A PC-s játékoknak leáldozott

A Leáldtopik új otthona
Avatar
eje75

Hozzászólás #28491 2018.04.18. 20:58

Még az OrrsövényferdülésesMindentfikázóMegmondóember szerint is jó játék... tudhat valamit a cucc, na majd meglátjuk....
phpBB [media]
Avatar
deep

Hozzászólás #28493 2018.04.18. 23:08

eje75 írta:Még az OrrsövényferdülésesMindentfikázóMegmondóember szerint is jó játék... tudhat valamit a cucc, na majd meglátjuk....
Famitsu score: 10/9/10/9
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #28494 2018.04.19. 07:04

A Dontnodnak elég durván hozhatott a Life is Strange, ha hirtelen ennyi cuccon tudnak dolgozni egyszerre. Remélem nem ők lesznek az új Crytek.
Most hogy belegondolok, idén a Vampyron kívül egyedül a Soul Calibur 6, ami nem remaster/early access és érdekel. :fejvakaras:
Kép
Avatar
DanielT

Hozzászólás #28495 2018.04.19. 10:21

Ó, de jó, hogy ezen az oldalon is egy kibaszott Kratos fej az első poszt, tehát minden refreshkor rámkacsint... :wilting: :wilting: :wilting:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #28496 2018.04.19. 10:29

Vazze', tényleg hardcoreban nyomod a műfajt. :D :eljen:
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #28497 2018.04.19. 10:43

Oldern the first írta:Láttam fentebb szóba került a Shenmue I-II.

Nem tudom hogy kinek mit jelentett ez a játék, én éppen azokban az években tudtam már annyira angolul (15-16 voltam, amikor hozzám került a Dreamcast, és 17, amikor a Shenmue II is), és javában tombolt a Japán-mániám.

Na most: elhiszem, hogy másnak a GTA ezt ezerszer felülmúlta már. De ez a késő nyolcvanas évek, amik az esti utcákból áradnak ott az első részben, aztán a második rész grandiózusabb dolgai (azok a lepukkadt háztömbök, a kultúrák keveredése, just fucking WOW), és ez a soundtrack, ami a mai napig a top5 gaming OST-k közé tartozik (talán csak a Furi volt keményebb így elsőre, ami nagyobb hatással volt rám, főleg hogy nem tiniként találkoztam vele :D)

Szóval na, én kibaszott mód várom ezt az újrakiadást. Lehet, hogy egy mai arcnak semmit nem fog mondani, de ki tudja. Rengeteg mai fiatal tolja úgy a SNES-es címeket, hogy nem is élt még, amikor azokat kiadták. Talán. De ez már nem az én bajom lesz, ha valakinek nem jön be :D
Azt érdemes figyelembe venni, hogy SNES-en nagyrészt többéves paradigmák csúcsosodtak ki, kiforrott irányítással, időtálló látvánnyal. A 3D-s műfajok viszont az irányításukkal együtt még évekig keresték az útjukat. A kísérleti játékok kissé másképp emészthetők, de nyilván vannak köztük jól csúszók is.

A Shenmue-kat meg nem ismerem, és bár tervezem így pótolni, de sokkal inkább történelmi érdekességnek tűnnek, mint 2018-ban működő játékoknak.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #28498 2018.04.19. 10:48

DanielT írta:iddq.blog.hu -n biztos megvan minden infó a podcasthez, de ez nyilván napok múlva fog csak kikerülni.
És érdemes is ezeket meghallgatni? Egyáltalán mely adások jók. Nem vezetek. számomra a rádió halott műfaj.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #28499 2018.04.19. 10:56

Zóanagyvarázsló írta:És érdemes is ezeket meghallgatni? Egyáltalán mely adások jók. Nem vezetek. számomra a rádió halott műfaj.
Mindegyik jó. Az összeset hallottam, van amelyiket többször is. Magyar és világ játéktörténelem, kompetens és szórakoztató emberekkel, vendégekkel mindenhonnan a régi időkből, stb.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #28500 2018.04.19. 12:56

DanielT írta:Mindegyik jó. Az összeset hallottam, van amelyiket többször is. Magyar és világ játéktörténelem, kompetens és szórakoztató emberekkel, vendégekkel mindenhonnan a régi időkből, stb.
Na de ez a legutóbbi is majd' 2 óra. Hát lopom én az időt?! Ezek a mai és régi fiatalok már hadarni sem tudnak?! Maximum valami edzés közben tudom elképzelni.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #28501 2018.04.19. 13:02

Zóanagyvarázsló írta:Na de ez a legutóbbi is majd' 2 óra. Hát lopom én az időt?! Ezek a mai és régi fiatalok már hadarni sem tudnak?! Maximum valami edzés közben tudom elképzelni.
én is csak a miniket hallgatom már amelyik érdekel
Avatar
DanielT

Hozzászólás #28502 2018.04.19. 13:14

Fun fact: a podcast pauzálható és bármikor folytatható, akármilyen hosszú blokkokban. Én egy nagyobb adást 2-3 nap reggeli készülődése+egyéb b@szakodás közben szoktam feldolgozni.
Avatar
Botond

Hozzászólás #28503 2018.04.19. 13:18

Zóanagyvarázsló írta:Na de ez a legutóbbi is majd' 2 óra. Hát lopom én az időt?! Ezek a mai és régi fiatalok már hadarni sem tudnak?! Maximum valami edzés közben tudom elképzelni.
Ha te nem is, de ők nyilvánvalóan igen. Youtubeot néznek, streameket néznek, podcastot hallgatnak. Bazz, kinek van ilyesmire ideje?!
Avatar
arty

Hozzászólás #28504 2018.04.19. 14:02

DanielT írta:iddq.blog.hu -n biztos megvan minden infó a podcasthez, de ez nyilván napok múlva fog csak kikerülni.
hogy én ezt mindig hogy elfelejtem (mármint az iddqd blogot, podcastestől) - dreamcastesre rá is cuppantam és meghallgattam (1 éve sega lázban égek), jó volt magyarul hallgatni élménybeszámolókat, bár helyenként pontatlan infókat osztottak (nyilván nekik vannak saját emlékeik, amik mára megfakultak, míg nekem frissek az "élmények")

