A PC-s játékoknak leáldozott

A Leáldtopik új otthona
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #27791 2018.03.17. 10:04

DanielT írta:kávézóhipszter-szakállas nagypapával.
:taps:

Beardbrand-re is szabszkrájbolt tuti :D
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #27792 2018.03.17. 11:35

DanielT írta:Másik címmel és a fickóról levéve a skin-t, soha, senki nem asszociálna ebből egy God of War játékra.
Ez jó egy rakás szar lett, már elnézést a franciámért. :wilting:
Avatar
Micsu

Hozzászólás #27793 2018.03.17. 12:13

e video alapján 0 gow faktor
Avatar
Moby

Hozzászólás #27794 2018.03.17. 22:16

benőmenő írta:Ez jó egy rakás szar lett, már elnézést a franciámért. :wilting:
Szerintem meg kurvajó. Eddig nem tetszett az a kevés, amit mutogattak belőle. Ez már sokkal inkább. Hát nem GOW a kalsszikus GOW értelemben. Ez ma már nem baj, abból volt elég. Meghát sokszor az a baja a leáldnak, hogy full ugyanaz megy. Ha meg nem ugyanaz megy, akkor az a gond, hogy miért nem :D
Avatar
eje75

Hozzászólás #27795 2018.03.17. 22:25

DanielT írta:Nekem asszem ennyike volt a Horizon Zero Dawn. Nagyon szép. De futottam sokat, láttam sokat és mindezeknél is több szart gyűjtöttem.

Majd ha fizetnek érte, folytatom a munkát, de szórakozásként mást keresek. Ez nekem már megvolt nem unalmas formában, Witcher 3 néven.
Én átlendültem ezen a ponton, és a 82.756-ik pulyka agyonverése után elkezdtem élvezni. Komolyan mondom olyan története van, hogy csak azért tolom, mert tudni akarom, mi lesz a következő darabka, ami a helyére kerül a kirakósból...elképesztő a story és a világ amit alkottak, minden percben lefosom a bokám... Nagyon élvezem a bóklászást is, hihetetlen műgonddal van összerakva, kitalálva, olyan mintha valami filmet néznék.... a játékmenetet valóban nem egy nagy durranás, és tényleg sokat kell grindolni a nyersanyagért, de hé: hajkurásztam én már levegőben szálldogáló matrózdalokat is :wilting: , ez ahhoz képest felüdülés .. sok szart kell legyakni? Na és? Bírom én azt, több nácit öltem meg, életemben mint a 2 ukrán front :nyes: :nyes: :nyes:
Szerintem jó cucc na! :nyes:
Avatar
eje75

Hozzászólás #27796 2018.03.17. 22:29

Ja és aki volt olyan fax mint Én és még nem látta az Annihilation-t, az induljon a lokál virágboltjába és húzza le...elképesztően erős cucc, hihetetlen egy sci-fi...
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #27797 2018.03.17. 22:37

Wow, most látom aszfalton, hogy a GeoW 4 "demó" 110GB. :guluszem1:
Gondolom ez már 4k assetekkel együtt?
Avatar
Greyfox

Hozzászólás #27798 2018.03.18. 00:30

eje75 írta:Ja és aki volt olyan fax mint Én és még nem látta az Annihilation-t, az induljon a lokál virágboltjába és húzza le...elképesztően erős cucc, hihetetlen egy sci-fi...
Te is itt voltál velünk a nappaliban? Épp most fejeztük be, és jöttem ide írni, hogy mennyire kikúrtjó. A moderat track a végén meg... Tökéletes!
Avatar
DanielT

Hozzászólás #27799 2018.03.18. 07:50

Annihilation letöltve, köszi a tippet! Majd mondom mivót! :)
Avatar
DanielT

Hozzászólás #27800 2018.03.18. 07:58

Moby írta:Szerintem meg kurvajó. Eddig nem tetszett az a kevés, amit mutogattak belőle. Ez már sokkal inkább. Hát nem GOW a kalsszikus GOW értelemben. Ez ma már nem baj, abból volt elég. Meghát sokszor az a baja a leáldnak, hogy full ugyanaz megy. Ha meg nem ugyanaz megy, akkor az a gond, hogy miért nem :D
Ne full ugyanaz menjen, de lemenni tufába? Hát mennyire butították le a formulát? Last of Souls War: Zero Dawn

Sikerült Kratos-t lekapni két kalandja között, itt fogyasztja a laktózmentes latte-ját...

Kép

Ezek meg a társai, akik még nem szerepeltek a trailerekben, de fontos szerepet töltenek be az életében. És persze néha a kisfiára is vigyáznak, amikor manikűröshöz megy.

Kép
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #27801 2018.03.18. 10:32

Moby írta:Szerintem meg kurvajó. Eddig nem tetszett az a kevés, amit mutogattak belőle. Ez már sokkal inkább. Hát nem GOW a kalsszikus GOW értelemben. Ez ma már nem baj, abból volt elég. Meghát sokszor az a baja a leáldnak, hogy full ugyanaz megy. Ha meg nem ugyanaz megy, akkor az a gond, hogy miért nem :D
Egyszerűen nem fér a fejembe miért kellett egy teljesen jól befogadható h&s-t egy ilyen kurta-furcsa izévé gyúrni, amit szimplán a divatos konkurenciából gyúrtak össze. Pontosan ez a fajta homogenizáció a legnagyobb problémám a mai nagy költségvetésű játékokkal.
Mindehhez a Resi 4-5-6-ból kölcsönzött kamera a cseresznye a szartortán. Azt végképp nem tudom értelmezni, hogyan találhatta jó ötletnek bárki 5-nél több ép agysejttel.
Avatar
Mekee

Hozzászólás #27802 2018.03.18. 11:23

Greyfox írta:Te is itt voltál velünk a nappaliban? Épp most fejeztük be, és jöttem ide írni, hogy mennyire kikúrtjó. A moderat track a végén meg... Tökéletes!
Háhh, énis tnap néztem meg este, és szintén kikúrt jó, pedig a női csapatok ritkán működnek, de itt jo volt, meg végre kicsit másképp gondolta vki a témát mint a generic scifi plot.
Avatar
Mekee

Hozzászólás #27803 2018.03.18. 11:27

benőmenő írta:Egyszerűen nem fér a fejembe miért kellett egy teljesen jól befogadható h&s-t egy ilyen kurta-furcsa izévé gyúrni, amit szimplán a divatos konkurenciából gyúrtak össze. Pontosan ez a fajta homogenizáció a legnagyobb problémám a mai nagy költségvetésű játékokkal.
Mindehhez a Resi 4-5-6-ból kölcsönzött kamera a cseresznye a szartortán. Azt végképp nem tudom értelmezni, hogyan találhatta jó ötletnek bárki 5-nél több ép agysejttel.
Ps only fanboy ismerőseimnek pl mindnek tetszik. Daninak is az a baja, hogy még nem adta el a pc-t, azé nem tetszik neki :)
Én ebben csak azt látom, hogy megint egy jobb h&s szériát kinyírtak.
Remélem open is lesz, gyűjthető virágokkal, az lenne az igazan cool. :circling:
Avatar
Moby

Hozzászólás #27804 2018.03.18. 11:57

Mekee írta:Ps only fanboy ismerőseimnek pl mindnek tetszik. Daninak is az a baja, hogy még nem adta el a pc-t, azé nem tetszik neki :)
Én ebben csak azt látom, hogy megint egy jobb h&s szériát kinyírtak.
Remélem open is lesz, gyűjthető virágokkal, az lenne az igazan cool. :circling:
Neked azerintem teljesen mindegy mi lesz benne. Tökéletesen. Felesleges ilyen ignoráns fasságokat leírni, hogy mit nyírtak ki. Ha nem azt nyírták volna ki, akkor meg rókabőr lenne. Ezek már csak ilyen kényszerbégetések, ami igazolja a videójátékoktól távolodást. Nem kell igazolni, viszonylag normális folyamat.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #27805 2018.03.18. 12:42

Moby írta:Neked azerintem teljesen mindegy mi lesz benne. Tökéletesen. Felesleges ilyen ignoráns fasságokat leírni, hogy mit nyírtak ki. Ha nem azt nyírták volna ki, akkor meg rókabőr lenne.
Így meg már lassan "Sony Exclusive: The Game"

Ugyanaz a formula, kamera, mozgáskultúra, lomhaság mint a Last Of Us, Unchartedek, HZD, stb. Egyszerűen le sem lehetne tagadni, hogy egyértelműen az a befolyás, mert az "működik".

