A PC-s játékoknak leáldozott

A Leáldtopik új otthona
Avatar
Moby

Hozzászólás #22541 2017.09.13. 08:50

SlickAdam írta:sok az 1000 ojro, de ha lenne ennyi penzem ilyen faszsagra, biztos iPhone X-re adnam ki, s nem egy Galaxy Note 8-ra... igen, az is annyiba kerül.
Az értelmesebbje azt sem veszi meg ennyiért. Akkor sem, ha van ilyen fasságra ennyi pénze. A baromja meg megveszi ennyiért is, áruhitelből.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #22542 2017.09.13. 09:35

Moby írta:Az értelmesebbje azt sem veszi meg ennyiért. Akkor sem, ha van ilyen fasságra ennyi pénze. A baromja meg megveszi ennyiért is, áruhitelből.
Hát kb. Idióta állatság ennyit adni értük.

Jaj tegnap. Kolléga mutat fotókat a telefonján, de folyamatosan bejön a menü, lenyomja, bejön, 2 képet lapoz, bejön. Samsung Edge Display. :eljen: A kibaszott idióta állatok.
Avatar
donatus13

Hozzászólás #22543 2017.09.13. 09:35

Moby írta:Az értelmesebbje azt sem veszi meg ennyiért. Akkor sem, ha van ilyen fasságra ennyi pénze. A baromja meg megveszi ennyiért is, áruhitelből.

Az mondjuk mindenhol jelen van, itt pl falun a köműves gyereknek 18 évesen van egy használt BMW-je, mert attól ő nagyobb lesz, de amúgy a kocsi miatt csak 1 szelet kenyér, és 1 pohár tej jut naponta. Telefonnál meg sok embernél státusz szimbólummá vált az Iphone, így bármennyiért megveszik.
De mivel így is megveszi mindenki, évről évre tovább emelhetik az árát.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #22544 2017.09.13. 09:43

donatus13 írta:Az mondjuk mindenhol jelen van, itt pl falun a köműves gyereknek 18 évesen van egy használt BMW-je, mert attól ő nagyobb lesz, de amúgy a kocsi miatt csak 1 szelet kenyér, és 1 pohár tej jut naponta. Telefonnál meg sok embernél státusz szimbólummá vált az Iphone, így bármennyiért megveszik.
De mivel így is megveszi mindenki, évről évre tovább emelhetik az árát.
Főleg azért emelhetik, mert az USA barmai a fő piac, ahol az óriási többség 2 éves szerződéssel veszi a telefont és a havi költség emelkedés így nem olyan drámai. Persze csak annak, aki nem tud számolni és a havi törlesztő a lényeg, nem pedig az, hogy mennyibe kerül. Ezek ám az igazán gazdag dzsentrik! A pénz nem számít!
Avatar
arty

Hozzászólás #22545 2017.09.13. 09:50

DanielT írta:Hát kb. Idióta állatság ennyit adni értük.
Jaj tegnap. Kolléga mutat fotókat a telefonján, de folyamatosan bejön a menü, lenyomja, bejön, 2 képet lapoz, bejön. Samsung Edge Display. :eljen: A kibaszott idióta állatok.
páromnak edzs lett ugye (nem volt sima), okádék "újítás" - kb a hajlított tévéhez tudnám hasonlítani: olyan ÚJ, ami szar. mint a faceID a hátlapi ujjlenyomatolvasó helyett.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #22546 2017.09.13. 10:05

Ja és a legjobb, hogy ugye az Apple nyomja az USB C-t mindenhol, szétbaszva vele a user élményt a notebookokon, semmi nem számít alapon. DE!!! A telefonon nincs ám USB C, ami mindenhol máshol van! LIGHTNING csatlakozó van helyette! FÁKKJEE!!!

Vegyétek sokpézé, mer' nagyon megérdemli a cég, annyira szeret benneteket! :eljen:
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #22547 2017.09.13. 10:16

az AirPower (vagy mi az anyamkinja) nevü zuppa wireless töltöallomas 2018-ban erkezik a 2 het mulva megjelenö telefonokhoz. meg nem kiforrott a tekno, tökeletesre kell csiszolniuk. mar a telefonokhoz is "patch"-ek jönnek? :D haha
Avatar
Mekee

Hozzászólás #22548 2017.09.13. 11:20

DanielT írta:Öööööö... állíts már légyszi felbontást, vagy tartalom méretezést az iPhone-on úgy, ahogy neked tetszik. Miért is kell? Azért, mert nem mindenkinek felel meg a gyári beállítás, csak neked nincs rá opciód. iPhone-ra is "kell" DPI állítás, csak nincs. Sehogy.

Állítsd be ilyenre a tördelést, hekk nélkül. Vagy tedd be te mennyit látsz az oldalból és én beállítom. Akinek megy, az nyert, ok? :P

Spoiler
Kép


Mi volt a másik 2 dolog, amire válaszolnom kellene még? A GPS hekk? Most komolyan, azt mondod, hogy a GPS se működik alapból? :D Na neeee.

