A PC-s játékoknak leáldozott

A Leáldtopik új otthona
Avatar
deep

Hozzászólás #25621 2017.12.16. 13:39

SlickAdam írta:DF Retro!
[video]besztesztgames.avi
Kettő a kedvenc játékaim közül. Nice! :finom:
Avatar
Micsu

Hozzászólás #25622 2017.12.16. 14:40

ezek mai szemmel is tök jól néznek ki
Avatar
DanielT

Hozzászólás #25623 2017.12.16. 14:50

SlickAdam írta:DF Retro!
[video]csoda.avi[/video]
Én éppen retrózom (már 2+ óra hekk+gány), persze Donkey indult ma is először... ÉS! 15+ éves emulátor pályafutásom eddigi csúcsára érkeztem fél órával ezelőtt: Playstation 1 játékok, PERSPEKTÍVAKORREKIÓS textúrázással, warpolás nélkül, 16x internal resolution, pixelpontos scaling és CRT shader.

Hát ezt be kéne tiltani, olyan kibaszott jó. Most láttam először életem során realtime, nem rángatózó textúrás PS1 játékot. Történelmi pillanat volt.

Persze videókon már láttam pár példát, de amikor itt mozdult meg élőben, akkor egy pillanatra elállt a lélegzetem. :)
Avatar
DanielT

Hozzászólás #25624 2017.12.16. 14:54

Az a baj, hogy ezt is kb hiába linkelem, élőben más. Full screenen nézzétek, illetve úgy, hogy ne méretezze semmi a képet kicsire se, nagyra se. (jobb klikk, megjelenítés új lapon és ráklikk, hogy full méret legyen) Ja és persze még így is kicsi lesz, mert a monitort 1280x720-ra kell levennem, hogy 3x natív integer scalinggel majdnem teljes képernyő legyen.

A PS1 cuccot meg mozgásban kéne látni...

Kép
Avatar
Mekee

Hozzászólás #25625 2017.12.16. 18:06

Zóanagyvarázsló írta:Amikor a nosztalgia, a retró és a remasterek jeletnika trendet, a GOG eleve abból született, hogy régi játékokat nyom ki új gépekre, akkor azért van relevanciája annak, hogy nem igaz az "ami Win 7-8-on megy, az 10-en" is tétel. Másrészt meg ha valaki CoD2-zik, akkor aligha érdekli, hogy ő egy kisebbség része, azt látja, hogy neki még egyet kell pluszba nyelni az új OS miatt.
Értemén, de aki retrózik, az készüljön fel, hogy nem problémamantes, ez sztem alap. Én sem álltam neki úgy minap nes/snes amut buzerálni, hogy elvártam volna, hogy minden elsőre 2 kattintással menjen frankón, mégse szidtam senkit, ennyi.
Avatar
deep

Hozzászólás #25626 2017.12.16. 18:08

Mekee írta:Értemén, de aki retrózik, az készüljön fel, hogy nem problémamantes, ez sztem alap.
Má' hogy lenne? Berakod a kazit és megy. :idiota:
Avatar
Mekee

Hozzászólás #25627 2017.12.16. 20:34

deep írta:Má' hogy lenne? Berakod a kazit és megy. :idiota:
Ilyenformán igen, valóban.
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #25628 2017.12.16. 21:54

DanielT írta:Én éppen retrózom (már 2+ óra hekk+gány), persze Donkey indult ma is először... ÉS! 15+ éves emulátor pályafutásom eddigi csúcsára érkeztem fél órával ezelőtt: Playstation 1 játékok, PERSPEKTÍVAKORREKIÓS textúrázással, warpolás nélkül, 16x internal resolution, pixelpontos scaling és CRT shader.

Hát ezt be kéne tiltani, olyan kibaszott jó. Most láttam először életem során realtime, nem rángatózó textúrás PS1 játékot. Történelmi pillanat volt.

