A PC-s játékoknak leáldozott

A Leáldtopik új otthona
Avatar
arty

Hozzászólás #28561 2018.04.23. 16:22

SlickAdam írta:hat... de. ha egy proci itt alapon hozza a 60+ fremet ÉS jol huzhato (tehat... Intel...), akkor az egy jo univerzalis (modern gaming, emulator, ...) proci es meg sokaig jol fog teljesiteni. tehat i7 6700K/7700K es i5 8600K-tol felfele.

(erre is jutottunk kabe DT-vel)
...feltéve, hogy másol is hasonlóan közeli a 6 vs 4/8 eredménye - bevallom nemtom, de nem is járnék utána, nehogy elszomorodjak a 6700k birtokában :D
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #28562 2018.04.23. 16:24

arty írta:mai napig real lenne a cryendzsin? valami alternativ univerzumban, ahol a ryse és az azt futtató konzol 10:1 arányban üti a konkurrenciát, talán... :P
Persze, a DF-nél is azért használják a mai napig, mert kihasználja a sok szálat, meg memóriasávszélt, annak ellenére, hogy prevgen. Az ubi játékok meg inkább a single thread powát honorálják (legalábbis a Far cry Primal biztosan).
Egyébként emulátorozásra sztem azért is necces lehet a Ryzen, mert ugye nincs benne SSE 4.1, AVX-re meg vagy megírták a core-t, vagy nem.
Avatar
eje75

Hozzászólás #28564 2018.04.23. 20:07

Botond írta:Júliusban jön az 1180gtx, ősszel a 8900k 8 mag 16 szál, vmi ilyesmi fog kelleni a dobogóhoz. :) Meg sok gyors ram, ami szinte ingyen lesz az előbbiekhez képest.
A minap felmentem az szarazipon honlapjára, láttam a proci árakat, úgyhogy beindultak a reflexek, és gyorsan összedobtam egy gépet (videókari nélkül)...már a megrendelés elküldése gombon volt az egér, amikor elkezdtem gondolkodni, hogy mihez is kell ez a powa PC fronton? A 3d markot kivéve... de most komolyan... nyilván az E3 után okosabbak leszünk, de az elkövetkező 6 hónapban jön valami pöcére, amihez kellene az erő? Nekem nem jut eszembe semmi...
Avatar
Botond

Hozzászólás #28565 2018.04.23. 20:58

eje75 írta:A minap felmentem az szarazipon honlapjára, láttam a proci árakat, úgyhogy beindultak a reflexek, és gyorsan összedobtam egy gépet (videókari nélkül)...már a megrendelés elküldése gombon volt az egér, amikor elkezdtem gondolkodni, hogy mihez is kell ez a powa PC fronton? A 3d markot kivéve... de most komolyan... nyilván az E3 után okosabbak leszünk, de az elkövetkező 6 hónapban jön valami pöcére, amihez kellene az erő? Nekem nem jut eszembe semmi...
Figyi, nekem még van elég komoly backlogom, és ezek között van olyan ami a mostani technikával közelsem 4k@60@ultra, szóval minden kraft jól jön. Még a civ6 is ledadog néha 47 frémre, na nem mintha egy körökre osztott stratégiánál ezt látni lehetne, de érted...
Avatar
Oldern the first

Hozzászólás #28566 2018.04.23. 22:15

Hát, gyerekek, azért ha csak egy percig is másra használja az ember a gépét a játékon túl, akkor ez a Ryzen 2600-as 6/12-es SZOLÚSÖN 65k-ért odabasz bármit, amit az intel kínálni képes.

Tudjátok, hogy egy pluginokkal telebaszott Visual Studio Code mennyi core-t tud megzabálni? AKÁRMENNYIT.
Az, hogy játékra is jó lesz, az csak hab a tortán :P
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #28567 2018.04.23. 22:20

Oldern the first írta:Hát, gyerekek, azért ha csak egy percig is másra használja az ember a gépét a játékon túl, akkor ez a Ryzen 2600-as 6/12-es SZOLÚSÖN 65k-ért odabasz bármit, amit az intel kínálni képes.

Tudjátok, hogy egy pluginokkal telebaszott Visual Studio Code mennyi core-t tud megzabálni? AKÁRMENNYIT.
Az, hogy játékra is jó lesz, az csak hab a tortán :P
Rengeteget használom játékon kívül is a PC-m. Például leáldot vagy híreket olvasok. A YouTube is megy. Office dettó. Érzem, hogy hív a Ryzen 2!

Különben az Excel tényleg szereti threadeket, izmosabb és gyengébb C2D-n is tudott döglődni egy-egy brutálisabb táblázat, de egy korrektebb i3 (2/4) hozza közel egy nála bikább i5 (4/4) szintjét. Lehet, hogy itt hozhat a több mag, de aljas módon a gaming performance lesz mégis a fontosabb szempont.
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #28568 2018.04.23. 22:46

Há, azé ezek még nem olcsók. Legalábbis nem kukázás szintű olcsók. Nekem 3570@4.0 dzsigahercet kéne cserélni úgy, hogy annak rendesen értelme legyen.
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #28569 2018.04.23. 23:18

Az még a szopó az új inteles alaplapokkal, hogy nem future proofok egyáltalán (1151 sky/coffee/kaby katyvasz).
Avatar
arty

Hozzászólás #28570 2018.04.23. 23:45

most olvastam ph topikban: kész a Bud Spencer és Terence Hill beat'em up :D

phpBB [media]




RECENT REVIEWS: Very Positive (48)
ALL REVIEWS: Very Positive (278)
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #28571 2018.04.24. 07:33

arty írta:most olvastam ph topikban: kész a Bud Spencer és Terence Hill beat'em up :D

[...]

