A PC-s játékoknak leáldozott

A Leáldtopik új otthona
Avatar
eje75

Hozzászólás #21071 2017.07.17. 19:36

DanielT írta:Hol soroltam be? Csak a véletlen műve lehetett, mert zsaruknál extra módon el szoktam húzni. :idiota:

Arty: Nem húztam meg senkit, múlt héten egy teherautó tükrét paskoltam meg az enyémmel, de az se gáz, puha műanyag, visszahajlik, kihajtom, csá! :D
Nem, nem, nem... a kérdés abszolút indokolt! NEM FÉLSZ? Vagy már elígérted a szerveid, és ezért boldog félmosollyal az arcodon robogózol át a Vallhalába, ha 80-nél rádhúzzák a szomszéd sávból? Megmondom őszintén csináltam egy-két dolgot életemben, amitől a jelenlevő T. közönséget kirázná a hideg veríték... de a a motorozásnak még a gondolatától is összerándul a segglikam :wilting:
Avatar
arty

Hozzászólás #21072 2017.07.17. 19:58

DanielT írta:Jaja! És hidd el, nem ront rajta, hogy pécén vannak árnyékok is. :PPP

Kép

Konzolon nincs ambient occlusion, ezt mutatja a fenti kép, bár csalóka, mert az OFF verzió is Pc, tehát felkerekítjük a fosgen élményt...

És csak a te kedvedért, ultra feletti beállításokat lehet ini-ből be#GÁNYolni. :nezze:
Hm, nem rossz, de ... JÁTÉKÉLMÉNY! ;)
Azé nincs olyan sok pillanat a játékban, amikor az AO ennyire nagy difit ad. Bármikor lemondanék az AO-ról, ha cserébe fix lenne a frém, de sajnos a Respawnon kívül mindenki szar kompromisszumokat köt :(

---

közben összeállt a gépem, végre - timespy - ezzel szokás beköszönni?

FD Define mini C - örök hálám mobynak és DT-nek, életem legjobb kuckója. amíg a vga nem rontotta el a képet, naponta benéztem (nem volt oldallemez feltéve)
Gigabyte z170m-d3h - matx, jó helyen van az m2 slot, "ócsó" (21 ezer volt az előző K-tuningost hajtani tudó asrockom 5 éve, ez most 33k :( ). cpu ventit fosul hajtja, elvben lehet profillal b*szkódni. okádék "gémer" dizájnos a friss biosza
6700k@4500 - ez kérdéses bírja-e majd, delidelt, morcosmedve sajátja volt, ő is csak 4.6-on tudta hajtani egy durva lapban. ez részben a topik lelkén szárad, throttlingőrület után lecsaptam a delidelt példányra, legalább hideg
Corsair lpx 2x8+2x4@3000 - xmpből jön, csakmá bírja majd, szintén topikelmebetegség eredménye. pedig minden ellene szól: ár, csak a DF-nek ért valamit, nekik is szinte csak a wicser alatt. (emag basszameg, sose jött meg a kingstonom :( )
Gigabyte 1080ti Gaming OC - ez vót ócsón, jók a vélemények róla, ha épp nincs coilwhine (egyelőre kussol), lássuk elbukom-e a félárát a bányászok huszasával kínált 1070-e miatt (1070 gainw. elment 140ér, ez meg 230-é lett)

334k lett a pécére költés végeredménye, totális elmebetegség. párom megtudja, pakolhatok! (mindent tud, csak nem jut eszébe összeadni)
köszi mindenkinek, nélkületek sose basztam volna ez az életem! :worship: :mf2: :violent:

SONY/MS! ez a pénz a tiétek is lehetett volna, ha nincs a genközepi baszkódás!
AMD! bazdmeg!
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #21073 2017.07.17. 20:01

eje75 írta:Nem, nem, nem... a kérdés abszolút indokolt! NEM FÉLSZ? Vagy már elígérted a szerveid, és ezért boldog félmosollyal az arcodon robogózol át a Vallhalába, ha 80-nél rádhúzzák a szomszéd sávból? Megmondom őszintén csináltam egy-két dolgot életemben, amitől a jelenlevő T. közönséget kirázná a hideg veríték... de a a motorozásnak még a gondolatától is összerándul a segglikam :wilting:
Igen, nekem is ez fő bajom, hogy csak egy tőgyarcú kell, aki rosszkor húzza be eléd és azzal minimum el lett cseszve a napod.
Nekem a motoroos karrierem kimerül annyiban, hogy pulya koromban ilyen gyerek méretű crossmotorral mehetem egy ilyen kis falusi libakergetőn pár kört.
Lehet már írtad DT, de mégis mennyire vagy beöltözve egy-egy Mad Max forgatásra?
Avatar
Moby

