A PC-s játékoknak leáldozott

A Leáldtopik új otthona
Avatar
DanielT

Hozzászólás #24361 2017.11.02. 14:45

Moby írta:Az csak addig van, amíg a betanulás van. Feloldásnál már csak ránézel.
Úgy értettem. Nézzen rá az üszkös, rüszmeteg májas anyja. Alap use-case nálam hogy a fejem a párnában, az egyik szemem épphogy átlát kómában a párnaráncok felett és nézem mi van. Namost ehhez én most hámozzam ki a búrám és prezentáljam annak a fosnak? FUCK THIS SHIT. Megfogom, hozzáérek ahol kell, unlockolva van, párnaránc, nézem amit akarok.
Avatar
Moby

Hozzászólás #24362 2017.11.02. 15:03

DanielT írta:Úgy értettem. Nézzen rá az üszkös, rüszmeteg májas anyja. Alap use-case nálam hogy a fejem a párnában, az egyik szemem épphogy átlát kómában a párnaráncok felett és nézem mi van. Namost ehhez én most hámozzam ki a búrám és prezentáljam annak a fosnak? FUCK THIS SHIT. Megfogom, hozzáérek ahol kell, unlockolva van, párnaránc, nézem amit akarok.
Semmilyen ésszerű indok nincs ennek a használatára, de ez sosem akadályozta meg az apple-t bárminek a bevezetésében. Miért pont most változtatnának?
Avatar
arty

Hozzászólás #24363 2017.11.02. 15:26

Zóanagyvarázsló írta:És jó ez? A demó single-re nem tűnt meggyőzőnek, bár azt nem én játszottam, csak néztem (nem YouTune-on). A DLC-k nem tudom, hogy ajánlottak-e co-ophoz, magyar PSN-en nem látom őket.

A DKC-ben eddig egy checkpointot találtam pályánként, mentési pont pedig kinn a világban van, de minden régióban teljesíteni kell hozzá több pályáét, hogy elérd. Ugyanígy van kivívható utazós lehetőség, amivel vissza tudsz menni a korábbi zónákba. Az első pályán fél óra alatt játszava összefarmolsz vagy 20 élet. Rájöttem erre magamtól is, de az NPC-k is adnak tippeket, és ők is javasolják, direkt ilyen. Mondjuk ez a grindos megoldás nekem nem jön be, hiszen ha nem vagy elég profi, akkor egy bosszantó időhúzás. Ráadásul a játék maximum 5+1 életet ment el, tehát kilépés után grindolhatsz újra. A SNES Mini viszont tud save state-eket, játékonként négyet, sőt rewindolni is lehet róluk, tehát ha elcseszés után mentesz, akkor is vissza tudod tekerni. Az életgrind eredményét el szoktam menteni, mert az nettó baromság, hogy azt díjazza a játék, ha egy seggel haladsz sokat vagy járatod direkt a gépet. Most is azért folytassam kevesebb életről, mert elmentem a temetőbe, és inkább kikapcsoltam addig? Hasonlónak tűnik a Super Mario World is, ott is vannak mentéses helyszíneka térképen pár pálya teljesítése után, és ott is bebuktam elsőre a minden grind nélkül összeszedett sok életemet.
nemtom, ez a masodik cv amit probalok. symphony of the night ps1 voot az elso, abba belebuktam... (bossok). de az is nagyon tetszett es ez is vonz, plane neznem coopba, hatha konnyebb

890ft nem nagy kockazat :) es ez legalabb 16:9es!!4

dkcben wiiemuban 40 feletti eletet grindeltem, kellett is a csilles palyakon. savestatek nem voltak jok, hang bebugzott :(

---

mas

http://www.housemarque.com/arcade-is-dead/

nemfogytak az arkad cuccaik, irany a multi. cumi, evvan.
Avatar
Botond

Hozzászólás #24364 2017.11.02. 15:36

Micsu írta:A 300 mega az mi? Doom 1-2? :D
Pfft, te grammarnáci. :)
Avatar
Botond

Hozzászólás #24365 2017.11.02. 15:37

Mekee írta:Hát azért az jo, hogy a 4k sorozatokra rákattanok és mire kimegyek üccsié, már nézhetem is gigással, játékokrol és egyéb másrol nem is beszélve. Tök átalakult pl a steam használatom is, feltelepitve épp az van amivel játszok, mert ugyse kell semmire várni. Én szeretem. S főleg filmek/sorozatok miatt is.
Streamelek, ilyen szarokat nem töltök le, jól elvannak azok a netflixen meg a hbo gon. Ki bírná ezeket vinyóval? :) Arról nem is beszélve, hogy TVre ritkán streamelem ezeket, inkább tabletre, amikor kimegyek üccsiért, akkor is viszem magammal. :)
Avatar
Botond

Hozzászólás #24366 2017.11.02. 15:46

Zóanagyvarázsló írta:Én is ellenék 200-as nettel, annyira nem sietek soha. De a többórás letöltés attól még nem pikk-pakk. Ha az lenne, akkor nem arról beszélnénk, hogy "addig játszok a többi játékommal". Ez ilyen egyszerű.

