A PC-s játékoknak leáldozott

A Leáldtopik új otthona
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #26251 2018.01.04. 12:48

phpBB [media]
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #26252 2018.01.04. 12:55

de lészen Intel firmware update is a "teljes" fix-hez. ami nyilvan opcionalis...
Avatar
Moby

Hozzászólás #26253 2018.01.04. 12:59

DanielT írta:Kép
Ez egy jól hangzó eszmefuttatás, és pusztán már csak egy kérdésem van, csak hogy kikerüljek a 99.9%-ból:
triplabuffernél, ha nem készült el 16.6667ms alatt az aktuál képkocka, akkor mi fog kikerülni? Mer van az egyik buffer, amiben az előző frém van, van a másik, amiben túlnyúlt a copy időablakán a frame, te meg egy nagyon titokzatos harmadik választásról beszélsz, csak az nemtudom mi lehet, mer több bufferünk nincs, ahonnan másolni lehetne :D
Gondolom egy ilyen egyszerű kérdése kell lennie egyszerű válasznak is! :ravasz1:
Avatar
Moby

Hozzászólás #26254 2018.01.04. 13:06

Na, mondom mi a probléma: az fps countered azt fogja kiírni, hogy mennyi idő telik el két framebuffer beírás között. Ha ott 59-et látsz, akkir annyiszor töltődött fel a framebuffer. Mindegy mit varázsoltál előtte, mindegy hogy puffereltél, ügyeskedtél, okoskodtál, de egyszer nem sikerült időben beírnod a framebufferbe. Ergo kiment kétszer ugyanaz. Ennyike.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #26255 2018.01.04. 13:44

Botond írta:mert van aki a kocsiban olvasástól is behány pl, van aki nem, vagy aki a vr szemüvegben hányja össze magát, van aki nem
Én kocsiban pár perc után hányingert kapok az olvasástól, de buszon, vonaton nem, komplett könyv is megy gond nélkül :)

Botond írta: már pedig azért, mert ki van kapcsolva az fps számláló, és szerintem az itteni fps számláló bajnokok 75%-ban ugyanígy nem vennék észre, hogy nem fix60, ha nem lenne bekapcsolva a számláló. Ez egy ilyen öngerjesztő folyamat, hogy látja, hogy hopp ott egy 53 és elkezdi zavarni, ha nem lenne bekapcsolva sose jönne rá az esetek többségében.
Nem vagyok róla meggyőződve. gyakran azután nézem meg az fps-t, ha valami nem tetszik, vagy arra vagyok kíváncsi, mit mennyire terhel a játék. Olyan is van, hogy az RTSS szerint beton a 60 fps meg frame time-ok is, de kamu, mert én látom, hogy akad. Konkrétan a Sonic a 60-as szám ellenére borzalmas a unitys új launcherrel, és azt még vakon is észreveszed, amikor a hang is szaggat. Röhej mekkora putri az igényes SNES Minihez - de bármihez - képest is a Sega megoldása Steamen. Bezzeg a simple launcherrel megy gond nélkül, csak úgy macerával jár a kontroller belövése és néhány funkció használata.

De jó modern játéknál is jártam úgy, hogy a szemmel kiszúrt nagy berántásokat 53 vagy 58 fps-nek jelezte az utólagos mérés, ha csak azt néztem. Marhára látványos tud lenni pár eldobott frame, de ez is változó. Mások már értekeztek róla.

A lényeg: csak a 4K fps, alatta minden FOS!
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #26256 2018.01.04. 14:00

Hamár kocsiban utasként rosszullét, észrevettem, hogy durvább leejtőknél egyszerűen a halálomon vagyok. Görcsbe rándul a gyomrom és be kell csuknom a szememet. Ez valami tériszony lehet, vagy mi?
Olvasni, filmezni sima ügy, illetve ha én vezetek akkor sem jelentkezik.
VR headsetnél a csalódottságon kívül semmit nem éreztem.
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára benőmenő 2018.01.04. 14:03-kor.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #26257 2018.01.04. 14:01

Moby írta:Na, mondom mi a probléma: az fps countered azt fogja kiírni, hogy mennyi idő telik el két framebuffer beírás között. Ha ott 59-et látsz, akkir annyiszor töltődött fel a framebuffer. Mindegy mit varázsoltál előtte, mindegy hogy puffereltél, ügyeskedtél, okoskodtál, de egyszer nem sikerült időben beírnod a framebufferbe. Ergo kiment kétszer ugyanaz. Ennyike.
Az fps counter átlagot ír ki, semmiféle framebuffer beíráshoz nincs köze. Frame Per Secundum. Egy kép elkészülhet 6.7 ms alatt, a másik meg 450 alatt és a kettő átlagából kijönne az FPS. Utólagos beszámoló a múltról, általában 1, vagy fél sec-es frissítéssel.
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #26258 2018.01.04. 14:01

benőmenő írta:Hamár kocsivan utasként rosszullét, észrevettem, hogy durvább leejtőknél egyszerűen a halálomon vagyok. Görcsbe rándul a gyomrom és be kell csuknom a szememet. Ez valami tériszony lehet, vagy mi?
Olvasni, filmezni sima ügy, illetve ha én vezetek akkor sem jelentkezik.
VR headsetnél a csalódottságon kívül semmit nem éreztem.
gondolom olyankor "zuhan" a tested, vagyis ugy erzekeli egy pillanatra. es igy reagal. nekem is volt regen. vagyis biztos van meg, de nem sokat vagyok autoban.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #26259 2018.01.04. 14:11

Moby írta:Ez egy jól hangzó eszmefuttatás, és pusztán már csak egy kérdésem van, csak hogy kikerüljek a 99.9%-ból:
triplabuffernél, ha nem készült el 16.6667ms alatt az aktuál képkocka, akkor mi fog kikerülni? Mer van az egyik buffer, amiben az előző frém van, van a másik, amiben túlnyúlt a copy időablakán a frame, te meg egy nagyon titokzatos harmadik választásról beszélsz, csak az nemtudom mi lehet, mer több bufferünk nincs, ahonnan másolni lehetne :D
Gondolom egy ilyen egyszerű kérdése kell lennie egyszerű válasznak is! :ravasz1:
Mivel nem csak 1 front és egy back buffer van, hanem 3, ezért tud vele okosabban gazdálkodni, 1 frém késlekedés árán.