Itt a kis purdé társ, aki lelöki a létrát, itt a pofázás sétálás közben, valszeg a polkorrekt és emészthető sztori, biztos lesznek szerethető karakterek is a nagypapi és az unoka mellett...

Lehet ezt is arra fogni, hogy kiégtünk, de én nem így látom.

Gaf-on is, ahol minden exkluzívot ajnároznak, abszolút negatív a fogadtatása. Van aki a Darksiderst, van aki a Ryse-ot látja benne, az általam felsoroltakon túl. Ja és ott a pajzsos Souls rész is.

Szal... nem. Nem az a baj, hogy mert más lenni mint az elődök. Az a baj, hogy nem mert más lenni, mint az összes többi. Annak idején a GOW pofánbaszta a játékos társadalmat, ez meg egy kényelmes, cinematic, langymeleg fing lesz.
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #27806 2018.03.18. 12:53

DanielT írta:... ez meg egy kényelmes, cinematic, langymeleg fing lesz.
fogsz te meg ezzel jatszani :nezze:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #27807 2018.03.18. 13:41

SlickAdam írta:fogsz te meg ezzel jatszani :nezze:
Soha.

Spoiler
Kép
Avatar
Micsu

Hozzászólás #27808 2018.03.18. 14:29

Moby írta:Szerintem meg kurvajó. Eddig nem tetszett az a kevés, amit mutogattak belőle. Ez már sokkal inkább. Hát nem GOW a kalsszikus GOW értelemben. Ez ma már nem baj, abból volt elég. Meghát sokszor az a baja a leáldnak, hogy full ugyanaz megy. Ha meg nem ugyanaz megy, akkor az a gond, hogy miért nem :D
így van, ilyenkor abba kell hagyni, nem kell reboot, nem kell lehúzni róla 5 bőrt etc
Avatar
Micsu

Hozzászólás #27809 2018.03.18. 14:32

Greyfox írta:Te is itt voltál velünk a nappaliban? Épp most fejeztük be, és jöttem ide írni, hogy mennyire kikúrtjó. A moderat track a végén meg... Tökéletes!
de jó is volt 2014ben vasárnap a millenárison ;)
Avatar
Greyfox

Hozzászólás #27810 2018.03.18. 14:50

Micsu írta:de jó is volt 2014ben vasárnap a millenárison ;)
Ok, ijesztôek vagytok. Meg mindig megvan a plakat, amit kiloptam a keretbôl :)
Avatar
Oldern the first

Hozzászólás #27811 2018.03.18. 15:34

Hát ez lenne az első GoW, ami érdekel is, mert gameplayre a régiek nem fogták meg a DMC-ket (a Bayonettát se, nyilván), viszont ez a HARAGOS PSZICHOPATA SZEMEKET NYOM KI ÉS NŐKET DUG style kifejezetten taszított.
Most legalább rájöttek, hogy lehet többet is beletenni ebbe a koncepcióra, mint az agyatlan rage-et és a vicsorgást - és nem, nem a laktózmentes lattéra gondolok :D (amúgy laktózmentes habtejszín ftw :P)

Hogy gameplayre ugyanolyan vanilla fos lesz, mint az összes többi Sony-exkluzív, aminek nem Bloodborne a címe, az viszont abszolút jogos :D
Avatar
Botond

Hozzászólás #27812 2018.03.18. 17:11

DanielT írta:Annihilation letöltve, köszi a tippet! Majd mondom mivót! :)
Nekem írt a netflix, hogy megint jár az ingyen hónap, mert sokat fejlődtek. Beváltottam, elkezdtem nézni amíg alszanak a gyerekek, majd este befejezem (4k-ban a tv-be épített appal kényelmesen, egy gombnyomással), meg akkor lepörgetem végre vikings 4. évadot, meg kártyavár 5. évadot is. Kösz a jelzést mindenkinek!
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #27813 2018.03.18. 17:55

Oldern the first írta:Hát ez lenne az első GoW, ami érdekel is, mert gameplayre a régiek nem fogták meg a DMC-ket (a Bayonettát se, nyilván), viszont ez a HARAGOS PSZICHOPATA SZEMEKET NYOM KI ÉS NŐKET DUG style kifejezetten taszított.
Most legalább rájöttek, hogy lehet többet is beletenni ebbe a koncepcióra, mint az agyatlan rage-et és a vicsorgást - és nem, nem a laktózmentes lattéra gondolok :D (amúgy laktózmentes habtejszín ftw :P)

Hogy gameplayre ugyanolyan vanilla fos lesz, mint az összes többi Sony-exkluzív, aminek nem Bloodborne a címe, az viszont abszolút jogos :D
Az übermacsó Kratost én is gyűlölöm, de ha úgy nézed, hogy a leáldos lélekben kisfiú leáldos rajongóinak paródiája, akkor értelmet nyer minden :banplz: Egyébként tényleg tudott működni, csak nem neki drukkoltam.

A mostani videóról lemaradtam, az eddigiek nem mutattak sokat. Mindenesetre érdekes lehet, hogy hogyan viszik tovább a régi terveknek megfelelően egy GoW-veterán irányítása alatt másik mitológiába a történetet, de tartok tőle, hogy a fenyegető sztoriközpontúsághoz súlytalan lesz, a játékmenet meg kevésbé szórakoztató mint eddig. Azért szurkolok, de tényleg trendkövetőnek tűnik, és ha igaz, hogy ugrani sem lehet benne, az... azt nem kommentálom (újra).

Régi GoW meg volt sok, az Ascension már gyengécske és fáratag volt (tudom, a multin volt a fókusz), tehát érdemi változás nélkül újra elővenni nem lett volna értelme. Hack 'n' slashnek úgyis langyos lábvíz lenne, milliószor jobban élveztem a Bayonetta vagy a Ninja Gaiden Sigma harcait, utánuk már más érzés elővenni. Persze a számozott részeket szerintem még újra fogom játszani.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #27814 2018.03.18. 18:05

Moby írta:Szerintem meg kurvajó. Eddig nem tetszett az a kevés, amit mutogattak belőle. Ez már sokkal inkább. Hát nem GOW a kalsszikus GOW értelemben. Ez ma már nem baj, abból volt elég. Meghát sokszor az a baja a leáldnak, hogy full ugyanaz megy. Ha meg nem ugyanaz megy, akkor az a gond, hogy miért nem :D
Azt azért tegyük hozzá, hogy gyakran sajnos rosszul nem ugyanazok az új iterációk.

DmC? Nem az volt vele a baj, hogy hack 'n' slashből csináltak egy csodás akció-kalandot, hanem hogy lebutított hack 'n' slash lett az eredmény. (Amennyit játszottam és láttam belőle. Szarnak nem tűnt, pláne a szintén rosszul más 2-höz képest.) Meg nem is az, hogy nem fehér volt a baj az over the top japódémon műmájernek, hanem hogy egy bicsknyitogató is genny lett a végeredmény.

Tomb Raider? Biztos marha jó, hogy szép grafikával követik az Unchartedeket, de a témára kegyetlen jó platformingot és feladványokat lehetne ráhúzni. Ha csak a szokásos harcra mennek rá, abban sok marad.

