1-et is, de a civ2-t toltam a leghardcoreabban amúgy meg a settlers3at. Ott pl világranglista top10be beverekedtem magam a ladderen, amikor még új volt a cucc és volt élet a ladderen, aztán age of empires1-re is rákockultam kicsit, és tudod mit? Attól, hogy egy fél életet bele tudtam ezekbe baszni és mindent kiismertem az utolsó csavarig, és az aoe1 nemzetek között odavissza kentem vágtam a kőpapírolló trükköket attól nem lett HC a játék. A MK8 sem HC cucc, csak van aki rákockul. A két játék (f1rs és mk8) a célközönségének nagyon nagy százalékban ugyanazt tudja. Aki mk8 fanatikus annak nem helyettesítő termék az f1rs, de ez nem az f1rs hibája. Ennyit próbáltam átadni Ádámnak, de nem sikerült. Neked sem. Attól még nyugodtan alszok.
Értettem a véleményedet (sehol nem írtam ezzel ellentétest), azt meg nyilván nem tudom, hogy mennyire megalapozott. Én az elharapózó "fajsúlyosabb", számomra szürreális megállapításokra reagáltam, százszor leírtam ezt. Írhattad volna, hogy vita hevében csacskaságot írtál, és kész.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #29776 2018.06.15. 12:06

SlickAdam írta:nem is kell. tudod jol, hogy messze van a legjobb ... mittomen... Battlefield resztöl. es erre akar a hazadat is felteheted.
Battlefield? Engem máris elbizonytalanítottál :zavart1:
Avatar
Botond

Hozzászólás #29777 2018.06.15. 12:30

Zóanagyvarázsló írta:Értettem a véleményedet (sehol nem írtam ezzel ellentétest), azt meg nyilván nem tudom, hogy mennyire megalapozott. Én az elharapózó "fajsúlyosabb", számomra szürreális megállapításokra reagáltam, százszor leírtam ezt. Írhattad volna, hogy vita hevében csacskaságot írtál, és kész.
Arty értette, Dt értette, szerintem amúgy még Ádám is értette csak ő nem értett vele egyet, te nem értetted. Nem érzem önhibásnak a sztorit.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #29778 2018.06.15. 12:46

Botond írta:Arty értette, Dt értette, szerintem amúgy még Ádám is értette csak ő nem értett vele egyet, te nem értetted. Nem érzem önhibásnak a sztorit.
Csak azért, mert visszakérdeztem pár elhangzott butaságra, az nem jelenti azt, hogy nem értem összességében a véleményedet a játékról. Még írtam is, hogy az álláspontotokat elfogadom, nem a kartozás érdekel, csak a hülyeséget hagyjuk.

A legutóbbi hozzászólásodat egyébként korrektnek találtam (bár most sem értek mindenben egyet), ott már nem is azt az idióta arcade definíciót használtad, mint ami engem triggerelt. Na ez az, amit érteni kellene, és ezzel a vergődéssel csak újra és újra azt ordibálod melldöngetve, hogy ezt nem akarod felfogni. Tőlem nyugodtan folytathatod.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #29779 2018.06.15. 12:50

Moby írta:Szerintem ettől nagyobb LOL nyomni a darksouls mennyire hardcore fasságot. A darksouls egy csoda, de a csapkorászás része egyszerű annak is mint a bot
Mindent lehet hardcore módon nyomni, meg fasz módon nyomni. Még a szószokat is. Meg is van már minden csinálva félkarú/féllábú/féleszű hülyének, mióta ennyire mainstream lett.
Mondjuk ez a hardkórság felszopás is elég ciki. A drogozásból nem kell menőséget csinálni, sosem lesz az. A videiójáték szórakozásra nagyszerű időtöltés, ettől többet belelátni meg komoly mentális zavar.
Na, akkor légyszi adj neki pár tippet a végigjátszásra és nézzük menne -e neki a csapkorászásos végigjátszás...

Bár érdekes módon a kibaszott hardcore, világ legjobb játéka, igazi élmény 100/100 Zeldához nem kellett neki segítség (asszem).

VICC, hogy a 4 játékos , kb 600 órás DS+BB rutint csak úgy "mainstreamezed". KIBASZOTT. VICC.

Persze, hogy már megy, a génjeinkbe ivódott.
Avatar
Moby

Hozzászólás #29780 2018.06.15. 12:55

DanielT írta:Na, akkor légyszi adj neki pár tippet a végigjátszásra és nézzük menne -e neki a csapkorászásos végigjátszás...

