A PC-s játékoknak leáldozott

A Leáldtopik új otthona
Avatar
arty

Hozzászólás #23381 2017.10.07. 14:23

benőmenő írta:Én azt hittem, hogy ez a Groove csak egy winstore-os GUI-ra átírt windows media player, fogalmam sem volt, hogy itt elő lehet fizetni bármire, sőt a windows phone-on sem dobta fel, hogy lenne ilyen szolgáltatás.
Szinte látom, ahogy a meetingen tanácstalanul vakargatják a fejüket a túlfizetett idióták, hogy miért nem lett sikeres. :bohoc:
xbónon nyomták, kicsit, talán félévvel ezelőtt...
Avatar
Micsu

Hozzászólás #23382 2017.10.07. 15:38

DanielT írta:Ez volt az első kommentem: "Ölni tudnék egy ilyen frankó interlaced crt filterért! :D" Tehát mégiscsak tökéletesen azonosítottam, hogy ez egy interlaced crt filter. ;)

Egyébként döbbenetes, hogy ti egy CSILLAGOKHÁBORÚJÁS valamitől valami minőséget vártok... Na mindegy.
x wing és a tie fighter idejében minőségnek számított ha valami star wars néven jelent meg, nagyon sok jó cím jött ki akkoriban sw néven ;)
Avatar
arty

Hozzászólás #23383 2017.10.07. 15:57

Micsu írta:x wing és a tie fighter idejében minőségnek számított ha valami star wars néven jelent meg, nagyon sok jó cím jött ki akkoriban sw néven ;)
ez ma sincs másképp. nem 1-2 kiöregedett vén f@x véleménye határozza meg, h egy játék mennyire "minőségi" :D (noha nem is a tizenéves kis pöcsöké, akik az xwing idején volt...ATOK ! :D )
Avatar
donatus13

Hozzászólás #23384 2017.10.07. 15:58

DanielT írta:Mikor lehetne? Szombaton délelőtt letöltöd, nézed a menüt egész nap. Aztán vasárnap is nézed a menüt. Aztán hétfőn, az első munkanapon mehet a játék! Gondolkodás nélkül kivégezném, aki ezt kitalálta. Bumm fejbe, gyors és tiszta halál, egy patkánnyal kevesebb.

Elképzelni se tudom amúgy ,hogy ezt, hogy gondolták. Nincs az az ember aki meggyőzne ennek az értelméről.
Avatar
Moby

Hozzászólás #23385 2017.10.07. 16:02

arty írta:ez ma sincs másképp
Szia Totti! :integet2: Remélem első nap veszed ezt a kvalitét terméket!
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #23386 2017.10.07. 16:15

arty írta:ez ma sincs másképp. nem 1-2 kiöregedett vén f@x véleménye határozza meg, h egy játék mennyire "minőségi" :D (noha nem is a tizenéves kis pöcsöké, akik az xwing idején volt...ATOK ! :D )
Agyonvizezett BF játékmenet, a szokásos bugokkal és hülyeségekkel kiegészítve (alcsony tick rate, szar fegyver balansz, meccsből kilépve kifő, dx12-ben instabil, cserébe lassabban fut, stb.).
Nem tudom ki mennyire szorítja tudat alá a logókat, de basszus 3 stúdió is dolgozott ezen a szörnyszülöttön! Természetesen a mikrotranzakció már kész, hisz attól lesz igazán szórakoztató egy teljes árú játék, meg el kell azt a millió embert és a mégtöbb öltönyös vízfejet tartani. :vomit:
Avatar
arty

Hozzászólás #23387 2017.10.07. 16:19

donatus13 írta:Elképzelni se tudom amúgy ,hogy ezt, hogy gondolták. Nincs az az ember aki meggyőzne ennek az értelméről.
kisebb terhelést kapnak a szerók, így hátha nem omlik össze az egész hóbelevanc... aztán mire jön a hétvége, addigra berúgnak annyi szervert pluszban, ami így már elviszi a hátán az egészet - ez pl lehet egy indok a sok közül. azt azért még ezekről se feltételezném, hogy DIREKT ki akarnak baszni a játékossal.

moby :D
biztosan nem, de mindjárt indítom a bétát!

benő: nem arra van a béta, hogy ezeket összelőjék? ;)
Avatar
Micsu

Hozzászólás #23388 2017.10.07. 16:19

arty írta:ez ma sincs másképp. nem 1-2 kiöregedett vén f@x véleménye határozza meg, h egy játék mennyire "minőségi" :D (noha nem is a tizenéves kis pöcsöké, akik az xwing idején volt...ATOK ! :D )
nahát ma kevés sw cím jelenik meg ahhoz képest ami régen volt, nameg az a pár olyan is :P
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #23389 2017.10.07. 16:27

arty írta:nem arra van a béta, hogy ezeket összelőjék? ;)
A fegyverbalanszt igen, az összes többi technikai jellegű dolog viszont kb. mióta a Frostbite létezik, minden rohadt játékuk így jelenik meg.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #23390 2017.10.07. 16:38

DanielT írta:Mikor lehetne? Szombaton délelőtt letöltöd, nézed a menüt egész nap. Aztán vasárnap is nézed a menüt. Aztán hétfőn, az első munkanapon mehet a játék! Gondolkodás nélkül kivégezném, aki ezt kitalálta. Bumm fejbe, gyors és tiszta halál, egy patkánnyal kevesebb.
Szerintem ez a fejlövést meg se érezné.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #23391 2017.10.07. 16:44

arty írta:ez ma sincs másképp. nem 1-2 kiöregedett vén f@x véleménye határozza meg, h egy játék mennyire "minőségi" :D (noha nem is a tizenéves kis pöcsöké, akik az xwing idején volt...ATOK ! :D )
Szerintem Metacriticen is viccesen teljesítenek ezek az új SW-játékok. Érdekes, hogy míg más játékokat fel tud pontozni a "szak"sajtó a régiek szintjére, ezeket nem. Most komolyan, mit szívtál, hogy védened kell ezeket? Egyáltalán játszol te SW-játékokat, vagy csak beszólogatsz itt? :ravasz1:

Az sajnos messziről üvölt, hogy casual valami lesz a BF2 multiban, és nyilván a single egy pár órás filmjáték lesz, pedig azért régen egy FPS arcletépős tudott lenni a témára. Azért remélem, minél jobb lesz, mert nagyon szeretném.
Avatar
donatus13

Hozzászólás #23392 2017.10.07. 17:17

arty írta:kisebb terhelést kapnak a szerók, így hátha nem omlik össze az egész hóbelevanc... aztán mire jön a hétvége, addigra berúgnak annyi szervert pluszban, ami így már elviszi a hátán az egészet - ez pl lehet egy indok a sok közül. azt azért még ezekről se feltételezném, hogy DIREKT ki akarnak baszni a játékossal.

Biztos voltam benne hogy ez lesz az első amit valaki írni fog, erre az a válaszom, hogy egy ilyen volumenű játéknál ez nem lehet indok :D
Avatar
arty

Hozzászólás #23393 2017.10.07. 17:20

Zóanagyvarázsló írta:Szerintem Metacriticen is viccesen teljesítenek ezek az új SW-játékok. Érdekes, hogy míg más játékokat fel tud pontozni a "szak"sajtó a régiek szintjére, ezeket nem. Most komolyan, mit szívtál, hogy védened kell ezeket? Egyáltalán játszol te SW-játékokat, vagy csak beszólogatsz itt? :ravasz1:

Az sajnos messziről üvölt, hogy casual valami lesz a BF2 multiban, és nyilván a single egy pár órás filmjáték lesz, pedig azért régen egy FPS arcletépős tudott lenni a témára. Azért remélem, minél jobb lesz, mert nagyon szeretném.
most multiztam 10 percet pécén, az számít? :D

megyek át konzolra, itt a kontrolleres irányítás egy vicc. ráadásul már órák óta kint a beta, valszeg elkészültek a cheatek is mostanra ;) ;) ;)
amugy a szagsajto meg itt mindenki a multit "pontozza", ehez valójában elég nehéz hozzászólnom, mivel se nem játszom igazán, se nem érdekel eléggé.
nyilván aki e1m7en és rocketjumpon nevelkedett, könnyen lekazuározza "ezeket", de nem hiszem h ne lehetne/kellene a/egy másik célközönségnek is megfelelni... nem csak overwaccsból* áll a világ :P

*mittomén mi számít ma hácé multilövöldének

SZERK: hja és krisztus úristen hogy néz ki ez a bfront2!!!!!44NÉÉÉGY csodák csodája! és ezt még én is 1 perc alatt optimalizáltam ultra+150% felbontásra :)

donatus: amióta a diablo3 ugy indult, ahogy, szerintem nincs min meglepődni :)
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #23394 2017.10.07. 18:04

arty írta:most multiztam 10 percet pécén, az számít? :D

megyek át konzolra, itt a kontrolleres irányítás egy vicc. ráadásul már órák óta kint a beta, valszeg elkészültek a cheatek is mostanra ;) ;) ;)
amugy a szagsajto meg itt mindenki a multit "pontozza", ehez valójában elég nehéz hozzászólnom, mivel se nem játszom igazán, se nem érdekel eléggé.
nyilván aki e1m7en és rocketjumpon nevelkedett, könnyen lekazuározza "ezeket", de nem hiszem h ne lehetne/kellene a/egy másik célközönségnek is megfelelni... nem csak overwaccsból* áll a világ :P

*mittomén mi számít ma hácé multilövöldének

SZERK: hja és krisztus úristen hogy néz ki ez a bfront2!!!!!44NÉÉÉGY csodák csodája! és ezt még én is 1 perc alatt optimalizáltam ultra+150% felbontásra :)
Tehát jól néz ki a multi, ami nem érdekel, hiába butították le a te szintedre, ezért tök igazságtalan, ha lehúzzák az SW-játékokat már évek óta, mert valójában ugyanolyan jók, mint régen. OK, ezzel nem lehet vitatkozni.
Avatar
Moby

Hozzászólás #23395 2017.10.07. 18:24

Ó faszom, 8700K még nem kapható... :( alaplap már van dögiveé, de abból is csak kettő alkalmas az M.2 miatt. Az egész szerelgetés meg az esetleges trobölsúting úgy hiányzik, mint egy kelés a seggemre, gondoltam mihamarabb túlesek rajta. Hát nem :( és még az alaplapot sincs értelme belebaszni, nem jó hozzá a mára excelre sem alkalmas 7700K. Szopás.
Avatar
Botond

Hozzászólás #23396 2017.10.07. 18:29

Moby írta:Ó faszom, 8700K még nem kapható... :( alaplap már van dögiveé, de abból is csak kettő alkalmas az M.2 miatt. Az egész szerelgetés meg az esetleges trobölsúting úgy hiányzik, mint egy kelés a seggemre, gondoltam mihamarabb túlesek rajta. Hát nem :( és még az alaplapot sincs értelme belebaszni, nem jó hozzá a mára excelre sem alkalmas 7700K. Szopás.
Ugyanezen felismerésre jutottam én is délelőtt 10 körül. :D Melyik lapokat nézted?
Avatar
eje75

Hozzászólás #23397 2017.10.07. 18:49

Botond írta:Ugyanezen felismerésre jutottam én is délelőtt 10 körül. :D Melyik lapokat nézted?
Én eztakartam behúzni... 12 óra múlva már nem volt rendelhető :wilting:.... proci nélkül vajon mit csinálnak vele? Ne billegjen a teknő, vagy mi?
Avatar
Moby

Hozzászólás #23398 2017.10.07. 19:25

Botond írta:Ugyanezen felismerésre jutottam én is délelőtt 10 körül. :D Melyik lapokat nézted?