De mivel nekem nem hisző', kerestem most egy videót ami pont választ ad a feltett kérdésedre 4:40-nél.

phpBB [media]


És ez bőőőőőőőven tökéletes megoldás az 59-re esések kiküszöbölésére. A 40-es moslékot semmi nem menti meg, de az "épphogy" helyzeteket simán, szemben a dupla bufferinges berántással, ahol valóban 1 késés miatt is brutális szaggatás a bünti.
Avatar
Moby

Hozzászólás #26260 2018.01.04. 18:25

DanielT írta:Mivel nem csak 1 front és egy back buffer van, hanem 3, ezért tud vele okosabban gazdálkodni, 1 frém késlekedés árán.

De mivel nekem nem hisző', kerestem most egy videót ami pont választ ad a feltett kérdésedre 4:40-nél.
És ez bőőőőőőőven tökéletes megoldás az 59-re esések kiküszöbölésére. A 40-es moslékot semmi nem menti meg, de az "épphogy" helyzeteket simán, szemben a dupla bufferinges berántással, ahol valóban 1 késés miatt is brutális szaggatás a bünti.
Nem, valóban nem 1 backbuffer van. Hanem 2. Totál elbeszélsz a téma mellett. Arra hoztál példákat, hogy miként javul a szaggatás triple bufferrel, ami egy pillanatig nem volt kérdés. Ezért létezik. A téma az volt, hoyg segít-e az 59 frémen a triple buffer. A válasz: NEM. A framecounter által mért érték a bufferelés utáni eredmény. Ezen nem fog változtatni semmi. Amikor te 59 látsz a sarokban, akkor már el van baszval. Mindegy mi történt addig. Az más kérdés, hogy kevesebb elbaszás lesz triple bufferrel, ez itt nem volt kérdés. A kérdés az volt, hogy ki hogy éli meg az 59 frémet. Mindenki ugyanúgy. Lófasz mindegy hogy puffereltél.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Moby 2018.01.04. 18:28-kor.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #26261 2018.01.04. 18:28

az egész onnan indult hogy jobban szaggat e a 60ról 40 mint a 60ról 59, igen szemmel láthatóan jobban, te tettél mögé tudományt :beka2: :heureka:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #26262 2018.01.04. 18:37

Moby írta:A kérdés az volt, hogy ki hogy éli meg az 59 frémet. Mindenki ugyanúgy. Lófasz mindegy hogy puffereltél.


Innen indultunk: "Pont ugyanakkora rántás okoz, mint a 60-ról 59-re esés. Csak tovább tart...Nemtudom hányszor írtam már le. Nincs 59 fps, meg 40. 60 van, meg 30 frametimeban."

Erre írtam csak annyit, hogy ez duplabuffer+vsync esetén van csak így.

Mire a válaszod: "Nem, 60 fps esetén bármit csinálsz így lesz. 30fps bázisnál lehet trükközni kompenzációval.60 fps-nél már csak ismételni lehet frémet, vagy eldobni. Pont ugyanaz a hatása."

És itt volt az én problémám...

Most pedig leírtad ezt: "Az más kérdés, hogy kevesebb elbaszás lesz triple bufferrel, ez itt nem volt kérdés."

Tehát akkor mégis lehet csinálni valamit azért, hogy ne bassza le atomra? Lehet.

Azzal meg, hogy "mindenki ugyanúgy éli meg az 59 frémet", nem sokat mondtál. Nyilván, ha 30 embert ugyanaz elé a képernyő elé ültetünk, akkor ugyanazt fogják látni... Erről nem lett volna hosszas szakmai vita. :idiota:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #26263 2018.01.04. 18:43

SlickAdam írta:
phpBB [media]
Tehát _semmi_ valódi negatív hatása, de inkább növelte a teljesítményt a biztonsági pecs... :wilting:
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #26264 2018.01.04. 18:54

DanielT írta:Tehát _semmi_ valódi negatív hatása, de inkább növelte a teljesítményt a biztonsági pecs... :wilting:
par % esest azert lehet merni (de semmi komoly) <--- normal config, mert sok oldalon 10 magos intel-ekkel csekkoljak... (mondjuk ez itt is hómlessz, de na...)
Avatar
Moby

Hozzászólás #26265 2018.01.04. 18:58

DanielT írta:Innen indultunk: "Pont ugyanakkora rántás okoz, mint a 60-ról 59-re esés. Csak tovább tart...Nemtudom hányszor írtam már le. Nincs 59 fps, meg 40. 60 van, meg 30 frametimeban."

Erre írtam csak annyit, hogy ez duplabuffer+vsync esetén van csak így.

Mire a válaszod: "Nem, 60 fps esetén bármit csinálsz így lesz. 30fps bázisnál lehet trükközni kompenzációval.60 fps-nél már csak ismételni lehet frémet, vagy eldobni. Pont ugyanaz a hatása."

És itt volt az én problémám...

Most pedig leírtad ezt: "Az más kérdés, hogy kevesebb elbaszás lesz triple bufferrel, ez itt nem volt kérdés."

Tehát akkor mégis lehet csinálni valamit azért, hogy ne bassza le atomra? Lehet.

