A PC-s játékoknak leáldozott

A Leáldtopik új otthona
Avatar
Micsu

Hozzászólás #28841 2018.05.09. 13:52

arty írta:perfekt szviccskonzumer letté' :D
rip botond :banplz:
Avatar
Micsu

Hozzászólás #28842 2018.05.09. 13:54

phpBB [media]
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #28843 2018.05.09. 14:05

Zombik + röpködőrobotok, mint ellenfelek -> instant skip.
Avatar
Moby

Hozzászólás #28844 2018.05.09. 14:54

Micsu írta:valaminagyonvad
Nagyon cuki! Mi a faszom ez? Tetszik!

/jólvan gyön konzolra is. :eljen:
Avatar
Botond

Hozzászólás #28845 2018.05.09. 15:00

Moby írta:Nagyon cuki! Mi a faszom ez? Tetszik!

/jólvan gyön konzolra is. :eljen:
Első 10 másodpercben nem volt se szakáll, se gyerek, ki is nyomtam. Remélem azé sviccsre lesz.
Avatar
Moby

Hozzászólás #28846 2018.05.09. 15:02

Botond írta:Vagy ahogy ezt műveltebb kollégánk megfogalmazta anno. Na pont ugyanezt csinálom én is a sviccsel. Kiflis részt is tudom validálni, tényleg lelóg.
Fú, mennyire láttam előre :( A gyereknek totál nem kellett. Én nyomtam rajta egy imádnivaló zeldát, és vége. Többé nem vettem elő. Minden a szoftveron múlik. MIN_DEN. Bayo2-t kellett volna talán lenyomnom, de nem tudtam rábeszélni magam a vásárlásra. És nagyon nem is ömlengett róla senki. Xeno2-t elkedztem, de beleuntam mint a kurvaélet.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #28847 2018.05.09. 19:31

Botond írta:Shoppingoltam a gyerekeknek:
- Sonic forces
- Puyo-Puyo teris
- Mario + Rabbid kingdom
- Mariokart8
Ezek remekül passzolnak a már meglévő mario odysseyhez meg zeldához és persze a klasszik marióhoz. Donkey kong felkészül, meg persze a switch online előfizetés az összes klasszik márióval! :o
Ja, lesz összesen 20 játék az előfizetéshez, kevesebb, mint NES Minihez. Virtual Console meg nyista. Jó, hogy pofozgatják modern funkciókkal, meg majd később bővülget, de ezzel retróplatformernek - egy időre - ki is nyírták a Switchet. Elmennek a francba. Eszembe is jutott aaby konzollopási elmélete.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #28848 2018.05.09. 20:47

Micsu írta:[video]ejha!.mp4[/video]
Na, ez olyan, mintha az orosz Kojima csinált volna egy Doom modot. :) Frankó!

/jólvan gyön pécére is. :eljen: :banplz:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #28849 2018.05.09. 20:50

"Fun" fact: az egyik streamerem új donation hangja a "Yes BOI", illetve a "Give it to me BOI" bevágás a "GOW"-ból... remek, hogy itt is kísért. :idiota:
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #28850 2018.05.09. 20:53

DanielT írta:"Fun" fact: az egyik streamerem új donation hangja a "Yes BOI", illetve a "Give it to me BOI" bevágás a "GOW"-ból... remek, hogy itt is kísért. :idiota:
akko' vinyl-en behuzod az egesz Big Boi diszkografiat is E? :idiota:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #28851 2018.05.09. 21:05

SlickAdam írta:akko' vinyl-en behuzod az egesz Big Boi diszkografiat is E? :idiota:
Nem, de most azt mondom, hogy félreteszem minden ellenérzésemet és azt, hogy OKÁDTAM minden pillanattól amit a játékból láttam és EGYSZER, VALAMIKOR kap esélyt. Tisztán, fair módon, nyitott hozzáállással.

Elvégre egy igazi PS+konzolfanboy, aki az ÖSSZES exkluzívot megvette*, már csak darabszám miatt se hagyhatja ki.


*A Knack-ig nem süllyedek soha.
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #28852 2018.05.09. 21:07

DanielT írta:Nem, de most azt mondom, hogy félreteszem minden ellenérzésemet és azt, hogy OKÁDTAM minden pillanattól amit a játékból láttam és EGYSZER, VALAMIKOR kap esélyt. Tisztán, fair módon, nyitott hozzáállással.

Elvégre egy igazi PS+konzolfanboy, aki az ÖSSZES exkluzívot megvette*, már csak darabszám miatt se hagyhatja ki.


*A Knack-ig nem süllyedek soha.
Knack az egyik legjobb exklu, Moby is megerösiccse. hardcore as fuck.
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #28853 2018.05.09. 21:09

DanielT írta:"Fun" fact: az egyik streamerem új donation hangja a "Yes BOI", illetve a "Give it to me BOI" bevágás a "GOW"-ból... remek, hogy itt is kísért. :idiota:
Egy pár napja nem tévedtem fel twitchre, de látni vélem, ahogy a Chat spamelei a gachiGASM emote-ot, amivel kicsit más értelmet kap. :idiota:
Avatar
Moby

Hozzászólás #28854 2018.05.09. 21:30

SlickAdam írta:Knack az egyik legjobb exklu, Moby is megerösiccse. hardcore as fuck.
Confirmed. mindkettő nagyon fasza, és a 2-be már teknóban sem lehet belekötni. De én idebökném -hamán PS öxkluzíve - a Resogun-t is, amit szintén jószvvel ajánlok. És az van Pisi3-ra is, bár 4-en a igazi.
Avatar
arty

Hozzászólás #28855 2018.05.10. 09:04

Zóanagyvarázsló írta:Ja, lesz összesen 20 játék az előfizetéshez, kevesebb, mint NES Minihez. Virtual Console meg nyista. Jó, hogy pofozgatják modern funkciókkal, meg majd később bővülget, de ezzel retróplatformernek - egy időre - ki is nyírták a Switchet. Elmennek a francba. Eszembe is jutott aaby konzollopási elmélete.
pedig dejó lett volna megint az a VirtualConsole, amin a WII és a WIIU után immár HARMADSZOR ujra megvehetsz mindent, nulláról, túlárazva.... (najó, lehet h negyedszer, ha mondjuk anno nes/snesen is birtokoltad a gémet... (tudom h nem csak nincsendocuccok voltak ott, de maradjunk az N rugdalásánál, megérdemlik azért a kritikán aluli lehúzásért, amit immár sokadszor játszanak el, BÜNTETLENÜL :( ))

---

kapcsolódó, mert ez viszont a pozitív példa a féregnintendo gyakorlatával szemben: az utolsó viszonylag értékelhető Burnout (Revenge) is megy Xbox One-on, bw compatible lett (sajna nem X enhanced és ugye a 360as verza eleve elég minősíthetetlenül toolbloomolt mocsok, szal fanyalogva fogom kicsit tologatni)
... hátha jön egyszer a Takedown is ...
köszMS!

phpBB [media]
Avatar
arty

Hozzászólás #28856 2018.05.10. 09:09

SlickAdam írta:Knack az egyik legjobb exklu, Moby is megerösiccse. hardcore as fuck.
Vagy épp kazuár gyerekjáték, kiváló(tm) coop-al. Ki-hogyan szereti.
Bár nem emlékeztem meg róla különösebben, de a 9/10es Knack1 értékelésem után a Knack2-nek bizonyosan 10/10et dobnék, ha értékelném ;) Mestermű, hibátlan műremek.

De mondjuk azt tényleg nem tudnám elképzelni, ahogy DT egyedül nyomja ... :D (pedig van abban is BOI, leginkább az elsőben! :D )
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #28857 2018.05.10. 09:51

arty írta:pedig dejó lett volna megint az a VirtualConsole, amin a WII és a WIIU után immár HARMADSZOR ujra megvehetsz mindent, nulláról, túlárazva.... (najó, lehet h negyedszer, ha mondjuk anno nes/snesen is birtokoltad a gémet... (tudom h nem csak nincsendocuccok voltak ott, de maradjunk az N rugdalásánál, megérdemlik azért a kritikán aluli lehúzásért, amit immár sokadszor játszanak el, BÜNTETLENÜL :( ))
Ja, én is mindig szidtam a régi modelljüket az újravásároltatás miatt, éppen az átvihető játékokat várnám el. Amikor arról beszélek, hogy a digitális/online FOS mivolta miatt nem került a polcra Wii/WiiU/Switch, akkor nem arról van szó, hogy kifogást keresek, hanem éppen erről. De ha a Switchcsel legalább tényleg sok generációt le tudnék venni végre, meg amúgy is kicsi, az szuper lenne. Kár, hogy az echte marokkonzolás nem érdekel, az nyilván a Switch pozícióját is erősítené, de akkor retróra vagy 2D-s Castlevaniára és Marióra már régen indokolt lett volna egy (2/3)DS.