és persze megint szomorú lettem... attól, hogy miért csak a sega pusztult el, a nintendo miért nem - tök jó, h sega játékok nem túszok többé egy n. gépen! :(
(noha amugy totál agyfasz, hogy 2017-ben is vannak sega címek, amik játékterem exkluzívak... csomo multiplat cuccuk megy árkádba, míg árkádból mérnemjön ami ott indul? daytoooona, pl, de van egy csomo rilizeletlen versenyjátékuk! :(
és idén jön currgenre a sega klassziksz kiadás, MEGINT csak mega drive címekkel, megint UGYAN AZOKKAL a címekkel - de pl sonic3/1 és sonic 3/2 (&knuckles) nincs.... WTF?!)

---

7végén amugy felraktam a tőled kapott és crtséderesített retroarch alá a mame coret és pár vagyonba kerülő saturn cím árkád portját (is) megnéztem...
1.) állatjó
2.) fél nap szopás után SINCS minden rendben a hangokkal: hiányoznak effektek, zenék. mondanám, h a rom a szar, de MIND?! komoly gond lehet a retroarchal (vagy a mame core-al)

ötlet?
Avatar
DanielT

Hozzászólás #28505 2018.04.19. 14:13

arty írta:7végén amugy felraktam a tőled kapott és crtséderesített retroarch alá a mame coret és pár vagyonba kerülő saturn cím árkád portját (is) megnéztem...
1.) állatjó
2.) fél nap szopás után SINCS minden rendben a hangokkal: hiányoznak effektek, zenék. mondanám, h a rom a szar, de MIND?! komoly gond lehet a retroarchal (vagy a mame core-al)

ötlet?
Nincs ötlet, egyedi nyomozás vanik. A Retroarch csak a "frontend", ugyanúgy ott vannak mögöttük az emu-k, DLL-ekbe pakolva. Szal a problémát/megoldást inkább onnan érdemes keresni, MAME-ből pl pont van egy tonna verzió. Ne felejtsd a quick menüben a rom options-t megnézni, illetve maga a mame options is behozható tán tabbal.

Persze nem garancia, hogy pont minden megcsinálható, elvégre ezek nem egy végletekig csiszolt, kereskedelmi forgalomban kapható Xbox One játékok... :idiota:

Esetleg direkt MAME-val is megbézheted RA nélkül és az is eligazíthat.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #28506 2018.04.19. 15:56

Botond írta:Ha te nem is, de ők nyilvánvalóan igen. Youtubeot néznek, streameket néznek, podcastot hallgatnak. Bazz, kinek van ilyesmire ideje?!
igen de hogy egy civ6ot kimaxolni melyik időmilliomos állatnak van ideje, az megint más kérdés :P
Avatar
arty

Hozzászólás #28507 2018.04.19. 17:07

DanielT írta:Nincs ötlet, egyedi nyomozás vanik. A Retroarch csak a "frontend", ugyanúgy ott vannak mögöttük az emu-k, DLL-ekbe pakolva. Szal a problémát/megoldást inkább onnan érdemes keresni, MAME-ből pl pont van egy tonna verzió. Ne felejtsd a quick menüben a rom options-t megnézni, illetve maga a mame options is behozható tán tabbal.

Persze nem garancia, hogy pont minden megcsinálható, elvégre ezek nem egy végletekig csiszolt, kereskedelmi forgalomban kapható Xbox One játékok... :idiota:

Esetleg direkt MAME-val is megbézheted RA nélkül és az is eligazíthat.
ezabaj, külsős mamevel nem volt gond, ellenben a retroarhban a current és a 2016os core is ua. :( szal valami a retroarhal lehet, szerintem... de nemigazán láttam a guiban semmi extrát :/
ha van időd/erőd, egyeztessünk majd egy romot és megnézed nálad? becsatolom majd ide a romot, az a legtisztább, mindenből kering 50 verza :(

amugy tök gáz, h integer scalingel jó a kép, ám akkor legtöbb cucc lelóg (5x méret: 240p x 5 = 1200... 16:10-es monitor kéne :) de az meg nem plazma... )
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #28508 2018.04.19. 19:23

GoW hype-tól begőzölt Sony fanbojok :banplz:
link
Avatar
DanielT

Hozzászólás #28509 2018.04.19. 19:46

arty írta:ezabaj, külsős mamevel nem volt gond, ellenben a retroarhban a current és a 2016os core is ua. :( szal valami a retroarhal lehet, szerintem... de nemigazán láttam a guiban semmi extrát :/
ha van időd/erőd, egyeztessünk majd egy romot és megnézed nálad? becsatolom majd ide a romot, az a legtisztább, mindenből kering 50 verza :(

amugy tök gáz, h integer scalingel jó a kép, ám akkor legtöbb cucc lelóg (5x méret: 240p x 5 = 1200... 16:10-es monitor kéne :) de az meg nem plazma... )
Persze, megnézem hétvégén, találd ki mit.
Avatar
arty

Hozzászólás #28510 2018.04.20. 15:53

pletyka:

Xbox E3 2018 games releasing in 2019
Borderlands 3: [Spring 2019, Xbox Gamepass, Marketing, Gameplay Trailer]
Ori and the Will of the Wisps: [Spring 2019, Xbox Gamepass, Gameplay Trailer]
Electric Madness: [Fun Racer, Spring 2019, Xbox Gamepass, Gameplay Trailer]
Splinter Cell: [Reboot, Open World, Marketing, First on Xbox, Fall 2019]
Anthem: [Marketing, Gameplay Demo, Fall 2019]
Halo: Genesis [Reboot, Splitscreen, new engine, Warzone 2.0, MP Beta 2018, Teaser Trailer Fall 2019]
Cyberpunk 2077: [Marketing, Teaser Trailer, 2019/2020]
Joanna Dark: [3P Action, Teaser Trailer, Holiday 2019]

splinter reboot és még openworld is?! :(
halo reboot és new endzsin (60 helyett nyilván 30 frémmel) is?! delegalább nem openworld - vagy csak lemaradt :(
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #28511 2018.04.20. 16:27