Max Payne 3? Ja, ezt itt mindenki szerette a szériát nem kedvelő artyn kívül. Nem ugyanaz Brazíliában lőni, de szerintem a flashbackek a legrosszabbak benne, és a favelahangulat amúgy elég eltalált. Kicsit többet vártam tőle sok év után, kissé konzervatívak a reformjai, de az előző generáció egyik legjobb lövöldéje.
Avatar
eje75

Hozzászólás #27815 2018.03.18. 23:43

Mekee írta:Én ebben csak azt látom, hogy megint egy jobb h&s szériát kinyírtak
Nem akarok vitatkozni, de ez szerinted mi lesz? Platformer? Vagy "akció-kaland"? Amennyit eddig láttam belőle, h&s ez a javából, csak most más a nézőpont.... jó lesz ez, már várom, csak az baj, hogy a Yakuza 6-tal együtt jön, nézegettem videókat róla, és rohadt jó lesz az is...
Avatar
Botond

Hozzászólás #27816 2018.03.19. 08:30

Botond írta:Nekem írt a netflix, hogy megint jár az ingyen hónap, mert sokat fejlődtek. Beváltottam, elkezdtem nézni amíg alszanak a gyerekek, majd este befejezem (4k-ban a tv-be épített appal kényelmesen, egy gombnyomással), meg akkor lepörgetem végre vikings 4. évadot, meg kártyavár 5. évadot is. Kösz a jelzést mindenkinek!
Hátő, a lezárása furcsa a filmnek. :) De összességében nem rossz darab.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #27817 2018.03.19. 10:17

eje75 írta:Nem akarok vitatkozni, de ez szerinted mi lesz? Platformer? Vagy "akció-kaland"? Amennyit eddig láttam belőle, h&s ez a javából, csak most más a nézőpont.... jó lesz ez, már várom, csak az baj, hogy a Yakuza 6-tal együtt jön, nézegettem videókat róla, és rohadt jó lesz az is...
Nem kell ahhoz műfajt váltani, hogy kinyírjanak egy szériát, lásd a 3D-s Sonicokat. (2D-bena retróval még elvannak, de amúgy jó ideje kínlódik a Sega.)

De valóban "érdekes" hack 'n' slashnek tűnik az új GoW. Eszébe jutnak az embernek a walking simek is. Meg az, hogy egyeseknek platformer az Uncharted.
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #27818 2018.03.19. 14:16

Többen linkeltek már youtube csatornát, ezért ajánlanám mindenki figyelmébe ezt a lejátszási listát, ami nélkül ugyan lehetne élni, de nem érdemes. :nezze:
Avatar
Micsu

Hozzászólás #27819 2018.03.19. 15:34

benőmenő írta:Többen linkeltek már youtube csatornát, ezért ajánlanám mindenki figyelmébe ezt a lejátszási listát, ami nélkül ugyan lehetne élni, de nem érdemes. :nezze:
Kép
Avatar
arty

Hozzászólás #27820 2018.03.19. 16:11

Moby írta:Neked azerintem teljesen mindegy mi lesz benne. Tökéletesen. Felesleges ilyen ignoráns fasságokat leírni, hogy mit nyírtak ki. Ha nem azt nyírták volna ki, akkor meg rókabőr lenne. Ezek már csak ilyen kényszerbégetések, ami igazolja a videójátékoktól távolodást. Nem kell igazolni, viszonylag normális folyamat.
mivel én pl a forzában HETEDSZER is körbemegyek road americán, mondhatjuk, hogy nagy gondom nem lehet a "rókabőrrel" úgy ámblokk.... TEHÁT én igenis számonkérhetem: mi a faszér' kell/lehet/szabad ezt GOW-nak híni DE még ha annak is hívjuk, miért nem kaphat egy kikúrt alcímet, legalább?!?!?!?!? :( 'zistenitmá. (túl azon, hogy mer az IP adja el a cuccot, nem pedig a szakállas-hipszter arhetípus, aki mérgesen öl mindenfélét, tehát szigorúan költői, tudomén :( )
Avatar
arty

Hozzászólás #27821 2018.03.19. 16:28

DanielT írta:Lehet ezt is arra fogni, hogy kiégtünk, de én nem így látom.
legalább 23x a pofájába vágtam már valakinek itt a leáldban, hogy kiégett-nongémer-stb, szal nekem rémálmom, hogy egyszer velem is megtörténik és h az az egyszer nem-e történik épp most... :) - hiszen nincs kedvem folytatni a losztlegaszis uncsit! ez nem A jel?

remélem nem. remélem, hogy tényleg csak az openworld taszít ENNYIRE, hogy inkább belefogok az n. középszar(vagy aljaszar?) prevgen LINEÁRIS játékba, csak ne kelljen "felfedezni".
és az uncsiban még ikszpékiugrás és kraftolás nincs is... és van ótó, így a közlekedés is gyors.

---

Knack 9/10
hosszúhétvégén kölökkek coopban végigpörgettük, normálon (féltem, hogy nehéz lenne neki a nehéz). szerintem a kettest megpróbáljuk hardon, mert ezekután a még két napig akciós árat vígan kipengetem érte, ebből kell még!
és azért nem 10/10, mert alappisin csak 30frémes, de prón is jócskán tudott szaggatni - remélem a kettes ebben javul(t)
olyannyira meglepett amúgy a cucc, hogy 2019 végéig hosszabbítottam is a napokban a psnplusom, biztosan lesz még pár hasonló meglepetés-ingyenjáték, amit lehet h skippelnék...
Avatar
DanielT

Hozzászólás #27822 2018.03.19. 18:10

arty írta:legalább 23x a pofájába vágtam már valakinek itt a leáldban, hogy kiégett-nongémer-stb, szal nekem rémálmom, hogy egyszer velem is megtörténik és h az az egyszer nem-e történik épp most... :) - hiszen nincs kedvem folytatni a losztlegaszis uncsit! ez nem A jel?

remélem nem. remélem, hogy tényleg csak az openworld taszít ENNYIRE, hogy inkább belefogok az n. középszar(vagy aljaszar?) prevgen LINEÁRIS játékba, csak ne kelljen "felfedezni".
és az uncsiban még ikszpékiugrás és kraftolás nincs is... és van ótó, így a közlekedés is gyors.

---

Knack 9/10
hosszúhétvégén kölökkek coopban végigpörgettük, normálon (féltem, hogy nehéz lenne neki a nehéz). szerintem a kettest megpróbáljuk hardon, mert ezekután a még két napig akciós árat vígan kipengetem érte, ebből kell még!
és azért nem 10/10, mert alappisin csak 30frémes, de prón is jócskán tudott szaggatni - remélem a kettes ebben javul(t)
olyannyira meglepett amúgy a cucc, hogy 2019 végéig hosszabbítottam is a napokban a psnplusom, biztosan lesz még pár hasonló meglepetés-ingyenjáték, amit lehet h skippelnék...
Hohó, asszem PSN+ on most a Bloodborne-t adják, szal' megvan a következő címed. :) Streamet ne felejtsd indítani! :idiota:
Avatar
eje75

Hozzászólás #27823 2018.03.19. 20:14

Zóanagyvarázsló írta:De valóban "érdekes" hack 'n' slashnek tűnik az új GoW.
Szerintem a third person váltás konkrétan szükségszerű volt, mert a "darálás" részét a játéknak, amikor nem istenek, vagy szörnyek ellen toltad valahogy élvezetessé, látványossá kellett nekik tenni.... mert az, hogy 40 méterről láttad a karaktered, ahogy széthányta a helótákat, mint a bolond pék a lisztet szerintem minden volt, csak szórakoztató nem... kérdés persze, hogy itt 35.000-re mennyire lesz élvezetes, ahogy kettévág valakit, de amit eddig láttam jónak tűnt: agyatlan darálás, mindenféle taktikázás nélkül... kell olyan is... aki mély story-ra, és tartalomra vágyik, annak ott lesz a FC5, aztán varrhatja az ürgék herezacskójából a nagyobb lőszer táskát....
Avatar
eje75