Amiket írtál, régen igaz volt, ma már nem igaz, ez ennyire egyszerű. Ez a terület nem olyan, mint a pc gaming, ahol #semmise...

szerk: Ja tényleg, jelezte valaki, hogy nem megy iphone-ról a jatekaim.hu. Nézd már meg légyszi, mert én nem tudom tesztelni. Pár éve kb minden ismerősömnek és kollégámnak iphone-ja volt, most meg itt tartunk... Vajon mi történhetett? :miaz:
Értem... hát ez elég hasznos funkció, mert soha nem vágytam ilyen pici betűkre... :)
De mint irtam, nem védeni akarok én senkit, mert mindkét rendszer szar.
Biztos a droid is sokat változott, de az a tény, hogy az alap rendszert ráhuzzák millio hw-re mindig több bajt csinálhat, és csinál is.
De akkor ajánlj valamit, 5,5 colnál nem kisebbet, amin gond nélkül elmegy mindig minden, es nem hat kinai ócska műanyagnak, és nem samsung, mer azoktol hányok ahogy kinéznek.
Ezt a mi mix-et el tudnám képzelni, mert jó néz ki, bár soha nem láttam még élőben, főleg a rendszert nemtudom milyen.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #22549 2017.09.13. 11:25

Mekee írta:Értem... hát ez elég hasznos funkció, mert soha nem vágytam ilyen pici betűkre... :)
De mint irtam, nem védeni akarok én senkit, mert mindkét rendszer szar.
Biztos a droid is sokat változott, de az a tény, hogy az alap rendszert ráhuzzák millio hw-re mindig több bajt csinálhat, és csinál is.
De akkor ajánlj valamit, 5,5 colnál nem kisebbet, amin gond nélkül elmegy mindig minden, es nem hat kinai ócska műanyagnak, és nem samsung, mer azoktol hányok ahogy kinéznek.
Ezt a mi mix-et el tudnám képzelni, mert jó néz ki, bár soha nem láttam még élőben, főleg a rendszert nemtudom milyen.
"es nem hat kinai ócska műanyagnak" Sírok komolyan, hogy te mikkel találkozhatsz a múzeumban, vagy a piacon, ahol ezeket a tapasztalatokat szerzed. :D

Az ajánlatom pedig nem konkrét készülék, hanem, hogy menj el egy Media Markt-ba és kicsit nézz körül, fogdoss és próbálj.

Egyébként pedig nem mindkét rendszer szar, miért lenne bármelyik szar? Egyik sem szar. Ugyanazt tudják, ugyanúgy elindítod rajta a böngészőt, fácsét, az instát, meg a többi szart.
Avatar
Moby

Hozzászólás #22550 2017.09.13. 11:27

Mekee írta:Értem... hát ez elég hasznos funkció, mert soha nem vágytam ilyen pici betűkre... :)
De mint irtam, nem védeni akarok én senkit, mert mindkét rendszer szar.
Biztos a droid is sokat változott, de az a tény, hogy az alap rendszert ráhuzzák millio hw-re mindig több bajt csinálhat, és csinál is.
De akkor ajánlj valamit, 5,5 colnál nem kisebbet, amin gond nélkül elmegy mindig minden, es nem hat kinai ócska műanyagnak, és nem samsung, mer azoktol hányok ahogy kinéznek.
Ezt a mi mix-et el tudnám képzelni, mert jó néz ki, bár soha nem láttam még élőben, főleg a rendszert nemtudom milyen.
Mi szar ezekben? Bármelyikben? Komolyan kérdezem. A telefonom a személyi asszisztensem, a naplóm, a időbeosztásom, a bankkártyám, a zenelejátszóm, a kommunikátorom, és a bankom. Az üzleti és magán kapcsolataim, és az emailem. Mindezt napi 24/7, himanetesen, tökéletesen. Erre pont úgy alkalmas mindkettő.
Mi az, amit ezek nem tudnak, vagy nem jól?
Avatar
DanielT

Hozzászólás #22551 2017.09.13. 11:30

Moby írta:Mi szar ezekben? Bármelyikben? Komolyan kérdezem. A telefonom a személyi asszisztensem, a naplóm, a időbeosztásom, a bankkártyám, a zenelejátszóm, a kommunikátorom, és a bankom. Az üzleti és magán kapcsolataim, és az emailem. Mindezt napi 24/7, himanetesen, tökéletesen. Erre pont úgy alkalmas mindkettő.
Mi az, amit ezek nem tudnak, vagy nem jól?
Neked most mid van?
Avatar
Micsu

Hozzászólás #22552 2017.09.13. 11:34

Pjudajpaj sztoryhoz

mekkora ugy van megint abbol h szitokszokent niggerezik vki, de az miert nem problema mikor filmek es sorozatok es cikkek vannak tele hasonloval? Ekkora uborka szezon lenne?
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #22553 2017.09.13. 11:35

Micsu írta:Pjudajpaj sztoryhoz

mekkora ugy van megint abbol h szitokszokent niggerezik vki, de az miert nem problema mikor filmek es sorozatok es cikkek vannak tele hasonloval? Ekkora uborka szezon lenne?
miröl is van szo? nem lattam pjudajpaj kommentet itt mostanaban. csak nem követed?
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #22555 2017.09.13. 11:40

Micsu írta:Ennyike :)
"Okay, so I've left off the OS, keyboard, mouse, speakers, and display—you have those already, right?"

right...
Avatar
Micsu

Hozzászólás #22556 2017.09.13. 11:40

SlickAdam írta:miröl is van szo? nem lattam pjudajpaj kommentet itt mostanaban. csak nem követed?
jo ha lattam eletembe 2-3 videojat
Nem kell ahhoz kovetni h tele van a niggerezesevel a net, a firewatch fejlesztoje ki is fakadt, le akarja veteti azt a vidit amikor a jatekaval jatszik ez miatt, userek mar nyomjak is steamen minuszba a jatekot lol
Es ez is a pubg miatt van xd
Avatar
Micsu

Hozzászólás #22557 2017.09.13. 11:41

SlickAdam írta:"Okay, so I've left off the OS, keyboard, mouse, speakers, and display—you have those already, right?"

right...
latod, mar te is leirhatod ezt nyugodtan :)
Avatar
Moby

Hozzászólás #22558 2017.09.13. 11:42

Ez a kínai műanyag ez nevetséges. Öntetek kínában alut. NYOLC szájbabaszott dollár egy kiló alu. Ha cnc-vel kell maratni, akkor van valami fint munkadíj, de minden hulladékot újraolvasztanak. Vicc bazdmeg. Dárágább a műanyag, mert drágább hozzá a szerszám. Minden kínai geci telefon alu. Vagy üveg. Vagy amit akartok. Birkabőrrel behúz nekem a kínai üzem bármit egy dollárért. Százas darabszámban. Nem milliósban. Minden prémium termék kínában készül. És már kínai gyártók a trendszetterek lassan mindenben.
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #22559 2017.09.13. 11:45