Belenéztem a gow streambe, konkrétan megfájdul a fejem ettől az idióta kameraállástól harc közben. Klausztrofób és minden pillanatban izeg-mozog jobbra-balra. Motion sickness pozitív/10. Mehet a dobozára.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #28512 2018.04.20. 16:42

benőmenő írta:Belenéztem a gow streambe, konkrétan megfájdul a fejem ettől az idióta kameraállástól harc közben. Klausztrofób és minden pillanatban izeg-mozog jobbra-balra. Motion sickness pozitív/10. Mehet a dobozára.
Én is belenéztem. Kratos sétált, miközben a gyerek egy könyvből olvasott neki valamilyen jelekről. Aztán jump.avi lejátszásával felteleportáltak egy sziklára, aminek Tomb Raider/HZD/stb módra be volt festve a széle, hogy "ITT NYOMHATOD AZ IKSZET, MERT LESZ JUMP.AVI". Aztán bejött a Wicser/HZD/Stb menü, amiben valamit baszkódott a játékos, de főleg doksikat olvasott.

Köszöntemszépen. :eljen:
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #28513 2018.04.20. 18:07

POKOLBA* a gow-al! ez a joak E!
phpBB [media]


* pun intended
Avatar
DanielT

Hozzászólás #28514 2018.04.20. 18:29

SlickAdam írta:POKOLBA* a gow-al! ez a joak E!
[video]jájj.avi[/video]

* pun intended
A kettő közül inkább egy tökönrúgást választanék. :D
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #28515 2018.04.20. 18:39

DanielT írta:A kettő közül inkább egy tökönrúgást választanék. :D
Kép
:puszis:

(de tovabbra is tartom, hogy "fogodTeMégJátszaniAzÚjGOWtotE")
Avatar
DanielT

Hozzászólás #28516 2018.04.20. 19:51

SlickAdam írta:Kép
:puszis:

(de tovabbra is tartom, hogy "fogodTeMégJátszaniAzÚjGOWtotE")
Nice. :D

Áh, hamarabb nyomok new game-t WD2-ben.
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #28517 2018.04.20. 20:49

SlickAdam írta:tökönrúgás.gif
Küldeném annak, aki a Sántamónikáéknál kitalálta ezt a fosch kameranézetet. A gyerek folyamat fejhangon visít a harc alatt, mert a gyök 2 fov mellett mindig van egy off-screen támadó ellenfél. :wilting:
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #28518 2018.04.20. 20:55

benőmenő írta:Küldeném annak, aki a Sántamónikáéknál kitalálta ezt a fosch kameranézetet. A gyerek folyamat fejhangon visít a harc alatt, mert a gyök 2 fov mellett mindig van egy off-screen támadó ellenfél. :wilting:
mindenesetre megkernek MINDENKIT, hogy a szpojlereket kerüljük ("nekem nem tetszik / nem jött be, ugyhogy szarok mindenkire")! konkretabb gameplay-re vonatkozo dolgokrol se akarok tudni. Móniék szandekosan nem mutogattak szinte semmit, de previewk utan mar ömlöttek az infok, ugy lett nagynehezen kisirva SG-n is, hogy a kenyszerbetegek menjenek a GoW topikba, ha el akarjak baszni maguknak az elmenyt.
en szeretnem majd normalisan letolni. igyis tul sok cuppant mar az arcomba a sok köcsög miatt.

ma is basszus YT-on vagyok, non-gaming videot nezek (eleve nem tudom megmondani, hogy mikor inditottam barmilyen gaming videot), erre jobb oldalt az ajanlott videok között na mi az 1 kakukktojas? na mi? GoW FINAL BOSS és hozza a "megfelelö" thumbnail! hat ez mi, hogy rohadna kette az egesz?! ugyhogy most szepen kikapcsoltam az összes thumbnail-t adblocker-rel...

faszba mar...!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára SlickAdam 2018.04.20. 20:59-kor.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #28519 2018.04.20. 20:58

SlickAdam írta:mindenesetre megkernek MINDENKIT, hogy a szpojlereket kerüljük ("nekem nem tetszik / nem jött be, ugyhogy szarok mindenkire")!
en szeretnem majd letolni.

ma is basszus YT-on vagyok, non-gaming videot nezek (eleve nem tudom megmondani, hogy mikor inditottam barmilyen gaming videot), erre jobb oldalt az ajanlott videok között na mi az 1 kakukktojas? na mi? GoW FINAL BOSS és hozza a "megfelelö" thumbnail! hat ez mi, hogy rohadna kette az egesz?! ugyhogy most szepen kikapcsoltam az összes thumbnail-t adblocker-rel...

faszba mar...!
Irgalmatlan tahóság ez a thumbnail cucc... Itt meg szerintem 10 éves játékokról is spoilermentesen beszélünk, szal' nem vagy veszélyben.

Remélem az előző "beszámolómat" nem vetted annak. :wow2:
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #28520 2018.04.20. 21:01

DanielT írta:Irgalmatlan tahóság ez a thumbnail cucc... Itt meg szerintem 10 éves játékokról is spoilermentesen beszélünk, szal' nem vagy veszélyben.