Összesen Kettő felel meg a kritériumoknak. Úgy néz ki a cuccom, hogy az alsó ssd tartók egyikében csücsül egy 6 centis noiseblocker, ami az M.2-t hűti. Ez fér be a vga és a táptakaró közé, az ssd-mnek meg kell az aktívhűtés, mert a nyári picsamelegben throttlingolt. Nekem ugyebár ez az egyetlen meghajtó a gépemben (1 TB M.2 nvme). Ráadásul meg van sünizve, hogy legyen értelme keringetni a levegőt körülötte. Ami kicsit magas, tehát csak a magasabb M.2 helyre fé bele. Aminek alul kell lennie, ahol a venti is van. Kettő ilyen létezik: ASrock Z370 pro4 (ilyen van most is csak 270-ben), ill az MSI Krait GAMING. ASrock nem tetszik, mert nincs hűtés a teljes VRM-en. Esetleg még szóbajöhet az ASUS TUF Z370 PLUS GAMING, annál viszont le kell szednem a süniket az SSD-ről, és bele kell raknom a lap saját m.2 hűtőjébe, viszont azon sincs hűtés rendesen a VRM-en :rolleyes: Szal valszeg az MSI Krait Gaming lesz a befutó.
Avatar
Moby

Hozzászólás #23399 2017.10.07. 19:36

Illetve most, hogy ránéztem megint, gyanús, hogy a ASUS ROG STRIX Z370-H GAMING is jó lehet. Képen úgy tűnik, hogy mindkét M.2 csatija magas kivitel, és valszeg a távtartót mellékelik, és te tekered be oda, ahova kell. De nagyjából ez a plafon, ameddig hajlandó vagyok árban elmenni egy alaplappal. 80K-t nem adok egy lapért, tudjon bármit is.


/szerk: igen, beleolvastam a manuálban. Szal valszeg ez lesz.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Moby 2017.10.07. 19:40-kor.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #23400 2017.10.07. 19:39

eje75 írta:Én eztakartam behúzni... 12 óra múlva már nem volt rendelhető :wilting:.... proci nélkül vajon mit csinálnak vele? Ne billegjen a teknő, vagy mi?
100 alatt azért meg lehet úszni? :)
nemrég vertük a faszunkat a skylakere és már jól el is avult, kell a 4knak a powwa bazzeg
Avatar
eje75

Hozzászólás #23401 2017.10.07. 19:55

Micsu írta:100 alatt azért meg lehet úszni? :)
nemrég vertük a faszunkat a skylakere és már jól el is avult, kell a 4knak a powwa bazzeg
Ne is mond...nem emlékszem, de valami 70-80 volt..kemény...tényleg elgondolkodtam, hogy megéri-e az egész? :wilting: Csak az a baj, lassan kezdem úgy érezni, hogy a gaming-ben legjobban a hardver harácsolást, a gép építést élvezem... a játékok ANNYIRA szarok lettek, hogy az nem igaz... most toltam a Bf1-et és az orosz DLC olyan jól sikerült, annyira élveztem a játékot, hogy az egész rühes xart töröltem a picsába #soselássamtöbbé... komolyan elgondolkodom, hogy mivel toljam az ünnepek alatt... valami single lesz az tuti... öreg vagyok már a csipák miatt széttörni a perifériákat c. játékhoz...
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #23402 2017.10.07. 19:59

DanielT írta:Brutális lett ez a Coffee Lake generáció. :ijedt:

Hómlessz 7700K-t is csatakra csapja egy csoffadt i5 budget prockó... wtf. Ryzenek meg pedig megint szépen tömörülnek lentre, mint annak idején az FX család.

Kép
Mondjuk ez alapján a 8700K még csak 10%-ot se hoz a 7700K-n. GPU-limit?
Avatar
DanielT

Hozzászólás #23403 2017.10.07. 20:00

Namost Arty tényleg Ps4-en tolja a Battlefrontot... Most láttam a friend listemen. :wilting:
Avatar
eje75

Hozzászólás #23404 2017.10.07. 20:05

Életemben először azt mondom egy alaplapra, hogy tetszik a kinézete is.... behúzom az tuti...
Avatar
Botond

Hozzászólás #23405 2017.10.07. 20:18

eje75 írta:Én eztakartam behúzni... 12 óra múlva már nem volt rendelhető :wilting:.... proci nélkül vajon mit csinálnak vele? Ne billegjen a teknő, vagy mi?
+@Moby én is ezeket a e-f-g-h rog-osokat néztem. Én mondjuk speciel az E-vel szemezek. :D Mert hogy F addigra már tényleg elfogyott mire én odajutottam, de az F tényleg jobbnak néz ki wifi helyett még 3.1es USB porttal. Persze csak ha ez árban is tükröződik. De komoly válság lehet az emberek életszínvonalában, ha a 80k-s lapokat proci nélkül szétkapkodják. :D
Avatar
Moby

Hozzászólás #23406 2017.10.07. 20:57

Botond írta:+@Moby én is ezeket a e-f-g-h rog-osokat néztem. Én mondjuk speciel az E-vel szemezek. :D Mert hogy F addigra már tényleg elfogyott mire én odajutottam, de az F tényleg jobbnak néz ki wifi helyett még 3.1es USB porttal. Persze csak ha ez árban is tükröződik. De komoly válság lehet az emberek életszínvonalában, ha a 80k-s lapokat proci nélkül szétkapkodják. :D
Közben kiderült, hogy BÁRMELYIK asus jó nekem. Csak le kell kapnom az alsó M.2 hűtő-dekor-izét. Az nekem nem jó, az 1 oldalas ssd-t hűt, nekem meg 2 oldalas az ssd-m. Asus lesz, már biztos. Majd az ár eldönti melyik. Alza 140K-ra listázza a 8700K-t. Nem kevés...
Avatar
Moby