Bár érdekes módon a kibaszott hardcore, világ legjobb játéka, igazi élmény 100/100 Zeldához nem kellett neki segítség (asszem).

VICC, hogy a 4 játékos , kb 600 órás DS+BB rutint csak úgy "mainstreamezed". KIBASZOTT. VICC.

Persze, hogy már megy, a génjeinkbe ivódott.
Protipp: egyenek sok banánt. Tudományosan bizonyított ugyanis, hogy a banánban sok a darksouls beaten GÉN:
phpBB [media]



:idiota:
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #29781 2018.06.15. 12:57

DanielT írta:Na, akkor légyszi adj neki pár tippet a végigjátszásra és nézzük menne -e neki a csapkorászásos végigjátszás...

Bár érdekes módon a kibaszott hardcore, világ legjobb játéka, igazi élmény 100/100 Zeldához nem kellett neki segítség (asszem).

VICC, hogy a 4 játékos , kb 600 órás DS+BB rutint csak úgy "mainstreamezed". KIBASZOTT. VICC.

Persze, hogy már megy, a génjeinkbe ivódott.
De tényleg, mi lett volna, ha lenne benne easy mode is? A többség jó eséllyel abban menne rajta végig (arty talált volna más kifogást, hogy eldobja).

Akkor vajon mennyire lett volna kultusza? Te felfedezed-e magadnak a játékot? Lejjebb vetted volna-e a nehézségi szintet az első arcon pörgés után?
Avatar
Micsu

Hozzászólás #29782 2018.06.15. 12:59

Zóanagyvarázsló írta:Úgy könnyű, hogy a Soulsokban direkt nincs (nagyon) easy. A DMC-kben meg a Bayonettában van, és egyéb csomó hardcore cuccban van. A Ninja Gaidenben meg megint nincs, te ettől nem lesz automatikusan casual a többi. Mondjuk én az automatic easy módokat nem erőltetném, hogy artynak rosszabb legyen.

A Nintendo-fanboyság persze létező dolog.
ninja gaidenben van easy mod, vagyis ps3on volt , bar az is nehezebb mint egy bayonetta, a master ninja meg souls
killer
Avatar
Micsu

Hozzászólás #29783 2018.06.15. 13:01

Zóanagyvarázsló írta:Ha már kart, és a Crash Team Racinggel játszottam, az is szórakoztató volt, de annyira nem az én asztalom a téma, én a köztesebb stílus kedvelője vagyok. Nekem a Carmageddon/Fallout/normálisabb NFS/OutRun-vonal(ak) jött(ek) be. Vagyis konkrétan ezek, ha az őskövületeket nem nézem (Test Drive 1, Street Rod, a motoros Road Rash már határeset, mert a windowsos verzió nem annyira öreg), lényegében más ótóka le sem kötött. Kínomban már valamlyik Dirt kipróbálásán gondolkozom. Bár az arcade, tehát vércasual WipeOut HD ígéretes volt a próba erejéig. A Jak II-ben és a Ratchet 2 is bejöttek a hasonló stílusú versenyzős részek.

A Forza Horizon 3 meg fekete képernyő nálam a mai napig, mert MS.
fallotnal jobb otoka nagyon nincs :D
Avatar
Moby

Hozzászólás #29784 2018.06.15. 13:01

Zóanagyvarázsló írta:De tényleg, mi lett volna, ha lenne benne easy mode is? A többség jó eséllyel abban menne rajta végig (arty talált volna más kifogást, hogy eldobja).

Akkor vajon mennyire lett volna kultusza? Te felfedezed-e magadnak a játékot? Lejjebb vetted volna-e a nehézségi szintet az első arcon pörgés után?
Jön az új, szamurájos japánosgecis hígszarjuk, na abban már lesz az is.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #29785 2018.06.15. 13:02

Moby írta:Szerintem ettől nagyobb LOL nyomni a darksouls mennyire hardcore fasságot. A darksouls egy csoda, de a csapkorászás része egyszerű annak is mint a bot
Mindent lehet hardcore módon nyomni, meg fasz módon nyomni. Még a szószokat is. Meg is van már minden csinálva félkarú/féllábú/féleszű hülyének, mióta ennyire mainstream lett.
Mondjuk ez a hardkórság felszopás is elég ciki. A drogozásból nem kell menőséget csinálni, sosem lesz az. A videiójáték szórakozásra nagyszerű időtöltés, ettől többet belelátni meg komoly mentális zavar.
sokan ebbol elnek am ketlem h mentalisan zavartak lennenek
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #29786 2018.06.15. 13:07