Persze videókon már láttam pár példát, de amikor itt mozdult meg élőben, akkor egy pillanatra elállt a lélegzetem. :)
kircsi lehet, de nalam kötelezö a rangatozo textura PS1-en. azt tuti benne hagynam.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #25629 2017.12.16. 22:56

SlickAdam írta:kircsi lehet, de nalam kötelezö a rangatozo textura PS1-en. azt tuti benne hagynam.
Marhaság. Nem az authentikussághoz ad hozzá, hanem a hányáshoz. Néztem eleget, elhiheted.
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #25630 2017.12.17. 01:00

Ezt csak azért, mert tudom itt sokan rajonganak az új Killer Instinct dizájnért. :idiota:
Spoiler
Kép
Avatar
Micsu

Hozzászólás #25631 2017.12.17. 01:16

Olyan mint regiben a dinoszaurusz :P
Avatar
deep

Hozzászólás #25632 2017.12.17. 09:42

benőmenő írta:Ezt csak azért, mert tudom itt sokan rajonganak az új Killer Instinct dizájnért. :idiota:
Spoiler
Kép
Aztamocskosribanckáéletbe! Azért ez túllép egy határt.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #25633 2017.12.17. 11:31

Mekee írta:Értemén, de aki retrózik, az készüljön fel, hogy nem problémamantes, ez sztem alap. Én sem álltam neki úgy minap nes/snes amut buzerálni, hogy elvártam volna, hogy minden elsőre 2 kattintással menjen frankón, mégse szidtam senkit, ennyi.
De nem az OS sorszámának növekedése ront el varázsütésre dolgokat (7 és 8 között szinte nincs ilyen), hanem az MS változtatásai. Nyilván el lehet ezt fogadni, meg azért nem is szidom teli szájjal az MS-t, mert nem szereti a régi jó SecuROM-ot, de ha retróra is kell a gép, és azzal jönnek, hogy arra is tökéletes, akkor azért hadd használhassam érvként, hogy miért nem váltok.

Jó lenne egyébként a korábbi Windowsok tökéletes emulációja, de sem third-party, sem MS-szoftverek nem tudják ezt tökéletesen. A legtöbben egyébként az XP-re váltással estek ki, de ott az oprendszer tényleg kárpótolt.
Avatar
Botond

Hozzászólás #25634 2017.12.17. 12:27

Zóanagyvarázsló írta:De nem az OS sorszámának növekedése ront el varázsütésre dolgokat (7 és 8 között szinte nincs ilyen), hanem az MS változtatásai. Nyilván el lehet ezt fogadni, meg azért nem is szidom teli szájjal az MS-t, mert nem szereti a régi jó SecuROM-ot, de ha retróra is kell a gép, és azzal jönnek, hogy arra is tökéletes, akkor azért hadd használhassam érvként, hogy miért nem váltok.

Jó lenne egyébként a korábbi Windowsok tökéletes emulációja, de sem third-party, sem MS-szoftverek nem tudják ezt tökéletesen. A legtöbben egyébként az XP-re váltással estek ki, de ott az oprendszer tényleg kárpótolt.
Addig-addig mondogattad, hogy retro így, retro úgy, hogy elkapott a nosztalgiahullám és nagy hirtelen vagy egy tucat címet berántottam gog.comon, szóval este majd lehet tesztelni, hogy a 6700k+1080+w10 kombó mennyire homm1 kompatibilis meg ilyesmi. :)
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #25635 2017.12.17. 12:33

Botond írta:Addig-addig mondogattad, hogy retro így, retro úgy, hogy elkapott a nosztalgiahullám és nagy hirtelen vagy egy tucat címet berántottam gog.comon, szóval este majd lehet tesztelni, hogy a 6700k+1080+w10 kombó mennyire homm1 kompatibilis meg ilyesmi. :)
A gog-on általában dosbox van és figyelnek a kompatibilitásra. Inkább az ilyen elhagyott mostohagyerekekkel van a gond. Mint pl. a korai win95 játékok, vagy gfwl-es cuccok, amiket nem menekítettek steamre.
Most pl. a 2009-es wolfit szedtem elő retrózni, azt pl. meg sem lehet venni, max a használtat.
Avatar
Necro

Hozzászólás #25636 2017.12.17. 15:18

Három hónapja toltam le HOMM1-et és 2-t, semmi gond nincs velük (win10) :D
Avatar
Botond

Hozzászólás #25637 2017.12.17. 18:52

Moby merre jár? :) Beszippantotta az x1x fíling?
Avatar
Moby

Hozzászólás #25638 2017.12.17. 19:41

Botond írta:Moby merre jár? :) Beszippantotta az x1x fíling?
Melózok mint a barom :(
Avatar
Moby

Hozzászólás #25639 2017.12.17. 19:43

Moby írta:Melózok mint a barom :(
EW2 óta lepörgettem a doom-ot vr-ben, a resi7-et újra vr-ben (ééédesistenem mennyire odabaszott...bárcsak ez lett volna az első találkozásom vele). Gyak ennyi. Az egész 10 óra géming volt. Mellette pörgettem időnként a ACO-t, de abba beleuntam.