Az meg mondjuk tényleg jó, hogy nem kell telepakolnom a meghajtóimat játékokkal. 525-ös az SSD-m, de így betelne gyorsan.
Nem tudom amúgy mi a lószart akarsz több óráig letölteni, de 200as nettel egy 60 gigás AC:syndicate vagy GTA5 is 40 perc. Több óra letöltés az olyan 200 gigás játék lehet, az 2 és 1/4 óra alatt jön le. Én ekkorát még nem töltöttem, ezek a 60 gigás cuccok voltak a maximumok, de a többség azért elvan 10-20 gigával, ami ugye 10-15 perc max. A 200assal, most a 120assal kicsit több, olyan 20 perc körül. Meg amúgy se töltöm le napi szinten a 60 gigás játékaim, egyszer leszedte oszt csá.
Ahogy mondtam a 120as net már vastagon elég kiszolgálni a teljes családot normális sebességgel számomra, de ettől még akinek fontos az egy gigás az használja egészséggel, engem nem zavar, csak megosztottam a saját szemszögem.
/szerk: AC:syn 54et akart letölteni, a gta5 nem tudom mennyit töltött le eredetileg, asszem 50 körül, de azóta szépen patchelgették az online részt, szóval most már inkább 70 fölött jár, de nem tudom mennyi a letöltő méret, 60-70 közé tippelem.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Botond 2017.11.02. 15:47-kor.
Avatar
Mekee

Hozzászólás #24367 2017.11.02. 15:47

Botond írta:Streamelek, ilyen szarokat nem töltök le, jól elvannak azok a netflixen meg a hbo gon. Ki bírná ezeket vinyóval? :) Arról nem is beszélve, hogy TVre ritkán streamelem ezeket, inkább tabletre, amikor kimegyek üccsiért, akkor is viszem magammal. :)
Rég netflixeznék, csak asszonynak sajna kell a magyar felirat, hbo meg dögöljön meg, h tv előfizuhoz köti a go-t. Tvre meg nem költök, ugyse nézi senki.
Avatar
Botond

Hozzászólás #24368 2017.11.02. 15:48

Mekee írta:Rég netflixeznék, csak asszonynak sajna kell a magyar felirat, hbo meg dögöljön meg, h tv előfizuhoz köti a go-t. Tvre meg nem költök, ugyse nézi senki.
Ezt rosszul tudod, elő lehet külön fizetni a GO-t és tudod nézni egyszerre két eszközön, max 4 vagy 5 eszközt regisztrálva.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #24369 2017.11.02. 16:02

nekem 30as netem van, semmilyen hiányérzetem nem volt eddig, persze ha valaki 100 gigás játékkal akar játszani 1 órán belül akkor lehetnek gondok de türelem rózsát terem :)
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #24370 2017.11.02. 18:31

Botond írta:Nem tudom amúgy mi a lószart akarsz több óráig letölteni, de 200as nettel egy 60 gigás AC:syndicate vagy GTA5 is 40 perc. Több óra letöltés az olyan 200 gigás játék lehet, az 2 és 1/4 óra alatt jön le. Én ekkorát még nem töltöttem, ezek a 60 gigás cuccok voltak a maximumok, de a többség azért elvan 10-20 gigával, ami ugye 10-15 perc max. A 200assal, most a 120assal kicsit több, olyan 20 perc körül. Meg amúgy se töltöm le napi szinten a 60 gigás játékaim, egyszer leszedte oszt csá.
Ahogy mondtam a 120as net már vastagon elég kiszolgálni a teljes családot normális sebességgel számomra, de ettől még akinek fontos az egy gigás az használja egészséggel, engem nem zavar, csak megosztottam a saját szemszögem.
/szerk: AC:syn 54et akart letölteni, a gta5 nem tudom mennyit töltött le eredetileg, asszem 50 körül, de azóta szépen patchelgették az online részt, szóval most már inkább 70 fölött jár, de nem tudom mennyi a letöltő méret, 60-70 közé tippelem.
A Doom vagy BF4 azért 70 illetve 80+ giga, tehát velük már egyórás letöltésről van szó. A Nioh is 80 GB, pár napja még 100 volt, módosíthatták, de a kedvenc Windows Store-odban vannak olyan játékok (GeoW 4, de a ott a QB is nagyobb volt, mint Steamen) melyek 100 GB és fölötte mozogtak letöltésnél. És itt akkor ugye nem a 120-asról, hanem a 200-as netről beszélünk, feltéve, hogy egy játékot töltesz le, más nem dolgoztatja a netet, csutkán megy, és nem akarsz közben böngészni. Mert ugye a PC-s online üzletekből olyan sebességgel jön, hogy a putri 200-at kimaxolja.

Jó az, de egy óra vagy másfél óra full sávszéllel az más ahhoz képest, mint amikor percek alatt letöltesz valamit, és a netednek meg se kottyan, hogy közben 4K-ban streamelsz a csodatévédre. A pikk-pakk az utóbbi, nem pedig az előbbi. Szemantikai kérdésről van szó, nem arról, hogy neked mi a jó. De ha már PC-re irreálisan sokat költesz, akkor a netnél nem értem, hogy miért nem fontos az epénisz.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #24371 2017.11.02. 18:34

arty írta:nemtom, ez a masodik cv amit probalok. symphony of the night ps1 voot az elso, abba belebuktam... (bossok). de az is nagyon tetszett es ez is vonz, plane neznem coopba, hatha konnyebb

890ft nem nagy kockazat :) es ez legalabb 16:9es!!4

dkcben wiiemuban 40 feletti eletet grindeltem, kellett is a csilles palyakon. savestatek nem voltak jok, hang bebugzott :(
Kosárban volt, de közben már 4590 lett. Pedig 2-áig volt kiírva az akció, de ma már nem nagyon tartott. Nem először van ez így a Sonynál. Pedig sokan az utolsó pillanatokban vásárolnak, PC-n nem véletlenül van visszaszámlálás meg encore day.