RECENT REVIEWS: Very Positive (48)
ALL REVIEWS: Very Positive (278)
És - nem meglepő módon - van hozzá magyar felirat is, remélem, hogy a filmeket követi, mert az messze superior a többi verzióhoz képest. Kéne nagyon is... online co-op bele :help:
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #28572 2018.04.24. 07:35

aabyssx írta:Há, azé ezek még nem olcsók. Legalábbis nem kukázás szintű olcsók. Nekem 3570@4.0 dzsigahercet kéne cserélni úgy, hogy annak rendesen értelme legyen.
Ha limited van, és ezek eltüntetik évekre, akkor van értelme. Ez nálam is adott lenne, ha lenne időm többet játszani, és a kevés játékidőm jó részét nem őskövületekkel tölteném.
Avatar
arty

Hozzászólás #28573 2018.04.24. 09:19

Tegnap este történelmi pillanatot éltem át: "végigvittem" (a játéknak valójában sosincs vége) az Ironman-t!
Aka Super Off-Road-ot (snes verza neve), mert emu teszthez ezt szoktam használni... és ottragadtam előtte és egy idő után kezdtem komolyan venni (első continue után, amikor elbukod az upgradek jórészét).
Anno pécén nyomtuk haverral, iszonyat sokáig elvittük(-tem), de egy idő után az AI csalt (talán valami másolásvédelem lehetett?): emberi játékosnak kevesebb kört számolt - de még így is lehetett haladni (sok-sok nitroval), aztán persze amikor már két plusz kör kellett volna, végünk lett.

Max fejlesztés, 99 nitro, 1 millio pénz - ez volt a kitűzött cél, gyakorlatilag innen már bármeddig eljátszhattam volna vele, ha nem kellett volna menni aludni :)

Annyira imádom a kinézetét, meg úgy egyáltalán: ezt a kisautós, felülnézetes/fél-felülnézetes settinget:
offroadkep2_454.jpg

offroadkep1_435.jpg

legyen gémpléj is - nem enyém:
phpBB [media]


és pont csak a leggázabb nes verza 4-player ready :(
Avatar
DanielT

Hozzászólás #28574 2018.04.24. 09:30

arty írta:Tegnap este történelmi pillanatot éltem át: "végigvittem" (a játéknak valójában sosincs vége) az Ironman-t!
Aka Super Off-Road-ot (snes verza neve), mert emu teszthez ezt szoktam használni... és ottragadtam előtte és egy idő után kezdtem komolyan venni (első continue után, amikor elbukod az upgradek jórészét).
Anno pécén nyomtuk haverral, iszonyat sokáig elvittük(-tem), de egy idő után az AI csalt (talán valami másolásvédelem lehetett?): emberi játékosnak kevesebb kört számolt - de még így is lehetett haladni (sok-sok nitroval), aztán persze amikor már két plusz kör kellett volna, végünk lett.

Max fejlesztés, 99 nitro, 1 millio pénz - ez volt a kitűzött cél, gyakorlatilag innen már bármeddig eljátszhattam volna vele, ha nem kellett volna menni aludni :)

Annyira imádom a kinézetét, meg úgy egyáltalán: ezt a kisautós, felülnézetes/fél-felülnézetes settinget:
offroadkep2_454.jpg

offroadkep1_435.jpg

legyen gémpléj is - nem enyém:


és pont csak a leggázabb nes verza 4-player ready :(
Nice. :) Játékteremben nyomtam annak idején. Neked megvolt úgy?
Avatar
arty

Hozzászólás #28575 2018.04.24. 09:36

DanielT írta:Nice. :) Játékteremben nyomtam annak idején. Neked megvolt úgy?
az a fura, hogy játékteremben sose láttam - csak pécén és 64en (utóbbin szörnyű volt)
gondolom az árkád verza csalóbb/nehezebb...
Avatar
DanielT

Hozzászólás #28576 2018.04.24. 09:38

arty írta:az a fura, hogy játékteremben sose láttam - csak pécén és 64en (utóbbin szörnyű volt)
gondolom az árkád verza csalóbb/nehezebb...
Há' MAME-n ott az árkád, az olyan. Csak nem mindegy, hogy a switchek milyen nehézségre voltak állítva. :)
Avatar
arty

Hozzászólás #28577 2018.04.24. 09:57

DanielT írta:Há' MAME-n ott az árkád, az olyan. Csak nem mindegy, hogy a switchek milyen nehézségre voltak állítva. :)
arra azért kíváncsi lennék, hogy vajon itthon hol NEM állítják/állították legnehezebbre a játékokat... :(
pl amikor "nemrég" volt alkalmam menni az outrunnal egy teremben, az első 1-2 szakasz után végem volt mindíg... holott a konzolverzát normálon "csukott szemmel" végigviszem (nyilván csak a legkönyebb útvonalon) :/

és ezt még valahol megérteném, ha mondjuk pörög a terem, dobálja csak be minél több paraszt a zsetont, de az outrunos helyen gyakorlatilag egész nap a kutya nem játszik a gépekkel... és ha már valaki odaül, nem lehet h érdemes volna jó élményhez
juttatni, hogy újra befizessen? (ugyanott a Carbonnal "végtelent" lehetett játszani ketten, gondolom ott nem lehet nehézséget állítani vagy nem tudták hogyan kéne :) )

egy segarally(2)-val mennék szívesen egyszer az életben, anno nagyon drága volt, sajnáltam rá, kimaradt :(

egyáltalán - retrokiállításokat kivéve, hol vannak ma még gépek?