Hozzászólás #21074 2017.07.17. 20:05

arty írta:TLDR
AMD! bazdmeg!
:taps: :taps: :taps:
Avatar
arty

Hozzászólás #21075 2017.07.17. 20:08

eh, kicszusztam a képekkel az időből :(
gpu előtt/után
Spoiler
artypc1.jpg

artypc2.jpg

artypc3.jpg
Avatar
Moby

Hozzászólás #21076 2017.07.17. 20:10

arty írta:eh, kicszusztam a képekkel az időből :(
gpu előtt/után
Spoiler
artypc1.jpg

artypc2.jpg

artypc3.jpg
Táp?
Avatar
eje75

Hozzászólás #21077 2017.07.17. 20:38

arty írta:közben összeállt a gépem, végre - timespy - ezzel szokás beköszönni?SONY/MS! ez a pénz a tiétek is lehetett volna, ha nincs a genközepi baszkódás!
AMD! bazdmeg!
Aztaqrwa.... gratula! Szórakoztattad itt a jónépet itt a konzolos ökörködéssel, de Én tudtam, hogy a lelked mélyén te egy PC-s badass vagy! Toljad neki!!!
Spoiler
retzy.gif
Avatar
DanielT

Hozzászólás #21078 2017.07.17. 21:25

arty írta:közben összeállt a gépem, végre - timespy - ezzel szokás beköszönni?

AMD! bazdmeg!
HOPPÁCSKANÉZMÁRODAFIGYUZZAD!!! :nezze: :nezze: :nezze:

:taps: :taps: :taps:

Sok mókára ad okot ez az upgrade, de most mégis inkább egy különlegességet emelek ki: lyuksógorok vagyunk! Ugyanis az én procim is volt Medve gépében, sőt a te procid meg a lakásomban! :D
Avatar
Moby

Hozzászólás #21079 2017.07.17. 21:30

DanielT írta:HOPPÁCSKANÉZMÁRODAFIGYUZZAD!!! :nezze: :nezze: :nezze:

:taps: :taps: :taps:

Sok mókára ad okot ez az upgrade, de most mégis inkább egy különlegességet emelek ki: lyuksógorok vagyunk! Ugyanis az én procim is volt Medve gépében, sőt a te procid meg a lakásomban! :D
És MAJDNEM AMD LETT! Millimétereken múlott csak!!! :hehe:
Avatar
Moby

Hozzászólás #21080 2017.07.17. 21:32

arty írta:eh, kicszusztam a képekkel az időből :(
gpu előtt/után
Spoiler
artypc1.jpg

artypc2.jpg

artypc3.jpg
Amúgy most már felfedhetnéd milyen nicken tolod a péhán?
Ugye nem Abu85? :banplz:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #21081 2017.07.17. 21:33

Másik mai sztori:

Elmentünk Deeppel a Checkpoint podcast 100. adásának felvételére, amit élőben nyomtak le a srácok. Beülünk random valahova kb 50-60 ember közé, amikor az előttünk ülő srác megfordul és Deepnek szegezi a kérdést: "Nem te vagy a Leáldozott topikból? Tőled vettem a Playstation Eye-t!"

Hát ő volt. Meg én is. :D Szóval bemutatkoztam illedelmesen, amit kellő meglepetés követett a másik oldalról, de ez a legjobb ilyenkor. Naszóval Yaddle55 fórumtársunk ült előttünk. :) 60 emberből senki mással nem beszéltünk, ülhettünk volna akárhová és mégis! :)

A műsor egyébként szuper volt, fájt az arcom a nevetéstől, ajánlom majd a meghallgatását! (És persze az előző 99 részt is, ha esetleg kimaradt volna)

Például itt hallgatható(a mai még nyilván nem)
Avatar
DanielT

Hozzászólás #21082 2017.07.17. 21:34

Moby írta:Amúgy most már felfedhetnéd milyen nicken tolod a péhán?
Ugye nem Abu85? :banplz:
Mára egy lelepleződés elég, lásd fentebb. :idiota:
Avatar
Micsu

Hozzászólás #21083 2017.07.17. 21:48

Moby írta:És MAJDNEM AMD LETT! Millimétereken múlott csak!!! :hehe:
hat, eppenhogycsak