Ja meg tegnap megnéztük az SW8-at. Imádtam minden percét.
Avatar
Moby

Hozzászólás #25640 2017.12.17. 19:51

Ittvagyok, figyelek, de nem történik most semmi. Lassan aktuális lesz egy switch vétel, ha vissza akarom kapni a pécémet. A fiam gyakorlatilag kisajáttotta magának. Legogémingre tökéletes lesz, meg nekem máriózeldázni. Meg hogy micsunak legyen egy jó napja :banplz: Már amúgy is officiel énvagyok itt a főparaszt, a vr, a konzolok, meg szarocskák mellé ez már sokat nem oszt :)
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #25641 2017.12.17. 20:00

Moby írta:ha vissza akarom kapni a pécémet
ha veszel egy ilyen kis fost, aprilisig egyikötök se latja a pecet :nezze:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #25642 2017.12.17. 20:01

SlickAdam írta:ha veszel egy ilyen kis fost, aprilisig egyikötök se latja a pecet :nezze:
Főleg, hogy végre kijött rá a Yooka-Laylee! :D Gondolom kapja majd a user kilenceseket a trú platformon.
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #25643 2017.12.17. 20:05

DanielT írta:Főleg, hogy végre kijött rá a Yooka-Laylee! :D Gondolom kapja majd a user kilenceseket a trú platformon.
jobb jatek nem lett eredeti megjelenes ota se, de eleg jo port lett, DF csekkolta. csak iszonyat pofatlanok a 40 euros digi arral, mikor mar 20-ert megveszed barmi masra... mehh
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #25644 2017.12.17. 20:56

Necro írta:Három hónapja toltam le HOMM1-et és 2-t, semmi gond nincs velük (win10) :D
Azok DOSBoxosak, úgy könnyű :) Nálam is előkerültek idén, 8.1-en, szerencsére problémamentesek. XP-n bezzeg a lemezes verzió DOSBoxszal is egy kínlódás volt, pontosabban az 1 hajlamos volt crashelni, a 2-be meg midinél jobb zenét nem lehetett tenni. Bár a GOG is mp3-mal kerülte ezt meg.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #25645 2017.12.17. 20:56

SlickAdam írta:jobb jatek nem lett eredeti megjelenes ota se, de eleg jo port lett, DF csekkolta. csak iszonyat pofatlanok a 40 euros digi arral, mikor mar 20-ert megveszed barmi masra... mehh
De, jobb lett, mert már legalább felgyorsítható az undorító, pardon, nosztalgikus gügyögés.
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #25646 2017.12.17. 20:58

Zóanagyvarázsló írta:De, jobb lett, mert már legalább felgyorsítható az undorító, pardon, nosztalgikus gügyögés.
"jobb"... igaz. ez mar az összes patch-el erkezett.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #25647 2017.12.17. 21:29

Moby írta:Ittvagyok, figyelek, de nem történik most semmi. Lassan aktuális lesz egy switch vétel, ha vissza akarom kapni a pécémet. A fiam gyakorlatilag kisajáttotta magának. Legogémingre tökéletes lesz, meg nekem máriózeldázni. Meg hogy micsunak legyen egy jó napja :banplz: Már amúgy is officiel énvagyok itt a főparaszt, a vr, a konzolok, meg szarocskák mellé ez már sokat nem oszt :)
Jófej vagy :D
Avatar
Botond

Hozzászólás #25648 2017.12.17. 22:18

Moby írta:EW2 óta lepörgettem a doom-ot vr-ben, a resi7-et újra vr-ben (ééédesistenem mennyire odabaszott...bárcsak ez lett volna az első találkozásom vele). Gyak ennyi. Az egész 10 óra géming volt. Mellette pörgettem időnként a ACO-t, de abba beleuntam.