én csak ezt ismerem:
https://www.google.com/maps/place/Pool+Harbour+Bili%C3%A1rd+Szalon/@47.4343793,19.2003138,3a,75y,90t/data=!3m8!1e2!3m6!1sAF1QipN8DtV9eBkHRWHd9q9v-2wyi3NvyjvS-kMhANE!2e10!3e12!6shttps:%2F%2Flh5.googleusercontent.com%2Fp%2FAF1QipN8DtV9eBkHRWHd9q9v-2wyi3NvyjvS-kMhANE%3Dw203-h152-k-no!7i3264!8i2448!4m5!3m4!1s0x4741c222f9687fb7:0xa15680bc3dedc85!8m2!3d47.4342133!4d19.2003693
Avatar
deep

Hozzászólás #28578 2018.04.24. 10:16

arty írta:arra azért kíváncsi lennék, hogy vajon itthon hol NEM állítják/állították legnehezebbre a játékokat... :(
pl amikor "nemrég" volt alkalmam menni az outrunnal egy teremben, az első 1-2 szakasz után végem volt mindíg... holott a konzolverzát normálon "csukott szemmel" végigviszem (nyilván csak a legkönyebb útvonalon...
Amekkora TÜRHŐ PARASZTOK az üzemeltetők általában, simán kinézem belőlük, hogy fingjuk sincs róla, hol lehet bármit állítani, angolul szerintem töredéke SE tud. Volt alkalmam pár ilyennel találkozni, amikor vettem a gépeimet. Szóval nemhogy a beállítások pszichológiai vonzatát nem tudják felmérni, de még azt se tudják, hogy lehet ezeket a gépeket állítgatni. Bebasszák a terembe, oszt köszönik szépen.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #28579 2018.04.24. 10:18

deep írta:Amekkora TÜRHŐ PARASZTOK az üzemeltetők általában, simán kinézem belőlük, hogy fingjuk sincs róla, hol lehet bármit állítani, angolul szerintem töredéke SE tud. Volt alkalmam pár ilyennel találkozni, amikor vettem a gépeimet. Szóval nemhogy a beállítások pszichológiai vonzatát nem tudják felmérni, de még azt se tudják, hogy lehet ezeket a gépeket állítgatni. Bebasszák a terembe, oszt köszönik szépen.
10/10 jellemzése a helyzetnek és állapotoknak. :eljen:
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #28580 2018.04.24. 18:54

A PCSX2 scanline shadere mennyire leáld approved?
Spoiler
pcsx2_2018_04_24_18_51_58_334.jpg
pcsx2_2018_04_24_18_55_18_098.jpg
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #28582 2018.04.24. 19:20

Tök jó, csak valahogy nem vigasztal, amikor a fél óra gány után még mindig összeomlik a Kress Bandi. :shakehead:
Avatar
arty

Hozzászólás #28583 2018.04.25. 08:54

benőmenő írta:Tök jó, csak valahogy nem vigasztal, amikor a fél óra gány után még mindig összeomlik a Kress Bandi. :shakehead:
psx emu gáz sztem, legalábbis castlevania fut, ám a Nekketsu Oyako nem, ami azért is kellemetlen, mert ez eredetiben megfizethetetlen... :( amit én kapok, az a fekete képernyő... pedig feltettem próbából mindenből a legujabbat is, hiába, ugyanaz.

amugy eléggé rápörögtem most emukra, nyomtam még tegnap futamokat megadrive-os F1 Championship-el (legjobb f1 a genben szvsz. frémben és látványban mindenképp, de a játékmenet is jó), ez perfekt volt, ill megpróbáltam fiatalkorom legnagyobb játéktermi élményét felidézni a Star Wars Arcade-al, ez sajna továbbra is csak álom (nincs jó rom/emu, a 32x verza végülis játszható de az alapból gagyesz és fosfrémes)
Avatar
DanielT

Hozzászólás #28584 2018.04.25. 10:11

benőmenő írta:A PCSX2 scanline shadere mennyire leáld approved?
Spoiler
pcsx2_2018_04_24_18_51_58_334.jpg
pcsx2_2018_04_24_18_55_18_098.jpg
Totálfrankó az a scanline, a shader boost beállítással tudsz kompenzálni a fényerő csökkenésen.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #28585 2018.04.25. 10:42

arty írta:psx emu gáz sztem, legalábbis castlevania fut, ám a Nekketsu Oyako nem, ami azért is kellemetlen, mert ez eredetiben megfizethetetlen... :( amit én kapok, az a fekete képernyő... pedig feltettem próbából mindenből a legujabbat is, hiába, ugyanaz.)
De. ;)

Céges gépen sebtiben hergelt.

Kép

Kiválasztod a PSX core-t, amivel indítani akarod, aztán menüben Information/Core information és megnézed szépen, hogy miket hiányol. A japán BIOS-okat fogja. Letöltöd, berakod őket a megfelelő könyvtárba (Directory settings) és menik.
Avatar
arty

Hozzászólás #28586 2018.04.25. 11:53

DanielT írta:De. ;)
Kiválasztod a PSX core-t, amivel indítani akarod, aztán menüben Information/Core information és megnézed szépen, hogy miket hiányol. A japán BIOS-okat fogja. Letöltöd, berakod őket a megfelelő könyvtárba (Directory settings) és menik.
tehibád, te retróarhodban nem volt ott a bios!

(hogy a retroarch miért nem ad VILÁGOS hibaüzenetet amiért nemmegy, azt hagyjuk, ügyes és felhasználóbarát a FEKETESÉG, mint ráutaló "hibaüzi" ... :D )

azé THX ;) messze az egyik legszebben animált retro beat'em upnak tünik a cucc, szal "nagyon kellett" ;)
Avatar
DanielT

Hozzászólás #28587 2018.04.25. 13:32

arty írta:tehibád, te retróarhodban nem volt ott a bios!

