A PC-s játékoknak leáldozott

A Leáldtopik új otthona
Avatar
eje75

Hozzászólás #22891 2017.09.24. 23:59

Moby írta:Közben mondogassuk magunkban, hogy a sony az evot kirúgta, a polifónit meg máig pénzeli.
Ez egy vicc....csak annak qwa xar.... ez a GT úgy néz ki, mint egy gennyes pattanás... azok a fák: két dimenziósak, vagy mi a tosz? Driveclub mindhárom likába megcsinálja szárazon...Az eber el se hiszi, hogy ugyanazon a vason megy a kettő... most őszintén: ha non gémerként megmutatnák a videókat nem arra gondolnál laikusként, hogy a GT valami rozsdás vason fut? Azok az esős pályák a Driveclubban: sose felejtem el... külső nézetre váltottam, és olyan élethűen nézett ki, hogy olyan érzés volt mintha a szemem-szám telement volna vízzel :nyes: ...
Avatar
eje75

Hozzászólás #22892 2017.09.25. 00:00

eje75 írta:Ez egy vicc....
Hamávicc: letoltam az Andromédát kínomban...nem vót az xar...annyira :idiota: voltak nagy pillanatai, és a vége rohadt jó volt...összességében élveztem... csak a side mission-ok ne lennének annyira xarok... azok nélkül 8/10 lenne nekem
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #22893 2017.09.25. 07:48

Moby írta:DC esetén nemtudom milyen túlhypeolásra gondolsz. 7.1-en áll a metán, 6,2-es júzerszkórral. Itt aztán nehéz bármiféle hypeolásról beszélni :)
A kinézetére gondoltam. Azon túl, hogy ebben van a legkevésbé higany.gif-re emlékeztető eső egyáltalán nem látom mitől kéne hasra esni.
Amikor meg VR módban már 30 frém felé kellett mennie úgy nézett ki, mint a gt4 ps2-n.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #22894 2017.09.25. 08:07

benőmenő írta:A kinézetére gondoltam. Azon túl, hogy ebben van a legkevésbé higany.gif-re emlékeztető eső egyáltalán nem látom mitől kéne hasra esni.
A napszak+időjárás tényleg jó, de alapvető problémák vannak a színpalettával, amit használnak. Radioaktív zöld fák és környezet, teljes nappali időszakban olyan mű tud lenni, hogy a Forza art director is elégedetten nyalná meg Dan Greenwalt ánuszredőit.

Az összehasonlításból nekem még mindig a GT a legkellemesebb szemnek.
Avatar
Moby

Hozzászólás #22895 2017.09.25. 08:24

benőmenő írta:A kinézetére gondoltam. Azon túl, hogy ebben van a legkevésbé higany.gif-re emlékeztető eső egyáltalán nem látom mitől kéne hasra esni.
Amikor meg VR módban már 30 frém felé kellett mennie úgy nézett ki, mint a gt4 ps2-n.
Játsz vele. Mást nem mondhatok. A frémet felesleges számon kérni, nem készül própeccselt verza, és már nyilván nem fog, szal egy kávédarálóra lett megírva.


/Nincs olyan, hogy VR mód. A DC VR egy másik játék.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #22896 2017.09.25. 08:39

eje75 írta:Hamávicc: letoltam az Andromédát kínomban...nem vót az xar...annyira :idiota: voltak nagy pillanatai, és a vége rohadt jó volt...összességében élveztem... csak a side mission-ok ne lennének annyira xarok... azok nélkül 8/10 lenne nekem
Tudok ajánlani egy csomó játékot, melyek 8/10-ek lennének, ha nem lennének szarok! Itt egy lista róluk, bocs érte, hogy egy-két jobbféle is becsúszott :idiota:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #22897 2017.09.25. 09:34

Moby írta:/Nincs olyan, hogy VR mód. A DC VR egy másik játék.
**fixing

Nincs olyan, hogy VR mód. A VR patchet külön megvetették a balekokkal.

**fixed
Avatar
eje75

Hozzászólás #22898 2017.09.25. 09:58

Zóanagyvarázsló írta:Tudok ajánlani egy csomó játékot, melyek 8/10-ek lennének, ha nem lennének szarok! Itt egy lista róluk, bocs érte, hogy egy-két jobbféle is becsúszott :idiota:
Side mission-öket hagyni kellett volna picsába... Én voltam a hibás nem a játék.... Amikor felvettem a "scannelj be 10 növényt" küldetést már éreztem hogy lobog a hajam a szopórollleren... :nyes: fő szálat kellett volna tolni meg a csapattagok küldetéseit... Azok jók voltak.... Magamnak basztam el az élményt
Avatar
DanielT

Hozzászólás #22899 2017.09.25. 10:12

eje75 írta:Side mission-öket hagyni kellett volna picsába... Én voltam a hibás nem a játék.... Amikor felvettem a "scannelj be 10 növényt" küldetést már éreztem hogy lobog a hajam a szopórollleren... :nyes: fő szálat kellett volna tolni meg a csapattagok küldetéseit... Azok jók voltak.... Magamnak basztam el az élményt
Nekem viszont segítettél az infóval, ha ez számít! :puszi: Ha bekerül Origin Access-be, akkor kap egy esélyt, de akkor szigorúan a fő szál.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #22900 2017.09.25. 12:29

eje75 írta:Side mission-öket hagyni kellett volna picsába... Én voltam a hibás nem a játék.... Amikor felvettem a "scannelj be 10 növényt" küldetést már éreztem hogy lobog a hajam a szopórollleren... :nyes: fő szálat kellett volna tolni meg a csapattagok küldetéseit... Azok jók voltak.... Magamnak basztam el az élményt
Azért egy RPG-féleségben mindig benne van, hogy ad egy melléküldetés valamit a lore-hoz, jó lootot vagy beindít egy másik szálat, szóval érthető, ha nehezen áll le az ember. Az rossz design, ha úgyis opcionális alapon lapátolják egy játékba a filler fekáliát. Ezt megcsinálták az első Mass Effectnél is, a második résznél csak a bolygószkennelés volt ez a kategória.