Lesz még akciós, akkor visszatérünk rá, de teljes árat nem adok érte. Viszont a DLC-s kérdés továbbra is áll. Ugye elég a sima, és abban gondolkodsz?
Avatar
Botond

Hozzászólás #24372 2017.11.02. 19:01

Zóanagyvarázsló írta:A Doom vagy BF4 azért 70 illetve 80+ giga, tehát velük már egyórás letöltésről van szó. A Nioh is 80 GB, pár napja még 100 volt, módosíthatták, de a kedvenc Windows Store-odban vannak olyan játékok (GeoW 4, de a ott a QB is nagyobb volt, mint Steamen) melyek 100 GB és fölötte mozogtak letöltésnél. És itt akkor ugye nem a 120-asról, hanem a 200-as netről beszélünk, feltéve, hogy egy játékot töltesz le, más nem dolgoztatja a netet, csutkán megy, és nem akarsz közben böngészni. Mert ugye a PC-s online üzletekből olyan sebességgel jön, hogy a putri 200-at kimaxolja.

Jó az, de egy óra vagy másfél óra full sávszéllel az más ahhoz képest, mint amikor percek alatt letöltesz valamit, és a netednek meg se kottyan, hogy közben 4K-ban streamelsz a csodatévédre. A pikk-pakk az utóbbi, nem pedig az előbbi. Szemantikai kérdésről van szó, nem arról, hogy neked mi a jó. De ha már PC-re irreálisan sokat költesz, akkor a netnél nem értem, hogy miért nem fontos az epénisz.
Pont azért amit írsz, hogy semmit nem profitálsz a gyorsabb netből, még sosem volt ilyen problémám, hogy valamit azonnal le kellett tölteni, és élethalál kérdés volt, hogy 1 óra alatt jön le, vagy 12 perc alatt. Ez csak matematikai különbség, ténylegesen tökmindegy. A gépnél meg kurvára nem mindegy, hogy 59 fps vagy 60, az nem csak matematikai különbség. És egy óra sem "órák alatt", ha már szemantika. ;)
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #24373 2017.11.02. 19:28

Botond írta:Pont azért amit írsz, hogy semmit nem profitálsz a gyorsabb netből, még sosem volt ilyen problémám, hogy valamit azonnal le kellett tölteni, és élethalál kérdés volt, hogy 1 óra alatt jön le, vagy 12 perc alatt. Ez csak matematikai különbség, ténylegesen tökmindegy. A gépnél meg kurvára nem mindegy, hogy 59 fps vagy 60, az nem csak matematikai különbség. És egy óra sem "órák alatt", ha már szemantika. ;)
Ha első pillanattól az utolsóig csutkán töltöd a 100 GB-ot, és semmi másra nem használja a család a netet, akkor is simán óra fölött van. Van, amikor ez életszerű, de gyakran nem. Másrészt meg a 120-as netig bagatellizáltál, szóval úgy simán órák.

Az 59 fps vs 60 fps-ben majdnem igazad van, leszámítva, hogy milyen király 360-on a Black Flag. Sok esetben meg nem a hardver kiválasztásán múlik, hanem a játékén.
Avatar
Greyfox

Hozzászólás #24374 2017.11.02. 20:10

Boldog szülinapot tegnapra Micsu :wave:
Avatar
Mekee

Hozzászólás #24375 2017.11.02. 20:52

Botond írta:Pont azért amit írsz, hogy semmit nem profitálsz a gyorsabb netből, még sosem volt ilyen problémám, hogy valamit azonnal le kellett tölteni, és élethalál kérdés volt, hogy 1 óra alatt jön le, vagy 12 perc alatt. Ez csak matematikai különbség, ténylegesen tökmindegy. A gépnél meg kurvára nem mindegy, hogy 59 fps vagy 60, az nem csak matematikai különbség. És egy óra sem "órák alatt", ha már szemantika. ;)
Épp annyit profitálok sztem, mint egy jobb gpu-bol. Knyelmesebb, gyorsabb, és valahol mindenben mindenki a legjobbra törekszik, nem? Ez inkább egyéni preferencia kérdése, csak akkor ne gyártsunk mögé magyarázatot.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #24376 2017.11.02. 20:59

Köszi srácok még1x ;)

index iphone x cikkből

"Az arcfelismerés (Face ID) elég gyors és pontos, de más iPhone-okon gyorsabban működik az ujjlenyomatos Touch ID.
Fel kell emelni a készüléket az asztalról a Face ID-s arcleolvasáshoz, ha meg akarunk nézni egy értesítést
Az Face ID miatt máshogyan, és az arcunkhoz közelebb kell tartani a telefont, mint ahogyan az ember normálisan maga előtt tartaná
"

Dt félelmei :)
Avatar
Botond

Hozzászólás #24377 2017.11.03. 07:05

Zóanagyvarázsló írta:Ha első pillanattól az utolsóig csutkán töltöd a 100 GB-ot, és semmi másra nem használja a család a netet, akkor is simán óra fölött van. Van, amikor ez életszerű, de gyakran nem. Másrészt meg a 120-as netig bagatellizáltál, szóval úgy simán órák.