(hogy a retroarch miért nem ad VILÁGOS hibaüzenetet amiért nemmegy, azt hagyjuk, ügyes és felhasználóbarát a FEKETESÉG, mint ráutaló "hibaüzi" ... :D )

azé THX ;) messze az egyik legszebben animált retro beat'em upnak tünik a cucc, szal "nagyon kellett" ;)
Elnézést, de az egy DonkeyArch volt...

Viszont most kipróbáltam kicsit jobban és elviselhetetlen, ahogy a GO!GO!GO!GO!GO!GO!GO! felirat szinte azonnal elkezd pittyegni és villogni, amint megállsz, hogy verjed a parasztot. POKOL.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #28588 2018.04.25. 15:04

Kint van a ... miazistenmár a neve... NA! A Heavy Raines fickó gémjének a demója.. MIAZ????

Quantum valami?

DETROIT!! Bikém Human! Na!

Szedjétek a demót konzolfanboj barátaim!

szerk: Ezt én day1 venném simán, mert érdekel, de most a próba azért jól jön majd.
Avatar
eje75

Hozzászólás #28589 2018.04.25. 19:28

DanielT írta:Kint van a ... miazistenmár a neve... NA! A Heavy Raines fickó gémjének a demója.. MIAZ????

Quantum valami?

DETROIT!! Bikém Human! Na!

Szedjétek a demót konzolfanboj barátaim!

szerk: Ezt én day1 venném simán, mert érdekel, de most a próba azért jól jön majd.
Leszedtem, letoltam, qwa jó... Day1
Avatar
Botond

Hozzászólás #28590 2018.04.25. 21:24

DanielT írta:Kint van a ... miazistenmár a neve... NA! A Heavy Raines fickó gémjének a demója.. MIAZ????

Quantum valami?

DETROIT!! Bikém Human! Na!

Szedjétek a demót konzolfanboj barátaim!

szerk: Ezt én day1 venném simán, mert érdekel, de most a próba azért jól jön majd.
Én ma Márió odüsszit szereztem, majd hétvégén belenézek.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #28591 2018.04.25. 21:40

eje75 írta:Leszedtem, letoltam, qwa jó... Day1
Én is lenyomtam. Hát, ez elég erős felütés, hogy az androidok emberiebben viselkednek az embereknél... a legelemibb érzelmekkel kezdve. Nem tudom ezt mivel tudják jól megmagyarázni, mert ez hatalmas falat...
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #28592 2018.04.25. 22:26

DanielT írta:Nem tudom ezt mivel tudják jól megmagyarázni
Ha az eddigi játékokból indulok ki, akkor valami bullshit természetfelettire tippelnék. :nezze:
Már egy ideje készítgethetik, mert ez még ps3 techdemo volt.
phpBB [media]
Avatar
eje75

Hozzászólás #28593 2018.04.26. 09:00

DanielT írta:Én is lenyomtam. Hát, ez elég erős felütés, hogy az androidok emberiebben viselkednek az embereknél... a legelemibb érzelmekkel kezdve. Nem tudom ezt mivel tudják jól megmagyarázni, mert ez hatalmas falat...
Na ja... Pár kérdést felvet a cucc, pont ezért várom... Mi van pl. ha
Spoiler
veszni hagyom a kiscsajt
... Ki nem xarja le? Droid vagyok, egyszerűen visszamegyek a töltőmre és kész... Vagy nem? Ha megugorják ütni fog mint a gyorsvonat... Meglássuk
Avatar
Botond

Hozzászólás #28594 2018.04.26. 12:35

Odüsszi jópofa, de a platform egy broáf még mindig, ilyen fisherprice műanyag babajáték bármelyik platformhoz viszonyítva. Ez hogy van rá 3 exclu ami értelmezhető meg 5 db régi pc játék, meg pár telefonos játék átírat ez így még mindig kutyagyenge, akár handheldként nézem iOShez képest, akár konzolként egy x360hoz képest, hogy nagyobb gépekhez ne is hasonlítsam. Nem értem a hypeot és a végtelen számú eladást, ez egy kiherélt telefon az ottani tipitapi cuccokkal plusz márió fisherprice minőségben (az egy nagyon jó babajáték készítő!).
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #28595 2018.04.26. 16:29

nem hiszem, hogy hosszu lesz ez a Detroit, 2 perc alatt megcsinaltam a legjobb kimenetelre.
Spoiler
mindket robot elhullott


na majd 18 ojróé. :nezze:
Avatar
insp

Hozzászólás #28596 2018.04.26. 17:26

Urak,

Hétvégén megvettem a Prő-t. (ingyé volt hozzá a GOW!) Azóta a dobozában figyel, ma este talán beépítem a nappali szórakoztató központba.
Kérdés: milyen accot kellene regisztrálnom a maximum user experience érdekében? Jó a sima HU, vagy inkább valami más kell?
Avatar
DanielT

Hozzászólás #28597 2018.04.26. 18:16

insp írta:Urak,

Hétvégén megvettem a Prő-t. (ingyé volt hozzá a GOW!) Azóta a dobozában figyel, ma este talán beépítem a nappali szórakoztató központba.
Kérdés: milyen accot kellene regisztrálnom a maximum user experience érdekében? Jó a sima HU, vagy inkább valami más kell?
Először is üdv az elit klubban! :nezze: :eljen:

Szerintem USA vagy UK. Legalábbis én nem hagyatkoznék a balkáni piacra szánt szolgáltatásokra, még élnek bennem a régi emlékek. De lehet, hogy elég csak a magyar féregáfát felhozni mint döntő tényező.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #28598 2018.04.26. 18:16

SlickAdam írta:nem hiszem, hogy hosszu lesz ez a Detroit, 2 perc alatt megcsinaltam a legjobb kimenetelre.
Spoiler
mindket robot elhullott


na majd 18 ojróé. :nezze:
Na, van géped? :wow2:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #28599 2018.04.26. 18:24

Jaigen, Detroit, spoiler mentes:

Az szerintem el van cseszve, hogy kiírja a sikerességet, mielőtt lejátszaná a jelenetet. Semmi tétje, vagy feszültség, hogy most akkor mi lesz a döntésed kimenetele. WTF.

szerk: Elindítottam, hátha ki lehet kapcsolni, de nem. Ez így bazi gáz, megcsináltam egy újabb féle kimenetelt, de megint teljesen elvette az élét, hogy kiírta egy rohadt számmal, mi fog történni. :((((((
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #28600 2018.04.26. 19:13

DanielT írta:Na, van géped? :wow2:
"ezer eve". kolosszushoz vettem (ahogy megjosoltam) :)
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #28601 2018.04.26. 19:15

Láttam Moby töltögetett fel harcolós jeleneteket a GoW-ból. Biztos mindig rosszkor kapcsoltam oda, mert nekem kb. ennyi maradt meg a streamek alapján.
GOW 2018 SPOILER
Avatar
Moby

Hozzászólás #28602 2018.04.26. 19:49

benőmenő írta:Láttam Moby töltögetett fel harcolós jeleneteket a GoW-ból. Biztos mindig rosszkor kapcsoltam oda, mert nekem kb. ennyi maradt meg a streamek alapján.
GOW 2018 SPOILER
ez a játék basszátokmeg...atyaisten. Nem vártam tőle sokat, a videókon nem tetszett szinte semmi, ehhez képest pixelenként, nanoszekundumonként szippantom magamba minden morzsáját. Egyszerűen fantasztikus
Avatar
deep

Hozzászólás #28603 2018.04.26. 20:45

Moby írta:ez a játék basszátokmeg...atyaisten. Nem vártam tőle sokat, a videókon nem tetszett szinte semmi, ehhez képest pixelenként, nanoszekundumonként szippantom magamba minden morzsáját. Egyszerűen fantasztikus
Ritka alkalmak egyike, de nagyjából egyetértek. Semmit nem vártam, sőt szar ötletnek tartottam a gyerek pesztrálást, és az egész stílusváltást, de nagyon ügyesen oldották meg. A purdé egyáltalán nem zavaró, nem nyafog, segít a harcban, vannak skilljei, fejleszteni is lehet. Az art elképesztő, a játékmenet más nyilván mint volt, de folyamatosan lefoglal valamivel. Open world részek is vannak, rpg elemek, mellékküldetések,de azok sokszor nem a fő játéktéren hanem full opcionálisan felfedezhető pályákon. Jó na.
Avatar
eje75

Hozzászólás #28604 2018.04.26. 21:28

DanielT írta:Jaigen, Detroit, spoiler mentes:

Az szerintem el van cseszve, hogy kiírja a sikerességet, mielőtt lejátszaná a jelenetet. Semmi tétje, vagy feszültség, hogy most akkor mi lesz a döntésed kimenetele. WTF.

szerk: Elindítottam, hátha ki lehet kapcsolni, de nem. Ez így bazi gáz, megcsináltam egy újabb féle kimenetelt, de megint teljesen elvette az élét, hogy kiírta egy rohadt számmal, mi fog történni. :((((((
Annyit azért ideböknék, hogy kiírja a sikerességet, de a döntésed UTÁN, nem előtte... hogy a döntésednek megfelelően merre felé indult az esély (ha esetleg 30 méterről nem tudnád leolvasni a droid műanyag arcáról, hogy kezd-e megnyugodni, vagy pont ellenkezőleg, felhergelődik...) Belőlem épp ellenkező hatást váltott ki, amikor rossz döntést hoztam, és csökkent, éreztem, hogy kezdek izgulni.... Nem védem a cuccot, lehet szar lesz és azt is lexarom, de szerintem nem láttunk még mindent... ha csak ennyit tud, akkor valóban fos lesz... de nekem valami azt súgja, hogy több van ebben... Monkjuk lehet nem day1 lesz, hanem megnézem a végső bossfight-ot youtube-on, és utána eldöntöm, megéri-e megvenni.... :banplz:
Avatar
eje75

Hozzászólás #28605 2018.04.26. 21:42

Moby írta:ez a játék basszátokmeg...atyaisten. Nem vártam tőle sokat, a videókon nem tetszett szinte semmi, ehhez képest pixelenként, nanoszekundumonként szippantom magamba minden morzsáját. Egyszerűen fantasztikus
A legnagyobb baj, hogy letehetetlen: tegnap éjjel kettőkor bírtam lefeküdni, ma meg olyan voltam mint a mosott szar... a munkahelyemen azt kellett hazudnom, hogy drog problémáim vannak, mert már kezdett ciki lenni a fogalmatlan kódorgásom... :wilting:
Nemtom mi történt a világgal, de egyszerűen olyan cuccokat nyomatnak, hogy leteszem a hajam... minden game-re kijelentem, hogy életem játéka, ennél egy darabig nem tudnak jobbat az tuti, etalon, de a japók tolnak egy következőt, lazán megugorják, Én meg magam alá folyok csendesen... Megkövetem őket, mert ennek a kávédarálónak a megvételét nem önigazolni kell, hanem elfogadni, hogy a minőségi gaming 2017-2018-ban egy japán walkman gyártótól jön...
Avatar
DanielT

Hozzászólás #28606 2018.04.26. 21:47

Én is beadtam a derekam a nagy GOW hájp hatására...