Micsu írta:ninja gaidenben van easy mod, vagyis ps3on volt , bar az is nehezebb mint egy bayonetta, a master ninja meg souls killer
Csak normálon lehet elsőre elkezdeni. Ha meghalsz elégszer az első fejezetben, akkor felkínálja a Ninja Dogot, de amúgy nem tudsz lefelé váltogatni. Szerintem a DMC1 HD alap nehézségi szintje és a DeS is könnyebb (bár az NG álomszerűen folyik hozzá képest). Persze ha megvan a taktika, akkor a kötelező harcok összeszenvedhetők bénáknak is, a fiend challenge-ek opcionálisak (viszont megérik).
Avatar
Micsu

Hozzászólás #29787 2018.06.15. 13:08

Zóanagyvarázsló írta:Csak normálon lehet elsőre elkezdeni. Ha meghalsz elégszer az első fejezetben, akkor felkínálja a Ninja Dogot, de amúgy nem tudsz lefelé váltogatni. Szerintem a DMC1 HD alap nehézségi szintje és a DeS is könnyebb (bár az NG álomszerűen folyik hozzá képest). Persze ha megvan a taktika, akkor a kötelező harcok összeszenvedhetők bénáknak is, a fiend challenge-ek opcionálisak (viszont megérik).
sigmaban ha emlekeim nem csalnak az elejen valaszthattad (nem ninja dog vt a neve)
Avatar
DanielT

Hozzászólás #29788 2018.06.15. 13:08

Zóanagyvarázsló írta:De tényleg, mi lett volna, ha lenne benne easy mode is? A többség jó eséllyel abban menne rajta végig (arty talált volna más kifogást, hogy eldobja).

Akkor vajon mennyire lett volna kultusza? Te felfedezed-e magadnak a játékot? Lejjebb vetted volna-e a nehézségi szintet az első arcon pörgés után?
Fogalmam sincs mi lett volna, ha nem a létező formájában alkotják meg a világ legjobb/tökéletes singleplayer játékát, de szerencsére ezen nem is kell gondolkoznunk. ;)

És a Zelda esetében sem, mert azt meg valszeg minden hülye végig tudja vinni, akinek van türelme tízórákat futni. Nekem nem volt.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #29789 2018.06.15. 13:09

Moby írta:Jön az új, szamurájos japánosgecis hígszarjuk, na abban már lesz az is.
Én sajnálom, de meghagyom a szakértést, bánatot és rajongást nagyobb soulsmániásoknak. Különben meg úgyis fogod játszani, majd kiderül, hogy lepattansz-e a japános téma miatt róla, vagy lesz áttörés.
Avatar
Moby

Hozzászólás #29790 2018.06.15. 13:17

Zóanagyvarázsló írta:Én sajnálom, de meghagyom a szakértést, bánatot és rajongást nagyobb soulsmániásoknak. Különben meg úgyis fogod játszani, majd kiderül, hogy lepattansz-e a japános téma miatt róla, vagy lesz áttörés.
Pontosan amiatt a közelébe sem fogok menni.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #29791 2018.06.15. 13:33

Micsu írta:sigmaban ha emlekeim nem csalnak az elejen valaszthattad (nem ninja dog vt a neve)
Megnéztem most, chapter 1 előtt semmit nem lehet választani, ha normálon nem játszottad végig előbb. Nem rémlik, hogy utána lenne nehézségiszint-választás. Viszont - azt hiszem - 3 halálonként felkínálja a lehetőséget a lejjebb váltásra.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #29792 2018.06.15. 13:34

Moby írta:Pontosan amiatt a közelébe sem fogok menni.
Úgyis adsz neki esélyt. A Ghosts of Tsushimát még be is tetted a téged érdeklők listájára.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #29793 2018.06.15. 13:36

Zóanagyvarázsló írta:Megnéztem most, chapter 1 előtt semmit nem lehet választani, ha normálon nem játszottad végig előbb. Nem rémlik, hogy utána lenne nehézségiszint-választás. Viszont - azt hiszem - 3 halálonként felkínálja a lehetőséget a lejjebb váltásra.
Ja igen, és kapásból nem volt hang a játékban, csak a PS3 menüjében. Be kellett állítanom újra a hangokat, ugyanarra, amin alapból volt. Az meg alap, hogy a játékok főmenüjébe tovább tart eljutni, mint a PC-mnek ötször bebootolnia.