Kommentar nelkul
Avatar
deep

Hozzászólás #21084 2017.07.17. 21:50

DanielT írta:Elmentünk Deeppel a Checkpoint podcast 100. adásának felvételére, amit élőben nyomtak le a srácok.
Tényleg elég jó volt, a szokásos, amúgy is magas színvonal felett táncolt a mutató. Volt kis vendégváró rágcsálni való, üdítő és még sör is! Csak úgy, ajcsiba. Teljes őrület. A közönség soraiban pedig valaki mosómedvének betöltözve ülte végig a 2 és fél órát. Nem fázhatott :D
Avatar
Yaddle55

Hozzászólás #21085 2017.07.17. 22:11

DanielT írta:Másik mai sztori:

Elmentünk Deeppel a Checkpoint podcast 100. adásának felvételére, amit élőben nyomtak le a srácok. Beülünk random valahova kb 50-60 ember közé, amikor az előttünk ülő srác megfordul és Deepnek szegezi a kérdést: "Nem te vagy a Leáldozott topikból? Tőled vettem a Playstation Eye-t!"

Hát ő volt. Meg én is. :D Szóval bemutatkoztam illedelmesen, amit kellő meglepetés követett a másik oldalról, de ez a legjobb ilyenkor. Naszóval Yaddle55 fórumtársunk ült előttünk. :) 60 emberből senki mással nem beszéltünk, ülhettünk volna akárhová és mégis! :)


Vagy kicsi a világ, vagy a fórum olvasótábora olyan hatalmas, hogy lépten-nyomon fórumtárssal találkozol, csak a többségről nem derül ki... :smile: :smile:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #21086 2017.07.18. 08:06

Resi HD #gány projekt:

Kép
Kép
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #21087 2017.07.18. 09:10

Eszméletlen mennyiségű munka. Az is eszméletlen mennyire beleszartak a Capcomnál, mert úgyis megveszik és tényleg meg is vették újra az emberek. :szomoru1:
Kép
Kép
Kép
Avatar
deep

Hozzászólás #21088 2017.07.18. 09:50

Nagyon várom, hogy elkészüljön ez a GÁNY projekt. 5-6 éve nem nyomtam végig a resi 4-et, most már nem is fogom, míg ez el nem készül. De akkor aztán ultimate minőségben lehet majd.
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #21089 2017.07.18. 10:23

DanielT írta:Resi HD #gány projekt:

tán 2 eve is toltal egy kepet ebböl. hany szazalekon all azota? 5 helyett mar 7-en? ..

szerk.: ugy lám kb fele mar keszen van. 2020-ban de jo is lesz jaccani vele.:)
Avatar
Moby

Hozzászólás #21090 2017.07.18. 12:15

SlickAdam írta:tán 2 eve is toltal egy kepet ebböl. hany szazalekon all azota? 5 helyett mar 7-en? ..

szerk.: ugy lám kb fele mar keszen van. 2020-ban de jo is lesz jaccani vele.:)
Sietsz valahova?:)
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #21091 2017.07.18. 12:46

Moby írta:Sietsz valahova?:)
en nem, de mire keszen lesznek, indulhat a következö kör, hogy 4K/8K-ba huzzak mindezt :D
Avatar
arty

Hozzászólás #21092 2017.07.18. 13:19

Moby írta:Táp?
CoolerMaster GX 750
Avatar
arty

Hozzászólás #21093 2017.07.18. 14:02

amugy tegnap még a wildlandsra jutott kis idő, úgy néz ki végre jól fog menni!
persze a dsr ellenére max 1920x1200at tudtam beállítani, de megszoktam hogy az nv driver egy bughalom, szal max 1080@feltolom ultrába... (ott sajnos éppcsak megvan a 60, vmelyik beállítás kifingatja a gépet... de nem gond, félóra alatt kitesztelem, alig várom!)
Avatar
Moby

Hozzászólás #21094 2017.07.18. 14:08

arty írta:amugy tegnap még a wildlandsra jutott kis idő, úgy néz ki végre jól fog menni!
persze a dsr ellenére max 1920x1200at tudtam beállítani, de megszoktam hogy az nv driver egy bughalom, szal max 1080@feltolom ultrába... (ott sajnos éppcsak megvan a 60, vmelyik beállítás kifingatja a gépet... de nem gond, félóra alatt kitesztelem, alig várom!)
Semmi köze az nvdrivernek hozzá. A wildlands motorja egy bughalom. Az egyetlen ismert játék, ami alatt képtelenség működésre bírni a freesyncet (meg úgy általában a ubi játékokkal szopó van amd vonalon).
Avatar
DanielT

Hozzászólás #21095 2017.07.18. 14:11

arty írta:amugy tegnap még a wildlandsra jutott kis idő, úgy néz ki végre jól fog menni!
persze a dsr ellenére max 1920x1200at tudtam beállítani, de megszoktam hogy az nv driver egy bughalom, szal max 1080@feltolom ultrába... (ott sajnos éppcsak megvan a 60, vmelyik beállítás kifingatja a gépet... de nem gond, félóra alatt kitesztelem, alig várom!)
A DSR egy FOS. Custom felbontásokat adj hozzá.

