A PC-s játékoknak leáldozott

A Leáldtopik új otthona
Avatar
Botond

Hozzászólás #21631 2017.08.06. 21:19

Zóanagyvarázsló írta:Mondjuk az olcsó sem feltétlen putri, és tényleg elvolt a Shadowrunnal is. A baj az, amikor valami nagy akar lenni, és ez kilóg a lóláb. A magasabb kategória gyakran béklyó az RPG-ken, mert annyi pénz és/vagy megfelelő szintű fejlesztő meg elvétve van rájuk.
Shadowrunokat meg levették iOS storeból. :(
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #21632 2017.08.06. 21:39

Ha valakit érdekel mennyit bír egy alsó kategóriás okostelefon (lumia 640), ha csak az asztalon hagyjuk minimális screen on idővel, bekapcsolt wifi mellett.
Spoiler
wp_ss_20170717_0001.png

Szóval oké, hogy régenmindenjobbvolt, csak kicsit megnőttek az igények is (4-8 mag, minimum 5"-es tepsi kijelző). Arról nem beszélve, hogy hasonló méret mellett azért jóval bikább aksik vannak, mint mondjuk 15 éve. Nem fejlődhet minden olyan ütemben, mint a számítástechnika az elmúlt fél évszázadban.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #21633 2017.08.06. 21:46

Zóanagyvarázsló írta:Azért az a saját rendszer nem igazán kiforrott vagy kiegyensúlyozott. A potion spam pedig nagyon gáz már, és az ellen éppen a Witcher lépett fel hatékonyan. Jobban bejött nekem az alkímia és a felfedezés is a Witcherben. Szóval ez nem annyira egyértelmű.
Jaigen, ez a potion rendszer/korlát egyszerűen zseniálisan van megoldva a Vicserben! :eljen: :eljen: :eljen:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #21634 2017.08.07. 07:58

Hm. Van egy ilyen gém, ami Hotline Miami meets God of War-nak definiálja magát. Jól is néz ki, hátha valakinek épp erre van szüksége!

phpBB [media]


Avatar
DanielT

Hozzászólás #21635 2017.08.07. 08:08

Egyébként mi az isten van a Steam kereséssel??? Beírom, hogy Hellblade és nem dob ki semmit. Beírom google-ba, első találat a játék steam oldala, rányomok, ott vagyok a Hellblade játék oldalán. Ott beírom, hogy hellblade és semmi. Nincs találat.

BTW a Doom-ot se lehet keresővel megtalálni. WTF történik?

szerk: Megvan. Valami elmebeteg kitalálta, hogy default off on legyen az "ERŐSZAKOS ÉS SZEXUÁLIS TARTALOM" megjelenítése. Erőszakos. Tartalom. Videójátékban default off. :wilting: :wilting: :wilting: A profilnál lehet bekapcsolni. Ja és persze az áruház ajánlóban a főoldalon önti az arcomba ezeket, Dúmostú' mindenestű'. De keresni... NANA!! NEKERESSÉERŐSZAKRA!!! :ejnye1: :ejnye1: :ejnye1:
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #21636 2017.08.07. 09:01

DanielT írta:Egyébként mi az isten van a Steam kereséssel??? Beírom, hogy Hellblade és nem dob ki semmit. Beírom google-ba, első találat a játék steam oldala, rányomok, ott vagyok a Hellblade játék oldalán. Ott beírom, hogy hellblade és semmi. Nincs találat.

BTW a Doom-ot se lehet keresővel megtalálni. WTF történik?

szerk: Megvan. Valami elmebeteg kitalálta, hogy default off on legyen az "ERŐSZAKOS ÉS SZEXUÁLIS TARTALOM" megjelenítése. Erőszakos. Tartalom. Videójátékban default off. :wilting: :wilting: :wilting: A profilnál lehet bekapcsolni. Ja és persze az áruház ajánlóban a főoldalon önti az arcomba ezeket, Dúmostú' mindenestű'. De keresni... NANA!! NEKERESSÉERŐSZAKRA!!! :ejnye1: :ejnye1: :ejnye1:
vajon 0,001 vagy 0,002%-a lehet az egesz steam kinalatnak, ami tenyleg nem eröszakos? :D LOL. a marhak.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #21637 2017.08.07. 09:36

SlickAdam írta:vajon 0,001 vagy 0,002%-a lehet az egesz steam kinalatnak, ami tenyleg nem eröszakos? :D LOL. a marhak.
És rohadt jól működik a szűrő, mert a Doom1, 2, 3 mind átment rajta, de az új Doom az nem. Biztos azért, mert abban szörnyeket kell szélőni... WAIT!!!!!!
Avatar
DanielT

Hozzászólás #21638 2017.08.07. 09:50

Olcsó sor, hátha ez is érdekes valakinek. Lehet, hogy én is berántom.