Remélem az előző "beszámolómat" nem vetted annak. :wow2:
az meg belefert. de amott mar 3 hete el lett szpojlerezve, hogy melyik masik nepszerü jatekra hasonlit reszben. és ezt megintcsak NEM mutattak a fejlesztök... amolyan kis meglepi lett volna gondolom.
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #28521 2018.04.20. 22:02

Páóvör of dö kláud!!!444! :banplz:
Képkivágás.JPG
Avatar
arty

Hozzászólás #28522 2018.04.20. 23:23

DanielT írta:Persze, megnézem hétvégén, találd ki mit.
NA. most jó! DE csak ha load core, utána load content ÉS bebrowsolom a könyvtárstruktúrűból - collection-ból feketekép. mame 0.196
vendettában zene is van, bár az elevator action returnsban nincs (attraction-ben, azaz intro + demoplay alatt) - ám ott alap mameben sincs. nem ezer százalék, h kellene lennie, de nem találok százas youtube videot. fura mindenesetre h SEMMI hang... :/

nédd meg mindkettőt, retroarchban és mameben is plz és írd meg nálad mivan! köszi!!

http://users.atw.hu/sys64738/mame/vendetta.zip
http://users.atw.hu/sys64738/mame/elvactr.zip

amugy azért szopok, mert saturnra 50-80 ezer ft egy japó verza elevator action returnsból (miközben bőőőőven van belőle eladó), ps2re pedig a taito legends 2-re sajnálom a 7-8ezret... (kb csak ez a játék érdekel róla... még ha xboxos lenne, ami megy one-on 4k-ban, crtséderrel, akkor talán ;) )

de amugy ahogy most kinéz a mame a plazmán, hátnemtom, lehet sose kezdtem volna bele a retrókonzolosdiba :)
oké, megvan a feelingje, de amikor jön egy ilyen "nagyonkéne" játék és tudom h soseleszmeg.... (tuuudomtuuuudom, lopjam el péesre. nem.)
Avatar
arty

Hozzászólás #28523 2018.04.20. 23:25

benőmenő írta:Páóvör of dö kláud!!!444! :banplz:
Képkivágás.JPG
a kurvaerőskonzolgen60frémmelfuttatottmindent(tm) 25 frémjét (ugyanott) ménem rakod mellé?
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #28524 2018.04.21. 11:42

arty írta:és persze megint szomorú lettem... attól, hogy miért csak a sega pusztult el, a nintendo miért nem - tök jó, h sega játékok nem túszok többé egy n. gépen! :(
Szeretnék egyetérteni, de a Sega gyakorlata óvatosságra int.

Mely friss Sega-játékokat tennéd a nintendósok mellé? Az új Sonicok ütik a Mariókat, mi? Ja bocs, elfelejtettem, hogy Total War- és Football Manager-rajongó vagy.

De legalább a Steamen is elérhető gányos Sega-klasszikusokat biztos élvezed.

Agyamra megy, hogy a steames Sonic és Mega Man (ez Capcom) is kevésbé felhasználóbarát a SNES Mininél. Pedig apróságokon múlik. Előbbinél szaggat az emuláció a Unityban menünek odahányt nappali miatt, az utóbbi meg Capcom beteg (ottmaradó kurzor a képernyő közepén, ha nem egerezed el, egyetlen mentett állás, van egy kis laggyanú, de nem tudom, hogy az eredetinél milyen volt, a Steam-rivjúkat megosztja az 1-nél).
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #28525 2018.04.21. 11:46

SlickAdam írta:mindenesetre megkernek MINDENKIT, hogy a szpojlereket kerüljük ("nekem nem tetszik / nem jött be, ugyhogy szarok mindenkire")! konkretabb gameplay-re vonatkozo dolgokrol se akarok tudni. Móniék szandekosan nem mutogattak szinte semmit, de previewk utan mar ömlöttek az infok, ugy lett nagynehezen kisirva SG-n is, hogy a kenyszerbetegek menjenek a GoW topikba, ha el akarjak baszni maguknak az elmenyt.
en szeretnem majd normalisan letolni. igyis tul sok cuppant mar az arcomba a sok köcsög miatt.

ma is basszus YT-on vagyok, non-gaming videot nezek (eleve nem tudom megmondani, hogy mikor inditottam barmilyen gaming videot), erre jobb oldalt az ajanlott videok között na mi az 1 kakukktojas? na mi? GoW FINAL BOSS és hozza a "megfelelö" thumbnail! hat ez mi, hogy rohadna kette az egesz?! ugyhogy most szepen kikapcsoltam az összes thumbnail-t adblocker-rel...

faszba mar...!
Nem tudom, hogy melyik az utolsó, az biztos, hogy a Loki és az Odin (utána meg is ülhetjük a hétlábú paciját!) elleni is üt, de az eddigiek közül Fenris a kedvencem :violent:

Spoiler
Fingom nincs, miről beszélek, szerencsére lemaradtam eddig mindenről, de hátha beletrafáltam.
Avatar
Botond

Hozzászólás #28526 2018.04.21. 12:25

Zóanagyvarázsló írta:Nem tudom, hogy melyik az utolsó, az biztos, hogy a Loki és az Odin (utána meg is ülhetjük a hétlábú paciját!) elleni is üt, de az eddigiek közül Fenris a kedvencem :violent:

Spoiler
Fingom nincs, miről beszélek, szerencsére lemaradtam eddig mindenről, de hátha beletrafáltam.
És Tyriont megeszi a sárkány a végén. :)
Avatar
arty

Hozzászólás #28527 2018.04.21. 14:49

Zóanagyvarázsló írta:Szeretnék egyetérteni, de a Sega gyakorlata óvatosságra int.
Mely friss Sega-játékokat tennéd a nintendósok mellé? Az új Sonicok ütik a Mariókat, mi? Ja bocs, elfelejtettem, hogy Total War- és Football Manager-rajongó vagy.
De legalább a Steamen is elérhető gányos Sega-klasszikusokat biztos élvezed.
Agyamra megy, hogy a steames Sonic és Mega Man (ez Capcom) is kevésbé felhasználóbarát a SNES Mininél. Pedig apróságokon múlik. Előbbinél szaggat az emuláció a Unityban menünek odahányt nappali miatt, az utóbbi meg Capcom beteg (ottmaradó kurzor a képernyő közepén, ha nem egerezed el, egyetlen mentett állás, van egy kis laggyanú, de nem tudom, hogy az eredetinél milyen volt, a Steam-rivjúkat megosztja az 1-nél).
miért kellene csak a frisseket nézni?
sonicból generations jó, mania jó, ill. van még a transformers. ezekre jut egy halom kevésbé frankó (pl a legutóbbi 3d-s, ami elég megosztó lett, de vannak ennél mélyebbre evező címek is :D )
és hogy mi van még, ami "elismert"? Yakuza...
...ésasszem ennyi....de....
...azért nem teljesen fair az összevetés, mert a segának elsősorban árkádos gyökerei vannak, míg a nintendo elsősorban hómkonzolon épített frencsájzokat - utóbbiak a mai napig jól működnek, míg az árkád címek már 15+ éve se nagyon mentek