Ettől még tehet a játékos arról, ha elrontja az OCD-je miatt az élményt, de BW-t nem menteném fel. Mégis hogy fikáznánk úgy?!
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #22901 2017.09.25. 12:57

na ki vallal be egy ilyen i7 8700K-t?
Kép

kivancsi vagyok hogyan teljesit az i5 8600K 6 valodi maggal egy korabbi 4 magos HT-es i7-essel szemben (azonos orajelen).
Avatar
DanielT

Hozzászólás #22902 2017.09.25. 12:58

SlickAdam írta:na ki vallal be egy ilyen i7 8700K-t?
Kép

kivancsi vagyok hogyan teljesit az i5 8600K 6 valodi maggal egy korabbi 4 magos HT-es i7-essel szemben (azonos orajelen).
Aztamocskos, 6 mag és 4.7 ghz gyári boost?? :merges2:
Avatar
Moby

Hozzászólás #22903 2017.09.25. 13:08

DanielT írta:Aztamocskos, 6 mag és 4.7 ghz gyári boost?? :merges2:
1 magra. Eccere mindet 4.3-ig boostolja.


/ja, asszem én bevállalom. Vagyis...biztosan bevállalom :D
Avatar
arty

Hozzászólás #22904 2017.09.25. 13:36

Botond írta:Jön Age of empires 4k remaster win10storera, szóval ez csak amolyan bíztatás volt, hogy ki ne faroljanak abból! Eladtam a komplett porfogó... izé... dobozos játék gyűjteményem, csak az AOE1-et plusz kieget tartottam meg, mert azt nagyon szerettem és vártam is anno, szóval most megint így vagyok a 4k remasterrel. Remélem lesz benne normális UI, nem ilyen micro cucc, mint AOE2HD és RON:EE esetén.
az üzeneted az ms felől olvasva: "nekem ez a moslékszar is jó, sőt! tökéletes! kérek még!"

:(
Avatar
arty

Hozzászólás #22905 2017.09.25. 13:39

Zóanagyvarázsló írta:Arty az Otherworldnél? Aszongya ugyanis, hogy 7-8k-ért jó lenne, de 21k-ért átverés.
1 fontért vettem egy ps4es használt destiny1-et UK-ban pár napja. szerintem úgy fogom érezni magam BÁRMENNYI IDŐ után is, hogy ez bezony ennyit megért :mf2:
Avatar
arty

Hozzászólás #22906 2017.09.25. 13:57

aabyssx írta:Gondolkodom projektoron + vásznon az új mozi-dolgozó-játék-szobámba. Van ilyenekkel tapasztalata valakinek? (Nekem a mozgásinterpoláció az egyik legfontosabb, mert nem bírom a 24 FPS filmeket.)
10+ éve vetítek, abszolut pénzkérdés, hogy érdemes-e venned (mármint h szánsz-e rá annyit, amennyiből nézhető az eredmény). a motion interpolt a forrásoldalon célszerű megoldani (pécé!), de kicsit kell vele gányolni...

(izzó és társai miatt az aggódik csak aki nem vetít :P )

mekkora a szoba és a ránszánandó összeg?
Avatar
arty

Hozzászólás #22907 2017.09.25. 14:09

Zóanagyvarázsló írta:Embere válogatja, se arty, se Totti nem szereti a GoW-ot. Ez nem elég érv?!
a szarráajnározott hármas rimékjét má elvittem valameddig. egyelőre nem fogott meg, bár inkább csak az időhiány (és a tárhelyhiány) a gond... (töröltem a ps4ről, kellett a hely, de annyira nem tetszett, hogy visszatelepítsem :D )
Avatar
DanielT

Hozzászólás #22908 2017.09.25. 14:22

EZER watt CPU fogyasztás. És még az AMD-re mondják, hogy zabál! :D

phpBB [media]
Avatar
arty

Hozzászólás #22909 2017.09.25. 14:50

gété-forza-pékársz2-décé témában is vannak gondolataim, de nem akarok ANNYIT szpemmelni ;)

- gtsportért pénzt adni (day1)?! borzalmas üzenet egy ótós mmo támogatása, ami ennyi idő után ilyen picsányi kontentet tud adni, 60 frém sehol, fícsörökben a gt4 szintjén teljesít, de az is csak multionlyban. rugják már ki jamaguccsit! :(
- forza demót csak kontival néztem, pár kör erejéig. szerintem jelentősen könnyebb/árkádosabb, mint a korábbi forzák, bár ez egy autó és esős verseny után kissé elhamarkodott megállapításként hangozhat... graftól lehidaltam, még one-on is, sőt főleg azon, ismerve az fm5/6ot és a gép képességeit. engem nem érdekel, ha valami nem fotoríl, tulképp szarok rá, sőt inkább zavar a kietlenség, ami általában velejárója... szokás szerint már akviált a preorderem, ennél jobban egy játékban se bízok (minden forzát szerettem, nagy kockázat nem volt ebben se)
- pcars2 állítólag atombugos, pláne a konzolverza, ahol nehezebb ügy 1-1 pecs gyors kitolása... aki ezt a pcars1 után day1 vette, az kvázi MEGÉRDEMLI :P (nem, ez nem áldozathibáztatás, csupán káröröm :P ). a konzolos frémre pedig megint nincs mentség... minősíthetetlen, szó nincs rá (by dfoundry videoja alapján)
- dc-t ne keverjük má' ide, az deklaráltan 30frém, sose próbált több lenni. önmagában szép és jó is (mostanra), de ne hasonlítsuk könyörgöm a 60frémes címekhez, bezzegezve :)
Avatar
Moby