Avatar
benőmenő

Hozzászólás #21639 2017.08.07. 12:11

Teleregény 2017-ben (masszív GoT S7E4 Spoiler!!)
Avatar
DanielT

Hozzászólás #21640 2017.08.07. 14:55

Ez a fenti tényleg über MAI GAME OF THRONES spoiler, igazából nem is annyira értem, hogy day1 mé' van itt. Pláne, hogy be is szoptam, mert azt hittem, hogy a 4 rész a múlt héten volt. :wilting:
Avatar
Micsu

Hozzászólás #21641 2017.08.07. 17:23

GTA 5

+még most is csodásan fest a prevgenhd motor felpimpelve, az átvezetőkön azért látni a kevés poligont, de az összkép még most is nagyon pofás
+változatos minden szempontból
+jót tett a gameplaynek a 3 játszható karakter, nameg a maga módján mind3om jó arc
+zenék végre nem csak a rádióadókban merülnek ki
+lélegző város, fasza flóra és fauna
+szokásos szabadság feeling

-ha már úgy is a legnagyobb korhatáros besorolást kapta a játék lehetett volna még véresebb, leszakado testrészekkel stb
-vadászatot ebbe is muszáj volt erőltetni? :D
-garázsba még most is eltűnnek az autók, kb 3 generáció óta ez megy :P

Vice city óta nem vittem végig Gtat mert meguntam mindet, ezzel el is mondtam mindent, pont ezért nem is mertem megvenni teljes áron pedig megérte volna, hangulatos, változatos, szórakoztató, legjobb gta ever (#semmiseváltozott)


Kép

főmenü/térkép zenéje is isteni

phpBB [media]
Avatar
Botond

Hozzászólás #21642 2017.08.07. 21:07

DanielT írta:Ez a fenti tényleg über MAI GAME OF THRONES spoiler, igazából nem is annyira értem, hogy day1 mé' van itt. Pláne, hogy be is szoptam, mert azt hittem, hogy a 4 rész a múlt héten volt. :wilting:
Hétfő reggel iPad kézbe, HBO GOn megnézi az ember a részt munkába indulás előtt és nincs spoiler. Vagy olyankor amikor nincsenek otthon a kölykök, mint ma, akkor ugyanez csak iPad helyett 55col. :zavart1:
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #21643 2017.08.07. 22:31

E! Cemu tudja futtatni a Zelda Wind Waker HD-t. Kíváncsi vagyok a teljesítményre.
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #21644 2017.08.07. 22:35

GTA-kban jól válogatják a zenéket általában. Meg szerzik is a pár hiányzót. Nekem a Buzi Tóni pause menu zenéje is bejött.
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #21645 2017.08.07. 22:38

Vicserbazeg?!? LOL
Én nemtom, hogy milyen a 3. kiadás, majd egyszer talán megnézem pár EUR-ért, de az 1 és a 2 akkora broáf retek volt*, hogy hú.

* Addig a pár percig, amíg bírtam a próba idejére.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #21646 2017.08.07. 23:09

aabyssx írta:Vicserbazeg?!? LOL
Én nemtom, hogy milyen a 3. kiadás, majd egyszer talán megnézem pár EUR-ért, de az 1 és a 2 akkora broáf retek volt*, hogy hú.

* Addig a pár percig, amíg bírtam a próba idejére.
Na én azokat ki se próbáltam, miután megláttam az animokat, stb.

A Witcher 3-ból meg keress inkább überdrága collectorst a lefitymáló vagdalkozás helyett. :nezze:
Avatar
Mekee

Hozzászólás #21647 2017.08.07. 23:20

DanielT írta:Na én azokat ki se próbáltam, miután megláttam az animokat, stb.
Pedíg a 3-ban is olyanok az animok, mint a harc mechanika. Háát van benne... Persze ettőlfüggetlenül imádtam, és sajnálom hogy a dlc-ket soha nem fogom nyomni, biztos frankó cuccok.
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #21648 2017.08.07. 23:35

DanielT írta:Na én azokat ki se próbáltam, miután megláttam az animokat, stb.
A Witcher 3-ból meg keress inkább überdrága collectorst a lefitymáló vagdalkozás helyett. :nezze:

Én még a Tekkenből SE vettem collectorst. Anno a TTT2-ből vettem +1 digitálisat is, de azért, hogy ne kelljen lemezt berakosgatni.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #21649 2017.08.07. 23:37

aabyssx írta:GTA-kban jól válogatják a zenéket általában. Meg szerzik is a pár hiányzót. Nekem a Buzi Tóni pause menu zenéje is bejött.
az 5 megvolt?
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #21650 2017.08.07. 23:55

Micsu írta:az 5 megvolt?
Meg. Még 360-on, megjelenés után kevéssel.
Avatar
arty

Hozzászólás #21651 2017.08.08. 07:12

Moby írta:A nagyobb baj, hogy má a coffeelake előzetes tesztekben is csak cinebench van. Egy kibaszott pestis az a progi :D
és ezt így komolyan itt, a 3dmák-topikban?!
Avatar
arty

Hozzászólás #21652 2017.08.08. 07:14

SlickAdam írta:uj DF video: "Ryzen 5 1600/ 1600X vs Core i5 7600K Review: It's an AMD Win!"
belelapoztam ---> cinebench teszt ---> close tab :)
16 perces videoból 1... azaz EGY(!!!!!!!!) tesztecskre, 20 mp-ben megemlítve, ráadásul csak a bevezetőben. nintendó értekezéseket is zárod, amikor feltűnik mario?
Avatar
arty