Ja meg tegnap megnéztük az SW8-at. Imádtam minden percét.
Unitynek ma értem a végére. Teljesen rendben volt. Még tolom a dlc-t meg lehet végig pörgetek pár gyűjtögetős cuccot is benne. Tetszik a város.
Avatar
Mekee

Hozzászólás #25649 2017.12.17. 22:19

Urak! Ha valaki tud egy jó fotó-mozaik programot, amin lehet elég nagy felbontást is végterméknek belőni, ossza már meg velem. :D Viszonylag nagyban szeretném nyomtatni, hogy látszanak a kis képek is.
Avatar
Mekee

Hozzászólás #25650 2017.12.17. 22:22

Botond írta:Unitynek ma értem a végére. Teljesen rendben volt. Még tolom a dlc-t meg lehet végig pörgetek pár gyűjtögetős cuccot is benne. Tetszik a város.
Más erénye nem is volt annak a játéknak, történet totál mellőzése miatt a felétől már kb kényszerből toltam le, meg az építészet miatt. :D
Origins-nél ilyen bajom nincs, még mindíg tartom, hogy ebbe beledobtak minden erőt, amit jópár éve mellőztek, nagyon élvezetes és jól összerakott rész lett. Nemmellesleg a környezet is izgalmas és szép.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #25651 2017.12.17. 22:59

Na, hogy lehet, illetve érdemes beállítani ennek a Botond 10-nek a frissítéseit?
Avatar
donatus13

Hozzászólás #25652 2017.12.17. 23:14

Egyébként, az Endless Space 2 egy kibaszott jó játék, aki tudja vegye és nyomja.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #25653 2017.12.17. 23:14

Zóanagyvarázsló írta:Na, hogy lehet, illetve érdemes beállítani ennek a Botond 10-nek a frissítéseit?
azok csak látszat állítási lehetőségek, érdemben külsös progival tudod teljesen kikapcsolni, mert ez az egyetlen értelmes megoldás :P
Avatar
Micsu

Hozzászólás #25654 2017.12.17. 23:15

donatus13 írta:Egyébként, az Endless Space 2 egy kibaszott jó játék, aki tudja vegye és nyomja.
steallarist toltad? jobb annál? ha igen miért?
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #25655 2017.12.17. 23:15

Micsu írta:azok csak látszat állítási lehetőségek, érdemben külsös progival tudod teljesen kikapcsolni, mert ez az egyetlen értelmes megoldás :P
Igen, reméltem, hogy valaki éppen erről osztja meg a definitív megoldást.
Avatar
Moby

Hozzászólás #25656 2017.12.18. 00:09

Zóanagyvarázsló írta:Igen, reméltem, hogy valaki éppen erről osztja meg a definitív megoldást.
UWT4.Továbbra is.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #25657 2017.12.18. 00:36

Moby írta:UWT4.Továbbra is.
Kösz, megnézem.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #25658 2017.12.18. 00:56

Mostantól pedig vérkonzolos leszek, mert ez a Windows 10 meghaladja a képességeimet. Ez a kicseszett kontroller már vezetékesként sem működik. Kiírja a Steam, hogy One Controller, be is állítgathatom az irányítást, csak nem csinál semmit a világon. BT-vel sem megy a párosítás, pedig 8.1-en is sikerült, csak ténylegesen nem működött utána. Ezzel szemben a Steam Controllert 2 másodperc volt működésre bírni. Egy gombnyomás után azonnal működött. A DS3-mal összesen nem szívtam annyit, mint ezzel. Vezetékesen, bazzeg!

A Windows csak Xbox Controllerként akarja felismerni, sehogy nem tudok rá Xbox One-os drivert rátenni. Win 8.1>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>Win 10

Botond! Véged van!
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #25659 2017.12.18. 01:03

Zóanagyvarázsló írta:Mostantól pedig vérkonzolos leszek, mert ez a Windows 10 meghaladja a képességeimet. Ez a kicseszett kontroller már vezetékesként sem működik. Kiírja a Steam, hogy One Controller, be is állítgathatom az irányítást, csak nem csinál semmit a világon. BT-vel sem megy a párosítás, pedig 8.1-en is sikerült, csak ténylegesen nem működött utána. Ezzel szemben a Steam Controllert 2 másodperc volt működésre bírni. Egy gombnyomás után azonnal működött. A DS3-mal összesen nem szívtam annyit, mint ezzel. Vezetékesen, bazzeg!

