A PC-s játékoknak leáldozott

A Leáldtopik új otthona
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #21211 2017.07.22. 17:08

deep írta:Küldjek ki neked futárral? :D
akár. :puszis: elöször irok nekik egy szerelmeslevelet, mert FAQs-ban emlitenek külföldre szallitast, hogy le kell beszelni.
Avatar
deep

Hozzászólás #21212 2017.07.22. 17:24

SlickAdam írta:akár. :puszis: elöször irok nekik egy szerelmeslevelet, mert FAQs-ban emlitenek külföldre szallitast, hogy le kell beszelni.
Csakasaomi :D
Avatar
donatus13

Hozzászólás #21213 2017.07.22. 17:25

Redmi note 4 szerintem jó, megéri
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #21214 2017.07.22. 19:14

ugy latom a Moto Z Play se lenne rossz, mivel 1-2 heten belül itt az utodja (ez tavaly szeptemberi modell), most 250 €-ert adjak (450-röl indult). az olcsobb, mint a G5 Plus. picit nagyobb kijelzö (5,5", mondjuk ez nalam negativum...), jobb, S-AMOLED kijelzö, USB Type-C csati, jobb build quality, ram&cpu ugyanaz, nagyobb 3500mAh-es akku, ... viszont kepeket nem csinal olyan szepeket (G5 Plus nagyon dicserik arkategoriajaban).

tehat Moto Z Play avagy Moto G5 Plus.
VAGY!!!!!
Samsung A3 2017... kis kakás 2gb ramos, 720p-s (AMOLED), 16GB tarhelyes... viszont nagyon jo build quality (S7 lekerekitett full üveg design) ÉS!!! csak 4,7"-os. picike. gyakorlatilag az egyetlen(?) iPhone 7 alternativa (meretben). ez nagyon vonz emiatt. 230 ojro. bearaztak a gecik, tudjak, hogy nincs konkurencia. mondjuk 330-rol indult ez is.

segiccsetek! van meg valami under the radar marka? fritz kompatibilis :)

Spoiler
Z Play
Kép
G5 Plus
Kép
A3
Kép
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára SlickAdam 2017.07.22. 19:18-kor.
Avatar
deep

Hozzászólás #21215 2017.07.22. 19:17

SlickAdam írta:segiccsetek! van meg valami under the radar marka? fritz kompatibilis :)
Ha nem Xiaomi, akkor leveszem rólad a kezem, mert minden más értelmetlen.
Avatar
Moby

Hozzászólás #21216 2017.07.22. 19:53

SlickAdam írta:ugy latom a Moto Z Play se lenne rossz, mivel 1-2 heten belül itt az utodja (ez tavaly szeptemberi modell), most 250 €-ert adjak (450-röl indult). az olcsobb, mint a G5 Plus. picit nagyobb kijelzö (5,5", mondjuk ez nalam negativum...), jobb, S-AMOLED kijelzö, USB Type-C csati, jobb build quality, ram&cpu ugyanaz, nagyobb 3500mAh-es akku, ... viszont kepeket nem csinal olyan szepeket (G5 Plus nagyon dicserik arkategoriajaban).

tehat Moto Z Play avagy Moto G5 Plus.
VAGY!!!!!
Samsung A3 2017... kis kakás 2gb ramos, 720p-s (AMOLED), 16GB tarhelyes... viszont nagyon jo build quality (S7 lekerekitett full üveg design) ÉS!!! csak 4,7"-os. picike. gyakorlatilag az egyetlen(?) iPhone 7 alternativa (meretben). ez nagyon vonz emiatt. 230 ojro. bearaztak a gecik, tudjak, hogy nincs konkurencia. mondjuk 330-rol indult ez is.

segiccsetek! van meg valami under the radar marka? fritz kompatibilis :)

Spoiler
Z Play
Kép
G5 Plus
Kép
A3
Kép
A gyerekeim anyjának vettem nemrég egy a5 17-et. Hát az alapján samsungot ne. Tök fasza cucc oéyan idegesítő balfaszságokkal, ami miatt szinte használhatatlan.
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #21217 2017.07.22. 20:13

Moby írta:A gyerekeim anyjának vettem nemrég egy a5 17-et. Hát az alapján samsungot ne. Tök fasza cucc oéyan idegesítő balfaszságokkal, ami miatt szinte használhatatlan.
mehhh.... :szomoru1: peldaul?
Avatar
Moby

Hozzászólás #21218 2017.07.22. 20:17

SlickAdam írta:mehhh.... :szomoru1: peldaul?
a legpusztítóbb: a kurvaszar mikrofon és az ultranáci nem szabályozható noise cancellation együtt killer kombó. Gyakorlatilag leszoktunk a telefonálásról, mer úgysehallom/értem.
Avatar
Moby

Hozzászólás #21219 2017.07.22. 20:26

A többi hibája inkább csak idegesítő: a fingerprint scannere gyakorlatilag életképtelen. Néha nem megy el aludni, meg ilyenek.
Avatar
Moby

Hozzászólás #21220 2017.07.23. 08:42

GMG-t nézegessétek, 12 órás flash dealek vannak. Most hitman volt 16 euróért, de out of stock volt már 4 órával a lejárat előtt.
Avatar
eje75

Hozzászólás #21221 2017.07.23. 11:20

Moby írta:Most hitman volt 16 euróért, de out of stock volt már 4 órával a lejárat előtt.
Add to basket van most is Hitman-nél....
Avatar
eje75

Hozzászólás #21222 2017.07.23. 11:23

Tarkov-ot meg most hagytam abba a picsába: akkor lagg volt, hogy megcéloztam a playert, aki egyszer csak eltűnt, aztán 25 méterrel odébb a lépcső tetején jelent meg... :wilting: majd béta fázisban ránézek...vagy se....
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #21223 2017.07.23. 11:25

viccez:
OnePlus honlapjan van trade-in program. beadtam poenbol mennyiert szamitanak be egy OnePlus One-t. meg kell adni milyen allapotban van. kivalasztottam a legjobb valaszokat (= tökeletes): 20 €. LOLZ.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #21224 2017.07.23. 11:41

Uncharted 4

Vasárnap, nyugi, babzsák, légkondi, plazma. Gondoltam ma tolom a gémet. De nem. Én ezt már nem bírom.