Most marad az, hogy a Mega Man után RetroArchcsal gányolok, hogy legalább az eredeti NES-es (Castlevania 1-3, Contra, Super C) és C64-es/amigás (Creatures, Bionic Commando) játékaimmal tudjak játszani (a gyári emus CD-s nem szereti a Win 10-et, meg amúgy is el lehet képzelni, mit adott ki a 2000-es évek elején a Konami). Az irányítás átállítására még nem jöttem rá, pedig szeretném az A-ra/X-re áttenni az ugrást. Ugyanezt csináltam tegnap a Jazz Jackrabbittel, szerencsére már DOSBoxban is átlőhetők a billentyűk kontrollerre. Meglepően jó lett a végeredmény.

Amúgy CRT-shaderekhez is elfogadok tippeket.

A Castlevania miatt meg írj ma rám bármikor Steamen, előbb-utóbb észre fogom venni. Ma átcihelem a PS3-at, csak pont megfelelő netkábel nincs hozzá (hatalmas tétel!), a wifitől kicsit tartok.
Avatar
Botond

Hozzászólás #28858 2018.05.10. 09:56

Zóanagyvarázsló írta:Ja, én is mindig szidtam a régi modelljüket az újravásároltatás miatt, éppen az átvihető játékokat várnám el. Amikor arról beszélek, hogy a digitális/online FOS mivolta miatt nem került a polcra Wii/WiiU/Switch, akkor nem arról van szó, hogy kifogást keresek, hanem éppen erről. De ha a Switchcsel legalább tényleg sok generációt le tudnék venni végre, meg amúgy is kicsi, az szuper lenne. Kár, hogy az echte marokkonzolás nem érdekel, az nyilván a Switch pozícióját is erősítené, de akkor retróra vagy 2D-s Castlevaniára és Marióra már régen indokolt lett volna egy (2/3)DS.

Most marad az, hogy a Mega Man után RetroArchcsal gányolok, hogy legalább az eredeti NES-es (Castlevania 1-3, Contra, Super C) és C64-es/amigás (Creatures, Bionic Commando) játékaimmal tudjak játszani (a gyári emus CD-s nem szereti a Win 10-et, meg amúgy is el lehet képzelni, mit adott ki a 2000-es évek elején a Konami). Az irányítás átállítására még nem jöttem rá, pedig szeretném az A-ra/X-re áttenni az ugrást. Ugyanezt csináltam tegnap a Jazz Jackrabbittel, szerencsére már DOSBoxban is átlőhetők a billentyűk kontrollerre. Meglepően jó lett a végeredmény.

Amúgy CRT-shaderekhez is elfogadok tippeket.

A Castlevania miatt meg írj ma rám bármikor Steamen, előbb-utóbb észre fogom venni. Ma átcihelem a PS3-at, csak pont megfelelő netkábel nincs hozzá (hatalmas tétel!), a wifitől kicsit tartok.
A wifi olyan kutyagyenge pejkófalván, vagy a ps3 nem kezeli jól a wifit, vagy mi a félelem kiindulópontja? Nekem pl eldobta a vezetékes netet teljesen az x360 pár ide-oda pakolás után, szóval nekem pl csak az van a boxon, a switchen sose volt más, vezetékes net szerintem csak a tvbe van bekötve (bár azon is van wifi), meg az asztali gépbe (abban nincs wifi az alaplapon, de amikor procicsere lesz, akkor wifis lapot veszek azt már eldöntöttem).
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #28859 2018.05.10. 10:32

Botond írta:A wifi olyan kutyagyenge pejkófalván, vagy a ps3 nem kezeli jól a wifit, vagy mi a félelem kiindulópontja? Nekem pl eldobta a vezetékes netet teljesen az x360 pár ide-oda pakolás után, szóval nekem pl csak az van a boxon, a switchen sose volt más, vezetékes net szerintem csak a tvbe van bekötve (bár azon is van wifi), meg az asztali gépbe (abban nincs wifi az alaplapon, de amikor procicsere lesz, akkor wifis lapot veszek azt már eldöntöttem).
Letöltésre marha kevés, de a a szomszéd szobába streamelni is, 1080p-hez muszáj a vezetékes, ahogy nagyobb fájlok mozgatásához is helyi hálózaton. Bár most közel lesz a routerhez a PS3. Viszont ha azon menne a multi és a voice chat is, akkor már aggódnék. Az okostévé konkrétan sdzól, hogy szar a net, ha wifiről megy, a legtöbb online app úgy szinte el sem indul. Érdekes módon mellette alaptop vagy a latta a PS3 ennyire nem kínlódott.

Röviden: ahol a gigabitet ki tudom maxolni vezetékesen, ott 6 MB/s fölé nem tudok menni wifivel (alá simán, ha olyat gondol), a pinget meg fene tudja. Pedig elvileg elég korrekt routerem van.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #28860 2018.05.10. 10:35

Ez a RetroArch egy hányás ezzel az antiintiutív felülettel. Hiába állítom át az inoputot, ugyanaz a hulladék NES-es irányítás megy, kontrollerrel maga a menü is gáz. Kézikönyv olvasgatása helyett sírva futok vissza az óvodások által is kezelhető PPSSPP-hez.
Avatar
Botond

Hozzászólás #28861 2018.05.10. 10:40

Zóanagyvarázsló írta:Letöltésre marha kevés, de a a szomszéd szobába streamelni is, 1080p-hez muszáj a vezetékes, ahogy nagyobb fájlok mozgatásához is helyi hálózaton. Bár most közel lesz a routerhez a PS3. Viszont ha azon menne a multi és a voice chat is, akkor már aggódnék. Az okostévé konkrétan sdzól, hogy szar a net, ha wifiről megy, a legtöbb online app úgy szinte el sem indul. Érdekes módon mellette alaptop vagy a latta a PS3 ennyire nem kínlódott.

Röviden: ahol a gigabitet ki tudom maxolni vezetékesen, ott 6 MB/s fölé nem tudok menni wifivel (alá simán, ha olyat gondol), a pinget meg fene tudja. Pedig elvileg elég korrekt routerem van.
Hát kurvára nem korrekt akkor az a router, hanem egy halom fos és akkor még erősen felül lett értékelve. Remélem nem fizettél érte, hanem neked adtak egy komolyabb összeget, hogy bétatesztelj a gyártónak.
Nekem egy asus volt (vagyis még mindig megvan), de már egy ideje nem használom, mert a T adott valami szart, ami modem meg router egyben, de az általad leírtak alapján indokolatlan a jelző rá, mert wifin keresztül is tudja ugyanazt a sebességet és pinget és mindent hozni amit vezetékesen és amit a szerződött szolgáltatás alapján tudnia kellene. Vegyél rendes routert, de tényleg.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #28862 2018.05.10. 10:49

Botond írta:Hát kurvára nem korrekt akkor az a router, hanem egy halom fos és akkor még erősen felül lett értékelve. Remélem nem fizettél érte, hanem neked adtak egy komolyabb összeget, hogy bétatesztelj a gyártónak.
Nekem egy asus volt (vagyis még mindig megvan), de már egy ideje nem használom, mert a T adott valami szart, ami modem meg router egyben, de az általad leírtak alapján indokolatlan a jelző rá, mert wifin keresztül is tudja ugyanazt a sebességet és pinget és mindent hozni amit vezetékesen és amit a szerződött szolgáltatás alapján tudnia kellene. Vegyél rendes routert, de tényleg.
Most egy Asus RT-N18U van, nem kéne ócskának lennie. De csak azért, hogy artyval kastélyvániázzak, nem költenék újabb tízezreket rá netkábel helyett.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #28863 2018.05.10. 10:57

Mekkora trágya még mindig ez a PSN! Próbáltam venni God Handet és BC Rearmed 2-t, de éppen kevés pénz volt elkülönítve, át kellett telepítenem egy kis pénzt a megfelelő zsebbe. Persze azért a Sony innentől nem fogadott el tőlem PayPalt, mert nehogy már pénzt adjak nekik. Ha jól rémlik még most is akciósnak kéne lennie, talán délig vagy 1-ig, sde nem, már teljes árú. Azért persze kiírták, hogy akciós, és meddig:

Special offer price valid from 20-01-2016 to 23:59pm GMT 03-02-2016 (Was: £7.99 / €9.99 / AU $14.95 / BGN 19.9 / CZK 269 / DKK 74 / HUF 3090 / NZ $15.95 / NOK 82 / PLN 42 / RON 45 / SEK 91 / USD $12.49 / ZAR 149 / HRK 75.99 / INR 832 / TRY 29.99 / ILS 48)
Igen, az ott 2016 februárja :wilting:

Mellesleg tegnap, amikor még ténylegesen is bőven akciósak voltak, akkorra is már leszedték a teljes Big in Japan szekciót, és a Price Drops menüből sem lehetett elérni ezeket a játékokat, csak keresőből.