Hozzászólás #22910 2017.09.25. 14:52

arty írta: de ne hasonlítsuk könyörgöm a 60frémes címekhez, bezzegezve :)
Ezekbő bammeg nemtudom melyik 60 frémes a forzán kívül, éshogy a DC melyik lehetne közel, ha nem lenne benne a harmincas limiter :D Kb Totti szokott ilyen fasságokkal jönni :) Megbassza mindet szárazon. NAmost miután egyik SEM 60 frém, tonképp csak a frozáról meg a dc-ről lehet elmondani, hogy szaggatásmentes. A többi egy fos. Hibásfos. Vagy hígfos. Kinek-kinek kedve szerint .
Avatar
arty

Hozzászólás #22911 2017.09.25. 15:10

Moby írta:Ezekbő bammeg nemtudom melyik 60 frémes a forzán kívül, éshogy a DC melyik lehetne közel, ha nem lenne benne a harmincas limiter :D Kb Totti szokott ilyen fasságokkal jönni :) Megbassza mindet szárazon. NAmost miután egyik SEM 60 frém, tonképp csak a frozáról meg a dc-ről lehet elmondani, hogy szaggatásmentes. A többi egy fos. Hibásfos. Vagy hígfos. Kinek-kinek kedve szerint .
hiába nem 60 a gt/pcars, a cél az volt, innentől kezdve a grafot erre lőtték be (próbálták, de ez se sikerült).
Avatar
Moby

Hozzászólás #22912 2017.09.25. 15:16

arty írta:hiába nem 60 a gt/pcars, a cél az volt, innentől kezdve a grafot erre lőtték be (próbálták, de ez se sikerült).
Ja. A szar játékoknál is az a cél, hogy jó legyen, csak ott se sikerül :D Szal szerintem azokat sem kéne a jó játékokhoz hasonlítani, ahol persze nem is cél, hogy szar legyen. Ami ott sikerül is! :help:
Avatar
Moby

Hozzászólás #22913 2017.09.25. 15:21

Amúgy tényleg nem kéne ezeket összehasonlítgatni, mert hazamegyek, elindítom a FH3-at 4K@ultrán, és röhög a vakbelem az egészen :) Arra is megvettem a blizzard mountaint, aztán azóta is ott áll. Lehet azt is VÁRNI kéne, hogy mikor jut eszembe folytatni :D Vagy a gyereknek. Neki szerintem előbb fog.
Avatar
arty

Hozzászólás #22914 2017.09.25. 16:04

amúgy van igény a legujabb (nemtok verzioszámot, de whql, nem gameredi bétafos) nvidiás szopásaimat olvasgatni, elsősorban htpc témáan? vagy elhiszitek bemondásra, hogy szarazenvidia(is)? ;) (felbontással, hertzekkel és rgb/ycbcr 8-10-12bittel van összefüggésben és KURVÁRA nem működik az egész b*szás! :( )
Avatar
DanielT

Hozzászólás #22915 2017.09.25. 16:17

arty írta:amúgy van igény a legujabb (nemtok verzioszámot, de whql, nem gameredi bétafos) nvidiás szopásaimat olvasgatni, elsősorban htpc témáan? vagy elhiszitek bemondásra, hogy szarazenvidia(is)? ;) (felbontással, hertzekkel és rgb/ycbcr 8-10-12bittel van összefüggésben és KURVÁRA nem működik az egész b*szás! :( )
Kijelző hiba. :P De tényleg. Minek gányolsz egyébként? elindítod a filmet és megy.
Avatar
arty

Hozzászólás #22916 2017.09.25. 16:40

DanielT írta:Kijelző hiba. :P De tényleg. Minek gányolsz egyébként? elindítod a filmet és megy.
eddig így volt.... most sajnos a fekete világosszürke. kilépek kodiból, nvidia cpanel indit, és jééé.... 1080/24 ycbcr HELYETT rgb limiteden áll.... WTF?! átrakom vissza ycbcr-re, feketék jók, de nincs 60hz opcióm. WTF?! kapcsolgatok, amíg egyszercsak megy minden. rebootig. reboot után szürkék a feketék és ............. :(
Avatar
DanielT

Hozzászólás #22917 2017.09.25. 16:51

arty írta:eddig így volt.... most sajnos a fekete világosszürke. kilépek kodiból, nvidia cpanel indit, és jééé.... 1080/24 ycbcr HELYETT rgb limiteden áll.... WTF?! átrakom vissza ycbcr-re, feketék jók, de nincs 60hz opcióm. WTF?! kapcsolgatok, amíg egyszercsak megy minden. rebootig. reboot után szürkék a feketék és ............. :(
Kijelző. A beállított felbontáson nem tudja amit be akarsz neki állítani, nincs elég sávszél, stb. 24hz-et és az összes többi szart is felejtsd el, SEMMI értelmük. Zéró.

Felbontás+full RGB hdmi range, 60hz, csá.
Avatar
Moby

Hozzászólás #22918 2017.09.25. 19:22

DanielT írta:Kijelző. A beállított felbontáson nem tudja amit be akarsz neki állítani, nincs elég sávszél, stb. 24hz-et és az összes többi szart is felejtsd el, SEMMI értelmük. Zéró.