- Nem bírom már elviselni az 1 bites tömeggyilkos cover shooter agyhalál lövöldét.
- Nem bírom már elviselni az 1 bites feladványokat, a mágneses, nóskill lófasz ugrálós részeket, párkányon és csatornán mászást.

ENNYI. AZ. EGÉSZ. JÁTÉK.

Hát a tököm tele van már vele, nincs egy másodperce, ami szórakoztatna, csak túl akarok lenni mindenen, amikor nálam van az irányítás.

Úgyhogy most szépen youtube, szerencsére van 4K PRŐ verzió végigjátszás, berakom a háttérbe és csá'.

A grafika 10/10, lenyűgöző, de semmi mást nem tud nekem nyújtani már ez a formula, a végletekig koptatták, anélkül, hogy inkább fejlesztették volna.
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #21225 2017.07.23. 12:03

Lejgobban elköltött 3 dollár, evör!
phpBB [media]
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #21226 2017.07.23. 12:27

benőmenő írta:Lejgobban elköltött 3 dollár, evör!
[video]rollin_on_chrome.flv[/video]
mar honapok ota gondolkodok, hogy mi a franc ez, de meg a video utan se ertem.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #21227 2017.07.23. 13:50

SlickAdam írta:mar honapok ota gondolkodok, hogy mi a franc ez, de meg a video utan se ertem.
Egy újabb szükséges pestis, vagy egyéb járvány szükségességének a jele...
Avatar
arty

Hozzászólás #21228 2017.07.23. 14:42

DanielT írta:Uncharted 4

Vasárnap, nyugi, babzsák, légkondi, plazma. Gondoltam ma tolom a gémet. De nem. Én ezt már nem bírom.

- Nem bírom már elviselni az 1 bites tömeggyilkos cover shooter agyhalál lövöldét.
- Nem bírom már elviselni az 1 bites feladványokat, a mágneses, nóskill lófasz ugrálós részeket, párkányon és csatornán mászást.

ENNYI. AZ. EGÉSZ. JÁTÉK.

Hát a tököm tele van már vele, nincs egy másodperce, ami szórakoztatna, csak túl akarok lenni mindenen, amikor nálam van az irányítás.

Úgyhogy most szépen youtube, szerencsére van 4K PRŐ verzió végigjátszás, berakom a háttérbe és csá'.

A grafika 10/10, lenyűgöző, de semmi mást nem tud nekem nyújtani már ez a formula, a végletekig koptatták, anélkül, hogy inkább fejlesztették volna.
fejlesztették: rengeteg helyen lehet lopakodni (és giganehézségen kell is, vagyis célszerű(bb))
Avatar
donatus13

Hozzászólás #21229 2017.07.23. 14:49

DanielT írta:Egy újabb szükséges pestis, vagy egyéb járvány szükségességének a jele...

Ezen én is befostam, a metrón is teli van velük minden. Amúgy némelyiknek még kurva idegesítő hangja is van, egyik kolléga vett, azóta már ő is majomivadék nekem :DDDD
Avatar
arty

Hozzászólás #21230 2017.07.23. 14:53

ha valaki a gémingben nem fellelhető kihívásra vágyna!
jöjjön egy feladvány!

- adott a pécém
- áramtalanított konnektorban van egész éjjel
- reggel odaülök, kap áramot a gép, megnyomom a power gombot, látszólag bekapcsol
- majd mivel nem postol, lekapcsol és 1-2 mp után újra be (mint amikor nem sikerült a tuning)
- ekkor már rendesen megy minden, bejön a win, ha van tuning állítva, az is működik (tehát NEM nyom bios defaultsot, mint pl az előző asrockom)
- szereztem speakert, hátha sípol a ram/gpu/mittoménmi - de nem teszi, kussol, amikor rendesen bebootol, jön az egy pittyenés (tehát a speaker jól van bekötve)
- a sikeres bootkor hiába lépek biosba, semmit nem látni, nincs hibakód sehol

ha nem áramtalanítom a gépet, minden ok, elsőre indul (legalábbis 1x próbáltam... lehet megnézem párszor, mert má kezdek a sok tesztbe belezavarodni)
lehet a 2133as ramhibás baromságom se ramhiba volt, hanem EZ a jelenség és nem a 3000re átállítás oldotta meg, hanem a sokadik boot
...bárcsak szóba álltak volna velem a ddr3 árusok ...bárcsak a nemtuningos cpunál, minimáláras nemtuningos asrock lapnál, nemtuningos ramnál és a 1070emnél maradtam volna :(
(nem nagy hiba, lehet élni vele, h az első boot nem 10 mp hanem 30, de BASSZA az agyam)
Avatar
DanielT

Hozzászólás #21231 2017.07.23. 15:01

arty írta:fejlesztették: rengeteg helyen lehet lopakodni (és giganehézségen kell is, vagyis célszerű(bb))
LOPAKODNI! Dejó, azt úgyis imádom! Ja és van más fejlesztés is: a seggen csúszás mechanika. Gyorsan bele is tettek annyit, hogy a 4 részre visszamenőleg kijöjjön a "túl sok" átlag.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #21232 2017.07.23. 15:04

arty írta:ha valaki a gémingben nem fellelhető kihívásra vágyna!
jöjjön egy feladvány!