A Windows csak Xbox Controllerként akarja felismerni, sehogy nem tudok rá Xbox One-os drivert rátenni. Win 8.1>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>Win 10

Botond! Véged van!
És siekrült. BT-vel csak megy. Csak arról nincs fingom, hogy vezetékkel miért nem megy, uyganazzal, amelyikkel ment 8.1-en és minden más kontrolleremmel tökéletesen megy.
Avatar
Mekee

Hozzászólás #25660 2017.12.18. 07:25

Zóanagyvarázsló írta:Mostantól pedig vérkonzolos leszek, mert ez a Windows 10 meghaladja a képességeimet. Ez a kicseszett kontroller már vezetékesként sem működik. Kiírja a Steam, hogy One Controller, be is állítgathatom az irányítást, csak nem csinál semmit a világon. BT-vel sem megy a párosítás, pedig 8.1-en is sikerült, csak ténylegesen nem működött utána. Ezzel szemben a Steam Controllert 2 másodperc volt működésre bírni. Egy gombnyomás után azonnal működött. A DS3-mal összesen nem szívtam annyit, mint ezzel. Vezetékesen, bazzeg!

A Windows csak Xbox Controllerként akarja felismerni, sehogy nem tudok rá Xbox One-os drivert rátenni. Win 8.1>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>Win 10

Botond! Véged van!
Arty-tol vetted esetleg a kontrollert? Másra nem tudok gondolni... Nekem setup az volt, hogy villog a kontroller, dongle-n gomb megnyom, az us villog, majd 2mp es használható.
Sőt másnál is gyanitom, hogy ez van.
Avatar
Botond

Hozzászólás #25661 2017.12.18. 08:08

Zóanagyvarázsló írta:Mostantól pedig vérkonzolos leszek, mert ez a Windows 10 meghaladja a képességeimet. Ez a kicseszett kontroller már vezetékesként sem működik. Kiírja a Steam, hogy One Controller, be is állítgathatom az irányítást, csak nem csinál semmit a világon. BT-vel sem megy a párosítás, pedig 8.1-en is sikerült, csak ténylegesen nem működött utána. Ezzel szemben a Steam Controllert 2 másodperc volt működésre bírni. Egy gombnyomás után azonnal működött. A DS3-mal összesen nem szívtam annyit, mint ezzel. Vezetékesen, bazzeg!

A Windows csak Xbox Controllerként akarja felismerni, sehogy nem tudok rá Xbox One-os drivert rátenni. Win 8.1>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>Win 10

Botond! Véged van!
Artyval klubbot kellene alakítanotok. Lehetne honlapotok meg minden, testvér lap lehetne a thereifixedit, ti lennétek a thereiscrewedit... :wow2:
Avatar
Botond

Hozzászólás #25662 2017.12.18. 08:13

Mekee írta:Más erénye nem is volt annak a játéknak, történet totál mellőzése miatt a felétől már kb kényszerből toltam le, meg az építészet miatt. :D
Origins-nél ilyen bajom nincs, még mindíg tartom, hogy ebbe beledobtak minden erőt, amit jópár éve mellőztek, nagyon élvezetes és jól összerakott rész lett. Nemmellesleg a környezet is izgalmas és szép.
Sztorika rövid volt az tény, de ami játékpénzért vettem valamelyik akcióban annyiért teljesen oké volt, és már most benne van 40 órám kb, szóval úgy meg pláne, és szerintem lesz az 60 is a végére. Ugyanakkor pl sokkal jobban áthúzott a sztorin, a területeken meg mindenen a játék, mint a kínszenvedéses 3 pl. Mindegy, jó volt, befejezem még amihez erőm lesz, aztán kis AC szünet London előtt, nagyon minimális liberation hd befigyelhet, azt is ki kellene már ikszelni a listáról (mindkét platformomon).
@benő: Igen, tudom, hogy gog dosboxol, én csak ott retrozok, steamen meg se próbálom, azok szarnak bele az ilyesmibe. Aki ott próbál retrózni és nem sikerül neki az számomra a usererror kategóriában fut. Az nem arra van. HA véletlenül sikerül akkor jó, ha nem akkor minden "working as intended"... Ilyenkor maximum a gugli meg a fanmade cuccok segítenek, de az nekem out of scope, ami egy klickel nem indul azt shiftdelcsá és marad a többi 500 végigjátszandó címem. Ha azok elfogytak akkor jöhet a gányolás. Három gyerek mellett nincs időm nekem csúcsrajáratni az önszopatást...
Avatar
insp

