A PC-s játékoknak leáldozott

A Leáldtopik új otthona
Avatar
deep

Hozzászólás #27511 2018.03.04. 17:28

Moby írta:Beléptem megnézni.
Pontiff Sulyvahn rarityje ÖTVENÖT százalék. LEL
Oké, nem minden félhülye tolja végig, de még a kutyáik is.
Mínusz leáld és ismeretségi köre :P
Azt felejtetted el, hogy ez a sorozat 3. része. Aki megvette, kb. tudta mire számíthat. Na most EZEKNEK a fele adta fel. Számold bele azokat a millókat, akik eleve meg se próbálták, feladták, mielőtt elkezdték volna.
Avatar
Necro

Hozzászólás #27512 2018.03.04. 18:32

Ha valaki csak annyit tud hogy hogy kell summonolni már nem fog a nehézség miatt lepattanni semmiről.
Avatar
Moby

Hozzászólás #27513 2018.03.04. 19:40

deep írta:Azt felejtetted el, hogy ez a sorozat 3. része. Aki megvette, kb. tudta mire számíthat. Na most EZEKNEK a fele adta fel. Számold bele azokat a millókat, akik eleve meg se próbálták, feladták, mielőtt elkezdték volna.
Többet adtak el belőle jóval, mint előtte bármelyikből. Hogyan tudták, hogy mire számíthatnak? 2016 májusában volt valami 3mill eladott példány. Ez mostanra lehet 6-7 simán. Kb mint a zelda.
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #27514 2018.03.04. 20:13

Ez a Blood&Wine főbossz harc egy éc. Egy az egyben a Castlevania: Lords of Shadow dlc főgenya. Csak itt még megspékelték azzal, hogy ha meghalsz a 3 felvonás bármelyikén kezdheted az elnyomhatatlan cutscene legelejéről. :wilting:
Oké, legyen zuppa-tight hácé, de ahhoz akkor a harcrendszernek is úgy kéne működnie.
Hiba volt az egész újrajátszás, kifejezetten megutáltam így a végére. :(
Avatar
deep

Hozzászólás #27515 2018.03.04. 20:21

Moby írta:Többet adtak el belőle jóval, mint előtte bármelyikből. Hogyan tudták, hogy mire számíthatnak? 2016 májusában volt valami 3mill eladott példány. Ez mostanra lehet 6-7 simán. Kb mint a zelda.
Ok, akkor das = viva pinata...
Avatar
Botond

Hozzászólás #27516 2018.03.04. 20:45

Ma én is konzol napot tartottam, új lakásban végre helyére került a 4k tv, szóval összeraktam az Xboxot is, lányok nyomták is a just dance partit, aztán a srácok a kinect adventurest! Konzolpowa!
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #27517 2018.03.04. 20:59

nagyon menö ez a just dance mostanaban... khmmm-khmmm :ravasz1: :kuss:
Avatar
Botond

Hozzászólás #27518 2018.03.04. 21:27

SlickAdam írta:nagyon menö ez a just dance mostanaban... khmmm-khmmm :ravasz1: :kuss:
Most értek ebbe a korba a lányok. 8-9-10 évesek, már van sikerélmény, a zene is érdekli őket, lehet csapatosan csinálni, pörgetik is ezerrel. :) Fiammal mi meg toljuk a kinect adventurest. Még pár év és mehet a kinect star wars is! :)
Avatar
eje75

Hozzászólás #27519 2018.03.04. 21:31

Botond írta:Ma én is konzol napot tartottam, új lakásban végre helyére került a 4k tv, szóval összeraktam az Xboxot is, lányok nyomták is a just dance partit, aztán a srácok a kinect adventurest! Konzolpowa!
Milyet vettél? Én is agyalok, de nem nagyon találtam jót eddig 500e alatt...annyit meg nem adok egy TV-ért...egy biztos LG-m nem lesz soha többé az életben, OLED ide-vagy oda...
Avatar
DanielT

Hozzászólás #27520 2018.03.04. 21:40

És ez szinte már nem is tűnik hülyeségnek... Gondolom a PSN account+store kezelésre ki se terjed. :idiota:

Kép
Avatar
DanielT

Hozzászólás #27521 2018.03.04. 21:43

benőmenő írta:Ez a Blood&Wine főbossz harc egy éc. Egy az egyben a Castlevania: Lords of Shadow dlc főgenya. Csak itt még megspékelték azzal, hogy ha meghalsz a 3 felvonás bármelyikén kezdheted az elnyomhatatlan cutscene legelejéről. :wilting:
Oké, legyen zuppa-tight hácé, de ahhoz akkor a harcrendszernek is úgy kéne működnie.
Hiba volt az egész újrajátszás, kifejezetten megutáltam így a végére. :(
Még csak belekezdtem a DLC-k be, de csak alig. Nem nagyon vágyom rá, de ezek szerint nem is feltétlen szükséges. Teljesen komplett nekem a W3 élmény, nem akarom megmérgezni.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #27522 2018.03.04. 21:45

Moby írta:Többet adtak el belőle jóval, mint előtte bármelyikből. Hogyan tudták, hogy mire számíthatnak? 2016 májusában volt valami 3mill eladott példány. Ez mostanra lehet 6-7 simán. Kb mint a zelda.
A Pontiff példát nem is értem, hogy hol releváns. Elsőre vertem agyon.

Szerintem a Taurus demon kb 40x nehezebb volt a DS1-ben.

A DS3 alapból egy ultra streamlined élmény, nem is mérhető a VÉRHARDCORE Zeldához.
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #27523 2018.03.04. 21:53

DanielT írta:A Pontiff példát nem is értem, hogy hol releváns. Elsőre vertem agyon.

