A PC-s játékoknak leáldozott

A Leáldtopik új otthona
skinnyman

Hozzászólás #26881 2018.01.28. 08:36

En nyomtam anno az egyik Monster Hunter-t meg PSP-n (asszem Freedom 2-t). Akkor meg nem is letezett DS, de igy utolag belegondolva, es ezt olvastam is azota mashol is, hogy ideologiaban tenyleg eleg kozel van hozza.
Viszont akkoriban nem olvastam rola annyira utana, csak hogy jo, es mocskos kazuarkent amikor az elso kicsit is nagyobb boss-t alig tudtam megkarcolni az otodik halal utan, ott kb fel is adtam az egeszet.
A szeria a nehezsege mellett sztem azert sem annyira terjedt el itt, mert sokaknak kicsit tul japo lehet.
Avatar
Necro

Hozzászólás #26882 2018.01.28. 08:49

PSP-n én is megwarezoltam vagy 20 percre.

Csak én vagyok aki a 'kazuár' szóért akasztana?
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #26883 2018.01.28. 08:58

skinnyman írta:En nyomtam anno az egyik Monster Hunter-t meg PSP-n (asszem Freedom 2-t). Akkor meg nem is letezett DS, de igy utolag belegondolva, es ezt olvastam is azota mashol is, hogy ideologiaban tenyleg eleg kozel van hozza.
Viszont akkoriban nem olvastam rola annyira utana, csak hogy jo, es mocskos kazuarkent amikor az elso kicsit is nagyobb boss-t alig tudtam megkarcolni az otodik halal utan, ott kb fel is adtam az egeszet.
A szeria a nehezsege mellett sztem azert sem annyira terjedt el itt, mert sokaknak kicsit tul japo lehet.
PSP-n BORZALOM volt a kamerakezeles. lehetett terelgetni nagynehezen, de ... uhhh. jobb elfelejteni a picsaba. 3DS-en is szar volt meg a N3DS-ig (analog "kar"), de PSP-stöl sokkal jobb...
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #26884 2018.01.28. 09:10

SlickAdam írta:Kép
És ugye utána már csak 49-et kell belőle leölni, hogy meglegyen a mellékküldi? :buck:
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #26885 2018.01.28. 09:18

A Microsoftnak csodás friss játékélményeket köszönhetek. Nem értem, hogy kit érdekelhet a Nintendo mellettük.

Eddig jól titkoltam, de kivégeztem a Forza Horizon 3-at! Bővebben inkább spoilerben.

Spoiler
Mondjuk a közös kalandunk ott ért véget, hogy a demó cseszik elindulni troubleshooting után is. Minden steames és GOG-os játék megy, még a Windows Store-ból is sikerrel kipróbáltam a kedvéért valami gameloftos akármit, de ez nem.
A Quantum Breakről még korai nyilatkozni, de két alfejezetet már végigaludtam, és néha felriadva megnyomtam az F-et payelni a respectet. 10/10! Pontosan akkora előrelépés az Alan Wake után, mint az volt a Max Payne 2 után!

A performance sajnos nem jó, az 1080p@30 fps ultrán eddig megvan, de a 60-on folyó játékok után nagyon nem ízlik, illetve az Okamiban kevésbé zavar. Sajnos butítva is procilimites, de az 1060 sem elég az 1080@60 fps-hez, legfeljebb erősen lebutítva. Sajnos 30 fps-sel nem hat meg a grafika, egy kicsit sem, biztos más is hibázik, de bármire szívesebben nézek a SNES Minin.

Spoiler
Természetesen a steames verzióról van szó, azért fut.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #26886 2018.01.28. 09:23

DanielT írta:Érdekes inszájder sztori arról, hogy a Konami miért tette feketelistára az IGN USA-t. És sokadszor támasztja alá azt, hogy mennyire kiszolgáltatottak a kiadóknak a "média munkások". Hogy miért nem teszik fel a valódi kérdéseket, hogy miért megy a seggnyalás a tesztekben.

És ez egy IGN USA! Nem egy Gamer365 meg Dreampage...

fuckonami.mp4
Tegnap sikerült is megnézni. Érdekes, de azt is állítja, hogy más esettel sosem találkozott, és ez is egy ember (Dave Cox) balhéja volt, mert az MGS-nél már helyreállt a viszony. Persze iszonyú gáz, és nyilván létezik a nyomásgyakorlás/öncenzúra. Persze ott a legkönnyebb, ahol a médiát született prostituáltak képviselik. De hülyeségeket beszélek, az csak szakmai ártalom!
Avatar
donatus13