- adott a pécém
- áramtalanított konnektorban van egész éjjel
- reggel odaülök, kap áramot a gép, megnyomom a power gombot, látszólag bekapcsol
- majd mivel nem postol, lekapcsol és 1-2 mp után újra be (mint amikor nem sikerült a tuning)
- ekkor már rendesen megy minden, bejön a win, ha van tuning állítva, az is működik (tehát NEM nyom bios defaultsot, mint pl az előző asrockom)
- szereztem speakert, hátha sípol a ram/gpu/mittoménmi - de nem teszi, kussol, amikor rendesen bebootol, jön az egy pittyenés (tehát a speaker jól van bekötve)
- a sikeres bootkor hiába lépek biosba, semmit nem látni, nincs hibakód sehol

ha nem áramtalanítom a gépet, minden ok, elsőre indul (legalábbis 1x próbáltam... lehet megnézem párszor, mert má kezdek a sok tesztbe belezavarodni)
lehet a 2133as ramhibás baromságom se ramhiba volt, hanem EZ a jelenség és nem a 3000re átállítás oldotta meg, hanem a sokadik boot
...bárcsak szóba álltak volna velem a ddr3 árusok ...bárcsak a nemtuningos cpunál, minimáláras nemtuningos asrock lapnál, nemtuningos ramnál és a 1070emnél maradtam volna :(
(nem nagy hiba, lehet élni vele, h az első boot nem 10 mp hanem 30, de BASSZA az agyam)
Áramtalanítás után normális, valami fail-safe feature lehet, nálam is így csinálja. Persze eleve az áramtalanítás valami hasonló középköri agyament őrület, mint a 2133-as ram próbálgatás. Legalább nem panaszkodhatsz, hogy ha szopatni akarod magad, akkor nem ugrik eléd és csúszik le instant a bráner.
Avatar
donatus13

Hozzászólás #21233 2017.07.23. 15:07

arty írta:ha valaki a gémingben nem fellelhető kihívásra vágyna!
jöjjön egy feladvány!

- adott a pécém
- áramtalanított konnektorban van egész éjjel
- reggel odaülök, kap áramot a gép, megnyomom a power gombot, látszólag bekapcsol
- majd mivel nem postol, lekapcsol és 1-2 mp után újra be (mint amikor nem sikerült a tuning)
- ekkor már rendesen megy minden, bejön a win, ha van tuning állítva, az is működik (tehát NEM nyom bios defaultsot, mint pl az előző asrockom)
- szereztem speakert, hátha sípol a ram/gpu/mittoménmi - de nem teszi, kussol, amikor rendesen bebootol, jön az egy pittyenés (tehát a speaker jól van bekötve)
- a sikeres bootkor hiába lépek biosba, semmit nem látni, nincs hibakód sehol

ha nem áramtalanítom a gépet, minden ok, elsőre indul (legalábbis 1x próbáltam... lehet megnézem párszor, mert má kezdek a sok tesztbe belezavarodni)
lehet a 2133as ramhibás baromságom se ramhiba volt, hanem EZ a jelenség és nem a 3000re átállítás oldotta meg, hanem a sokadik boot
...bárcsak szóba álltak volna velem a ddr3 árusok ...bárcsak a nemtuningos cpunál, minimáláras nemtuningos asrock lapnál, nemtuningos ramnál és a 1070emnél maradtam volna :(
(nem nagy hiba, lehet élni vele, h az első boot nem 10 mp hanem 30, de BASSZA az agyam)

nahát, nekem is csinál ilyet, nem néztem utána miért van mert nem érdekel. De most már ezt is tudom :D nekem annyi a különbség hogy kicsit más hangot ad, és nem kapcsol be (magától), újra be kell kapcsolnom, és miután megnyomom a bekapcsoló gombot kell 2-3 mp mire beindul.
Avatar
Moby

Hozzászólás #21234 2017.07.23. 15:27

arty írta:ha valaki a gémingben nem fellelhető kihívásra vágyna!
jöjjön egy feladvány!

- adott a pécém
- áramtalanított konnektorban van egész éjjel
- reggel odaülök, kap áramot a gép, megnyomom a power gombot, látszólag bekapcsol
- majd mivel nem postol, lekapcsol és 1-2 mp után újra be (mint amikor nem sikerült a tuning)
- ekkor már rendesen megy minden, bejön a win, ha van tuning állítva, az is működik (tehát NEM nyom bios defaultsot, mint pl az előző asrockom)
- szereztem speakert, hátha sípol a ram/gpu/mittoménmi - de nem teszi, kussol, amikor rendesen bebootol, jön az egy pittyenés (tehát a speaker jól van bekötve)
- a sikeres bootkor hiába lépek biosba, semmit nem látni, nincs hibakód sehol

ha nem áramtalanítom a gépet, minden ok, elsőre indul (legalábbis 1x próbáltam... lehet megnézem párszor, mert má kezdek a sok tesztbe belezavarodni)
lehet a 2133as ramhibás baromságom se ramhiba volt, hanem EZ a jelenség és nem a 3000re átállítás oldotta meg, hanem a sokadik boot
...bárcsak szóba álltak volna velem a ddr3 árusok ...bárcsak a nemtuningos cpunál, minimáláras nemtuningos asrock lapnál, nemtuningos ramnál és a 1070emnél maradtam volna :(
Bárcsak ne áramtalanítanád a géped. Persze az előbbiek mind sokkal kézenfekvőbb megoldások :banplz:
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #21235 2017.07.23. 15:35

donatus13 írta:Ezen én is befostam, a metrón is teli van velük minden. Amúgy némelyiknek még kurva idegesítő hangja is van, egyik kolléga vett, azóta már ő is majomivadék nekem :DDDD
de mit kell ezzel csinalni? (furi de hasznalatban meg nem lattam). fogod ket ujjad között es pörgeted? ennyi?
inkabb a yoyo jönne vissza, az sokkal ertelmesebb basszus.
Avatar
arty

