A PC-s játékoknak leáldozott

A Leáldtopik új otthona
Avatar
DanielT

Hozzászólás #26531 2018.01.14. 09:44

benőmenő írta:A megoldást is írd le légyszi, mert én anno pont ugyan így a lemezváltásnál akadtam el és azóta sem hagy nyugodni!
Retroarch+Beetle core-al kapcsolatban tudok nyilatkozni: Létre kellett hozni egy m3u playlistet, amibe beletettem a .cue fileokat. Ezután már működött a virtuális disc eject+swap+close lid funkció az emuban.
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #26532 2018.01.14. 09:51

DanielT írta:Ha már mindent pontosan tudsz, hogy mi, merre. Egyébként tettem én már le örökre játékokat, amikor 1 perces checkpoint haladást nem voltam hajlandó elveszíteni/újracsinálni. Ez a rohadt MGS meg valahogy vonz, pedig a játszhatósága katasztrofális több szempontból.

No, de itt az alkalom neked is, VGA kártya nélkül is megy az emuval, hajrá! Lássuk a 3 órás futamot! ;)
mé? meg nem tudsz mindent pontosan? :D

kb 1 eve jatszottam ujra, most nem kivanom. janykoromban vmi 2,5 ora volt a rekordom

VGA? :D van tapom meg memoriam kabe :D
Avatar
arty

Hozzászólás #26533 2018.01.14. 10:38

DanielT írta:Kész.

Mai nightly verzió, kifejezetten a Donkey Kong Country első részre konfigolva. Nem SNES-re, DONKEYRA! Mert annak nem 320x240 a felbontása, hanem 320x224. Jó, akkor minden másik ilyen felbontású játékra is, sok szerencsét kideríteni, hogy melyiknek mi a natívja. :D

Követelmények: 1080p felbontású kijelző (vagy arra állított)

Bemásolási útvonal: D:\Games\Emulators\ <- Ha nem ide rakod, nem fog stimmelni, semmilyen setting, tehát kuka az egész.

Indítás: A menüben kimész legszélső jobb oldali menüpontba (History) és onnan Donkey -> Run.

Innen szedhető

szerk: Már a Donkey is benne, tehát tényleg csak indítani kő'.
köszönöm! :worship: :worship: :worship: (vicc, nálam is d games emulators volt eleve a path :D )

a crtemu csodás, tényleg, de azért nem tökéletes :) a crt-glow emulácio miatt(?) bizonyos színeknél, ha nagy homogén háttér előtt mozog egy sprite pl. akkor van fura, nem oda illő "aurája".
ill. bevetettem más snes cuccok ellen is és beleesek abba a 99%-ba akinek ez így má' elégjó ;) a képméret változik ugyan (fekete kere, nem csak oldalt, hanem alul-felül is), de a rács teljesen oké... hogy "mögötte" nem százas a pixelsor/scanline arány (vagy nemtom mi romlik el ilyenkor), nem para, nemigazán látom, zsizseg is elégjól (meg igen, hátrébb IS ültem! :D )

- dkc nem jön be igazán. mai szemmel ez a kisfelbontásu cgi-sprite sztem rosszabb hatás, mint a kézzel rajzoltak (nálam nincs ugye nosztalgia, lévén nemhogy nem volt snesem, a dkc-t sose láttam/hallottam róla!). emellett nem elég megengedő (precíz?) az ugrás, sokszor lezúgok a platformról, mert nem érzékelem h hol a széle (a pixelart mögött a valódi!). sonic>>>dkc. egyébként jó volna, HA a 20 életes mentésem a csilléspálya után visszatöltve (bezony, gameover lett...) nem 5 életesnek töltődött volna be... nemtom van-e kedvem ennyit életgrindelni.
- nyomtam super offroadot (ez régen jól ment, most (vagy csak a sneses a one dpadján?) nem), test drive the duel-t (aztarohadt, ilyen frémmel szerintem ez a legélvezetesebb verza, bár nemtom olyan pálya van-e/lesz-e, ahol egyik oldal hegy... a pécés/c64es-amigás/megadrives ehez képest tényleg diavetítés)
- super turrican 1-2 óriási csalódás, nincs a körbeforgatható fegyver benne!!!!! röhej! ez így NEM turrican, csak egy faszán kinéző súter. így pláne csak pár pályát tudtam átvinni :(
- final fight állatjó, bár ezt ps3on már letoltuk kölökkel párszor, szal max a folytatásokat + guy-t próbálom majd
- beugrott pár mame rom is, red dragont végig is toltam (jó sok százast betolva ;) :D ez a jó az árkád emuban, nincs gameover, mint hómkonzol verzákban :) )
- irgalmatlanul bejön az egész ÍGY, elkerülhetetlen lesz egy második fightstick...
- dejó, hogy nem vettem snest + cartokat + extrakontit + rgbkábelt + ésatöbbi (90-100k környékén állt a tervezett nintendo-nosztalgia költés, mára nagyon elúsztak a cart árak. mini nem opcio, analog rgb-s cucc kell(ett volna))

És amúgy ma fél-4-kor mentem aludni, már nem bírtam tovább fizikailag... :)

(és tovább erősödött, hogy minek áll annyi pénz a pécében, amikor alig-alig jut rá idő... főleg a 300k-s 1080ti árak csábítóak, hogy kiszedjek-e negyedmillát belőle és voltáig egy 560/1050ti segítsen át a nehézségeken :D )
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #26534 2018.01.14. 10:58

arty írta:(és tovább erősödött, hogy minek áll annyi pénz a pécében, amikor alig-alig jut rá idő... főleg a 300k-s 1080ti árak csábítóak, hogy kiszedjek-e negyedmillát belőle és voltáig egy 560/1050ti segítsen át a nehézségeken :D )
az is gecc... 1000 euro a TíÀj... azt hittem azzal nem banyasznak... mehh.
amugy ha jol tudom volt átnevezes, mar nem Volta, hanem Ampere. :nezze: (marmint a nem profi kartyak eseten)
Avatar
DanielT