Hozzászólás #27824 2018.03.19. 20:19

Ez az Order, hát ez kész...hát hogy néz ez már ki? :wilting: Feleségem odajött tegnap, hogy milyen filmet nézek... régi PS-en nem volt meg, mert a fórumokon nagyon leszólták... most megvettem gombokért, és qwa élvezetesnek találom...
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #27825 2018.03.19. 20:28

eje75 írta:...aki mély story-ra, és tartalomra vágyik, annak ott lesz a FC5...
Tényleg bármiféle személyeskedés nélkül, de...
Spoiler
Kép
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #27826 2018.03.19. 20:57

eje75 írta:Szerintem a third person váltás konkrétan szükségszerű volt, mert a "darálás" részét a játéknak, amikor nem istenek, vagy szörnyek ellen toltad valahogy élvezetessé, látványossá kellett nekik tenni.... mert az, hogy 40 méterről láttad a karaktered, ahogy széthányta a helótákat, mint a bolond pék a lisztet szerintem minden volt, csak szórakoztató nem... kérdés persze, hogy itt 35.000-re mennyire lesz élvezetes, ahogy kettévág valakit, de amit eddig láttam jónak tűnt: agyatlan darálás, mindenféle taktikázás nélkül... kell olyan is... aki mély story-ra, és tartalomra vágyik, annak ott lesz a FC5, aztán varrhatja az ürgék herezacskójából a nagyobb lőszer táskát....
A nézet egy dolog, bár a túlzott "cinematikussága" számorma ijesztő. Az ugrás lenyilatkozott hiányának viszont nem örülök.

Lehet belőle jó játék, és nyilván kaszabolni kell majd, de hack 'n' slashnek aligha lesz nagy előrelépés. De tényleg nem volt sok a régi formulában sem a Santa Monicától, ahogy én is írtam. Mindenesetre ha ennyire belennék hájpolva ebbe a walking simesebb irányba, akkor már rácuppantam volna a Hellblade-re (egyszer majd rá is fogok), azt, illetve a Ryse-t idézi a kamera (elvoltam az utóbbival, nyilván nem kis részben a grafika miatt, buta mechanikája volt, de egyszer végigszaladni rendben volt). Inkább izgatnának a Ninja Gaidenek és a God Hand PC-re, ha jönnének, a Bayonetta 2-3 Switchre - vagy mondjuk a Capcomtól egy ütős új DMC vagy Dragon's Dogma. Ha belegondolok, az utóbbi egy-két évben 90%-ban hack 'n' slash-szerűségeket rendeltem elő :fejvakaras:
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #27827 2018.03.19. 20:58

benőmenő írta:Tényleg bármiféle személyeskedés nélkül, de...
Spoiler
Kép
Inkább azt mondd meg, mi a helyzet az SCP-vel és a DS3-mal Win 8.1-en manapság, ha adapterrel (CSR chipsetes) használná az ember. Néztem volna egy másik gépen (nem magamnak), de nem akarnak párosodni. Időm tisztességes troubleshootingra nem volt, de mivel ez a hobbid, hátha tudsz bedobni valami jó ötletet.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #27828 2018.03.19. 21:13

arty írta:legalább 23x a pofájába vágtam már valakinek itt a leáldban, hogy kiégett-nongémer-stb, szal nekem rémálmom, hogy egyszer velem is megtörténik és h az az egyszer nem-e történik épp most... :) - hiszen nincs kedvem folytatni a losztlegaszis uncsit! ez nem A jel?

remélem nem. remélem, hogy tényleg csak az openworld taszít ENNYIRE, hogy inkább belefogok az n. középszar(vagy aljaszar?) prevgen LINEÁRIS játékba, csak ne kelljen "felfedezni".
és az uncsiban még ikszpékiugrás és kraftolás nincs is... és van ótó, így a közlekedés is gyors.
Néha én is azt hiszem, hogy kiégtem, de mindig az a titok, hogy FASZA játék elé kell leülni. Mostanában is inkább az idő hibádzik, mint más.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #27829 2018.03.19. 21:13

eje75 írta:Ez az Order, hát ez kész...hát hogy néz ez már ki? :wilting: Feleségem odajött tegnap, hogy milyen filmet nézek... régi PS-en nem volt meg, mert a fórumokon nagyon leszólták... most megvettem gombokért, és qwa élvezetesnek találom...
Ja, engem az lepett meg, hogy a fegyvereket használni milyen élvezetes. Tuti végigtolom, a jelen állás szerint. Persze nem is fog a hossza akadályozni benne...
Avatar
DanielT

Hozzászólás #27830 2018.03.19. 21:13

Zóanagyvarázsló írta:Néha én is azt hiszem, hogy kiégtem, de mindig az a titok, hogy FASZA játék elé kell leülni. Mostanában is inkább az idő hibádzik, mint más.
Végtelen időm van, véges számú FASZA játékkal.
Avatar
eje75

Hozzászólás #27831 2018.03.19. 21:25

DanielT írta:Végtelen időm van
Csinálj gyereket... az mindent, ami jelenleg végtelen az életedben (pénz, idő, barátok, punci, életöröm, stb... :nyes: ) eliminállja...
Avatar
Micsu

Hozzászólás #27832 2018.03.19. 21:31

eje75 írta:Csinálj gyereket... az mindent, ami jelenleg végtelen az életedben (pénz, idő, barátok, punci, életöröm, stb... :nyes: ) eliminállja...
ha naladi is orderre jut ido akk nagy gond nem lehet :P
Avatar
eje75

Hozzászólás #27833 2018.03.19. 21:39

Micsu írta:ha naladi is orderre jut ido akk nagy gond nem lehet :P
A legfontosabbat kihagytam, az alvást...na, Én azt nem szoktam... :nyes:
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #27834 2018.03.19. 21:54

Zóanagyvarázsló írta:Inkább azt mondd meg, mi a helyzet az SCP-vel és a DS3-mal Win 8.1-en manapság, ha adapterrel (CSR chipsetes) használná az ember. Néztem volna egy másik gépen (nem magamnak), de nem akarnak párosodni. Időm tisztességes troubleshootingra nem volt, de mivel ez a hobbid, hátha tudsz bedobni valami jó ötletet.
Erre sajnos nem tudok mit mondani, mákom hogy az összes bluetooth körülöttem kompatibilis az SCP henköléssel, illetve win 8.1-et is utoljára tavaly láttam azt is iskolai gépen. Illetve így, hogy van már váltás DS4-em is, a DS3-akat végképp a PS3 mellé száműztem.
SCP-ből melyiket használtad? Van egy setup-os, friss verza, amit én idegesítőnek találtam, de hátha megoldja a problémádat.
Illetve van a régi pcsx2 fórumos, amit csak kicsomagolsz és megy. Én még a postban lévő update fájlokat sem másoltam be, mert azok nélkül is ment szépen.
Valamelyik hátha...esetleg manuálisan pair tool-al lehetne még párosítani, hogy lássa a win, mint sony dualshock 3, és akkor a steam bigpicture módjával be lehet konfigolni. Kipróbálnám, de ahhoz le kéne radírozni a jelenleg jól működő DS4Windows-t, ami megint csak nem a stabilitásáról híres.
Egyébként lepörgött a Devil May Cry credits először. A játék órája szerint 5 óra 7 perc, a steam órája szerint 8 óra volt (ebből ki lehet következtetni, ha levonjátok a cutscene-eket, hányszor kellett resetelnem :idiota: ).
A későbbi részekhez képest baromi kevés mozdulat ellenére is szórakoztató volt. Az utolsó Griffon fight az egyértelmű fénypont, utána az utolsó néhány mission-re elborult az agyuk a készítőknek és olcsó eszközökkel kreáltak egy nehézség tüskét, illetve a kamera helyenként masszívan tud szabotálni. A sztori..., na az nem nagyon volt. :D
Így 17 év és 2 generáció távlatából, tudván mit indított el szvsz lehetetlen pontozni/10.
Maga a port viszont finoman szólva is lehetett volna jobb, kár hogy a Capcom inkább olcsón akarta megoldani, mint jól.
Avatar
Mekee