Inkább teszteld ki 91 óra alatt, ne aprózd el!

Ja és a sharpness-t gányold le 4-5% körülre.
Avatar
Moby

Hozzászólás #21096 2017.07.18. 14:41

Ez az egész kriptopénz téma kb a hábrús bűntettekkel egyenértékű, az emberiség egyik legnagyobb szégyene.
Most épp ötésfél millió dollárnyi ethereumot csaltak ki egy kutyaegyszerű hakkolt weblappal. Persze a tény, hogy beszopták alapvetően örömteli, mindazonáltal jól mutatja az egész kriptopénz körüli agyrák mértékét. Az egész téma bazdmeg a CS kés skin mélységeit nyaldossa.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #21097 2017.07.18. 14:47

Aki kurvanak all, ne csodalkozzon ha megbasszak :)
Avatar
DanielT

Hozzászólás #21098 2017.07.18. 14:55

Viszont az ETH a vasárnapi kabaré 137-re zuhanás után már 187-en van, tehát ha Aby 100 milliót betesz 2 nappal ezelőtt, már lenne neki 130 milliója.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #21099 2017.07.18. 15:49

MIert nem tettel bele te, de csak 1et :)
Avatar
DanielT

Hozzászólás #21100 2017.07.18. 16:08

Micsu írta:MIert nem tettel bele te, de csak 1et :)
Mer' ott kevés a nyereség ahhoz, hogy foglalkozzak vele. Nagyobb nyereségnél meg túl nagy a kockázat, szóval inkább ülök a seggemen. :)
Avatar
Moby

Hozzászólás #21101 2017.07.18. 21:18

Nyomtam kis destiny 2 bétát. Az eleje kibaszottul tetszik. Jó a gunplay, jó nagyon a hangulata, faszák a hangok, a látvány egy mezítlábas ps4-en is eléggé okés. Há milyen lesz ez 4k-n? Tart ameddig tart, én ezt tutira behúzom pécére.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #21102 2017.07.18. 21:54

Moby írta:Nyomtam kis destiny 2 bétát. Az eleje kibaszottul tetszik. Jó a gunplay, jó nagyon a hangulata, faszák a hangok, a látvány egy mezítlábas ps4-en is eléggé okés. Há milyen lesz ez 4k-n? Tart ameddig tart, én ezt tutira behúzom pécére.
Én most néztem belőle egy kis streamet... A neve+hype nélkül ez szerintem egy triplazsé kategóriás fosnak néz ki. A képi világ uninspiratív és inkonzisztens, az egész egy meh... bleh... cöhh...
Avatar
Moby

Hozzászólás #21103 2017.07.18. 21:58

DanielT írta:Én most néztem belőle egy kis streamet... A neve+hype nélkül ez szerintem egy triplazsé kategóriás fosnak néz ki. A képi világ uninspiratív és inkonzisztens, az egész egy meh... bleh... cöhh...
Ez egy jól csengő név? :D
Avatar
DanielT

Hozzászólás #21104 2017.07.18. 22:05

Moby írta:Ez egy jól csengő név? :D
Nem találtam rá jobb megfogalmazást, de akkor maradjunk a hype-nál. Szerintem ez egy olcsó VGA kupont ér maximum, akinek eleve tetszik bármilyen szinten.

Bétát majd megnézem persze, de semmi jóra nem számítok sem az előélete, sem a látottak alapján.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #21105 2017.07.18. 22:06

ha nem normális loot meg endgame érhet vmit, dehát bungie nah, sokat ne várjunk, techben meg főleg :) (bár nem csúnya az tény)
Avatar
Micsu

Hozzászólás #21106 2017.07.18. 22:07

valaki ezt itt nézni?