Hozzászólás #26535 2018.01.14. 11:29

arty írta:köszönöm! :worship: :worship: :worship: (vicc, nálam is d games emulators volt eleve a path :D )

a crtemu csodás, tényleg, de azért nem tökéletes :) a crt-glow emulácio miatt(?) bizonyos színeknél, ha nagy homogén háttér előtt mozog egy sprite pl. akkor van fura, nem oda illő "aurája".
ill. bevetettem más snes cuccok ellen is és beleesek abba a 99%-ba akinek ez így má' elégjó ;) a képméret változik ugyan (fekete kere, nem csak oldalt, hanem alul-felül is), de a rács teljesen oké... hogy "mögötte" nem százas a pixelsor/scanline arány (vagy nemtom mi romlik el ilyenkor), nem para, nemigazán látom, zsizseg is elégjól (meg igen, hátrébb IS ültem! :D )

- dkc nem jön be igazán. mai szemmel ez a kisfelbontásu cgi-sprite sztem rosszabb hatás, mint a kézzel rajzoltak (nálam nincs ugye nosztalgia, lévén nemhogy nem volt snesem, a dkc-t sose láttam/hallottam róla!). emellett nem elég megengedő (precíz?) az ugrás, sokszor lezúgok a platformról, mert nem érzékelem h hol a széle (a pixelart mögött a valódi!). sonic>>>dkc. egyébként jó volna, HA a 20 életes mentésem a csilléspálya után visszatöltve (bezony, gameover lett...) nem 5 életesnek töltődött volna be... nemtom van-e kedvem ennyit életgrindelni.
- nyomtam super offroadot (ez régen jól ment, most (vagy csak a sneses a one dpadján?) nem), test drive the duel-t (aztarohadt, ilyen frémmel szerintem ez a legélvezetesebb verza, bár nemtom olyan pálya van-e/lesz-e, ahol egyik oldal hegy... a pécés/c64es-amigás/megadrives ehez képest tényleg diavetítés)
- super turrican 1-2 óriási csalódás, nincs a körbeforgatható fegyver benne!!!!! röhej! ez így NEM turrican, csak egy faszán kinéző súter. így pláne csak pár pályát tudtam átvinni :(
- final fight állatjó, bár ezt ps3on már letoltuk kölökkel párszor, szal max a folytatásokat + guy-t próbálom majd
- beugrott pár mame rom is, red dragont végig is toltam (jó sok százast betolva ;) :D ez a jó az árkád emuban, nincs gameover, mint hómkonzol verzákban :) )
- irgalmatlanul bejön az egész ÍGY, elkerülhetetlen lesz egy második fightstick...
- dejó, hogy nem vettem snest + cartokat + extrakontit + rgbkábelt + ésatöbbi (90-100k környékén állt a tervezett nintendo-nosztalgia költés, mára nagyon elúsztak a cart árak. mini nem opcio, analog rgb-s cucc kell(ett volna))

És amúgy ma fél-4-kor mentem aludni, már nem bírtam tovább fizikailag... :)

(és tovább erősödött, hogy minek áll annyi pénz a pécében, amikor alig-alig jut rá idő... főleg a 300k-s 1080ti árak csábítóak, hogy kiszedjek-e negyedmillát belőle és voltáig egy 560/1050ti segítsen át a nehézségeken :D )
A DKC tökéletes és hibátlan csoda, soha nem volt és lesz nála szebb.

Na most, hogy helyretettük a dolgot, a végtelenségig kísérletezhetsz vele. Kezdd a Quick menü/shaders load shader preset, glsl mappa, crt, onnan pedig bármelyik, pl CRT Royale.

És minden shader ezen belül is paraméterezhető. 10 hasonló éjszaka után már lesz valami fogalmad :)
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #26536 2018.01.14. 13:03

:finom: uj Noctua-s mounting cumo
phpBB [media]
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #26537 2018.01.14. 13:15

nem lehet megunni olyan vicces :D

JAPAN sales

Period: The week of January 1 – January 7 (2018)

Top-seller: Splatoon 2 – 117,840 (Nintendo Switch)

Nintendo Switch sales: 146,006 (Last week – 134,519)

PlayStation 4 sales: 75,344 (37,175)

PlayStation 4 Pro sales: 16,339 (12,456)

Xbox One X sales: 9 (23)
Avatar
DanielT

Hozzászólás #26538 2018.01.14. 14:04

És végignyomva az MGS1, asszem negyedszer. A szokásos 99.9% soha nem látta ilyen minőségben, a Sony-nak köszönhetően.

Én pedig köszönöm az emulátor+kiegészítők fejlesztőinek!
Avatar
DanielT

Hozzászólás #26539 2018.01.14. 14:36

SlickAdam írta::finom: uj Noctua-s mounting cumo
Szerintem a mostani rögzítés is ultra kényelmes és egyszerű HA tudja az ember a módját. És sajnos nem elég intuitív, még annak ellenére sem, hogy valójában rohadtul egyszerű, ha rájött az ember.
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #26540 2018.01.14. 14:42

DanielT írta:Szerintem a mostani rögzítés is ultra kényelmes és egyszerű HA tudja az ember a módját. És sajnos nem elég intuitív, még annak ellenére sem, hogy valójában rohadtul egyszerű, ha rájött az ember.
hat nemtom. ugye hatulrol kell meghuzni (ugye?). ahhoz egyik oldalrol tartani kell lehetöleg stabilan a nagy genyo vasat csuszkalva a thermal paste-en... legelabbis ugy tudom ugy kell rendesen (van par balfasz video, hogy felülröl szerencsetlenkedik a gyerek a mini csavarkulcccsal... lol).
ez a noctuat koppintos modszer tenyleg gyerekjatszma
Avatar
DanielT

Hozzászólás #26541 2018.01.14. 15:24

SlickAdam írta:hat nemtom. ugye hatulrol kell meghuzni (ugye?). ahhoz egyik oldalrol tartani kell lehetöleg stabilan a nagy genyo vasat csuszkalva a thermal paste-en... legelabbis ugy tudom ugy kell rendesen (van par balfasz video, hogy felülröl szerencsetlenkedik a gyerek a mini csavarkulcccsal... lol).
ez a noctuat koppintos modszer tenyleg gyerekjatszma
Ja, a csavarkulcsos barmok nagyon durvák. TUTORIALKÉNT főleg...