Micsu írta:jo ha lattam eletembe 2-3 videojat
Nem kell ahhoz kovetni h tele van a niggerezesevel a net, a firewatch fejlesztoje ki is fakadt, le akarja veteti azt a vidit amikor a jatekaval jatszik ez miatt, userek mar nyomjak is steamen minuszba a jatekot lol
Es ez is a pubg miatt van xd
hat en nem futottam bele. :fejvakaras: amugy meg a niggerezes akkor fog veget erni, ha a niggerek felhagynak a niggerezessel. ök tartjak eletben a szlenget. ha Tony Touch Junior ugy nö fel az MTV mellett, hogy "niga-niga-niga-niga-niga-niga-pleeeaaase", akkor nem csoda, hogy nigazni fog. fogalma sincs mit jelent. kötöszó. ki az a rosa parks? nem mindegy? NIGGGA :falbav:
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára SlickAdam 2017.09.13. 11:46-kor.
Avatar
Moby

Hozzászólás #22560 2017.09.13. 11:45

DanielT írta:Neked most mid van?
Ugyanaz a P9. De száz másikat mondhatnék, ami lehetne a zsebemben. Imádom a mai telefonokat. Tökéletesek. Ha nálam van nem is tudom, hogy létezik. Ha nincs nálam, viszont én nem létezem.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #22561 2017.09.13. 11:55

Nigga témához: Nevetséges, hogy ez a szent szó, ez az N betűs KIMONDHATATLAN szó ekkora erővel van felruházva. A túltolt polkorrektség és a white guilt bullshit kvintesszenciája. Ez csak egy rohadt szó. Nem több, hagyjuk már a rabszolgaságra visszavezetett szarságot. Bitch please. Akarom mondani nigga please.

Jajj Pewdiepie KIMONDTA A SZÓT!!! KIMONDTA!!! AZONNAL HURCOLJUK MEG, BÖRTÖNBE VELE, VILÁGSZINTEN LEGYEN TÉMA!!! Idióták.
Avatar
donatus13

Hozzászólás #22562 2017.09.13. 11:56

Moby írta:Ez a kínai műanyag ez nevetséges. Öntetek kínában alut. NYOLC szájbabaszott dollár egy kiló alu. Ha cnc-vel kell maratni, akkor van valami fint munkadíj, de minden hulladékot újraolvasztanak. Vicc bazdmeg. Dárágább a műanyag, mert drágább hozzá a szerszám. Minden kínai geci telefon alu. Vagy üveg. Vagy amit akartok. Birkabőrrel behúz nekem a kínai üzem bármit egy dollárért. Százas darabszámban. Nem milliósban. Minden prémium termék kínában készül. És már kínai gyártók a trendszetterek lassan mindenben.

Sokan azt se tudják ,hogy Taiwanon van a világ legfejlettebb és legjobb minőségű elektronikai gyártása, meg azt sem ,hogy a mai biciklik vázát már kb csak ott készítik, a több milliós bringákét is. Persze jól kibasztunk magunkkal mert itt időközben eléggé lecsökkent a színvonal ezen a téren, és az árak is felmentek emellé. Na meg már alig ért hozzá valaki mert nincs hol megtanulni.
Mindeközben Kínában már jönnek a komolyabb fejlesztések és mi fogunk utánuk kullogni elég sok téren. Legalábbis most erre halad a tendencia. Meglátjuk mi sül ki belőle, az biztos, hogy túl jól nem járhatunk.
Avatar
donatus13

Hozzászólás #22563 2017.09.13. 12:00

DanielT írta:Nigga témához: Nevetséges, hogy ez a szent szó, ez az N betűs KIMONDHATATLAN szó ekkora erővel van felruházva. A túltolt polkorrektség és a white guilt bullshit kvintesszenciája. Ez csak egy rohadt szó. Nem több, hagyjuk már a rabszolgaságra visszavezetett szarságot. Bitch please. Akarom mondani nigga please.

Jajj Pewdiepie KIMONDTA A SZÓT!!! KIMONDTA!!! AZONNAL HURCOLJUK MEG, BÖRTÖNBE VELE, VILÁGSZINTEN LEGYEN TÉMA!!! Idióták.

Ez nem először van ám, múltkor is kapott már valamiért. Szánalmas amúgy a mai polkorrekt faszság amit a média csinál. Egy olyan szintű őrület amit kb felfogni sem lehet. Azt nem bírom megérteni, hogy, hogy a picsába jutottunk ide, hogy már kb csak ilyen szintű hírek vannak.
Avatar
deep

Hozzászólás #22564 2017.09.13. 12:32

Mekee írta:Ezt a mi mix-et el tudnám képzelni, mert jó néz ki, bár soha nem láttam még élőben, főleg a rendszert nemtudom milyen.
Xiaominak kb minden telefonja alu. 35k hufért is azt kapsz náluk. Valamint HETI rendszerességgel frissített, saját androidot,ami a hardverre van optimalizálva. Elmúltak ám azok az idők mikor csetlett botlott az android. Volt ilyen igen, de ma már tökéletesen használható. Nekem Redmi Note 3 van másfél éve, felháborítóan jó. 50k ma a note 4.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #22565 2017.09.13. 13:09