engem nem érdekel de itt vkit hátha
skinnyman

Hozzászólás #21107 2017.07.18. 22:08

Na elmentem apuval-anyuval kiprobalni a csodas Vega-t.
Ki volt rakva ketto darab gep teljesen zart dobozban amik kozul az egyik geforce volt, a masik allitolag a vega volt. Nehany percet engedtek mindkettovel jatszani felugyelet mellett (fps szamlalo nuku), a monitorok valami 21:9-es gamer cuccnak tuntek (pont nem figyeltem, de nem hiszem h 4k), nalam epp bf1 kampany ment egy semennyire nem latvanyos ellenben rendkivul frusztralo resznel, aztan meg kellett mondani, hogy szerintunk melyik volt a jobb - de nem mondtak ra semmit - nem mondtak el a legvegen sem, hogy melyik melyik volt - oszinten azon se lennek meglepve ha ott se lett volna a vega.. Ami miatt talan megis az egyik az lehetett, az az, hogy tavolrol amikor neztem az egyik cuccnal egyszer mintha ugy rendesebben beakadt volna valami, es a monitor is villodzott, valami free/gsync nyavajanak tunt, ilyesmit szerintem inkabb produkal egy felkesz amd gpu, mint egy nvidia..
Szoval a lenyegi resze kb nesze semmi volt.
Allitolag lett volna valami kaja/pia de mire odaertem este, azokbol mar semmi nem volt. Meg elvileg bedobtak 1-1 ryzen-t meg rx570-et.

Mondjuk legalabb adtak egy fanboy polot. Erosen ketlem h ebben en valaha kimenjek az utcara, de nagyon meno :D
IMG_20170718_211305.jpg
Avatar
Moby

Hozzászólás #21108 2017.07.18. 22:09

DanielT írta:Nem találtam rá jobb megfogalmazást, de akkor maradjunk a hype-nál. Szerintem ez egy olcsó VGA kupont ér maximum, akinek eleve tetszik bármilyen szinten.

Bétát majd megnézem persze, de semmi jóra nem számítok sem az előélete, sem a látottak alapján.
Olcsó vga kupont én még nem láttam. 1-2 kupon került elém, azok is ilyen 10k környékén. Annyit azé még így sem adnék érte, hogy tetszik a béta.
Avatar
Moby

Hozzászólás #21110 2017.07.18. 22:11

Én ennek a létezéséről ma hallottam először :DD
Avatar
DanielT

Hozzászólás #21111 2017.07.18. 22:12

skinnyman írta:Na elmentem apuval-anyuval kiprobalni a csodas Vega-t.
Ki volt rakva ketto darab gep teljesen zart dobozban amik kozul az egyik geforce volt, a masik allitolag a vega volt. Nehany percet engedtek mindkettovel jatszani felugyelet mellett (fps szamlalo nuku)
Tartalomhoz a forma... AMD módra.
Avatar
Moby

Hozzászólás #21112 2017.07.18. 22:19

skinnyman írta:Ki volt rakva ketto darab gep teljesen zart dobozban amik kozul az egyik geforce volt, a masik allitolag a vega volt
Szerintem csak fostak, hogy valami kibaszott vájár kilopja belőle :szomoru1:
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #21113 2017.07.18. 22:29

skinnyman írta:Na elmentem apuval-anyuval kiprobalni a csodas Vega-t.
Ki volt rakva ketto darab gep teljesen zart dobozban amik kozul az egyik geforce volt, a masik allitolag a vega volt. Nehany percet engedtek mindkettovel jatszani felugyelet mellett (fps szamlalo nuku)
Szerintem csak féltek, hogy feltűnik Abu és olyat ejakulál szegény Vegába, hogy tönkremegy az egyik a nagyjából 3-5 példányból (ebben benne van a víz és léghűtéses verza is) amit eddig le tudtak gyártani.
Avatar
Moby

Hozzászólás #21114 2017.07.18. 23:42

Remélem aki az evonál a venom hot lap idejét kitalálta, azóta egy mekiben sikerült elhelyezkednie, és a driveban nyeli a gecit minden szombat este.
Avatar
Moby

Hozzászólás #21115 2017.07.18. 23:56

Ahogy látom ez tényleg kibaszottul igényes event volt ROFL
Kép
skinnyman

Hozzászólás #21116 2017.07.19. 01:33

DanielT írta:Viszont az ETH a vasárnapi kabaré 137-re zuhanás után már 187-en van, tehát ha Aby 100 milliót betesz 2 nappal ezelőtt, már lenne neki 130 milliója.
Azota meg 232 :wow2:
Sikerult amugy azota osszebanyasznom 1 (azaz EGY) kemeny ethereumot, egyelore foglalmam sincs hogy mit csinaljak vele. Azt is el tudom kepzelni, hogy 2 honap mulva 20 dollar lesz, azt is, hogy 1000 :nemtudom:
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #21117 2017.07.19. 08:41

feszes lehet. nolan film, raadasul haborus és csak 106 perc. szokatlan.:)
Avatar
DanielT