Felbontás+full RGB hdmi range, 60hz, csá.
24p-t 60hz-en interpoláció nélkül nem lehet kadenciahelyesen lejátszani. Szal de, van értelmük. Ráadásul az nvidia alapból nem interpolál, csak fizetősben. AMD-n része a drivernek. Nem is nagyon lrtem mé kerül nv egy htpc-be.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #22919 2017.09.25. 20:02

Moby írta:24p-t 60hz-en interpoláció nélkül nem lehet kadenciahelyesen lejátszani. Szal de, van értelmük. Ráadásul az nvidia alapból nem interpolál, csak fizetősben. AMD-n része a drivernek. Nem is nagyon lrtem mé kerül nv egy htpc-be.
Nem mindegy annak a fosnak? Dehogynem. Én simán átcsattintom 24hz-re a plazmát, de az égvilágon semmiféle különbséget nem lehet érzékelni. A 24 frame akkor is kevés, ha kotkodácsol közben a tévé.
Avatar
Botond

Hozzászólás #22920 2017.09.25. 20:13

Moby írta:1 magra. Eccere mindet 4.3-ig boostolja.


/ja, asszem én bevállalom. Vagyis...biztosan bevállalom :D
Hőmérsékletfüggő lesz, hogy belevágok e.
Avatar
Moby

Hozzászólás #22921 2017.09.25. 20:27

DanielT írta:Nem mindegy annak a fosnak? Dehogynem. Én simán átcsattintom 24hz-re a plazmát, de az égvilágon semmiféle különbséget nem lehet érzékelni. A 24 frame akkor is kevés, ha kotkodácsol közben a tévé.
Hogy a faszba ne lehetne érzékelni ezt a judderes fost? Ne idegelj má pont te ki evvel :D
Kép
Konkrétan okádok tőle. Nem tudok egy filmet végignézni így. Ezé nem játszok le filmet a ps4-el se, mer az a lóhúgy nem tud nem BD-re 24p-t. Nyomnak egy panninget, és forog a belem, mint a parasztnak a VR-tól :banplz:
Avatar
donatus13

Hozzászólás #22922 2017.09.25. 21:07

Valaki nézte innen ezt HoB nevű játékot ? Nekem tökre tetszik, szerintem megveszem majd ha kijött.

Avatar
DanielT

Hozzászólás #22923 2017.09.25. 21:08

Moby írta:Hogy a faszba ne lehetne érzékelni ezt a judderes fost? Ne idegelj má pont te ki evvel :D
Kép
Konkrétan okádok tőle. Nem tudok egy filmet végignézni így. Ezé nem játszok le filmet a ps4-el se, mer az a lóhúgy nem tud nem BD-re 24p-t. Nyomnak egy panninget, és forog a belem, mint a parasztnak a VR-tól :banplz:
Judderes fos az mindenképpen.
Avatar
Moby

Hozzászólás #22924 2017.09.25. 21:13

DanielT írta:Judderes fos az mindenképpen.
A gép teszi azzá a 60Hz által. A lejátszó programod nem tud mást kezdeni vele. Neki ki kell tolni 60 frémre. Azt meg interpoláció nélkül csak így lehet. Ez nem tévéfüggő, a tévé oldalát kinyírod azzal, amikor beállítod kimenetnek a 60Hz-et. Ezt vagy interpolálni kell még forrásoldalon 60-ra, amit nem mindenki szeret a szappanopera miatt, meg nvidián nagyon nem triviális. Vagy 24-re kell kiküldeni. Amit a kodi megtesz még akkor is(ha tudja), ha ezt amúgy a driverben nem is állítod be, csak be kő neki pöccinteni.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Moby 2017.09.25. 21:17-kor.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #22925 2017.09.25. 21:15

Moby írta:A gép teszi azzá a 60Hz által. A lejátszó programod nem tud mást kezdeni vele. Neki ki kell tolni 60 frémre. Azt meg interpoláció nélkül csak így lehet. Ez nem tévéfüggő, a tévé oldalát kinyírod azzal, amikor beállítod kimenetnek a 60Hz-et.
Lecsűröm vindózban 24hz-re desktopostú' mindenestű. Aztán elindíccsom a filmzt a moslék 24 frémes pompájában. És becsandázok egy panningtól ugyanúgy, mintha nem csináltam volna semmit. Mert 24 képkocka nem lehet sima.
Avatar
Moby

Hozzászólás #22926 2017.09.25. 21:18

DanielT írta:Lecsűröm vindózban 24hz-re desktopostú' mindenestű. Aztán elindíccsom a filmzt a moslék 24 frémes pompájában. És becsandázok egy panningtól ugyanúgy, mintha nem csináltam volna semmit. Mert 24 képkocka nem lehet sima.
A moziban becsandázol?
Avatar
DanielT

Hozzászólás #22927 2017.09.25. 21:32

Moby írta:A moziban becsandázol?
Mint az állat. A digitális mozi meg végképp menthetetlen.
Avatar
Moby

Hozzászólás #22928 2017.09.25. 21:35

DanielT írta:Mint az állat. A digitális mozi meg végképp menthetetlen.
És ha még összevisszaszaggatós fost gyártasz belőle, az segít rajta? Ráadásul még interpolálhatatlanná is teszed, azaz hiába venné be a gyomrod interpolálva, kinyírtad azt is a 60Hz-el :) Ez a 24p filmet 60Hz-en kijátszás a létező legrosszabb megoldás, mert végleg megöl minden lehetséges dolgot, amivel elviselhetővé lehetne tenni a filmet.
De kezdem magam kicsit kényelmetül érezni magam, hogy a leláldban kell kampányolnom a kadenciahelyesség fontossága mellett :gonosz3: :banplz:
Avatar
arty