Hozzászólás #26887 2018.01.28. 11:41

Tudom ,hogy eddig sem volt máshogy, de nővéremnek megakarom venni az új dragon ball fighterZ-t, és 19k-ba kerül. Valahol ezért nagyon szét kéne verni már valakit, ezek a mai játék árak kibaszottúl túlzásba mentek át. Elkérik ezeket az árakat a játékokért de egyáltalán nem fullos a tartalom, emellé még season pass és egyéb mikrotranzakciós szolgáltatás. Nyilván ez megy már évek óta csak steamen ezeket viszonylag kikerülöm. Na mind 1, tudom ,hogy ez már régóta így van de akkor is felbasz, lassan minde játék egy kibaszott szolgáltatás lesz...
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #26888 2018.01.28. 13:54

donatus13 írta:Tudom ,hogy eddig sem volt máshogy, de nővéremnek megakarom venni az új dragon ball fighterZ-t, és 19k-ba kerül. Valahol ezért nagyon szét kéne verni már valakit, ezek a mai játék árak kibaszottúl túlzásba mentek át. Elkérik ezeket az árakat a játékokért de egyáltalán nem fullos a tartalom, emellé még season pass és egyéb mikrotranzakciós szolgáltatás. Nyilván ez megy már évek óta csak steamen ezeket viszonylag kikerülöm. Na mind 1, tudom ,hogy ez már régóta így van de akkor is felbasz, lassan minde játék egy kibaszott szolgáltatás lesz...
Szokásos móka: az ár begyűrűzik nyugatról, a fizu meg nem.
Prevgenben még a konzolos játékok 16k-ról indultak boxon, ps3-on meg 18k (talán a blurayre fogták anno), a pc meg 8-12k a boltban. Most meg szinte minden 60 ojró.
Avatar
Necro

Hozzászólás #26889 2018.01.28. 14:07

Mennyi volt a James Bond 97-ben N64-re? 21k? :D
Avatar
Micsu

Hozzászólás #26890 2018.01.28. 14:18

régen egy pc játék is 8-10k volt, még 2000 előtt
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #26891 2018.01.28. 14:22

Ha valaki nézni is szeretné, ha már kifizette. :D
V4FutureSports CS:GO verseny
Avatar
Micsu

Hozzászólás #26892 2018.01.28. 15:22

benőmenő írta:Ha valaki nézni is szeretné, ha már kifizette. :D
V4FutureSports CS:GO verseny
ez még nem maga a rendezvény csak selejtező :)
Avatar
DanielT

Hozzászólás #26893 2018.01.28. 16:17

Verettünk, csapattunk, szereztünk pár ellenséget.

Kép

Szerk: Ja és elvégeztem egy kísérletet: Meddig lehet jutni a toplistán úgy, hogy egyetlen egyszer nem sütök el semmilyen fegyvert. A válasz: az első helyig. :)

Mediccel élesztettem, gyógyítottam, pontokat foglaltam.

Ilyen szempontból nagyon jól ki van találva a jutalmazási rendszer, mert pontosan azt csináltam, amit a szerepem miatt kellett.
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #26894 2018.01.28. 17:34

DanielT írta:Verettünk, csapattunk, szereztünk pár ellenséget.

Kép

Szerk: Ja és elvégeztem egy kísérletet: Meddig lehet jutni a toplistán úgy, hogy egyetlen egyszer nem sütök el semmilyen fegyvert. A válasz: az első helyig. :)

Mediccel élesztettem, gyógyítottam, pontokat foglaltam.

Ilyen szempontból nagyon jól ki van találva a jutalmazási rendszer, mert pontosan azt csináltam, amit a szerepem miatt kellett.
Mondjuk a medic puskákkal eleve nehéz sok fraget szerezni, mert közelről úgyis letunkolnak smg-vel, ha pedig annak a hatótávján kívül esel akkor meg a scoutok szednek szét, mivel az ő puskájuk fele/harmad annyi találatból halálos.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #26895 2018.01.28. 18:06

benőmenő írta:Mondjuk a medic puskákkal eleve nehéz sok fraget szerezni, mert közelről úgyis letunkolnak smg-vel, ha pedig annak a hatótávján kívül esel akkor meg a scoutok szednek szét, mivel az ő puskájuk fele/harmad annyi találatból halálos.
Utálom a medic fegyvereket, a bullshit bullet deviation miatt. Elvileg a keddi pecsben ezt is módosítják.
Avatar
Mekee

Hozzászólás #26896 2018.01.28. 18:22

Most hogy részben felmerült, kedvet kaptam dark souls-hoz, kell-e nekem vajh az első kettővel szarakodni, vagy elég, ha belevágok egyből a 3-ba? Elsőt nem biztos, hogy látványilag meg tudnám emészteni, és nem is köt retróérzelem hozzá, ami kell egy régi cím mai szemmel elviseléséhez.
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #26897 2018.01.28. 18:50