Nem először csinálják ezt, de talán ezért még nem rugdostam őket. Alig várom, hogy jöjjenek ezek is PC-re a putri helyett.

Hozzá kell tenni, hogy a Steam sem szereti, ha a PayPal-számla kiürül (a GOG-ot nem izgatja), de a Sonynak még a netkártya adatait sem szívesen adom meg.
Avatar
Moby

Hozzászólás #28864 2018.05.10. 11:20

Zóanagyvarázsló írta:Mekkora trágya még mindig ez a PSN! Próbáltam venni God Handet és BC Rearmed 2-t, de éppen kevés pénz volt elkülönítve, át kellett telepítenem egy kis pénzt a megfelelő zsebbe. Persze azért a Sony innentől nem fogadott el tőlem PayPalt, mert nehogy már pénzt adjak nekik. Ha jól rémlik még most is akciósnak kéne lennie, talán délig vagy 1-ig, sde nem, már teljes árú. Azért persze kiírták, hogy akciós, és meddig:

Igen, az ott 2016 februárja :wilting:

Mellesleg tegnap, amikor még ténylegesen is bőven akciósak voltak, akkorra is már leszedték a teljes Big in Japan szekciót, és a Price Drops menüből sem lehetett elérni ezeket a játékokat, csak keresőből.

Nem először csinálják ezt, de talán ezért még nem rugdostam őket. Alig várom, hogy jöjjenek ezek is PC-re a putri helyett.

Hozzá kell tenni, hogy a Steam sem szereti, ha a PayPal-számla kiürül (a GOG-ot nem izgatja), de a Sonynak még a netkártya adatait sem szívesen adom meg.
Most akkor azért trágya, mert nem volt pénz a paypalodon, és így nem adta oda, vagy azért, mert kitiltotta a paypalod, vagy azért, mert egy korábbi akció részletei vannak az oldalon?
04.25-től volt akciós, nekimentél üres paypallal az utolsó pillanatban. Hogy is van a vicc a vadásszal?
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #28865 2018.05.10. 11:57

Moby írta:Most akkor azért trágya, mert nem volt pénz a paypalodon, és így nem adta oda, vagy azért, mert kitiltotta a paypalod, vagy azért, mert egy korábbi akció részletei vannak az oldalon?
04.25-től volt akciós, nekimentél üres paypallal az utolsó pillanatban. Hogy is van a vicc a vadásszal?
Nem ma történt ez, hanem még tegnap, ha nagyon akartam volna megveszem kártyával, csak tőlük ezért sem szívesen. Igen, kitiltás ténye zavar, hogy ilyenkor hetekig nem használható a PayPal, anélkül, hogy leveleznél a supporttal. Ez az akció időtartamától független macera. Az első nap is zavart volna.

És igen, vicces, hogy előbb lejárnak az akciók kiírtnál, illetve jóval előbb eldugják, hogy meg se találd, amikor él.

Nem az a lényeg, hogy nem tudtam megvenni most plusz két sort, hanem hogy ez így retek, és máshol ebben is jobb szolgáltatást kapok. Vagy most ez így mind okés, és a többi hülye, aki (legalább részben) jobban csinálja? Fandad lettél szakállal?
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #28866 2018.05.10. 12:02

A PS3 konkrétan 17,5/6,1-nek méri a wifit. Mármint megabitben.
Avatar
Botond

Hozzászólás #28867 2018.05.10. 12:12

Handheld géming lvl végtelen incoming! Végre iPaddel is fogok tudni pc gémelni az ágyban mindenféle gányolás nélkül! Na ehhez kell a pro router, ugye Zó? :)
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #28868 2018.05.10. 12:16

Botond írta:Handheld géming lvl végtelen incoming! Végre iPaddel is fogok tudni pc gémelni az ágyban mindenféle gányolás nélkül! Na ehhez kell a pro router, ugye Zó? :)
Nem véletlen alcsony nálam a wifi prioritása, még laptopom vagy okostelefonom sincs. Csak az asztali PC! (És konzolparasztkodás, hogy leereszkedjek közétek. Települt is a Kastélyvánia PS3-ra.)
Avatar
Botond

Hozzászólás #28869 2018.05.10. 12:27

Zóanagyvarázsló írta:Nem véletlen alcsony nálam a wifi prioritása, még laptopom vagy okostelefonom sincs. Csak az asztali PC! (És konzolparasztkodás, hogy leereszkedjek közétek. Települt is a Kastélyvánia PS3-ra.)
Nincs semmi baj azzal, ha valaki megragad a kőkorban mindaddig amíg nem egy techfórumban próbálja ezt reklámozni. :) A technika halad, többek között ezt szoktuk 1-2 évente itten mérni, hogy mennyit. Hogy már a nintendónak is van 720p handheld cucca, amit messziről nézve 4knak látsz. Vagy fordítva. :bohoc:
Node, én nagyon örülök, hogy az ágyban fekve immár nem csak 720pben lehet majd skyrimezni, hanem 4x akkora felbontásban is. Asszem veszek is egy ipad kontrollert mire kijön ez az izé, aztán elkezdem pörgetni azokat a cuccokat, amikhez nem érzem szükségesnek a bill+egér kombót. :)
Avatar
arty

Hozzászólás #28870 2018.05.10. 12:31

Zóanagyvarázsló írta:Ja, én is mindig szidtam a régi modelljüket az újravásároltatás miatt, éppen az átvihető játékokat várnám el. Amikor arról beszélek, hogy a digitális/online FOS mivolta miatt nem került a polcra Wii/WiiU/Switch, akkor nem arról van szó, hogy kifogást keresek, hanem éppen erről. De ha a Switchcsel legalább tényleg sok generációt le tudnék venni végre, meg amúgy is kicsi, az szuper lenne. Kár, hogy az echte marokkonzolás nem érdekel, az nyilván a Switch pozícióját is erősítené, de akkor retróra vagy 2D-s Castlevaniára és Marióra már régen indokolt lett volna egy (2/3)DS.

Most marad az, hogy a Mega Man után RetroArchcsal gányolok, hogy legalább az eredeti NES-es (Castlevania 1-3, Contra, Super C) és C64-es/amigás (Creatures, Bionic Commando) játékaimmal tudjak játszani (a gyári emus CD-s nem szereti a Win 10-et, meg amúgy is el lehet képzelni, mit adott ki a 2000-es évek elején a Konami). Az irányítás átállítására még nem jöttem rá, pedig szeretném az A-ra/X-re áttenni az ugrást. Ugyanezt csináltam tegnap a Jazz Jackrabbittel, szerencsére már DOSBoxban is átlőhetők a billentyűk kontrollerre. Meglepően jó lett a végeredmény.

Amúgy CRT-shaderekhez is elfogadok tippeket.

A Castlevania miatt meg írj ma rám bármikor Steamen, előbb-utóbb észre fogom venni. Ma átcihelem a PS3-at, csak pont megfelelő netkábel nincs hozzá (hatalmas tétel!), a wifitől kicsit tartok.
Teljességgel érthetetlen és védhetetlen, hogy miért dobják ki a VC-t, amikor az csak egy pitcha emu framework... jade, érthető: veddmegújraésújra. És a nintendovásárló megteszi. (szerintem a pses/boxos is megtenné... :( amit lehet, digitben szinte csak boxra veszek meg, mert ott "viszem tovább"!)