Hozzászólás #27835 2018.03.19. 22:44

eje75 írta:Szerintem a third person váltás konkrétan szükségszerű volt, mert a "darálás" részét a játéknak, amikor nem istenek, vagy szörnyek ellen toltad valahogy élvezetessé, látványossá kellett nekik tenni.... mert az, hogy 40 méterről láttad a karaktered, ahogy széthányta a helótákat, mint a bolond pék a lisztet szerintem minden volt, csak szórakoztató nem... kérdés persze, hogy itt 35.000-re mennyire lesz élvezetes, ahogy kettévág valakit, de amit eddig láttam jónak tűnt: agyatlan darálás, mindenféle taktikázás nélkül... kell olyan is... aki mély story-ra, és tartalomra vágyik, annak ott lesz a FC5, aztán varrhatja az ürgék herezacskójából a nagyobb lőszer táskát....
Hát a látottak alapján ez minden, csak nem élvezetes. Sokkal tagoltabb, lassabb, gow azé volt jó, mert jöttek rád tonnaszám, és daráltál, aztán jött némi levezetés, aztán dara, boss, epikusság a köbön. Primkó cucc, de mindenki tudta, ha hallotta látta. Volt egyénisége, mégha minden elemét láttuk is már előtte. No most ezt én nem látom, ahogy dani is írta, egy sony:the game, biztonságijáték, cinemafílin, áncsertid n+1 random tps. Szerintem.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #27836 2018.03.19. 23:21

megnéztem én is ezt az Annihilationt,nem volt rossz de nem lesz életem scifije, az biztos hogy nem egy igénytelen alkotás, jól ötvözi a különböző stílus elemeket, nem bonyolult, fenntartja a figyelmet de valami hiányzott belőle nekem
lement múlthéten az új Blade Runnert is, az is tetszett de a rendező előző munkája jobban adta (Arrival), szinészek hozzák a kötelezőt, a hangulat, látvány és a zene top1, a történet nekem kicsit sablonos és vontatott, sajna egyszer se kaptam fel a fejem, de ettől független minden scifi rajongónak kötelező
még a héten a The Shape of Watert tervezem
Avatar
Moby

Hozzászólás #27837 2018.03.20. 00:16

Mekee írta:Hát a látottak alapján ez minden, csak nem élvezetes. Sokkal tagoltabb, lassabb, gow azé volt jó, mert jöttek rád tonnaszám, és daráltál, aztán jött némi levezetés, aztán dara, boss, epikusság a köbön. Primkó cucc, de mindenki tudta, ha hallotta látta. Volt egyénisége, mégha minden elemét láttuk is már előtte. No most ezt én nem látom, ahogy dani is írta, egy sony:the game, biztonságijáték, cinemafílin, áncsertid n+1 random tps. Szerintem.
Büdöslófaszt. A GoW világ életében mechanikában egy egybites fosfaszlé volt, és ami továbbvitte minden pillanatban a játékot, az a következő pálya/boss/látványelem/cutscene/történés. Az itteni népek nagyja pont ugyanúgy tolta le azt a játékot, ahogy mindenki más is: 60%-ban faszt sem látott abból ami a képernyőn történt. Továbbment, azt jóvan.
Mi változott az újban? Igen ez. Ez a mostani a klasszikus értelemben nem gow, és ez nem kratos, de ennek a szériának ebben a kontextusban ez tehet a legjobbat. Az ascension már azért volt kibaszottul fáradt, mert az egyetlen dolog amit tovább tudott vinni az a kibaszott unalmas csapkorászás. Na bele is unt mindenki. De azé hiányoljuk, mer az denagyonkell, meg hiányzik.
Szakértés az van ezerrel.
Avatar
eje75

Hozzászólás #27838 2018.03.20. 01:22

Mekee írta:Hát a látottak alapján ez minden, csak nem élvezetes. Sokkal tagoltabb, lassabb, gow azé volt jó, mert jöttek rád tonnaszám, és daráltál, aztán jött némi levezetés, aztán dara, boss, epikusság a köbön. Primkó cucc, de mindenki tudta, ha hallotta látta. Volt egyénisége, mégha minden elemét láttuk is már előtte. No most ezt én nem látom, ahogy dani is írta, egy sony:the game, biztonságijáték, cinemafílin, áncsertid n+1 random tps. Szerintem.
Vágom, és elfogadom, hogy lassúnak tűnik a régihez képes de ez egy új játék, másnak KELL lennie... változni kell, mert az emberek beleunnak... minek örülnél? Az má volt, hogy az Olümposz előtt lenyomtuk a patás szörnyet nyomkodva a háromszöget... Mi legyen? A Vezúv előtt nyomjuk le a Skorpiókirályt a kört nyomkodva, vagy mi a tosz? Hát qwa unalmas lenne...Egy szériának fejlődnie kell, megújulni, különben úgy jár, mint a COD, vagy a FC... mindig ugyanaz, csak más köntösben.... hány tőle mindenki... Amennyit eddig Én láttam a videókból úgy tűnik itt az lesz, hogy jöttek rád tonnaszám, darálsz, aztán jön majd némi levezetés, aztán dara aztán majd jön valami boss.... akkor most mi a baj? A nézdahátamat vagy mi? :wilting: Hagyjuk már a régi dolgokat, jöjjön az új... Gondolom, miközben qrsz egy csajt, akkor se azon agyalsz, hogy: "bezzeg a régi...az ilyenkor már rég elélvezett... meg amikor a konyhában raktam hátulról, közben összedobott egy sajtos omlettet is :sir: "... mert akkor garantáltan lekókad a pöcsöd, és nem qrás lesz, hanem szopás: a részedről... gondolom inkább azon agyalsz közben, hogy: "bazzeg ez az új csaj: tök jól néz ki, isteni az illata, ráadásul 8 órája tolom megállás nélkül, és a frizurája még mindig tart!! " hát ez egészségesebb megközelítés nem? Hagyjuk már a régit, akit rongyosra raktunk minden lukába.... jöjjön az új! :banplz:
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #27839 2018.03.20. 07:51

Moby írta:Büdöslófaszt. A GoW világ életében mechanikában egy egybites fosfaszlé volt, és ami továbbvitte minden pillanatban a játékot, az a következő pálya/boss/látványelem/cutscene/történés. Az itteni népek nagyja pont ugyanúgy tolta le azt a játékot, ahogy mindenki más is: 60%-ban faszt sem látott abból ami a képernyőn történt. Továbbment, azt jóvan.
Mi változott az újban? Igen ez. Ez a mostani a klasszikus értelemben nem gow, és ez nem kratos, de ennek a szériának ebben a kontextusban ez tehet a legjobbat. Az ascension már azért volt kibaszottul fáradt, mert az egyetlen dolog amit tovább tudott vinni az a kibaszott unalmas csapkorászás. Na bele is unt mindenki. De azé hiányoljuk, mer az denagyonkell, meg hiányzik.
Szakértés az van ezerrel.
Ja, az Ascension tényleg csak a harchoz tudott hozzátenni, de azért volt ott baj elég. Az alja performance, a gamebreaking bugok, a végső bossfight filmmé változtatása (szemben az összes PS2-3-P-s résszel) nem tett neki jót. És az sem, hogy a spéci támadás gyorsan toltötődő/merülő lett. Egyfelől rendben volt a koncepció, hogy merje az ember (félisten) használni, és vigyázzon arra, ne üssék meg, de a gyakorlatban egy cosmó nehéz harc az exploitig spammelhető volt vele, másokban meg alig lehetett használni. Mások ezt is megcsinálták jobban. És még a kamera antijátékos kizoomolásai is idegesítőbbek voltak, mint korábban. Meg az egésznek a hard sem tett jót, mert ami Bayonettában élményfaktort adott, az itt kihozta a hibákat.

