A PC-s játékoknak leáldozott

A Leáldtopik új otthona
Avatar
kigyi

Hozzászólás #25551 2017.12.14. 13:07

Micsu írta:ezt úgy írod mindhogy 1+1 = 2
hát ezt honnan a faszból kéne tudni? :D
Itt mindenki olyan okos és tájékozott mindenben feltételeztem, hogy alap :D
Avatar
Micsu

Hozzászólás #25552 2017.12.14. 13:19

Jo ez nem mozi topik :banplz:
Am meglepodtem h az swre ennyien mentetek, sztem iden nem nagyon volt szo eddig moziba menesrol :)
En a blade runnerre csajjal elmentem vna de 3 ora koruli ezert inkabb skippeltem
Avatar
DanielT

Hozzászólás #25553 2017.12.14. 13:20

Be-sza-rás ahogy megy a fickó.

phpBB [media]
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #25554 2017.12.14. 13:23

DanielT írta:Be-sza-rás ahogy megy a fickó.
hat ez valoban beszaras. es ez a jatekot is minösiti. jofele.
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #25556 2017.12.14. 14:53

remelem jövöre nyernek valami "best developer" dijat is :banplz:
phpBB [media]
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #25557 2017.12.14. 15:22

Az SMB-ben én is mindig annál a két kalapácsos rohadéknál szívtam a 8-3-on, mint ő 2:27-nél.
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #25558 2017.12.14. 16:29

A content 99%-a:Kép
Avatar
Micsu

Hozzászólás #25559 2017.12.14. 17:28

En se vagok sokat h mi miert de nemelyik nagyot ut :D

Nameg durva h emberek ezt nyomjak nap mint nap :) irigylem oket, en biztos nem tudnam
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #25560 2017.12.14. 23:32

Megjött az Xbox One Controller. Visszasírom a DS3-at is.

- ezen nincs egér, mint a Steam Controlleren vagy a DS4-en, és így kevesebb is gomb, számítottam rá, hogy zavarni fog
- a d-pad bizony még mindig inferiornak tűnik
- nem tűnt fel, hogy az analóg akarok jobbak lennének
- az aszimmetrikus megoldást továbbra sem értem, szokni kell
- Bluetootht sem sikerült ráhekkelnem Win 8.1-en, így egyelőre vezetékes

És a lényeg: Big Picture közben meg úgy bugzik, hogy a Steam egyszerre látja 360-as és One-kontrollernek, közben váltogat a kettő között (a többi kontrollerem ki van kapcsolva), már volt rá példa, hogy le is fagyott tőle. Szerintem Win 10 lesz ebből, ha azon is folytatja a fostömlőséget, akkor visszaküldöm, mert ilyen macerahegyek közben nincs ingerenciám szoktatni magam hozzá. A DS4 eközben 0% hibával megy DInputként out-of-the-box a Steammel, és 360-nak hazudva is. A tököm se számított erre.

Spoiler
Nem arty vagyok.
Avatar
deep

Hozzászólás #25561 2017.12.14. 23:52

Zóanagyvarázsló írta: A tököm se számított erre.
Microsoft. Mire számítottál? :D
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #25562 2017.12.15. 00:06

deep írta:Microsoft. Mire számítottál? :D
Arra biztos nem számítotam, hogy a leáld a kedvenc kontrollere miatt az egész PC-t ki akarom vágni az ablakon, akkora fostartály. Most lenyugszom, holnap megszívatom magam a Win 10-zel, aztán egyesével mindenkire atomot dobok, aki nem hordta le ezekért a sárga földig az MS-t emiatt IS.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #25563 2017.12.15. 00:45

Nekem flottul megy, ds3 utan fura vt de mar kezdem megszokni, egyedul a vilagito xbox jel zavar sotetben
Win10 + ms receiver
Avatar
Mekee

Hozzászólás #25564 2017.12.15. 05:08

Zóanagyvarázsló írta:Megjött az Xbox One Controller. Visszasírom a DS3-at is.

- ezen nincs egér, mint a Steam Controlleren vagy a DS4-en, és így kevesebb is gomb, számítottam rá, hogy zavarni fog
- a d-pad bizony még mindig inferiornak tűnik
- nem tűnt fel, hogy az analóg akarok jobbak lennének
- az aszimmetrikus megoldást továbbra sem értem, szokni kell
- Bluetootht sem sikerült ráhekkelnem Win 8.1-en, így egyelőre vezetékes

És a lényeg: Big Picture közben meg úgy bugzik, hogy a Steam egyszerre látja 360-as és One-kontrollernek, közben váltogat a kettő között (a többi kontrollerem ki van kapcsolva), már volt rá példa, hogy le is fagyott tőle. Szerintem Win 10 lesz ebből, ha azon is folytatja a fostömlőséget, akkor visszaküldöm, mert ilyen macerahegyek közben nincs ingerenciám szoktatni magam hozzá. A DS4 eközben 0% hibával megy DInputként out-of-the-box a Steammel, és 360-nak hazudva is. A tököm se számított erre.

Spoiler
Nem arty vagyok.
Nekem is megjött, én ms új kicsi donglét vetem, semmi bajom vele, a lakás bármely pontjáról működik. FM7 ben próbáltam ezt a rezgőravasz dolgot, érdekes...
Összességében nekem a 360 kont után sokkal jobb, kényelmesebb is bőven.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #25565 2017.12.15. 07:10

Zóanagyvarázsló írta:Megjött az Xbox One Controller. Visszasírom a DS3-at is.