Retroarchból nem kaptad le a verzát, amit DT linkelt "nekem" ? Donkey Konghoz volt, keress vissza, hátha!
Azzal el lehet indulni, noha a ps1 emut pimpelni kell (bios-al), de a CRT shader pl naggggyon okés. És megnézve, miket állított, szép lassan hozzá lehet szokni a keretprogram idiótaságaihoz is :D

(ma nem fogok írni, mert edzés, holnap és holnapután pedig éjszakai meló :( hétvégén napközben meglátjuk, vasárnap, ESETLEG :( )
Avatar
arty

Hozzászólás #28871 2018.05.10. 12:34

Botond írta:Hát kurvára nem korrekt akkor az a router, hanem egy halom fos és akkor még erősen felül lett értékelve. Remélem nem fizettél érte, hanem neked adtak egy komolyabb összeget, hogy bétatesztelj a gyártónak.
Nekem egy asus volt (vagyis még mindig megvan), de már egy ideje nem használom, mert a T adott valami szart, ami modem meg router egyben, de az általad leírtak alapján indokolatlan a jelző rá, mert wifin keresztül is tudja ugyanazt a sebességet és pinget és mindent hozni amit vezetékesen és amit a szerződött szolgáltatás alapján tudnia kellene. Vegyél rendes routert, de tényleg.
ez a T-s van neked?

ez egy retek, ahogyan az előzők is retkek voltak - az AC-s wifitől sokat vártam, de ugyan az az instabil fos, mint a korábbi "mindenegybe" cuccaik. párnaponta reboot és "megy" :(
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #28872 2018.05.10. 12:39

Botond írta:Nincs semmi baj azzal, ha valaki megragad a kőkorban mindaddig amíg nem egy techfórumban próbálja ezt reklámozni. :) A technika halad, többek között ezt szoktuk 1-2 évente itten mérni, hogy mennyit. Hogy már a nintendónak is van 720p handheld cucca, amit messziről nézve 4knak látsz. Vagy fordítva. :bohoc:
Node, én nagyon örülök, hogy az ágyban fekve immár nem csak 720pben lehet majd skyrimezni, hanem 4x akkora felbontásban is. Asszem veszek is egy ipad kontrollert mire kijön ez az izé, aztán elkezdem pörgetni azokat a cuccokat, amikhez nem érzem szükségesnek a bill+egér kombót. :)
Ágyban fekve simán tudok PC-zni és konzolozni, az előbbi az határozottan nem 720p. Minden mobileszköz zsákutca, csak ti még nem tudjátok! Csak a VAS és a kábel!
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #28873 2018.05.10. 12:43

arty írta:Teljességgel érthetetlen és védhetetlen, hogy miért dobják ki a VC-t, amikor az csak egy pitcha emu framework... jade, érthető: veddmegújraésújra. És a nintendovásárló megteszi. (szerintem a pses/boxos is megtenné... :( amit lehet, digitben szinte csak boxra veszek meg, mert ott "viszem tovább"!)

Retroarchból nem kaptad le a verzát, amit DT linkelt "nekem" ? Donkey Konghoz volt, keress vissza, hátha!
Azzal el lehet indulni, noha a ps1 emut pimpelni kell (bios-al), de a CRT shader pl naggggyon okés. És megnézve, miket állított, szép lassan hozzá lehet szokni a keretprogram idiótaságaihoz is :D

(ma nem fogok írni, mert edzés, holnap és holnapután pedig éjszakai meló :( hétvégén napközben meglátjuk, vasárnap, ESETLEG :( )
Én meg ezért bízom a PC-ben. És legfeljebb emugánnyal arra lehet vinni tovább mindent, amit egyszer megvett az ember.

A Retroarch nem fog győzni azt garantálom! Egyelőre a PS3 nagyobb gánynak tűnik. Ha tud valaki tuti füleses guide-ot linkelni hozzá, de így eddig nézegetve és olvasgatva elképzelésem sincs, hogy jövünk ebből ki jól. PS3-emuval nem megy a Kastélyvánia? Azzal jobban járnánk.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #28874 2018.05.10. 12:45

Botond írta:Handheld géming lvl végtelen incoming! Végre iPaddel is fogok tudni pc gémelni az ágyban mindenféle gányolás nélkül! Na ehhez kell a pro router, ugye Zó? :)
melyik az a only steames játék ami annyira kívánkozik bélyegre?
ez a fekfve gaming valami nagyon nagy film lehet hogy annyira oda vannak érte páran :banplz: :banplz:
Avatar
arty

Hozzászólás #28875 2018.05.10. 12:48

Botond írta:Nincs semmi baj azzal, ha valaki megragad a kőkorban mindaddig amíg nem egy techfórumban próbálja ezt reklámozni. :) A technika halad, többek között ezt szoktuk 1-2 évente itten mérni, hogy mennyit. Hogy már a nintendónak is van 720p handheld cucca, amit messziről nézve 4knak látsz. Vagy fordítva. :bohoc:
Node, én nagyon örülök, hogy az ágyban fekve immár nem csak 720pben lehet majd skyrimezni, hanem 4x akkora felbontásban is. Asszem veszek is egy ipad kontrollert mire kijön ez az izé, aztán elkezdem pörgetni azokat a cuccokat, amikhez nem érzem szükségesnek a bill+egér kombót. :)
nekünk meg csak az irigykedés marad, hogy 10 col előtt küzdve játszhatsz! :D dejóleszneked!!! :(

ma is tanultam valamit: az xbox one kezel 8 (!!! NYOLC !!!) kontrollert.... (amit a FIFA nem kezel le, holott ha valamiben lenne érteme, az ez... a PES ellenben igen... viszont a VB a FIFA18-ba érkezi ingyenDLC-ként (ennyit a VBjáték fifa gyűjteményemről :( bazmegEA :( nyilván valami csonka fos lesz, mint anno az EB dlc... :( )
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára arty 2018.05.10. 12:51-kor.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #28876 2018.05.10. 12:49

Zóanagyvarázsló írta:Én meg ezért bízom a PC-ben. És legfeljebb emugánnyal arra lehet vinni tovább mindent, amit egyszer megvett az ember.

A Retroarch nem fog győzni azt garantálom! Egyelőre a PS3 nagyobb gánynak tűnik. Ha tud valaki tuti füleses guide-ot linkelni hozzá, de így eddig nézegetve és olvasgatva elképzelésem sincs, hogy jövünk ebből ki jól. PS3-emuval nem megy a Kastélyvánia? Azzal jobban járnánk.
1995ből 17 colos kijelzőktől az a előremutatás hogy visszamegyünk bélygre, de az legalább valami kamu2k mert az jó
Avatar
Botond

Hozzászólás #28877 2018.05.10. 13:06

arty írta:nekünk meg csak az irigykedés marad, hogy 10 col előtt küzdve játszhatsz! :D dejóleszneked!!! :(

ma is tanultam valamit: az xbox one kezel 8 (!!! NYOLC !!!) kontrollert.... (amit a FIFA nem kezel le, holott ha valamiben lenne érteme, az ez... a PES ellenben igen... viszont a VB a FIFA18-ba érkezi ingyenDLC-ként (ennyit a VBjáték fifa gyűjteményemről :( bazmegEA :( nyilván valami csonka fos lesz, mint anno az EB dlc... :( )
Nem vagyok benne biztos, hogy jó lesz nekem, de mindenesetre teszek ezzel is egy próbát, mint a sviccsel, aztán meglássuk. Egy 20k-s ipad kontroller kell a teszthez, annyit beledobok. Aztán majd élmény beszámolok. TV-t nem akarok a hálóba felvinni, mert rossz a szemem, és este már kímélném, közelről nézném szemüveg nélkül, nekem az a kényelmes, laptopot nem akarok felvinni, mert az nehéz egy ipadhez képest, meg túl sok helyet is foglal (nem csak kijelző, ott a billentyű rész is), és az ipadet közelről nézném szemüveg nélkül, ez pont ilyen 10 colt jelent, annál nagyobb már kiesik a látószögemből, és azon a 10 colon amit látok igenis szeretnék minél nagyobb ppi-t élvezni. Szóval ez nekem akár jó is lehet, de akár nem is, mert ugye ha az orrom előtt a képernyő (és tényleg orrom előtt, mert ez ilyen 20-30 centi távolság amit látok előre szemüveg nélkül, a szemem nem erőltetve), akkor hol lesz a kontroller? Az ipad mögött fogom és úgy tolom, kényelmes az úgy? Nem tudom, vannak bennem kérdőjelek, de a lehetőségnek örülök, és ki is fogom próbálni, aztán ha szar lesz akkor skippelem.
Már minden féle módon tudok játszani ahogy csak szeretnék, már csak időm, meg elég gyakran ingerem nincs rá, de tényleg jó érzés, hogy amikor néha rámjön a valami játék iránti igény akkor minden ott van, ha akarom 4k monitor, íróasztal és szék, ha akarom 4k tv, babzsák és úgy, ha akarom az ágyban, ha akarom a kanapén fekve (most rendeltem új kanapét is, mert a mostani nem elég jó gémingelni :D jövő héten kihozzák remélem azt is :D), vagy az emeleten az ágyamban is opció lesz hamarosan pc gémingre, eddig ott csak ios meg sviccs ment, tegnap pl civ6oztam lefekvés előtt, pizsiben.
Mindegy, összességében én ennek örülök. Az első amit szerintem pörgetni fogok az az uplay-es The Crew lesz non-steam gémként berakva és indítva steamen keresztül és ha az megy ágyban élvezhető módon az ios kontrollerrel, akkor ez a technológia approved.
Avatar
Moby

Hozzászólás #28878 2018.05.10. 13:09

Zóanagyvarázsló írta:Nem ma történt ez, hanem még tegnap, ha nagyon akartam volna megveszem kártyával, csak tőlük ezért sem szívesen. Igen, kitiltás ténye zavar, hogy ilyenkor hetekig nem használható a PayPal, anélkül, hogy leveleznél a supporttal. Ez az akció időtartamától független macera. Az első nap is zavart volna.