Moby írta:Ez a kínai műanyag ez nevetséges. Öntetek kínában alut. NYOLC szájbabaszott dollár egy kiló alu. Ha cnc-vel kell maratni, akkor van valami fint munkadíj, de minden hulladékot újraolvasztanak. Vicc bazdmeg. Dárágább a műanyag, mert drágább hozzá a szerszám. Minden kínai geci telefon alu. Vagy üveg. Vagy amit akartok. Birkabőrrel behúz nekem a kínai üzem bármit egy dollárért. Százas darabszámban. Nem milliósban. Minden prémium termék kínában készül. És már kínai gyártók a trendszetterek lassan mindenben.
sztem a prémium termékek pont nem ott készülnek ;)
egy videokártya meg egy telefon nem prémium termék, egy több milliós hangfal már az, és azt nem kínában készítik hál istennek
Avatar
Micsu

Hozzászólás #22566 2017.09.13. 13:12

donatus13 írta:Sokan azt se tudják ,hogy Taiwanon van a világ legfejlettebb és legjobb minőségű elektronikai gyártása, meg azt sem ,hogy a mai biciklik vázát már kb csak ott készítik, a több milliós bringákét is. Persze jól kibasztunk magunkkal mert itt időközben eléggé lecsökkent a színvonal ezen a téren, és az árak is felmentek emellé. Na meg már alig ért hozzá valaki mert nincs hol megtanulni.
Mindeközben Kínában már jönnek a komolyabb fejlesztések és mi fogunk utánuk kullogni elég sok téren. Legalábbis most erre halad a tendencia. Meglátjuk mi sül ki belőle, az biztos, hogy túl jól nem járhatunk.
kínának mind1 mennyi pénze van még most is az olcsó tömegtermelés a berögződés
a drága mágnesvasutat meg a többi elite cuccot meg mind nyugati mérnökök munkája, ők csak a pénzt teszik bele, sok közük nincs hozzá
Avatar
DanielT

Hozzászólás #22567 2017.09.13. 13:12

Micsu írta:sztem a prémium termékek pont nem ott készülnek ;)
egy videokártya meg egy telefon nem prémium termék, egy több milliós hangfal már az, és azt nem kínában készítik hál istennek
Tehát a dobozt nem kínában reszelik, de valszeg majdnem az összes benne lévő alkatrész+kábel ott készül... kb ez lehet a realitás.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #22568 2017.09.13. 13:17

DanielT írta:Tehát a dobozt nem kínában reszelik, de valszeg majdnem az összes benne lévő alkatrész+kábel ott készül... kb ez lehet a realitás.
amit ismerek premium hangfal esetén nem (egyébként se kell bele sok elektronika) ;) de pl egy bmwbe se kínából hozzák az elektronikát de 1000 példát mondhatnék még
Avatar
donatus13

Hozzászólás #22569 2017.09.13. 13:25

Micsu írta:sztem a prémium termékek pont nem ott készülnek ;)
egy videokártya meg egy telefon nem prémium termék, egy több milliós hangfal már az, és azt nem kínában készítik hál istennek

Igen csak az a baj tudod, hogy a prémium termék készítés 10-ed annyi bevételt termel, és 10-ed annyi embert foglalkoztat. Persze erre mindenki azt mondja, hogy robotok úgy is átvesznek mindent a gyártásnál, de talán jobb lenne ha itt is készülnének alaplapok meg egyéb cuccok nagyobb mennyiségben. Talán azon tudna nevelkedni fiatalabb generáció is ami tudja is tovább fejleszteni, na ez a rész maradt ki nálunk. Így majd most mindenben Kínára leszünk kényszerítve.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #22570 2017.09.13. 13:35

Ja a "műanyag kínai vacak" témához pl: Az új über iPhone hátlapja rendkívül egzotikus ÜVEG, míg pl a Mi Mix kerámia. Amit húszmilliószor nehezebb gyártani, de valahogy megoldották ezek a kacatgyárosok... akik az iPhone-t is csinálják ugye. Arról nem beszélve, hogy a speckó edisönnek egy darabból van a hátlap+oldala, ami igazi gyártástech rémálom lehet és messze az iPhone X szintje felett van.

Érdemes megnézni, 15 milliós RED kamera konfiggal felvéve, lehető legnagyobb felbontásban:

phpBB [media]
Avatar
Micsu

Hozzászólás #22571 2017.09.13. 13:42

a dizájnon még van mit javítani ;)
Avatar
DanielT

Hozzászólás #22572 2017.09.13. 13:46

Micsu írta:a dizájnon még van mit javítani ;)
He? Ez most komoly? Az iPhone 6-7-8 után? Azoknál ocsmányabb készüléket nem gyártott az ipar, amióta piacon vannak. Főleg a 6 persze, utána a 7, a 8-nál már nincs az antenna fugázás legalább, csak a nevetséges alsó, felső és oldalsó keretek.

Vagy az X után? Amibe BELÓG egy rohadt csík a kijelzőbe? Na ne szórakozzunk már...
Avatar
DanielT

Hozzászólás #22573 2017.09.13. 13:49

Majd a kínai Mate 10 rendet rak itten kérem szépen. Csak az ártól félek ott is.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #22574 2017.09.13. 13:56

DanielT írta:He? Ez most komoly? Az iPhone 6-7-8 után? Azoknál ocsmányabb készüléket nem gyártott az ipar, amióta piacon vannak. Főleg a 6 persze, utána a 7, a 8-nál már nincs az antenna fugázás legalább, csak a nevetséges alsó, felső és oldalsó keretek.