Hozzászólás #21118 2017.07.19. 11:03

Moby írta:Ahogy látom ez tényleg kibaszottul igényes event volt ROFL
Kép
Iszonyatosan putri az egész, wcftech-en van több kép, elhányom magam tőlük, illetve az egész esemény minden paraméterétől. De a csajok nagyon rendben vannak! :finom:
Avatar
arty

Hozzászólás #21119 2017.07.19. 11:13

skinnyman írta:lyesmit szerintem inkabb produkal egy felkesz amd gpu, mint egy nvidia..
- a nv gsync implementációja hibátlan
- amd rendezvényen amugy is törekedtek rá, hogy a legjobb gpu/driver/monitor kombót rakják össze az ellenségnek
- nvidia
- mondom: NVIDIA!!!!!!!!

tehát igazad lehet, szerintem is!

(amugy nemtom ki mire számított, h itt a balkánon majd PONT egy geekrendezvény nem vidékiművházas színvonalon lesz megcsinálva... amit amugy azé nemértek, mert miért nem bérel ez a segghülye 'MD egy kamiont, matricázza áemdésre és járja be vele európát? meg egy másikkal az usát. hamár.... persze költői - HÜLYÉK és KÉSZ, marketingből is egy 0 cég, ha valamit el lehet kúrni, akkor is elkúrják, ha nem muszáj)

---

xmp/ramkompatibilitás témához: a corsair ramjaimmal a gép a szabványos 2133mhzes órajellel képtelen beindulni, próbálkozik, majd lerezeteli a biost és defaultal beröffen. xmp/3000 mellett semmi hasonló gond.
gyakorlatban persze nyilván 3000-en használom, csak "érdekességképpen" jegyeztem meg
Avatar
DanielT

Hozzászólás #21120 2017.07.19. 11:17

arty írta:gyakorlatban persze nyilván 3000-en használom, csak "érdekességképpen" jegyeztem meg
Egy putri gány az egész, de ennyi pénzért mit várjon az ember? :nemtudom: 'szt még a Wildenlanden se menik... :gonosz3:
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #21121 2017.07.19. 11:50

arty írta:xmp/ramkompatibilitás témához: a corsair ramjaimmal a gép a szabványos 2133mhzes órajellel képtelen beindulni, próbálkozik, majd lerezeteli a biost és defaultal beröffen. xmp/3000 mellett semmi hasonló gond.
gyakorlatban persze nyilván 3000-en használom, csak "érdekességképpen" jegyeztem meg
Nekem a retró haswell + ddr3 kombóval ilyen gondom nincs.
Viszont a gariban cserélt új revíziós giga lappal már nem mennek együtt dual channelben a ddr3-on túl mindenben eltérő régi Geil ramok a Corasirekkel. :rinya:
Avatar
arty

Hozzászólás #21122 2017.07.19. 14:13

benőmenő írta:Nekem a retró haswell + ddr3 kombóval ilyen gondom nincs.
Viszont a gariban cserélt új revíziós giga lappal már nem mennek együtt dual channelben a ddr3-on túl mindenben eltérő régi Geil ramok a Corasirekkel. :rinya:
ilyen ez a ramkompatibiliti-biz.
kolléga egy fx8370e-t rakott össze, fatality lap, 4x8gb ddr3-2400... XMP/2400on persze kékhalál, 2133on sem túl stabil, de ott még lehet reménye a 35 féle időzítés manuálszopással való állítgatásának... (és mindez egyelőre 2(!) modullal, 4-nek egyelőre a közelébe se került...)
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #21123 2017.07.19. 15:05

Hacsak valaki nem karolja fel, nem lesz több MPC-HC. :(
Kár érte, jó ügynök volt. Egy röpke 12 évig ez volt A videólejátszóm.
Avatar
Moby

Hozzászólás #21125 2017.07.19. 15:53

arty írta:xmp/ramkompatibilitás témához: a corsair ramjaimmal a gép a szabványos 2133mhzes órajellel képtelen beindulni, próbálkozik, majd lerezeteli a biost és defaultal beröffen. xmp/3000 mellett semmi hasonló gond.
gyakorlatban persze nyilván 3000-en használom, csak "érdekességképpen" jegyeztem meg
ez azé van, me a hülyeusert próbálják védeni saját magától :P én pl nemtudom, hogy az enyém megy-e 2133-on. 3200-on gond nélkül. 3600-on már csak feszemelve. A 3000-es. Inkompatibilis fosgányö :(
Mégiscsak ryzen kellett volna :D
Avatar
DanielT

Hozzászólás #21126 2017.07.19. 16:34

benőmenő írta:Hacsak valaki nem karolja fel, nem lesz több MPC-HC. :(
Kár érte, jó ügynök volt. Egy röpke 12 évig ez volt A videólejátszóm.
Nem gyűlöltem annyira, mint a VLC-t, de mindig meglepődtem, hogy ezzel valaki képes együttélni. Hát akkora putri fílingje van, hogy kerestem a névjegyen az AMD logót...