Hozzászólás #21236 2017.07.23. 15:47

foglaljuk össze, mit tudtunk meg:
- valami szar
- van valami dokumentálatlan fasság
- 2017 pécéit nem tanácsos áramtalanítani

h miért offos a géming elosztóm?
régen volt olyan enermax tápom ami beszopott 10 wattot standbyban, de a seasonicom is tudott 16wattozni, ha szarul állítottam be a standby fícsöröket (amik néha azé kellettek)
konzolok. egyéb kis fasságok. világít, fogyaszt!
volt h a windows beidőzített éjszakai bekapcsolást
nem kapcsolgat be a ps3, h synceljen
nincs áram alatt a kormányom (Thrustmaster szerint huzd ki a teljes OFF-hoz, mert ilyenkor kvázi megy (az elektronika)!)
nem kell kapcsolgatni a tévét

... szal akkor barátkozzak a PROBLÉMÁVAL :(
... kicseszett gémerbiosok, amikor éppcsak a lényegre nem jut energia ... :(
Avatar
DanielT

Hozzászólás #21237 2017.07.23. 15:56

arty írta:foglaljuk össze, mit tudtunk meg:
- valami szar
- van valami dokumentálatlan fasság
- 2017 pécéit nem tanácsos áramtalanítani

h miért offos a géming elosztóm?
régen volt olyan enermax tápom ami beszopott 10 wattot standbyban, de a seasonicom is tudott 16wattozni, ha szarul állítottam be a standby fícsöröket (amik néha azé kellettek)
konzolok. egyéb kis fasságok. világít, fogyaszt!
volt h a windows beidőzített éjszakai bekapcsolást
nem kapcsolgat be a ps3, h synceljen
nincs áram alatt a kormányom (Thrustmaster szerint huzd ki a teljes OFF-hoz, mert ilyenkor kvázi megy (az elektronika)!)
nem kell kapcsolgatni a tévét

... szal akkor barátkozzak a PROBLÉMÁVAL :(
... kicseszett gémerbiosok, amikor éppcsak a lényegre nem jut energia ... :(
Meanwhile nálam: Xbox kontrollerrel bekapcsolom a gépet, EGY másodperc alatt desktopon vagyok sleepből, ahová automatán megy le a gép.

Nekem meg ebben a pokolban kell élnem. :wilting:
Avatar
Micsu

Hozzászólás #21238 2017.07.23. 16:01

arty írta:fejlesztették: rengeteg helyen lehet lopakodni (és giganehézségen kell is, vagyis célszerű(bb))
már a 2ben is volt "kamulopakodás"
Avatar
Moby

Hozzászólás #21239 2017.07.23. 16:13

arty írta:foglaljuk össze, mit tudtunk meg:
- valami szar
- van valami dokumentálatlan fasság
- 2017 pécéit nem tanácsos áramtalanítani

h miért offos a géming elosztóm?
régen volt olyan enermax tápom ami beszopott 10 wattot standbyban, de a seasonicom is tudott 16wattozni, ha szarul állítottam be a standby fícsöröket (amik néha azé kellettek)
konzolok. egyéb kis fasságok. világít, fogyaszt!
volt h a windows beidőzített éjszakai bekapcsolást
nem kapcsolgat be a ps3, h synceljen
nincs áram alatt a kormányom (Thrustmaster szerint huzd ki a teljes OFF-hoz, mert ilyenkor kvázi megy (az elektronika)!)
nem kell kapcsolgatni a tévét

... szal akkor barátkozzak a PROBLÉMÁVAL :(
... kicseszett gémerbiosok, amikor éppcsak a lényegre nem jut energia ... :(
az nem gémingelosztó, hanem szopatómultiplikátor. Minden, amit beledugsz, újabb lehetőség a kínszopásra, leszámítva a konzolokat. Ott nincs szopás, csak élmény :)
Avatar
deep

Hozzászólás #21240 2017.07.23. 16:23

DanielT írta:LOPAKODNI! Dejó, azt úgyis imádom! Ja és van más fejlesztés is: a seggen csúszás mechanika. Gyorsan bele is tettek annyit, hogy a 4 részre visszamenőleg kijöjjön a "túl sok" átlag.
De hát ott van a
Spoiler
búváros pálya, ott a kocsikázás, ott a hook dobálás-lengedezés, ott az olasz villa pálya, a skót gigahangulatos puzzle és még sorolhatnám.
Persze a lövölde rész az bézikli nem változott az első rész óta, de azért a dinamittal, gránátokkal, változatosabb fegyókkal simán jó ma is. Vedd behezebbre, és akkor nem csak töltelék.
Avatar
arty

Hozzászólás #21241 2017.07.23. 16:33

SlickAdam írta:de mit kell ezzel csinalni? (furi de hasznalatban meg nem lattam). fogod ket ujjad között es pörgeted? ennyi?
inkabb a yoyo jönne vissza, az sokkal ertelmesebb basszus.
igen, ez ennyi. lányomat nem érdekli, nem kért... (én akartam, hátha rájövök a titkára, meg minden barátnőjének van)
semmivelse értelmesebb a yoyo szvsz...ugyan ez a kategória.
búgócsiga, csattogós lepke a 21. században :)
azé ezek mégse bűvöskockák...
Avatar
arty