- ezen nincs egér, mint a Steam Controlleren vagy a DS4-en, és így kevesebb is gomb, számítottam rá, hogy zavarni fog
- a d-pad bizony még mindig inferiornak tűnik
- nem tűnt fel, hogy az analóg akarok jobbak lennének
- az aszimmetrikus megoldást továbbra sem értem, szokni kell
- Bluetootht sem sikerült ráhekkelnem Win 8.1-en, így egyelőre vezetékes

És a lényeg: Big Picture közben meg úgy bugzik, hogy a Steam egyszerre látja 360-as és One-kontrollernek, közben váltogat a kettő között (a többi kontrollerem ki van kapcsolva), már volt rá példa, hogy le is fagyott tőle. Szerintem Win 10 lesz ebből, ha azon is folytatja a fostömlőséget, akkor visszaküldöm, mert ilyen macerahegyek közben nincs ingerenciám szoktatni magam hozzá. A DS4 eközben 0% hibával megy DInputként out-of-the-box a Steammel, és 360-nak hazudva is. A tököm se számított erre.

Spoiler
Nem arty vagyok.
Szerintem ottan erősen bekavar a DS3/4 miatt felrakott kamu xinput driver.

Az egér hiányát a "Controller companion" app-al tudod megoldani.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #25566 2017.12.15. 08:12

BÁRMI ÁRON, csak rá lehessen írni egy dobozra, hogy EXCLUSIVE!!!

Kép
Avatar
Botond

Hozzászólás #25567 2017.12.15. 08:22

Zóanagyvarázsló írta:Arra biztos nem számítotam, hogy a leáld a kedvenc kontrollere miatt az egész PC-t ki akarom vágni az ablakon, akkora fostartály. Most lenyugszom, holnap megszívatom magam a Win 10-zel, aztán egyesével mindenkire atomot dobok, aki nem hordta le ezekért a sárga földig az MS-t emiatt IS.
Win8.1, jó hogy nem c64-re próbáltad ráhekkelni az x1 kontrollert. Bár írod, hogy nem arty vagy, de ilyen kikényszerített user errorok mellett én ezt így nem venném biztosra. :) Pörgessed fel a win10et, az mindenben superior a 8.1hez képest, ami lényegiben egy félreértés volt a 7 és a 10 között, csak az ellenség megtévesztése gyanánt adták ki.
Avatar
Botond

Hozzászólás #25568 2017.12.15. 08:26

Humblibundlin ingyen osztott coh2ben milyen kiegek vannak benne? Az ardennes benne van? Nem tudja valaki? :)
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #25569 2017.12.15. 08:38

DanielT írta:BÁRMI ÁRON, csak rá lehessen írni egy dobozra, hogy EXCLUSIVE!!!
https://i.redd.it/e49nkgly3y301.jpg
Ez az xbone pubg remélem egy véresen komoly emberkísérlet, mert viccnek durva lenne. Aki megvesz egy ilyen félkész tákolmányt, hogy utána még havidíjért tudja élvezni mind a 15 frémjét, annak már külik is a beutalót az újranyíló lipótba. :guluszem1:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #25570 2017.12.15. 08:51

Botond írta:Win8.1, jó hogy nem c64-re próbáltad ráhekkelni az x1 kontrollert. Bár írod, hogy nem arty vagy, de ilyen kikényszerített user errorok mellett én ezt így nem venném biztosra. :) Pörgessed fel a win10et, az mindenben superior a 8.1hez képest, ami lényegiben egy félreértés volt a 7 és a 10 között, csak az ellenség megtévesztése gyanánt adták ki.
A notebookon 8.1 et használok (classic start menü móddal) és soha nem fogom feltenni a 10-et rá. A nagy gépen kikapcsoltam az updateket, mert elég volt ebből az őrületből amit tolnak.

Szal mindenben azért nem superior, de fő gaming gépnek sajnos valóban az kell.
Avatar
Botond

Hozzászólás #25571 2017.12.15. 08:57

DanielT írta:A notebookon 8.1 et használok (classic start menü móddal) és soha nem fogom feltenni a 10-et rá. A nagy gépen kikapcsoltam az updateket, mert elég volt ebből az őrületből amit tolnak.

Szal mindenben azért nem superior, de fő gaming gépnek sajnos valóban az kell.
Céges HP-n nekem is 8.1, de nem is próbálok rábarmolni x1 kontrollert, ugye. Otthon én tolom az updateket, eddig nagy baj nem volt belőle, sőt kicsi se.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #25572 2017.12.15. 10:11

Botond írta:Win8.1, jó hogy nem c64-re próbáltad ráhekkelni az x1 kontrollert. Bár írod, hogy nem arty vagy, de ilyen kikényszerített user errorok mellett én ezt így nem venném biztosra. :) Pörgessed fel a win10et, az mindenben superior a 8.1hez képest, ami lényegiben egy félreértés volt a 7 és a 10 között, csak az ellenség megtévesztése gyanánt adták ki.
A Microsoft honlapja szerint a Windows 8.1 támogatott platform. Ha ez nem igaz, akkor higgyem el, hogy a másik platformjuk, bezzeg jobb, hiába szívnak itt miatta? Bizalmat sugározó cég.