Spoiler
És megint végignyomtam az Until Dawn-t.
Avatar
eje75

Hozzászólás #28607 2018.04.26. 22:01

DanielT írta:Én is beadtam a derekam a nagy GOW hájp hatására...

Spoiler
És megint végignyomtam az Until Dawn-t.
Mert Férfi vagy apám, Férfi! Így, nagy F-el! A sok kiscsikó nyomja ezeket a műanyag szarokat, de Te csak állsz a gáton, és dobod a huszasokat a Pac-Man-be.... és közben a hajad még mindig tart! Örülök, hogy megismerhettelek az interneten :nyes: :nyes: :nyes: :nyes:
Avatar
eje75

Hozzászólás #28608 2018.04.26. 22:09

insp írta:Urak,

Hétvégén megvettem a Prő-t. (ingyé volt hozzá a GOW!) Azóta a dobozában figyel, ma este talán beépítem a nappali szórakoztató központba.
Kérdés: milyen accot kellene regisztrálnom a maximum user experience érdekében? Jó a sima HU, vagy inkább valami más kell?
Prő tipp: ha még nincs PS ID-d, csak most dobsz össze 1-et, akkor arra nagyon figyelj, hogy szotyinál a gémertagot később NEM lehet változtatni!!!! Így ha esetleg később rázizzensz, hogy pl: a majomgeci mégsem annyira vicces, amennyire gondoltad, akkor már késő bánat! True story! :nyes: Viccet félretéve, Nekem HU a main, azon van a Plus... szerintem mind1...
Avatar
arty

Hozzászólás #28609 2018.04.26. 22:12

deusexbuz. haver küldte

phpBB [media]


ezután egy humanrevolution elég súlytalan (gondolom a mankind div. is azt viszi tovább)

---

eje (vs untildawn) :DD

---

insp: szerintem csinálj magyart.
de legyen us és uk is, akciok és árak és régiós gecizések miatt - aztán az odaát megvetteket is letolhatod a HU accal, h egy legyen A profil ;)

---

Zó!

van kastélyvánia ps3ra! a despair! ócó!

meg én sztem veszek egy bombermant is, lehet 7-en játszani - azt egyszer ki kell próbálnom :)
Avatar
DanielT

Hozzászólás #28610 2018.04.26. 22:20

eje75 írta:Mert Férfi vagy apám, Férfi! Így, nagy F-el! A sok kiscsikó nyomja ezeket a műanyag szarokat, de Te csak állsz a gáton, és dobod a huszasokat a Pac-Man-be.... és közben a hajad még mindig tart! Örülök, hogy megismerhettelek az interneten :nyes: :nyes: :nyes: :nyes:
Azért annyira nem vagyok kemény. Az előbb nekikezdtem a Heavy Rain -nek, de ez maga a pokol. A rengeteg kötelező mini interakció, mint pl 4 db tányér egyenként kirakása az asztalra, narancslevet a hűtőből, gyereknek csipszet vinni, stb. Nooooooooooooope. Megcsináltam becsületből a mémesedett DZSÉSZÖN ordítós részt, de utána nem sokkal quitshiftdelaltf4.

szerk: Annak idején persze végignyomtam, de míg a Beyon Two Souls gond nélkül ment másodszor is, ez nem fog.
Avatar
arty

Hozzászólás #28611 2018.04.26. 22:20

Kaptam levelet a fasszopó finngeciktől (bugbear), hogy nyugi, mindjá' kész a wreckfest és érdekeli őket (erről? :D) a véleményem.

Hja és bocsit kérnek, merthogy a 3 éves csuszásban levő szarjuk MELLÉ belefogtak a Stuntfest nevű pénzlenyúlásba és h egen, az is megcsúszott kissé... (jéééé) .... de lesz minden mosmá', konzolverzák is (háppersze), satöbbi.

De megfogadomn a tanácsukat, fídbekkelek: megnézem steamen tudnám-e még lejjebb húzni ezt a féregbandát a rivjúmmal.
Avatar
arty

Hozzászólás #28612 2018.04.26. 22:22

DanielT írta:Azért annyira nem vagyok kemény. Az előbb nekikezdtem a Heavy Rain -nek, de ez maga a pokol. A rengeteg kötelező mini interakció, mint pl 4 db tányér egyenként kirakása az asztalra, narancslevet a hűtőből, gyereknek csipszet vinni, stb. Nooooooooooooope. Megcsináltam becsületből a mémesedett DZSÉSZÖN ordítós részt, de utána nem sokkal quitshiftdelaltf4.
Ajajaj. A demo anno nekem nagyon nem jött be, de mivel a beyond meg igen, így egy múvvalhadonászós pisihármast pár hete beszerváltam...