szóval a frencsájzaik nem azért álltak bele a földbe, mert multiplatformok lettek, hanem mert a képviselt műfajok beleálltak a földbe :)
egy virtua tennis 5 nem azért "elképzelhetetlen", mert fos volt már a psre/xboxra is kihozott 4 is - inkább csak egyszerűen nincs elég nagy igény egy árkád, viszonylag egyszerű teniszjátékra (se). (mázli, hogy viszonylag jól öregszik a vt4.... ;) )

hogy mit tudna ma egy outrun3, arra pl nagyon kíváncsi lennék.
de ha nem akarnának akkorát kockáztatni, esetleg az új daytonát legalább kihozhatták volna konzolra... (elképzelni nem tudom, hogy mennyi lóvé jön be a játéktermi daytonákból, remélem lófax és elengedik lassan a témát)
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #28529 2018.04.21. 18:48

arty írta:miért kellene csak a frisseket nézni?
sonicból generations jó, mania jó, ill. van még a transformers. ezekre jut egy halom kevésbé frankó (pl a legutóbbi 3d-s, ami elég megosztó lett, de vannak ennél mélyebbre evező címek is :D )
és hogy mi van még, ami "elismert"? Yakuza...
...ésasszem ennyi....de....
...azért nem teljesen fair az összevetés, mert a segának elsősorban árkádos gyökerei vannak, míg a nintendo elsősorban hómkonzolon épített frencsájzokat - utóbbiak a mai napig jól működnek, míg az árkád címek már 15+ éve se nagyon mentek

szóval a frencsájzaik nem azért álltak bele a földbe, mert multiplatformok lettek, hanem mert a képviselt műfajok beleálltak a földbe :)
egy virtua tennis 5 nem azért "elképzelhetetlen", mert fos volt már a psre/xboxra is kihozott 4 is - inkább csak egyszerűen nincs elég nagy igény egy árkád, viszonylag egyszerű teniszjátékra (se). (mázli, hogy viszonylag jól öregszik a vt4.... ;) )

hogy mit tudna ma egy outrun3, arra pl nagyon kíváncsi lennék.
de ha nem akarnának akkorát kockáztatni, esetleg az új daytonát legalább kihozhatták volna konzolra... (elképzelni nem tudom, hogy mennyi lóvé jön be a játéktermi daytonákból, remélem lófax és elengedik lassan a témát)
Arra próbáltam rámutatni, hogy a Sega-buktának olyan okai is voltak, mint például a Sonic-frencsájz visszaesése, mely a 3D-forradalomból nem jött ki olyan jól, mint a Mario. De valóban, az arcade-gyökerű játékaik felújításai sem hoztak nagy sikert.

Egy új Outrun valóban nagyon fincsi lehetne. Amúgy meg vannak jó címeik, de látszik, hogy leépítették magukat a Nintendóhoz képest a köztudatban, és túl sok a gyengébben sikerült.

Veszem én a játékaikat, a nagy részük megvan Steamen, de van üröm a multiplatformosodó örömben. Te hogy vagy ezzel, aki a modelljüket favorizálod?
Avatar
DanielT

Hozzászólás #28530 2018.04.22. 10:02

Nézzétek meg az első 1 percet...

VAT. DA. FAKK.

phpBB [media]
Avatar
deep

Hozzászólás #28531 2018.04.22. 10:08

DanielT írta:Nézzétek meg az első 1 percet...

VAT. DA. FAKK.

[video]wtf.avi[/video]
Nem is tudom értelmezni. Most ez mi? Techdemo?
Avatar
Botond

Hozzászólás #28532 2018.04.22. 10:20

DanielT írta:Nézzétek meg az első 1 percet...

VAT. DA. FAKK.

[video]roflcopter.mpeg4[/video]
Beteg. Ez kéne ide Budapestre is, hogy ha dugó van akkor repülővé alakul a kocsi. Realisztikus!
Avatar
DanielT

Hozzászólás #28533 2018.04.22. 10:38

deep írta:Nem is tudom értelmezni. Most ez mi? Techdemo?
Techdemónak az első reveal környéke volt nevezhető, ahol a lenti videóban a 3:10 nél látható, Inception féle térgörbítés megjelent. Na, az jól nézett ki, de már nyoma sincs. Így csak egy fekély.bmp, amit Powerpoint "fade-in" effekttel turbóztak fel.

phpBB [media]
Avatar
DanielT

Hozzászólás #28534 2018.04.22. 18:59

Váó. Leteszteltem és tényleg! (új verzió, giga optimalizálás)

phpBB [media]
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #28535 2018.04.23. 01:45

E! Most, hogy jönnek az új Ryzenek és megy le az ára az előzőknek, gondoltam kukázok egy 1700-at. De nem nagyon van a kukákban. Miért?
Avatar
deep

Hozzászólás #28536 2018.04.23. 07:37

aabyssx írta:E! Most, hogy jönnek az új Ryzenek és megy le az ára az előzőknek, gondoltam kukázok egy 1700-at. De nem nagyon van a kukákban. Miért?
Szerintem elásták mindet a sivatagban az atari e. t. kazetták mellé. :idiota:
Avatar
Moby

Hozzászólás #28537 2018.04.23. 07:57

aabyssx írta:E! Most, hogy jönnek az új Ryzenek és megy le az ára az előzőknek, gondoltam kukázok egy 1700-at. De nem nagyon van a kukákban. Miért?