Amúgy jelenleg Win 8.1 64 biten minden megy (na jó, tudnék olyan játékot mondani, melyhez 32 bites OS kell), a 10 már eleve kockázat. Anyám laptopjára amúgy feltettem, azt karbantartom időnként, böngészésre nincs vele gond (pedig frissítés gyanánt hajítottam rá a gyári 8.1-re kíváncsiságból, ha rosszul süt volna el, akkor legfeljebb angolosan távoztam volna :banplz: ), bár erőszakosabb rendszer. Elképzelésen nincs, hogy a 10 nekem mire kell. Most van egy hátha.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #25573 2017.12.15. 10:19

DanielT írta:Szerintem ottan erősen bekavar a DS3/4 miatt felrakott kamu xinput driver.

Az egér hiányát a "Controller companion" app-al tudod megoldani.
Gondoltam rá, de a DS4-ről nehezemre esik lemondani, mégiscsak egy natív DInput-kontroller pluszba. Az egér pedig jól tud jönni - régebbi - játékokon belül is, pl. a Grim Fandango Remasteredet vegyesen játszottam, a KotOR-ban meg időnként kell egér is (nincs gamepadtámogatás gyárilag, eleve ügyeskedni kell). Kicsit sokba lesz már ez a kontrolleres buli, pedig csak egy normális adapter kellett volna a DS4-hez - ha a többivel szemben nem vágná hosszú távon a bal mutatóujjamat egy kicsit.

Arról tudok lökni egy pár sort, hogy mi az, amire a saját tapasztalatok szerint figyelni kell Win 10-nél? Hátha elveszi a kedvem a váltástól, vagy ha mégse, akkor legalább egy kis anyázást kispórolnék. Alternatíva az tényleg vagy a kontrollertől való megszabadulás, vagy egy 8.1-en is működő receiver, melyből már egyre kevesebb öóüzletben találni, és csak szerencsével bányászható ki az apróbetűs részből, hogy az-e. Marhára agyamra megy, hogy itt a hétvége, de nem mehetek egy boltba venni ezt azt, meg kell várnom, amíg jövő héten - jó eséllyel munkaidőben - kihozza a futár.
Avatar
Necro

Hozzászólás #25574 2017.12.15. 11:12

Évek óta DS3-at használok Win10-el, most először sikerült installeres scptoolkitet letölteni, simán tökéletes.
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #25575 2017.12.15. 11:22

Necro írta:Évek óta DS3-at használok Win10-el, most először sikerült installeres scptoolkitet letölteni, simán tökéletes.
Fú, azaz installeres scp nagyon egy undorító, erőszakos sw. Viszont, ha egyszerre kell ds3-at és 4-et is kezeleni xinputtal pc-n, akkor azt csak az tudja.
Inkább maradok a régi pcsx2 fórumos verzánál.
Vagy méginkább veszek mégegy ds4-et és ds4windows-al megy szépen.
Avatar
Botond

Hozzászólás #25576 2017.12.15. 11:33

Zóanagyvarázsló írta:Gondoltam rá, de a DS4-ről nehezemre esik lemondani, mégiscsak egy natív DInput-kontroller pluszba. Az egér pedig jól tud jönni - régebbi - játékokon belül is, pl. a Grim Fandango Remasteredet vegyesen játszottam, a KotOR-ban meg időnként kell egér is (nincs gamepadtámogatás gyárilag, eleve ügyeskedni kell). Kicsit sokba lesz már ez a kontrolleres buli, pedig csak egy normális adapter kellett volna a DS4-hez - ha a többivel szemben nem vágná hosszú távon a bal mutatóujjamat egy kicsit.

Arról tudok lökni egy pár sort, hogy mi az, amire a saját tapasztalatok szerint figyelni kell Win 10-nél? Hátha elveszi a kedvem a váltástól, vagy ha mégse, akkor legalább egy kis anyázást kispórolnék. Alternatíva az tényleg vagy a kontrollertől való megszabadulás, vagy egy 8.1-en is működő receiver, melyből már egyre kevesebb öóüzletben találni, és csak szerencsével bányászható ki az apróbetűs részből, hogy az-e. Marhára agyamra megy, hogy itt a hétvége, de nem mehetek egy boltba venni ezt azt, meg kell várnom, amíg jövő héten - jó eséllyel munkaidőben - kihozza a futár.
Arty majd tol egy usererror manuscriptet, nekem sajna semmi hibajelenség nem volt amin ne tudtam volna egy vállrándítással átlépni, még a gog.com is sorban felpatchelte a cuccait win10hez.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #25577 2017.12.15. 11:37

Necro írta:Évek óta DS3-at használok Win10-el, most először sikerült installeres scptoolkitet letölteni, simán tökéletes.
en pont ez miatt valtottam bone kontrollerre, ugy elbaszta a gepem h se billenytyuzet se eger
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #25578 2017.12.15. 11:46

Botond írta:...még a gog.com is sorban felpatchelte a cuccait win10hez.
Egy steames cod 2-t indíts kérlek. Garantált szopóroller.
Én egyik este multiztam vele, 2-3 nap múlva meg .exe leáll, újratelepítés után is csak fekete képernyő. Eddig ez a legnagyobb szívás a win10-zel, meg hogy a nagy update-ek után egy csomó settings elszáll és lehet beállítgatni újra (pl. energiagazdálkodási profilok). Plusz a vga drivert is ajánlott frissíteni nagy update telepítés után, mert azzal is volt már gondom.
Kb. ennyi, leszámítva azt a pre-alfa szenvedést amit a párhuzamosan meglévő vezérlőpult és abban megtalálható dolgok és a pofánkba tolt, de a store-nál alig jobban működő gépházas cuccok jelentenek.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára benőmenő 2017.12.15. 11:48-kor.
Avatar
Necro