Evidens, hogy a kényelem miatt konzolozok!
Avatar
Moby

Hozzászólás #29794 2018.06.15. 13:36

DanielT írta:És a Zelda esetében sem, mert azt meg valszeg minden hülye végig tudja vinni
Szerintem nézz be mintavételnek a szósz topikokba is. Kicsit rácsavarodtál a haverod képességére (vagy vél képességébe), de azért a valóság könnyen lehet arculcsapó, hogy micsoda fogalmatlan idióták is végigviszik lazán soulsokat úgy, hogy egy kurva guideot sem tudnak elolvasni, mert az anyanyelvüket sem beszélik igazán. De ezzel érvelni is kb olyan, mint a szakállasgyerek turnéd volt/van. Minden játék, amivel szívesen játszik az ember, könnyű, mert alapvetően semmi más nem kell a videójátékokhoz, csak a rájuk szánt idő. Nem kell hozzájuk ész, különleges képességek, vagy bármi. A videójátékok tömegeknek készülnek, és a tömeg nem okos meg nem ügyes. Csak sok. És tömegek is játsszák végig. Mindet.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #29795 2018.06.15. 13:40

Moby írta:Szerintem nézz be mintavételnek a szósz topikokba is. Kicsit rácsavarodtál a haverod képességére (vagy vél képességébe), de azért a valóság könnyen lehet arculcsapó, hogy micsoda fogalmatlan idióták is végigviszik lazán soulsokat úgy, hogy egy kurva guideot sem tudnak elolvasni, mert az anyanyelvüket sem beszélik igazán. De ezzel érvelni is kb olyan, mint a szakállasgyerek turnéd volt/van. Minden játék, amivel szívesen játszik az ember, könnyű, mert alapvetően semmi más nem kell a videójátékokhoz, csak a rájuk szánt idő. Nem kell hozzájuk ész, különleges képességek, vagy bármi. A videójátékok tömegeknek készülnek, és a tömeg nem okos meg nem ügyes. Csak sok. És tömegek is játsszák végig. Mindet.
Kérem a Batlletoadsot és a NES-es Ninja Gaident végigjátszó tömegek listáját! Biztosan többen vannak, mint az élbajnokságok szereplő focisták! (Cserélhető más analógiára, én sem szeretem a focit.)

Egyébként ki DT haverja? A Souls-guru DarkSector az SG-ről? :banplz:
Avatar
Moby

Hozzászólás #29796 2018.06.15. 13:41

Zóanagyvarázsló írta:Úgyis adsz neki esélyt. A Ghosts of Tsushimát még be is tetted a téged érdeklők listájára.
Nem, nem fog kapni esélyt. Rengeteg játék készül a világban, ami sosem kerül a közelembe, főleg a téma miatt. Ez is egy lesz közülük. A csucsima kaphat esélyt. Az csak egy japán bőrbe bújtatott bohózat. Annyira japó az, mint a karatekölyök. Amerikaiak csinálják amerikaiaknak.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #29797 2018.06.15. 13:43

Moby írta:Nem, nem fog kapni esélyt. Rengeteg játék készül a világban, ami sosem kerül a közelembe, főleg a téma miatt. Ez is egy lesz közülük. A csucsima kaphat esélyt. Az csak egy japán bőrbe bújtatott bohózat. Annyira japó az, mint a karatekölyök. Amerikaiak csinálják amerikaiaknak.
Okés. De aztán ne sunnyogj, ha ESETLEG mégis kipróbálod, hanem sec1 szórd itt a hamut a fejedre! :ravasz1:
Avatar
Moby

Hozzászólás #29798 2018.06.15. 13:45

Zóanagyvarázsló írta:Okés. De aztán ne sunnyogj, ha ESETLEG mégis kipróbálod, hanem sec1 szórd itt a hamut a fejedre! :ravasz1:
Nyilvános a profilom.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #29799 2018.06.15. 13:48

