A PC-s játékoknak leáldozott

A Leáldtopik új otthona
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #21771 2017.08.14. 22:57

Micsu írta:http://www.pcgamer.com/what-was-the-first-pc-game-you-played/

nekem az lhx vagy a pop volt réges régen még unokatesóm gépén
Én meg nem tudom. Szerintem sulis gépen valami noname sci-fi FPS. Felváltva játszottuk, menet közben szálltam be, akkor sem tudtam a címét. Szintén sulis gépen a C64-es csonka verzióból már jó ismerős Golden Axe volt talán az első, aminek tudom a címét is.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #21772 2017.08.14. 23:11

Mekee írta:Deadlight ingyé gog-on. Érdemes foglalkozni vele?
Nem a DC-vel, hanem a simával játszottam még. Az jól néz ki, végig lehet futni a párórás zombis sztorit, ha fogékony vagy az ilyesmire, de spanyolviasz nincs benne. A játékmenet azért nem nagy was ist das, az ugrabugra és a fejtörők is eléggé belépő szintűek, és újdonságot sem hoznak. Hangulatfüggően megérheti azt a pár órát, mert nem rossz, de alapvetően kihagyható. Legnehezebb nehézségi szinten más befejezést ad, csak úgy lesz teljes a sztori. Na jó, ez nem igaz, a YouTube is tudja.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #21773 2017.08.15. 09:11

Micsu írta:http://www.pcgamer.com/what-was-the-first-pc-game-you-played/

nekem az lhx vagy a pop volt réges régen még unokatesóm gépén
Jó kérdés, nemtom. Viszont arra emlékszem, hogy egy mini kiállításon a városunkban az egyik gépen ment a Wolfenstein, akkor láttam először FPS-t, ami több okból is természetes volt. Alig vártam, hogy sorra kerüljek és kipróbáljam ezt a hihetetlen csodát... és akkor sorra kerültem... .... .... és mentem bele a falba egyenesen. Aztán talán hátra. És megtaláltam a lövés gombot, majd lőttem a falat, aminek nekimentem egyenesen. Majd (talááán) egyszer sikerült körbefordulnom és utána megint egyenesen fal.

Ééééééééééés ennyi volt, átadtam a helyem, mert ennyire fogalmam se volt, hogyan kell irányítani. :DDD Azé' később megtanultam ám! :nezze:

szerk: Ja és már ettől az etaptól is rosszul lettem/szédültem, azért is adtam fel ilyen rohadt gyorsan.
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #21774 2017.08.15. 09:39

Micsu írta:http://www.pcgamer.com/what-was-the-first-pc-game-you-played/

nekem az lhx vagy a pop volt réges régen még unokatesóm gépén
Talán a Dos-os Mario a suliban.
phpBB [media]
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #21775 2017.08.15. 10:07

DanielT írta:Ééééééééééés ennyi volt, átadtam a helyem, mert ennyire fogalmam se volt, hogyan kell irányítani. :DDD Azé' később megtanultam ám! :nezze:
De az Overwatchra elfelejtetted :fogmosas:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #21776 2017.08.15. 10:30

Zóanagyvarázsló írta:De az Overwatchra elfelejtetted :fogmosas:
Szerintem egész jól snipeoltam a nyilakkal. :P Mármint a nyíl gombokkal.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #21777 2017.08.15. 10:32

Arty meg addig várt a VGA vásárlással, amíg meg tudta venni az EGYETLEN kártyát, ami rosszabb ár/frém arányban, mint az új AMD cuccok.

Hát hiába, egy igazi Vídia fanboj kitart az elvei mellett! :banplz:

Kép
Avatar
DanielT

Hozzászólás #21778 2017.08.15. 10:35

"Overclocking simply does not work on AMD's press driver. No matter what setting was chosen, the actual frequencies did not change. Apparently, nobody tested overclocking before declaring the driver ready to give to the press."

De majd az új driverek! Az új BIOS! Az új... MAJD AZ!!!!!!!

Egyébként most nézek pár tesztet és azt látom pl a techpowerupnál (is), mint ami a Nintendo játékok tesztjénél van. Az írók rettegnek az agyhalott rajongói hordák rohamától és felpontozzák inkább, abból nem lesz baj.

Pl Techpowerup

Ugyanannyiba kerül a Vega 64 mint a 1080, csak sokkal többet fogyaszt, hangosabb, forró, putribb a szofrver, nincs tuning, stb stb.