Vagy az X után? Amibe BELÓG egy rohadt csík a kijelzőbe? Na ne szórakozzunk már...
az szerintem szép, de az ára vicc
ez nem szép szerintem, se a menü, se az a kocka kerekítés
Avatar
Moby

Hozzászólás #22575 2017.09.13. 14:05

Micsu írta:amit ismerek premium hangfal esetén nem (egyébként se kell bele sok elektronika) ;) de pl egy bmwbe se kínából hozzák az elektronikát de 1000 példát mondhatnék még
Ismerek magyar céget, aki beszállít a bmw-nek (interior cuccokat). Kínában gyártat mindent, és magyar cégként szállítja be. Sok éves tapasztalataim alapján ma azt tudom mondani, hogy amit kínában IS le lehet gyártatni, azt kínában SOKKAL jobb minőségben, kicsit olcsóbban, és szinte mindig határidőre le lehet gyártatni. Erre az európai cégek képtelenek. A hazai cégek...hát az meg LOL. És nem a nagyipari gyártásról beszélek.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #22576 2017.09.13. 14:16

Moby írta:Ismerek magyar céget, aki beszállít a bmw-nek (interior cuccokat). Kínában gyártat mindent, és magyar cégként szállítja be. Sok éves tapasztalataim alapján ma azt tudom mondani, hogy amit kínában IS le lehet gyártatni, azt kínában SOKKAL jobb minőségben, kicsit olcsóbban, és szinte mindig határidőre le lehet gyártatni. Erre az európai cégek képtelenek. A hazai cégek...hát az meg LOL. És nem a nagyipari gyártásról beszélek.
az lehet hogy egykét fröccsöntött műanyagot ott gyártanak de ennyi bőven elég is onnan :) azért kíváncsi vagyok mit hoz a jövő mert már sokan Tajvant meg Indiát vizionálják új kínának mert nagyon drágul a munkaerő
Avatar
DanielT

Hozzászólás #22577 2017.09.13. 14:45

Moby írta:Ismerek magyar céget, aki beszállít a bmw-nek (interior cuccokat). Kínában gyártat mindent, és magyar cégként szállítja be. Sok éves tapasztalataim alapján ma azt tudom mondani, hogy amit kínában IS le lehet gyártatni, azt kínában SOKKAL jobb minőségben, kicsit olcsóbban, és szinte mindig határidőre le lehet gyártatni. Erre az európai cégek képtelenek. A hazai cégek...hát az meg LOL. És nem a nagyipari gyártásról beszélek.
Ja igen. Annyi történik a színfalak mögött, hogy ugye vannak EU szabályok, hogy X mennyiségű EU termék kell, hogy beépüljön egy EU-snak eladott termékbe, pl autó. És akkor történik az okosság, hogy legyártanak MINDENT kínában, alkatrészként idejön, legyen az akár 3 db összesen, itthon pedig a betanított munkás összeszereli = kész is a magyar, tehát EU-s termék, mehet rá a matrica.

Ultra bullshit hegyek mennek a területen, minden a szabályozás kijátszására. Mint amikor a PS2-t computerként adták el, mert más vámtarifa vonatkozott rá.
Avatar
Moby

Hozzászólás #22578 2017.09.13. 14:47

Micsu írta:az lehet hogy egykét fröccsöntött műanyagot ott gyártanak de ennyi bőven elég is onnan :) azért kíváncsi vagyok mit hoz a jövő mert már sokan Tajvant meg Indiát vizionálják új kínának mert nagyon drágul a munkaerő
Najó, neked a kínai termékekről annyi képed van, hogy van pólód a négytigrisből ;)
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #22579 2017.09.13. 14:49

DanielT írta:Vagy az X után? Amibe BELÓG egy rohadt csík a kijelzőbe? Na ne szórakozzunk már...
keszülek elejet közel 100% kijelzönek akarod. TE hova tetted volna a szenzorokat es kamerat? :nemtudom:
Avatar
Moby

Hozzászólás #22580 2017.09.13. 14:52

DanielT írta:Ja igen. Annyi történik a színfalak mögött, hogy ugye vannak EU szabályok, hogy X mennyiségű EU termék kell, hogy beépüljön egy EU-snak eladott termékbe, pl autó. És akkor történik az okosság, hogy legyártanak MINDENT kínában, alkatrészként idejön, legyen az akár 3 db összesen, itthon pedig a betanított munkás összeszereli = kész is a magyar, tehát EU-s termék, mehet rá a matrica.

Ultra bullshit hegyek mennek a területen, minden a szabályozás kijátszására. Mint amikor a PS2-t computerként adták el, mert más vámtarifa vonatkozott rá.
15 évvel ezelőtt még ruházati termékekkel is foglalkoztam. Teljesen elfogadott eljárás volt, hogy kihajózták távolkeletről az alapanyagot, a portugál kikötőben meg konténerben, meg a hajó beliben nagyüzemben hajtották a varrógépeket, és euba már a késztermék érkezett meg. Felcímkézve a márkás terméknek.
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #22581 2017.09.13. 15:22

DanielT írta:Ja a "műanyag kínai vacak" témához pl: Az új über iPhone hátlapja rendkívül egzotikus ÜVEG, míg pl a Mi Mix kerámia. Amit húszmilliószor nehezebb gyártani, de valahogy megoldották ezek a kacatgyárosok... akik az iPhone-t is csinálják ugye. Arról nem beszélve, hogy a speckó edisönnek egy darabból van a hátlap+oldala, ami igazi gyártástech rémálom lehet és messze az iPhone X szintje felett van.
Hagyjuk már a bullshitet! Tudjuk, hogy a 24 karátos aranykarika miatt tetszik ez, az iphone-on meg nincs cigó certified alkatrész. :banplz:
Avatar
Micsu

Hozzászólás #22582 2017.09.13. 15:25

Moby írta:Najó, neked a kínai termékekről annyi képed van, hogy van pólód a négytigrisből ;)
nincs onnan pólóm nyugi ;)
te neked se fog fogalmad lehet ha kínai termékről beszélsz ha már valami alapanyag onnan származik ;) vagy az összeszerelés, ilyen alapon az audi is magyar meg minden kínai
Avatar
arty

Hozzászólás #22583 2017.09.13. 15:33

DanielT írta:Nigga témához: Nevetséges, hogy ez a szent szó, ez az N betűs KIMONDHATATLAN szó ekkora erővel van felruházva. A túltolt polkorrektség és a white guilt bullshit kvintesszenciája. Ez csak egy rohadt szó. Nem több, hagyjuk már a rabszolgaságra visszavezetett szarságot. Bitch please. Akarom mondani nigga please.