Na telepítsed szépen a Potplayert. :nezze:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #21127 2017.07.19. 16:36

Moby írta:ez azé van, me a hülyeusert próbálják védeni saját magától :P én pl nemtudom, hogy az enyém megy-e 2133-on. 3200-on gond nélkül. 3600-on már csak feszemelve. A 3000-es. Inkompatibilis fosgányö :(
Mégiscsak ryzen kellett volna :D
Naezaz. Ki a TÖKÖM hajt 2133-on DDR4-es ramot? KI??!! MINEK!??! Jaigen, Arty.

Feltörtem gyorsan a webkameráját és éppen a pécéje előtt csíptem el!

Spoiler
Kép
Avatar
arty

Hozzászólás #21128 2017.07.19. 18:43

benőmenő írta:Hacsak valaki nem karolja fel, nem lesz több MPC-HC. :(
Kár érte, jó ügynök volt. Egy röpke 12 évig ez volt A videólejátszóm.
+1 :(
madvr-el überelhetetlen a képminősége... bár a htpcn az xbmc/kodi hamar leváltotta, sehol máshol semmi nem ért a nyomába :(
Avatar
arty

Hozzászólás #21129 2017.07.19. 18:45

Moby írta:ez azé van, me a hülyeusert próbálják védeni saját magától :P én pl nemtudom, hogy az enyém megy-e 2133-on. 3200-on gond nélkül. 3600-on már csak feszemelve. A 3000-es. Inkompatibilis fosgányö :(
Mégiscsak ryzen kellett volna :D
tehát te még a ramok berakása és a gép elindatása előtt átállítottad a ramot 3000-re? csak mer eleinte az xmp az OFF, ugyi ... (és igp mellett nem is ajánlott a használata, legalábbis nekem ezt mondták a péhán :P )
Avatar
arty

Hozzászólás #21130 2017.07.19. 18:46

DanielT írta:HOPPÁCSKANÉZMÁRODAFIGYUZZAD!!! :nezze: :nezze: :nezze:

:taps: :taps: :taps:

Sok mókára ad okot ez az upgrade, de most mégis inkább egy különlegességet emelek ki: lyuksógorok vagyunk! Ugyanis az én procim is volt Medve gépében, sőt a te procid meg a lakásomban! :D
jaerre elfelejtettem - szal, wtf?! :D
a teljes történet érdekel, nekem kis szendeszűzként adta el magát, erre kiderül, hogy a teljes leáld végigment má' rajta?! :(
Avatar
Moby

Hozzászólás #21131 2017.07.19. 18:57

arty írta:tehát te még a ramok berakása és a gép elindatása előtt átállítottad a ramot 3000-re? csak mer eleinte az xmp az OFF, ugyi ... (és igp mellett nem is ajánlott a használata, legalábbis nekem ezt mondták a péhán :P )
Nem kérlek, én úgy építek gépet, hogyha sikerüll bekapcsolni, akkor a biosba veretek egyből. Lehet a ph szerint ez így nem szabályos, de nekem azé ez tűnik logikusnak :D
Avatar
DanielT

Hozzászólás #21132 2017.07.19. 19:15

arty írta:jaerre elfelejtettem - szal, wtf?! :D
a teljes történet érdekel, nekem kis szendeszűzként adta el magát, erre kiderül, hogy a teljes leáld végigment má' rajta?! :(
Há' annyi volt, hogy megkérdeztem, hogy ki a legnagyobb kurva a vidéken és a te procid jelentkezett. De ne aggódj, csak beszélgettünk. Ki akartam deríteni, hogy miért válaszotta ezt az életet és próbáltam kirángatni belőle. Sikertelenül. Tényleg egy ordas kurva. :idiota:

Alternatív, rendezői változat: Elsőre nem lett jó a 7700K delidem és melegedett. Hívtam Medvét, ő meg hozta a komplett gépét, hogy teszteljünk nálam. Hát így történt a procigangbang. :miaz:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #21133 2017.07.19. 19:17

Hétvégén az eddigi legjobb alkalom lesz a Doom megvételére. Minden DLC ingyenes, season pass eltörölve, csomó változás a multiplayerben, tehát az ultimate verzió. 6.66 néven is fut.