5. rendes GoW-nak (mert volt egy mobilos is) tényleg fölösleges volt, de még mindig lehetett sokkal élvezhetőbb. Szegény Tottinak nem volt igaza, amikor cikkek alapján azt gyanította, hogy csak divatfika megy.

Nekem az újjal csak az a bajom, hogy nem látom, mitől fog ütni. Mármint nem a platformrajongóknál, hanem nálam. Barlogban annyira bízom, hogy egyszer végigszaladni jobb lesz, mint az Ascension, ami nálam messze a DarkSiders alatt van. Sőt még a mechanikailag gyengécske Dante's Inferno létezése sem volt annyira indokolatlan. (A kampányról van szó még mindig.)
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #27840 2018.03.20. 07:52

eje75 írta:Egy szériának fejlődnie kell, megújulni, különben úgy jár,
Miben fog fejlődött?
Avatar
DanielT

Hozzászólás #27841 2018.03.20. 07:54

eje75 írta:Vágom, és elfogadom, hogy lassúnak tűnik a régihez képes de ez egy új játék, másnak KELL lennie... változni kell, mert az emberek beleunnak...
De hát pont az a probléma, hogy UGYANAZ lett, mint az összes Sony Exclusive: The Game! Csak most felhasználtak hozzá egy címet, ami akkoriban relatíve műfajt reformált és totál egyedi volt rengeteg eleme. Ebben most mi az új, a más, vagy az egyedi? Nem a GOW-hoz képest, hanem az_összes_ TPS akciócsapkoldához/lövöldéhez/kardozdához?
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #27842 2018.03.20. 07:55

benőmenő írta:Erre sajnos nem tudok mit mondani, mákom hogy az összes bluetooth körülöttem kompatibilis az SCP henköléssel, illetve win 8.1-et is utoljára tavaly láttam azt is iskolai gépen. Illetve így, hogy van már váltás DS4-em is, a DS3-akat végképp a PS3 mellé száműztem.
SCP-ből melyiket használtad? Van egy setup-os, friss verza, amit én idegesítőnek találtam, de hátha megoldja a problémádat.
Illetve van a régi pcsx2 fórumos, amit csak kicsomagolsz és megy. Én még a postban lévő update fájlokat sem másoltam be, mert azok nélkül is ment szépen.
Valamelyik hátha...esetleg manuálisan pair tool-al lehetne még párosítani, hogy lássa a win, mint sony dualshock 3, és akkor a steam bigpicture módjával be lehet konfigolni. Kipróbálnám, de ahhoz le kéne radírozni a jelenleg jól működő DS4Windows-t, ami megint csak nem a stabilitásáról híres.
Egyébként lepörgött a Devil May Cry credits először. A játék órája szerint 5 óra 7 perc, a steam órája szerint 8 óra volt (ebből ki lehet következtetni, ha levonjátok a cutscene-eket, hányszor kellett resetelnem :idiota: ).
A későbbi részekhez képest baromi kevés mozdulat ellenére is szórakoztató volt. Az utolsó Griffon fight az egyértelmű fénypont, utána az utolsó néhány mission-re elborult az agyuk a készítőknek és olcsó eszközökkel kreáltak egy nehézség tüskét, illetve a kamera helyenként masszívan tud szabotálni. A sztori..., na az nem nagyon volt. :D
Így 17 év és 2 generáció távlatából, tudván mit indított el szvsz lehetetlen pontozni/10.
Maga a port viszont finoman szólva is lehetett volna jobb, kár hogy a Capcom inkább olcsón akarta megoldani, mint jól.
Ja, olcsó portnak tűnik, de játszhatósággal nincs gondom (PS3-on sem volt szerintem más, már ott is lusták voltak). A kritikája jogos, de a régi portokhoz vagy a pS3-as multis kínlódásokhoz képest álom, YouTube nélkül a közönség 99%-ának fel sem tűnne, hogy nem tökéletes. Van PC-n DMC 1-3!

Az SCP-s tippeket még csekkolom este vagy holnap, kösz.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #27843 2018.03.20. 08:00

DanielT írta:Végtelen időm van, véges számú FASZA játékkal.
Jó, de nálad am űfajok fele kiesik hozzám képest. Vagy kétharmada. Az egykori DMC-s avatarod és GoW-rajongásod ellenére úgy beszélsz új Mikuláskratosról, hogy közben a PC-s Bayonettánál kijelentetted már, nem neked való az egész csapkorászás. Kisebb a merítésed. Nekem így, hogy van mellé más is, és sok régi finomság kimaradt, végtelen a szalag.

Az új Blade Runnert is mióta tervezem emgnézni, de a hossza miatt az eredeti nyelves verzió (nem egyedül) esélytelen volt moziban, a Blu-ray meg fóliásan áll a polcon hetek óta. Szerintem fél éve egy filmet sem láttam. (Viszont sorozatok csúsztak.)

Jelenleg fontosabb az, hogy fejlesszem magam, a játékok angolja ehhez kevés, azokkal csak visszafelé menne. Ezért elkezdtem a Day of the Tentacle-t fol németül, hogy nyelvet gyakoroljak játék közben.

SlickAdam! Te vagy a mi fritzünk! Mit tudnál ajánlani németezni?
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #27844 2018.03.20. 08:01

Zóanagyvarázsló írta:Miben fog fejlődött?
De először magyart kell gyakorol valami :kuss:
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #27845 2018.03.20. 08:03

DanielT írta:De hát pont az a probléma, hogy UGYANAZ lett, mint az összes Sony Exclusive: The Game! Csak most felhasználtak hozzá egy címet, ami akkoriban relatíve műfajt reformált és totál egyedi volt rengeteg eleme. Ebben most mi az új, a más, vagy az egyedi? Nem a GOW-hoz képest, hanem az_összes_ TPS akciócsapkoldához/lövöldéhez/kardozdához?
Már ahogy PS3-on játszottam a GIGAexkluzívokat a PS1-2-es darabokkal, akkor is visszalépésnek, uniformizálásnak éltem meg az új kínálatot, hiába szerettem őket. A folyamat azóta sem állt meg. Ha a kardomba nem is dőlök, külön örömködni ennek sincs okom.
Avatar
eje75

Hozzászólás #27846 2018.03.20. 08:30

DanielT írta:De hát pont az a probléma, hogy UGYANAZ lett, mint az összes Sony Exclusive: The Game! Csak most felhasználtak hozzá egy címet, ami akkoriban relatíve műfajt reformált és totál egyedi volt rengeteg eleme. Ebben most mi az új, a más, vagy az egyedi? Nem a GOW-hoz képest, hanem az_összes_ TPS akciócsapkoldához/lövöldéhez/kardozdához?
A régiben tényleg volt egyediség, de nem kell még egy olyan egyediség, hogy meg kell nyomnom a kört, mitől magától kitép egy hegyet és atomatice agyonver egy istent... ez más játék és kész... azt már láttunk és elég volt... miben lesz más? Hát mittom Én, még nem láttam az egészet, csak 10 percet belőle... de bejön a fejsze... tetszik az aprítás, meg pl. Uncsártiban nem lehetett senkit a fához szegezni baltával... azért valljuk meg, az alapok eléggé megszabják, mit lehet beletenni... Legyen Kratosnak egy jetpackje? Vagy éjjellátója? Vagy hagyja a kaszabot és fákon ugrálva lopakodjon? Vagy fogyjon el az ereje, amiket almákkal tud visszatölteni? Vagy építsen éjszakára házikót és zárkózzon be? Vagy mi?
Avatar
DanielT