Hozzászólás #23407 2017.10.07. 21:46

DanielT írta:Namost Arty tényleg Ps4-en tolja a Battlefrontot... Most láttam a friend listemen. :wilting:
Megnéztem én is. Fantasztikus!
- Szerintem 900p alá is lazán behullik a felbontás.
- Másodpercek törtrészéig van 60 fps, egyébként rángat az egész feszt, mint a geci.
- Olyan inputlag-pokol van, hogy már kikapcsoltam a gépet, de a szerveren szerintem most zúmolok bele a fegyóba.
Ez egy csodálatos játék egy szuperjó konzolgenerációra! Mondhatni tartalomhoz a forma :fogmosas:

/azt meg sem említem, hogy játék közben a pisi Elon Musk felszállni készülő Big Fucking Rocketjét simán porbafingja hangerőben és tolóerőben.
Avatar
Moby

Hozzászólás #23408 2017.10.07. 21:53

Moby írta:- Szerintem 900p alá is lazán behullik a felbontás.
Persze lehet, hogy egyszerűen már elszokott a szemem a fullhd-tól. Jó rég láttam olyat, a pisi is régen volt már bekapcsolva. Mindenestre zsizsgéshomálypokol az egész. Múltévezred. Prehisztórikus nyomor.
Avatar
Botond

Hozzászólás #23409 2017.10.07. 22:21

Moby írta:Persze lehet, hogy egyszerűen már elszokott a szemem a fullhd-tól. Jó rég láttam olyat, a pisi is régen volt már bekapcsolva. Mindenestre zsizsgéshomálypokol az egész. Múltévezred. Prehisztórikus nyomor.
Bezzeg amikor én mondtam fél éve, hogy FHD az maximum telefonra elég, ott is csak a kicsikre, akkor minden vótam, csak nem normális, aztán tessék, mégiscsak kiderült, hogy csaka4k! :nezze:
Avatar
Moby

Hozzászólás #23410 2017.10.07. 23:51

Ember annyiszor nem próbált meg játszani egy játékot, ahányszor én nekifutottam a Life is Strange-nek. Olyan erőszakosan próbáltam szeretni, hogy ennyi akartból Kim Jong-un már kebelbéli jóbarátom lehetne. Közvetlenül Adolf Hitler után. Mostanra eljutottam odáig, hogy már egyáltalán nem zavar a főhős amcsi tinilány mivolt. Semennyire.
De ez túl mindenen ezzel a technóval annyira generic szar, hogy bármit is próbál elmesélni, az ilyen trágyában tocsógó animációkkal képtelenség befogadni. Feladtam. Örökre.
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #23411 2017.10.08. 07:37

Moby írta:Ember annyiszor nem próbált meg játszani egy játékot, ahányszor én nekifutottam a Life is Strange-nek. Olyan erőszakosan próbáltam szeretni, hogy ennyi akartból Kim Jong-un már kebelbéli jóbarátom lehetne. Közvetlenül Adolf Hitler után. Mostanra eljutottam odáig, hogy már egyáltalán nem zavar a főhős amcsi tinilány mivolt. Semennyire.
De ez túl mindenen ezzel a technóval annyira generic szar, hogy bármit is próbál elmesélni, az ilyen trágyában tocsógó animációkkal képtelenség befogadni. Feladtam. Örökre.
Hát akkor ezt elengedted. Nyugtasson a tudat, hogy az előzmény még kevésbé szép Unity-vel, egyedül az arc animációkat javították kevésbé bicskanyitogatóra, szóval arra már tuti nem kell fájjon a fejed.
A Ferrari meg monnyon' le, hogy felkelek 7-kor vasárnap, erre bedobják a törölközőt. :boxer:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #23412 2017.10.08. 08:25

Moby írta:Persze lehet, hogy egyszerűen már elszokott a szemem a fullhd-tól. Jó rég láttam olyat, a pisi is régen volt már bekapcsolva. Mindenestre zsizsgéshomálypokol az egész. Múltévezred. Prehisztórikus nyomor.
Nem a fullhd miatt zsizseg, hanem az élsimítás hiányától. FullHD+jó minőségű 4X MSAA bőven fasza még mindig. Ha 8X, az se baj.

Persze lehet, hogy 4K tévén ez fosul néz ki, de ez nem azt jelenti, hogy a 4K tévé csak a jó, sőt.
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #23413 2017.10.08. 08:37

DanielT írta:Nem a fullhd miatt zsizseg, hanem az élsimítás hiányától. FullHD+jó minőségű 4X MSAA bőven fasza még mindig. Ha 8X, az se baj.
Már egy normális Temporal AA is sokat segítene, de a BF1-ben olyan elcseszett sharpen filterrel járt, hogy Battlefront 2 bétában már be se mertem kapcsolni.
Avatar
Moby

Hozzászólás #23414 2017.10.08. 09:18

DanielT írta:Nem a fullhd miatt zsizseg, hanem az élsimítás hiányától. FullHD+jó minőségű 4X MSAA bőven fasza még mindig. Ha 8X, az se baj.