....az lehet a baj, hogy te nem múvval tolod, szerintem! Remélem! Könyörgöm! :D
Avatar
Micsu

Hozzászólás #28613 2018.04.26. 22:46

eje75 írta:A legnagyobb baj, hogy letehetetlen: tegnap éjjel kettőkor bírtam lefeküdni, ma meg olyan voltam mint a mosott szar... a munkahelyemen azt kellett hazudnom, hogy drog problémáim vannak, mert már kezdett ciki lenni a fogalmatlan kódorgásom... :wilting:
Nemtom mi történt a világgal, de egyszerűen olyan cuccokat nyomatnak, hogy leteszem a hajam... minden game-re kijelentem, hogy életem játéka, ennél egy darabig nem tudnak jobbat az tuti, etalon, de a japók tolnak egy következőt, lazán megugorják, Én meg magam alá folyok csendesen... Megkövetem őket, mert ennek a kávédarálónak a megvételét nem önigazolni kell, hanem elfogadni, hogy a minőségi gaming 2017-2018-ban egy japán walkman gyártótól jön...
kétlem hogy a santa monica japó lenne :)
Avatar
Micsu

Hozzászólás #28614 2018.04.26. 23:12

arty írta:deusexbuz. haver küldte

phpBB [media]


ezután egy humanrevolution elég súlytalan (gondolom a mankind div. is azt viszi tovább)

---
olvastam már azoknak a konteok nagyrészét amiket a videós említ de azért még jó volt megnézni is :P
a human revolution meg jó úgy ahogy van :)
Avatar
Micsu

Hozzászólás #28615 2018.04.26. 23:14

DanielT írta:Azért annyira nem vagyok kemény. Az előbb nekikezdtem a Heavy Rain -nek, de ez maga a pokol. A rengeteg kötelező mini interakció, mint pl 4 db tányér egyenként kirakása az asztalra, narancslevet a hűtőből, gyereknek csipszet vinni, stb. Nooooooooooooope. Megcsináltam becsületből a mémesedett DZSÉSZÖN ordítós részt, de utána nem sokkal quitshiftdelaltf4.

szerk: Annak idején persze végignyomtam, de míg a Beyon Two Souls gond nélkül ment másodszor is, ez nem fog.
nálam is lement anno a heavy rain, ügyebár gigaexnek volt nyilvánítva az is, érdekes volt akkoriban mivel nem adta ki hetente egy séte szimulátort de nem hagyott mély nyomokat, mai szemmel meg főleg
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #28616 2018.04.26. 23:54

Hypeoljátok itt a Polisztésün non-gémeket! Bezzeg a Serious Sam 4 leleplezéséről meg sehol sámli. :idiota:
phpBB [media]
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #28617 2018.04.27. 11:11

arty írta:Zó!

van kastélyvánia ps3ra! a despair! ócó!

meg én sztem veszek egy bombermant is, lehet 7-en játszani - azt egyszer ki kell próbálnom :)
Miért, csapatnád co-opban? Akkor megvehetem nyárra, de úgy rémlik, hogy te a mással már nekiugrottál.

A Bomberman Ultra amúgy milyen? YouTube alapján csúfabb, mint a nyilván a gyermekkori élmények felidézése miatt előnyben lévő NES-verzió (bár messzire nem jutottam vele, és kedvenc sem volt, de tényleg gyerek voltam :D).

phpBB [media]


phpBB [media]


Mellesleg a God Hand is olcsó, 890 Ft, de ha megveszem, akkor a Capcom tuti remastereli azt is. Mondjuk ha még nem dolgoznak rajta, akkor felfogható egy hamburgeráras támogató aláírásnak is.

Deus Exből meg ja, az első a csúcs (az MD simán lemaradva csak harmadik), újra kéne már játszani.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #28618 2018.04.27. 11:15

Micsu írta:nálam is lement anno a heavy rain, ügyebár gigaexnek volt nyilvánítva az is, érdekes volt akkoriban mivel nem adta ki hetente egy séte szimulátort de nem hagyott mély nyomokat, mai szemmel meg főleg
Igen, ezek tipikusan az ott és akkor, vagy burokban élve/újszülöttek később voltak erősek. Nagyon kopik a filmszerűségre építés, mert sorra jönnek a korai kísérletezésekhez képest fejlettebb interaktív filmek is, és a legtöbb játék egyre filmesebb.

A Heavy Rain azért a több (kinyíratható) szereplő és valóban különböző befejezések miatt nemcsak plothole-os volt, de ebből a szempontból máig a legnagyobb következményekkel bíró is, csak a gyengébb részei ma már kínosabbak, a bullshit meg kevésbé érdekes. Ugye ebbe belefuthat a múltkor itt szóba került Shenmue is.
Avatar
Botond

Hozzászólás #28619 2018.04.27. 11:22

Zóanagyvarázsló írta:Igen, ezek tipikusan az ott és akkor, vagy burokban élve/újszülöttek később voltak erősek. Nagyon kopik a filmszerűségre építés, mert sorra jönnek a korai kísérletezésekhez képest fejlettebb interaktív filmek is, és a legtöbb játék egyre filmesebb.

A Heavy Rain azért a több (kinyíratható) szereplő és valóban különböző befejezések miatt nemcsak plothole-os volt, de ebből a szempontból máig a legnagyobb következményekkel bíró is, csak a gyengébb részei ma már kínosabbak, a bullshit meg kevésbé érdekes. Ugye ebbe belefuthat a múltkor itt szóba került Shenmue is.
Shenmue az jóság.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #28620 2018.04.27. 11:26

A Drakengard 3-at próbálta valaki? Ahogy elnézem, a NieR: Automatáig az egész frencsájz gyengén szerepel Metacriticen, de az első Niernek is volt leáldos rajongótábora (SQJ, Tinman, Totti).
Avatar
Botond