Az 59 fps vs 60 fps-ben majdnem igazad van, leszámítva, hogy milyen király 360-on a Black Flag. Sok esetben meg nem a hardver kiválasztásán múlik, hanem a játékén.
Extrém szélső esetre hegyezed ki. Az átlag gém 15-20 giga. Az én librarymban, a tiedben még annyi se a sok gog cím miatt, és azok bizony max 20 perc alatt lejönnek a 120assal is, a te esetedben meg inkább 3-4-5 percről beszélnénk 120as nettel is. Másrészt nem duplikálom az internetet nonstop a vinyómra, szóval úgy amúgy a olyan letöltés aminél értelme van 30 mbit fölött az havonta 1x ha van, mert kb olyan gyakran töltök le játékot steamről vagy másik online storeból. HBO go streameléshez meg 30 is elég, sőt szerintem sok is. Innen kezdve a 200as is csak epeen, és gyakorlati haszna erősen közelíti a nullát, szemben egy VGAval ami napi szinten használva van. Aki persze warezol az megint más történet, de azt ugye eleve nem is értem aki ilyenekkel szenved a mai világban, de ez meg az ő dolga. :)
Avatar
Botond

Hozzászólás #24378 2017.11.03. 07:32

Mekee írta:Épp annyit profitálok sztem, mint egy jobb gpu-bol. Knyelmesebb, gyorsabb, és valahol mindenben mindenki a legjobbra törekszik, nem? Ez inkább egyéni preferencia kérdése, csak akkor ne gyártsunk mögé magyarázatot.
Te gyakrabban használod a neted, mint a VGAd, oké, akkor neked az a preferencia, és neked amögé van elméleted, mert mindenki kiszámolja mi mennyi hogy és az alapján dönt, ami ebben az elméletében összeáll. Én megosztottam az én szemszögem, de készséggel elfogadom, hogy másnak más a preferencia. Ahogy ezt már írtam is. Az egyetlen ok amiért váltanék a T 120asáról a digi bármelyik csomagjára, az az ár.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #24379 2017.11.03. 07:55

Na, akkor most mutasson valaki olyan eszközt, ami lekezeli a 2 gigabitet és beépítené otthonra. Ok, a T adni fog valami modemet, amin bejön, szerencsés esetben valamennyire konfigolható is, de hogyan tovább? Csak kéne egy frankó saját router, a gépbe is kéne valami, ami fogadja. És akkor még erősen szűkítettük a kört az asztali pécére.
Avatar
Moby

Hozzászólás #24380 2017.11.03. 07:59

DanielT írta:Na, akkor most mutasson valaki olyan eszközt, ami lekezeli a 2 gigabitet és beépítené otthonra. Ok, a T adni fog valami modemet, amin bejön, szerencsés esetben valamennyire konfigolható is, de hogyan tovább? Csak kéne egy frankó saját router, a gépbe is kéne valami, ami fogadja. És akkor még erősen szűkítettük a kört az asztali pécére.
10 gigás cuccok vannak azért, de drágák (150-200 egy router, 30-50 egy hálókártya).
Avatar
Botond

Hozzászólás #24381 2017.11.03. 08:25

DanielT írta:Na, akkor most mutasson valaki olyan eszközt, ami lekezeli a 2 gigabitet és beépítené otthonra. Ok, a T adni fog valami modemet, amin bejön, szerencsés esetben valamennyire konfigolható is, de hogyan tovább? Csak kéne egy frankó saját router, a gépbe is kéne valami, ami fogadja. És akkor még erősen szűkítettük a kört az asztali pécére.
2 gigás cucc az pont arra van szerintem, amit én írtam, hogy lóg rajta a tv,xbox,pc,ipad,3-4-5 telefon egyszerre és senkinek sem szaggat a stream legyen az hbo go, youtube vagy bármi más. Ez ilyen elbaszott magyaros tolvajtempó, hogy az arra való, hogy akkor letorrentezzem az univerzumot 2 sec alatt. 30 mbittel is gyorsabban jön a cucc, mint fogyasztani tudod, szóval csak hörcsögölöd vinyóra a cuccot ennél gyorsabb nettel, ha egy userben gondolkozol, ha többen, akkor kezd értelme lenni. Szerintem. Mindegy, nálunk úgysincs 2 giga egyelőre. :( Pedig kellene mint egy falat kenyér. :)
/szerk: és 640 kbyte mindenre elég!
Avatar
Moby

Hozzászólás #24382 2017.11.03. 08:55

Na, ledobom az atomot: vettem egy psvr-t, fullbundlet fagyikkal, mifaszommal. :ijedt: Ok egyszerű: egyrészt sosem voltam normális, másrészt ki akartam próbálni a gtsportot vr-ben. De annyira kibaszottul jól szórakozom a játékokkal, hogy a GTSportig egyelőre el sem jutottam. Tegnap fél egyik nyomtam a VR játékokkal. Őrületesen szórakoztató cucc ez, amellett, hogy technikailag mekkora retek :D De most búcsúzom tőletek, mert Dani mindjárt törli az accountom. :banplz:
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #24383 2017.11.03. 09:25

Botond írta:Az átlag gém 15-20 giga.
A múlt játékait is számolva? Az indie-ket is nézve? Mert a friss AAA játékokra ez már egyre kevésbé igaz. Persze sok esetben túlzás, ami hivatalos gépigényben szerepel.