Igen, annyi, hogy fogod, bepozícionálod és szépen behajtod a 4 csavart.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #26542 2018.01.14. 15:35

SlickAdam írta:nem lehet megunni olyan vicces :D

JAPAN sales

Period: The week of January 1 – January 7 (2018)

Top-seller: Splatoon 2 – 117,840 (Nintendo Switch)

Nintendo Switch sales: 146,006 (Last week – 134,519)

PlayStation 4 sales: 75,344 (37,175)

PlayStation 4 Pro sales: 16,339 (12,456)

Xbox One X sales: 9 (23)


"PlayStation 4 sales: 75,344 (37,175)

PlayStation 4 Pro sales: 16,339 (12,456)"

ez inkább szomorú, igénytelen japók, bár elég a swiccs eladásra is ránézni
Avatar
Micsu

Hozzászólás #26543 2018.01.14. 15:35

DanielT írta:A DKC tökéletes és hibátlan csoda, soha nem volt és lesz nála szebb.

Na most, hogy helyretettük a dolgot, a végtelenségig kísérletezhetsz vele. Kezdd a Quick menü/shaders load shader preset, glsl mappa, crt, onnan pedig bármelyik, pl CRT Royale.

És minden shader ezen belül is paraméterezhető. 10 hasonló éjszaka után már lesz valami fogalmad :)
a crysis szebb :nezze: :nezze:
Avatar
Micsu

Hozzászólás #26544 2018.01.14. 21:58

jövő tavasz: Cosmos 2. évad :heureka: :worship:
Avatar
donatus13

Hozzászólás #26545 2018.01.14. 22:25

Ha a játékok nem jönnek el a master race-hez a master race megy a játékokért ?:D switch emulator
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #26546 2018.01.14. 22:45

donatus13 írta:Ha a játékok nem jönnek el a master race-hez a master race megy a játékokért ?:D switch emulator
jo lesz! a citra 3DS fejlesztöitöl, fakjesz
Spoiler
mi is az? :banplz:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #26547 2018.01.14. 23:03

donatus13 írta:Ha a játékok nem jönnek el a master race-hez a master race megy a játékokért ?:D switch emulator
Na, szuper, akkor Odyssey-t majd ezen. :eljen:

Közben az MGS láz tovább tombol nálam, PS3-on elkezdtem a Snake Eater-t. Sajnos a Ps2-es verzió nem tud 16:9-et, úgyhogy ezt kell tolnom, pedig elbírna egy szép finom scanline shader-t.
Avatar
Mekee

Hozzászólás #26548 2018.01.15. 12:30

DanielT írta:Na, szuper, akkor Odyssey-t majd ezen. :eljen:

Közben az MGS láz tovább tombol nálam, PS3-on elkezdtem a Snake Eater-t. Sajnos a Ps2-es verzió nem tud 16:9-et, úgyhogy ezt kell tolnom, pedig elbírna egy szép finom scanline shader-t.
S az megy frankon? Mgs4 asszem játszhatatlan jelenleg. Snake eatert eltologatnám én is szivesen. Frémre hogy áll? Ps3ast nem, csak az eredeti ps2-est toltam, az meg lehetett néha vagy 20 is.
Avatar
Botond

Hozzászólás #26549 2018.01.15. 12:57

Elkezdtem az Anno2205-öt az anno1800ra felkészülésként, és levezetőnek az AC:U után, felvezetőnek az AC:syndicate előtt és egész jó. Sokat szídták hogy a raktározós módszerről áttértek az egyenlegezősre, de nekem eddig tetszik, szerintem pont annyit változtattak rajta, hogy újat adjon a sok egyensablonos anno után, ahol mindig ugyanaz volt a mechanika, csak a grafika lett egyre szebb. Szóval eddig erősen tetszetős, ha végigértem majd írok hosszabban is.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #26550 2018.01.15. 13:44

Mekee írta:S az megy frankon? Mgs4 asszem játszhatatlan jelenleg. Snake eatert eltologatnám én is szivesen. Frémre hogy áll? Ps3ast nem, csak az eredeti ps2-est toltam, az meg lehetett néha vagy 20 is.
PS3-on nyomom, szóval elég jól megy. :) Emulátorral lassított felvétel, de csak videót láttam róla.

PS2 emuval a PS2-es rész jól megy.
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #26551 2018.01.15. 14:27

DanielT írta:PS3-on nyomom, szóval elég jól megy. :) Emulátorral lassított felvétel, de csak videót láttam róla.
PS2 emuval a PS2-es rész jól megy.
A PCSX2 is durca. Pár éve toltam utoljára laptopon a Dragon Ball: Infinite World-öt (ez volt az utolsó DB verekedős cucc ps2-re, benne van a Z és a GT sztori, és sok-sok karakter), meg a Shadow of Rome-ot (ha minden igaz ebben debütált a Capcom MT Framework engine-je) és mindkettő jobban futott, mint natív hardveren. Mondanom sem kell, hogy sokszoros render felbontáson.
Avatar
Necro

Hozzászólás #26552 2018.01.15. 14:53

2008-ban PCXS2-es FFX-hez vettem a E8400-at meg a 9600GT-t. A játékok jó része már akkor is faszán ment.
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #26553 2018.01.15. 16:12

DanielT írta:Közben az MGS láz tovább tombol nálam, PS3-on elkezdtem a Snake Eater-t. Sajnos a Ps2-es verzió nem tud 16:9-et, úgyhogy ezt kell tolnom, pedig elbírna egy szép finom scanline shader-t.
ezt en nem ertem :fejvakaras:
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #26554 2018.01.15. 16:22

SlickAdam írta:ezt en nem ertem :fejvakaras:
Mármint mit? A 16:9-es képarány miatt a ps2 verza kilőve, és mivel az emu nem áll készen ps3-on tolja az mgs collection-ös mgs3-at. Hogy arról miért hiányolja a scanline-t, na azt én sem értem. :D
Avatar
DanielT

Hozzászólás #26555 2018.01.15. 16:22

SlickAdam írta:ezt en nem ertem :fejvakaras:
NembonyiE. Szívesebben tolnám emulátorral a PS2-es verziót, mert azt végtelen felbontásra+crt séderre tudnám überberhelni. De mivel abban nincs 16:9 képarány támogatás, így inkább nyomom PS3-gépen a lemezes HD verziót. Az 1080p@60 és 16:9, lemondva Séder Barnáról.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #26556 2018.01.15. 16:26

benőmenő írta:Mármint mit? A 16:9-es képarány miatt a ps2 verza kilőve, és mivel az emu nem áll készen ps3-on tolja az mgs collection-ös mgs3-at. Hogy arról miért hiányolja a scanline-t, na azt én sem értem. :D
MERT SCANLINE KELL!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Mindenre.