Hozzászólás #25663 2017.12.18. 08:29

Mekee írta:Arty-tol vetted esetleg a kontrollert? Másra nem tudok gondolni... Nekem setup az volt, hogy villog a kontroller, dongle-n gomb megnyom, az us villog, majd 2mp es használható.
Sőt másnál is gyanitom, hogy ez van.


ProTipp: Masik USB portba (lehetoleg direkt alaplapi, nem front panel USB) bedug, mukszik.
Avatar
donatus13

Hozzászólás #25664 2017.12.18. 09:39

Micsu írta:steallarist toltad? jobb annál? ha igen miért?

Stellarist a szünetre megveszem és kipróbálom, de mivel paradox játék van rálátásom, teljesen különböznek. Endless space 2 egy körökre osztott 4x játék, annak minden elemével. Paradox játékok meg rts-ek inkább, de ha engem kérdeznek akkor azt mondom ,hogy teljesen különálló műfajt képviselnek.

ES2 multiban nyomom cimbivel így még jobb, de soloban is játszok vele most már és elég jó, sok lehetőség van benne és a diplomácia nem olyan szar mint a civben vagy a total war játékokban. A zene meg az art zseniális. Ahogy minden 4X játéknak úgy általánosságban itt is a harcrendszer egy kicsit gyér, viszont a játék többi eleme szerintem hibátlan. Tényleg nagyon sokat tudtak rajta fejleszteni.

Stellarisról szünet után nyilatkozom, azt már olvastsam mindenhol, hogy a legkönnyebb paradox játék, de majd ha kipróbáltam meglátjuk:)
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #25665 2017.12.18. 23:16

Botond írta:Artyval klubbot kellene alakítanotok. Lehetne honlapotok meg minden, testvér lap lehetne a thereifixedit, ti lennétek a thereiscrewedit... :wow2:
Jó ötlet lenne, de mivel sikerült megoldanom, szerintem máris diszkvalifikáltam magam :(

A BT-s dolog egyébként nagy user error volt, mert rátenyereltem az Xbox Controller-es opcióra, de ugye az alatt a saját adapterüket értették. Most BT-vel tökéletes. Persze hosszabbítás nélkül 2 másodperc működés után 10 másodperces szakadásokat produkált, de a kábellel közelebb hoztam az adaptert, és így probléma egy szál se. Az viszont érdekes, hogy a DS3 ugyanebből távból az 1k-s Technika-adapterrel is jobban működött, és a Steam Controller is a sajátjával, pedig nem filléres hulladékkal próbálkoztam. A vezetékes agyrém meg fura.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #25666 2017.12.18. 23:21

insp írta:ProTipp: Masik USB portba (lehetoleg direkt alaplapi, nem front panel USB) bedug, mukszik.
Ez simán jó tipp, de ugye ugyanebből a portból játékon belül tökéletesen ment 8.1-en, és minden más kontroller csont nélkül megy onnan. De simán el tudom, képzelni, hogy a Win 10 a portba köt bele a saját kontrollernél. Nem hiszem, hogy kipróbálom, mielőtt szórakoztam volna másik porttal, megoldottam BT-vel.

A Win 10 egyéb ökörségeire majd később visszatérek :wow3:
Avatar
Micsu

Hozzászólás #25667 2017.12.18. 23:30

Zóanagyvarázsló írta:Ez simán jó tipp, de ugye ugyanebből a portból játékon belül tökéletesen ment 8.1-en, és minden más kontroller csont nélkül megy onnan. De simán el tudom, képzelni, hogy a Win 10 a portba köt bele a saját kontrollernél. Nem hiszem, hogy kipróbálom, mielőtt szórakoztam volna másik porttal, megoldottam BT-vel.