Persze lehet, hogy 4K tévén ez fosul néz ki, de ez nem azt jelenti, hogy a 4K tévé csak a jó, sőt.
A negyed annyi pixel már sehogyan nem fasza. Nincs az a matematika, ami abból faszát csinál. Egy módon lehet abból jót csinálni:
Spoiler
Kép

:nyes:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #23415 2017.10.08. 10:00

Moby írta:A negyed annyi pixel már sehogyan nem fasza. Nincs az a matematika, ami abból faszát csinál. Egy módon lehet abból jót csinálni:
Spoiler
Kép

:nyes:
Hát, ha már itt tartunk, rakhatsz te ki akármennyi pixelt egy LCD-re, ahogy megmozdul, nem látsz belőle semmit, csak egy mosódó homálytornádót. Épp most jön hozzám egy barátom, aki 10 év küzdelem után feladni látszik a tévé ügyet. Most ott tartunk, hogy a 4K Panasonic tévéje helyére keres használt plazmát... együtt megyünk nézni minnyá' az eladóhoz.
Avatar
Moby

Hozzászólás #23416 2017.10.08. 10:11

DanielT írta:Hát, ha már itt tartunk, rakhatsz te ki akármennyi pixelt egy LCD-re, ahogy megmozdul, nem látsz belőle semmit, csak egy mosódó homálytornádót. Épp most jön hozzám egy barátom, aki 10 év küzdelem után feladni látszik a tévé ügyet. Most ott tartunk, hogy a 4K Panasonic tévéje helyére keres használt plazmát... együtt megyünk nézni minnyá' az eladóhoz.
Tehát az elmosódás helyett most majd bámulhatja a zöldülő foszforlagot. Biztos, hogy elmondtál neki mindent? :banplz:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #23417 2017.10.08. 10:35

Moby írta:Tehát az elmosódás helyett most majd bámulhatja a zöldülő foszforlagot. Biztos, hogy elmondtál neki mindent? :banplz:
Eleget látott és én is.
Avatar
Botond

Hozzászólás #23418 2017.10.08. 10:43

DanielT írta:Eleget látott és én is.
720p mindenre elég! 9x annyi pixel meg mégmindenebbre! :integet2:
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #23419 2017.10.08. 10:48

Moby írta:A negyed annyi pixel már sehogyan nem fasza. Nincs az a matematika, ami abból faszát csinál. Egy módon lehet abból jót csinálni:
Spoiler
Kép

:nyes:
De nem éppen azért szívás, mert a 4K tévé csak ront a helyzeten? Így azért cseszheti az ember a 4K-ját, ha nem legújabb játékokkal akar játszani, melyekhez meg TíÁj kell, és talán még le is dadognak.

Vagy más a tudomány jelenlegi állása?

(Engem arról is próbáltak már meggyőzni, hogy nem lehet észrevenni a 4K-t, de eddig a natív anyag normális készüléken látszott számomra. Persze így, hogy netes tanulmányok cáfolják, már elbizonytalanodtam :()

Előbb-utóbb kell tévé, de nem tudom, hogy bízzam-e a topikban. Mintha Dani arra hajtana, hogy az AMD-részvényes bukás után a plazmája árát verje fel az egekbe :fogmosas: Elsősorban arty szakértése érdekelne: milyen 4K-s tévén üt a legnagyobbat a PS4-es BF2?
Avatar
arty

Hozzászólás #23420 2017.10.08. 11:12

Zóanagyvarázsló írta:Tehát jól néz ki a multi, ami nem érdekel, hiába butították le a te szintedre, ezért tök igazságtalan, ha lehúzzák az SW-játékokat már évek óta, mert valójában ugyanolyan jók, mint régen. OK, ezzel nem lehet vitatkozni.
nem. ezek nem egymásból következő infók voltak, csak infók :P

---

amugy átbasztam magam MEGINT lájvon... itt voltak a lányom barátnői+fiam, egyel kevesebb minecraft képes eszközzel mint kellene :D nosza, vettem egy "lopottkulcsot" a win10sztórhoz, ami aktiválta is a win10edisönt és végre nem volt szürke a multiplayer gomb! máris játszhattak ... online ... :( eleinte zavartam keresgettem a 4Player splitscreen opciót, végül a guglihoz kellett fordulnom, hogy arculcsapjon a valóság: 4P coop CSAK a konzolverzák sajátja, a pöcések kinyalhatják. miközben az xboxoneos és win10es játszhat együtt, úgyamúgy - bár nem playanywhere. #semmiseváltozott :(

lassan megtanulom, hogy minden féregsoftéknál elköltött forint (ez most épp nem ott történt és remélem a hongkongiak tényleg egy fityinget se juttatnak redmond felé) előtt alaposan körbe kell néznem, csak semmi rohanás és "biztosjólesz".

az már csak hab a tortán, hogy a win10hómon a store hányszor baszott ki hibaüzenettel, miközben aktiválni próbáltam a fosi kódom... próbálta sugalmazni, hogy nem kell ez nekem, nem hallgattam rá :(

sajna oneos olcsó lopottkódot nem látok, a 3k után még 6-7k elköltése nem tűnik vonzó lehetőségnek :(

és Zó! nem, ennek semmi köze a béfrontkettőhöz! :P
Avatar
arty

Hozzászólás #23421 2017.10.08. 11:19

DanielT írta:Namost Arty tényleg Ps4-en tolja a Battlefrontot... Most láttam a friend listemen. :wilting:
nem ment sokat. az űrcsata frankó, ott egész jó a frém is, míg a naboon totál fos az fps :( pedig itt legalább rendesen testreszabható a gémped, nem érződik ótvar egéremunak.

(és egyébként a látvány itt is frankó, fixfrémmel simán elfogadnám)
Avatar
Moby

Hozzászólás #23422 2017.10.08. 11:23

Zóanagyvarázsló írta:De nem éppen azért szívás, mert a 4K tévé csak ront a helyzeten? Így azért cseszheti az ember a 4K-ját, ha nem legújabb játékokkal akar játszani, melyekhez meg TíÁj kell, és talán még le is dadognak.