Szemüvegem IRL:

Kép
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #26557 2018.01.15. 16:46

DanielT írta:NembonyiE. Szívesebben tolnám emulátorral a PS2-es verziót, mert azt végtelen felbontásra+crt séderre tudnám überberhelni. De mivel abban nincs 16:9 képarány támogatás, így inkább nyomom PS3-gépen a lemezes HD verziót. Az 1080p@60 és 16:9, lemondva Séder Barnáról.
AZ IGAZSAG BAJNOKA! a sasszemü gladiator. akinek egy jatek 1080@60 alatt nem is jatek, hanem 20 napos peneszes makos teszta. ha switch, akkor a fix 1080@60 SE jatek, mert csalnak a japanok a tulmeretezett hardverrel.

szoval ez a harcos allat azt mondja, hogy MGS3 HD PS3 1080@60... es jo neki, ELVEZI.
nos...

se nem 1080p (doboz hatuljan elolvastad, hogy 1080p es akkor annyi is, agyad upscalezi realtime? :D)

se nem atom 60frem (freesync szemcsit holvetted e?)

gyorsan szemeszetre vagy mondj le a picsaba! :nezze: :banplz:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #26558 2018.01.15. 16:57

SlickAdam írta:AZ IGAZSAG BAJNOKA! a sasszemü gladiator. akinek egy jatek 1080@60 alatt nem is jatek, hanem 20 napos peneszes makos teszta. ha switch, akkor a fix 1080@60 SE jatek, mert csalnak a japanok a tulmeretezett hardverrel.

szoval ez a harcos allat azt mondja, hogy MGS3 HD PS3 1080@60... es jo neki, ELVEZI.
nos...

se nem 1080p (doboz hatuljan elolvastad, hogy 1080p es akkor annyi is, agyad upscalezi realtime? :D)

se nem atom 60frem (freesync szemcsit holvetted e?)

gyorsan szemeszetre vagy mondj le a picsaba! :nezze: :banplz:
A picsába. :( Tényleg 720p. Há' a felskálázósdi az ilyen csalókaE és biztosíthatlak, hogy a képminőséggel nem voltam elégedett, pont ezért akartam inkább emuval tolni. A frémmel egyébként nem volt eddig gond gameplay közben.

Egyébként annak lett hazudva annak idején, most rákeresve van is "felháborodás" belőle, hogy végül csak kamu 1080p.
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #26559 2018.01.15. 16:59

DanielT írta:A picsába. :( Tényleg 720p. Há' a felskálázósdi az ilyen csalókaE és biztosíthatlak, hogy a képminőséggel nem voltam elégedett, pont ezért akartam inkább emuval tolni. A frémmel egyébként nem volt eddig gond gameplay közben.

Egyébként annak lett hazudva annak idején, most rákeresve van is "felháborodás" belőle, hogy végül csak kamu 1080p.
:ejnye1:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #26560 2018.01.15. 18:01

Teljes agyhalál. Benne van a dinamikus skálázás az engine-ben, frankón működik is. Erre mit csinálnak? Kikapcsolják. Fix 4K, 30 frém. Nehogybazmeg 60 frém legyen és eldobja inkább a NÉGYKÁT! NEHOGY!

phpBB [media]
Avatar
deep

Hozzászólás #26561 2018.01.15. 18:10

DanielT írta:Teljes agyhalál. Benne van a dinamikus skálázás az engine-ben, frankón működik is. Erre mit csinálnak? Kikapcsolják. Fix 4K, 30 frém. Nehogybazmeg 60 frém legyen és eldobja inkább a NÉGYKÁT! NEHOGY!
Toplel. Lenne, ha ez egyedi eset lenne, de sajnos nem az. CSAKANÉGYKÁ!
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #26562 2018.01.15. 18:21

DanielT írta:Teljes agyhalál. Benne van a dinamikus skálázás az engine-ben, frankón működik is. Erre mit csinálnak? Kikapcsolják. Fix 4K, 30 frém. Nehogybazmeg 60 frém legyen és eldobja inkább a NÉGYKÁT! NEHOGY!
szerintem felbontastol függetlenül tul fos ehhez a cpu. nem nagyon volt mas valasztasuk.
Avatar
Necro

Hozzászólás #26563 2018.01.15. 19:04

Megjött a 8 dolcsis aliexpresses RGB kit (1.5m szalag + távirányító + mágnesek a rögzítéshez). Az általam ismerthez képest az az újdonság hogy a távirányítónak nem kell rálátni a vevőre, simán befalaztam a cuccot az alaplap mögé.
Spoiler
RGB.jpg
Avatar
DanielT

Hozzászólás #26564 2018.01.15. 19:09

Necro írta:Megjött a 8 dolcsis aliexpresses RGB kit (1.5m szalag + távirányító + mágnesek a rögzítéshez). Az általam ismerthez képest az az újdonság hogy a távirányítónak nem kell rálátni a vevőre, simán befalaztam a cuccot az alaplap mögé.
Spoiler
RGB.jpg
Menő! :)
Avatar
DanielT

Hozzászólás #26565 2018.01.15. 19:12

No, de akkor kerüljenek helyükre a dolgok a világban...

Végtelen felbontás, 60 fps, szélesvásznú, PS2 verzió emulátorral. Engem nem fognak megszívatni.

Kép

Bónusz scanline kép:

Spoiler
Kép
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #26566 2018.01.15. 19:29

DanielT írta:No, de akkor kerüljenek helyükre a dolgok a világban...

Végtelen felbontás, 60 fps, szélesvásznú, PS2 verzió emulátorral. Engem nem fognak megszívatni.