Azzal meg, hogy "mindenki ugyanúgy éli meg az 59 frémet", nem sokat mondtál. Nyilván, ha 30 embert ugyanaz elé a képernyő elé ültetünk, akkor ugyanazt fogják látni... Erről nem lett volna hosszas szakmai vita. :idiota:
ok, akkor átfogalmazom: ugyanaz az ember ugyanazon rendszer ugyanazt fogja látni, ha a sarokban 59-et lát. Double buffer meg triple buffer esetén. Csak utóbbi esetben ritkábban lesz része benne.
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #26266 2018.01.04. 19:01

wuhuuu, itt mar a hiradoban is az Intel shit a tema :D
Avatar
Micsu

Hozzászólás #26267 2018.01.04. 19:02

SlickAdam írta:wuhuuu, itt mar a hiradoban is az Intel shit a tema :D
odaértek az amds bőröndök ? arty? :felkialtas:
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #26268 2018.01.04. 19:04

Micsu írta:odaértek az amds bőröndök ? arty? :felkialtas:
az Intel-esek is :D nem ejtettek ki az Intel nevet, csak azt, hogy sok "neves gyarto" cuccai erintettek. ami mondjuk igaz is, mert a Spectre dolog AMD-t is erinti.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #26269 2018.01.04. 19:07

nah már a bőrönd sem a régi :)
Avatar
donatus13

Hozzászólás #26270 2018.01.04. 19:23

SlickAdam írta:az Intel-esek is :D nem ejtettek ki az Intel nevet, csak azt, hogy sok "neves gyarto" cuccai erintettek. ami mondjuk igaz is, mert a Spectre dolog AMD-t is erinti.

Na meg az ARM-et se felejtsük ki, mert ők is ott vannak sok helyen ám. Itt egy nagyon pontos leírás erről az egészről, ha érdekel valakit.
Avatar
deep

Hozzászólás #26271 2018.01.04. 19:48

Elkezdtem lefrissíteni a win 10-et itthon. Tavaly május óta nem volt frissítve. 45 perc volt csak a letöltés. Ez izgi lesz, stay tuned!
Avatar
arty

Hozzászólás #26272 2018.01.04. 20:20

Botond írta:De hát ezt írtam én is! Egy tartományt képes befogadni a szem, a fölött meg már nem, szóval ez a 4k ez pazarlás! A 8k meg extra pazarlás. Tüntetéseket kell szervezni a felbontás lobbi ellen! 640kbyte mindenkinek mindenre elég! Mondjuk azt csodálom benned, hogy játék közben még arra is van időd, hogy számoljad a frémeket másodpercenként, hogy 60,60,60,60,60 hopp 59, és már repül is a kontroller a tvbe. Nem semmi. Napi hányszor számolsz el 60ig? Bámulatos ez, fel kellene lépni vmi tehetségkutatóban ezzel. Én mondjuk el se bírok számolni egy másodperc alatt 60ig pl. Mondjuk a szemem se jó, mert látom, hogy ha vmi nagyobb felbontással van, mint vmi más ami kisebbel, de gondolom ez csak ilyen születési rendellenesség, és műtéti úton korrigálható, hogy minden felbontást egyformának lássak! Hacsak nem győz a felbontás ellenes lobbi, hogy akkor fixen álljunk be a FHDra, nagyobb felbontásnak úgysincs értelme, csak az áramot pazaroljuk és hát ződbéke ugye!
a forza5 körönként 1-1(?) frémet dobott és kicseszett idegesítő volt (mivel nyilván igénytelenségből maradt a játékban, csak h nyitócím lehessen) látni a megakadást. és nem csak nekem tűnt fel, a g365ön is volt téma (forumban).
a hiba a teljes játékidőm végigkísérte.

a wolf2-t kénytelen voltam 1080p-ben nyomni a 65"/4k kijelzőn és bár másfél méterről láttam, h homályabb, 10 perc után soha egy pillanatra nem jutott eszembe, h űdehomályfos. megszoktam.
kanapéról (4-4.2m) meg még te, az abnormális szemű sem mondtad volna meg vakteszten, hogy most épp miben megy.
bár ti, a felbontáslobbista csőcselék, a 2k filmben is látjátok a 4k részletet, szal erre azé mérget nem vennék! :mf2:
Avatar
arty

Hozzászólás #26273 2018.01.04. 20:34

Botond írta:Egyszerűen csak részrehajlóak és következetlenek. 720p-s AC4 a körülményekhez képest nem lehet szép x360on, mert hát 720p és csak a felbontás, de ugyanakkor a 4k az semmi se, mert a FHD mindenre elég, és a felbontás messziről úgyse tesz hozzá (még három komment lett volna abban a "vitában", és kiderül, hogy sőt, el is vesz... :D), mert messzebb kell ám ülni. Szerintem meg volt szép cucc C64en is, meg hányás is, meg x360on is, meg FHDban is van ilyen is olyan is, meg 4k-ban is. De aki nem látja 3-5 méterről egy 55 colos felületen, hogy az FHD vagy 4k az vak. Megjegyzem tegnap vagy tegnap előtt volt a szakértés, hogy a HBOgo hányás, mert az a FHD nem olyan FHD, sőt a netflixes 4k sem olyan 4k. Érted 4k és 4k között kiszúrjuk a különbséget, de a FHD meg a 4k az tökugyanaz. Világos. Nekem az előző lakásomban 8 méter volt a tv meg a kanapé között. Nyóc. És onnan is láttam, hogy 4k vagy nem 4k a netflixes film az 55 colon. Most máshogy van az új lakásban elrendezve a nappali, most már csak 4 méterre van a tv a kanapétól. Most is látszik, de ha kiállok a lakás ajtajába és onnan nézem az előszobán keresztül akkor 15 méterről valóban minimális a különbség. Most már csak az érdekelne ki nézi 15 méterről a 4k tv-jét ami max 55 colos. Mert hogy elméletileg persze, csak ugye a való világban élünk, nem egy elméletiben, minden nappaliban 3-8 méteres távolság van max a tv és a kanapé között. És szerintem a 8 méter az már erősen szélső érték, 5 métert se nagyon látok előfordulni. Na most aki 55 colon 3-4 méterről nem tudja eldönteni, hogy az FHD vagy 4k az tényleg vegyen egy fasza FHD tv-t/monitort meg egy gtx1070est és míg világ a világ ellesz géming fronton, meg ne vezessen autót, mert félvakon az nem jó dolog. A többieknek meg ott a 4k és jön a 8k, de persze a felbontás nem minden, abból is ki lehet utazni a jóságot is, meg lehet pazarlóan bánni a technikai lehetőségekkel és foscsit csinálni.
De mindegy ez, itt mindenkinek csodaszeme van ami csak a 720p és a FHD közötti különbséget látja, a többi már rangen kívüli érték. :D
- valószínűleg az átlagos szem átlagos tévémérettel átlagos távról pont az fhd környékén érte el felbontoképesége "maximumát", ebből adódik h a 720p kevés a 4k felesleges. tudod, o-p-t-i-m-u-m! ;)

- a makroblokkosodó, bandingoló, homályos 4k-n látszik, h nem "jó 4k". kanapéról is. és te mégis odavagy érte... tudom, számmisztika, 4k van ráírva, ergo JOBB.