És igen, vicces, hogy előbb lejárnak az akciók kiírtnál, illetve jóval előbb eldugják, hogy meg se találd, amikor él.

Nem az a lényeg, hogy nem tudtam megvenni most plusz két sort, hanem hogy ez így retek, és máshol ebben is jobb szolgáltatást kapok. Vagy most ez így mind okés, és a többi hülye, aki (legalább részben) jobban csinálja? Fandad lettél szakállal?
Az akciók nem járnak előbb a kiírtnál, a kampány ér véget, lekerül a főoldalról, mert tegnap már az új kampány ment, és tegnapig ment a régi. A sztórban mehg elérhető volt mindkettő. Gyakorlatilag fél napig minden váltásnál együtt megy még a két kampány(pontosabban a sztórban fél napig elérhető párhuzamosan mindkettő tartalma). ELŐBB és TOVÁBB, mint a meghírdetett. Nem világos mennyivel lennél előrébb, ha elvágnák ollóval a picsába az újal a régit. Nyilván semennyivel. Máshol se kapsz jobb szolgáltatást. Igen, ez így kurvára okés. Van baj a psn-nel, de pont nem ez az.
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Moby 2018.05.10. 13:13-kor.
Avatar
Botond

Hozzászólás #28879 2018.05.10. 13:10

arty írta:ez a T-s van neked?

ez egy retek, ahogyan az előzők is retkek voltak - az AC-s wifitől sokat vártam, de ugyan az az instabil fos, mint a korábbi "mindenegybe" cuccaik. párnaponta reboot és "megy" :(
Fasztuggya, de heti 1-2x én is újraindítom, mert miért ne. :) Viszont amikor nem újraindítás alatt van akkor kiossza a 120as vagy 200as vagy nemistommekkora netet mindenre faszántosan vezetékesen és wifin is és én ennyit várok el tőle, pedig rajta van vezetékesen az asztali gép meg a tv, wifin meg az ipad, a sviccs, az x360, a telefonom és a lányom telefonja meg az ipad. Osztán sose dadog le semmi, sose fagy le semmi, mást én nem várok tőle.
Avatar
Botond

Hozzászólás #28880 2018.05.10. 13:18

arty írta:ez a T-s van neked?

ez egy retek, ahogyan az előzők is retkek voltak - az AC-s wifitől sokat vártam, de ugyan az az instabil fos, mint a korábbi "mindenegybe" cuccaik. párnaponta reboot és "megy" :(
Mármint nem, nem ilyen, fasztuggya milyen. Ugyanolyan szerintem ami szüleimnek van a júpíszítől.
/szerk: Gugli barátom, így néz ki. Ez vmi cisco 3945 azt írja a videó.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #28881 2018.05.10. 13:30

Botond írta:Fasztuggya, de heti 1-2x én is újraindítom, mert miért ne. :) Viszont amikor nem újraindítás alatt van akkor kiossza a 120as vagy 200as vagy nemistommekkora netet mindenre faszántosan vezetékesen és wifin is és én ennyit várok el tőle, pedig rajta van vezetékesen az asztali gép meg a tv, wifin meg az ipad, a sviccs, az x360, a telefonom és a lányom telefonja meg az ipad. Osztán sose dadog le semmi, sose fagy le semmi, mást én nem várok tőle.
jo neked nekem most a fallout2 dadogott le a minap :( nem tudom de erdekes engine ami 20 ev utani techen be tud lassulni
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #28882 2018.05.10. 13:36

Moby írta:Az akciók nem járnak előbb a kiírtnál, a kampány ér véget, lekerül a főoldalról, mert tegnap már az új kampány ment, és tegnapig ment a régi. A sztórban meg elérhető volt mindkettő. Gyakorlatilag fél napig minden váltásnál együtt megy még a két kampány(pontosabban a sztórban fél napig elérhető párhuzamosan mindkettő tartalma). ELŐBB és TOVÁBB, mint a meghírdetett. Nem világos mennyivel lennél előrébb, ha elvágnák ollóval a picsába az újal a régit. Nyilván semennyivel. Máshol se kapsz jobb szolgáltatást. Igen, ez így kurvára okés. Van baj a psn-nel, de pont nem ez az.
Nem a főoldali reklámról beszéltem, direkt leírtam, hogy még a price dropsra szűrve sem adta ki a még teljes napig akciós címeket. Ez jobb helyeken bizony nem így van, és szerintem nem jó. Neked ettől még lehet ez az etalon. Meg nem mondom 100%-ig biztosra, hogy most le kellett-e volna járnia 9-én (te tegnap mintha 10-ét láttam még, vegyük úgy, hogy optikai csalódás is lehet, és talán nem úgy, mint a 2016), de továbbra is hangsúlyozom, hogy korábban volt rá példa, amikor direkt figyeltem, hogy lejárt ELŐBB az akció - GMT szerint - kiírtnál, és ebből szempontból számomra az irreleváns, hogy az új már ment-e.

Tényleg nem ez a legnagyobb baj a PSN-nel, de számomra ez is egy olyan pontja, ami bosszantó visszalépés. Nem akarlak meggyőzni arról, hogy téged zavarjon, és én sajnálom a legjobban, hogy én ezt kellemetlennek élem meg, és máshol az akciók időtartamát áttekinthetőbbnek, megbízhatóbbnak tartom. A fél nappal tovább tartás önmagában tényleg "kurvára okés", de nem is Sony-exkluzív húzás.

Különben természetesen magyar PSN-ről van szó böngészőből, a többit nem néztem mostanában, mert ezt használom.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #28883 2018.05.10. 13:41

Micsu írta:jo neked nekem most a fallout2 dadogott le a minap :( nem tudom de erdekes engine ami 20 ev utani techen be tud lassulni
Galaxyval és Steammel is tud lagolni a Fallout 1 irányítása is keményen, elvileg a GOG-os verzió kliens nélkül már jó. Hogy ez rajtad segít-e bármilyen szinten, azt nem tudom :)

A BG1-ben is vannak néha fura akadások, időugrások. Lehet, hogy azt is Galaxy nélkül kéne feldobni? (Mondjuk ha megy, nem abból, hanem Steam Overlayből megy.)
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #28884 2018.05.10. 13:45

Kulön sima 3,5 jackes mikrofont mivel tudok a PS3-hoz kötni, hogy mellette a tévéből szóljon jól a füles? Az utóbbi már nyilván összejött.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #28885 2018.05.10. 14:08

Játszott valaki még NES-es játékkal Retroarchon? Az normális, hogy hiába állítom át az irányítást (menüből, configből, mindegy), és ellenőrzöm is adott játéknál Ctrl+F1-gyel, a gyakorlatban mégis ugyanaz minden? Nem akarok B-vel ugrálni!
Avatar
Moby

Hozzászólás #28886 2018.05.10. 14:09

Zóanagyvarázsló írta:Nem a főoldali reklámról beszéltem, direkt leírtam, hogy még a price dropsra szűrve sem adta ki a még teljes napig akciós címeket.
A price drops(is) a kampány. Főoldali akció, anyámkínja. MIndegy minek hívjuk. AZ a kampány. A kampánnyal cserélődik a deal of the week, a price drops, meg az aktuálbaszás. A korábbi árak tegnap 13 óráig éltek. Az új kampányárak tegnap hajnalban indultak, a főoldali kampányt és szűréseket meg délelőtt állították át valamikor. A 2016 olyan szempontból optikai csalódás, hogy valszeg így örklődött át valahonnan, az akciók jelölése nem a descpritionben van benne soha, hanem kékkel van kiírva a a description elé. Az a mérvadó. Fasságok sajnos sok helyen előfodulnak a descriptionben, de ez messze nem psn sajátosság. Persze itt sem jó, mondjuk én már ilyen ps3-as címeket nem fogok rajtuk számonkérni, de sajnos ps4 játékoknál is sokszor hibás a leírás.
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #28887 2018.05.10. 14:23

Zóanagyvarázsló írta:Játszott valaki még NES-es játékkal Retroarchon? Az normális, hogy hiába állítom át az irányítást (menüből, configből, mindegy), és ellenőrzöm is adott játéknál Ctrl+F1-gyel, a gyakorlatban mégis ugyanaz minden? Nem akarok B-vel ugrálni!
Külön állítasz mindent a Retroarchnak és minden egyes core-nak. Utóbbihoz általában el kell indítani valamit, hogy ne legyen kiszürkülve a core settings.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #28888 2018.05.10. 14:27

Moby írta:A price drops(is) a kampány. Főoldali akció, anyámkínja. MIndegy minek hívjuk. AZ a kampány. A kampánnyal cserélődik a deal of the week, a price drops, meg az aktuálbaszás. A korábbi árak tegnap 13 óráig éltek. Az új kampányárak tegnap hajnalban indultak, a főoldali kampányt és szűréseket meg délelőtt állították át valamikor. A 2016 olyan szempontból optikai csalódás, hogy valszeg így örklődött át valahonnan, az akciók jelölése nem a descpritionben van benne soha, hanem kékkel van kiírva a a description elé. Az a mérvadó. Fasságok sajnos sok helyen előfodulnak a descriptionben, de ez messze nem psn sajátosság. Persze itt sem jó, mondjuk én már ilyen ps3-as címeket nem fogok rajtuk számonkérni, de sajnos ps4 játékoknál is sokszor hibás a leírás.
Éppen az a bajom, hogy a price drops is csak a kampány része, és nem minden csökkentett árú játékot listáz, megkönnyítené a keresést az akciók hajrájában. Értem én, hogy nem kell a végére hagyni, de ha valaki mégis így tesz, miért ne legyen elérhető? Mondom, a használt PC-s platformokon ezzel nem szokott gondom lenni, PSN-en meg igen, ilyen egyszerű.