Hozzászólás #21242 2017.07.23. 16:35

Micsu írta:már a 2ben is volt "kamulopakodás"
itt azért jóval messzebb mentek, ez má nem is kamulopakodás szvsz :) (persze még mindig nem egy splintercell)
Avatar
arty

Hozzászólás #21243 2017.07.23. 16:36

Moby írta:az nem gémingelosztó, hanem szopatómultiplikátor. Minden, amit beledugsz, újabb lehetőség a kínszopásra, leszámítva a konzolokat. Ott nincs szopás, csak élmény :)
ahogy mondtam, a konzol is szopás, amiatt is kell az áramtalanítás.... :mf2:
Avatar
arty

Hozzászólás #21244 2017.07.23. 16:38

DanielT írta:Meanwhile nálam: Xbox kontrollerrel bekapcsolom a gépet, EGY másodperc alatt desktopon vagyok sleepből, ahová automatán megy le a gép.
Nekem meg ebben a pokolban kell élnem. :wilting:
sajnálom, hogy a pécégyárosok egy része, a sony, a thrustmaster nem volt képes standbyban is számomra megfelelően használható gépet összerakni :P
de örülök, hogy te már a 22. században jársz, mert én kb 100+ évvel vagyok lemaradva ezeknek a szargyárosoknak köszönhetően :mf2:
Avatar
Micsu

Hozzászólás #21245 2017.07.23. 17:00

arty írta:itt azért jóval messzebb mentek, ez má nem is kamulopakodás szvsz :) (persze még mindig nem egy splintercell)
mondjuk én azért végigszaladnék rajta, rég ucztem már, 3. kimaradt
Avatar
arty

Hozzászólás #21246 2017.07.23. 17:11

Micsu írta:mondjuk én azért végigszaladnék rajta, rég ucztem már, 3. kimaradt
hármast is pótolhatnád remazterben... és azután pláne ütős lenne a 4 :)
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #21247 2017.07.23. 17:41

Gyerekek rávettek megint, hogy játszunk Zelda Wind Wakert.
Eszméletlen, hogy mennyire időtlen lett a játék. A későbbi Zeldák ezt a látványt és varázst meg sem közelítik.
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #21248 2017.07.23. 17:44

DanielT írta:Uncharted 4

Vasárnap, nyugi, babzsák, légkondi, plazma. Gondoltam ma tolom a gémet. De nem. Én ezt már nem bírom.

- Nem bírom már elviselni az 1 bites tömeggyilkos cover shooter agyhalál lövöldét.
- Nem bírom már elviselni az 1 bites feladványokat, a mágneses, nóskill lófasz ugrálós részeket, párkányon és csatornán mászást.

ENNYI. AZ. EGÉSZ. JÁTÉK.

Hát a tököm tele van már vele, nincs egy másodperce, ami szórakoztatna, csak túl akarok lenni mindenen, amikor nálam van az irányítás.

Úgyhogy most szépen youtube, szerencsére van 4K PRŐ verzió végigjátszás, berakom a háttérbe és csá'.

A grafika 10/10, lenyűgöző, de semmi mást nem tud nekem nyújtani már ez a formula, a végletekig koptatták, anélkül, hogy inkább fejlesztették volna.
Kb. ez volt a reviewm az első részre 10 évvel ezelőtt, csak sokkal radikálisabban megfogalmazva...
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #21249 2017.07.23. 17:46

Idén én is vettem egy Xiaomi telefont a családba (Redmi 4 Pro/Prime). Speckó vs. ár arányban elég nehéz jobbat találni.
Arra viszont kellett figyelni, hogy a retail ROM-ot flesselni kellett a globalra (a xiaomishopból jött amúgy).
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #21250 2017.07.23. 17:49

Zóanagyvarázsló írta:Fogalmam nincs, mitől szar egy Thief. A korai 3D-s engine-eket viselted nehezen, vagy mit?
Azt biztos, hogy nem segített, pedig én a demo scene miatt végigéltem az egész 3D transzformációt. Még részt is vettem benne. És a játékok olyan visszalépések voltak, hogy kiábrándító volt. Érzelem és kifejezésmentes, lelketlen, béndzsa szarok lettek a játékok jó ideig.
Avatar
Moby

Hozzászólás #21251 2017.07.23. 17:54

Micsu írta:mondjuk én azért végigszaladnék rajta, rég ucztem már, 3. kimaradt
Engem másodszorra is szórakoztat. Sőt.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #21252 2017.07.23. 20:09

aabyssx írta:Azt biztos, hogy nem segített, pedig én a demo scene miatt végigéltem az egész 3D transzformációt. Még részt is vettem benne. És a játékok olyan visszalépések voltak, hogy kiábrándító volt. Érzelem és kifejezésmentes, lelketlen, béndzsa szarok lettek a játékok jó ideig.
Főleg kalandjátékoknál volt gáz, ritkán működött. A Grim Fandangónak legalább jól állt a Monkey Island 4-gyel szemben, de az irányítása rettenet volt. Most a remasterben már van kontrollertámogatás (tank controllal vagy anélkül) és rendes egerészés is (egy modder cuccát vették át, teljesen jól működik).

De a '90-es évek végére már jobb volt a helyzet, mint a közepén. A filmszerűség és az animációk nem voltak az igaziak, de mechanikában már gyakran tudott pluszt hozni, és sokkal vállalhatóbban néztek ki. A Human Revolution nyilván modernebbül néz ki, mint az első rész, de sok mindenben gyengébb mechanikailag. A korábbi Thief meg zseniális volt. És ugye a lopakodós cuccoknál maradva ekkor jött az MGS, a Tenchu, majd az első Hitman és a NOLF is. Van, ami már akkor darabosnak számított, de sokuk egész jól megállja a helyét, és belőlük nőttek ki az utódok.