Mekee írta:Most hogy részben felmerült, kedvet kaptam dark souls-hoz, kell-e nekem vajh az első kettővel szarakodni, vagy elég, ha belevágok egyből a 3-ba? Elsőt nem biztos, hogy látványilag meg tudnám emészteni, és nem is köt retróérzelem hozzá, ami kell egy régi cím mai szemmel elviseléséhez.
Teljesen jól néz ki az első is, mert van normális art direction. Nyugodtan vágj bele bármelyikbe, annyi hogy a 3 kicsit Bloodborne-os, tehát gyorsabb. Egyedül a 2-t nem ajánlom elsőre, mert abban vannak a leggörényebb enemy placementek.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #26898 2018.01.28. 20:11

csgo major döntő
Faze vs Cloud9
phpBB [media]
Avatar
Moby

Hozzászólás #26899 2018.01.28. 20:29

Mekee írta:Most hogy részben felmerült, kedvet kaptam dark souls-hoz, kell-e nekem vajh az első kettővel szarakodni, vagy elég, ha belevágok egyből a 3-ba? Elsőt nem biztos, hogy látványilag meg tudnám emészteni, és nem is köt retróérzelem hozzá, ami kell egy régi cím mai szemmel elviseléséhez.
Ha mindenképpen az a terv, hogy csak egyet tolsz, az az 1. legyen.
Avatar
deep

Hozzászólás #26900 2018.01.28. 21:58

Moby írta:Ha mindenképpen az a terv, hogy csak egyet tolsz, az az 1. legyen.
Ha végignyomja, erősen meglepne, ha nem nyomná utána a többit is. De ja, kezdd az eggyel.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #26902 2018.01.28. 22:25

Na kérem, Infamous First Light végigtolva.

Ezzel _EGYETLEN_ pozitív játékélményem ebben a csodálatos #Sikergenben. Mindent összegyűjtöttem, minden mellékküldit megcsináltam, felnyaltam 100%-ra az egész térképet.

Kár a frém teljesítményért. :((( Pécén 23x végigtoltam volna. :(

Nagyon bírtam ezeket a neon graffitiket is.

Kép

Kép
Avatar
Mekee

Hozzászólás #26903 2018.01.28. 22:27

deep írta:Ha végignyomja, erősen meglepne, ha nem nyomná utána a többit is. De ja, kezdd az eggyel.
Egész tűrhető, persze sokat még nem láttam belőle, csak belőttem a dsfixet, meg egy halom texturát, és miegymást, sweetfxet még kihagytam, de igy elég élvezhető 4k@60 ban.
Játékot elkedve jöttem rá, hogy az ac:origins full lenyulta az irányitást, meglepő is volt, hogy végre először jó egy ac-ban.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #26904 2018.01.28. 22:28

Mekee írta:Most hogy részben felmerült, kedvet kaptam dark souls-hoz, kell-e nekem vajh az első kettővel szarakodni, vagy elég, ha belevágok egyből a 3-ba? Elsőt nem biztos, hogy látványilag meg tudnám emészteni, és nem is köt retróérzelem hozzá, ami kell egy régi cím mai szemmel elviseléséhez.
Szokásos tanácsom: A kettőt hagyd ki, az 1-3-at ne.

Ha grafikán is ámulni akarsz, hogy bevonzzon, akkor kezdheted a 3-mal is szerintem. Ha az tetszett, akkor le fogod nyomni az 1-et is, ha meg nem, akkor kimarad a DS. ;(

De természetesen az elsővel kéne kezdeni, mindjárt itt a remaster és akkor nem kell DSFix se. Na nem mintha ne lehetne pár perc alatt belőni, nekem rutinnal 0-ról 1 perc sincs.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #26905 2018.01.28. 22:44

Slickadam: A Monster Hunter témához még annyit...

Spoiler
Hogy HAndrás 375.000 Ft-nál jár Patreon-on. :eplus2:
Avatar
Micsu

Hozzászólás #26906 2018.01.28. 22:47

DanielT írta:Slickadam: A Monster Hunter témához még annyit...

Spoiler
Hogy HAndrás 375.000 Ft-nál jár Patreon-on. :eplus2:
Spoiler
Kép
Avatar
Greyfox

Hozzászólás #26907 2018.01.28. 23:27

Mekee írta:Most hogy részben felmerült, kedvet kaptam dark souls-hoz, kell-e nekem vajh az első kettővel szarakodni, vagy elég, ha belevágok egyből a 3-ba? Elsőt nem biztos, hogy látványilag meg tudnám emészteni, és nem is köt retróérzelem hozzá, ami kell egy régi cím mai szemmel elviseléséhez.
Légy hardcore, várd meg a demons' remastert, a soulsok ahhoz képest.. meh. Most nyomom a 3-at, minden fingásra jut egy bonfire.
Viszont legalább BRUTÁLISAN néz ki, és még dánmintázva is olyan tükör 60, hogy elsírom magam. Bele is ficcent 50 óra, csak az motivál, hogy a következő helyszín/boss hogy fog kinézni. Amúgy elég sok dolog visszaköszön a 3-ban, csak annyira összefolytak a soulsok, hogy nem tudom melyik részből. Ha a nioh-t leárazzák, az lesz a következő, SOKKAL izgalmasabb gameplay, de fele ilyen jól nem néz ki sajnos és a 60 sem tükör.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #26908 2018.01.28. 23:30