Mindez 4000 Ft körüli összegért és free weekend ráadásul.
Avatar
arty

Hozzászólás #21134 2017.07.19. 20:46

Moby írta:Nem kérlek, én úgy építek gépet, hogyha sikerüll bekapcsolni, akkor a biosba veretek egyből. Lehet a ph szerint ez így nem szabályos, de nekem azé ez tűnik logikusnak :D
és nyilván egyből mindent koxratolsz, hogy ha utána jön a kékképernyő, fingod se legyen mitől lett? ;) (egyébként nem vetettem bele magam a skylake tuningba, morcosmedve aszonta h a tuningtopik tanulsága, h igp mellett ne baszkódjak xmp-vel, hallgattam rá. ph! FTW! :D)

---

DT: könnyekig megható történet mindkét "vágás" :violent: :vigyor:
Avatar
Moby

Hozzászólás #21135 2017.07.19. 22:10

arty írta:és nyilván egyből mindent koxratolsz, hogy ha utána jön a kékképernyő, fingod se legyen mitől lett? ;) (egyébként nem vetettem bele magam a skylake tuningba, morcosmedve aszonta h a tuningtopik tanulsága, h igp mellett ne baszkódjak xmp-vel, hallgattam rá. ph! FTW! :D)

---

DT: könnyekig megható történet mindkét "vágás" :violent: :vigyor:
jah. Fegyenctuning(tm). Tanuljuk meg. Én így tolom. A legkeményebb kolumbiai börtönökben tanultam. Egy vadállat lettem. A 3000-es ramjaimat AZONNAL 3000-re pöccintettem. Ez van. Keményen tolom. És nem használok sikosítót.
Avatar
eje75

Hozzászólás #21137 2017.07.19. 23:42

Ma háromszor fordult elő az Escape from Tarkov elnevezésű videójátékban, hogy loot-tal teli puttonnyal 2 cm-ről sörétessel mellbelőttem a jóbarátokat, akik ezt mintegy semmibe véve 2x agyonlőttek, egyszer pedig agyonvertek a kezükben tartott fejszével: igen megszerettem ezáltal az említett műalkotást.... ugyanitt Escape from Tarkov Edge of Darkness account eladó+ küldöm az alábbi üzenetem, és forró ölelésem a T.készítőknek:
Spoiler
b.sznátok meg a mocskos, tetves, büdös k.rva, anyátokat s.ggbe rohadt g.ci orosz f.szszopók...folytatok volna le anyátok lában, vagy száradtatok volna rá a lepedőre....
Persze folyamatosan emlékeztetem magam, hogy micsoda privilégiumot kaptam azzal, hogy rongyos, xaros, hugyos 110 EUR-ért bepillantást nyerhettem ebbe a formálódó mesterműbe, azonban a végső véleményem még is az, hogy
Spoiler
b.sszon benneteket szárazon teherbe a félszemű Moby
Avatar
Micsu

Hozzászólás #21138 2017.07.19. 23:50

eje75 írta:Ma háromszor fordult elő az Escape from Tarkov elnevezésű videójátékban, hogy loot-tal teli puttonnyal 2 cm-ről sörétessel mellbelőttem a jóbarátokat, akik ezt mintegy semmibe véve 2x agyonlőttek, egyszer pedig agyonvertek a kezükben tartott fejszével: igen megszerettem ezáltal az említett műalkotást.... ugyanitt Escape from Tarkov Edge of Darkness account eladó+ küldöm az alábbi üzenetem, és forró ölelésem a T.készítőknek:
Spoiler
b.sznátok meg a mocskos, tetves, büdös k.rva, anyátokat s.ggbe rohadt g.ci orosz f.szszopók...folytatok volna le anyátok lában, vagy száradtatok volna rá a lepedőre....
Persze folyamatosan emlékeztetem magam, hogy micsoda privilégiumot kaptam azzal, hogy rongyos, xaros, hugyos 110 EUR-ért bepillantást nyerhettem ebbe a formálódó mesterműbe, azonban a végső véleményem még is az, hogy
Spoiler
b.sszon benneteket szárazon teherbe a félszemű Moby


Spoiler
Kép
Avatar
deep

Hozzászólás #21139 2017.07.20. 00:01

Sem megerősíteni, sem cáfolni nem tudom :D
Avatar
eje75

Hozzászólás #21140 2017.07.20. 00:03

Micsu írta:
Spoiler
Kép
Több ez ennél....
Spoiler
ezgif-3-62198f1183.gif

Vissza: “Leáldozott.hu”