Ezt le is írják az összefoglalóban, majd a végén rácsapják a: HIGHLY RECOMMENDED plecsnit. Ki a picsának ajánlott ez erősen? Aki nem akar korszerűbb és jobb kártyát venni ugyanennyiért?!?
Avatar
DanielT

Hozzászólás #21779 2017.08.15. 10:47

Ja és annyira jó a #NÓGÁNY jegyében az, hogy minden másik kártya egy csík mindig, itt meg van több BIOS, több profil, stb.

Gusztusos és életszerű ezeknek a használata! :eljen:
Avatar
Micsu

Hozzászólás #21780 2017.08.15. 11:38

Odaert a borond :)
Avatar
deep

Hozzászólás #21781 2017.08.15. 11:47

Micsu írta:http://www.pcgamer.com/what-was-the-first-pc-game-you-played/

nekem az lhx vagy a pop volt réges régen még unokatesóm gépén
Nekem a Ski meg az észkerék volt az első ált. isk. 6-7 osztály körül. Vagy talán még előtte a pop egy hercules monitoron egy havernál. Nem tudom biztosan. Mindenesetre a snes mellett nagyon béna volt, arra emlékszem.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #21782 2017.08.15. 12:09

deep írta:Nekem a Ski meg az észkerék volt az első ált. isk. 6-7 osztály körül. Vagy talán még előtte a pop egy hercules monitoron egy havernál. Nem tudom biztosan. Mindenesetre a snes mellett nagyon béna volt, arra emlékszem.
6. osztalyos koromban mar doomoztunk 486sxen (94), svga monitorral, akkoriban minden bena vt ahhoz kepest :)
Avatar
DanielT

Hozzászólás #21783 2017.08.15. 12:21

Micsu írta:6. osztalyos koromban mar doomoztunk 486sxen (94), svga monitorral, akkoriban minden bena vt ahhoz kepest :)
Ok, de a plarformerek és a többi exkluzív beatemup stb szénné alázták a pécé kínálatot, grafikában is. Tehát minden béna volt, ami FPS, csak nem is létezett "minden".
Avatar
Micsu

Hozzászólás #21784 2017.08.15. 13:05

Tenyleg szepek vtak ezek a side scroll cuccok de azert pcre is ami volt mint pl mortal kombat, nem volt szarabb mint snesen (megadriveon okadek volt a 3om, nameg a kontrollerjen se vt annyi gomb mint amennyit hasznalni kellett
Nameg pcre full nyitott vilagu cuccok voltak, simulatorok, fpsek, nfs ami megint csak pcn volt az op, sorolhatnam meg
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #21785 2017.08.15. 13:31

Micsu írta:Tenyleg szepek vtak ezek a side scroll cuccok de azert pcre is ami volt mint pl mortal kombat, nem volt szarabb mint snesen (megadriveon okadek volt a 3om, nameg a kontrollerjen se vt annyi gomb mint amennyit hasznalni kellett
Nameg pcre full nyitott vilagu cuccok voltak, simulatorok, fpsek, nfs ami megint csak pcn volt az op, sorolhatnam meg
A Doom évében (1993) jelent meg az X-Wing, a Day of the Tentacle, a Sam and Max Hit The Road, a Gabriel Knight: Sins of the Fathers, a Master of Orion, a Myst (konzolos megjelenéssel a PlayStationig vártak vele). 1994-ben pedig többek között a Doom II, WarCraft: Orcs & Humans, a System Shock, az X-COM, a Jagged Alliance, a Wing Commander III (3DO-ra és PS1-re jött később)vagy a TIE Fighter is, de sokáig lehetne soorlni.

Volt köztük pár szép és modern cucc is, amellett, hogy nagyrészt exkluzív klasszikusokról van szó. Ugyanakkor a technikai csoda Doom is máig 35 fps gyárilag (source porttal meg több) nem az 50/60-at célozták, mint egy rakat konzolos játékban. A szintén a korhoz tartozó Earthworm Jim DOS-os verziója is eléggé inferior volt teljesítményre. Kár, hogy a HD nem jött belőle PC-re, mert ez 2009-ben sajnos nem volt alap. Semminemváltozott.
Avatar
Botond

Hozzászólás #21786 2017.08.15. 14:40

Micsu írta:6. osztalyos koromban mar doomoztunk 486sxen (94), svga monitorral, akkoriban minden bena vt ahhoz kepest :)
Nem 1994, de 1997 visszatér. Jön az aoe1 remaster is! Eladtam a komplett dobozos játék gyűjteményem, összesen 4 dobozt tartottam meg, sc+broodwar és aoe1+kieg dobozokat, sc1 remaster már kint, de jön az aoe1 remaster is!
Avatar
Botond

Hozzászólás #21787 2017.08.15. 14:42

Zóanagyvarázsló írta:A Doom évében (1993) jelent meg az X-Wing, a Day of the Tentacle, a Sam and Max Hit The Road, a Gabriel Knight: Sins of the Fathers, a Master of Orion, a Myst (konzolos megjelenéssel a PlayStationig vártak vele). 1994-ben pedig többek között a Doom II, WarCraft: Orcs & Humans, a System Shock, az X-COM, a Jagged Alliance, a Wing Commander III (3DO-ra és PS1-re jött később)vagy a TIE Fighter is, de sokáig lehetne soorlni.