Greyfox írta:Légy hardcore, várd meg a demons' remastert
Ejha, elég komoly követelményei vannak a hardcoreságnak. :D Reméljük türelmes mókus ez a Miki!
Avatar
Greyfox

Hozzászólás #26909 2018.01.28. 23:33

DanielT írta:Ejha, elég komoly követelményei vannak a hardcoreságnak. :D Reméljük türelmes mókus ez a Miki!
Eskü, hogy úgy emlékeztem! Mondomén, hardcore! :banplz:
(vagy emu@4k)
Avatar
Mekee

Hozzászólás #26910 2018.01.28. 23:37

DanielT írta:Ejha, elég komoly követelményei vannak a hardcoreságnak. :D Reméljük türelmes mókus ez a Miki!
Má belőttem, első boss megvolt, kijutottam, fejlesztettem, jó lesz ez, de még semmitseláttam, egyszer haltam meg. :D
Remaster meg, hát... Meglátjuk milyen lesz, bár én remastereltem magamnak

Kép
Avatar
DanielT

Hozzászólás #26911 2018.01.28. 23:40

Mekee írta:Má belőttem, első boss megvolt, kijutottam, fejlesztettem, jó lesz ez, de még semmitseláttam, egyszer haltam meg. :D
Remaster meg, hát... Meglátjuk milyen lesz, bár én remastereltem magamnak

Kép
:eljen: :eljen: :eljen: :eljen: :eljen: :eljen: :eljen: :eljen: :eljen: :eljen:
Avatar
Greyfox

Hozzászólás #26912 2018.01.28. 23:42

Mekee írta:Má belőttem, első boss megvolt, kijutottam, fejlesztettem, jó lesz ez, de még semmitseláttam, egyszer haltam meg. :D
Remaster meg, hát... Meglátjuk milyen lesz, bár én remastereltem magamnak

Kép

Estus FLASKA? :nevetes1:
Avatar
Micsu

Hozzászólás #26913 2018.01.28. 23:44

benőmenő írta:Ezmivolt! :wow1:
Tarik tarol
fasza döntő ;)
Avatar
DanielT

Hozzászólás #26914 2018.01.29. 00:18

Micsu írta:fasza döntő ;)
Őrület.
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #26915 2018.01.29. 00:18

Laci elintézte a második hosszabbítást. :D
Avatar
Micsu

Hozzászólás #26916 2018.01.29. 00:20

már aludni kéne de nem birok :D
Avatar
DanielT

Hozzászólás #26917 2018.01.29. 00:25

Micsu írta:már aludni kéne de nem birok :D
Az hagyján, de én se! :D Aki most veszít, az felköti magát. Főleg, ha a Faze, akkora előnyt eldobva.

szerk: És megtörtént. Bazi jó meccs volt.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #26918 2018.01.29. 00:33

DanielT írta:Az hagyján, de én se! :D Aki most veszít, az felköti magát. Főleg, ha a Faze, akkora előnyt eldobva.

szerk: És megtörtént. Bazi jó meccs volt.
megérdemelték, kemény meccs volt :violent:
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #26919 2018.01.29. 00:52

Hát itt csak az nem volt kérdés, hogy aki végre behúzza az meg is érdemli. :taps:
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #26920 2018.01.29. 09:25

DanielT írta:Slickadam: A Monster Hunter témához még annyit...

Spoiler
Hogy HAndrás 375.000 Ft-nál jár Patreon-on. :eplus2:
te mennyit adtal neki? vagy minek nezegeted ezt az embert?
Avatar
DanielT

Hozzászólás #26921 2018.01.29. 09:45

SlickAdam írta:te mennyit adtal neki? vagy minek nezegeted ezt az embert?
Mindig amennyi pénzt a Nintendo-nak adsz, annyit tolok én is neki! :banplz:
Avatar
arty

Hozzászólás #26922 2018.01.29. 10:13

DanielT írta:Na, hát mozgalmas két éved volt! Most már jöhet a nyugi. Én tudatosan nem hagyom, hogy anyagi és lelki romlásba döntsön a világ legrosszabb üzlete: a házasság. Egyelőre még mindig azt mondom, hogy nem hiányzik, hogy a gyerek beszarjon és üvöltsön, aztán egy életen át azon izguljak, hogy mi lesz vele. Közben meg egy nő megöregedjen mellettem, akivel az őrületbe kergetjük egymást X idő után. Szerencsés esetben jut pár jó év, de én nem látok olyan példát, amin felbátorodva fel merném tenni az életem.
Én nem érzem a rossz üzletet, sem anyagilag, sem úgyegyébként. Persze ehez nem árt, ha az ember önálló, értelmes társat talál....
A gyerek beszarása/üvöltése meg ... hátja. Azt túl kellett élni, viszont utána már jópofák - pl mostanra vannak "állandó" lokál coop/játszótársaim :D (ez haverokkal sosement.... nem érnek rá(m)/énse rájuk annyira(meló)).