3D-s stratégiák között is voltak az akkori szinten lenyűgözőek (Myth, Populous 3).
Avatar
DanielT

Hozzászólás #21253 2017.07.23. 20:14

Na, csak végignyomtam ma az Uncharted 4-et.

A kontroller D-Pad "jobbra" nyíllal, ami 10 másodperccel tekerte előre a videót. Szépen átléptettem az összes bullshit cover shooter részt, a bullshit mászós részeket és mivel az egész játék filmnek ér valamit, úgy is néztem. Egyszer sem idegesített fel így, nem untatott, nem frusztrált ugyanaz a szar, hanem amikor jött a "keress meg egy ládát, aztán told oda, hogy fel lehessen mászni" rész, szépenn jobbdépadjobbdépadjobbdépadjobbdépadjobbdépadjobbdépadjobbdépadjobbdépadjobbdépad és haladtunk tovább.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #21254 2017.07.23. 20:28

DanielT írta:Na, csak végignyomtam ma az Uncharted 4-et.

A kontroller D-Pad "jobbra" nyíllal, ami 10 másodperccel tekerte előre a videót. Szépen átléptettem az összes bullshit cover shooter részt, a bullshit mászós részeket és mivel az egész játék filmnek ér valamit, úgy is néztem. Egyszer sem idegesített fel így, nem untatott, nem frusztrált ugyanaz a szar, hanem amikor jött a "keress meg egy ládát, aztán told oda, hogy fel lehessen mászni" rész, szépenn jobbdépadjobbdépadjobbdépadjobbdépadjobbdépadjobbdépadjobbdépadjobbdépadjobbdépad és haladtunk tovább.
Szerintem kéne egy F gomb is a kontrollerekre, hogy bármikor payelhessem a respectet YouTube gaming közben is.
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #21255 2017.07.23. 22:30

Haladgat a ps3 emulátor is:
phpBB [media]
Avatar
DanielT

Hozzászólás #21256 2017.07.24. 07:47

benőmenő írta:Haladgat a ps3 emulátor is:
https://youtu.be/v3_WiNow_gE
Ahogy nézem a mocsári rész már jobban fut, mint PS3-on. Ma jött a mail, hogy átlépték a havi 2000 dolcsis támogatási határt Patreon-on.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #21257 2017.07.24. 07:52

Ez meg egy elég jó Mocsok Relé 4 kép.

Kép
Avatar
Moby

Hozzászólás #21258 2017.07.24. 10:00

benőmenő írta:Haladgat a ps3 emulátor is:
phpBB [media]
lassan neki is lehet állni.
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #21259 2017.07.24. 12:38

Fesztiválozás közben sikerült venni egy ps2/3 kompatibilis komponens kábelt. Eszméletlen mekkora a különbség képminőségben! Végre vannak textúrák, nem csak odahányt pasztell színű pacák. Viszont a fűrészfogak és a tearing is sokkal szembeötlőbbek.
De mivel ez így túl egyszerű lenne, így egyszerre lett mindékt dualshock 2-nek fantom inputja. Az egyiknek a jobbra dpad akad be, a másikon pedig az L1 és a kör. :zavart2:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #21260 2017.07.24. 13:23

benőmenő írta:Fesztiválozás közben sikerült venni egy ps2/3 kompatibilis komponens kábelt. Eszméletlen mekkora a különbség képminőségben! Végre vannak textúrák, nem csak odahányt pasztell színű pacák. Viszont a fűrészfogak és a tearing is sokkal szembeötlőbbek.
De mivel ez így túl egyszerű lenne, így egyszerre lett mindékt dualshock 2-nek fantom inputja. Az egyiknek a jobbra dpad akad be, a másikon pedig az L1 és a kör. :zavart2:
Koncentrálj a játékélményre és akkor minden fasza lesz. :D BTW eddig mivel volt rákötve a kijelzőre a gép? Kompozittal? :wilting: Illetve melyik gép és milyen kijelző?
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #21261 2017.07.24. 13:40

DanielT írta:Koncentrálj a játékélményre és akkor minden fasza lesz. :D BTW eddig mivel volt rákötve a kijelzőre a gép? Kompozittal? :wilting: Illetve melyik gép és milyen kijelző?
7xxxx-es slim gép előbb a régi képcsöves thomson tv-re, majd egy f5000-es lapos samura kompozittal.
A múltkor azért kellett abbahagyni a resi4-et, mert felbaszott, hogy a fosbarna homályban nem láttam a csapdákat.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #21262 2017.07.24. 13:44

benőmenő írta:7xxxx-es slim gép előbb a régi képcsöves thomson tv-re, majd egy f5000-es lapos samura kompozittal.
Damn son. Ehhő biz' kellett gyomor, főleg az utóbbi kombóhoz. :ijedt:
Avatar
Moby

Hozzászólás #21263 2017.07.24. 14:08

Ú valami gecijó elosztót sikerült vennem. 10 napi áramtalanítás után mindenféle dokumentálatlan fasság nélkül indul a pécém .
Kép
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #21264 2017.07.24. 14:13

DanielT írta:Damn son. Ehhő biz' kellett gyomor, főleg az utóbbi kombóhoz. :ijedt:
Hát nem is volt szép.
Demostakkor nemazvan, hogy ha már bekapcsol és van kép meg hang, onnantól már csakajáték? :confused:
Főleg annak fényében, hogy először nem is jött ki kép, hanem gúgli, visszadugni a kompozitott (tv-n source váltás), optionsben átállítani rgb-ről a Y Cb/Pb Cr/Pr-ra (mégegy source váltás tv-n), és így már fasza volt. #konzolgány
Avatar
arty