"Nekem az előző lakásomban 8 méter volt a tv meg a kanapé között. Nyóc. És onnan is láttam, hogy 4k vagy nem 4k a netflixes film az 55 colon."
- ezt pl már hajlamos vagyok bullshitként elkönyvelni. sry. (de gondolom ráadásul valami 2k master upscalején láttad a difit, hogy legyen pont az i-n :D )

"Na most aki 55 colon 3-4 méterről nem tudja eldönteni, hogy az FHD vagy 4k az [...] félvakon"
- fingodsincs a témáról, sajnos :(

wikin ott az átlagszemről, h 10 mpix a felbontóképessége a sárgafolton (4k=8.8), széleken meg 0.1 mpix, de ez nem azt jelenti h 8 méterről látod az 55ös tévéd pixeleit, azt viszont igen, hogy a 8k-t a nagyátlag feldughatja... (és mégis el fog terjedni. nagyobb szám.)
Avatar
arty

Hozzászólás #26274 2018.01.04. 20:39

DanielT írta:És lehet még Arty-nak jobb napja! Befutott egy újabb 10+ perces PUBG DF elemzés!!!
nekem elég a fositel az évre :D ezt má nem nézném meg. összefoglalnád? :D
Avatar
arty

Hozzászólás #26275 2018.01.04. 20:58

fm6apex eventeket nyomja még valaki? van most két érdekes, kihívásban is bővelkedő... (kihívás: platinára)

fm7et is nyomtam, 2 verseny pörgött le, 0 db verőfényes napsütésben. borultidő + esősidő. mindigezvan. kurva anyád T10/MS.
Avatar
Mekee

Hozzászólás #26276 2018.01.04. 21:16

arty írta:- valószínűleg az átlagos szem átlagos tévémérettel átlagos távról pont az fhd környékén érte el felbontoképesége "maximumát", ebből adódik h a 720p kevés a 4k felesleges. tudod, o-p-t-i-m-u-m! ;)

- a makroblokkosodó, bandingoló, homályos 4k-n látszik, h nem "jó 4k". kanapéról is. és te mégis odavagy érte... tudom, számmisztika, 4k van ráírva, ergo JOBB.

"Nekem az előző lakásomban 8 méter volt a tv meg a kanapé között. Nyóc. És onnan is láttam, hogy 4k vagy nem 4k a netflixes film az 55 colon."
- ezt pl már hajlamos vagyok bullshitként elkönyvelni. sry. (de gondolom ráadásul valami 2k master upscalején láttad a difit, hogy legyen pont az i-n :D )

"Na most aki 55 colon 3-4 méterről nem tudja eldönteni, hogy az FHD vagy 4k az [...] félvakon"
- fingodsincs a témáról, sajnos :(

wikin ott az átlagszemről, h 10 mpix a felbontóképessége a sárgafolton (4k=8.8), széleken meg 0.1 mpix, de ez nem azt jelenti h 8 méterről látod az 55ös tévéd pixeleit, azt viszont igen, hogy a 8k-t a nagyátlag feldughatja... (és mégis el fog terjedni. nagyobb szám.)
Már csak benned bíztam, hogy visszahozod a témát! :D
Mindezt leírtad az után, hogy ezt írtad mp-ekkel előtte: "bár másfél méterről láttam, h homályabb, 10 perc után soha egy pillanatra nem jutott eszembe, h űdehomályfos. megszoktam."
Namármost nem volt szó arról, hogy mit szokik meg ki, hanem hogy látni-e vagy sem, és igen.
Sőt itthon az én tv-men megmondom a különbséget, ami meg is történt sokszor fm7 patchek után, mert az idióták fh3 óta nem oldották meg, hogy ne ugorjon vissza default beállításokra, és így 1080p-re nálam.
De ha neked totál feleséeges a 4k kijelző, akkor miért vettél? Ugyanazért amiért intelt veszel? :D
Avatar
Mekee

Hozzászólás #26277 2018.01.04. 21:17

arty írta:fm6apex eventeket nyomja még valaki? van most két érdekes, kihívásban is bővelkedő... (kihívás: platinára)

fm7et is nyomtam, 2 verseny pörgött le, 0 db verőfényes napsütésben. borultidő + esősidő. mindigezvan. kurva anyád T10/MS.
Nem, megy még az? :O
FM7 megy csak, bár fh3-ban is van még rengeteg dolog, csak az idő...
Avatar
arty

Hozzászólás #26278 2018.01.04. 21:27

Mekee írta:Nem, megy még az? :O
FM7 megy csak, bár fh3-ban is van még rengeteg dolog, csak az idő...
jaja, 3 event/hét
1000-1800 ember nyomja le, legalábbis a leaderboard akkora szokott lenni - friendem meg senki sehol, szal vagy nem nyomjátok vagy nem vagyunk barátok :)

utóbbit korrigálni, azonnal, ha valaki esetleg... !!! (Zó, mostmá' neked is van win10ed forza6apex alá!)