Szal példának ajánlom magamat ;) (nyilván van amikor őrületbe kergetjük az öregedő csajszival egymást, de összességében a mérleg mégiscsak pozitív)

(Tulképp még az is hasznos, ha beleugat a lefekvés idejébe ;) bele se gondolok, hova süllyednék a beleugatós társ nélkül... talán zó wowaddiktos képe lenne a legközelebbi tipp :D )
Avatar
arty

Hozzászólás #26923 2018.01.29. 10:28

Zóanagyvarázsló írta:Mondjuk a közös kalandunk ott ért véget, hogy a demó cseszik elindulni troubleshooting után is. Minden steames és GOG-os játék megy, még a Windows Store-ból is sikerrel kipróbáltam a kedvéért valami gameloftos akármit, de ez nem.
milyen színű a startmenüd? pdf nézegetésre mit használsz? dátumformátum usa?
Avatar
Botond

Hozzászólás #26924 2018.01.29. 11:23

arty írta:Én nem érzem a rossz üzletet, sem anyagilag, sem úgyegyébként. Persze ehez nem árt, ha az ember önálló, értelmes társat talál....
A gyerek beszarása/üvöltése meg ... hátja. Azt túl kellett élni, viszont utána már jópofák - pl mostanra vannak "állandó" lokál coop/játszótársaim :D (ez haverokkal sosement.... nem érnek rá(m)/énse rájuk annyira(meló)).

Szal példának ajánlom magamat ;) (nyilván van amikor őrületbe kergetjük az öregedő csajszival egymást, de összességében a mérleg mégiscsak pozitív)

(Tulképp még az is hasznos, ha beleugat a lefekvés idejébe ;) bele se gondolok, hova süllyednék a beleugatós társ nélkül... talán zó wowaddiktos képe lenne a legközelebbi tipp :D )
Szerintem sem rossz üzlet. Míg fiatal volt addig biztosított nekem egy nyugodt hátteret, van két szép és okos gyerekem, és amikor kezdett sok lenni benne a futott kilóméter akkor elszaladt úgy, hogy lemondott mindenről legyen az akár a gyerekek akár a vagyonunk. Nem rossz ez így, összeségében megérte. Magával szúrt ki, de ezt meg sose fogja belátni, az én életem csak jobb lett. Hétvégén otthon voltam egyedül és hoztam a zós figurát, szerintem a héten le is zárom az anno2205ös kalandjaim, kiveszem belőle azt a 100 órát ami benne van aztán jöhet az anno1800, meg közben ez meg az. Jön final fantasy15 iosre, első FF lesz amibe belenézek pl. :) Vettem egy lakást is, valamikor átköltözök az albérletből, most már hogy kimondták a válást megint vehetek mindenfélét anélkül, hogy félnék, hogy az asszonyé lesz. Van hozzá szép nagy kert, majd rendbe kell rakni, és ha leér a barackfához a wifi, akkor minden rendben lesz. Aztán ha kipihentem a fáradalmakat akkor majd hagyom, hogy egy friss diplomás aranyásó elcsábítson és kihasználja a kapcsolataim, az egzisztenciám meg amim még van, én meg elfogadom amit cserébe adni tud és szeretne. :vigyor4: De ez még odébb van, egyelőre csak anno2205. :vigyor3:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #26925 2018.01.29. 12:44

Na, a családalapítás kapcsán nem üzletet kellett volna mondanom, hanem vállalkozást.

Az összes eleme tökéletesen kivetíthető a szigorúan gazdasági megfelelőik jellemzőire.
Avatar
Botond

Hozzászólás #26926 2018.01.29. 13:17

DanielT írta:Na, a családalapítás kapcsán nem üzletet kellett volna mondanom, hanem vállalkozást.

Az összes eleme tökéletesen kivetíthető a szigorúan gazdasági megfelelőik jellemzőire.
Mi is így értettük szerintem, én legalábbis tuti. Jó volt, élveztem minden percét amíg tartott, aztán a porig rombolása volt nem kicsit fájdalmas, de ez van, ennél sokkal nagyobb bajok érik az embereket, egy ilyen aprócskát ki lehessen bírni, mondhatni katonadolog. Nem lehet úgy élni, hogy nem megyek el Afkrikába sose, mert hátha maláriás leszek, nem vezetek sose autót/motort, mert az utakon halnak meg a legtöbben, stb. Volt ez a dolog, beleraktam amit beleraktam, kivettem amit kivettem és összeségében ha előre tudom, hogy ez lesz akkor is így teszek. És jó, hogy vége, mert most meg itt a lehetőség, hogy még jobb legyen. Mint a 4k. A 720p-s AC4 is jó volt, szép volt, örülök, hogy nem hagytam ki, de aztán jött a lehetőség a 4k-s AC4re és az meg még annál is jobb volt. Vagy GTA5ben ugyanez. :)
/szerk: szigorúan gazdasági szempontból meg vettem egy szolgáltatást (és most nem arra gondolok, ami a legősibb kereskedelmi forma :D), ami volt amilyen, van ami pillanatnyi élmény volt, volt ami állandó (az otthon melege) és van ami az enyém maradt (gyerekek). Ennyi pénzért ez nem volt rossz azért.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #26927 2018.01.29. 13:22