Mer azér a 10% teljesítménytöbbletért nem figják 30-40%-os bukóval becserélni. Meg egyáltalán. Az a 10% az fing. Újban sem éri meg berántani.
Avatar
arty

Hozzászólás #28538 2018.04.23. 09:24

DanielT írta:Techdemónak az első reveal környéke volt nevezhető, ahol a lenti videóban a 3:10 nél látható, Inception féle térgörbítés megjelent. Na, az jól nézett ki, de már nyoma sincs. Így csak egy fekély.bmp, amit Powerpoint "fade-in" effekttel turbóztak fel.

phpBB [media]
nagy szerencse, hogy semmiféle butulás nem érhető tetten :DDD szarházi ubiférgek.
Avatar
arty

Hozzászólás #28539 2018.04.23. 09:44

Zóanagyvarázsló írta:Arra próbáltam rámutatni, hogy a Sega-buktának olyan okai is voltak, mint például a Sonic-frencsájz visszaesése, mely a 3D-forradalomból nem jött ki olyan jól, mint a Mario. De valóban, az arcade-gyökerű játékaik felújításai sem hoztak nagy sikert.
Egy új Outrun valóban nagyon fincsi lehetne. Amúgy meg vannak jó címeik, de látszik, hogy leépítették magukat a Nintendóhoz képest a köztudatban, és túl sok a gyengébben sikerült.
Veszem én a játékaikat, a nagy részük megvan Steamen, de van üröm a multiplatformosodó örömben. Te hogy vagy ezzel, aki a modelljüket favorizálod?
én nem látom, hogy az árkád gyökerű címeiket "úlerőltették volna" (értsd: egyáltalán nem jött semmiből se "modern" verzió (prevgen/currgen)), feladták, csakasonic - amit így viszont erősen túlhasználtak, a generations mellett (előtt/után) éven belül ott volt a sonic4/1 és 4/2, ahogyan most is ott a forces mellett a mania - MIÉRT?! oké, nagy számok törvénye alapján valami csak beüt, de közben a kevésbé jól sikerült/polírozott címek miatt a brand csak (tovább) erodálódik :(

wikin meg lehet nézni, lenne ott miből meríteni, de valszeg nincs kockáztatni való lóvé, ezek azért tényleg nem éppen bejáratott ip-k (vagy de, csak mára a feledés homályába vesztek...) - ez ugye még mindig azon korszak eredménye, amikor a sega égetnivaló balfaszok gyülekezete volt (van? :D )

az van egyébként, hogy én még a 2011-es generationsnál SE tartok: gyakorlatilag a sonic1 és a sonicCD van elkezdve, de ... nem bírok velük :D
nyilván nem az én skillsetemhez készültek ezek, tovább kéne lépni a könnyedebb/modernebb érába, csak jó lett volna legalább egyet a "klasszikusokból" is letolni.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #28540 2018.04.23. 10:02

arty írta:én nem látom, hogy az árkád gyökerű címeiket "úlerőltették volna" (értsd: egyáltalán nem jött semmiből se "modern" verzió (prevgen/currgen)), feladták, csakasonic - amit így viszont erősen túlhasználtak, a generations mellett (előtt/után) éven belül ott volt a sonic4/1 és 4/2, ahogyan most is ott a forces mellett a mania - MIÉRT?! oké, nagy számok törvénye alapján valami csak beüt, de közben a kevésbé jól sikerült/polírozott címek miatt a brand csak (tovább) erodálódik :(

wikin meg lehet nézni, lenne ott miből meríteni, de valszeg nincs kockáztatni való lóvé, ezek azért tényleg nem éppen bejáratott ip-k (vagy de, csak mára a feledés homályába vesztek...) - ez ugye még mindig azon korszak eredménye, amikor a sega égetnivaló balfaszok gyülekezete volt (van? :D )

az van egyébként, hogy én még a 2011-es generationsnál SE tartok: gyakorlatilag a sonic1 és a sonicCD van elkezdve, de ... nem bírok velük :D
nyilván nem az én skillsetemhez készültek ezek, tovább kéne lépni a könnyedebb/modernebb érába, csak jó lett volna legalább egyet a "klasszikusokból" is letolni.
Nem mondom, hogy túlerőltették őket, de azért volt prevgenben Virtua Fighter, Virtua Tennis és Sega Rally, még csak nem is remasterek (mert voltak azok is +pre-prevgenben még több).

Egyébiránt ideértettem Golden Axe-ot is: a Sonickal ellentétben valaha az első rész még arcade-en kezdett (és volt aracde-only folytatás is). A Beast Rider persze már tipikus home console-os darab.

Szerintem a Sonic akkor élvezetes, ha jó vagy benne, illetve alaposan betanulod a pályákat. Anélkül éppen a tempó és a flow fog hiányozni belőle.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #28541 2018.04.23. 10:06

aabyssx írta:E! Most, hogy jönnek az új Ryzenek és megy le az ára az előzőknek, gondoltam kukázok egy 1700-at. De nem nagyon van a kukákban. Miért?
Isteni jel. Vegyél 7700K-t, annál jobb nincs ár/érték arányban. HETVENÉRT van alig használt jópár a hwaprón. 1 éve vettem 130k-ért...

Durván telibe vágta a 8700K plusz 2 magja, de még mindig megveri játékban az új AMD 2700X-et is.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #28542 2018.04.23. 10:15

DanielT írta:Isteni jel. Vegyél 7700K-t, annál jobb nincs ár/érték arányban. HETVENÉRT van alig használt jópár a hwaprón. 1 éve vettem 130k-ért...