Hozzászólás #21653 2017.08.08. 07:21

Moby írta:Mert tökéletesen reprezentálja, hogy mennyire kibebaszottul nem lehet jelenleg valódi programokkal kimutatni a sok mag előnyét. Nincs egyetlen olyan közös metszet, olyan széles körben használt program, ahol releváns módon kimutatható lenne. Csak ez az agyrák. Ami rádásul ezer éve működik, eleddig a kutyát nem érdeklte.
http://www.anandtech.com/show/7003/the-haswell-review-intel-core-i74770k-i54560k-tested/6 - random anandtech teszt 2013-ból ...
menjünk még visszább? 2011 elég? http://www.anandtech.com/show/4134/the-brazos-review-amds-e350-supplants-ion-for-miniitx/6

jahogy most az amd felé lejt a pálya ... nemszóltam! tökéletesen ülnek az érveid! :fogmosas:
Avatar
arty

Hozzászólás #21654 2017.08.08. 07:27

Micsu írta:GTA 5
(#semmiseváltozott)
ilyenekt akkor, ha majd a konzolos megjelenéssel egyidőben hányják pöcére is az aktuális gétéát :P
(vagy az a nagy előrelépés, h a 360as játék pimpelt verzáját jól viszi a félmilláspc(tm)? ;) )
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #21655 2017.08.08. 07:35

arty írta:ilyenekt akkor, ha majd a konzolos megjelenéssel egyidőben hányják pöcére is az aktuális gétéát :P
(vagy az a nagy előrelépés, h a 360as játék pimpelt verzáját jól viszi a félmilláspc(tm)? ;) )
Pedig a GTA jó példa, éppen a IV előtt-körül volt a PC-s mélypont, az olyan port is lett, még ha konzolon is ótvar volt. De említhetnénk azon a környéken a szintén legendásan fosport Bullyt és a PC-t kihagyó Red Dead Redemptiont.
Avatar
arty

Hozzászólás #21656 2017.08.08. 07:38

vettem egy ps2-t, meg szerváltam egy jobb samu crt-t, most rgb kábelt vadászok... konzolboltokba járok, a polcokat túrva körülöttem mintha megállt volna az idő: kissrácok jönnek-mennek, csencselnek, vadásznak újdonságokra, válogatnak régebbi címek közt (vegyesen a konzolgenek közt), laikus anyuk és apuk keresnek nemvéres verekedőst a kölköknek (doa2-re beszéltem rá egyet, tanácstalan eladót kisegítve), autóst, mortálkombatot. jó feeling, fájó szívvel gondolok bele, h mennyire kimaradtam én ebből és persze h mennyire megöregedtem... kincsre és rgb kábelre eddig nem akadtam.

(kell valakinek egy 72 cm funai crt, működő mindennel, táviránnyal, stb? mellé ajándék 51 cm funai crt, távirányító nélkül! :D )
Avatar
Moby

Hozzászólás #21657 2017.08.08. 08:11

arty írta:jahogy most az amd felé lejt a pálya ...
Annyira az amd felé lejt a pálya, hogy te is azt vettél. Igen.
Nem kéne már befejezni ezt az őrületet? Csak kérdem.
Avatar
Moby

Hozzászólás #21658 2017.08.08. 08:18

Mámint az értem, hogy küldetéstudatod van, hogy neked kell itt az egyensúlyt megteremteni, de a helyzet az, hogy tényszerűen nézve minden amit az amd csinál az lóhúgy. Abban biztosan kell az egyensúly? Meg hogy biztos te akarsz beleállni térdig? Mármint verbálisan, mert ugye egy légtérben azért te sem szeretsz vele tartózkodni. Nem jó a szaga.
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #21659 2017.08.08. 08:48

arty írta:16 perces videoból 1... azaz EGY(!!!!!!!!) tesztecskre, 20 mp-ben megemlítve, ráadásul csak a bevezetőben. nintendó értekezéseket is zárod, amikor feltűnik mario?
mario jo arc.
pont belekattintottam ezek szerint, na. de akkor is vicc. regen nem volt cinebench DF-nel...
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #21660 2017.08.08. 10:03

nezem Meta-n Hellblade-et. tök jokat irnak rola 76-on all atlagban.
Legalul pedig ---> Szlimdzsim: 1/10. "An unplayable, broken piece of crap." LOL. megint odatette magat. EGY PER TÍZ. annyit az "Én kicsi pónim" kap csak mert elindul basszus. tuti elvettek a nyalokajat megint.
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #21661 2017.08.08. 10:18

SlickAdam írta:nezem Meta-n Hellblade-et. tök jokat irnak rola 76-on all atlagban.
Legalul pedig ---> Szlimdzsim: 1/10. "An unplayable, broken piece of crap." LOL. megint odatette magat. EGY PER TÍZ. annyit az "Én kicsi pónim" kap csak mert elindul basszus. tuti elvettek a nyalokajat megint.
szoval a jatek 8/10, de a rivju copy be-bugzott neki es nem tudja vegigvinni. 1/10. remelem majd tol azert egy update-et a par nap mulva erkezö patch utan...
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #21662 2017.08.08. 11:09