Botond írta:Mi is így értettük szerintem, én legalábbis tuti. Jó volt, élveztem minden percét amíg tartott, aztán a porig rombolása volt nem kicsit fájdalmas, de ez van, ennél sokkal nagyobb bajok érik az embereket, egy ilyen aprócskát ki lehessen bírni, mondhatni katonadolog. Nem lehet úgy élni, hogy nem megyek el Afkrikába sose, mert hátha maláriás leszek, nem vezetek sose autót/motort, mert az utakon halnak meg a legtöbben, stb. Volt ez a dolog, beleraktam amit beleraktam, kivettem amit kivettem és összeségében ha előre tudom, hogy ez lesz akkor is így teszek. És jó, hogy vége, mert most meg itt a lehetőség, hogy még jobb legyen. Mint a 4k. A 720p-s AC4 is jó volt, szép volt, örülök, hogy nem hagytam ki, de aztán jött a lehetőség a 4k-s AC4re és az meg még annál is jobb volt. Vagy GTA5ben ugyanez. :)
/szerk: szigorúan gazdasági szempontból meg vettem egy szolgáltatást (és most nem arra gondolok, ami a legősibb kereskedelmi forma :D), ami volt amilyen, van ami pillanatnyi élmény volt, volt ami állandó (az otthon melege) és van ami az enyém maradt (gyerekek). Ennyi pénzért ez nem volt rossz azért.
Örülök. Én ennél sokkal idiótább "befektetést" eszközöltem a minap. Stay tuned. :D
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #26928 2018.01.29. 13:31

DanielT írta:Örülök. Én ennél sokkal idiótább "befektetést" eszközöltem a minap. Stay tuned. :D
vettel andrisnak egy elektromos autot? :banplz:
Avatar
Botond

Hozzászólás #26929 2018.01.29. 13:35

DanielT írta:Örülök. Én ennél sokkal idiótább "befektetést" eszközöltem a minap. Stay tuned. :D
Jó, mondjuk az enyém annyiból speciális eset, hogy annyira meghibbant a végére az ex feleségem, hogy mindenről lemondott. Ha nekikezd kardoskodni a gyerekeiért, vagy a pénzemért akkor csúnya lett volna, de így hogy annyit hozott ami rajta volt ruha, és ugyanabban plusz egy váltás ruhában távozott szinte, így volt korrekt vétel, van aki ennél sokkal csúnyábban beszívja. Így a mi esetünkben csak a gyerekek szívták meg.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #26930 2018.01.29. 14:06

Botond írta:Jó, mondjuk az enyém annyiból speciális eset, hogy annyira meghibbant a végére az ex feleségem, hogy mindenről lemondott.
Azért ezen el kéne gondolkodni, hogy mi mindent megért neki az, hogy szabaduljon tőled. :idiota:
Avatar
Botond

Hozzászólás #26931 2018.01.29. 14:23

DanielT írta:Azért ezen el kéne gondolkodni, hogy mi mindent megért neki az, hogy szabaduljon tőled. :idiota:
Bizony, a szerelem csodákra képes, aztán mire rájött, hogy nem szerelmes mégsem addigra már írásban volt minden és a hajó elment. Jobban kellett volna vigyázni. :) Mondtam neki előre, azt mondta ő ennél okosabb, hát kiderült hogy mégsem, pech. Az élet zord.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #26932 2018.01.29. 14:25

Botond írta:Jó, mondjuk az enyém annyiból speciális eset, hogy annyira meghibbant a végére az ex feleségem, hogy mindenről lemondott. Ha nekikezd kardoskodni a gyerekeiért, vagy a pénzemért akkor csúnya lett volna, de így hogy annyit hozott ami rajta volt ruha, és ugyanabban plusz egy váltás ruhában távozott szinte, így volt korrekt vétel, van aki ennél sokkal csúnyábban beszívja. Így a mi esetünkben csak a gyerekek szívták meg.
örülj neki mert 5 év után minden közös, vakarhatnád a fejed :P
Avatar
Micsu

Hozzászólás #26933 2018.01.29. 14:25

DanielT írta:Azért ezen el kéne gondolkodni, hogy mi mindent megért neki az, hogy szabaduljon tőled. :idiota:
jó hát biztos nem volt elég a 60ks csodatv neki :D
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #26934 2018.01.29. 15:49

Bluepoint <--- kibaszott zsenik. es ök forditva nyomjak, mint a legtöbb idiota. altalaban az van, hogy 60 frém módot beigerik es hullamzo 50 körüli szemetet szallitanak. ezek beigertek egy 60 frem TARGET modot es gyakorlatilag locked az egesz... :worship:
phpBB [media]
Avatar
Botond