Ráadásul éppen az utóbbi időben volt egy nagyobb ugrás. A Medieval II: Total War (2006) még csak 11 GB a steames adatlap szerint (nálam letöltve ennél több volt), a 2010-es Shogun 2 32 GB (bullshit: nálam most 24 GB, minden DLC-vel), a Warhammer 35 GB (nálam egy-két DLC-vel egy leheletnyit több), a Warhammer II elvileg alapból 60 (és az elődjével összeforrasztható egy játékká, DLC-kkel együtt az több mint 100 GB lesz). Legnagyobb méretű most telepített játékom amúgy a 2016-os Doom (71 GB), a második a 2014-es Evil Within (42 GB), de a BF4 80 GB fölött foglalt. A Total Warokat már említettem, még a Dying Light 30 GB. Nyilván ezek az extremitások, amihez a id Tech is hozzájárul, de egyre több új játék száll el. Ha több friss, akárcsak páréves játékkal játszanék, akkor ez egy baromi hosszú lista lehetne.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #24384 2017.11.03. 09:27

Moby írta:Na, ledobom az atomot: vettem egy psvr-t, fullbundlet fagyikkal, mifaszommal. :ijedt: Ok egyszerű: egyrészt sosem voltam normális, másrészt ki akartam próbálni a gtsportot vr-ben. De annyira kibaszottul jól szórakozom a játékokkal, hogy a GTSportig egyelőre el sem jutottam. Tegnap fél egyik nyomtam a VR játékokkal. Őrületesen szórakoztató cucc ez, amellett, hogy technikailag mekkora retek :D De most búcsúzom tőletek, mert Dani mindjárt törli az accountom. :banplz:
Én állom a sírkövest, hogy ez a felirat felkerülhessen a "szeretett fiú, apa és férj" alá.
Avatar
Botond

Hozzászólás #24385 2017.11.03. 09:49

Zóanagyvarázsló írta:A múlt játékait is számolva? Az indie-ket is nézve? Mert a friss AAA játékokra ez már egyre kevésbé igaz. Persze sok esetben túlzás, ami hivatalos gépigényben szerepel.

Ráadásul éppen az utóbbi időben volt egy nagyobb ugrás. A Medieval II: Total War (2006) még csak 11 GB a steames adatlap szerint (nálam letöltve ennél több volt), a 2010-es Shogun 2 32 GB (bullshit: nálam most 24 GB, minden DLC-vel), a Warhammer 35 GB (nálam egy-két DLC-vel egy leheletnyit több), a Warhammer II elvileg alapból 60 (és az elődjével összeforrasztható egy játékká, DLC-kkel együtt az több mint 100 GB lesz). Legnagyobb méretű most telepített játékom amúgy a 2016-os Doom (71 GB), a második a 2014-es Evil Within (42 GB), de a BF4 80 GB fölött foglalt. A Total Warokat már említettem, még a Dying Light 30 GB. Nyilván ezek az extremitások, amihez a id Tech is hozzájárul, de egyre több új játék száll el. Ha több friss, akárcsak páréves játékkal játszanék, akkor ez egy baromi hosszú lista lehetne.
Ha naponta veszel és letöltesz egy ~100 gigás játékot, akkor azt mondom ok. De nem hogy naponta, de még havonta se teszel így. Én sem. És a 0,5 megás net idejében is voltak nagy cuccok hébe-hóba és azt is megugrottuk. Kényelmesebb az 1 giga szó se róla, de nekem pl pont nem ez hiányzik az IT világából, hogy nem elég gyors a net. Szerintem a net sebessége most előrébb szaladt mint az IT tápláléklánc többi eleme, és én pl máshol várnék felzárkózást. Pl a voltákat várom mint egy falat kenyeret, hogy a 4k-t rendesebben ki lehessen hajtani. Meg a 8700k-t vagy a 9700k-t is jobban várom, mint a gigás-2gigás neteket.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #24386 2017.11.03. 09:56

Zóanagyvarázsló írta:Én állom a sírkövest, hogy ez a felirat felkerülhessen a "szeretett fiú, apa és férj" alá.
nah te maradj csendben :)
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #24387 2017.11.03. 09:59

Botond írta:Ha naponta veszel és letöltesz egy ~100 gigás játékot, akkor azt mondom ok. De nem hogy naponta, de még havonta se teszel így. Én sem. És a 0,5 megás net idejében is voltak nagy cuccok hébe-hóba és azt is megugrottuk. Kényelmesebb az 1 giga szó se róla, de nekem pl pont nem ez hiányzik az IT világából, hogy nem elég gyors a net. Szerintem a net sebessége most előrébb szaladt mint az IT tápláléklánc többi eleme, és én pl máshol várnék felzárkózást. Pl a voltákat várom mint egy falat kenyeret, hogy a 4k-t rendesebben ki lehessen hajtani. Meg a 8700k-t vagy a 9700k-t is jobban várom, mint a gigás-2gigás neteket.
De ez mind irreleváns, már az elején azt írtam, hogy el lehet lenni 120-assal simán. Csak nem jön le vele pikk-pakk (amíg elmegyek a budira, és nem amíg megnézek egy filmet) egy új játék.

Ugyanakkor előző szolgáltatónál (100 megás net) és előző routerrel mindennapos volt, hogy tisztes letöltés mellett nem lehetett normálisan böngészni, és ha valamit le kellett újra tölteni valamilyen okból, akkor várnom kellett pár órát. Nekem ez épp olyan előrelépés, mint az SSD a rendszerhez: reszponzív, közérzetjavító élmény. Ezt rendszeresen érzem/érezzük, ezzel szemben a 8700K már kevesebb játékomban kamatozna, de az újabbakhoz az biztos, hogy égetően kell proci. Mondjuk most itt a SNES Mini, elég az, majd ráhekkelem 3D Márkot, és alázok!
Avatar
Moby

Hozzászólás #24388 2017.11.03. 11:49

Botond írta:Ha naponta veszel és letöltesz egy ~100 gigás játékot, akkor azt mondom ok.
Én meg azt mondom a gigabit azért jó, mert amikor kell, akkor ottvan. Nincs pöcsmörgés. Amennyi pénzért adják, a fillérbaszás kimaxolása ettől kisebbre előfizetni. Mit veszel a megspórolt pénzből? Lélegzetet?
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #24389 2017.11.03. 12:02