Egyébként nem tegnap 13 óráig éltek az akciók, én tegnap este munka után akciós áron tettem kosárba az említett játékokat.

A description elrontása az nyilván csak ügyetlenkedés, nem koncepcionális idiotizmus. De ha valaki rendszeresen béna, az sem jó.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #28889 2018.05.10. 14:38

benőmenő írta:Külön állítasz mindent a Retroarchnak és minden egyes core-nak. Utóbbihoz általában el kell indítani valamit, hogy ne legyen kiszürkülve a core settings.
Majd megnézem mire gondolsz, de elindítom a játékot, akkor - ahogy írtam - a "menüben" azt az inputot írja ki, amit én megadtam (legalábbis eddig így értelmeztem, de már semmiben nem vagyok biztos, mert tényleg írta ott a jót is, de hülyeséget is) , csak a játék nem reagálja le. És ott már nem is lehet rajta állítani. Ha nem megy a játék, akkor meg nem szürke, hanem ott sincs az opció.

Külön core-okra még nem is találtam csak remappingmentést és -töltést, de a .rmp-ben nincsen semmi értelmes.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #28890 2018.05.10. 18:18

LOL? :D Moby, vége a csóróságnak, a jogdíjakból megint lehet pécéd! :banplz:

unnamed.jpg


Vasárnap jön a videó.
Avatar
Moby

Hozzászólás #28891 2018.05.10. 20:17

DanielT írta:LOL? :D Moby, vége a csóróságnak, a jogdíjakból megint lehet pécéd! :banplz:

unnamed.jpg


Vasárnap jön a videó.

Megmondom mit fog csinálni:
Ha fasz: fúr egy lukat a venti fölé, és megfőzi a vramokat a gecibe
Ha ügyes: fúr egy lukat a vramok fölé, és odabasz egy ventit(tehát az aljára)*. És vagy fúr egy lukat a gyári venti fölé vagy nem, az má igazából kurvamindegy. Ha basz oda is egy lukat akkor egy hangyafasznyit még halkabb, de igazából annak ott jelentősége nem sok van.
De mivel a képen a teteje van, szerinte faszláma lesz.

/*ha nagyon ügyes és okos, és a pro 70XX széria, akkor kivágja a takarólapot is, hogy a venti közvetlenül a plate-et hűtse. Az ott annyira nyomorult megoldás, hogy arra szavak is alig vannak. Ha 71XX széria, akkor nincs plate, nincs mit vágni sem.
Avatar
Moby

Hozzászólás #28892 2018.05.10. 20:31

Kb ez a legjobb hűtésmegoldás ami pronál alkalmazható.. A kivitelezés minősége pocsék, ekkora lóbaszó venti legalább annyira felesleges, mint a plusz bordák a plate-re (a lábakról nem beszélve...), de szépen kivágta a takarólapot ahogy kell. Szerintem felesleges megnyitni a gyári ventit, de ennek a gépnek így gow alatt sincs semmi hangja. A plate fölé egy slim 8-12-es venti doszt elég. Ha nem nyitja meg felül, egy kicsit megmarad az átszellőzés, és az egész bele egy kicsit jobban hül, cserébe egy kicsit hangosabb talán.
Avatar
arty

Hozzászólás #28893 2018.05.10. 21:56

Botond írta:Fasztuggya, de heti 1-2x én is újraindítom, mert miért ne. :) Viszont amikor nem újraindítás alatt van akkor kiossza a 120as vagy 200as vagy nemistommekkora netet mindenre faszántosan vezetékesen és wifin is és én ennyit várok el tőle, pedig rajta van vezetékesen az asztali gép meg a tv, wifin meg az ipad, a sviccs, az x360, a telefonom és a lányom telefonja meg az ipad. Osztán sose dadog le semmi, sose fagy le semmi, mást én nem várok tőle.
nálam upnp kinyírja, dhcp vagy megy vagy nem, reboot után a szviccsem is bootolni kell, ellenkező esetben packet loss... agyfasz :(

az tény, hogy ujraindulások után, egy ideig, GYORS! :D (netem csak negyedgigás :( )
Avatar
arty

Hozzászólás #28894 2018.05.10. 21:59

Botond írta:Mármint nem, nem ilyen, fasztuggya milyen. Ugyanolyan szerintem ami szüleimnek van a júpíszítől.
/szerk: Gugli barátom, így néz ki. Ez vmi cisco 3945 azt írja a videó.
volt ilyenem is, 2 hétig. ezzel addig jutottam, hogy megmondtam a tének, ha nem kapok egy RENDES bridzset mostmár (nem ilyen egybemindentSEtudót), akkor kétnaponta jön ki a szerelő, mert "véletlen" tönkremegy így vagy úgy. előtte is sima modemem volt, de tönkrement, ezt hozták, mondván nincs má sima bridzs. ezt is néha át lehetett hekkölni, de visszaállt fw frissítéstől. és azok jöttek, folyamatosan. aztán a 120as netem végéig kitartott a toshiba( :O ) modem/bridge, de a 250eshez már nem volt jó és mostmár TÉNYLEG csak ez a sagemcomFOS van, ami csak ELVBEN jó :(
Avatar
arty

Hozzászólás #28895 2018.05.10. 22:01

Zóanagyvarázsló írta:Nem a főoldali reklámról beszéltem, direkt leírtam, hogy még a price dropsra szűrve sem adta ki a még teljes napig akciós címeket. Ez jobb helyeken bizony nem így van, és szerintem nem jó. Neked ettől még lehet ez az etalon. Meg nem mondom 100%-ig biztosra, hogy most le kellett-e volna járnia 9-én (te tegnap mintha 10-ét láttam még, vegyük úgy, hogy optikai csalódás is lehet, és talán nem úgy, mint a 2016), de továbbra is hangsúlyozom, hogy korábban volt rá példa, amikor direkt figyeltem, hogy lejárt ELŐBB az akció - GMT szerint - kiírtnál, és ebből szempontból számomra az irreleváns, hogy az új már ment-e.

Tényleg nem ez a legnagyobb baj a PSN-nel, de számomra ez is egy olyan pontja, ami bosszantó visszalépés. Nem akarlak meggyőzni arról, hogy téged zavarjon, és én sajnálom a legjobban, hogy én ezt kellemetlennek élem meg, és máshol az akciók időtartamát áttekinthetőbbnek, megbízhatóbbnak tartom. A fél nappal tovább tartás önmagában tényleg "kurvára okés", de nem is Sony-exkluzív húzás.