Kép

Bónusz scanline kép:

Spoiler
Kép
latod, ha nem szolok, vegig-elvezkedted volna a 720p-t... :D

tejfelt nem tudod leszedni rola?
Avatar
Oldern the first

Hozzászólás #26567 2018.01.15. 19:38

Nem tudom mi van velem, felraktam újra az SFV-öt, holnap jön az Arcade Edition.
Sokat javult a játék amíg nem voltam (kb az elmúlt egy év). Kevesebbet tölt, 60fps hátterek (ne kérdezzétek, hogy ez miért FÍCSÖR, és miért kellett várni rá).
Csak a karakterdizájn értékelhetetlenül fos még mindig.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #26568 2018.01.15. 19:51

Slick: Tejfelt? Ammi?

Mindenesetre amit le tudtam szedni (vagyis rajta sincs), az az undorító "next-gen" bloom, amit ráhánytak a HD verzióra. Abszolút ez tehát az ezer százalékig definitív.

szerk: Ja és nem zúg a ps3, plusz nincsenek töltési idők, ami menü behozásnál igencsak idegesített.
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #26569 2018.01.15. 20:12

DanielT írta:Slick: Tejfelt? Ammi?

Mindenesetre amit le tudtam szedni (vagyis rajta sincs), az az undorító "next-gen" bloom, amit ráhánytak a HD verzióra. Abszolút ez tehát az ezer százalékig definitív.

szerk: Ja és nem zúg a ps3, plusz nincsenek töltési idők, ami menü behozásnál igencsak idegesített.
a mosott homaly tejfel lebenyt, amit mindig kritizalsz. ottan van E a kepen
Avatar
DanielT

Hozzászólás #26570 2018.01.15. 20:21

SlickAdam írta:a mosott homaly tejfel lebenyt, amit mindig kritizalsz. ottan van E a kepen
Esőerdő pára! ;)

Viszont olyan iszonyatosan gyönyörű a játék, hogy folyamatosan screenshotolnék. ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ.

szerk: Ja és az bónusz poén, hogy ugye se a 60 frém, se a 16:9 nem a PS2 verzió alap tulajdonsága, mindkettő hekk eredménye és a tökéletesnél is jobban működnek.
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #26571 2018.01.16. 08:46

phpBB [media]
Avatar
Botond

Hozzászólás #26572 2018.01.16. 09:13

DanielT írta:Teljes agyhalál. Benne van a dinamikus skálázás az engine-ben, frankón működik is. Erre mit csinálnak? Kikapcsolják. Fix 4K, 30 frém. Nehogybazmeg 60 frém legyen és eldobja inkább a NÉGYKÁT! NEHOGY!
Fel lehet ezt is skálázni 4k@ultra@60ra PC-n emulátorral. Úgy hívják, hogy win10 store. És ugyanúgy ingyen van, ha megvan x1re a cucc nálad, mint a ps2 emulátorod. Azt nem tudom tud e 720p-t, hogy neked is szép és élvezhető legyen, de majd este megnézem. Annyi van, hogy a 4k@30 alá 165k a vas, a 4k@60 alá meg 731k ha jól olvasom a konfig ajánlót a fejlécben. Kerekítési hiba a különbség persze, de mégiscsak, na.
Avatar
arty

Hozzászólás #26573 2018.01.16. 09:44

DanielT írta:No, de akkor kerüljenek helyükre a dolgok a világban...
Végtelen felbontás, 60 fps, szélesvásznú, PS2 verzió emulátorral. Engem nem fognak megszívatni.
Bónusz scanline kép:
nekem ez a nagyfelbontás+scanline nem jön be (node nekem nosztalgia se torzítja a dkc-s véleményem :P )
Avatar
arty

Hozzászólás #26574 2018.01.16. 09:46

Botond írta:Fel lehet ezt is skálázni 4k@ultra@60ra PC-n emulátorral. Úgy hívják, hogy win10 store. És ugyanúgy ingyen van, ha megvan x1re a cucc nálad, mint a ps2 emulátorod. Azt nem tudom tud e 720p-t, hogy neked is szép és élvezhető legyen, de majd este megnézem. Annyi van, hogy a 4k@30 alá 165k a vas, a 4k@60 alá meg 731k ha jól olvasom a konfig ajánlót a fejlécben. Kerekítési hiba a különbség persze, de mégiscsak, na.
annyi h a sztóremun néha le kell szedni a dlcket és ujrainstallni (ha indulás után CTD van), legrosszabb esetben a teljes 100+ gigát, ennyira jó és bugmentes a pöce legmocskabb játékkliense (thx MS!)
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #26575 2018.01.16. 10:10

Botond írta:Fel lehet ezt is skálázni 4k@ultra@60ra PC-n emulátorral. Úgy hívják, hogy win10 store. És ugyanúgy ingyen van, ha megvan x1re a cucc nálad, mint a ps2 emulátorod. Azt nem tudom tud e 720p-t, hogy neked is szép és élvezhető legyen, de majd este megnézem. Annyi van, hogy a 4k@30 alá 165k a vas, a 4k@60 alá meg 731k ha jól olvasom a konfig ajánlót a fejlécben. Kerekítési hiba a különbség persze, de mégiscsak, na.
Mondjuk ha 4k A CÉL pont elég cpu-nak egy ryzen 1600, mert amellett is többször lesz a hómlesz tíáj a szűk keresztmetszet.
Nyilván még így is drágább lesz, mint a netbook cpu-s áron alul adott neopécé, de na.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #26576 2018.01.16. 10:28

arty írta:nekem ez a nagyfelbontás+scanline nem jön be (node nekem nosztalgia se torzítja a dkc-s véleményem :P )
Félek, hogy még a képet se sikerült azóta megnyitnod, szal a scanline+DKC szagértést hagyd egy kicsit későbbre! :mf2:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #26577 2018.01.16. 10:32

Meanwhile amíg vártam, hogy lemenjen a reggeli dugó, behekkeltem húszká+stb és widescreenre a Gamecube-os Twin Snakes-t is. Szintén állatul néz ki, kap egy esélyt. Eddig hagytam, hogy a hangos rajongói gyalázás és néhány átvezetőbe belenézés tényleg elvegye tőle a kedvem, de valszeg helyén kezelve nem érdemes kihagyni.
Avatar
Botond