Volt köztük pár szép és modern cucc is, amellett, hogy nagyrészt exkluzív klasszikusokról van szó. Ugyanakkor a technikai csoda Doom is máig 35 fps gyárilag (source porttal meg több) nem az 50/60-at célozták, mint egy rakat konzolos játékban. A szintén a korhoz tartozó Earthworm Jim DOS-os verziója is eléggé inferior volt teljesítményre. Kár, hogy a HD nem jött belőle PC-re, mert ez 2009-ben sajnos nem volt alap. Semminemváltozott.
93ban kaptam az első PCm (jókis 486dx2), és akkoriban ha jól emlékszem dott az már tényleg pörgött, de dune2 uralta a mindennapokat! Pár egyéb cucc biztos pörgött, de dune2 volt orrvérzésig, volt olyan map amikkel napokig elvoltunk haverokkal, lépésről lépésre tolva a csatárláncot. :)
Avatar
Necro

Hozzászólás #21788 2017.08.15. 14:50

C64-en ment Boulder Dash meg Wizard of Wor 88 körül (óvodás voltam). A C64-es lemezeim azóta is megvannak image-ek formájában, mert egy haverom apja mocskolt valami kábelt 96 körül amivel lementették őket.
A doomot mozgásban egy szabadtéri színpados esemény körül láttam, érdekes meg menő volt, de annyira nem ütött meg.
A legnagyobb hatással szerintem az volt amikor láttam mozgásban a Dune2-t már otthon (a stílusról sem tudtam addig), illetve amikor iskolában a C16-osokkal telerakott gépteremben megmutatták a 2 IBM PC-t SVGA monitorral, a képernyőn pedig egy színes világtérkép volt addig sosem látott felbontással.
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #21789 2017.08.15. 15:20

Moby írta:Tehát megvennél egy kicsitszarabb, kicsitdrágább, sokkaltöbbetfogyasztó kártyát, csak azért, mert az egyik szarhűtéses kicsit jobb, mint a másik szarhűtéses? Viszont eladtad azt, amelyik agyonbassza mindenben mindkettőt?
Tőlem mehet! :banplz:
en nem veszek ilyet, csak irom, no... következö kartyam 1170 lesz.
Avatar
Moby

Hozzászólás #21790 2017.08.15. 15:30

SlickAdam írta:en nem veszek ilyet, csak irom, no... következö kartyam 1170 lesz.
Kár. Pedig a közölt árak a bevezetési időszakra vonatkoztak, egyébként a vegág mostantól 100 dollárral drágábbak a közéttet árakhoz képest.
Még jó, hogy vannak ezek a forradalmárok, akik megmentik a népet a multiktól, meg a háttérhatalomtól! :eljen:
Az OcUK mindenesetre már mosakszik. Lassan artynak is el kéne kezdenie :)

/* bevezetési időszak= amikor még nem lehetett kapni a kártyát. Tehát az AMD olyan árakat közölt, amennyiért soha nem lehetett megvenni, ellenben az árak usákban 100 dodóval, uk-ben 100 fonttal drágábbak a közölthöz képest. Egyébként tökre megértem az AMD-t. Ők nem tehetnek arról, hogy a vásárlók nem voltak elég gyorsak! :banplz:
Avatar
Micsu

Hozzászólás #21791 2017.08.15. 15:55

Feltettem ujra a win10et, mondom felteszem a scptoolkitet a kontrollernek, vmit nagyon elbaszott mert se egerem, se billentyuzetem, most mi a faszt csinaljak?
Friss install vt tegnap ergo nincs a winnek regebbi verzioja
Avatar
DanielT

Hozzászólás #21792 2017.08.15. 15:56

Micsu írta:Feltettem ijra a win10et, mondom felteszem a scptoolkotet a kontrollernek, vmit nagyon elbaszott mert se egerem, se billentyuzetem, most mo a faszt csinaljak?
Friss install vt tegnap ergo nincs a wimm regebbi verzioja
Rendelj egy Bone kontrollert. (se nem szarkazmus, se nem vicc, őszinte jótanács)
Avatar
Micsu

Hozzászólás #21793 2017.08.15. 16:00

ahhoz milyen segedprogi kell?
Avatar
Moby

Hozzászólás #21794 2017.08.15. 16:02

Micsu írta:ahhoz milyen segedprogi kell?
Kezek.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #21795 2017.08.15. 16:04

Én pedig hamarosan valóra váltom egy vagy 20 éves álmomat:

Játszani fogok a Bad Mojo -val. Annak idején nem sikerült elindítani, vagy karcos volt a lemez, vagy csak simán nem futott valamiért, de rengeteget küzdöttem vele.