Vagy más a tudomány jelenlegi állása?

(Engem arról is próbáltak már meggyőzni, hogy nem lehet észrevenni a 4K-t, de eddig a natív anyag normális készüléken látszott számomra. Persze így, hogy netes tanulmányok cáfolják, már elbizonytalanodtam :()

Előbb-utóbb kell tévé, de nem tudom, hogy bízzam-e a topikban. Mintha Dani arra hajtana, hogy az AMD-részvényes bukás után a plazmája árát verje fel az egekbe :fogmosas: Elsősorban arty szakértése érdekelne: milyen 4K-s tévén üt a legnagyobbat a PS4-es BF2?
tévének hótfelesleges a 4K. Tévénéző távolságból én nem érzékelek profitot belőle. Tévének nyogodtan meg lehet venni a fullhdt is. Az más kérdés, hogy gyakorlatilag már nincs, csak belépőszarokból.
Avatar
arty

Hozzászólás #23423 2017.10.08. 11:24

Moby írta:Ember annyiszor nem próbált meg játszani egy játékot, ahányszor én nekifutottam a Life is Strange-nek. Olyan erőszakosan próbáltam szeretni, hogy ennyi akartból Kim Jong-un már kebelbéli jóbarátom lehetne. Közvetlenül Adolf Hitler után. Mostanra eljutottam odáig, hogy már egyáltalán nem zavar a főhős amcsi tinilány mivolt. Semennyire.
De ez túl mindenen ezzel a technóval annyira generic szar, hogy bármit is próbál elmesélni, az ilyen trágyában tocsógó animációkkal képtelenség befogadni. Feladtam. Minimum 2 hétre.
javítottalak és reménykedjünk, hogy a következő kísérletednél az enyémet találja meg a múltadban kutakodó! ;)
Avatar
arty

Hozzászólás #23424 2017.10.08. 11:26

DanielT írta:Hát, ha már itt tartunk, rakhatsz te ki akármennyi pixelt egy LCD-re, ahogy megmozdul, nem látsz belőle semmit, csak egy mosódó homálytornádót. Épp most jön hozzám egy barátom, aki 10 év küzdelem után feladni látszik a tévé ügyet. Most ott tartunk, hogy a 4K Panasonic tévéje helyére keres használt plazmát... együtt megyünk nézni minnyá' az eladóhoz.
55EG910V nem opcio? (tudom, kissé hajlított, hogy rohadnának meg a kórreaiak ezért a mára kipusztulni látszó kilengésért :( )
Avatar
Moby

Hozzászólás #23425 2017.10.08. 11:52

arty írta:javítottalak és reménykedjünk, hogy a következő kísérletednél az enyémet találja meg a múltadban kutakodó! ;)
Ezen komolyan meglepődnék. Első játék volt, amit töröltem a fiókomról. Ez egy kifejezetten rossz játék minden létező aspektusában. Legalábbis az én értékrendemben.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #23426 2017.10.08. 11:56

arty írta:nem. ezek nem egymásból következő infók voltak, csak infók :P
Igen, mindig ilyen összehányt kazalra építed a légváradat, ezért szokott sírás lenni a vége ;) Vagy hát mit mondjak, amit én firtattam arra tényleg csak hetet-havat hordtál össze. Ez kinek a hibája?

Spoiler
Most utoljára még lehet az MS-é.
A Minecraft-kalandodról nekem az jutott eszembe, hogy én a Lego-játékokat nem értem. PC-n csak splitscreen co-op van, konzolon meg online is, leglaábbis a régiekből, az újabbakban papíron már konzolon sincs, de SharePlayjel megoldható. Érthetetlen agyrém.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #23427 2017.10.08. 12:45

Moby írta:tévének hótfelesleges a 4K. Tévénéző távolságból én nem érzékelek profitot belőle. Tévének nyogodtan meg lehet venni a fullhdt is. Az más kérdés, hogy gyakorlatilag már nincs, csak belépőszarokból.
en szoktam letolteni 4k filmeket, kurvara nem olyan mint a full hds ;)
Avatar
Micsu

Hozzászólás #23428 2017.10.08. 12:46

DanielT írta:Hát, ha már itt tartunk, rakhatsz te ki akármennyi pixelt egy LCD-re, ahogy megmozdul, nem látsz belőle semmit, csak egy mosódó homálytornádót. Épp most jön hozzám egy barátom, aki 10 év küzdelem után feladni látszik a tévé ügyet. Most ott tartunk, hogy a 4K Panasonic tévéje helyére keres használt plazmát... együtt megyünk nézni minnyá' az eladóhoz.
letezik mar oled is ;)
Avatar
DanielT

Hozzászólás #23429 2017.10.08. 12:54

Na, ez egy frankó remake, így kell rajzfilmes pixelgrafikát hádésítani! És el is hangzik a kulcsszó: nem marionettbábu animáció van, amit mi csak flashszarnak szoktunk nevezni, hanem rendesen, minden fázis ember által van megalkotva. Eszméletlen ízléses a design!

phpBB [media]
Avatar
DanielT

Hozzászólás #23430 2017.10.08. 13:24

Moby írta:Ezen komolyan meglepődnék. Első játék volt, amit töröltem a fiókomról. Ez egy kifejezetten rossz játék minden létező aspektusában. Legalábbis az én értékrendemben.
Játéknak valóban pokol, amikor nem csak sétálgatni kell. Viszont a történetet és a szereplőket soha nem fogom elfelejteni.
Avatar
Botond

Hozzászólás #23431 2017.10.08. 13:31

Zóanagyvarázsló írta:Igen, mindig ilyen összehányt kazalra építed a légváradat, ezért szokott sírás lenni a vége ;) Vagy hát mit mondjak, amit én firtattam arra tényleg csak hetet-havat hordtál össze. Ez kinek a hibája?