Moby írta:Na, ledobom az atomot: vettem egy psvr-t, fullbundlet fagyikkal, mifaszommal. :ijedt: Ok egyszerű: egyrészt sosem voltam normális, másrészt ki akartam próbálni a gtsportot vr-ben. De annyira kibaszottul jól szórakozom a játékokkal, hogy a GTSportig egyelőre el sem jutottam. Tegnap fél egyik nyomtam a VR játékokkal. Őrületesen szórakoztató cucc ez, amellett, hogy technikailag mekkora retek :D De most búcsúzom tőletek, mert Dani mindjárt törli az accountom. :banplz:
Javaslom, hogy idén se legyen POTY szavazás, csak adjuk oda előre Mobynak. :banplz:
Akkor most már várjuk a részletesebb beszámolókat is, hogy mégis mit tud felmutatni a konkurencia fejedrekötözött wiiware-jeihez képest. A nemRezi 7-et próbáltad már?
Avatar
DanielT

Hozzászólás #24390 2017.11.03. 12:08

Moby írta:10 gigás cuccok vannak azért, de drágák (150-200 egy router, 30-50 egy hálókártya).
Na erről van szó. Szeretném látni, hogy ki teszi le a 250,000 Huf-ot a hardverre, hogy jól menjen az ipad és a teló is, ha tőt a pécé. :nezze:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #24391 2017.11.03. 12:09

benőmenő írta:Javaslom, hogy idén se legyen POTY szavazás, csak adjuk oda előre Mobynak. :banplz:
Akkor most már várjuk a részletesebb beszámolókat is, hogy mégis mit tud felmutatni a konkurencia fejedrekötözött wiiware-jeihez képest. A nemRezi 7-et próbáltad már?
Ilyen simán még egyetlen javaslat sem ment át a világ törvényhozási történelme során.
Avatar
Mekee

Hozzászólás #24392 2017.11.03. 12:26

Moby írta:Én meg azt mondom a gigabit azért jó, mert amikor kell, akkor ottvan. Nincs pöcsmörgés. Amennyi pénzért adják, a fillérbaszás kimaxolása ettől kisebbre előfizetni. Mit veszel a megspórolt pénzből? Lélegzetet?
Hát ezaz. Nemistudom, 6-7k? Mennyit sporolhat az ember mondjuk 200-assal, havi 1,500-2000 forintot?
Avatar
Moby

Hozzászólás #24393 2017.11.03. 12:30

Mekee írta:Hát ezaz. Nemistudom, 6-7k?

HÁROM. Ezerkilencszáz. Hat valamennyiben már a tévé+telefon is bennevan. Ha kisebb netet kérek évi akár négyezret is spórolhatnék! :D
Avatar
Botond

Hozzászólás #24394 2017.11.03. 12:37

Moby írta:HÁROM. Ezerkilencszáz. Hat valamennyiben már a tévé+telefon is bennevan. Ha kisebb netet kérek évi akár négyezret is spórolhatnék! :D
Mink egyszerű emberek vagyunk, minden fillér számít! Hozzánk még a VR sincs bevezetve!
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #24395 2017.11.03. 13:02

DanielT írta:Ilyen simán még egyetlen javaslat sem ment át a világ törvényhozási történelme során.
Én titlakozom a PotY-megnevezés ellen! A MotY (Moby of the Year) jobban hangzik, csak kicsit spoileres.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #24396 2017.11.03. 13:06

Moby írta:HÁROM. Ezerkilencszáz. Hat valamennyiben már a tévé+telefon is bennevan. Ha kisebb netet kérek évi akár négyezret is spórolhatnék! :D
FTTH-s címen már csak KETTŐFÉL akkor is hűség nélkül, ha semmit nem kérsz mellé.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #24397 2017.11.03. 13:47

Zóanagyvarázsló írta:Én titlakozom a PotY-megnevezés ellen! A MotY (Moby of the Year) jobban hangzik, csak kicsit spoileres.
Bejön a Moty :D MOTY! :D (szigorúan tyé-vel ejtve!)
Avatar
Moby

Hozzászólás #24398 2017.11.03. 14:09

Zóanagyvarázsló írta:Én titlakozom a PotY-megnevezés ellen! A MotY (Moby of the Year) jobban hangzik, csak kicsit spoileres.
Bazzeg éveket küzdök, végre beérik! :banplz:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #24399 2017.11.03. 14:31

Akkor veheted a Bone X-et is, sajnos a hulladék CPU-t semmi nem menti meg, de legalább a GPU limit jobban néz ki.

phpBB [media]
Avatar
Moby

Hozzászólás #24400 2017.11.03. 14:37

DanielT írta:Akkor veheted a Bone X-et is, sajnos a hulladék CPU-t semmi nem menti meg, de legalább a GPU limit jobban néz ki.
Nincs hozzá VR. Sem exkluzívok. Sem GTSport. Semmi.
Avatar
Mekee

Hozzászólás #24401 2017.11.03. 14:51

Éshamár coming out, megvettem az AC origins-t.
Nagyon nyomják, hogy nem olyan elhanyagolt mint az utobbi részek, 2 ota lejtmenet van, kivacsi vagyok mi a valoság.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #24402 2017.11.03. 14:53

Moby írta:Nincs hozzá VR. Sem exkluzívok. Sem GTSport. Semmi.
eloszor jojjon a konzol es ha sikeres lesz jonnek ra a jatekok by: tbot
Avatar
DanielT