Hozzászólás #25579 2017.12.15. 11:47

Micsu írta:en pont ez miatt valtottam bone kontrollerre, ugy elbaszta a gepem h se billenytyuzet se eger
Nekem az a tapasztalatom hogy a játékok dinamikusan váltanak aszerint hogy min ment az utolsó input. A withcer 3 pl még a kiosztást is átírja a képernyőn, de BF-ekben is simán megy a járművezetés kontrollerrel.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #25580 2017.12.15. 11:52

Botond írta:Arty majd tol egy usererror manuscriptet, nekem sajna semmi hibajelenség nem volt amin ne tudtam volna egy vállrándítással átlépni, még a gog.com is sorban felpatchelte a cuccait win10hez.
Mehet a jegyzőkönyvbe, hogy Botond minden egyes jövőbeli Win 10-es szopásomért bevállalt egy seggbe rúgást.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #25581 2017.12.15. 11:58

Hogy gyűlölöm, amikor 10 különböző mappából kell backupolni a mentett állásokat! Ez a legnagyobb PC-s macera. OK, a legtöbb játéknál van cloud, de lehet csekkolni világba. A Steam Store pedig mindkét irányba tud tévedni.

Az Okamiban is van most 5 órám, nem találom a mentett tállásokat, a Steam Store szerint nincs cloud saving, a PC Gaming Wiki szerint van. Mondjuk szokott szinkronizálni. Remélem, nem csak a beállításokat.
Avatar
Mekee

Hozzászólás #25582 2017.12.15. 12:41

benőmenő írta:Egy steames cod 2-t indíts kérlek. Garantált szopóroller.
Én egyik este multiztam vele, 2-3 nap múlva meg .exe leáll, újratelepítés után is csak fekete képernyő. Eddig ez a legnagyobb szívás a win10-zel, meg hogy a nagy update-ek után egy csomó settings elszáll és lehet beállítgatni újra (pl. energiagazdálkodási profilok). Plusz a vga drivert is ajánlott frissíteni nagy update telepítés után, mert azzal is volt már gondom.
Kb. ennyi, leszámítva azt a pre-alfa szenvedést amit a párhuzamosan meglévő vezérlőpult és abban megtalálható dolgok és a pofánkba tolt, de a store-nál alig jobban működő gépházas cuccok jelentenek.
Most tényleg azt hozod fel, hogy egy 200éves játék kihal w10 alatt?
Nem érzem validnak.
Persze én sem istenitem az ms-t, mert eleg fakezuek sokszor, de most kb egyszerre vettük zo-val a xone s kontrollert, ő win 8+bluetooth=nemmegy én meg win10+gyári ms ujabb kicsi stick=nincs szopás. Nem tudom mi az pontosan ami miatt ez áll fent, csak azt, hogy felesleges ignorálni gamingre a win10-et, és a gyári stick-et is szoporoller elkerülés miatt vettem, hiába irják h a bluetooth a pc miatt van benne.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #25583 2017.12.15. 12:45

Jo a win10 vedesenel azert nagyobb user error nincs sracok
Avatar
arty

Hozzászólás #25584 2017.12.15. 13:30

Zóanagyvarázsló írta:Megjött az Xbox One Controller. Visszasírom a DS3-at is.

- ezen nincs egér, mint a Steam Controlleren vagy a DS4-en, és így kevesebb is gomb, számítottam rá, hogy zavarni fog
- a d-pad bizony még mindig inferiornak tűnik
- nem tűnt fel, hogy az analóg akarok jobbak lennének
- az aszimmetrikus megoldást továbbra sem értem, szokni kell
- Bluetootht sem sikerült ráhekkelnem Win 8.1-en, így egyelőre vezetékes

És a lényeg: Big Picture közben meg úgy bugzik, hogy a Steam egyszerre látja 360-as és One-kontrollernek, közben váltogat a kettő között (a többi kontrollerem ki van kapcsolva), már volt rá példa, hogy le is fagyott tőle. Szerintem Win 10 lesz ebből, ha azon is folytatja a fostömlőséget, akkor visszaküldöm, mert ilyen macerahegyek közben nincs ingerenciám szoktatni magam hozzá. A DS4 eközben 0% hibával megy DInputként out-of-the-box a Steammel, és 360-nak hazudva is. A tököm se számított erre.

Spoiler
Nem arty vagyok.
_MINDENNEL_ szoptam már, a one kontrolleremmel sose - még a BT-s teszten is átment, pedig tényleg öccáz forintos csr bt adapterem van.
Deamugy a régi xboxos vevővel használom.

Szerintem vinnyóc. Frissítsd má'!
Avatar
arty

Hozzászólás #25585 2017.12.15. 13:33

Botond írta:Win8.1, jó hogy nem c64-re próbáltad ráhekkelni az x1 kontrollert. Bár írod, hogy nem arty vagy, de ilyen kikényszerített user errorok mellett én ezt így nem venném biztosra. :) Pörgessed fel a win10et, az mindenben superior a 8.1hez képest, ami lényegiben egy félreértés volt a 7 és a 10 között, csak az ellenség megtévesztése gyanánt adták ki.
kikényszerített usererrorral az intelnvidiámra célzol? régen nem az volt, hogy minden probléma az amd hibája?
Avatar
Botond

Hozzászólás #25586 2017.12.15. 13:35

Micsu írta:Jo a win10 vedesenel azert nagyobb user error nincs sracok
Jaja, csak a divathéterkedés trendi. :)
Avatar
arty

Hozzászólás #25587 2017.12.15. 13:36

Zóanagyvarázsló írta:Hogy gyűlölöm, amikor 10 különböző mappából kell backupolni a mentett állásokat! Ez a legnagyobb PC-s macera. OK, a legtöbb játéknál van cloud, de lehet csekkolni világba. A Steam Store pedig mindkét irányba tud tévedni.