Hozzászólás #26935 2018.01.29. 16:04

Micsu írta:örülj neki mert 5 év után minden közös, vakarhatnád a fejed :P
Már nem így szól a jogszabály. Amit a házasság előtt szereztél, vagy amit a házasság alatt örököltél vagy ajándékba kaptad az nem a közös vagyon része, az a külön vagyon része. De a jog nem babona és szájhagyomány útján terjedő valami, hanem amikor válni akarsz vagy a másik, akkor utána nézel és kialakítod a taktikád, nekem pl mindenem odalett és komoly adósságaim lettek hirtelen amikor megindult ez az egész, hogy a feleségtartás teljesen megalapozatlan lehessen, a gyerekeket meg megtartottam, hogy a gyerektartás is. Véletlenek egybeesése. Persze múlt a szerelem, jött az ébredés, de hát sajnos, sajnos olyankor már késő volt. Mint említettem, pech. De szerintem ennyi válós off elég is ide. :)
Avatar
DanielT

Hozzászólás #26936 2018.01.29. 16:26

SlickAdam írta:Bluepoint <--- kibaszott zsenik. es ök forditva nyomjak, mint a legtöbb idiota. altalaban az van, hogy 60 frém módot beigerik es hullamzo 50 körüli szemetet szallitanak. ezek beigertek egy 60 frem TARGET modot es gyakorlatilag locked az egesz... :worship:
Na, akkor megszületett a sikergen első, megfelelő minőségben szállított játéka? Hogy egy klasszikus idézzek: Az első nem hibás termék? Nice. :eljen: Egy hardver revízió és 4+ év nem is volt olyan vészes várakozás hozzá.

szerk: És a lófaszt. Most nézem a videót és le tud esni/dob frémet. Nem baj várunk tovább!
Avatar
deep

Hozzászólás #26937 2018.01.29. 16:54

DanielT írta:Na, akkor megszületett a sikergen első, megfelelő minőségben szállított játéka? Hogy egy klasszikus idézzek: Az első nem hibás termék? Nice. :eljen: Egy hardver revízió és 4+ év nem is volt olyan vészes várakozás hozzá.

szerk: És a lófaszt. Most nézem a videót és le tud esni/dob frémet. Nem baj várunk tovább!
Nope, uncharted trilogy. Szintén bluepoint. Az szvsz fix 60.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #26938 2018.01.29. 17:01

deep írta:Nope, uncharted trilogy. Szintén bluepoint. Az szvsz fix 60.
Sajnos nem, nyalja az 50 közepét.
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #26939 2018.01.29. 17:03

DanielT írta:Sajnos nem, nyalja az 50 közepét.
messze nem annyit, mint az atom 60-as MGS3 PS3-on... :banplz:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #26940 2018.01.29. 17:45

SlickAdam írta:messze nem annyit, mint az atom 60-as MGS3 PS3-on... :banplz:
Ki mondta, hogy atom ott bármi? Én tuti nem. Amikor írtam, hogy elkezdem tolni, az intrót láttam még csak belőle gyakorlatilag és a marketingre emlékeztem, hogy 1080@60. Előtte soha nem nyomtam ezt a collectiont, pedig day0 vettem, Japánból.
Avatar
deep

Hozzászólás #26941 2018.01.29. 17:55

DanielT írta:Sajnos nem, nyalja az 50 közepét.
A seggemet nyalja de azt fényesre.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #26942 2018.01.29. 18:46

DanielT írta:Na, akkor megszületett a sikergen első, megfelelő minőségben szállított játéka? Hogy egy klasszikus idézzek: Az első nem hibás termék? Nice. :eljen: Egy hardver revízió és 4+ év nem is volt olyan vészes várakozás hozzá.

szerk: És a lófaszt. Most nézem a videót és le tud esni/dob frémet. Nem baj várunk tovább!
Ja, 14:47-től kiderül, hogy csak 99%-ban tartja a 60 fps-t*. Az egyetlen lehetséges konklúzió az igényes játékosokat tömörítő PC-n ez lenne:

Kép

*Nem néztem végig, de valami ragadt rám belőled, mert pont oda sikerült beletekernem elsőre. Nem csak artynak lehetnek szuperképességei :idiota:
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #26943 2018.01.29. 18:49

arty írta:milyen színű a startmenüd? pdf nézegetésre mit használsz? dátumformátum usa?
Még az asztalon a hátteret is elcseréltem. Azóta napi 50 szüzet áldozok fel, hogy kékhalálba ne fussak, erre ez :(

Le sem tagadhatnám, hogy így néz ki a PC-m:

Kép
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #26944 2018.01.29. 18:55