Jajj Pewdiepie KIMONDTA A SZÓT!!! KIMONDTA!!! AZONNAL HURCOLJUK MEG, BÖRTÖNBE VELE, VILÁGSZINTEN LEGYEN TÉMA!!! Idióták.
szövegkörnyezettől függ. nekem van amikor sok.
pl
"nem csak utálom ha nyomatják a pofámba mindig a nigákat ^^ ha nem tűnt fel se a japánokkal senki másokkal nincs gondom:)"
"pontosan.meg megint kaptunk egy szar karaktert csak most bantu néger mert ugye ubi nagyon rákapott a nigákra wacs dicks kettő pl"
emiatt én pl már beszóltam az elkövetőnek, mert számomra ez már rasszizmus (hazug-pew szerintem csak szlengként használta, ott szvsz nincs gáz. de lehet h ha fekete lennék, zavarna. nemtom.)
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #22584 2017.09.13. 15:36

arty írta:szövegkörnyezettől függ. nekem van amikor sok.
pl
"nem csak utálom ha nyomatják a pofámba mindig a nigákat ^^ ha nem tűnt fel se a japánokkal senki másokkal nincs gondom:)"
"pontosan.meg megint kaptunk egy szar karaktert csak most bantu néger mert ugye ubi nagyon rákapott a nigákra wacs dicks kettő pl"
emiatt én pl már beszóltam az elkövetőnek, mert számomra ez már rasszizmus (hazug-pew szerintem csak szlengként használta, ott szvsz nincs gáz. de lehet h ha fekete lennék, zavarna. nemtom.)
tipp: Ulthane? :D
tuti erre kel reggel:
Spoiler
phpBB [media]
Avatar
DanielT

Hozzászólás #22585 2017.09.13. 15:52

arty írta:szövegkörnyezettől függ. nekem van amikor sok.
pl
"nem csak utálom ha nyomatják a pofámba mindig a nigákat ^^ ha nem tűnt fel se a japánokkal senki másokkal nincs gondom:)"
"pontosan.meg megint kaptunk egy szar karaktert csak most bantu néger mert ugye ubi nagyon rákapott a nigákra wacs dicks kettő pl"
emiatt én pl már beszóltam az elkövetőnek, mert számomra ez már rasszizmus (hazug-pew szerintem csak szlengként használta, ott szvsz nincs gáz. de lehet h ha fekete lennék, zavarna. nemtom.)
Ja, ez már inkább rasszista szöveg, de akkor is az lenne, ha nem niggát mond, hanem fekete bőrű állampolgárt.

Pewdiepie PUBG közben próbált eltalálni valakit és iszonyatosan szenvedett, majd idegből nyomott egy "apicsábamá hát nyugodjámále nigga" szintű dumát, erre kitört az agyahalott apokalipszis.
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #22586 2017.09.13. 15:55

DanielT írta:Ja, ez már inkább rasszista szöveg, de akkor is az lenne, ha nem niggát mond, hanem fekete bőrű állampolgárt.

Pewdiepie PUBG közben próbált eltalálni valakit és iszonyatosan szenvedett, majd idegből nyomott egy "apicsábamá hát nyugodjámále nigga" szintű dumát, erre kitört az agyahalott apokalipszis.
megneztem fel szemmel, 1-2 mp-el kesöbb mond valami olyat, hogy "nem ugy ertettem". lehet felrehallottam.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #22587 2017.09.13. 16:00

phpBB [media]


ilyenkor hol volt a sok jogvédő seggfej?
Avatar
DanielT

Hozzászólás #22588 2017.09.13. 16:13

Hm. R380 leforrasztotta magáról a hűtőt! :DDD

Kép
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #22589 2017.09.13. 17:26

Pjúdipájhoz nem tudok hozzászólni, mert csak a közszolgálatit nézem, azt is a Spektrumon.
phpBB [media]
Avatar
DanielT

Hozzászólás #22590 2017.09.13. 18:38

SlickAdam írta:keszülek elejet közel 100% kijelzönek akarod. TE hova tetted volna a szenzorokat es kamerat? :nemtudom:
Picsabonyolult lett volna!

Kép
Avatar
Micsu

Hozzászólás #22591 2017.09.13. 18:44

biztos volt valami indoka amiért belelóg
Avatar
DanielT

Hozzászólás #22592 2017.09.13. 18:48

Eleve ölni tudnék a képernyő sarkainak lekerekítésétől, de a hab a szartortán ez a csodás belógó valami. Hiszen hogyan máshogy lehetne élvezni a KONTENTOT, mint ezzel a hasznos kiegészítéssel!

Kép
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #22593 2017.09.13. 18:50

DanielT írta:Picsabonyolult lett volna!
igy csak 50%-al lett volna menöbb, mint az uj Galaxy.
amugy meg: ha ugy rakja ki a videot, hogy a szenzoroknal egy savban fekete csikot hagy, akkor kb ugyanazt kapod, mint ha eleve vegig csik lenne felül, nem? a berakott kepen a jobb oldali masina magasabb...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára SlickAdam 2017.09.13. 18:51-kor.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #22594 2017.09.13. 18:51

Micsu írta:biztos volt valami indoka amiért belelóg
Annak is volt, amiért nincs jack aljzat, meg annak is, amiért az iPhone az egyetlen olyan készülék a világon, aminek saját, semmivel nem kompatibilis töltőkábele van. Meg annak is, hogy az iPhone 8 ugyanolyan trágya screen+body ratio, mint az elődjében és annak az elődjében. És még sok minden másnak is. Csakhogy ezek az okok nem annyira érdekesek a user szempontjából, akit szárazon b@sznak meg velük.
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #22595 2017.09.13. 18:52

engem inkabb a lekerekitett megjelenes zavar. ranezel es a legelsö iPhone ugrik be rola. de hat kell "fejlesztesi" lehetöseg a következö verziohoz... :)
Avatar
DanielT