Hozzászólás #21265 2017.07.24. 14:30

Moby írta:Ú valami gecijó elosztót sikerült vennem. 10 napi áramtalanítás után mindenféle dokumentálatlan fasság nélkül indul a pécém .
Kép
áramtalanítottál?! miaf'sznak?! :ravasz1:
Avatar
arty

Hozzászólás #21266 2017.07.24. 14:31

benőmenő írta:Hát nem is volt szép.
Demostakkor nemazvan, hogy ha már bekapcsol és van kép meg hang, onnantól már csakajáték? :confused:
Főleg annak fényében, hogy először nem is jött ki kép, hanem gúgli, visszadugni a kompozitott (tv-n source váltás), optionsben átállítani rgb-ről a Y Cb/Pb Cr/Pr-ra (mégegy source váltás tv-n), és így már fasza volt. #konzolgány
bezzeg a pécé kompozit/komponensen is AUTODETEKTÁLTA a tévét!
Avatar
arty

Hozzászólás #21267 2017.07.24. 14:32

aabynak ötlet, hogyan változtassa a nappalit gémerkuckóvá! :D
xbox-one-controller-coffee-table-1.jpg
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #21268 2017.07.24. 14:38

arty írta:bezzeg a pécé kompozit/komponensen is AUTODETEKTÁLTA a tévét!
A pc-t ugyan nem, de annak tök mindegy, hogy analóggal (d-sub, nyilván amíg a spec. határát nem léped át), vagy tetszőleges digitális csatival kötöm-e össze valami képet ki fog adni.
A sony meg 2008-ra flashelhetett volna a firmware-be annyit, hogy

Kód: Egész kijelölése

 if(nem csak 5 pin érintkezik, mint a default kompozittal) komponensON;

Merthogy a tv-n a source választóban rögtön más néven jelenik meg a forrás.
Avatar
Moby

Hozzászólás #21269 2017.07.24. 14:42

arty írta:áramtalanítottál?! miaf'sznak?! :ravasz1:

A . verzió:ha elutazok 10 napra, leszoktam nyomkodni a megszakítókat, mer...mer nem vagyok itthon
B. verzió: kíváncsi voltam, hogy szándékosan rá tudok-e csúszni valami olyan brére, amit mások kutatnak ki, én bele sem botlanék. Sajnos úgy fest, ez nekem még szándékosan sem megy :szomoru1:
Avatar
arty

Hozzászólás #21270 2017.07.24. 15:06

benőmenő írta:A pc-t ugyan nem, de annak tök mindegy, hogy analóggal (d-sub, nyilván amíg a spec. határát nem léped át), vagy tetszőleges digitális csatival kötöm-e össze valami képet ki fog adni.
A sony meg 2008-ra flashelhetett volna a firmware-be annyit, hogy

Kód: Egész kijelölése

 if(nem csak 5 pin érintkezik, mint a default kompozittal) komponensON;

Merthogy a tv-n a source választóban rögtön más néven jelenik meg a forrás.
Jah, dsubnak, hdminek "mindegy" - csak ugye a pisiben és a többi konzolban ez nem volt. Ami meg volt, az nem volt alkalmas autodetektálásra...
És persze, lehetett volna mindenféle megoldással megbízhatatlan(abb)ra és drágá(bb)ra csinálni az analog kimenetet (lekezelni a kompozitot, svideot, komponenst, rgbt), de a pár százalék, ezt kihasználó user miatt nem vágtak bele ;)
PS3-on már van konti kombó, amivel valami alap képfelbontáson indul a gép...
(amugy miért nem rgb kábel a ps2be, hdmi a ps3ba?)
Avatar
arty

Hozzászólás #21271 2017.07.24. 15:07

Moby írta:A . verzió:ha elutazok 10 napra, leszoktam nyomkodni a megszakítókat, mer...mer nem vagyok itthon
B. verzió: kíváncsi voltam, hogy szándékosan rá tudok-e csúszni valami olyan brére, amit mások kutatnak ki, én bele sem botlanék. Sajnos úgy fest, ez nekem még szándékosan sem megy :szomoru1:
a. és mennyi a határ? 3 nap? 5? 10?
b. mondjam a konfigleírásom, hogy biztosra menj, vagy szerinted ugyanaz a hw kevés lenne és usererrorra gyanakszol? ;)
Avatar
Moby

Hozzászólás #21272 2017.07.24. 15:12

arty írta:a. és mennyi a határ? 3 nap? 5? 10?
b. mondjam a konfigleírásom, hogy biztosra menj, vagy szerinted ugyanaz a hw kevés lenne és usererrorra gyanakszol? ;)

A. Évszaktól is függ.
B. Nemkell. Tudom hol basztad el: gigabyte alaplap. Másrészt leszarnám, ha csinálná. Évente párszor túlélném szvsz.
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #21273 2017.07.24. 15:22

arty írta:(amugy miért nem rgb kábel a ps2be, hdmi a ps3ba?)
Mert annyira nem érdekel, hogy ebayen csencseljek, visszaküldözgessek, komponens meg épp volt a debreceni hülyevagyokban egy tripperes guitar heros doboz mögé bújtatva.
A ps3-at hdmi-vel használom monitoron, mert az albérletben csak képcsöves tv van (akkor állat még én sem vagyok, hogy azon toljam kompozittal az ölőzóna 2-t :D ).
Avatar
kigyi