Szerintem a Taurus demon kb 40x nehezebb volt a DS1-ben.
A Taurus demon példát nem is értem, hogy hol releváns. Elsőre vertem agyon. :banplz:
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #27524 2018.03.04. 21:53

DanielT írta:Még csak belekezdtem a DLC-k be, de csak alig. Nem nagyon vágyom rá, de ezek szerint nem is feltétlen szükséges. Teljesen komplett nekem a W3 élmény, nem akarom megmérgezni.
A nagy sirámom után harmadjára lenyomtam, mint a bélyeget. :D
Végülis nem lett ez rosszabb, mint az alapjáték, sőt! A térképre toussaintett ( :idiota: ) kérdőjelek, mostmár szinte mindig kapcsolódnak egy mellék-küldetéslánchoz, csak ez már nem igazán tudott segíteni 171. óránál. Ott lett elszabva az elejétől kezdve, hogy ópenwörldöt csináltak a jól bevált fejezetek helyett.

Hogy egy boss milyen nehéz az relatív. O&S elsőre a taknyukon lett végighúzva, a nehezebbik sorrendben, míg pl. a szánalomhegy Iron golemmel egy hétig szenvedtem.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #27525 2018.03.04. 21:58

SlickAdam írta:A Taurus demon példát nem is értem, hogy hol releváns. Elsőre vertem agyon. :banplz:
:mf2:
Avatar
arty

Hozzászólás #27526 2018.03.04. 22:00

Moby írta:Beléptem megnézni.
Pontiff Sulyvahn rarityje ÖTVENÖT százalék. LEL
Oké, nem minden félhülye tolja végig, de még a kutyáik is.
Mínusz leáld és ismeretségi köre :P
eleve azért magas a százalék, mer' meg se veszik a legtöbben, mer' minek (túlnehéz)
ezekután aki megveszi, 55%-ban letolja...

majd ha a gold/plus miatt minden "félhülyének" meglesz (mint most a bloodborne), azután nézz arányokat... (bár nemtom h a százalékba csak akkor számít-e bele, ha vki legaláb el is indítja?)
Avatar
arty

Hozzászólás #27527 2018.03.04. 22:04

eje75 írta:Milyet vettél? Én is agyalok, de nem nagyon találtam jót eddig 500e alatt...annyit meg nem adok egy TV-ért...egy biztos LG-m nem lesz soha többé az életben, OLED ide-vagy oda...
499.999.-

(lg mivel bántott meg?)
Avatar
eje75

Hozzászólás #27528 2018.03.04. 22:06

arty írta:499.999.-

(lg mivel bántott meg?)
A TV-vel, amit megvettem tőlük... :banplz: Jó...aláírom...ezek tényleg jók... de baromi drága, nekem egy TV nem ér ennyit.... TV-t úgy se nézek...
Avatar
arty

Hozzászólás #27529 2018.03.04. 22:08

eje75 írta:A TV-vel, amit megvettem tőlük... :banplz:
leégett? vagy durvább? pl impulzusvásároltál valami ipst? :P
Avatar
Botond

Hozzászólás #27530 2018.03.04. 22:11

eje75 írta:Milyet vettél? Én is agyalok, de nem nagyon találtam jót eddig 500e alatt...annyit meg nem adok egy TV-ért...egy biztos LG-m nem lesz soha többé az életben, OLED ide-vagy oda...
Lakást vettem újat, nem Tvt. Az a régi, jól bevált 6900as samu. :) Ahogy az x360 is a régi, jól bevált darab. Mindig elkap a vágy, hogy vegyek egy x1et, aztán rájövök, hogy minek? Én nem tolok rajta semmit, a kölkök meg ~95%ban kinecteznek...
Avatar
Moby

Hozzászólás #27531 2018.03.04. 23:22

arty írta:eleve azért magas a százalék, mer' meg se veszik a legtöbben, mer' minek (túlnehéz)
ezekután aki megveszi, 55%-ban letolja...

majd ha a gold/plus miatt minden "félhülyének" meglesz (mint most a bloodborne), azután nézz arányokat... (bár nemtom h a százalékba csak akkor számít-e bele, ha vki legaláb el is indítja?)
Milliókról beszélünk. Olyan millióktól, akinek a fele is sok millió. Ők a kiválasztottak. Az ultrahácé felső...felső őtmillió :idiota:
Kint ment a pörgés? Geszkonyon? Ránéztem. 58%.
Tudom-tudom, ez is simaliba. Bezzeg a Taurus Demon*!
:banplz:


/akit még én is szétbasztam elsőre, bár gondolom mákom volt. Mondjuk geszkonyt is, szal ez most mintavételnek nem jó, de ebrietast pl századszorra se.
Avatar
eje75

Hozzászólás #27532 2018.03.04. 23:29

Botond írta:Lakást vettem újat, nem Tvt. Az a régi, jól bevált 6900as samu. :) Ahogy az x360 is a régi, jól bevált darab. Mindig elkap a vágy, hogy vegyek egy x1et, aztán rájövök, hogy minek? Én nem tolok rajta semmit, a kölkök meg ~95%ban kinecteznek...
jaaaaa... félreértettelek sry... eddig nem vágytam 4K-s TV-re, de elkezdtem nézni az Altered Carbon-t 4K-ban, és rájöttem, hogy 1080p-t már nem akarok többé nézni az életben. Úgyhogy most keresek egy normális darabot... X1? Minek? Van PC-d...az X1 egy xar PC...
Avatar
Moby