Az Okamiban is van most 5 órám, nem találom a mentett tállásokat, a Steam Store szerint nincs cloud saving, a PC Gaming Wiki szerint van. Mondjuk szokott szinkronizálni. Remélem, nem csak a beállításokat.
http://www.gamesave-manager.com/

(de én mondjuk reinstall előtt mentem a teljes C:-m és pár hónapig megtartom, hátha kell még VALAMI belőle... macrium img backup 12-15gb, elfér.)
Avatar
Botond

Hozzászólás #25588 2017.12.15. 13:37

arty írta:kikényszerített usererrorral az intelnvidiámra célzol? régen nem az volt, hogy minden probléma az amd hibája?
Nem, csak simán arra amit az egyel korábbi kommentben írsz, hogy MINDENNEL SZOPtál már. Olyanokkal amikkel másoknak direkt se sikerült, számos próbálkozást rádobva a témára. :D
Avatar
arty

Hozzászólás #25589 2017.12.15. 13:48

Botond írta:Nem, csak simán arra amit az egyel korábbi kommentben írsz, hogy MINDENNEL SZOPtál már. Olyanokkal amikkel másoknak direkt se sikerült, számos próbálkozást rádobva a témára. :D
együtt nem, de ha összeadod itt mindenki egyes szopását, akkor összejön az én eredményem simán :P (amugy a minden erős túlzás volt - inkább a "rengeteg dolog" lett volna a jó szó ;) )

viszont én konzolon is élem ugyanezt mostanság... ha belegondolok, őrület ami velem történik :(
a ps4em 3 hete a szervízben, se híre, se hamva.
ebayen téves játékot kapok.
vámon ül a 20 dolcsis játékom 2 hetet, pedig az határérték alatti, még akkor is, ha eltekintek tőle h magánszemélytől vettem!
a retroprojektem UTOLSÓ szegecse pedig 3 hete késik ... pedig KETTŐT rendeltem, hogy TUTI megjöjjön (és ne járjak úgy, mint a videokábellel, előtte)
Avatar
Micsu

Hozzászólás #25590 2017.12.15. 14:09

Botond írta:Jaja, csak a divathéterkedés trendi. :)
divathaterkedés? napi szinten használom :) ha neked ez megfelelő akkor gratulálok, nincsenek nagy igényeid
Avatar
Botond

Hozzászólás #25591 2017.12.15. 14:16

Micsu írta:divathaterkedés? napi szinten használom :) ha neked ez megfelelő akkor gratulálok, nincsenek nagy igényeid
Nekem megfelelő, szóval ezt használom, neked nem megfelelő mégis ezt használod. Nos ez nem tudom kiről szegénységi bizonyítvány, de szerintem nem rólam. :D De mindegy, ez egy ilyen csapat, hogy a legnagyobb AMD fan is intel+vidiával küldi, hogy így támogassa a csapatát, te is w10el harcolsz a w10 ellen. GG!
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #25592 2017.12.15. 14:27

arty írta:http://www.gamesave-manager.com/

(de én mondjuk reinstall előtt mentem a teljes C:-m és pár hónapig megtartom, hátha kell még VALAMI belőle... macrium img backup 12-15gb, elfér.)
Kösz, majd kipróbálom. Viszont az Okami most jött ki, azt pont nem támogatja, és az az egyetlen játék, melynek magam sem találom a mentéseit. Steam-fórumon sincs róla szó. Más frissebb megjelenések sincsenek a listán, pl. a Wolf 2 vagy az Outcast: SCDe valamit szokott szinkronizálni.

A C-t nehéz backupolnom, mert az egy félterás SSD, az egyetlen HDD-m mellett meg 1 TB, és bár nekem elég, marhára nem üres.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #25593 2017.12.15. 14:38

Mekee írta:Most tényleg azt hozod fel, hogy egy 200éves játék kihal w10 alatt?
Nem érzem validnak.
Persze én sem istenitem az ms-t, mert eleg fakezuek sokszor, de most kb egyszerre vettük zo-val a xone s kontrollert, ő win 8+bluetooth=nemmegy én meg win10+gyári ms ujabb kicsi stick=nincs szopás. Nem tudom mi az pontosan ami miatt ez áll fent, csak azt, hogy felesleges ignorálni gamingre a win10-et, és a gyári stick-et is szoporoller elkerülés miatt vettem, hiába irják h a bluetooth a pc miatt van benne.
Win 8.1 alatt nem támogatott a BT, mert csak. Legendák léteznek, akiknek sikerült összetákolni, de annak nem kéne működnie. Ez is mocsokság, párosítani tudom is, de ettől még nem működik. Microsoftos adapter van Win 7+8.1+10 is, de az újak már direkt csak a 10-et támogatják.

Vezetékesen meg működik, ma a 360/One-változgatást nem csinálta. Tegnap is kihúztam a DS4-et és kilőttem a DS4 Windowst, de úgy látszik, a Steam-kliens restart nélkül megjegyzi, és bekavar. Azt viszont nem értem, hogy desktopon miért nem működik a guide gomb, minden Steam indításkor miért kell a kontrollermenüben sétálgatnom akció nélkül, hogy el kezdjen működni a kontroller (addig a bal analóg a hangerőt állítja - wat), illetve alapból desktopon miért egérként funkciónál a jobb kar, miközben kattintani nem lehet semmivel. Ez másnál is így megy?