Hozzászólás #21274 2017.07.24. 16:05

arty írta:foglaljuk össze, mit tudtunk meg:
- valami szar
- van valami dokumentálatlan fasság
- 2017 pécéit nem tanácsos áramtalanítani

h miért offos a géming elosztóm?
régen volt olyan enermax tápom ami beszopott 10 wattot standbyban, de a seasonicom is tudott 16wattozni, ha szarul állítottam be a standby fícsöröket (amik néha azé kellettek)
konzolok. egyéb kis fasságok. világít, fogyaszt!
volt h a windows beidőzített éjszakai bekapcsolást
nem kapcsolgat be a ps3, h synceljen
nincs áram alatt a kormányom (Thrustmaster szerint huzd ki a teljes OFF-hoz, mert ilyenkor kvázi megy (az elektronika)!)
nem kell kapcsolgatni a tévét

... szal akkor barátkozzak a PROBLÉMÁVAL :(
... kicseszett gémerbiosok, amikor éppcsak a lényegre nem jut energia ... :(
Na igen az elosztó kikapcsolása a biztos. Én is szeretem kikapcsolni a nem használatos eszközöket még akkor is, ha energiatakarékossági szempontból szinte mindennek megfelelnek pl. a TV és beltéri offon van szinte mindig, mert nem nagyon van időm használni őket, de a pc-t nem áramtalanítom a mai lapoknál beállíthatod az eup2013 szabványnak megfelelő tápodat, hogy szipi szuper energitakarékos módba kapcsoljon maikor kikapcsolod a gépet és így már szinte termeli az áramot és nem fogyaszt. Érdemes a biosokban megkeresni ezt az opciót, ha nincs bekapolva és már ok is :D
A többire meg második elosztó beiktatása segítség lehet így őket külön kapcsolhatod. Az Intel által hőn szeretett self test ilyenkor futn le, ha kikapcsolod csak a pc-d védelmében hát ez is kikapcsolható gondolom, de ne szidd őket, ha valami nem lesz jó utána :D

És ezzel a hsz-el letudtam újabb 1 hetes lemaradásom a fórumban újra naprakész vagyok :D
Avatar
arty

Hozzászólás #21275 2017.07.24. 17:27

Moby írta:B. Nemkell. Tudom hol basztad el: gigabyte alaplap. Másrészt leszarnám, ha csinálná. Évente párszor túlélném szvsz.
lehet. de ócsóvót. és én is együtt tudok vele élni, ha muszáj (márpedig muszáj lesz)

kigyi: 3 köröm van: gémingsarok, tévé, mozi.
a tévékörön a beltérim 14 wattot zabál és melegszik. off-ban. on-ban is és ott is pont ennyit zabál. ergo hibás fos.
a mozi körön a mélynyomó nem távos, kényelmetlen lenne kapcsolgatni. a vetitő kék ledje mocsokerős, az erősítőm pedig ~2W standby :(
a gémerkört má taglaltam :(
kell az áramtalanítás :(
Avatar
Moby

Hozzászólás #21276 2017.07.24. 17:43

DanielT írta:2 órával korábban jobban örültem volna ennek az infónak! :wilting:
Megnyugodhatsz, én is elkapkodtam. Gamersgate-en 8.6 font. Mindketten buktunk. Az egy picit megnyugtat, hogy te többet! :P
Avatar
DanielT

Hozzászólás #21277 2017.07.24. 19:06

arty írta:lehet. de ócsóvót. és én is együtt tudok vele élni, ha muszáj (márpedig muszáj lesz)

kigyi: 3 köröm van: gémingsarok, tévé, mozi.
a tévékörön a beltérim 14 wattot zabál és melegszik. off-ban. on-ban is és ott is pont ennyit zabál. ergo hibás fos.
a mozi körön a mélynyomó nem távos, kényelmetlen lenne kapcsolgatni. a vetitő kék ledje mocsokerős, az erősítőm pedig ~2W standby :(
a gémerkört má taglaltam :(
kell az áramtalanítás :(
Jogos, szerintem mindennel együtt akár 4000 Ft-ot is megspórolhatsz évente. :eljen:

Hány évnyi spórolást buktál el a hitelkártya okosságon? Akarom mondani a spóroláson? :idiota:
Avatar
Moby

Hozzászólás #21278 2017.07.24. 19:10

Ez kész bazdmeg. Ezek az AMD-nél tényleg egy kibaszott kretének. Vajon mi a fasz megy a háttérben a tévén? IGEN. Egy processzorgyártó cég, a világ egy legkomplexebb, a tudományok egyik csúcsát jelentő eszközének karrierjét egy kibbe és szájba-telibevert bencsmárkra építi.
Kép
Avatar
DanielT

Hozzászólás #21279 2017.07.24. 19:17

Moby írta:Ez kész bazdmeg. Ezek az AMD-nél tényleg egy kibaszott kretének. Vajon mi a fasz megy a háttérben a tévén? IGEN. Egy processzorgyártó cég, a világ egy legkomplexebb, a tudományok egyik csúcsát jelentő eszközének karrierjét egy kibbe és szájba-telibevert bencsmárkra építi.
Kép
Én csak azt nem értem, hogy Arty hogyhogy nem orront a háttérben bőröndöket... Megnézném a Cinebench-es srácok garázsát mostanában, nem -e ugrott be pár Ferrari.
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #21280 2017.07.24. 19:55

Moby írta:Ez kész bazdmeg. Ezek az AMD-nél tényleg egy kibaszott kretének. Vajon mi a fasz megy a háttérben a tévén? IGEN. Egy processzorgyártó cég, a világ egy legkomplexebb, a tudományok egyik csúcsát jelentő eszközének karrierjét egy kibbe és szájba-telibevert bencsmárkra építi.
Kép
engem sokkal jobban erdekel, hogy ez egy nösteny avagy hím peldany-e. meg mindig nem tudtam eldönteni. :conf: :idiota: minel tovabb nezed az arcat, annal bizonytalanabb leszel :D

Vissza: “Leáldozott.hu”