Hozzászólás #27533 2018.03.05. 00:05

Szerintem az ipad mini volt az utolsó apple eszköz a házban, még ezer éve. Pár hete vettem egy 17-es, totál mezitlábas ipadet, böngészni meg netflixezni. Sokat nem használom. Azóta asszem 1x töltöttem.
De hogy ezt így hogy?
Spoiler
Kép
Avatar
Botond

Hozzászólás #27534 2018.03.05. 06:24

eje75 írta:jaaaaa... félreértettelek sry... eddig nem vágytam 4K-s TV-re, de elkezdtem nézni az Altered Carbon-t 4K-ban, és rájöttem, hogy 1080p-t már nem akarok többé nézni az életben. Úgyhogy most keresek egy normális darabot... X1? Minek? Van PC-d...az X1 egy xar PC...
Gyerekeknek. Ha lenne rá normális kinectes tartalom. 360 már a dashboarddal is küzd, annyira gyenge HW. :(
Avatar
arty

Hozzászólás #27535 2018.03.05. 12:37

eje75 írta:jaaaaa... félreértettelek sry... eddig nem vágytam 4K-s TV-re, de elkezdtem nézni az Altered Carbon-t 4K-ban, és rájöttem, hogy 1080p-t már nem akarok többé nézni az életben. Úgyhogy most keresek egy normális darabot... X1? Minek? Van PC-d...az X1 egy xar PC...
ha az lg-t kizárod, eléggé megszívatod magad... (pl edigitalon lg 470k, sony 720k - ezek a legolcsóbb 4k-s oledek. felteszem elcédé nem opcio, legalábbis remélem, az 500k-s limit alapján....)
Avatar
eje75

Hozzászólás #27536 2018.03.05. 20:49

arty írta:ha az lg-t kizárod, eléggé megszívatod magad...
Tudom, tudom.... igazad van....de az LG-ről jelenleg a pocsék kinézetű, szaggató menü jut eszembe, meg a végtelen fájdalom a kezelése közben... Szerintem az OLED nekem nem annyira fontos...tudom, hogy az AZ ÚT... de engem jelenleg az OLED hidegen hagy...
Avatar
eje75

Hozzászólás #27537 2018.03.05. 21:10

Mondjuk Soltész Rezső szerint ez jó TV... 390e...ez nálam a maximum....
Avatar
arty

Hozzászólás #27538 2018.03.05. 21:22

https://www.pcgamesn.com/forsaken-ex/forsaken-ex-first-screenshots

a voodoo1en/-re anno heti szinten jöttek állejtősebbnél állejtősebb cuccok, az egyik héten pedig ez (itt fent, a linken!) jött... és most újra jön :)

turok1 is nagyon tetszetős remaket kapott, bízok benne, hogy ez is méltó módon eleveníti majd fel az emlékeket.
és egyszer talán mindkettővel játszok is ....

sfkjgh4uh566fo.jpg

egyébként egyáltalán nem öregedtek jól ezen korszak játékai, pláne nem valami szépek óriásfelbontásban, KIVÉVE amiket megdolgoz a nosztalgiafaktor (ki melyiket játszott...)
Avatar
arty

Hozzászólás #27539 2018.03.05. 21:40

eje75 írta:Tudom, tudom.... igazad van....de az LG-ről jelenleg a pocsék kinézetű, szaggató menü jut eszembe, meg a végtelen fájdalom a kezelése közben... Szerintem az OLED nekem nem annyira fontos...tudom, hogy az AZ ÚT... de engem jelenleg az OLED hidegen hagy...
no, asszem én most csak hátradőlök és hagyom, hogy széttépjenek a többiek ... :D

Spoiler
+esgén írtam egy mostani lg-oled tulajnak, hogy írjon pár szót a webosről. tudom, nem kértél rá, de próbállak megóni egy újabb súlyos hibától ;) ne hidd, hogy a samu-sony-pana trióval sokkal jobban tudsz járni... samu qledemen pl a youtube appban néha nem lehet navigálni, tv-t újra kell indítani - mert bejön az app felett egy másik "ablak" (amit nem is igazán látsz) és az van fokuszban és abban navigálsz... sonytv havernak van, ő a webos helyett droiddal szopik 2 éve, a pana meg... japó... ütöm a fejem a falba a kretén logikától, support anno 1 évig se volt (de most nyilván mások már, ühüm ;) )
Avatar
DanielT

Hozzászólás #27540 2018.03.05. 21:42

arty írta:https://www.pcgamesn.com/forsaken-ex/forsaken-ex-first-screenshots

a voodoo1en/-re anno heti szinten jöttek állejtősebbnél állejtősebb cuccok, az egyik héten pedig ez (itt fent, a linken!) jött... és most újra jön :)

turok1 is nagyon tetszetős remaket kapott, bízok benne, hogy ez is méltó módon eleveníti majd fel az emlékeket.
és egyszer talán mindkettővel játszok is ....

sfkjgh4uh566fo.jpg

egyébként egyáltalán nem öregedtek jól ezen korszak játékai, pláne nem valami szépek óriásfelbontásban, KIVÉVE amiket megdolgoz a nosztalgiafaktor (ki melyiket játszott...)
Ezektől a fényektől lekarmoltam az arcom annak idején! :eljen:
Avatar
Moby

Hozzászólás #27541 2018.03.05. 23:52

arty írta:no, asszem én most csak hátradőlök és hagyom, hogy széttépjenek a többiek ... :D