Hozzászólás #26578 2018.01.16. 11:50

arty írta:annyi h a sztóremun néha le kell szedni a dlcket és ujrainstallni (ha indulás után CTD van), legrosszabb esetben a teljes 100+ gigát, ennyira jó és bugmentes a pöce legmocskabb játékkliense (thx MS!)
Ez valami havidíjas szolgáltatás lehet a te esetedben, hogy ennyit foglalkoztassanak, mert ugye ha az ember nem direkt erőlteti a usererror hegyeket, akkor hasonlóval se találkozik. Nekem ugyanaz az install van fent dlc-kel együtt, amit a közös vásárláskor letöltöttem, még az se ingatta meg a hitében amikor megvettem saját accra és most már úgy fut. Nyilván az egymilliomodik óra körül majd kell neki egy reinstall. Vagy nem. Majd kiderül én mennyire vagyok inkompatibilis az MS ökoszisztémával. :) Már csak pár év!
Avatar
Botond

Hozzászólás #26579 2018.01.16. 11:53

benőmenő írta:Mondjuk ha 4k A CÉL pont elég cpu-nak egy ryzen 1600, mert amellett is többször lesz a hómlesz tíáj a szűk keresztmetszet.
Nyilván még így is drágább lesz, mint a netbook cpu-s áron alul adott neopécé, de na.
Az 570k-s különbséget le lehet tornászni akár 500k-ra is?! Hát már szinte ugyanannyi, tényleg. :vigyor4:
Avatar
arty

Hozzászólás #26580 2018.01.16. 12:26

Botond írta:a te esetedben,
az enyémben. ühüm.

https://forums.forzamotorsport.net/turn10_postst110022_-ANSWERED--Forza-7-crashes-to-desktop-on-launch.aspx

phpBB [media]


(még csak nem is forza specifikus w10/sztórgenny)
Avatar
Botond

Hozzászólás #26581 2018.01.16. 12:40

arty írta:az enyémben. ühüm.

https://forums.forzamotorsport.net/turn10_postst110022_-ANSWERED--Forza-7-crashes-to-desktop-on-launch.aspx

randomvideó.wmv
(még csak nem is forza specifikus w10/sztórgenny)
Az megvan, hogy a FH3 és a FM7 az két külön játék? :) Most éppen a FH3ról volt szó, de amúgy több más winstoreos játékkal is szoktam játszani (6 apex, rise of nations még ami a listámon meg persze a minecraft), de eddig 0 crash. Usererror van mindig az ilyenek mögött, hogy akkor egyszerre megy az emulált linux környezet amin a setinek számol a rendszer, plusz még fut 2 külön torrent kliens meg nyitva a corell draw és a photoshop is, fut a videófelvevő, nyolccal korábbi driver van felrakva a videókártyához, a win10 updatek le vannak tiltva, és indítás közben pont meglöki az ember a kólás poharát és belefolyik az egész a felülről a gépbe, és jébazmeg, összeomlik ez a fos!!!!444 Én baltával nyitom az ajtókat otthon, és egy se szigetel rendesen, huzatos minden helyiség, fos ajtókat gyártanak manapság!!!44 Hagyjuk már ezeket, ezek ilyen urban legendek amit az ilyen playstation rajongók terjesztenek a masterrész lehúzására, mint te. Windows storehoz kapcsolódóan soha semmilyen hiba nincs, csak usererror van! Meg amd-s gépek persze, ami szintén a usererror egy fajtája, ugye.
Avatar
arty

Hozzászólás #26582 2018.01.16. 12:47

Botond írta:Az megvan, hogy a FH3 és a FM7 az két külön játék? :) Most éppen a FH3ról volt szó, de amúgy több más winstoreos játékkal is szoktam játszani (6 apex, rise of nations még ami a listámon meg persze a minecraft), de eddig 0 crash. Usererror van mindig az ilyenek mögött, hogy akkor egyszerre megy az emulált linux környezet amin a setinek számol a rendszer, plusz még fut 2 külön torrent kliens meg nyitva a corell draw és a photoshop is, fut a videófelvevő, nyolccal korábbi driver van felrakva a videókártyához, a win10 updatek le vannak tiltva, és indítás közben pont meglöki az ember a kólás poharát és belefolyik az egész a felülről a gépbe, és jébazmeg, összeomlik ez a fos!!!!444 Én baltával nyitom az ajtókat otthon, és egy se szigetel rendesen, huzatos minden helyiség, fos ajtókat gyártanak manapság!!!44 Hagyjuk már ezeket, ezek ilyen urban legendek amit az ilyen playstation rajongók terjesztenek a masterrész lehúzására, mint te. Windows storehoz kapcsolódóan soha semmilyen hiba nincs, csak usererror van! Meg amd-s gépek persze, ami szintén a usererror egy fajtája, ugye.
kattincsbele, van fh3 ugyanez, lévén w10/sztórhiba, nem gémspecifikus. gugli első találata.

az fh3 olyan szinten volt instabil genny, hogy azt kizárólag bónon kell nyomnom (pedig annál a 60frém jóljöhetNE), az fm7 csak néha romlik el, ahogyan az apexet is max 2-3x kellett installálnom nulláról az anniversary clean install óta... (miközben nem baltával nyitom a bejárati ajtót, de hiába a kulturált, kilincsel belépés, néha el kell dózerolni mögüle a házat és újraépíteni, msteknó és vizsön alapozta faszára.)
Avatar
Micsu

Hozzászólás #26583 2018.01.16. 12:55

a win store maga egy nagy user error
Avatar
Botond

Hozzászólás #26584 2018.01.16. 13:01

Micsu írta:a win store maga egy nagy user error
Switch való nektek, a winstore egyfajta szűrő, aki nem ugorja meg a szintet az maximum csak excelt indítson pc-n, játszani ott vannak a konzolok, látod arty fel is ismerte ezt, fh3at már x1en tolja, te is figyelj, mikor szórja ki akciósan valamelyik konzolát Moby és csapj le rá!
Avatar
Micsu