SlickAdam írta:nezem Meta-n Hellblade-et. tök jokat irnak rola 76-on all atlagban.
Legalul pedig ---> Szlimdzsim: 1/10. "An unplayable, broken piece of crap." LOL. megint odatette magat. EGY PER TÍZ. annyit az "Én kicsi pónim" kap csak mert elindul basszus. tuti elvettek a nyalokajat megint.
Csak a nyúlfarknyi demót toltam le, de ha számszerűsíteni kéne 3-4-nél többet nem adnék rá, mert szarul fut, és extra unintuitív a harcrendszer. Egy gamebreaking bug-gal megspékelve lehet én is kihajítanám az ablakon, hogy 1/10.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #21663 2017.08.08. 11:18

arty írta:ilyenekt akkor, ha majd a konzolos megjelenéssel egyidőben hányják pöcére is az aktuális gétéát :P
(vagy az a nagy előrelépés, h a 360as játék pimpelt verzáját jól viszi a félmilláspc(tm)? ;) )
vice city ota elso normalis gta, mit nem ertettel ezen? :)
Nameg normalis pc portot kaptunk, 4 milyen vt mar?
Avatar
arty

Hozzászólás #21664 2017.08.08. 11:23

Moby írta:Annyira az amd felé lejt a pálya, hogy te is azt vettél. Igen.
Nem kéne már befejezni ezt az őrületet? Csak kérdem.
Tehát nem jobb a 32 magos threadripper cinebencsben, mint a fosom ihetesed?
Hogy én mit veszek, annak miféle jelentősége van arra nézve, hogy mikkel tesztelnek egy cput?
Terelés, terelés, terelés.
Avatar
arty

Hozzászólás #21665 2017.08.08. 11:23

Moby írta:Mámint az értem, hogy küldetéstudatod van, hogy neked kell itt az egyensúlyt megteremteni, de a helyzet az, hogy tényszerűen nézve minden amit az amd csinál az lóhúgy. Abban biztosan kell az egyensúly? Meg hogy biztos te akarsz beleállni térdig? Mármint verbálisan, mert ugye egy légtérben azért te sem szeretsz vele tartózkodni. Nem jó a szaga.
Játékra kevésbé alkalmas.
Miért nem tényekkel foglalkozol megint, miért a küldetéstudatomon lovagolsz?
Avatar
arty

Hozzászólás #21666 2017.08.08. 11:24

SlickAdam írta:mario jo arc.
pont belekattintottam ezek szerint, na. de akkor is vicc. regen nem volt cinebench DF-nel...
régen cpu tesztek sem voltak DF-nél.
a cinebencs valami tiltott cucc, avagy miért nem szabad azzal IS(!!!!!!!!!!!!!) lemérni egy cput?
Avatar
arty

Hozzászólás #21667 2017.08.08. 11:27

Micsu írta:vice city ota elso normalis gta, mit nem ertettel ezen? :)
Nameg normalis pc portot kaptunk, 4 milyen vt mar?
a négy egy moslék volt.
ez meg most ahogy írtad is, egy prevgen motor turbózva, amit ráadásul erősen optimalizáltak (és butítottak is)... kötelező jól mennie ;)
viszont pécére ez is késett, ahogyan a korábbi 4-es, 3-as, stb ... ilyenformán semmi se változott, a pécéd erősebb és ... ENNYI! :D
Avatar
DanielT

Hozzászólás #21668 2017.08.08. 11:29

SlickAdam írta:szoval a jatek 8/10, de a rivju copy be-bugzott neki es nem tudja vegigvinni. 1/10. remelem majd tol azert egy update-et a par nap mulva erkezö patch utan...
Megint? Múltkor direkt a kedvedért túlértékelte azt a retek Zeldát.

Hát én még akkora szart nem láttam, 1 óra játék után, Switch-en.

Ez a játék maximum annak való, aki még SOHA nem nyomott semmit 2D platformereken kívül.

Ja és a Switch is egy förtelmesen kényelmetlen trágya.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #21669 2017.08.08. 11:30

arty írta:és ezt így komolyan itt, a 3dmák-topikban?!
A 3DMark -nak a Cinebench-el ellentétben van relevanciája és valós teljesítményt mutat játékos szempontból is. Ennek legjobb bizonyítéka, hogy ez ellen is küzdesz. :idiota:
Avatar
Moby

Hozzászólás #21670 2017.08.08. 11:36

arty írta:Játékra kevésbé alkalmas.
Miért nem tényekkel foglalkozol megint, miért a küldetéstudatomon lovagolsz?
Definiáld kérlek, hogy most az te ignoráns, vagy a releváns tényeidre gondolsz? Jelenleg odáig értem, hogy a játékra szarabb az az ignoráns tény, a cinebencsben jobb az meg a releváns tény :)
Avatar
arty

Hozzászólás #21671 2017.08.08. 11:37

DanielT írta:A 3DMark -nak a Cinebench-el ellentétben van relevanciája és valós teljesítményt mutat játékos szempontból is. Ennek legjobb bizonyítéka, hogy ez ellen is küzdesz. :idiota:
semmiféle relevanciája nincs a 3dmarknak, mivel nem 23 játékmotort tesztel, hanem csak a saját endzsinjét, amivel meg játék nem fut...
Avatar
arty

Hozzászólás #21672 2017.08.08. 11:41

Moby írta:Definiáld kérlek, hogy most az te ignoráns, vagy a releváns tényeidre gondolsz? Jelenleg odáig értem, hogy a játékra szarabb az az ignoráns tény, a cinebencsben jobb az meg a releváns tény :)
inkább arra válaszolj, miért 2017-ben lett probléma a cinebencs szerepeltetése, miért nem ágáltatok ellene 2016-ban, 2015-ben, 2014-ben, 2013-ban, 2012-ben, 2011-ben, stb?
miért akkor lett ebből AZONNAL probléma (méghozzá igen nagy probléma, hiszen FOLYAMATOSAN ezen rugóztok :D ), hogy a kurvasokmagos zen arhitekturával az amd fossátarol mindent ezen tesztben, ami nagyon jól skálázódik, végtelen magig?
Avatar
Moby