Hozzászólás #22929 2017.09.25. 22:59

DanielT írta:Kijelző. A beállított felbontáson nem tudja amit be akarsz neki állítani, nincs elég sávszél, stb. 24hz-et és az összes többi szart is felejtsd el, SEMMI értelmük. Zéró.
Felbontás+full RGB hdmi range, 60hz, csá.
eddig működött, de rászántam magam a driverfrissítésre...
a 24hz/ycbcr420/8bit a létező legsávszélkímélőbb felbontás, ami ezt nem viszi át, az nem is létezik :D egyszerűen átugrik valamiért rgb-be ez a fos és hiába is rakom vissza, reboot után elfelejti. bug. karma. nevezzük aminek akarjuk :D
filmet ycbcr/24hz/limitedben nézünk, mert úgy tökéletes. én csak néha látom az akadozást, de akkor zavar... (24@60 juddert, a nativ 24frém NEKEM perfekt (mozira))

moby: azé ment ez htpcbe, mert kéznél volt (950gtx), kussolós, kevesetzabálós, 4k vp9/hevc10bit/hdr-hardverbőltudós...
Avatar
arty

Hozzászólás #22930 2017.09.25. 23:01

Moby írta:És ha még összevisszaszaggatós fost gyártasz belőle, az segít rajta? Ráadásul még interpolálhatatlanná is teszed, azaz hiába venné be a gyomrod interpolálva, kinyírtad azt is a 60Hz-el :) Ez a 24p filmet 60Hz-en kijátszás a létező legrosszabb megoldás, mert végleg megöl minden lehetséges dolgot, amivel elviselhetővé lehetne tenni a filmet.
De kezdem magam kicsit kényelmetül érezni magam, hogy a leláldban kell kampányolnom a kadenciahelyesség fontossága mellett :gonosz3: :banplz:
dt valami hülyenevű pléjerrel 60frémre interpoláltatja a filmeket, ha jól rémlik :) elképzelem is, felfordul a gyomrom...
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #22931 2017.09.25. 23:05

Valaki felhomályosítana mire való egy htpc? Lehet még egyáltalán olyan tv-t kapni, ami nem eszi meg az mkv-t?
Vagy olyan kenyérpirítót, amin nem jön be a gostream.is? Kicsit olyan ágyúval verébre dolognak érzem ezért még egy dobozt tartani, főleg gtx950-el. :fejvakaras:
Avatar
arty

Hozzászólás #22932 2017.09.25. 23:14

Jaamugy voltam egy londoni árkádban a napokban, sajnos elég sok ujkori szemét/flappybirdshit/sportjáték is volt, de akadt pár jópofaság.

- star wars battle pod -> ez a mindenfelé képernyő/félgömb

phpBB [media]


abszolut fiatalságom idézte, a nyugati pu-nál levő árkádban volt sw gép (vajon sw volt?), de még vektor grafikával. bár tudnám a nevét, néznék róla gémpléjt, nosztalgiából :(

- cruisin blast -> az egykori moslékfrémes fos elég primkó új része. persze h a londoni pályán kellett mennem, első lettem, kaptam köv menetre félárat, de elfogyott az apróm és a váltógépek nem fogadták el a nagyobb papírpízt. wtf!!! :(

phpBB [media]


- éspersze random élienes fénypisztolyozás is volt és outrun is - de ezekről inkább beszéljenek a képek :D

arkad1.jpg


arkad2.jpg
Avatar
Moby

Hozzászólás #22933 2017.09.25. 23:19

benőmenő írta:Valaki felhomályosítana mire való egy htpc? Lehet még egyáltalán olyan tv-t kapni, ami nem eszi meg az mkv-t?
Vagy olyan kenyérpirítót, amin nem jön be a gostream.is? Kicsit olyan ágyúval verébre dolognak érzem ezért még egy dobozt tartani, főleg gtx950-el. :fejvakaras:
Teljesen mindegy, hogy a tévé mit eszik meg, ha ahhoz nincs kodi, külön kéne venni hozzá wireless fülest, amúgy is valamiról bele kell juttatni a filmet, és csak a szopó van vele. Pécén ott a film, van rá kodi, az xbox kontrollerbe meg bele tudom dugni a fülest, és amúgy is azzal távirányítok. De nincs htpc-m, vagyis ht nélküli pécém van csak :)
Avatar
arty

Hozzászólás #22934 2017.09.25. 23:21

benőmenő írta:Valaki felhomályosítana mire való egy htpc? Lehet még egyáltalán olyan tv-t kapni, ami nem eszi meg az mkv-t?
Vagy olyan kenyérpirítót, amin nem jön be a gostream.is? Kicsit olyan ágyúval verébre dolognak érzem ezért még egy dobozt tartani, főleg gtx950-el. :fejvakaras:
filmet nézni, az alant ecsetelt gondok NÉLKÜL, elvileg... (ezt pár éven át tudta is, de ugye akkor az amd llano APU hajtotta a vasat :P )

usbn hddt tévébe dugni retró és nyomor (van nas-om és 2017-et írunk)

hálózaton ezek a tévék dlna-n keresztül játszanak le filmet... nincshádéer, nincs4k, nincsjófrém, fosafelirat, nemtudok hangot váltani, csak az angol sávot nem tudom aktiválni, néma a truehd sáv... soroljam?! persze, amikor megy, akkro jó, de ha 10-ből egynél szopás van, az számomra már a használhatatlan kategória. gtx950 se elég mindenre egyébként, ha az ember a legjobb képre vágyik (és miért ne vágyna?)... ennél tényleg nincs jelenleg szarabb kártya, ami "jómindenre". tudom, vicc. amd hiányában az nv kényelmeskedik, amd meg az apu-t nyomná, ha lenne rá ereje... (majd most lesz ryzenes, talán, de el tudom képzelni mennyiér' :( )

és ha az jön, hogy miért nem a pécém oldja meg a feladatot: mert azon az ember drivert frissít és este a mozi helyett tráblsúting lesz.... OH WAIT :falbav: (de ez amugy ritka, csak a hádéer-winápdét-nvdriver MOST ért el egy bugmentes pontot, ezért frissültem... arra nem számíthattam h az ycbcr-rgb kapcsoló viszont elbaszódik :( :( :( )
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára arty 2017.09.25. 23:24-kor.
Avatar
Moby