Spoiler
+esgén írtam egy mostani lg-oled tulajnak, hogy írjon pár szót a webosről. tudom, nem kértél rá, de próbállak megóni egy újabb súlyos hibától ;) ne hidd, hogy a samu-sony-pana trióval sokkal jobban tudsz járni... samu qledemen pl a youtube appban néha nem lehet navigálni, tv-t újra kell indítani - mert bejön az app felett egy másik "ablak" (amit nem is igazán látsz) és az van fokuszban és abban navigálsz... sonytv havernak van, ő a webos helyett droiddal szopik 2 éve, a pana meg... japó... ütöm a fejem a falba a kretén logikától, support anno 1 évig se volt (de most nyilván mások már, ühüm ;) )
Kettő dolgot használok webos-en: netflix, plex. Mindkető csodálatosan működik. Semmi bajom mamár a webos-el, pedig régen utáltam mint a szar. Csak az a kurva ips...az megbocsájthatatlan.
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #27542 2018.03.06. 07:06

az immaron ca. 3 eves OLED-ünkben is WebOS vanik. annyi a baja, hogy lassu, mint a szar (ez gondolom ujabbakban mar nem gond... ennyire legalabbis). amugy semmi gond nincs vele. mediat jol jacca, Amazon / Netflix is jol suhan, ... söt, neha meg YT-ot is nezek rajta. mas meg a kutyat se...
Avatar
arty

Hozzászólás #27543 2018.03.06. 08:11

partizan182 #20110 válasz privát tegnap, 22:08

B7 van, de belsőben mind ugyanaz. Jó nagyon sztem, gyors, mindent tud, bár a benetválasztón kívül keveset interaktálok vele. Korábbi eg910-hez képest ég és föld, na az akadozott mint a kurvaisten, gondolom a mai olcsóbb modellekben ugyanaz a kétmagos SOC lehet, azt el is hiszem hogy sír miatta a nép. Bár a bementválasztó pár másodperces lagját ott is elviseltem :)

Két sirámom van csak:
- Netflix appban nem lehet a feliratokat formázni, hdr alatt kicsit túl világosak defaulton
- belső lejátszója nem viszi a Dolby TrueHD formátumot
Avatar
DanielT

Hozzászólás #27544 2018.03.06. 09:00

Boldig szülinapot Zó! :)
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #27545 2018.03.06. 13:03

Tegnap lepörgött a Farwell epizódja a Life is Strange-nek. Rivjú helyett, inkább egy gifet rakok. Eddig ez kedvenc új franchise a generációban.
23MB-os gif:
Spoiler
Kép
Ha már úgyis egy hét múlva DMC HD Collection, pont a tavaszi szünetünkre időzítva. :buck:

És végül, de nem utolsó sorban: füled érjen bokádig, Zó! :integet2:
Avatar
Micsu

Hozzászólás #27546 2018.03.06. 15:18

HBD Zónak ;)
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #27547 2018.03.06. 15:36

a zisten éltessen soká É Zó! :pias:
Avatar
Moby

Hozzászólás #27548 2018.03.06. 15:40

Isten éltessen Zó!
Avatar
Botond

Hozzászólás #27549 2018.03.06. 16:27

Boldog Zó napot mindenkinek!
Avatar
DanielT

Hozzászólás #27550 2018.03.07. 07:52

Tegnap megint ment Deeppel a BB, egyre jobban tetszik még neki is. A fő probléma a gótgenny helyek túltolása az elején, az új területek már frankók nagyon. És brutális mennyi van elrejtve.. hatalmas, full pálya nyílhat a legapróbb kis sarokból, teljesen opcionálisan.

Emiatt támaszkodunk némi írásos segítségre, hogy mindent lássunk.

Ja és még crypticebb minden történet, NPC, stb része mint a Soulsoknak, ez mondjuk nem hiányzott. SZART SE értek kb mi van, a legalapabb basic infókon kívül. A tárgyleírások még cifrábban és idiótább nyelven vannak fogalmazva, óangol és egyéb sose látott szavakkal.
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #27551 2018.03.07. 09:01

DanielT írta:Ja és még crypticebb minden történet, NPC, stb része mint a Soulsoknak, ez mondjuk nem hiányzott. SZART SE értek kb mi van, a legalapabb basic infókon kívül. A tárgyleírások még cifrábban és idiótább nyelven vannak fogalmazva, óangol és egyéb sose látott szavakkal.
es ez igy van jol :nezze:
Avatar
arty

Hozzászólás #27552 2018.03.07. 09:58

lehet, hogy veszek egy prót énis... másodszor se sikerült megszervizelni a fat ps4em (hdmi be-bevillódzik), második szervizesnél is perfekt volt 12 órás teszten keresztül, de hiába: nálam vagy kép sincs vagy villogás.... (10 kábel, 2 tv/8 hdmi bemenete, switcher, hdmi erősítő - volt minden, minden hiába)

a fat a legtetszetősebb gép ever, nekem, de sajna mára csak garitlan gépek vannak és most eléggé parázok h szétmenne a cucc, így csak új jöhet szóba - nade 70-75 ezerért slim, amin ráadásul a nekem szinte elengedhetetlen optikai kiemnet sincs vs. 90-100k -ért van pró is, akár 2 év garival is? gyász :( még nem döntöttem, de érik.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #27553 2018.03.07. 10:11

arty írta:lehet, hogy veszek egy prót énis... másodszor se sikerült megszervizelni a fat ps4em (hdmi be-bevillódzik), második szervizesnél is perfekt volt 12 órás teszten keresztül, de hiába: nálam vagy kép sincs vagy villogás.... (10 kábel, 2 tv/8 hdmi bemenete, switcher, hdmi erősítő - volt minden, minden hiába)

a fat a legtetszetősebb gép ever, nekem, de sajna mára csak garitlan gépek vannak és most eléggé parázok h szétmenne a cucc, így csak új jöhet szóba - nade 70-75 ezerért slim, amin ráadásul a nekem szinte elengedhetetlen optikai kiemnet sincs vs. 90-100k -ért van pró is, akár 2 év garival is? gyász :( még nem döntöttem, de érik.
Egyfelől nem értem, hogy hogy lehet kérdés, szar hardvert (minden téren) lecserélni egy jobbra. Másfelől hogy lehet egyáltalán kérdés, hogy támogasd -e ezt az alávaló félgenerációs pécésedést!? :ravasz1:

Spoiler
Vegyed. Ma. Mert az soha nem volt kérdés, hogy rövid az élet és kevés a hobbi ahhoz, hogy ne használd ki a lehetőségeket amivel jobbá teheted az élményt.