Moby írta:Szerintem nézz be mintavételnek a szósz topikokba is. Kicsit rácsavarodtál a haverod képességére (vagy vél képességébe), de azért a valóság könnyen lehet arculcsapó, hogy micsoda fogalmatlan idióták is végigviszik lazán soulsokat úgy, hogy egy kurva guideot sem tudnak elolvasni, mert az anyanyelvüket sem beszélik igazán. De ezzel érvelni is kb olyan, mint a szakállasgyerek turnéd volt/van. Minden játék, amivel szívesen játszik az ember, könnyű, mert alapvetően semmi más nem kell a videójátékokhoz, csak a rájuk szánt idő. Nem kell hozzájuk ész, különleges képességek, vagy bármi. A videójátékok tömegeknek készülnek, és a tömeg nem okos meg nem ügyes. Csak sok. És tömegek is játsszák végig. Mindet.
Persze, minden játék pont olyan nehézségű, a DS -t csak random dobta a gép, amikor valaki megkérdezte tőle, hogy "mongyá' egy nehéz játékot gecc".
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #29800 2018.06.15. 13:50

Moby írta:Nyilvános a profilom.
Akkor már csak egy link kell róla a bannerba, és egy visszaszámláló a játék - vagy demó - megjelenéséig.
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #29801 2018.06.15. 13:51

Megjött a 480GB-os Kingston A400 SSD-m. Szépen megformáztam, működik, a sebessége is jónak tűnik, viszont se a Kingston SSD manager, sem pedig a Kingston SSD toolbox nem látja, ezért nem tudom csekkolni rajta a firmware-t. Ez mitől lehet?
Természetesen a BIOS-ban AHCI-re van állítva a SATA controller, és a Samsung Magician, vagy mi a nyavalya meg látja a 850 EVO-t.
Crystaldiskmark eredmények:
Spoiler
Samsungé referenciának:
kA400.JPG

És a belépő kingston:
s850EVO.JPG

Eddig úgy tűnik jó lesz ez játékos meghajtónak.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #29802 2018.06.15. 13:51

DanielT írta:Persze, minden játék pont olyan nehézségű, a DS -t csak random dobta a gép, amikor valaki megkérdezte tőle, hogy "mongyá' egy nehéz játékot gecc".
A Souls-fanboyok circle jerkjéről van szó :ravasz1:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #29803 2018.06.15. 13:54

benőmenő írta:Megjött a 480GB-os Kingston A400 SSD-m. Szépen megformáztam, működik, a sebessége is jónak tűnik, viszont se a Kingston SSD manager, sem pedig a Kingston SSD toolbox nem látja, ezért nem tudom csekkolni rajta a firmware-t. Ez mitől lehet?
Természetesen a BIOS-ban AHCI-re van állítva a SATA controller, és a Samsung Magician, vagy mi a nyavalya meg látja a 850 EVO-t.
Crystaldiskmark eredmények:
Spoiler
Samsungé referenciának:
s850EVO.JPG

És a belépő kingston:
kA400.JPG

Eddig úgy tűnik jó lesz ez játékos meghajtónak.
1. Szard le a firmware-t. 2. Win. :D BTW Látod a Samsung jól működik, mié' nem vettél olyat? Ez a Kingston számomra mindig egy rejtély volt, mit is csinálnak tulajdonképpen és milyen alkatrészekből. A Samsungról tudjuk, hogy SSD alkatrészeket, majd abból kész egységeket készít. :nezze:
Avatar
Moby

Hozzászólás #29804 2018.06.15. 13:59

Zóanagyvarázsló írta:Akkor már csak egy link kell róla a bannerba, és egy visszaszámláló a játék - vagy demó - megjelenéséig.
Hátizé. A Das3-at is csak megvettem day1, de nem toltam day1. Pedig az érdekelt is. Én ezt a játékot leszarom. Nem tudok mást mondani. _TALÁN_ ingyen kipróbálnám. Talán. Ahogy a nioh című fertelmet is kipróbáltam. De a sorsa ugyanaz lenne. Nem beszélve róla, hogy a nioh jóval többet tud, mint ez a fosfaszlé fog tudni. Bizonyos szempontból összetettebb, mint bármelyik das. Szal ha valaha japóretekre adnám a fejem, akkor visszavenném. Vagy a második rész.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #29805 2018.06.15. 14:02

Zóanagyvarázsló írta:Megnéztem most, chapter 1 előtt semmit nem lehet választani, ha normálon nem játszottad végig előbb. Nem rémlik, hogy utána lenne nehézségiszint-választás. Viszont - azt hiszem - 3 halálonként felkínálja a lehetőséget a lejjebb váltásra.
akk a sigma2vel kevertem, ott van path of acolyte meg path of warrior és utána ha végigvitted lehet választani többet
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #29806 2018.06.15. 14:02