Hozzászólás #22935 2017.09.25. 23:22

arty írta:eddig működött, de rászántam magam a driverfrissítésre...
a 24hz/ycbcr420/8bit a létező legsávszélkímélőbb felbontás, ami ezt nem viszi át, az nem is létezik :D egyszerűen átugrik valamiért rgb-be ez a fos és hiába is rakom vissza, reboot után elfelejti. bug. karma. nevezzük aminek akarjuk :D
filmet ycbcr/24hz/limitedben nézünk, mert úgy tökéletes. én csak néha látom az akadozást, de akkor zavar... (24@60 juddert, a nativ 24frém NEKEM perfekt (mozira))

moby: azé ment ez htpcbe, mert kéznél volt (950gtx), kussolós, kevesetzabálós, 4k vp9/hevc10bit/hdr-hardverbőltudós...
És a sávszélt mér kell kimélni? Elfárad a réz? Kiécül a széle?
Avatar
arty

Hozzászólás #22936 2017.09.25. 23:26

Moby írta:És a sávszélt mér kell kimélni? Elfárad a réz? Kiécül a széle?
erre majd dt válaszol :P
én azé nézem ebben, mer' a film is ebben van (ycbcr420@24hz). pontosabban ugye a kodi vált ebbe, ha a film erre ösztökéli, alapból 1080@60@ycbcr420 szokott lenni (az erősítő-vetítő páros/lánc miatt ez megy át "tutin")
Avatar
Moby

Hozzászólás #22937 2017.09.25. 23:31

arty írta:erre majd dt válaszol :P
én azé nézem ebben, mer' a film is ebben van (ycbcr420@24hz). pontosabban ugye a kodi vált ebbe, ha a film erre ösztökéli, alapból 1080@60@ycbcr420 szokott lenni (az erősítő-vetítő páros/lánc miatt ez megy át "tutin")
Az erőlködőnek gecimindegy, minden más meg tippre amúgy tudja az RGB-t. Amit csinálsz, az csak egy felesleges hibaforrás. Viszont ezen szerepét jól láthatóan tökéletesen be is tölti :D
Avatar
Micsu

Hozzászólás #22938 2017.09.25. 23:41

arty írta:dt valami hülyenevű pléjerrel 60frémre interpoláltatja a filmeket, ha jól rémlik :) elképzelem is, felfordul a gyomrom...
splash player is tudja de sok filmen beszarik
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Micsu 2017.09.25. 23:44-kor.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #22939 2017.09.25. 23:43

arty írta:Jaamugy voltam egy londoni árkádban a napokban, sajnos elég sok ujkori szemét/flappybirdshit/sportjáték is volt, de akadt pár jópofaság.

- star wars battle pod -> ez a mindenfelé képernyő/félgömb

phpBB [media]


abszolut fiatalságom idézte, a nyugati pu-nál levő árkádban volt sw gép (vajon sw volt?), de még vektor grafikával. bár tudnám a nevét, néznék róla gémpléjt, nosztalgiából :(

- cruisin blast -> az egykori moslékfrémes fos elég primkó új része. persze h a londoni pályán kellett mennem, első lettem, kaptam köv menetre félárat, de elfogyott az apróm és a váltógépek nem fogadták el a nagyobb papírpízt. wtf!!! :(

phpBB [media]


- éspersze random élienes fénypisztolyozás is volt és outrun is - de ezekről inkább beszéljenek a képek :D

arkad1.jpg


arkad2.jpg
a kepek jok de ki az a kocsog a kepen? :banplz:
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #22940 2017.09.26. 07:30

arty írta:1 fontért vettem egy ps4es használt destiny1-et UK-ban pár napja. szerintem úgy fogom érezni magam BÁRMENNYI IDŐ után is, hogy ez bezony ennyit megért :mf2:
Bármikor picsán rúglak INGYEN. A hajlamaid ismeretében biztosan meg fogja érni neked, majdnem annyira, mint nekem.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #22941 2017.09.26. 07:31

arty írta:kisvakondlondonban
Na, ezt már csak este nézem meg.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #22942 2017.09.26. 08:04

arty írta: ha az ember a legjobb képre vágyik (és miért ne vágyna?)...
Hm... ez jó kérdés! Tőled kicsit furcsa is. Na mesélj, melyik multiplatformot tolod mostanában X360-on, Ti helyett? :eplus2:
Avatar
kigyi

Hozzászólás #22943 2017.09.26. 09:40

Mit szórakoztok manapság tök olcsón lehet kapni mindenféle céleszközt filmnézésre. 10-15K körül van egy popcorn (persze van 100+ áron is a legújabb modell) hálózaton vagy saját winyójáról tolja arcotokba a filmet kadenciahelyesen, ha tudja a tv-d már tolja is rá gond nélkül abban a színtartományban amit beálítasz neki. Viszi az összes hang és felirat formátumot és filmformátumot nem kell vele szórakozni minden bakapcsolás után. Nálam saját winyójáról és a NAS-ról is tökéletesen visz mindent. Biztos nem építenék ezért HTPC-t főleg, mert ilyen áron nem jön ki egy teljesen ventizaj mentes lejátszó eszköz.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #22944 2017.09.26. 11:25

MÁR CSAK 4 ÓRA! (délután 3-4 körül unlock)