Hozzászólás #26585 2018.01.16. 13:09

Botond írta:Switch való nektek, a winstore egyfajta szűrő, aki nem ugorja meg a szintet az maximum csak excelt indítson pc-n, játszani ott vannak a konzolok, látod arty fel is ismerte ezt, fh3at már x1en tolja, te is figyelj, mikor szórja ki akciósan valamelyik konzolát Moby és csapj le rá!
jah egy szűrő, aki futtatja azt a szemetet annak fejben vannak gondok :nezze:
Avatar
Botond

Hozzászólás #26586 2018.01.16. 13:20

Micsu írta:jah egy szűrő, aki futtatja azt a szemetet annak fejben vannak gondok :nezze:
A letisztult natív megoldást?! Amihez se kliens, se semmi utólagos egyéb problémaforrás nem csatlakozik? Az neked nem elég jó? Tiszta konzol feeling! Ott se raksz fel semmi szirszart, csak tőtikézed lefelé a gammákat! 21. század!
Avatar
Moby

Hozzászólás #26587 2018.01.16. 13:20

A FH3 nekem is ment odavissza mindkét gépen. Szépen áthoztavitte az aktuális állást iss, ott folytattam mindig, ahol a másik gépen abbahagytam. Nem volt evvel a világon semmi gond. Ahogy a DLCkkel sem. Mondjuk nem is artynak hívnak, ez is igaz :banplz:
Avatar
Micsu

Hozzászólás #26588 2018.01.16. 13:36

Botond írta:A letisztult natív megoldást?! Amihez se kliens, se semmi utólagos egyéb problémaforrás nem csatlakozik? Az neked nem elég jó? Tiszta konzol feeling! Ott se raksz fel semmi szirszart, csak tőtikézed lefelé a gammákat! 21. század!
steam se hibátlan de azt szeretem a szolgáltatásaival együtt, elvagyok az originnel és goggal is
Avatar
arty

Hozzászólás #26589 2018.01.16. 13:42

Moby írta:A FH3 nekem is ment odavissza mindkét gépen. Szépen áthoztavitte az aktuális állást iss, ott folytattam mindig, ahol a másik gépen abbahagytam. Nem volt evvel a világon semmi gond. Ahogy a DLCkkel sem. Mondjuk nem is artynak hívnak, ez is igaz :banplz:
amikor működik, nálam is így van. aztán egy kedd reggelen beülök a gép elé, hogy majd most egész nap forza megy, akkor ÉPP nem indul el... #mercsak
Avatar
Moby

Hozzászólás #26590 2018.01.16. 13:55

arty írta:amikor működik, nálam is így van. aztán egy kedd reggelen beülök a gép elé, hogy majd most egész nap forza megy, akkor ÉPP nem indul el... #mercsak
Játssz inkább szerdán.
Avatar
Botond

Hozzászólás #26591 2018.01.16. 14:14

Moby írta:Játssz inkább szerdán.
Tessék arty, itt a hotfix. Ilyen pro megoldások kellenek és nincs gond, nem leragadni a sárban a bugokkal, hanem elegánsan lendülni tovább a problémákon!
Avatar
Botond

Hozzászólás #26592 2018.01.16. 14:16

Micsu írta:steam se hibátlan de azt szeretem a szolgáltatásaival együtt, elvagyok az originnel és goggal is
Na a win10 store se hibátlan, de én elvagyok vele azzal a 3-4 játékkal, aztán lesz még több is, de eddig olyan szintű problémáim voltak vele max ami becsúszik a többi klienses izéknél is, de semmi egetrengető, olyan ultimate önszopatásokba meg végképp nem futok bele amikről hallani lehet. Direkt gyilkolni kell a rencccert ezekhez nekem akkor is az a fixa ideám.
Avatar
arty

Hozzászólás #26593 2018.01.16. 14:48

Botond írta:Na a win10 store se hibátlan, de én elvagyok vele azzal a 3-4 játékkal, aztán lesz még több is, de eddig olyan szintű problémáim voltak vele max ami becsúszik a többi klienses izéknél is, de semmi egetrengető, olyan ultimate önszopatásokba meg végképp nem futok bele amikről hallani lehet. Direkt gyilkolni kell a rencccert ezekhez nekem akkor is az a fixa ideám.
gyilkolni=belépek ms accal, kikeresem a store-ban a forzát és download és nemindul :D úgyérted.
winsztórt, uwp appokat egyébként is jó sok jogod van "gyilkolni" ...

valójában annyi történik, hogy miközben épp NEM forzázgatsz napokig-hetekig, ő jópár frissítést rátol a gémedre a háttérben és elkúródik a gépeden(?) a licensz(db/mittoménmi), amit egy dlc leszedése/ujrarakása megjavit. eleve egy retek koncepció, hogy a fingóapphoz hasonlóan kezeli a játékaid is, ráadásul mindezt moslékbugosan, day1 óta mindenféle/bármiféle valódi javulás nélkül.
Avatar
Mekee

Hozzászólás #26594 2018.01.16. 15:41

arty írta:kattincsbele, van fh3 ugyanez, lévén w10/sztórhiba, nem gémspecifikus. gugli első találata.

az fh3 olyan szinten volt instabil genny, hogy azt kizárólag bónon kell nyomnom (pedig annál a 60frém jóljöhetNE), az fm7 csak néha romlik el, ahogyan az apexet is max 2-3x kellett installálnom nulláról az anniversary clean install óta... (miközben nem baltával nyitom a bejárati ajtót, de hiába a kulturált, kilincsel belépés, néha el kell dózerolni mögüle a házat és újraépíteni, msteknó és vizsön alapozta faszára.)
Namámost nem akarom én védeni az ms-t se meg senkitse, de én pl m beleraktam cca300 orát fh3-ba, fm7 be is pörög, és ilyennel egyszerSE találkoztam. Elhiszem h létezik, azt is hogy nálad meg aztán tuti, hogy a specifikus forumok összes bugja egyszerre jelen van, s még a chrome se nyit meg fullscreenben képet, de ez nem általános.
Viszint amit tudok, h ms store amilyen szar bizonyos szemszögből, annyira nincs bajom letöltéssel, simán viszi a ~gigabitet, amit szarasteamen se meg originen se láttam még, de uplay is csak jobb napjain szedett 7-800 al.
Avatar
arty