Egyelőre csak lesek ki a fejemből, mert nem is sejtem, hogy mire gondolt a költő. Ha veszek Win 8.1-hez is jó adpatert, a vezetékesnél is jelentkező problémák nem tudom, hogy miként szűnnének meg. A Win 10-re váltáshoz meg sok kedvem nincs, de ha meglépem, nem hoz eredményt, akkor felkötöm magam. Na meg így itt van három kontroller (a DS3-at hagyjuk figyelmen kívül), de a lokális co-op bajosnak tűnik (mondjuk nincs tervben).

Szerk.: Vezetékesként annyival jobb a DS4-nél, hogy abból már egyre gyakrabban kihúzódik a kábel, ez még feszesebb. Tulajdonképpen kevésbé zavaró vele a vezeték.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #25594 2017.12.15. 14:46

Botond írta:Nekem megfelelő, szóval ezt használom, neked nem megfelelő mégis ezt használod. Nos ez nem tudom kiről szegénységi bizonyítvány, de szerintem nem rólam. :D De mindegy, ez egy ilyen csapat, hogy a legnagyobb AMD fan is intel+vidiával küldi, hogy így támogassa a csapatát, te is w10el harcolsz a w10 ellen. GG!
ha pc gaminget szeretném erőltetni javasolj valamit, mit használjak helyette most 2017ben?
Avatar
Botond

Hozzászólás #25595 2017.12.15. 14:53

Micsu írta:ha pc gaminget szeretném erőltetni javasolj valamit, mit használjak helyette most 2017ben?
Nekem megfelel a w10, neked nem felel meg, szóval gondolom nem csak divathéterkedsz, hanem utánajártál, elemezted a helyzetet és van megoldásod. Mert ahhoz nem kell ész, hogy verjed magad a fórumokon, hogy szar valami. Ha meg ez az elérhető legjobb jelenleg a te értékítéleted szerint is, akkor meg egész pontosan miről beszélünk? Szóval csak hisztizel, vagy léptél is valamit a w10 ellen/helyett?
Avatar
Botond

Hozzászólás #25596 2017.12.15. 15:26

Hm, a statok alapján a kommentek 40%-a a mai nappal bezárólag Moby és Dt billentyűzetéből jött, de csapjuk hozzá Artyt és máris 50% fölött járunk. Ha még hozzáadjuk Micsut és Zót is akkor már 65% fölött járunk. Benővel megvan a 70%, Ádámmal a 75%. 25% a többieké. :)
Avatar
Micsu

Hozzászólás #25597 2017.12.15. 15:50

Botond írta:Nekem megfelel a w10, neked nem felel meg, szóval gondolom nem csak divathéterkedsz, hanem utánajártál, elemezted a helyzetet és van megoldásod. Mert ahhoz nem kell ész, hogy verjed magad a fórumokon, hogy szar valami. Ha meg ez az elérhető legjobb jelenleg a te értékítéleted szerint is, akkor meg egész pontosan miről beszélünk? Szóval csak hisztizel, vagy léptél is valamit a w10 ellen/helyett?
köszönöm ezt a választ vártam, n1 terelés :D
ezt teszem ellene, felhasználó vagyok és leírom a véleményem, mi mást tudok még tenni? vonuljak utcára? pont ezért is utálom még jobban mert választásom sincs ha pcs játékokkal szeretnék játszani
az hogy min a win10el a gondom már leírtam párszor
Avatar
Botond

Hozzászólás #25598 2017.12.15. 15:56

Micsu írta:köszönöm ezt a választ vártam, n1 terelés :D
ezt teszem ellene, felhasználó vagyok és leírom a véleményem, mi mást tudok még tenni? vonuljak utcára? pont ezért is utálom még jobban mert választásom sincs ha pcs játékokkal szeretnék játszani
az hogy min a win10el a gondom már leírtam párszor
Szerinted sincs jobb, akkor hogy mondanék jobbat? Meg nekem megfelel, szóval én eleve nem keresek jobbat. Tudod, adj Isten erőt, hogy megváltoztassam a megváltoztathatót, türelmet, hogy elviseljem a megváltoztathatatlant és bölcsességet, hogy meg tudjam különböztetni a kettőt. :)
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #25599 2017.12.15. 16:02

Botond írta:Nekem megfelel a w10, neked nem felel meg, szóval gondolom nem csak divathéterkedsz, hanem utánajártál, elemezted a helyzetet és van megoldásod. Mert ahhoz nem kell ész, hogy verjed magad a fórumokon, hogy szar valami. Ha meg ez az elérhető legjobb jelenleg a te értékítéleted szerint is, akkor meg egész pontosan miről beszélünk? Szóval csak hisztizel, vagy léptél is valamit a w10 ellen/helyett?
Mindig minden paltformon kellett kompromisszumokat kötni, a PC szebb korszakaiban kevesebbet. Az, ha lassan, de biztosan kényszerítenek egy oprendszerre, de az visszalépéseket is hoz, nem ad okot a kritikamentességre. Attól, hogy valaminél nincs jobb választás, az nem jelenti azt, hogy nem csinálták korábban már jobban, és nem lehetne jobban csinálni. Van, amiben a Win 7 is rosszabb az XP-nél, és minden gépen plusz troubleshootinggal kell indítani miatta.