Hozzászólás #21673 2017.08.08. 11:43

arty írta:inkább arra válaszolj, miért 2017-ben lett probléma a cinebencs szerepeltetése, miért nem ágáltatok ellene 2016-ban, 2015-ben, 2014-ben, 2013-ban, 2012-ben, 2011-ben, stb?
miért akkor lett ebből AZONNAL probléma (méghozzá igen nagy probléma, hiszen FOLYAMATOSAN ezen rugóztok :D ), hogy a kurvasokmagos zen arhitekturával az amd fossátarol mindent ezen tesztben, ami nagyon jól skálázódik, végtelen magig?
#21628. Itt leírtam minden választ a kérdésre. El köllött volna olvasni.
Avatar
arty

Hozzászólás #21674 2017.08.08. 11:46

Moby írta:#21628. Itt leírtam minden választ a kérdésre. El köllött volna olvasni.
De 2011-ben, az egy magra írt játékok idején ez nem volt probléma, ezért is nem került szóba. Ugye?
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #21675 2017.08.08. 11:47

arty írta:inkább arra válaszolj, miért 2017-ben lett probléma a cinebencs szerepeltetése, miért nem ágáltatok ellene 2016-ban, 2015-ben, 2014-ben, 2013-ban, 2012-ben, 2011-ben, stb?
miért akkor lett ebből AZONNAL probléma (méghozzá igen nagy probléma, hiszen FOLYAMATOSAN ezen rugóztok :D ), hogy a kurvasokmagos zen arhitekturával az amd fossátarol mindent ezen tesztben, ami nagyon jól skálázódik, végtelen magig?
Mert most lett hívószó. Régen is gáz volt, amikor az AMD a magokkal menőzött a valós teljesítmény helyett. Sajnos tényleg sokan elhiszik, hogy most már csak több magba éri meg fektetni.

Jó, én is minimum 4/8-at vagy 6/12-t szeretnék már következőnek, de ha ez - pontosabban az utóbbi - az egymagos teljesítmény rovására megy, akkor játékban az szívás. Nem jó az, hogy sokakat megvezetnek/megvezetik magukat a kendermagos fókusszal. Na nem tartok attól, hogy csilliárdom állnának át AMD-re, de ahhoz biztos elegen, hogy Moby jól szórakozzon rajtuk. Kíváncsian várom a következő CPU-generációkat, mert nagyon kéne valami normális.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #21676 2017.08.08. 11:52

arty írta:semmiféle relevanciája nincs a 3dmarknak, mivel nem 23 játékmotort tesztel, hanem csak a saját endzsinjét, amivel meg játék nem fut...
Ez nagyon szép és jó, mitöbb megható, de amíg a kártyák erősorrendje a valóságot tükrözi benne (és azt tükrözi), addig köszöntemszéppe'.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #21677 2017.08.08. 11:53

arty írta:a négy egy moslék volt.
ez meg most ahogy írtad is, egy prevgen motor turbózva, amit ráadásul erősen optimalizáltak (és butítottak is)... kötelező jól mennie ;)
viszont pécére ez is késett, ahogyan a korábbi 4-es, 3-as, stb ... ilyenformán semmi se változott, a pécéd erősebb és ... ENNYI! :D
A turbózás csak a performance-t tekintve konzisztens, az Euphoriát nem merték fokozni, sőt...

Szóval ja, kiforrottabb lett, kompromisszumokkal, míg a hardverő nőtt. De ettől még kevés jó GTA-port volt korábban - konzolon is, de basszus, a nem túl izmos PS2-es verzió is tudott a GTA 3-ban olyan effekteket, melyeket a PC-s a steames verzióig (!) nem, sőt máig nem mentettek át mindent. Persze bizonyos dolgokban mindig jobb volt a PC-s verzió, megfelelő vassal alatta. Viszont régen gyakorlatilag PC-s fejlesztő/franchise vált konzolossá, a GTA IV-et nézve még inkább a platform magára hagyása tűnhetett volna valós veszélynek, a tendenciát figyelve (bár azért itt szerintem sem tartotttunk). Az V ehhez képest sikertörténet és előrelépés.
Avatar
Moby

Hozzászólás #21678 2017.08.08. 11:55

arty írta:De 2011-ben, az egy magra írt játékok idején ez nem volt probléma, ezért is nem került szóba. Ugye?
Nemnagyon. De nem 2011-ben, hanem kb fél évvel ezelőttig. Néhány széleskörű tesztnek része volt a cinebench, ahogy a széleskörű tesztnek minden része. Ettől széleskörű. Amióta viszont megmentette a népet a ryzennel az amd, a procitesztek kizárólag erről szólnak. Irrelevánsak lettek a széleskörű tesztek. Amiben szar eredmény van, az ignoráns lett, mert majd most jönnek a sokszálas kódok, csakmég...hánemfognak jönni. Eddig sem azér nem gyöttek, mert nem volt ryzen. Hanem mer párhuzamosítani nem lehet általánosan. Néhány helyen triviális, sok helyen keményen izzadós, néhány helyen lehetetlen. De ez az egész még csak nem is az AMD-t érinti bármennyire próbálod őket áztatni. Az intel ugyanez. Jönni fog a coffelake, minden tesztben cinebencs lesz ugyanezért. És félek tőle, hogy ez ellinkeskedett valódi tesztekből meg áradni fog a lábszag.
Avatar
Moby