Zóanagyvarázsló írta:Ja, 14:47-től kiderül, hogy csak 99%-ban tartja a 60 fps-t*.
Mondjuk ha a kezdő templomban beszaggat, azért megnézném az egyik utolsó dögnél hogy tartja a 60-at, ami tűzzel, vagy mivel dobál állandóan. Annál a résznél konkrétan többször azért haltam, mert irányíthatatlanra lassult ps2-n.
Szerk.: az utolsó 16. az. PS3-on sincs meg a 30. :D
videó, nyilván spoiler
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #26945 2018.01.29. 18:59

donatus13 írta:Tudom ,hogy eddig sem volt máshogy, de nővéremnek megakarom venni az új dragon ball fighterZ-t, és 19k-ba kerül. Valahol ezért nagyon szét kéne verni már valakit, ezek a mai játék árak kibaszottúl túlzásba mentek át. Elkérik ezeket az árakat a játékokért de egyáltalán nem fullos a tartalom, emellé még season pass és egyéb mikrotranzakciós szolgáltatás. Nyilván ez megy már évek óta csak steamen ezeket viszonylag kikerülöm. Na mind 1, tudom ,hogy ez már régóta így van de akkor is felbasz, lassan minde játék egy kibaszott szolgáltatás lesz...
Steamen vásárolni mindig is drága volt, a Namco Bandai meg tud pofátlanul árazni. Nyilván az sem segít, hogy míg a bunyós cuccok rétegjátékokká váltak, kötelezővé vált beléjük a vaskosabb sztorimód meg a 120 karakter. Legalábbis a Street Fighter 1-ben és a Mortal Kombat 1-ben még kevesebb volt.

Amúgy generáció elején mindig szoktak emelkedni az árak, most szépen úgyis maradtak. A brit dobozos konzoljátékok az előző genben 35 fontért voltak megvásárolhatók day1 45 fontos ajánlott fogyasztói ár mellett, most meg 45 fontért kaphatók 60 "helyett".

Mindazonáltal a Total Warhammereket PC-re én simán a szokásos áron vettem fémdobozosan, csak hát ott a rengeteg DLC.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #26946 2018.01.29. 19:01

benőmenő írta:Mondjuk ha a kezdő templomban beszaggat, azért megnézném az egyik utolsó dögnél hogy tartja a 60-at, ami tűzzel, vagy mivel dobál állandóan. Annál a résznél konkrétan többször azért haltam, mert irányíthatatlanra lassult ps2-n.
Szerk.: az utolsó 16. az. PS3-on sincs meg a 30. :D
videó, nyilván spoiler
Nálam minden homokkavaró bossnál volt szaggatás,

Spoiler
de a tengerben mászkáló nagy dögnél
volt a legsúlyosabb a helyzet.
Avatar
Greyfox

Hozzászólás #26947 2018.01.29. 19:36

Ma volt egy kis időm, mondom megnézem, hogy áll a cemu, mit bír a gépem. 4670k/1070.
Szigorúan performance tesztként a breath of the wildot indítottam el, gondolván ez kapott a legnagyobb figyelmet, így viszonylag reálisan láthatom, mit várhatok a többi címtől, ami esetleg érdekelhet.
Spoiler
Beleraktam vagy 6 órát, és nem tudom letenni, annyira könnyed szórakozás. Valami ilyesmi lehetett molinó terve a fabléval, csakhát vízfejű kalandjai gagyiföldjén-re sikerült.
Amúgy 45-60 frémmel megy 1080-on is, meg 1440-en is, gondolom a cpu kevés :(
Kipróbáltam a fix30-at, hát inkább a "néha 60".
Avatar
DanielT

Hozzászólás #26948 2018.01.29. 19:53

Greyfox írta:Ma volt egy kis időm, mondom megnézem, hogy áll a cemu, mit bír a gépem. 4670k/1070.
Szigorúan performance tesztként a breath of the wildot indítottam el, gondolván ez kapott a legnagyobb figyelmet, így viszonylag reálisan láthatom, mit várhatok a többi címtől, ami esetleg érdekelhet.
Spoiler
Beleraktam vagy 6 órát, és nem tudom letenni, annyira könnyed szórakozás. Valami ilyesmi lehetett molinó terve a fabléval, csakhát vízfejű kalandjai gagyiföldjén-re sikerült.
Amúgy 45-60 frémmel megy 1080-on is, meg 1440-en is, gondolom a cpu kevés :(
Kipróbáltam a fix30-at, hát inkább a "néha 60".
Simán kéne mennie 60-nal.

Tőle nézz videókat a témában és nyilván fontos az új CEMU

phpBB [media]
Avatar
Greyfox

Hozzászólás #26949 2018.01.29. 20:15

DanielT írta:Simán kéne mennie 60-nal.

Tőle nézz videókat a témában és nyilván fontos az új CEMU


Tőle néztem az egész cemu/usb/botw configolást. Tényleg nem mai a proci.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #26950 2018.01.29. 20:42

Greyfox írta:Tőle néztem az egész cemu/usb/botw configolást. Tényleg nem mai a proci.
hat akk vegyel masikat :nezze:

Vissza: “Leáldozott.hu”