Az újságban volt róla pár kép és egyszerűen lenyűgözött, ahogy kinézett. Persze már tudom, hogy csak fotók voltak a hátterek, de akkoriban ez maga volt a csoda ígérete, amit nem tudtam átélni. Na most jön le a GOG-os warezdemó, a sorsa meg később majd eldől vásárlást illetően.

Kép
Avatar
DanielT

Hozzászólás #21796 2017.08.15. 16:05

Moby írta:Kezek.
Én simán be tudom kapcsolni az orrommal is, bár való igaz, hogy a játékélmény úgy jelentősen csorbul. De a setup megvan vele.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #21797 2017.08.15. 16:50

Win10 tegnap delutani allapotanak helyreallitasa, persze mehet

Fekete kepernyo kurzorral

Mi a faszomnak ez a funkcio ha nem mukodik, 10 eve is ua hanyadek vt
Avatar
DanielT

Hozzászólás #21798 2017.08.15. 18:06

B3sz@rás hol tartanak már megint az olcsó gyártók! Keretnélküli, 200 dolcsi.

phpBB [media]
Avatar
donatus13

Hozzászólás #21799 2017.08.15. 19:45

DanielT írta:B3sz@rás hol tartanak már megint az olcsó gyártók! Keretnélküli, 200 dolcsi.

Én is elégedett vagyok nagyon a Xiaomival. De elvileg a héten jön a kolléga one plus 5 telója. Arra is kíváncsi vagyok milyen lesz, elvileg az eléggé "superior" cucc a kategóriájában.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #21800 2017.08.15. 19:57

donatus13 írta:Én is elégedett vagyok nagyon a Xiaomival. De elvileg a héten jön a kolléga one plus 5 telója. Arra is kíváncsi vagyok milyen lesz, elvileg az eléggé "superior" cucc a kategóriájában.
Az egy semmi extra lófax.

szerk: Illetve egy iPhone másolat, szal' végtelen mennyiségben és mértékben bekaphatja a Oneplus.
Avatar
Mekee

Hozzászólás #21801 2017.08.15. 20:25

DanielT írta:B3sz@rás hol tartanak már megint az olcsó gyártók! Keretnélküli, 200 dolcsi.

phpBB [media]
Há azé keretnélkülinek hivni elég tulzás, plusz ezek az idiota elnevezésű ismeretlen márkák, hát...
Avatar
donatus13

Hozzászólás #21802 2017.08.15. 21:13

Mekee írta:Há azé keretnélkülinek hivni elég tulzás, plusz ezek az idiota elnevezésű ismeretlen márkák, hát...

Nézd, igazából te is tudod mind 1 mi van ráírva, ha jó az egész kompletten, akkor megéri, főleg ha az ára is kedvező nagyon. Ha belegondolunk az Apple se egy nagy név úgy magában :)
Avatar
Mekee

Hozzászólás #21803 2017.08.15. 21:46

donatus13 írta:Nézd, igazából te is tudod mind 1 mi van ráírva, ha jó az egész kompletten, akkor megéri, főleg ha az ára is kedvező nagyon. Ha belegondolunk az Apple se egy nagy név úgy magában :)
Igen. Persze, a valoság meg az, hogy a bejáratott neveket veszik, hacsak nem lesz valami uj kiemelkedő valamiben. No ez semmiben nem az. Ugy néz ki mint egy pár éves samsung, bennevan minden ami manapság mindenben (nagykijelző, duplakamera, ujjlenyomat szkenner) aztán ennyi. Gondolom hw is a szokásos mai androidos divat szerinti 32terra ram meg 56 magos 200csigahercen futo proci.
Én semmi olyat nem látok benne amiért ezt venném, az meg hogy olcsobb az egy dolog, pont itt volt vita arrol hogy nemlesz valami elfogadhato attol mert olcso, na itt is igaz. A terméket nézzük ne az árat. No mármist ha odateszem egy mi mix mellé, akkorhát... nincs kérdés
Avatar
Micsu