Hozzászólás #21679 2017.08.08. 11:59

arty írta:semmiféle relevanciája nincs a 3dmarknak, mivel nem 23 játékmotort tesztel, hanem csak a saját endzsinjét, amivel meg játék nem fut...
Valami egészen felfoghatatlan módon mégiscsak szoros összefüggést látunk a 3dmark eredmények, és a játékok futása között :ijedt: Ugyanez a cinebencsre már kurvára nem igaz. Ezért is lett az előbbi ignoráns, utóbbi meg releváns nálad gondolom :banplz:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #21680 2017.08.08. 12:10

arty írta:vettem egy ps2-t, meg szerváltam egy jobb samu crt-t, most rgb kábelt vadászok...

fájó szívvel gondolok bele, h mennyire kimaradtam én ebből és persze h mennyire megöregedtem...
1. Bármilyen SCART+Multianyámkínja PS2 kábel RGB lesz, aminek a SCART oldalon megvan minden tűje. Ilyenből dunát lehetett rekeszteni akkoriban. Az RGB az USA oldalon volt ultra szopás, ahol nem volt a fincsi SCART szabvány és vagy komponens volt, vagy semmi.

Kép

2. Ezt meg nem úgy kéne kompenzálni, hogy a Fosgen-ben akarod megélni... :eplus2:
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #21681 2017.08.08. 12:12

arty írta:inkább arra válaszolj, miért 2017-ben lett probléma a cinebencs szerepeltetése, miért nem ágáltatok ellene 2016-ban, 2015-ben, 2014-ben, 2013-ban, 2012-ben, 2011-ben, stb?
Mert a cinebench annyira releváns játékos teljesítmény szempontjából, mint az ashes vagymi dx12 benchmarkja a videokártyáknál.
Avatar
arty

Hozzászólás #21682 2017.08.08. 12:13

Zóanagyvarázsló írta:Mert most lett hívószó. Régen is gáz volt, amikor az AMD a magokkal menőzött a valós teljesítmény helyett. Sajnos tényleg sokan elhiszik, hogy most már csak több magba éri meg fektetni.

Jó, én is minimum 4/8-at vagy 6/12-t szeretnék már következőnek, de ha ez - pontosabban az utóbbi - az egymagos teljesítmény rovására megy, akkor játékban az szívás. Nem jó az, hogy sokakat megvezetnek/megvezetik magukat a kendermagos fókusszal. Na nem tartok attól, hogy csilliárdom állnának át AMD-re, de ahhoz biztos elegen, hogy Moby jól szórakozzon rajtuk. Kíváncsian várom a következő CPU-generációkat, mert nagyon kéne valami normális.
Te csak ezt a topikot olvasod amugy? ;) Senki nem hisz el semmit ma jobban, mint régen - mivel továbbra is ott a JÁTÉKTESZT a cinebencs után. Vagy az x264 eredmény. Ahogyan mindig is volt. 20 éve a cinebencs helyett lehet, hogy pécémárk volt, az se érdekelt egy játékost se. Mármint az olyanokat nem, akik minimálisan legalább képben voltak - a többieknek meg úgyismindegy.

Gondolom te is már majdnem vetted a threadrippert és csak moby áldozatos munkája mentett meg, hogy végleg elvágd magad....
Avatar
DanielT

Hozzászólás #21683 2017.08.08. 12:14

benőmenő írta:Mert a cinebench annyira releváns játékos teljesítmény szempontjából, mint az ashes vagymi dx12 benchmarkja a videokártyáknál.
És milyen érdekes, az ashes volt nyomva az AMD kártyáknál is eleinte.
Avatar
arty

Hozzászólás #21684 2017.08.08. 12:19

Moby írta:Nemnagyon. De nem 2011-ben, hanem kb fél évvel ezelőttig. Néhány széleskörű tesztnek része volt a cinebench, ahogy a széleskörű tesztnek minden része. Ettől széleskörű. Amióta viszont megmentette a népet a ryzennel az amd, a procitesztek kizárólag erről szólnak. Irrelevánsak lettek a széleskörű tesztek. Amiben szar eredmény van, az ignoráns lett, mert majd most jönnek a sokszálas kódok, csakmég...hánemfognak jönni. Eddig sem azér nem gyöttek, mert nem volt ryzen. Hanem mer párhuzamosítani nem lehet általánosan. Néhány helyen triviális, sok helyen keményen izzadós, néhány helyen lehetetlen. De ez az egész még csak nem is az AMD-t érinti bármennyire próbálod őket áztatni. Az intel ugyanez. Jönni fog a coffelake, minden tesztben cinebencs lesz ugyanezért. És félek tőle, hogy ez ellinkeskedett valódi tesztekből meg áradni fog a lábszag.
Bullshit-paranoia. Kiragadsz 1-2 jelenséget (amd-s arc mögött cinebencs a képernyőn) és azt interpolálod a világra. Nagyon fura, de a jelenség, amit emlegetsz még úgy is elkerült, hogy megnéztem kb 47 videotesztet a youtuben - a szokásos tesztoldalak írott változata mellett.... pedig ott aztán voltak kretének, kreténül tesztelők, néhány csakacinebencs seggfejbe óhatatlanul bele kellett volna futnom... SEHOL nem volt nemhogy tuldimenzionálva, de sokszor megemlítve sem (a cinebencs).
Avatar
arty