Hozzászólás #27847 2018.03.20. 08:46

eje75 írta:A régiben tényleg volt egyediség, de nem kell még egy olyan egyediség, hogy meg kell nyomnom a kört, mitől magától kitép egy hegyet és atomatice agyonver egy istent... ez más játék és kész... azt már láttunk és elég volt... miben lesz más? Hát mittom Én, még nem láttam az egészet, csak 10 percet belőle... de bejön a fejsze... tetszik az aprítás, meg pl. Uncsártiban nem lehetett senkit a fához szegezni baltával... azért valljuk meg, az alapok eléggé megszabják, mit lehet beletenni... Legyen Kratosnak egy jetpackje? Vagy éjjellátója? Vagy hagyja a kaszabot és fákon ugrálva lopakodjon? Vagy fogyjon el az ereje, amiket almákkal tud visszatölteni? Vagy építsen éjszakára házikót és zárkózzon be? Vagy mi?
Hát mondjuk zombik mindenképpen legyenek benne. Aztán lehetne olyan játékmód, ahol multiban 100 kratost ledobnak egy szigetre és csak az egyik éli túl. Csomó eredeti ötletet lehetne még felhasználni ehhez a nyilvánvalóan márkanév fejéshez. :miaz:
Avatar
Botond

Hozzászólás #27848 2018.03.20. 09:41

Zóanagyvarázsló írta:Ezért elkezdtem a Day of the Tentacle-t fol németül, hogy nyelvet gyakoroljak játék közben.

SlickAdam! Te vagy a mi fritzünk! Mit tudnál ajánlani németezni?
Gothic. Én az első részt day1 toltam, és day1 csak németül volt, szóval úgy. Nagyon sokat tanultam belőle németül. Viccen kívül. Kellően tagolt és rövid párbeszédek vannak, ugyanakkor elég széles szókincset ad, de kellő mértékben adagolva. DOTT szerintem kicsit erős, ott rengeteg a poénos és hosszú párbeszéd, az kezdésnek szerintem egy új nyelven sok és túl komplex.
Kár volt bepromóznotok ezt az annihilationt, most megint teljesen ráfüggtem a netflixre, gépet be se kapcsoltam tegnap (pedig még 12 acsi hiányzik a civ6 platinázáshoz) és pörgettem vikings negyedik évadot. :)
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #27849 2018.03.20. 09:57

Zóanagyvarázsló írta:
SlickAdam! Te vagy a mi fritzünk! Mit tudnál ajánlani németezni?
en angolul es nemetül is nativ környezetben tanultam meg (angolom rosszabb, föleg az aktiv... of korsz, vagy 9 honapot voltam csak kanédiában. elötte suli & videojatekok nalam nem bizonyultak elegendönek).
enkóriában szüres filmekre / sorozatokra, keresöbe: "german". egyszerübb sorozatokat ajanlanek elöször: Family Guy, Two And a Half Men, ... no ILYESMIT (nem feltetlen ezeket... de FG jo, mert tisztan beszelnek benne)
interneten nemet oldalakat olvass! tablazatban gyüjtögesd a szavakat!
német-magyar szótár (nem tökeletes)
igeragozáshoz
egynyelvü szotar
aztan legyen telefonon is vmi szotar, hogy barmikor elöpattinthasd.
no meg legfontosabb lenne, hogy AKTIVAN hasznald a nemetet, irasban / szoban.
ja es valami nyelvkönyv se art, de talalsz online ilyesmit eleget.

nem egyszerü nem nativ környezetben... de nativban se...
Avatar
Micsu

Hozzászólás #27850 2018.03.20. 11:04

DanielT írta:Hát mondjuk zombik mindenképpen legyenek benne. Aztán lehetne olyan játékmód, ahol multiban 100 kratost ledobnak egy szigetre és csak az egyik éli túl. Csomó eredeti ötletet lehetne még felhasználni ehhez a nyilvánvalóan márkanév fejéshez. :miaz:
falonátlátás se hiányozhat, meg a sandboxosítás
Avatar
DanielT

Hozzászólás #27851 2018.03.20. 11:10

Micsu írta:falonátlátás se hiányozhat, meg a sandboxosítás
Nyilván. Legyen egy kibaszott sárga ikon a képernyőn, hogy merre menjek. Legyen MÁS mint amitől eredeti volt az... eredeti GOW. :eljen: Ja és főleg legyen 30 fps, hogy a felesleges dinamizmus és reszponzivitás is menjen a picsába, helyét átadva a nagyon fontos és MÁS cinematik fílingnek.

szerk: De hogy akkor mondjam ÉN milyenre csináltam volna: Pl ROHADT JÓ, pl euphoria engine fizikás hentelésre, ahol élvezetesen lehet szarrácsapni az ellenfeleket, szíjjel szakadnak, repül mindenük mindenfelé. A GOW féle kamerát megtartottam volna, mert csodálatos, semmihez nem fogható helyzeteket tudtak vele teremteni, amikre a mai napik emlékszem. Egyszerűen egy FEJLESZTETT GOW játékot csináltam volna, nem pedig egy butított generic TPS -t.

Ha az bűn, hogy nem tetszik ez az "új" irány, akkor bűnös vagyok, vállalom.
Avatar
arty

Hozzászólás #27852 2018.03.20. 12:51

eje75 írta:ez más játék és kész...[...]azért valljuk meg, az alapok eléggé megszabják, mit lehet beletenni...
de akkor miért nem lehetett más a főhős és más a cím?
pont az a gond, hogy kratos a fejekben mégiscsak be van skatulyázva, egy valóban MÁS játékban tiszta lappal lehetett volna indulni. (csak minek hozzák ki más névvel/karakterrel, ha gowként tizenhétszeres a preorderszám)
Avatar
eje75

Hozzászólás #27853 2018.03.20. 13:19

arty írta:de akkor miért nem lehetett más a főhős és más a cím?
pont az a gond, hogy kratos a fejekben mégiscsak be van skatulyázva, egy valóban MÁS játékban tiszta lappal lehetett volna indulni. (csak minek hozzák ki más névvel/karakterrel, ha gowként tizenhétszeres a preorderszám)
Kész... Legyőztél... Ilyen érvek alatt egyszerűen meg KELL hajolnom... Ezek után nem is értem hogy Zemeckis Róbert mért Vissza a jövőbe 2 címet adta a filmjének? Hisz az első a múltban játszódott az meg a jövőben... Átbaszás az egész... Én nem ezt vártam a filmtől... Mért nem lett "Légdeszkás fiú kalandjai az időben"? Jaj hagyjuk már... Most tényleg... Ki ment volna be arra? Senki... Ők se hülyék... Pénzt akarnak keresni... Mondjuk ez az egész diskurzus tényleg nem ér ennyit... Maradjunk annyiban hogy a Szotyi mindenkit át akar baszni, de a forumlakók lássanak át a szitán és ignorálják ezt a rókabőr fozst, és játszanak az epikus előző résszel... Én majd tolom az újat és elmesélem milyen... Hogy nektek ne kelljen szopni vele...
Avatar
Micsu

Hozzászólás #27854 2018.03.20. 13:27

eje75 írta:Kész... Legyőztél... Ilyen érvek alatt egyszerűen meg KELL hajolnom... Ezek után nem is értem hogy Zemeckis Róbert mért Vissza a jövőbe 2 címet adta a filmjének? Hisz az első a múltban játszódott az meg a jövőben... Átbaszás az egész... Én nem ezt vártam a filmtől... Mért nem lett "Légdeszkás fiú kalandjai az időben"? Jaj hagyjuk már... Most tényleg... Ki ment volna be arra? Senki... Ők se hülyék... Pénzt akarnak keresni... Mondjuk ez az egész diskurzus tényleg nem ér ennyit... Maradjunk annyiban hogy a Szotyi mindenkit át akar baszni, de a forumlakók lássanak át a szitán és ignorálják ezt a rókabőr fozst, és játszanak az epikus előző résszel... Én majd tolom az újat és elmesélem milyen... Hogy nektek ne kelljen szopni vele...
látom nagyon kell önigazolni ezt a ps4 vásárlást, létezik amúgy közepes vagy rossz sony exkluzív, vagy elbaszott gameplay meg design? mikor már ilyen 1 gombos szemét játékokat magasztaltak az egekbe azért felhúzza az ember a szemöldökét
Avatar
eje75