GOTY jelölt erősen!
Avatar
arty

Hozzászólás #22945 2017.09.26. 11:53

Moby írta:Az erőlködőnek gecimindegy, minden más meg tippre amúgy tudja az RGB-t. Amit csinálsz, az csak egy felesleges hibaforrás. Viszont ezen szerepét jól láthatóan tökéletesen be is tölti :D
nem az a lényeg, hogy tudja-e, hanem hogy a VESZTESÉGES konverzió miatt anomáliák keletkeznek a képen :P
és sajnos nem mindegy az erősítőmnek sem, mert a tetvedék denon-mérnökök képtelenek voltak IGAZI pass-through módot tenni a hdmi swicsre... :(

a lényeg, hogy bugosfos az nv driver, továbbra is. csak most nem hdrbug van, hanem rgbyuv :P
Avatar
arty

Hozzászólás #22946 2017.09.26. 12:01

DanielT írta:Hm... ez jó kérdés! Tőled kicsit furcsa is. Na mesélj, melyik multiplatformot tolod mostanában X360-on, Ti helyett? :eplus2:
mk óta semmit, visszább léptem és jobbára a ridgeracer5 pörgött... de az se volt elég retro, sikerült szerválni egy rr type4et (df kedvet csinált - és nem csak ezzel, quake2-t is játszottam már a 360on, miattuk félek megnézni a doomos epizódot, mer az is ott hever félbehagyva steamen, holott kontrollerrel imádnivaló volt...), majd kb 8 verseny után jött a döbbenet: ps1 játékot CSAK ps1 memkártyára lehet menteni a ps2n. WTF?!?!?!?!?!!?

most épp a gt3 karriert aranyozom, képtelen vagyok végre EGY játékkal játszani, betelni, kicsit "beleőrültem" a bőségbe... (10 felett lehet a félbehagyott játékom jelenleg, amiket nem engedtem el és be akarok fejezni :( )
Avatar
arty

Hozzászólás #22947 2017.09.26. 12:02

Zóanagyvarázsló írta:Bármikor picsán rúglak INGYEN. A hajlamaid ismeretében biztosan meg fogja érni neked, majdnem annyira, mint nekem.
Nem, teszt nélkül kizárnám, nem kell. Destiny tényleg érdekelt, a ps3as beta óta meg akartam már nézni "jobban" (mint amennyire a beta engedte). Hátha MÉGIS van benne némi kampányra emlékeztető... (moby óva intett tőle, de nem nyugszom, bándzsiról nem bírom elhinni, hogy ebben IS fakéz lenne, megannyi halo után...)

micsu: "csak sok itt a köcsög"... (amugy tényleg sok volt a lefüggönyzött "arc", zavaró/irritáló mennyiségben fordultak MINDENFELÉ elő)
Avatar
DanielT

Hozzászólás #22948 2017.09.26. 12:38

arty írta:most épp a gt3 karriert aranyozom, képtelen vagyok végre EGY játékkal játszani, betelni, kicsit "beleőrültem" a bőségbe... (10 felett lehet a félbehagyott játékom jelenleg, amiket nem engedtem el és be akarok fejezni :( )
GT3 karriert? Minek? Totálisan felesleges a GT4 megszületése után.
Avatar
Moby

Hozzászólás #22949 2017.09.26. 13:12

arty írta:nem az a lényeg, hogy tudja-e, hanem hogy a VESZTESÉGES konverzió miatt anomáliák keletkeznek a képen :P
és sajnos nem mindegy az erősítőmnek sem, mert a tetvedék denon-mérnökök képtelenek voltak IGAZI pass-through módot tenni a hdmi swicsre... :(

a lényeg, hogy bugosfos az nv driver, továbbra is. csak most nem hdrbug van, hanem rgbyuv :P
Bármilyen színtömörgetésről rgb-re konvertálásnál nincs veszteség. Az rgb felülről betakarja ezeket.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #22950 2017.09.26. 13:23

Olyan telibevert gyors az új céges netünk, hogy a pinget nem tudja mérni a speedtest. Egy mérésnél volt 1ms, de arról nincs shotom, azóta folyamatosan csak 0. :DDD

Szerintem ez a hálókártyám limitje egyébként :D

2017-09-26 13_20_39-$.png


Ez 110 megabyte le/fel. :D
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #22951 2017.09.26. 14:15

DanielT írta:Olyan telibevert gyors az új céges netünk, hogy a pinget nem tudja mérni a speedtest. Egy mérésnél volt 1ms, de arról nincs shotom, azóta folyamatosan csak 0. :DDD

Szerintem ez a hálókártyám limitje egyébként :D

2017-09-26 13_20_39-$.png


Ez 110 megabyte le/fel. :D
es mindent megfog a proxy :D csak nem...
Avatar
DanielT

Hozzászólás #22952 2017.09.26. 14:17

SlickAdam írta:es mindent megfog a proxy :D csak nem...
Hát mindent nem, de a Steam klienst nem engedte ki sajnos. :D A webes megy. De ami még pokolibb, hogy a Viber se megy, kénytelen vagyok telón tolni.
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #22953 2017.09.26. 14:21

joanyamnak eddig meg a OnePlus One-ja volt, szerette nagyon, de rohadtul nem stimmelt vele valami (es ez mar regota gyanus volt). valahogy rohadt gyenge rajta a halozati jel.
na mindegy. idegbe baszta magat es szerzett egy uj telefont öneröböl (dobva ezzel a 17+ eves telefonszamat, de nem erdekli...). kibaszott Galaxy S8-ast. amugy tenyleg jo deal volt, 100 eurot kellett csak pattintania, és havi 30 euro 2 evig (8 csiga LTE, mindenhova FLAT), ez itteni viszonylatban kibaszott jo. ugyanez telekomnal 300 euro keszülekre és 50 euro havonta.

szoval a masina a lenyeg. nem rossz, aranyos, de rohadtul nem kene. melyik faszkalap talalta ki, hogy az ujjlenyomat olvaso közvetlen a kamera mellett legyen tapiskolni? illetve miert nem mehet a scanner a power button-ba (mint eddigi iPhone-okon vagy a regebben emlitett kis Sony-ban). power gomb klikk aztan hatlap tapiska... csodalatos. meg ez premium kijelzö?! picit oldalrol nezem maris bezöldül a faszba. :vomit:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #22954 2017.09.26. 14:48