A Bloodborne-t is az mentette meg nekem, hogy nem esik 13 frémre, hanem legalább tartja a 30-at, ha szar pacinggel is.
Avatar
arty

Hozzászólás #27554 2018.03.07. 10:42

DanielT írta:Egyfelől nem értem, hogy hogy lehet kérdés, szar hardvert (minden téren) lecserélni egy jobbra. Másfelől hogy lehet egyáltalán kérdés, hogy támogasd -e ezt az alávaló félgenerációs pécésedést!? :ravasz1:
az soha nem volt kérdés, hogy rövid az élet és kevés a hobbi ahhoz, hogy ne használd ki a lehetőségeket amivel jobbá teheted az élményt.
A Bloodborne-t is az mentette meg nekem, hogy nem esik 13 frémre, hanem legalább tartja a 30-at, ha szar pacinggel is.[/spoiler]
fhd kijelzőm van.
boost mode on/off? pro mode?
supersampling on/off?
játékon belül perf/gfx mode?
mikor lesz (legalább) stabil 30 frémem?
kicseszett pc. ettől nem lett/lesz jobb az élményem.
nem-prón ez nincs, az még "konzol", valahol, mélyen :/ persze oké, van elbaszott, szaggatós játék ott (is) bőven, talán több is, mint a prón - de ott legalább nem kell bencsmárkolni érte/ellene ;)

a slim árát sokallom (prohoz képest - aránytalan, a pro elég korrekt árakon megy a teljesítményéhez képest - szvsz!), és mivel a sony elbaszott gépéből képtelen kijönni hdmin a többcsatornás hang (nem ismeri fel az erősítőm 5.1/7.1-nek és ps3al ellentétben NINCS manuális beállítási lehetőség), optikára vagyok/voltam kárhoztatva - csakhogy az a slimen nincs már. WTF?
szal nagyon fájdalmas a döntés, nem véletlen nincs fél éve gépem és szenvedek ezzel a fossal... (ami amugy szintén eléggé szériahiba, mármint a hdmi enkoder csip halála...)

moby! rémlik, hogy neked is be-bevillog a géped képe. szvsz gariztasd, amig le nem pörög az egy év :( nálam is gariidőben kezdte, nem intéztem, súlyosbodott.... :(
Avatar
DanielT

Hozzászólás #27555 2018.03.07. 10:57

arty írta:fhd kijelzőm van.
boost mode on/off? pro mode?
supersampling on/off?
játékon belül perf/gfx mode?
mikor lesz (legalább) stabil 30 frémem?
kicseszett pc. ettől nem lett/lesz jobb az élményem.
nem-prón ez nincs, az még "konzol", valahol, mélyen :/ persze oké, van elbaszott, szaggatós játék ott (is) bőven, talán több is, mint a prón - de ott legalább nem kell bencsmárkolni érte/ellene ;)

a slim árát sokallom (prohoz képest - aránytalan, a pro elég korrekt árakon megy a teljesítményéhez képest - szvsz!), és mivel a sony elbaszott gépéből képtelen kijönni hdmin a többcsatornás hang (nem ismeri fel az erősítőm 5.1/7.1-nek és ps3al ellentétben NINCS manuális beállítási lehetőség), optikára vagyok/voltam kárhoztatva - csakhogy az a slimen nincs már. WTF?
szal nagyon fájdalmas a döntés, nem véletlen nincs fél éve gépem és szenvedek ezzel a fossal... (ami amugy szintén eléggé szériahiba, mármint a hdmi enkoder csip halála...)

moby! rémlik, hogy neked is be-bevillog a géped képe. szvsz gariztasd, amig le nem pörög az egy év :( nálam is gariidőben kezdte, nem intéztem, súlyosbodott.... :(
Nekem is FHD kijelzőm van, ahogy azt tudod jól. A boost mode a lényeg. VE-GYED. Nem olyan bonyolult dolog ez. Aztán várjuk a BB kalandjaidat! :idiota:
Avatar
Mekee

Hozzászólás #27556 2018.03.07. 11:00

arty írta:lehet, hogy veszek egy prót énis... másodszor se sikerült megszervizelni a fat ps4em (hdmi be-bevillódzik), második szervizesnél is perfekt volt 12 órás teszten keresztül, de hiába: nálam vagy kép sincs vagy villogás.... (10 kábel, 2 tv/8 hdmi bemenete, switcher, hdmi erősítő - volt minden, minden hiába)

a fat a legtetszetősebb gép ever, nekem, de sajna mára csak garitlan gépek vannak és most eléggé parázok h szétmenne a cucc, így csak új jöhet szóba - nade 70-75 ezerért slim, amin ráadásul a nekem szinte elengedhetetlen optikai kiemnet sincs vs. 90-100k -ért van pró is, akár 2 év garival is? gyász :( még nem döntöttem, de érik.
Biztos hátteret, vagy ami mégrosszabb, témát cseréltél vszinű.
Avatar
Botond

Hozzászólás #27557 2018.03.07. 11:22

DanielT írta:Egyfelől nem értem, hogy hogy lehet kérdés, szar hardvert (minden téren) lecserélni egy jobbra. Másfelől hogy lehet egyáltalán kérdés, hogy támogasd -e ezt az alávaló félgenerációs pécésedést!? :ravasz1:

Spoiler
Vegyed. Ma. Mert az soha nem volt kérdés, hogy rövid az élet és kevés a hobbi ahhoz, hogy ne használd ki a lehetőségeket amivel jobbá teheted az élményt.