Hozzászólás #28621 2018.04.27. 11:26

Zóanagyvarázsló írta:A Bomberman Ultra amúgy milyen? YouTube alapján csúfabb, mint a nyilván a gyermekkori élmények felidézése miatt előnyben lévő NES-verzió (bár messzire nem jutottam vele, és kedvenc sem volt, de tényleg gyerek voltam :D).
Na pont ezt néztem a múltkor switchen, már nem emlékszem, hogy vmi csomagban volt retro verzió vagy van új, de néztem és nem hittem el, hogy ilyesmit kiadnak még. C64en játszottam utoljára ilyesmit, ha nincs a linkelt videónál kiírva, hogy PS3 akkor azt gondoltam volna, hogy ez pont az a C64 verzió, de ott is jobb volt már akkor a wizard of wor. Kiddie platform, kiddie játékokkal. De legalább márióban haladunk, én átjutottam a második világba és a fiam is leverte az intro részt. Máriókárt beszerzés alatt.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #28622 2018.04.27. 11:43

Botond írta:Na pont ezt néztem a múltkor switchen, már nem emlékszem, hogy vmi csomagban volt retro verzió vagy van új, de néztem és nem hittem el, hogy ilyesmit kiadnak még. C64en játszottam utoljára ilyesmit, ha nincs a linkelt videónál kiírva, hogy PS3 akkor azt gondoltam volna, hogy ez pont az a C64 verzió, de ott is jobb volt már akkor a wizard of wor. Kiddie platform, kiddie játékokkal. De legalább márióban haladunk, én átjutottam a második világba és a fiam is leverte az intro részt. Máriókárt beszerzés alatt.
Jó, hát a Wizard of Wor már majdnem Gothic szint (volt)!

Egy efféle Bombermanről még nem tudom, hogy érdekelne-e mechanikailag, de az 3D-s grafika taszító. Persze ettől még lehet jó, a Telltale-féle Sam & Maxet is szerettem, viszont a 3D nem csak közepes 3D-s grafika volt a régi rajzolt hatású pixeles után.

Vagy nézzünk egy kis Gobliiins-evolúciót!

Gobliiins (1991)

phpBB [media]


Gobliins 2: The Prince Buffoon (1992)

phpBB [media]


Goblins Quest 3 (1993)

phpBB [media]


Woodruff and the Schnibble of Azimuth (1994) - mondjuk szellemi és vizuális utódnak a készítőktől

phpBB [media]


Gobliiins 4 (2009) - az elődök atyja vezérletével készült; az Adventuregamersnek a mechanika tetszett, én az első pályán elakadtam, pedig a legendásan agyament első részhez sosem kellett walkthrough

phpBB [media]
Avatar
DanielT

Hozzászólás #28623 2018.04.27. 13:31

Node ki ez a dorenda45 user? Csak nem egy KÉM? :ijedt:
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #28624 2018.04.27. 13:39

DanielT írta:Node ki ez a dorenda45 user? Csak nem egy KÉM? :ijedt:
Vagy dzsingiszbatukan fia!
Avatar
Botond

Hozzászólás #28625 2018.04.27. 14:42

DanielT írta:Node ki ez a dorenda45 user? Csak nem egy KÉM? :ijedt:
Ugyan ki kémkedne, szerintem már a zalai zsacskózóst is megette az irigység azóta régesrég. :o
Avatar
DanielT

Hozzászólás #28626 2018.04.27. 15:01

Zóanagyvarázsló írta:Vagy dzsingiszbatukan fia!
Ne. Attól máig kiráz a hideg. :csodalk: :csodalk: :csodalk:
Avatar
arty

Hozzászólás #28627 2018.04.27. 15:25

Zóanagyvarázsló írta:Miért, csapatnád co-opban? Akkor megvehetem nyárra, de úgy rémlik, hogy te a mással már nekiugrottál.

A Bomberman Ultra amúgy milyen? YouTube alapján csúfabb, mint a nyilván a gyermekkori élmények felidézése miatt előnyben lévő NES-verzió (bár messzire nem jutottam vele, és kedvenc sem volt, de tényleg gyerek voltam :D).

Mellesleg a God Hand is olcsó, 890 Ft, de ha megveszem, akkor a Capcom tuti remastereli azt is. Mondjuk ha még nem dolgoznak rajta, akkor felfogható egy hamburgeráras támogató aláírásnak is.

Deus Exből meg ja, az első a csúcs (az MD simán lemaradva csak harmadik), újra kéne már játszani.
csak az első pályát tudtuk megcsinálni, a másodiknál falba ütköztünk... (nyilván lenne valami mód, de nem youtuboztuk ki h mi)
és azóta nem volt rá idő (kedv?) :(
ha neked is meglenne, dupla eséllyel kerülnk valaha ismét elé - meg te ügyesebb is vagy, felteszem, majd a te farvizeden elviszem(-szük) a végéig :D

Bombermant inkább csak magamnak írtam, de hátha érdekel ESETLEG valakit.
PS3-on kívül sokemberes multira esély sincs, a rohadt "4 kontrolleres limittel" az "egyéb" platformokon.

Egyébként én nem vagyok bomberman fan, anno ezerszer inkább a Bugbombert nyomtuk, mint "ezt"!

phpBB [media]
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #28628 2018.04.27. 17:42

E! Nem kukáztam semmit. RAM timingot buheráltam. :idiota:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #28629 2018.04.27. 18:02

aabyssx írta:E! Nem kukáztam semmit. RAM timingot buheráltam. :idiota:
E! Csak óvatosan, mert jön érted az Intel logós fekete autó és elvisz... tönkreteszed a bizniszüket! :nezze:
Avatar
Greyfox

Hozzászólás #28630 2018.04.27. 18:24

Nemtudom. Néztem gamplay-t a gow-ról, még mindig rohadtul uncsinak tűnik a remoteaxing. Persze azért majd sötétedés előtt (ősz) behúzok egy prot, és letolom. Van most még olyan exklu cím, amire érdemes majd gondolni? (death stranding, HZD-n kívűl)

Vissza: “Leáldozott.hu”