Hozzászólás #21804 2017.08.15. 22:30

Moby írta:Kezek.
értem én
vezetékest vagy wirelesst javasoljátok?
Avatar
Moby

Hozzászólás #21805 2017.08.15. 23:12

Micsu írta:értem én
vezetékest vagy wirelesst javasoljátok?
Szvsz a One S kontrollerből nincs vezetékes, csak a sima One kontrollerből, de olyat ne vegyél, csak S-t. De ha akarod azzá teheted.
Avatar
Moby

Hozzászólás #21806 2017.08.15. 23:14

Adtam még egy lehetőséget ennek a suttogó gyogyós gecikurvának, de az ereimet tudnám feltépni ettől a játékmentes pokoltól. Azt nem éri meg, hogy bealudjak előtte. Soha többet ne lássam. Youtubeon se.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #21807 2017.08.16. 00:23

Moby írta:Szvsz a One S kontrollerből nincs vezetékes, csak a sima One kontrollerből, de olyat ne vegyél, csak S-t. De ha akarod azzá teheted.
es ahhoz a gyari receivert ajanlod? gondolom az full kompatibilis a win10el
Avatar
DanielT

Hozzászólás #21808 2017.08.16. 07:09

Micsu írta:es ahhoz a gyari receivert ajanlod? gondolom az full kompatibilis a win10el
Persze, hogy azt. Egyébként az új "S" verzió alapból tud bluetooth-t is, tehát nem feltétlen kell adapter. Mindenesetre a gyári dongle hatótávja ultra durván frankó, én falon keresztül, másik szobában használom. (Pc-ben a dongle, notebookon megy a gém Steam streaminggel)
Avatar
DanielT

Hozzászólás #21809 2017.08.16. 07:29

Moby írta:Adtam még egy lehetőséget ennek a suttogó gyogyós gecikurvának, de az ereimet tudnám feltépni ettől a játékmentes pokoltól. Azt nem éri meg, hogy bealudjak előtte. Soha többet ne lássam. Youtubeon se.
:(( Hát majd ákszióban egyszer beSORolom, aztán meglátjuk meddig bírom. 7 órát írnak végigjátszásra egyébként, ami pont a felső határnak tűnik az elviselhetőséget illetően.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #21810 2017.08.16. 07:46

DanielT írta:Persze, hogy azt. Egyébként az új "S" verzió alapból tud bluetooth-t is, tehát nem feltétlen kell adapter. Mindenesetre a gyári dongle hatótávja ultra durván frankó, én falon keresztül, másik szobában használom. (Pc-ben a dongle, notebookon megy a gém Steam streaminggel)
A Steam Controller Bluetooth adaptere is oylan, hogy 4-5 méterről is tudott szakadozni, a hozzájáró hosszabbítóval közelebb hozni a tévés sarokhoz. Képzelem, milyen lehetne vele falon át.

Az amúgy egy vicc, hogy szinte titkolják a boltok, melyik kontroller S-es, de elvileg ez az: TF5-00003.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #21811 2017.08.16. 08:00

A Hellblade jelentőségét és egyéb érdemeit taglalja az alábbi videó, a készítőtől megszokott minőségben. Ennyit mindenképpen érdemes megnézni még annak is, aki bottal se tervezte piszkálni, mert az iparág helyzetét, problémáit is kontextusba hozza vele. Nem csak a mostaniakat, hanem aminek az eredményét ma és holnap is érezni fogjuk: a kisebb, minőséget szállító, de nem klasszikus értelemben vett indie stúdiók kihalását. Fájdalmasan hosszú a lista, pedig nem is teljes a felsorolás.

phpBB [media]
Avatar
DanielT

Hozzászólás #21813 2017.08.16. 08:15

Moby írta:Kép
Kép
VR Ready!!! :eljen: :eljen: :eljen: :eljen: :eljen: :eljen: :eljen: :eljen: :eljen: :eljen: :eljen: :eljen: :eljen:
Avatar
Moby

Hozzászólás #21814 2017.08.16. 08:27

DanielT írta:VR Ready!!! :eljen: :eljen: :eljen: :eljen: :eljen: :eljen: :eljen: :eljen: :eljen: :eljen: :eljen: :eljen: :eljen:
Mennyire kemény teszteknek és laborvizsgálatoknak vethették alá, mire megkapta a plecsnit?? :csodalk: Te meg csak lefitymálod állandóan :(
Avatar
Moby