Durván telibe vágta a 8700K plusz 2 magja az árát, de még mindig megveri játékban az új AMD 2700X-et is.
Elfelejted, hogy az Intelgate miatt a teljesítmény 60%-át kipatchelték belőle, azóta a Pongra is kevés!!!!44

Szerk.: Egyébként a 8600K meg újonnan boltban 70k, az is versenyképes opció, ha az 50k-s 8400 már túl nagy spúrkodás lenne előrelépés nélkül.
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #28543 2018.04.23. 10:48

DanielT írta:Isteni jel. Vegyél 7700K-t, annál jobb nincs ár/érték arányban. HETVENÉRT van alig használt jópár a hwaprón. 1 éve vettem 130k-ért...

Durván telibe vágta a 8700K plusz 2 magja, de még mindig megveri játékban az új AMD 2700X-et is.
vagy vesz 50-ert egy i5 8400-at, ami naggyabol ugyanaz a szint (neha picit felette, neha alatta...)
Avatar
DanielT

Hozzászólás #28544 2018.04.23. 11:01

SlickAdam írta:vagy vesz 50-ert egy i5 8400-at, ami naggyabol ugyanaz a szint (neha picit felette, neha alatta...)
Én már 8 szál alatt nem vennék procit, 2018 félév körül, amikor évekre kell ezeket tervezni. Ez a 10-20k nem lehet tényező ilyen esetben.

Mondjuk proci limitje 60 frémhez valszeg egyikkel se lenne, oda csak a 4 mag kevés a modern cuccoknál.

szerk: plusz azé' a 7700K az 4.5 Ghz, a 8400 sima meg 4.0 Ghz. Pl a Demon's Souls nem örülne a herChiánynak az emuban.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #28545 2018.04.23. 11:07

Eszméletlen jó a proci helyzet egyébként, jobbnál jobbat lehet venni tényleg 50k-tól... a GPU vonal is kezd rendeződni, 115-120k-ért mennek már a 1070-ek(használtan). Már csak a memória egy totális rémálom.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #28546 2018.04.23. 11:21

DanielT írta:Én már 8 szál alatt nem vennék procit, 2018 félév körül, amikor évekre kell ezeket tervezni. Ez a 10-20k nem lehet tényező ilyen esetben.

Mondjuk proci limitje 60 frémhez valszeg egyikkel se lenne, oda csak a 4 mag kevés a modern cuccoknál.

szerk: plusz azé' a 7700K az 4.5 Ghz, a 8400 sima meg 4.0 Ghz. Pl a Demon's Souls nem örülne a herChiánynak az emuban.
De vajon a 4/8 (7700K) egyértelműen jobb a 6/6-nál (8600K)?

A procihelyzet tényleg sokat javult, de most már kompletten fogom cerélni a vasat, ergo a következő Nvidia- és Intel-széria utáni árnormalizálódásra várok. Meglátjuk, belefér-e az év végén a szokásos 3DMark Championshipbe - de valószínűbbnek tűnik a 2019. Mostanában még a Haswellem is overkill.
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #28547 2018.04.23. 11:36

DanielT írta:Én már 8 szál alatt nem vennék procit, 2018 félév körül, amikor évekre kell ezeket tervezni. Ez a 10-20k nem lehet tényező ilyen esetben.

Mondjuk proci limitje 60 frémhez valszeg egyikkel se lenne, oda csak a 4 mag kevés a modern cuccoknál.

szerk: plusz azé' a 7700K az 4.5 Ghz, a 8400 sima meg 4.0 Ghz. Pl a Demon's Souls nem örülne a herChiánynak az emuban.
na ja, ilyen emukhoz kellhet a több hertz. akkor egyertelmüen, amit Zó ír: i5 8600K. égbe lehet huzni es en ugy szürtem le, hogy a 6 valos mag jobb a 4+HT-nel. sokszor lenyegesen jobb. es az is 70k UJONNAN, mint a hasznalt 7700K. nem kerdes...
Avatar
DanielT

Hozzászólás #28548 2018.04.23. 12:14

A 7700K _AGYONVERI_ a 8600K-t... lásd(ne az OC eredményt nézzétek, az nem fair):

Kép

Spoiler
Azt a 0.4%-ot nem a legyek hordták össze ám... :idiota:
Avatar
Botond

Hozzászólás #28549 2018.04.23. 12:52

Zóanagyvarázsló írta:De vajon a 4/8 (7700K) egyértelműen jobb a 6/6-nál (8600K)?

A procihelyzet tényleg sokat javult, de most már kompletten fogom cerélni a vasat, ergo a következő Nvidia- és Intel-széria utáni árnormalizálódásra várok. Meglátjuk, belefér-e az év végén a szokásos 3DMark Championshipbe - de valószínűbbnek tűnik a 2019. Mostanában még a Haswellem is overkill.
Júliusban jön az 1180gtx, ősszel a 8900k 8 mag 16 szál, vmi ilyesmi fog kelleni a dobogóhoz. :) Meg sok gyors ram, ami szinte ingyen lesz az előbbiekhez képest.
Avatar
Botond

Hozzászólás #28550 2018.04.23. 12:54

DanielT írta:Isteni jel. Vegyél 7700K-t, annál jobb nincs ár/érték arányban. HETVENÉRT van alig használt jópár a hwaprón. 1 éve vettem 130k-ért...

Durván telibe vágta a 8700K plusz 2 magja, de még mindig megveri játékban az új AMD 2700X-et is.
Jön xbox1x-re a 120 herCes megjelenítés, és azt is kapni 120k körül secondhand, szóval az a jövő, pc gémingnek leáldozott!!!44
Avatar
Moby

Hozzászólás #28551 2018.04.23. 13:05

aabyssx írta:E! Most, hogy jönnek az új Ryzenek és megy le az ára az előzőknek, gondoltam kukázok egy 1700-at. De nem nagyon van a kukákban. Miért?