DanielT írta:1. Szard le a firmware-t. 2. Win. :D BTW Látod a Samsung jól működik, mié' nem vettél olyat? Ez a Kingston számomra mindig egy rejtély volt, mit is csinálnak tulajdonképpen és milyen alkatrészekből. A Samsungról tudjuk, hogy SSD alkatrészeket, majd abból kész egységeket készít. :nezze:
Ezt sikerült szerezni húszezeré', a Samsung 850, meg 860-ból a 250-es kerül ennyibe, vagy picit többe. Nyilván a rencert nem erre bízom azért. :nezze:
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #29807 2018.06.15. 14:06

Moby írta:Hátizé. A Das3-at is csak megvettem day1, de nem toltam day1. Pedig az érdekelt is. Én ezt a játékot leszarom. Nem tudok mást mondani. _TALÁN_ ingyen kipróbálnám. Talán. Ahogy a nioh című fertelmet is kipróbáltam. De a sorsa ugyanaz lenne. Nem beszélve róla, hogy a nioh jóval többet tud, mint ez a fosfaszlé fog tudni. Bizonyos szempontból összetettebb, mint bármelyik das. Szal ha valaha japóretekre adnám a fejem, akkor visszavenném. Vagy a második rész.
Engem is a Nioh izgat jobban, de nekem a feudális japán mint játéktéma is bejön. A porttól félek, meg a szabadidő hiányától.

Ha a téma legnagyobb rajongója lennék, akkor sem lenne időm annyi japó játékra, amennyit a nyakunkba akarnak önteni.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #29808 2018.06.15. 14:06

benőmenő írta:Ezt sikerült szerezni húszezeré', a Samsung 850, meg 860-ból a 250-es kerül ennyibe, vagy picit többe. Nyilván a rencert nem erre bízom azért. :nezze:
Mert a Win 10 jobbat érdemel, mi?
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #29809 2018.06.15. 14:10

Moby írta:Szerintem nézz be mintavételnek a szósz topikokba is. Kicsit rácsavarodtál a haverod képességére (vagy vél képességébe), de azért a valóság könnyen lehet arculcsapó, hogy micsoda fogalmatlan idióták is végigviszik lazán soulsokat úgy, hogy egy kurva guideot sem tudnak elolvasni, mert az anyanyelvüket sem beszélik igazán. De ezzel érvelni is kb olyan, mint a szakállasgyerek turnéd volt/van. Minden játék, amivel szívesen játszik az ember, könnyű, mert alapvetően semmi más nem kell a videójátékokhoz, csak a rájuk szánt idő. Nem kell hozzájuk ész, különleges képességek, vagy bármi. A videójátékok tömegeknek készülnek, és a tömeg nem okos meg nem ügyes. Csak sok. És tömegek is játsszák végig. Mindet.
te GoW-ot normalon toltad Mobb? Norbi miatt hard-on kezdtem, de bevallom öszinten, hogy tul soknak ereztem és visszavettem 2 ora utan. mondjuk pont utana 10 perccel tudtam egy nagyot fejleszteni, lehet ujra vissza kene raknom... hmm.
nem az, hogy nem tudtam hard-on haladni, csak nehany harcot tul sokszor kellett ujra probalnom. a banán szószban sokszor 1-1 a harc ugye, vagy csalogatod az ellent, de itt agyamra ment az egyik verem szellemmel, 2 melakkal, 2 normallal + lövöldözössel. inkabb frusztralonak ereztem, mint motivalonak. gurulhatok en jobbra-balra, ha jobbrul is balrul var egy diszno es mindegyikbe 20 csapas köll...
de lehet en vagyok elpuhulva... :fejvakaras:
Avatar
Moby