Hozzászólás #21815 2017.08.16. 08:33

DanielT írta:A Hellblade jelentőségét és egyéb érdemeit taglalja az alábbi videó, a készítőtől megszokott minőségben. Ennyit mindenképpen érdemes megnézni még annak is, aki bottal se tervezte piszkálni, mert az iparág helyzetét, problémáit is kontextusba hozza vele. Nem csak a mostaniakat, hanem aminek az eredményét ma és holnap is érezni fogjuk: a kisebb, minőséget szállító, de nem klasszikus értelemben vett indie stúdiók kihalását. Fájdalmasan hosszú a lista, pedig nem is teljes a felsorolás.
Nemt tudtam végignézni, de nemtudom mi a jelentősége. Kínok között készült fillérekből, ennyit tudok. Meg hogy részleteiben jó is lett, ezt látom. Meg azt is, hogy egy játék nem annyi, hogy van-e hud vagy nincs. Van-e tutorial vagy nincs. Egyáltalán hülyének néz-e a játék vagy sem. Jók-e az irányok vagy sem. Persze ezek nagyon fontos ELEMEK, de ezt összegyúrva még nem születik játék. Ezt a létezésével bizonyítja ez a játék. Kibaszottul túlzónak érzem ezt a hypeot körülötte.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #21816 2017.08.16. 09:28

Moby írta:Mennyire kemény teszteknek és laborvizsgálatoknak vethették alá, mire megkapta a plecsnit?? :csodalk: Te meg csak lefitymálod állandóan :(
Dehogy fitymálom, hwaprón fent a BeQuiet tápom, 200 Ft-os irányáron, használt szalvétát beszámítok. Remélem lesz olyan balek, aki még elviszi ezt a nem VR Ready fost.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #21817 2017.08.16. 16:03

Ha minden jól megy, új kijelző áll a házhoz ma este! Drukkoljatok! ;)
Avatar
eje75

Hozzászólás #21818 2017.08.16. 19:33

DanielT írta:Ha minden jól megy, új kijelző áll a házhoz ma este! Drukkoljatok! ;)
Én drukkolok... Remélem, egy 32-es Predator lesz :banplz:
Avatar
Moby

Hozzászólás #21819 2017.08.16. 21:12

Bazzeg ez a vega akkora lapát szar lett, hogy erre már a PRÖhardver sem merte rádobni az "AJÁNLOTT" plecsnit. Szvsz álmatlan éjszakáikba kerülhetett, elképesztő krízisen mehettek keresztül, de ennyire nyilvánvalóan már ők sem merték torzítani a valóságot :banplz:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #21820 2017.08.16. 22:36

Na kérem, minden jól ment! :)

Minek eredményeképpen megvásároltam újra a legelső monitoromat. Ugyanaz a méret és típus. Mikronra.

Bedobok gyorsan pár képet, hosszú még az út, de csodálatosnak ígérkezik. A képminősége döbbenetes, FÖRTELEM ez után bármilyen LCD, ahogy mosódik, meg minden. Áh, ezt látni kell. És szégyen, hogy ezektől mennyire visszaléptünk a súlyt és méretet leszámítva.

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Avatar
Moby

Hozzászólás #21821 2017.08.16. 22:45

DanielT írta:Na kérem, minden jól ment! :)

Minek eredményeképpen megvásároltam a legelső monitoromat. Ugyanaz a méret és típus. Mikronra.

Bedobok gyorsan pár képet, hosszú még az út, de csodálatosnak ígérkezik. A képminősége döbbenetes, FÖRTELEM ez után bármilyen LCD, ahogy mosódik, meg minden. Áh, ezt látni kell. És szégyen, hogy ezektől mennyire visszaléptünk a súlyt és méretet leszámítva.
Egy komolyabb összeget mertem volna feltenni rá, hogy crt :D És rohadt irigy vagyok :(
Avatar
DanielT

Hozzászólás #21822 2017.08.16. 23:40

Moby írta:Egy komolyabb összeget mertem volna feltenni rá, hogy crt :D És rohadt irigy vagyok :(
Van eladó még. :) Csak kell VGA kimenetes cucc, szerencsére a laptopjaim mindegyikén van.
Avatar
eje75

Hozzászólás #21823 2017.08.16. 23:58

DanielT írta:Bedobok gyorsan pár képet, hosszú még az út, de csodálatosnak ígérkezik. A képminősége döbbenetes, FÖRTELEM ez után bármilyen LCD, ahogy mosódik, meg minden. Áh, ezt látni kell.
Én látom...minden alkalommal, amikor pénzt veszek fel az ATM-ből... a házunk előtt lévőben pont ilyen méretű és minőségű screen van...mikronra....ha már ilyen nosztalgikus hangulatban vagy a régi háztartási gépek iránt mé nem vettél inkább egy fagyigépet? Vagy egy mixert? Annak is ennyi értelme volna...
Spoiler
2001.gif
Avatar
Micsu