Hozzászólás #21685 2017.08.08. 12:21

Moby írta:Valami egészen felfoghatatlan módon mégiscsak szoros összefüggést látunk a 3dmark eredmények, és a játékok futása között :ijedt: Ugyanez a cinebencsre már kurvára nem igaz. Ezért is lett az előbbi ignoráns, utóbbi meg releváns nálad gondolom :banplz:
már vártam, hogy mikor jön h nálam releváns a cinebencs... köszönöm, végre :worship:
Avatar
arty

Hozzászólás #21686 2017.08.08. 12:23

DanielT írta:Ez nagyon szép és jó, mitöbb megható, de amíg a kártyák erősorrendje a valóságot tükrözi benne (és azt tükrözi), addig köszöntemszéppe'.
nemtükrözi :) 3dmákban az amdk régen is tök faszák voltak, ami aztán a valóságban (navajon miértnem...) sose materializálódott. És mindegy is, hogy a way it meant to be payed cím mitől ment jobban vidián, ha egyszer az egysugarú juzer a tesztcsokor után aszondta, hogy fasza a 770! (vigyázat, a 770 kiragadott példa!)
Avatar
DanielT

Hozzászólás #21687 2017.08.08. 12:24

arty írta:SEHOL nem volt nemhogy tuldimenzionálva, de sokszor megemlítve sem (a cinebencs).
Kivéve az AMD eventeket. Az egész kibaszott Ryzen+Vega kampány arra a rohadt Cinebenchre épült. Néha egy kis vaktesztes BF1.
Avatar
Moby

Hozzászólás #21688 2017.08.08. 12:24

arty írta:már vártam, hogy mikor jön h nálam releváns a cinebencs... köszönöm, végre :worship:
Kérned kell csupán! :puszis:
Avatar
arty

Hozzászólás #21689 2017.08.08. 12:32

benőmenő írta:Mert a cinebench annyira releváns játékos teljesítmény szempontjából, mint az ashes vagymi dx12 benchmarkja a videokártyáknál.
Játékos szempontból mindig is az volt, mégse problémázott ezen soha senki. Átlapoztad az első pár oldalt (áttekerted az első pár percet), ahol a cinebencs és társai rótták a kötelező köröket és nézted a téged érdeklő alkalmazást/játékot.

Igen, az ashes egy proof of concept, csak sajnos egy mamár senkit nem érdeklő játékot(műfajt?) sikerült a motorra építeni. Persze mamár nincsenek ánrílendzsinek (hátha az ue4!), szal bonyolultabb a helyzet, mint 15 éve.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #21690 2017.08.08. 12:39

Ez a játék creepy as fuck. Ez a suttogás, az őrült főszereplő, a világ... über diszkomfort érzés.

phpBB [media]
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #21691 2017.08.08. 12:42

arty írta:Te csak ezt a topikot olvasod amugy? ;) Senki nem hisz el semmit ma jobban, mint régen - mivel továbbra is ott a JÁTÉKTESZT a cinebencs után. Vagy az x264 eredmény. Ahogyan mindig is volt. 20 éve a cinebencs helyett lehet, hogy pécémárk volt, az se érdekelt egy játékost se. Mármint az olyanokat nem, akik minimálisan legalább képben voltak - a többieknek meg úgyismindegy.

Gondolom te is már majdnem vetted a threadrippert és csak moby áldozatos munkája mentett meg, hogy végleg elvágd magad....
Éppen ez az, hogy nyilván máshol találkoztam a Ryzeneket még az itteni bukása után is felértékelő véleményekkel, és nem itt ;) Nem én megyek falnak a Cinebench-teszttől, de a gyakorlatban bullshit, és most jobban szem előtt van, mint eddig. A mostani sokmagos kamuforradalom előtt csak a szemem arkából tűnt fel, most meg egyre gyakrabban beleütközöm. Lehet, hogy más szögből nézem, de így jön le.

A 3D Markért se vagyok oda, de azzal azért nagyjából belőhető a gépet valós tudásának középértéket játékokban, legfeljebb az is túlértékeli a több magot, amit figyelembe kell venni (Intel+Nvidiáról beszélünk, az AMD-vel ki akarna játszani? :kuss:). Meg hát húzástesztre is simán jó.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #21692 2017.08.08. 12:43

Itt pedig Jim elmondja, hogy azért kapta a 1/10-et, mert már rohadtul elege van az "adjuk ki most, fejezzük be később" releasekből. Illetve eléggé fel is kúrta a gamebreaking bug, ami miatt folytathatatlan a játék és kezdhetné elölről.