Spoiler
Most utoljára még lehet az MS-é.
A Minecraft-kalandodról nekem az jutott eszembe, hogy én a Lego-játékokat nem értem. PC-n csak splitscreen co-op van, konzolon meg online is, leglaábbis a régiekből, az újabbakban papíron már konzolon sincs, de SharePlayjel megoldható. Érthetetlen agyrém.
Legutolsó pacth óta a coop megy úgy, hogy 1 player pc-n, egy player x1en és egy player ipaden van teljes képernyőn, és coopolnak. Ez az igazi crossplatform cucc.
Avatar
Moby

Hozzászólás #23432 2017.10.08. 13:36

Micsu írta:en szoktam letolteni 4k filmeket, kurvara nem olyan mint a full hds ;)
monitoron, monitortávolságból valóban nem. tévén 4 méterről lófasz.
Avatar
Moby

Hozzászólás #23433 2017.10.08. 13:39

DanielT írta:Játéknak valóban pokol, amikor nem csak sétálgatni kell. Viszont a történetet és a szereplőket soha nem fogom elfelejteni.
Ha filmre viszik megnézem. Ebben pusztulattechnóban nem vagyok hajlandó tudomást venni a létezéséről.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #23434 2017.10.08. 13:42

Moby írta:monitoron, monitortávolságból valóban nem. tévén 4 méterről lófasz.
Miért mennék 4 méterre a tévétől? A Goblinúr-féle ülj hátrébb mozgalom jegyében, vagy mi? Az már eleve 100"-os kategória!
Avatar
Moby

Hozzászólás #23436 2017.10.08. 13:54

Zóanagyvarázsló írta:Miért mennék 4 méterre a tévétől? A Goblinúr-féle ülj hátrébb mozgalom jegyében, vagy mi? Az már eleve 100"-os kategória!

Lényegtelen, nem bírsz elég közel ülni. A 27 col 50 centiről akkora, mint az 50 col 1 méterről. A 100 col is csak 2.5 méterről akkora. 4 métetre már vetíteni kell ehhez.


De nálam épp 4 méterről nézem kb. vagy háromfél.
Avatar
arty

Hozzászólás #23437 2017.10.08. 14:37

Zóanagyvarázsló írta:Igen, mindig ilyen összehányt kazalra építed a légváradat, ezért szokott sírás lenni a vége ;) Vagy hát mit mondjak, amit én firtattam arra tényleg csak hetet-havat hordtál össze. Ez kinek a hibája?

Spoiler
Most utoljára még lehet az MS-é.
A Minecraft-kalandodról nekem az jutott eszembe, hogy én a Lego-játékokat nem értem. PC-n csak splitscreen co-op van, konzolon meg online is, leglaábbis a régiekből, az újabbakban papíron már konzolon sincs, de SharePlayjel megoldható. Érthetetlen agyrém.
ezek ilyen first impressions :DDD tudom h sokszor összeszedetlen vok! a rohanás... :(
na, tiszta lappal: mit firtattál? (tényleg kicsit elveszett a fonál)

Botond: annyira szeretném 3x megvenni a játékot, de ANNYIRA! mert ezért a csodáért megéri 245x is fizetni, annyira jó! :D

---

viszont félárasítva (1800ft) megvettem a mobilos máriót a kölköknek a google play store-ból. ez is bőven lélektani feletti összeg egy ILYEN(!) nintendócuccér, de ha májnkraftért adtam pénz, ezért má' mérne? :(
Avatar
arty

Hozzászólás #23438 2017.10.08. 14:40

Zóanagyvarázsló írta:Miért mennék 4 méterre a tévétől? A Goblinúr-féle ülj hátrébb mozgalom jegyében, vagy mi? Az már eleve 100"-os kategória!
plágium! az üljhátrébb mozgalom alapítója én vagyok, a halo3x360 tette szükségessé a megalakulásunkat és sikere/haszhnossága azóta megkérdőjelezhetetlen!
Avatar
arty

Hozzászólás #23439 2017.10.08. 14:48

DanielT írta:gétékamu.jpg
kis reality check? játékból miért nem raksz be képet?

valodi_kocsibelso.jpg

hjaaa...... hogy a cukormáz mögött a játék az PICIT más kategória?
- fantasztikus, dús fűvel benőtt, nem elmosódott ocsmány útmenti "világ"
- végtelen poligonból álló, valóságtól és promóképektől megkülönböztethetetlen kocsibelső
...

Jamakucsi teljesen beleőrült, hogy a hobbiját vigye gt7.exe-be, ami totálisan kiszorította a játékot magát.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára arty 2017.10.08. 14:51-kor.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #23440 2017.10.08. 14:51

arty írta:kis reality check? játékból miért nem raksz be képet?

valodi_kocsibelso.jpg

hjaaa...... hogy a cukormáz mögött a játék az PICIT más kategória?
Mer' ott bejátszik a Fosgen képessége. A Polifoam-i azt tudja, ami a képen és a videón/replayban van, a Sony/AMD meg amit ingém megjelenít. BTW még nem láttam élőben mozgásban, na majd holnap jön az ítélet!
Avatar
arty

Hozzászólás #23441 2017.10.08. 14:55

DanielT írta:Mer' ott bejátszik a Fosgen képessége. A Polifoam-i azt tudja, ami a képen és a videón/replayban van, a Sony/AMD meg amit ingém megjelenít. BTW még nem láttam élőben mozgásban, na majd holnap jön az ítélet!
Nem, ott bejátszik, hogy mi a prioritás. Mivel lehet gétépéldányt eladni. Hát kurvára nem a játékkal, magával, szal arra kár is időt pazarolni (azaz mégis: a négy évből pár hónapot azért szántak arra is!)