Hozzászólás #21824 2017.08.17. 01:00

eje75 írta:Én látom...minden alkalommal, amikor pénzt veszek fel az ATM-ből... a házunk előtt lévőben pont ilyen méretű és minőségű screen van...mikronra....ha már ilyen nosztalgikus hangulatban vagy a régi háztartási gépek iránt mé nem vettél inkább egy fagyigépet? Vagy egy mixert? Annak is ennyi értelme volna...
Spoiler
2001.gif
retro
Avatar
Moby

Hozzászólás #21825 2017.08.17. 07:29

DanielT írta:Van eladó még. :) Csak kell VGA kimenetes cucc, szerencsére a laptopjaim mindegyikén van.
Ennyire azé nem bonyás a helyzet :)
Avatar
DanielT

Hozzászólás #21826 2017.08.17. 07:48

Hm, nem gondoltam, hogy passzív adapterrel ez működik. Nice! :eljen:

szerk: És nem is passzív, hisz a HDMI-n keresztül fel tud venni a benne lévő csip annyi energiát, amennyi kell neki... ügyes.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #21827 2017.08.17. 09:36

eje75 írta:Én látom...minden alkalommal, amikor pénzt veszek fel az ATM-ből... a házunk előtt lévőben pont ilyen méretű és minőségű screen van...mikronra....ha már ilyen nosztalgikus hangulatban vagy a régi háztartási gépek iránt mé nem vettél inkább egy fagyigépet? Vagy egy mixert? Annak is ennyi értelme volna...
Spoiler
2001.gif
Tehát szerinted nincs értelme? Látod te azt a patkánytetemet? Ahogy kifolyik a vére? Belenagyítottál kellően? Hát könyörgöm, szinte él az a döglött patkány! :nezze: Ilyet mikor láttál az ATM-en? :ejnye1:
Avatar
kigyi

Hozzászólás #21828 2017.08.17. 10:15

Nagyon hasonló berendezés van nekem is rendszeresítve erre a feladatra.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #21829 2017.08.17. 10:34

DanielT írta:Tehát szerinted nincs értelme? Látod te azt a patkánytetemet? Ahogy kifolyik a vére? Belenagyítottál kellően? Hát könyörgöm, szinte él az a döglött patkány! :nezze: Ilyet mikor láttál az ATM-en? :ejnye1:
Hát ez az, akárhogy ehancedelik, a 21"-os Eizo CRT-men sokkal jobban nézett ki a Baldur's Gate vagy a Planescape: Torment is, akárhogy enhancedeleik. Mondjuk az már jó nagy dög, vissza se tudnám hozni az emeletre.
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #21830 2017.08.17. 11:30

DanielT írta:Na kérem, minden jól ment! :)

Minek eredményeképpen megvásároltam újra a legelső monitoromat. Ugyanaz a méret és típus. Mikronra.

tolnam :D
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #21831 2017.08.17. 11:35

DanielT írta:Na kérem, minden jól ment! :)

Minek eredményeképpen megvásároltam újra a legelső monitoromat. Ugyanaz a méret és típus. Mikronra.
Egyébként miért ugyanolyat? Annyira jó minőségre és méretre? Én a 14"-on már nem látnék semmit. Én is azon kezdtem amúgy, egy alja minőségű LiteOnnal. Félelmetes belegondolni, hogy 1998-ban 40k volt. Elsőnek megtette, de élmény volt váltani róla. Plláne, hogy akkorra már átment monokrómba :vigyor5:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #21832 2017.08.17. 11:39

Zóanagyvarázsló írta:Egyébként miért ugyanolyat? Annyira jó minőségre és méretre? Én a 14"-on már nem látnék semmit. Én is azon kezdtem amúgy, egy alja minőségű LiteOnnal. Félelmetes belegondolni, hogy 1998-ban 40k volt. Elsőnek megtette, de élmény volt váltani róla. Plláne, hogy akkorra már átment monokrómba :vigyor5:
Miért ugyanolyat, mint az első saját gépem első monitorja? Hát a retró a régi érzések, hangulat, fíling visszahozása és ennél authentikusabban nem tudom megvalósítani. :)

Azon felül, hogy ez az ENYÉM volt, direkt nem akartam se síkképernyőst, se nagyobbat, se nagy felbontásút.

Esetleg lehetne még a Belinea 10 30 70-esem visszavétele, találtam is eladót nemrég. De abban mindig utáltam a Trinitron képcső miatti 2 vízszintes csíkot, amikor megláttam benne, majdnem infarktust kaptam. 120 vagy 150 ezer volt akkoriban, 98-99 körül.
Avatar
insp

Hozzászólás #21833 2017.08.17. 11:43

DanielT írta:Na kérem, minden jól ment! :)


Detto ugyanez volt nekem is, 800x600-ig egesz jol szolgalt 1994 es 2001 kozott :)
Azota a padlason a Voodoo 1, Voodoo 2, stb tarsasagaban.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #21834 2017.08.17. 11:49

DanielT írta:Miért ugyanolyat, mint az első saját gépem első monitorja? Hát a retró a régi érzések, hangulat, fíling visszahozása és ennél authentikusabban nem tudom megvalósítani. :)

Azon felül, hogy ez az ENYÉM volt, direkt nem akartam se síkképernyőst, se nagyobbat, se nagy felbontásút.