Hozzászólás #29810 2018.06.15. 14:19

SlickAdam írta:te GoW-ot normalon toltad Mobb? Norbi miatt hard-on kezdtem, de bevallom öszinten, hogy tul soknak ereztem és visszavettem 2 ora utan. mondjuk pont utana 10 perccel tudtam egy nagyot fejleszteni, lehet ujra vissza kene raknom... hmm.
nem az, hogy nem tudtam hard-on haladni, csak nehany harcot tul sokszor kellett ujra probalnom. a banán szószban sokszor 1-1 a harc ugye, vagy csalogatod az ellent, de itt agyamra ment az egyik verem szellemmel, 2 melakkal, 2 normallal + lövöldözössel. inkabb frusztralonak ereztem, mint motivalonak. gurulhatok en jobbra-balra, ha jobbrul is balrul var egy diszno es mindegyikbe 20 csapas köll...
de lehet en vagyok elpuhulva... :fejvakaras:
Ja, mert mindenki arról beszélt, hogy hardon beszarsz olyan nehéz. Nemtudom, nem akartam menet közben kapcsolgatni, normálon meg szvsz lófasz volt, kivétel VQ. Menet közben normálon pont olyan volt, mint bármi normálon. Kihívás ott volt, ha valahova túl korán mentem. Van is fent egy ilyen kétmelákos izém YT-on. Normálon nagyon picsa.
phpBB [media]
Avatar
DanielT

Hozzászólás #29811 2018.06.15. 14:20

Moby írta:Normálon nagyon picsa.
Tehát lényegében egy Dark Souls? Na, hát miért nem ezt mondtátok, veszem! :eljen:
Avatar
Moby

Hozzászólás #29812 2018.06.15. 14:24

DanielT írta:Tehát lényegében egy Dark Souls? Na, hát miért nem ezt mondtátok, veszem! :eljen:
Jó hát nekem igen. Én már annyit banánt ettem meg, hogy belémépültek a GÉNek! :banplz:
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #29813 2018.06.15. 14:36

Moby írta:Normálon nagyon picsa.
na ezaz. hard-rol visszateve elegge gyerekjatszma...

ez mar valami zuppa pancel rajtad? lofaszt nem sebeznek rajtad combosabb csapassal se. nalam az elejen meg normalon is nagyobb a serüles. hmm-hmm. lehet megiscsak ki kellett volna tartanom? mert azt is mondta Norbert, hogy kesöbb könnyebb lesz hard-on.
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #29814 2018.06.15. 14:47

Zóanagyvarázsló írta:Mert a Win 10 jobbat érdemel, mi?
Hát igen, mert játék nélkül még csak-csak, de ha az OS száll el, az rögtön 1-2 óra az életemből, mire újra használható a PC.
Családi képek, meg az összetorrentelt/cédérip zene album pedig felhő + 2-3 különböző hdd-n, különböző fizikai helyeken.
Avatar
Moby

Hozzászólás #29815 2018.06.15. 14:59

SlickAdam írta:na ezaz. hard-rol visszateve elegge gyerekjatszma...

ez mar valami zuppa pancel rajtad? lofaszt nem sebeznek rajtad combosabb csapassal se. nalam az elejen meg normalon is nagyobb a serüles. hmm-hmm. lehet megiscsak ki kellett volna tartanom? mert azt is mondta Norbert, hogy kesöbb könnyebb lesz hard-on.
Tedd csak szépen vissza. Ráérsz levenni VQ-nél, ha pár óra hörgés után nem megy. De szerintem menni fog az is.
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #29816 2018.06.15. 15:15

Moby írta:Tedd csak szépen vissza. Ráérsz levenni VQ-nél, ha pár óra hörgés után nem megy. De szerintem menni fog az is.
te platkoztad mi? akkor gondolom nincs nehezsegi szinthez kapcsolodo trofea
Avatar
Moby

Hozzászólás #29817 2018.06.15. 15:17

SlickAdam írta:te platkoztad mi? akkor gondolom nincs nehezsegi szinthez kapcsolodo trofea
Nincs.
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #29818 2018.06.15. 15:33

gow utan lehet kezdem az elsö reszet (mar csak techno miatt is erdekel, jofele PRÖ port)
phpBB [media]
Avatar
Moby

Hozzászólás #29819 2018.06.15. 15:48

SlickAdam írta:gow utan lehet kezdem az elsö reszet (mar csak techno miatt is erdekel, jofele PRÖ port)
Dejó hogy szósz. Mán el is felejtettem, hogyaszondjahogy
Spoiler
surge.jpg

Remélem nem lesz tőle okádásom. Mondjuk max eladom...
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #29820 2018.06.15. 15:51

Moby írta:Remélem nem lesz tőle okádásom. Mondjuk max eladom...
ha masra nem, particles effekt simogatasra tuti jo lesz.:)
phpBB [media]

Vissza: “Leáldozott.hu”