Hozzászólás #27855 2018.03.20. 14:18

Micsu írta:látom nagyon kell önigazolni ezt a ps4 vásárlást, létezik amúgy közepes vagy rossz sony exkluzív, vagy elbaszott gameplay meg design? mikor már ilyen 1 gombos szemét játékokat magasztaltak az egekbe azért felhúzza az ember a szemöldökét
Ááá... Ördögöt...valamit felreértesz... Nem védem a játékot, hisz még nem is toltam, lehet hogy xar lesz...Csak nem értettem mások véleményét miért sírnak a régi játék után hisz még ők se tolták az ujjat... El mondták mi az aggodalmuk és én is elmondtam nekem mi a véleményem... Ezzel nincs gond...Olyan hogy Sony exkluzív nálam nem létezik.. Csak jó meg rossz játék... Hogy min jött ki az mind1... Most éppen olyan játékok érdekeltek amik nincsennek PC-n.. Ezért konzolt kellett vennem és jól tettem mert qwa jó cuccokat tudok tolni és a Nioh-ról sikerült lejönnöm a PS segítségével.. ...Ennyi.. . .. Egyébként szívesen meghallgatom más véleményét és tiszteletben tartom azt, hiszen a vélemény egy egyedi dolog, és tudom hogy mindenkinek más a jó...De más véleménye engem egyáltalán nem befolyásol a döntésemben....Ahogy nyilván másokat sem az én véleményem...Csak dumcsizunk nem véd senki semmit... Önigazolásra meg végképp nincs szükségem, ha valamit döntök és az szar akkor eldobom és kezdem elölről... Nem önigazolgatok
Avatar
Micsu

Hozzászólás #27856 2018.03.20. 14:40

eje75 írta:Ááá... Ördögöt...valamit felreértesz... Nem védem a játékot, hisz még nem is toltam, lehet hogy xar lesz...Csak nem értettem mások véleményét miért sírnak a régi játék után hisz még ők se tolták az ujjat... El mondták mi az aggodalmuk és én is elmondtam nekem mi a véleményem... Ezzel nincs gond...Olyan hogy Sony exkluzív nálam nem létezik.. Csak jó meg rossz játék... Hogy min jött ki az mind1... Most éppen olyan játékok érdekeltek amik nincsennek PC-n.. Ezért konzolt kellett vennem és jól tettem mert qwa jó cuccokat tudok tolni és a Nioh-ról sikerült lejönnöm a PS segítségével.. ...Ennyi.. . .. Egyébként szívesen meghallgatom más véleményét és tiszteletben tartom azt, hiszen a vélemény egy egyedi dolog, és tudom hogy mindenkinek más a jó...De más véleménye engem egyáltalán nem befolyásol a döntésemben....Ahogy nyilván másokat sem az én véleményem...Csak dumcsizunk nem véd senki semmit... Önigazolásra meg végképp nincs szükségem, ha valamit döntök és az szar akkor eldobom és kezdem elölről... Nem önigazolgatok
itt a sírás abból fakadt hogy ez már nem az a gow amit a régi gamerek megszoktak gowként, főleg a ps2es eraban, én utoljára a 3.at nyomtam, én az ascensionra se voltam kíváncsi, és DTnek tényleg igaza van abban hogy minden 2. blockbustert 1 kaptafára kell készíteni mert az a divat éppen, legszörnyűbb ebben az ubisoft
az biztos hogy a ps4el jártál a legjobban ilyen szempontból mert arra tényleg vannak minőségi cuccokat amik másra nincsenek, nameg persze aki szereti annak ott a nincsendo is
Avatar
Botond

Hozzászólás #27857 2018.03.20. 15:29

Micsu írta:legszörnyűbb ebben az ubisoft
Nem is igaz, idén télen jön az anno1800! Meg egy igazi eredeti megismételhetetlen Forza horizon klón, a The Crew és ráadásul rögtön a 2. résszel! :D
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #27858 2018.03.20. 15:55

Abban egyet értek, hogy 4 nagygépes + 2 kézikonzolos játék után unalmas lett volna ugyanazzal a főszereplővel, ugyanabban a mitológiában, a láncoskarddal végig 3xnégyzet, majd háromszög kombózni mégegyszer, de simán választhattak volna új főhőst, új emblematikus fegyverrel, egy másik többistenes szettinggel.
A legnagyobb bajom továbbra is a klausztrofób kamera. H&S, vagy character action játékba ezt most miért?
A resiben oké, egy horror játékban ne tudjál benézni a sarkon túlra. A Hellblade-ben is megvan a maga funkciója, hiszen az elmebajos kislányon a fókusz (és a büdzsé nagyobbik része). A Last of Us-ban is volt sunyulós rész, de ott is a karakterekre volt felhúzva az egész játék, így érthető miért van ott a kamera, ahol. Kratos egy akkora seggfej, hogy soha nem igényelt bővebb karakterleírást, mint hogy mérges és szétver mindent és mindenkit.
De aki játszott valamilyen brawler harcrendszerű játékkal, annak biztos fel fog tűnni, hogy a Ninja Theory-s DmC-ben, az Enslaved-ben, a Batman Arkham játékokban, a Souls játékokban, de még a Ryse: Son of Rome-ban sem végig a karakter lapockáját fikcírozzuk, vagy legalább nagyobb akció közben eltávolodik a kamera.
Az eddig látottak alapján a Santa Monica nem jutott el ideáig, és már azt a pár percet is szenvedés volt végignézni, ahogy a kamera egy Panzerkampfwagen VIII-as kecsességével követi az akciót.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #27859 2018.03.20. 16:33

benőmenő írta:Abban egyet értek, hogy 4 nagygépes + 2 kézikonzolos játék után unalmas lett volna ugyanazzal a főszereplővel, ugyanabban a mitológiában, a láncoskarddal végig 3xnégyzet, majd háromszög kombózni mégegyszer, de simán választhattak volna új főhőst, új emblematikus fegyverrel, egy másik többistenes szettinggel.
A legnagyobb bajom továbbra is a klausztrofób kamera. H&S, vagy character action játékba ezt most miért?
A resiben oké, egy horror játékban ne tudjál benézni a sarkon túlra. A Hellblade-ben is megvan a maga funkciója, hiszen az elmebajos kislányon a fókusz (és a büdzsé nagyobbik része). A Last of Us-ban is volt sunyulós rész, de ott is a karakterekre volt felhúzva az egész játék, így érthető miért van ott a kamera, ahol. Kratos egy akkora seggfej, hogy soha nem igényelt bővebb karakterleírást, mint hogy mérges és szétver mindent és mindenkit.
De aki játszott valamilyen brawler harcrendszerű játékkal, annak biztos fel fog tűnni, hogy a Ninja Theory-s DmC-ben, az Enslaved-ben, a Batman Arkham játékokban, a Souls játékokban, de még a Ryse: Son of Rome-ban sem végig a karakter lapockáját fikcírozzuk, vagy legalább nagyobb akció közben eltávolodik a kamera.
Az eddig látottak alapján a Santa Monica nem jutott el ideáig, és már azt a pár percet is szenvedés volt végignézni, ahogy a kamera egy Panzerkampfwagen VIII-as kecsességével követi az akciót.
lehetett volna belőle rtst is csinálni mint a halobol :P
sztem a 3. résszel be kellett volna fejezni a szériát és csókolom, a toppon
Avatar
DanielT

Hozzászólás #27860 2018.03.20. 19:06

Sea of Thieves launcholt, Twitchen 219 ezer néző épp.

1 hét múlva nem lesz 20k se. Énszótam!

Jövök majd az eredménnyel next week.

Vissza: “Leáldozott.hu”