Különben természetesen magyar PSN-ről van szó böngészőből, a többit nem néztem mostanában, mert ezt használom.
tegnap ps3on rámentem a deals-ra és CSAK nemakciós játékokat mutatott.... de ottvolt a "link" :) annyira nem lepődtem meg, s ráadásul csak valami art of fighting antológit akartam (vagy az ps4re lett volna? mindegy, spóroltam ezerötöt)

amugy a bomberman tökjó! :P
persze multionly, mert szingli az kvázi "nincs" benne. (technikailag van benne, persze...)
és mostmár tudom miért volt leárazva!

jön az új!!!

phpBB [media]


max 4 player. nahaggyámá. vissza nem lépek! :D
Avatar
Mekee

Hozzászólás #28896 2018.05.10. 22:36

Botond írta:Hát kurvára nem korrekt akkor az a router, hanem egy halom fos és akkor még erősen felül lett értékelve. Remélem nem fizettél érte, hanem neked adtak egy komolyabb összeget, hogy bétatesztelj a gyártónak.
Nekem egy asus volt (vagyis még mindig megvan), de már egy ideje nem használom, mert a T adott valami szart, ami modem meg router egyben, de az általad leírtak alapján indokolatlan a jelző rá, mert wifin keresztül is tudja ugyanazt a sebességet és pinget és mindent hozni amit vezetékesen és amit a szerződött szolgáltatás alapján tudnia kellene. Vegyél rendes routert, de tényleg.
Most tényleg össze akarod hasonlítani, hogy neked a 200-as neted teljes sávszélét tudja wifin vs gigabites net nem teljes sávszélét tudja wifin? Meglesném én azt az ac-s wifit ami kiköhögi a gigabitet. Épp ezért van nálam is minden kábelen, max lapos meg mobilon nyomorultkodok wifivel.
Avatar
Botond

Hozzászólás #28897 2018.05.11. 08:33

Mekee írta:Most tényleg össze akarod hasonlítani, hogy neked a 200-as neted teljes sávszélét tudja wifin vs gigabites net nem teljes sávszélét tudja wifin? Meglesném én azt az ac-s wifit ami kiköhögi a gigabitet. Épp ezért van nálam is minden kábelen, max lapos meg mobilon nyomorultkodok wifivel.
Persze, ha csak egyes szavakat ragadsz ki és azt ötletszerűen rendezed sorban akkor persze így is lehet érteni azt amiről Zóval beszéltünk, de ha szigorúan véve értelmezzük a szöveget az odaírt tartalom alapján és nem képzelünk mellé oda nem írt dolgokat, akkor csak annyiról van szó, hogy a routere azt a minimál szintet se ugorja meg packetloss és egyéb témában ami a stabil multihoz kell. A stabil multihoz meg a 200as net is overkill, csak szólok, az nem olyan mint a kalózfilm letöltés, hogy hamarabb végzel a multival, ha nagyobb a neted, vagy gyorsabban lő az akinek gyorsabb a nete, multihoz egy 50es net is bőven elég, ha jó a ping és nincs packetloss. Számolgasd ki, hogy a 200as mekkora overkill és a gigás mekkora overkill, ha haszontalan és a témába nem vágó kommented lenne még esetleg. :) Szóval ja, ha szar a ping meg nagy a packetloss a gigával akkor jobb egy 200as jó pinges, packetloss nélküli net. Nem véletlenül lett zsákutca a mikrohullámos net pl, ami egy időben sokkal gyorsabb volt, mint mondjuk a kábel vagy a mobil vagy bármi más, osztán mégse a nyers sebesség volt az egyetlen döntő tényező. Kiértiezt?! :bohoc:
Avatar
Botond

Hozzászólás #28898 2018.05.11. 08:44

arty írta:volt ilyenem is, 2 hétig. ezzel addig jutottam, hogy megmondtam a tének, ha nem kapok egy RENDES bridzset mostmár (nem ilyen egybemindentSEtudót), akkor kétnaponta jön ki a szerelő, mert "véletlen" tönkremegy így vagy úgy. előtte is sima modemem volt, de tönkrement, ezt hozták, mondván nincs má sima bridzs. ezt is néha át lehetett hekkölni, de visszaállt fw frissítéstől. és azok jöttek, folyamatosan. aztán a 120as netem végéig kitartott a toshiba( :O ) modem/bridge, de a 250eshez már nem volt jó és mostmár TÉNYLEG csak ez a sagemcomFOS van, ami csak ELVBEN jó :(
Nálam faék egyszerűségű dolgokat kell tudnia csak, három vezetékes kapcsolatot kiszolgálnia (T-nek a TVs izéje is rá van kötve a tv meg a gép mellett) meg wifin vagy 4-7 közötti eszközt. Ezt tudja üzembiztosan, packetloss nélkül, jó pinggel, normális sebességgel. Nyilván vannak jobb megoldások, de az élet megrontója az álmodozás, nekem ez így elég, ezt se használom ki, és csak azért nem váltok nagyobbra, vagy komplexebb rendszerre, hogy utána belenézzek olyan szopórollercunamikba, mint ti Zóval. Eleve az eszközöket is úgy helyezem el, hogy minimalizáljam a problémaforrások potenciális darabszámát. 5 perc gondolkodással sok munkát meg lehet spórolni, vagy bosszúságot. :) Ez a steamen felsugárzom a pc képét az ipadre lesz az első ahol érzem, hogy "more pain than gain" jellegű dolgot indítok el, de majd meglássuk, addig még kell vagy 10et aludni. :)
Avatar
arty

Hozzászólás #28899 2018.05.11. 09:57

Botond írta:Nálam faék egyszerűségű dolgokat kell tudnia csak, három vezetékes kapcsolatot kiszolgálnia (T-nek a TVs izéje is rá van kötve a tv meg a gép mellett) meg wifin vagy 4-7 közötti eszközt. Ezt tudja üzembiztosan, packetloss nélkül, jó pinggel, normális sebességgel. Nyilván vannak jobb megoldások, de az élet megrontója az álmodozás, nekem ez így elég, ezt se használom ki, és csak azért nem váltok nagyobbra, vagy komplexebb rendszerre, hogy utána belenézzek olyan szopórollercunamikba, mint ti Zóval. Eleve az eszközöket is úgy helyezem el, hogy minimalizáljam a problémaforrások potenciális darabszámát. 5 perc gondolkodással sok munkát meg lehet spórolni, vagy bosszúságot. :) Ez a steamen felsugárzom a pc képét az ipadre lesz az első ahol érzem, hogy "more pain than gain" jellegű dolgot indítok el, de majd meglássuk, addig még kell vagy 10et aludni. :)
nekem PONT annyi elvárásom lett volna az említett eszközzel kapcsolatban, amit írsz, de képtelen volt használható wifit szolgáltatni pl.... és akkor itt end of story. a többi "álmodozás" csak utána jöhetett volna, de addig el se jutottam.
Avatar
Botond

Hozzászólás #28900 2018.05.11. 10:36

arty írta:nekem PONT annyi elvárásom lett volna az említett eszközzel kapcsolatban, amit írsz, de képtelen volt használható wifit szolgáltatni pl.... és akkor itt end of story. a többi "álmodozás" csak utána jöhetett volna, de addig el se jutottam.
Azért arra tényleg születni kell, hogy ha bármiben milliomodnyi esély van a gebaszra akkor az nálad 99%+ esélyt jelent mindenki másnál meg a sosefogelőjönni kategóriát. Részvétem. :)
Avatar
Micsu

Hozzászólás #28901 2018.05.11. 10:38

Botond írta:Persze, ha csak egyes szavakat ragadsz ki és azt ötletszerűen rendezed sorban akkor persze így is lehet érteni azt amiről Zóval beszéltünk, de ha szigorúan véve értelmezzük a szöveget az odaírt tartalom alapján és nem képzelünk mellé oda nem írt dolgokat, akkor csak annyiról van szó, hogy a routere azt a minimál szintet se ugorja meg packetloss és egyéb témában ami a stabil multihoz kell. A stabil multihoz meg a 200as net is overkill, csak szólok, az nem olyan mint a kalózfilm letöltés, hogy hamarabb végzel a multival, ha nagyobb a neted, vagy gyorsabban lő az akinek gyorsabb a nete, multihoz egy 50es net is bőven elég, ha jó a ping és nincs packetloss. Számolgasd ki, hogy a 200as mekkora overkill és a gigás mekkora overkill, ha haszontalan és a témába nem vágó kommented lenne még esetleg. :) Szóval ja, ha szar a ping meg nagy a packetloss a gigával akkor jobb egy 200as jó pinges, packetloss nélküli net. Nem véletlenül lett zsákutca a mikrohullámos net pl, ami egy időben sokkal gyorsabb volt, mint mondjuk a kábel vagy a mobil vagy bármi más, osztán mégse a nyers sebesség volt az egyetlen döntő tényező. Kiértiezt?! :bohoc:
egy muli fpsben ha jobb a pinged hamarabb latod meg az ellefeled, gyorsabban nem fogsz loni a reflexeid toled fuggnek nem a netedtol ;)
Avatar
arty