----

fh3 expansion pass 3k alatt sszehozható (200ft gold + 10.49 USD usa storeban a pass)
Avatar
Botond

Hozzászólás #26279 2018.01.04. 21:34

Mekee írta:Már csak benned bíztam, hogy visszahozod a témát! :D
Mindezt leírtad az után, hogy ezt írtad mp-ekkel előtte: "bár másfél méterről láttam, h homályabb, 10 perc után soha egy pillanatra nem jutott eszembe, h űdehomályfos. megszoktam."
Namármost nem volt szó arról, hogy mit szokik meg ki, hanem hogy látni-e vagy sem, és igen.
Sőt itthon az én tv-men megmondom a különbséget, ami meg is történt sokszor fm7 patchek után, mert az idióták fh3 óta nem oldották meg, hogy ne ugorjon vissza default beállításokra, és így 1080p-re nálam.
De ha neked totál feleséeges a 4k kijelző, akkor miért vettél? Ugyanazért amiért intelt veszel? :D
:eljen:
Avatar
Mekee

Hozzászólás #26280 2018.01.04. 22:12

arty írta:fh3 expansion pass 3k alatt sszehozható (200ft gold + 10.49 USD usa storeban a pass)
Megvan, havas meg a hot wheels-is félig kb megvan, az alapjáték meg emlékeim szerint ki van maxolva, csak most a gaming időm autókára eső részét kiteszi a fm7 meg a gt4. Ja géténégy. pcsx2 ultimate verzában is letoltam aranyra az összes jogsit, most mennek a mission-ök, aztán még neki se álltam másnak :D
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #26281 2018.01.04. 22:23

arty írta:(Zó, mostmá' neked is van win10ed forza6apex alá!)
Nekem olyan Win kellene, amin nem szim. Nem játszom én olyasmivel, legalábbis autóssal nem. Az FH3 jobban érdekelne, de a nyílt világú ótókától az MCLA levette a kedvem.

Az Xbox Game Pass amúgy Windowson mit tud? Van ingyenes két hét mindenkinek meg msot egy kis ideig még 200 FT. De ugye PC-n limitált, csak a GeoW és ReCore tűnt biztosnak, hogy benne van. De valószínűleg a többi Play Anywhere-es cucc is. Csak ez még mindig nem éri meg ezt az árát.

Különben is, gyűlölöm az MS-t, mert a Halo megkeseríti az életemet. A Singularityből ment a rage quit miatta. Sajnos nemcsak a HL2-ből, a BioShockból és leheletnyit a STALKER-ből merített a Raven, hanem a Bungie műremekéből is :(

Spoiler
Nem igaz, hogy az a tetves Flood még itt is kísért!
Amúgy nem lenne szar, de már csak ezért megérdemelte a Raven, hogy CoD-on dolgozó rabszolgákká tette őket az Activision, tőlem mehetnek cipőket varrni is Kínába.
Avatar
deep

Hozzászólás #26282 2018.01.04. 23:38

deep írta:Elkezdtem lefrissíteni a win 10-et itthon. Tavaly május óta nem volt frissítve. 45 perc volt csak a letöltés. Ez izgi lesz, stay tuned!
False alarm, tök gyorsan felment. Túl gyorsan. Gyanúsan. Eddig egyetlen dolgot baszott el, újra engedélyezte a letiltott hanglejátszó eszközöket. De amúgy semmi. Hmm.
Avatar
Botond

Hozzászólás #26283 2018.01.05. 07:58

deep írta:False alarm, tök gyorsan felment. Túl gyorsan. Gyanúsan. Eddig egyetlen dolgot baszott el, újra engedélyezte a letiltott hanglejátszó eszközöket. De amúgy semmi. Hmm.
Hm, már az M$ héterkedés sem a régi. :(
Avatar
DanielT

Hozzászólás #26284 2018.01.05. 13:37

Brüttálish. És érdekes módon a RENDER felbontás növekmény látszik mindenféle kijelzőn is. A zsizsi mindenhol eltűnik és a képernyő PIXELEK valszeg megintcsak nem látszanak...

Rohadtul el kéne már fejben különíteni, hogy mitől is látjuk szebbnek, részletgazdagabbnak a képet..

phpBB [media]
Avatar
DanielT

Hozzászólás #26285 2018.01.05. 13:39

Másik érdekesség, valós ultra-ultra-widescreen Uncharted:

Kép
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #26286 2018.01.05. 13:55

talaltam egy egesz jo lengyel oldalt, csinalnak ertelmes teszteket. pl proci teszteknel rendre csekkoljak a Crysis 3 Welcome To The Jungle PALYAT, amit mar evek ota emlegetek. a DF-es atvezetö resz nem jelent semmit...
igaz kurva szot se ertek gugli transzláció nelkül, de a grafikonok univerzalisak :)
szoval itten van egy DDR4 teszt. en azt hittem, hogy ~ 3000MHz felett nem sokat lehet nyerni. hat a fasztot nem, ricsárdéknak is csekkolniuk kene. kar, hogy GECI dragak a modulok... :(
Kép
CIKK
Avatar
DanielT

Hozzászólás #26287 2018.01.05. 14:09

SlickAdam írta:talaltam egy egesz jo lengyel oldalt, csinalnak ertelmes teszteket. pl proci teszteknel rendre csekkoljak a Crysis 3 Welcome To The Jungle PALYAT, amit mar evek ota emlegetek. a DF-es atvezetö resz nem jelent semmit...
igaz kurva szot se ertek gugli transzláció nelkül, de a grafikonok univerzalisak :)
szoval itten van egy DDR4 teszt. en azt hittem, hogy ~ 3000MHz felett nem sokat lehet nyerni. hat a fasztot nem, ricsárdéknak is csekkolniuk kene. kar, hogy GECI dragak a modulok... :(
Kép
CIKK
A kulcsszó, amit a DF is mond: diminishing returns. Tehát van még növekmény, de már messze nem éri meg kifizetni memória oldalon. A suttyó 2133Mhz 77 frémje és a még épp nem elmebeteg 3200Mhz 97 frémje ütős difi, de onnan már harmatos a növekmény, plusz leolvadnak a ramok.
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #26288 2018.01.05. 14:19

DanielT írta:A kulcsszó, amit a DF is mond: diminishing returns. Tehát van még növekmény, de már messze nem éri meg kifizetni memória oldalon. A suttyó 2133Mhz 77 frémje és a még épp nem elmebeteg 3200Mhz 97 frémje ütős difi, de onnan már harmatos a növekmény, plusz leolvadnak a ramok.

ja, 3200 a nyerö.
2133 es 3200 között mostani arak mellett (2x8gb) kabe 20 euro a difi. kb. kötelezö

belelapoztam egy random DF tesztbe: nem egesz fair, hogy Ryzen cumot 3200-as ram-al, uj Intel cuccokat meg 3000-el csekkoljak... :banplz:
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #26289 2018.01.05. 14:36

köcsög Engri Dzsó is teljesen elbutult. E! TOP10 2017:

1. Zelda: Breath of the Wild
2. Super Mario Odyssey
3. Warhammer: Total War 2
4. Cuphead
5. Resident Evil 7
6. Injustice 2
7. Yakuza 0
8. Divinity Original Sin 2
9. X-com 2: War of the Chosen
10. Star Trek Bridge Crew

ennyi idiotat, mi, Dani? :D
Avatar
DanielT

Hozzászólás #26290 2018.01.05. 14:39

SlickAdam írta:köcsög Engri Dzsó is teljesen elbutult. E! TOP10 2017:

1. Zelda: Breath of the Wild
2. Super Mario Odyssey
3. Warhammer: Total War 2
4. Cuphead
5. Resident Evil 7
6. Injustice 2
7. Yakuza 0
8. Divinity Original Sin 2
9. X-com 2: War of the Chosen
10. Star Trek Bridge Crew

ennyi idiotat, mi, Dani? :D
Jó üzlet a Zelda+Nindendo szopás, jönnek a kattintások, nem acsarkodnak a sértett N fanok, mindenki hepi. A mezőny többi tagját elnézve meg... hát ja. Az egyetlen játék a listán, amit egyáltalán kipróbáltam.

szerk: Ja nem, az Odyssey is ott van. Azt még nyomni fogom, kár, hogy ezen a hulladék gépen kell majd.
Avatar
Botond

Hozzászólás #26291 2018.01.05. 15:02

SlickAdam írta:talaltam egy egesz jo lengyel oldalt, csinalnak ertelmes teszteket. pl proci teszteknel rendre csekkoljak a Crysis 3 Welcome To The Jungle PALYAT, amit mar evek ota emlegetek. a DF-es atvezetö resz nem jelent semmit...
igaz kurva szot se ertek gugli transzláció nelkül, de a grafikonok univerzalisak :)
Jó, aki lengyel ram teszteket olvas guglifordítóval azt is sürgősen nézze át a háziorvosa, mert valami nem 100, de még a 70re se fogadnék... :banplz:
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #26292 2018.01.05. 15:06

Botond írta:Jó, aki lengyel ram teszteket olvas guglifordítóval azt is sürgősen nézze át a háziorvosa, mert valami nem 100, de még a 70re se fogadnék... :banplz:
en meg csak annyit mondok, hogy:

8 MÉTER

55 col

ugyhogy csitt!

(es mi baj a lengyel tesztekkel? ungár über alles? vagy a gugli rosszul forditja a grafikont? )

(es hogy hogyan landoltam naluk: a Welcome To The Jungle es uj procik-ra kerestem ra)
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #26293 2018.01.05. 15:55

Jó buli ez a branch prediction CPU bug. Vannak má benchmarkok?
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #26294 2018.01.05. 15:56

A milyen RAM-ot érdemes venni kérdés egy jó nagy marketingkatyvasz. Mert magas frekvencia alacsony latency nélkül nem ér semmit. Ha csak azt mondja valaki, hogy 3200-as memó, akkor még nem mond semmit.
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #26295 2018.01.05. 15:57

SlickAdam írta:
phpBB [media]
Hátezmeg mé nyóceze héccáva méri?!? Valami életszerűbb teszt nincs?
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #26296 2018.01.05. 15:59

aabyssx írta:Hátezmeg mé nyóceze héccáva méri?!? Valami életszerűbb teszt nincs?
#26264

biztos van eletszerübb professzional teszt is, de engem tovabb nem erdekel a dolog. nem erint itt senkit különösebben
Avatar
neoreg

Hozzászólás #26297 2018.01.05. 16:20

decemberi mérésem

lassító patch utáni mérésem

majdnem fél százalékkal szarabb lett a háromdémárk eredményem-E! :(
Avatar
DanielT

Hozzászólás #26298 2018.01.05. 16:25

aabyssx írta:A milyen RAM-ot érdemes venni kérdés egy jó nagy marketingkatyvasz. Mert magas frekvencia alacsony latency nélkül nem ér semmit. Ha csak azt mondja valaki, hogy 3200-as memó, akkor még nem mond semmit.
A herC simán kompenzálja a latency-t, már amennyi eltérés egyáltalán lehetséges ebben a kategóriában. 14-15-16 csöcsmindegy.
Avatar
Moby

Hozzászólás #26299 2018.01.05. 16:30

Ultimate 1080 kontra 4K komperzsön. Örökre eldönti a kérdést, sosem lesz már ettől jobb:
Spoiler
Kép
Avatar
DanielT

Hozzászólás #26300 2018.01.05. 16:40

Moby írta:Ultimate 1080 kontra 4K komperzsön. Örökre eldönti a kérdést, sosem lesz már ettől jobb:
Spoiler
Kép
:banplz: :banplz: :banplz: :banplz: :banplz: :banplz: :banplz:
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #26301 2018.01.05. 16:48

aabyssx írta:A milyen RAM-ot érdemes venni kérdés egy jó nagy marketingkatyvasz. Mert magas frekvencia alacsony latency nélkül nem ér semmit. Ha csak azt mondja valaki, hogy 3200-as memó, akkor még nem mond semmit.
A lengyel tesztben ezért is tüntették fel, hogy mindegyik cl15-ös volt, amiből én is a legtöbbet szoktam látni webshopokban.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #26302 2018.01.05. 17:02

deep írta:False alarm, tök gyorsan felment. Túl gyorsan. Gyanúsan. Eddig egyetlen dolgot baszott el, újra engedélyezte a letiltott hanglejátszó eszközöket. De amúgy semmi. Hmm.
Nekem a háttérben letöltötte, önként kerestem rá, és indítottam újra hozzá (magától nem indítja újra magát "aktív időszakban", gyárilag megtiltható neki). Addig elmentem a konyhába megnedvesíteni a torkomat. Mire 2 perc múlva visszaértem, már itt találtam bebootolva a gépet. Szaravindóztíz.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #26303 2018.01.05. 17:04