Hozzászólás #22596 2017.09.13. 18:54

SlickAdam írta:igy csak 50%-al lett volna menöbb, mint az uj Galaxy.
amugy meg: ha ugy rakja ki a videot, hogy a szenzoroknal egy savban fekete csikot hagy, akkor kb ugyanazt kapod, mint ha eleve vegig csik lenne felül, nem? a berakott kepen a jobb oldali masina magasabb...
Hát azon ne akadj fent, hogy magasabb, nem az a lényeg. Szerintem egy hatalmas faszság a belógó cucc, az app fejlesztőknek is. Mi haszna annak a pár nyomorult pixel helynek? Semmi. Az értesítő sávomon most is 85x több hasznos információ van, ezen meg nézheted az akksit meg az órát! FÁKKJEEEE!

Nyomorult állatok.
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #22597 2017.09.13. 19:02

DanielT írta:Hát azon ne akadj fent, hogy magasabb, nem az a lényeg. Szerintem egy hatalmas faszság a belógó cucc, az app fejlesztőknek is. Mi haszna annak a pár nyomorult pixel helynek? Semmi. Az értesítő sávomon most is 85x több hasznos információ van, ezen meg nézheted az akksit meg az órát! FÁKKJEEEE!

Nyomorult állatok.
vegülis semmin se kene fennakadnunk, hiszen ugyse veszünk ilyet.:D haha
erdekesseg inkabb, holnapra el is felejtem es amugyis leszarom. majd 2-3 ev mulva lesz erdekes, hogy hova jut.

wireless töltes meg a faszom, az! donatus (ha jol emlekszem ö kerdezte) multkori wireless töltös eger kerdese utan beleastam magam kicsit az EMF temaba es jelenleg ott tartok, hogy kicsi valaszt el attol, hogy kinyissam az ablakot es kibasszak minden elektro kütyüt. föleg a fejem felett diszelgö uj SMART füstjelzöt (köcsög angol toronyhaz lebeny...), ami 24/7 sugaroz, de azt se tudom minek, mert a receivert nem talaltam meg a lepcsöhazban se, pedig lemasztam a 8. emeletig, hatha sok szintenkent van egy. 2020-tol KÖTELEZÖ lesz a SMART aramolvaso is. mehhh. megdöglünk. de komolyan. es ez nem hipszter greenpeace bullshit, tenyleg ott a sok EZER tanulmany az EMF-röl. nem csoda, hogy a kurva méhek 70%-a is eltünt az uccso par evben. tudtatok? nem, mi? nelkülük vegünk.

minnya kivetem magam :D

Take Back Your Power Final Cut-ot lattatok? erdemes megnezni, erdekes, hogy ezek utan idiota europaiak is alairtak ezt a szennyet. föleg a masodik fele erdekes, az egeszsegügyi dolgok (persze ez csak 1 EMF szignal a sok csillio közül). most ingyen nezhetö Mercola oldalan: itten-e
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára SlickAdam 2017.09.13. 19:06-kor.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #22598 2017.09.13. 19:03

DanielT írta:Annak is volt, amiért nincs jack aljzat, meg annak is, amiért az iPhone az egyetlen olyan készülék a világon, aminek saját, semmivel nem kompatibilis töltőkábele van. Meg annak is, hogy az iPhone 8 ugyanolyan trágya screen+body ratio, mint az elődjében és annak az elődjében. És még sok minden másnak is. Csakhogy ezek az okok nem annyira érdekesek a user szempontjából, akit szárazon b@sznak meg velük.
jó de amikről te beszélsz az volt az oka hogy lehúzzák a parasztot, de ez miért volt? ettől nem fognak többet eladni
Avatar
DanielT

Hozzászólás #22599 2017.09.13. 19:06

Tessék, itt egy értelmes értesítési sáv. Rápillantok és látom, hogy

- Van egy Viber üzenetem, sőt a képet is, hogy kitől
- Fut a podcast appom, pauzálva, de lehúzva a sávot ott a player
- Van egy megosztásra váró screenshotom, amit az elmúlt pár másodpercben készítettem, a sávot lehúzva instant mehetne a share
- Van egy olvasatlan mailem, a színből és kezdőbetűből azt is látom, hogy kitől
- Rezgőre van állítva a telefon
- Van aktív ébresztőm
- Fut az adblocker

És ezek után jön az, amit az ájfónTEN kirak arra a fika helyre. Semmi belógó baromság nem kell ahhoz, hogy a felhasználónak rengeteg hasznos infót adjanak, egyetlen pillantásra, bármilyen appból, bármikor. SZÁNALMAS HULLADÉK.

Kép
Avatar
DanielT

Hozzászólás #22600 2017.09.13. 19:08

Micsu írta:jó de amikről te beszélsz az volt az oka hogy lehúzzák a parasztot, de ez miért volt? ettől nem fognak többet eladni
Azért mert valamelyik fasz kitalálta. Hogy majd erről felismerhető lesz. Meg ez így menő. Ettől a cégtől bármi kitelik, az utolsó szempont a user.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #22601 2017.09.13. 19:11

pedig ennek csak akkor van értelme ha tényleg muszáj volt
Avatar
DanielT

Hozzászólás #22602 2017.09.13. 19:14

Micsu írta:pedig ennek csak akkor van értelme ha tényleg muszáj volt
Nem volt az és nincs értelme. Persze normális és hasznos dolog úgyse került volna a fenti sávra, tehát olyan mindegy. Így legalább szétcsesz mást is egy füst alatt! Apple. :eljen:
Avatar
Moby

Hozzászólás #22603 2017.09.13. 19:52

Micsu írta:pedig ennek csak akkor van értelme ha tényleg muszáj volt
Ja. Mert azon rettenetesen ledöbbennénk ha kiderülne, hogy nemhogy nemvolt muszáj, de ebből következően értelme sincs :vigyor:
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #22604 2017.09.13. 20:06

Micsu írta:Zó te egyáltalán játszottad vmelyik részt? ha nem akkor hajrá, pazarlod itt az időd ilyen mkra :)
Csak az első résszel játszottam, de nem végig, mert mindig szívtam vele XP-n, sokat panaszkodtam miatta a leáldban is. Ezért nem is kerültek sorra a későbbiek, de a New Vegasból az eredetibb csapat miatt tiszteletből előrendeltem annak idején a CE-t. A GOG-os verzió már problémamentesnek tűnik, de annak nem ugrottam még neki, pedig a régi mentéseimet is simán viszi. Semminemváltozott.