Hozzászólás #26595 2018.01.16. 16:14

Mekee írta:Namámost nem akarom én védeni az ms-t se meg senkitse, de én pl m beleraktam cca300 orát fh3-ba, fm7 be is pörög, és ilyennel egyszerSE találkoztam. Elhiszem h létezik, azt is hogy nálad meg aztán tuti, hogy a specifikus forumok összes bugja egyszerre jelen van, s még a chrome se nyit meg fullscreenben képet, de ez nem általános.
Viszint amit tudok, h ms store amilyen szar bizonyos szemszögből, annyira nincs bajom letöltéssel, simán viszi a ~gigabitet, amit szarasteamen se meg originen se láttam még, de uplay is csak jobb napjain szedett 7-800 al.
a chrome nyit fsbe képet, ha kép megnyitása előtt nyomok rá jobbklikket ;) (by dt)

nem tudom mennyire általános a licenszprobléma, bevallom nem is érdekel.
az h itt valaki nem emlékszik pl a gow4/fh3 újra és ujrainduló letöltésmizériáira, az elbaszott sztór mégelbaszottabb pecseléseire (szintén teljes játékot szedett pecs helyett), hát erre se tudok sokat mondani... a sztór tökéletes, csak nálam szar, zárhatjuk.
Avatar
Botond

Hozzászólás #26596 2018.01.16. 18:33

Mekee írta:Namámost nem akarom én védeni az ms-t se meg senkitse, de én pl m beleraktam cca300 orát fh3-ba, fm7 be is pörög, és ilyennel egyszerSE találkoztam. Elhiszem h létezik, azt is hogy nálad meg aztán tuti, hogy a specifikus forumok összes bugja egyszerre jelen van, s még a chrome se nyit meg fullscreenben képet, de ez nem általános.
Viszint amit tudok, h ms store amilyen szar bizonyos szemszögből, annyira nincs bajom letöltéssel, simán viszi a ~gigabitet, amit szarasteamen se meg originen se láttam még, de uplay is csak jobb napjain szedett 7-800 al.
300 óra meg Mobynak még egyszer ugyanennyi, meg nálam egy 100as, az nem mérvadó! Véletlen! Arty széterőszakolja a win10et (tuti radeon drivert meg amd drivereeóket rak fel a vidia+intel kombójára!!!), ami szegény egy painttől összefossa így magát, de persze, pont a store meg az fh3 a hibás. Nem az a pont az i-re, amit már nem bír el az análszexelt rendszer, nem az a hiba alfája és omegája. Háhogyne.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #26597 2018.01.16. 22:54

arty írta:az h itt valaki nem emlékszik pl a gow4/fh3 újra és ujrainduló letöltésmizériáira, az elbaszott sztór mégelbaszottabb pecseléseire (szintén teljes játékot szedett pecs helyett), hát erre se tudok sokat mondani... a sztór tökéletes, csak nálam szar, zárhatjuk.
De ha már javították, akkor miért gond ez neked még most is? Maximum azért érdekes, hogy senki nem idézte fel rajtad kívül, de a szarasztórMOSTIS kérdéskörben nem túl releváns.

Én még nem is próbáltam a store-t, annyira nem izgat, de édesanyám Win 10-es laptopjára jó lesz a Microsoft Sudoku, ahogy nézem.

Mit érdemes ingyen leszedni róla a kéthetes Game Pass lelövése enélkül, ami nem Forza?
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #26598 2018.01.16. 22:56

Egyébiránt nálam Win 10 óta a YoutuBe-videók nehézkesebbek, gyakrabban kockásodnak, vagy akadnak be várni a letöltésre, pedig a netem nem lett rosszabb. Évek óta nem volt ez jellemző, most meg a legutóbbi DF-videót is kilőttem inkább emiatt. Érdekes viszont, hogy amikor streamet néztem (szintén YT), hibamentes volt.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #26599 2018.01.16. 23:35

ARMA 3

Igazi nagy előd az operation flashpoint nagy kedvenc volt,anno szénné játszottam, sajnos az utóbbi armák nem hozták azt a feeilnget, az első kampányát végigtoltam, egynek elment, a kettő le se ment annyira más volt. Végre az Arma3 hozta azt a szintet amit anno az operation flashpoint letett az asztalra, bár a kampány nem annyira sokszínű, ott egy pilótát, egy tank parancsnokot és egy katonát is irányíthattunk, ebben az esetben csak egy katonát irányítunk bár hangulatban nagyon hasonlít az opf kampányára, kampány és a showcase missionok le is mentek, meg pár workshop mission, nem egy cod az biztos, sok esetben méterről méterre kell haladni, okosan vagy végünk. A kampány vége mondjuk érdekes volt, kb se füle se farka a történetnek főleg úgy hogy talán nem tervezik folytatni a kampányt dehát az opfnek sose a story volt az erőssége. Maga a játék sokat fejlődött, végre nem 20 fpsel kellett játszani mint az előző részeket, többnyire tartotta a 60at. Szokásos bugtenger most is megvan, eskü úgy éreztem mind ha 2001 lenne, az al ugyanazokat a blamákat követi el, meg ugyanaz a nehézkes útkeresés, bár az ellenfél néha nagyon okosan megtud lepni. Rengeteg a vezethető jármű és fegyver, kaptunk szép nagy és változatos szigeteket, egyszerű küldetésgenerátort azaz van tartalom. A mod community szuper, már az eredeti opf cold war crysis kampánya is kész már mod formájában, később rá is nézek. Rengeteg hibája ellenére én nagyon élveztem a játékot, adta azt a feelinget mint régen az opf, de ez a játék kb annyira leáld kompatibilis mint a pubg :)

Kép

Előd
phpBB [media]
Avatar
arty

Hozzászólás #26600 2018.01.17. 08:48

Zóanagyvarázsló írta:De ha már javították, akkor miért gond ez neked még most is? Maximum azért érdekes, hogy senki nem idézte fel rajtad kívül, de a szarasztórMOSTIS kérdéskörben nem túl releváns.
"Nem volt evvel a világon semmi gond."
Tehát vannak akik a jelenlegi hibátlanságát (lol) azzal támasztják alá, hogy mindig is jó volt, tehát én vagyok a hülye.
Sose volt jó és talán soha nem is lesz.

Vissza: “Leáldozott.hu”