Van amugy most is ingame, néha beadja a 60 frémes riöl játékot a promómód szarok közé, persze szigoruan fekete csíkokkal lent/fent, hogy legalább itt ne szaggasson ez a moslék. (amik amugy néha tényleeg bitang jók, tökre elnézegetném egy title screenen őket egy VALÓDI játékban/játék előtt, amíg nem nyomok rá a start gombra)
Avatar
Micsu

Hozzászólás #23442 2017.10.08. 14:57

Moby írta:monitoron, monitortávolságból valóban nem. tévén 4 méterről lófasz.
tvn kb 1,5 meterrol szoktam nezni, pl regi filmeknek nem is all jol annyira reszletes
Monitorom csak 1440p bar oda eleg az ;)
Avatar
DanielT

Hozzászólás #23443 2017.10.08. 14:58

arty írta:Nem, ott bejátszik, hogy mi a prioritás. Mivel lehet gétépéldányt eladni. Hát kurvára nem a játékkal, magával, szal arra kár is időt pazarolni (azaz mégis: a négy évből pár hónapot azért szántak arra is!)
Ha már itt tartunk, a Forza 7 vezetési élménye szerintem valami iszonyat undorító, nagyban köszönhető a tegnap már említett kamerának. A Horizon/Apex, de még a világ legundorítóbb mosléka a Forza 2 is rendben volt ilyen szempontból.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #23444 2017.10.08. 14:59

Moby írta:Ha filmre viszik megnézem. Ebben pusztulattechnóban nem vagyok hajlandó tudomást venni a létezéséről.
vagy nezd meg narracio mentesen youtubeon :)
Avatar
arty

Hozzászólás #23445 2017.10.08. 15:25

DanielT írta:Ha már itt tartunk, a Forza 7 vezetési élménye szerintem valami iszonyat undorító, nagyban köszönhető a tegnap már említett kamerának. A Horizon/Apex, de még a világ legundorítóbb mosléka a Forza 2 is rendben volt ilyen szempontból.
cahse far + camera motion effects off? szvsz azzal semmi gond. alapból a durván bemozgón van, de még a normáli is tud zavaró lenni (most próbáltam)

az alábbi gétéshot mellé a kétféle, VALÓDI INGAME belsőnézet a forzából is:
fm7_interior384375.jpg

fm7_interior384375_kozelebb.jpg

ez utóbbiba nagyon kéne az ülésmagasság, mert sok kocsinál baromira alacsonyan ülünk :(
Avatar
Micsu

Hozzászólás #23446 2017.10.08. 15:29

Alacsonyan mivel versenyautoban kb a foldon ulsz :)
Avatar
Micsu

Hozzászólás #23447 2017.10.08. 16:06

13misit hozott amcsiban premierkor a blade runner

Csinalnak egy jo scifit egybol megbuktatjak a daralt patkany zabalok :(
Avatar
Moby

Hozzászólás #23448 2017.10.08. 16:08

arty írta:kis reality check? játékból miért nem raksz be képet?

valodi_kocsibelso.jpg

hjaaa...... hogy a cukormáz mögött a játék az PICIT más kategória?
- fantasztikus, dús fűvel benőtt, nem elmosódott ocsmány útmenti "világ"
- végtelen poligonból álló, valóságtól és promóképektől megkülönböztethetetlen kocsibelső
...

Jamakucsi teljesen beleőrült, hogy a hobbiját vigye gt7.exe-be, ami totálisan kiszorította a játékot magát.
Má nem azér, de a gifben a bevilágítás az ami gecijó, a fű ugyanolyan ordenáré fos, mint a képen. Csak kicsiben mozgásban _annyira_ nem tűnik fel.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #23449 2017.10.08. 16:19

Moby írta:Lényegtelen, nem bírsz elég közel ülni. A 27 col 50 centiről akkora, mint az 50 col 1 méterről. A 100 col is csak 2.5 méterről akkora. 4 métetre már vetíteni kell ehhez.


De nálam épp 4 méterről nézem kb. vagy háromfél.
Ez alapján pedig már 4 métertől kezd értelme lenni 100"-on a 4K-nak, szóval véletlenül is beletrafáltam!!!444KHDR

Kép

Amúgy ja, az biztos, hogy kijelzőméret kell hozzá. Sem Botond 4K-mániáját, sem a leáldos dánmintaőrületet, sem a konzolgyártók felbontáshajszolását nem értem teljesen, amikor az itteni vérkonzolos többség - meg én is - tévén játszik. Jó a 4K DSR-ből még kinézem, hogy AA-nak jó lehet, a hulladék Nvidia miatt én ezt nem tudok kipróbálni. Én is szeretnék még előrelépni, csak hát a CRT-hez képest tényleg sikerült visszafelé is lépnem az 1080p-vel.
Avatar
arty

Hozzászólás #23450 2017.10.08. 16:20

Moby írta:Má nem azér, de a gifben a bevilágítás az ami gecijó, a fű ugyanolyan ordenáré fos, mint a képen. Csak kicsiben mozgásban _annyira_ nem tűnik fel.
jah, csak ott tényleg nem azt nézi az ember. plusz belső nézetből, amikor elég alacsonyan ülsz, akkor jobban kijön az AF hiánya, a bazinagy mosottas zőőőődség oldalt, amit nem "zajosít" a fű... (és fm7ben is pont határérték alá ritkították, néha kilóg a lóláb, látni a nagy-gagyi texturát :( gétében viszont majdnem mindig fos :( értsd: amennyit eddig láttam belőle, azaz bétában pár pálya + ezen demo minimális replay-e, belsőnézetbe váltáskor félpercekre...)

Vissza: “Leáldozott.hu”