phpBB [media]
Avatar
Moby

Hozzászólás #21693 2017.08.08. 12:47

DanielT írta:Ez a játék creepy as fuck. Ez a suttogás, az őrült főszereplő, a világ... über diszkomfort érzés.
De nagyon igényesen össze van pakolva az egész. Nagyon gondolkodom egy gogos vételen. Csak előbb be kéne fejeznem ezt a szájbaszívenbaszott BloodBorne DLC-t. Az összes boss torka elvágva, az utolsó fegyver hiányzik, de azt olyan gamerszopató büdösgyökér helyre tette a kibaszott japán fattyú, ami ép ésszel felfoghatatlan. Ma még kap pár próbát, csalni nem vagyok hajlandó, ha amúgy nem megy le, akkor az utolsó trofi nélkül fog megrohadni. Akárhogyis lesz, szinte biztosan ez volt az utolsó from játék, amit piszkáltam. Az átélhető sikerélmények az évek alatt a harmincadjára nzsugorodtak, az idegesítő fasságokon idegeskedés meg a harmincszorosára nőttek. Van sok részlet, ami még mindig tetszik, csak már játszani nem jó vele.
Avatar
Moby

Hozzászólás #21694 2017.08.08. 12:53

Mondjuk megérdemelné, hogy elcsaljam, hamár a büdösgyökér japó csaló helyre tette. Merthogy elérem a minibosst egy útvonalon amelyik rejti, de megsebezni nem lehet, amíg a szkript úgy nem gondolja. De ehhez már tényleg nincs kedvem. Mindenáron már nem kell.
A das3 dlc-t már biztosan kihagyom. Az a játék volt amúgy is a from lejtmenet mélypontja.
Avatar
arty

Hozzászólás #21695 2017.08.08. 13:06

DanielT írta:Kivéve az AMD eventeket. Az egész kibaszott Ryzen+Vega kampány arra a rohadt Cinebenchre épült. Néha egy kis vaktesztes BF1.
Pedig elvárható lett volna, h valami intel-nvidiát favorizáló címmel tolja az áemdé a saját szekerét :whatever: vagy legalább olyannal, ahol semmivel nem jobb/gyorsabb, mint a konkurrencia.... ;)

(egyébként sose fogom megérteni, hogy MIÉRT jó a gyártók önfényező show-it nézni...)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára arty 2017.08.08. 13:07-kor.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #21696 2017.08.08. 13:07

Moby írta:Mondjuk megérdemelné, hogy elcsaljam, hamár a büdösgyökér japó csaló helyre tette. Merthogy elérem a minibosst egy útvonalon amelyik rejti, de megsebezni nem lehet, amíg a szkript úgy nem gondolja. De ehhez már tényleg nincs kedvem. Mindenáron már nem kell.
A das3 dlc-t már biztosan kihagyom. Az a játék volt amúgy is a from lejtmenet mélypontja.
From lejtmenet? Mi az istenről beszélsz? :D Mintha egy legendás szargyáros cég lenne. Értem én, hogy felidegesített, de ne őrüljünk már meg teljesen.
Avatar
Moby

Hozzászólás #21697 2017.08.08. 13:11

DanielT írta:From lejtmenet? Mi az istenről beszélsz? :D Mintha egy legendás szargyáros cég lenne. Értem én, hogy felidegesített, de ne őrüljünk már meg teljesen.
A das3 egy kaka volt. Egy kifáradt széria kínos búcsúbulija. A sors fintora, hogy pont azt nyomhattam a legjobb minőségben. De már a das2-t is úgy toltam, hogy a végén már nagyon szívesen töröltem.
Avatar
arty

Hozzászólás #21698 2017.08.08. 13:12

Zóanagyvarázsló írta:Éppen ez az, hogy nyilván máshol találkoztam a Ryzeneket még az itteni bukása után is felértékelő véleményekkel, és nem itt ;) Nem én megyek falnak a Cinebench-teszttől, de a gyakorlatban bullshit, és most jobban szem előtt van, mint eddig. A mostani sokmagos kamuforradalom előtt csak a szemem arkából tűnt fel, most meg egyre gyakrabban beleütközöm. Lehet, hogy más szögből nézem, de így jön le.

A 3D Markért se vagyok oda, de azzal azért nagyjából belőhető a gépet valós tudásának középértéket játékokban, legfeljebb az is túlértékeli a több magot, amit figyelembe kell venni (Intel+Nvidiáról beszélünk, az AMD-vel ki akarna játszani? :kuss:). Meg hát húzástesztre is simán jó.
Talán mert moby 23x idegépelte, a csorda meg ugrott és együtt ütötték az áemdét (és a cinebencset). A világot nem érdekli a cinebencs, ellentétben a leáldal. Csak itt nem sikerül sajnos a helyén kezelni...
Avatar
Moby

Hozzászólás #21699 2017.08.08. 13:16

arty írta:Talán mert moby 23x idegépelte, a csorda meg ugrott és együtt ütötték az áemdét (és a cinebencset). A világot nem érdekli a cinebencs, ellentétben a leáldal. Csak itt nem sikerül sajnos a helyén kezelni...
Itt senki nem bántja az AMD-t rajtad kívül. Fura, hogy ez csak neked nem tűnik fel! :vigyor:
Avatar
arty

Hozzászólás #21700 2017.08.08. 13:18

pár hírszájt lehozta, hogy a gts kvázi onlány-only (a karrier ugye egy párórás tutorial)
elég sok a csalódott kommentelő, érthetően (köztük én is)
... de szerencsére MINDENHOL ott a felmentősereg: "a polifóni megmondta előre, mit kell rinyálni. egyébként se számozott rész. és egyébként is szar volt az 5-6-ban is az ai, ezért az offline értelmetlen lett volna."

kíváncsi leszek az eladásokra.
megérdemelne már egy méretes bakancsot a pofájába ez a jamaguccsi...

Vissza: “Leáldozott.hu”