A Bloodborne-t is az mentette meg nekem, hogy nem esik 13 frémre, hanem legalább tartja a 30-at, ha szar pacinggel is.
30 fps?! HOVA tud satnyulni ez a világ?! Mi a következő lépés? Guminő?! Alkoholmentes sör?!
Avatar
Botond

Hozzászólás #27558 2018.03.07. 11:23

Mekee írta:Biztos hátteret, vagy ami mégrosszabb, témát cseréltél vszinű.
Na, végre egy expert! :eljen:
Avatar
Botond

Hozzászólás #27559 2018.03.07. 11:30

Moby írta:A szwiccsrulezzel asszem kimaxoltátok az igénytelenkedést az idei évre. A 1060 meg a nintendó az faszaság, nade a box, aaaz megrokkan :DDD
Ez kész :DD
Emlékeztetőül. Idei év igénytelenségi kimaxolása 30 frém alatt viszonylag hamar bekövetkezik, nem is kell novemberig várni. :o
Avatar
DanielT

Hozzászólás #27560 2018.03.07. 12:14

Hinnye!

phpBB [media]
Avatar
Micsu

Hozzászólás #27561 2018.03.07. 13:16

Botond írta:Emlékeztetőül. Idei év igénytelenségi kimaxolása 30 frém alatt viszonylag hamar bekövetkezik, nem is kell novemberig várni. :o
nah mondjuk te a minecrafton kívül nyomsz valamit fix60an pcn az über 4k moncsidon? :D
Avatar
arty

Hozzászólás #27562 2018.03.07. 13:16

Mekee írta:Biztos hátteret, vagy ami mégrosszabb, témát cseréltél vszinű.
szerencsére ps-en vannak fizetős témák, amiket NYILVÁN rendesen kitesztelnek azért... (elvégre mi másért fizetsz??)
Avatar
arty

Hozzászólás #27563 2018.03.07. 13:21

DanielT írta:Hinnye!

phpBB [media]
SOHA nem gondoltam volna, hogy az UE még visszatér... és pláne ILYENEKKEL :O
Még az ócsóbb gémeknél is tökjó a látvány a bevilágítás(?) miatt. Nem tudnám megmondani, hogy miért, baked ssao, kamu GI, nemtom mit "látok" (legalábbis átverésre/átverésekre tippelnék, látva h milyen jól "optimalizált").
De rohattjó.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #27564 2018.03.07. 14:27

Agony nevezetu horror is unreale ami most jelenik meg ebben a honapban, erdekes artja van :)
Avatar
DanielT

Hozzászólás #27565 2018.03.07. 17:00

Élem a PSfanboj életet, ma beugrott egy Horizon Zero Dawn. MINDEN ami exkluzív, az JÓ ÉS KELL. Magamévá tettem az életérzést.

Felkészül: Zelda. (Csak vennem kell hozzá gépet, hogy bele legyek kényszerítve kellően az imádatába)*

*
Spoiler
SOHA.
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #27566 2018.03.07. 17:41

DanielT írta:Élem a PSfanboj életet, ma beugrott egy Horizon Zero Dawn. MINDEN ami exkluzív, az JÓ ÉS KELL. Magamévá tettem az életérzést.

Felkészül: Zelda. (Csak vennem kell hozzá gépet, hogy bele legyek kényszerítve kellően az imádatába)*

*
Spoiler
SOHA.
nem kell ez a bullshit blabla. jaccal! örülünk, ha jol szorakozik a masik. mindegy mivel.
Avatar
eje75

Hozzászólás #27567 2018.03.07. 19:17

DanielT írta:Élem a PSfanboj életet, ma beugrott egy Horizon Zero Dawn. MINDEN ami exkluzív, az JÓ ÉS KELL. Magamévá tettem az életérzést.
Én két napja tolom a HZD-t és rohadtul bejön... Még alig láttam belőle valamit, de elképesztő a világ, amit alkottak... szégyen, hogy nincs PC-re!
Avatar
Moby

Hozzászólás #27568 2018.03.07. 19:20

arty írta:Nem tudnám megmondani, hogy miért, baked ssao, kamu GI, nemtom mit "látok" (legalábbis átverésre/átverésekre tippelnék, látva h milyen jól "optimalizált").De rohattjó.
Tökmindegy mi baked meg mi rt, mivel itt most full statik minden, jelesül pont ugyanazt jelenti. De ez mindegy, mert ezeka mocik nem ezektől gecikurvajóak, hanem a PBR az, ami kiráncigálta az egész raszteres világot a mocsárból, és emelte ide. Persze meg is kellett tanulni használni, ami mostmár ide juttatja a grafot, de éles a határ látható a bevezetésétől.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #27569 2018.03.07. 19:23

Köszönöm a mindenkinek a tegnapi jókívánságokat! Az utóbbi hetekben a topik legnagyobb nongamerje lettem, de a hét hátralévő részében megpróbálok ezen változtatni.
Avatar
eje75