Zóanagyvarázsló írta:Szaravindóztíz.
Nekem meg szokás szerint a céges gépen "failed to install" az utolsó updatek jó része, szerintem még nem is ennél a pecsnél tartok.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #26304 2018.01.05. 17:07

DanielT írta:Nekem meg szokás szerint a céges gépen "failed to install" az utolsó updatek jó része, szerintem még nem is ennél a pecsnél tartok.
Nekem eddig fel sem tűntek a frissítések, a nap végi kikapcsolásoknál megoldja magának, addig előtölti. Se zaklatás, se hiba. Mondom, eddig.
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #26305 2018.01.05. 17:10

Zóanagyvarázsló írta:Nekem eddig fel sem tűntek a frissítések, a nap végi kikapcsolásoknál megoldja magának, addig előtölti. Se zaklatás, se hiba. Mondom, eddig.
en kb 5 havonta szoktam kikapcsolni a vas-at (sleep...). szokott is nyaggatni a hülye update-ekkel...
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #26306 2018.01.05. 17:18

SlickAdam írta:en kb 5 havonta szoktam kikapcsolni a vas-at (sleep...). szokott is nyaggatni a hülye update-ekkel...
Nem tudom, hogy miért használnék sleepet, ha SSD-vel gyorsan bootol egy hét áramkimaradás után is. Régen, HDD és XP mellett még bevetettem ezt a fegyvert, és annak ellenére, hogy inkább az újabb orpendszerekhez ajánlották, bevált. A 7 és 8.1 viszont egyfolytában felébredt, szűz rendszerrel is, hiába töltöttem le a különböző eszközök ébresztését, már csak ezért is leszoktam róla.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #26307 2018.01.05. 18:12

Zóanagyvarázsló írta:Nekem eddig fel sem tűntek a frissítések, a nap végi kikapcsolásoknál megoldja magának, addig előtölti. Se zaklatás, se hiba. Mondom, eddig.
nekem se mivel külsős progival kikapcsoltam őket, én frissítek mikor kedvem van
Avatar
DanielT

Hozzászólás #26308 2018.01.05. 21:18

Fene se gondolta volna (amennyiben én pl fene vagyok), hogy ilyen jól működő, CRT érintőképernyők voltak már az idők kezdetén!

phpBB [media]
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #26309 2018.01.05. 21:34

DanielT írta:Fene se gondolta volna (amennyiben én pl fene vagyok), hogy ilyen jól működő, CRT érintőképernyők voltak már az idők kezdetén!

[video]back2dafuture[/video]
nagyon durva :wow1:
Avatar
Botond

Hozzászólás #26310 2018.01.05. 21:38

SlickAdam írta:en meg csak annyit mondok, hogy:

8 MÉTER

55 col

ugyhogy csitt!

(es mi baj a lengyel tesztekkel? ungár über alles? vagy a gugli rosszul forditja a grafikont? )

(es hogy hogyan landoltam naluk: a Welcome To The Jungle es uj procik-ra kerestem ra)
Hát mert az, hogy megnyitottad és elkezdted guglifordítóval nyomatni az már olyan fokú eltökéltség és fanatizmus a téma iránt ami a normális értékeket rég meghaladta bármilyen skálán. Itt ez mondjuk alap is lehetne, de nekem pl ez már picit sok, pedig nem kevés időt és energiát rakok a témába én is. :)
/más. Ennyire nem fut a civ6, hogy már humblibundli haviba került? :(
Avatar
deep

Hozzászólás #26311 2018.01.05. 21:43

DanielT írta:Fene se gondolta volna (amennyiben én pl fene vagyok), hogy ilyen jól működő, CRT érintőképernyők voltak már az idők kezdetén!
[video]nyomonitor.avi[/video]
Dehhhháááát...
phpBB [media]

Jó tudom, két évvel később, meg Mr. Hammond nem spórolt semmin...
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #26312 2018.01.05. 23:34

Azért egy kékhalál összejött mára. Csak böngésztem, agyamat is eldobtam volna, ha bossfight közben szívok valami régebbi hardcore cuccban.

Mondjuk nekem még a legendásan könnyű Super Mario World is az, ma is haladtam két és fél pályát, aztán meghaltam párszor, és csinálhatom újra a teljes napi progresst :eljen: Már a tudat agyonstresszel, hogy limitált életszám van benne. Ezért haladok ennyire lassan a SNES-es játékokkal, nagy ráfeszülést igényelnek, nem elég a kedv.
skinnyman

Hozzászólás #26313 2018.01.06. 00:15

SlickAdam írta:az 5500 ojro TALAN (LOL) kicsit sok erte, de meg kell hagyni, elegge takarosan össze van rakva az uj iMac Pro, nagyon szexi vas display nelkül.
Kép
ITTEN a teardown
"The GPU is BGA-soldered in place—potentially a major drawback on a "pro" workstation. No easy graphics upgrades are possible, so choose your configuration wisely."

5500 ojro + beforrasztott-upgrade-elhetetlen GPU. Es kb teljesen hozzaferhetetlen ugy egyebkent kb minden alkatresze. De cserebe vekony es csini, magyaran igazi Pro! :eljen:
(Komolyan nem ertem h megis kinek akarjak ezt eladni, amikor kozben 1500 dollarert osszerakhatsz 4k monitorostul egy olyan workstation pc-t, ami ezzel szemben nem fog szart erni nehanny gpu generacio mulva. :fejvakaras: )
Avatar
Botond

Hozzászólás #26314 2018.01.06. 07:57

skinnyman írta:"The GPU is BGA-soldered in place—potentially a major drawback on a "pro" workstation. No easy graphics upgrades are possible, so choose your configuration wisely."