Esetleg lehetne még a Belinea 10 30 70-esem visszavétele, találtam is eladót nemrég. De abban mindig utáltam a Trinitron képcső miatti 2 vízszintes csíkot, amikor megláttam benne, majdnem infarktust kaptam. 120 vagy 150 ezer volt akkoriban, 98-99 körül.
nekem is sony trinitron 19es busz monitorom volt, meregdraga vt amugy, sajna kepcsoves lett 6-7 ev mulva
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #21835 2017.08.17. 11:53

DanielT írta:Miért ugyanolyat, mint az első saját gépem első monitorja? Hát a retró a régi érzések, hangulat, fíling visszahozása és ennél authentikusabban nem tudom megvalósítani. :)

Azon felül, hogy ez az ENYÉM volt, direkt nem akartam se síkképernyőst, se nagyobbat, se nagy felbontásút.

Esetleg lehetne még a Belinea 10 30 70-esem visszavétele, találtam is eladót nemrég. De abban mindig utáltam a Trinitron képcső miatti 2 vízszintes csíkot, amikor megláttam benne, majdnem infarktust kaptam. 120 vagy 150 ezer volt akkoriban, 98-99 körül.
Megértem, bár én nem tudnék már kis méreten nyomorogni. De minőségben ez jónak számított?
Avatar
DanielT

Hozzászólás #21836 2017.08.17. 12:56

Zóanagyvarázsló írta:Megértem, bár én nem tudnék már kis méreten nyomorogni. De minőségben ez jónak számított?
Nem tudom, hogy mekkora választék lehetett, lásd Insp-nek is ilyen volt, tehát elterjedt típus. Mostani szemmel nézve is jó a képe, nagyon elégedett vagyok. Plusz a lényeg, hogy az alacsony felbontásokat, 640x480 és 800x600 simán, "natív" közelben vigye. Egyébként 14 col, pont akkora mint az összes notim az elmúlt x+sok évben, tehát egyáltalán nem tűnik kicsinek. Ja és az összes fontos beállítás analóg vezérelhető, kép pozíció, korrekciók, minden egy pillanat alatt.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #21837 2017.08.17. 13:01

DanielT írta:Nem tudom, hogy mekkora választék lehetett, lásd Insp-nek is ilyen volt, tehát elterjedt típus. Mostani szemmel nézve is jó a képe, nagyon elégedett vagyok. Plusz a lényeg, hogy az alacsony felbontásokat, 640x480 és 800x600 simán, "natív" közelben vigye. Egyébként 14 col, pont akkora mint az összes notim az elmúlt x+sok évben, tehát egyáltalán nem tűnik kicsinek. Ja és az összes fontos beállítás analóg vezérelhető, kép pozíció, korrekciók, minden egy pillanat alatt.
Mondjuk széken ülve platformerezni a méret miatt számomra nem hangzik definitívnek. Vagy bármivel játszani, ami kontrollerrel is rendben van.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #21838 2017.08.17. 13:01

insp írta:Detto ugyanez volt nekem is, 800x600-ig egesz jol szolgalt 1994 es 2001 kozott :)
Azota a padlason a Voodoo 1, Voodoo 2, stb tarsasagaban.
:eljen: :taps: Majd összehozunk egy LAN partyt! :D Szigorúan párhuzamos porton.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #21839 2017.08.17. 13:03

Zóanagyvarázsló írta:Mondjuk széken ülve platformerezni a méret miatt számomra nem hangzik definitívnek. Vagy bármivel játszani, ami kontrollerrel is rendben van.
Nincs elég fantáziád! :D Simán odarakom az ágyra a lábam közé és mehet a móka. Vagy babzsák+monitor egy székre, pont szemmagasságban perfekt.

BTW kontroller? Miről beszélsz? DOS vanik, szal' jó kis billentyűzet+egér hekking! :fogmosas:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #21840 2017.08.17. 13:05

Ja és ma nyomok rajta egy kis Witcher-t! Noti+Steam streaming+kontroller.

Legerősebb gémer konfig->Gigabit lan->noti->14-es CRT, fuck yeah, asszem nem sokan tolják ilyen konfigon! :D

Vissza: “Leáldozott.hu”