Hozzászólás #28902 2018.05.11. 10:48

Botond írta:Azért arra tényleg születni kell, hogy ha bármiben milliomodnyi esély van a gebaszra akkor az nálad 99%+ esélyt jelent mindenki másnál meg a sosefogelőjönni kategóriát. Részvétem. :)
érdemes lenne átnézned a ph!-s topikját ezeknek a trékomos (vagy épp jupiszis) moslékoknak, mennyi baj van velük.... ;) hint: kurvasok
inkább te érezd magad megtisztelve, hogy megy minden :P (noha akkor nem értem minek rebootolgatod elmondásod alapján időnként.... :P )

amugy a forza7 vs. nemindul mizériám kezd körvonalazódni. amit biztosan nem szeret az MS tákolt gané ökosziztémája, hogy a windózba én lokálaccal megyek be, míg a sztórbéli cucc pedig az ms accal próbál futni(?) - pontosabban hitelesedni.
és valahogy ez az összerendelődés nem százas (nálam? se?), s konkrétan a dlc-knél/miatt jelentkezik problémaként.
....odáig eljutottam, hogy ha forza előtt kattingatok a sztórban a forzámon és várok kicsit, akkor utána indíthatom "gond" nélkül a gémet... tehát már a dlc/gém letöröl/felrak SE kell! szinte kanapégéming perfekt! (lófaxt. kóláséces anyád, MS!)
Avatar
Botond

Hozzászólás #28903 2018.05.11. 10:50

Micsu írta:egy muli fpsben ha jobb a pinged hamarabb latod meg az ellefeled, gyorsabban nem fogsz loni a reflexeid toled fuggnek nem a netedtol ;)
Ez marhaság. Mikor meglátod onnan indul a reflextől függő időrész, hogy mikor látod meg az meg a pingtől, szóval mindkettő befolyásolja, hogy mikor és kire lősz. A netednek a reflexre valóban nincs ráhatása, az viszont jogos. És nyilván a nagyobb időegység amit a reflex befolyásol, de attól még a másik tényező is létezik.
Avatar
Botond

Hozzászólás #28904 2018.05.11. 10:53

arty írta:érdemes lenne átnézned a ph!-s topikját ezeknek a trékomos (vagy épp jupiszis) moslékoknak, mennyi baj van velük.... ;) hint: kurvasok
inkább te érezd magad megtisztelve, hogy megy minden :P (noha akkor nem értem minek rebootolgatod elmondásod alapján időnként.... :P )

amugy a forza7 vs. nemindul mizériám kezd körvonalazódni. amit biztosan nem szeret az MS tákolt gané ökosziztémája, hogy a windózba én lokálaccal megyek be, míg a sztórbéli cucc pedig az ms accal próbál futni(?) - pontosabban hitelesedni.
és valahogy ez az összerendelődés nem százas (nálam? se?), s konkrétan a dlc-knél/miatt jelentkezik problémaként.
....odáig eljutottam, hogy ha forza előtt kattingatok a sztórban a forzámon és várok kicsit, akkor utána indíthatom "gond" nélkül a gémet... tehát már a dlc/gém letöröl/felrak SE kell! szinte kanapégéming perfekt! (lófaxt. kóláséces anyád, MS!)
Meg se merem kérdezni, hogy minek a lokálacc. Gondolom máshogy nem bírtad magad szívóra vezérelni, ezért kitaláltál vmi kreatívat, ami tuti ad egy két errort és akkor lehet miatta felháborodni. :) Nekem csak a boxon van lokál acc, ha olyan gém van ami két accot kér a multihoz (agyfasz ez is btw, de mindegy), akkor be tudjak lépni a gyerek mellé, de amúgy megy a főaccal minden. X1el összeakad, ha pcn és boxon is megy ugyanaz az online acc? Régen volt ilyen még 360 vs pc esetén, mert gfwl játékokkal nem tudtam játszani amikor ment a géming a 360on, mert az összeakadt, de már jó ideje nem tapasztaltam ilyet.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #28905 2018.05.11. 14:32

Dark Souls Remastered network test megy elvileg:

Europe 18:00 – 00:00 CEST

Csak ezekben az órákban, csak ma, szal'.

szerk: Ja, PS4+Bone
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #28906 2018.05.11. 14:51

Botond írta:hogy utána belenézzek olyan szopórollercunamikba, mint ti Zóval.
wat

Nekem a beüzemelése óta nem kellett újraindítanom a routert. A wifi lassú és megbízhatatlan, de azt meg én semmire sem használom. Persze itt is extrém használatról beszélek, böngészésre YouTube-ra teljesen jó, de ha az embernek gigabitje van, akkor nyilván bekábelezi a PS3-at több giga letöltése előtt, nem a wifire alapozik. Hozzáteszem, a Kastélyvánia percek alatt leért wifivel, de az nem is egy méretes játék (776 MB). De nyilván multi+voice chat mellé hülyebiztosságra mennék, nem keresni a szopásfaktort.

Tévén meg appfüggő dolog, egy csomó nem is működik wifivel, mert problémásnak észleli, de 720p-s filmet mégis át tudok sugározni (kérdés, hosszú távon mennyire stabilan, mert az említett teszt szerint is lassú a wifi). Az 1080p-hez, jó minőségben, több hangsávval vagy felirattal már kell a vezeték, de párszor beakadhat fél óra alatt. Ezt sem egyszerű megítélni, hiszen LG-ről van szó meg WebOS-ről.

Manapság meg képlékeny tud ott lenni a wifi dolog, hiszen annyi vezeték nélküli eszköz zavarhat be, pláne 2.4 GHz-en, hogy nem lehet mindent a routerre vagy a szolgáltatóra fogni.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #28907 2018.05.11. 17:25

Rájöttem a RetroArchban az irányítás átállítására. Aki ezt kitalálta, azt elküldeném a Sonyhoz PSN-t fejleszteni, ha nem lenne már ott. Így már fasza a Contra, csak le kéne kattannom róla, hogy Castlevaniára váltsak.
Avatar
Botond

Hozzászólás #28908 2018.05.11. 17:41

Zóanagyvarázsló írta:wat

Nekem a beüzemelése óta nem kellett újraindítanom a routert. A wifi lassú és megbízhatatlan, de azt meg én semmire sem használom. Persze itt is extrém használatról beszélek, böngészésre YouTube-ra teljesen jó, de ha az embernek gigabitje van, akkor nyilván bekábelezi a PS3-at több giga letöltése előtt, nem a wifire alapozik. Hozzáteszem, a Kastélyvánia percek alatt leért wifivel, de az nem is egy méretes játék (776 MB). De nyilván multi+voice chat mellé hülyebiztosságra mennék, nem keresni a szopásfaktort.

Tévén meg appfüggő dolog, egy csomó nem is működik wifivel, mert problémásnak észleli, de 720p-s filmet mégis át tudok sugározni (kérdés, hosszú távon mennyire stabilan, mert az említett teszt szerint is lassú a wifi). Az 1080p-hez, jó minőségben, több hangsávval vagy felirattal már kell a vezeték, de párszor beakadhat fél óra alatt. Ezt sem egyszerű megítélni, hiszen LG-ről van szó meg WebOS-ről.

Manapság meg képlékeny tud ott lenni a wifi dolog, hiszen annyi vezeték nélküli eszköz zavarhat be, pláne 2.4 GHz-en, hogy nem lehet mindent a routerre vagy a szolgáltatóra fogni.
Tökéletes a net a wifit kivéve. Értem, értettem elsőre is. Meg szénnel megy, de amúgy teljesen naprakész a cucc. :D Nincs több kérdés. :D
/szerk: Hallod Miki? 720p filmet nem bírja, bezzeg a foscsi 120asnak a 4k netflixezés se kottyan meg. Ajjajj.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #28909 2018.05.11. 19:07

Botond írta:Tökéletes a net a wifit kivéve. Értem, értettem elsőre is. Meg szénnel megy, de amúgy teljesen naprakész a cucc. :D Nincs több kérdés. :D
/szerk: Hallod Miki? 720p filmet nem bírja, bezzeg a foscsi 120asnak a 4k netflixezés se kottyan meg. Ajjajj.
Bazz, téged nem érdekel az fps, meg nem is látod, majd elhiszem, hogy neked feltűnik, ha a kapcsolat/film rendben van. 99%-ban az asztali PC-mhez használom a netet, annak meg nincs wifiadaptere (tiédnek se), ennyit szívok.

Szerintem sem kerek valami, de smooth 4K-t 120-as nettel wifin fenntartásokkal kezelem (Netflix és 4K, már az is jó vicc, jó esetben nem égés az 1080p-s Blu-rayhez képest). Az én tévés kalandjaim meg részben szoftveresek (amúgy eddig egyetlen filmet néztem így életemben), mert ótvar az LG. Marhára nem fair összehasonlítani egy csodatévé Netflix-appjával, és ebből az netkapcsolatra vonatkozó egyértelmű tapasztalatokat levonni. De folytathatod a távszakértést, és képzelheted, hogy a minden tesztben ajánlott nem is filléres routerrel direkt putrit választottam, de előbb indítsd újra a tiédet, hogy biztosan átjöjjön a hozzászólásod! :mf2:
Avatar
Mekee

Hozzászólás #28910 2018.05.11. 20:03

Botond írta:4k netflixezés
Nincs több kérdésem, ha neked ez a minőség. :D

Vissza: “Leáldozott.hu”