Hozzászólás #24403 2017.11.03. 15:36

Ha megint oda kell ülnöm az ASUS kártyám mellé gémelni, lehet, hogy tényleg le is cserélem egy ilyenre. Ha már erre vártam.

szerk: Aszonygya Vicsárd, hogy nem hangos. Emellé tesz egy 45 decibeles mérést... szerintem a pécém a 30-32 db-t se éri el a legrosszabb napján.

phpBB [media]
Avatar
DanielT

Hozzászólás #24404 2017.11.03. 15:51

Lol, a desktop 1080p akkor is, ha 4K képernyőre van kötve. :D
Avatar
Kandurex

Hozzászólás #24405 2017.11.03. 16:01

DanielT írta:szerk: Aszonygya Vicsárd, hogy nem hangos. Emellé tesz egy 45 decibeles mérést... szerintem a pécém a 30-32 db-t se éri el a legrosszabb napján.
nem igazán lett halk,....az egyetlen értékelhető dolog lett volna....

Kép
Avatar
DanielT

Hozzászólás #24406 2017.11.03. 16:05

Kandurex írta:nem igazán lett halk,....az egyetlen értékelhető dolog lett volna....

Kép
Hát az Xbox One elvileg messze az elmúlt 2 generáció leghalkabb gépe volt... Ezek a decibel értékek meg olyan wattafakokk, hogy nem tudom mire vélni.

BTW az EGYETLEN értékelhető dolog? Az semmi, hogy keresztbe bassza az összes másik gépet és ezen van bármi esély a legjobb képminőségre és teljesítményre? Hát.. preferencia kérdése az biztos, de ennyi erővel vegyél egy szőnyeget, az rohadt halk.
Avatar
Moby

Hozzászólás #24407 2017.11.03. 16:35

DanielT írta:Hát az Xbox One elvileg messze az elmúlt 2 generáció leghalkabb gépe volt... Ezek a decibel értékek meg olyan wattafakokk, hogy nem tudom mire vélni.p

BTW az EGYETLEN értékelhető dolog? Az semmi, hogy keresztbe bassza az összes másik gépet és ezen van bármi esély a legjobb képminőségre és teljesítményre? Hát.. preferencia kérdése az biztos, de ennyi erővel vegyél egy szőnyeget, az rohadt halk.
és ezen hogy moddolnád be az androméda fovot?
Avatar
DanielT

Hozzászólás #24408 2017.11.03. 16:41

Moby írta:és ezen hogy moddolnád be az androméda fovot?
Felb@szom a VR szemcsit/Hololens-t és OTT LENNÉK A BOLYGÓN! :nezze:
Avatar
Moby

Hozzászólás #24409 2017.11.03. 16:49

DanielT írta:Felb@szom a VR szemcsit/Hololens-t és OTT LENNÉK A BOLYGÓN! :nezze:
OTT találkozunk!'^.^
Avatar
Micsu

Hozzászólás #24410 2017.11.03. 17:51

ps pron is rengeteg játék szarul fut, alig akad néhány ami tartja rendesen a 30at vagy a 60at, úgy érzem itt lesz ez is
Avatar
Kandurex

Hozzászólás #24411 2017.11.03. 18:14

DanielT írta:Hát az Xbox One elvileg messze az elmúlt 2 generáció leghalkabb gépe volt... Ezek a decibel értékek meg olyan wattafakokk, hogy nem tudom mire vélni.

BTW az EGYETLEN értékelhető dolog? Az semmi, hogy keresztbe bassza az összes másik gépet és ezen van bármi esély a legjobb képminőségre és teljesítményre? Hát.. preferencia kérdése az biztos, de ennyi erővel vegyél egy szőnyeget, az rohadt halk.
leszarom, h 6tflops vagy 4.2 vagy mennyi, nekem halk konzol kellene, nem ezek a süvöltő genyák
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #24412 2017.11.03. 18:16

DanielT írta:Hát az Xbox One elvileg messze az elmúlt 2 generáció leghalkabb gépe volt...
Bullshit! A SNES Mini halkabb!
Avatar
Micsu

Hozzászólás #24413 2017.11.03. 18:21

nameg az ágyból hasra téve ez nem fog menni :D
Avatar
deep

Hozzászólás #24414 2017.11.03. 18:22

Valaki holnap Arcadia? Van egy olcsósított jegyem.
Avatar
eje75

Hozzászólás #24415 2017.11.03. 20:12

Mekee írta:Éshamár coming out, megvettem az AC origins-t.
Nagyon nyomják, hogy nem olyan elhanyagolt mint az utobbi részek, 2 ota lejtmenet van, kivacsi vagyok mi a valoság.
A valóság az, hogy gecijó cucc... megjelenés óta nyomom, minden mást félretettem... imádom...
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #24416 2017.11.03. 20:35

Mekee írta:Éshamár coming out, megvettem az AC origins-t.
Nagyon nyomják, hogy nem olyan elhanyagolt mint az utobbi részek, 2 ota lejtmenet van, kivacsi vagyok mi a valoság.
Ugyan az, mint az Arkham City, csak nem Hamil a Joker hangja, meg kicsit több a bug.
A main sztorit lenyomtam, egynek jó volt, de ennél sem mentem vissza trophykat gyűjteni, mint a legelsőnél.
Szerk.: Upsz, valamiért a Batman Arkham Origins ugrott be. Ha az illetékes úgy gondolja nyugodtan lehet törölni a hsz-t.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #24417 2017.11.03. 20:46

Felcseszett a Star Fox, mikor a negyedik küldetésnél elfogytak az életeim, és kezdhettem az egészet elölről. Nem akarok save state cheatelni, de az első pályához sincs kedvem sokadjára. Tudom, rövid a játék, de az éeltes megoldást nagyon rühellem.