A Win 10 egyéb ökörségeire majd később visszatérek :wow3:
milyen okorsegre ugyan? Hibatlan oprendszer, hala ms
Avatar
Botond

Hozzászólás #25668 2017.12.19. 08:12

Micsu írta:milyen okorsegre ugyan? Hibatlan oprendszer, hala ms
Akarod mondani a piacon jelenleg elérhető legjobb megoldás, ugye. Senki nem mondta, hogy hibátlan, csak nincs jobb megoldás per pillanat, és a hibáival bőőőőőven együtt lehet élni.
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #25669 2017.12.19. 11:58

Ti mit szoktatok csinálni ezekkel a 3 ventilátoros videokártyákkal, hogy ne legyenek ilyen brutál hangosak?
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #25670 2017.12.19. 12:01

aabyssx írta:Ti mit szoktatok csinálni ezekkel a 3 ventilátoros videokártyákkal, hogy ne legyenek ilyen brutál hangosak?
ket lehetöseg van:
1. nem hasznalod
2. eladod a faszba

:nezze: :banplz:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #25671 2017.12.19. 12:02

aabyssx írta:Ti mit szoktatok csinálni ezekkel a 3 ventilátoros videokártyákkal, hogy ne legyenek ilyen brutál hangosak?
Milyen fajta? 3-asnak nem kellene hangosnak lennie, ha a házban megfelelő a szellőzés. Ha bent rohad a forró levegő, az pröbléma.
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #25672 2017.12.19. 12:15

DanielT írta:Milyen fajta? 3-asnak nem kellene hangosnak lennie, ha a házban megfelelő a szellőzés. Ha bent rohad a forró levegő, az pröbléma.

Windforce 3x. Overclock mellett (közel max. frekvencián) stabilan 73-74 fok van, ventiket 75%-on járatja.
Avatar
deep

Hozzászólás #25673 2017.12.19. 12:40

aabyssx írta:Ti mit szoktatok csinálni ezekkel a 3 ventilátoros videokártyákkal, hogy ne legyenek ilyen brutál hangosak?
Olyat veszünk, amelyik nem szar :D
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #25674 2017.12.19. 12:45

deep írta:Olyat veszünk, amelyik nem szar :D
Tesztek alapján úgy látom, hogy nagyon közel van mindegyiknek a zajszintje. Kíváncsi volnék, hogy melyik az a jó vétel, amelyiknek nagyságrendbeli változást jelent.
Avatar
Greyfox

Hozzászólás #25675 2017.12.19. 12:50

aabyssx írta:Tesztek alapján úgy látom, hogy nagyon közel van mindegyiknek a zajszintje. Kíváncsi volnék, hogy melyik az a jó vétel, amelyiknek nagyságrendbeli változást jelent.
Nekem msi gaming-el sosem volt gondom, már 770 óta csak az van. Amit Dt mond az lényeges pont: jól jár a levegő a házban?
Szerk: az csak 2 ventis. Ha jó a házban a szellőzés, akkor ne húzd :D
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Greyfox 2017.12.19. 12:52-kor.
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #25676 2017.12.19. 12:51

aabyssx írta:Tesztek alapján úgy látom, hogy nagyon közel van mindegyiknek a zajszintje. Kíváncsi volnék, hogy melyik az a jó vétel, amelyiknek nagyságrendbeli változást jelent.
a vizhüteses verziok nyilvan.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #25677 2017.12.19. 12:53

aabyssx írta:Windforce 3x. Overclock mellett (közel max. frekvencián) stabilan 73-74 fok van, ventiket 75%-on járatja.
Nos, a megoldás egyszerű: kézzel leszabályozod a ventit olyan hangerőre (akár desktopon) ami a fülednek a felső határ. Az adni fog mondjuk 40%-ot. A 40% és a 75% közti különbséget kell megoldanod a ház hűtéssel, mert ott lesz a gond.