Jut eszembe, a jelek szerint az összes régi játékomnál (pl. BG, Rites of War) megoldódott a futtatási probléma, kiderült, hogy a tűzfalon kell kiengedni őket, hogy ne fogadjon fekete képernyő. Csak tudnám, hogy akkor miért nem szól a tűzfal, és egyik napról a másikra miért köt bele a tűzfal abba a 20 éves játékba, amibe korábban, nem.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #22605 2017.09.13. 20:09

Mekee írta:Biztos a droid is sokat változott, de az a tény, hogy az alap rendszert ráhuzzák millio hw-re mindig több bajt csinálhat, és csinál is..
Ja, rendszeresen tapasztalom, hogy a PC-s játékok bugosabbak a PS3-asoknál. Ja nem, egy grammal sem teljesítenek rosszabbul. De legalább ott a közösségi javítás lehetősége is pluszba - mint Androidon.

Na nem mintha nagyon érne két különböző játékot összehasonlítani, de a PC-s Max Payne 3-ban például pontosan ugyanazon bug miatt kellett egyszer töltenem, mint az UC2-ben. Csak az UC2 mellette még le is fagyasztotta egyszer a PS3-at, az MP3 viszont megkímélte a PC-met
Avatar
DanielT

Hozzászólás #22606 2017.09.13. 20:23

Zóanagyvarázsló írta:az MP3 viszont megkímélte a PC-met
Valszeg soha nem lesz rá jobb alkalom, hogy megemlékezzek és elmeséljem, hogy az én pécémet sajnos nem kímélte az MP3... ;( Le kellett vennem mono-ba az AMD 486-oson, hogy ne szaggasson a Winamp.

Bezzeg a mai fiatalok... nem tudják milyen jó dolguk van. Egy MP3 fektette a gépet. Padlóra. 128kbites volt max.

Ja, meg amikor cd-t akartam rippelni és nem volt akkora a vinyóm, hogy ráférjen az album, mert a wav-ot legalább vitte... áh...
Avatar
Micsu

Hozzászólás #22607 2017.09.13. 20:27

DanielT írta:Valszeg soha nem lesz rá jobb alkalom, hogy megemlékezzek és elmeséljem, hogy az én pécémet sajnos nem kímélte az MP3... ;( Le kellett vennem mono-ba az AMD 486-oson, hogy ne szaggasson a Winamp.

Bezzeg a mai fiatalok... nem tudják milyen jó dolguk van. Egy MP3 fektette a gépet. Padlóra. 128kbites volt max.

Ja, meg amikor cd-t akartam rippelni és nem volt akkora a vinyóm, hogy ráférjen az album, mert a wav-ot legalább vitte... áh...
dehát ez jó nagy user error (AMD) :mf2:
nahát nekem is volt mellékvágány anno, cyrex proci, azóta csak intel vettem :DASD:AD:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #22608 2017.09.13. 20:33

Micsu írta:dehát ez jó nagy user error (AMD) :mf2:
nahát nekem is volt mellékvágány anno, cyrex proci, azóta csak intel vettem :DASD:AD:
Halmozottan hátrányos helyzetű voltam, mert az AMD után jött a Cyrix. Esküszöm lassabb volt az a rohadás, pedig a megaherC meg a többi szám az nagyon szép volt a "dobozon".

Doboz persze nem volt, mert használtan vettem.
Avatar
arty

Hozzászólás #22609 2017.09.13. 20:54

DanielT írta:Valszeg soha nem lesz rá jobb alkalom, hogy megemlékezzek és elmeséljem, hogy az én pécémet sajnos nem kímélte az MP3... ;( Le kellett vennem mono-ba az AMD 486-oson, hogy ne szaggasson a Winamp.
Bezzeg a mai fiatalok... nem tudják milyen jó dolguk van. Egy MP3 fektette a gépet. Padlóra. 128kbites volt max.
Ja, meg amikor cd-t akartam rippelni és nem volt akkora a vinyóm, hogy ráférjen az album, mert a wav-ot legalább vitte... áh...
486on winamp?! te szerencsétlen!
ezért van rossz híre a pécének, minden rohadt usererrorért a platformot okolja a sok laikus! :(

https://en.wikipedia.org/wiki/WinPlay3
aki nem ezzel tolta anno, az egy lúzer volt! 486@100on - bár éppcsak! - képes volt sztereoban lejátszani az mp3at, ráadásul minőségben is kettéharapott mindent és bármit!
jahogy az mp3 megalkotói készítették... noigen, 20 éve is igaz volt: cipőt a cipőboltból! #semmiseváltozott

Spoiler
okébazmeg, tekerni PONT nem lehetett benne, naés?! nem azért indítasz el egy számot, hogy meghallgasd?! :mf1:
Avatar
arty

Hozzászólás #22610 2017.09.13. 20:55

Micsu írta:dehát ez jó nagy user error (AMD) :mf2:
nahát nekem is volt mellékvágány anno, cyrex proci, azóta csak intel vettem :DASD:AD:
jahogy soha életedben nem volt amd procid. ez mindenképp növeli a véleményed súlyát a cégről :D

Vissza: “Leáldozott.hu”