Utána a sebeimet nyalogatva benyomtam a Wolfenstein: The New Ordert (mert pikk-pakk leért a 45 GB, kedves Botond), hogy menézzem a stuttert. Sajnos újabb kudarc ért: esze ágában sincs semmi ilyesmihez, 60 fps-sel folyik :szomoru1:
Avatar
Botond

Hozzászólás #24418 2017.11.03. 21:01

Zóanagyvarázsló írta:Felcseszett a Star Fox, mikor a negyedik küldetésnél elfogytak az életeim, és kezdhettem az egészet elölről. Nem akarok save state cheatelni, de az első pályához sincs kedvem sokadjára. Tudom, rövid a játék, de az éeltes megoldást nagyon rühellem.

Utána a sebeimet nyalogatva benyomtam a Wolfenstein: The New Ordert (mert pikk-pakk leért a 45 GB, kedves Botond), hogy menézzem a stuttert. Sajnos újabb kudarc ért: esze ágában sincs semmi ilyesmihez, 60 fps-sel folyik :szomoru1:
Tegnap linkelte Dt, hogy már mobilon is 120fps az alap te meg 60 fpsezel?! Vasra kellett volna költeni, nem netre, hogy 120 fps legyék!!! :mf2:
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #24419 2017.11.03. 21:06

Botond írta:Tegnap linkelte Dt, hogy már mobilon is 120fps az alap te meg 60 fpsezel?! Vasra kellett volna költeni, nem netre, hogy 120 fps legyék!!! :mf2:
Jogos, lassan már a Digi fizet a gigás netért nekem, és spórolhatok belőle egy igazi VAS-ra!

Tényleg, hogy a viharban nem vett még itt senki kávétavat?!
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #24420 2017.11.03. 21:19

sracok...
Totti (SG) a hetvegen elhunyt...
(ma van a szülinapja)
Avatar
insp

Hozzászólás #24421 2017.11.03. 21:26

SlickAdam írta:sracok...
Totti (SG) a hetvegen elhunyt...
(ma van a szülinapja)


Aztarohadt. Baleset, betegseg? :sir:
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #24422 2017.11.03. 21:28

insp írta:Aztarohadt. Baleset, betegseg? :sir:
az info-forras se arulta el nyilvanosan, de annyit leirhatok szerintem, hogy termeszetes halal es valoszinuleg (remelem) nem szenvedett.
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #24423 2017.11.03. 21:39

SlickAdam írta:sracok...
Totti (SG) a hetvegen elhunyt...
(ma van a szülinapja)
SQJ is fiatal volt viszonylag, de basszus 32 évesen?! Aztaleborultszivarvégit... :(
Avatar
eje75

Hozzászólás #24424 2017.11.03. 21:43

SlickAdam írta:sracok...
Totti (SG) a hetvegen elhunyt...
(ma van a szülinapja)
Nabasszus :wilting: ... szegény...remélem, már megérkezett a gamer mennyországba , ahol tárt karokkal fogadják:
darkness1.png

Spoiler
darkness2.jpg
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #24425 2017.11.03. 21:49

SlickAdam írta:sracok...
Totti (SG) a hetvegen elhunyt...
(ma van a szülinapja)
Ez... ez kemény. Nem is tudok mit mondani. R.I.P.
Avatar
eje75

Hozzászólás #24426 2017.11.03. 21:54

Zóanagyvarázsló írta:Ez... ez kemény. Nem is tudok mit mondani. R.I.P.
Tényleg kemény... viccen kívül... nem gondoltam volna, hogy 32 volt... a hozzászólásai alapján 62 és 72 közé saccoltam... basszus, de komoly... szinte látom, amint a Sátán világtérképén villogva kialszik a kicsi piros lámpa... " Főnök, elveszítettük az SG fórumos emberünket..." "Ejj, kár érte: jó ügynök volt!"
Spoiler
Ezért a szövegért tuti felnyomott volna a modtopikba! Jó öreg Totti..... RIP. :wilting:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #24427 2017.11.03. 21:59

Ő mindig a gémer mennyországban élt, elégedettebb soha nem volt senki nála.

Tudtátok, hogy ő volt a Játékaim.hu első külsős bedolgozója? Borító feltöltésre hívtam segítségül, egy szebb időszakunkban.

:(
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #24428 2017.11.03. 22:01

csak, hogy ne egy arcnelküli ördögi figurakent maradjon meg... eddig en se lattam (megtalaltuk FB-on, név & post-jai alapjan minden bizonnyal ö az).
Kép
en nagyon szerettem. :rinya:
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #24429 2017.11.03. 22:10

SlickAdam írta:csak, hogy ne egy arcnelküli ördögi figurakent maradjon meg... eddig en se lattam (megtalaltuk FB-on, név & post-jai alapjan minden bizonnyal ö az).
totti.jpg
en nagyon szerettem. :rinya:
Én egyszer vettem tőle személyesen pár játékot (Jedi Knight, Revanant). Az nem rémlik, hogy ő publikált maga fórumon képet magáról.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #24430 2017.11.03. 22:59

Nem ertettunk sokszor eggyet, a gondolkodas modja meg nagyon tavol allt az enyemtol, de jo szivu volt az biztos
Termeszetes halallal ilyen fiatalon meghalni? :(
Nyugodj bekeben Totti :((((((

Vissza: “Leáldozott.hu”