Hozzászólás #27570 2018.03.07. 21:54

Visszavedleni részmunkaidős konzolparaszttá egyébként meglepően könnyű volt. Egy vadiúj prőt vettem GT Sport bundle-ban (anélkül akartam, mert már a YTt-bon láttam, hogy ez egy fozs játék, de a boltban azt mondták ha a játék nélkül kérem 10e-rel drágább a konzol :wilting: ...no kidding..) és vagy szerencsés flótás vagyok, vagy nem megy a ventije, de terhelés alatt is alig van hangja... élvezet rajta minden... két dolog nem változott sajnos: a duplasokkoló kialakítása (már 1 óra után is fáj a kezem tőle) és a sony wireless cuccok üzemideje... van egy elite headsetem (nem adtam el az előző konzollal) és mind a füles, mint a kontroller valami gyalázatosan kevés ideig bírja... az one kontrolleremet 3 hetente kell tölteni... ez meg kis túlzással 3 naponta :(
Avatar
DanielT

Hozzászólás #27571 2018.03.07. 22:04

eje75 írta:és vagy szerencsés flótás vagyok, vagy nem megy a ventije, de terhelés alatt is alig van hangja...
Mindenkit megölök, aki ezt le meri írni. Nem leszek tekintettel se családra, se házikedvencre és lobogtathatod a rák ellenszerét is...

Csak a játéktól függ, hogy hangos, vagy nem. Az enyém is totálisan kussol pl Bloodborne, vagy GT alatt, meg csomószor. Viszont ahol meg van hajtva rendesen, pl unlockolt frémes Infamous, ami totál maxra csapja a gépet, ott nincs az az isten, hogy ne ordítson mindenkié, ugyanúgy. A Zero Dawn is fingatja rendesen.

Más: Ami miatt megvettem végül a HZD-t, hogy láttam a HUD kikapcsolhatósági/testreszabási opciókat. Így már nem undorító ránézni az Ubisoft The Game-re, hanem tudok másra is figyelni. Ajánlom neked is, minimum mindent dynamicra rakni és amit csak lehet off.

Eddig ez egy Far Cry TPS, több átvezetővel, de tény, hogy csodaszép és a frém+motion blur+irányítás érzékenység is frankón össze van hangolva, hogy jó értelemben "konzolos" legyen a 30 fps.
Avatar
eje75

Hozzászólás #27572 2018.03.08. 00:03

DanielT írta:Mindenkit megölök, aki ezt le meri írni. Nem leszek tekintettel se családra, se házikedvencre és lobogtathatod a rák ellenszerét is...
Ah nigga don't hate me cause I'm beautiful nigga....
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #27573 2018.03.08. 00:10

eje75 írta:mint a kontroller valami gyalázatosan kevés ideig bírja... az one kontrolleremet 3 hetente kell tölteni... ez meg kis túlzással 3 naponta :(
Gyalázatos ebből szempontból a DS4, és én is a One kontrollerét preferálom emiatt, de ez kissé almát a körtével. A DS4 vezetékesen még játék közben is tölthető, illetve addig is sokat lehet rajta tölteni, amíg elmész ebédelni, a cserélhető akksik meg feltöltenek másnap ebédre, ha lefekvés előtt töltőre rakom őket. Persze ha van több akksi, ez nem gond, de nekem mondjuk már mint foglalt, ilyenkor cserélgetem az eszközök között. Volt arra a példa, hogy egyszerre merült le mind a négy Eneloop, és úgy már majd" 20 órán tartott négyet egyszerre tölteni. Az üzemidő pedig csökkenni látszik.

A három nap egyébként istenes lenne a DS4-től, de csak akkor igaz, ha napi egy-két órát casualkodsz, egy mozgalmasabb hétvégébe nálam újonnan is beletört a bicskája.
Avatar
eje75

Hozzászólás #27574 2018.03.08. 00:21

Zóanagyvarázsló írta:Gyalázatos ebből szempontból a DS4, és én is a One kontrollerét preferálom emiatt, de ez kissé almát a körtével. A DS4 vezetékesen még játék közben is tölthető
Play and Charge kit-em van az one kontollerhez, ez nem gond, simán töltöm játék közben....
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #27575 2018.03.08. 00:45

eje75 írta:Play and Charge kit-em van az one kontollerhez, ez nem gond, simán töltöm játék közben....
És az bírja 3 hétig? Ez nekem új információ lenne.

Mondjuk PC-n már lemondtam a játék közbeni töltésről, mert a jelenlegi setupm miatt oldalról jönne a kábel, nem szemből, mint konzolnál, és így zavaróbb/könnyebb kihúzni. Na meg minden ilyen plusz cuccal együtt egy fél konzol árát el lehet költeni a kontrollerre, tökéletes megoldás pedig nincs, csak nagyon jó.
Avatar
eje75

Hozzászólás #27576 2018.03.08. 07:34

Zóanagyvarázsló írta:És az bírja 3 hétig?
Sajnos csak napi 1-2 órát tudok játszani, így nekem 2-3 hétig simán bírja...
Avatar
arty

Hozzászólás #27577 2018.03.08. 08:35

Moby írta:Tökmindegy mi baked meg mi rt, mivel itt most full statik minden, jelesül pont ugyanazt jelenti. De ez mindegy, mert ezeka mocik nem ezektől gecikurvajóak, hanem a PBR az, ami kiráncigálta az egész raszteres világot a mocsárból, és emelte ide. Persze meg is kellett tanulni használni, ami mostmár ide juttatja a grafot, de éles a határ látható a bevezetésétől.
azt nemértem, hogy nyilván korábban is megvolt az igény, hogy a különböző felületek "riölek" legyen, nem? szerintem 2009-es ánrílendzsiben is azé csillogott a fémfelület, hogy fémesnek látszódjon ;) szal ilyenformán a "pbr" nekem elég buzzword kategori: anno a forza4nél is nyomták, hogy pébéer, ott mégse éreztem, amit itt a titanicon vagy ha a legelső "ilyen" grafikát próbálom felidézni, akkor AC UNITY, talán.
Avatar
Botond