5500 ojro + beforrasztott-upgrade-elhetetlen GPU. Es kb teljesen hozzaferhetetlen ugy egyebkent kb minden alkatresze. De cserebe vekony es csini, magyaran igazi Pro! :eljen:
(Komolyan nem ertem h megis kinek akarjak ezt eladni, amikor kozben 1500 dollarert osszerakhatsz 4k monitorostul egy olyan workstation pc-t, ami ezzel szemben nem fog szart erni nehanny gpu generacio mulva. :fejvakaras: )
Pont ugyanaz a racionalitása akinek eladják a helikoptert meg aki takarítónőt fogad. Az átlagember legurul xy helyre kocsival, vagy megy vonattal/busszal, vagy fogja és kitakarítja a lakást, de van akinek nem a pénz a legszűkebb keresztmetszer, hanem az idő, és egyszerűen nem fér bele az életébe, hogy kiguglizzon, utánaolvasson, mert az idő, sok idő, annyi idő alatt akár magától is megkeletkezik az az 5500 euró a bankszámláján, osztán két klickből megrendeli és csá, mert így minimális az időráfordításod. Egy évvel később meg a frissebbet, szóval tökre nem avul el semmi. Teljesen érthető és racionális piaci szegmenst céloznak.
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #26315 2018.01.06. 09:10

skinnyman írta:... ozben 1500 dollarert osszerakhatsz 4k monitorostul egy olyan workstation pc-t...
azert hülyesegeket mellözzük mar!
de lehet, hogy 2500-bol igen, nemtom. 27"-es 5K monitor nem occso.
DE! nem ezert tettem be. draga. nem nekünk keszül. viszont jol össze van rakva. kesz. es dögösen nez ki.
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #26316 2018.01.06. 10:59

Botond írta:Pont ugyanaz a racionalitása akinek eladják a helikoptert meg aki takarítónőt fogad. Az átlagember legurul xy helyre kocsival, vagy megy vonattal/busszal, vagy fogja és kitakarítja a lakást, de van akinek nem a pénz a legszűkebb keresztmetszer, hanem az idő, és egyszerűen nem fér bele az életébe, hogy kiguglizzon, utánaolvasson, mert az idő, sok idő, annyi idő alatt akár magától is megkeletkezik az az 5500 euró a bankszámláján, osztán két klickből megrendeli és csá, mert így minimális az időráfordításod. Egy évvel később meg a frissebbet, szóval tökre nem avul el semmi. Teljesen érthető és racionális piaci szegmenst céloznak.
Értem én, de akkor már meg tud fizetni egy embert aki összerakja helyette. Egy prő gépnél szerintem igenis hülyeség, hogy a flexibilitást beáldozzák azért, mert deszép.
Az egyetlen reális célközönséget azokban látom, mint pl. MKBHD, aki final cuttal vágja a 8k-s RED camerával felvett anyagot, nekik nyilván nem sok választásuk van, ha sok powa kell. Persze attól még fogyni fog, mert alma.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #26317 2018.01.06. 12:17

benőmenő írta:Értem én, de akkor már meg tud fizetni egy embert aki összerakja helyette. Egy prő gépnél szerintem igenis hülyeség, hogy a flexibilitást beáldozzák azért, mert deszép.
Az egyetlen reális célközönséget azokban látom, mint pl. MKBHD, aki final cuttal vágja a 8k-s RED camerával felvett anyagot, nekik nyilván nem sok választásuk van, ha sok powa kell. Persze attól még fogyni fog, mert alma.
az apple mar reg tonkrement vna ha nincs az iphone v az ipod, ennyire relevans piaci szegmenst fed le ez a termek
skinnyman

Hozzászólás #26318 2018.01.06. 12:29

Botond írta:Pont ugyanaz a racionalitása akinek eladják a helikoptert meg aki takarítónőt fogad. Az átlagember legurul xy helyre kocsival, vagy megy vonattal/busszal, vagy fogja és kitakarítja a lakást, de van akinek nem a pénz a legszűkebb keresztmetszer, hanem az idő, és egyszerűen nem fér bele az életébe, hogy kiguglizzon, utánaolvasson, mert az idő, sok idő, annyi idő alatt akár magától is megkeletkezik az az 5500 euró a bankszámláján, osztán két klickből megrendeli és csá, mert így minimális az időráfordításod. Egy évvel később meg a frissebbet, szóval tökre nem avul el semmi. Teljesen érthető és racionális piaci szegmenst céloznak.
Egy helikopter gyorsabban el tud vinni A-bol B-be, mint barmi mas, takaritononek sincs sok alternativaja, ha nem te akarsz takaritani. Ennel viszont sokkal jobb workstation gepeket kapni mar onmagaban amiatt, hogy azok modularisak. A fo gondom nem az araval van, hanem azzal, hogy pro-nak reklamozzak, mikozben az egesz egy egyszer hasznalatos lezart doboz, amivel semmit nem tudsz kezdeni ha elavul barmelyik komponense.
Megneztem amugy MKBHD videojat rola, o tenyleg ilyet vett most, de azert elmondta a kontextust: 2013 ota ugyanazt a mac pro-t hasznalta (azota nem adtak ki ujat), es nem bizott benne, hogy 1 even belul jonne ki frissebb, szoval kb ilyen athidalo megoldas lehet ez most nala.
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #26319 2018.01.06. 12:38

skinnyman írta:Egy helikopter gyorsabban el tud vinni A-bol B-be, mint barmi mas, takaritononek sincs sok alternativaja, ha nem te akarsz takaritani. Ennel viszont sokkal jobb workstation gepeket kapni mar onmagaban amiatt, hogy azok modularisak. A fo gondom nem az araval van, hanem azzal, hogy pro-nak reklamozzak, mikozben az egesz egy egyszer hasznalatos lezart doboz, amivel semmit nem tudsz kezdeni ha elavul barmelyik komponense.
Megneztem amugy MKBHD videojat rola, o tenyleg ilyet vett most, de azert elmondta a kontextust: 2013 ota ugyanazt a mac pro-t hasznalta (azota nem adtak ki ujat), es nem bizott benne, hogy 1 even belul jonne ki frissebb, szoval kb ilyen athidalo megoldas lehet ez most nala.
kijazaz emKábéHáDé?
skinnyman

Hozzászólás #26320 2018.01.06. 12:52

SlickAdam írta:kijazaz emKábéHáDé?
youtube sztar, minosegi tech videokkal futott fel: link

Vissza: “Leáldozott.hu”