Sajnos GOG-on is jó néhány játék van, mely hivatalosan nem támogatott Win 10-en, és a felhasználók is problémákat jeleznek. Jut eszembe, az Incubation megy nálad, vagy neked is buherálnod kell vele, mint sokaknak? Tiszta retró, amikor az oprendszer miatt guide-okat kell olvasni a futtatáshoz.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #25600 2017.12.15. 16:03

Micsu írta:ha pc gaminget szeretném erőltetni javasolj valamit, mit használjak helyette most 2017ben?
Amúgy a Halo Wars 2, GeoW 4 vagy a valamely Forza miatt dobtad fel?
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #25601 2017.12.15. 16:27

Mekee írta:Most tényleg azt hozod fel, hogy egy 200éves játék kihal w10 alatt?
Nem érzem validnak.
Szerintem meg igen is valid, hogyan (nem)fut A multifps, amihez az összes többi címet mérem a műfajban.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #25602 2017.12.15. 16:29

Zóanagyvarázsló írta:Amúgy a Halo Wars 2, GeoW 4 vagy a valamely Forza miatt dobtad fel?
óó lebuktam :S
Avatar
Micsu

Hozzászólás #25603 2017.12.15. 16:30

Botond írta:Szerinted sincs jobb, akkor hogy mondanék jobbat? Meg nekem megfelel, szóval én eleve nem keresek jobbat. Tudod, adj Isten erőt, hogy megváltoztassam a megváltoztathatót, türelmet, hogy elviseljem a megváltoztathatatlant és bölcsességet, hogy meg tudjam különböztetni a kettőt. :)
és ha nem felelne meg? menné bonexre kb ennyi lenne :P
Avatar
DanielT

Hozzászólás #25604 2017.12.15. 16:58

Botond írta:Hm, a statok alapján a kommentek 40%-a a mai nappal bezárólag Moby és Dt billentyűzetéből jött, de csapjuk hozzá Artyt és máris 50% fölött járunk. Ha még hozzáadjuk Micsut és Zót is akkor már 65% fölött járunk. Benővel megvan a 70%, Ádámmal a 75%. 25% a többieké. :)
Össze kéne szedni magatokat, mert aki nem teszi bele a komment/kontent adagot annak ki lesz számlázva a rá eső rész! :banplz:
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #25605 2017.12.15. 17:53

DanielT írta:Össze kéne szedni magatokat, mert aki nem teszi bele a komment/kontent adagot annak ki lesz számlázva a rá eső rész! :banplz:
szamszerüsitve lehet csak 5%-ot teszek ki, DE en nem voltam itten day1... :nezze:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #25606 2017.12.15. 19:02

SlickAdam írta:szamszerüsitve lehet csak 5%-ot teszek ki, DE en nem voltam itten day1... :nezze:
Arra az időszakra a read-only adót rovom ki, sunnyogó felárral. :nezze:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #25607 2017.12.15. 19:39

benőmenő írta:Ez az xbone pubg remélem egy véresen komoly emberkísérlet, mert viccnek durva lenne. Aki megvesz egy ilyen félkész tákolmányt, hogy utána még havidíjért tudja élvezni mind a 15 frémjét, annak már külik is a beutalót az újranyíló lipótba. :guluszem1:
Remélem jól felkészültek az ápolók...

"US Video Games Industry Analyst Mat Piscatella tweeted "PUBG has passed 1 million players on Xbox One" ""
Avatar
Mekee

Hozzászólás #25608 2017.12.15. 19:49

Zóanagyvarázsló írta:Win 8.1 alatt nem támogatott a BT, mert csak. Legendák léteznek, akiknek sikerült összetákolni, de annak nem kéne működnie. Ez is mocsokság, párosítani tudom is, de ettől még nem működik. Microsoftos adapter van Win 7+8.1+10 is, de az újak már direkt csak a 10-et támogatják.

Vezetékesen meg működik, ma a 360/One-változgatást nem csinálta. Tegnap is kihúztam a DS4-et és kilőttem a DS4 Windowst, de úgy látszik, a Steam-kliens restart nélkül megjegyzi, és bekavar. Azt viszont nem értem, hogy desktopon miért nem működik a guide gomb, minden Steam indításkor miért kell a kontrollermenüben sétálgatnom akció nélkül, hogy el kezdjen működni a kontroller (addig a bal analóg a hangerőt állítja - wat), illetve alapból desktopon miért egérként funkciónál a jobb kar, miközben kattintani nem lehet semmivel. Ez másnál is így megy?

Egyelőre csak lesek ki a fejemből, mert nem is sejtem, hogy mire gondolt a költő. Ha veszek Win 8.1-hez is jó adpatert, a vezetékesnél is jelentkező problémák nem tudom, hogy miként szűnnének meg. A Win 10-re váltáshoz meg sok kedvem nincs, de ha meglépem, nem hoz eredményt, akkor felkötöm magam. Na meg így itt van három kontroller (a DS3-at hagyjuk figyelmen kívül), de a lokális co-op bajosnak tűnik (mondjuk nincs tervben).