Hozzászólás #27578 2018.03.08. 08:48

eje75 írta:Sajnos csak napi 1-2 órát tudok játszani, így nekem 2-3 hétig simán bírja...
Ez eszi az én lelkem is. Hetek óta azon gondolkozok, hogy csinálok egy osztást, hogy akkor ez a halom pénz ami itten van a kezem ügyében, plusz az a jövedelem ami akkor is megkeletkezik, ha a wc-kanapé-ágy háromszögből nem mozdulok ki se, az a várható élettartalmammal összevetve mekkora színvonalra elég, és húzok egy stoplosst a kizsegerelésemben, és azt mondom, hogy na ez mán elég, és csak a bohócságoknak élek úgy mint család (gyerekek), sport, kirándulás, hobbik (kiemelten géming), és szarok minden másra. Osztán ha nagyon igényem van több forrásra akkor még mindig elkezdhetek bitcoint bányászni vagy valami hasonló komoly tevékenység. De még csak 39 vagyok, lehet hat évet még beledobok a robotolásba és felhalmozásba, és csak öregségemre kezdem el kímélni magam. Nem tudom. Ha mondjuk 80 évig elélek, akkor is csak ~21 millió perc van hátra. Az nem sok, és még rengeteg végigjátszatlan játékom van, rengeteg helyen nem jártam, és nagyon kevés idő még amíg a gyerekeim érdemben az életem részei, és nem csak két hetente egyszer néznek be, hogy adjak pízt. :D Nem könnyű, de ez a napi 1-2 óra géming is nagyon feszít engem is, kevés. :( Napi 1-2 órás géming mellett komoly rpg-t nincs is értelme tolni, mire belemelegedsz, elkap a sztori, a feeling, már kapcsolathatom is ki. NEMJÓEZÍGY!
És boldog nőnapot mindenkinek!
Avatar
arty

Hozzászólás #27579 2018.03.08. 09:06

Zóanagyvarázsló írta:addig is sokat lehet rajta tölteni, amíg elmész ebédelni, a cserélhető akksik meg feltöltenek másnap ebédre, ha lefekvés előtt töltőre rakom őket. Persze ha van több akksi, ez nem gond, de nekem mondjuk már mint foglalt, ilyenkor cserélgetem az eszközök között. Volt arra a példa, hogy egyszerre merült le mind a négy Eneloop, és úgy már majd" 20 órán tartott négyet egyszerre tölteni.
nekem még sose merült le PONT ebéd előtt :( olyan bezzeg már volt, hogy az aktuális cod alatt lemerült a konti1, majd átállás után 20 perc múlva lemerült a konti2 is... (kímélendő az akkukat, NEM tartom őket folyamatosan 100-on valami dokkolóban)
vs.
vettem 25 perces ceruzaakku töltőt, de ceruzaakku van 4 kontrolleremben, távirányítókban, kapucsengőben, gyerekjátékokban... én vezetékről csak pléhsztésün előtt játszok :( anyádsony!
Avatar
arty

Hozzászólás #27580 2018.03.08. 09:13

Botond írta:Ez eszi az én lelkem is. Hetek óta azon gondolkozok, hogy csinálok egy osztást, hogy akkor ez a halom pénz ami itten van a kezem ügyében, plusz az a jövedelem ami akkor is megkeletkezik, ha a wc-kanapé-ágy háromszögből nem mozdulok ki se, az a várható élettartalmammal összevetve mekkora színvonalra elég, és húzok egy stoplosst a kizsegerelésemben, és azt mondom, hogy na ez mán elég, és csak a bohócságoknak élek úgy mint család (gyerekek), sport, kirándulás, hobbik (kiemelten géming), és szarok minden másra. Osztán ha nagyon igényem van több forrásra akkor még mindig elkezdhetek bitcoint bányászni vagy valami hasonló komoly tevékenység. De még csak 39 vagyok, lehet hat évet még beledobok a robotolásba és felhalmozásba, és csak öregségemre kezdem el kímélni magam. Nem tudom. Ha mondjuk 80 évig elélek, akkor is csak ~21 millió perc van hátra. Az nem sok, és még rengeteg végigjátszatlan játékom van, rengeteg helyen nem jártam, és nagyon kevés idő még amíg a gyerekeim érdemben az életem részei, és nem csak két hetente egyszer néznek be, hogy adjak pízt. :D Nem könnyű, de ez a napi 1-2 óra géming is nagyon feszít engem is, kevés. :( Napi 1-2 órás géming mellett komoly rpg-t nincs is értelme tolni, mire belemelegedsz, elkap a sztori, a feeling, már kapcsolathatom is ki. NEMJÓEZÍGY!
És boldog nőnapot mindenkinek!
40 vagyok és az elmúlt hetek (talán már hónapok is?) nálam is erről (is) szóltak :/ sajna nekem a nehézséget az adja, hogy
1.) a majdan kirepülő kölkök elviszik a forrásaimat, tehát 8-15 év múlva a nem munkajövedelmeim beleállnak a földbe (nem teljesen, de na)
2.) 8-15 év kihagyás után nem tudnék újra elhelyezkedni, az eladható tudásom áll bele a földbe (IT)
3.) szal arra jutottam én is: na még öt év... ;) de az a para, hogy még 5 év múlva is még öt év lesz a duma, nyilván :(

Vissza: “Leáldozott.hu”