Gearbesten 249$ flashsaleben a HK sztórból az 1700X. Ez EU expressz +5$, és aszondják úgy nincs vám se. Mondjuk mire megint erre jársz, már egy darab sem lesz :DD
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #28552 2018.04.23. 14:10

DanielT írta:A 7700K _AGYONVERI_ a 8600K-t... lásd(ne az OC eredményt nézzétek, az nem fair):

Kép

Spoiler
Azt a 0.4%-ot nem a legyek hordták össze ám... :idiota:
tessék, nem OC, a mai napig real sokmag/sokthread tesztben :mf1:
Kép
és ha meghuzatik vala a 8600K, akkor huhuhuuuuuuuu :wow3:
Avatar
Botond

Hozzászólás #28553 2018.04.23. 14:22

SlickAdam írta:tessék, nem OC, a mai napig real sokmag/sokthread tesztben :mf1:
[img]100%%20vs%20100,04%%20kép%20lengyelül[/img]
és ha meghuzatik vala a 8600K, akkor huhuhuuuuuuuu :wow3:
Te figy már. A világ minden kincséért se lomboználak le, de ezen a képen is az szerepel, amit Dt linkelt, hogy 100% vs 100,4%, csak ugye 69 frémnél ez a sokadik tizedesen jelentkezik, szóval 69,0nek látszik mindkettő. Igen, látom a fordított sorrendet, de hát ilyen hajszálnyi különbségnél ez már a mérési hibahatáron belül van, mondhatni kurvamindegy. Lásd Moby LUKgyáros kommentjét, hogy 10% különbség is fing, ugye. Szóval nekem az az érzésem, a smileyből, hogy cáfolatot próbáltál gyártani, de ez inkább megerősítés lett, nem?
Amúgy meg pröhwen kinn a cikk, a 2700x agyonver mindent. Igen, agyonver. 0,4%-osi értelemben ver agyon, ha jól nézem a számokat, de agyonver, éljen arty, éljen a párt, éljen az amd!
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #28554 2018.04.23. 14:36

Botond írta:Te figy már. A világ minden kincséért se lomboználak le, de ezen a képen is az szerepel, amit Dt linkelt, hogy 100% vs 100,4%, csak ugye 69 frémnél ez a sokadik tizedesen jelentkezik, szóval 69,0nek látszik mindkettő. Igen, látom a fordított sorrendet, de hát ilyen hajszálnyi különbségnél ez már a mérési hibahatáron belül van, mondhatni kurvamindegy. Lásd Moby LUKgyáros kommentjét, hogy 10% különbség is fing, ugye. Szóval nekem az az érzésem, a smileyből, hogy cáfolatot próbáltál gyártani, de ez inkább megerősítés lett, nem?
Amúgy meg pröhwen kinn a cikk, a 2700x agyonver mindent. Igen, agyonver. 0,4%-osi értelemben ver agyon, ha jól nézem a számokat, de agyonver, éljen arty, éljen a párt, éljen az amd!
hány szmájlit tegyünk, hogy atjöjjön, hogy mókázunk csak? :)
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #28555 2018.04.23. 14:38

SlickAdam írta:hány szmájlit tegyünk, hogy atjöjjön, hogy mókázunk csak? :)
Tudod, mikor vicceljél a 0,4%-os gyalázással !!!!!0,4!!!!
Avatar
arty

Hozzászólás #28556 2018.04.23. 14:43

SlickAdam írta:tessék, nem OC, a mai napig real sokmag/sokthread tesztben :mf1:
és ha meghuzatik vala a 8600K, akkor huhuhuuuuuuuu :wow3:
mai napig real lenne a cryendzsin? valami alternativ univerzumban, ahol a ryse és az azt futtató konzol 10:1 arányban üti a konkurrenciát, talán... :P
Avatar
Botond

Hozzászólás #28557 2018.04.23. 14:44

SlickAdam írta:hány szmájlit tegyünk, hogy atjöjjön, hogy mókázunk csak? :)
Jó, a bemutatósból nem ez jött le egyértelműen, de pont ezért is kérdeztem csak, mert azért bizonytalan voltam vagy nemtom. :)
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #28558 2018.04.23. 14:54

arty írta:mai napig real lenne a cryendzsin? valami alternativ univerzumban, ahol a ryse és az azt futtató konzol 10:1 arányban üti a konkurrenciát, talán... :P
EBBEN a jatekban EZ a szakasz nagyon meg tudja fektetni a procikat (DF mindig PONT az ezt megelözö atvezetö videonal hagyta abba a mericskelest ill. kesöbbi reszt mutatott...).
par eve is amikor kijött egy egbe huzhato i5-ös, mutattak, hogy "yaaaay, Crysis 3-ban laza 60+ frem". persze... Welcome To The Jungle bitch ---> 45 frem max :D

az amugy nagyon jo kis i5 8400-as is 64-el padlozik itt.

thread köll neki sok, nem hertz. lasd 12/16 threades procik...
Avatar
arty

Hozzászólás #28559 2018.04.23. 15:20

SlickAdam írta:EBBEN a jatekban EZ a szakasz nagyon meg tudja fektetni a procikat (DF mindig PONT az ezt megelözö atvezetö videonal hagyta abba a mericskelest ill. kesöbbi reszt mutatott...).
par eve is amikor kijött egy egbe huzhato i5-ös, mutattak, hogy "yaaaay, Crysis 3-ban laza 60+ frem". persze... Welcome To The Jungle bitch ---> 45 frem max :D

az amugy nagyon jo kis i5 8400-as is 64-el padlozik itt.

thread köll neki sok, nem hertz. lasd 12/16 threades procik...
vili, de (csak) erre biztosan nem alapoznék cpu vásárlást ;) te sem, szerintem.
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #28560 2018.04.23. 15:28

arty írta:vili, de (csak) erre biztosan nem alapoznék cpu vásárlást ;) te sem, szerintem.
hat... de. ha egy proci itt alapon hozza a 60+ fremet ÉS jol huzhato (tehat... Intel...), akkor az egy jo univerzalis (modern gaming, emulator, ...) proci es meg sokaig jol fog teljesiteni. tehat i7 6700K/7700K es i5 8600K-tol felfele.

(erre is jutottunk kabe DT-vel)

Vissza: “Leáldozott.hu”