Szerk.: Vezetékesként annyival jobb a DS4-nél, hogy abból már egyre gyakrabban kihúzódik a kábel, ez még feszesebb. Tulajdonképpen kevésbé zavaró vele a vezeték.
Nekem w10-es adapterem van, bár rája van írva, hogy w7-8-8.1-10, bár ez nem szilárd tény. :)
Avatar
Mekee

Hozzászólás #25609 2017.12.15. 20:04

benőmenő írta:Szerintem meg igen is valid, hogyan (nem)fut A multifps, amihez az összes többi címet mérem a műfajban.
Igen. Szintén borzasztó, higy c64es játékok sem támogatottak 2017ben. Hivá jutott a világ? Minek jönnek ki egyátalán új játékok addíg, amíg az összes létező 1970 előtt megjelent cím nem problémamantes ma.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #25610 2017.12.15. 20:17

Mekee írta:Nekem w10-es adapterem van, bár rája van írva, hogy w7-8-8.1-10, bár ez nem szilárd tény. :)
Igen, a a sokwines adapterrel is a 10-est nyomják legjobban, de van elvileg 10-only is. Az a lényeg, hogy kavarnak, nehezebb legyen beletalálni.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #25611 2017.12.15. 20:19

Mekee írta:Igen. Szintén borzasztó, higy c64es játékok sem támogatottak 2017ben. Hivá jutott a világ? Minek jönnek ki egyátalán új játékok addíg, amíg az összes létező 1970 előtt megjelent cím nem problémamantes ma.
Amikor a nosztalgia, a retró és a remasterek jeletnika trendet, a GOG eleve abból született, hogy régi játékokat nyom ki új gépekre, akkor azért van relevanciája annak, hogy nem igaz az "ami Win 7-8-on megy, az 10-en" is tétel. Másrészt meg ha valaki CoD2-zik, akkor aligha érdekli, hogy ő egy kisebbség része, azt látja, hogy neki még egyet kell pluszba nyelni az új OS miatt.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #25612 2017.12.15. 20:20

DanielT írta:Arra az időszakra a read-only adót rovom ki, sunnyogó felárral. :nezze:
Mivel beköpte magát, javaslok egy 4x-es spicliszorzót és 4X-es lúzerszorzót is a végösszegre.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #25613 2017.12.15. 20:27

Zóanagyvarázsló írta:Mivel beköpte magát, javaslok egy 4x-es spicliszorzót és 4X-es lúzerszorzót is a végösszegre.
Látom a Gecipók Zrt. alelnöki pozíciójára pályázol! Lehet, hogy kicsit túlképzett is vagy erre, de felveszlek! :banplz:
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #25614 2017.12.15. 22:51

Mekee írta:Igen. Szintén borzasztó, higy c64es játékok sem támogatottak 2017ben. Hivá jutott a világ? Minek jönnek ki egyátalán új játékok addíg, amíg az összes létező 1970 előtt megjelent cím nem problémamantes ma.
Dude állj fel abból a karóból. :D
Először is, a c64 az nem x86.
Másodszor pedig pont előtte írta valaki, hogy bezzeg a gog-os őskövületek is mennek win 10-en, minekutána írtam, mint példát, hogy azért nem ilyen egyszerű ám.
És igenis romoljon meg az összes befőttjük, amiért nem dobnak ki hotfixet, hiszen még mindig árulják a terméket és nem is olcsón.
Avatar
Necro

Hozzászólás #25615 2017.12.16. 07:46

SOS! Van valaki Zalaegerszeg/Szombathely/Siófok/Szekszárd/Kaposvár/Dunaújváros környékéről? Ha van légyszi jelezze privátban

Spoiler
Fel kéne venni egy csomagot egy telekom üzletben, és elpostázni nekem.
Avatar
kigyi

Hozzászólás #25616 2017.12.16. 08:45

Necro írta:SOS! Van valaki Zalaegerszeg/Szombathely/Siófok/Szekszárd/Kaposvár/Dunaújváros környékéről? Ha van légyszi jelezze privátban

Spoiler
Fel kéne venni egy csomagot egy telekom üzletben, és elpostázni nekem.
Ha nem dolgoznék a cégnél egész nap akkor lennék, de sajnos 24-ig minden nap itt rohadok.......
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #25617 2017.12.16. 12:38

DanielT írta:Látom a Gecipók Zrt. alelnöki pozíciójára pályázol! Lehet, hogy kicsit túlképzett is vagy erre, de felveszlek! :banplz:
Kösz, ki is teszem a mottómat az irodámra: felfelé nyalok*, lefelé taposok :idiota:

*Feltéve, hogy lát és hall a főnök.
Avatar
arty

Hozzászólás #25618 2017.12.16. 12:42

Botond írta:Nekem megfelelő, szóval ezt használom, neked nem megfelelő mégis ezt használod. Nos ez nem tudom kiről szegénységi bizonyítvány, de szerintem nem rólam. :D De mindegy, ez egy ilyen csapat, hogy a legnagyobb AMD fan is intel+vidiával küldi, hogy így támogassa a csapatát, te is w10el harcolsz a w10 ellen. GG!
Kényszerhasználó micsu is, ahogy én is. Te meg tapsikolsz nyakig a szarban, win10en, csodavidián :P
Avatar
arty

Hozzászólás #25619 2017.12.16. 12:46

Zóanagyvarázsló írta:A Win 10-re váltáshoz meg sok kedvem nincs, de ha meglépem, nem hoz eredményt, akkor felkötöm magam. Na meg így itt van három kontroller (a DS3-at hagyjuk figyelmen kívül), de a lokális co-op bajosnak tűnik (mondjuk nincs tervben).
Szoktunk 4-en coopozni, volt már wireless one+wireless 360+ds4 kombó is, probléma nélkül. Tartok tőle, hogy játékfüggő is a helyes működés, de reménytelennek nem nevezném a helyzetet (helyzeteD)!

(csak válcsámá' 10re, pukkadjon csak meg botond :D )
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #25620 2017.12.16. 13:06

DF Retro!
phpBB [media]

Vissza: “Leáldozott.hu”