Mutassad szépen a házat belülről! :nezze:
Avatar
Necro

Hozzászólás #25678 2017.12.19. 13:14

aabyssx írta:Tesztek alapján úgy látom, hogy nagyon közel van mindegyiknek a zajszintje. Kíváncsi volnék, hogy melyik az a jó vétel, amelyiknek nagyságrendbeli változást jelent.
MSI Gaming X kurva halk volt (10-es szária)

Ha kell karácsony után lesz egy olcsó, halk, jól szellőző házam eladó, szerintem minden gondodat megoldaná :D
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Necro 2017.12.19. 13:15-kor.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #25679 2017.12.19. 13:15

aabyssx írta:Ti mit szoktatok csinálni ezekkel a 3 ventilátoros videokártyákkal, hogy ne legyenek ilyen brutál hangosak?
leveszed a haz oldalat :)
Avatar
DanielT

Hozzászólás #25680 2017.12.19. 13:25

Micsu írta:leveszed a haz oldalat :)
Jaja, ez az első kísérlet és kb meg is mondja, hogy legideálisabb helyzetben mire számíthat 1-2 házventitől.
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #25681 2017.12.19. 13:52

Van egy házventim. Bazi nagy coolermaster ház, tök szellős. És jók a hőmérsékleteim. Elől alul szívok be, hátul felül fújok ki. GPU alulról szív, CPU hátra fúj.
Igazából nem búgás van, hanem szél. Csak itt van a ház a lábam mellett, és jobban hallom játék közben, mint anno, amikor kanapéról használtam.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #25682 2017.12.19. 14:01

DanielT írta:Jaja, ez az első kísérlet és kb meg is mondja, hogy legideálisabb helyzetben mire számíthat 1-2 házventitől.
mondjuk ez az ulj tavolabbhoz hasonlo opcio :D
Avatar
DanielT

Hozzászólás #25683 2017.12.19. 14:03

aabyssx írta:Van egy házventim. Bazi nagy coolermaster ház, tök szellős. És jók a hőmérsékleteim. Elől alul szívok be, hátul felül fújok ki. GPU alulról szív, CPU hátra fúj.
Igazából nem búgás van, hanem szél. Csak itt van a ház a lábam mellett, és jobban hallom játék közben, mint anno, amikor kanapéról használtam.
Manuális szabályzás akkor, nézd meg minek van hangja. Valszeg a GPU lesz valóban, de lehet, hogy 75% helyett elég neki 65% is. MSI Afterburner fan controlja megoldja.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #25684 2017.12.19. 14:08

Nekem a proci huto mekegett par honapja de befujtam wd40el azota kussol, 1070es halk, foleg h nagyon minimumon megy
Avatar
Botond

Hozzászólás #25685 2017.12.19. 14:28

Micsu írta:1070es halk, foleg h nagyon minimumon megy
Jó öreg 720p géming! :eljen:
Avatar
Micsu

Hozzászólás #25686 2017.12.19. 14:35

Botond írta:Jó öreg 720p géming! :eljen:
sajnos, meg nem vagyunk akkora kiralyok h 4kban nyomjuk a minecraftot a 80ks pixelpontosanskalazo 4k tvn :fogmosas:
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #25687 2017.12.19. 14:57

aabyssx írta:Ti mit szoktatok csinálni ezekkel a 3 ventilátoros videokártyákkal, hogy ne legyenek ilyen brutál hangosak?
Nem tudok nyilatkozni, nekem minden venti hangot elnyom a 1060 coil whine-ja.
Spoiler
Kép :banplz:
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #25688 2017.12.19. 15:32

Az volt már, hogy a SoulCalibur 6 is jön PC-re? #Semminemváltozott
phpBB [media]
Avatar
Botond

Hozzászólás #25689 2017.12.19. 16:42

Micsu írta:sajnos, meg nem vagyunk akkora kiralyok h 4kban nyomjuk a minecraftot a 80ks pixelpontosanskalazo 4k tvn :fogmosas:
60ks, vagy 60hz-es? Nem tudom, de mindenesetre beindult a hiperinfláció, azt látom! :)
skinnyman

Hozzászólás #25690 2017.12.19. 16:55

Botond írta:Jó öreg 720p géming! :eljen:
En epp a Dead Space 1 4k remaster definitive edisont nyomom rajta (pontosabban a sima eredeti verziot 4k felbontason), olyan 300 fps-en porogne, szoval vsync-elve 60-ra gyakorlatilag tenyleg alszik a kartya :D
Amugy az en 1070-em is gyakorlatilag teljesen hangtalan (Gainward Phoenix), olyan huto van rajta h altalaban be se kapcsol a venti amig el nem indit az ember valami komolyabb jatekot.

Vissza: “Leáldozott.hu”