SlickAdam írta:szoval a masina a lenyeg. nem rossz, aranyos, de rohadtul nem kene. melyik faszkalap talalta ki, hogy az ujjlenyomat olvaso közvetlen a kamera mellett legyen tapiskolni? :
Think different! A user meg kapja be. Jó diák volt a Samsung.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #22955 2017.09.26. 15:09

Megjelent ez a gyenge Assassin's Creed klón*!

phpBB [media]


*
Spoiler
Hátha Kandurex-et sikerül csőbe húzni és megnéz mást is, mint a tripla A csúcsminőség.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #22956 2017.09.26. 15:58

Kurvajó, hogy Steamen még preorder státusz, de a warez már kint van. :D
Avatar
arty

Hozzászólás #22957 2017.09.26. 16:35

Moby írta:Bármilyen színtömörgetésről rgb-re konvertálásnál nincs veszteség. Az rgb felülről betakarja ezeket.
lévén nincs 1:1 megfeleltethetőség a kettő közt, ez így nem igaz :)
és annyi helyen elbaszódhat az rgb jel (gpu, erősítő, megjelenítő), hogy én inkább a megjelenítőmre hagyom a konverziót, akkor legalább legfeljebb 1 helyen baszódik el...

wikipedia
Spoiler
"Y′UV is not an absolute color space. It is a way of encoding RGB information, and the actual color displayed depends on the actual RGB colorants used to display the signal. Therefore, a value expressed as Y′UV is only predictable if standard RGB colorants are used (i.e. a fixed set of primary chromaticities, or particular set of red, green, and blue).

Furthermore, the range of colors and brightnesses (known as the color gamut) of RGB (whether it be BT.601 or Rec.709) is far smaller than the range of colors and brightnesses allowed by Y′UV. This can be very important when converting from Y′UV (or Y′CbCr) to RGB, since the formulas above can produce "invalid" RGB values – i.e., values below 0% or very far above 100% of the range (e.g., outside the standard 16–235 luma range (and 16–240 chroma range) for TVs and HD content, or outside 0–255 for standard definition on PCs). Unless these values are dealt with they will usually be "clipped" (i.e., limited) to the valid range of the channel affected. This changes the hue of the color, which is very undesirable, so it is therefore often considered better to desaturate the offending colors such that they fall within the RGB gamut.[9]"

https://en.wikipedia.org/wiki/YUV
Avatar
Moby

Hozzászólás #22958 2017.09.26. 17:51

arty írta:lévén nincs 1:1 megfeleltethetőség a kettő közt, ez így nem igaz :)
és annyi helyen elbaszódhat az rgb jel (gpu, erősítő, megjelenítő), hogy én inkább a megjelenítőmre hagyom a konverziót, akkor legalább legfeljebb 1 helyen baszódik el...

wikipedia
Spoiler
"Y′UV is not an absolute color space. It is a way of encoding RGB information, and the actual color displayed depends on the actual RGB colorants used to display the signal. Therefore, a value expressed as Y′UV is only predictable if standard RGB colorants are used (i.e. a fixed set of primary chromaticities, or particular set of red, green, and blue).

Furthermore, the range of colors and brightnesses (known as the color gamut) of RGB (whether it be BT.601 or Rec.709) is far smaller than the range of colors and brightnesses allowed by Y′UV. This can be very important when converting from Y′UV (or Y′CbCr) to RGB, since the formulas above can produce "invalid" RGB values – i.e., values below 0% or very far above 100% of the range (e.g., outside the standard 16–235 luma range (and 16–240 chroma range) for TVs and HD content, or outside 0–255 for standard definition on PCs). Unless these values are dealt with they will usually be "clipped" (i.e., limited) to the valid range of the channel affected. This changes the hue of the color, which is very undesirable, so it is therefore often considered better to desaturate the offending colors such that they fall within the RGB gamut.[9]"

https://en.wikipedia.org/wiki/YUV
Én nagyon jól tudom melyik színtömörítés hogyan működik, ezzel foglalkozom. A citált wiki bejegyzés sem ír semmi olyat, hogy ne lehetne megfelelteni. Meglehet. 1:1-ben meglehet. Amiről te beszélsz, az egy olyan elméleti felhasználása a színtömörítésnek, ahol az értelmezési tartományt az adott keretekhez igazítható. Itt nálad ilyen nincs, máskülönben ezek az eszközök működni sem tudnának (ahogy ez amúgy nem is működik momentán a hdr-nél a konténerek eltérő értelmezési tartimánya miatt, és ami miatt a gigantikus szopások vannak). tudok adni konkrét algot yuv420->rgb24 átalakításra, 1:1-es megfeleltésben.
Avatar
Moby

Hozzászólás #22959 2017.09.26. 18:01

DanielT írta:Megjelent ez a gyenge Assassin's Creed klón*!
*
Spoiler
Hátha Kandurex-et sikerül csőbe húzni és megnéz mást is, mint a tripla A csúcsminőség.
őrületes az atmoszférája :O

Kár, hogy nem DAS-szerű :(
Avatar
Botond

Hozzászólás #22960 2017.09.26. 19:23

arty írta:az üzeneted az ms felől olvasva: "nekem ez a moslékszar is jó, sőt! tökéletes! kérek még!"

:(
Dehogyis. Te azért veszed az intelt meg az nvidiát, hogy azt üzend, hogy dögöljenek meg, éljen az AMD, én meg azért vásárolok a win10 storeban, hogy megüzenjem nekik, hogy ótvarszar az egész, hajrá steam! :nevetes1:

Vissza: “Leáldozott.hu”